Poproś lekarza

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Klausimai ekspertui:

Wszystkie kategorie

Nuo: Rūta
2019-07-12
Sveiki,
norėčiau paklausti, kur man reikėtų kreiptis dėl rankos nusilpimo. Turiu problemą viršutinėje stuburo dalyje, ties kaklu, mankštinuosi, todėl išvengiu stiprių skausmų. Tris savaites nesimankštinau, praėjusią savaitę pajutau stuburo skausmus, šią savaitę nebeskauda, bet sunerimau, kad neišlaikau pakeltos dešinės rankos (nusvyra), nepakeliu svarmens. Nuleidus ranką beveik viską galiu daryt. Kas tai galėtų būti?

Laba diena Rūta,

Galimas peties rezginio sutrikimas arba kraujotakos sutrikimas patarčiau kreiptis į specialistus dėl išsamesnės apžiūros.

Nuo: Justina
2019-07-08
Sveiki, pastebėjau kad atsigulus ant kairiojo šono atsiranda maudžiančio ir spaudžiančio pobūdžio skausmas krūtinėje. Taip pat spaudimą krūtinėje kartais jaučiu ir pasilenkus į priekį. Pakeitus gulimą padėtį skausmas dingsta. Dabar pastebėjau kad paspaudus viename taške kairėje pusėje tarp šonkaulių, taip pat atsiranda duriantis skausmas. Širdį tyriausi, viskas gerai. Ar tai gali būti skausmas dėl stuburo? Šiuo metu laukiuosi 5 mėn.

Laba diena ponia Justina,

Taip galimas sutrikimas krūtininėje stuburo dalyje arba šonkaulinės costa-transversa, costa-corporea facetų sutrikimas sukeliantis galimas šonkaulio eversija/inversija kas gali užspausti tarpšonkaulinius nervus. Reikalinga detalesnė apžiūra. Jei kils klausimų galite rašyti info@osteomedika.lt">info@osteomedika.lt

Nuo: Sabina
2019-07-03
Sveiki,
Po aukštakulių nešiojimo pradėjo skaudėti dešinės kojos kelį. Skausmas pasireiškia iš dešinės kojos pusės iš kairės kojos pusės visiškai neskauda. Einant laiptais į viršų beveik, kad neskauda, tačiau kai reikia nusilesit, arba nuleidžiant koja iš lovos, ar laiptų pradeda skaudėti, skausmo vietą yra patinusi ir manau, kad skausmas po truputi plečiasi į kojos apačia nuo kelio. Kai koją sulenkiu irgi skauda. Galbūt galėtumėte patarti ką turėčiau daryti, kol sulaksiu daktaro vizito ?

Laba diena ponia Sabina,

Gali būtįi vidinių kelio sąnario struktūrų pažeidimų tokiu atvėju vartokite priešuždegiminius vaistus, reguleriai šaldykite kelio sąnarį kol sulaiktsite specialisto apžiūros.

Nuo: Regina
2019-06-28
Laba diena,
Prieš 10 dienų buvo atlikta PRP injekcija i kairę aklūnę. Po injekcijos rankos būklė pablogėjo. Pirmą dieną visai negalėjau valdyti rankos labai skaudejo. Galėjau pajudinti tik pirštus jie buvo ištine apie kumščio padaryma net minties nebuvo, sekančią dieną trutputi gagerėjo. Pirma savaitę visai negalejau naudoti rankos. Dabar truputi geriau, tačiau aš jos negaliu naudoti. Šiuo metu rašydama laiška Jums naudoju ir kaire ranką tačiau ji jau pavargo ir skauda. Ar tai normalu? Susitikimą su gydytoju turėsiu po 4 savaičių. Ar turėčiau susirūpinti dabar ir kreiptis į gydytojus? O gal tik reikia daugiau laiko. Bijau, kad nebūtų uždegimo ir komplikacijų. Šiuo metu mano rankos būklė yra visai prasta palyginus ją su būsena prieš injekcija.
Ačiū,
Geros dienos

Laba diena Regina,

Jei situacija negerėja kelias dienas kreipkites į vaistus leidusį gydytoją apžiūrai.

