Išmani odontologinė įranga - geriausias sprendimas jūsų klinikai

2023. gada 27. februāris
Išmani odontologinė įranga - geriausias sprendimas jūsų klinikai

Jau kuris laikas be jų sunku įsivaizduoti savo kasdienybę - tai išmanūs telefonai, laikrodžiai, intuityvus automobilio valdymas, išmanūs vaikų žaislai, buities prietaisai ir pagaliau išmanūs namai… Ši pažanga taip pat turi didelį poveikį sveikatos priežiūros sričiai, o odontologija nėra išimtis. Technologijos – mokslo žinių pritaikymas praktiniais tikslais – yra ir visada buvo pagrindinė odontologijos dalis. Tad, jei turime išmanius namus, galime turėti ir išmanią odontologijos kliniką!

KAS NAUJO ODONTOLOGIJOS SRITYJE?

Odontologinė technika atsirado, matyt, kartu su odontologija: pirmą kartą odontologo sąvoka buvo paminėta 1092 m., tačiau tik 19 a. George’as F. Greenas, amerikiečių odontologas 1868 m. išrado kojos pedalu valdomą, o po 7 metų užpatentavo ir elektrinį dantų grąžtą.

Po to, kai amerikiečių odontologas Dr. Josiah Flagg, 1790 m. išrado pirmąją odontologinę kėdę, odontologijos srityje daug kas pasikeitė. Gal būt elektrinio grąžto atsiradimas 19 a. buvo didelė naujovė, kai 21 a. technologinė pažanga odontologijoje taip pajudėjo į priekį, kad kartais ją sunku pasivyt ir patiems odontologams. Džiugu, kad atsiradus išmaniosioms technologijoms kuriant odontologines kėdes ir kitą odontologinę įrangą daug dėmesio pradėta skirti gydytojo ir paciento patogumui, kas iš esmės pradėjo keisti gydytojo odontologo darbo kokybę.

Tuo tarpu sąvoka skaitmeninė odontologija atsirado tik pastaraisiais dešimtmečiais, tada, kai beveik prieš 40 metų prancūzų odontologas Dr. Francois Duret pritaikė CAD/CAM* principus dantų atspaudų nuėmimui. Nuo to laiko odontologijos specialistai išrado ir užpatentavo daugybę skaitmeninių odontologijos sprendimų, optimizuojančių dantų gydymo procesą. Skaitmeninė odontologija - jau nebėra vien mechaniniai ar tik elektriniai prietaisai, tai daugybė technologijų ir prietaisų, kuriuose įdiegti skaitmeniniai arba kompiuteriu valdomi komponentai.

Skaitmeninių odontologijos sprendimų banga skatina odontologiją tapti tarpusavyje sujungtos programinės įrangos, skaitmeninių įrenginių ir jutiklių sistema, kas tampa skaitmenizuotos arba išmanios odontologinės klinikos varikliu.

KAS TA IŠMANI ODONTOLOGINĖ ĮRANGA?

Tai kas ta išmani odontologinė įranga? Kalbant paprastai, tai intuityviai valdomų, minimizuotų skaitmeninių odontologinių prietaisų ar modulių visuma, kuriuos galima kompleksiškai integruoti bei, interneto ryšio pagalba, sujungti viename tinkle.

Dirbdami kartu su odontologinės įrangos gamintoju esame tikri - šios galimybės ir sprendimai iš esmės keičia gydytojo darbo galimybes ir kokybę.

Kokius išmanius odontologinės įrangos sprendimus šiandiena mums siūlo Cefla? Aptarsime keletą pagrindinių išmanios odontologinės įrangos privalumų ir kodėl vis daugiau odontologijos praktikų turėtų pereiti prie skaitmeninės odontologijos.

Išmanus odontologinės įrangos valdymas ir integruota multimedija

Operatyvesnis darbas, greitesnė diagnozė, dalijimasis vaizdais, sklandi gydytojo - paciento komunikacija, bei sukurtas pasitikėjimas - pagrindas sėkmingo tolimesnio gydymo planavimui. Skaitmeniniai sprendimai leidžia pacientams lengvai parodyti bei paaiškinti gydymo eigą ir rezultatus. Šiuo atveju, daugybė integruotų funkcijų - raktas į sėkmę ir sklandų gydymą.

Greita ir tiksli diagnostika, plačios gydymo galimybės – tam puikiai pasitarnaus odontologinėje įrangoje integruota multimedija sistema. Tai skaitmeninių instrumentų visuma, kurios pagalba vaizdus galime fiksuoti, matyti ir valdyti realiu laiku.

Dirbdami išmania odontologine įranga sunkiai išsiverstume be Full Touch valdymo skydelio. Naujasis 7 colių Full Touch odontologinės įrangos valdymo skydelis su daugialypiu ekranu be minėto vaizdų perteikimo, atlieka ir daugybe kitų funkcijų, o jo dėka odontologinės įrangos valdymas tampa labai panašus į išmanaus telefono valdymą.

Dirbant tokiais integruotais skaitmeniniais instrumentais kaip intraoralinė kamera, integruotas rentgeno jutiklis, dentalinis rentgenas ar viziografas, Full Touch valdymo skydelis su multimedija ekranu tampa išmaniu ekranu vaizdams perteikti ir valdyti. O siekiant didesnio komforto pacientui - vaizdus galima perteikti ir plokščiaekraniame LED monitoriuje. Daugialypės terpės technologijos dėka integruojamas ir iš ties paprastai montuojamas 22 colių plokščiaekranis LED monitorius su IPS technologija, vaizdus lengvai optimizuoja ir pateikia patogiai peržiūrai.

