Moters seksualinė energija: kaip su ja susidraugauti?
2025 m. kovo 27 d.
Apie intymumą, seksualinės energijos ryšį su dvasingumu bei subtilias moteriškas praktikas kaip labiau atsiverti savo moteriškumui kalbamės su DAO praktikų sertifikuota instruktore, alternatyvios medicinos magistre Edita Esenku Šimkute.
Kokie būna klaidingi įsitikinimai paplitę visuomenėje susiję su intymumu?
Stereotipiškai dažniausiai einama į du kraštutinumus: nuo visiško intymumo atsisakymo, celibato iki priklausomybės nuo pornografijos, erotizuoto moterų apsirengimo, per didelio atvirumo. O to auksinio vidurio trūksta, nes apie intymumą turėtų būti kalbama šeimoje, tarp dviejų žmonių – dažnai šios komunikacijos trūksta. Todėl ir nepriimta kalbėti intymumo temomis garsiai – šiandienos mūsų pokalbis jau „skandalingas“ vien savo tema.
Kaip seksualinės energijos išlaisvinimas, jos pažinimas padeda moterims augti?
Visų pirma, reikia suprasti, kad labai trūksta šiuolaikinėje visuomenėje ryšio tarp mūsų proto ir mūsų fizinio kūno. Nes kuo labiau mes esam medijose, telefonuose, tai tuo labiau mes esam atskirtume. Yra pastebėjimų, kad šiuolaikinis jaunimas vis vėliau ir vėliau eina į intymumą, todėl kad jie yra kompiuterinė karta, jiems gyvas intymumas jau kažkoks siaubą keliantis arba prisimoko netinkamų dalykų iš netinkamų vaizdo įrašų. Moterys, kurios nebijo savo seksualinės energijos, o drįsta su ja susipažinti ir susidraugauti – labiau pasitiki savimi, spindi ir žydi.
Ką galėtumėt pasakyti apie seksualinės energijos ir dvasingumo ryšį?
Kada mes prarandame daug gyvybinės energijos per menstruacijas, tai atitinkamai mums stokoja kūnas ir tos pačios seksualinės energijos, nes mes labai daug netenkame. Kalbant apie menstruacijas - senovinėse DAO praktikose buvo mėnesinių ryšys su dvasiniu tobulėjimu.
Yra pastebėjimu, kad daugiau dvasinių lyderių yra vyrų - tai siejama su tuo, kad taikomos vyriškos seksualinės praktikos su ejakuliacijos kontrole arba laikomasi celibato ir taip taupoma energija. Tuo tarpu su moterimis energijos netektys vyksta ne per sueitį, tad celibatas ar ne celibatas - moterims menstruacijos vyksta.
Kodėl svarbu tvarkytis su savo neigiamomis emocijomis?
DAO meistro Manteko Čija teigimu negatyvios emocijos tai kaip piktžolės - jos auga pas visus, ir jeigu mes jų neravėsim, mes turėsim „šabakštyną“. Pavyzdžiui, jeigu mes norim auginti gėles - turim įdėti pastangų ir išravėti tas piktžoles. Taip pat reikia dirbti ir su negatyviomis emocijomis – periodiškai jas „išravėti“, nes jeigu mes to nedarysime, tai darbas su seksualine energija bus paviršinis arba tiesiog tai bus kūniški veiksmai. Žmonės dažnai įsivaizduoja, kad Dao tantra – tai tik kažkokių intymumo pozų paieškos, o iš tiesų šios praktikos yra gerokai gilesnės ir subtilesnės, apimančios ne tik fizinį kūną. Kada mes kalbam apie mūsų seksualinę energiją ir lėtinį stresą - tai reikia suprasti, kad stresas blokuoja lytinius hormonus ir tada nenorim jokio intymumo.
Jūs organizuojate Tao Meilės stovyklas. Kaip moterys jaučiasi stovyklos pradžioje ir pabaigoje?
Kai tik atvyksta į Tao Meilės stovyklą joms kyla klausimų „kur aš čia pakliuvau, kas čia dabar bus, man nedrąsu, aš pirmą kartą nieko nepažįstu“, dar įtampos po darbų, galbūt namiškiai nepalaikė ir išlydėjo su frazėmis „kur tu čia važiuoji, kokių tu čia nesąmonių prisigalvoji, kokios dar čia dar seksualinės praktikos, sėdėk namie“. Tad normalu pradžioje jausti sumišimą derinyje su smalsumu, tačiau jau pirmomis valandomis dalyvės adaptuojasi ir pajaučia jaukią moterišką bendrystę bei saugią aplinką dalintis.
