Meditacija – naudinga ne tik emocinei sveikatai

2019 m. birželio 18 d.

Mokslininkai jau atliko tūkstančius tyrimų, susijusių su meditacijos poveikiu žmogaus sveikatai. Nustatyta, kad meditacija gali paveikti žmogaus genetinį lygmenį, įveikti lėtinį stresą ir jo sukeliamas ligas, sumažinti fizinius skausmus, padėti įveikti depresiją, sustiprinti imuninės sistemos funkcijas ir net sumažinti uždegiminių procesų rodiklius. Moksliniai tyrimai taip pat atskleidžia, kad meditacija padeda jaustis laimingesniais ir gerina porų tarpusavio santykius.

Tačiau kokia yra tiesa? Ar meditacijos praktikai gali patvirtinti mokslininkų žodžius? Ar tikrai meditacija gali būti laimės ir sveikatos receptu? Patirtimi sutiko pasidalinti gydomosios tao meilės lektorė, dao technikų instruktorė Edita Esenku Šimkutė, praktikuojanti meditaciją jaus septynerius metus.

Papasakokite apie savo meditacijos patirtį: kada atradote meditaciją, kaip jos mokėtės, kiek laiko užtruko, kol įvaldėte meditacijos techniką?

Meditacija mano gyvenime atsirado prieš septynerius metus, kai kardinaliai pakeičiau savo gyvenimo būdą į sveikesnį: atsisakiau alkoholio, nesveiko maisto, pradėjau užsiimti daosių joga, ciguno energetinėmis praktikomis, daosių tantra ir, be abejo, meditacija. Keistis nelengva emociškai, todėl meditacijos man buvo tikra atgaiva, kuri įnešė daug stabilumo į mano gyvenimą. Iš pradžių mokiausi dao meditacijų iš video įrašų su meistru Manteku Čija, o vėliau pradėjau keliauti pas meistrą mokytis gyvai. Meditacija – tai procesas, kuriam nėra pabaigos, kad galėtum pasakyti „įvaldžiau“, nuolat yra kur tobulėti. Yra skirtingų meditacinių technikų ir visos jos efektyvios, leidžia panirti vis giliau į savo vidų. Įsisavinti bazinę šešių gydomųjų garsų meditaciją užtruko kelias savaites, kad galėčiau ją atlikti savarankiškai be jokio įrašo. Tačiau, kada atėjo tikrasis pajautimas, kaip mano kūne juda energija meditacijos metu, sunku pasakyti, nes tie pojūčiai nuolat kinta. Per keletą mėnesių įvyko virsmas viduje, tačiau tie virsmai tęsėsi dar kelis metus, kol viduje atsirado tikrasis džiaugsmas. Nemaniau, kad ateis tokia diena, jog ir kitus mokysiu medituoti, tačiau po kelių metų asmeninių praktikų viskas susiklostė taip, jog aš pradėjau dalintis tuo, ką išmokau.

Yra daug įvairių meditacijos rūšių. Kokias meditacijas praktikuojate?

Užsiimu dao meditacijomis, gilinuosi į kinų mokymą, kuriam jau 5000 metų. Tai energetinės meditacijos, kurių esmė yra ne sėdėjimas tyloje ir nieko negalvojimas, o siekis, kad kūne energija meridianais pradėtų judėti taip, jog sveikatintume visą savo organizmą. Vakarais atlieku šešių gydomųjų garsų meditaciją, kuri padeda paleisti negatyvias emocijas, išvalyti mūsų pagrindinius organus nuo liūdesio, pykčio, baimių, nepasitikėjimo ir nekantrumo. Atliekant šią meditaciją, užsimerkus žiūrima į plaučius, inkstus, kepenis, širdį, blužnį, skanuojama ir sąmoningai trinamas negatyvas. Vėliau, tariant tam tikrą su kiekvienu organu susijusį garsą, yra paleidžiama negatyvi emocija. Vidinės šypsenos meditacija padeda pripildyti mano kūną pozityvių emocijų, padauginti meilės, švelnumo, gerumo, pasitikėjimo, drąsos. Mikrokosminės orbitos meditacija padeda išjudinti pagrindinius mūsų kūno meridianus, kad mumyse energija judėtų tolygiai ir mes jaustume dar daugiau harmonijos. Pasak dao filosofijos, svarbiausia užmegzti ryšį su savo kūnu, su savimi, tuomet jau galime susijungti su žemės ir dangaus energetika.

Kokį poveikį Jūsų savijautai ir sveikatai davė meditacijos? Galbūt prieš tai turėjote kokių nors sveikatos problemų, kurios lengviau išsisprendė?

