Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasVeterinarijaMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūra

Kas yra danties šaknų kanalų (endodontinis) gydymas ir kada jis reikalingas?

2020 m. vasario 6 d.
Kas yra danties šaknų kanalų (endodontinis) gydymas ir kada jis reikalingas?

Dantis sudarytas iš dviejų dalių – vainiko, dalies, kuri matoma burnoje ir šaknų, įtvirtinančių dantį kaule. Danties viduje yra kraujagyslių ir nervų pluoštas, palaikantis danties gyvybingumą. Esant dideliam danties vainiko gedimui ar patyrus traumą yra pažeidžiamas vidinis, gyvas audinys, tuomet yra reikalingas šaknų kanalų gydymas.

Esant nervo pažeidimui pacientas gali justi skausmą. Paprastai labiausiai skauda vakare ar naktį, vaistai nuo skausmo padeda ne visada. Dantis gali jautriai reaguoti į šaltį, karštį, sukandus. Kitais atvejais šaknų kanalų uždegimas gali būti besimptomis ir tik atlikus apžiūrą, specialius testus bei rentgeno nuotrauką gydytojo kabinete galima nustatyti nervo pažeidimą. Tad labai svarbu net neesant simptomatikos, tačiau patyrus traumą ar plombavus dantį didele plomba, protezavus po kurio laiko apsilankyti gydytojo kabinete. Laiku nepastebėjus nervo pažeidimo gali atsirasti pūlinys, patinti žandas, reikalingas sudėtingesnis gydymas.

Kas yra danties šaknų kanalų pergydymas ir kada jis reikalingas?

Jeigu danties šaknų kanalai jau buvo gydyti, tačiau gydymas nėra kokybiškas, pacientas jaučia simptomatiką ar atlikus dantų šaknų rentgeno nuotrauką matomas uždegimas, tuomet yra reikalingas šaknų kanalų pergydymas. Pergydymas yra sudėtingesnė, daugiau laiko bei žinių reikalaujanti procedūra, kurios metu iš šaknų kanalų yra pašalinamas senas užpildas, atliekama dezinfekcija ir naujai, sandariai užplombuojama.

Kas gydo dantų šaknų kanalus?

Dantų šaknų kanalus gydyti ar pergydyti gali gydytojas odontologas arba gydytojas endodontologas. Skirtumas tarp šių gydytojų – papildomos trejų metų universitetinės rezidentūros studijos, kurių metu gydytojui odontologui suteikiama gydytojo specialisto endodontologo profesinė kalifikacija. Studijų metu gydytojas gilina savo žinias teoriškai bei praktiškai, atlieka sudėtingas šaknų kanalų gydymo procedūras.

Kaip atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas?

Kaip atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas?

Atlikus paciento apžiūrą, įvertinus rentgeno nuotraukas, aptariamas gydymo planas. Nurodoma gydymo trukmė, vizitų skaičius, danties prognozė, alternatyvios gydymo galimybės bei kainos. Gydymo metu danties šaknų kanalai išvalomi, dezinfekuojami ir sandariai užplombuojami.

Siekiant užtikrinti maksimalią gydymo kokybę klinikoje yra naudojamos pačios moderniausios gydymo priemonės:

Rentgeno aparatas. Dantų šaknų kanalų gydymo metu atliekamos kelios rentgeno nuotraukos, tai labai svarbu norint teisingai nustatyti gydomo danties diagnozę, gydymo sudėtingumą (labai siauros, lenktos šaknys), tik turėdami detalią informaciją, galėsime pasirinkti tinkamiausią gydymo taktiką, medžiagas bei instrumentus. Gydymo metu atliekamos nuotraukos, kurios padeda tiksliai nustatyti šaknų kanalų ilgį, pritaikyti plombinę medžiagą. Po gydymo atliktoje nuotraukoje vertiname šaknų kanalų užpildymo kokybę. Kadangi gydymo metu reikalingos kelios nuotraukos, labai svarbūs rentgeno aparato parametrai, apšvita. Mūsų klinikoje naudojamas modernus radioviziografas, kurio apšvita pacientui yra labai nedidelė lyginant su kitais rentgeno aparatais.

Mikroskopas. Tai prietaisas, kurio pagalba matomą vaizdą galima padidinti daugiau nei 20 kartų. Geresnis matomumas leidžia aptikti plika akimi nematomus pažeidimus, papildomus kanalus. Mikroskopo kontrolėje galima pašalinti senus užpildus, svetimkūnius, surasti siaurus kanalus.

Koferdamas. Siekiant užtikrinti saugią darbo aplinką pacientui (kad darbo metu nepatektų plombinės medžiagos, instrumentai ar dezinfekciniai tirpalai), bei norint maksimaliai izoliuoti dantį nuo iš seilių galinčių patekti bakterijų dantis apsaugomas specialia izoliacine guma, koferdamu.