Kokie vaizdo perdavimo skaitmeniniai įrankiai gali būtį integruojami odontologinėje įrangoje? Integruotas dentalinis RXDC HYPERSPHERE rentgenas su belaidžiu valdymo bloku nereikalauja papildomo montavimo, o rentgeno spindulių lygiagretumas, užtikrina puikius vaizdus, kuriuos galime matyti Full touch valdymo skydelyje arba LED monitoriuje viso ekrano režimu, kaip ir dirbant integruota skaitmenine intraoraline kamera su HD jutikliu. Kompaktiškas intraoralinės kameros C-U2 dizainas su 9,5 mm antgaliu leidžia odontologui lengvai pasiekti visas distalines sritis ir perteikti didelės raiškos vaizdus.

Integruotas ZEN-X skaitmeninis sensorius/viziografas su trisluoksne technologija ir CMOS receptoriumi yra itin kompaktiškas, todėl labai patogiai įdedamas į paciento burną, o vaizdai matomi tiesiogiai bet kuriame integruotame multimedija ekrane.

Integruota multimedija sistema

Dėka šių integruotų multimedija sprendimų labai patogu vizualizuoti gydymo rezultatus pacientams, matyti daromą gydymo proceso pažangą bei planuoti tolimesnius veiksmus čia ir dabar. Viskas viename ir viskas „po ranka“. Taupome vietą klinikoje ir darbo laiką apdorodami bei pateikdami vaizdus. Nuostabus sprendimas!

Odontologinės įrangos daugiafunkciškumas

Kaip žinia, daug skirtingų įrenginių, kurie reikalingi skirtingo tipo diagnostikai ar gydymui atlikti, užima didelę klinikos vietos dalį, o norint atlikti skirtingas procedūras dažnai tenka vaikščioti iš vieno kabineto į kitą. Šį nepatogumą padeda išspręsti odontologinėje įrangoje integruoti moduliai, aptarkime juos.

Integruotas endodontinis modulistai visi endodontiniam gydymui naudojami elementai integruoti į odontologinės įrangos elektronikos ir valdymo programinę įrangą. Pasirinkę ENDO valdymo rėžimą lengvai valdysite bešepetėlį mikrovariklį, apexo lokatorių/danties šaknies viršūnės ieškiklį ir patogiai dirbsite su duomenų bazėmis. Endodontinio gydymo metu duomenis galėsite lengvai peržiūrėti ir valdyti įrangos valdymo skydelyje.

Integruotas implantologinis modulis tai individualus sprendimas implantologams. Pasirinkus IMPLANT režimą, Full Touch valdymo skydelis tampa specialia sąsaja chirurginėms operacijoms atlikti. Implantologams suteikiama viskas, ko reikia gydymui atlikti. Galima patogiai naudoti bešepetėlį mikrovariklį, peristaltinę pompą ar kojinį pedalą integruotus odontologiniame įrenginyje ir neužimant papildomos vietos darbo erdvėje papildomais prietaisais.

Integruoti moduliai

Tiesiog imat reikiamą antgalį, pasirenkat darbo rėžimą Full Touch valdymo skydelyje, nustatote pageidaujamus parametrus ir patogiai dirbate. Dėka integruotų odontologinių modulių, konservatyvioji odontologija, protezavimas, endodontinis gydymas ir implantavimas atliekami kaip niekad patogiai, kokybiškai ir operatyviai. Visi darbai atliekami „vienoje kėdėje“, darbo vieta lengvai “transformuojama” ir patogiai valdoma išmaniu Full touch valdymo skydeliu. Šiuo atveju odontologinės įrangos daugiafunkciškumas – viena iš daugelio išmanios įrangos savybių

Odontologinė įranga + internetas

Žengdami „koja kojon“ su naujausiomis technologijomis odontologinės įrangos gamintojas odontologinei įrangai suteikė interneto ryšį. Kitaip sakant, mechaniniam įrenginiui buvo „suteiktas protas“. Ši išskirtinė naujovė atveria dideles galimybes - galime naudotis nuotolinėmis skaitmeninėmis paslaugomis, kurių dėka dantų gydymas tampa našesnis, operatyvesnis, kokybiškesnis ir patogesnis.

Kokios tos galimybės? Pirmiausia, tai operatyvus duomenų perdavimas ir apdorojimas. Duomenų analizė, apibendrinimas ir panaudojimas – išmaniųjų įrenginių pagrindas. Taigi išmanus įrenginys gali mums patarti ar dirbti kartu su mumis. Šiuo atveju gydytojas gali skirti daugiau dėmesio pacientui ir mažiau dėmesio įrangai.

Jei kalbant apie odontologinę įrangą kyla klausimas kodėl tenka dirbt už ją, su ja ar vietoje jos, galime pasiūlyti sprendimą - dirbkite kartu su išmania odontologine įranga, tai didelė pagalba gydytojui kasdieninėje klinikinėje praktikoje, tarsi dirbtumėte su papildomu asistentu.

Įdiegus interneto ryšį įrangoje odontologinės įrangos gamintojas Cefla sukūrė ir keletą skaitmeninių įrankių darbui su ja.

