Pagal temą

Apteki, zakłady farmaceutyczneAptekiMedykamenty, materiały medyczneSuplementy żywnościowe, witaminyZiołaBadania medyczneBadania instrumentalneBadania medyczne, laboratoriaInna działalność w sektorze ochrony zdrowiaArtykuły dla przyszłych mam, artykuły niemowlęce i dziecięceFundacje i organizacje społeczne, towarzystwa, stowarzyszenia, klubyUczelnie i ośrodki szkolenioweOdontologiaImplantowanie zębów, implantyOdontolodzyOrtodonciProdukcja protez dentystycznychSprzęt stomatologiczny, materiałyStomatolodzy dziecięcyOptyka, okuliściOoftalmolodzy, lekarze chorób oczuOptykaPrywatne placówki medyczneAlergolodzy, immunolodzyBadania instrumentalneBadania medyczne, laboratoriaChirurdzyChirurdzy naczyniowiChirurgia laserowaChirurgia plastyczna i rekonstrukcyjnaDermatologia kosmetycznaDermatolodzyDietetycyEndokrynolodzyGastroenterolodzyGenetycyImplantowanie zębów, implantyKardiolodzyLekarze geriatrzy, gerontolodzyLekarze dziecięcy, pediatrzyLekarze chorób zakaźnychLekarze rodzinniLekarze chorób wewnętrznych, terapeuciLekarze chorób uszu, nosa, gardłaLogopedziMammolodzyMasaże, kinezyterapia, fizjoterapiaMedycyna estetycznaMedycyna bóluMedycyna naturalnaNeurolodzyNeurochirurdzyOdontolodzyOnkolodzyOoftalmolodzy, lekarze chorób oczuOpieka pielęgniarska, opieka nad chorymiOrtopedzi, traumatolodzPielęgnacja stóp, podiatrówPołożnicy, ginekologiaProktolodzyProfilaktyczne kontrole zdrowiaProdukcja protez dentystycznychPrywatne instytucje medycznePsycholodzy, psychiatrzy, psychoterapeuciPulmonolodzyReumatolodzySanatoria, ośrodki rehabilitacyjneStomatolodzy dziecięcySzczepionkiTerapia manualna, osteopaciToksykolodzy, neurolodzyUrolodzy, androlodzy, nefrolodzyWenerodermatolodzyPubliczne zakłady opieki zdrowotnejAmbulatoria, jednostki medyczneDomy opiekiKasy chorychMedycyna bóluOpieka pielęgniarska, opieka nad chorymiPolikliniki, przychodnieRatownictwo medyczneSanatoria, ośrodki rehabilitacyjneSprzęt medyczny, materiałyAparaty słuchoweMaterace medyczneOdzież i obuwie medyczneOptykaŚrodki dezynfekujące, sprzęt do dezynfekcji, dezynfekcjaŚrodki higieny osobistejSprzęt stomatologiczny, materiałySprzęt dla osób niepełnosprawnych, sprzęt rehabilitacyjny i pielęgniarski, artykuły ortopedyczneSprzęt, instrumenty, materiały medyczne i in.Zdrowie i urodaCentra SPAFryzjerskieKluby sportowe, rekreacyjneKosmetologiaKosmetykiWyposażenie solow urody, SPAZdrowa żywność

Sveikatos sistemos problemas spręs medikų ir IT specialistų komanda

29 czerwiec 2018

 

Mėnesius trunkančios eilės pas gydytoją - beveik kiekvienam lietuviui pažįstama problema. Kol sveikatos apsaugos darbuotojai šią problemą bando spręsti daugiau ar mažiau veiksmingomis priemonėmis, Lietuvoje alergologijos inovatoriais laikoma Allergomedica klinika problemą pasiryžo spręsti kitaip: sukurdami ir nuolat tobulindami analogų Lietuvoje neturinčią ir pirmąją tokią patikimos, į pacientui rūpimus klausimus atsakančios informacijos ir greitai pasiekiamų medicininių paslaugų el. platformą Allergomedica.lt.

