Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Plastinė chirurgija jau nebe tabu

2019 m. rugpjūčio 19 d.

Kasmet visame pasaulyje yra atliekami milijonai plastinių operacijų. Norėdami pakoreguoti, padailinti ir atnaujinti išvaizdą, žmonės savo kūną atiduoda į profesionalių chirurgų rankas. „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Darius Bagdanavičius sako, kad tokios procedūros Lietuvoje sparčiai populiarėja. Nors anksčiau plastinė chirurgija buvo laikoma tabu, dabar apie tai girdima vos ne kasdien.

Dariau, papasakokite, kaip Jūs atsiradote estetinėje chirurgijoje?

– Jau mokydamasis supratau, kad man patinka padėti žmonėms, keičiant jų išvaizdą ir kartu psichologiją. Kai pacientui yra atliekama viena ar kita operacija ir po tam tikro laiko jis sugrįžta pakartotinei konsultacijai sugijus, smagu pamatyti paciento šypseną, teigiamas emocijas, akivaizdžiai pagerėjusią nuotaiką. Tai ir yra ta varomoji jėga, kuri suteikia šiam darbui malonumo. Manau, kad tai, ką darau, žmones keičia ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai – jie tampa labiau savimi pasitikintys, laisvesni ir tiesiog laimingesni.

– Viešojoje erdvėje dažnai kalbama, kad į plastikos chirurgus kreipiasi žmonės, turintys psichologinių problemų. Ar galite paneigti tokį teiginį, o galbūt tai yra tiesa?

– Visiškai paneigti negalėčiau, nes iš dalies tai yra tiesa. Kai kurie žmonės kenčia dėl vadinamojo dismorfinio sindromo, t. y. yra per daug susirūpinę įsivaizduojama išvaizdos anomalija arba pernelyg sureikšmina nedidelį fizinį defektą. Tai taip užvaldo tokių žmonių kasdienybę, jog demotyvuoja bet kokią veiklą, trukdo normaliai gyventi, jie pradeda vengti viešumos, tampa socialiai pasyvūs ir mažiau darbingi. Nuolatiniais jų palydovais tampa stresas ir nepasitikėjimas savimi. Taip pat būna tokių atvejų, kai žmonėms viskas yra tiesiog blogai – nepatinka nei viena kūno dalis. Kalbant su tokiais pacientais, nesunku pastebėti, kad operacija šiems žmonėms nepadės. Mes stengiamės paaiškinti, kad išpildyti jų lūkesčių negalima ir mandagiai rekomenduojame kreiptis į kitos srities specialistus. Tiesa, tokių pacientų pasitaiko retai.

– Ne paslaptis, kad bent jau anksčiau apie plastinę chirurgiją buvo kalbama kur kas rečiau, o pati tema laikoma tabu. Tačiau kaip yra dabar, kai plastinės operacijos tampa vis populiaresnės?

– Būtent, estetinės operacijos yra ypač populiarios. Moterų tarpe tai jau nebėra tabu. Atėjusios pacientės drąsiai sako, kad nori didesnės krūtinės, plokštesnio pilvuko ar dailesnių sėdmenų. Vyrų tarpe dar yra likęs šioks toks uždarumas – ypač, jei tai liečia varpos ilginimo ar storinimo temas, tačiau, kalbant apie riebalų nusiurbimo operacijas ir konsultavimąsi dėl krūtinės liaukų hipertrofijos (ginekomastijos), yra kur kas paprasčiau – vyrai apie tai kalba be užuolankų.

– Kalbant apie pacientų lytį – greičiausiai didžiąją jų dalį sudaro moterys. O kiek vyrų kreipiasi, norėdami atlikti plastinės chirurgijos procedūras?

– Lietuvoje 95 proc. plastinių operacijų atliekamos moterims, tad vos 5 proc. sudaro vyrai. Ir nors užsienyje tarp vyrų tokios operacijos yra atliekamos dažniau ir yra susijusios su riebalų nusiurbimu ir ginekomastija – krūtinės koregavimo procedūra, šioje sferoje dominuoja moterys.

– O ko pageidauja vyriškoji lytis?

– Anksčiau tarp vyrų bet kokia plastinė operacija ar procedūra buvo neliečiama tema, tačiau dabar vyrų, norinčių pasitobulinti kūno formas, daugėja. Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl pilvo, juosmens riebalų nusiurbimo, ginekomastijos pašalinimo, pilvo plastikos procedūros, vokų ir antakių pakėlimo. Kiek rečiau – dėl varpos ilginimo ir storinimo.

