Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosLigoninės, klinikosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Sveikatos sistemos problemas spręs medikų ir IT specialistų komanda

2018 m. birželio 29 d.

 

Mėnesius trunkančios eilės pas gydytoją - beveik kiekvienam lietuviui pažįstama problema. Kol sveikatos apsaugos darbuotojai šią problemą bando spręsti daugiau ar mažiau veiksmingomis priemonėmis, Lietuvoje alergologijos inovatoriais laikoma Allergomedica klinika problemą pasiryžo spręsti kitaip: sukurdami ir nuolat tobulindami analogų Lietuvoje neturinčią ir pirmąją tokią patikimos, į pacientui rūpimus klausimus atsakančios informacijos ir greitai pasiekiamų medicininių paslaugų el. platformą Allergomedica.lt.

Minėtos platformos dėka kiekvienas susidūręs su alergijos problema galės gauti greitą ir efektyvią pagalbą vos kelių mygtukų paspaudimu. Kas paskatino novatorišką klinikos darbuotojų komandos požiūrį į sveikatos priežiūros sistemos problemas ir kokie Allergomedica komandos IT specialistų sprendimai padės pagalbos sulaukti kiekvienam su alergija susidūrusiam pacientui? Kalbiname Allergomedica klinikos produkto vadovę Aureliją Pultinevičienę.

Tenka nueiti kryžiaus kelius

 • Savo kasdieninėje aplinkoje vis dažniau sutinkame alergijos kankinamų žmonių, dėl vaikų sveikatos nerimaujančių ir atsakymų į rūpimus klausimus nerandančių jaunų tėvelių Ar būtent tai paskatino Jus ieškoti naujų problemos sprendimo būdų?

Be abejonės. Susirgimo alergija mąstai - nuolat auga. Vis daugiau vaikų tampa alergiški vienam ar kitam maisto produktui, kiek vėliau juos pradeda varginti alerginė sloga, darosi sunku kvėpuoti, vystosi alerginė astma. Pasaulyje šiuo metu tokių asmenų – virš milijardo, o medikų bendruomenė jau kurį laiką šią ligą vadina pandemine. Tai paskatino mūsų norą padėti šios ligos įkaitais tapusiems pacientams ir iki šiol tai bandėme padaryti kitais būdais. Jau daugybę metų mūsų komanda pasaulyje pripažintais alergijų diagnostikos ir gydymo sprendimais padeda Lietuvos gydymo įstaigoms, bendradarbiauja ir dalinasi naujausia informacija su Lietuvos gydytojais alergologais ir klinikiniais imunologais.

Tačiau pastebėjome, kad visos šios pagalbos priemonės retai pasiekia patį svarbiausią žmogų - pacientą. Ir visai ne dėl to, kad medicinos profesionalai nenorėtų šios pagalbos suteikti. Tiesiog, pasiekti šiuos specialistus – itin sudėtinga. Įsivaizduokite, štai "klasikinis" alergine sloga pirmą kartą susirgusio paciento "kryžiaus kelias":

  1. Pirmiausia tenka apsilankyti pas šeimos gydytoją. Kadangi alergijos simptomai dažnai įvertinami kaip mažai pavojingi, vizito tenka laukti nuo 1 iki 3 mėnesių. Šis, blogiausiu atveju, paciento jaučiamus simptomus numenkina (esą už durų pilna sunkesnių ligonių) arba, geriausiu atveju, siunčia gydytojo alergologo konsultacijai. O pastarosios laukti pacientams tenka dar 3 ar daugiau mėnesių.
  2. Gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, atlikęs paciento apžiūrą ir gavęs visą reikalingą informaciją apie paciento skundus konstatuoja, kad diagnozę patvirtinti padės alergijos tyrimai. Šių tyrimų sveikatos priežiūros įstaigos dažniausiai neatlieka, tad pacientui tenka kreiptis į privačias laboratorijas. Alergijos tyrimai atliekami visose privačiose laboratorijose, tad eiliniam asmeniui tenka priimti sunkų pasirinkimą: kur ir kokie tyrimai man bus geriausi.
  3. Gavus tyrimų rezultatus laukia pakartotinė konsultacija pas alergologą, kurios ir vėl tenka palaukti.