EasyCheck – tai internetinė platforma leidžianti valdyti įrenginius nuotoliniu būdu. Dirbdami su EasyCheck galite konfigūruoti įrenginį, atlikti diagnostiką, duomenų srauto analizę, prevencinį patikrinimą, gauti informaciją apie atliktiną techninę patikrą, bei įrenginio ir instrumentų naudojimą. EasyCheck pagalba analizuodami gautus duomenis, galite planuoti darbo krūvį ir koordinuoti klinikos veiklą. Dėl išankstinės nuotolinės įrangos diagnostikos sumažės techninių darbuotojų iškvietimų į darbo vietą, kas padės optimizuoti darbo laiką. Programinės įrangos atnaujinimus taip pat galima įdiegti nuotoliniu būdu.

Ką iš to turime? - EasyCheck dėka sumažėja galutinio vartotojo priežiūra - darbo krūvio, instrumentų, gedimų statistiką ir kitus informacijos srautus galima stebėti kompiuteryje nepriklausomai nuo to kurioje pasaulio dalyje esame. Sutikit, iš ties labai patogu!

Galima drąsiai teigti, kad EasyCheck skaitmeninis instrumentas - žingsnis į verslo sėkmę.

Virtualus skaitmeninis asistentas Di.V.A ir internetinė platforma EasyCheck

Dar vienas skaitmeninis instrumentas, tai virtualus asistentas Di.V.A., kuris padeda optimizuoti dantų chirurgijos darbo eigą, stebėti įrangos naudojimą ir apkrovimą, tokiu būdu optimizuojant darbo krūvį klinikoje. Duomenys, kuriuos Di.V.A. renka iš įrenginių leidžia gauti informacijos apie darbo krūvius, techninę priežiūrą ir bet kokius gedimus. Di.V.A. pagalba galime stebėti įrangos darbą, planuoti jos priežiūrą, bei generuoti priežiūros žurnalą, sekti kiekvieno atskiro integruoto prietaiso apkrovimą, bei kurti įvairius prieigos profilius su atskiromis, individualiomis funkcijomis - administratoriaus, inžinieriaus ar operatoriaus.

Gera žinia ta, kad šiuos ir kitus darbus galime atlikti nuotoliniu būdu. Įrangos inžinierius per nuotolį gali analizuoti įrenginio būklę ir išspręsti gedimą, na arba instruktuoti, kaip galime tai atlikti patys ir taip išvengti įrangos prastovų.

Skaitmeninis virtualus asistentas Di.V.A. nepakeičiamas instrumentas techninės priežiūros planavimui ir darbo krūvių valdymui. Tai puikus sprendimas didesnėms odontologijos klinikoms ar klinikų tinklams.

IŠMANI ODONTOLOGIJOS KLINIKA – ATEITIES KLINIKA

Naujų skaitmeninių prietaisų bei instrumentų, programinės įrangos ir interneto ryšio įdiegimas, bei galimybė sukurti bendrą klinikos tinklą apjungiant skirtingus odontologinius įrenginius ir net skirtingas klinikas nepriklausomai nuo jų geografinės padėties, iš esmės keičia odontologiją ir atveria naujas galimybes. Šie pokyčiai pagerina bendrą odontologijos specialistų ir pacientų patirtį, pakeldami odontologijos paslaugų lygį taip, kaip niekada anksčiau neįsivaizdavome.

Integruoti skaitmeniniai įrenginiai ir moduliai, pažangi multimedijos sistema, intuityvus valdymas, integruotas interneto ryšys, skaitmeniniai instrumentai ir asistentai odontologinės įrangos valdymui viename klinikos tinkle ir dar daugiau - visa tai ir yra išmani odontologinė įranga.

Kokia iš to nauda? - Pirmiausia, tai sklandi darbo eiga, bei gydytojo ir paciento komunikacija pateikiant kokybiškus vaizdus ir išsamią informaciją. Dėka integruotų skaitmeninių įrenginių informacija dalintis paprasta, o integruotų instrumentų ir modulių pagalba turime visą kliniką „vienoje kėdėje“. Pasitelkus visagalį internetą ir virtualius skaitmeninius instrumentus atliekama nuotolinė techninių gedimų prevencija ir sprendimai, o įrangos darbo krūvius galima stebėti ir administruoti nuotoliniu būdu, nepriklausomai nuo lokacijos.

Siekdami išlikti konkurencinėje rinkoje turime priimti pažangius skaitmeninius sprendimus ir kurti šiuolaikinės patikimos odontologijos klinikos įvaizdį. Išmani odontologijos klinika – tai ateities klinika, laimingo paciento garantas bei raktas į sėkmingą verslą.

Straipsnis parengtas remiantis odontologinės įrangos gamintojo , bei prekinių ženklų SternWeber, Anthos ir MyRay medžiaga, parengė UAB "Inoveca Medtechna" marketingo specialistė V. Morozovienė.

Jauni raksti

  • Patarimai, įveikiant vaikų kalbos sutrikimus

    Kiekvienas vaikas yra savitas. Nelyginkime jo nei su kaimynų vaikais, nei su jo broliukais ar sesutėmis, tačiau ir nelaukime, jog įvyks stebuklas, ir nekalbantis vaikas prakalbės- iš karto taisyklingai ir gražiai. Taip būna tik pasakose. Kada tėvams primenama, jog reikia daugiau rūpintis vaiko kalbėjomo bei kalbos ugdymu, dažniausiai išgirstame atsakymą- užaugs ir išmoks. Į tai galima atsakyti...
  • Kaip pasirinkti tinkamą odontologą?

