Būdai padėti sunkiai sergančiam ligoniui. Psichologinė/dvasinė parama

20 марта 2017 г.

Hospisas tai medicinos įstaiga, kurioje darbuotojų savybės atskleidžia auksčiausią humanizmą ir profesionalumą. Ne esame su žmonėmis, kuriems kitos medicinos įstaigos nebe padėda. Hospiso pacientų skausmas, vienišumas ir beviltiškumas pasiekia auksčiausias, protui nesuvokiamas ribas.
VšĮ „Kauno hospiso namai“ atsirado privačia iniciatyva prieš 2 metus. Labai sunkiai sergančius, dažniausiai vienišus ir menkai judančius ligonius lankome JŲ NAMUOSE, suteikiame visą įmanomą pagalbą nuo slaugos iki sielovados.
Kai pavyksta sumažinti pacientui skausmus ir nors truputį grąžinti fiziologines organizmo funkcijas į normą - lieka baimės, vienatvės, pasimetimo, pykčio jausmai. Neigiamos sergančiųjų emocijos sužadina artimiesiems kalties jausmą, o aptarnaujantiems darbutojams perdegimo efektą. Taip aplink pacientą susiformuoja platus ratas psichologiškai ir dvasiškai traumuotų bei išvargusių žmonių.

 • KAUNO HOSPISO BIČIULĖ ONKOPSICHOLOGĖ IRINA BANIENĖ išmintingai pataria: “Žinokite, prisiminkite, kad išgyvenami neigiami jausmai – tai normalios ir suprantamos reakcijos į susiklosčiusią situciją.”

“ Kodėl susirgę pykstame? Dažniausia priežastis, jog jaučiamės, kad prarandame kontrolės jausmą. Mes įpratę rinktis, priimti sprendimus, tačiau susirgus tenka atsižvelgti į realybę, kurios nesirinkai – gyvenimą ištikus ligai. Pyktis kyla– ant likimo, savęs, gydytojų, aplinkinių… Reikia padėti neslopinti savo jausmų. Išreiškus pyktį ir kitus sunkius jausmus, jie mažėja ir pasidaro lengviau.” – nusikekliai aiškina savanoriams patyrusi psichologė Irina Banienė.
Svarbiausia – anot Irinos Banienės - pasiekti padeties priėmimo fazes, kai žmogus suvokia, kad gali gyventi su liga, jos sukeltais pokyčiais. Iš naujo įvertinamas savo gyvenimas, planai, siekiai. Dažnai pasikeičia prioritetai, vertybės.
Mes pastebėjome, kad šeimai pasiekus priėmimo etapą, jos nariai suartėja, atsiranda didesnis bendrumas, noras kartu kovoti su liga. Priėmimo fazeje liga nebeužima pagrindinės pozicijos, tampa tik dar viena gyvenimo dalimi šalia kitų – šeimos, tarpusavio santykių, kūrybos, poilsio ir t.t.
Psichologė pataria skatinti pacientui (jeigu jis sąmoningas) sveiką mintį: „Aš nežinau, kada ir nuo ko numirsiu. Visi esame mirtingi ir kada nors numirsime. Tačiau dabar man svarbu daryti viską, kad jausčiausi pakankamai sveikas ir laimingas.“
Hospiso pacientams, jų artimiesiems, darbuotojams, savanoriams, kaip niekam kitam reikalinga dvasinė ir psichologinė pagalba. Kauno hospiso kolektyvas deda visas jėgas, kad sumažinti ekstimalinę psichoemocinę įtampą.

 • KAUNO HOSPISO NAMŲ SOCIALINĖS DARBUOTOJO LIJANOS PRANSKEVIČIENĖS darbas reikalauja ne vien žinių ir patirties, o ir didelio profesionalumo. Apart socialinio darbo magistro L. Pranskevičienė turinti įvairiausių papildomų psichoterapinių studijų bei humanitarinio eksperto diplomus ir sertifikatus.

Lijana nuodugniai surenka informaciją apie pacientą ir iškilusią problemą. Tam tarnauja pokalbis su pačiu pacientu, medicinos personalo ir kitų įstaigų suteikta informacija. Bet daugiausia informacijos Lijana pasisemia iš savanorių pasidalinimų, kurie lankosi pas pacientus ir skatina dalintis apie apsilanymus kuo išsamiau: “Iš tiesų, mano nuomone, vertingi ne tik pastebėjimai apie patį lankomąjį, jo aplinką, ryšius su artimaisiais, emocijas, poreikius ir kt., nes kiekvieną kartą iš tiesų vis kitas patyrimas pas tą patį žmogų. Tai sudaro visumą, nes susitikimo metu lankantysis ne tik atlieka vieną ar kitą suplanuotą veiksmą, bet yra ir santykyje, dialoge su lankomu žmogumi, net jeigu tai neverbalinė kalba.Todėl manau, labai svarbu ir lankančiojo emocinis turinys, įžvalgos, abejonės, pajautimai, kurie yra labai autentiški ir unikalūs. Manau, kad tai dovana mums visiems – tai mus suartina, mes pažįstam labiau vienas kitą kaip komanda. Kviečiu visus pasidalinti savo mintimis.”
Lijanai rūpi viskas, bet labiausiai dvasinė pacientų ir jų artimųjų būsena: “Pasidomėjau apie požiūrį į tikėjimą. Teigė, kad nei tiki nei netiki. Diskutavom, klausė labai susidomėję, kartais labai jautriai, paaiškinau, kad kai žmogus kančioje, tada Dievas arčiausiai jo, kad jie ne vieni, kad yra tam tikri slėpiniai. Jaučiau, kad tai pasiekia juos. “
Svarbu neperdozuoti, - teigia ypatingo vidinio iteligetntiškumo vedama Lijana Pranskevičienė - mažais žingsneliais, leisti patiems pagal jų pasirengimą artėti. “
Subtilus “neperdozavimas” jaučiasi kiekviename Lijanos žingsnyje: “Aš siūliau jai įsiklausyti į savo vidų, kaip ji jaučia, nes tai buvo gydytojos nuomonė. Turėjau tą mintį, kad vėliau nekaltintų savęs, kad padarė ne viską. Rekomendavau jeigu jūs (kreiptasi į kauno hospiso gydytoją) atvyksite, dar pasvarstyti apie tai, išklausti jūsų pastebėjimus, nors ir nebus lašinamos lašinės, jeigu sesuo priims tokį sprendimą. Ji kaip ir pritarė tam, padėkojo. Manau, kad taip ir palikim,tai sesers sprendimas. Aš taip pat jai siūliau pagalvoti, informavau, kad ir rytojaus dienai, jeigu reikės, yra slaugytoja, kuri aplankys. Mes manau, iš savo pusės padarėm ką galėjom. Laukim rytojaus.
O karta, kai komanda gailestingumo įžiebta nutaria aplankyti išeinantį pacientą tolimame nuo Kauno miestelyje, soc. darbuotoja Lijana delikačiai karštuolius pastabdo: ”Manau, vėlu važiuoti į Pakruojį. Kita vertės pacientas labai silpnas. Vakar žmona buvo atsisveikinti, kaip ji sako, jis valgo vos vos kažką, ką sesuo nuneša. Morfijus leidžiamas labai trumpais intervalais. Jis beveik nekalba. Labai silpnas. Aš palaikysiu jį malda. Man širdis sako jo nevarginti vizitu.” Ji buvo teisi: pacientas paliko pasaulį po kelių valandų mylinčių seserų rankose.
Būna, kad ji pastabdo ir savanorius, norinčius išgelbėti visa pasaulį pakankamai griežtai: “Siūlyčiau apsibrėžti ribas, nes galim "įkliūti" į neapibrėžtas situacijas.
Lijana Pranskevičienė profesionaliai dėlioja savanorių bei darbuotojų poreikius. “Noriu pasidalinti mintimi, kad būtų tikslinga skirti prioritetą tiems savanoriams kurie turi asmeninius išgyvenimus ar susiduria šiuo metu su šia liga savo artimoje aplinkoje, bei tiems, kurie aktyviai savanoriauja hospise lankydami ligonius arba ketina tai daryti, pritaikydami gautas žinias artimiausiu metu. Tai ir savanoriams paskatinimas būtų.” – pataria socialinė darbuotoja Lijana dėl naujo mokymų ciklo.

