Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasVeterinarijaMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūra

Plastinė chirurgija jau nebe tabu

2019 m. rugpjūčio 19 d.

Kasmet visame pasaulyje yra atliekami milijonai plastinių operacijų. Norėdami pakoreguoti, padailinti ir atnaujinti išvaizdą, žmonės savo kūną atiduoda į profesionalių chirurgų rankas. „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius sako, kad tokios procedūros Lietuvoje sparčiai populiarėja. Nors anksčiau plastinė chirurgija buvo laikoma tabu, dabar apie tai girdima vos ne kasdien.

Dariau, papasakokite, kaip Jūs atsiradote estetinėje chirurgijoje?

– Jau mokydamasis supratau, kad man patinka padėti žmonėms, keičiant jų išvaizdą ir kartu psichologiją. Kai pacientui yra atliekama viena ar kita operacija ir po tam tikro laiko jis sugrįžta pakartotinei konsultacijai sugijus, smagu pamatyti paciento šypseną, teigiamas emocijas, akivaizdžiai pagerėjusią nuotaiką. Tai ir yra ta varomoji jėga, kuri suteikia šiam darbui malonumo. Manau, kad tai, ką darau, žmones keičia ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai – jie tampa labiau savimi pasitikintys, laisvesni ir tiesiog laimingesni.

– Viešojoje erdvėje dažnai kalbama, kad į plastikos chirurgus kreipiasi žmonės, turintys psichologinių problemų. Ar galite paneigti tokį teiginį, o galbūt tai yra tiesa?

– Visiškai paneigti negalėčiau, nes iš dalies tai yra tiesa. Kai kurie žmonės kenčia dėl vadinamojo dismorfinio sindromo, t. y. yra per daug susirūpinę įsivaizduojama išvaizdos anomalija arba pernelyg sureikšmina nedidelį fizinį defektą. Tai taip užvaldo tokių žmonių kasdienybę, jog demotyvuoja bet kokią veiklą, trukdo normaliai gyventi, jie pradeda vengti viešumos, tampa socialiai pasyvūs ir mažiau darbingi. Nuolatiniais jų palydovais tampa stresas ir nepasitikėjimas savimi. Taip pat būna tokių atvejų, kai žmonėms viskas yra tiesiog blogai – nepatinka nei viena kūno dalis. Kalbant su tokiais pacientais, nesunku pastebėti, kad operacija šiems žmonėms nepadės. Mes stengiamės paaiškinti, kad išpildyti jų lūkesčių negalima ir mandagiai rekomenduojame kreiptis į kitos srities specialistus. Tiesa, tokių pacientų pasitaiko retai.

– Ne paslaptis, kad bent jau anksčiau apie plastinę chirurgiją buvo kalbama kur kas rečiau, o pati tema laikoma tabu. Tačiau kaip yra dabar, kai plastinės operacijos tampa vis populiaresnės?

– Būtent, estetinės operacijos yra ypač populiarios. Moterų tarpe tai jau nebėra tabu. Atėjusios pacientės drąsiai sako, kad nori didesnės krūtinės, plokštesnio pilvuko ar dailesnių sėdmenų. Vyrų tarpe dar yra likęs šioks toks uždarumas – ypač, jei tai liečia varpos ilginimo ar storinimo temas, tačiau, kalbant apie riebalų nusiurbimo operacijas ir konsultavimąsi dėl krūtinės liaukų hipertrofijos (ginekomastijos), yra kur kas paprasčiau – vyrai apie tai kalba be užuolankų.

– Kalbant apie pacientų lytį – greičiausiai didžiąją jų dalį sudaro moterys. O kiek vyrų kreipiasi, norėdami atlikti plastinės chirurgijos procedūras?

– Lietuvoje 95 proc. plastinių operacijų atliekamos moterims, tad vos 5 proc. sudaro vyrai. Ir nors užsienyje tarp vyrų tokios operacijos yra atliekamos dažniau ir yra susijusios su riebalų nusiurbimu ir ginekomastija – krūtinės koregavimo procedūra, šioje sferoje dominuoja moterys.

– O ko pageidauja vyriškoji lytis?

– Anksčiau tarp vyrų bet kokia plastinė operacija ar procedūra buvo neliečiama tema, tačiau dabar vyrų, norinčių pasitobulinti kūno formas, daugėja. Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl pilvo, juosmens riebalų nusiurbimo, ginekomastijos pašalinimo, pilvo plastikos procedūros, vokų ir antakių pakėlimo. Kiek rečiau – dėl varpos ilginimo ir storinimo.

– Kokios plastinės chirurgijos operacijos yra populiariausios tarp moterų?

