Mikrobiomo nauda ir probiotikai

2023 m. lapkričio 20 d.
Mikrobiomo nauda ir probiotikai

Pasak daktaro Michael Mosley, dar visai neseniai buvo neįmanoma tyrinėti žmogaus mikrobiomo, todėl ši tema pastarąjį dešimtmetį ypač aktyviai tyrinėjama. Šiai dienai pagrindinėmis gerųjų žarnyno bakterijų funkcijomis galima įvardinti šias:

  1. Saugo žarnyną nuo įsibrovėlių ir reguliuoja imuninę sistemą. Pasikeitus žarnyne gyvenančių bakterijų sudėčiai gali padidėti atsparumas peršalimo ligoms. Žmonės dažniau serga autoimuninėmis ligomis, padaugėjo alerginių ligų – tai siejama su nekontroliuojama imunine sistema, kuri, pasak dr. Mosley, gali būti teigiamai įtakojama gerųjų žarnyno bakterijų, sumažėti šių ligų grėsmė.
  2. Padeda reguliuoti svorį. Mikrobai sprendžia, kiek energijos organizmas turėtų gauti iš suvalgyto maisto, kontroliuoja alkio signalus, lemia cukraus kiekio padidėjimą pavalgius, todėl gerųjų žarnyno bakterijų trūkumas gali būti nutukimo priežastimi.
  3. Mikrobiomas pasiima maisto gabaliukus, kurių mūsų organizmas nepajėgia suvirškinti ir paverčia juos hormonais bei cheminėmis medžiagomis. Dr. Mosley teigia, kad jie kontroliuoja mūsų nuotaiką, apetitą ir bendrą savijautą, padeda sumažinti stresą ir išvengti depresijos.

Dėl netinkamos mitybos daugelis mūsų sugriovėme savo mikrobiomą, t.y. gerųjų žarnyno bakterijų populiaciją. Su tuo susiję tam tikrų maisto produktų netoleravimai, alergijos, tuštinimosi sutrikimai. Įprastoje europiečio virtuvėje trūksta įvairovės, trūksta žalumynų, nes kuo daugiau skirtingų augalų rūšių valgome, tuo įvairesnis mūsų mikrobiomas. Pakankamai skaidulinių medžiagų turintis maistas, ypač daržovės ir grūdai, tampa maistu gerosioms bakterijoms, gyvenančioms žarnyne. Tačiau jei žmogus nelinkęs rinktis sveikesnės mitybos, ar galima tiesiog vartoti probiotikus?

Pasak dr. Mosley, nė vienas iš probiotikų, kurių galima įsigyti kapsulėmis, nėra pakankamai ištyrinėtas, kad patektų į veiksmingųjų kategoriją (efektyvesni miltelių pavidalu). Taip pat derėtų atkreipti į gerųjų bakterijų koloniją formuojančių vienetų skaičių, kuris turėtų būti ne mažiau kaip 20 milijardų. Norint, kad žarnyne gyventų kuo įvairesnių bakterijų, reikėtų rinktis probiotikus, kuriuos sudarytų ne mažiau kaip 6 skirtingi štamai. Savo knygoje „Sumanaus žarnyno dieta“ mokslininkas dr. Michael Mosley daugiausia dėmesio skiria mikrobiomo atkūrimui pasirenkant tinkamą mitybą, jis teigiamai atsiliepia vos apie kelis probiotikus - tarp jų labiausiai išgirta Claudio de Simon probiotikų formulė, kuri ir sudaro "Vivomixx" turinį.

Sveikos gyvensenos lektorė Edita Esenku Šimkutė pasakoja, jog prieš keletą metų susidūrusi su virškinimo problemomis po antibiotikų kurso, kurios tęsėsi ilgą laiką. Ji išbandė įvairius probiotikus, kardinaliai pakeitė mitybą į sveikesnę, tačiau pilvo pūtimo problema nesitraukė. Nenuleidusi rankų ji pradėjo ieškoti probiotikų užsienio rinkose, kol surado “Vivomixx”.

