Išmani odontologinė įranga - geriausias sprendimas jūsų klinikai
2023 m. vasario 27 d.Jau kuris laikas be jų sunku įsivaizduoti savo kasdienybę - tai išmanūs telefonai, laikrodžiai, intuityvus automobilio valdymas, išmanūs vaikų žaislai, buities prietaisai ir pagaliau išmanūs namai… Ši pažanga taip pat turi didelį poveikį sveikatos priežiūros sričiai, o odontologija nėra išimtis. Technologijos – mokslo žinių pritaikymas praktiniais tikslais – yra ir visada buvo pagrindinė odontologijos dalis. Tad, jei turime išmanius namus, galime turėti ir išmanią odontologijos kliniką!
KAS NAUJO ODONTOLOGIJOS SRITYJE?
Odontologinė technika atsirado, matyt, kartu su odontologija: pirmą kartą odontologo sąvoka buvo paminėta 1092 m., tačiau tik 19 a. George’as F. Greenas, amerikiečių odontologas 1868 m. išrado kojos pedalu valdomą, o po 7 metų užpatentavo ir elektrinį dantų grąžtą.
Po to, kai amerikiečių odontologas Dr. Josiah Flagg, 1790 m. išrado pirmąją odontologinę kėdę, odontologijos srityje daug kas pasikeitė. Gal būt elektrinio grąžto atsiradimas 19 a. buvo didelė naujovė, kai 21 a. technologinė pažanga odontologijoje taip pajudėjo į priekį, kad kartais ją sunku pasivyt ir patiems odontologams. Džiugu, kad atsiradus išmaniosioms technologijoms kuriant odontologines kėdes ir kitą odontologinę įrangą daug dėmesio pradėta skirti gydytojo ir paciento patogumui, kas iš esmės pradėjo keisti gydytojo odontologo darbo kokybę.
Tuo tarpu sąvoka skaitmeninė odontologija atsirado tik pastaraisiais dešimtmečiais, tada, kai beveik prieš 40 metų prancūzų odontologas Dr. Francois Duret pritaikė CAD/CAM* principus dantų atspaudų nuėmimui. Nuo to laiko odontologijos specialistai išrado ir užpatentavo daugybę skaitmeninių odontologijos sprendimų, optimizuojančių dantų gydymo procesą. Skaitmeninė odontologija - jau nebėra vien mechaniniai ar tik elektriniai prietaisai, tai daugybė technologijų ir prietaisų, kuriuose įdiegti skaitmeniniai arba kompiuteriu valdomi komponentai.
Skaitmeninių odontologijos sprendimų banga skatina odontologiją tapti tarpusavyje sujungtos programinės įrangos, skaitmeninių įrenginių ir jutiklių sistema, kas tampa skaitmenizuotos arba išmanios odontologinės klinikos varikliu.
KAS TA IŠMANI ODONTOLOGINĖ ĮRANGA?
Tai kas ta išmani odontologinė įranga? Kalbant paprastai, tai intuityviai valdomų, minimizuotų skaitmeninių odontologinių prietaisų ar modulių visuma, kuriuos galima kompleksiškai integruoti bei, interneto ryšio pagalba, sujungti viename tinkle.
Dirbdami kartu su odontologinės įrangos gamintoju esame tikri - šios galimybės ir sprendimai iš esmės keičia gydytojo darbo galimybes ir kokybę.
Kokius išmanius odontologinės įrangos sprendimus šiandiena mums siūlo Cefla? Aptarsime keletą pagrindinių išmanios odontologinės įrangos privalumų ir kodėl vis daugiau odontologijos praktikų turėtų pereiti prie skaitmeninės odontologijos.
