Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasValstybės institucijosVeterinarijaŽiniasklaidos priemonės, specializuoti leidiniaiMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Sveikatos sistemos problemas spręs medikų ir IT specialistų komanda

2018 m. birželio 29 d.

 

Mėnesius trunkančios eilės pas gydytoją - beveik kiekvienam lietuviui pažįstama problema. Kol sveikatos apsaugos darbuotojai šią problemą bando spręsti daugiau ar mažiau veiksmingomis priemonėmis, Lietuvoje alergologijos inovatoriais laikoma Allergomedica klinika problemą pasiryžo spręsti kitaip: sukurdami ir nuolat tobulindami analogų Lietuvoje neturinčią ir pirmąją tokią patikimos, į pacientui rūpimus klausimus atsakančios informacijos ir greitai pasiekiamų medicininių paslaugų el. platformą Allergomedica.lt.

Minėtos platformos dėka kiekvienas susidūręs su alergijos problema galės gauti greitą ir efektyvią pagalbą vos kelių mygtukų paspaudimu. Kas paskatino novatorišką klinikos darbuotojų komandos požiūrį į sveikatos priežiūros sistemos problemas ir kokie Allergomedica komandos IT specialistų sprendimai padės pagalbos sulaukti kiekvienam su alergija susidūrusiam pacientui? Kalbiname Allergomedica klinikos produkto vadovę Aureliją Pultinevičienę.

Tenka nueiti kryžiaus kelius

 • Savo kasdieninėje aplinkoje vis dažniau sutinkame alergijos kankinamų žmonių, dėl vaikų sveikatos nerimaujančių ir atsakymų į rūpimus klausimus nerandančių jaunų tėvelių Ar būtent tai paskatino Jus ieškoti naujų problemos sprendimo būdų?

Be abejonės. Susirgimo alergija mąstai - nuolat auga. Vis daugiau vaikų tampa alergiški vienam ar kitam maisto produktui, kiek vėliau juos pradeda varginti alerginė sloga, darosi sunku kvėpuoti, vystosi alerginė astma. Pasaulyje šiuo metu tokių asmenų – virš milijardo, o medikų bendruomenė jau kurį laiką šią ligą vadina pandemine. Tai paskatino mūsų norą padėti šios ligos įkaitais tapusiems pacientams ir iki šiol tai bandėme padaryti kitais būdais. Jau daugybę metų mūsų komanda pasaulyje pripažintais alergijų diagnostikos ir gydymo sprendimais padeda Lietuvos gydymo įstaigoms, bendradarbiauja ir dalinasi naujausia informacija su Lietuvos gydytojais alergologais ir klinikiniais imunologais.

Tačiau pastebėjome, kad visos šios pagalbos priemonės retai pasiekia patį svarbiausią žmogų - pacientą. Ir visai ne dėl to, kad medicinos profesionalai nenorėtų šios pagalbos suteikti. Tiesiog, pasiekti šiuos specialistus – itin sudėtinga. Įsivaizduokite, štai "klasikinis" alergine sloga pirmą kartą susirgusio paciento "kryžiaus kelias":

  1. Pirmiausia tenka apsilankyti pas šeimos gydytoją. Kadangi alergijos simptomai dažnai įvertinami kaip mažai pavojingi, vizito tenka laukti nuo 1 iki 3 mėnesių. Šis, blogiausiu atveju, paciento jaučiamus simptomus numenkina (esą už durų pilna sunkesnių ligonių) arba, geriausiu atveju, siunčia gydytojo alergologo konsultacijai. O pastarosios laukti pacientams tenka dar 3 ar daugiau mėnesių.
  2. Gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, atlikęs paciento apžiūrą ir gavęs visą reikalingą informaciją apie paciento skundus konstatuoja, kad diagnozę patvirtinti padės alergijos tyrimai. Šių tyrimų sveikatos priežiūros įstaigos dažniausiai neatlieka, tad pacientui tenka kreiptis į privačias laboratorijas. Alergijos tyrimai atliekami visose privačiose laboratorijose, tad eiliniam asmeniui tenka priimti sunkų pasirinkimą: kur ir kokie tyrimai man bus geriausi.
  3. Gavus tyrimų rezultatus laukia pakartotinė konsultacija pas alergologą, kurios ir vėl tenka palaukti.

