Išmani odontologinė įranga - geriausias sprendimas jūsų klinikai

2023 m. vasario 27 d.
Išmani odontologinė įranga - geriausias sprendimas jūsų klinikai

Jau kuris laikas be jų sunku įsivaizduoti savo kasdienybę - tai išmanūs telefonai, laikrodžiai, intuityvus automobilio valdymas, išmanūs vaikų žaislai, buities prietaisai ir pagaliau išmanūs namai… Ši pažanga taip pat turi didelį poveikį sveikatos priežiūros sričiai, o odontologija nėra išimtis. Technologijos – mokslo žinių pritaikymas praktiniais tikslais – yra ir visada buvo pagrindinė odontologijos dalis. Tad, jei turime išmanius namus, galime turėti ir išmanią odontologijos kliniką!

KAS NAUJO ODONTOLOGIJOS SRITYJE?

Odontologinė technika atsirado, matyt, kartu su odontologija: pirmą kartą odontologo sąvoka buvo paminėta 1092 m., tačiau tik 19 a. George’as F. Greenas, amerikiečių odontologas 1868 m. išrado kojos pedalu valdomą, o po 7 metų užpatentavo ir elektrinį dantų grąžtą.

Po to, kai amerikiečių odontologas Dr. Josiah Flagg, 1790 m. išrado pirmąją odontologinę kėdę, odontologijos srityje daug kas pasikeitė. Gal būt elektrinio grąžto atsiradimas 19 a. buvo didelė naujovė, kai 21 a. technologinė pažanga odontologijoje taip pajudėjo į priekį, kad kartais ją sunku pasivyt ir patiems odontologams. Džiugu, kad atsiradus išmaniosioms technologijoms kuriant odontologines kėdes ir kitą odontologinę įrangą daug dėmesio pradėta skirti gydytojo ir paciento patogumui, kas iš esmės pradėjo keisti gydytojo odontologo darbo kokybę.

Tuo tarpu sąvoka skaitmeninė odontologija atsirado tik pastaraisiais dešimtmečiais, tada, kai beveik prieš 40 metų prancūzų odontologas Dr. Francois Duret pritaikė CAD/CAM* principus dantų atspaudų nuėmimui. Nuo to laiko odontologijos specialistai išrado ir užpatentavo daugybę skaitmeninių odontologijos sprendimų, optimizuojančių dantų gydymo procesą. Skaitmeninė odontologija - jau nebėra vien mechaniniai ar tik elektriniai prietaisai, tai daugybė technologijų ir prietaisų, kuriuose įdiegti skaitmeniniai arba kompiuteriu valdomi komponentai.

Skaitmeninių odontologijos sprendimų banga skatina odontologiją tapti tarpusavyje sujungtos programinės įrangos, skaitmeninių įrenginių ir jutiklių sistema, kas tampa skaitmenizuotos arba išmanios odontologinės klinikos varikliu.

KAS TA IŠMANI ODONTOLOGINĖ ĮRANGA?

Tai kas ta išmani odontologinė įranga? Kalbant paprastai, tai intuityviai valdomų, minimizuotų skaitmeninių odontologinių prietaisų ar modulių visuma, kuriuos galima kompleksiškai integruoti bei, interneto ryšio pagalba, sujungti viename tinkle.

Dirbdami kartu su odontologinės įrangos gamintoju esame tikri - šios galimybės ir sprendimai iš esmės keičia gydytojo darbo galimybes ir kokybę.

Kokius išmanius odontologinės įrangos sprendimus šiandiena mums siūlo Cefla? Aptarsime keletą pagrindinių išmanios odontologinės įrangos privalumų ir kodėl vis daugiau odontologijos praktikų turėtų pereiti prie skaitmeninės odontologijos.

Išmanus odontologinės įrangos valdymas ir integruota multimedija

Operatyvesnis darbas, greitesnė diagnozė, dalijimasis vaizdais, sklandi gydytojo - paciento komunikacija, bei sukurtas pasitikėjimas - pagrindas sėkmingo tolimesnio gydymo planavimui. Skaitmeniniai sprendimai leidžia pacientams lengvai parodyti bei paaiškinti gydymo eigą ir rezultatus. Šiuo atveju, daugybė integruotų funkcijų - raktas į sėkmę ir sklandų gydymą.

Greita ir tiksli diagnostika, plačios gydymo galimybės – tam puikiai pasitarnaus odontologinėje įrangoje integruota multimedija sistema. Tai skaitmeninių instrumentų visuma, kurios pagalba vaizdus galime fiksuoti, matyti ir valdyti realiu laiku.

Dirbdami išmania odontologine įranga sunkiai išsiverstume be Full Touch valdymo skydelio. Naujasis 7 colių Full Touch odontologinės įrangos valdymo skydelis su daugialypiu ekranu be minėto vaizdų perteikimo, atlieka ir daugybe kitų funkcijų, o jo dėka odontologinės įrangos valdymas tampa labai panašus į išmanaus telefono valdymą.

Dirbant tokiais integruotais skaitmeniniais instrumentais kaip intraoralinė kamera, integruotas rentgeno jutiklis, dentalinis rentgenas ar viziografas, Full Touch valdymo skydelis su multimedija ekranu tampa išmaniu ekranu vaizdams perteikti ir valdyti. O siekiant didesnio komforto pacientui - vaizdus galima perteikti ir plokščiaekraniame LED monitoriuje. Daugialypės terpės technologijos dėka integruojamas ir iš ties paprastai montuojamas 22 colių plokščiaekranis LED monitorius su IPS technologija, vaizdus lengvai optimizuoja ir pateikia patogiai peržiūrai.