Nuo: Aldona
2019-06-27
Darytas MRT kojos pedoje. Išvadoje rašo : III padikaulio bazeje šalia metatarsinių raiščių tvirtinimosi nedidelis kaulų čiulpų židinys. Kur kreiptis, nes skauda visos pedos kaulus. AČIŪ

Laba diena ponia Aldona,

Galite kreptis www.osteomedika.lt

Nuo: Monika Briskaite
2019-06-25
Sveiki ,

Esu gana aktyvi. Daug sportuoju ir dirbu sporto saleje. Esu buvusi begike pries 7 metus . Paskutinius metus sportuoju su svoriais. Gyvenu Siaures airijoje. Turiu problema kairiame kelyje. Kaupiasi skysciai. Man buvo padarytas ultrasound skanas, MRI skanas ir X-ray skanas . Man rado kelio efuzija (effusion) tesiog israso vaistu ir tiek. Norejau pasiteirauti ka galeciau tokiu atveju padaryti ? Istraukti skyscius? Kur kreiptis ? nes man pastoviai skauda ypac kai atsala oras ir patinsta daugiau saltu oru.

Aciu uz Jusu laika ir atsakyma

Laba diena ponia Monika,

Jei skycio sankaupos gausios ir nepasiskirsto tuomet reikalingas ištraukimas. Vėliau reikia kreiptis į specialistus kad išsiaiškinti kas negerai su kelio biomechanika, kad jie kaupiasi.

Nuo: Ligita
2019-06-18
Laba diena. Darytas pėdos MRT tyrimas. Rasta: I padikaulio diafizes lateralinėje dalyje enostozė (normos variantas).
Norėjau paklausti ką reikia daryti? Kaip apsisaugoti nuo ligos progresavimo?

Laba diena Ligita,

Galite taikyti masažinius, sąnarių mobilizacinius elementus tai padės apmažinti diskomfortus, skausmus. Atkreipkite dėmesį į avalinės tipą rinkites platesnio pado profilio batelius.

Nuo: Aušra
2019-06-18
Yra nustatyta mukoidine degeneracija, smulkios cistos ties kryzminio raiscio tvyrtinimosi ir 1 laipsnio chindromeliacija bei padideja skyscio sanaryja koks butu gydimas.

Laba diena ponia Aušra,

reikalingas kineziterapinis kelio sąnario gydymas, funkcinis sąnario sutrikimo atstatymas. Medikamentinis gydymas nepadės tik dalinai apmažins simptomatika. Chirurginės intervencijos neturėtu prireikti.

Nuo: Raimundas
2019-06-13
Laba diena,

Pėdos MRT: I-ojo padikaulio galvos saiki edeminė reakcija - aizdas nėra specifinis, dif. tarp nedidelio osteochondrinio pažeidimo bei besiformuojančios AVN, tikslinga kontrolė dinamikoje.
Deš. pėdos - I padikaulio galvos osteochondroinis pažeidimas, kaulų čiulpų edema - panašu į aseptinę nekrozę I padikaulio galvos.

Skausmas jau jaučiamas ~ vieneri metai. Būklė negerėja.

Prašau patarkite, ar galima dar gydytis kitais būdais, ar operacinis gydymas tik šiuo atveju?

Ačiū už bet kokius patarimus.

Sveiki Raimundai,

panašu, kad tai ne mechaninis sutrikimas, jei kombinuotas medikamentinis ir reabilitacinis gydymas neveiksmingas tikėtina chirurginė intervencija.