Kaip manote, ką daryti tuos 5-6 mėnesius nežinioje esančiam žmogui, kurį sveikatos bėdos vargina dabar? O dar blogiau, jei alergijai būdingi simptomai (alerginė sloga, egzema, alerginis konjunktyvitas ar alerginiai bėrimai ) vargina pačius mažiausius mūsų gyventojus?

bėrimai vaikui

Patikima pagalba kiekvienam lietuviui

 • Jūsų internetinė medicinos paslaugų platforma sukurta padėti būtent tokiems, nežinios kankinamiems pacientams? Kaip?

Taip. Trumpai tariant Allergomedica.lt padės visiems alergiją įtariantiems ar žinantiems apie savo ar savo mažylio ligą. Čia greitai ir nesudėtingai, be ilgo laukimo galima ne tik užsiregistruoti konsultacijai pas pačio aukščiausio lygio gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, bet ir įsigyti alergijų tyrimus. Esame pirmieji Lietuvoje, siūlantys "susirinkti" norimus ištirti alergenus ir susidaryti tik Jums tinkantį ir aktualų tiriamų alergenų rinkinį. Tai kiekvienas Allergomedica.lt lankytojas gali padaryti vienam ar net keliems šeimos nariams vienu metu, parinkdamas ne tik daugeliui įprastais tapusius vadinamuosius "palečių" bet ir pavienių alergenų tyrimus. Šie tyrimai – ypatingi tuo, kad juos atliekame nenuginčytinai geriausiu ir tiksliausiu (tokiu jį pripažino pasaulio alergologų organizacija) Phadia ImmunoCAP metodu. Renkantis tyrimų krepšelį pacientus nudžiugins ir didelis pasirenkamų alergenų spektras. Tai palengvins gyvenimą ne tik tiems, kurie turi aiškų įtariamų alergenų sąrašą, bet ir tiems, kuriems alergija jau yra diagnozuota. Tokie pacientai galės atlikti tikslingus tyrimus savo alergijos eigos stebėsenai. Na, o norintiems į savo alergiją pažvelgti giliau ir gauti dar detalesnius atsakymus į tai, kaip su liga susigyventi ir kaip ją gydyti siūlome atlikti molekulinius, alergenų komponentų tyrimus.

Viskas ką reikia padaryti - sukomplektuoti sau ir savo šeimai norimų atlikti alergijų tyrimų krepšelį ir, atlikus apmokėjimą priduoti kraują tyrimams bet kurioje, patogioje vietoje esančioje laboratorijoje. Tai galima padaryti įvairiose lokacijose net 16-oje Lietuvos miestų. Nors atliekami alergijos tyrimai Vilniuje, mūsų partneriai kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose mielai paima kraujuką ir perduoda jį mums. Taip užtikriname, kad kokybiškos paslaugos būtų prieinamos kiekvienam lietuviui. Atsakymai pacientą pasiekia jau po kelių dienų elektroniniu paštu.

alergijos tyrimai

 • Galimybė susidėlioti sau aktualių alergenų rinkinį skamba tikrai įspūdingai, tačiau ką daryti, jei nė neįtari kas sukelia tavo problemas?

Nežinantiems nuo ko pradėti siūlomas unikalus alerginių tyrimų paketas – Allergomedica programa. Šios programos metu, paciento paprašome užpildyti anketą ir papasakoti, kokie simptomai ir kokiomis aplinkybėmis vargina. Na o tada atliekami keletas tyrimų paeiliui: pirmiausia atliekamas "apžvalginis" tyrimas 36-iems, Lietuvos specialistų atrinktiems alergenams. Jo metu pamatome bendrą paciento alergijos vaizdą: kokiems alergenams pacientas įsijautrinęs. Šiuos rezultatus, kartu su paciento anketoje nurodytais simptomais vertina mūsų klinikos medicinos darbuotojai. Toks kompleksinis paciento būklės ir apžvalginio tyrimo rezultatų vertinimas leidžia mūsų specialistams parinkti ir atlikti papildomus tyrimus. Dar kartelį 100% patvirtinti jau matomą paciento alergiją ir, be abejonės, papildomai ištirti pacientą dėl kitų nerimą keliančių “įtariamų” alergenų. Na o tada, siekiant, kad mūsų pacientams tyrimai duotų daugiausiai naudos – atliekame ir alergenų molekulinius tyrimus. Tai leidžia pacientui gauti visapusišką informaciją apie savo ligą, o nuėjus pas gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą išvengti bereikalingų pakartotinių vizitų.