    Ieškodami idealaus odontologo, mes ne tik ieškome profesionalumo ir patirties, bet ir norime jaustis saugiai bei suprasti. Tai yra tarsi emocinė kelionė į pasitikėjimą, kurioje kiekvienas žingsnis turi reikšmę. Pirmasis įspūdis: klinika kaip jūsų antra namų svetainė Įsivaizduokite įžengiant į odontologijos kliniką, kurioje jus pasitinka švelnus muzikos garsas ir malonus, šiltas...
  • Vienmomentė implantacija - būdas sutaupyti laiką

    Visuomenėje vis dar vyrauja įsitikinimas, kad danties implantacijos procesas yra gana ilgas, mat naujo implanto teks laukti. Tačiau šiandien pacientams, kuriems būtina šalinti dantį dėl patirtos traumos ar dėl to, kad danties sugydyti nebėra įmanoma, odontologijos klinikos siūlo unikalų dantų atkūrimo metodą - vienmomentę implantaciją. Kuo ji ypatinga? Vienmomentė dantų implantacija - tai...
  • Mikroadatiniai hialurono pleistrai

    Šiame straipsnyje norėtume pasidalinti įdomiais faktais apie Mikroadatinius pleistrus. LUNA MICROCARE® pleistrai jau kurį laiką yra žinomi kitose pasaulio šalyje ir jau spėjo gauti nemažai prestižinių grožio konkursų ir žurnalų apdovanojimų, tačiau, Lietuvoje yra dar palyginti mažai žinomi. Dėl pleistruose naudojamos unikalios mikroadatėlių technologijos, jie gali būtų taikomi...
  • Odontologijos klinika pataria: kaip palaikyti teisingą burnos higieną

    Teisinga burnos higiena yra būtina ne tik dėl šviečiančios šypsenos, bet ir dėl viso kūno sveikatos. Odontologijos specialistai pabrėžia, kad neteisingas dantų valymas ar nepakankamas dėmesys burnos ertmės priežiūrai gali sukelti įvairias problemas, tokių kaip dantų ėduonis, periodontinės ligos, o taip pat gali turėti įtakos bendrai asmens sveikatai. Svarbu žinoti, kad burnos sveikata yra...
  • Kaip mommy Makeover operacijos gali sustiprinti savo emocinį atsparumą

    Kaip mommy Makeover operacijos gali sustiprinti savo emocinį atsparumą Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame dažnai susikerta motinystės, karjeros ir asmeninių siekių spaudimas, noras pasitikėti savimi ir jaustis atspariai yra stipresnis nei bet kada anksčiau.. Šios procedūros, kurios apima kelias kosmetines operacijas, pavyzdžiui, pilvo pakėlimą, krūtų pakėlimą ir...
  • Kodėl neverta atidėlioti dantų atkūrimo?

    Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais. Pataria ilgai nelaukti Netekus danties žandikaulyje vyksta tam tikri...
  • Antioksidantai ir jų įtaka mūsų sveikatai bei grožiui: specialistė atskleidė, kodėl svarbu gauti pakankamą jų kiekį

    Nors apie antioksidantų svarbą galima išgirsti vis dažniau, tačiau daug kam šis terminas vis dar skamba tarsi neaiškus burtažodis. Paprastai tariant, tai yra medžiagos, svarbios ne tik mūsų gerai savijautai, bet ir grožiui. Jos atlieka itin svarbų vaidmenį susilpninant laisvųjų radikalų keliamą poveikį mūsų ląstelėms. Tad kokie signalai išduoda, kad mums trūksta antioksidantų? Kaip ir iš kur...
  • Dantis implantuoti siūlo be skausmo ir baimės

    Lyderiaujantis Lietuvos odontologijos klinikų tinklas „Šypsenos akademija“ dantis implantuoti siūlo taikant vadinamąją sedaciją, kai pacientui vaistais trumpam prislopinama sąmonė. Taip pacientas nejaučia ne tik skausmo, bet ir panašių procedūrų metu kankinančio nerimo, baimės. Didelis pasirinkimas Netekus danties, svarbu ilgai nelaukti – kreiptis į odontologus, kad...
  • Dantų ėduonies ertmių atsiradimas, gydymas, prevencija

    Dantų ėduonies, arba karieso, ertmės, dar vadinamos dantų skylėmis, yra viena labiausiai paplitusių sveikatos problemų pasaulyje. Net išsivysčiusiose šalyse su pažengusia medicina dantų ėduonis yra pažeidęs beveik kiekvieno žmogaus vieną arba daugiau dantų. Negydomos dantų ėduonies ertmės perauga į daugybę kitų sveikatos problemų – nuo dantų bei dantenų ligų iki kitų organų bei jų...
  • Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako

    Meskime rūkyti! Pradėkime sveikatintis! Būti sveikiems yra ir naudinga, ir madinga! Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Deja, nepaisant pasiekiančių žinių apie dūmo pešimo žalą, šis priklausomybę sukeliantis įprotis vis dar išlieka ypač populiarus. Sunku išvengti priklausomybių, o dar sunkiau jų atsikratyti. Šiandien – dieną be tabako – visų rūkalių prašoma padėti...
  • Gegužės 28 d. Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo

    Atminkite, jog gerindamos intymią sveikatą kartu gerinate ir bendrą organizmo sveikatos būklę! Gegužės 28-oji - Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Šią dieną siekiama informuoti moteris apie dažniausiai pasitaikančias ligas, jų komplikacijas bei gydymo galimybes, moterims siūloma atkreipti dėmesį į sveiką mitybą, aktyvų gyvenimo būdą bei profilaktinių patikrų reikalingumą ir...
  • Sos! Kaip atsikratyti spuogų?

    Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai mažai žmonių, kurie tikrai niekada nesusidūrė su spuogais ar net su akne. Tuos, kuriems taip pasisekė, jog niekada neteko su tuo susidurti turbūt galima būtų įrašyti į raudonąją knygą… Neretai ši problema paveikia ne tik paauglius, bet ir vaikus ar pagyvenusius žmones. Tad iš kur atsiranda spuogai? Ar įmanoma turėti skaisčią odą? Pabandykime tai...
  • Psichologė Žiedūnė Žolynė

    Suaugusiųjų ir paauglių konsultavimas Konsultuoju gyvai ir nuotoliu Psichologe dirbu aštuonerius metus. Esu žmogus kaip ir tu, kuris patiria džiaugsmą ir liūdesį, tikrumą ir pasimetimą, jaučiasi drąsiai ir bijo, nerimauja ir būna ramus. Tos būsenos mane daro vientisu žmogumi, todėl noriu ir tau padėti pasijusti vientisu, padėti išgyventi baimę, liūdesį, nusivylimą, nerimą,...
  • Gegužės 19 d. Pasaulinė šeimos gydytojo diena

    Te šeimos gydytojai būna darbingi ir energingi, lai pacientai būna sveiki ir laimingi! Gegužės 19-oji – Pasaulinė šeimos gydytojo diena. Šių metų šventės šūkis – „Sveika planeta, sveiki žmonės“. Minint šią Šeimos gydytojo dieną siekiama akcentuoti sveikatos sąryšingumą su mūsų planeta ir pacientų gerove bei norima pabrėžti esminį gydytojų vaidmenį skatinant...
  • Gegužės 25 d. Pasaulinė skydliaukės diena

    Kasmet, gegužės 25-ąją, minima Pasaulinė skydliaukės diena. Kuo yra svarbus šis organas? Skydliaukė – nedidelė, vos 15-30g sverianti, drugelio formos endokrininė liauka, esanti priekinėje kaklo dalyje. Pagrindinė skydliaukės funkcija – hormonų, reguliuojančių įvairius organizmo procesus, gamyba. Svarbu! Stebėti skydliaukės veiklą būtina dėl daugelio priežasčių. Negydomos...
  • Cukrinio diabeto diagnozė ir prevencija

    2 tipo diabetui bei jo pranašei – priešdiabetinei būklei – PSO suteikė pandemijos statusą mūsų modernioje visuomenėje. Cukrinis diabetas anksčiau buvo laikytas su senėjimu susijusia liga, o dabar dėl prastų maisto ir gyvenimo būdo pasirinkimų jis smogia vis jaunesniems. Diabeto prevencija labiausiai pasiteisintų būtent šiais susirgimų atvejais. Vienas testas tapo aukso standartu...
  • Klaidinantys mitai apie odos priežiūrą

    Vieni iš pagrindinių kosmetologijos uždavinių - padėti veido odą išlaikyti sveiką ir švytinčią, išsaugoti natūralų žmogaus kūno grožį, sulėtinti senėjimo procesus bei padėti laiku pastebėti odos ar kūno ligas. Oda, kaip didžiausias kūno organas, tarnauja mums kaip apsauginis barjeras nuo aplinkos pažeidimų, reguliuoja kūno temperatūrą, palengvina jutiminį suvokimą. Todėl odos sveikatos...
  • Dantų implantacija „Šypsenos akademijoje“: žemos kainos, ilgalaikis rezultatas

    Dantys – neatsiejama ne tik grožio, bet ir sveikatos dalis. Net ir nematomoje vietoje buvusius dantis vertėtų suskubti atkurti, nes kiekvienas jų yra labai svarbi virškinimo sistemos dalis. Dabar galite pasinaudoti išskirtiniais „Šypsenos akademijos“ pasiūlymais. Geriau nedelsti „Šypsenos akademijos“ padalinio Kaune gydytojas periodontologas Jonas...
  • Lavinamieji lauko žaislai: nauda vaikams

    Lauko žaidimai yra esminė vaikų aktyvaus laisvalaikio dalis, suteikianti galimybę ne tik pramogauti, bet ir įgyti įvairių įgūdžių. Lavinamieji lauko žaislai padeda vaikams ugdyti motorinius, socialinius ir kūrybinius gebėjimus, skatindami juos būti fiziškai aktyviais ir kartu mokytis. Motorinių įgūdžių lavinimas Lauko žaislai, tokie kaip kamuoliai, dviračiai, paspirtukai ar laipiojimo...
  • Ką žinoti apie dantų priežiūrą prieš ir per atostogas?