Išmanus odontologinės įrangos valdymas ir integruota multimedija
Operatyvesnis darbas, greitesnė diagnozė, dalijimasis vaizdais, sklandi gydytojo - paciento komunikacija, bei sukurtas pasitikėjimas - pagrindas sėkmingo tolimesnio gydymo planavimui. Skaitmeniniai sprendimai leidžia pacientams lengvai parodyti bei paaiškinti gydymo eigą ir rezultatus. Šiuo atveju, daugybė integruotų funkcijų - raktas į sėkmę ir sklandų gydymą.
Greita ir tiksli diagnostika, plačios gydymo galimybės – tam puikiai pasitarnaus odontologinėje įrangoje integruota multimedija sistema. Tai skaitmeninių instrumentų visuma, kurios pagalba vaizdus galime fiksuoti, matyti ir valdyti realiu laiku.
Dirbdami išmania odontologine įranga sunkiai išsiverstume be Full Touch valdymo skydelio. Naujasis 7 colių Full Touch odontologinės įrangos valdymo skydelis su daugialypiu ekranu be minėto vaizdų perteikimo, atlieka ir daugybe kitų funkcijų, o jo dėka odontologinės įrangos valdymas tampa labai panašus į išmanaus telefono valdymą.
Dirbant tokiais integruotais skaitmeniniais instrumentais kaip intraoralinė kamera, integruotas rentgeno jutiklis, dentalinis rentgenas ar viziografas, Full Touch valdymo skydelis su multimedija ekranu tampa išmaniu ekranu vaizdams perteikti ir valdyti. O siekiant didesnio komforto pacientui - vaizdus galima perteikti ir plokščiaekraniame LED monitoriuje. Daugialypės terpės technologijos dėka integruojamas ir iš ties paprastai montuojamas 22 colių plokščiaekranis LED monitorius su IPS technologija, vaizdus lengvai optimizuoja ir pateikia patogiai peržiūrai.
Kokie vaizdo perdavimo skaitmeniniai įrankiai gali būtį integruojami odontologinėje įrangoje? Integruotas dentalinis RXDC HYPERSPHERE rentgenas su belaidžiu valdymo bloku nereikalauja papildomo montavimo, o rentgeno spindulių lygiagretumas, užtikrina puikius vaizdus, kuriuos galime matyti Full touch valdymo skydelyje arba LED monitoriuje viso ekrano režimu, kaip ir dirbant integruota skaitmenine intraoraline kamera su HD jutikliu. Kompaktiškas intraoralinės kameros C-U2 dizainas su 9,5 mm antgaliu leidžia odontologui lengvai pasiekti visas distalines sritis ir perteikti didelės raiškos vaizdus.
Integruotas ZEN-X skaitmeninis sensorius/viziografas su trisluoksne technologija ir CMOS receptoriumi yra itin kompaktiškas, todėl labai patogiai įdedamas į paciento burną, o vaizdai matomi tiesiogiai bet kuriame integruotame multimedija ekrane.
Integruota multimedija sistema
Dėka šių integruotų multimedija sprendimų labai patogu vizualizuoti gydymo rezultatus pacientams, matyti daromą gydymo proceso pažangą bei planuoti tolimesnius veiksmus čia ir dabar. Viskas viename ir viskas „po ranka“. Taupome vietą klinikoje ir darbo laiką apdorodami bei pateikdami vaizdus. Nuostabus sprendimas!
Odontologinės įrangos daugiafunkciškumas
Kaip žinia, daug skirtingų įrenginių, kurie reikalingi skirtingo tipo diagnostikai ar gydymui atlikti, užima didelę klinikos vietos dalį, o norint atlikti skirtingas procedūras dažnai tenka vaikščioti iš vieno kabineto į kitą. Šį nepatogumą padeda išspręsti odontologinėje įrangoje integruoti moduliai, aptarkime juos.
Integruotas endodontinis modulis – tai visi endodontiniam gydymui naudojami elementai integruoti į odontologinės įrangos elektronikos ir valdymo programinę įrangą. Pasirinkę ENDO valdymo rėžimą lengvai valdysite bešepetėlį mikrovariklį, apexo lokatorių/danties šaknies viršūnės ieškiklį ir patogiai dirbsite su duomenų bazėmis. Endodontinio gydymo metu duomenis galėsite lengvai peržiūrėti ir valdyti įrangos valdymo skydelyje.