Kokie vaizdo perdavimo skaitmeniniai įrankiai gali būtį integruojami odontologinėje įrangoje? Integruotas dentalinis RXDC HYPERSPHERE rentgenas su belaidžiu valdymo bloku nereikalauja papildomo montavimo, o rentgeno spindulių lygiagretumas, užtikrina puikius vaizdus, kuriuos galime matyti Full touch valdymo skydelyje arba LED monitoriuje viso ekrano režimu, kaip ir dirbant integruota skaitmenine intraoraline kamera su HD jutikliu. Kompaktiškas intraoralinės kameros C-U2 dizainas su 9,5 mm antgaliu leidžia odontologui lengvai pasiekti visas distalines sritis ir perteikti didelės raiškos vaizdus.

Integruotas ZEN-X skaitmeninis sensorius/viziografas su trisluoksne technologija ir CMOS receptoriumi yra itin kompaktiškas, todėl labai patogiai įdedamas į paciento burną, o vaizdai matomi tiesiogiai bet kuriame integruotame multimedija ekrane.

Integruota multimedija sistema

Dėka šių integruotų multimedija sprendimų labai patogu vizualizuoti gydymo rezultatus pacientams, matyti daromą gydymo proceso pažangą bei planuoti tolimesnius veiksmus čia ir dabar. Viskas viename ir viskas „po ranka“. Taupome vietą klinikoje ir darbo laiką apdorodami bei pateikdami vaizdus. Nuostabus sprendimas!

Odontologinės įrangos daugiafunkciškumas

Kaip žinia, daug skirtingų įrenginių, kurie reikalingi skirtingo tipo diagnostikai ar gydymui atlikti, užima didelę klinikos vietos dalį, o norint atlikti skirtingas procedūras dažnai tenka vaikščioti iš vieno kabineto į kitą. Šį nepatogumą padeda išspręsti odontologinėje įrangoje integruoti moduliai, aptarkime juos.

Integruotas endodontinis modulistai visi endodontiniam gydymui naudojami elementai integruoti į odontologinės įrangos elektronikos ir valdymo programinę įrangą. Pasirinkę ENDO valdymo rėžimą lengvai valdysite bešepetėlį mikrovariklį, apexo lokatorių/danties šaknies viršūnės ieškiklį ir patogiai dirbsite su duomenų bazėmis. Endodontinio gydymo metu duomenis galėsite lengvai peržiūrėti ir valdyti įrangos valdymo skydelyje.

Integruotas implantologinis modulis tai individualus sprendimas implantologams. Pasirinkus IMPLANT režimą, Full Touch valdymo skydelis tampa specialia sąsaja chirurginėms operacijoms atlikti. Implantologams suteikiama viskas, ko reikia gydymui atlikti. Galima patogiai naudoti bešepetėlį mikrovariklį, peristaltinę pompą ar kojinį pedalą integruotus odontologiniame įrenginyje ir neužimant papildomos vietos darbo erdvėje papildomais prietaisais.

Integruoti moduliai

Tiesiog imat reikiamą antgalį, pasirenkat darbo rėžimą Full Touch valdymo skydelyje, nustatote pageidaujamus parametrus ir patogiai dirbate. Dėka integruotų odontologinių modulių, konservatyvioji odontologija, protezavimas, endodontinis gydymas ir implantavimas atliekami kaip niekad patogiai, kokybiškai ir operatyviai. Visi darbai atliekami „vienoje kėdėje“, darbo vieta lengvai “transformuojama” ir patogiai valdoma išmaniu Full touch valdymo skydeliu. Šiuo atveju odontologinės įrangos daugiafunkciškumas – viena iš daugelio išmanios įrangos savybių

Odontologinė įranga + internetas

Žengdami „koja kojon“ su naujausiomis technologijomis odontologinės įrangos gamintojas odontologinei įrangai suteikė interneto ryšį. Kitaip sakant, mechaniniam įrenginiui buvo „suteiktas protas“. Ši išskirtinė naujovė atveria dideles galimybes - galime naudotis nuotolinėmis skaitmeninėmis paslaugomis, kurių dėka dantų gydymas tampa našesnis, operatyvesnis, kokybiškesnis ir patogesnis.

Kokios tos galimybės? Pirmiausia, tai operatyvus duomenų perdavimas ir apdorojimas. Duomenų analizė, apibendrinimas ir panaudojimas – išmaniųjų įrenginių pagrindas. Taigi išmanus įrenginys gali mums patarti ar dirbti kartu su mumis. Šiuo atveju gydytojas gali skirti daugiau dėmesio pacientui ir mažiau dėmesio įrangai.

Jei kalbant apie odontologinę įrangą kyla klausimas kodėl tenka dirbt už ją, su ja ar vietoje jos, galime pasiūlyti sprendimą - dirbkite kartu su išmania odontologine įranga, tai didelė pagalba gydytojui kasdieninėje klinikinėje praktikoje, tarsi dirbtumėte su papildomu asistentu.

Įdiegus interneto ryšį įrangoje odontologinės įrangos gamintojas Cefla sukūrė ir keletą skaitmeninių įrankių darbui su ja.