    Planuodami atostogas užsienyje, retai kada susimąstome apie dantų priežiūrą. Netikėti dantų pažeidimai ar užpuolęs skausmas gali sukelti nemalonumų, o medicininių išlaidų draudimas gali kompensuoti tik minimalias odontologines išlaidas. Tad norintiems išvengti nemalonaus jausmo ir didelių netikėtų išlaidų, toliau pasidalinsime įžvalgomis, kaip prižiūrėti dantis prieš ir per...
  • Gegužės 17 d. Pasaulinė hipertenzijos diena

    Ar žinote savo kraujospūdžio rodmenis? Gegužės 17-oji – Pasaulinė hipertenzijos diena. Šiandien itin stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į grėsmingas bei ilgalaikes šios ligos sukeliamas pasekmes sveikatai, gyventojai raginami pasitikrinti savo arterinį kraujo spaudimą bei supažindinami su įvairiomis prevencijos priemonių galimybėmis. Lėtinės neinfekcinės ligos lemia du...
  • Vaikų mityba: specialistė atskleidė, ką daryti, jei atžala itin išranki maistui

    „Mama, šito tikrai nevalgysiu“, „neskanios tos daržovės“, „nenoriu to, man nepatinka“ – tokias ir daugybę panašių frazių turbūt teko girdėti kiekvieniems tėvams. Maistui išrankias atžalas auginantys tėvai susiduria su daug iššūkių ir ramybės neduodančiais klausimais. Ką daryti, kad vaikas gautų visas jo augančiam organizmui reikalingas maistines...
  • Kad darbai sode ir darže džiugintų

    Turintieji savo kiemą dar žiemą planuoja, ką sės pavasarį ir kokius darbus reikės nudirbti. Daugeliui sodininkystė – ne tik malonumas, bet ir puikus būdas mankštintis. Tiesa, netgi lengvi darbai gali baigtis traumomis, todėl atsargumas itin svarbus darbuojantis sode. Dažniausios traumos Nugaros ir kaklo. Dirbant sode ar darže tenka daug kartų lenktis, pritūpti, klūpėti ir kelti...
  • Egzosomos: dar viena (ne)aiški sąvoka?

    Egzosomos – mažos, nepaprasto potencialo pūslelės, kurias kamieninės ląstelės išskiria į supančią aplinką. Jos vaidina svarbų vaidmenį tarpląsteliniame ryšyje, perduodant signalus ir informaciją tarp skirtingų organizmo ląstelių. Egzosomose yra: baltymų lipidų nukleino rūgšties metabolitų Kodėl pasakoju ir kuo jos naudingos mūsų odos grožiui??? Egzosomų taikymo...
  • Aknė ir mityba

    Su akne susiduriantys paaugliai neretai įsitikinę, kad tai susiję su valgomu maistu, jo netoleravimu ar net alergija. Dažnai išgirstu - tai tikriausiai alergija ŠOKOLADUI! Nors yra atlikta nemažai tyrimų, bandančių išsiaaiškinti dietos ir aknės sąsajas, tačiau duomenys kol kas kontraversiški ir aiškių rekomendacijų, patvirtintų moksliškai, iki šiol trūksta. Visgi, dauguma studijų sutinka, kad...
  • Dantis tiesinti galima ir vyresniems žmonėms, tačiau delsti neverta

    Dantis šiais laikais tiesinasi ne vien jaunimas, bet ir vyresni žmonės – sulaukę 50 metų ir daugiau. Neretai specialistų pagalbos jie kreipiasi prieš tai atidėlioję labai ilgai, kartais – dešimtmečius. Po gydymo džiaugiasi tiesiais dantimis, gražia šypsena ir gailisi tiek laiko vengę ortodontinio gydymo. Viskas iš eilės Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių investuoja į...
  • Dantų protezavimas: 7 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, praradęs dantį ar kelis

    Dantų protezavimas: 7 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, praradęs dantį ar kelis Danties ar dantų protezavimas turi įvykti kuo greičiau. Jei praradote vieną dantį, pasistenkite jį kuo greičiau atkurti. Kuo ilgiau po danties praradimo lieka tuščia vieta, tuo sunkesnės pasekmės jūsų dantų lankams ir žandikauliui. Pirmiausia, prie nesamo danties gretimi dantys ima migruoti, virsti,...
  • Stebėkite savo akių spaudimą bet kada ir bet kur su Icare HOME 2 tonometru

    Ar Jums diagnozuota glaukoma? Jei taip, žinote, kaip svarbu reguliariai matuoti akių spaudimą. Akių spaudimo matavimas padeda gydytojui įvertinti glaukomos progresavimą ir prireikus pakoreguoti gydymą. Tradiciškai akių spaudimas matuojamas oftalmologo kabinete naudojant specialų įrenginį. Tačiau dabar galite stebėti akių spaudimą namuose naudodami Icare HOME 2 tonometrą. Icare HOME 2 yra...
  • Gegužės 10 d. Judėjimo sveikatos labui diena

    Būkite judrūs, būkite aktyvūs, būkite veiklūs, būkite sveiki! Kiekvienais metais, gegužės 10-ąją Europoje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šią dieną visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą, streso bei priklausomybių mažinimo problemas, gyventojai informuojami apie lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos galimybes, sveikos gyvensenos privalumus ir veiksmingiausius...
  • Gegužės 8 d. Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena

    Gegužės 8-oji – Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena. Kasmet nuo šio vėžio miršta daugiau nei 140 000 moterų. Lietuvoje kiekvienais metais skaudžią diagnozę išgirsta apie 400 silpnosios lyties atstovių. Nors gydymo galimybės gerėja, tačiau rezultatai, deja, nedžiugina – būdamas pagal dažnumą aštuntas pasaulyje kiaušidžių vėžys vis dar pirmauja onkoginekologinių ligų mirtingumo...
  • Gegužės 7 d. Pasaulinė astmos diena