Taip pat, kaip jau minėjau, puikiai suprantame, kad tyrimus pasidaręs žmogus kurį laiką vis dar yra nežinioje, ką su šia informacija daryti. Tad kartu su Allergomedica programos atsakymais kiekvienas pacientas gauna pagal savo nurodytus nusiskundimus ir tyrimo rezultatus parengtą gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo komentarą, kuriame gydytojas paprasta, suprantama kalba paaiškina rezultatus, pateikia savo įžvalgas ir pirmines ligos gydymo ir valdymo rekomendacijas. Allergomedica programą taip pat galima įsigyti internetu, o kraują priduoti bet kurioje mūsų partnerių laboratorijoje, net 16-oje Lietuvos miestų.

 • Pastebėjome, kad Jūsų platformoje gausu ir įdomios informacijos apie visas alergines ligas. Ar galime teigti, kad taip bandote padėti nežinioje esantiems pacientams?

Be abejonės. Šiais laikais savo ar savo mažylio sveikata susirūpinęs žmogus atsakymų pirmiausia ieško internete. Ne veltui paplitęs angliškas posakis „tiesiog paieškok google“ (angl. Just google it). Tačiau kai kalbame apie mūsų sveikatą - akla informacijos paieška gali tapti netgi žalinga. Kalbindami alergiškus pacientus ir bendradarbiaudami su gydytojais alergologais padarėme išvadą: informacijos internete – apstu, tačiau dauguma jos – klaidinga arba mažai naudinga pacientui. Dėl šios priežasties savo platformą nuolat papildome kokybiškais, patikimais ir pacientui naudingais straipsniais apie alergines ligas, jų diagnostiką ir gydymą. Juk patikima informacija – jėga, galinti neįtikėtinai pagelbėti kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo ar savo šeimos sveikata.

 

 • Minėjote, kad Jūsų platformoje galima ir užsiregistruoti pas specialistą. Kaip paprastam žmogui pasirinkti: pirma registruotis pas gydytoją ar atlikti tyrimus?

Atsakymas į šį klausimą - paprastas. Pradėkite nuo to, kas jums galės greičiausiai suteikti pagalbą. Jei esate netoli mūsų klinikos, įsikūrusios Vilniuje, be abejonės pradžioje galite užsiregistruoti gydytojo konsultacijai. Mūsų gydytojai alergologai, kruopščiai išanalizavę Jūsų situaciją padės pasirinkti tyrimus. Kraują jiems priduoti galėsite šalia esančiame procedūriniame, o alergijos tyrimai taip pat bus atlikti vietoje - priešais gydytojo kabinetą esančioje laboratorijoje. Tačiau jei gyvenate kitame mieste, ar užsienyje ir iki klinikos Vilniuje nuvykti darbo metu nėra taip paprasta – nedvejokite ir newdelskite. Registruokitės pačių susidaryto alergenų sąrašo ar Allergomedica programos tyrimams. Taip greitai sužinosite bent pirminius atsakymus į sau rūpimus klausimus, o sulaukę vizito pas gydytoją alergologą - jį maloniai nustebinsite. Atlikti tyrimai gydytojui padės dar greičiau ir efektyviau padėti Jums išspręsti Jus ar Jūsų mažylį kamuojančias problemas.

Allergomedica klinika - gydytojų alergologų, laboratorinės medicinos specialistų, IT specialistų ir mokslininkų komanda, suteikianti greitą ir profesionalią pagalbą kūdikiams, vaikams ir suaugusiems. Klinikoje vykdomos konsultacijos, atliekami alergijos tyrimai iš kraujo ir alergijos tyrimai ant odos, taikomi naujausi alerginių ligų gydymo metodai visiems, kuriuos vargina alerginė sloga, bronchinė astma, dilgėlinė, egzema, atopinis dermatitas, įtariama alergija maisto produktams ar cheminėms medžiagoms.

