Daktaras Gavinas Francis savo knygoje “Nuo galvos iki kojų. Kelionė po žmogaus kūną” labai detaliai ir pakankamai suprantamai plačiajai visuomenei paaiškina, kad vyksta vyro ir moters orgazmo patyrimo metu ir kaip moters orgazmas gali įtakoti jos vaisingumą.
Iki XVIII a. Pabaigos Europoje manyta, kad dėl sėkmingo apvaisinimo esą svarbu, kad moterys, kaip ir vyrai patirtų orgazmą. XVII a. akušerijos vadovėliuose buvo skelbiama, kad be klitorio moterys“ visai nepatirtų geismo, nei malonumo, nei pastotų.” Šiais laikais tai skamba juokingai, tačiau anuomet teisėjai nagrinėję išprievartavimo bylas nuspręsdavo, kad jei moteris pastojo – vadinasi seksas vyko abiejų pusių sutikimu. Dar 1795m. markizas de Sadas, kuris nagridėjo metodus, kaip išvengti nėštumo, rašė, jog skystis, kuris pasirodo moteriai patiriant orgazmą, yra būtina sąlyga naujai gyvybei pradėti.
Koordinuojantis orgazmą nervas vadinasi pudentus – gaktinis – ir tiek vyrų, tiek moterų organizme driekiasi beveik identiškai. Šis pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio pudere, kuris reiškia „gėdytis“. Vyrų gaktinis nervas šakojasi po varpos galvutės odelę, o moterų – po klitorį. Šie nervai susieina į pluoštus, einančius žemyn kiekvieno corpus cavernosum – akytkūnio – nugarėle. Paskui nervas kiekvienoje pusėje nusileidžia į varpos arba klitorio šaknį ir kilpa pralenda po dubens kaulo gaktinės sąvaržos arka. Toliau nervas nera gilyn į raumenų ir sausgyslių sluoksnius, prilaikančius šlapimo pūslę ir užtikrinančius jos sandarumą. Čia prie jo prisijungia išorinės šakos, suteikiančios juslumą odai tarp šlaunų. Būtent šioje vietoje vyrų nervas įsmunka po prostata ir sėklinėmis pūslelėmis (kurios kaupia migravusius iš sėklidžių spermatozoidus), o moterų – po gimdos kakleliu ir pačia gimda. Paskui nervas tęsiasi stuburo link ir įnyra į dubenį tarp galingų raumenų, kojose atveriančių kūno sunkį.
Kryžkaulis (lot. sacrum) – trikampis kaulas stuburo pagrinde. Lotyniškai jis šitaip pavadintas, nes kadaise manyta, kad jis – žmogiškosios esmės talpykla: viduramžių europiečiai manė, kad per prisikėlimą jų kūnai pirmiausia bus atkurti nuo kryžkaulio ir kad iš kryžkaulio išsiskiriančios energijos yra svarbios naujai gyvybei sukurti. Prasirangiusios per kryžmeninio rezginio sampyną, gaktinio nervo skaidulos įsmunka pro kryžkaulio skylutes ir įsilieja į stuburo smegenis.
Tarp nervų, esančių varpos galvutėje ar klitoryje, ir atsakomojo nervų tinklo stuburo smegenyse formuojasi įtampa, kol koks nors galutinis, lemiamas poslinkis neišprovokuoja orgazmo. Orgazmo metu nervinės stimuliacijos impulsai iš stuburo smegenų nuribuliuoja atgal į prostatą ir sėklines pūsleles vyrams ir į gimdos kaklelį bei makštį moterims. Vyrams jie sužadina prostatą, sėklinį lataką, šlaplę spazmais iššvirkšti spermą ir sėklinį skystį į varpą, o tuo metu koordinuoti refleksai uždaro angą į šlapimo pūslę, todėl spermai lieka vienintelis kelias – laukan. Moterims tokia pat vibracija sužadina mažučių liaukų apie šlaplę ir priekinėje makšties sienelėje – Skeno liaukų – konvulsijas, kurios išstumia, sakytum, moterišką sėklinį skystį, panašų į tą, kurį iššvirkščia vyrų prostata.
