Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Sveikatos sistemos problemas spręs medikų ir IT specialistų komanda

2018 m. birželio 29 d.

 

Mėnesius trunkančios eilės pas gydytoją - beveik kiekvienam lietuviui pažįstama problema. Kol sveikatos apsaugos darbuotojai šią problemą bando spręsti daugiau ar mažiau veiksmingomis priemonėmis, Lietuvoje alergologijos inovatoriais laikoma Allergomedica klinika problemą pasiryžo spręsti kitaip: sukurdami ir nuolat tobulindami analogų Lietuvoje neturinčią ir pirmąją tokią patikimos, į pacientui rūpimus klausimus atsakančios informacijos ir greitai pasiekiamų medicininių paslaugų el. platformą Allergomedica.lt.

Minėtos platformos dėka kiekvienas susidūręs su alergijos problema galės gauti greitą ir efektyvią pagalbą vos kelių mygtukų paspaudimu. Kas paskatino novatorišką klinikos darbuotojų komandos požiūrį į sveikatos priežiūros sistemos problemas ir kokie Allergomedica komandos IT specialistų sprendimai padės pagalbos sulaukti kiekvienam su alergija susidūrusiam pacientui? Kalbiname Allergomedica klinikos produkto vadovę Aureliją Pultinevičienę.

Tenka nueiti kryžiaus kelius

 • Savo kasdieninėje aplinkoje vis dažniau sutinkame alergijos kankinamų žmonių, dėl vaikų sveikatos nerimaujančių ir atsakymų į rūpimus klausimus nerandančių jaunų tėvelių Ar būtent tai paskatino Jus ieškoti naujų problemos sprendimo būdų?

Be abejonės. Susirgimo alergija mąstai - nuolat auga. Vis daugiau vaikų tampa alergiški vienam ar kitam maisto produktui, kiek vėliau juos pradeda varginti alerginė sloga, darosi sunku kvėpuoti, vystosi alerginė astma. Pasaulyje šiuo metu tokių asmenų – virš milijardo, o medikų bendruomenė jau kurį laiką šią ligą vadina pandemine. Tai paskatino mūsų norą padėti šios ligos įkaitais tapusiems pacientams ir iki šiol tai bandėme padaryti kitais būdais. Jau daugybę metų mūsų komanda pasaulyje pripažintais alergijų diagnostikos ir gydymo sprendimais padeda Lietuvos gydymo įstaigoms, bendradarbiauja ir dalinasi naujausia informacija su Lietuvos gydytojais alergologais ir klinikiniais imunologais.

Tačiau pastebėjome, kad visos šios pagalbos priemonės retai pasiekia patį svarbiausią žmogų - pacientą. Ir visai ne dėl to, kad medicinos profesionalai nenorėtų šios pagalbos suteikti. Tiesiog, pasiekti šiuos specialistus – itin sudėtinga. Įsivaizduokite, štai "klasikinis" alergine sloga pirmą kartą susirgusio paciento "kryžiaus kelias":

  1. Pirmiausia tenka apsilankyti pas šeimos gydytoją. Kadangi alergijos simptomai dažnai įvertinami kaip mažai pavojingi, vizito tenka laukti nuo 1 iki 3 mėnesių. Šis, blogiausiu atveju, paciento jaučiamus simptomus numenkina (esą už durų pilna sunkesnių ligonių) arba, geriausiu atveju, siunčia gydytojo alergologo konsultacijai. O pastarosios laukti pacientams tenka dar 3 ar daugiau mėnesių.
  2. Gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, atlikęs paciento apžiūrą ir gavęs visą reikalingą informaciją apie paciento skundus konstatuoja, kad diagnozę patvirtinti padės alergijos tyrimai. Šių tyrimų sveikatos priežiūros įstaigos dažniausiai neatlieka, tad pacientui tenka kreiptis į privačias laboratorijas. Alergijos tyrimai atliekami visose privačiose laboratorijose, tad eiliniam asmeniui tenka priimti sunkų pasirinkimą: kur ir kokie tyrimai man bus geriausi.
  3. Gavus tyrimų rezultatus laukia pakartotinė konsultacija pas alergologą, kurios ir vėl tenka palaukti.