Minėtos platformos dėka kiekvienas susidūręs su alergijos problema galės gauti greitą ir efektyvią pagalbą vos kelių mygtukų paspaudimu. Kas paskatino novatorišką klinikos darbuotojų komandos požiūrį į sveikatos priežiūros sistemos problemas ir kokie Allergomedica komandos IT specialistų sprendimai padės pagalbos sulaukti kiekvienam su alergija susidūrusiam pacientui? Kalbiname Allergomedica klinikos produkto vadovę Aureliją Pultinevičienę.

Tenka nueiti kryžiaus kelius

 • Savo kasdieninėje aplinkoje vis dažniau sutinkame alergijos kankinamų žmonių, dėl vaikų sveikatos nerimaujančių ir atsakymų į rūpimus klausimus nerandančių jaunų tėvelių Ar būtent tai paskatino Jus ieškoti naujų problemos sprendimo būdų?

Be abejonės. Susirgimo alergija mąstai - nuolat auga. Vis daugiau vaikų tampa alergiški vienam ar kitam maisto produktui, kiek vėliau juos pradeda varginti alerginė sloga, darosi sunku kvėpuoti, vystosi alerginė astma. Pasaulyje šiuo metu tokių asmenų – virš milijardo, o medikų bendruomenė jau kurį laiką šią ligą vadina pandemine. Tai paskatino mūsų norą padėti šios ligos įkaitais tapusiems pacientams ir iki šiol tai bandėme padaryti kitais būdais. Jau daugybę metų mūsų komanda pasaulyje pripažintais alergijų diagnostikos ir gydymo sprendimais padeda Lietuvos gydymo įstaigoms, bendradarbiauja ir dalinasi naujausia informacija su Lietuvos gydytojais alergologais ir klinikiniais imunologais.

Tačiau pastebėjome, kad visos šios pagalbos priemonės retai pasiekia patį svarbiausią žmogų - pacientą. Ir visai ne dėl to, kad medicinos profesionalai nenorėtų šios pagalbos suteikti. Tiesiog, pasiekti šiuos specialistus – itin sudėtinga. Įsivaizduokite, štai "klasikinis" alergine sloga pirmą kartą susirgusio paciento "kryžiaus kelias":

  1. Pirmiausia tenka apsilankyti pas šeimos gydytoją. Kadangi alergijos simptomai dažnai įvertinami kaip mažai pavojingi, vizito tenka laukti nuo 1 iki 3 mėnesių. Šis, blogiausiu atveju, paciento jaučiamus simptomus numenkina (esą už durų pilna sunkesnių ligonių) arba, geriausiu atveju, siunčia gydytojo alergologo konsultacijai. O pastarosios laukti pacientams tenka dar 3 ar daugiau mėnesių.
  2. Gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas, atlikęs paciento apžiūrą ir gavęs visą reikalingą informaciją apie paciento skundus konstatuoja, kad diagnozę patvirtinti padės alergijos tyrimai. Šių tyrimų sveikatos priežiūros įstaigos dažniausiai neatlieka, tad pacientui tenka kreiptis į privačias laboratorijas. Alergijos tyrimai atliekami visose privačiose laboratorijose, tad eiliniam asmeniui tenka priimti sunkų pasirinkimą: kur ir kokie tyrimai man bus geriausi.
  3. Gavus tyrimų rezultatus laukia pakartotinė konsultacija pas alergologą, kurios ir vėl tenka palaukti.

Kaip manote, ką daryti tuos 5-6 mėnesius nežinioje esančiam žmogui, kurį sveikatos bėdos vargina dabar? O dar blogiau, jei alergijai būdingi simptomai (alerginė sloga, egzema, alerginis konjunktyvitas ar alerginiai bėrimai ) vargina pačius mažiausius mūsų gyventojus?

bėrimai vaikui

Patikima pagalba kiekvienam lietuviui

 • Jūsų internetinė medicinos paslaugų platforma sukurta padėti būtent tokiems, nežinios kankinamiems pacientams? Kaip?