    Kvėpuokime lengvai! Pirmasis gegužės antradienis – Pasaulinė astmos diena. Kaip teigia pasaulinės astmos iniciatyvos nariai, kuriems pritaria ir Lietuvos pulmonologų bei alergologų draugijos (LPAD) gydytojai, niekada ne per anksti, niekada ne per vėlu – visada tinkamas metas atkreipti dėmesį į kvėpavimo takų ligas. Lietuvoje Astmos diena minima nuo 1998-ųjų. Ši diena skirta...
  • Gegužės 6 d. Tarptautinė diena be dietų

    Endokrinologas paneigs mitus apie stebuklingas dietas ir konsultuos, kaip taikyti esminius sveikos mitybos principus! Gegužės 6-ąją minime Tarptautinę dieną be dietų. Šiandien visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į išties skaudžias, ypač jaunimo tarpe paplitusias, valgymo sutrikimo problemas. Neaukokime savo sveikatos dėl žalingų dietų! Neegzistuoja nekenkiančios organizmui lieknėjimo...
  • Gegužė – mėnuo prieš rūkymą

    Būkime nepriklausomi – nerūkykime! Gegužė – mėnuo prieš rūkymą Šis pavasaris dar kartą primena, jog rūkymas – ypač žalingas įprotis. Ar teko girdėti, kad Pasaulio sveikatos organizacija rūkymą įvardija kaip labiausiai paplitusią priklausomybės ligą, nuo kurios kasmet Anapilin iškeliauja daugiau nei 6 mln. pasaulio gyventojų? Statistika nebaugina? Vis dar rūkote?...
  • Su kokiais protezais gali būti atliekamas dantų protezavimas?

    Dantų protezavimas – odontologinė procedūra, apie kurią daugelis žmonių tikrai yra girdėję, o galbūt, net praktiškai išbandę. Ši procedūra rekomenduojama žmonėms, kurie dėl tam tikrų priežasčių yra netekę vieno ar net visų dantų. Taip pat dantų protezavimą įprastai reikia atlikti atvejais, kai susiduriama su rimtesniais dantų pažeidimais, kurių neįmanoma išspręsti kitų odontologinių...
  • PRP terapija ir jos teikiami privalumai

    Injekcijoms ir kito tipo estetinėms procedūroms šiais laikais ryžtasi tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nori patobulinti savo išvaizdą ar bent šiek tiek sustabdyti bėgantį laiką. Kai kurios estetinės procedūros pasitarnauja ne tik grožio ar jaunytės puoselėjimo tikslams, bet ir sveikatos labui. PRP terapija – visame pasaulyje populiari procedūra, kurios metu naudojama...
  • Patogiausias būdas atsikratyti netaisyklingo sąkandžio – kapos

    Daug žmonių nedrįsta plačiai šypsotis – trukdo kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis. Nemažai tokių, kurie gydytojų ortodontų vengia žinodami, kiek nepatogumų sukelia breketai. Tačiau „Šypsenos akademija“ siūlo inovatyvų dantų tiesinimo būdą – kapas, leidžiančias ne tik pasiekti geriausių rezultatų, bet ir viso gydymo metu patogiai jaustis. Kodėl verta...
  • Unikalios korėjietiško veido prausiklio sudedamosios dalys ir jų nauda

    Korėjiečių odos priežiūros filosofija orientuota į švelnų, bet veiksmingą valymą, daugiausia dėmesio skiriant odos puoselėjimui jau pirmajame procedūros etape. Ši filosofija lėmė daugybę naujoviškų ir unikalių ingredientų, dėl kurių korėjietiškos valomosios priemonės išsiskiria iš kitų. Panagrinėkime kai kuriuos iš šių įdomių komponentų ir kaip jie prisideda prie sveikos ir skaisčios veido...
  • Kodėl į mankštos programą vertėtų įtraukti pasipriešinimo juostas?

    Šiandien turime visas galimybes mankštintis namuose. Tam galime rinktis nebrangią, bet tikrai efektyvią įrangą. Vienas palankiausių pasirinkimų neabejotinai yra pasipriešinimo juostos, kurios gali padėti pasiekti tikrai puikių rezultatų. Pasirinkti tinkamas pasipriešinimo juostas galite atsižvelgdami į savo fizinį pasirengimą, nes šių juostų stiprumas labai varijuoja. Jei dar dvejojate, ar į...
  • Kada reikia atlikti dantų plombavimą?

    Reguliarūs vizitai pas odontologą ir atsakinga dantų priežiūra namuose – neišvengiama būtinybė visiems žmonėms, kurie nori turėti gražią šypseną ir sveikus dantis. Dėl laiko stokos ar kitų priežasčių, reguliariais vizitais pas odontologą pasirūpina toli gražu ne kiekvienas žmogus. To pasekmė – sudėtingos burnos ertmės ligos ir brangiai kainuojantis dantų gydymas. Dantų plombavimas...
  • Kaip sukurti tobulą miego rutiną savo kūdikiui?