 • DVASINĖ ASISTENTĖ AUDRONĖ KRIKŠTOPAITIENĖ laiko kitą dvasinės pagalbos frontą. Pedagogė, hoslistinės medicinos, Reiki, klasikinio - segmentinio masažo, Tradicinės kinų medicinos ir filosofijos , akupressuros , manualinės terapijos, aromoterapijos, mineral terapijosįvairių kitų holistinių praktikų puoselėtoja tikra dovana Kauno hospiso pacientams. Ji niekada neateina pas pacienta tuščiomis: gėlių puokštė, aromatingo aliejaus indelis, žvakutė, kremas nuo skausmo – tai ti mažytė dalis Audronės arsenalo. Ji nebijo nuo pat 1 – mo apsilankymo kalbėti dvasinėmis temomis ir visada sulaukia sielos atsiskleidimo: ar tai moters, ar vyro. Ji kalbina, masažuoja, mankština ir palieka pacientą tik sulaukius savijautos pagerėjimo. “Pacientas aplankytas Onkologinėje ligoninėje. Radau vaikštinėjantį palatoje. Šypsojosi. Skausmą sumažino pleistrai - parodė keturis. Atnešiau baltos karštos mėsytės, naminių raugintų agrkėlių, kukurūzų traškučių. Daug kalbėjome apie mitybą onkologijos atveju - Algis labai daug konsultavosi, klausė, dalinosi savo patirtimi-kūno reakcijomis į tam tikrą maistą. Kalbėjome apie natūralų kepenų valymą, organizmo šarminimą. Užsirašo į knygelę... Patepiau nugarą, stėnas, klubus su Altaaus žolių balzamu. Lengvas pedų masažas - inkstų 1,2 taškai, tailandietiško masažo keli emementai, rankos , pilvas. Kvapų terapija...Išglostau rankeles, kojeles...Po procedūrų skausmai klubuose visai dingo, stubure sumažėjo neženkliai. Jaučiasi išlaisvėjęs ir lengvas...Šypsosi, spindinčiai... Parodžiau kelis rąžimosi-tempimo pratimus lovoje, pėdoms.. Stropiai mokinosi... Kalbame apie minties ir maldos galią. Paminiu Kauno hospiso bendruomenės visuotinę Maldą už jo sielą...Dėkoja ir šypsosi. Kalbame apie santykius su žmona - prašo jos atleidimo... Kalbame apie galimybę žmogui keistis ir vėl -TIK per Maldą , o tada jau veiksmus... Reikia išlaukti - jo stiprybė - Maldoje... Iš koridoriaus ateina pacientas, klausia, kodėl taip maloniai kvepia mėtomis...Paaiškinu, teiraujasi, kodėl jo nelankau... Paaiškinu, paduodu HN lankstinuką... Šviesus šviesus susitikimas su pacientu, šiluma, gerumas, spindinti šypsena... Pasidžiaugė, kad šiuo metu nejaučia jokių skausmų.”

Audronės Krikštopaitienės pasidalinimai apie aplankytus pacientus kupini meilės ir užuojautos: “Pacientą randu gulinti skausmuose su riedančiomis AŠAROMIS... didžiausi skausmai. Apsilanko gydytoja, suleidžia nuo skausmo, truputi palengvėja. Sutvarkau jo daiktus išmėtus lovoje...randu Katekizmą su Kristaus atvaizdu.Taigi, turim Altorių lovoje. Pietų metas. Pacientas išrankus maistui, daug ko atsisako. Trinu avokadą su graikiniais riešutais, raugintais kopūstais, maitinu gulinti. Geria morkų sultis” “
Bet ji taip pat jaučia ir neskubina, jei žmogus dar nepasiruošęs dvasiniam šuoliui: “ Mes jo negalime ir NETURIME versti ... Kiekvienam savo Kelias ir Laikas... Juk viskas nuo JO ateina, Jo Meilė tiesia kelią , žmogui nesuprantamą... " Morta, Morta tu rūpinies.. daugeliu dalykų, o reikia tik vieno" Lk. 10,42
Dvasinė asistentė Audronė visuomet palaiko kiekvieną bet kurio savanorio ar darbuotojo žingsnį: “Didžiausias darbas ir yra ten - Širdies viduje, mažyčiame taškelyje, kur Tu ir Jis esatie VIENIS. Ir visai nesvarbu, kas vyksta išoriniame pasaulyje, nes tai tik iliuzija... Nenuvertik savęs, tai, kas tavo Viduje, to nenusipelnė... Žinoma, save vertinti ojektyviai, gana sudėtinga, bet tai tik klystantis protas to siekia...
Apsilankymas draugiškoje panašios kripties įstaigoje padėda Audronei Krikštopaitienei atskleisti mūsų kolektyvo ypatumą: “Stipriai pajutau HN išskirtinumą, mes tikrai KITOKIE, mūsų pagalba paliatyviesiems tikrai kitokia -manau, kad gal daugeliui ji net nesuvokiama savo gilumu... Pajutau, kad Kauno hospiso namų komanda - labai stipri jėga, galinti daugiau negu gali... Man tai buvo vėl nuostabi galimybė pabūti kartu ir giliai išgyventi, išjausti tą būvimą, vienijantį mus VISUS, jaučiausi apdovanota - VISKUO...”

 • Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio namų katalikų bendruomenės referentė, Kauno hospiso namų SAVANORĖ JOLANTA JANČIUKIENĖ padėjo dviems mūsų pacientams priimti Ligonio patepimo sakramentus – kuo pradžiugino visa mūsų bendriją: “Sveiki mieli bendraminčiai. Noriu pasidalinti džiaugsmu. Šiandien 11.30 pacientė priėmė Atgailos ir ligonių sakramentus, jos sielą ir kūną sustiprino Jėzus. Aleliuja. Moteris nuostabiai šviesi ir graži išlydėjo kunigą. Dėkoju visiems kartu buvusius maldoje.