  • Papasakokite, kaip jūs suradote probiotikus “Vivomixx” probiotikus?
  • Kaip jau minėjau, turėjau virškinimo problemų. Iš užsienio draugų girdėjau apie gerųjų žarnyno bakterijų skaičiaus svarbą, tačiau kiek klausinėjau Lietuvos vaistinėse man visi pasiūlydavo tik iki 20-30 milijardų gerųjų bakterijų turinčius probiotikus, o aš ieškojau daugiau. Žinojau, kad yra tokie “Vivomixx” probiotikai, kuriuose gerokai daugiau bakterijų, taigi suvokiau, jog skirtumas kardinalus, klausinėjau vaistinėse ar turi šaldytuve laikomų probiotikų, bet į mane tik keistai pažiūrėdavo. “Vivomixx” yra gyvos bakterijos, kurios gali išgyventi tik vieną savaitę ne šaldytuve. Šiuos ypatingus probiotikus radau užsienyje, atsisiunčiau ir po kelių savaičių supratau, kad tai yra mano pilvo išsigelbėjimas. Mano manymu, tai realiai geriausi probiotikai pasaulinėje rinkoje.
  • Šiandien jų galima įsigyti ir Lietuvoje?
  • Taip, mano iniciatyva probiotikus “Vivomixx” jau porą metų galima įsigyti Lietuvoje, tačiau mūsų šeima yra vieninteliai atstovai Lietuvoje, kurie yra notifikavę šį maisto papildą, taip pat atitinkame visus reikalavimus. Užsiimame elektronine prekyba, siunčiame į bet kurį Lietuvos kampelį užsisakius per puslapius geriausiprobiotikai.lt arba vivomixx.lt. Beje, “Vivomixx” nerasite vaistinėse, tai produktas, kurį labai aktyviai rekomenduoja patys vartotojai pajutę teigiamą poveikį, ir tai mane, sveikos gyvensenos atstovę, labia džiugina.
  • Ar “Vivomixx” probiotikų nauda moksliškai įrodyta?
  • Tiesą sakant probiotikai “Vivomixx” dažnai vadinami “labiausiai ištyrinėtu probiotiku pasaulyje”. Šią sinerginę gerųjų bakterijų formulę prieš 30 metų atrado profesorius De Simon. Per tą laiką apie šiuos probiotikus skirtinguose žemynuose nepriklausomi mokslininkai parašė apie 200 straipsnių ir virš 60 mokslinių tyrimų publikacijų. Tai šveicarų produktas, kuris gavo pripažinimą visame pasaulyje. Viename maišelyje – 450 milijardų gerųjų bakterijų, probiotikus „Vivomixx“ sudaro 8 štamai: streptococcus thermophilus DSM24731®, bifidobacterium breve DSM24732®, bifidobacterium longum DSM24736®, bifidobacterium infantis DSM24737®, lactobacillus acidophilus DSM24735®, lactobacillus plantarum DSM24730®, lactobacillus paracasei DSM24733®, lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734®.
  • Kaip vartojami „Vivomixx“?
  • Probiotikai „Vivomixx“ yra maišeliai miltelių pavidalu, tai ne kapsulės, todėl jas lengva vartoti ne tik suaugusiems, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms, vaikams. Paprastai geriamas vienas maišelis per dieną, galima vartoti ryte 30 min prieš valgį arba vakare prieš einant miegoti. Visą laiką probiotikus laikyti šaldytuve, kelias dienas transportuoti yra saugu, tačiau ilgiau kaip savaitės gerosios bakterijos neišgyvena. Maišelio turinį ištirtinti kambario temperatūros vandenyje ir išgerti. Didesniam efektyvumui rekomenduoju kartu vartoti balkšvojo gysločio sėklų luobelių, tai puikus prebiotikas, kuris padeda probiotikams geriau įsitvirtinti žarnyne. Probiotikai „Vivomixx“ yra saugūs vartoti įvairioms amžiaus grupėms, iš šalutinių poveikių pastebėtas tik trumpalaikis vidurių pūtimas, kol naujos bakterijos prisitaiko. Pilnas kursas – 20d., tiek laiko reikia, kad gerosios bakterijos suspėtų įsitvirtinti žarnyne. Tokį kursą rekomenduojama kartoti kas pusę metų, o esant poreikiui saugu vartoti ir ilgesnį laiką.

Tinkamai pasirinkus maisto produktus, turinčius prebiotikų ir probiotikų, bei reguliariai vartojant tinkamus maisto papildus, kurie papildo žarnyną gerosiomis bakterijomis, stiprinamas imunitetas bei gerėja bendra savijauta, kas šiomis dienomis ypač aktualu. Žinodami pagal kokius kriterijus rinktis probiotikus (ne kapsulių pavidalu, daugiau nei 20 milijardų gerųjų bakterijų, daugiau nei 6 štamai) lietuviai priims daug naudingesnius jų sveikatai sprendimus.