Kaip manote, ką daryti tuos 5-6 mėnesius nežinioje esančiam žmogui, kurį sveikatos bėdos vargina dabar? O dar blogiau, jei alergijai būdingi simptomai (alerginė sloga, egzema, alerginis konjunktyvitas ar alerginiai bėrimai ) vargina pačius mažiausius mūsų gyventojus?

bėrimai vaikui

Patikima pagalba kiekvienam lietuviui

 • Jūsų internetinė medicinos paslaugų platforma sukurta padėti būtent tokiems, nežinios kankinamiems pacientams? Kaip?

Taip. Trumpai tariant Allergomedica.lt padės visiems alergiją įtariantiems ar žinantiems apie savo ar savo mažylio ligą. Čia greitai ir nesudėtingai, be ilgo laukimo galima ne tik užsiregistruoti konsultacijai pas pačio aukščiausio lygio gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, bet ir įsigyti alergijų tyrimus. Esame pirmieji Lietuvoje, siūlantys "susirinkti" norimus ištirti alergenus ir susidaryti tik Jums tinkantį ir aktualų tiriamų alergenų rinkinį. Tai kiekvienas Allergomedica.lt lankytojas gali padaryti vienam ar net keliems šeimos nariams vienu metu, parinkdamas ne tik daugeliui įprastais tapusius vadinamuosius "palečių" bet ir pavienių alergenų tyrimus. Šie tyrimai – ypatingi tuo, kad juos atliekame nenuginčytinai geriausiu ir tiksliausiu (tokiu jį pripažino pasaulio alergologų organizacija) Phadia ImmunoCAP metodu. Renkantis tyrimų krepšelį pacientus nudžiugins ir didelis pasirenkamų alergenų spektras. Tai palengvins gyvenimą ne tik tiems, kurie turi aiškų įtariamų alergenų sąrašą, bet ir tiems, kuriems alergija jau yra diagnozuota. Tokie pacientai galės atlikti tikslingus tyrimus savo alergijos eigos stebėsenai. Na, o norintiems į savo alergiją pažvelgti giliau ir gauti dar detalesnius atsakymus į tai, kaip su liga susigyventi ir kaip ją gydyti siūlome atlikti molekulinius, alergenų komponentų tyrimus.

Viskas ką reikia padaryti - sukomplektuoti sau ir savo šeimai norimų atlikti alergijų tyrimų krepšelį ir, atlikus apmokėjimą priduoti kraują tyrimams bet kurioje, patogioje vietoje esančioje laboratorijoje. Tai galima padaryti įvairiose lokacijose net 16-oje Lietuvos miestų. Nors atliekami alergijos tyrimai Vilniuje, mūsų partneriai kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose mielai paima kraujuką ir perduoda jį mums. Taip užtikriname, kad kokybiškos paslaugos būtų prieinamos kiekvienam lietuviui. Atsakymai pacientą pasiekia jau po kelių dienų elektroniniu paštu.

alergijos tyrimai

 • Galimybė susidėlioti sau aktualių alergenų rinkinį skamba tikrai įspūdingai, tačiau ką daryti, jei nė neįtari kas sukelia tavo problemas?

