Psichokodavimas nuo alkoholizmo - ar veiksminga?

28 апреля 2025 г.

Sergej Gorškov - sertifikuotas klinikinis psichologas, psichoterapeutas, hipnoterapeutas, kuris jau keturiolika metų padeda žmonėms kovoje su žalingais įpročiais. Specialistas pažymi, kad pats asmeniškai sugalvojo savo kodavimo metodą ir jau daug metų sėkmingai taiko jį savo praktikoje. Kas gi yra psichokodavimas?

Sergejus aiškina, kad žmogus turi sąmonę ir pasąmonę, jo darbas vyksta su pasąmone, nes būtent joje vyksta procesai, susiję su priklausomybėmis. Žmogus, dažniausiai, sąmoningai supranta, kad alkoholis trukdo jo laimingam gyvenimui, niekas nesvajoja tapti priklausomu nuo alkoholinių gėrimų. Mes neretai girdime, kaip žmonės gali sau sugalvoti iššūkį ir atsisakyti saldumynų, mėsos, kažkokių kitų produktų, ganėtinai sėkmingai jiems tai pavyksta, bet atsisakyti alkoholio niekaip neišeina. Kodėl gi?

Alkoholizmo vartojimas yra susijęs su pasąmone, kuri yra mūsų kairioji pusė, vieta, kuri atsakinga už mūsų emocijas. Jis gyvenime atsiranda, kai jaučiame geras emocijas, blogas emocijas arba net emocijų nebuvimą, nes norime, kad gyvenimas prašviesėtų, pasidarytų lengvesnis ir gražesnis. Alkoholis veikia per emocijas ir jausmus, todėl sąmoningi raginimai, motyvavimai ir bauginimai neturi efekto. Reikia dirbti per pasąmonę, į kuria specialistas gali patekti per emocijas.

Visi žmonės geriausiai atsimena tuos savo gyvenimo įvykius, kurie sukėlė stiprias emocijas - vaiko gimimas, artimojo mirtis. Kartais žmogus gali atsiminti vieną jam pasakytą žodį ar sakinį, nors tikrai ne visus dialogus ar konfliktus mes galime prisiminti. Kodėl? Nes būtent tas žodis ar sakinys sukėlė stiprias emocijas ar buvo pasakytas tuo metu, kai žmogus išgyveno stiprias emocijas. Stiprių emocijų metu žmogus tampa labai jautrus ir pažeidžiamas, tuo metu atsiranda galimybė užblokuoti smegenis, taip apsaugant jas nuo didelio patiriamo streso ar šoko.

Sergejus pateikia kelis vaizdingus pavyzdžius, kaip veikia „stipri emocija – smegenų blokavimas“ schema mūsų įprastame gyvenime. Moteris valgė žuvį, paspringo kaulu, teko vežti į ligoninę, daugiau nuo to laiko žuvies nebevalgo, net negali į ją žiūrėti, nepakenčia kvapo. Vaikystėje vaiką sukandžiojo šuo - vaikas visą gyvenimą bijos šunų. Kalbant apie priklausomybes nuo alkoholinių gėrimų arba narkotikų galima pastebėti, kad žmogus, kuris išgėręs (ar pavartojęs narkotikus) pateko į autoįvykį, susimušė arba patyrė kitokį stiprų stresą, greičiausiai, ilgiau nebegers, negu tas, kuriam išgėrimai baigiasi be didesnių incidentų.

Taigi, sesijos metu specialistas gali užblokuoti žmogaus smegenis, sukeliant stresą, šoką arba stiprią emociją. Taikomo metodo efektyvumas yra aštuoniasdešimt penki procentai. Toks didelis efektyvumas tampa galimas, nes hipnoterapeutas taiko autorinius ir individualius metodus, kai yra dirbama su konkretaus žmogaus konkrečia problema, nėra nei vieno pasikartojančio alkoholio kodavimo seanso. Po seanso per pirmus metus žmogus keturis - penkis kartus gali nemokamai apsilankyti ir pastiprinti efektą, kas yra labai svarbu ir neleidžia žmogui atkristi.

Centrai randasi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Новые статьи