Спросите врача

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Klausimai ekspertui:

Все темы

Nuo: Evelina
2018-09-20
Laba diena, daug dirbu kompiuteriu. Ir mano problema atsirado turbūt prieš kokias tris savaites. Alkūnėje susidarė hematoma ant kairiosios alkūnės Manau, kad sutriko kraujotaka, nes per mažai darau pertraukas. Dabar vartoju priešuždegiminius vaistus (Vimovo) ir šildomąjį tepalą "Perskindol". Stengiuosi pamasažuoti, pajudinti ranką. taip pat ortopedinių prekių parduotuvėje man pasiūlė įsigyti alkūnės įtvarą, kuris naudojamas, esant alkūnės sąnario raumenų bei sausgyslių uždegimui, bursitui. Ar mano atveju jis tinkamas naudoti? Galbūt yra kažkokios priemonės - pagalvėlės, pripildytos gelio, o gal naudoti teipus? Ką jūs patartumėte, kad nesikartotų problema ateityje, nes darbo kompiuteriu šiais laikais neišvengsime. Iš anksto ačiū už atsakymą.

Laba diena Evelina,

Alkūnės įtvaras laikinas pagalbininkas ilgam naudojimui nerekomenduočiau, jis gali sukelti raumenų atrofija supančių alkūnės sąnarį. Pagalvėlės, geliai taipogi greitam laikinui efektui, jei skaumas nepraeina siūlyčiau kreiptis į specialistą dėl gydymo kol problema nepasidarė lėtinė.

Nuo: Darius
2018-09-12
Laba diena man yra akromioklavikulinis sąnario tarpas praėjo jau daugiau nei pusė metų. Rankos neskauda, bet norėtųsi deformacija panaikinti dabar yra 0.6cm issikises kaulas būtų kokia galimybė viską sutvarkyti taip kaip buvo

Sveiki Dariau,

Tai koreguojama deja gyvai nepamačius negaliu pasakyti ar korekcija galima konservatyviu ar chirurginiu būdu.

Nuo: Liveta
2018-09-11
Laba diena,
Jau kelis mėnesius jaučiu nežymų skausmą dešinėje mentyje. Judėti netrugdo. Skauda tik kai itempiu petį. Skausmas nei stiprėja nei mažėja. Skaičiau, kad skausmas petyje gali būti plaučių vėžio simptomas. Ar tai tiesa? Ar yra galimybė, kad tai plaučių vėžio simptomas?

Laba diena Liveta,

Peties skausmo priežasčių gali būti dešimtis. Nepanikuokite jog šis skausmas galėtų būti sukeltas karcinominiu pasekmių tikimybė labai maža. Kreipkites į savo gydytoją, kad jis nukreiptų jus pas reikiamą specialistą nustatyti skausmo priežastį

Nuo: Judita
2018-09-10
Sveiki.turiu išvaržų kakle ir stuburo apačioj ties kairiu klubu. Rugpjūčio 20d.kakle išvarža plyšo.darė tyrimus.skystis spaudžia nervines šakneles. Stoviu eilėje pas neurochirurgą. Po poros savaičių pajutau tokį pat skausmą tik kitoj kaklo pusėj. Kaip sau padėti kol sulauksiu eilės pas medikus??? Laukti reiks iki spalio 23d.

Laba diena ponia Judita,

Atsiprašau, kad uždelsiau atsakyti tik dabar pamačiau jūsų klausimą. Plyšus diskui viduje esantis branduolis išsiveržia ant nervų šaknelės simptomatika gali kisti gali skaudėti skirtingas puses. Deja šiuo metu pagrindinis skausmo malšinimas iki operacijos būtu medikamentinis.

Nuo: Salomėja
2018-08-28
Sveiki,pakomentuokit prašau magnetinio rezonso tyrimo išvadas,nes nieko nesuprantu.ačiū...
Deltinis raiščio edema,patempimas,daliniai ATTC,CF raiščių plyšimai.Saikingai išreikštas t.m.flexor hallucis longus ir t.m.flexor digitorum longus sausgyslių tendosinovijitas.Talokruralinio,subtaliarinio sąnario sinovijitas.

Laba diena ponia Salomėja,

Jums daugybinis peties sąnario raiščių patempimas su daliniu plyšimu, sąnarinių sausgyslių uždegimas bei pačio sąnario uždegimas. Stipriai patempėt petį.