Iki pradedant medituoti aš maniau, jog tai man nereikalinga, jog aš jaučiuosi gerai ir man patinka taip, kaip yra. Tačiau išbandžiusi meditatyvias technikas aiškiai supratau, kad, kaip ir daugelis žmonių, pernelyg gerai save vertinau. Medituojant nuolat išlysdavo negatyvių emocijų atsiminimai, sudėtingos ir konfliktinės situacijos, kurias per ašaras meditacijos metu paleisdavau ir su laiku pajutau, kad mano vidus palengvėjo. Supratau, kad realiai gyvenau depresyviomis mintimis ir depresyvia bei agresyvia muzika, o pradėjusi medituoti pakeičiau savo „vidinę programą“ iš destruktyvios į pozityvią, supratau, kas yra meilė sau, meilė artimam žmogui, kaip svarbu šypsotis sau ir visame kame įžvelgti pozityvių dalykų. Pakeitus mitybą į sveikesnę, meditacijos padėjo nesugrįžti prie cukraus ir gliuteno, išlaikyti valią ir emocinį stabilumą – tapau kantresnė ir stabilesnė, o tai aktualu kiekvienam.

Mokslininkai teigia, kad meditacijos susijusios su žmogaus laimės pojūčiu ir sėkme. Kaip meditacijos pakeitė Jūsų gyvenimą, ar jaučiatės laimingesnė, sėkmingesnė?

Absoliučiai pritariu, meditacija padeda jausti meilę ir laimę. Tačiau turiu pasakyti, kad tai įvyksta ne iš karto. Iš pradžių vyksta apsivalymo procesas: ašaromis paleidžiamas negatyvas, apsivaloma tiek nuo dabarties, tiek nuo vaikystės nemalonių prisiminimų. Mes - kaip indas. Jei jis pilnas turinio (negatyvo), tai nebėra vietos dar „įpilti“ pozityvių minčių, Tik paleidę negatyvias emocijas, galime turėti daugiau erdvės pozityvo generavimui. Taigi po apsivalymo etapo seka meilės, laimės ir gerumo generavimo ir dauginimo etapas, kuris ir suteikia laimės pojūtį. Daugelis žinote dėsnį, kad negatyvas pritraukia negatyvą. Tai kilo liaudies posakio „nelaimės po vieną nevaikšto“. Tačiau jei mes keičiame savo vibracijas į pozityvias, mes pritraukiame į savo gyvenimą pozityvius dalykus, pritraukiame sėkmę, meilę, finansinį stabilumą, geriau veikia protas, todėl darbai sekasi geriau. Visa dao meditacijų esmė – vidinis balansas. Per daug pykčio blogai, bet jei žmogus visai niekada nesupyksta kiti pradeda tuo naudotis, tai taip pat nėra normalu. Tiesa yra per vidurį. Tai ir simbolizuoja daosių in ir jang simbolis.

Užsiimate moteriškumo praktikomis. Kokią naudą meditacijos turėjo Jūsų moteriškumui?

Paraleliai su meditacijomis į mano gyvenimą atėjo ir daosių tantra – gydomoji tao meilė. Tai moteriškos seksualinės praktikos, kurios padeda palengvinti menstruacijas, subalansuoti hormonus, moteris išmoksta gerokai daugiau patirti su savo mylimuoju miegamajame, bet svarbiausia – pradeda turėti daugiau gyvybinės energijos. Dao meilės praktikos neatsiejamos nuo meditacijų, nes seksualinė energija mūsų kūne yra neutrali ir padaugina tai, ką mes tuo metu jaučiame. O emocijos juk gali būti tiek pozityvios, tiek ir negatyvios. Tad prieš užsiimant seksualiniu kung fu, reikia jausti meilę ir laimę – pozityvias emocijas. Moteris priešmenstruaciniu laikotarpiu išgyvena emocinį nestabilumą, tad meditacijos padeda susibalansuoti. Vesdama mokymus moterims visuomet pradedu nuo meditacijos ir tik vėliau supažindinu su daosių seksualinėmis praktikomis.

Mokslininkai teigia, kad meditacijos turi įtakos ir žmogaus socialiniams ryšiams, t.y. žmogus sustiprėja emociškai, tampa empatiškesnis, labiau užjaučiantis ir tai stiprina ryšius su kitais žmonėmis. Ar pastebėjote tokius pokyčius savo gyvenime, kai pradėjote medituoti?

Nuo gimimo buvau jautri ir iki šiol negaliu žiūrėti filmų su liūdna pabaiga, nes visada byra ašaros ir jaučiu užuojauta filmų dalyviams. Meditacijos subalansavo mano vidų, kad išmokčiau mažiau prisirišti prie kitų žmonių išgyvenimų, t.y. sugrįžti į čia ir dabar, į mano gyvenimą, o ne gyventi svetimų žmonių gyvenimus. Ryšiai su kitais žmonėmis yra svarbūs, privalo būti pagarba ir mandagumas kitiems žmonėms, draugiškas ir šiltas elgesys. Tačiau daosiai akcentuoja visų pirma pasirūpinti savimi, o ne išdalinti savo turimą energiją kitiems, tuomet ir mums nieko nebeliks. Meditacijos padeda žmonėms susibalansuoti: jei kažkas pernelyg grubus – sušvelnėja, jei kažkas per daug jautrus – sustiprėja.