Nežinantiems nuo ko pradėti siūlomas unikalus alerginių tyrimų paketas – Allergomedica programa. Šios programos metu, paciento paprašome užpildyti anketą ir papasakoti, kokie simptomai ir kokiomis aplinkybėmis vargina. Na o tada atliekami keletas tyrimų paeiliui: pirmiausia atliekamas "apžvalginis" tyrimas 36-iems, Lietuvos specialistų atrinktiems alergenams. Jo metu pamatome bendrą paciento alergijos vaizdą: kokiems alergenams pacientas įsijautrinęs. Šiuos rezultatus, kartu su paciento anketoje nurodytais simptomais vertina mūsų klinikos medicinos darbuotojai. Toks kompleksinis paciento būklės ir apžvalginio tyrimo rezultatų vertinimas leidžia mūsų specialistams parinkti ir atlikti papildomus tyrimus. Dar kartelį 100% patvirtinti jau matomą paciento alergiją ir, be abejonės, papildomai ištirti pacientą dėl kitų nerimą keliančių “įtariamų” alergenų. Na o tada, siekiant, kad mūsų pacientams tyrimai duotų daugiausiai naudos – atliekame ir alergenų molekulinius tyrimus. Tai leidžia pacientui gauti visapusišką informaciją apie savo ligą, o nuėjus pas gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą išvengti bereikalingų pakartotinių vizitų.

Taip pat, kaip jau minėjau, puikiai suprantame, kad tyrimus pasidaręs žmogus kurį laiką vis dar yra nežinioje, ką su šia informacija daryti. Tad kartu su Allergomedica programos atsakymais kiekvienas pacientas gauna pagal savo nurodytus nusiskundimus ir tyrimo rezultatus parengtą gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo komentarą, kuriame gydytojas paprasta, suprantama kalba paaiškina rezultatus, pateikia savo įžvalgas ir pirmines ligos gydymo ir valdymo rekomendacijas. Allergomedica programą taip pat galima įsigyti internetu, o kraują priduoti bet kurioje mūsų partnerių laboratorijoje, net 16-oje Lietuvos miestų.

 • Pastebėjome, kad Jūsų platformoje gausu ir įdomios informacijos apie visas alergines ligas. Ar galime teigti, kad taip bandote padėti nežinioje esantiems pacientams?

Be abejonės. Šiais laikais savo ar savo mažylio sveikata susirūpinęs žmogus atsakymų pirmiausia ieško internete. Ne veltui paplitęs angliškas posakis „tiesiog paieškok google“ (angl. Just google it). Tačiau kai kalbame apie mūsų sveikatą - akla informacijos paieška gali tapti netgi žalinga. Kalbindami alergiškus pacientus ir bendradarbiaudami su gydytojais alergologais padarėme išvadą: informacijos internete – apstu, tačiau dauguma jos – klaidinga arba mažai naudinga pacientui. Dėl šios priežasties savo platformą nuolat papildome kokybiškais, patikimais ir pacientui naudingais straipsniais apie alergines ligas, jų diagnostiką ir gydymą. Juk patikima informacija – jėga, galinti neįtikėtinai pagelbėti kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo ar savo šeimos sveikata.

 

 • Minėjote, kad Jūsų platformoje galima ir užsiregistruoti pas specialistą. Kaip paprastam žmogui pasirinkti: pirma registruotis pas gydytoją ar atlikti tyrimus?

Atsakymas į šį klausimą - paprastas. Pradėkite nuo to, kas jums galės greičiausiai suteikti pagalbą. Jei esate netoli mūsų klinikos, įsikūrusios Vilniuje, be abejonės pradžioje galite užsiregistruoti gydytojo konsultacijai. Mūsų gydytojai alergologai, kruopščiai išanalizavę Jūsų situaciją padės pasirinkti tyrimus. Kraują jiems priduoti galėsite šalia esančiame procedūriniame, o alergijos tyrimai taip pat bus atlikti vietoje - priešais gydytojo kabinetą esančioje laboratorijoje. Tačiau jei gyvenate kitame mieste, ar užsienyje ir iki klinikos Vilniuje nuvykti darbo metu nėra taip paprasta – nedvejokite ir newdelskite. Registruokitės pačių susidaryto alergenų sąrašo ar Allergomedica programos tyrimams. Taip greitai sužinosite bent pirminius atsakymus į sau rūpimus klausimus, o sulaukę vizito pas gydytoją alergologą - jį maloniai nustebinsite. Atlikti tyrimai gydytojui padės dar greičiau ir efektyviau padėti Jums išspręsti Jus ar Jūsų mažylį kamuojančias problemas.