Kaip manote, ką daryti tuos 5-6 mėnesius nežinioje esančiam žmogui, kurį sveikatos bėdos vargina dabar? O dar blogiau, jei alergijai būdingi simptomai (alerginė sloga, egzema, alerginis konjunktyvitas ar alerginiai bėrimai ) vargina pačius mažiausius mūsų gyventojus?

bėrimai vaikui

Patikima pagalba kiekvienam lietuviui

 • Jūsų internetinė medicinos paslaugų platforma sukurta padėti būtent tokiems, nežinios kankinamiems pacientams? Kaip?

Taip. Trumpai tariant Allergomedica.lt padės visiems alergiją įtariantiems ar žinantiems apie savo ar savo mažylio ligą. Čia greitai ir nesudėtingai, be ilgo laukimo galima ne tik užsiregistruoti konsultacijai pas pačio aukščiausio lygio gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, bet ir įsigyti alergijų tyrimus. Esame pirmieji Lietuvoje, siūlantys "susirinkti" norimus ištirti alergenus ir susidaryti tik Jums tinkantį ir aktualų tiriamų alergenų rinkinį. Tai kiekvienas Allergomedica.lt lankytojas gali padaryti vienam ar net keliems šeimos nariams vienu metu, parinkdamas ne tik daugeliui įprastais tapusius vadinamuosius "palečių" bet ir pavienių alergenų tyrimus. Šie tyrimai – ypatingi tuo, kad juos atliekame nenuginčytinai geriausiu ir tiksliausiu (tokiu jį pripažino pasaulio alergologų organizacija) Phadia ImmunoCAP metodu. Renkantis tyrimų krepšelį pacientus nudžiugins ir didelis pasirenkamų alergenų spektras. Tai palengvins gyvenimą ne tik tiems, kurie turi aiškų įtariamų alergenų sąrašą, bet ir tiems, kuriems alergija jau yra diagnozuota. Tokie pacientai galės atlikti tikslingus tyrimus savo alergijos eigos stebėsenai. Na, o norintiems į savo alergiją pažvelgti giliau ir gauti dar detalesnius atsakymus į tai, kaip su liga susigyventi ir kaip ją gydyti siūlome atlikti molekulinius, alergenų komponentų tyrimus.

Viskas ką reikia padaryti - sukomplektuoti sau ir savo šeimai norimų atlikti alergijų tyrimų krepšelį ir, atlikus apmokėjimą priduoti kraują tyrimams bet kurioje, patogioje vietoje esančioje laboratorijoje. Tai galima padaryti įvairiose lokacijose net 16-oje Lietuvos miestų. Nors atliekami alergijos tyrimai Vilniuje, mūsų partneriai kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose mielai paima kraujuką ir perduoda jį mums. Taip užtikriname, kad kokybiškos paslaugos būtų prieinamos kiekvienam lietuviui. Atsakymai pacientą pasiekia jau po kelių dienų elektroniniu paštu.

alergijos tyrimai

 • Galimybė susidėlioti sau aktualių alergenų rinkinį skamba tikrai įspūdingai, tačiau ką daryti, jei nė neįtari kas sukelia tavo problemas?

Nežinantiems nuo ko pradėti siūlomas unikalus alerginių tyrimų paketas – Allergomedica programa. Šios programos metu, paciento paprašome užpildyti anketą ir papasakoti, kokie simptomai ir kokiomis aplinkybėmis vargina. Na o tada atliekami keletas tyrimų paeiliui: pirmiausia atliekamas "apžvalginis" tyrimas 36-iems, Lietuvos specialistų atrinktiems alergenams. Jo metu pamatome bendrą paciento alergijos vaizdą: kokiems alergenams pacientas įsijautrinęs. Šiuos rezultatus, kartu su paciento anketoje nurodytais simptomais vertina mūsų klinikos medicinos darbuotojai. Toks kompleksinis paciento būklės ir apžvalginio tyrimo rezultatų vertinimas leidžia mūsų specialistams parinkti ir atlikti papildomus tyrimus. Dar kartelį 100% patvirtinti jau matomą paciento alergiją ir, be abejonės, papildomai ištirti pacientą dėl kitų nerimą keliančių “įtariamų” alergenų. Na o tada, siekiant, kad mūsų pacientams tyrimai duotų daugiausiai naudos – atliekame ir alergenų molekulinius tyrimus. Tai leidžia pacientui gauti visapusišką informaciją apie savo ligą, o nuėjus pas gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą išvengti bereikalingų pakartotinių vizitų.