Moterų Skeno liaukų nuotakai būna įvairūs: orgazmo metu jos gali išstumti vandeningą skystį į šlaplę, kaip atsitinka vyrams, arba tiesiogiai į angeles makštyje – tuo galima paaiškinti, kodėl kai kurios moterys jaučia, lyg ištikus orgazmui „ejakuliuotų“, o kitos – ne. Italų seksologė Emmanuele Jannini iš Akvilos universiteto mano, kad kai kurioms moterims sritis apie šlaplę priekinėje makšties sienelėje yra atskira erogeninė zona, skirtinga nei klitoris. Kaip Ernst Grafenberg, Niujorko seksologas, nuo kurio inicialo „G“ kilęs „G-taško“ pavadinimas, Jannini mano, kad esame moterų, kurios patiria orgazmą giliau makštyje nei kitos, ir tai priklauso nuo jų gaktinio nervo anatomijos.
Sveikos makšties terpė yra rūgštinė, ir tai padeda, kad į ją nepatenktų infekcija. Deja, spermatozoidai labiau mėgsta neutralią aplinką, kuris būtų ne rūgštinė ir ne šarminė, o panašią į tą, kokia būna gimdoje. Skeno liaukų ir prostatos sekretai yra šarminiai, o tai leidžia manyti, kad jie naudingai neutralizuoja rūgštinę aplinką makštyje tuo metu, kai į ją išsilieja sperma. Makšties prieangio užpakalinėje dalyje esančių Bartolino liaukų, kurios lytinės sueities metu suaktyvėje gerokai anksčiau, sekretas irgi šarminis, taigi veikia taip pat.
Tradicinę kinų mediciną atstovaujanti dao seksualinių praktikų instruktorė Lietuvoje Edita Esenku antrina, kad moteris gali patirti skirtingų lygmenų orgazmus. Senovės Kinijoje buvo kalbama apie trejus vartus, kuriuos turėtų atverti moteris, kad jaustųsi pilnai patenkinta. Šie vartai atitinka klitorinį, G-taško ir gimdos orgazmus, kurie palydimi skirtingų moters skysčių, apie kuriuos kalbėjo ir dr. Jannini. Kadangi lyties organai turi nervines sąsajas su stuburo smegenimis, daosiai mokosi išplėstinio, daugkartinio orgazmo, t.y. praktikuojantys geba orgazminę energiją iš lyties organų nukreipti į galvą ir patirti smegenų orgazmą. Plačiau apie dao praktikas skaitykite puslapyje www.gydomojitaomeile.com
Straipsnis parengtas remiantis Gavin Francis knyga “Nuo galvos iki kojų. Kelionė po žmogaus kūną”, 2019
Klinikinių tyrimų ataskaita
"Tonometro taikymas matuojant akispūdį: EASYTON pacientams ankstyvoje pooperacinėje atkūrimo fazėje po įsiskverbiančios keratoplastikos"
Pagrindimas
Skverbiasi keratoplastika yra chirurginė transplantacijos procedūra, naudojama įvairioms sunkioms ragenos ligoms gydyti. Kai kuriais atvejais pooperacinį laikotarpį komplikuoja padidėjęs...
Tyrimų ataskaita akispūdžio tonometro TVGD-02 „ EASYTON“
Tyrimai buvo atlikti 2018 m. Balandžio 10—11 d. Riazanės valstybinio medicinos universiteto Teismo medicinos katedroje.
Bandymai buvo atliekami dviem vartotojams su dviem skirtingais EasyTon tonometro matavimo metodais, kurie nurodyti 1 priede.
Bandymuose naudojamos hidraulinės slėgio sistemos pagrindinė schema...