Integruotas implantologinis modulis – tai individualus sprendimas implantologams. Pasirinkus IMPLANT režimą, Full Touch valdymo skydelis tampa specialia sąsaja chirurginėms operacijoms atlikti. Implantologams suteikiama viskas, ko reikia gydymui atlikti. Galima patogiai naudoti bešepetėlį mikrovariklį, peristaltinę pompą ar kojinį pedalą integruotus odontologiniame įrenginyje ir neužimant papildomos vietos darbo erdvėje papildomais prietaisais.
Integruoti moduliai
Tiesiog imat reikiamą antgalį, pasirenkat darbo rėžimą Full Touch valdymo skydelyje, nustatote pageidaujamus parametrus ir patogiai dirbate. Dėka integruotų odontologinių modulių, konservatyvioji odontologija, protezavimas, endodontinis gydymas ir implantavimas atliekami kaip niekad patogiai, kokybiškai ir operatyviai. Visi darbai atliekami „vienoje kėdėje“, darbo vieta lengvai “transformuojama” ir patogiai valdoma išmaniu Full touch valdymo skydeliu. Šiuo atveju odontologinės įrangos daugiafunkciškumas – viena iš daugelio išmanios įrangos savybių
Odontologinė įranga + internetas
Žengdami „koja kojon“ su naujausiomis technologijomis odontologinės įrangos gamintojas odontologinei įrangai suteikė interneto ryšį. Kitaip sakant, mechaniniam įrenginiui buvo „suteiktas protas“. Ši išskirtinė naujovė atveria dideles galimybes - galime naudotis nuotolinėmis skaitmeninėmis paslaugomis, kurių dėka dantų gydymas tampa našesnis, operatyvesnis, kokybiškesnis ir patogesnis.
Kokios tos galimybės? Pirmiausia, tai operatyvus duomenų perdavimas ir apdorojimas. Duomenų analizė, apibendrinimas ir panaudojimas – išmaniųjų įrenginių pagrindas. Taigi išmanus įrenginys gali mums patarti ar dirbti kartu su mumis. Šiuo atveju gydytojas gali skirti daugiau dėmesio pacientui ir mažiau dėmesio įrangai.
Jei kalbant apie odontologinę įrangą kyla klausimas kodėl tenka dirbt už ją, su ja ar vietoje jos, galime pasiūlyti sprendimą - dirbkite kartu su išmania odontologine įranga, tai didelė pagalba gydytojui kasdieninėje klinikinėje praktikoje, tarsi dirbtumėte su papildomu asistentu.
Įdiegus interneto ryšį įrangoje odontologinės įrangos gamintojas Cefla sukūrė ir keletą skaitmeninių įrankių darbui su ja.
EasyCheck – tai internetinė platforma leidžianti valdyti įrenginius nuotoliniu būdu. Dirbdami su EasyCheck galite konfigūruoti įrenginį, atlikti diagnostiką, duomenų srauto analizę, prevencinį patikrinimą, gauti informaciją apie atliktiną techninę patikrą, bei įrenginio ir instrumentų naudojimą. EasyCheck pagalba analizuodami gautus duomenis, galite planuoti darbo krūvį ir koordinuoti klinikos veiklą. Dėl išankstinės nuotolinės įrangos diagnostikos sumažės techninių darbuotojų iškvietimų į darbo vietą, kas padės optimizuoti darbo laiką. Programinės įrangos atnaujinimus taip pat galima įdiegti nuotoliniu būdu.
Ką iš to turime? - EasyCheck dėka sumažėja galutinio vartotojo priežiūra - darbo krūvio, instrumentų, gedimų statistiką ir kitus informacijos srautus galima stebėti kompiuteryje nepriklausomai nuo to kurioje pasaulio dalyje esame. Sutikit, iš ties labai patogu!
