Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Diana
2018-10-14
Kartais pasikartojantis duriantis skausmas po kairiaja mentimi. Kas tai galėtų būti?

Laba diena Diana,

Labiausiai tikėtina jog tai krūtininio stuburo segmento sukeliami skausmai, bet tai gali sukelti ir kaklinės stuburo dalies sutrikimai.

Nuo: Ginta
2018-10-09
Sveiki, po manualinės terapijos kakle atsirado guzas ir stiprus skausmas, pasidarius MRT išvada: C5/C6 intervertebrinis diskas nepakitusio aukščio, dehidratavęs - diskozės požymiai. Intervertebrinis diskas saikiai cirkuliariai, simetriškai pasigaubęs, dorzomedialiai su daliniu skaidulinio žiedu plyšimu. C5/C6 diskozė ir intervertebrinio skaidulinio žiedo dalinis plyšimas. Rentgeno išvada: nežymūs degeneraciniai pakitimai kaklinėje stuburo dalyje, Ro-je palankus galvą į priekį V C3-C4, V C4-C5, V C5-C6 segmentų funkcinio nestabilumo požymiai. Diagnozė: M50.1. Skirtas reabilitacinis gydymas, tačiau pagerėjimo nėra, dirbant kakle jaučiamas to guzo įsitempimas, padidėjimas, skausmas. Ar reiktų dėl jo sunerimti ir ką patartumėte?

Laba diena ponia Ginta,

Negaliu paskyti kiek taikytas gydymas susijęs su dabartinę kaklinės stuburo dalies būklę, mano manymu tai neturėjo sukelti tokiu pažeidimų. Apibendrinant išvadas diskas iplyšes branduolys dar neišsiveržęs, pats diskas yra pasislinkęs segmentas perdaug judrus situacija gana sudėtinga.

Jei kils daugiau klausimų ar abejonių drąsiai kreipkites

info@osteomedika.lt

860639313

Nuo: Dalia
2018-10-09
Labas vakaras,apie pusmetį jaučiu skausmą kairioje šlaunyje,ypač paaštrėja,kai atsigulu ant šono- kairės šlaunies,nueina žemyn lyg kelio.Kai atsigulu ant nugaros,tada geriau. Kas tai galėtų įtakoti? Su klubais problemų nėra,nėra skausmo į kirkšnis,tik gal truputį apima apatinę sėdmens dalį. MRT darytas kairio kelio sąnario.Išvada- Medialinio menisko uzpakalinio rago degeneracija 1 laipsn,aiškaus pažeidimo nestebima,PKR- pažeidimas 1 laipsn,- patempimas. Girnelės chrondromaliacija 2 laipn; medialiniame facete,nežymus sinovitas,blauzdikaulio lateralinio krumplio smulki subchondrinė cista 4,7x5xx dydžio. Kokių imtis priemonių dėl skundų ir nuo ko jie galetų būti,jei nesunku,pakoment.kelio MRt,ar reikia sunerimti dėl smulkios cistelės? Ačiū,už atsakymą.

Laba diena Dalia,

Dėl cystelės sunerimti perdaug nereiktu kelio sąnarys pasidevėjęs kolkas lenva forma, tačiau kaip supratau skauda ne kelį o šlaunį bei sėdmenį tokiu atvėju šiuos simptomus sukelia ne kelio sąnarys. Manyčiuo jog simptomai provokuojami iš SI sąnario arba stuburo reiktu atlikti ištyrima dėl detalesnio peveikslo.

Jei kils klausimų kreipkites

info@osteomedika.lt

860639313

Nuo: Violeta
2018-10-09
Laba diena. Jau dvi savaites kaip pradėjo skaudėti klubo sąnarį, skausmas duoda į kelio sąnarį, kai daugiau vaikštau tirpsta dydisis kojos pirštas. Kas galėtų būti.

Laba diena Violeta,

Problema gali būti neurologinė nuo 11-12 krūtinės slankstelio iki 5 juosmens slankstelio, gal kažkas yra nutikę su klubo sąnariu ar klubakauliniu kryžkauliniu sąnariu. Patarčiau kreiptis į specialistą dėl detalesnio ištyrimo.

