Šermukšnis - vitaminų lobynas sveikatai

2020 m. vasario 6 d.
Šermukšnis - vitaminų lobynas sveikatai

Šermukšnis- tai vertingas dekoratyvinis, maistinis ir vaistinis augalas. Viduramžiais šermukšnis buvo labai populiarus Europoje, o jo gydomąsias savybes žinojo dar senovės graikai. Lietuvoje paprastasis šermukšnis sodintas kiekvienoje sodyboje, dažniausiai prie kiemo vartų. Lietuvių mitologijoje šermukšnis – stebuklingas, piktąsias dvasias nuvaikantis medis. Nuo senų laikų šermukšnis buvo naudojamas liaudies medicinoje.

Šermukšnių vaisių sudėtis ir nauda sveikatai

Šermukšniai, kaip jokie kiti vaisiai, pasižymi ne tik vitaminų gausa, bet ir ypač tinkančiomis organizmui jų proporcijomis. Gera savijauta, atsparumas ligoms, o susirgus – greitesnis išgijimas skatino žmones neatsisakyti jų vartojimo net atradus skanesnius sodų vaisius .

Šermukšnių obuoliukai ilgai negenda, o pašalę nuskinti su kekėmis ir paskleisti nešildomose patalpose suvysta, netenka kartumo ir tinka vartoti iki naujo derliaus. Šaldomi tolygiau išdžiūsta nei krosnyje, o svarbiausia – išlieka visi vitaminai.

Sorbus rufo-ferruginea vaisiai yra mažai cukringi, tačiau rūgščiausi (1,5-2,5 karto rūgštesni nei kitų rūšių) ir pasižymi ypatingai dideliu C vitaminingumu (4 kartus didesnis už S. aucuparia ir >7 kartus už kitas rūšis).

Šermukšnių nauda sveikatai

Vertingi sodiniai šermukšniai

Tarp sodinių šermukšnių veislių cukringiausi , rūgštingiausi ir daugiausia vitamino C turi Rossica ir Moravica grupiu veislių vaisiai. Daugiausiai cukraus sukaupia Nevežinskaja, veislės šermukšnio vaisiai - iki 11mg/ %, Titan – iki 7,1 mg/%, Alaja krūpnaja, Moravica – 6,8 mg/%, ,Businka, Likiornaja- 6, Konzentra, Granatnaja, Krasavica- 5,8).

Daugiausiai vitamino C sukaupia: Businka, Nevežinskaja- 115 mg/% Moravica—110, įvairios Nevežinskaja veislės – 85-90, Konzentra- 70, Rossina-50, Alaja krūpnaja- 45, Rubinovaja- 42, Titan- 35, Burka- 30, Granatnaja- 23.

Kadangi šermukšniai vitaminingi, farmacininkai priskiria juos prie vaistinių augalų, jų džiovinti obuoliukai įeina į polivitamininių arbatų sudėtį. Daug šių vaisių sunaudoja vyno gamintojai, o šeimininkės išmoko išvirti puikaus skonio uogienes . Šermukšniuose gausu normaliai gyvybinei veiklai bei ilgaamžiškumui išsaugoti būtinų biologiškai aktyvių medžiagų: vitaminų, peleninių elementų, antibiotikų, antiradiantų, glikozidų, alkaloidų ir kt... Šermukšnių vartojimas , kada senka kitų vaisių atsargos, laikomas svarbia įvairių susirgimų profilaktine priemone. Tai lemia biologiškai aktyvių junginių: vitaminų ir hormonų gausa ir organizmui palankios kiekinės proporcijos.

Vitaminai ir fitohormonai

Kiekvienas šermukšnio obuoliukas- natūralus žmogui būtinų polivitaminų telkinys, galintis pakeisti brangius ir mažiau veiksmingus preparatus. Šermukšniuose yra šių vandenyje tirpių vitaminų: riboflavino (B2), folinės rūgšties (Bc), askorbo rūgšties (C) , bioflavonoidų (P) . Riebaluose tirpūs: retinolis (A provitaminas) , tokoferolis (E vitaminas), filochinonas (K vitaminas) . Taip pat šermukšniuose yra audinių fitohormono serotino.

Riboflavinas(B2 vitaminas) šermukšniuose randamas negausiai, tačiau jis nesuyra net ilgai virinant 120 laipsnių temperatūroje. Todėl išlieka konservuotuose gaminiuose. Riboflavinas ypač pasižymi augimo procesų skatinimu, todėl labai reikalingas vaikams. Js normalizuoja akių matymo funkciją. Jo trūkstant, pablogėja apetitas, krinta svoris.

Folinė rūgštis( Bc vitaminas). Jos šermukšnių obuoliukuose yra nedaug- 0,35mg/% , o daugelyje kitų vaisių visai nėra.

Askorbo rūgštis (C vitaminas). Paprastasis šermukšnis žymiai vertingesnis už citrinas, nes jų vaisiuose šio vitamino yra tris kartus daugiau (iki 200mg /%) Žmogui paros norma yra 50-100mg. Žymiai daugiau reikia rūkantiems, kadangi rūkaluose yra daug oksiduojančių medžiagų, kurios sunaikina C vitaminą( šis vitaminas yra antioksidantas). Ilgai laikytuose ir vytintuose šermukšniuose , bei konservuotuose jų gaminiuose šio vitamino šiek tiek sumažėja, tačiau pakanka visiškai apsirūpinti net viduržiemį ir pavasarėjant. Kadangi organizmas askorbo rūgšties nesintetina, būtent žiemą ir ankstyvą pavasarį dėl jos trūkumo žmonės negaluoja: jaučia silpnumą, mieguistumą, pykinimą, greitai nuvargsta, greičiau suserga, o neretai sutrinka virškinimas.

Retinolis (A vitaminas) aptinkamas tik gyvuliniuose produktuose. Jo žmogui per parą reikia 1,5 mg. Trečdalį normos turi gauti retinolio pavidalu, o dvi trečiąsias- karotinu ir karotinoidais, kurių šermukšnių obuoliukuose ypač daug 10-80mg/%. Šie retinolio provitaminai žmogaus plonųjų žarnų sienelėse ir kepenyse lengvai virsta A vitaminu. Karotinoidai yra geltoni, oranžiniai ir raudoni pigmentai. Būtent dėl jų gausos tokias spalvas įgauna prinokę šermukšnių obuoliukai. Retinolis, o kartu ir karotinas labai reikšmingas jauno organizmo augimui ir vystimuisi, ypač epiteliniam audiniui ir skeletui formuotis. Karotinai aktyvina leukocitus ir tuo didina organizmo atsparumą ligoms. Ypač svarbi jo įtaka prieblandos ir dienos matymui bei šviesos jautrumui.