 

Nauji straipsniai

 • Malonūs pokyčiai skatina tik pozityvias emocijas

  Jau įpratome prie įvairaus plauko motyvuojančiųjų – ką sakyti, ką daryti, kaip gyventi. Bet, kaip senoliai sako, nepavaikščiojęs kito batais, nebūsi tinkamai empatiškas. Kiekvienam savas išgyvenimas yra pats tikriausias, giliausias, tiesiog su niekuo nepalyginamas. Kaip ir tos mūsų veiduose įsirėžusios raukšlės kasdien primenančios, kiek mums buvo liūdesio ar džiaugsmo...
 • Kodėl sportuojantys žmonės turėtų naudoti L – karnitino papildus?

  L – karnitinas – labai svarbi, daugelyje gyvybinių procesų dalyvaujanti amino rūgštis. Ir nors ji yra sintetinama pačiame žmogaus organizme (gaminama inkstuose bei kepenyse), o taip pat jos galima gauti iš maisto produktų (daugiausiai jos galime rasti raudonoje mėsoje bei pieno produktuose), paties organizmo pagaminamų kiekių bei suvartojamo maisto, tikrai gali nepakakti, kad...
 • Tai, ko jūsų odai reikia rudenį – rūgštys

  Vasara bei jos nuolatiniai palydovai saulė ir karštis, odai iš tiesų nesuteikia nieko vertingo, ir net atvirkščiai gali sukelti papildomų rūpesčių. SUGIHARA kosmetologės Gintarės Pakštaitės teigimu, rudenį dažniausiai yra sprendžiamos padidėjusios odos pigmentacijos, dehidratacijos problemos, naikinamos po vasaros atsiradusios smulkios raukšlelės. Kai jau nebėra aktyvios saulės kosmetologai...
 • Krepšinio legendai Valdemarui Chomičiui prireikė medikų pagalbos: „Kenčiau didžiulį skausmą“

  Legendinis Lietuvos krepšininkas Valdemaras Chomičius apsisprendė grįžti į krepšinį ir vos prieš kelias dienas išvyko treniruoti garsiojo Ukrainos flagmano Kijevo „Budivelnyk“. Tačiau prieš pat kelionę krepšinio legendai prireikė gydytojų pagalbos. Valdemaras Chomičius prisipažino ilgą laiką gyvenantis su kojų sąnarių skausmu. „Tai tarsi profesinė liga, persekiojanti...
 • Medikų kreipimasis į Lietuvos gyventojus

  Reaguodami į prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, Lietuvos gydytojai kreipiasi į visuomenę, prašydami gyventojų padėti sustabdyti COVID-19 plitimą. Mieli Lietuvos žmonės, Mes, Lietuvos gydytojai, epidemiologai ir visi sveikatos priežiūros specialistai, kreipiamės į Jus prašydami visų Jūsų pagalbos: kviečiame susitelkti, susivienyti bendram tikslui būti atsakingiems ir padėti...
 • Apsauginės priemonės su logotipu – MUST HAVE!

  Atrodo, kad Covid-19 pandemija dar užsibus kurį laiką Lietuvoje ir pasaulyje, mokslininkai nesugebės taip greitai jos sukišti į mėgintuvėlius. Taigi, apsaugines priemonės mes turėsime nešiotis su savimi dar ilgai, greičiausiai visus 2021-sius, o gal net ir 2022-sius metus. Veido kaukės, apsauginiai skydeliai, dezinfekcinio skysčio buteliukai, apsauginiai akiniai ir kitos apsaugos priemonės...
 • Akyspūdžio tonometro TVGD-02 Easyton bandymai

  Tyrimų ataskaita akispūdžio tonometro TVGD-02 „ EASYTON“ Tyrimai buvo atlikti 2018 m. Balandžio 10—11 d. Riazanės valstybinio medicinos universiteto Teismo medicinos katedroje. Bandymai buvo atliekami dviem vartotojams su dviem skirtingais EasyTon tonometro matavimo metodais, kurie nurodyti 1 priede. Bandymuose naudojamos hidraulinės slėgio sistemos pagrindinė schema...
 • Nugaros skausmas, kaip gydyti?