– Kokios plastinės chirurgijos operacijos yra populiariausios tarp moterų?

– Vienareikšmiškai galėčiau įvardyti tokį procedūrų penketuką: akių vokų plastika, pilvo plastika, krūtų operacijos, kūno kontūrą koreguojančios operacijos, pvz., riebalų nusiurbimas ir persodinimas, nosies korekcijos. Riebalų nusiurbimas atliekamas merginoms, norinčioms pasikoreguoti savo kūno formas, o pilvo plastika dažniausiai yra atliekama po gimdymo, kai atsiranda nepageidaujamos kabančios odos, strijos bei erzina dėl diastazės (prasiskyrusių raumenų) atsikišęs pilvukas. Krūtinės didinimo ar pakėlimo operacijoms moterys ryžtasi dėl jaučiamo diskomforto ar mažo pasitikėjimo savimi.

– Kokios operacijos yra mažiau populiarios, bet taip pat pasitaiko tarp Jūsų pacientų?

– „Braziliškų užpakaliukų“ mada, populiari už Atlanto, ateina ir pas mus. Tai sėdmenų didinimo operacija. Pastebime, kad daugėja moterų, kurios nori pasidailinti ir pasididinti sėdmenis.

– Ar būna tokių atvejų, kai po plastinės chirurgijos operacijos pacientai lieka nepatenkinti? Kaip tada elgiamasi?

– Jeigu mes kalbame apie situacijas, kai nėra jokių konkrečių komplikacijų ar didelės asimetrijos, tačiau įsiterpia psichologinis aspektas, kurį retai, tačiau kartais praleidžia net ir gydytojai, tai tokiais atvejais kartu su pacientu sprendžiame, ką galima padaryti, kad būtų geriau. Kartais reikia kažką atlikti pakartotinai, o kartais tiesiog užtenka pasišnekėti su pacientu ir paaiškinti jam, kad su juo viskas yra gerai.

– Kuo dažniausiai būna nepatenkinti pacientai?

– Vyrams labai retai kažkas netinka, tačiau su moterimis būna visko. Taip jau esame sutverti ir tokie tie lyčių skirtumai. Dažniausiai moterys būna nepatenkintos veido korekcijomis – nosimi ir vokais, nes tai dažniausiai veidrodyje matomos jų kūno dalys. Jei tai nesusiję su chirurginėmis komplikacijomis, o tiesiog asmeninė žmogaus nuomonė, tada diskutuojama ir konsultuojamasi su keletu specialistų chirurgų, vertinama ir bandoma spręsti problemą bei pacientui suteikti tai, kas yra realu.

– Plastinės operacijos tarp pačių plastikos chirurgų. Ar tai dažna praktika?

– Galima sakyti, kad dažniau yra atliekamos procedūros – tai injekcijos nuo prakaitavimo ar injekcijos, naikinančios raukšles, tačiau pasitaiko ir operacijų. Užsienyje tai yra kur kas dažnesnė praktika. Stažuočių metu kai kurie chirurgai net pasigiria ir parodo, kaip juos išoperavo kolegos. Lietuvoje apie tai mažiau kalbama, gydytojai neviešina to, bet tai tikrai vyksta, nes kodėl gi nepadarius sau to, ką aš pats ir mano kolegos moka geriausiai.

– Kiek operacijų Jums tenka atlikti per dieną ir kokiais būdais pailsite po darbo?

– Per dieną atlieku 2–3 operacijas, konsultuoju ir atlieku įvairias injekcijas maždaug 5–10 pacientų. Jei vieną dieną daugiau operacijų, tada mažiau konsultacijų, ir atvirkščiai. O mano laisvalaikis yra toks pat, kaip ir daugumos – buvimas su šeima ir draugais, teatras, pasivažinėjimas dviračiais, pasivaikščiojimai gamtoje. Darai tai, kas leidžia atsipalaiduoti ir pailsėti po darbo.

– Kokių operacijų nerekomenduojate arba neatliekate savo pacientams?