Nauji straipsniai

  • Lazerinė regos korekcija – išmintinga investicija: komfortiškiau, pigiau ir sveikiau nei akiniai ar kontaktiniai lęšiai

    Didėjant nusiskundimų rega turinčių žmonių gretoms, kasmet tūkstančiai lietuvių svarsto, ar verta atsisakyti akinių arba kontaktinių lęšių ir pasirinkti regos korekciją lazeriu. Daugeliui procedūros kaina atrodo aukšta, tačiau įvertinus ilgalaikę perspektyvą, tai – ekonomiškai pagrįstas, sveikatai palankus ir kardinaliai gyvenimo kokybę keičiantis sprendimas. Anot akių klinkos...
  • Draugijos „Feniksai“ vadovė A. Staševičienė: „Judėjimas – būdas prisiminti, kad esame verti meilės“

    Penkerius metus trukęs projektas, kuriame aktyvumas ir mokymasis tapo terapija, šiandien baigia savo etapą. Tačiau išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai“ vadovė Ana Staševičienė neslepia: pokytis įvyko ne tik skaičiuose, bet žmonių gyvenimuose. „Diagnozė gali sugriauti pasaulį, bet ne viltį, o kartais užtenka dešimties pritūpimų, kad vėl patikėtum savimi“,...
  • Detoksikacija: kaip natūraliai palaikyti organizmo švarą?

    Mūsų organizmas – tai nuolat dirbanti sistema, kuri kasdien susiduria su iššūkiais: netinkama mityba, užterštas oras, stresas, vaistai ar perdirbtas maistas. Visa tai gali daryti įtaką mūsų savijautai ir energijos lygiui. Nenuostabu, kad vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip padėti savo kūnui išsivalyti, jaustis lengviau ir energingiau. Natūrali detoksikacija – tai būdas padėti...
  • Sveiki pusryčiai – kaip pasiruošti energingai dienai?

    Ar kada pastebėjote, kokią didelę įtaką pusryčiai daro jūsų savijautai visos dienos metu? Prabudus mūsų kūnas ir protas trokšta energijos, o pirmasis valgymas tampa ne tik energijos šaltiniu, bet ir svarbia psichologine pradžia. Tinkamai pasirinkti pusryčiai gali ne tik padėti geriau susikaupti, bet ir pagerinti nuotaiką, sumažinti potraukį saldumynams, užkirsti kelią užkandžiavimui bei netgi...
  • Kaip išsirinkti mobilų keltuvą neįgaliesiems?

    Kadangi šiandien vis daugiau žmonių rūpinasi savo artimaisiais namuose, labai padidėja rizika susižaloti tiek pacientui, tiek slaugytojui. Keldami pacientus traumas patiria net apmokyti slaugytojai, todėl namuose tai darant neapmokytiems artimiesiems, traumų rizika dar padidėja. Lietuvoje perkant mobilų elektrinį keltuvą galite gauti 1680 eur kompensaciją. Mobilus keltuvas neįgaliesiems...
  • Mikrochirurgas apie lazerinę regos korekciją vasarą: mitai ir tiesa

    Daugelis žmonių apie regos korekciją lazeriu svarsto metų pradžioje, planuodami Naujųjų metų tikslus, arba rudenį, sugrįžę į darbus ar mokslus. Vasara – dėl pasenusios informacijos ar klaidingų įsitikinimų atmetama kaip nepalankus metas operacijai. Akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojas mikrochirurgas Vaidas Vilda paneigia mitus. Anot gydytojo, metų laikas turėtų...
  • Kaklo skausmas po miego

    Kaklo skausmas po miego – dažna problema su kuria susiduria tiek jauni, tiek vyresni žmonės. Tai gali būti laikinas skausmas, tačiau kartais jis indikuoja apie rimtesnes sveikatos problemas. Jei pabudus jaučiate kaklo sustingimą, skausmą ar ribotą judesių amplitudę – rekomenduojama išsiaiškinti galimas priežastis ir imtis prevencinių priemonių. Kodėl skauda kaklą po...
  • NMN maisto papildas: kas tai, kokia jo nauda ir kaip vartoti?

    NMN maisto papildas: kas tai, kokia jo nauda ir kaip vartoti? Nikotinamido mononukleotidas (NMN) – tai natūraliai organizme randama medžiaga, kuri pastaraisiais metais sulaukė didelio dėmesio dėl galimo poveikio sveikatai ir ilgaamžiškumui. NMN yra tiesioginis NAD+ (nikotinamido adenino dinukleotido) pirmtakas – kofermento, būtino daugeliui gyvybiškai svarbių ląstelinių...
  • Kompensuojamos tualeto kėdės: pagalba kasdienėje priežiūroje

    Tualeto kėdės – tai nepakeičiama pagalba žmonėms, turintiems judėjimo, sveikatos ar amžiaus nulemtų apribojimų. Tokios kėdės suteikia galimybę saugiai ir patogiai atlikti higienos procedūras, sumažina kritimo riziką bei palengvina artimųjų ar slaugytojų darbą. Geros žinios – kompensuojamos tualeto kėdės gali būti įsigyjamos su valstybės parama, o jų pasirinkimas – platus ir...
  • Nuostabus atradimas tiems, kurie pavargo nuo pleiskanų!