Tokoferolis (E vitaminas).Šermukšniuose yra 2,1 mg/% E vitamino. Paros norma žmogui yra 25-30mg. Jo gyvulių audiniuose itin mažai, todėl žmogaus dauginimosi funkcijoms palaikyti ir lytiniam instinktui išsaugoti bei karotinui paversti vitaminu A, būtina vartoti šermukšnių vaisius, lazdyno ir graikinio riešutmedžio riešutus , daigintus kviečius. Pastebėtas šio vitamino normalizuojantis poveikis raumenų sistemai ir skydliaukės darbui. Jis pasižymi ypatingu stabilumu: net kaitinant iki 170 laipsnių , išlieka biologiškai aktyvus.

Filochinonas (K vitaminas). Žinomos šešios šio vitamino grupės, tačiau biologiškai aktyviausias yra K1 vitaminas.jo šermukšniuose yra 1-1,7 mg/%, o paros norma žmogui 2-5 mg. K1 vitaminas stimuliuoja protrombino sintezę ir versdamas jį trombinu, didina kraujo krešumą. Protrombino komplekso reguliavimui ypač svarbus aktyvusis K 1 . Jis dalyvauja ATF. Nesuyra kaitinant iki 120 laipsnių temperatūroje. Šermukšnių obuoliukų sulčių spalva iš dalies priklauso nuo šio vitamino pigmento.

Bioflavonoidai arba citrinas (P vitaminas).P- aktyvieji polifenoliai – bioflavonoidai tai hesperidino ir eriodiktino (flavono) mišinys. Šermukšnių vaisiuose yra ypatingai daug (daugiausiai iš visų vaisinių augalų) bioflavonoidų – ki 400mg/%, o jų dienos norma žmogui 50 mg.Flavonidai yra karčiosios medžiagos. Jos žadina apetitą, skatina virškinamojo trakto darbą. Šermukšniuose yra šiai vitaminų grupei priklausančių rutino, katechinų, kurie yra labai svarbūs kapiliarus tvirtinančiu ir ypač kraujagyslių sienelių tamprumą ir pralaidumą reguliuojančiu poveikiu. Jie skatina oksidacijos procesus audiniuose ir aktyvina askorbininę rūgštį. Vartojant vitaminą C , biologiškai veiksmingiau, kai dviem jo dalims suvartojama viena – dvi dalys bioflavonoidų. Šermukšniuose yra šių abiejų vitaminų, todėl jų poveikis žmogui ypač aktyvus.

Serotinas. Šermukšnių obuoliukų minkštime yra 1mg/ % serotino. Šis augaluose retas audinių hormonas reguliuoja kraujagyslių traukimąsi ir plėtimąsi, padeda sklisti nerviniams impulsams smegenų kamieno tarpneuroninėse sinapsėse, skatina žarnų judesius. Manoma, kad dėl jo trūkumo , kraštutiniais atvejais gali sutrikti žmogaus psichika. Naudojamas neurozėms gydyti. Šis hormonas aptinkamas ir kraujo sudėtyje (trombocituose), reguliuoja jo krešėjimą ir mažina kapiliarų pralaidumą.

Organinės rūgštys

Šermukšnių vaisiuose yra 1,8- 3,6 % organinių rūgščių: daugiausia obuolių, mažiau citrinos, D-vyno, gintaro, fumarinės, sorbininės. Visos šios rūgštys žadina apetitą, malšina troškulį ir gerina virškinimą. Citrinos, obuolių ir vyno rūgštys naikina patogeninius mikrobus ir drauge su taninais , lakiaisiais eteriniais aliejais priskiriamos specifinių antibiotikų grupei.

Šermukšniuose yra 30-150 mg/ % triterpeninių rūgščių (oleinolinės ir ursoloninės) normalizuojančių širdies darbą.Cukrus fiziologiškai kompensuoja rūgštis, tad valgant saldžiavaisių šermukšnių vaisius, kuriuose cukraus būna iki 8-16 %, minėtos rūgštys nedirgina ir juntamos kaip malonus prieskonis.

Angliavandeniai

Pagal šiuolaikinę racionalios mitybos sampratą, sudėtiniai angliavandeniai yra svarbiausioji maisto sudedamoji dalis. Skylant angliavandeniams organizme išsiskirianti energija sunaudojama žmogaus gyvybiniams procesams, fizinei veiklai ir įvairiems sudėtingiems organiniams junginiams sintetinti, taip pat pastoviai kūno temperatūrai palaikyti. Jie dalyvauja baltymų, riebalų, nukleorūgščių sintezėje ir daugelio kofermentų susidaryme.

Cukrus. Paprastojo šermukšnio vaisiuose yra 5,1- 7,1%, o saldžiavaisių veislių dvigubai daugiau. Daugiausia (4,6-6,5% nuo bendrosios masės) yra monosacharidų: fruktozės (50%), gliukozės (40%) ir sorbozės (2%).Sacharozės yra iki 0,6 % nuo bendrosios vaisiaus masės.

Pektininės medžiagos

Šermukšniuose yra iki 1%sudėtingos molekulinės struktūros polisacharidų pektinų, o tai yra daug. Juos sudaro pektininės rūgštys ir protopektinai. Jie yra biologiškai aktyvūs. Mažina rūgimo procesus žarnyne. Pektinai sujungia į virškinamąjį traktą patekusias nuodingas medžiagas, ypač sveikatai pavojingus sunkiuosius metalus (šviną ir cezį) bei radioaktyvius stroncio, cezio ir kobalto izotopus ir kartu su jais (kadangi pektinai blogai virškinami) pašalinami iš žarnyno. Pektinai laikomi antiradiantais. Sujungtos su pektinais nuodingosios ir radioaktyvios medžiagos negali rezorbuotis į kraują. Dėl tos priežasties per plonųjų žarnų sieneles mažiau rezorbuojasi angliavandenių. Todėl esant pektinų apkūnių žmonių maisto sudėtyje, jų organizmas gauna mažiau kalorijų ir palaipsniui liesėja.

Manoma, kad pektinai taip pat absorbuoja ir pašalina iš žarnyno ten esančias bakterijas su jų nuodingomis išskyromis. Pektinų turinčių sulčių skiriama kenksmingose sąlygose dirbantiems.