Estetinis plombavimas – tai plombavimas sukuriant estetišką šypseną. Jis yra atliekamas su estetinėmis kompozitinėmis plombomis, kai nėra prarandama daug danties audinių. Šių plombų pagalba galima pakeisti danties spalvą, formą, dydį, taip pat atstatyti nuskilusius ar aptrupėjusius dantų kraštelius. Estetinė dantų atkūrimo procedūra yra naudojama jau ne vienerius metus, tačiau...
Kaulų ir raumenyno būklė yra atsakinga už jaunatvišką ir bendrą žmogaus išvaizdą. Deja, neįmanoma matyti savo kaulų ir nuspėti jų prastėjančios būklės, kol jiems nenutinka kas nors bloga.
Šiais laikais osteoporozė yra tapusi senatvės simboliu. Šia liga moterys labiausiai linkusios sirgti menopauzės metu, nes dėl hormonų pusiausvyros sutrikimo sparčiai mažėja jų kaulų tankis (t.y. 70-80...
- Maisto papildų, vitaminų vartojimas padeda palaikyti normalią imuninę sistemą,
- Orthomolekulinės medicinos tikslas -apsaugoti nuo pernelyg greito senėjimo, bei sulėtinti senėjimo procesus.
- Maisto papildų vartojimo nauda jaučiama sergant diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis, hipertenzija, staziniu širdies nepakankamumu, senatviniu smegenų funkcijos, regėjimo bei imuninės funkcijų...
Baltymų dieta viena efektyviausių dietų kovojant su viršsvoriu, ypač, jei tokią mitybą derinate kartu su fiziniu aktyvumu, tačiau reikia žinoti, kad neretai žmonės pasirenka netinkamą šios baltymų dietos mitybos programos variantą ir visiškai atsisako angliavandenių.
Ilgam laikui visiškai atsisakyti angliavandenių nereikėtų, nes ilgą laiką vien baltymais gyvas nebūsi, o minimalus...
Nėštumas yra ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Tai, kaip moteris išgyvena šį laikotarpį, priklauso nuo daugelio dalykų: genų, amžiaus, pasirengimo, psichologinio nusiteikimo, charakterio, pastangų, įpročių, žinių. Moterys įdeda daug pastangų, kad gerai jaustųsi ir puikiai atrodytų, o besilaukiančios – ypač.
Naujos gyvybės laukime pozityvumas ir rūpinimasis savimi daro...
Putinų sultys be cukraus
Putinų sultys – sveikatos eliksyras iš tiesiai iš gamtos. Jose gausu vitaminų C, P ir kitų naudingų medžiagų, todėl puikiai tinka imunitetui stiprinti, organizmui atgaivinti esant vitaminų trūkumui. Taip pat galima gerti esant sausam kosuliui, skaudančiai gerklei nuraminti. Pagaminta iš šviežių uogų be jokių papildomų saldiklių ir konservantų.
Sulčių...
Nors fermentinės mitybos teorija nėra moksliškai pagrįsta, vis daugiau žmonių ją propaguoja ir stengiasi kuo dažniau vartoti šviežiuose vaisų bei daržovių kokteiliuose (glotnučiuose) esančių fermentų.
Žaliasis kokteilis – tai gėrimas, paruošiamas trintuve sutrinant šviežius vaisius ir daržoves. Ši idėja pirmiausia išpopuliarėjo JAV. Pagrindinė žaliųjų koktelių vartojimą skatinanti...
Deja, bet ne visi kūno riebalai gali būti pašalinami lengvai – kartais negelbsti nei dietos, nei sportas, nei abu kartu. Tokiais atvejais neretai susimąstoma apie riebalų nusiurbimą – procedūrą, skirtą padailinti kūno kontūrus ir atsikratyti riebalų pertekliaus. Bet kadangi tai – chirurginė procedūra, žmones neretai atbaido galimų komplikacijų rizika. Visgi, dėka šiandienos...
