Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Jolanta
2020-07-28
Vyras po dviejų stuburo išvaržų operacijų - 2014 ir 2019.Liepos mėnesio MRT rodo L4/5 disko centrinė plati protrūzija su fibrozinio žiedo plyšimu, deformuojamas epidurinis tarpas.Prasidėjo stiprūs juosmens skausmai.Ar fizioterapija tinkama šiuo laikotarpiu? Ir ar galima plaukioti? Nes daugelis sako, kad negalima šaldyti stuburo. Dėkoju.

Laba diena ponia Jolanta,

Baseine stuburas nesušals, baltijos jūra jau kitas reikalas. Kineziterapija liko vienintėlis ramstis jei nepavyks stabilizuoti situacijos ir prireiks trečios operacijos juosmens osteosintezė kabėmis bus neišvengiama.

Nuo: Valentas
2020-07-27
Sveiki.Skauda nugara,skausmas pereina i sedmenis.Padariau stuburo juosmens KT.Isvados: stuburo juosmenines dalies degeneraciniai-distrofiniai pakitimai1st.L2/3 pasgaubes diskas.L3/4,L4/5,L5/S1 disku isvarzos placiu pagrindu.Ar reikia sunerimti su tokia isvada?

Sveiki Valentinai,

Juntami skausmai provokuojami diskogeninio skausmo. Tarpslankstelinio disko branduolys naikina skaidulinio žiedo vidinius sluoknius sukeldamas biocheninius uždegimus bei n. sinus vertebra lucha dirginimą. Nieko nedarant, negydant skausmai stiprės. Jei kils papildomų klausimų dėl gydymo galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Vainius
2020-07-27
Laba diena,
Buvo atlikta tomografija juosmens daliai, norejau suzinoti ar cia jau butina operacija, ar dar viskas sutvarkoma ir be invazijos? Aciu uz atsakyma
yrimo režimai: T1/TSE, T2/TSE, T2W; aksialiniai, sagitaliniai, koronariniai pjūviai, be kontrastinio vaizdo sustiprinimo.
Stuburo juosmeninės dalies fiziologinė lordozė patiesinta. Kaulinė ašis žymiau nepakitusi. Slanksteliai struktūriški - lūžio linijų, įtartinų židinių, kompresinių deformacijų ir poslinkių nematyti.
Dengiamosios plokštelės nedeformuotos.
L2/L3 saikinga abipusė spondiloartrozė.
L5/S1 diskozė: tarpslankstelinis tarpas nesužemėjęs, diskas pakitusio SI ir netolygiai pasigaubęs - kairėje preforaminaliai formuoja išvaržą ~0,69 cm sagitalinio matmens, kuri siaurina kairiąją lateralinę kišenę ir intervertebrinę angą.
Kitur tarpslanksteliniai tarpai taip pat nesužemėję, diskai struktūriški ir tolygaus MR SI, išvaržų neformuoja; be žymesnės stuburo kanalo ir intervertebrinių angų stenozės.
Conus medullaris tipinėje lokalizacijoje, struktūrinis, cauda equina patologinių MR SI pakitimų nematyti.
Sakroiliniai sąnariai be patologinio MR SI pakitimų.
Paravertebriniai audiniai struktūriniai.
Išvada: pagal MRT L5/S1 tarpslankstelinio disko kairė preforaminalinė išvarža, siaurinant kairiąją lateralinę kišenę ir intervertebrinę angą.

Laba diena Vainiau,

Neskubėkite su operacijomis iki 50% atvėju pacientu būklė regresuoja po operacijos. Niekomet nerekomenduoju savo pacientams atlikinėti operacijų jei nėra nervo pažeidimo rizikos galinčios lemti kojų nevaldymo.

Nuo: Rimas
2020-07-25
Sveiki,

Ar pradžiai užtektų kinezeterapeuto paslaugų? Labiausiai neramina L5/S1 išsigaubęs
diskas ir " deš. intervertebrinės angos žymi, kair. intervertebrinės angos absoliuti stenozė" - ką tai galėtų reikšti? Ar tai labai rimta? Kol kas skauda lenktis į priekį ir bėgioti. Nėra nuolatinio skausmo, bet atsargiai judu, sukuosi, keliuosi nuo gulimos padėties, sukaustyti judesiai juosmens dalyje.