Savanorė Jolanta aptarnaudama pacientus tiesiog pasakoja, dalinasi savo tikėjimu, sužadina pacientų smalsumą: “Kol prausėmės dalinausi savo dvasinėmis patirtimis, pacientė labai klausėsi susidomėjusi ir po to pasakė, kad tokių nuostabių dalykų išgirdo. Tai buvo man džiūgu, todėl pasinaudojau proga ir pasakiau, jog negaliu išeiti nepasiūlius kitą kartą aplankyti kartu su kunigu, kuris suteiktų ligonių sakramentą.”. Nežiūrint į aiškų, tvirtą nusiteikimą, kompromisų netaikanti Jolanta dvasinėje srityje stengiasi veikti palaipsniui: “Paklausiu ar pacientė tiki Dievą. Atsako, o ar yra toks žmogus, kuris netiki, žinoma tikiu. Tuomet paklausiu, ar pacientė yra krikščionė, ar krikštyta, ji sako, kad tiksliai net nežino, ko gero ne. Daugiau šia tema nekalbėjom, tiesiog jaučiau, kad tiek jai šiandien tikrai pakanka. Toliau, kadangi laikas mums tarsi buvo sustabdytas, ji paprašė perdėti keletą sezoninių drabužių, o ant lovos švarius krūvelėmis sudėtus, sudėti į spintos lentyną. Taip ir padariau.” Bet jeigu tik pastebi, kad paciento akys nušvinta, pradėjus kalbą apie Jėzų Kristų, ji pasiryžta dideliam darbui – suteikti nekalbančiam nusilpusiam pacientui tikėjimo galimybę: “Toliau, kadangi laikas mums tarsi buvo sustabdytas, ji paprašė perdėti keletą sezoninių drabužių, o ant lovos švarius krūvelėmis sudėtus, sudėti į spintos lentyną. Taip ir padariau Tai štai susitvarkem higieną ir isviriau košes, nupirkau šiandien naują dėžutę, nes pacientei ji labai patinka.Truputi pasisnekejome padovanojau jai paveiksliuką su Nukryžiuotoju ji labai apsidžiaugė ir pasidėjo ant stalelio nori i jį žiūrėti. Kitą kartą atnesiu pastatoma.
Jolanta Jančiukienė yra mūsų krikščioniško gyvenimo sergėtoja. Ir šią savo Misiją atlieka su dėkingumu hospiso veiklai: “Labai dėkoju visiems Hospiso bendradarbiams ir bendraminčiams, sumanytojams ir įkūrėjams.

 • SAVANORIS JEŽY VITALIJUS MICURA neturi oficialaus specialaus socialinio, psichologinio, ar dvasinio išsilavinimo. Bet jo atvykimo godžiai laukia visi pacientai: jis pakabina prie lango lesyklėlę pauksčiams (“ O „epopėja“ su lesyklėlę pasibaigė tuo, kad paukščiai gavo minimalizmo stiliaus „valgykla“), jis taiso namų įrangą (“pavyko atlikti, be įprastų veiksmų ir bendravimo, dušo filtro valymą”), remontuoja (“O tas filtras tikriausia yra standartinis, lengvai išardomas - atsuktuvų ar panašių daiktų užkabinam už groteles ir išimame, stengdamiesi nesulankstyti grotelių ar atsuktuvo. Nejuokauju, dabar iš viso pasaulio atveža tokių instrument!!”), dažo, palydi į parduotuvę, jeigu pacientui atsiranda noro ir jėgų (“Buvau pasiruošęs rimtai, paprašiau Dievo ir Šventosios Dvasios pagalbos, kad mano netobulas protas visko nesugadintu. Įsivaizdavau, kad tai ne bus tik pasivaikščiojimas į parduotuvė ir atgal, kad reikęs pabendrauti, kas yra žymiai svarbiau”), jis net mėgina padėti gaminti valgyti (“Kai mane paklausė, ar galiu papjauti zuikuti, pagalvojau, nejaugi Dievas mane nori išbandyti, kaip Abraomą, bet paskui paaiškėjo, kad zuikutis jau buvo nuluptas ir negyvas, ir jau parduotas prieš porą valandų, tai išvengiau "baisinio išbandymo") . Visada išgyvena, jeigu jam pačiam nepavyksta suteikti pagalbą (“Dar atsirado vienas darbelis – keltuvo pultelis pradėjo veikti nepatykimai, pacientė bijo užstrigti pakabinta keltuvų bet kada ir ilgam. Aišku, čia gali prireikti meistro iš aptarnavimo serviso...”).

Vitalijus Micura už visus ir visada meldžia Dievą, ir pajungia maldai Maldos grupę, kurią lanko (“Čia tai maldos švente! O gal ir liudijimas? Mūsų Jonavos Vyrų maldos grupė taip pat dalyvavo, jie kaip tik specializuojasi užtarimo.”)
Savanoris Vitalijus apsiima daryti visus darbus. Kartą įvardijome naujos pacientės ir jos mamos 11 poreikių – Vitalijus pirmas atsiliepė į 6 poreikius:
Gal mane įmanoma pritaikyti kaip nors? Savo minčių neturėjau, todėl labai apsidžiaugiau, kai pamatau tokį sąrašą. Tik dar pačiam pasirinkti sunkoka, ką tik perskaičiau. Gal subręsiu po kelių valandų. Sutrumpinau sąrašą, atmetus, ko tikrai nesugebu.Aš galiu atlikti:
- malda už abi (jeigu vietoj ir garsiai, tai sunkoka, reikia pasiruošti, o bažnyčioje - darysiu be abėjo)
- biblijos terapija (paprastai tariant - paskaityti knygą) pacientei (su blogą dikcija ir pan.)
- psichologine pagalba mamai (neesu psichologas...)
- dvasinė pagalba mamai (tas pats...)
- gėlių puokštė, pyrago gabalėlis (pyragas ne savo gamybos)
- tiesiog paprastai nueiti ir pabūti 30 min. – 45”
Tuo pačiu, jis niekada saves neišaukština: “visi mano veiksmai primina vaiko „darbą“, kuris paduoda tėvui atsuktuvą ar kitą instrumentą. Arba musės, kurį „dalyvavo“ žemės darbuose, tūpėdama ant arklio nugaros, o paskui sakė – mes arėm“.
Viena iš Vitalijaus paslapčių – mokėjimas išklausyti. “Kai buvau dar mažas (gal visa metrą mažesnis negu dabar) visas atostogas praleisdavau pas savo močiutę, kurį buvo siuvėja-mėgėja – taip gyvenimas privertė. Ir visada išsižiojęs klausiausi močiutes klienčių moterų. Jjos man buvo vietoj televizoriaus arba radijos laidų, nes močiute šių aparatų neturėjo. Praėjo labai daug metų, aš išaugau (visą metrą), o pomėgis klausyti išsižiojęs liko. “.
Jis bendrauja su pacientais visomis temomis (“Mes ne kartą su ją filosofavome apie tai, kiek nedaug reikia žmogui, kad būtu laimingas. Aišku, jeigu jis yra tikras filosofas ar krikščionys. :) Iš pacientės galima pasimokyti meno džiaugtis pačių mažiausiu įvykiu, nors ir jos lesyklėlės ir balandžio aplankymo (kurį jau veikia "pilnų pajėgumu"), dalina poezijos knygas ir nuolat stebi ligonių reakcijas, norėdamas maksimaliai padėti (“Bandžiau įvertinti savaitės būsena pagal poezijos knygą - jei perskaitytų, vadinasi, savijautą buvo nebloga. Deja, net nesupratau, ar perskaityta knyga, bet džiugu, kad p. Janinai net veidas prašvito, kai apie ją paklausiau ir pasakė, kad norėtu iš jos perrašyti eilėraščius, kurie labiausia patiko.”)
Savanoris Vitalijus Miciura – mūsų jumoro ir geros nuotaikos šaltinys. Jo kiekvienas laiškas pasidalinimas kvėpuoja begaliniu susirūpinimu ir atsidavimu mūsų veiklai. Vitalijus, kaip ir kiti mūsų dvasiškiai atsiliepia į kiekvieno savanorio mintį (“Linkiu visiems daugiau džiaugsmo nuo tarnystės ir kuo mažiau liūdesio”, “Linkiu visiems savanoriams daug drąsos ir niekada nepamiršti apie šypseną. :)”