Nuo: Dalia
2018-10-08
Sveik,Juosmeninės stuburo dalies MRT- stuburo juosmeninės dalies fiziologinė lordozė nepakitusi.Slanksteliuose smulkiažidininės riebalinės kaulų čiulpų degeneracijos požymiai. L4L5 tarpslankstelinis diskas dehidratuotas,nezymiai sužemėjęs,difūziškai pasigaubęs,saikiai siaurinama kairioji intervertebrinė anga ,be kompresijos į nervines šakneles. Conus medullaris tipinėje lokaliz.,ties L1 ,struktūrinis cauda equina ir paraventebriniuose audiniuose patolog.pakitimų MR SI nematyti. Esu 46 m.moteris,turiu antsvorio. Norėčiau jūsų komentaro dėl tyrimo rezultatų ir patarimų. Ačiū.

Laba diena Dalia,

MRT rodo smulkius degeneracinius pakitimus juosmeninėje stuburo dalyje. Nežinodamas jūsų simptomatikos nelabai galiu ką ir patarti. Degeneraciniai stuburo pakitimai nėra kritiški, kad sukeltų funkcinius sutrikimus, skausmą ir t.t.

Nuo: Renata
2018-10-07
Laba diena. Mane 3 metai kankina peties skausmai, vaikystėje yra buvęs lūžis. Magnetinio rezonanso metu rezultatas; AC pradiniai artroziniai pakitimai. M.SSP tendinozė, sausgyslės bursinio pavrišiaus smulkus,dalinis plyšimas.viršutinėje sąnario srityje kapsulės infiltracija/edema. Nežymus eksudacinis sinovitas.Paskyrė brexin gert ir liepė keist darba nes dirbu su gyvuliais Bet brexin nepadeda kaip ''surakindavo nuo kaklo iki peties taip ir surakina,taip pat ranką keliant i virš muša atgal,ranka nutirpsta. Gal galite patarti kokius vistus gert,brexin geriu 3 mėnesius jokio poveikio. AČIŪ

Laba diena Renata,

Jums reikia pradėti reabilitacinį peties sąnario gydymą nes vaistai jums nepadės. Brexin šiek tiek sumažins uždegimą sąnaryje, bet didesnio poveikio nesulauksite, jei delsite problema pataps lėtinė gali prireikti operacijos.

Nuo: Ada
2018-09-30
Sveiki man jau keli menesiai skauda po kaire mentim skausmas plinta i visa ranka ir kakla ir sonkaulius. Pakelus ranka i virsu tirpsta. Tirpsta ir 3 rankos pirstai. Gydytoja skyre leidamu vaistu nes itare tarsonkaulini nervu uzdegima. Bet situacija nepagerejo. Kas galetu man but.

Laba diena ponia Ada,

Toje vietoje daug nervinių rezginių šiuos simptomus gali sukelti kaklinio segmento nervo uždegimas gali būti peties rezginio uždegimas gali ir tarpšonkaulinis nervas.

Nuo: Viktoras
2018-09-28
Sveiki. Turiu aprašą po rentgeno:
K. kelio sąnario dviejų krypčių rentgenogramose sąnarinis tarpas tolygus, normalaus pločio, matoma blauzdikaulio pradinė subchondrinė sklerozė. Kraštiniai osteofitai neišreikšti. Aštresnė tarpkrumplinė pakyla. Išvados: Pradiniai distrofinio-degeneracinio pobūdžio pakitimai. (Gal galėtumėt paprasčiau pakomentuoti rezultatus ir ką patartumėt daryti?). Ačiū

Sveiki Viktorai,

Vyksta po truputėli kelio sąnario dilimas, reikia išsiaiškinti kas jį sukelia ir užbėgti įvykiams už akių. kad nesudiltų sąnaris.

Nuo: Akvilė
2018-09-26
Sveiki gydytojau, noriu paklausti, turiu beda, Rugsejo 2d plaudama indus sudužo lėkštė, ir po kiek laiko pasidare guziukas, nuvaziavau i poliklinika, ir pamate kad yra stikliukas, dave siuntima pas traumatologa, skambinau bet nera vietos traumatologo koncultacijai, gal galite patarti, kur kreiptis, nes prisiliesti negaliu labai skauda, o jau Rugsejo pabaig , ačiū

Laba diena Akvile,

Kur lekštė jums sudužo?

Nuo: Reda
2018-09-25
Sveiki, apie mėnesį laiko kankina skausmas prie abiejų menčių, labiau prie dešiniosios. Dažniausia skauda sedint, arba gulint, vaikštant neskauda. Neramiausia, kad iš ryto jaučiu maudima (miegojimo pozicijos nekeičiau, nemanau, kad nuo to). Net kai pirstu paspaudziu prie mentes ten yra lyg skausmingas "taškas", lyg nervas. Gavau siuntima pas reabilitologa, bet tik lapkričio mėnesiui, labai neramu ar nebus plaučių problemos.. Galbūt svarbu paminėti, kad 4 mėn nedirbau, o pastarąjį mėn dirbu sėdimą darbą.