Ultragarsiniai instrumentai. Naudojant galima labai tiksliai atlikti procedūras, išsaugant maksimalų danties audinių kiekį. Taip pat jie yra nepakeičiami šalinant kaiščius, svetimkūnius ar senus užpildus.

Mašininiai endodontiniai instrumentai. Šaknų kanalai valomi ne rankomis, o į specialų prietaisą įstatytais instrumentais, kurių valymo jėgą, sukimosi greitį kontroliuoja kompiuteris.

Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis. Prietaisas, kuriuo remiantis tiksliai nustatomas šaknies kanalo ilgis.

Karštos gutaperčios aparatas. Jo pagalba šaknų kanalus galima užpildyti trimatėje erdvėje naudojant termopląstinę užpildo medžiagą. Dėl didelio takumo plombinė medžiaga lengvai įteka į nelygumus ir sandariai užpildo šaknų kanalus.

Ką reikia žinoti po gydymo?

Po šaknų kanalų gydymo labai svarbu kuo greičiau pasikeisti laikiną plombą į nuolatinę, tai rekomenduojama padaryti per dvi savaites.

Po kanalų išvalymo ar plombavimo dantis gali būti jautresnis, pamausti, gali būti skausmingas sukandant. Po poros savaičių jautrumas turėtų sumažėti.

Ketverius metus iš eilės kas vienerius metus reikalinga atvykti apžiūrai, atlikti kontrolinę rentgeno nuotrauką, norint įvertinti danties būklę, gydymo sėkmę.

Nauji straipsniai

 • "Mūsų akys" - Jūsų akių sveikata Panevėžyje ir Rokiškyje

  "Mūsų akys"- akių ligų klinika - optika Panevėžyje ir akių ligų kabinetas - optika Rokiškyje. Populiarios paslaugos yra akių diagnostika, akinių lęšiai, akiniai su antirefleksine danga, akiniai nuo saulės. "Mūsų akys" teikia pažangiausias medicinines paslaugas panaudojant modernias lazerines ir kompiuterines technologijas, atliekami įvairūs akių ligų tyrimai (optinė...
 • Mažiau raukšlių – daugiau motyvacijos

  Kiekvienas brandus žmogus suvokia, jog pirmuosius senėjimo požymius išduoda... raukšlės. Aišku, kiekviena veide atsirandanti raukšlelė pasakoja savo istoriją, atspindi išgyventus nerimus ar džiaugsmus. Tačiau ar visada norime savo gyvenimo emocijas, įprasmintas raukšlėse, atskleisti viešai? Išmėginkite nechirurginę mimikos raukšlių korekciją injekcijomis. Klinikos „Sveikatos...
 • Biorezonansinis organizmo būklės ištyrimas - atraskite negalavimų priežastis

  Kompiuterinė Biorezonansinė diagnostika- tai kompiuterinės funkcinės viso organizmo diagnostikos metodas, padedantis teisingai nustatyti mūsų negalavimų priežastis, nes tik atradę ir pašalinę negalavimų priežastis - atsikratysime ir pačių ligų. Biorezonansinė diagnostika tinkanka ir suaugusiems, ir vaikams nuo 5 metų. Diagnostika kontraindikuotina: - Pacientams, turintiems širdies...
 • Paliatyviosios pagalbos iššūkiai ir sprendimai

  Lietuvos sveikatos mokslų universitetas Slaugos ir rūpybos katedra Lietuvos paliatyviosios medicinos draugija Klaipėdos universitetinė ligoninė Tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Paliatyviosios pagalbos iššūkiai ir sprendimai“ 2020 m. spalio 10 d. Konferencija skirta gydytojams, slaugytojams, socialiniams...
 • Negydytos Laimo ligos požymiai ir simptomai

  Negydytos Laimo ligos požymiai ir simptomai Kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote bet kurį iš šių simptomų ir pagavotę erkę, gyvenate vietovėje kur žinoma Laimo liga arba neseniai keliavote į Laimo ligos rajoną. Negydoma Laimo liga gali sukelti daugybę simptomų, priklausomai nuo infekcijos stadijos. Tai apima karščiavimą, bėrimą, veido paralyžių ir artritą. Ankstyvieji požymiai...
 • Limfedemos namuose įkalintam klaipėdiečiui padėjo „Ostemeda“

  Onkologinės ligos pasekmės klaipėdiečiui Vytautui smogė itin skaudžiai – gerokai ištinusi koja vyrą įkalino tarp keturių sienų. Limfedema – tokią diagnozę iš gydytojų išgirdo septyniasdešimtmetis. Deja, visos pastangos suvaldyti šį limfos apytakos sutrikimą buvo bergždžios. Atsitiktinė žinutė laikraštyje pacientą atvedė į reabilitacijos centrą „Ostemedą“, dovanojusį...
 • Rinkitės ECOSMILE! Pasirūpinkite savo burnos higiena tinkamai