Taip. Trumpai tariant Allergomedica.lt padės visiems alergiją įtariantiems ar žinantiems apie savo ar savo mažylio ligą. Čia greitai ir nesudėtingai, be ilgo laukimo galima ne tik užsiregistruoti konsultacijai pas pačio aukščiausio lygio gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą, bet ir įsigyti alergijų tyrimus. Esame pirmieji Lietuvoje, siūlantys "susirinkti" norimus ištirti alergenus ir susidaryti tik Jums tinkantį ir aktualų tiriamų alergenų rinkinį. Tai kiekvienas Allergomedica.lt lankytojas gali padaryti vienam ar net keliems šeimos nariams vienu metu, parinkdamas ne tik daugeliui įprastais tapusius vadinamuosius "palečių" bet ir pavienių alergenų tyrimus. Šie tyrimai – ypatingi tuo, kad juos atliekame nenuginčytinai geriausiu ir tiksliausiu (tokiu jį pripažino pasaulio alergologų organizacija) Phadia ImmunoCAP metodu. Renkantis tyrimų krepšelį pacientus nudžiugins ir didelis pasirenkamų alergenų spektras. Tai palengvins gyvenimą ne tik tiems, kurie turi aiškų įtariamų alergenų sąrašą, bet ir tiems, kuriems alergija jau yra diagnozuota. Tokie pacientai galės atlikti tikslingus tyrimus savo alergijos eigos stebėsenai. Na, o norintiems į savo alergiją pažvelgti giliau ir gauti dar detalesnius atsakymus į tai, kaip su liga susigyventi ir kaip ją gydyti siūlome atlikti molekulinius, alergenų komponentų tyrimus.

Viskas ką reikia padaryti - sukomplektuoti sau ir savo šeimai norimų atlikti alergijų tyrimų krepšelį ir, atlikus apmokėjimą priduoti kraują tyrimams bet kurioje, patogioje vietoje esančioje laboratorijoje. Tai galima padaryti įvairiose lokacijose net 16-oje Lietuvos miestų. Nors atliekami alergijos tyrimai Vilniuje, mūsų partneriai kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose mielai paima kraujuką ir perduoda jį mums. Taip užtikriname, kad kokybiškos paslaugos būtų prieinamos kiekvienam lietuviui. Atsakymai pacientą pasiekia jau po kelių dienų elektroniniu paštu.

alergijos tyrimai

 • Galimybė susidėlioti sau aktualių alergenų rinkinį skamba tikrai įspūdingai, tačiau ką daryti, jei nė neįtari kas sukelia tavo problemas?

Nežinantiems nuo ko pradėti siūlomas unikalus alerginių tyrimų paketas – Allergomedica programa. Šios programos metu, paciento paprašome užpildyti anketą ir papasakoti, kokie simptomai ir kokiomis aplinkybėmis vargina. Na o tada atliekami keletas tyrimų paeiliui: pirmiausia atliekamas "apžvalginis" tyrimas 36-iems, Lietuvos specialistų atrinktiems alergenams. Jo metu pamatome bendrą paciento alergijos vaizdą: kokiems alergenams pacientas įsijautrinęs. Šiuos rezultatus, kartu su paciento anketoje nurodytais simptomais vertina mūsų klinikos medicinos darbuotojai. Toks kompleksinis paciento būklės ir apžvalginio tyrimo rezultatų vertinimas leidžia mūsų specialistams parinkti ir atlikti papildomus tyrimus. Dar kartelį 100% patvirtinti jau matomą paciento alergiją ir, be abejonės, papildomai ištirti pacientą dėl kitų nerimą keliančių “įtariamų” alergenų. Na o tada, siekiant, kad mūsų pacientams tyrimai duotų daugiausiai naudos – atliekame ir alergenų molekulinius tyrimus. Tai leidžia pacientui gauti visapusišką informaciją apie savo ligą, o nuėjus pas gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą išvengti bereikalingų pakartotinių vizitų.

Taip pat, kaip jau minėjau, puikiai suprantame, kad tyrimus pasidaręs žmogus kurį laiką vis dar yra nežinioje, ką su šia informacija daryti. Tad kartu su Allergomedica programos atsakymais kiekvienas pacientas gauna pagal savo nurodytus nusiskundimus ir tyrimo rezultatus parengtą gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo komentarą, kuriame gydytojas paprasta, suprantama kalba paaiškina rezultatus, pateikia savo įžvalgas ir pirmines ligos gydymo ir valdymo rekomendacijas. Allergomedica programą taip pat galima įsigyti internetu, o kraują priduoti bet kurioje mūsų partnerių laboratorijoje, net 16-oje Lietuvos miestų.