Dėl pektinų hidrolizavimosi į monosacharidus, jie labai svarbūs natūralaus vaisių vyno gamyboje. Iš daug pektinų turinčių šermukšnių vaisių galima pagaminti želę, aukštos kokybės marmeladą, džemą, pastiles ir saldainių įdarą.

Sorbitas

Prisirpusių šermukšnių minkštime yra iki 3% sorbito. Tai šešiahidroksilis alkoholis ( tirpūs vandenyje, saldūs, adatos formos kristalai). Šermukšnių sultyse sorito būna iki 7%. Jis visiškai nekenksmingas ir naudojamas kaip cukraus pakaitalas diabetikams.

Ląsteliena

Šermukšnių vaisiuose yra 2,8% ląstelienos. Žmogaus organizmas jos beveik neįsisavina, tačiau ji labai reikalinga kaip mechaninis dirgiklis, gerinantis virškinimą ir skatinantis žarnyno peristaltiką.

Glikozidai

Tai cukrų, dažniausiai monosacharidų, dariniai: antocianai, leukoantocianai ir flavonai.

Šermukšnių sėklose yra glikozido amigdalino. Jo yra ir karčiojo migdolo, persikų, slyvų, vyšnių sėlose. Pats amigdalinas nenuodingas, tačiau , jam skaidantis organizme, susidaro šiek tiek nuodingos rūgštys, kurių maži kiekiai netgi turi gydomųjų savybių. Šermukšnių vaisiuose esantis amigdalinas naudojamas skrandžio opaligei gydyti. Šermukšnių vaisiai pakaitinti, atšaldyti ar išlaikyti ilgesnį laiką, tampa visiškai nenuodingi. Saldžiavaisių veislių vaisiai amigdalino neturi arba jo yra tiek mažai, kad ir švieži obuoliukai visiškai tinka geram desertui. Daugumos šermukšnių rūšių sėklos yra tokios mažos, kad kramtant nesusmulkinamos, todėl ir vartojant desertui šviežius tipinių rūšių vaisius pavojingų sveikatai apsinuodijimų nebūna.

Taninai

Paprastojo šermukšnio obuoliukų minkštime yra 0,25 – 0,4% taninų, dar kitaip vadinamų rauginėmis medžiagomis, todėl jie yra aitroko, šiek tiek sutraukiančio skonio.Šios medžiagos nedideliais kiekiais (tiek jų ir tėra šermukšniuose) turi antiseptinių savybių ir naudojamos medicinoje. Rauginės medžiagos mikroorganizmus paveikia panašiai kaip antibiotikai, o vabzdžius –repelentiškai.Vytinti ir konservuoti šermukšnių vaisiai vartojami suviduriavus, sergant angina, burnos ir žarnyno gleivinių uždegimu, o iš augalų išskirtais taninais gydomi nudegimai ir įsisenėjusios žaizdos.

Augaluose taninai yra sujungti su pektinais, celiulioze ir baltymais, todėl jie skiriami apsinuodijus sunkiaisiais metalais ir alkaloidais.

Reaguodamos su deguonimi rauginės medžiagos sudaro netirpius junginius (flabofenus) ir dėl to šermukšnių sultys patamsėja. Tačiau rauginių medžiagų priemaišos turi vieną labai svarbią teigiamą savybę- sultyse esanti baltyminė frakcija greičiau nusėda. Dėl to sultys tampa skaidrios. Šią šermukšnių savybę ypač vertina vyno gamintojai.

Mineralinės medžiagos

Kai maiste trūksta mineralinių medžiagų, sutrinka ląstelių mityba ir jos negali normaliai funkcionuoti. Mineralinės medžiagos skirstomos į mikroelementus ir makroelementus. Šie cheminiai elementai sudaro apie 4% žmogaus kūno masės. Šermukšnių minkštime jų yra mažiau nei odelėje, sėklose ir jų apvalkaluose.

Gončarova T. (Rusija 1999m.) pateikia šermukšnių vaisių cheminės sudėties tyrimų duomenis (mg/g).

Mikroelementai: K-16,5; Ca- 2,2; Mg- 1,0

Mikroelementai: Fe- 0,04; Mn- 81,7; cu- 4,96; Zn- 8,64; Co-0,08; Mo—0,16; Cr- 0,16; Al- 26,26; Ba- 18,32; V- 0,8; Se- 0,14; Sr- 0,14; Pb-1,04; B- 4,8; Ni- 1,04

Ji nurodo , kad 200g šermukšnių vaisių yra šios orientacinės cheminių elementų dozės: Mn- 200mg; Zn, Cu, Ni, Co, Cr – po 50mg.

Kai kuriuose šaltiniuose nurodoma, kad šermukšnių vaisiuose yra mikroelemento jodo.

Liaudies medicinoje, turinčiais daug kalio ir kt. mineralinių medžiagų, šermukšniais, putinais ir obuoliais gydo nuovargio sukeltą dirglumą, chroninį galvos skausmą (net migreną) ir svaigimą, žemina kraujospūdį. Ypač svarbi kalio reikšmė tvirtinant organizmo imuninę sistemą ir padedant ląstelėms įveikti ligas sukeliančias bakterijas.

Šermukšnių minkštime esantis makroelementas magnis yra kraujo plazmos, o drauge su kalciu- kaulų sudedamoji dalis. Magnis padeda išvengti raumenų bei nervų sistemos veiklos sutrikimų.

Šermukšniuose esantys mikroelementai geležis, jodas, cinkas, varis, būdami kraujo plazmos sudėtine dalimi, ypač svarbūs kraujotakai. Jie aktyviai dalyvauja organizmo medžiagų apykaitoje, aktyvindami vitaminus ir fermentus, dalyvauja ląstelėse vykstančių sudėtingų biocheminių procesų reguliavime. Ypatinga reikšmė skiriama šermukšnių minkštime esančiam cinkui, kuris prisijungęs prie kraujo limfocito sienelės, jį tam tikru signalu suaktyvina ir įgalina užmušti išsigimusią ląstelę. Taigi, vartojantiems šermukšnių vaisius, kuriuose yra mikroelemento kalio, o ypač cinko ir kitų mikroelementų, suaktyvėja imuninės sistemos veikla ir sumažėja infekcinių susirgimų pavojus.

Parai suaugusiam žmogui reikia Fe-12mg; Cu- 2mg; Mo- 0,2-0,3;Co- 0,1mg; J- 0,1mg .