 • SAVANORĖ ILONA LUKOŠEVIČIŪTĖ – NOREIKIENĖ, dviejų vaikų mama, turi teologės ir andragogės kvalifikacijas, studijoja sielovadą, yra Gyvenimo ir tikėjimo Instituto besimokančiųjų bendruomenės narė. Ji 13 metų išdirbo Vytauto Didžiojo universitete socialinių mokslų fakultete edukologijos katedroje. Po truputį pradėjo keisti savo gyvenimo kryptį, gyventi pagal savo vidinius troškimus ieškant juose Dievo valios ir tesėti seniai jaunystėje duotą Aukščiausiąjam pažadą. Šis kelias atvedė Iloną į Kauno hospiso namų savanorių gretas. Savanorė Ilona kiekvieną savanorišką darbą atlieką per ypatingai gylią užuojautą: “Pacientė labai maloni, juokaujanti (turinti humorą) per ašaras nuo skausmo moteris. Jai tris kartus operuota nuo skausmo nugara. Gyvena ketvirtame aukšte. Susitikusios pasilabinusios ir šypsenomis apsidovanojusios patraukėme įveikti kalnus - laiptus mohikanus. Lėtai lėtai su šypsena besišnekučiuodamos juos įveikėmė. Pakeliui išmetėme šiukšlių maišą į konteinerį. Tada sukibusios į parankes kaip dvi gulbes lėtai linksmai bešnekučiuodamos kulniavome link parduotuves. Pacientė parduotuvėje buvo puikios nuotaikos (nors matėsi, jog skauda ir juda sunkiai, nori prisėsti), nes įsigijo norimą prekę. Joje mes radome ko reikia, apsipirkome, bet jau procese pacientei darėsi vis sunkyn, nors nedejavo, bandė juokauti, bet jautėsi, jog sunku judėti, Sustodavome ir atsisėsdavome pailsėti, o tuo momentu pokalbiai vis atviryn ir atvyrin.... Beeinant keliu namo, pacientei darėsi blogyn ir blogyn: karštis pradėjo mušti, širdis daužėsi, humoras dar laikėsi..... graudu per ašaras. Šiaip ne taip priartėjome prie namų, bet dar reikėjo įveikti kalnus iki ketvirto aukšto. Juos pacientė labai ištvermingai kęsdama skausmą įveikė. Sudėjau prekes ir atsisveikinome. Ji sakė, jog daugiau nieko nebereikia, nes nori tik prigulti.... Jai taip skaudėjo, jog ji visą kelią sakė, kaip nori jau būt bute ir gulėt ant nugaros arba stovėt ropom.... abi dirbom ties minčių nukreipimu.... bet oio kaip jai skauda... bet oio kokia ji stipri... o kokios fainos nuoširdžios mintys.... Ji sakė, Ilona, jei nieko nekeisi savo gyvenime (čia mūsų abiejų paslaptis:) prisiminsi kaip sedėjai su tokia paciente Maximoje ir apie tai kalbėjome... ir verksi... “ Ši nuostabiai atvira svetimam skausmui jauna moteris įsiliejo į veiklą visos savo gailestingos širdies pajėgumu. Besimokanti sielovados savanorė iš karto pasisiulė padėti gedėjime: “ Mirusios pacientės mama buvo labai maloni padarė arbatos ir kavos, ir pakvietė pasikalbėti. Pokalbio pradžioje graudenosi, raudojo..., daug kaltinimų: sau, gydytojams, medicinos politikai. Atslūgus emocijoms, kalbėjomis... tylėjome.....kalbėjomis... klausiau.... klausiau ir buvau šalia, šalia, šalia tol kol to reikėjo...”

Mąstau.... reflektuoju savo dienos patirtis, savo supratimus, savo reakcijas ir te giliniai - prasminiai suvokimai veda į pokyti. Ačiū už galimybę augti.” – dalinasi Ilona.

KAUNO HOSPISO NAMŲ PSICHOLOGINIS, DVASINIS TRIUSAS PADEDA NEBE PAGYDOMIEMS ŽMONĖMS ATSIKRATYTI MIRTIES BAIMĖS, SUSITAIKYTI SU PADĖTIMI, DŽIAUGTIS KIEKVIENĄ GYVENIMO AKIMIRKA, KIEK TO GYVENIMO BELIKO.

Mes padedame NEMOKAMAI. Kitaip ir negali būti. Negali būti mokamų hospisų – įstaigų, kuriuos padeda tiems, nuo kurių nusisuko medicina ir kitų sričių atstovai. Su mumis palikti likimui žmonės vėl pradėda jaustis reikalingais visuomenės nariais. Jų šeimos nariai susivienyja ir lengviau adaptojasi prie pakytusių sąlygų.
Prisipažinsime, kad finansiškai labia sunkiai gyvename. Mūsų darbuotojai dirba be atlyginimo, arba gauna vos vos – kad užtektų kūrui. Daug lėšų išnaudojame atsiskaityti su valstybinėmis instancijomis. Nors iš valstybės iždo kol kas negavome ne vieno euro. Jeigu užjaučiate mūsų pacientams, jeigu mūsų veikla pasirodo Jums prasminga – paremkite mus: http://www.hospisopagalba.eu/laukiame-jusu-paramos/