    Ar jums kada nors kildavo rūpesčių dėl pleiskanų? Suprantame, kaip nemalonu jausti niežulį ir matyti baltas daleles ant drabužių. Pažįstame tuos nusivylimo jausmus – “o ne...ir vėl….” Atėjo laikas pamiršti šiuos nemalonumus ir pasitelkti efektyvias priemones plaukams nuo pleiskanų ir plaukų riebaląvimosi. Padėsime jums atrasti puikų sprendimą – efektyvias plaukų...
  • Mano klinika - moderni klinika Vilniuje

    Ortopedijos ir traumatologijos klinika "Mano klinika" Vilniuje įkurta siekiant suteikti pacientams kokybišką, modernią ir nebrangią medicininę pagalbą gydant ortopedines ligas, traumas ir pooperacinę reabilitaciją. Mūsų pagrindinė misija - padėti žmonėms, turintiems funkcinių sutrikimų ir skeleto-raumenų sistemos patologijų, grįžti į aktyvų, visavertį gyvenimą. Įgyvendinti savo...
  • Specialistas atskleidė, kaip dirbtinis intelektas padės tau atsikelti nuo sofos

    Išmanieji įrenginiai, internetas, socialiniai tinklai, o šiandien – ir dirbtinis intelektas. Šios technologijos tapo kasdienybės dalimi. Dažnai girdime, kad jos prisideda prie fizinio pasyvumo, tačiau ar iš tiesų viskas taip vienareikšmiška? Vis daugiau tyrimų ir ekspertų nuomonių atskleidžia: inovacijos gali ne tik trukdyti, bet ir stipriai paskatinti fizinį aktyvumą. Apie tai pasakoja...
  • Išvaržos vaikams – faktai ir pagalba

    Daugelis tėvų nerimauja, pastebėję kirkšnies srityje guzelį savo vaikui. Kas yra vaikų kirkšnies išvarža? Dr. Arūnas Strumila: vaikų kirkšnies išvarža – tai būklė, kai dėl po gimimo neužsidarusio kirkšnies kanalo pilvo ertmės organai, pavyzdžiui, žarnyno dalis, išsikiša ir suformuoja matomą guzelį. Tai dažna vaikų problema, ypač kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje, dažniau...
  • Imunitetas ir stresas – kokį poveikį daro emocinė būsena

    Imuninė sistema yra tarsi mūsų kūno apsauginė siena, sauganti nuo virusų, bakterijų, kenksmingų mikroorganizmų ir kitų svetimkūnių. Tačiau net ir stiprus imunitetas gali susvyruoti veikiamas ilgalaikio streso. Nors daugelis žino, kad stresas tiesiogiai kenkia sveikatai, vis dar per mažai kalbama apie tai, kaip jis veikia imunitetui svarbias organizmo funkcijas. Kaip stresas silpnina...
  • Oro sausintuvas namams ir jo nauda sveikatai

    Patalpų drėgmės lygis yra svarbus aspektas, kuris gali turėti didelę įtaką mūsų gyvenimo kokybei. Pernelyg didelė drėgmė sukelia ne tik nepatogumų, bet ir gali tapti pavojinga sveikatai. Čia į pagalbą ateina oro sausintuvas, arba kitaip drėgmės surinkėjas – įrenginys, galintis efektyviai pašalinti perteklinę drėgmę ir pagerinti oro kokybę jūsų namuose. Oro sausintuvo...
  • Miego sutrikimai ir neurologija: kodėl nemiga nėra tik paprastas nuovargis

    Miego sutrikimai šiandien yra viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės jaučiasi išsekę, pavargę ir nepajėgūs susidoroti su kasdieniais iššūkiais. Nors kartais manoma, kad prastas miegas yra tik laikinas reiškinys, iš tiesų už jo dažnai slepiasi kur kas rimtesnės priežastys – tiek netinkami įpročiai, tiek neurologiniai arba psichikos sutrikimai. Kaip teigia reabilitacijos ir...
  • Proktologas ir pirmoji konsultacija – kaip pasirengti vizitui?

    Proktologas yra specialistas, kuris diagnozuoja ir gydo įvairias tiesiosios žarnos, išangės ir žarnyno ligas. Pasiruošimas pirminei konsultacijai su šiuo gydytoju gali sukelti tam tikrą nerimą, tačiau žinant, ko tikėtis ir kaip elgtis, vizitas tampa paprastesnis ir patogesnis. Šiame straipsnyje aptarsime, ką gydo proktologas, kaip pasiruošti pirmajai konsultacijai ir kokie simptomai...
  • Vaikų raidos vertinimas ir ankstyva pagalba jiems suteikia daug pranašumų ateityje

    Visiems tėvams labiausiai rūpi, kad jų vaikas būtų sveikas, tačiau dažnai į gydymo įstaigas kreipiamasi tik tada, kai mažylis suserga. Nuolatinė vaiko vystymosi, sveikatos stebėsena ypač svarbi kūdikystėje ir ikimokykliniame amžiuje, nes šiuo amžiaus tarpsniu išryškėja pirmieji daugelio įgimtų, lėtinių ligų, raidos sutrikimų simptomai. Ankstyva jų diagnostika lemia, kaip vaikelis augs toliau,...
  • Slaugos priemonių kompensavimas - kaip gauti kompensaciją už neįgaliojo vežimėlį?