Laba diena Reda,

Nemanau jog jums pasireiškentis skausmas tarpumenčio srityje plaučių problemos pasekmė nebent esat turėjusi ankstesniu plaučiu negalavimų. Tai panašiau į torokalinius skausmus.

Nuo: Ilona
2018-02-20
Laba diena,
Norejau paklausti, kokius kelio itvarus rekomenduotumete kelieniams ( diagnose keliu artroze-sanario dilimas) sportuojant sporto saleje( labai su dideliais svoriais nesportuoju), nes jauciu kelieniu sanariu maudima?

Sveiki,

Vienareikšmiškai atsakyti būtų sunku, nes kokį įtvarą rinktis ir ar jo reikia priklauso nuo girnelės padėties ir kitų sąnario ir jį supančių audinių būklės. rekomenduojame Jums kreiptis į specialistą kuris atliks reikiamus testus, įvertins Jūsų būklę ir patars, ar sudėlios tolimesnio gydymo planą jei jo reikia, kad nekentėtumėte skausmo ir galėtumėte pilnavertiškai sportuoti.

Nuo: Laura
2018-02-16
Sveiki. Turiu problemų su sąnariais ir nežinau kas tai gali būti, pas gydytojus nebuvau. Prieš tai dirbau fabrikuose gan šaltoje aplinkoje, dabar pora menesių prie gėlių kur yra drėgna ir maždaug prieš mėnesį pradejau jausti rimtesnius skausmus nei anksčiau kaip būdavo paskaudėdavo ir praeidavo. Pagrinde skauda kojų kelius, nepastoviai, būna pradeda kaisti bei paraudonuoja, kartais jaučiu skausma alkūnėse bei rankų pirštuose. Taip pat nesenai atsirado braškejimas kelių ir riešo. Sąnarius tepu kremu sąnariams, taip pat vartoju papildus, bet nebejaučiu jų veiksmingumo. Gal žinote maždaug kas tai galėtų būti?

Sveiki, Laura

Beabejonės rekomenduotume kreipstis pas gydytojus, nes neatlikus specifinių tyrimų ir neapžiūrėjus sąnarių labai sunku pasakyti kas gali būti. Rekomenduotume pasitarti su reumatologu nes skausmai keliuose sąnariuose ir panašu kad yra sąnarių uždegimas.

Tikiuosi atsakymas jums padės susidelioti gydymo planą

Nuo: Justina
2018-01-29
Sveiki,
Ar hialurono rugsties injekcijos i kelio sanarius yra efektyvios jeigu jos atliekamos kas pora menesiu o ne kas savaite?
Aciu

Sveiki, Justina

Deja nežinant jūsų kelio diagnozės negalime tiksliai atsakyti ar hialurono rūgšties injekcijas galite daryti su poros mėnesių pertrauką. Tačiau moksliniai tyrimai pateikia išvadas, kad hialuromo injekcijas derinant su kineziterapiją, tai yra specifiniais judesiais, makšta ir kelio sąnario mobilizacijos yra pasiekemi geriausi rezultatai.

Tikiuosi atsakymas jums padės susideliotiu gydymo planą

Nuo: Evelina
2018-09-20
Laba diena, daug dirbu kompiuteriu. Ir mano problema atsirado turbūt prieš kokias tris savaites. Alkūnėje susidarė hematoma ant kairiosios alkūnės Manau, kad sutriko kraujotaka, nes per mažai darau pertraukas. Dabar vartoju priešuždegiminius vaistus (Vimovo) ir šildomąjį tepalą "Perskindol". Stengiuosi pamasažuoti, pajudinti ranką. taip pat ortopedinių prekių parduotuvėje man pasiūlė įsigyti alkūnės įtvarą, kuris naudojamas, esant alkūnės sąnario raumenų bei sausgyslių uždegimui, bursitui. Ar mano atveju jis tinkamas naudoti? Galbūt yra kažkokios priemonės - pagalvėlės, pripildytos gelio, o gal naudoti teipus? Ką jūs patartumėte, kad nesikartotų problema ateityje, nes darbo kompiuteriu šiais laikais neišvengsime. Iš anksto ačiū už atsakymą.