Šeštadienį ir sekmadienį aš matau vidines transformacijas, po pirties atsipalaidavusios, atlikus pratimus su dubens dugnu - jos sužydi iš karto, paleidžia dubenyje užrakintas emocijas, atskleidžia savo moteriškumą. Labai dažnai atvykusios moterys kukliai prisistato, o išvažiuodamos garsiai juokiasi ir drąsiai išreiškia save.
Moteris pradeda suprasti, kad ji ne viena tokia, kad daugybė moterų susiduria su panašiomis abejonėmis, klausimais, nepasitikėjimu savimi ir net nepalaikymu iš aplinkos. O grįžta ir rašo man: „vyras džiaugiasi, kad aš išvažiavau, klausia, kada kitais metais stovykla, nes nori mane išsiųsti, pats už savo pinigus“.
Ką moterys galėtų dabar pradėti daryti, ar galėtumėt pasidalinti paprastomis praktikomis, kad išjudinti tą sustingimą, jautrumą, viską, ko yra prikaupusios?
Galima pradėti nuo elementarių dalykų, kad užsidėti rankas ant pilvo apačios ir šypsotis į gimdą, siųsti šviesias mintis, ir pradedam jausti, kad aš turiu savo įsčias, turiu savo gimdą, ir aš galiu ją vizualizuoti, galiu jai šypsotis – dažna moteris niekad to nedariusi nepriima savo moteriškumo, o šis paprastas ryšio su savo kūnu užmezgimo būdas itin efektyvus.
Verta panaršyti Google ir susipažinti kaip atrodo kiaušidės, kiaušintakiai, gimda, gimdos kaklelis, makštis, klitoris, kuris yra ne tik taškelis, ten yra klitorio kojytės, klitorio svogūnėlis. Ir visą šį piešinį perkeliam mintimis į savo kūną, šypsomės visai savo ginekologinei sričiai.
Kada rekomenduotumėt daryti pratimus, dirbti su savo dubens dugnu?
Gyventi reikia su šypsena ir mylėti visą savo kūną, pradėti nuo pilvo apačios, nuo dubens srities, pabandyti padaryti šiek tiek Kėgelio pratimų. Galite apie makštį, tarpvietę, išangę padaryti keletą lengvų sutraukimų, ypač kai jaučiate, kad neturite energijos, jums galbūt šalta, ar jaučiatės visiškai pavargusios ir reikia pasisemti energijos. Derinant Kėgelio pratimus ir nefrito kiaušinio praktika galime turėti dar naudingesnę treniruotę, nes lavinsime ir gilesniąją makšties dalį.
Rekomenduoju nustoti ieškoti kažkokių specialių vietą, specialaus apšvietimo, žvakių, stereotipo, kad nedarysiu, todėl, kad man nėra sąlygų. Galima šias praktikas atlikti vonios kambaryje ar miegamajame, o namiškiams pasakyti, kad einate medituoti ir tai iš tiesų bus dalis tiesios, nes atliekant dubens dugno pratimus meditatyvus būvis suteikia emocinio gylio.
Ko galėtumėte palinkėti skaitytojams?
Rekomenduoju ne tik klausyti, bet ir bandyti, daryti ir drįsti. Paleisti „man baisu, o gal aš nemokėsiu, gal aš nežinosiu“. O kaip tu žinai, ar tu mokėsi ar nemokėsi, jeigu tu nepabandei? Šypsotis gimdai nemokėsi? Kartais pabandyti taip savikritiškai pažiūrėti į tam tikrus dalykus, kur mes bandom iš musės padaryti dramblį ir suprasti, kad tu žiūri į musę, nei į dramblį, ne daryk to dramblio.
Mes galime labai daug nuveikti, jeigu suvokiame, kad viskas priklauso nuo manęs, niekas už mane nepadarys darbų, neišmedituos, nepaleis emocinių traumų, nesuaktyvins energijos tekėjimo meridianais ir panašiai - visa tai priklauso nuo mūsų.
Plačiau apie Editos Esenku vedamas praktikas rasite gydomojitaomeile.com.
Fotografas: Bad Monkey Studio