Nors šermukšniai nepaprastai turtingi mikroelementų, jie nėra visų be išimties mineralinių medžiagų šaltinis. Makro ir mikro elementų skirtingas kiekis dirvožemyje nulemia esminius jų kiekybinius ir kokybinius pokyčius vaisiuose. Todėl geriau mitybai naudoti augusių ne vienoje, o keliose vietose (skirtinguose dirvožemiuose) rinktus vaisius.

Šermukšnių gydomosios savybės

Vytinti ir džiovinti pavėsyje arba krosnyje iki 60 laipsnių temperatūroje, šermukšnių obuoliukai daugelyje šalių naudojami liaudies medicinoje kaip polivitamininė, tonizuojanti ir organizmą stiprinanti priemonė. Liaudies medicinoje šermukšniai laikomi šlapimą ir tulžį varančiais, vidurius švelniai liuosuojančiais ir kraujavimą stabdančiais. Geriant užpiltinę ir kompresais buvo gydomas net reumatas.

Šermukšnių vaisiais buvo gydomos kepenų ligos, inkstų akmenligė, tulžies pūslės uždegimas. Inkstų ir tulžies pūslės akmenligę gydydavo šermukšnių obuoliukų, išvirtų cukraus sirupe tyrele (prieš valgį po 2-3 valgomuosius šaukštus per dieną).

Pasaldintas šviežių obuoliukų sultis arba sirupą geria sergantieji gastritu, esant sumažintam skrandžio rūgštingumui, širdies ligomis, taip pat hipertoninės ligos ir peršalimo atvejais.

Vytintus ar džiovintus vaisius sumalus mėsmale, sumaišius su džiovintomis aviečių šakelėmis ir juodųjų serbentų lapais, galima užplikinti arbatą, mažinančią nuovargį, didinančią energiją ir protinį aktyvumą. Šermukšniai turi sudaryti ne daugiau 2/3 bendro mišinio svorio.

J. Vasiliauskas (1991m.) teigia, kad vaisiuose susitelkusios biologiškai aktyvios medžiagos didina gleivinės atsparumą, gerina kraujagyslių elastingumą, mažina kraujo spaudimą (tinka hemorojui gydyti), gerina medžiagų apykaitą, lėtina aterosklerozės vystimąsi. Pažymimas teigiamas šermukšnių poveikis kepenims (skatina tulžies išsiskyrimą), inkstams ir apskritai virškinamajam traktui. Jais gydoma paradantozė. Kadangi vaisiuose yra iki 3 % sorbito, jie tinka vartoti sergantiems diabetu.

Vitaminų gausa ir ypač dideliu pektinų kiekiu pasižymintys šermukšniai yra geri antiradiantai ir vartojami padidintos radiacijos sukeliamų ligų profilaktikai ir gydymui.

Šermukšnių vaisių nepatartina vartoti kai padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, ypač kai sergama opalige. Reikėtų vengti juos vartoti žmonėms linkusiems viduriuoti.

Vaistinei žaliavai šermukšniai skinami su vaisynais (kekėmis). Be kotelių skinami tik greitam vartojimui. Su koteliais nuskinti šermukšnių obuoliukai mažiau genda ir greičiau išdžiūsta ( paskleisti plonu sluoksniu gerai vėdinamoje patalpoje, o dar geriau pakabinti ant ištemptų virvelių). Tačiau kekes reikia skinti ar kirpti atsargiai, nepažeidžiant šakutės viršūninio pumpuro.

Su kekėmis be lapelių šermukšniai vėsioje patalpoje ( 0-5 laipsniai) išsilaiko iki 5 – 6 mėnesius

Šaltinis

RS medelynas

Šermukšnis liaudies medicinoje

Nauji straipsniai

 • Ką kiekvienas vyras turėtų žinoti apie prostatos sveikatą?

  Ši graikinio riešuto dydžio liauka yra svarbi gaminant sėklinį skystį, pagrindinį spermos komponentą, leidžiantį spermatozoidams keliauti iš varpos. Prostata yra atsakinga už šlaplės (vamzdelio, kuriuo iš organizmo išnešamas šlapimas ir sperma) uždarymą ejakuliacijos metu. Jame taip pat yra fermento (5-alfa-reduktazės), kuris testosteroną paverčia dihidrotestosteronu (DHT), kuris ne tik...
 • RedCord – Neurac (įvertinimo ir įprasto judesio neuroraumeninio reedukavimo sistema)

  RedCord yra unikali pakabinamų diržų sistema, kuriai buvo sukurtas naujas Neurac metodas, pagrįstas mokslinių tyrimų rezultatais. Kas yra Neurac (neuroraumeninės aktyvacijos) metodas? Tai pilnas raumenų ir kaulų sistemos vertinimo ir gydymo metodas. Jis pagrįstas moksliniais skausmo, raumenų bei kaulų sistemos neurofiziologiniais tyrimais ir turi įrodytą poveikį įvairioms...
 • Endoskopinis antakių pakėlimas: kada tai – ne tik apie estetiką?

  Dažnai visuomenėje vyraujantis mitas: plastinės operacijos reikalingos tik norintiems estetiškai pagražinti išvaizdą. Tai nėra absoliuti tiesa, nes šiomis procedūromis neretai sprendžiamos net tik pacientus erzinančios estetinės problemos, bet ir medicininiai aspektai. Endoskopinė antakių pakėlimo operacija – puikus pavyzdys. Susipažinkite su operacijos eiga bei su operacija susijusiomis...
 • Pasiruoškite rudens sezonui: mitybos specialistės rekomendacijos stipriam imunitetui

  Atėjus rudeniui daugelis susirūpina savo imuniteto stiprinimu – skubama į vaistines, kur pirkinių krepšeliai prikraunami įvairiausių papildų ir vitaminų. Tačiau dažnai pamirštama apie natūralius imuniteto stiprinimo būdus, kuriuos suteikia gamta. Tad kokie požymiai išduoda, kad organizmas nusilpęs ir ko reikėtų imtis, norint palaikyti stiprų imunitetą? Patarimais dalijasi sveikos...
 • 90x200 cm. čiužiniai: kokius privalumus jie suteikia sveikatai?