EasyCheck – tai internetinė platforma leidžianti valdyti įrenginius nuotoliniu būdu. Dirbdami su EasyCheck galite konfigūruoti įrenginį, atlikti diagnostiką, duomenų srauto analizę, prevencinį patikrinimą, gauti informaciją apie atliktiną techninę patikrą, bei įrenginio ir instrumentų naudojimą. EasyCheck pagalba analizuodami gautus duomenis, galite planuoti darbo krūvį ir koordinuoti klinikos veiklą. Dėl išankstinės nuotolinės įrangos diagnostikos sumažės techninių darbuotojų iškvietimų į darbo vietą, kas padės optimizuoti darbo laiką. Programinės įrangos atnaujinimus taip pat galima įdiegti nuotoliniu būdu.

Ką iš to turime? - EasyCheck dėka sumažėja galutinio vartotojo priežiūra - darbo krūvio, instrumentų, gedimų statistiką ir kitus informacijos srautus galima stebėti kompiuteryje nepriklausomai nuo to kurioje pasaulio dalyje esame. Sutikit, iš ties labai patogu!

Galima drąsiai teigti, kad EasyCheck skaitmeninis instrumentas - žingsnis į verslo sėkmę.

Virtualus skaitmeninis asistentas Di.V.A ir internetinė platforma EasyCheck

Dar vienas skaitmeninis instrumentas, tai virtualus asistentas Di.V.A., kuris padeda optimizuoti dantų chirurgijos darbo eigą, stebėti įrangos naudojimą ir apkrovimą, tokiu būdu optimizuojant darbo krūvį klinikoje. Duomenys, kuriuos Di.V.A. renka iš įrenginių leidžia gauti informacijos apie darbo krūvius, techninę priežiūrą ir bet kokius gedimus. Di.V.A. pagalba galime stebėti įrangos darbą, planuoti jos priežiūrą, bei generuoti priežiūros žurnalą, sekti kiekvieno atskiro integruoto prietaiso apkrovimą, bei kurti įvairius prieigos profilius su atskiromis, individualiomis funkcijomis - administratoriaus, inžinieriaus ar operatoriaus.

Gera žinia ta, kad šiuos ir kitus darbus galime atlikti nuotoliniu būdu. Įrangos inžinierius per nuotolį gali analizuoti įrenginio būklę ir išspręsti gedimą, na arba instruktuoti, kaip galime tai atlikti patys ir taip išvengti įrangos prastovų.

Skaitmeninis virtualus asistentas Di.V.A. nepakeičiamas instrumentas techninės priežiūros planavimui ir darbo krūvių valdymui. Tai puikus sprendimas didesnėms odontologijos klinikoms ar klinikų tinklams.

IŠMANI ODONTOLOGIJOS KLINIKA – ATEITIES KLINIKA

Naujų skaitmeninių prietaisų bei instrumentų, programinės įrangos ir interneto ryšio įdiegimas, bei galimybė sukurti bendrą klinikos tinklą apjungiant skirtingus odontologinius įrenginius ir net skirtingas klinikas nepriklausomai nuo jų geografinės padėties, iš esmės keičia odontologiją ir atveria naujas galimybes. Šie pokyčiai pagerina bendrą odontologijos specialistų ir pacientų patirtį, pakeldami odontologijos paslaugų lygį taip, kaip niekada anksčiau neįsivaizdavome.

Integruoti skaitmeniniai įrenginiai ir moduliai, pažangi multimedijos sistema, intuityvus valdymas, integruotas interneto ryšys, skaitmeniniai instrumentai ir asistentai odontologinės įrangos valdymui viename klinikos tinkle ir dar daugiau - visa tai ir yra išmani odontologinė įranga.

Kokia iš to nauda? - Pirmiausia, tai sklandi darbo eiga, bei gydytojo ir paciento komunikacija pateikiant kokybiškus vaizdus ir išsamią informaciją. Dėka integruotų skaitmeninių įrenginių informacija dalintis paprasta, o integruotų instrumentų ir modulių pagalba turime visą kliniką „vienoje kėdėje“. Pasitelkus visagalį internetą ir virtualius skaitmeninius instrumentus atliekama nuotolinė techninių gedimų prevencija ir sprendimai, o įrangos darbo krūvius galima stebėti ir administruoti nuotoliniu būdu, nepriklausomai nuo lokacijos.

Siekdami išlikti konkurencinėje rinkoje turime priimti pažangius skaitmeninius sprendimus ir kurti šiuolaikinės patikimos odontologijos klinikos įvaizdį. Išmani odontologijos klinika – tai ateities klinika, laimingo paciento garantas bei raktas į sėkmingą verslą.

Straipsnis parengtas remiantis odontologinės įrangos gamintojo , bei prekinių ženklų SternWeber, Anthos ir MyRay medžiaga, parengė UAB "Inoveca Medtechna" marketingo specialistė V. Morozovienė.

Nauji straipsniai

 • Kaip prižiūrėti odą po depiliacijos cukraus pasta?

  Plaukų šalinimas cukrumi yra plaukų šalinimo būdas, kuris egzistuoja šimtmečius. Tai saugi ir švelni alternatyva vaškavimui. Cukravimas pašalina plaukus nuo šaknų, todėl oda išlieka lygi ir be plaukų kelias savaites. Cukrus dažnai laikomas natūralesne vaškavimo alternatyva, nes jame nenaudojamos jokios drastiškesnės cheminės medžiagos ar dirbtiniai ingredientai. Cukraus pasta tepama ant...
 • Kodėl verta kanapių sėklas įtraukti į kasdienę mitybą?