  Staigūs, keli netaisiklingi judesiai sukelia nepakenčiamą skausmą nugaroje. Nugara – tai lankstus kaulų ir raumenų junginys, galintis judėti net šešiomis kryptimis (pirmyn, atgal, į šonus ir sukamaisiais judesiais į vieną ir į kitą pusę). Neretai nugara traumuojama vienu metu atliekant kelis judesius iš karto. Moterims dažniausiai taip atsitinka dviem atvejais: kai pasilenkusios kelia...
 • Smūginė bangų terapija

  Jei atsikėlus iš lovos ir žengiant pirmuosius žingsnius, skauda kulnų srityse, tikėtina, kad yra plantarinės fascijos uždegimas, mediciniškai – plantarinis fascitas. Tai stipraus, storo, fibrozinio raiščio, jungiančio kulnakaulį ir pėdų priekį, uždegimas. Šią ligą žmonės vadina "kulno pentinais". Pentinai – tai kaulinės išaugos susiformavusios ant...
 • Biologique Recherche – unikalus pasirinkimas, ieškantiems kokybės

  Kas netrokšta gražios ir sveikos, spindinčios odos? Siekdami tokią turėti, į kosmetiką dažnai investuojame didelius pinigus ir skiriame nemažai laiko jos pasirinkimui, tačiau galiausiai neretai vis tiek nusiviliame rezultatu. Tačiau prancūzų gamintojai Biologique Recherche turi tam sprendimą – kokybišką, unikaliu būdu gaminamą, gryną ir koncentruotą kosmetiką, pritaikytą individualiems...
 • Informacija apie ImuPro padidėjusio jautrumo maistui tyrimus

  Kai kankina bėrimai ar kitos odos problemos, nuo seno yra galvojama, kad tai – alergija. Bet ar visada tai yra tiesa? Vokietijos mokslininkai sukūrė technologiją, padedančią ištirti specifinius IgG antikūnus, kurie parodo padidėjusį jautrumą tam tikriems maisto produktams, bet nėra jiems alergiškas. Organizmo reakcija į maisto produktus yra labai dažnas reiškinys. Manoma, kad kas...
 • Endermologija – grožiui ir sveikatai

  Endermologija (LPG masažas) yra vienas populiariausių figūros korekcijos ir veido odos atjauninimo metodų, kuriuo naudojasi grožio salonų lankytojai visame pasaulyje. Kitaip nei daugelis estetinės medicinos procedūrų, endermologija neturi šalutinio poveikio, taip pat nereikia atsižvelgti į kliento amžių ir metų laiką. Procedūra yra tokia saugi, kad ją galima atlikti netgi nėščioms ir...
 • Dantų tiesinimo ir šypsenos dailinimo naujovė JG KLINIKA Mažeikiuose

  „Šypsena per šešis mėnesius“ (Six Month Smiles) – tai naujas patentuotas šypsenos dailinimo ir dantų tiesinimo metodas suaugusiesiems, kuomet nebūtini tradiciniai ortodontiniai dantų tiesinimo metodai. Šios puikios naujovės pagrindinis tikslas – ištiesinta priekinė dantų linija ir suformuota natūraliai graži simetrinė taisyklingų dantų šypsena“, – teigiama...
 • Užsienio lietuvių pinigai nekompensuoja tik senjorų ilgesio

  Užsienyje gyvenantys lietuviai savo išvykimu tarsi sukūrė naują verslo nišą Lietuvoje – tai priežiūra garbingo amžiaus amžiaus artimiesiems. Už pagalbą senjorams toli gyvenantys giminaičiai pasiryžę mokėti nemažus pinigus. Jie išties padeda išspręsti begalę rūpesčių, tačiau nupirkti galima ne viską. Iš Lietuvos prieš beveik du dešimtmečius išvykęs, Londone įsikūręs ir iki šiol...
 • Laringitas – kas tai?

  Laringitas yra jūsų balso dėžutės (gerklų) uždegimas dėl per didelio naudojimo, dirginimo ar infekcijos. Gerklų viduje yra jūsų balso stygos - dvi gleivinės raukšlės, dengiančios raumenis ir kremzles. Paprastai jūsų balso stygos sklandžiai atsidaro ir užsidaro, formuodamos garsus per jų judesį ir vibraciją. Bet sergant laringitu jūsų balso stygos tampa uždegiminės arba sudirgusios. Dėl to...