  Kodėl žmonės dažniausiai pasirenka 90x200 cm. čiužinius savo miegamajam? „Relax čiužiniai“ 90X200 yra vienas iš dažniausių pasirinkimų Lietuvoje. Tokie čiužiniai ne tik patogūs, bet ir leidžia puikiai išsimiegoti, o ryte atsikelti su energijos pliūpsniu. Štai savybės, dėl kurių šis čiužinys toks populiarus: Čiužinio dydis 90x200 cm. yra puikus pasirinkimas vienam žmogui...
 • Geriausia dovana - sveikata

  Turbūt visi sutiksite, kad sveikatos nenusipirksim už jokius pinigus. Tačiau norėdami tinkamai pasirūpinti savimi, ar artimaisiais, galime investuoti į sveikatinimą, rinkdamiesi natūralius, visame pasaulyje pripažintus produktus, turinčius realią terapinę naudą. Sveikatinimo produktai gali būti puiki dovana, ypač jei žinote, kad žmogus turi tam tikrų geros savijautos tikslų. Tačiau svarbu...
 • Profesionalus masažas – ir kūno, ir sielos sveikatai

  Kai jaučiate, jog nebemiela gyventi savo kūne, esate sukaustyti, kamuoja bloga nuotaika ir sunkumas, atgauti jėgas gali padėti profesionalus specialisto atliekamas masažas. Tinkamai parinkta procedūra naudinga ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Gydomieji masažai padeda spręsti įvairias problematikas, tokias kaip nugaros, sąnarių skausmai. O štai limfodrenažinis masažas ne tik...
 • Vitamino D trūkumas – kaip jis atrodo?

  Vitamino D trūkumas yra dažnas vitamino trūkumas, sukeliantis kaulų ir raumenų problemas. Ja serga dažniausiai vyresni nei 65 metų žmonės ir žmonės, kurių oda yra tamsesnė. Tai galima išvengti ir gydyti. Kas yra vitamino D trūkumas? Vitamino D trūkumas reiškia, kad jūsų organizme nėra pakankamai vitamino D. Tai pirmiausia sukelia problemų su jūsų kaulais ir raumenimis. Vitaminas...
 • Plastikos chirurgas Vaidas Žvinys: neapsigaukite, populiarus riebalų nusiurbimo būdas tinka ne kiekvienam

  Riebalų nusiurbimo operacija yra viena dažniausiai atliekamų procedūrų pasaulyje. Visos riebalų nusiurbimo operacijų technikos ir metodikos yra nuolat tobulinamos, tampa preciziškesnės bei saugesnės. Šiais metais Paryžiuje vykusio, plastinės chirurgijos ir dermatologijos profesionalus suvienijusio, kongreso „IMCAS“ metu, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas...
 • Kokios būna masažo rūšys? Ką pravartu žinoti?

  Kokios būna masažo rūšys? Ką pravartu žinoti? Masažas yra viena iš seniausių ir labiausiai paplitusių sveikatingumo praktikų, kurią žmonės naudoja tūkstančius metų. Nuo senovės civilizacijų iki šiuolaikinių SPA centų, masažas yra vertinamas dėl jo gebėjimo mažinti skausmą, atpalaiduoti įtampą sukaupta raumenyse, sumažinti stresą ir pagerinti bendrą sveikatą. Šiandien, su mokslinių tyrimų...
 • Patarimai, ką daryti norint užbaigti kitose šalyse pradėtas implantacijos ir protezavimo procedūras

  Gana dažna situacija – pacientas kitoje užsienio šalyje pradėjo implantacijos procedūrą, o užbaigti implantaciją ir/arba protezavimą nori Lietuvoje. Vingio klinikoje kreipiasi nemažai pacientų, pradėję tokias procedūras Vakarų Europos šalyse, Ukrainoje, Turkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ar kt. Arba dar kita dažna situacija – protezavimo ar implantacijos darbus pradėjote kitoje...
 • Gyd. odontologo A. Čapliko patarimai: galimi sprendimai, turintiems bedantį žandikaulį

  ,,Visi dantys ant 4 implantų“ implantacijos metodika - v​​​​ienas iš optimaliausių sprendimų tiems pacientams, kurie jau nebeturi dantų viename iš žandikaulių arba beviltiškais, protezavimui nebetinkamais dantimis ar dantų šaknų likučiais. Pakalbinome „Vingio klinikos“ pacientą Romą, kuris pasinaudojo šia metodika. O apie pačią implantacijos technologiją ir principus...
 • CBD energijai didinti - kuo ši medžiaga gali būti naudinga?

  Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame mūsų poreikiai vis auga, nuolat ieškome būdų, kaip išlikti budriems, susikaupusiems ir energingiems visą dieną. Nors kava ir energiniai gėrimai jau seniai yra kai kurių žmonių įprasti pasirinkimai, daugelis ieško natūralesnių ir sveikesnių alternatyvų energijai didinti. Viena iš jų - tai CBD aliejus. Šiame straipsnyje nagrinėsime CBD energijai...
 • Alzheimerio liga – periodontito komplikacija?

  Alzheimerio liga – periodontito komplikacija? Burna yra kūno dalis. Jei nesirūpinsime ja, nepavyks sustabdyti ir sunkesnių kitų organų ligų Dr. A. Kantarsis Rugsėjo 21-ąją minima Tarptautinė Alzhaimerio ligos diena. Lietuvos Alzhaimerio ligos asociacija įsteigta 2003 m., siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šios ypatingai sunkios ligos simptomus, eigą, priežastis,...
 • Sportas tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms

  Golfas yra viena iš labiausiai populiarėjančių sportų šakų Lietuvoje, ir tai neatsitiktinai. Šis sportas turi daugybę privalumų, kurie traukia tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus žmones. Tai ne tik puiki fizinė veikla, bet ir puikus būdas mėgautis grynu oru bei socialine aplinka. Viena iš didžiųjų golfą traukiančių savybių yra jo universalumas. Galima sakyti, kad šis sportas niekada...
 • Parkinsono liga: simptomai, gydymas, alternatyvos

  Parkinsono liga (PL) yra lėtinė nervų sistemos sutrikimas, kuris įtakoja judėjimą. Ši liga dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, nors ja gali susirgti ir jaunesni asmenys. Parkinsono liga susijusi su sumažėjusiu dopamino kiekiu smegenyse. Dopaminas yra neurotransmiteris, kuris kontroliuoja judėjimą ir koordinaciją. Nors šios ligos priežastys ne visiškai suprantamos, ji gali turėti...
 • Nėštumo testas - kas veikia?