Lietuvoje yra nuostabių žmonių! Vieni palaiko mus finansiškai, kiti - paslaugomis, o treti – darbais ir gailestingumu. VšĮ “Kauno hospiso namai” darbuotojai, pagalbininkai, talkininkai, savanoriai yra ypatingo dvasinio potencialo kolektyvo dalelės. Kolektyvas auga ir stiprėja siekiant vieno vienintelio tikslo – padėti sunkiai sergantiems nebe pagydomiems, mirštantiems pacientams ir jų artimiesiems gyventi oriai iki pat gyvenimo pabaigos.


www.hospisopagalba.eu

Новые статьи

 • Tėvai nemato, kad vaikas „kreivas“

  Labai svarbu laiku pastebėjus vaiko laikysenos sutrikimus ar beprasidedantį stuburo iškrypimą, juos teisingai diferencijuoti, kad augant vaikui būtų išvengta rimtesnių problemų. Čia galėtų padėti „Gijos Klinikų“ ortopedas-traumatologas Gintaras KUŠLEIKA. Tėvai nemato, kad vaikas „kreivas“ Pastaraisiais metais, deja, vis dažnėja tendencija, kad ne tėvai, o...
 • Pantone - 2024-ųjų metų spalva medicininėje aprangoje

  Pantone 2024-ųjų metų spalva tapo „Peach Fuzz“ - švelnus ir gaivus persikų atspalvis, kuris jau dabar plačiai naudojamas rūbų pramonėje bei skaitmeninio dizaino srityse. „Pantone spalvų institutas“ kasmet skelbia metų spalvą, siekdamas atkreipti dėmesį į spalvų ir kultūros sąsajas. 2024-ųjų metų spalva tapo „Pantone 13-1023 Peach Fuzz“. Tai švelni, šviesi ir...
 • Medicininė apranga vasarą: patogumas ir nepriekaištingas stilius kiekvieną dieną

  Sezoniškumas ir medicininė apranga Vasarą, kai temperatūra kyla, tiek kasdieniam naudojimui, tiek darbo aprangai keliami specifiniai reikalavimai. Sveikatos priežiūros specialistams svarbu rasti sprendimus, leidžiančius jaustis komfortiškai ir išlaikyti profesionalią išvaizdą. „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun dalinasi įžvalgomis, kaip pasirinkti tinkamą medicininę aprangą...
 • Laktozės netoleravimas: sprendimai kasdieniam pilnaverčiam gyvenimui

  „Nevalgai braškių su grietinėle? Negeri latte kavos? Laikaisi dietos? Sergi?“ Kiekvienas, susidūręs su laktozės netoleravimu, yra girdėjęs tokius ar panašius klausimus. Ar tau kaskart tenka pasiaiškinti, kodėl tu nevartoji pieno ir pieno produktų? Lietuvoje beveik 30% žmonių netoleruoja laktozės. Mūsų visuomenėje, nepaisant to, kad informacijos apie laktozės netoleravimą vis...
 • Dantų implantacija: ką žinoti ir kaip pasiruošti

  Implantacija - daug baimės ir nežinomybės kelianti procedūra. Visgi, skubame nuraminti - tai nėra sudėtinga procedūra. Tik svarbu susipažinti su implantacijos paslauga, jos eiga ir žinoti, ko galima tikėtis po jos. Kaip vyksta dantų implantacijos procedūra? Šia procedūrą galima sulyginti danties traukimui. Tik šalinant dantį - panaudojamas spaudimas, o sriegiant implantą - jaučiama tik...
 • Viena didžiausių dantų problemų - dantų ėduonis

  Dantų ėduonis, dar kitaip vadinamas - dantų kariesas – viena labiausiai paplitusių burnos ertmės ligų visame pasaulyje. Remiantis atliktais tyrimais, net 90% gyventojų yra susidūrę su šia dantų liga. Ėduonis, tai burnos bakterijų sukeltas danties kietųjų audinių pažeidimas, kuris atsiranda skaidant angliavandenius ir jiems išskiriant rūgštis. Dantų ėduonis gydomas plombavimo metu -...
 • Seacra - efektyvi priemonė nuo rožinės, spuogų ir odos senėjimo požymių

  Seacra yra išskirtinė kompanija, kuri siūlo sprendimą odos problemoms spręsti su raudonųjų dumblių ekstraktais. Šie produktai ne tik suteikia odai spindesio, bet ir iš esmės sprendžia įvairias odos problemas, nuo rožinės iki spuogų. Seacra gelis yra skirtas kovoti su įvairiomis odos problemomis, įskaitant rožinę, spuogus, senėjimo požymius ir hiperpigmentaciją. Tai universali priemonė,...
 • Viskas, ką reikia žinoti apie CBD Skandinavijos šalyse

  Pastaraisiais metais Kanabidiolis (CBD) tapo itin populiarus Skandinavijoje. Ši natūrali medžiaga neretai tampa pačių įvairiausių sveikatingumo produktų sudedamąja dalimi – nuo odos priežiūros priemonių iki kapsulių. Daugelis CBD vartotojų praneša, kad naudojant CBD produktus gerėja jų miego kokybė, mažėja skausmai ir patiriamas nerimas. Augant žinioms apie neigiamą ilgalaikio streso...
 • CBD produktų gamyba „Private label” būdu: kas tai?

  CBD produktų populiarumui visame pasaulyje augant itin sparčiai, daugėja ir CBD gamintojų. Deja, tačiau nemaža dalis rinkos tyrimų atliktų Europoje ir JAV rodo, ne visi CBD gamintojai gali pasigirti saugiais ir iš tikrųjų veiksmingais CBD produktais, o tam tikrų produktų etiketėse nurodytų ingredientų neretai apskritai nepavyksta rasti arba faktinis jų kiekis neatitinka to, kuris nurodytas...
 • Kiek laiko CBD aliejus išlieka jūsų organizme?

  Ar kada nors susimąstėte, kaip ilgai CBD aliejus išsilaiko jūsų organizme? Suprasti CBD buvimo trukmę gali būti labai svarbu, ypač kai svarstoma apie tyrimus dėl narkotikų ar medicininę sąveiką. Tokie veiksniai kaip metabolizmas, dozė, vartojimo būdas ir vartojimo dažnumas - visi jie turi įtakos nustatant, kiek laiko CBD išlieka jūsų organizme. Įsigilinę į šiuos kintamuosius, galėsite geriau...
 • Liepos 8 d. Tarptautinė alergijos diena

  Vasarokime atsipalaidavę, išspręskime alergijos sukeltas problemas! Liepos 8-ąją pasaulyje minima Tarptautinė alergijos diena. Civilizacija suteikė išties komfortiškas gyvenimo sąlygas, tačiau kartu su ja, deja, radosi ir progreso iššauktos ligos… Alergija (gr. allergia < allos – kitas + ergeia – veikimas) – organizmo gebėjimas ypač jautriai reaguoti į...
 • Dezodorantai ir antiperspirantai: pagrindiniai skirtumai