Įvairių seminarų, video mokymų metu mokote moteris meditacijos technikų. Kaip keičiasi Jūsų mokymų dalyvių savijauta, gyvenimas, sveikata, kurios pradeda praktikuoti meditaciją?

Dažnai moterys domisi seksualinėmis praktikomis ir nori praleisti meditacijas, tačiau kai pabando, reakcija būna panašiai, kaip ir mano prieš septynerius metus, kai nustebau, jog mano viduje tiek visokių nemalonių dalykų ir kaip gera paleisti visą stresą ir negatyvą. Moterys pasakoja, jog pajunta daug daugiau meilės sau, pakyla savivertė, labiau myli savo netobulą kūną, stabiliau praeina priešmenstruacinis laikotarpis. Pajunta kaip energija pajuda kūnu ir atsileidžia fiziniai spazmai, išlaisvėja kūnas, pagerėja sveikata, sušvelnėja turimų ligų simptomai. Moterys paleidžia negatyvius prisiminimus, atleidžia kažkada įžeidusiems jas žmonėms, susitaiko su šeimos nariais ir tai suteikia sparnus naujam pozityviam gyvenimo etapui, kuo aš labai džiaugiuosi.

Praktikės patirtis leidžia tikėti moksliniais faktais ir tyrimais. Patvirtindama meditacijos teigiamą poveikį sveikatai ir laimei, Edita Esenku Šimkutė pataria imtis meditacinių technikų, kurios, anot jos, suteiks jums sparnus naujam pozityviam gyvenimui.

Straipsnio autorė: Jurgita Juknaitė – Kozlova

Fotografė: Evelina Barzdelienė

Rekomenduojame plačiau pasidomėti apie dao meditacijas:

Įsigyti šešių gydomųjų garsų meditacijos įrašą galima čia:

Nauji straipsniai

  • RedCord – Neurac (įvertinimo ir įprasto judesio neuroraumeninio reedukavimo sistema)

    RedCord yra unikali pakabinamų diržų sistema, kuriai buvo sukurtas naujas Neurac metodas, pagrįstas mokslinių tyrimų rezultatais. Kas yra Neurac (neuroraumeninės aktyvacijos) metodas? Tai pilnas raumenų ir kaulų sistemos vertinimo ir gydymo metodas. Jis pagrįstas moksliniais skausmo, raumenų bei kaulų sistemos neurofiziologiniais tyrimais ir turi įrodytą poveikį įvairioms...
  • Endoskopinis antakių pakėlimas: kada tai – ne tik apie estetiką?

    Dažnai visuomenėje vyraujantis mitas: plastinės operacijos reikalingos tik norintiems estetiškai pagražinti išvaizdą. Tai nėra absoliuti tiesa, nes šiomis procedūromis neretai sprendžiamos net tik pacientus erzinančios estetinės problemos, bet ir medicininiai aspektai. Endoskopinė antakių pakėlimo operacija – puikus pavyzdys. Susipažinkite su operacijos eiga bei su operacija susijusiomis...
  • Pasiruoškite rudens sezonui: mitybos specialistės rekomendacijos stipriam imunitetui

    Atėjus rudeniui daugelis susirūpina savo imuniteto stiprinimu – skubama į vaistines, kur pirkinių krepšeliai prikraunami įvairiausių papildų ir vitaminų. Tačiau dažnai pamirštama apie natūralius imuniteto stiprinimo būdus, kuriuos suteikia gamta. Tad kokie požymiai išduoda, kad organizmas nusilpęs ir ko reikėtų imtis, norint palaikyti stiprų imunitetą? Patarimais dalijasi sveikos...
  • 90x200 cm. čiužiniai: kokius privalumus jie suteikia sveikatai?

    Kodėl žmonės dažniausiai pasirenka 90x200 cm. čiužinius savo miegamajam? „Relax čiužiniai“ 90X200 yra vienas iš dažniausių pasirinkimų Lietuvoje. Tokie čiužiniai ne tik patogūs, bet ir leidžia puikiai išsimiegoti, o ryte atsikelti su energijos pliūpsniu. Štai savybės, dėl kurių šis čiužinys toks populiarus: Čiužinio dydis 90x200 cm. yra puikus pasirinkimas vienam žmogui...
  • Geriausia dovana - sveikata

    Turbūt visi sutiksite, kad sveikatos nenusipirksim už jokius pinigus. Tačiau norėdami tinkamai pasirūpinti savimi, ar artimaisiais, galime investuoti į sveikatinimą, rinkdamiesi natūralius, visame pasaulyje pripažintus produktus, turinčius realią terapinę naudą. Sveikatinimo produktai gali būti puiki dovana, ypač jei žinote, kad žmogus turi tam tikrų geros savijautos tikslų. Tačiau svarbu...
  • Profesionalus masažas – ir kūno, ir sielos sveikatai

    Kai jaučiate, jog nebemiela gyventi savo kūne, esate sukaustyti, kamuoja bloga nuotaika ir sunkumas, atgauti jėgas gali padėti profesionalus specialisto atliekamas masažas. Tinkamai parinkta procedūra naudinga ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Gydomieji masažai padeda spręsti įvairias problematikas, tokias kaip nugaros, sąnarių skausmai. O štai limfodrenažinis masažas ne tik...
  • Vitamino D trūkumas – kaip jis atrodo?