    Neįgaliojo vežimėlis – būtina techninė pagalbos priemonė žmonėms, turintiems judėjimo sutrikimų. Lietuvoje galima pasinaudoti dalinę arba visišką kompensaciją už šių priemonių įsigijimą, jei laikomasi nustatytos tvarkos. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip žingsnis po žingsnio gauti kompensaciją ir kur galima saugiai bei patogiai įsigyti kompensuojamą vežimėlį. 1. Kreipkitės į...
  • Per sunki kuprinė? Kaip išsaugoti vaiko nugaros sveikatą?

    Netaisyklinga laikysena, per sunki kuprinė ir ilgos valandos prie ekranų gali turėti ilgalaikių pasekmių augančiam organizmui. Vaikystėje ir paauglystėje formuojasi ne tik charakteris, bet ir stuburo bei raumenų struktūra. Nuo to, kokius įpročius ugdome ankstyvame amžiuje, priklauso ne tik laikysena, bet ir bendra raumenų ir kaulų sistemos sveikata suaugus. Kaip pasirūpinti vaiko nugara,...
  • Kada verta sudaryti rizikinio gyvybės draudimo sutartį?

    Gyvenimas pilnas netikėtumų – vieni jų džiugina, kiti verčia susimąstyti apie ateitį ir finansinį saugumą. Kiekvienas mūsų nori užtikrinti savo šeimai finansinį stabilumą, tad natūralu, kad vis daugiau žmonių svarsto apie rizikinio gyvybės draudimo sutartį. Kada ji iš tiesų tampa aktuali? Skaitykite toliau ir sužinokite, kada verta apsvarstyti šį pasirinkimą bei kokią naudą tai gali...
  • Ko tikėtis pradėjus vartoti ilgaamžiškumo papildus: laiko juosta ir rezultatai (su pavyzdžiais)

    Ilgaamžiškumo papildai yra ne tik madingas pasirinkimas – tai investicija į geresnę sveikatą, aštresnį protą ir stipresnę ląstelinę funkciją. Tačiau kada pradeda jaustis poveikis? Kokių rezultatų galima tikėtis vartojant tokius veikliuosius junginius kaip NMN, Magnio L-treonatas ar Berberinas? Šis straipsnis padės suprasti, per kiek laiko pasireiškia šių papildų poveikis ir kokius...
  • Ergoterapeutė atskleidė, kaip grįžti į savarankišką gyvenimą po traumos ar ligos

    Kiekvienas mūsų dieną pradedame nuo smulkių, bet gyvybiškai svarbių veiksmų: atsikelti, išsivalyti dantis, apsirengti, pavalgyti. Tai gyvenimo pagrindas, kurio svarbą dažnai suvokiame tik tada, kai jį prarandame. Kaip sugrįžti į įprastą ritmą po traumos ar ligos? Apie tai įžvalgomis dalijasi ergoterapeutė Monika Makutienė. „Įsivaizduokite: einate gatve, paslystate, griūvate ir...
  • Tarp gyvybės ir mirties: kaip modernūs reabilitacijos metodai keičia širdies ligonių likimus

    Mykolas Jankauskas gulėjo ligoninės lovoje, žiūrėdamas į monitoriaus ekraną, kuriame šokinėjo jo širdies ritmo kreivė. Prieš dvi savaites patirtas infarktas apvertė jo gyvenimą aukštyn kojomis. „Maniau, kad mano gyvenimas baigtas, kad niekada nebebūsiu toks, koks buvau anksčiau," – prisimena 52-ejų verslininkas. Šiandien, praėjus vos penkiems mėnesiams, Mykolas vėl vaikšto po...
  • Vaikštynės suaugusiems ir vaikščiojimo rėmai - kaip gauti kompensaciją?

    Kaip gauti kompensaciją už vaikštynes ir vaikščiojimo rėmus? Jei jums ar jūsų artimajam reikalingos vaikštynės suaugusiems arba vaikščiojimo rėmai, galite gauti kompensaciją už šiuos prietaisus. Kompensacija padės sumažinti šių priemonių įsigijimo kaštus. Šiame straipsnyje pateikiama išsami informacija apie tai, kaip galite gauti kompensaciją už vaikštynes ir vaikščiojimo rėmus...
  • Odontologijos paslaugos Klaipėdoje: kaip išsirinkti geriausią specialistą ir įstaigą

    Šiuolaikiniame pasaulyje danties skausmas ar dantų problemos tapo viena iš labiausiai nepatogių ir gyvenimo kokybę bloginančių sveikatos problemų. Burnos sveikata tiesiogiai įtakoja ne tik mūsų šypsenos grožį, bet ir bendrą organizmą. Klaipėdos miestas siūlo platų odontologinių paslaugų spektrą, tačiau tinkamo specialisto pasirinkimas gali kelti nemažai klausimų. Modernios odontologijos...
  • Pavasario alergijos: kas iš tikrųjų slepiasi už čiaudulio?