  Kanapės yra viena seniausių ūkinių augalų pasaulyje, naudojamas ne tik kaip maistas, bet ir kaip tekstilės inovacija bei medicinos ingredientas. Mūsų senoliai nuo seno žinojo šio naudingojo augalo gerąsias ir naudingąsias savybes, todėl jomis naudojosi ir taip pasilengvindavo savo buitį, bei žinoma praturtindavo savo mitybą, naudingomis medžiagomis, kurios yra gaunamos iš kanapių sėklų....
 • Reumatas ir reumatinės ligos: skirtumai, simptomai, eiga ir gydymas

  Dažnas mūsų visuomenėje vis dar linkęs reumatu įvardyti daugelį raumenų, sąnarių ar minkštųjų audinių ligų. Tačiau Medicinos diagnostikos ir gydymo centro reumatologė Jūratė Eidžiūnienė pabrėžė, jog reumatas – širdies ir vožtuvų patologija, dažniausiai pažeidžianti širdį, sąnarius ir kitus organus, tuo tarpu reumatiniais susirgimais vadinamos kaulų ir sąnarių ligos bei pažeidimai. Kodėl...
 • Grožio mokymai – naujos karjeros pradžiai arba esamos tobulinimui

  Yra daugybė priežasčių, kodėl verta pagalvoti apie grožio mokymus – grožio pramonė kasmet auga, o tai reiškia, kad grožio specialistams atsiveria daugiau perspektyvų ir daugėja klientų. Grožio industrija puikiai tinka tiems, kurie yra atviri ir kūrybingi. Tai su klientais susidurianti sritis, todėl ji tinka žmonėms, kuriems patinka nuolat bendrauti su kitais. Jei šiuo metu svarstote apie...
 • Kremas su peptidais – ginklas nuo raukšlių?

  Peptidai, dar vadinami polipeptidais, yra cheminiai junginiai, kurių sudėtyje yra daug aminorūgščių, sudarančių baltymus, kurių reikia žmogaus organizmui optimaliai funkcionuoti. Peptidai yra vieni iš labiausiai aptarinėjamų ingredientų odos senėjimą stabdančių priemonių srityje. Kremai su peptidais pasižymi nepaprasta nauda: atgaivina odą, stiprina ją ir daro atsparesnę. Tačiau peptidai...
 • CO2 lazeris – inovatyvus būdas spręsti dermatologines problemas

  Anglies dioksido lazeriu atliekamas odos paviršiaus atnaujinimas naudojamas įvairioms odos ligoms gydyti. Anglies dioksido lazeriai labai tiksliai pašalina plonus odos sluoksnius, minimaliai pažeisdami aplinkines struktūras. Anglies dioksido lazerinis odos atnaujinimas prisideda prie kitų gydymo būdų, įskaitant tretinoino (Retin-A®) produktus, vitamino C losjoną, alfa hidroksirūgštis,...
 • Ar galvos mezoterapija gali padėti sustabdyti plaukų slinkimą?

  Galvos mezoterapija – tai gydymo metodas, taikomas švirkščiant į galvos odą plaukams reikalingų vitaminų, mineralų ir aminorūgščių mišinius. Taikant šį metodą plaukų folikulus maitinantys komponentai lengvai įsitvirtina plaukuose. Tokiu būdu galima gydyti plaukų slinkimą, nes jis storina išretėjusius plaukus, plaukai tampa stipresni ir blizgesni. Kodėl galvos mezoterapija...
 • Lūpų putlinimo kursai – ką reikėtų žinoti prieš pradedant mokytis?

  Lūpos yra dinamiškiausia iš visų veido struktūrų, kurias komplikuoja nervų-kraujagyslių tinklas, gleivinė ir raumenys. Lūpų užpildai gali būti bauginantis gydymo būdas tiek naujiems, tiek patyrusiems gydytojams. Todėl lūpų užpildų kursuose daugiausia dėmesio skiriama injekcijų įgūdžiams lavinti, kad būtų galima procedūrą atlikti bet kokio dydžio ir formos lūpoms. Pagrindiniai mokomieji...
 • Natūralus būdas sumažinti osteoartrito keliamą skausmą

  Senstant žmogaus kūnas keičiasi, praranda dalį lankstumo. Sąnariai – ne išimtis. Jie dyla, o su amžiumi sąnario sutepimas tampa plonesnis ir mažiau slidus. Ilgainiui gali pasireikšti osteoartritas. O kas būtent tai yra ir kaip spręsti šią sveikatos problemą? Kas yra osteoartritas? Osteoartritas yra tipiškas nusidėvėjimas arba plonėjimas sąnario kremzlės, dažniausiai – kelio...
 • Kaip lazerinis plaukų šalinio aparatas gali paveikti kūno audinius?

  azeriai plačiai taikomi gydant ir diagnozuojant ligas bei įvairiose medicinos srityse. Lazerinis plaukų šalinimo aparatas, kaip ir kiti metodai, turi privalumų ir trūkumų. Lazerio spinduliavimas keičia ląstelių metabolizmą ir ląstelių funkcijas. Šiuos pokyčius gali lydėti nepageidaujamas šalutinis poveikis, kurį galima stebėti per metabolitų lygio pokyčius organizme. Remiantis šia išvada,...
 • Medicininė apranga – šiuolaikiniai audiniai ir pluoštai

  Šiuolaikinės medicininės darbo aprangos gamintojai susiduria su daugybe iššūkių, kuriuos reikia įveikti, norint pasiekti sėkmę rinkoje. Apie medicininės aprangos gamintojų aktualijas mums sutiko papasakoti įmonės „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun: „Kalbant apie medicininę aprangą, svarbiausi yra higienos ir saugos reikalavimai bei įvairūs standartai. Medicininės...
 • Kaip pagerinti nuotaiką niūriomis dienomis?

  Kai oras už lango visiškai nedžiugina, tikrai galite praskaidrinti savo nuotaiką. Tą padaryti nėra taip sudėtinga: tereikia vadovautis keliais žemiau pateiktais patarimais. Pakankamai dėmesio skirkite mitybai Kai nuotaika nėra pati geriausia, gana dažnai norisi suvalgyti greito maisto ar saldumynų. Vis dėlto, toks pasirinkimas tikrai nėra pats geriausias. Naudinga žinoti, kad tam tikri...
 • Kineziterapeutė apie fizinę kūdikių raidą ir dažniausias tėvų daromas klaidas

  „Tėvai, auginantys mažylius, iš didelės meilės neretai persistengia. Viena dažniausių klaidų yra pernelyg didelis kūdikio saugojimas, pasireiškiantis jo judėjimo ribojimu arba pastangomis atlikti viską už jį. Dėl to gali būti vėliau įgyjami motoriniai įgūdžiai, vaikui nesukuriamos sąlygos bei stimulas mokytis“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė...
 • Paprastas ir praktiškas šeimos gydytojo patarimas, kaip lengviau išgyventi laiko persukimą

  Jau šį savaitgalį ir vėl persuksime laikrodžius – šįkart vieną valandą į priekį ir pereisime prie vadinamojo vasaros laiko. Kai kuriems toks rodyklių pasukimas reikšmingos įtakos neturi, kiti gi mieliau visai nesuktų laiko, esą tai sukelia ne tik daug nepatogumų, bet ir pablogėja savijauta. Apie tai šiandien kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi...
 • Šlapimą sugeriančių gaminių sugrupavimas ir pacientų apklausa

  Valstybinė ligonių kasa pateikė pasiūlymą, kaip sugrupuoti slaugos priemones (sauskelnes, įklotus, vienkartines paklodes). Savo pasiūlymus šiuo klausimu teikė ir VšĮ „Inkocentras“. Naują grupavimą, kuris lems, kokios priemonės liks kompensuojamų prekių sąraše, sveikatos apsaugos ministras jau pasirašė. VšĮ „Inkocentras“ vadovė Jurga Misevičienė dalinasi savo...
 • Kanabidiolis (CBD) – ką apie jį žinome ir ką galime sužinoti naujo?

  Pastaruoju metu CBD yra ypatingai dažnai eskaluojama tema viešojoje erdvėje – tai medžiaga, kurią galime rasti gaivinančiame kokteilyje, rytinėje kavoje, šokolade ar net kosmetikoje. Tačiau kas iš tiesų yra CBD? Ir kodėl jis toks populiarus? Kuo kanabiliolis skiriasi nuo marihuanos, (pluoštinių) kanapių? CBD arba kanabidiolis yra antras labiausiai paplitęs aktyvusis...
 • Kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena

  Šiandien siekiama didinti informuotumą ne tik apie šią ligą, bet ir paskatinti visuomenę labiau domėtis ir kitomis, epidemijas sukeliančiomis, ligomis. Kvėpavimo organų tuberkuliozė – sunki, tuberkuliozės mikobakterijos sukeliama infekcinė liga, plintanti per orą su dalelėmis. Liga pasireiškia stipriu, daugiau nei tris savaites trunkančiu kosuliu, net kraujingu atsikosėjimu, skausmu...
 • 3 priežastys, kodėl verta naudoti kosmetikos produktus su vitaminu C

  Kosmetikos produktai, kurių sudėtis praturtinta vitaminu C ar jo dariniais, turi daug naudos jūsų odai. Vitaminas C, kitaip askorbo rūgštis ir stabilūs vitamino C dariniai, tokie kaip etilaskorbo rūgštis, padeda pašviesinti pigmentines dėmes, sumažinti odos paraudimus, skatina kolageno gamybą odoje bei gali apsaugoti nuo oksidacinio streso. Be to, produktus su vitaminu C yra saugu naudoti...
 • Kaip padidinti drėgmę namuose?

  Per sausas namų oras daro įtaką ne tik Jūsų išvaizdai, tačiau taip pat ir nuotaikai. Kai drėgme namuose nesiekia reikalingų 40-60 procentų dažniausiai jaučiamas dirglumas, žmogus blogai miega, jis gali nuolatos kosėti, jo akys gali traiškanoti ir panašiai. Suprantama, kad tokiu atveju reikia ieškoti priemonių, kurios gali padėti kuo greičiau ir svarbiausia – visam laikui pakelti drėgmę...
 • Medicininės pažymos – darbui, vairuotojams, ginklui ir laivavedžiams

  Medicininė pažyma – itin svarbus dokumentas, patvirtinantis žmogaus sveikatos būklę. Medicininė sveikatos patikra leidžia užtikrinti, kad žmogus yra sveikas ir gali dirbti, vairuoti, laikyti ginklą ar stoti už laivo vairo. Tačiau visoms šioms veikloms Lietuvoje yra reikalingos skirtingos sveikatos patikros. Ką reikia žinoti apie medicinines pažymas darbui, vairuotojams, ginklui ir...
 • Vertingosios Omega-3 rūgštys: koks šaltinis patikimiausias?