    Vitamino D trūkumas yra dažnas vitamino trūkumas, sukeliantis kaulų ir raumenų problemas. Ja serga dažniausiai vyresni nei 65 metų žmonės ir žmonės, kurių oda yra tamsesnė. Tai galima išvengti ir gydyti. Kas yra vitamino D trūkumas? Vitamino D trūkumas reiškia, kad jūsų organizme nėra pakankamai vitamino D. Tai pirmiausia sukelia problemų su jūsų kaulais ir raumenimis. Vitaminas...
  • Plastikos chirurgas Vaidas Žvinys: neapsigaukite, populiarus riebalų nusiurbimo būdas tinka ne kiekvienam

    Riebalų nusiurbimo operacija yra viena dažniausiai atliekamų procedūrų pasaulyje. Visos riebalų nusiurbimo operacijų technikos ir metodikos yra nuolat tobulinamos, tampa preciziškesnės bei saugesnės. Šiais metais Paryžiuje vykusio, plastinės chirurgijos ir dermatologijos profesionalus suvienijusio, kongreso „IMCAS“ metu, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas...
  • Kokios būna masažo rūšys? Ką pravartu žinoti?

    Kokios būna masažo rūšys? Ką pravartu žinoti? Masažas yra viena iš seniausių ir labiausiai paplitusių sveikatingumo praktikų, kurią žmonės naudoja tūkstančius metų. Nuo senovės civilizacijų iki šiuolaikinių SPA centų, masažas yra vertinamas dėl jo gebėjimo mažinti skausmą, atpalaiduoti įtampą sukaupta raumenyse, sumažinti stresą ir pagerinti bendrą sveikatą. Šiandien, su mokslinių tyrimų...
  • Patarimai, ką daryti norint užbaigti kitose šalyse pradėtas implantacijos ir protezavimo procedūras

    Gana dažna situacija – pacientas kitoje užsienio šalyje pradėjo implantacijos procedūrą, o užbaigti implantaciją ir/arba protezavimą nori Lietuvoje. Vingio klinikoje kreipiasi nemažai pacientų, pradėję tokias procedūras Vakarų Europos šalyse, Ukrainoje, Turkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ar kt. Arba dar kita dažna situacija – protezavimo ar implantacijos darbus pradėjote kitoje...
  • Gyd. odontologo A. Čapliko patarimai: galimi sprendimai, turintiems bedantį žandikaulį

    ,,Visi dantys ant 4 implantų“ implantacijos metodika - v​​​​ienas iš optimaliausių sprendimų tiems pacientams, kurie jau nebeturi dantų viename iš žandikaulių arba beviltiškais, protezavimui nebetinkamais dantimis ar dantų šaknų likučiais. Pakalbinome „Vingio klinikos“ pacientą Romą, kuris pasinaudojo šia metodika. O apie pačią implantacijos technologiją ir principus...
  • CBD energijai didinti - kuo ši medžiaga gali būti naudinga?

    Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame mūsų poreikiai vis auga, nuolat ieškome būdų, kaip išlikti budriems, susikaupusiems ir energingiems visą dieną. Nors kava ir energiniai gėrimai jau seniai yra kai kurių žmonių įprasti pasirinkimai, daugelis ieško natūralesnių ir sveikesnių alternatyvų energijai didinti. Viena iš jų - tai CBD aliejus. Šiame straipsnyje nagrinėsime CBD energijai...
  • Alzheimerio liga – periodontito komplikacija?

    Alzheimerio liga – periodontito komplikacija? Burna yra kūno dalis. Jei nesirūpinsime ja, nepavyks sustabdyti ir sunkesnių kitų organų ligų Dr. A. Kantarsis Rugsėjo 21-ąją minima Tarptautinė Alzhaimerio ligos diena. Lietuvos Alzhaimerio ligos asociacija įsteigta 2003 m., siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šios ypatingai sunkios ligos simptomus, eigą,...
  • Sportas tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms

    Golfas yra viena iš labiausiai populiarėjančių sportų šakų Lietuvoje, ir tai neatsitiktinai. Šis sportas turi daugybę privalumų, kurie traukia tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus žmones. Tai ne tik puiki fizinė veikla, bet ir puikus būdas mėgautis grynu oru bei socialine aplinka. Viena iš didžiųjų golfą traukiančių savybių yra jo universalumas. Galima sakyti, kad šis sportas niekada...
  • Parkinsono liga: simptomai, gydymas, alternatyvos

    Parkinsono liga (PL) yra lėtinė nervų sistemos sutrikimas, kuris įtakoja judėjimą. Ši liga dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, nors ja gali susirgti ir jaunesni asmenys. Parkinsono liga susijusi su sumažėjusiu dopamino kiekiu smegenyse. Dopaminas yra neurotransmiteris, kuris kontroliuoja judėjimą ir koordinaciją. Nors šios ligos priežastys ne visiškai suprantamos, ji gali turėti...
  • Nėštumo testas - kas veikia?