 • Pastebėjome, kad Jūsų platformoje gausu ir įdomios informacijos apie visas alergines ligas. Ar galime teigti, kad taip bandote padėti nežinioje esantiems pacientams?

Be abejonės. Šiais laikais savo ar savo mažylio sveikata susirūpinęs žmogus atsakymų pirmiausia ieško internete. Ne veltui paplitęs angliškas posakis „tiesiog paieškok google“ (angl. Just google it). Tačiau kai kalbame apie mūsų sveikatą - akla informacijos paieška gali tapti netgi žalinga. Kalbindami alergiškus pacientus ir bendradarbiaudami su gydytojais alergologais padarėme išvadą: informacijos internete – apstu, tačiau dauguma jos – klaidinga arba mažai naudinga pacientui. Dėl šios priežasties savo platformą nuolat papildome kokybiškais, patikimais ir pacientui naudingais straipsniais apie alergines ligas, jų diagnostiką ir gydymą. Juk patikima informacija – jėga, galinti neįtikėtinai pagelbėti kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo ar savo šeimos sveikata.

 

 • Minėjote, kad Jūsų platformoje galima ir užsiregistruoti pas specialistą. Kaip paprastam žmogui pasirinkti: pirma registruotis pas gydytoją ar atlikti tyrimus?

Atsakymas į šį klausimą - paprastas. Pradėkite nuo to, kas jums galės greičiausiai suteikti pagalbą. Jei esate netoli mūsų klinikos, įsikūrusios Vilniuje, be abejonės pradžioje galite užsiregistruoti gydytojo konsultacijai. Mūsų gydytojai alergologai, kruopščiai išanalizavę Jūsų situaciją padės pasirinkti tyrimus. Kraują jiems priduoti galėsite šalia esančiame procedūriniame, o alergijos tyrimai taip pat bus atlikti vietoje - priešais gydytojo kabinetą esančioje laboratorijoje. Tačiau jei gyvenate kitame mieste, ar užsienyje ir iki klinikos Vilniuje nuvykti darbo metu nėra taip paprasta – nedvejokite ir newdelskite. Registruokitės pačių susidaryto alergenų sąrašo ar Allergomedica programos tyrimams. Taip greitai sužinosite bent pirminius atsakymus į sau rūpimus klausimus, o sulaukę vizito pas gydytoją alergologą - jį maloniai nustebinsite. Atlikti tyrimai gydytojui padės dar greičiau ir efektyviau padėti Jums išspręsti Jus ar Jūsų mažylį kamuojančias problemas.

Allergomedica klinika - gydytojų alergologų, laboratorinės medicinos specialistų, IT specialistų ir mokslininkų komanda, suteikianti greitą ir profesionalią pagalbą kūdikiams, vaikams ir suaugusiems. Klinikoje vykdomos konsultacijos, atliekami alergijos tyrimai iš kraujo ir alergijos tyrimai ant odos, taikomi naujausi alerginių ligų gydymo metodai visiems, kuriuos vargina alerginė sloga, bronchinė astma, dilgėlinė, egzema, atopinis dermatitas, įtariama alergija maisto produktams ar cheminėms medžiagoms.

 

Nauji straipsniai

 • Viskas, ką turėtume žinoti apie SPF apsaugą

  Gyvendami šalyje, kurioje saulės spinduliais galime pasidžiaugti vos kelis mėnesius, atėjus vasarai skubame jais pasimėgauti, pasisemti vitamino D ir, žinoma, suteikti odai rusvą atspalvį. SUGIHARA kosmetologės Jurgitos Žukauskaitės teigimu įdegį ir nudegimą skiria labai plona riba, todėl priemonės su SPF apsauga vasaros metu yra būtinos norint turėti sveiką ir gražią odą. Kodėl...
 • Atsargiai – apgaulingi lašiukai, kurie Jūsų klausai tikrai nepadės