Taip pat, kaip jau minėjau, puikiai suprantame, kad tyrimus pasidaręs žmogus kurį laiką vis dar yra nežinioje, ką su šia informacija daryti. Tad kartu su Allergomedica programos atsakymais kiekvienas pacientas gauna pagal savo nurodytus nusiskundimus ir tyrimo rezultatus parengtą gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo komentarą, kuriame gydytojas paprasta, suprantama kalba paaiškina rezultatus, pateikia savo įžvalgas ir pirmines ligos gydymo ir valdymo rekomendacijas. Allergomedica programą taip pat galima įsigyti internetu, o kraują priduoti bet kurioje mūsų partnerių laboratorijoje, net 16-oje Lietuvos miestų.

 • Pastebėjome, kad Jūsų platformoje gausu ir įdomios informacijos apie visas alergines ligas. Ar galime teigti, kad taip bandote padėti nežinioje esantiems pacientams?

Be abejonės. Šiais laikais savo ar savo mažylio sveikata susirūpinęs žmogus atsakymų pirmiausia ieško internete. Ne veltui paplitęs angliškas posakis „tiesiog paieškok google“ (angl. Just google it). Tačiau kai kalbame apie mūsų sveikatą - akla informacijos paieška gali tapti netgi žalinga. Kalbindami alergiškus pacientus ir bendradarbiaudami su gydytojais alergologais padarėme išvadą: informacijos internete – apstu, tačiau dauguma jos – klaidinga arba mažai naudinga pacientui. Dėl šios priežasties savo platformą nuolat papildome kokybiškais, patikimais ir pacientui naudingais straipsniais apie alergines ligas, jų diagnostiką ir gydymą. Juk patikima informacija – jėga, galinti neįtikėtinai pagelbėti kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo ar savo šeimos sveikata.

 

 • Minėjote, kad Jūsų platformoje galima ir užsiregistruoti pas specialistą. Kaip paprastam žmogui pasirinkti: pirma registruotis pas gydytoją ar atlikti tyrimus?

Atsakymas į šį klausimą - paprastas. Pradėkite nuo to, kas jums galės greičiausiai suteikti pagalbą. Jei esate netoli mūsų klinikos, įsikūrusios Vilniuje, be abejonės pradžioje galite užsiregistruoti gydytojo konsultacijai. Mūsų gydytojai alergologai, kruopščiai išanalizavę Jūsų situaciją padės pasirinkti tyrimus. Kraują jiems priduoti galėsite šalia esančiame procedūriniame, o alergijos tyrimai taip pat bus atlikti vietoje - priešais gydytojo kabinetą esančioje laboratorijoje. Tačiau jei gyvenate kitame mieste, ar užsienyje ir iki klinikos Vilniuje nuvykti darbo metu nėra taip paprasta – nedvejokite ir newdelskite. Registruokitės pačių susidaryto alergenų sąrašo ar Allergomedica programos tyrimams. Taip greitai sužinosite bent pirminius atsakymus į sau rūpimus klausimus, o sulaukę vizito pas gydytoją alergologą - jį maloniai nustebinsite. Atlikti tyrimai gydytojui padės dar greičiau ir efektyviau padėti Jums išspręsti Jus ar Jūsų mažylį kamuojančias problemas.

Allergomedica klinika - gydytojų alergologų, laboratorinės medicinos specialistų, IT specialistų ir mokslininkų komanda, suteikianti greitą ir profesionalią pagalbą kūdikiams, vaikams ir suaugusiems. Klinikoje vykdomos konsultacijos, atliekami alergijos tyrimai iš kraujo ir alergijos tyrimai ant odos, taikomi naujausi alerginių ligų gydymo metodai visiems, kuriuos vargina alerginė sloga, bronchinė astma, dilgėlinė, egzema, atopinis dermatitas, įtariama alergija maisto produktams ar cheminėms medžiagoms.

 

Nauji straipsniai

 • Endodontinio gydymo priežastys ir negydomų dantų pasekmės

  Endodontinio gydymo pavadinimas yra kilęs iš graikų k. endo – viduje ir odont – dantis. Jei dantis pažeistas dėl rimtos traumos, nekokybiško gydymo, nekokybiško plombavimo ar ilgiau negydomo dantų ėduonies, esančioms burnoje bakterijoms atsiveria tiesus kelias į dantų šaknų kanalus. Kas vyksta, uždelsus gydymą, pasakoja Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ ilgametis...
 • Gripas didina infarkto riziką. Ką daryti?

  Geriau nelaukti, kol širdies sveikatą išbandys pavojinga infekcija. Pažangūs kraujo tyrimai padeda įvertinti rizikos laipsnį, o tuomet galima imtis kraujotakos sistemą stiprinančių priemonių. Nustatyta, kad susirgus ar ką tik persirgus gripu, bronchitu ar plaučių uždegimu daug kartų išauga infarkto ar insulto rizika. Tokios pavojingos kvėpavimo takų infekcijos sukelia uždegimą, kuris gali...
 • Kuo skiriasi botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijos?

  Pacientai dažnai neskiria, kada naudojamas botulino toksinas ir kada hialurono užpildai. Skirtumai tarp jų gali atrodyti ne visai aiškūs. Savo praktikoje visada stengiuosi paaiškinti savo pacientams „Botokso” ir odos užpildų savybes bei patariu, kas jiems tinka geriausiai. Botulino toksinas yra neurotoksinis baltymas, kurį produkuoja bei išskiria bakterijos (Clostridium...
 • Biopunktūrinė diagnostika – kas tai?

  Gydytojui-homeopatui kasdien tenka aiškinti daugelio organų reikšmę ir veikimo principus pacientams. Šiuolaikinis žmogus, kuris daug žino apie įvairius įrenginius, deja, be galo mažai nutuokia apie savo paties kūną – neretai net nekreipia dėmesio į akivaizdžius pakitimus – iškrypusią laikyseną ar per didelį pilvuką. Kas tie akupunktūriniai taškai? Žmogaus išorė byloja apie...
 • Keratokonusas – klastinga akių liga, šiandien sustabdoma moderniu metodu

  Būtų sunku pervertinti regėjimo svarbą žmogaus gyvenime. Nenuostabu, kad žmonės, paklausti, ką galėtų pasakyti apie aklumą, pirmiausia jį įvardija kaip didelę nelaimę. Visiškai ar iš dalies netekti regos visais laikais buvo laikoma gyvenimo tragedija, kai žmogus nuo supančio pasaulio atskiriamas tamsos siena. „Šiais laikais su regos problemomis susiduria tiek daug žmonių, kad labiau...
 • Gydytoja atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie skiepus nuo gripo

  Įsibėgėjant peršalimo ligų ir gripo sezonui, auga ir skiepų nuo gripo viruso paklausa. Tiesa, kasdien su pacientais bendraujantys šeimos gydytojai pastebi, kad vis dar kyla nemažai įvairių dvejonių ir neaiškumų dėl gripo vakcinos. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Inga Lapūnienė atsako į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus. Kodėl gripu reikia skiepytis kasmet?...
 • Trumpai apie vandens svarbą organizmui

  Trumpai apie vandens svarbą organizmui. Vanduo – gyvybė. Atrodo, visi nė kartą girdėjome šitą sentenciją, tačiau turbūt ne visada susimąstome, kas už to slypi. Taip pat visi žinome, kad reikia gerti pakankamai vandens, tačiau ar taip iš tiesų darome? Esmė labia paprasta : kaip gyvos būtybės esame sudarytos iš ląstelių, kurių apie 80 % sudaro vanduo. Tik įsivaizduokite – 80%! Tikrai...
 • Dantų protezavimas: 3 dažniausiai užduodami klausimai

  Šiuolaikinius prarastų dantų atkūrimo būdus, anot klinikos „Dantų harmonija“ profesionalų, reikėtų vadinti ne protezavimu, o atkūrimu. Šiuolaikinės technologijos padeda atkurti ne tik estetinę dantų išvaizdą, bet ir visas dantų funkcijas. Nepaisant to, dantų protezavimas vis dar apipintas daugybe mitų ir klausimų. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia...
 • Plaukų slinkimo gydymas: kaip gydyti?