  Šiandien vis daugiau žmonių, tiek vyrai, tiek moterys, aktyviai ieško dezodoranto arba antiperspiranto, kuris padėtų jiems išlikti šviežiems ir sausiems visą dieną. Nepaisant to, kad abu produktai siekia to paties tikslo, svarbu suprasti, jog tarp jų egzistuoja subtilių, bet svarbių skirtumų. Tai ne tik techninės ar cheminės charakteristikos, bet ir tai, kaip produktai sąveikauja su...
 • Dermatovenerologas gali padėti pacientų fizinei ir psichologinei sveikatai

  Oda yra didžiausias mūsų organas, kuris ne tik apgaubia ir saugo mūsų kūną, bet ir atlieka svarbų vaidmenį mūsų fizinėje ir psichologinėje sveikatoje. Daugybė ligų gali paveikti odą, o kartu su jomis gali kilti ir psichologiniai sunkumai. Čia į sceną išbėga dermatovenerologas - specialistas, kuris ne tik gydo odos ir lytinių organų ligas, bet ir padeda pacientams susidoroti su...
 • Žuvų taukai senovės medicinoje, religijoje ir kitose kultūrinėse praktikose

  Žuvų taukai, kaip gausus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, ne tik mitybos prasme, bet ir kultūrinėje istorijoje turėjo svarbią vietą. Per amžius jie buvo integruoti į įvairias kultūrines praktikas, įgavę ne tik medicininę, bet ir religinę bei simbolinę reikšmę. Šiame straipsnyje pažvelgsime, kaip žuvų taukai buvo integruoti į medicinos, religijos ir kitas kultūrines praktikas,...
 • Akiniai: paneikime populiariausius mitus apie akinius

  Akiniai – tai ne tik praktinis įrankis, padedantis geriau matyti, bet ir mados aksesuaras, galintis pabrėžti asmeninį stilių. Nors dauguma žmonių supranta akinių svarbą ir naudą, aplink juos vis dar sukasi daugybė mitų ir klaidingų įsitikinimų. Kai kurie iš šių mitų yra tokie gajūs, kad gali paveikti žmonių sprendimus dėl akinių nešiojimo arba netgi atgrasyti nuo jų naudojimo, kai to...
 • Kūdikio motorikos vystymasis

  Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet ypač mūsų besivystantiems mažiesiems. Pirmieji gyvenimo metai yra labai svarbūs kūdikio vystymuisi. Šiuo laikotarpiu smegenys ir smegenų nervų sistema sparčiai auga (vystosi), nes tarp ląstelių susidaro nauji nerviniai ryšiai. Per šį laikotarpį vystosi kūdikio...
 • Širdies ir kraujagyslių ligos: kaip valdyti simptomus ir pasirūpinti savo sveikata?

  Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) ne vienerius metus išlieka viena dažniausių mirties priežasčių pasaulyje, tačiau tinkamai valdant simptomus ir rūpinantis savo sveikata galima sumažinti šią riziką, išvengti skaudžių padarinių bei ženkliai pagerinti savo gyvenimo kokybę. Bene svarbiausia yra reguliariai tikrintis sveikatą bei atpažinti simptomus ir dėl jų kreiptis į savo šeimos gydytoją...
 • Liepos 1 d. Liepos mėnuo – sarkomos žinomumo mėnuo

  Liepos mėnuo – sarkomos žinomumo mėnuo Sarkoma – grėsminga liga. Dėl to, kad navikas gali formuotis jungiamajame audinyje, sarkoma randama ir kauluose, ir kremzlėse, ir riebaliniame audinyje, net ir kraujagyslėse ar kituose organizmo audiniuose. Būtent dėl šių priežasčių sarkoma pasižymi daugelių rūšių. Todėl išsivystanti įvairiuose organuose sarkoma vadinama viena...
 • Vasaros iššūkiai: mitybos pasikeitimai ir jų poveikis virškinimo sistemai

  Vasara dažnai atneša ne tik malonumus, bet ir tam tikrus mitybos bei virškinimo sistemos iššūkius. Savaitgalio iškylos, vakariniai piknikai, kelionės, kepsniai, persivalgymai taip pat nepakankamas higienos laikymasis gamtoje gali sukelti įvairias virškinimo problemas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Dėl to galime imti skųstis diskomfortu, pilvo skausmais, sumažėjusiu energijos lygiu ar...
 • Šlapimo nelaikymas. Kaip išsaugoti psichinę sveikatą?

  Birželio 17-21 dienomis pasaulis mini Tarptautinę inkontinencijos savaitę. Mūsų šalyje ši savaitė minima jau 14-ta kartą. „Šiemet viso pasaulio pacientų organizacijos, šlapimo nelaikymo srityje dirbantys specialistai ir valdžios institucijų atstovai kviečiami kalbėti apie psichinę sveikatą esant šlapimo nelaikymui. Šią lėtinę ligą įgiję žmonės kasdien susiduria su įvairiais ligos...
 • Plačiausiai paplitę mitai apie profesionalios burnos higienos procedūrą

  Norint pasirūpinti nepriekaištinga dantų bei dantenų būkle, reikia nepamiršti ne tik reguliarių vizitų pas odontologą, bet ir periodinių apsilankymų pas burnos higienistą. Greičiausiai visiems žmonėms teko girdėti, kad profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama bent kelis kartus per metus. Visgi, pacientų, kurie nuoširdžiai laikosi šios taisyklės, tikrai nerasime labai daug. Maža to,...
 • Kodėl keraminiai dantų implantai yra laikomi išskirtine implantų rūšimi?

  Labai ilgą laiką, dantų protezai buvo vienintelė, pacientams prieinama, dantų atkūrimo galimybė. Šiais laikais, odontologija demonstruoja akivaizdžią pažangą ir pacientams siūlo žymiai efektyvesnį, prarastų dantų problemos sprendimo būdą. Trūkstami dantys šiomis dienomis keičiami inovatyviais dantų implantais, kurie ne tik pasižymi precizišku tvirtumu, funkcionalumu ir ilgaamžiškumu, bet ir...
 • Kodėl apsauginiai akiniai būtini darbe?

  Ar žinojote, kad kasdien tūkstančiai darbuotojų visame pasaulyje patiria akių traumas darbe? Statistika rodo, kad net 90% šių traumų būtų galima išvengti naudojant tinkamas apsaugos priemones. Nuo laikinų regėjimo sutrikimų, infekcijų ir skausmo iki negrįžtamo aklumo – net ir nedidelis incidentas gali palikti ilgalaikį poveikį jūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Be to, akių traumos...
 • Kaip išsirinkti batukus vasarai?

  Vaikai auga sparčiai, todėl kiekvieną sezoną jiems būtina pirkti naujus batukus. Kokius rinktis vasarai, kad mažyliai ne tik atrodytų stilingai, bet ir jaustųsi komfortabiliai, o pėdutės būtų saugios? Ko reikės? Vasaros sezonui greičiausiai turite ne vieną porą batų. Juk vienomis dienomis karšta, kitomis gaivu, o ir kasdienė veikla gali stipriai skirtis. Kur dar atostogos prie...
 • Kriolipolizės nauda ir galimybės: ar tai tinkamas sprendimas jums?