  Kiekvieno žmogaus natūralus poreikis būti sveikam. Todėl dažnai atkreipiame dėmesį į reklaminius skelbimus, kurie žada greitą ir paprastą pasveikimą. Jau keleri metai spaudoje ir internete karts nuo karto pasirodo „stebuklingų“ ausies lašiukų reklama, kurioje didelėmis raidėmis skelbiama apie klausos aparatų eros pabaigą ir vos per mėnesį grąžinamą klausą. Neseniai Vilniaus...
 • Ar žmonija kenčia nuo dėmesio sutelkimo problemų?

  Mes gyvename informacijos amžiuje. Laikais, kai komunikacijos, naujienų bei pramogų srautai tokie dideli, jog vis dažniau kalbame apie FOMO, dar žinomą, kaip Baimę kažką praleisti. Mes taip norime patirti kuo daugiau, kad pamirštame tai daryti kokybiškai. O psichoanalitikai pastebi, kad būtent šis impulsas labai prisideda prie vienos opiausių šių dienų problemų – vis prastėjančio žmonių...
 • Delsti neverta, kuo greičiau kreiptis į gydytoją

  Dėl šlapimo nelaikymo problemos į gydytoją rekomenduojama kreiptis jei jus ėmė varginti bent vienas iš šių išvardintų simptomų. Nelaikote šlapimo, kai kosite, juokiatės, dirbate fizinį darbą, sportuojate ar tiesiog šlapimo srovė sumažėjo, o noras šlapintis užklumpa pakankamai dažnai? Galbūt Jūsų šlapimo nelaikymas yra susijęs su ganėtinai įsisenėjusia šlapimo takų liga? Ir tai tikrai nepraeis...
 • Ar tinkamai rūpinamės sausa pėdų oda?

  Turbūt nėra tokio žmogaus, kuriam patiktų jausmas, kurį sukelia sausa, suskilinėjusi pėdų oda ir nėra tokio, kuris nepajustų lengvumo išėjus iš pedikiūro kabineto. Savo pėdų oda rūpinamės dėl estetikos ir, žinoma, geros savijautos. Kaip teigia SUGIHARA pedikiūro ir manikiūro specialistė Violeta dažniausia problema, dėl kurios žmonės ateina pas specialistą, yra sausa pėdų oda. Žmonės,...
 • Smegenų auglys - ką reikėtų žinoti?

  Smegenų auglys Smegenų auglys yra nenormalių ląstelių masė arba augimas jūsų smegenyse. Yra daugybė skirtingų smegenų navikų rūšių. Kai kurie smegenų navikai yra nevėžiniai (gerybiniai), o kai kurie smegenų navikai yra vėžiniai (piktybiniai). Smegenų navikai gali prasidėti jūsų smegenyse (pirminiai smegenų augliai) arba vėžys gali prasidėti kitose kūno vietose ir plisti į jūsų smegenis...
 • Moterų šlapimo nelaikymas – dažna, bet išsprendžiama problema

  Su nevalingu šlapimo tekėjimu, kitaip vadinamu šlapimo nelaikymu, vienaip ar kitaip susiduria dauguma moterų. Vienas vargina tik šiek tiek ir tik kartais, o kitoms tai tampa ypač sekinančia problema. Bijodamos patirti viešą gėdą, moterys neleidžia sau mėgautis įvairiomis veiklomis su šeima ir draugais, vengia lytinių santykių ir tyliai kenčia. „Gijos Klinikų“ akušerė ginekologė,...
 • Nėštumo ir gimdymo sąryšingumas su dubens dugno raumenimis (DDR)

  Nėštumas ir gimdymas ypač susiję su dubens dugno raumenų būkle (DDR) – pastarųjų funkcionalumas vienareikšmiškai teigiamai veikia nėščiosios ar jau pagimdžiusios moters organizmą. Treniruoti DDR išties padeda daugeliu atvejų: neleidžia persitemti raumenims, mažina skausmus ir kt. Tačiau yra ir atvirkštinis poveikis, kuomet nėštumas, o ypač gimdymas, dubens dugno raumenims tampa...
 • Viskas apie baltymus ir jų pasisavinimą