Allergomedica klinika - gydytojų alergologų, laboratorinės medicinos specialistų, IT specialistų ir mokslininkų komanda, suteikianti greitą ir profesionalią pagalbą kūdikiams, vaikams ir suaugusiems. Klinikoje vykdomos konsultacijos, atliekami alergijos tyrimai iš kraujo ir alergijos tyrimai ant odos, taikomi naujausi alerginių ligų gydymo metodai visiems, kuriuos vargina alerginė sloga, bronchinė astma, dilgėlinė, egzema, atopinis dermatitas, įtariama alergija maisto produktams ar cheminėms medžiagoms.

 

Nauji straipsniai

 • Seksologas: intymumas neturi būti gėda

  Kalbiname seksologą ir psichologą daktarą Gediminą Navaitį, kuris yra parašęs daugiau nei 30 knygų ir yra buvęs Seimo nariu. Papasakokite savo sąryšį su seksologija, ir kas jus pastumėjo gyvenime susidomėti šiuo mokslu, kaip toliau dėstėsi jūsų profesinis gyvenimas. Prof. Dr. Navaitis: Jūsų dėka galiu prisiminti savo profesinę praeitį ir pasakyti, kad virš 30 metų konsultuoju šeimas, kurios...
 • Kaip padėti savo vaikui išmokti mokytis?

  Vaikų akademinius gebėjimus ir potencialą paprastai esame įpratę vertinti pažymiais. Kai jie geri, kalbame apie mokinio perspektyvumą, kai prasti – bandome taisyti padėtį papildomomis darbo valandomis. Tačiau toks požiūris dažniausiai būna pernelyg siauras. Akademiniai rezultatai neturėtų būti painiojami su vaiko intelekto koeficientu t.y. gabumu. Daugeliu atvejų mokiniui visų pirma...
 • Daugėja psichologinės pagalbos galimybių visuomenei ir medikams

  Koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemijos metu prieinamą ir konfidencialią psichologinę pagalbą visuomenei aktyviau teiks psichikos sveikatos centrų psichologai ir emocinės paramos linijos. Taip pat startuoja medikams skirta savanoriška psichologinės pagalbos iniciatyva. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu,...
 • Purškiamas dezinfekavimo skystis - odai ir paviršiams

  Tai efektyvi ir greita odos ir paviršių dezinfekavimo priemonė, naikina bakterijas ir virusus. - Malonaus citrusų ir levandų kvapo; - Nedžiovina rankų, dėl sudėtyje esančios Alavijo, augalinio glicerino ir Vitamino E; - Patogus nešiotis ir naudotis. Tūbelėje yra 240 papurškimų, kurių užteks 50+ kartų. Naudojimas: - Priemonę naudokite neatskiestą. - 4 kartus papurškę priemonės...
 • Ką svarbu žinoti apie daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes?

  Neturite respiratoriaus FFP3, FFP2 ar medicininės kaukės? Ką svarbu žinoti apie daugkartinio naudojimo kaukes ir jų efektyvumą: Kas? K a i p? K o d ė l? Ką reiškia ,,daugkartinis naudojimas”? Vykdyti kaukės gamintojo nurodymus. Jeigu jų nėra: naudoti trumpai 1-2 val., keisti nauja pajutus drėgmę kaukėje)...
 • Kodėl vitaminas B12 yra svarbus mūsų organizmui?