– Vienareikšmiškai galėčiau įvardyti tokį procedūrų penketuką: akių vokų plastika, pilvo plastika, krūtų operacijos, kūno kontūrą koreguojančios operacijos, pvz., riebalų nusiurbimas ir persodinimas, nosies korekcijos. Riebalų nusiurbimas atliekamas merginoms, norinčioms pasikoreguoti savo kūno formas, o pilvo plastika dažniausiai yra atliekama po gimdymo, kai atsiranda nepageidaujamos kabančios odos, strijos bei erzina dėl diastazės (prasiskyrusių raumenų) atsikišęs pilvukas. Krūtinės didinimo ar pakėlimo operacijoms moterys ryžtasi dėl jaučiamo diskomforto ar mažo pasitikėjimo savimi.

– Kokios operacijos yra mažiau populiarios, bet taip pat pasitaiko tarp Jūsų pacientų?

– „Braziliškų užpakaliukų“ mada, populiari už Atlanto, ateina ir pas mus. Tai sėdmenų didinimo operacija. Pastebime, kad daugėja moterų, kurios nori pasidailinti ir pasididinti sėdmenis.

– Ar būna tokių atvejų, kai po plastinės chirurgijos operacijos pacientai lieka nepatenkinti? Kaip tada elgiamasi?

– Jeigu mes kalbame apie situacijas, kai nėra jokių konkrečių komplikacijų ar didelės asimetrijos, tačiau įsiterpia psichologinis aspektas, kurį retai, tačiau kartais praleidžia net ir gydytojai, tai tokiais atvejais kartu su pacientu sprendžiame, ką galima padaryti, kad būtų geriau. Kartais reikia kažką atlikti pakartotinai, o kartais tiesiog užtenka pasišnekėti su pacientu ir paaiškinti jam, kad su juo viskas yra gerai.

– Kuo dažniausiai būna nepatenkinti pacientai?

– Vyrams labai retai kažkas netinka, tačiau su moterimis būna visko. Taip jau esame sutverti ir tokie tie lyčių skirtumai. Dažniausiai moterys būna nepatenkintos veido korekcijomis – nosimi ir vokais, nes tai dažniausiai veidrodyje matomos jų kūno dalys. Jei tai nesusiję su chirurginėmis komplikacijomis, o tiesiog asmeninė žmogaus nuomonė, tada diskutuojama ir konsultuojamasi su keletu specialistų chirurgų, vertinama ir bandoma spręsti problemą bei pacientui suteikti tai, kas yra realu.

– Plastinės operacijos tarp pačių plastikos chirurgų. Ar tai dažna praktika?

– Galima sakyti, kad dažniau yra atliekamos procedūros – tai injekcijos nuo prakaitavimo ar injekcijos, naikinančios raukšles, tačiau pasitaiko ir operacijų. Užsienyje tai yra kur kas dažnesnė praktika. Stažuočių metu kai kurie chirurgai net pasigiria ir parodo, kaip juos išoperavo kolegos. Lietuvoje apie tai mažiau kalbama, gydytojai neviešina to, bet tai tikrai vyksta, nes kodėl gi nepadarius sau to, ką aš pats ir mano kolegos moka geriausiai.

– Kiek operacijų Jums tenka atlikti per dieną ir kokiais būdais pailsite po darbo?

– Per dieną atlieku 2–3 operacijas, konsultuoju ir atlieku įvairias injekcijas maždaug 5–10 pacientų. Jei vieną dieną daugiau operacijų, tada mažiau konsultacijų, ir atvirkščiai. O mano laisvalaikis yra toks pat, kaip ir daugumos – buvimas su šeima ir draugais, teatras, pasivažinėjimas dviračiais, pasivaikščiojimai gamtoje. Darai tai, kas leidžia atsipalaiduoti ir pailsėti po darbo.

– Kokių operacijų nerekomenduojate arba neatliekate savo pacientams?

– Iš esmės visos operacijos yra įmanomos, jei tai neprieštarauja sveikam protui. Būna tokių pacientų, kurie ateina ir sako, kad padarytumėme jam viską, t.y. nuo galvos iki kojų. Tokiems pacientams sakome griežtą „ne“, nes nerekomenduojame, kad operacija su narkoze truktų ilgiau nei 6 valandas. Tada sprendžiame, kokias operacijas ir kiek jų galime atlikti vienu kartu. Nuo operacijos atkalbame pacientus tada, kai nesutampa mūsų ir jų lūkesčiai. Pavyzdžiui, ateina moteris, kurios kūno masės indeksas (KMI) yra 33, ir pageidauja pilvo plastikos operacijos. Tačiau to padaryti negalime, nes pilvo plastiką rekomenduojama atlikti, kai KMI neviršija 28 (išskirtiniais atvejais, sprendžiant individualiai pagal paciento kūno sudėjimą, KMI galimas iki 30), tad, atlikus operaciją pacientei, kurios KMI didesnis, gautas rezultatas netenkintų nei mūsų, nei, žinoma, pačios pacientės

– Ir pabaigai – kokiu principu vadovaujatės savo darbe?