– Iš esmės visos operacijos yra įmanomos, jei tai neprieštarauja sveikam protui. Būna tokių pacientų, kurie ateina ir sako, kad padarytumėme jam viską, t.y. nuo galvos iki kojų. Tokiems pacientams sakome griežtą „ne“, nes nerekomenduojame, kad operacija su narkoze truktų ilgiau nei 6 valandas. Tada sprendžiame, kokias operacijas ir kiek jų galime atlikti vienu kartu. Nuo operacijos atkalbame pacientus tada, kai nesutampa mūsų ir jų lūkesčiai. Pavyzdžiui, ateina moteris, kurios kūno masės indeksas (KMI) yra 33, ir pageidauja pilvo plastikos operacijos. Tačiau to padaryti negalime, nes pilvo plastiką rekomenduojama atlikti, kai KMI neviršija 28 (išskirtiniais atvejais, sprendžiant individualiai pagal paciento kūno sudėjimą, KMI galimas iki 30), tad, atlikus operaciją pacientei, kurios KMI didesnis, gautas rezultatas netenkintų nei mūsų, nei, žinoma, pačios pacientės

– Ir pabaigai – kokiu principu vadovaujatės savo darbe?

„Į pacientą žiūriu kaip į žmogų, kuris tikisi iš manęs ne tik profesionalumo, bet ir paprasto žmogiško nuoširdumo“,– šiltai šypsosi „Gijos Klinikų“ plastikos chirurgas Darius Bagdanavičius.

Nauji straipsniai

 • Kraujo tyrimų pradžiamokslis

  Kraujo tyrimus mažyliams gydytojas rekomenduoja atlikti ne tik sunegalavus, bet kas dvejus metus ir jam esant visiškai sveikam. Kad kraujo tyrimų lapelis neatrodytų toks “paslaptingas”, verta patiems šį tą išmanyti apie pagrindinius tyrimo duomenis. Net visiškai sveiko mažylio kraujas turi būti tiriamas bent kartą per dvejus metus, o vaikučiui susirgus kraujo tyrimas daugeliu...
 • Sportas ne visada garantuoja plokščią pilvuką

  Didelei moteriškosios lyties atstovių daliai ypač svarbios jų kūno linijos, todėl, norėdamos tobulų formų, moterys stengiasi jas dailinti sporto salėse ar laikydamosi dietų. Stangrus ir plokščias pilvukas – sunkaus darbo rezultatas, tačiau dažniausiai po gimdymo atsiradusios diastazės vien sportuojant įveikti neįmanoma, todėl vienintele išeitimi tampa pilvo plastikos...
 • Reabilitacijos centras"Ostemeda" atsinaujino!

  Džiaugiamės galėdami pranešti, kad atsinaujino reabilitacijos centro „Ostemeda“ svetainė! Kurioje galite užduoti savo klausimus, susipažinti su mūsų klinikos patyrusiais gydytojais, pažangiais gydymo metodais, aktualiais straipsniais apie sveikatą. įsigyti sveikatai ir reabilitacijai būtinų prekių.
 • Kas tas chlorofilas ir kuo jis naudingas?

  Sakoma, kad kiekvienas augalas turi gydomųjų savybių. Ir tai tiesa. Jau antikos laikais žinota, kad augaluose esantis chlorofilas – puiki priemonė nuo daugelio ligų. Chlorofilas – žalios spalvos augalinis pigmentas, kuris lapus nudažo žaliai. Jis kaupia augaluose saulės energiją ir dalyvauja fotosintezėje. Jis augalams reikalingas taip pat, kaip žmogui kraujas. Cheminiu požiūriu...
 • Dantų protezavimas: kodėl ir kada būtina susirūpinti savo dantimis

  Dantis – svarbus burnos ertmės organas, kurio netekimas gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Dantys prarandami dėl paveldimumo, kasdienių įpročių, mitybos, dantų nepriežiūros, įvairių ligų ir kitų priežasčių. Netekus vieno ar kelių dantų, odontologai rekomenduoja nedelsiant kreiptis į specialistus, kurie pasiūlys tinkamiausius dantų atkūrimo būdus, o vienas iš jų - dantų...
 • Dantų implantavimas: pažangiausia prarastų dantų atkūrimo technologija

  Dantų implantavimas – pažangi, patikima ir ilgaamžė prarastų dantų atkūrimo technologija. Jei tinkamai prižiūrėsite dantų implantus, jie Jums tarnaus visą gyvenimą. Dantų implantai padeda atkurti dantį nuo šaknies iki vainiko ir sukuria tikro danties funkciją bei išvaizdą. Kaip vyksta dantų implantavimas? Prieš pradedant dantų implantavimą būtina atvykti pirminei...
 • Laimo ligos padažnėjimas - kaip greičiau išsigydyti

  Nuo balandžio iki lapkričio mėnesio – tai metas, o tiksliau pats pikas erkių platinamoms ligoms – Laimo ligai ir erkiniam encefalitui. Nuo pastarosios galima pasiskiepyti, o Laimo liga kone dešimt kartų dažnesnė negu erkinis encefalitas ir vakcinos nuo šios ligos, deja, nėra… Laiku jos nenustačius ir nepradėjus gydyti, pasekmės gali būti labai skaudžios. Erkės siaučia po...
 • Organizmo valymas

  100% natūralūs antiparazitiniai papildai,gali padėti išvalyti jūsų organizmą.
 • Svarbiausia - išsaugoti sveikatą

  ,,Gyvenimui ir darbui, kūrybai ir meilei, bendravimui ir sportui kiekvieną minutę mums reikia labai daug energijos. Mes visi žinome, kad egzistuoja įvairios ribinės žmogaus sveikatos būsenos. Egzistuoja ribinės sveikatos ir ligos būsenos; ir todėl mums svarbu dirbti, tarsi ,,aplenkiant“ ir ,,perimant“ tas negalavimų būsenas, kad neleistume ligai išsikeroti“ – sako prieš...
 • Vazektomija: urologas atsako į dažniausius klausimus

  Kas yra vazektomija? Tai vyrams atliekama operacija, kuria yra siekiama permanentinės kontracepcijos arba sterilizacijos. Operacijos metu perkerpami, perrišami, uždeginami ar kitaip pažeidžiami sėkliniai latakai, dėl to ejakuliacijos metu sustabdomas spermatozoidų patekimas į šlaplę, taip išvengiama moters apvaisinimo. Apie šią procedūrą plačiau pasakoja „Gijos Klinikų“...
 • Orgazmas – kaip tai vyksta?

  Daktaras Gavinas Francis savo knygoje “Nuo galvos iki kojų. Kelionė po žmogaus kūną” labai detaliai ir pakankamai suprantamai plačiajai visuomenei paaiškina, kad vyksta vyro ir moters orgazmo patyrimo metu ir kaip moters orgazmas gali įtakoti jos vaisingumą. Iki XVIII a. Pabaigos Europoje manyta, kad dėl sėkmingo apvaisinimo esą svarbu, kad moterys, kaip ir vyrai patirtų...
 • Reumatinės ligos – kada derėtų kreiptis į gydytojus?

  Reumatologija – mokslo ir medicinos sritis, nagrinėjanti įvairias skeleto, raumenų ir sistemines autoimunines jungiamojo audinio ligas. Sąnario skausmai ­– pirmieji simptomai, dėl kurių žmonės dažniausiai kreipiasi į medikus. Vis dėlto, iš pažiūros nedidelis skausmas gali slėpti tokią rimtą ligą kaip reumatoidinis artritas. Apie reumatines ligas, jų simptomus ir gydymą pasakoja...
 • Dermatovenerologas apie lytiškai plintančias infekcijas: gėda ne pasitikrinti, bet nesirūpinti savo sveikata

  Statistikos duomenimis, vien 2018 m. Lietuvoje užfiksuota per puspenkto tūkstančio lytiškai plintančių infekcijų atvejų, neskaičiuojant ŽIV. Nors bendras sergamumas tokiomis lytiškai plintančiomis infekcijomis kaip sifilis, gonorėja ar chlamidiozė mažėja, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojo dermatovenerologo Algirdo Šumilos, vadinamąsias „meilės ligas“ vis dar...
 • Reabilitologas: šiose sporto šakose patiriama daugiausiai traumų

  Pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta specialistų nuomonių, jog profesionalus sportas anksčiau ar vėliau nulemia sveikatos problemas. Ilgos treniruočių valandos, specialios dietos ir geriausių rezultatų siekimas bet kokia kaina ne vienam sportininkui atsiliepia traumomis, kurios reiškia ilgą išėjimą iš rikiuotės ir daug kantrybės reikalaujantį reabilitacinį gydymą. Nepakankamas dėmesys...
 • PRP procedūra plaukams Kaune – ar ji gali išgydyti plaukų slinkimą?

  PRP terapija plaukams tai trijų žingsnių procedūra, kuri skirta plaukų slinkimo problemoms gydyti. Procedūros metu paimamas žmogaus kraujas, jis yra apdorojamas per specialią centrifugą, o tuomet įšvirkščiamas į galvos odą. Didelė dalis medicinos mokslo bendruomenės narių tikina, kad PRP terapija skatina natūralų plaukų augimą ir stiprina jau esamus plaukus padidindama kraujo tiekimą į...