Laba diena Evelina,

Alkūnės įtvaras laikinas pagalbininkas ilgam naudojimui nerekomenduočiau, jis gali sukelti raumenų atrofija supančių alkūnės sąnarį. Pagalvėlės, geliai taipogi greitam laikinui efektui, jei skaumas nepraeina siūlyčiau kreiptis į specialistą dėl gydymo kol problema nepasidarė lėtinė.

Nuo: Darius
2018-09-12
Laba diena man yra akromioklavikulinis sąnario tarpas praėjo jau daugiau nei pusė metų. Rankos neskauda, bet norėtųsi deformacija panaikinti dabar yra 0.6cm issikises kaulas būtų kokia galimybė viską sutvarkyti taip kaip buvo

Sveiki Dariau,

Tai koreguojama deja gyvai nepamačius negaliu pasakyti ar korekcija galima konservatyviu ar chirurginiu būdu.

Nuo: Liveta
2018-09-11
Laba diena,
Jau kelis mėnesius jaučiu nežymų skausmą dešinėje mentyje. Judėti netrugdo. Skauda tik kai itempiu petį. Skausmas nei stiprėja nei mažėja. Skaičiau, kad skausmas petyje gali būti plaučių vėžio simptomas. Ar tai tiesa? Ar yra galimybė, kad tai plaučių vėžio simptomas?

Laba diena Liveta,

Peties skausmo priežasčių gali būti dešimtis. Nepanikuokite jog šis skausmas galėtų būti sukeltas karcinominiu pasekmių tikimybė labai maža. Kreipkites į savo gydytoją, kad jis nukreiptų jus pas reikiamą specialistą nustatyti skausmo priežastį

Nuo: Judita
2018-09-10
Sveiki.turiu išvaržų kakle ir stuburo apačioj ties kairiu klubu. Rugpjūčio 20d.kakle išvarža plyšo.darė tyrimus.skystis spaudžia nervines šakneles. Stoviu eilėje pas neurochirurgą. Po poros savaičių pajutau tokį pat skausmą tik kitoj kaklo pusėj. Kaip sau padėti kol sulauksiu eilės pas medikus??? Laukti reiks iki spalio 23d.

Laba diena ponia Judita,

Atsiprašau, kad uždelsiau atsakyti tik dabar pamačiau jūsų klausimą. Plyšus diskui viduje esantis branduolis išsiveržia ant nervų šaknelės simptomatika gali kisti gali skaudėti skirtingas puses. Deja šiuo metu pagrindinis skausmo malšinimas iki operacijos būtu medikamentinis.

Nuo: Salomėja
2018-08-28
Sveiki,pakomentuokit prašau magnetinio rezonso tyrimo išvadas,nes nieko nesuprantu.ačiū...
Deltinis raiščio edema,patempimas,daliniai ATTC,CF raiščių plyšimai.Saikingai išreikštas t.m.flexor hallucis longus ir t.m.flexor digitorum longus sausgyslių tendosinovijitas.Talokruralinio,subtaliarinio sąnario sinovijitas.

Laba diena ponia Salomėja,

Jums daugybinis peties sąnario raiščių patempimas su daliniu plyšimu, sąnarinių sausgyslių uždegimas bei pačio sąnario uždegimas. Stipriai patempėt petį.

Nuo: Laima
2018-08-27
Laba diena, gal galėtumėt paaiškinti paprastai MRT rezultatus:stuburo juosmeninės dalies osteochondrozė, spondiloartrozė, TH12 slankstelio dešinėje kojytėje - daugiakamerine apie 21*11*19 mm.dydžio cistinė struktūra, deformuojanti kaulą ir esanti periduraliai.L3/L4 tarpo disko kairė lateralinė protrūzija, L4/L5 tarpo disko pasigaubimas su nedidele centrine disko protrūzija. Ar gali cistos sukelti skausmą? Ačiū už atsakymą.

Laba diena ponia Laima,

Taip cistos gali įtakoti juntamus skausmus tačiau kodėl manote, kad juos jums sukelia ne juosmenyje esančios išvaržos?

Nuo: Daiva
2018-08-26
Laba vakara,pries metus diagnozavo osteoarthritis labai iskikles kaklinis raktikaulis ir spaudzia viska aplinkui ir dusina ir tempia smaugia nebezinau kaip gyvent nes pasake gydymo nera reikia naujo kuno.man 49 metai labai prasau jusu konsultacijos.

Laba diena ponia Daiva,

Gal galėtumėte patikslinti diagnoze nelabai išėjo suprasti jus diagnozavo raktikaulinio sąnario osteoartritą? kurio krūtinkaulinio ar akromioklacikulinio?


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.