Nuo: Vilma
2019-06-08
Ar būtina operacijapo tokio magnetinio r. išvados. Gal dar būtų galima gydytis kitokiais būdais? Pilnai apimti Th12 - S2 slanksteliai.
Patiesinta fiziologinė juosmens lordozė.
L5/S1 lygmenyje saiki intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 lygmenyje saiki facetinių sąnarių artrozė.
L5/S1 tarpslankstelinis diskas saikiai sužemėjęs, dehidruotas, saikiai pasigaubęs, centrinėje dalyje protrūziškai pakitęs, palei L5 slankstelio užpakalinį kraštą dešinėje lateralinėje stuburo dalyje kylantis ~ 1,5 cm virš disko lygmens ~ 9,1 mm sag. matmens, ~ 2,5 cm ilgio heterogeniškos struktūros tarpslankstelinio disko sekvestras, kuris deformuoja iš dešinės kietojo dangalo maišą, lateralinėje kišenėje suspausta S1 dex. nervinė šaknelė.
Kitur tirtoje stuburo dalyje tarpslanksteliniai diskai normalios hidracijos, tarpslankstelinių diskų protruzijų, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti. Intervertebrinės angos pakankamo diametro, laisvos.
Nugaros smegenyse patologinių MR SI pakitimų nematyti. Conus medullaris struktūrinis, cauda equina ir paravertebriniuose audiniuose patologinių MR SI pakitimų nematyti.
Išvada Pacientas
Amžius 46M gydytojas: Survilienė Laura (24738)
UAB "Affidea Lietuva" Kaunas, Savanorių pr.
Savanorių pr.184, Kaunas Telefonas: 8 37 787735
Radiologinio tyrimo vertinimas
PATVIRTINTA Forma Nr. 49/a
Tyrimo data 2019-06-06 Vertinimo data 2019.06.06 15:01
VILMA DOBROVOLSKIENĖ Šilainių g. 9, Beinaičiai, Kėdainių r. sav.
Dokumento Nr. 5F780803 Savanorių pr.184, Kaunas
Gim. data
1972.08.16
(adresas)
Siunčianti įstaiga: Siuntimo diagnozė
Tyrimo pavadinimas ACHI kodas Tyrimo įranga Tyrimo režimai
Intraveninis kontrastavimas Apšvitos dozė
Viešoji įstaiga Kėdainių ligoninė
G54.4 Juosmens ir kryžmens nervų šaknelių sutrikimai, neklasifikuojami kitur Stuburo juosmeninės dalies magnetinio rezonanso tomografija
90901-03 Stuburo magnetinis rezonansas
05F-Magnetinio rezonanso tomografas Philips Kaunas, Savanoriu pr.
T1W/TSE sag., T2W/TSE sag., aks., STIR sag. netaikytas
Tyrimo (medicininio vaizdo) aprašas
Pilnai apimti Th12 - S2 slanksteliai.
Patiesinta fiziologinė juosmens lordozė.
L5/S1 lygmenyje saiki intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 lygmenyje saiki facetinių sąnarių artrozė.
L5/S1 tarpslankstelinis diskas saikiai sužemėjęs, dehidruotas, saikiai pasigaubęs, centrinėje dalyje protrūziškai pakitęs, palei L5 slankstelio užpakalinį kraštą dešinėje lateralinėje stuburo dalyje kylantis ~ 1,5 cm virš disko lygmens ~ 9,1 mm sag. matmens, ~ 2,5 cm ilgio heterogeniškos struktūros tarpslankstelinio disko sekvestras, kuris deformuoja iš dešinės kietojo dangalo maišą, lateralinėje kišenėje suspausta S1 dex. nervinė šaknelė.
Kitur tirtoje stuburo dalyje tarpslanksteliniai diskai normalios hidracijos, tarpslankstelinių diskų protruzijų, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti. Intervertebrinės angos pakankamo diametro, laisvos.
Nugaros smegenyse patologinių MR SI pakitimų nematyti. Conus medullaris struktūrinis, cauda equina ir paravertebriniuose audiniuose patologinių MR SI pakitimų nematyti.
Išvada
Gydytojas radiologas ŽIBIENĖ SIGITA (30982)
(parašas)
L5/S1 saiki intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 saiki facetinių sąnarių artrozė. L5/S1 dešinėje migruojanti aukštyn ir sekvestravusi disko ekstrūzija su S1 dex. nervinės šaknelės kompresija.
L5/S1 saiki intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 saiki fac

Laba diena ponia Vilma,

Iš išrašo nematau būtinumo skubėti operuoti patarčiau išmėginti ne operacinį gydymą nes operuotis visada suspėsite, jei konservatyvus gydymas neduos teigiamu rezultatų, skausmas ūmės ir viskas bus išbandytą galima bus svarstyti operacinį variantą. Tačiau operacija turės savo pasekmių ateityje.

Nuo: simas
2019-06-04
Sveiki turejau auto ivyki kurio pasekoje turejau 19 luziu tar ju ir buvo kaklo nervaibir rankos pazeisti dabar nejauciu deltos raumens rankoje tokie nejautrus judesio amplitude ranka su pagalba iskeliu ibirsu be pagalgos 90 laipsniu i sona gal koki 15 % nuo peties nes buvo luze raktikaulis idetas metalas ir kitas sale kaulas ir 2 nervai pazeisti ,gyvenu olandijoje ten skire fizioterapija ir jokiu kitokiu terapiju sake atsistatys jau puse metu praejo rezultatai truputi pagerejo fizioterapiautas sako laiko reikia nes nervai gyja bet keista kad neskiria jokiu elektros stimuliaciju masazu nugara stuburas operuotas susugta su varztai klausiu bus kokia rebilitacija sako nereikia nu tai nusipirkau elektroimpulsu aparata skaiciau kad suzadina raumenis tai nustatau ant bicepso padarau lygi nuo 1-20 ,padarau koki 8 jauciu labai stipriai o uzdedu ant deltos raumens isvis nejauciu tai noreciau paklausti ar reikia didinti apkrova ant to nejautraus kad ir nieko nejauciu ar palikti ant kokio vidutinio ir gal pramus kazkada nes fizioterapiauto klausiau jis sako nezinau