  Dažnas sportininkas sako, kad gražus kūnas formuojamas ne sporto salėje, o virtuvėje ir pabrėžia baltymų svarbą mūsų mityboje. Baltymai – pagrindinė kūno statybinė medžiaga, sudaranti didžiąją dalį vidaus organų, raumenų, sausgyslių struktūros, jų yra kiekvienoje žmogaus kūno ląstelėje. Pakankamas jų kiekis svarbus ne tik norint turėti gražų bei sveiką kūną, bet ir sveiką odą, plaukus,...
 • Patarimai, kurie padės išvengti pragulų neaktyviems ligoniams

  Nuolatinės slaugos poreikis yra vis didesnis, kadangi visuomenė sensta, tad natūralu, kad reikalinga vis intensyvesnė pagalba senyvo amžiaus žmonių priežiūrai. Tiesa, pagalba apima ne tik žmogiškuosius išteklius, tačiau taip pat ir specialią įrangą, kuri įprastus slaugos darbus padeda atlikti kur kas greičiau ir paprasčiau, galiausiai, padeda žmogui geriau jaustis. Labiausiai nuo pragulų...
 • „BREDENT“ dantų implantai – sekant gamtos pavyzdžiu

  Gražūs dantys suteikia pasitikėjimo, tačiau dantis galima prarasti bet kuriuo gyvenimo etapu - jaunam žmogui tai gali nutikti po traumų, dalinis ar visiškas dantų netekimas būdingas vyresnio amžiaus žmonėms. Dantų implantacija - moderniausias prarastų dantų atkūrimo būdas, artimiausias natūraliems dantims, padedantis atstatyti kramtymo ir estetinę dantų funkcijas, stabdantis žandikaulio kaulo...
 • Odos būklės atstatymas vasarą

  PRP – kraujo plazmos injekcijos sveikatai ir grožiui PRP – tai trombocitais praturtinta kraujo plazma. Ji ypatingai veiksimnga norint pradėti regeneracinius procesus tiek plaukų augimo zonose, tiek veide ar kūne. Efektyviai skatinamas augimo faktorių veikimas. Naujų ląstelių augimas, odos sluoksnio atsinaujinimas. PRP procedūra - jos metu iš paciento paimamas nedidelis kiekis...
 • Charizmatiškosios TV laidų vedėjos Dalios Belickaitės laukia kelio operacija

  Ketvirtadienio rytą laidų vedėjai bei krepšininkei Daliai Belickaitei buvo atlikta minimaliai invazinė artroskopinė kelio raiščių operacija. Moters sveikatos sąskaitoje – jau ne pirmoji tokia operacija. Ši kryžminių raiščių operacija D. Belickaitei – ketvirta. Šį kartą sportininkei plyšo kairės kojos priekiniai kryžminiai raiščiai. „Buvo labai sunku suvokti, kaip galėjo...
 • Kordicepsas, baltoji arbata ir šalavijas - moters grožiui

  Ar žinojote, kad stebuklingasis kordicepsas nuostabiai puoselėja veido odą? Šalavijas yra tikras moters draugas, o UVB ir UVA – didžiausi grožio priešai. Todėl veido kremas PHYTOCODE pasitelkdamas šalavijo galias saugo moters odą nuo sendinančių ultravioletinių spindulių. Jam į pagalbą ateina stebuklingasis kordicepsas ir žalioji arbata. Ši trijulė yra tiesiog pertekusi...
 • Nepageidaujamus plaukelius lazeriu šalink net ir vasarą

  Pastaruoju metu tiek moterys tiek vyrai nepageidaujamų plaukelių šalinimui renkasi lazerį, kodėl šis metodas toks populiarus ir ką svarbu žinoti apie šią procedūrą pasakoja SUGIHARA klinikos gydytoja dermatologė Jurgina. Lazerio privalumai Plaukelių šalinimas lazeriu iš visų kitų depiliacijai skirtų procedūrų išsiskiria ilgalaikiu rezultatu, kurio labiausiai ir nori atvykę pacientai. Po...