Galima drąsiai teigti, kad EasyCheck skaitmeninis instrumentas - žingsnis į verslo sėkmę.
Virtualus skaitmeninis asistentas Di.V.A ir internetinė platforma EasyCheck
Dar vienas skaitmeninis instrumentas, tai virtualus asistentas Di.V.A., kuris padeda optimizuoti dantų chirurgijos darbo eigą, stebėti įrangos naudojimą ir apkrovimą, tokiu būdu optimizuojant darbo krūvį klinikoje. Duomenys, kuriuos Di.V.A. renka iš įrenginių leidžia gauti informacijos apie darbo krūvius, techninę priežiūrą ir bet kokius gedimus. Di.V.A. pagalba galime stebėti įrangos darbą, planuoti jos priežiūrą, bei generuoti priežiūros žurnalą, sekti kiekvieno atskiro integruoto prietaiso apkrovimą, bei kurti įvairius prieigos profilius su atskiromis, individualiomis funkcijomis - administratoriaus, inžinieriaus ar operatoriaus.
Gera žinia ta, kad šiuos ir kitus darbus galime atlikti nuotoliniu būdu. Įrangos inžinierius per nuotolį gali analizuoti įrenginio būklę ir išspręsti gedimą, na arba instruktuoti, kaip galime tai atlikti patys ir taip išvengti įrangos prastovų.
Skaitmeninis virtualus asistentas Di.V.A. nepakeičiamas instrumentas techninės priežiūros planavimui ir darbo krūvių valdymui. Tai puikus sprendimas didesnėms odontologijos klinikoms ar klinikų tinklams.
IŠMANI ODONTOLOGIJOS KLINIKA – ATEITIES KLINIKA
Naujų skaitmeninių prietaisų bei instrumentų, programinės įrangos ir interneto ryšio įdiegimas, bei galimybė sukurti bendrą klinikos tinklą apjungiant skirtingus odontologinius įrenginius ir net skirtingas klinikas nepriklausomai nuo jų geografinės padėties, iš esmės keičia odontologiją ir atveria naujas galimybes. Šie pokyčiai pagerina bendrą odontologijos specialistų ir pacientų patirtį, pakeldami odontologijos paslaugų lygį taip, kaip niekada anksčiau neįsivaizdavome.
Integruoti skaitmeniniai įrenginiai ir moduliai, pažangi multimedijos sistema, intuityvus valdymas, integruotas interneto ryšys, skaitmeniniai instrumentai ir asistentai odontologinės įrangos valdymui viename klinikos tinkle ir dar daugiau - visa tai ir yra išmani odontologinė įranga.
Kokia iš to nauda? - Pirmiausia, tai sklandi darbo eiga, bei gydytojo ir paciento komunikacija pateikiant kokybiškus vaizdus ir išsamią informaciją. Dėka integruotų skaitmeninių įrenginių informacija dalintis paprasta, o integruotų instrumentų ir modulių pagalba turime visą kliniką „vienoje kėdėje“. Pasitelkus visagalį internetą ir virtualius skaitmeninius instrumentus atliekama nuotolinė techninių gedimų prevencija ir sprendimai, o įrangos darbo krūvius galima stebėti ir administruoti nuotoliniu būdu, nepriklausomai nuo lokacijos.
Siekdami išlikti konkurencinėje rinkoje turime priimti pažangius skaitmeninius sprendimus ir kurti šiuolaikinės patikimos odontologijos klinikos įvaizdį. Išmani odontologijos klinika – tai ateities klinika, laimingo paciento garantas bei raktas į sėkmingą verslą.
Straipsnis parengtas remiantis odontologinės įrangos gamintojo , bei prekinių ženklų SternWeber, Anthos ir MyRay medžiaga, parengė UAB "Inoveca Medtechna" marketingo specialistė V. Morozovienė.