Veido valymo būdai: kurį pasirinkti?

27 апреля 2020 г.
Veido valymo būdai: kurį pasirinkti?

Norint turėti sveiką ir gražią veido odą, pirmiausia reikia pasirūpinti jos švara. Kasdienė veido odos priežiūra namuose yra ypač svarbi, tačiau vertėtų nepamiršti, kad jai taip pat reikalingas ir gilesnis valymas. Kas kiek laiko jį reikia atlikti priklauso nuo odos tipo bei būklės. Riebią ar probleminę odą turintiems dažniausiai prireikia atlikti veido valymą kas 3-4 savaites, kadangi po šio laiko tarpo poros vėl užsikemša, matosi juodi inkštirai. Sausos odos savininkams veido valymas įprastai atliekamas rečiau.

Nusprendus apsilankyti pas kosmetologą veido valymo procedūrai, dažnai imame sukti galvą, kurį veido valymo būdą pasirinkti. Juk norime ir tikimės kuo geresnių rezultatų. Dėl to svarbu žinoti, kokie kiekvieno jų pagrindiniai privalumai bei trūkumai. Plačiau apie populiarius veido valymo būdus bei jų ypatumus papasakos ,,Amber Esthetic“ lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos kosmetologė Kamilė Briedytė.

Mechaninis veido valymas

,,Prieš atliekant mechaninį veido valymą, oda išbrinkinama tam skirtomis kosmetinėmis priemonėmis, kurios suminkština odą ir paruošia ją procedūrai. Tada gilūs spuogeliai, inkštirai bei komedonai yra kruopščiai išspaudžiami. Atlikus valymą oda dezinfekuojama ir naudojama speciali veido kaukė, kuri nuramina odą“ – pasakoja kosmetologė.

Pašnekovė teigia, jog atlikus mechaninį veido valymą oda yra giliai išvalyta, atrodo estetiškiau bei užkertamas kelias mazgelių susidarymui. Tačiau kosmetologė išvardino ir keletą minusų. ,,Pats mechaninis veido valymas nesprendžia odos problemų, todėl, kad iš odos tik mechaniškai pašalinami nešvarumai ir tik laikinai pagerinama būklė. Tiesiog oda atrodo gražesnė, bet uždegimų procesų jis nelėtina ir nepašalina“ – teigia K. Briedytė.

,,Procedūros metu oda dažnai yra pažeidžiama, tad po jos turi atsistatyti bei sugyti. Mechaninio veido valymo nerekomenduojama atlikti prieš svarbius renginius bei šventes, kadangi keletą dienų po procedūros veidas gali būti paraudęs bei sudirgęs“- pasakoja pašnekovė. Taip pat ji priduria, kad šis veido valymo būdas gali būti skausmingas ir ne itin malonus.

Rūgštinis veido valymas

,,Rūgštinis veido valymas atliekamas naudojant cheminius šveitiklius, kurie pašalina negyvas odos ląsteles. Šis veido valymo būdas naudingas tuo, jog efektyviai pagerina odos struktūrą, skatina odos regeneraciją bei neleidžia užsikimšti jos riebalinių liaukų latakams ir susidaryti inkštirams. Priklausomai nuo pasirinkto pilingo rūšies, taip pat galime ne tik apsaugoti odą nuo spuogų susidarymo, bet ir veikti tokias odos problemas kaip rožinė, pigmentacija, odos senėjimas, smulkios raukšlelės, stangrumo praradimas“ – žiniomis dalinasi kosmetologė.

Pašnekovė teigia, kad rūgštinis veido valymas taip pat turi ir minusų. Vienas iš jų tai, jog atliekant procedūrą su stipriomis rūgštimis skauda, peršti odą, ji „užsidega“, tad ją būtina neutralizuoti, bei raminti. Taip pat po procedūros oda gali pasidaryti jautresnė. Yra po procedūrinis laikotarpis – oda lupasi apie savaitę laiko, reikia naudoti daug drėkinančių priemonių, vengti makiažo naudojimo. Po procedūros svarbu kurį laiką vengti tiesioginių saulės spindulių, nes gali atsirasti pigmentacija, tad šio veido valymo negalima atlikti vasaros metu.

Vakuuminis veido valymas

,,Atliekant vakuuminį veido valymą, su specialiu aparatu išsiurbiami giliai odoje esantys nešvarumai, išvalomos poros. Viena iš tokio tipo sparčiai populiarėjančių procedūrų yra ,,HydraFacial“ veido valymo procedūra“ - pasakoja K. Briedytė.

Anot pašnekovės, ,,HydraFacial“ procedūra yra saugi, tinkanti visiems odos tipams bei įvairioms odos problemoms spręsti. Jos metu naudojami įvairūs odos būklę gerinantys koncentratai su hialurono rūgštimi, pieno rūgštimi, peptidais ir antioksidantais, kurie atstato odos drėgmę, ją pamaitina, mažina smulkias raukšles, saugo nuo senėjimo, skatina regeneraciją. Taip pat naudojamos glikolio ir salicilo rūgštys, kurios pašalina negyvas odos ląsteles, pagerina valymo procesą bei apsaugo odą nuo riebalinių latakų užsikimšimo, spuogų susidarymo.

,,Vakuumo bei specialių antgalių pagalba ne tik mechaniškai nušveičiama oda, pašalinami nešvarumai, išvalomos poros, bet ir gerinama odos medžiagų apykaita – aktyvinama kraujotaka, limfotaka, tad gaunamas ,,liftingo“ efektas. Atliekant šią procedūrą, kombinuotai pagerinama odos būklė, gaunamas ne tik valymas, pridrėkinimas, bet ir odos problemų sprendimas“ – teigia kosmetologė. Ji taip pat priduria, jog procedūra yra neskausminga, nesukelianti diskomforto jausmo bei po jos nelaukia po procedūrinis laikotarpis. Jau tą pačią dieną po procedūros pastebima, jog oda atrodo atsigavusi, skaistesnė bei švytinti.

Kalbant apie procedūros trūkumas, pašnekovė paminėjo tai, jog jei oda kieta ir poros siauros, vakuumas gali pilnai neišvalyti porų, tad valymo metu gali prireikti prijungti mechaninę ekstrakciją. Taip pat po procedūros oda gali būti kiek paraudusi, tačiau paraudimas valandos bėgyje pranyksta.

Новые статьи