    Nėštumo testas yra papraščiausias ir greičiausias būdas nustatyti, ar esate nėščia. Jei jūsų nėštumo testas yra teigiamas, tai reiškia, kad esate nėščia. Jei testas neigiamas, tai reiškia, kad nesate nėščia. Nėštumo testai nustato žmogaus chorioninį gonadotropiną (HCG) hormoną, kurį jūsų kūnas gamina, kai esate nėščia. Nuo pat nėštumo pradžios jūsų kūnas pradeda keistis, kad palaikytų...
  • Peršalimo opa - kas tai ir kaip gydyti?

    Rudenėjant neišvengiamai keičiasi oras, ko pasekoje, mūsų imuninę sistemą ima atakuoti daugiau įvairių virusinių ligų. Ir net pačius stipriausius kartais užklumpa tokios ligos kaip peršalimo opa ar herpes virusas. Peršalimo opa gali sukelti įvairius nemalonius ir nepatogius jausmus, fizinį diskomfortą. Šie jausmai gali skirtis nuo žmogaus iki žmogaus ir priklauso nuo opos dydžio, vietos ir...
  • Randai - vieniems tai istorija, kiti ieško kaip panaikinti

    Randas yra odos arba kitos kūno audinių ląstelių gijimo proceso rezultatas po traumos, pjūvio, nudegimo, chirurginės operacijos ar kitos audinių pažeidimo. Rando formavimasis yra natūralus organizmo atsakas į audinio pažeidimą, ir jis siekia sugalvoti pažeistą vietą. Randas gali atrodyti kitaip nei aplinkiniai audiniai, būti skirtingo spalvos, tekstūros arba išsikišti iš odos...
  • Naujasis Osteomedika padalinys Savanorių pr. 11A , Vilnius

    Norime pasidalinti geromis naujienomis. Nuo šių metų birželio mėnesio atsidarė dar viena Osteomedikos klinika adresu Savanorių pr 11A, Vilnius. Jūsų patogumui, naujasis padalinys yra Naujamiestyje, netoli FORUM CINEMAS kino tearo. Svanorių pr. padalinio telefono numeris +37068148455 Elektroninis paštas: info@osteomedika.lt Naujoje vietoje dirbs jums gerai žinomi...
  • Metaliniai ar keramikiniai breketai: kuriuos pasirinkti ortodontiniam gydymui?

    Graži ir sveika šypsena yra vienas iš svarbiausių bruožų, kuris padeda žmonėms pasitikėti savimi. Tačiau daugelis žmonių gimsta su įvairiomis burnos, dantų ir žandikaulių struktūros anomalijomis, kurios gali ne tik paveikti išvaizdą, bet ir turėti įtakos burnos sveikatai. Dantų breketai „32:Balti klinikoje“ yra vienas iš efektyviausių būdų koreguoti šias anomalijas ir pasiekti...
  • Rugsėjo 29 d. Pasaulinė širdies diena

    Širdies gerovė – bendros sveikatos gerovė Kasmet rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Šiandien visame pasaulyje vyksta sveikos širdies propagavimo renginiai. Įvairios organizacijos koordinuoja pasivaikščiojimus ar bėgimus, sveikatos patikrinimus, viešas diskusijas, pasirodymus bei parodas, koncertus, konferencijas ir kitas su šiandienos tema susijusias veiklas. Šią dieną...
  • Rugsėjo 26 d. Pasaulinė kontracepcijos diena

    Nebūkime abejingi, būkime atsakingi! Kontracepcijos klausimai turi būti aktualūs kiekvienam! Rugsėjo 26-oji – Pasaulinė kontracepcijos diena. Šiandien pasaulyje aktualizuojamos saugaus sekso bei šeimos planavimo temos. Apie intymią sveikatą kalbėti tikrai nėra gėda, o brandu bei ypač sveikintina. Taigi, ką žinome apie kontraceptikus? Kuri priemonė yra patikimiausia?...
  • Kaip sužinoti, ar turiu aukštą ar žemą kraujospūdį?

    Matuojant kraujospūdį galima suprasti, kokią jėgą sukuria kraujas, stumdamasis į arterijų sieneles, keliaujant po visą kūną. Kraujospūdis gali keistis per dieną dėl įvairių priežasčių, tačiau nuolatinis aukštas arba žemas kraujospūdis gali būti rimtos sveikatos būklės požymis. Jūs matuojate savo kraujospūdį naudodami du skaičių rinkinius. Pirmasis matuoja jūsų sistolinį kraujospūdį, stresą,...
  • Sportas ir CBD dera - taip sako tyrimą atlikę specialistai

    2023 m. kovo mėn. buvo paskelbtas pirmasis tyrimas apie CBD vartojimą tarp elitinių sportininkų. Ši tikslinė tyrimo grupė yra profesionalūs sportininkai, kurie kasdien daug dirba ir neretai patiria įvairias mikro ar didesnes sportines traumas. Tyriamoji grupė atidžiai vertino, kaip jų naudojami produktai gali paveikti jų sportinius rezultatus. Tyrimo metu pastebėta, kad sportininkai gerai...
  • CBD aliejaus kaina - kodėl šis produktas nėra pigus?