Sveiki Simai

Kai yra pazeisti nervai ne aksomas, kuris gana greitai atsistato, o pilkoji medžiaga tuomet atsistatymas sunkai prognozuojamas gali atsistatyti per kelis mėnesius, metus gali ir likti tokia nejautra visam. Galite taikit specifines bangas deinervacines sužadinti pažeistų nervų jautrumą didinkite palaipsniui iškart duot maksimumo nereikia.

Nuo: Ligita
2019-05-28
Po stuburo operacijos praejo beveik menuo keite diska protezu stuburo apacioj.skausma jauciau kairej kojoj,bet nuo vakar skausmo kaip ir nera,bet pradejo koja kaist.Desine koja jaciu normalia temperatura o kaire jauciasi labai jau silta.kas tai galetu but?

Laba diena ponia Ligita,

Centrinė ir periferinė nervų sistema dar pilnai neatsigavus po buvusio sutrikimo ir atliktos operacijos greičiausiai dar vis sutrikusi ortrosimpatika negaliu pasakyti kiek laiko praeis kol simptomatika aprims tokie dalykai užtrunka. Jei jaučiate, kad kažkas ne taip daugiau dėl po operacinio laikotarpio jums reikėtu pasikonsultuoti su operavusiu chirurgu.

Nuo: Salomėja
2019-05-22
Sveiki, MR parodė peties sausgylės viršutinės dalies smulkų išilginį intersticinį plyšimą. Išvada - M. ISP nežymi tendinozė, smulkus intesticinis plyšimas.
Ar esant tokiai traumai galima sportuoti, užsiimti joga?
Ačiū už atsakymą!

Laba diena Salomėja,

Jei plyšimas smulkus turėtų sugyti be chirurginės intervencijos. Kol plyšimas nesigijęs, uždegimas išvešėjęs pažeidimo vietoje fizinis krūvis peties sąnariui nerekomenduojamas. Pažeidimui sugijus galėsite spotuoti kiek norite.

Nuo: Judita
2019-05-17
Laba diena
Jau kuris laikas atsirado kairės rankos tirpimas nuo peties iki pat pirštų galiukų, o viens pirštas nuolatos nutirpęs, "badomas adatėlių". Įtariu kad viskas prasidėjo nuo raumens patempimo. Kaip gydyti?

Laba diena ponia Judita,

Gali būti sudirgintas brachialinio pleksito rezginys, pagal dermatomas C5-C8 nervai problema gali būti kakle ne petyje. Faktas gydyti reikia.... Kaip jau pasakys speacialistas pos išsamesnės apžiūros ar pažeidimas petyje ar kakle ar alkūnėje (šis variantas mažiau tikėtinas).

Daugiau informacijos apie šias problemas galite pasiskaityti www.osteomedika.lt

Nuo: Donata
2019-05-13
M. Supraspinatus sausgyslės priekinėje dalyje apie 1.0cm matomas saikingas plyšimas,ar galima dar su ta ranka dirbti fizinį darbą?Ant kiek rimta diagnozė?Ačiū

Laba diena ponia Donata,

Jei plyšimas dalinis susiformuos sąauga pažeidimo vietoje, gali tekti atlikti keleias procedūras sąaugai suminkštinti jei ji skątins judesių ribojimą. Jei plyšimas rimtesnis reikalinga operacija. Vienaip ar kitaip kol pažeidimo vietoje esama uždegimo rekomenduočiau riboti sunkesnę fizinę veiklą.

Nuo: Donata
2019-05-12
Sveiki,diagnozuotas kairiojo peties sąnario kapsulitas,paskirta tepti ir geriami vaistai xefo.Kokios prognozės galimos,ar išgydoma?Man 36m.Ačiū

Laba diena ponia Donata,

Taip tai yra išgydoma reikia adekvačios papildomos kineziterapijos jūsų pečiui nes vien priešuždegiminiais vaistais peties nesutvarkysite. Su keliais specifiniais pratimais petys atsigaus ir užkirsite kelia užšalusio peties sindromui.