Po magnetinio rezonanso gavau tokią išvadą:

Th-L stuburo dalies nedidelio laipsnio S formos skoliozė, Th10-12 saiki kifozė, liekamieji juvenilinės
osteochondropatijos (Mb. Scheuermann-Mau) požymiai. Th10-12, L5/S1 vidutiniškai išreikšta, Th12-L4 pradinė
osteochondrozė, spondilozė. L4-S1 vidutiniškai išreikšta spondiloartrozė. L5/S1 Modic I tipo degeneracija. L5/S1
diskas išsigaubęs, lateralinių kišenių vidutinio laipsnio, deš. intervertebrinės angos žymi, kair. intervertebrinės angos absoliuti stenozė, galima L5 kair.
nervinės šaknelės kompresija.

Sveiki Rimai,

Tikėtina, kad tik Kineziterapeutas jums ir tegali padėti. Nusiteikite nuolatiniam darbui atliekant nammuose gydomuosius pratimus. Siūlyčiau atvykti konsultacijai pažiūrėsime kuo galėtume jums pagelbėti. Jei kils papildomų klausimų galite kreptis info@osteomedika.lt

Nuo: DANUTĖ
2020-07-22
Laba diena, išvada po stuburo juosmeninės dalies MR tyrimo.Th12-l5 deformuojanti spondilozė, L5/S1multisegmentinė intervertebrinė osteochondrozė; artroziniai fasetinių sąnarių pakitimai L4-S1; ūmi L5/S1 dešinė paracentrinė tarpslankstelinio disko protrūzija (išvarža), spaudžianti S1nervinę šaknelę subartikulinėje stuburo kišenėje.
Ar reikia atlikti nervo blokadą, operaciją ar gydyti kitaip? Naudoju medikamentus. Ką jūs patartumėte. Ar galiu dirbti pasilenkusi (ravėti gėlyną), važiuoti su dviračiu, atlikti mankštą?
Man 64 metai.
Pagarbiai Danutė
Ačiū

Laba diena ponia Danute,

Šiai dienai nematau priežasties atlikinėti operaciją, daržo darbus raginčiau nustumti į šalį kol neišsigydėte juosmens. Dviračiai mankštos galimos. Koks gydymas būtų tinkamas ir naudingas galėtume atsakyti konsultacijos, ištyrimo metu jei kils papildomų klausimų galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Inna
2020-07-20
Cituoju-"Besiformuojanti centrinė išvarža, dirginamas užpakalinis stuburo raištis. Reikalingas gydymas, tarpslankstelinio disko dekomprasija".
Tai reiškia, kad jokie masažai ir mankštos jau nebepadės?
Dekomprasija- tai kažkokia operacija kaip supratau (iš interneto).
Rašau ir klausiu čia, nes dėl viruso padėties patekti pas gydytojus tampa nebeįmanoma. O pati dirbu ir jau nebežinau ką daryti, kad padėtis nepablogėtų. Ačiū

Laba diena ponia Ina,

Padės ir masažai ir kineziterapija, dekompresijai reikalingas manualinis gydymas. Operacijos nereiks. Jei kils papildomų klausimų dėl gydymo galite kreiptis. info@osteomedika.lt

Nuo: Ilona
2020-07-20
Sveiki, išvada po MR:
MKR II laipsnio plyšimas proksimaliai; II-III laipsnio chondramaliacija. Medialinio menisko plotis sumažėjęs - greičiausiai po dalinės rezekcijos. Kūno srityje degeneracija.
Ar reikalinga operacija , ar kitoks gydymas?
Man 48 metai.
Ačiū!

Laba vakara ponia Ilona

Pilno plyšimo nėra proksimalinis segmentas lengviau gyjantis. Manau operacijos gali neprireikt visdėlto pasikonsultuokite su traumatologu chirurgu papildoma nuomonė nepakenks. Reikalingas kineziterapinis gydymas kelio sąnario girnelės chondromaliacijai, menisko degeneracijai. gali tekti daryti injekcijas.

Nuo: Inna
2020-07-16
Sveiki. Po nugaros MRT tyrimo gavau tokį aprašymą. Gal galėtumėte kiek paaiškinti ir patarti ką reikia daryti. Ačiū.
(Iš tiesų prie nugaros skausmo juosmeninėje dalyje (dešinėje pusėje) neretai prisidėdavo dešinės kojos skausmai).
Stuburo juosmeninės dalies osteochondrozė, L5-S1 MODIC I-IItipo pakitimai, disko smulki subligamentinė medialinė protruzija. L4 ir S1 smulkios hemangiomos.