  Daugelis žmonių yra girdėję apie šį vitaminą, tačiau tikrai ne visi susimąsto, kodėl jis mums reikalingas, iš kur jis gaunamas, ar be jo galėtume išgyventi? Pasaulio sveikatos organizacija teigia, jog daugiau nei 15 % gyventojų šiuo metu diagnozuotas vitamino B12 trūkumas, o apie 40 % – arti ribos, kai jo ims trūkti. Vitaminas B12 – tai B grupės vandenyje tirpus vitaminas,...
 • Kuo skiriasi dantų implantavimas nuo dantų protezavimo?

  Netekus vieno, kelių ar visų dantų, galima rinktis iš daugybės dantų atkūrimo būdų, bet dažniausi jų – dantų implantavimas arba protezavimas. Abu šie dantų gydymo metodai gali padėti susigrąžinti pilnavertį gyvenimą, atkurti kramtymo funkcijas, estetinį vaizdą. Taigi kokie yra esminiai dantų implantavimo ir dantų protezavimo skirtumai? Implantai – nepigu, tačiau inovatyvu ir...
 • Lietuvos kardiologai pataria pacientams, kaip elgtis koronaviruso pandemijos metu

  Suprasdamos pacientų nerimą dėl sveikatos ir bendros tvarkos pokyčių karantino metu, Lietuvos kardiologų draugija ir Lietuvos Širdies asociacija atsako į dažniausiai kylančius klausimus. REKOMENDACIJAS RASITE ČIA Pažymima, kad sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonės turi didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu, tai labiausiai pažeidžiama gyventojų...
 • „Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

  Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti ar stumti pasislėpus po ilgesne megztinio rankove. Tokių ir panašių gudrybių imamės tam, kad tik nereikėtų liestis prie tikrais pragaro vartais tiesiogine šio žodžio prasme virtusių...
 • Visa informacija apie koronavirusą – vienoje vietoje

  Nuo šiol visą oficialią informaciją apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams galima rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt. Tai vienintelis pagrindinis interneto adresas, kurį reikia įsiminti, kad nebūtumėte suklaidinti melagingų naujienų skleidėjų ar internetinių sukčių. „Labai svarbu visiems suprasti, kad...
 • Karantino metu psichologinė pagalba bus teikiama nuotoliniu būdu

  Pacientams, kuriems yra reikalingos Psichikos sveikatos centruose teikiamos psichologinės konsultacijos, sudaryta galimybė karantino metu jas gauti nuotoliniu būdu. Taip numatyta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu dėl gydymo įstaigų darbo organizavimo karantino metu. Pasak sveikatos apsaugos...
 • Klaipėdoje pradeda veikti mobilusis punktas

  Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 12 val., Klaipėdoje pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Punktas įkurtas aikštelėje prie „Švyturio arenos“, Dubysos g. 10. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad žmonėms būtina žinoti, kaip elgtis prieš skambinant ir vykstant į mobiliuosius punktus,...
 • Vilniuje pradeda veikti du mobilieji punktai, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19).

  Darbui paruošti ir jau šiandien, nuo 12 val., Vilniuje pradeda veikti du mobilieji punktai, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Vienas punktas įkurtas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje (Savanorių pr. 124), antrasis – „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje V. Gerulaičio 1 g. priešais...
 • Kaune jau šiandien pradeda veikti mobilusis punktas

  Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 12 val., Kaune pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Punktas įkurtas Kauno kempinge (Jonavos g. 51A). Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad žmonėms būtina žinoti, kaip elgtis prieš skambinant ir vykstant į mobiliuosius punktus, griežtai laikytis visų...
 • Tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami dar 4 ligoninių laboratorijose

  Santaros klinikų, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos nuo šiandien jau yra pasiruošusios atlikti tyrimus dėl naujojo koronaviruso infekcijos (COVID-19) nustatymo ir šiandien jau atlieka pirmuosius tyrimus. Taip startuoja naujų laboratorijų veikla. Tai reiškia, kad nuo šiandien Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių...