Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Sveikatos sistemos problemas spręs medikų ir IT specialistų komanda

2018 m. birželio 29 d.

 

Mėnesius trunkančios eilės pas gydytoją - beveik kiekvienam lietuviui pažįstama problema. Kol sveikatos apsaugos darbuotojai šią problemą bando spręsti daugiau ar mažiau veiksmingomis priemonėmis, Lietuvoje alergologijos inovatoriais laikoma Allergomedica klinika problemą pasiryžo spręsti kitaip: sukurdami ir nuolat tobulindami analogų Lietuvoje neturinčią ir pirmąją tokią patikimos, į pacientui rūpimus klausimus atsakančios informacijos ir greitai pasiekiamų medicininių paslaugų el. platformą Allergomedica.lt.

Minėtos platformos dėka kiekvienas susidūręs su alergijos problema galės gauti greitą ir efektyvią pagalbą vos kelių mygtukų paspaudimu. Kas paskatino novatorišką klinikos darbuotojų komandos požiūrį į sveikatos priežiūros sistemos problemas ir kokie Allergomedica komandos IT specialistų sprendimai padės pagalbos sulaukti kiekvienam su alergija susidūrusiam pacientui? Kalbiname Allergomedica klinikos produkto vadovę Aureliją Pultinevičienę.

Tenka nueiti kryžiaus kelius

 • Savo kasdieninėje aplinkoje vis dažniau sutinkame alergijos kankinamų žmonių, dėl vaikų sveikatos nerimaujančių ir atsakymų į rūpimus klausimus nerandančių jaunų tėvelių Ar būtent tai paskatino Jus ieškoti naujų problemos sprendimo būdų?

Be abejonės. Susirgimo alergija mąstai - nuolat auga. Vis daugiau vaikų tampa alergiški vienam ar kitam maisto produktui, kiek vėliau juos pradeda varginti alerginė sloga, darosi sunku kvėpuoti, vystosi alerginė astma. Pasaulyje šiuo metu tokių asmenų – virš milijardo, o medikų bendruomenė jau kurį laiką šią ligą vadina pandemine. Tai paskatino mūsų norą padėti šios ligos įkaitais tapusiems pacientams ir iki šiol tai bandėme padaryti kitais būdais. Jau daugybę metų mūsų komanda pasaulyje pripažintais alergijų diagnostikos ir gydymo sprendimais padeda Lietuvos gydymo įstaigoms, bendradarbiauja ir dalinasi naujausia informacija su Lietuvos gydytojais alergologais ir klinikiniais imunologais.

Tačiau pastebėjome, kad visos šios pagalbos priemonės retai pasiekia patį svarbiausią žmogų - pacientą. Ir visai ne dėl to, kad medicinos profesionalai nenorėtų šios pagalbos suteikti. Tiesiog, pasiekti šiuos specialistus – itin sudėtinga. Įsivaizduokite, štai "klasikinis" alergine sloga pirmą kartą susirgusio paciento "kryžiaus kelias":

  1. Pirmiausia tenka apsilankyti pas šeimos gydytoją. Kadangi alergijos simptomai dažnai įvertinami kaip mažai pavojingi, vizito tenka laukti nuo 1 iki 3 mėnesių. Šis, blogiausiu atveju, paciento jaučiamus simptomus numenkina (esą už durų pilna sunkesnių ligonių) arba, geriausiu atveju, siunčia gydytojo alergologo konsultacijai. O pastarosios laukti pacientams tenka dar 3 ar daugiau mėnesių.
  2. Gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, atlikęs paciento apžiūrą ir gavęs visą reikalingą informaciją apie paciento skundus konstatuoja, kad diagnozę patvirtinti padės alergijos tyrimai. Šių tyrimų sveikatos priežiūros įstaigos dažniausiai neatlieka, tad pacientui tenka kreiptis į privačias laboratorijas. Alergijos tyrimai atliekami visose privačiose laboratorijose, tad eiliniam asmeniui tenka priimti sunkų pasirinkimą: kur ir kokie tyrimai man bus geriausi.
  3. Gavus tyrimų rezultatus laukia pakartotinė konsultacija pas alergologą, kurios ir vėl tenka palaukti.

Kaip manote, ką daryti tuos 5-6 mėnesius nežinioje esančiam žmogui, kurį sveikatos bėdos vargina dabar? O dar blogiau, jei alergijai būdingi simptomai (alerginė sloga, egzema, alerginis konjunktyvitas ar alerginiai bėrimai ) vargina pačius mažiausius mūsų gyventojus?

bėrimai vaikui

Patikima pagalba kiekvienam lietuviui

 • Jūsų internetinė medicinos paslaugų platforma sukurta padėti būtent tokiems, nežinios kankinamiems pacientams? Kaip?

Taip. Trumpai tariant Allergomedica.lt padės visiems alergiją įtariantiems ar žinantiems apie savo ar savo mažylio ligą. Čia greitai ir nesudėtingai, be ilgo laukimo galima ne tik užsiregistruoti konsultacijai pas pačio aukščiausio lygio gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, bet ir įsigyti alergijų tyrimus. Esame pirmieji Lietuvoje, siūlantys "susirinkti" norimus ištirti alergenus ir susidaryti tik Jums tinkantį ir aktualų tiriamų alergenų rinkinį. Tai kiekvienas Allergomedica.lt lankytojas gali padaryti vienam ar net keliems šeimos nariams vienu metu, parinkdamas ne tik daugeliui įprastais tapusius vadinamuosius "palečių" bet ir pavienių alergenų tyrimus. Šie tyrimai – ypatingi tuo, kad juos atliekame nenuginčytinai geriausiu ir tiksliausiu (tokiu jį pripažino pasaulio alergologų organizacija) Phadia ImmunoCAP metodu. Renkantis tyrimų krepšelį pacientus nudžiugins ir didelis pasirenkamų alergenų spektras. Tai palengvins gyvenimą ne tik tiems, kurie turi aiškų įtariamų alergenų sąrašą, bet ir tiems, kuriems alergija jau yra diagnozuota. Tokie pacientai galės atlikti tikslingus tyrimus savo alergijos eigos stebėsenai. Na, o norintiems į savo alergiją pažvelgti giliau ir gauti dar detalesnius atsakymus į tai, kaip su liga susigyventi ir kaip ją gydyti siūlome atlikti molekulinius, alergenų komponentų tyrimus.

Viskas ką reikia padaryti - sukomplektuoti sau ir savo šeimai norimų atlikti alergijų tyrimų krepšelį ir, atlikus apmokėjimą priduoti kraują tyrimams bet kurioje, patogioje vietoje esančioje laboratorijoje. Tai galima padaryti įvairiose lokacijose net 16-oje Lietuvos miestų. Nors atliekami alergijos tyrimai Vilniuje, mūsų partneriai kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose mielai paima kraujuką ir perduoda jį mums. Taip užtikriname, kad kokybiškos paslaugos būtų prieinamos kiekvienam lietuviui. Atsakymai pacientą pasiekia jau po kelių dienų elektroniniu paštu.

alergijos tyrimai

 • Galimybė susidėlioti sau aktualių alergenų rinkinį skamba tikrai įspūdingai, tačiau ką daryti, jei nė neįtari kas sukelia tavo problemas?

Nežinantiems nuo ko pradėti siūlomas unikalus alerginių tyrimų paketas – Allergomedica programa. Šios programos metu, paciento paprašome užpildyti anketą ir papasakoti, kokie simptomai ir kokiomis aplinkybėmis vargina. Na o tada atliekami keletas tyrimų paeiliui: pirmiausia atliekamas "apžvalginis" tyrimas 36-iems, Lietuvos specialistų atrinktiems alergenams. Jo metu pamatome bendrą paciento alergijos vaizdą: kokiems alergenams pacientas įsijautrinęs. Šiuos rezultatus, kartu su paciento anketoje nurodytais simptomais vertina mūsų klinikos medicinos darbuotojai. Toks kompleksinis paciento būklės ir apžvalginio tyrimo rezultatų vertinimas leidžia mūsų specialistams parinkti ir atlikti papildomus tyrimus. Dar kartelį 100% patvirtinti jau matomą paciento alergiją ir, be abejonės, papildomai ištirti pacientą dėl kitų nerimą keliančių “įtariamų” alergenų. Na o tada, siekiant, kad mūsų pacientams tyrimai duotų daugiausiai naudos – atliekame ir alergenų molekulinius tyrimus. Tai leidžia pacientui gauti visapusišką informaciją apie savo ligą, o nuėjus pas gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą išvengti bereikalingų pakartotinių vizitų.

Taip pat, kaip jau minėjau, puikiai suprantame, kad tyrimus pasidaręs žmogus kurį laiką vis dar yra nežinioje, ką su šia informacija daryti. Tad kartu su Allergomedica programos atsakymais kiekvienas pacientas gauna pagal savo nurodytus nusiskundimus ir tyrimo rezultatus parengtą gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo komentarą, kuriame gydytojas paprasta, suprantama kalba paaiškina rezultatus, pateikia savo įžvalgas ir pirmines ligos gydymo ir valdymo rekomendacijas. Allergomedica programą taip pat galima įsigyti internetu, o kraują priduoti bet kurioje mūsų partnerių laboratorijoje, net 16-oje Lietuvos miestų.

 • Pastebėjome, kad Jūsų platformoje gausu ir įdomios informacijos apie visas alergines ligas. Ar galime teigti, kad taip bandote padėti nežinioje esantiems pacientams?

Be abejonės. Šiais laikais savo ar savo mažylio sveikata susirūpinęs žmogus atsakymų pirmiausia ieško internete. Ne veltui paplitęs angliškas posakis „tiesiog paieškok google“ (angl. Just google it). Tačiau kai kalbame apie mūsų sveikatą - akla informacijos paieška gali tapti netgi žalinga. Kalbindami alergiškus pacientus ir bendradarbiaudami su gydytojais alergologais padarėme išvadą: informacijos internete – apstu, tačiau dauguma jos – klaidinga arba mažai naudinga pacientui. Dėl šios priežasties savo platformą nuolat papildome kokybiškais, patikimais ir pacientui naudingais straipsniais apie alergines ligas, jų diagnostiką ir gydymą. Juk patikima informacija – jėga, galinti neįtikėtinai pagelbėti kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo ar savo šeimos sveikata.

 

 • Minėjote, kad Jūsų platformoje galima ir užsiregistruoti pas specialistą. Kaip paprastam žmogui pasirinkti: pirma registruotis pas gydytoją ar atlikti tyrimus?

Atsakymas į šį klausimą - paprastas. Pradėkite nuo to, kas jums galės greičiausiai suteikti pagalbą. Jei esate netoli mūsų klinikos, įsikūrusios Vilniuje, be abejonės pradžioje galite užsiregistruoti gydytojo konsultacijai. Mūsų gydytojai alergologai, kruopščiai išanalizavę Jūsų situaciją padės pasirinkti tyrimus. Kraują jiems priduoti galėsite šalia esančiame procedūriniame, o alergijos tyrimai taip pat bus atlikti vietoje - priešais gydytojo kabinetą esančioje laboratorijoje. Tačiau jei gyvenate kitame mieste, ar užsienyje ir iki klinikos Vilniuje nuvykti darbo metu nėra taip paprasta – nedvejokite ir newdelskite. Registruokitės pačių susidaryto alergenų sąrašo ar Allergomedica programos tyrimams. Taip greitai sužinosite bent pirminius atsakymus į sau rūpimus klausimus, o sulaukę vizito pas gydytoją alergologą - jį maloniai nustebinsite. Atlikti tyrimai gydytojui padės dar greičiau ir efektyviau padėti Jums išspręsti Jus ar Jūsų mažylį kamuojančias problemas.

Allergomedica klinika - gydytojų alergologų, laboratorinės medicinos specialistų, IT specialistų ir mokslininkų komanda, suteikianti greitą ir profesionalią pagalbą kūdikiams, vaikams ir suaugusiems. Klinikoje vykdomos konsultacijos, atliekami alergijos tyrimai iš kraujo ir alergijos tyrimai ant odos, taikomi naujausi alerginių ligų gydymo metodai visiems, kuriuos vargina alerginė sloga, bronchinė astma, dilgėlinė, egzema, atopinis dermatitas, įtariama alergija maisto produktams ar cheminėms medžiagoms.