  Ecosmile.lt - Jūsų sveikatos partnerė, siūlanti natūralias, išskirtinės kokybės burnos priežiūros priemones. Bendradarbiaujame su išskirtine, natūralių dantų pastų gamintoja "Red Seal" iš Naujosios Zelandijos ir esame vieninteliai šio prekinio ženklo atstovai Lietuvoje. Šio prekės ženklo tikslas – teikti aukštos kokybės produktus už prieinamą kainą bei pagerinti jūsų sveikatą....
 • Veido masažas – ne tik atsipalaidavimui

  Veido masažas – tai ne tik puikus būdas pristabdyti senėjimo procesus, pagerinti odos būklę, bet ir neapsakomai maloni, atpalaiduojanti procedūra, tarsi meditacija, galinti akimirksniu sumažinti įtampą bei nuovargį. Įvairių rūšių veido masažas buvo atliekamas jau senovės kultūrose galvos skausmų mažinimui, odos grožio ir jaunatviškumo palaikymui. Vėliau šios senovinės technikos...
 • Galvos traumos ir kognityviniai gebėjimai – ką daryti, kai smegenys „nebeveikia“?

  Galvos trauma – dažnesnis reiškinys, nei mes įsivaizduojame. Trauminį galvos smegenų sužalojimą (TGSS) patiria apie 1 proc. pasaulio gyventojų – galvos traumos sudaro daugiau nei trečdalį visų patiriamų kūno traumų. Labiausiai po tokių traumų pažeidžiamos kognityvinės ir emocinės žmogaus egzistavimo sritys – tos, kurios atsakingos už mąstymą, protinę veiklą (atmintį, dėmesį,...
 • Šaltalankių uogos - patikima profilaktinė ir gydomoji priemonė

  Liofilizuotų šaltalankių milteliai ir šaltalankių sultys iš bendrovės "Mėlynė" Liofilizacija – tobula džiovinimo vakuume šalčiu technologija, kuri iš produkto pašalina tik vandenį, o visas biologiškai aktyvias medžiagas, vitaminus, fermentus ir k.t. – išsaugoja. Liofilizuoti produktai išlaiko savo formą, kvapą, skonį, sandariai uždarius galima laikyti praktiškai...
 • Biorevitalizacija AQUASHINE – naujos kartos anti-senėjimo terapija

  Pasibaigus nerūpestingai vasarai, daugelis pastebi, kad veido odos būklė kiek suprastėjo ir laikas skirti jai daugiau dėmesio. Kaitri saulė, įsismarkavęs vėjas, mus vėsinantys kondicionieriai, dulkės – tai aplinkos faktoriai lemiantys odos sausėjimą bei padidėjusį jautrumą. Esant odos išsausėjimui oda netenka savo elastingumo, greičiau formuojasi raukšlelės. Taip pat, jeigu oda nebuvo...
 • Kodėl specialistai renkasi Smūginės terapijos aparatą "Shockwave"

  Kodėl specialistai renkasi Smūginės terapijos aparatą "Shockwave" "Shockwave" Smūginė terapija visais atžvilgiais yra nauja gydymo metodika, objektyviai pristatanti naujas ir įdomias galimybes įvairių ligų gydymui. Tai sumažina sąnarių uždegimą ir padidina vietinę hiperemiją, pagerina medžiagų apykaitą ir edemų reabsorbciją. Smūginė terapija turi didelį antalginį poveikį...
 • Laikas atstatyti „išderintą“ organizmą

  Banalus, bet taiklus posakis, jog žmogaus organizmas – lyg laikrodukas, yra išties teisingas. Labai svarbu, kaip funkcionaliai veikia visos organų sistemos. Juk net ir šveicariškame mechaniniame prietaise sugedęs mechanizmas „išderina“ visą laikrodį. Menkutis žmogaus negalavimas gali tapti sunkios ligos užuomazga. Todėl gydytojai vieningai rekomenduoja rūpintis savo sveikata,...
 • Kūdikių maitinimo mišiniais pagrindai

  Sužinokite apie maitinimo mišiniais pagrindus, įskaitant geriausią formulę jūsų kūdikiui, kiek duoti kiekvieno maitinimo metu ir kitus patarimus. Kūdikio maitinimas iš buteliuko nei jums, nei jūsų kūdikiui, nėra didelė paslaptis. Tiesą sakant, naujagimiai paprastai gan lengvai išsiaiškina, kaip juo naudotis. Nors motinos pienas visada yra lyg iš čiaupo ir paruoštas patiekti, formulę reikia...
 • Kaip išsaugoti regėjimą skaitmeniniame amžiuje?

  Sparčiai besivystančios šiuolaikinės technologijos ir vis naujesnių nešiojamų elektroninių prietaisų atsiradimas davė mums daugybę informacijos gavimo būdų, ženkliai palengvino tarpusavio bendravimą. Tačiau visi tie naršymai, skaitymai, tekstų rašymai, elektroniniai paštai, dienoraščiai, pokalbių svetainės, žaidimai kuriuos mes atliekame savo nešiojamuose, planšetiniuose kompiuteriuose,...