  Tam, kad būtume sveiki, mūsų kūnui reikia įvairių medžiagų. Vienas jų gauname su maistu, o kitas organizmas pasigamina pats. Omega-3 riebiosios rūgštys būtinos norint palaikyti gerą sveikatą ir jos priklauso pirmąjai kategorijai, t. y. jų privalome gauti iš maisto. Ką žmogaus organizme veikia omega-3? Šios rūgštys priklauso polinesočiųjų riebalų grupei. Jas galima skirti į: -...
 • Ozonoterapija

  „Neturiu nei kada atsikvėpti…” – tai yra žodžiai, kuriuos tariame vos ne kasdien. Beprotišku greičiu skubame gyventi, nuolat jaučiame stresą, kvėpuojame užterštu oru, valgome daug nekokybiško maisto. Nesustojame tol, kol kūnas nepradeda maištauti. Norėdami greičiau tapti darbingi su ligomis dažniausiai kovojame pasitelkdami stiprius vaistus, chirurgo skalpelį, o mūsų...
 • Kosmetologo apranga. Kokia ji?

  Kosmetologija yra grožio srities specialybė, kuri apima plaukų, odos ir nagų priežiūrą. Tai yra profesija, kuri reikalauja profesionalios išvaizdos ir tinkamos darbo aprangos, kadangi ji apima artimą darbą su klientais ir teikiamomis paslaugomis. Apranga yra svarbi kosmetologo darbo dalis. Ką dėvi kosmetologijos srities darbuotojai? Uniformos Dauguma kosmetologų renkasi uniformas....
 • Pogimdyvinė depresija – kaip ją atpažinti?

  Pogimdyvine depresija yra vadinama depresijos forma, galinti išsivystyti ne tik pirmaisiais mėnesiais, bet ir praėjus pusei metų ar vieneriems metams po vaiko gimimo. Šiame laikotarpyje išryškėja žmogaus emocinės būsenos, elgesio pasikeitimai. Pogimdyvinė depresija moterims pasireiškia dažniausiai, tačiau svarbu paminėti, kad šia depresijos forma gali susirgti ir vyrai. Dėl kokių priežasčių...
 • Odos tipų skirtumai, kokias priemones ir procedūras pasirinkti?

  Ar po masažų ir veido procedūrų seanso SPA salone jaučiatės atsipalaidavusi, žvali ir atjaunėjusi? Taip yra todėl, kad veido procedūros gerina kraujotaką ir yra puikus būdas palepinti odą. Tačiau šiandien salonuose yra daugybė veido procedūrų – nuo ​​senėjimą stabdančių iki drėkinančių. Svarbu pasirinkti tą, kuris tinka jūsų odos tipui. Apsilankykite: BABOR SPA -...
 • Kaip atsikratyti pečių ir kaklo skausmo

  Visi norime išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo laiko ir asmeninio gyvenimo. Jei rasime laiko, galbūt turėsime galimybę pasirūpinti savimi. Tačiau to tikimybė - gan minimali. Dėl savo įtemptos dienotvarkės neturime laiko atsipalaiduoti ir detoksikuoti savo kūną, atsiranda kūno skausmai. Viena iš dažniausiai suaugusiųjų problemų yra pečių ir kaklo skausmas. Tai sukelia nuolatinį diskomfortą, kurio...
 • Funkcinės magnetinės stimuliacijos veiksmingumas gydant šlapimo nelaikymą

  Funkcinės magnetinės stimuliacijos veiksmingumas gydant šlapimo nelaikymą Šlapimo nelaikymas tampa vis dažnesne sveikatos problema, pasireiškiančia įvairiose amžiaus grupėse tiek moterims, tiek ir vyrams. Jis gali atsirasti netikėtai, staiga ir būti laikinas sutrikimas dėl kai kurių sveikatos būklių (šlapimo takų infekcija, vaistų poveikis) ar tapti lėtine, ilgus metus gyvenimo kokybę...
 • 2 priežastys, kodėl oda sensta ir patikimi būdai atsukti laiką atgal

  Žmogaus organizmui senėjant, pirmiausia pokyčius pastebime odoje. Dar gerokai prieš regimiems pokyčiams atsirandant, odoje ilgai vyksta senėjimo procesai. Dabartinis mokslas ne tik gali juos įvardinti, bet ir žino būdų pristabdyti odos senėjimą ar net šiek tiek atsukti laiką atgal. Įmonės Skindevs kosmetikos gamybos vadovė Kotryna Griauzdaitė-Liberė sako, kad kalbant apie odos senėjimą,...
 • Produktai su placenta – vis dar egzotika kosmetikos rinkoje?

  Gydomąsias placentos savybes aprašė dar Hipokratas, o Rytų šalyse placenta nuo seno buvo naudojama įvairioms ligoms gydyti. Tačiau į mūsų kosmetikos pramonę placenta atėjo palyginti neseniai – jau 20 a. Kas yra placenta, kaip ji išgaunama ir kaip ji veikia odą? Padeda odai atsinaujinti Vienu placentos panaudojimo tradicinėje medicinoje pradininkų laikomas Vladimiras Filatovas....
 • Mitai, kuriuos turėtumėte žinoti apie CBD produktus

  CBD – jau kuris laikas itin populiari medžiaga vadinama kanabinoidu, kuri randama kanapių augaluose ir su kuria yra gaminami įvairūs produktai – aliejai, kapsulės, kosmetika. Šiuo metu vyksta daugybė diskusijų apie CBD produktų naudą ir žalą, tad ima ryškėti ir keletas mitų, kurie apsunkina šios medžiagos supratimą ir paprastai klaidina žmones. Štai keletas dažniausių su...
 • Vidaus organų pakitimai ilgai neišsiduoda, tačiau vienas tyrimas juos leidžia pamatyti akimis

  Ar yra tekę mėnesių mėnesius kęsti neaiškų skausmą ir niekaip nerasti jo priežasties? Siekiant nustatyti simptomų atsiradimo priežastis, gali padėti greitas ir saugus echoskopijos tyrimas. Visiškai neskausmingas vidaus organų tyrimas ultragarsu ne tik nesukelia jokio diskomforto, bet ir yra viena tiksliausių diagnostinių procedūrų. Nepaisant to, vis dar pasitaiko pacientų, delsiančių atlikti...
 • Pirmosios dienos po regos korekcijos lazeriu. Ko tikėtis?