Laba vakara Ina

Besiformuojanti centrinė išvarža, dirginamas užpakalinis stuburo raištis. Reikalingas gydymas, tarpslankstelinio disko dekomprasija.

Nuo: Jurgita
2020-06-16
Skenuota (L2-S1) L2/4 Nugaros smegenų maišas ovalus. Nedideli pakraštiniai osteofitai. Saikinga spondiloartrozė intervertebraliniuose sąnariuose. L4/5 tarpslankstelinio disko medialinis išsigaubimas iki 3,0 mm. Nugaros smegenų maišo saikinga transformacija į trikampę. Nedideli pakraštiniai osteofitai. Saikinga spondiloartrozė intervertebraliniuose sąnariuose. L5/S1 siauras tarpas, nelygios dengiamosios plokštelės, tarpslankstelinio disko medialinis išsigaubimas iki 3,0mm. Masyvi kairė medidolateralinė-lateralinė disko išvarža. Būklė po kairės L5 laminektomijos. Nedideli pakraštiniai osteofitai. Vidutinė spondiloartrozė intervertebraliniuose sąnariuose. S1/2 nesuaugę užpakaliniai lankai. Degeneraciniai pakitimai sakroileiniuose sąnariuose. L2/5 intervertebrinės angos laisvos.
Išvada:
L5/S1 disko išvarža. L4/S1 diskų išsigaubimai. Lumbalinė osteochondrozė, vyraujant L5/S1 II st. M51.8
Sakykit, kuek tai rimta šiai dienai?

Laba diena ponia Jurgita,

Atsiprašau už paveluotą atsakymą. Situacija tokia, kad nereikia pulti į paniką, bet ir nenumokite ranka. Vyksta juosmeninės stuburo dalies degeneracija, kuri jei nesukelia simptomatikos šiuo metu tai netolimoje ateityje tikrai sukels.

Nuo: Darius
2020-06-14
Sveiki, esu jaunas, mėgstantis įvairų sportą, bet jaučiu skausmus keliuose, koks gydymas būtų efektyviausias? Skausmas ir diskomfortas abiejuose keliuose net gulint ar sėdint. Kelio rentgenas ir aprašas atliktas tik vieno kelio, taip nusprendė gydytojas. Nežinau ar tiksliai išversta, bet tikiuosi suprasite.

Preparatinio minkštojo audinio bursito nėra. nepakartojamas
girnelės, girnelės ir keturgalvio sausgyslės būklė.
Plačiai paplitę degeneraciniai pokyčiai vidinėje medialinėje srityje
meniskas iš ragenos per korpusą ir į užpakalinį ragą.
Intramenzinė cista geltonosios dėmės menisko srityje
jungiamoji linija lenkiama karaudami žemyn į tarpą tarp jos
medialinis blauzdikaulio sąnario kraštas ir sąnario kapsulė. Užpakaliniame rage
medialinis meniskas yra periferinis įstrižas horizontalus plyšimas ir i
sąnarinė linija, esanti perėjime tarp užpakalinės korpuso dalies
o galinis ragas yra 12 mm ilgio ir 4 mm storio
parameniskialinė cista. Nepastebimos šoninės sąlygos
meniskas ir kryžminiai raiščiai be plyšimo. Nėra hidropsų
kelio sąnarys. Kelio gale jis yra daugiagyslis
cistos tipo išsipildymas iš dalies jungtinėje kapsulėje
užpakalinė kryžminio raiščio užpakalinė dalis ir iš dalies išorė
sąnario kapsulė. Bendras dydis apie 2,5 x 1 x 3,5
cm.
R: Degeneraciniai medialinio menisko pokyčiai med
plyšimas, taip pat intrameninė ir paramenialinė cista.

Sveiki Dariau,

Atsiprašau už vėlų atsakymą.

Patarčiau apsilankyti pas kineziterapeuta kelio sąnario būklės įvertinimui jis įbertins kokį gydymo būdą parinkti ar užteks konservatyvaus gydymo ar gali prireikti operacinės intervencijos. Situacija priklauso nuo menisko plyšimo laipsniu ir cistu dydžio.