    Kai pavasario saulė vis stipriau šildo žemę, gamta bunda – kartu su ja ir… alergijos. Daugeliui žmonių tai ne tik žiedų grožio metas, bet ir varginančio čiaudulio, nosies niežėjimo bei akių ašarojimo sezonas. Kodėl taip nutinka? Kas sukelia pavasario alergijas? Pagrindinė priežastis – žiedadulkės, kurias paskleidžia medžiai (pvz., beržai, lazdynai), žolės bei gėlės....
  • Naujiena! Gold Collagen Forte Ageless kolagenas

    Gold Collagen FORTE AGELESS – tai naujos kartos skystos formos geriamas kolagenas, skirtas odos, plaukų, nagų ir bendros organizmo būklės palaikymui. Produktas sukurtas bendradarbiaujant su medikais, dermatologais ir mitybos specialistais, remiantis naujausiais moksliniais tyrimais apie odos struktūrą, mitybą ir oksidacinį stresą. Jo formulė sukurta atsižvelgiant į organizmo...
  • Sąnarių skausmas rytais

    Daugelis žmonių, ypač vyresnio amžiaus, rytais jaučia sąnarių skausmą, sustingimą ar net tempimo jausmą. Atsikelti iš lovos tampa sudėtinga, o pirmieji žingsniai būna sunkūs ir skausmingi. Nors tokie simptomai gali būti laikini ir susiję su natūraliais organizmo pokyčiais – jie taip pat gali signalizuoti apie tam tikras sveikatos problemas. Kodėl rytais skauda sąnarius? Rytinis...
  • Cirkonio dantų implantai „Bredent whiteSKY"

    Kodėl verta rinktis „Bredent whiteSKY“ dantų implantus? „whiteSKY“ yra Vokietijos bendrovės „Bredent“ prekinis ženklas. „Bredent medical“ – cirkonio dantų implantų lyderis nuo 2006 metų. Ilgalaikės studijos, klinikinių tyrimų rezultatai atskleidžia puikius cirkonio dantų implantų „whiteSKY“ osteointegracijos rezultatus,...
  • Kaip išsirinkti tinkamiausią kremą nuo saulės pagal odos tipą?

    Vasarą dažnai prisimename apie apsaugą nuo saulės, tačiau tiesa ta, kad saulės spinduliai mūsų odą veikia visus metus. Todėl tinkamas kremas nuo saulės turėtų tapti kasdienės odos priežiūros dalimi – jis toks pat svarbus kaip drėkinamasis kremas ar prausiklis. Saulės spinduliai – pagrindinis priešlaikinio odos senėjimo, pigmentinių dėmių ir net odos vėžio rizikos veiksnys....
  • Kas yra gliukozės šuoliai ir kaip jų išvengti?

    Ar kada jautėte, kaip po saldaus užkandžio ar kavos su cukrumi atsiranda daugiau energijos, bet netrukus ją pakeičia nuovargis, alkis ar irzlumas? Tai – gliukozės šuolis. Jie ne tik veikia savijautą ir nuotaiką, bet ilgainiui gali turėti įtakos ir sveikatai. Gliukozės šuoliai skatina persivalgymą, trikdo energijos balansą ir net gali padidinti tam tikrų ligų riziką. Tačiau supratus, kaip...
  • Psichokodavimas nuo alkoholizmo - ar veiksminga?

    Sergej Gorškov - sertifikuotas klinikinis psichologas, psichoterapeutas, hipnoterapeutas, kuris jau keturiolika metų padeda žmonėms kovoje su žalingais įpročiais. Specialistas pažymi, kad pats asmeniškai sugalvojo savo kodavimo metodą ir jau daug metų sėkmingai taiko jį savo praktikoje. Kas gi yra psichokodavimas? Sergejus aiškina, kad žmogus turi sąmonę ir pasąmonę, jo darbas vyksta su...
  • Akių vokų operacijos: kam jos skirtos?