Nuo: Laima
2018-08-27
Laba diena, gal galėtumėt paaiškinti paprastai MRT rezultatus:stuburo juosmeninės dalies osteochondrozė, spondiloartrozė, TH12 slankstelio dešinėje kojytėje - daugiakamerine apie 21*11*19 mm.dydžio cistinė struktūra, deformuojanti kaulą ir esanti periduraliai.L3/L4 tarpo disko kairė lateralinė protrūzija, L4/L5 tarpo disko pasigaubimas su nedidele centrine disko protrūzija. Ar gali cistos sukelti skausmą? Ačiū už atsakymą.

Laba diena ponia Laima,

Taip cistos gali įtakoti juntamus skausmus tačiau kodėl manote, kad juos jums sukelia ne juosmenyje esančios išvaržos?

Nuo: Daiva
2018-08-26
Laba vakara,pries metus diagnozavo osteoarthritis labai iskikles kaklinis raktikaulis ir spaudzia viska aplinkui ir dusina ir tempia smaugia nebezinau kaip gyvent nes pasake gydymo nera reikia naujo kuno.man 49 metai labai prasau jusu konsultacijos.

Laba diena ponia Daiva,

Gal galėtumėte patikslinti diagnoze nelabai išėjo suprasti jus diagnozavo raktikaulinio sąnario osteoartritą? kurio krūtinkaulinio ar akromioklacikulinio?

Nuo: Renata
2018-08-22
Laba diena, prieš porą metų turėjau siaubingai baisu laikotarpį kai dėl nugaros skausmų. Po manualiatu pagalbos trumpam palengvėjo ir vėl 2metus aš esu skausme. Labai pavargau taip gyventi. Gyd sako, kad nieko nėra ir sėdėk sekcijoje. Jokio darbo. Jaučiu deginimą stubure tarp menčių ir skausmas einantis šonkauliais.ar aš taip ir gyvensiu ar man gali kas padėti.?

Laba diena ponia Renata,

Jei yra galimybė kreipktes į mūsų kolektyvą pasistengsime jums padėti. www.osteomedika.lt

Nuo: emilijus
2018-08-21
sanarine lupa cirkuliariai degeneruota, susidariusi paralabrine cista ties dorzaline virsutine dalimi, kas tai galetu buti

Sveiki Emilijau,

Vyksta blogi pakitimai peties sąnaryje kiek jie progresuos negaliu pasakyti tai gali sukelti aštrų peties sąnario skausmą.

Nuo: Juozas
2018-08-20
Sveiki,
Man jau 4 savaites nepraeina kairės kojos skausmas kelio srityje, jaučiamas nervinantis skausmas lyg kas iš vidaus pjautų kelią kas nors. Aš taip pat jaučiu tos pačios kojos šlaunies ir blauzdos raumens tempimą arčiau kojos sulenkimu ties keliu. Man pastoviai tenka dirbti drėgnoje vėsioje patalpoje, stovimą darbą dirbu visą dieną. Man taip pat pasirodė, jog nervingumas/darbinė įtampa galėjo turėti įtakos. Lipant į ežero vandenį raumens tempimas padidėja. Aš jau buvau pas neurologą, iš neurologinės pusės pasakė kad viskas gerai. Kas jūsų nuomone galėtų būti ? Ką jus rekomenduotumėte daryti ?
Ačiū už atsakymą

Sveiki Juozai,

Siūlyčiau jums kreiptis pas reumatologa pasitikrinti ar kelio sąnaryje nėra uždegimo. Gavus daugiau informacijos pradėti kineziterapini gydymą.

Nuo: Grinta.
2018-08-12
Laba diena atliktas kaklo stuburo rentgenAs gal galite pakomentuoti?:) norisi zinoti diagnoze, kurios man kaip paprastam zmogui niekas nepaaiskina . Ar tai rimtos problemos? Palyginta fiziologine lordoze. Dorzaliniai osteofitai. Degeneraciniai pakitimai kaklineje stuburo dalyje , vyrauja spondyloartrozes pozymiai. Ro-je palenkus galva i prieki VC3-C4, C4-C5, C5-C6 segmentu funkcinio nestabilumo pozymiai. Atlosus galva atgal be matomu pakitimu. Aciu uz jus komentara is anskto:)

Laba diena Grinta,

Jei nejaučiate kaklo skausmų plintančiu žemyn tai greitu metu pradėsite jausti. Patarčiau kreiptis i specialistus dėl kaklinės stuburo dalies gydymo, nes su kekviena diena jo būklė vis labiau blogėja, labiausiai akcentuociau segmentų funkcinį nestabilimą.