  Nėštumo testas yra papraščiausias ir greičiausias būdas nustatyti, ar esate nėščia. Jei jūsų nėštumo testas yra teigiamas, tai reiškia, kad esate nėščia. Jei testas neigiamas, tai reiškia, kad nesate nėščia. Nėštumo testai nustato žmogaus chorioninį gonadotropiną (HCG) hormoną, kurį jūsų kūnas gamina, kai esate nėščia. Nuo pat nėštumo pradžios jūsų kūnas pradeda keistis, kad palaikytų...
 • Peršalimo opa - kas tai ir kaip gydyti?

  Rudenėjant neišvengiamai keičiasi oras, ko pasekoje, mūsų imuninę sistemą ima atakuoti daugiau įvairių virusinių ligų. Ir net pačius stipriausius kartais užklumpa tokios ligos kaip peršalimo opa ar herpes virusas. Peršalimo opa gali sukelti įvairius nemalonius ir nepatogius jausmus, fizinį diskomfortą. Šie jausmai gali skirtis nuo žmogaus iki žmogaus ir priklauso nuo opos dydžio, vietos ir...
 • Randai - vieniems tai istorija, kiti ieško kaip panaikinti

  Randas yra odos arba kitos kūno audinių ląstelių gijimo proceso rezultatas po traumos, pjūvio, nudegimo, chirurginės operacijos ar kitos audinių pažeidimo. Rando formavimasis yra natūralus organizmo atsakas į audinio pažeidimą, ir jis siekia sugalvoti pažeistą vietą. Randas gali atrodyti kitaip nei aplinkiniai audiniai, būti skirtingo spalvos, tekstūros arba išsikišti iš odos...
 • Naujasis Osteomedika padalinys Savanorių pr. 11A , Vilnius

  Norime pasidalinti geromis naujienomis. Nuo šių metų birželio mėnesio atsidarė dar viena Osteomedikos klinika adresu Savanorių pr 11A, Vilnius. Jūsų patogumui, naujasis padalinys yra Naujamiestyje, netoli FORUM CINEMAS kino tearo. Svanorių pr. padalinio telefono numeris +37068148455 Elektroninis paštas: info@osteomedika.lt Naujoje vietoje dirbs jums gerai žinomi...
 • Metaliniai ar keramikiniai breketai: kuriuos pasirinkti ortodontiniam gydymui?

  Graži ir sveika šypsena yra vienas iš svarbiausių bruožų, kuris padeda žmonėms pasitikėti savimi. Tačiau daugelis žmonių gimsta su įvairiomis burnos, dantų ir žandikaulių struktūros anomalijomis, kurios gali ne tik paveikti išvaizdą, bet ir turėti įtakos burnos sveikatai. Dantų breketai „32:Balti klinikoje“ yra vienas iš efektyviausių būdų koreguoti šias anomalijas ir pasiekti...
 • Rugsėjo 29 d. Pasaulinė širdies diena

  Širdies gerovė – bendros sveikatos gerovė Kasmet rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Šiandien visame pasaulyje vyksta sveikos širdies propagavimo renginiai. Įvairios organizacijos koordinuoja pasivaikščiojimus ar bėgimus, sveikatos patikrinimus, viešas diskusijas, pasirodymus bei parodas, koncertus, konferencijas ir kitas su šiandienos tema susijusias veiklas. Šią dieną...
 • Rugsėjo 26 d. Pasaulinė kontracepcijos diena

  Nebūkime abejingi, būkime atsakingi! Kontracepcijos klausimai turi būti aktualūs kiekvienam! Rugsėjo 26-oji – Pasaulinė kontracepcijos diena. Šiandien pasaulyje aktualizuojamos saugaus sekso bei šeimos planavimo temos. Apie intymią sveikatą kalbėti tikrai nėra gėda, o brandu bei ypač sveikintina. Taigi, ką žinome apie kontraceptikus? Kuri priemonė yra patikimiausia?...
 • Kaip sužinoti, ar turiu aukštą ar žemą kraujospūdį?

  Matuojant kraujospūdį galima suprasti, kokią jėgą sukuria kraujas, stumdamasis į arterijų sieneles, keliaujant po visą kūną. Kraujospūdis gali keistis per dieną dėl įvairių priežasčių, tačiau nuolatinis aukštas arba žemas kraujospūdis gali būti rimtos sveikatos būklės požymis. Jūs matuojate savo kraujospūdį naudodami du skaičių rinkinius. Pirmasis matuoja jūsų sistolinį kraujospūdį, stresą,...
 • Sportas ir CBD dera - taip sako tyrimą atlikę specialistai

  2023 m. kovo mėn. buvo paskelbtas pirmasis tyrimas apie CBD vartojimą tarp elitinių sportininkų. Ši tikslinė tyrimo grupė yra profesionalūs sportininkai, kurie kasdien daug dirba ir neretai patiria įvairias mikro ar didesnes sportines traumas. Tyriamoji grupė atidžiai vertino, kaip jų naudojami produktai gali paveikti jų sportinius rezultatus. Tyrimo metu pastebėta, kad sportininkai gerai...
 • CBD aliejaus kaina - kodėl šis produktas nėra pigus?

  Pastaraisiais metais CBD aliejus labai išpopuliarėjo dėl savo galimos naudos sveikatai ir grožiui - šį produktą visame pasaulyje jau spėjo pamilti daugelis. Augant susidomėjimui šia natūralia priemone, didėja ir smalsumas dėl veiksnių, lemiančių jos kainą. Turbūt daugeliui nors kartą yra kilęs klausimas: "Kodėl CBD aliejaus kaina tokia aukšta?" Šiame straipsnyje nagrinėsime...
 • Vaikas daug laiko spokso į ekraną? Pasekmės sveikatai išryškėja daug vėliau

  Per daug prie ekrano vaikystėje praleistas laikas gali blogai atsiliepti sveikatai suaugus – didėja širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, antsvorio rizika. Vaiko organizme prasidedančius pokyčius laiku padeda pastebėti kompleksiniai kraujo tyrimai. Ligos užuomazgos – jauname amžiuje Aukštas kraujo spaudimas, antsvoris, blogi cholesterolio rodikliai, per didelis gliukozės...
 • Nemiga ir sunkios antklodės - raminantis sprendimas bemiegėms naktims