  Šiuolaikinės lazerių technologijos taip ištobulintos, jog šiandien akis operuoja itin preciziškai ir greitai, o regos korekcija lazeriu galima net ir itin jautrias akis ar plonas ragenas turintiems žmonėms. Tam net nėra būtinas žmogaus prisilietimas – tik tiek, kiek reikia pasiruošti procedūrai. Šitai lėmė ir tai, kad vis daugiau žmonių ryžtasi atsisakyti akinių ar kontaktinių lęšių ir...
 • Nugaros skausmas tarp menčių: kodėl atsiranda ir kaip jį gydyti?

  Kaklo ar apatinės nugaros dalies skausmas yra daug dažnesnis, bet ir skausmas tarp menčių arba krūtininės stuburo dalies skausmas, pasak kineziterapeutų, gali pasireikšti nors kartą gyvenime iki 30 proc. žmonių. Kas jį paprastai sukelia, kokiais atvejais skausmas tarp menčių yra pavojingas ir kada reikėtų skubėti pas specialistą, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos...
 • 10 priežasčių, kodėl verta vartoti maca

  Paslaptingo augalo šaknies milteliai - tai maistinių medžiagų turintis supermaistas, kuris Pietų Amerikoje dėl savo savybių vartojamas jau šimtmečius. Jie gaunami iš Peru Andų kalnuose augančio augalo šaknų. Milteliai žinomi dėl savo gebėjimo padidinti energiją, pagerinti nuotaiką ir sustiprinti lytinį potraukį. Ar jau mintyse žinote, kas tai? Šiame straipsnyje išsiaiškinsime jų dešimt naudų...
 • Pluryal užpildų panaudojimas nosies komplikacijose

  Dr. Bob Khanna dirba su sudėtingu pacientės atveju – po kelių nosies plastikos operacijų gautu estetiškai ir funkciškai prastu rezultatu. Kai į estetinės medicinos specialistą kreipiasi pacientas su sudėtingomis komplikacijomis, prieš sutikdamas imtis šio atvejo, specialistas turi gerai įvertinti savo gebėjimus ir žinias. Būtina įsivertinti turimą patirtį, anatomijos žinias ir...
 • Geležies stokos anemija - kas tai?

  Geležies stokos anemija yra dažna anemijos rūšis – būklė, kai kraujyje trūksta sveikų raudonųjų kraujo kūnelių. Raudonieji kraujo kūneliai perneša deguonį į kūno audinius. Kaip rodo pavadinimas, geležies stokos anemija atsiranda dėl nepakankamo geležies kiekio. Trūkstant pakankamai geležies, jūsų kūnas negali pagaminti pakankamai raudonuosiuose kraujo kūneliuose esančios medžiagos,...
 • Celiulitas: (ne)išsprendžiama problema?

  Artėjant vasaros ir maudymosi kostiumėlių sezonui, daugeliui moterų aktualus tampa celiulito klausimas. Ar įmanoma jį išgydyti? Ar galima paslėpti? O gal celiulitas signalizuoja apie rimtesnes problemas? Ar veiksmingi šiuolaikiniai gydymo metodai, pavyzdžiui VelaShape III? Celiulitas – tai sveikatai nepavojinga, tačiau viena dažniausių moteris kamuojančių estetinių problemų,...
 • 5 regėjimo simtomai, kurių nevalia ignoruoti

  Regėjimo sutrikimai ir akių ligos – vienos iš 10 labiausiai paplitusių sveikatos problemų. Dėl pasikeitusio gyvenimo būdo, nuolatinės akių įtampos dirbant nepalankiose sąlygose (ilgos valandos prie išmaniųjų ekranų, buvimas sausose patalpose ir kt.) vis daugiau žmonių susiduria su regėjimo sutrikimais, akių nuovargiu ir sausumu. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, mažiausiai...
 • Sveika moteris – šviesi ateitis

  Mielos moterys, rūpinkitės sveikata, nesidrovėkite, neatidėliokite būtinų vizitų pas ginekologą! Gydymui yra brangi kiekviena diena! Kovo mėnesį visame pasaulyje vyksta visuomenės informuotumas endometriozės tema: rengiamos konferencijos, mokslininkai supažindina su naujais tyrimų rezultatais, įvairius renginius organizuoja gydytojai, kuriuose neretai akcentuojami, deja, nedžiuginantys...
 • Kovo 4-oji - Tarptautinė žmogaus papilomos viruso  (ŽPV) žinomumo diena

  Klinikos „Sveikatos garantas“ gydytoja akušerė ginekologė Jolita Lukošiūnienė kasmet dalyvauja Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (LAGD) inicijuojamose mokslinėse praktinėse konferencijose, skirtose gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitės įprasminimui: aktualijoms, problemoms, sklaidai bei gydymo įgūdžių tobulinimuisi. Statistiniai duomenys skelbia, jog pasaulyje gimdos...
 • Tarptautinė retų ligų diena