Nuo: Asta
2020-06-13
Sveiki, po truputį pradejo skaudeti petį, po to patyriau traumą-staigų ir stiprų tempimą į šoną. Skauda kaklą, skausmas eina į petį, mentį, į ranką iki plaštakos. Skausmas visą laiką, vaistai nepadeda, guleti ant peties ir nugaros labai skausminga.Atlikta kompiuterine tomografija - kakle pakitimų nerasta. Riboti skausmingi rankos judesiai. Petys ir ranka žemiau peties patinus, iRankos nepakeliu į viršų, į šoną, neužsuku už nugaros. Atlieku pratimus jau 3 savaites, pavyko pramankštinti tik judesį už nugaros. Naktį vel petys sustingsta. Ortopedas nustate diagnoze-sukamojo varžčio sindromas.
Ką galėtumėte patarti, kaip gydyti, mankštinti ranką? Kokius pratimus atlikti? Pas specialistus, dar ne greit pateksiu.
Ačiū

Laba diena ponia Asta,

Atsiprašau už paveluotą atsakymą,

Savigyda patarčiau neužsiimti, jei nėra galimybės patekti į valstybines klinikas į privačias tikrai galite patekti. Reikalingi rotatoriu mandžetės gydymo elementai vien pratimų neužteks reikalingas ir fizioterapinis gydymas, masažai ir t.t. Nemačius gyvai negaliu komentuoti kokie pratimai tiktu geriau.

Nuo: Agnė
2020-06-29
Sveiki,pagal gautą išvadą ar reikalinga operacija?
Stipinkaulio distalinės epifizės deformacija po buvusio sugijusio lūžimo. Alkūnkaulio ylinė atauga nelygiu paviršiumi,edemiška,paburkę aplinkiniai minkštieji audiniai.Padaugėję skysčio os pisiforme os triquetrum sąnaryje.

Laba diena ponia Agne,

Atsipršau už vėlyvą atsakymą.

Jums reikia pasitarti su chirurgu traumatologu. Ar operacija reikalinga priklauso nuo jūsų būklės ir degormacijos laipsnio.

Nuo: julijana
2020-06-25
sveiki pries 5 dienas susitrenkiau griudama kaires kojos keli. buvo labai sutine. db tinimas nuejo. bet sulenkti kelio viso negaliu skauda . plius isorineje puseje zemai sulenkus issiksta guzas didokas bet minsktas toks. o virsutineje kelio dalije sulenkus atsiranda skausminhas kietas kaup kaulinis toks guziukas nera didelis bet skauda . kojai sulenkti biski reik pastangu.

Laba diena ponia Julijana,

Atsiprašau už vėlyvą atsakymą.

Pirmiausia jums reiktu pasidaryti rentgeno nuotrauką ar nėra kokiu lūžių, kaulinių hematomų, skysčio kaupimosi ir t.t. Tuomet jei nuotrauka nieko neparodis kreiptis į kineziterapeutą dėl kelio sąnario gydymo.

Nuo: Ramune
2020-06-19
Laba diena,prieš mėnesi plyšo kojos achilo sausgyslė 4,99mm.Daugiau pas jokius gyd manęs nenukreipė.Dabar nešioju langete,bet man neramu,kadangi jau raumuo nyksta,subliuško...paskambinus i registratūra ,tai artimiausi taloneliai pas gyd tik liepos mėn.norėjau paklausti,ar nieko blogiau nepasidarys iki liepos mėn? Ar nereikės daryti operacijos? Ačiū

Laba diena Ramune,

Atsiprašau už vėlyvą atsakymą.

Ar bus reikalinga operacija priklauso nuo tipo ir laipsnio ne retai esant daliniam pryšimui operacijos neprireikia. Tačiau reabilitacija reikalinga betkokiu atvėju.

Nuo: laima
2020-07-10
laba diena traumos metu beveik pilnas kryzminio raiscio plysimas kaulu ciulpu edema blauzdikaulio krumpliu uzpakalinese dalyse kontuziniai pakitimai ties menisku cistine degeneracija chondromalialiacija koks butu taikomas gydymas

Laba vakara ponia Laima,

Pirmiausia reikalingas chirurginis gydymas kryžminiams raiščiams. Vėliau po operacijos prasidės kineziterapinė reabilitacija atkurti kelio sąnario funkciją.