  Miegas, iš pažiūros paprastas veiksmas, yra vienas kertinių žmogaus sveikatos ir gerovės pamatų. Tai regeneracijos ir atsinaujinimo metas, kai kūnas ir protas pasikrauna ateinančios dienos iššūkiams. Tačiau neretam žmogui ramus ir kokybiškas miegas tebėra tolima svajonė dėl ji kamuojančios nemigos – dažnas miego sutrikimas, kuriam būdingi sunkumai užmigti ar ramiai miegoti. ...
 • Odos uždegimas - dažna odos liga

  Odos uždegimas, mediciniškai vadinamas dermatitu, yra odos būklė, kurioje oda tampa patinusi, paraudusi, niežinti ar skaudanti dėl uždegiminės reakcijos. Tai gali būti pasireiškimas įvairių veiksnių, įskaitant alergijas, infekcijas, cheminę dirginimą, nudegimus ar autoimunines ligas. Odos uždegimas yra gana dažna problema, ir jo paplitimas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant amžių,...
 • Biofitus atskleidė 5 įpročius, kurie padės apsaugoti akis nuo aplinkos žalos

  Biofitus atskleidė 5 įpročius, kurie padės apsaugoti akis nuo aplinkos žalos Gyvename socialinių tinklų, kompiuterių ir nuotolinio darbo amžiuje, tad mūsų akims kasdien tenka didžiulis krūvis. Kiekvienas žino, kad ilgos darbo valandos prie kompiuterio kenkia akims, tačiau ar įmanoma šį žalingą poveikį sumažinti? Iš tikrųjų, galite ugdyti naudingus kasdienius įpročius, kurie padės apsaugoti...
 • Kodėl būtina atkurti prarastus dantis?

  Prarasti dantis galima dėl įvairių priežasčių – ligų, traumų ar amžiaus. Tačiau svarbu žinoti, kad naudojant modernias technologijas galima atkurti ne tik kelis, bet ir visus dantis. Beje, modernūs protezavimo variantai leidžia tai padaryti taip, kad sunku atskirti – tai natūrali ar specialistų patobulinta šypsena. Šiame straipsnyje jus trumpai supažindinsime su protezavimo...
 • Lova ir čiužinys: svarbu ne tik grožis, bet ir patogumas

  Baltos, juodos, medinės, minimalistinės, prabangios ir kitokios - dvigulės lovos maloniai stebina savo įvairove ir masina tuos, kurie renkasi naują lovą savo miegamojo kambariui. Tačiau šiuo atveju labai svarbu suprasti, kad dizainas nėra kertinis aspektas renkantis. Lovos ir čiužinio duetas pirmiausia turi būti patogus bei užtikrinti kokybišką miegą. Juk tik gerai pailsėję jausimės žvalūs bei...
 • Kaip išsirinkti gerą CBD aliejų - patarimai, kurie padės apsispręsti

  Pastaraisiais metais CBD aliejus ne veltui šturmuoja sveikatingumo pramonę. Iš kanapių augalo gaunamas CBD aliejus išpopuliarėjo visame pasaulyje dėl galimos naudos sveikatai ir grožiui, tačiau rinką užplūdus daugybei prekės ženklų ir skirtingų produktų, dauguma žmonių klausia: “Kaip išsirinkti gerą CBD aliejų?”. Šiame vadove aptarsime pagrindinius veiksnius, į kuriuos reikia...
 • Rugsėjo 15 d. Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

  Vyrai, nedelskite! Atminkite, jog negydomi uždegimai gali sukelti vėžinius susirgimus! Rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu (PCa) diena. Lietuvos urologų draugija skatina vyrus atkreipti didesnį dėmesį į savo intymią sveikatą. Lietuvoje prostatos vėžiu kasmet suserga daugiau nei 4000 vyrų. Būtent prostatos vėžys šiuo metu yra dažniausiai tarp visų onkologinių...
 • Odos sudirgimas - nuo tradicinių iki alternatyvių gydymo būdų

  Odos sudirgimas gali būti dažnas odos negalavimas, kurį gali sukelti įvairios priežastys. Tai gali pasireikšti įvairiais būdais ir gali būti skirtingo intensyvumo. Pagrindiniai odos sudirgimo simptomai ir būdai, kaip jį atpažinti, yra šie: Paraudimas (eritema). Tai yra odos paraudimas, kuris gali būti vietinis arba plisti per didesnius odos plotus. Sausumas ir pleiskanojimas. Odos...
 • Migrena. Kaip atpažinti ir gydyti

  Migrena yra gana dažna liga, paveikianti milijonus žmonių visame pasaulyje. Tai yra neurologinis sutrikimas, kurį dažnai lydi stiprus galvos skausmas, kurį gali lydėti ir kiti simptomai, pvz., pykinimas, vėmimas, jautrumas šviesai ar garsams. Migrenos paplitimas gali labai skirtis priklausomai nuo regiono ir populiacijos. Ji dažniau pasitaiko moterims nei vyrams, o daugelis žmonių, kurie...
 • Nerimo sutrikimai - kada tai jau tampa rimta problema?

  Nerimas yra gana dažna problema ir daugelis žmonių patiria nerimo jausmus bent kartą gyvenime. Tai visiškai natūralus jausmas esant tam tikrose situacijose, tokiomis kaip prieš svarbų egzaminą, darbo pokalbį arba kitą stresinį gyvenimo įvykį. Tačiau nerimo sutrikimai, tam tikrais atvejais, tokiuose atvejuose, tampa lėtiniais ir pernelyg intensyviais, ir jie gali turėti žymų poveikį kasdieniam...
 • Rugsėjo 7 d. Tarptautinė švaraus oro diena

  Lai virš mūsų galvų bus tik mėlynas dangus! Rugsėjo 7-oji – Tarptautinė švaraus oro diena. Oro tarša – viena opiausių žmonijos problemų. Aplinkos užterštumas sukelia išties dideles grėsmes žmogaus sveikatai: skatina vėžio, insulto, širdies, plaučių ir kitų ligų vystymąsi, trumpina gyvenimo trukmę, gali iššaukti net ir priešlaikinę mirtį. Statistikos duomenimis, nuo...
 • Kokios koncentracijos CBD rinktis - atsakymai į visus klausimus

  Pastaraisiais metais CBD (arba kanabidiolis) itin išpopuliarėjo kaip medžiaga, galinti potencialiai teikti įvairiapusę naudą. Žmonės iš viso pasaulio pradėjo naudoti CBD aliejų ir kitus CBD produktus dėl įvairių priežasčių - nuo bendros sveikatos ir savijautos gerinimo iki grožio puoselėjimo. Jei svarstote apie galimybę įtraukti CBD į savo kasdienį režimą, vienas iš klausimų, kurį jau...
 • Epilepsija ir traukuliai - kas tai per liga?