Nuo: Irena
2018-08-11
Sveiki, atsakau į jūsų klausimus. Pirmiausia pradėjo skaudėti alkūnę , ant rankos nesu griuvusi ,,su peties sąnariu ir problemų nėra buvę . Ačiū jums už atsakymą.

Laba diena dar karta;

Žinokite sunku pakomentuoti gana neįprasta situacija. Gali būti sutapimas AC sąnariu paties skausmai, bet ne su alkūne. Kad galėčiau tiksliau kažka pasakyti reiktu gyvai jus pamatyti.

Nuo: Irena
2018-08-09
Labas vakaras, norėčiau sužinoti kas galėtų būti man skauda dešinės rankos alkūnės sąnarį jau kažkur 5 mėn. Dar skausmas jau perėjo į peties sąnarį naktimis negaliu net ant šono apsiversti, kaip skauda .Tirpsta trys pirštai nuo mažojo ir kartais būna ramioj padėtyje toks veriantis skausmas dviejuose pirštuose . Rankoje nėra jėgos .Taikytas gydymas vaistais, buvo atliktos procedūros : ultragarsu, lazeriu , bet nepadėjo, darytas alkūnės rentgenas ,bet nieko nemato išvis, o peties daryta echoskopija :peties raktikaulio sąnario artrozė. Buvau pas chirurgą , tai liepė leistis į sąnarį vaistus. Kas galėtų būti ? Ačiū jums už atsakymą.

Laba vakara Irena,

Norėčiau psitikslinti jums pirma pradėjo skaudėti alkūne? ar grivote ant rankos? Ar ankščiau esate turėjus peties sąnario problemų? nes tokių atvėjų nebūna, kad dėl alkūnės skausmo susigadintu peties sąnarys.

Nuo: juozas
2018-08-03
Prieš 3 mėn. pasukau čiurną. Rentgenas parodė, kad lūžių nėra, tačiau iki šiol nors nedidelis, tačiau skausmas ir maudimas nepraeina. Spaudžiant čiurnos išorinį kauliuką irgi skauda. Ar turėtų sugyt, ar reikia kokių papildomų tyrimų?

Sveiki Juozai,

Jei patempimas buvo stiprus skausmas gali užsilaikyti, tačiau pažeista vietą reikia gydyti, kuo mažiau gydymo ji gaus tuo ilgiau ją skaudės.

Nuo: Kornelija
2018-08-03
Sveiki. Man buvo rankos riesas skiles keleta kartu, luzes, bei patemti raisciai. 2015m buvo paskutine trauma rankos luzis teko su langete buti 8savaites po jos turejo buti sildymai ir masazai, bet as isvykau i uk. Bet dabar tenka dirbti daug valandu monotoniska darba kuris vyksta tik su riesu. Nakti prabundu nuo visos rankos skausmo bei tirpimo. Ryte rankos pirstu neina pilanai istiesti nes labai skauda. Darbe nuo atliekamu judesiu pereina skausmas su lyg elektros srove, keleta kartu prabudus ryte buvo surakinta visa desine ranka, menti ir kaklas buvo suparalizoti su kremais nuo skausmo truputeli atslugo skausmas ir judesei lengvejo. Kas man galietu buti? Ar reiktu kreiptis ko greiciau pas gydytojus. Aciu lauksiu atsakymo.

Laba diena Kornelija,

Taip, būtinai kreipkites negaliu paskyti kas jums yra, bet tikrai nieko gero ypač akcentuojant jog angstenės traumos metu negavot jokio gydymo.

Nuo: Vytautas
2018-08-02
Sveiki, vakar sportuodamas kryptelejau koja. Prasidejonskausmai kelio srityje ir jis labai astrus. Patinimo nera. Kas galetu buti?

Laba diena Vytautai,

Ar jaučiate traškesį ar užstrigimą kelio lenkimo metu?