 

Nauji straipsniai

 • DDR terapija vyrams gerina intymiąją sveikatą

  Tik klinikoje „Sveikatos garantas“ galite išmėginti pačią karščiausią Lietuvą pasiekusią naujieną – individualias ir ilgalaikiai paveikias „BTL EMSELLA“ procedūras! Tokio maksimalaus poveikio Jums nesuteiks nė vienas elektromagnetines bangas taikantis gydymo aparatas, įprastai nefokusuotai veikiantis tik paviršinį raumenų sluoksnį. HIFEM (High-Intensity...
 • Kanapių sėklos - viskas, ką reikia žinoti

  Kalbant apie riešutus ir sėklas, kanapių sėklos yra tarsi mokyklos pirmūnas ir futbolo komandos kapitonas. Vos keliuose šaukštuose šių sėklų yra gausybė maisto medžiagų, jas lengva apdoroti ir paruošti vartojimui bei joms būdingas malonus riešutus primenantis skonis. Ir ne, nuo jų tikrai neapsvaigsite. Žemiau rasite visą informaciją apie tai, kaip įsigyti ir valgyti šias smulkias sėklas. Ar...
 • Veido jautrumas, raudonis ir rezocėja. Kaip gali padėti mezoterapija?

  Milijonai žmonių kenčia nuo odos paraudimo, susijusio su uždegimu, kuris gali sukelti bendrą diskomfortą ir įtakoja mūsų asmeninę gerovę mūsų kasdieniame ir socialiniame gyvenime. Odos degimas, laikina ar nuolatinė eritema, telangiektazija, pustulės, papulės ir niežulys, tokie simptomai parodo odos jautrumą ir uždegimą. Padidėjęs odos uždegiminių metabolitų vaidmuo atlieka svarbų vaidmenį...
 • Pirmieji ligos požymiai pasireiškė vos 20-ies

  Paviršinių venų varikozė arba lėtinis venų nepakankamumas – liga, kuri atsiranda dėl paviršinių venų vožtuvų nesandarumo. Kitaip tariant, šią ligą turinčiam žmogui išsiplečia paviršinės kraujagyslės, o per odą matosi išsiplėtusios ir iššokusios venos, nes kraujas į kojas priteka gerai, tačiau laiku nebesugrįžta atgal į širdį. Skaičiuojama, kad vadinamoji venų varikozė kankina maždaug...
 • Makšties infekcijos pastojus – pavojingiau, nei manėte

  Įvairūs makšties uždegimai – nemaloni tema visoms moterims, tačiau ypač grėsminga nėščiosioms. Kaip išvengti infekcijų, jas atpažinti ir kodėl atsainus požiūris į gydymą gali stipriai pakenkti, konsultuoja medicinos mokslų daktarė Lina Čiaplinskienė, klinikos „Motina ir vaikas“ akušerė-ginekologė. Kada ir kodėl sunerimti? Lytinių organų infekcijomis moterys nėštumo metu...
 • Purškiamas magnio aliejus GERA KARMA – naujas produktas Lietuvoje!

  Lietuvoje vis labiau populiarėja naujos kartos magnio preparatai – purškiamas magnis, įsisavinamas per odą (transderminis preparatas), dar vadinamas „magnio aliejumi“. Apie jį mums sutiko oficialaus Zechstein Inside transderminio magnio platintojas, gamintojas ir oficialus distributorius Lietuvoje, uždarosios akcinės bendrovės „GERA KARMA“ vadovas Andrejus...
 • Nėščiųjų sveikata: kaip nepasiklysti tyrimų labirinte?

  Kiekviena besilaukianti moteris tikisi, kad nėštumas ir gimdymas bus be komplikacijų, o vaikelis gims sveikas. Įvertinti riziką mamos ir kūdikio sveikatai padeda laiku atlikti tyrimai. Kada ir kokius reikėtų atlikti, jeigu nėščioji sveika, kokie rekomenduojami, jeigu ji turi sveikatos sutrikimų? Ar užtenka nemokamų ir kokiais atvejais praverstų išsitirti papildomai? Apie tai šnekamės su...
 • Mikroorganizmai, slypintys patalynėje

  Daugelis esame girdėję apie patalynės erkutes, kurios slypi patalynėje, čiužiniuose, gali būti net drabužiuose, pliušiniuose žaisluose. Jei nejaučiame alergijos ar kitų nemalonių reiškinių, galbūt visai nesureikšminame fakto, kad mūsų lovose knibžda tūkstančiai mikroorganizmų, tuo labiau negalime jų pamatyti plika akimi. Tie žmonės, kuriems akivaizdžiai pasireiškia alergijos simptomai, sukelti...
 • Pasirašyta 2020 metų Nacionalinė kolektyvinė sutartis!