  Paskutinę vasario dieną – šiemet vasario 28-ąją - minime tarptautinę retų ligų dieną. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į retų ligų tyrimus, gydymą, mokslininkų įžvalgas, pacientų problemas bei sveikatos įstaigų medikų aktualijas. Europoje retoms ligoms priskiriamos tos ligos, kuriomis suserga mažiau nei 1 žmogus iš 2000, o taip pat kai kurios retos įvežtinės ligos -...
 • Vidurių užkietėjimo palengvinimas

  Vidurių užkietėjimo priemonės, tokios kaip pluoštinio papildo vartojimas ar valgymas su dideliu pluošto maistu ir storosios žarnos masažo atlikimas gali padėti judėti. Kitos priemonės gali apimti vidurius laisvinančiuosius ar žvakutės ar klizmos naudojimą. Kas yra vidurių užkietėjimas? Vidurių užkietėjimas įvyksta, kai turite įdėti vis daugiau pastangų, kad tinkamai pasituštinti...
 • Osteopatija vaikams

  Osteopatija yra tinkamiausias diagnostikos ir gydymo metodas vaikams. Ir kuo jaunesnis vaikas, tuo labiau osteopatija jam tinka. Kodėl? Pagrindinė normalaus organizmo funkcionavimo prielaida yra tinkamas kiekvieno organo veikimas ir bendros visų raumenų, kaulų ir sąnarių pusiausvyros palaikymas. Kūdikystėje ši sistema yra trapiausia, o vaisiaus vystymosi, gimdymo ir aktyvaus augimo bei...
 • Mėlynojo pirmadienio depresija - kas tai?

  Prasidėjus žiemai, ir nepaisant su ja susijusiomis kalėdinėmis nuotaikomis, dauguma iš mūsų jau beveik pasiruošę pailsėti nuo darbo ir pasisemti naujų jėgų. Neabejotina, kad šis metų laikas gali šiek tiek varginti žmones, o viena iš labiausiai pripažintų to priežasčių yra sezoninis afektinis sutrikimas, tiesiogiai susijęs su natūralios šviesos trūkumu, kurį patiriame per dieną. Galbūt tikroji...
 • Miego trūkumas, kodėl tai mums kenkia?

  Miego trūkumas, kodėl tai mums kenkia? Kiekvienas organizmas skirtingas, tačiau yra nustatytos rekomenduojamos miego valandos pagal žmogaus amžių ir derėtų laikytis rekomendacijų, kitu atveju rizikuojate susidurti su įvairiausiais miego sutrikimais. Miego trūkumas siejamas su lėtinėmis sveikatos problemomis, kurios paūmėjus mus nuveda pas gydytojus ir ieškome priežasties ne ten, kur derėtų....
 • Paslaugų įvairovė Ingos Gruzdienės ginekologijos klinikoje

  Ingos Gruzdienės klinikoje dirbanti gydytoja ginekologė Raimonda Sinkevičienė atlieka (visas įmanomas) šiuolaikines, inovatyvias estetines medicinos procedūras, patvirtintas moksliniais tyrimais ir ilgamete gydytojų patirtimi. Taikomos trombocitais praturtintos plazmos ir hialurono rūgšties injekcijos intymiai zonai, taip pat terapinės lazerinės procedūros. Gydytoja akušerė-ginekologė...
 • Parama vėžiu sergančių vaikų šeimoms, ką reikia žinoti?

  Vėžys turi didelę įtaką visiems, bet ypač vaikams, kuriems buvo diagnozuota tokia diagnozė. Vaikai susiduria su unikaliais iššūkiais ir prisitaikymais, tačiau gali būti labai atsparūs. Tai padeda pasikalbėti su vaiku apie tai, ko jis gali tikėtis, ir paskatinti jį pasidalyti savo jausmais. Štai keli patarimai, kaip padėti savo vaikui šiuo laikotarpiu. Pasikalbėkite su savo...
 • Burnos ligos ir jų sąsajos su visu organizmu

  Moksliniai tyrimai rodo, kad periodonto ligos, kuriomis serga 20-50% pasaulio gyventojų susijusios su labiausiai pasaulyje paplitusiomis neužkrečiamomis ligomis, tokiomis kaip širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas, Alzheimeris, nutukimas, įvairios vėžio formos, reumatoidinis artritas, Parkinsono liga ar net nėštumo komplikacijos. Todėl svarbu suprasti, kad jūsų burnos sveikatos būklė turi...
 • Kada reikėtų kreiptis į vaikų ir paauglių gydytoją psichiatrą?

  Vaikui ar paaugliui susidūrus su psichologinėmis problemomis ar pastebėjus jam nebūdingą elgesį, itin svarbu kuo anksčiau kreiptis pagalbos į specialistą, kad pavyktų užkirsti kelią sudėtingesnėms problemoms ateityje. Laiku kreipusis pagalbos bei laikantis specialisto suteiktų rekomendacijų, galima padėti vaikui išspręsti emocijų, elgesio problemas, pagerinti mokymosi rezultatus, o svarbiausia...
 • Kuo skiriasi psichologas, gydytojas psichiatras ir psichoterapeutas?

  Pirmą kartą ieškant psichologinės pagalbos neretai žmonėms iškyla klausimas, pas kurį specialistą vertėtų užsiregistruoti konsultacijai. Pacientai itin dažnai teiraujasi, kuo vienas nuo kito skiriasi konsultuojantys specialistai – psichologas, gydytojas psichiatras bei psichoterapeutas. Šie specialistai dirba toje pačioje srityje, bet skiriasi jų teikiamų konsultacijų specifika. Kuo...