Atopinis dermatitas tampa vis dažniau pasireiškiančia odos liga, nes išsivysčiusiose šalyse sergamumas atopiniu dermatitu per pastaruosius 30 metų padidėjo 2–3 kartus. Atopinis dermatitas yra viena iš dažniausių alerginių odos ligų, kuria Europos šalyse serga apie 10–20 proc. ikimokyklinio amžiaus vaikų ir 1–3 proc. suaugusiųjų.
Siekdami plačiau sužinoti apie šią odos ligą...
Hormonų pokyčiai, vykstantys įvairiais moters gyvenimo periodais, gali būti įvairių organų ligų priežastis, tad ne išimtis ir burnos gleivinės. Didžiausią įtaką moterų burnos gleivinei daro estrogenai, progesteronas bei hipofizės gonadotropiniai hormonai. Apie moters amžiaus etapų ir su jais susietų hormonų pokyčių įtaką burnos sveikatai pasakoja pranešime žiniasklaidai Kauno odontologijos...
Žmonės, kurie pavargo nuo nuolatinio nepageidaujamų plaukelių šalinimo, dažnai ima ieškoti efektyvesnių, modernių plaukų šalinimo būdų, kuriuos mums suteikia šiuolaikinės technologijos. Tiesa, kuo toliau tuo pasiūla darosi vis didesnė, tad pasirinkti geriausia variantą išties gali būti sunku. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą populiarių plaukų šalinimo būdu ir aptarsime jų...
Psichiatrai pirmadienį paskelbė, jog didžiulei daliai pasveikusių COVID-19 pacientų smarkiai išauga rizika susirgti psichinėmis ligomis. Didelės apimties tyrimo metu nustatyta, jog net 20 proc. asmenų, kurie buvo užsikrėtę koronavirusu, per 90 dienų yra diagnozuojamas psichiatrinis sutrikimas, rašo naujienų agentūra „Reuters“.Dažniausiai pasveikusiems COVID-19 pacientams nustatomi...
Norint palaikyti burnos sveikatą yra būtina tinkamai rūpintis jos higiena, tačiau tradicinio dantų šepetuko kartais neužtenka norint tinkamai išvalyti tarpdančius, o naudojant siūlą gali būti suerzinamos jautresnės dantenos. Norintiems užtikrinti savo dantų ir burnos sveikatą vertėtų atkreipti dėmesį į neseniai rinkoje pasirodžiusią alternatyvą tarpdančių siūlams – irigatorius. Nors šie...
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei UAB "Saulės Spektras" teikiamas paslaugas. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Leisti slapukus“.
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Šie slapukai nenaudojami.
Kaip UAB "Saulės Spektras" (toliau – Bendrovė) naudoja slapukus?
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei Bendrovės teikiamas paslaugas.
Kas yra slapukai?
Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.
Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.
Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje. Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.
Kokius slapukus naudoja Bendrovė?
Būtinieji
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Funkciniai
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Statistiniai
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Reklaminiai
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Neklasifikuoti slapukai
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Kas yra konversijų sekimas „Pixel“?
„Pixel“ žyma – tai yra vadinamas (angl. web beacons), (angl. clear GIFs) arba paslėptas programinis kodas. „Pixel“
žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį
vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija
persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę. „Pixel“ gali rinkti
įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų
laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam
tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda
parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir
pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų
svetainėje.
Kaip Bendrovė naudoja konversijų sekimą „Pixel“?
„Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdamas veiksmus, kuriuos
atliekate mūsų svetainėje. Mums padeda stebėti reklamas, optimizuoti jas pagal surinktus duomenis, kurti tikslines
auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie
jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje. Visus naudojamus „Pixel“ ir jų aprašymus galite matyti slapukų ir
„Pixel“ išklotinėje.
Duomenys apie naudojamus slapukus ir „Pixel“
Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad
Bendrovė nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad
jei paspaudę nuorodą iš Bendrovės interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti
jų privatumo politika.
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?
Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys
Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės
tobulinimą.
Prieigą prie techninių įrašų taip pat gali turėti Bendrovės partneriai, kurie teikia Bendrovės interneto svetainės
turinio valdymo įrankius.
Visus kitus mūsų partnerius ir jų privatumo politikas galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“:
Parodyti slapukų įrankį.
Kiek Bendrovė išsaugo Jūsų duomenis?
Bendrovės naudoja surinktus duomenis analizei iki trejų metų. Slapukai paprastai galioja trumpai, priklauso nuo
slapuko tipo (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki dvejų metų. Tikslius slapukų
galiojimo terminus galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“: Parodyti slapukų įrankį.
Jeigu esate davę sutikimą slapukams, savo sutikimą galite atšaukti paspaudę šią nuorodą, matysite, kad slapukų
sutikimas yra atšauktas, kai perkrausite svetainę iš naujo: ATŠAUKTI DUOTĄ SLAPUKŲ SUTIKIMĄ (Taip pat sutikimą
galite atšaukti atžymėję varneles ir patvirtindami savo pasirinkimą slapukų įrankyje)
Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite
puslapyje www.allaboutcookies.org ir Jūsų naršyklės pagalbos puslapyje.
Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?
Jūs turite šias duomenų subjektų teises:
žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems
duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti;
reikalauti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi
pertekliniai asmens duomenys, jei atšaukiate savo sutikimą ar yra tam kitas pakankamas pagrindas;
susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti sus savimi susijusius asmens
duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Bendrovei, ir persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, arba
reikalauti, kad Bendrovė tiesiogiai persiųstų šiuos asmens duomenis kitam duomenų valdytojui, kai tai
techniškai įmanoma (teisė į duomenų perkeliamumą).
Jeigu ketinate įgyvendinti savo teises, galite kreiptis į Bendrovę el. paštu info@saulesspektras.lt. Atkreipiame dėmesį, kad
įgyvendinant savo teises, Jūs privalote tinkamai patvirtinti savo asmens tapatybę. Todėl ketindamas siųsti prašymą
Bendrovei, privalote teisės aktų nustatyta tvarka elektroninių ryšių priemonėmis, kurios leidžia tinkamai identifikuoti
Jus, patvirtinti savo asmens tapatybę.
Mes nevykdome tokio profiliavimo, kuris gali sukelti teisines pasekmes ar gali daryti didelį poveikį jums, tačiau
teikiant individualizuotus rinkodaros pasiūlymus, jūs galite būti priskirtas atitinkamai klientų kategorijai. Atsižvelgiant
į tai, jūs turite teisę reikalauti žmogaus įsikišimo, pareikšti savo požiūrį ir ginčyti sprendimą.
Jeigu esate davę sutikimą dėl Tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, turite teisę bet kada atšaukti šį sutikimą
susisiekę su mumis el. paštu info@saulesspektras.lt ar elektroniniame laiške paspaudęs nuorodą, kuri leidžia atsisakyti
tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo.
Turėdami abejonių dėl asmens duomenų tvarkymo ar ketindami įgyvendinti savo teises, galite bet kada kreiptis el.
paštu info@saulesspektras.lt. Nors informacija teikiama nemokamai, tačiau jeigu jūsų siunčiami prašymai yra akivaizdžiai
nepagrįsti arba neproporcingi, visų pirma dėl jų pasikartojančio turinio, turime teisę imti pagrįstą mokestį,
atsižvelgdami į informacijos teikimo arba pranešimų ar veiksmų, kurių prašoma, administracines išlaidas, arba
atsisakyti imtis veiksmų pagal tokį prašymą.
Jeigu manote, kad mes netinkamai tvarkome jūsų duomenis ar neįgyvendiname jūsų teisių, galite pateikti skundą
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (ada@ada.lt), tačiau atminkite, kad mes visada pasirengę visus
nesklandumus išsiaiškinti kartu su Jumis.