  Pastebėję pirmuosius plaukų slinkimo požymius sunerimsta visi – tiek moterys, tiek ir vyrai. O kartais plaukai ima slinkti ir vaikams. Ieškodami problemos sprendimo, vyrai renkasi iš dviejų galimybių – skuta galvą plikai arba bando išsaugoti plaukus. Moterys vienareikšmiškai ieško kuo efektyvesnių būdų išsaugoti bei sustiprinti savo plaukus. Plaukų slinkimo gydymas...
 • Ramentai: kokius rinktis?

  Kartais gyvenime nutinka nenumatytų situacijų, nelaimingų atsitikimų, kuriems įvykus iškyla poreikis įsigyti ramentus – pagalbinę priemonę, lengvinančią judėjimą. Paprastai ramentų prireikia po kojų, stuburo traumų, operacijų. Sutikime, tai nekasdienis pirkinys ir tol, kol neprireikia, nelabai juo ir domimės. Tad atsiradus poreikiui dažnam kyla klausimai, kokie ramentai geriausi ir į ką...
 • Kaklo kraujagyslių mikrotraumatizavimas

  CABEAU kelioninės pagalvėlės - ne tik prabangus patogumas kelionėje, bet ir sveikata. Keliauti visada smagu, o patogiai keliauti dar smagiau! Tačiau kartais ilgų kelionių metu tenka pasirūpinti ne tik patogumu, bet ir sveikata. Visi puikiai žinome, kad ilgesnių kelionių mašina ir skrydžių metu svarbu daryti kojų mankštas, gerti daugiau skysčių, naudoti kompresines kojines. Visa tai padeda...
 • Bioritmai ir grožis: viskam savas laikas

  Žmogaus kūnas – tobula sistema, kurios veikimo mechanizmai vis dar verčia aikčioti net labiausiai patyrusius mokslininkus. Tačiau, didžiausiam mūsų, norinčių gyventi harmoningai ir atrodyti nepriekaištingai, nusivylimui tenka pripažinti, kad tobulai mūsų kūnai veikia tik idealiomis sąlygomis. O jas dažnai savo gyvenime sukomplikuojame patys. Tad šįsyk siūlome susipažinti, o gal tik...
 • Ar tai žvynelinė?

  Psoriazė arba žvynelinė - ilgalaikė autoimuninė liga, kuriai būdingos netipinės odos dėmės. Paprastai šie odos plotai yra raudoni, sausi, niežti ir pleiskanoti. Tamsesnės odos žmonėms dėmės gali būti purpurinės spalvos. Psoriazės sunkumas būna įvairus - nuo mažų, lokalių dėmių iki viso kūno apdengimo. Paprastai laikoma, kad psoriazė yra genetinė liga, kurią sukelia aplinkos veiksniai....
 • Gydymas breketais: ką reikia žinoti?

  Breketai neabejotinai yra vienas populiariausių sprendimų siekiant ištiesinti dantis ir gydant sąkandžio anomalijas. Nors naujausių technologijų laikais atsiranda ir kitų būdų, bet breketai tvirtai laiko lyderio pozicijas. Tam įtakos turi patikrinti metodai, gydymo rezultatai ir geras kainos bei kokybės santykis. Apie breketus trumpai... Tai nenuimami metaliniai ortodontiniai...
 • Pažangi ląstelinė terapija leidžia atnaujinti sąnario kremzlę ir išvengti sąnarių protezavimo

  Daugeliui patinka pirkti naujus baldus ar drabužius, visai nepagalvojus apie galimybę juos atnaujinti. Bet ar daug tokių, kurie norėtų turėti dirbtinį sąnarį, jei žinotų apie galimybę atstatyti pažeistą sąnario kremzlę be papildomų svetimkūnių organizme? Pasaulyje vis labiau populiarėjanti inovatyvi sąnario kremzlės gydymo koncepcija „MaioRegen“ pamažu įsitvirtina ir Lietuvoje....