  Š.m. liepos 10 d.Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir penkioliką profesinių sąjungų, tarp jų ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga (LSADPS), pirmininkė Aldona Baublytė, kuri atstovavo LSADPS kolektyvinę narę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinę sąjungą, pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį,...
 • Vaikų dantukų priežiūra: kaip apsaugoti burnos ertmę?

  Nors tėveliai patys žino ir labai dažnai kartoja, kad sveika burnos ertmė prasideda nuo tinkamų įpročių, kurie turi būti ugdomi dar vaikystėje, deja, dažniausiai vaikai nėra mokomi tinkamai prižiūrėti savo dantukų. Bent jau ne taip intensyviai ir kruopščiai, kaip kad rekomenduoja odontologai. Statistikos tyrimai atskleidžia, kad beveik 80 procentų vaikų, kurių amžius nuo 7 iki 8 metų,...
 • Nepiktybinė, bet agresyvi jaunų moterų liga – endometriozė

  Endometriozė yra labai plačiai tarp jaunų moterų paplitusi liga. Daugeliu atvejų endometriozė yra besimptomė ir praeina pasibaigus moters reprodukciniam periodui. Kita vertus, endometriozė siejama su nevaisingumu, todėl nekreipti dėmesio į šią ligą negalima. Kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo g. Vilniuje, akušerį ginekologą med. dr. Vilių Rudaitį. Kas yra...
 • Kaip pradėti mankštintis ir sveikiau gyventi?

  Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas padeda išvengti ligų ir gerina gyvenimo kokybę. Deja, tik nedidelė žmonių dalis gali būti laikomi pakankamai fiziškai aktyviais, na, o ir tie patys fiziškai aktyvūs žmonės dažnai per ilgai sėdi. Sveikatos apsaugos bei visuomenės sveikatos specialistai, konsultuodami įvairaus amžiaus ir sveikatos žmones turėtų atkreipti dėmesį ne tik į asmens mitybos ar...
 • Nėščiųjų atmintinė: kodėl reikia vengti sūrio ir kada jau nepatartina keliauti?

  Besilaukiančios moters dėl į pasaulį ateinančios naujos gyvybės laukia nemaži gyvenimo pokyčiai. Keičiantis kūnui ir moters savijautai, svarbu keisti ir kitus kasdienius įpročius, labiau rūpintis savo bei vaisiaus sveikata, taip pat atsižvelgti į gydytojo rekomendacijas. Plačiau apie tai, kas svarbu nėštumo laikotarpiu, kodėl reikia vengti tam tikro sūrio rūšių, kaip pasirinkti sportines...
 • Vilnietė Elena ryžosi išbandyti ypatingą grožio injekciją – tokių rezultatų nesitikėjo

  Smulkios raukšlelės, nuovargis, stangrumą praradusi oda – atrodo, daugumos moterų, sulaukusių daugiau nei 45-erių metų, atspindys veidrodyje. Menininkė, būsima juvelyrė Elena mano, kad kiekvienai iš mūsų turėtų būti svarbi išvaizda, tad ir ji nenumoja ranka į amžiaus paliekamas žymes veide, bet drąsiai kovoja su jomis. Savo patirtimi nusprendusi pasidalinti vilnietė atvirai pasakoja, ką...
 • Virškinimo ligos – gyvenimo būdo pasekmė

  Spartus gyvenimo tempas, nuolatinis skubėjimas, nereguliari mityba daugeliui atsiliepia įvairiomis virškinimo sistemos ligomis. Sergančiųjų jomis daugėja tiek mūsų šalyje, tiek visame pasaulyje. Pavasarį linkę paūmėti virškinimo sistemos sutrikimai vargina ir jaunus, ir vyresnio amžiaus žmones. Provokuoja stresai, įtampa Įvairūs virškinimo negalavimai yra vieni dažniausių, galintys...