  Epilepsija yra neurologinis sutrikimas, kuriam būdingi pasikartojantys, neišprovokuoti traukuliai. Priepuoliai būna staigūs, nekontroliuojami, galintys sukelti pašalinių sveikatos sutrikdymų. Tai gali būti pasikartojantys traukuliai, sąmonės netekimas, neįprasti pojūčiai arba pakitęs aplinkos ir savęs suvokimas. Priepuolių sunkumas ir dažnis žmonėms, sergantiems epilepsija, gali labai...
 • Ką reikėtų žinoti apie odos darinius?

  Kiekvienas iš mūsų ant savo kūno turime mažiau ar daugiau apgamų. Apgamas – dažnas gerybinis odos darinys, atsirandantis iš pigmentinių odos ląstelių (melanocitų). Šios ląstelės gamina pigmentą melaniną, kuris odai ir plaukams suteikia spalvą. Visi žmonės turi panašų melanocitų skaičių, tačiau odos spalvos skirtumus lemia skirtingas šių ląstelių funkcinis aktyvumas. Apgamai gali būti...
 • Panevėžio gimtadienio proga - Straumann implantas už super kainą

  Svarbiausia dantų funkcija - gerai sukramtyti maistą. Dėl įvairiausių priežasčių, net ir jauname amžiuje, žmogus gali netekti vieno, kelių ar net visų dantų. Šiuo metu visame pasaulyje ir Lietuvoje populiariausias būdas atstatyti dantis yra implantai. Kaip vyksta dantų atstatymas implantais? Į žandikaulio kaulą įsriegiamas implantas, t.y. mažas varžtelis, kuris atstoja danties šaknį ir...
 • Vaikui skauda pėdas? Jei nenumosite ranka, apsaugosite vaiką nuo galimų stuburo ar sąnarių problemų

  Vos tik gimus vaikui, jo pėdutės auga ir keičia formą labai sparčiai, todėl atsiranda rizika pėdų deformacijai – skausmingai ir diskomfortą keliančiai problemai. Pėdos formavimuisi įtakos turi ir aplinkos veiksniai, ir genetika. Apie pirmuosius anatomiškai netaisyklingos pėdos požymius bei gydymą pasakoja „Gijos Klinikų“ specialistai. Priežastys ir požymiai Priežastys...
 • CBD aliejus nuo migrenos - ką apie tai sako mokslas?

  Pastaraisiais metais visame pasaulyje itin išaugo susidomėjimas CBD aliejumi, kuris gali būti naudingas įvairioms sveikatos problemoms spręsti. Viena iš sričių, kuriai skiriama daug mokslininkų dėmesio - tai CBD, kaip natūralios migrenos gydymo priemonės, potencialas. CBD aliejus nuo migrenos - tai puiki galimybė palengvinti šios ligos kamuojamų žmonių kasdienybę. Migrena, kuriai būdingi...
 • Dantų implantai

  Implantologija – kompleksiškiausia ir pažangiausia odontologijos sritis, kuri bėgant metams sparčiai tobulėja ir randa vis daugiau efektyvių sprendimų natūralios šypsenos atkūrimui. Šiandienos inovacijos leidžia pakeisti trūkstamus dantis naujais, taip išvengiant prarastų dantų keliamo diskomforto, tokio kaip komplikuotas maisto kramtymas, apsunkinta kalbėsena ir estetinė išvaizda. ...
 • Lieknėjimas be dietų. Ar tai utopija ar vis tik įgyvendinamas tikslas?

  Didžioji dalis visuomenės bent kartą yra pagalvoję, kad norėtų sumažinti svarstyklėse matomų kilogramų skaičių, padailinti kūno linijas ir pagražinti išvaizdą. Tik juos lydi viena problema – žmonės neįsivaizduoja kito būdo keisti savo išvaizdą, kaip tik griebtis radikaliausių pokyčių mityboje. Badavimo, grikių, kefyro, vandens ir visos kitos nesibaigiančios dietos ne tik, kad nepadeda...
 • Artėja šaltasis sezonas: kaip atpažinti ir gydyti slogą?

  Sloga, nors ir dažnas reiškinys, neretai sukelia diskomfortą ir apsunkina kasdienybę. Dažnai tai nėra tik paprastas nosies užgulimas; tai gali būti signalas apie gilesnes sveikatos problemas. Tinkamai atpažinus ir supratus slogos priežastį, galima rasti veiksmingiausią gydymo metodą. Virusai ir bakterijos - dažniausi slogos "kaltininkai" Daugelis mūsų, pajutę pirmuosius slogos...
 • Lėtinis skausmas. Kodėl negalime nekreipti į tai dėmesio?

  Psichinis lėtinio skausmo poveikis yra gilus, dažnai sukeliantis nusivylimo, izoliacijos, nerimo ir depresijos jausmus. Tai gali pabloginti bendrą sveikatos būklę ir drastiškai pabloginti gyvenimo kokybę. Jei nepaisysite savo kūno jums siunčiamo signalo, tai gali pabloginti tiek fizinius simptomus, tiek emocinį krūvį gaunamą kasdien įvairiose gyvenimo situacijose. Kokias sritis paliečia...
 • Diagnozė - vėžys

  Visame pasaulyje turbūt nerastume nei vieno žmogaus, kurio tiesiogiai, ar netiesiogiai nebūtų palietusi onkologijos tema. Kaip bebūtų gaila, gyvename realybėje, kur vėžiniai susirgimai vis dažniau tampa įprastu reiškiniu. Medikai nuolat ragina tirtis, pabrėždami ankstyvos diagnostikos svarbą teigiamai gydymo prognozei. Tačiau būna atvejų, kai žmogus apie savo ligą sužino jau gerokai jai...
 • Kaip naudoti kanapių aliejų - visi atsakymai vienoje vietoje

  Pastaraisiais metais vis labiau domimasi kanapių aliejaus, kitaip vadinamo CBD aliejumi arba kanapių sėklų aliejumi, nauda, bei svarstoma, kaip naudoti kanapių aliejų. Iš kanapių augalo gaunamas kanapių aliejus išpopuliarėjo dėl tariamo teigiamo poveikio sveikatai ir grožiui. Šiame straipsnyje gilinamasi į dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl žmonės iš viso pasaulio nusprendžia kanapių...