Nuo: Gabriela
2020-07-08
Sveiki,jau apie 10 metu prasidejo skausmai nugaroje,bet dazniausiai praeidavo. Dazniausiai tai buvo nugaros apacioje ir pereidavo i viena ar kita koja,retesniu atveju i ranka viena. Dabar jau daugiau nei 3 men.skauda nugara,skausmas astrus(ne tik pereina i kojas bet ir skauda sedmenis)padarius MRT atsakymas toks:
Juosmeninės stuburo dalies fiziologinė lordozė pakankama, nežymi skoliozė gaubtumu į kairę. Apatinis mobilus segmentas
pereinamasis, traktuotinas kaip L6.
Th11 – L4 slankstelių dengiamosiose plokštelėse – kremzliniai Šmorlio mazgeliai.
Saikingai išreikšta Th9/10, L4/5 – L6/S1 intervertebrinė osteochondrozė.
L4 – L6 retrolistezės 3,5 mm.
L4/5 lygmenyje stebimas annulus fibrosus įplyšimas, nedidelė centrinė disko protrūzija (sag. diametras 3 mm),
deformuojamas kietojo dangalo maišas.
L5/6 lygmenyje stebimas kairys paracentrinis annulus fibrosus įplyšimas, deformuojamas priekinis epidurinis tarpas.
L6/S1 lygmenyje stebima dešinė paracentrinė disko ekstrūzija (sag. diametras 7 mm), ~10 mmnusileidžianti žemiau disko
lygmens, dešiniojoje lateralinėje stuburo kanalo kišenėje sukelianti nervinės šaknelės (tikėtina S2) kompresiją.
Th11 – L4 segmente tarpslankstelinių diskų protrūzijų, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti;
intervertebrinės angos pakankamo diametro, laisvos.
Conus medullaris padėtis anatominės normos ribose, apimties ar signalo pakitimų nestebima. Cauda equina nervinės šaknelės
intraduraliai išsidėsčiusios taisyklingai.
Perivertebriniai minkštieji audiniai struktūriniai.
Vaistai nuo skausmo nepadeda,darau mankstas kiek imanoma,bet del stipraus skausmo sunku kazka ir daryti. Ar bandyti daryti toliau mankstas ar pirmiausiai reiktu numalsinti skausma? Ar viskas taip blogai? Is anksto dekoju uz atsakyma.

Laba vakara ponia Gabriela,

Keli tarpslanksteliniai diskai įplyše tai negerai tačiau ne tragedija. Nemaža skausmo dalį sukelia diskogeninis skausmas nes skaiduliniame diske yra Luscha nervų galunėlė, vaskulerizuotas tačiau plyšimo atvėju diske vystosi išemija, formuojasi Lscha galūnėliu uždegimas. Galima mėginti diskų dekompresiją palengva, modufikuoti kineziterapiją ieškant mažiau skausmigu pratimų.

Nuo: Karolis
2020-06-30
Laba diena,
Maždaug prieš pusantrų metų netyčia nustatyta dešinės rankos antrojo delnikaulio enchondroma. Tuo metu gydęs chirurgas rekomendavo pašalinti chiruginiu būdu, kas ir buvo padaryta. Biopsinis mėginys neigiamas. Pašalinus auglį į jo vietą implantuotas dirbtinis kaulas. Praėjus daugiau nei pusmečiau prasidėjo tos vietos skausmai, neperiodiniai, labiau ūminiai ir staigūs, ir tęsiasi jau kuris laikas. Savaime užeina, savaime praeina, vaistai nuo skausmo kartais padeda. Pastaruoju metu skausmai suintensyvėjo ir sustiprėjo - kartais skausmas kankina iki pykinimo, rodomasis pirštas praranda savo funkcijas, vaistai ir šaldymas padeda trumpai. Nuo operacijos kasdienė veikla nepakito, atliekami tie patys darbai tiek skausmo tiek ne skausmo laikotarpiu, operuotoje vietoje jaučiamas didelis jautrumas, dirbtinis kaulas lyg ištinęs ir skausminga jį prilietus, kartais atsiranda odos tempimas. Gydytojau, ar vertėtų sunerimti ar po tokios ligos gydymo tai yra normalu? Ir kokiais būdais galima atsikratyti skausmo? Su sentave šio skausmos susitieti neįmanoma, kadangi esu jaunas organizmas - 20-ies su trupučiu. Dėkoju už atsakymą!

Sveiki Karoli,

Atsiprašau kad veluoju su atsakymu.

Svetimkūnis yra svetimkūnis galimas ilgas adptacinis regeneracinis implato prisitaikymas. Siūlyčiau susėti kartu su operavusiu onkologu chirurgu ir kineziterapeutu aptarti piršto sąnario reabilitaciją.