    Pastaraisiais metais CBD aliejus labai išpopuliarėjo dėl savo galimos naudos sveikatai ir grožiui - šį produktą visame pasaulyje jau spėjo pamilti daugelis. Augant susidomėjimui šia natūralia priemone, didėja ir smalsumas dėl veiksnių, lemiančių jos kainą. Turbūt daugeliui nors kartą yra kilęs klausimas: "Kodėl CBD aliejaus kaina tokia aukšta?" Šiame straipsnyje nagrinėsime...
  • Vaikas daug laiko spokso į ekraną? Pasekmės sveikatai išryškėja daug vėliau

    Per daug prie ekrano vaikystėje praleistas laikas gali blogai atsiliepti sveikatai suaugus – didėja širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, antsvorio rizika. Vaiko organizme prasidedančius pokyčius laiku padeda pastebėti kompleksiniai kraujo tyrimai. Ligos užuomazgos – jauname amžiuje Aukštas kraujo spaudimas, antsvoris, blogi cholesterolio rodikliai, per didelis gliukozės...
  • Nemiga ir sunkios antklodės - raminantis sprendimas bemiegėms naktims

    Miegas, iš pažiūros paprastas veiksmas, yra vienas kertinių žmogaus sveikatos ir gerovės pamatų. Tai regeneracijos ir atsinaujinimo metas, kai kūnas ir protas pasikrauna ateinančios dienos iššūkiams. Tačiau neretam žmogui ramus ir kokybiškas miegas tebėra tolima svajonė dėl ji kamuojančios nemigos – dažnas miego sutrikimas, kuriam būdingi sunkumai užmigti ar ramiai miegoti. ...
  • Odos uždegimas - dažna odos liga

    Odos uždegimas, mediciniškai vadinamas dermatitu, yra odos būklė, kurioje oda tampa patinusi, paraudusi, niežinti ar skaudanti dėl uždegiminės reakcijos. Tai gali būti pasireiškimas įvairių veiksnių, įskaitant alergijas, infekcijas, cheminę dirginimą, nudegimus ar autoimunines ligas. Odos uždegimas yra gana dažna problema, ir jo paplitimas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant amžių,...
  • Biofitus atskleidė 5 įpročius, kurie padės apsaugoti akis nuo aplinkos žalos

    Biofitus atskleidė 5 įpročius, kurie padės apsaugoti akis nuo aplinkos žalos Gyvename socialinių tinklų, kompiuterių ir nuotolinio darbo amžiuje, tad mūsų akims kasdien tenka didžiulis krūvis. Kiekvienas žino, kad ilgos darbo valandos prie kompiuterio kenkia akims, tačiau ar įmanoma šį žalingą poveikį sumažinti? Iš tikrųjų, galite ugdyti naudingus kasdienius įpročius, kurie padės apsaugoti...
  • Kodėl būtina atkurti prarastus dantis?

    Prarasti dantis galima dėl įvairių priežasčių – ligų, traumų ar amžiaus. Tačiau svarbu žinoti, kad naudojant modernias technologijas galima atkurti ne tik kelis, bet ir visus dantis. Beje, modernūs protezavimo variantai leidžia tai padaryti taip, kad sunku atskirti – tai natūrali ar specialistų patobulinta šypsena. Šiame straipsnyje jus trumpai supažindinsime su protezavimo...
  • Lova ir čiužinys: svarbu ne tik grožis, bet ir patogumas

    Baltos, juodos, medinės, minimalistinės, prabangios ir kitokios - dvigulės lovos maloniai stebina savo įvairove ir masina tuos, kurie renkasi naują lovą savo miegamojo kambariui. Tačiau šiuo atveju labai svarbu suprasti, kad dizainas nėra kertinis aspektas renkantis. Lovos ir čiužinio duetas pirmiausia turi būti patogus bei užtikrinti kokybišką miegą. Juk tik gerai pailsėję jausimės žvalūs bei...
  • Kaip išsirinkti gerą CBD aliejų - patarimai, kurie padės apsispręsti

    Pastaraisiais metais CBD aliejus ne veltui šturmuoja sveikatingumo pramonę. Iš kanapių augalo gaunamas CBD aliejus išpopuliarėjo visame pasaulyje dėl galimos naudos sveikatai ir grožiui, tačiau rinką užplūdus daugybei prekės ženklų ir skirtingų produktų, dauguma žmonių klausia: “Kaip išsirinkti gerą CBD aliejų?”. Šiame vadove aptarsime pagrindinius veiksnius, į kuriuos reikia...
  • Rugsėjo 15 d. Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