    Akių vokų operacijos, arba kitaip blefaroplastika, yra viena populiariausių estetinių chirurgijos procedūrų pasaulyje. Jos tikslas – pagerinti akių srities estetinę bei atkurti jaunatvišką išvaizdą, dažnu atveju ir pagerinti regėjimą. Ši procedūra ypač aktuali žmonėms, kurie jaučia, kad akių vokų sritis prarado stangrumą, yra apsunkusi ar sukelia diskomfortą. Kodėl akių vokų...
  • Kodėl matcha tokia populiari? Sveikatos nauda ir skonis viename puodelyje

    Ji žaliuoja. Ne tik puodelyje, bet ir „Instagram“ sraute, „TikTok“ receptuose, miesto kavinių meniu. Kai kas ją vadina „superžole“, kiti – „žaliuoju auksu“. Bet vos paragavęs supranti – tai ne tiesiog dar viena mada. Matcha ateina su visa kultūra, nuostabiomis savybėmis ir tam tikru jausmu, kuris lieka net ir tada, kai puodelis jau...
  • 5 paprasti įpročiai, padėsiantys išvengti nugaros skausmų

    Keičiantis darbo pobūdžiui, žmonės vis mažiau juda, o sėdimas darbas tampa kasdienybe. Tačiau žmogaus organizmas sukurtas judėti, todėl šio pokyčio pasekmė – dažnėjantys nugaros skausmai. Statistikos duomenimis, net 80 proc. žmonių bent kartą gyvenime patiria nugaros skausmų. Jie riboja kasdienę veiklą, trukdo dirbti, ilsėtis ar mėgautis laisvalaikiu. Kaip apsaugoti stuburą ir sumažinti...
  • Kaip cukrus veikia vaikų elgesį?

    Tėvai dažnai pastebi, kad vaikai tampa aktyvesni ar net neramūs po saldumynų suvartojimo. Ar cukrus iš tiesų daro įtaką vaikų elgesiui ir hiperaktyvumui? Ši tema dažnai kelia diskusijas tiek tarp tėvų, tiek tarp specialistų. Panagrinėkime, kaip cukrus gali paveikti vaikų elgesį ir kokios yra sveikesnės alternatyvos. Ar cukrus sukelia hiperaktyvumą? Daugeliui tėvų atrodo, kad po saldumynų...
  • Pilvukas auga, o iššūkiai – kartu

    Vienoms nėštukėms nieko neskauda, nevargina tinimai, svoris auga idealiai – jos net vaikšto su aukštakulniais! Tuo metu kitoms reikia daugiau poilsio, jos jaučia skausmus, skundžiasi kūno tinimu. Tai vargu ar susiję su amžiumi (aprašėme daug istorijų, kaip vėlyvos nėštukės puikiai laukėsi, o jaunos nekilo iš lovos). Bet kur tada paslaptis? Pokalbiui pakvietėme „Gijos Klinikų“...
  • Kaip stresas greitina senėjimą: moksliniai faktai ir natūralios išeitys

    Šiuolaikinis gyvenimo tempas neišvengiamai kelia stresą – darbų gausa, informacijos perteklius, nuolatinis skubėjimas. Tačiau mažai kas susimąsto, kad lėtinis stresas gali ne tik pabloginti savijautą ar miego kokybę, bet ir tiesiogiai paspartinti senėjimo procesus mūsų organizme. Kaip tai vyksta ir ką galime padaryti, kad apsaugotume savo ląsteles? Stresas – ne tik emocinis, bet...
  • H. pylori bakterijos įtaka odos būklei

    H. Pylori bakterija dažniausiai žinoma dėl savo sąsajų su virškinimo sistemos problemomis, tačiau tyrimai rodo, kad ši infekcija gali turėti įtakos odos būklei. Bėrimai Tai nėra dažnas simptomas. Bėrimai gali būti susiję su organizmo reakcija į bakteriją ir uždegiminius procesus, kurie pasireiškia įvairiose kūno dalyse. Aknė / spuogai Bakterija. Gali prisidėti prie odos...
  • Hialurono rūgštis kosmetikoje

    Hialurono rūgštis kosmetikoje naudojama skirtingomis molekulinėmis masėmis, kurios lemia jos poveikį odai. Pagrindinės molekulinės masės yra: Didelės molekulinės masės hialuronas (high molecular weight – hmw). Molekulinė masė virš 1 000 000 da (daltonų). Poveikis: dėl savo didelio dydžio jis lieka ant odos paviršiaus ir veikia kaip apsauginė plėvelė, kuri sulaiko drėgmę...
  • Odos priežiūros mitai gigantai!

    Mitai gigantai! Kiek daug mitų girdžiu kasdien… Žinau, kad šiuolaikinėje informacijos jūroje lengva pasimesti tarp tikrų faktų ir mitų apie odos priežiūrą. Ši tema ypač aktuali, nes klaidinga informacija gali ne tik suklaidinti, bet ir pakenkti odai. Todėl kviečiu kartu panagrinėti labiausiai paplitusius mitus ir išsiaiškinti tiesą! 1. Riebiai odai nereikia drėkinimo MITAS....
  • Netoleruoji glitimo? GluteoStop – tavo gerai savijautai!