Nuo: Agnė
2020-03-06
Sveiki,esu 33m moteris.pries 5m prasidejo kairios kojos ciurnos skausmai.padare mrt diagnoze talocruralis,subtalaris eksudacinis sinovitas.per sy pusmety kyla skausmas per visa stubura.padaryta mrt dubens kaulu.isvada stuburo degeneraciniai pokyciai.jokio tikslinio gydymo neduoda.israsyta vaistai sulfasalazine,movalis ir leidziami trsumeel ir discus compozitum.bet pagerejimu nera... skausmai tokie kad miegot neimanoma...sakykite kur kreiptis,kad butu ymanoma toliau be skausmu gyventi? Aciu didelis

Laba vakara ponia Agne,

Dėl gydymo galite kreptis info@osteomedika.lt dėl šokikaulinio blauzdikaulinio sąnario uždegimo perkeldavote kūno svorį, kas keitė visą kūno biomechaniką lėmusia degeneracinius stuburo sąnarių pakitimus laiko eigoje.

Nuo: kristina
2020-03-04
Sveiki, dėl nuolatinių krūtinės ir tarpumenčio skausmų prieš metus kreipiausi į šeimos gydytoją. Padarius tyrimus ir atmetus skrandžio, širdies ligas, gydytoja įtarė torokalgiją, davė siuntimą pas reabilitologą. Masažų ir mankštų kursas trumpam pagelbėjo, bet greit sugrįžo tas bukas maudimas. Keistas jausmas, lyg jausčiau diafragmą, širdies plakimą, pulsas kartais užkyla. Tas gąsdina labai. Ar tai pagydoma mankštomis?

Laba vakara Kristina,

Taip pagydoma, galite kreiptis info@osteomedika.lt dėl detalesnių klausimų apie gydymą pasistengsime padėti.

Nuo: Dainius
2020-03-03
Laba diena,
Nustatytas dešiniojo kelio menisko plyšimas. Padaryta dešiniojo kelio sąnario magnetinio rezonanso tomografija.
Tyrimo aprašas:
Medialinio menisko užpakalinio rago horizontalus neintensyvus hiperintesinis signalas T2, vidiniame sluoksnyje - degeneracija II laipn. Lateralinio menisko kūno ir priekinio rago horizontalus intensyvus platus hiperintensinis signalas T2, išeinantis į kontūrą - horizontalus plyšimas, palei priekinį ragą stebimos parameniskinės cistos - stambiausia iki 11mm skersmens. Kolateraliniai ir kryžminiai raiščiai diferencijuojasi gerai, be plyšimo požymių. Girnelė žymiau nedislokuota, jos raištis, retinakulumai nepakitusio signalo. Girnelės ir šlaunikaulio vagos kremzlė nesuplokštėjusi, nepakitusio MR signalo. Suprapeteliariai, lateraliniuose kanaluose, sąnaryje skysčio kiekis žymiau nepadidintas. Pakinklio minkštieji audiniai struktūriniai. Šklaunikaulio ir blauzdikaulio struktūra nepakitusi, atraminių paviršių kremzlės nedeformuotos.
Išvada: Medialinio menisko užpakalinio rago degeneracija II laipn. Literalinio menisko kūno ir priekinio rago horizontalus plyšimas, parameniskinės cistos palei priekinį ragą.
Po gydytojo ortopedo traumatologo konsultacijos buvo rekomenduota operacija, tačiau gydytojas sakė kad operacija nėra skubi, kad galiu pats ją planuoti. Šiuo metu kelio neskauda, diskomfortas ir patinimas pasijaučia tik po labai intensyvaus sporto.
Norėjau paklausti, ar operacija yra būtina? Ar rekomenduojate operaciją? (teko girdėti iš pažystamų žmonių, kad po operacijos atsiranda didesni skausmai ir didesnis diskomfortas). Ar yra galimybės išvengti operacijos? Kiek laiko ją galima atidėti? Dažnai plaukioju, žaidžiu krepšinį ir tenisą. Ar yra reikalingas įtvaras keliui?
Iš anksto dėkoju už atsakymą!

Sveiki Dainiau

Jei kelis nesiblokuoja ir nestringa operacija nėra būtina, priklausomai nuo plyšimo tipo ir laipsnio. Ateityje visuomet bus rizika, kad pasuksite kelį ir meniskas įplyš dar labiau. Dėl operacijos tiesa, kad ne maža dalis jaučia būklės pablogėjimą. Ką benuspresite ar operuoti ar ne reikalingas kineziterapinis gydymas dabartiniai kelio būklei. Įtvaras intensyvaus sporto metu patartinas, buitinėse situacijose nereikalingas.

Daugiau informacijos apie gydymą galite rašyti info@osteomedika.lt


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.