    Vyrai, nedelskite! Atminkite, jog negydomi uždegimai gali sukelti vėžinius susirgimus! Rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu (PCa) diena. Lietuvos urologų draugija skatina vyrus atkreipti didesnį dėmesį į savo intymią sveikatą. Lietuvoje prostatos vėžiu kasmet suserga daugiau nei 4000 vyrų. Būtent prostatos vėžys šiuo metu yra dažniausiai tarp visų onkologinių...
  • Odos sudirgimas - nuo tradicinių iki alternatyvių gydymo būdų

    Odos sudirgimas gali būti dažnas odos negalavimas, kurį gali sukelti įvairios priežastys. Tai gali pasireikšti įvairiais būdais ir gali būti skirtingo intensyvumo. Pagrindiniai odos sudirgimo simptomai ir būdai, kaip jį atpažinti, yra šie: Paraudimas (eritema). Tai yra odos paraudimas, kuris gali būti vietinis arba plisti per didesnius odos plotus. Sausumas ir pleiskanojimas. Odos...
  • Migrena. Kaip atpažinti ir gydyti

    Migrena yra gana dažna liga, paveikianti milijonus žmonių visame pasaulyje. Tai yra neurologinis sutrikimas, kurį dažnai lydi stiprus galvos skausmas, kurį gali lydėti ir kiti simptomai, pvz., pykinimas, vėmimas, jautrumas šviesai ar garsams. Migrenos paplitimas gali labai skirtis priklausomai nuo regiono ir populiacijos. Ji dažniau pasitaiko moterims nei vyrams, o daugelis žmonių, kurie...
  • Nerimo sutrikimai - kada tai jau tampa rimta problema?

    Nerimas yra gana dažna problema ir daugelis žmonių patiria nerimo jausmus bent kartą gyvenime. Tai visiškai natūralus jausmas esant tam tikrose situacijose, tokiomis kaip prieš svarbų egzaminą, darbo pokalbį arba kitą stresinį gyvenimo įvykį. Tačiau nerimo sutrikimai, tam tikrais atvejais, tokiuose atvejuose, tampa lėtiniais ir pernelyg intensyviais, ir jie gali turėti žymų poveikį kasdieniam...
  • Rugsėjo 7 d. Tarptautinė švaraus oro diena

    Lai virš mūsų galvų bus tik mėlynas dangus! Rugsėjo 7-oji – Tarptautinė švaraus oro diena. Oro tarša – viena opiausių žmonijos problemų. Aplinkos užterštumas sukelia išties dideles grėsmes žmogaus sveikatai: skatina vėžio, insulto, širdies, plaučių ir kitų ligų vystymąsi, trumpina gyvenimo trukmę, gali iššaukti net ir priešlaikinę mirtį. Statistikos duomenimis, nuo...
  • Kokios koncentracijos CBD rinktis - atsakymai į visus klausimus

    Pastaraisiais metais CBD (arba kanabidiolis) itin išpopuliarėjo kaip medžiaga, galinti potencialiai teikti įvairiapusę naudą. Žmonės iš viso pasaulio pradėjo naudoti CBD aliejų ir kitus CBD produktus dėl įvairių priežasčių - nuo bendros sveikatos ir savijautos gerinimo iki grožio puoselėjimo. Jei svarstote apie galimybę įtraukti CBD į savo kasdienį režimą, vienas iš klausimų, kurį jau...
  • Epilepsija ir traukuliai - kas tai per liga?

    Epilepsija yra neurologinis sutrikimas, kuriam būdingi pasikartojantys, neišprovokuoti traukuliai. Priepuoliai būna staigūs, nekontroliuojami, galintys sukelti pašalinių sveikatos sutrikdymų. Tai gali būti pasikartojantys traukuliai, sąmonės netekimas, neįprasti pojūčiai arba pakitęs aplinkos ir savęs suvokimas. Priepuolių sunkumas ir dažnis žmonėms, sergantiems epilepsija, gali labai...
  • Ką reikėtų žinoti apie odos darinius?

    Kiekvienas iš mūsų ant savo kūno turime mažiau ar daugiau apgamų. Apgamas – dažnas gerybinis odos darinys, atsirandantis iš pigmentinių odos ląstelių (melanocitų). Šios ląstelės gamina pigmentą melaniną, kuris odai ir plaukams suteikia spalvą. Visi žmonės turi panašų melanocitų skaičių, tačiau odos spalvos skirtumus lemia skirtingas šių ląstelių funkcinis aktyvumas. Apgamai gali būti...
  • Panevėžio gimtadienio proga - Straumann implantas už super kainą

    Svarbiausia dantų funkcija - gerai sukramtyti maistą. Dėl įvairiausių priežasčių, net ir jauname amžiuje, žmogus gali netekti vieno, kelių ar net visų dantų. Šiuo metu visame pasaulyje ir Lietuvoje populiariausias būdas atstatyti dantis yra implantai. Kaip vyksta dantų atstatymas implantais? Į žandikaulio kaulą įsriegiamas implantas, t.y. mažas varžtelis, kuris atstoja danties šaknį ir...
  • Vaikui skauda pėdas? Jei nenumosite ranka, apsaugosite vaiką nuo galimų stuburo ar sąnarių problemų

    Vos tik gimus vaikui, jo pėdutės auga ir keičia formą labai sparčiai, todėl atsiranda rizika pėdų deformacijai – skausmingai ir diskomfortą keliančiai problemai. Pėdos formavimuisi įtakos turi ir aplinkos veiksniai, ir genetika. Apie pirmuosius anatomiškai netaisyklingos pėdos požymius bei gydymą pasakoja „Gijos Klinikų“ specialistai. Priežastys ir požymiai Priežastys...
  • CBD aliejus nuo migrenos - ką apie tai sako mokslas?