    Glitimo netoleravimas – tai ne tik mitybos pasirinkimas, bet būtinybė, keičianti žmogaus kasdienybę iš esmės. Nors ši būklė vis dažniau atpažįstama ir pripažįstama, glitimo netoleruojantys žmonės vis dar susiduria su daugybe iššūkių – nuo riboto maisto pasirinkimo parduotuvėse ir restoranuose iki informacijos stokos visuomenėje. Kiekvienas apsipirkimas, kiekvienas vizitas pas...
  • Vaikų mityba ir skaidulos: kodėl jos svarbios augančiam organizmui?

    Vaikystė – tai nesibaigiantis nuotykių, atradimų ir judėjimo maratonas. Kad mažieji tyrinėtojai turėtų jėgų kasdieniam pasaulio pažinimui ir stiprų imunitetą, jų organizmui būtina visavertė mityba. Viena iš pagrindinių maistinių medžiagų, palaikančių gyvybingumą ir stiprinančių imuninę sistemą, yra skaidulos. Jos ne tik gerina virškinimą, bet ir suteikia ilgalaikės energijos,...
  • Kaip sumažinti saldumynų potraukį?

    Kas gali atsispirti saldumynams? Jie skanūs, saldūs ir akimirksniu pakelia nuotaiką, suteikdami energijos pliūpsnį! Deja, šis džiaugsmas dažnai trunka neilgai – cukraus lygis kraujyje staiga šokteli, po to smunka, palikdamas nuovargį ir dar stipresnį norą smaližiauti. Tačiau egzistuoja natūralus būdas sušvelninti šiuos neigiamus padarinius – skaidulos. Jos gali padėti...
  • Ašvaganda - galinga Indijos šaknis su daugybe sveikatingumo privalumų

    Ašvaganda - galinga Indijos šaknis su daugybe sveikatingumo privalumų Ašvaganda, dar žinoma kaip Withania somnifera, yra viena iš svarbiausių vaistinių augalų rūšių, naudojamų tradicinėje Indijos medicinoje – Ajurvedoje. Ši šaknis pasižymi ne tik senovine istorija, bet ir daugybe naudos organizmui, todėl ji tampa vis populiaresnė ir vakaruose. Kas yra ašvaganda? Ašvaganda...
  • 7 patarimai, kurie padės kontroliuoti hipertenziją

    Hipertenzija arba aukštas kraujospūdis yra pagrindinis širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip insultas, širdies priepuolis ar aneurizma, rizikos veiksnys. Tyrimų duomenimis, beveik pusė visų suaugusiųjų Jungtinėse Amerikos Valstijose turi aukštą kraujospūdį. Deja, ne visi, kurie serga šia liga, apie tai žino. Taigi, jei pasisekė sužinoti, kad sergate hipertenzija, svarbu žinoti, kaip ją...
  • Nutukimas - šiuolaikinė epidemija ir kaip su ja kovoti?

    Nutukimas yra viena iš rimčiausių šiuolaikinių sveikatos problemų, turinti ne tik fizinių, bet ir psichologinių pasekmių. Nepaisant didėjančio visuomenės informuotumo apie sveiką gyvenseną, nutukimo rodikliai pasaulyje toliau auga. Kodėl taip yra ir kokie yra veiksmingiausi šios problemos sprendimo būdai? Apie tai kalba Danys Clinic klinikoje dirbanti dietistė Erika Žičkutė. Visų pirma, kas...
  • 10 priežasčių kodėl turėtumėte išbandyti druskų vonias

    Druskų vonios tai kur kas daugiau nei tik prabangus būdas atsipalaiduoti, tai sveikatingumo ritualas, labai naudingas mūsų sveikatai, mūsų kūnui ir protui. Tarp daugybės kūno priežiūros priemonių, druskų vonios išsiskiria savo universalumu ir natūralumu. Vis daugiau žmonių visame pasaulyje atranda stebuklingą druskų vonių poveikį, nuo streso mažinimo iki odos valymo. Šiame straipsnyje...
  • Omega-3 nauda, trūkumo požymiai ir svarbiausi šaltiniai: viskas, ką reikia žinoti apie žuvų taukus

    Sveika mityba ir subalansuotas gyvenimo būdas tampa vis svarbesni kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo fizine ir emocine sveikata. Vienas iš labiausiai ištyrinėtų ir plačiai rekomenduojamų maistinių papildų yra žuvų taukai. Juose gausu Omega-3 riebalų rūgščių, kurios yra itin svarbios mūsų organizmui. Šiame straipsnyje aptarsime, kuo pasižymi Omega-3 maisto papildai, kokie yra Omega-3...