Nuo: Lina
2019-04-19
Sveiki. Prieš du metus paslydau ir kažkas tarsi trakštelėjo juosmens srityje ir sukaustė stiprus skausmas. Buvau gydoma Diclofenacum ir kitais šios grupės vaistais, skirta reabilitacinės procedūros. Tačiau skausmas nedingo. Pradėjo tirpti kojos. Atliko MRT. Išvados:juosmeninės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai, spondilioartrozė, L5 posterolistezė. L4-5 medialinė protrūzija disko fibrozinio žiedo įplyšimas dorzalinėje dalyje. L5-S1 intraforaminalinėprotrūzija kairėje bei hipertrofuota facetė stenozuoja kairę tarpslankstelinę angą, paspausta kairė L5 šaknelė. Ties deš. tarpslanksteliniu sąnariu 6mm ir 4 mm cistos. Ar tai rimta? Koks gydymas būtų efektyvus?

Laba diena ponia Lina,

magnetinio rezonanso nuotrauka rodo, kad L4/L5 diskas yra įplyšęs reiškias branduolis gali lysti lauk jei jis prasiverš bus reikalinga operacija tačiau jei plyšimas nedidės tarpelis užsivers ir užkalkės šiai minutei panikuot nereikia. Didesnė problema yra L5 išvarža kuri eina į foraminalinę anga tai maža angelė iš kurios išeina nervas, kuris yra spaudžiamas ir reikia gydyti šį segmentą. Na o reabilitacija nelygi reabilitacijai visada galite pamėginti gydytis pas kitus specialistus kurie pamėgins kitas gydymo metodikas.

Jei kils papildomų klausimų dėl gydymo galite rašyti info@osteomedika.lt">info@osteomedika.lt

Nuo: Arnold
2019-04-16
Sveiki,
Kelio magnetinio rezonanso išvada:
Vidinio menisko užpakalinio rago apatinės srities, dalinis vertikalus-išilginis plyšimas. Girnelės savojo raisčio proksimalinio segmento, lateralinės srities, ties insercija nežymi tendinopatija. Šlaunikalnio šiurkštumos postostechondropatinė deformacija, fragmentizacija, nežymus eksodacinis sinovitas ir gilusis infrapeteliarinis bursitas.

Ar su tokia diagnoze galima sportuoti ?
Sportuoju tinklinį.

Sveiki Arnoldai,

Taip jei nejuntate kelio sąnario užstrigimų ar skausmų judesio metu, tik turėkite omenyje jog turint kelio sąnario menisko pažeidimą reikalinga papildoma kelio priežiūra siekiant išvengti didesnių traumų. Sportinių įtvarų naudojimas, tinkamas apšilimas, specifiniai pratimai ir t.t.

Nuo: Renata
2019-04-01
Sveiki, Man buvo atlikta klubakaulio KT. Išvada:Dešiniojo klubakaulio k0ne stebimas kaulinės struktūros išretėjimas sklerotiniais kraštais iki -0,7cm dydžio- tikėtina cistinės kilmės. Sakroiliniai sąnariniai tarpai su dujines degeneracijos požymiais,sklerotiškai pakite su osteofitais. Kas tai ir ar reikia kokio gydymo? Ar tai rimta? Ačiu!

Laba diena ponia Renata,

KT rodo klubo bei kryžkaulinio/klubakaulinio sąnario degeneracinius pakitimus juos reiktu gydyti kol jie netapo rimtesnė polema.

Nuo: Violeta
2019-03-30
Laba diena.Gal galėtumėt pasakyti,ar tai labai rimta?MRT išvada; krūtininės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai,kostovertebralinių bei tarpslankstelinių sąnarių artrozės požymiai.Th6-7 medialinė išvarža.Th7-8 paramedialinė protrūzija dešinėje.Stuburo kanalo stenozė Th6-8 lygyje.Th6,7,8 lygmenyse neženkliai praplėstas centrinis nugaros smegenų kanalas.Ar padėtų manualinės terapijos,masažai,mankštos,tempimo kažkokios procedūros?Ką Jūs patartumėte?Nuoširdžiai dėkoju.

Laba diena ponia Violeta,

Situacija nėra tragiška, bet gydyt reikia jei nenorite, kad blogėtu. Taip procedūros padės, kokios veiksmingesnės jau jums pasakys specialistas konsultacijos metu detaliau jus ištestavęs galės parinkti veiksmingiausią gydymą. Ar tai kineziterapija, osteopatija, manualinė terapija ir t.t. jei kils papildomų klausimų galite kreiptis info@osteomedika.lt">info@osteomedika.lt


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.