    Pastaraisiais metais visame pasaulyje itin išaugo susidomėjimas CBD aliejumi, kuris gali būti naudingas įvairioms sveikatos problemoms spręsti. Viena iš sričių, kuriai skiriama daug mokslininkų dėmesio - tai CBD, kaip natūralios migrenos gydymo priemonės, potencialas. CBD aliejus nuo migrenos - tai puiki galimybė palengvinti šios ligos kamuojamų žmonių kasdienybę. Migrena, kuriai būdingi...
  • Dantų implantai

    Implantologija – kompleksiškiausia ir pažangiausia odontologijos sritis, kuri bėgant metams sparčiai tobulėja ir randa vis daugiau efektyvių sprendimų natūralios šypsenos atkūrimui. Šiandienos inovacijos leidžia pakeisti trūkstamus dantis naujais, taip išvengiant prarastų dantų keliamo diskomforto, tokio kaip komplikuotas maisto kramtymas, apsunkinta kalbėsena ir estetinė išvaizda. ...
  • Lieknėjimas be dietų. Ar tai utopija ar vis tik įgyvendinamas tikslas?

    Didžioji dalis visuomenės bent kartą yra pagalvoję, kad norėtų sumažinti svarstyklėse matomų kilogramų skaičių, padailinti kūno linijas ir pagražinti išvaizdą. Tik juos lydi viena problema – žmonės neįsivaizduoja kito būdo keisti savo išvaizdą, kaip tik griebtis radikaliausių pokyčių mityboje. Badavimo, grikių, kefyro, vandens ir visos kitos nesibaigiančios dietos ne tik, kad nepadeda...
  • Artėja šaltasis sezonas: kaip atpažinti ir gydyti slogą?

    Sloga, nors ir dažnas reiškinys, neretai sukelia diskomfortą ir apsunkina kasdienybę. Dažnai tai nėra tik paprastas nosies užgulimas; tai gali būti signalas apie gilesnes sveikatos problemas. Tinkamai atpažinus ir supratus slogos priežastį, galima rasti veiksmingiausią gydymo metodą. Virusai ir bakterijos - dažniausi slogos "kaltininkai" Daugelis mūsų, pajutę pirmuosius slogos...
  • Lėtinis skausmas. Kodėl negalime nekreipti į tai dėmesio?

    Psichinis lėtinio skausmo poveikis yra gilus, dažnai sukeliantis nusivylimo, izoliacijos, nerimo ir depresijos jausmus. Tai gali pabloginti bendrą sveikatos būklę ir drastiškai pabloginti gyvenimo kokybę. Jei nepaisysite savo kūno jums siunčiamo signalo, tai gali pabloginti tiek fizinius simptomus, tiek emocinį krūvį gaunamą kasdien įvairiose gyvenimo situacijose. Kokias sritis paliečia...
  • Diagnozė - vėžys

    Visame pasaulyje turbūt nerastume nei vieno žmogaus, kurio tiesiogiai, ar netiesiogiai nebūtų palietusi onkologijos tema. Kaip bebūtų gaila, gyvename realybėje, kur vėžiniai susirgimai vis dažniau tampa įprastu reiškiniu. Medikai nuolat ragina tirtis, pabrėždami ankstyvos diagnostikos svarbą teigiamai gydymo prognozei. Tačiau būna atvejų, kai žmogus apie savo ligą sužino jau gerokai jai...
  • Kaip naudoti kanapių aliejų - visi atsakymai vienoje vietoje

    Pastaraisiais metais vis labiau domimasi kanapių aliejaus, kitaip vadinamo CBD aliejumi arba kanapių sėklų aliejumi, nauda, bei svarstoma, kaip naudoti kanapių aliejų. Iš kanapių augalo gaunamas kanapių aliejus išpopuliarėjo dėl tariamo teigiamo poveikio sveikatai ir grožiui. Šiame straipsnyje gilinamasi į dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl žmonės iš viso pasaulio nusprendžia kanapių...
  • Kas yra melanoma?

    Melanoma, kuri reiškia „juodąjį naviką“, yra pavojingiausias odos vėžio tipas. Jis greitai auga ir gali plisti į bet kurį organą. Melanoma atsiranda iš odos ląstelių, vadinamų melanocitais. Šios ląstelės gamina melaniną – tamsų pigmentą, suteikiantį odai spalvą. Dauguma melanomų yra juodos arba rudos spalvos, tačiau kai kurios yra rausvos, raudonos, violetinės arba odos...