Nuo: Andrius
2018-07-29
Sveiki, pradėjau bėgioti, po trečios treniruotės labai pervargau ir dešiniame kelyje prasidėjo skausmai. Po keleto dienų situacija labai ženkliai pagerėjo, vaikščioti galiu beveik be jokio diskomforto. Bėda ta, kad lenkiant kelio sąnarį (su krūviu) pvz. lipant laiptais žemyn ar į pakalnę, jaučiu duriantį/veriantį skausmą lyg iš vidaus, labiau užpakalinės kelio sąnario pusės. Ar tikėtina, jog dar trūksta poilsio ar reikėtų užsiimti tyrimais? Maudimo ar kito pastovaus skausmo nėra. Bėda tik patiriant krūvį, lenkimo momentu. Ypač lipant žemyn.

Sveiki Andriau,

Gali būti, kad kažkas nutiko sąnariui arba jo aplinkinėms struktūroms patarčiau jums kreiptis dėl sąnario apžiūros.

Nuo: Rūta
2018-07-24
laba diena, mano sūnui prieš pora mėnesių važiuodamas dviračiu krito ant žvyrkelio. Nuvežus į pirmos pagalbos punktą, padarė rentgeną pasakė, kad tik išorines žaizdos. Jos užgijo, vaikas skundžiasi rankos skausmais, nuvedžiau pas traumatologą- ortopedą, padarė iš naujo rentgeną, nieko nebuvo matyti..Sakė gydytojas greičiausiai patempimas, bet nusiuntė darytis echoskopijos. Išvadose parašyta 3 pirštos vienas iš komponentų pilnas plyšimas. Pačiame plyšgalio gale stebimi keletas 1,9 mm hiperechogeniinio tankio svetimkūniai taip pat matyti smulkių 1-0,5 mm dydžio hiperechogeniškų intarpų. Vaikui skauda, kai judina echoskopuotojas pasakė, kad turi dabar užsiimti aktyvia veikla, kad nebūtų randėjimas. tepu traumel ir duodu ibumetino, kai vaikui skauda. Gydytojas atostogauja grįš po mėnesio

Laba diena Ruta,

Teisingai, jei gerai supratau plyšimas dalinis, todėl nereikalingas operacinis gydymas suaugs savaime, tačiau nejudinant įplyšusi sausgyslė gali blogai suaugti, surandėti. Dėlto jus sakė judinti pažeistą sąnariuką.

Nuo: Simona
2018-07-23
Sveiki, Daktare,
Šiuo metu esu porą mėnesių po traumos: buvo lūžęs vienas iš pėdos kaulų (palei mažąjį pirštą, ties išorine pėdos dalimi). Nesu visiškai patenkinta gydimu, kadangi gydytojas gana atsainiai žiūri į mano traumą ir neskyrė reabilitacijos, nors ir porą kartų to prašiau. Kaip priežastį nurodė per mažą ir nereikšmingą lūžį. Tačiau manęs toks argumentas nenuramino ir norėdama turėti sveiką pėdą kreipiuosi į Jus. Kaip manote ar dar verta reikalauti reabilitacijos ir kreiptis į kitus daktarus, ar kaip sako daktaras palikti viską savieigai, nes nebėra reikšmės?

Laba diena ponia Simona,

Kokio tipo lūžis? Ar lūžo padikaulis? Praktikoje nereikšmingų lūžių nebūna, taip jis gali būti lengvesnio pobūdžio greitai gyjantis, smulkus. Tačiau atsainiai ji gydant gali išlįsti kiti galai ateityje. Sausgyslėje, raumenyse, pėdos mechanikoje kas sukels skausmą ir diskomfortą.

Nuo: saulius
2018-07-18
labas.buvo padarytas kairiojo peties magnetinis rezonansas-isvada-akromioklavikulinio sanario tarpas deformuotas.subakromialinis matmuo ~7,5mm (norma >7mm)sanarines lupos virsutines-uzpakalines dalies plysimas,susidariusi paralabrine cista (~12,6×10,6×9,7mm dydzio)plintanti incisura scapule.noreciau suzinoti ka tai reiskia?ir koks gidimas tokios ligos?

Laba diena Sauliau,

Jums pažesita peties sąnario lūpa, kuri išlaiko žąstikaulį sąnario kišenėje nežinia ant kiek didelis plyšimas ar reikalinga operacija. Atlaisvėjęs akromioklavikulinis sąnaris vėl iš jūsų tekstuko negaliu pasakyti ar jis parotavęs ar pasislinkęs reikalingas šio sąnario atstatymas kad neblogėtu reikalai.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.