  Neinvazinės kūno formų korekcijos procedūros tampa vis populiaresnės. Viena iš jų – kriolipolizė. Šiame straipsnyje aptarsime kriolipolizės naudą ir galimybes bei padėsime jums nuspręsti, ar tai tinkamas sprendimas jums. Kriolipolizės procesas Kriolipolizė yra procedūra, kurios metu riebalinės ląstelės šaldomos iki jų sunaikinimo. Specialus aparatas taikomas konkrečiai kūno vietai,...
 • Mityba vasarą: kokius produktus įtraukti į valgiaraštį, o kokių – privengti

  Dietologai teigia, kad nėra sveikų ar nesveikų patiekalų. Viskas priklauso nuo kiekių ir, žinoma, ingredientų. Štai, pavyzdžiui, karštą vasaros dieną ledai gali būti tikrų tikriausiais išsigelbėjimas ir malonumas. Ypatingai, jeigu jie – naminiai, pagaminti iš šviežių ir natūralių produktų. O ledai, kuriuose gausu įvairiausių E, organizmui naudingi mažiau. Todėl juos į mitybą reikėtų...
 • Pėdų priežiūros specialistas: kada ir kodėl kreiptis?

  Ar kada susimąstėte, kokį svarbų vaidmenį geros savijautos visumoje atlieka Jūsų pėdos? Sveikos ir prižiūrėtos pėdos ne tik suteikia galimybę judėti ir atlikti įprastas veiklas, tačiau taip pat leidžia mėgautis sportu ir aktyviu laisvalaikiu. Deja, dažnai pamirštame joms skirti deramą dėmesį, kol nepradedame jausti skausmo, diskomforto, o galiausiai – pastebime nerimą keliančius...
 • Glaukoma: ligos priežastys, gydymas, simptomai ir akių gydytojų patarimai

  Glaukoma – akių liga, kuri ilgainiui pažeidžia regos nervą ir tinklainės nervines ląsteles. Glaukoma gali išsivystyti dėl įvairių priežasčių, įskaitant genetinį polinkį, aukštą akispūdį ar paciento amžių. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ akių gydytojai atsako, kaip atpažinti pirmuosius glaukomos simptomus, laiku diagnozuoti ligą bei kokie yra šiuolaikiniai...
 • Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai?

  Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai? Dantų praradimas yra ne tik estetinė, bet ir funkcinė problema, kuri gali turėti didelę įtaką kasdieniam gyvenimui. Laimei, šiuolaikinė odontologija siūlo pažangius sprendimus, kurie ne tik atkuria šypseną, bet ir užtikrina ilgalaikį komfortą bei sveikatą. Vienas iš tokių sprendimų – dantų implantai, kurie...
 • Dantų tiesinimas kapomis: ką būtina atlikti iš anksto?

  Jei nusprendėte tiesinti dantis, nesitikėkite, kad, vos atėjus į odontologijos kliniką, jums iš karto bus užsakytos kapos. Skaičiuojama, kad nuo pirmojo vizito pas šios srities specialistus iki momento, kai uždedamos kapos, gali praeiti ne viena savaitė. Tiek užtrunka paruošiamieji darbai. Išimtis galioja tik nepriekaištingai sveiką burną ir dantis turintiems pacientams. Atlieka keturis...
 • NIDEK RS-1 glauvas: pažangus optinio koherentinio tomografas su angiografija

  Aukštos Kokybės Vaizdavimas NIDEK RS-1 Glauvas yra naujoviška optinė koherentinė tomografija (OKT) sistema, kuri sukurta siekiant patobulinti diagnostiką ir pagerinti paciento priežiūrą. Šis įrenginys, pasižymintis dideliu nuskaitymo greičiu, plačiu ir giliu vaizdavimu bei pažangiausiomis analitikos funkcijomis, tapo neatsiejama priemone gydytojams, kurie specializuojasi glaukomos ir...
 • Patarimai, įveikiant vaikų kalbos sutrikimus

  Kiekvienas vaikas yra savitas. Nelyginkime jo nei su kaimynų vaikais, nei su jo broliukais ar sesutėmis, tačiau ir nelaukime, jog įvyks stebuklas, ir nekalbantis vaikas prakalbės- iš karto taisyklingai ir gražiai. Taip būna tik pasakose. Kada tėvams primenama, jog reikia daugiau rūpintis vaiko kalbėjomo bei kalbos ugdymu, dažniausiai išgirstame atsakymą- užaugs ir išmoks. Į tai galima atsakyti...
 • Birželio 14 d. pasaulinė kraujo donorų diena

  Rūpinkis sveikata, sustiprėk ir, jei gali, visada padėk! Kraujo donorystė – socialinis reiškinys, kuomet žmogus, vadinamas kraujo donoru, savanoriškai ir neatlygintinai suteikia savo kraujo. Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena. Esminis kraujo donorystės principas – siekiant naudos ligoniui jokiu būdu nepakenkti kraujo donorui. Būtent šis šūkis padeda šiai...
 • Kaip pasirinkti tinkamą odontologą?

  Ieškodami idealaus odontologo, mes ne tik ieškome profesionalumo ir patirties, bet ir norime jaustis saugiai bei suprasti. Tai yra tarsi emocinė kelionė į pasitikėjimą, kurioje kiekvienas žingsnis turi reikšmę. Pirmasis įspūdis: klinika kaip jūsų antra namų svetainė Įsivaizduokite įžengiant į odontologijos kliniką, kurioje jus pasitinka švelnus muzikos garsas ir malonus, šiltas...
 • Vienmomentė implantacija - būdas sutaupyti laiką

  Visuomenėje vis dar vyrauja įsitikinimas, kad danties implantacijos procesas yra gana ilgas, mat naujo implanto teks laukti. Tačiau šiandien pacientams, kuriems būtina šalinti dantį dėl patirtos traumos ar dėl to, kad danties sugydyti nebėra įmanoma, odontologijos klinikos siūlo unikalų dantų atkūrimo metodą - vienmomentę implantaciją. Kuo ji ypatinga? Vienmomentė dantų implantacija - tai...
 • Odontologijos klinika pataria: kaip palaikyti teisingą burnos higieną

  Teisinga burnos higiena yra būtina ne tik dėl šviečiančios šypsenos, bet ir dėl viso kūno sveikatos. Odontologijos specialistai pabrėžia, kad neteisingas dantų valymas ar nepakankamas dėmesys burnos ertmės priežiūrai gali sukelti įvairias problemas, tokių kaip dantų ėduonis, periodontinės ligos, o taip pat gali turėti įtakos bendrai asmens sveikatai. Svarbu žinoti, kad burnos sveikata yra...
 • Kaip mommy Makeover operacijos gali sustiprinti savo emocinį atsparumą

  Kaip mommy Makeover operacijos gali sustiprinti savo emocinį atsparumą Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame dažnai susikerta motinystės, karjeros ir asmeninių siekių spaudimas, noras pasitikėti savimi ir jaustis atspariai yra stipresnis nei bet kada anksčiau.. Šios procedūros, kurios apima kelias kosmetines operacijas, pavyzdžiui, pilvo pakėlimą, krūtų pakėlimą ir...
 • Kodėl neverta atidėlioti dantų atkūrimo?

  Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais. Pataria ilgai nelaukti Netekus danties žandikaulyje vyksta tam tikri...
 • Antioksidantai ir jų įtaka mūsų sveikatai bei grožiui: specialistė atskleidė, kodėl svarbu gauti pakankamą jų kiekį

  Nors apie antioksidantų svarbą galima išgirsti vis dažniau, tačiau daug kam šis terminas vis dar skamba tarsi neaiškus burtažodis. Paprastai tariant, tai yra medžiagos, svarbios ne tik mūsų gerai savijautai, bet ir grožiui. Jos atlieka itin svarbų vaidmenį susilpninant laisvųjų radikalų keliamą poveikį mūsų ląstelėms. Tad kokie signalai išduoda, kad mums trūksta antioksidantų? Kaip ir iš kur...
 • Dantis implantuoti siūlo be skausmo ir baimės

  Lyderiaujantis Lietuvos odontologijos klinikų tinklas „Šypsenos akademija“ dantis implantuoti siūlo taikant vadinamąją sedaciją, kai pacientui vaistais trumpam prislopinama sąmonė. Taip pacientas nejaučia ne tik skausmo, bet ir panašių procedūrų metu kankinančio nerimo, baimės. Didelis pasirinkimas Netekus danties, svarbu ilgai nelaukti – kreiptis į odontologus, kad...
 • Dantų ėduonies ertmių atsiradimas, gydymas, prevencija

  Dantų ėduonies, arba karieso, ertmės, dar vadinamos dantų skylėmis, yra viena labiausiai paplitusių sveikatos problemų pasaulyje. Net išsivysčiusiose šalyse su pažengusia medicina dantų ėduonis yra pažeidęs beveik kiekvieno žmogaus vieną arba daugiau dantų. Negydomos dantų ėduonies ertmės perauga į daugybę kitų sveikatos problemų – nuo dantų bei dantenų ligų iki kitų organų bei jų...
 • Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako

  Meskime rūkyti! Pradėkime sveikatintis! Būti sveikiems yra ir naudinga, ir madinga! Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Deja, nepaisant pasiekiančių žinių apie dūmo pešimo žalą, šis priklausomybę sukeliantis įprotis vis dar išlieka ypač populiarus. Sunku išvengti priklausomybių, o dar sunkiau jų atsikratyti. Šiandien – dieną be tabako – visų rūkalių prašoma padėti...
 • Gegužės 28 d. Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo

  Atminkite, jog gerindamos intymią sveikatą kartu gerinate ir bendrą organizmo sveikatos būklę! Gegužės 28-oji - Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Šią dieną siekiama informuoti moteris apie dažniausiai pasitaikančias ligas, jų komplikacijas bei gydymo galimybes, moterims siūloma atkreipti dėmesį į sveiką mitybą, aktyvų gyvenimo būdą bei profilaktinių patikrų reikalingumą ir...
 • Sos! Kaip atsikratyti spuogų?

  Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai mažai žmonių, kurie tikrai niekada nesusidūrė su spuogais ar net su akne. Tuos, kuriems taip pasisekė, jog niekada neteko su tuo susidurti turbūt galima būtų įrašyti į raudonąją knygą… Neretai ši problema paveikia ne tik paauglius, bet ir vaikus ar pagyvenusius žmones. Tad iš kur atsiranda spuogai? Ar įmanoma turėti skaisčią odą? Pabandykime tai...
 • Psichologė Žiedūnė Žolynė

  Suaugusiųjų ir paauglių konsultavimas Konsultuoju gyvai ir nuotoliu Psichologe dirbu aštuonerius metus. Esu žmogus kaip ir tu, kuris patiria džiaugsmą ir liūdesį, tikrumą ir pasimetimą, jaučiasi drąsiai ir bijo, nerimauja ir būna ramus. Tos būsenos mane daro vientisu žmogumi, todėl noriu ir tau padėti pasijusti vientisu, padėti išgyventi baimę, liūdesį, nusivylimą, nerimą,...
 • Gegužės 19 d. Pasaulinė šeimos gydytojo diena

  Te šeimos gydytojai būna darbingi ir energingi, lai pacientai būna sveiki ir laimingi! Gegužės 19-oji – Pasaulinė šeimos gydytojo diena. Šių metų šventės šūkis – „Sveika planeta, sveiki žmonės“. Minint šią Šeimos gydytojo dieną siekiama akcentuoti sveikatos sąryšingumą su mūsų planeta ir pacientų gerove bei norima pabrėžti esminį gydytojų vaidmenį skatinant...
 • Gegužės 25 d. Pasaulinė skydliaukės diena

  Kasmet, gegužės 25-ąją, minima Pasaulinė skydliaukės diena. Kuo yra svarbus šis organas? Skydliaukė – nedidelė, vos 15-30g sverianti, drugelio formos endokrininė liauka, esanti priekinėje kaklo dalyje. Pagrindinė skydliaukės funkcija – hormonų, reguliuojančių įvairius organizmo procesus, gamyba. Svarbu! Stebėti skydliaukės veiklą būtina dėl daugelio priežasčių. Negydomos...
 • Cukrinio diabeto diagnozė ir prevencija

  2 tipo diabetui bei jo pranašei – priešdiabetinei būklei – PSO suteikė pandemijos statusą mūsų modernioje visuomenėje. Cukrinis diabetas anksčiau buvo laikytas su senėjimu susijusia liga, o dabar dėl prastų maisto ir gyvenimo būdo pasirinkimų jis smogia vis jaunesniems. Diabeto prevencija labiausiai pasiteisintų būtent šiais susirgimų atvejais. Vienas testas tapo aukso standartu...
 • Klaidinantys mitai apie odos priežiūrą

  Vieni iš pagrindinių kosmetologijos uždavinių - padėti veido odą išlaikyti sveiką ir švytinčią, išsaugoti natūralų žmogaus kūno grožį, sulėtinti senėjimo procesus bei padėti laiku pastebėti odos ar kūno ligas. Oda, kaip didžiausias kūno organas, tarnauja mums kaip apsauginis barjeras nuo aplinkos pažeidimų, reguliuoja kūno temperatūrą, palengvina jutiminį suvokimą. Todėl odos sveikatos...
 • Dantų implantacija „Šypsenos akademijoje“: žemos kainos, ilgalaikis rezultatas

  Dantys – neatsiejama ne tik grožio, bet ir sveikatos dalis. Net ir nematomoje vietoje buvusius dantis vertėtų suskubti atkurti, nes kiekvienas jų yra labai svarbi virškinimo sistemos dalis. Dabar galite pasinaudoti išskirtiniais „Šypsenos akademijos“ pasiūlymais. Geriau nedelsti „Šypsenos akademijos“ padalinio Kaune gydytojas periodontologas Jonas...