„Į pacientą žiūriu kaip į žmogų, kuris tikisi iš manęs ne tik profesionalumo, bet ir paprasto žmogiško nuoširdumo“,– šiltai šypsosi „Gijos Klinikų“ plastikos chirurgas Darius Bagdanavičius.

Nauji straipsniai

 • Mažiau raukšlių – daugiau motyvacijos

  Kiekvienas brandus žmogus suvokia, jog pirmuosius senėjimo požymius išduoda... raukšlės. Aišku, kiekviena veide atsirandanti raukšlelė pasakoja savo istoriją, atspindi išgyventus nerimus ar džiaugsmus. Tačiau ar visada norime savo gyvenimo emocijas, įprasmintas raukšlėse, atskleisti viešai? Išmėginkite nechirurginę mimikos raukšlių korekciją injekcijomis. Klinikos „Sveikatos...
 • Biorezonansinis organizmo būklės ištyrimas - atraskite negalavimų priežastis

  Kompiuterinė Biorezonansinė diagnostika- tai kompiuterinės funkcinės viso organizmo diagnostikos metodas, padedantis teisingai nustatyti mūsų negalavimų priežastis, nes tik atradę ir pašalinę negalavimų priežastis - atsikratysime ir pačių ligų. Biorezonansinė diagnostika tinkanka ir suaugusiems, ir vaikams nuo 5 metų. Diagnostika kontraindikuotina: - Pacientams, turintiems širdies...
 • Paliatyviosios pagalbos iššūkiai ir sprendimai

  Lietuvos sveikatos mokslų universitetas Slaugos ir rūpybos katedra Lietuvos paliatyviosios medicinos draugija Klaipėdos universitetinė ligoninė Tarptautinė mokslinė – praktinė konferencija „Paliatyviosios pagalbos iššūkiai ir sprendimai“ 2020 m. spalio 10 d. Konferencija skirta gydytojams, slaugytojams, socialiniams...
 • Negydytos Laimo ligos požymiai ir simptomai

  Negydytos Laimo ligos požymiai ir simptomai Kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote bet kurį iš šių simptomų ir pagavotę erkę, gyvenate vietovėje kur žinoma Laimo liga arba neseniai keliavote į Laimo ligos rajoną. Negydoma Laimo liga gali sukelti daugybę simptomų, priklausomai nuo infekcijos stadijos. Tai apima karščiavimą, bėrimą, veido paralyžių ir artritą. Ankstyvieji požymiai...
 • Limfedemos namuose įkalintam klaipėdiečiui padėjo „Ostemeda“

  Onkologinės ligos pasekmės klaipėdiečiui Vytautui smogė itin skaudžiai – gerokai ištinusi koja vyrą įkalino tarp keturių sienų. Limfedema – tokią diagnozę iš gydytojų išgirdo septyniasdešimtmetis. Deja, visos pastangos suvaldyti šį limfos apytakos sutrikimą buvo bergždžios. Atsitiktinė žinutė laikraštyje pacientą atvedė į reabilitacijos centrą „Ostemedą“, dovanojusį...
 • Rinkitės ECOSMILE! Pasirūpinkite savo burnos higiena tinkamai

  Ecosmile.lt - Jūsų sveikatos partnerė, siūlanti natūralias, išskirtinės kokybės burnos priežiūros priemones. Bendradarbiaujame su išskirtine, natūralių dantų pastų gamintoja "Red Seal" iš Naujosios Zelandijos ir esame vieninteliai šio prekinio ženklo atstovai Lietuvoje. Šio prekės ženklo tikslas – teikti aukštos kokybės produktus už prieinamą kainą bei pagerinti jūsų sveikatą....
 • Veido masažas – ne tik atsipalaidavimui

  Veido masažas – tai ne tik puikus būdas pristabdyti senėjimo procesus, pagerinti odos būklę, bet ir neapsakomai maloni, atpalaiduojanti procedūra, tarsi meditacija, galinti akimirksniu sumažinti įtampą bei nuovargį. Įvairių rūšių veido masažas buvo atliekamas jau senovės kultūrose galvos skausmų mažinimui, odos grožio ir jaunatviškumo palaikymui. Vėliau šios senovinės technikos...
 • Galvos traumos ir kognityviniai gebėjimai – ką daryti, kai smegenys „nebeveikia“?