    Pirmosios kelios kūdikio gyvenimo savaitės gali būti vienos sunkiausių. Kūdikiui prisitaikant prie naujos aplinkos, jūsų gyvenimas sustoja. Kūdikis neskiria dienos nuo nakties. Jis negali miegoti ilgiau nei kelias valandas nevalgęs. Daugelis tėvų kenčia nuo miego trūkumo. Kai kurie tėvai mano, kad gali to išvengti, jei savo kūdikiui sudarys miego grafiką. Kiti tėvai mano, kad jų kūdikis turi...
  • Kokios sultys yra pačios naudingiausios sveikatai?

    Kiekvienas žmogus privalo pats pasirūpinti savo sveikata. Tai žinoma nereiškia, kad susirgę turėtume gydytis savarankiškai, tai reiškia, jog turime nuolat stengtis, kad sveikata nesutriktų. Bendra sveikatos bei mūsų organizmo būklė priklauso nuo sveikos gyvensenos, kuri apima mitybą, fizinį aktyvumą, darbo bei poilsio režimą. Nuo mitybos priklauso daug organizme vykstančių procesų, todėl ji...
  • Nuo ko priklauso spermos kiekis?

    Spermos kiekis yra svarbus rodiklis, kalbant apie vyrų reprodukcinę sveikatą. Įvairūs veiksniai gali daryti įtaką spermos kiekiui, o šiame straipsnyje aptarsime, nuo ko priklauso spermos gamyba ir kaip įvairios aplinkybės gali ją paveikti. Urologas, kaip šlapimo ir reprodukcinės sistemos specialistas, gali padėti suprasti šiuos klausimus ir, jei reikia, siūlyti atitinkamus gydymo...
  • Riešo skausmas

    Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja ūmaus skausmo metu yra ne visada tinkamiausias sprendimas. Dažnu atvėju laikyti riešą įtvare ir tikėtis pagerėjimo nėra tinkamas sprendimas (nebent trumpam, jeigu tai ūminis skausmas), visgi riešo skausmas gali būti ne tik dėl riešo audinių problemų, bet tam turi įtakos ir...
  • Naujos kartos dantų tiesinimas kapomis: estetika ir komfortas siekiant nepriekaištingos šypsenos

    Šiuolaikinėje ortodontijoje estetinis dantų tiesinimas naudojant kapas yra tapęs vienu iš populiariausių būdų siekiant tobulos šypsenos ir nepriekaištingai tiesių dantų. Šis inovatyvus ortodontijos metodas skirtas tiems, kurie svajoja apie tiesius dantis, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenori naudoti breketų. Dantų tiesinimas kapomis – tai ne tik estetiškai patraukli, bet ir...
  • Hipnokoučingas: raktas į asmeninę ir profesinę sėkmę

    Šiuolaikinė visuomenė dažnai skundžiasi prasta gyvenimo kokybe ir net nesusimąsto, kad dėl to kalti tam tikri pasąmonės blokai ir netinkamos programos, kurios pritraukia nesėkmes ir nepriteklių. Kaip ištrūkti iš šio užburto rato? Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl norint tapti tikrai sėkmingu, pirmiausia reikia atrasti finansinių nesėkmių priežastis, kurios dažnai slypi tiesiog mūsų...
  • Kūdikio kalbos ugdymas – žaismingos logopedo rekomendacijos

    Pirmieji vaiko gyvenimo metai itin svarbūs jo įvairiapusiam vystymuisi. Juk kūdikio kalbos ugdymas moko kur kas daugiau nei vien kalbėjimo ar pasaulio suvokimo! Žaisdami užmezgame glaudų ryšį su savo atžala, mokome ją pažinti savo ir kitų jausmus, bei skatiname naujų smegenų ląstelių jungčių formavimąsį. Galima sakyti, jog žaidžiant, vyksta pirmosios ir bene svarbiausios vaikelio komunikacijos...
  • Net 75 proc. pacientų negauna kompensuojamų priemonių, gauna jų per mažai arba ne tai, ko jiems reikia

    Praeitų metų rudenį atlikta onkologinių pacientų apklausa atskleidė skaudžią situaciją – 75 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų turi prastą šlapimą sugeriančių priemonių prieinamumą. „Ne vieną dieną analizavome šią situaciją ir ieškojome platesnio išaiškinimo. Tapo aišku, kad problema yra daugiasluoksnė: mažas pacientų informuotumas, medikų neskubėjimas išrašyti kompensavimo...
  • Diskalkulija – skaičiavimo įgūdžių gerinimas

    Diskalkulija yra specifinis sutrikimas, kuris išsiskiria sunkumu suvokti ir naudoti matematikos sąvokas, skaičius ir operacijas. Tai panašu į disleksiją, tačiau susiję su matematikos sritimi. Diskalkulija gali turėti įtakos tiek vaikams, tiek suaugusiems, ir ji dažnai pasireiškia nuo ankstyvojo mokymosi etapo. Diskalkulija išsiskiria iš kitų mokymosi sunkumų tuo, kad tai specifinis...
  • Potrauminio streso sindromas

    Vaikystė yra laikotarpis, kai vaiko psichologinė ir emocinė sveikata yra ypač jautri traumoms. Potrauminio streso sindromas yra rimta problema, su kuria susiduria daugybė vaikų visame pasaulyje. Tai psichinės sveikatos sutrikimas, kuris atsiranda po patirtos traumos, tokios kaip fizinis ar seksualinis smurtas, nelaimingas atsitikimas, karas ar kitos siaubingos patirtys. Potrauminio streso...