  Galvos trauma – dažnesnis reiškinys, nei mes įsivaizduojame. Trauminį galvos smegenų sužalojimą (TGSS) patiria apie 1 proc. pasaulio gyventojų – galvos traumos sudaro daugiau nei trečdalį visų patiriamų kūno traumų. Labiausiai po tokių traumų pažeidžiamos kognityvinės ir emocinės žmogaus egzistavimo sritys – tos, kurios atsakingos už mąstymą, protinę veiklą (atmintį, dėmesį,...
 • Šaltalankių uogos - patikima profilaktinė ir gydomoji priemonė

  Liofilizuotų šaltalankių milteliai ir šaltalankių sultys iš bendrovės "Mėlynė" Liofilizacija – tobula džiovinimo vakuume šalčiu technologija, kuri iš produkto pašalina tik vandenį, o visas biologiškai aktyvias medžiagas, vitaminus, fermentus ir k.t. – išsaugoja. Liofilizuoti produktai išlaiko savo formą, kvapą, skonį, sandariai uždarius galima laikyti praktiškai...
 • Biorevitalizacija AQUASHINE – naujos kartos anti-senėjimo terapija

  Pasibaigus nerūpestingai vasarai, daugelis pastebi, kad veido odos būklė kiek suprastėjo ir laikas skirti jai daugiau dėmesio. Kaitri saulė, įsismarkavęs vėjas, mus vėsinantys kondicionieriai, dulkės – tai aplinkos faktoriai lemiantys odos sausėjimą bei padidėjusį jautrumą. Esant odos išsausėjimui oda netenka savo elastingumo, greičiau formuojasi raukšlelės. Taip pat, jeigu oda nebuvo...
 • Kodėl specialistai renkasi Smūginės terapijos aparatą "Shockwave"

  Kodėl specialistai renkasi Smūginės terapijos aparatą "Shockwave" "Shockwave" Smūginė terapija visais atžvilgiais yra nauja gydymo metodika, objektyviai pristatanti naujas ir įdomias galimybes įvairių ligų gydymui. Tai sumažina sąnarių uždegimą ir padidina vietinę hiperemiją, pagerina medžiagų apykaitą ir edemų reabsorbciją. Smūginė terapija turi didelį antalginį poveikį...
 • Laikas atstatyti „išderintą“ organizmą

  Banalus, bet taiklus posakis, jog žmogaus organizmas – lyg laikrodukas, yra išties teisingas. Labai svarbu, kaip funkcionaliai veikia visos organų sistemos. Juk net ir šveicariškame mechaniniame prietaise sugedęs mechanizmas „išderina“ visą laikrodį. Menkutis žmogaus negalavimas gali tapti sunkios ligos užuomazga. Todėl gydytojai vieningai rekomenduoja rūpintis savo sveikata,...
 • Kūdikių maitinimo mišiniais pagrindai

  Sužinokite apie maitinimo mišiniais pagrindus, įskaitant geriausią formulę jūsų kūdikiui, kiek duoti kiekvieno maitinimo metu ir kitus patarimus. Kūdikio maitinimas iš buteliuko nei jums, nei jūsų kūdikiui, nėra didelė paslaptis. Tiesą sakant, naujagimiai paprastai gan lengvai išsiaiškina, kaip juo naudotis. Nors motinos pienas visada yra lyg iš čiaupo ir paruoštas patiekti, formulę reikia...
 • Kaip išsaugoti regėjimą skaitmeniniame amžiuje?

  Sparčiai besivystančios šiuolaikinės technologijos ir vis naujesnių nešiojamų elektroninių prietaisų atsiradimas davė mums daugybę informacijos gavimo būdų, ženkliai palengvino tarpusavio bendravimą. Tačiau visi tie naršymai, skaitymai, tekstų rašymai, elektroniniai paštai, dienoraščiai, pokalbių svetainės, žaidimai kuriuos mes atliekame savo nešiojamuose, planšetiniuose kompiuteriuose,...
 • Dantų praradimas – daugiau nei estetinė bėda

  Vieno ar kelių dantų praradimas yra gerokai daugiau nei estetinės bėda, - teigia klinikos „Dantų harmonija“ specialistai. Odontologų teigimu, praradus dantį ar dantis, delsimas yra vienas iš didžiausių kiekvieno paciento priešų. Neatkurti dantys kelia diskomfortą, skatina įvairių ligų, psichologinių bėdų atsiradimą, apsunkina kasdienį gyvenimą. Be to, atkurti prarastus dantis...