Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Grinta.
2018-08-12
Laba diena atliktas kaklo stuburo rentgenAs gal galite pakomentuoti?:) norisi zinoti diagnoze, kurios man kaip paprastam zmogui niekas nepaaiskina . Ar tai rimtos problemos? Palyginta fiziologine lordoze. Dorzaliniai osteofitai. Degeneraciniai pakitimai kaklineje stuburo dalyje , vyrauja spondyloartrozes pozymiai. Ro-je palenkus galva i prieki VC3-C4, C4-C5, C5-C6 segmentu funkcinio nestabilumo pozymiai. Atlosus galva atgal be matomu pakitimu. Aciu uz jus komentara is anskto:)

Laba diena Grinta,

Jei nejaučiate kaklo skausmų plintančiu žemyn tai greitu metu pradėsite jausti. Patarčiau kreiptis i specialistus dėl kaklinės stuburo dalies gydymo, nes su kekviena diena jo būklė vis labiau blogėja, labiausiai akcentuociau segmentų funkcinį nestabilimą.

Nuo: Irena
2018-08-11
Sveiki, atsakau į jūsų klausimus. Pirmiausia pradėjo skaudėti alkūnę , ant rankos nesu griuvusi ,,su peties sąnariu ir problemų nėra buvę . Ačiū jums už atsakymą.

Laba diena dar karta;

Žinokite sunku pakomentuoti gana neįprasta situacija. Gali būti sutapimas AC sąnariu paties skausmai, bet ne su alkūne. Kad galėčiau tiksliau kažka pasakyti reiktu gyvai jus pamatyti.

Nuo: Irena
2018-08-09
Labas vakaras, norėčiau sužinoti kas galėtų būti man skauda dešinės rankos alkūnės sąnarį jau kažkur 5 mėn. Dar skausmas jau perėjo į peties sąnarį naktimis negaliu net ant šono apsiversti, kaip skauda .Tirpsta trys pirštai nuo mažojo ir kartais būna ramioj padėtyje toks veriantis skausmas dviejuose pirštuose . Rankoje nėra jėgos .Taikytas gydymas vaistais, buvo atliktos procedūros : ultragarsu, lazeriu , bet nepadėjo, darytas alkūnės rentgenas ,bet nieko nemato išvis, o peties daryta echoskopija :peties raktikaulio sąnario artrozė. Buvau pas chirurgą , tai liepė leistis į sąnarį vaistus. Kas galėtų būti ? Ačiū jums už atsakymą.

Laba vakara Irena,

Norėčiau psitikslinti jums pirma pradėjo skaudėti alkūne? ar grivote ant rankos? Ar ankščiau esate turėjus peties sąnario problemų? nes tokių atvėjų nebūna, kad dėl alkūnės skausmo susigadintu peties sąnarys.

Nuo: juozas
2018-08-03
Prieš 3 mėn. pasukau čiurną. Rentgenas parodė, kad lūžių nėra, tačiau iki šiol nors nedidelis, tačiau skausmas ir maudimas nepraeina. Spaudžiant čiurnos išorinį kauliuką irgi skauda. Ar turėtų sugyt, ar reikia kokių papildomų tyrimų?

Sveiki Juozai,

Jei patempimas buvo stiprus skausmas gali užsilaikyti, tačiau pažeista vietą reikia gydyti, kuo mažiau gydymo ji gaus tuo ilgiau ją skaudės.

Nuo: Kornelija
2018-08-03
Sveiki. Man buvo rankos riesas skiles keleta kartu, luzes, bei patemti raisciai. 2015m buvo paskutine trauma rankos luzis teko su langete buti 8savaites po jos turejo buti sildymai ir masazai, bet as isvykau i uk. Bet dabar tenka dirbti daug valandu monotoniska darba kuris vyksta tik su riesu. Nakti prabundu nuo visos rankos skausmo bei tirpimo. Ryte rankos pirstu neina pilanai istiesti nes labai skauda. Darbe nuo atliekamu judesiu pereina skausmas su lyg elektros srove, keleta kartu prabudus ryte buvo surakinta visa desine ranka, menti ir kaklas buvo suparalizoti su kremais nuo skausmo truputeli atslugo skausmas ir judesei lengvejo. Kas man galietu buti? Ar reiktu kreiptis ko greiciau pas gydytojus. Aciu lauksiu atsakymo.

Laba diena Kornelija,

Taip, būtinai kreipkites negaliu paskyti kas jums yra, bet tikrai nieko gero ypač akcentuojant jog angstenės traumos metu negavot jokio gydymo.

Nuo: Vytautas
2018-08-02
Sveiki, vakar sportuodamas kryptelejau koja. Prasidejonskausmai kelio srityje ir jis labai astrus. Patinimo nera. Kas galetu buti?

Laba diena Vytautai,

Ar jaučiate traškesį ar užstrigimą kelio lenkimo metu?

Nuo: Andrius
2018-07-29
Sveiki, pradėjau bėgioti, po trečios treniruotės labai pervargau ir dešiniame kelyje prasidėjo skausmai. Po keleto dienų situacija labai ženkliai pagerėjo, vaikščioti galiu beveik be jokio diskomforto. Bėda ta, kad lenkiant kelio sąnarį (su krūviu) pvz. lipant laiptais žemyn ar į pakalnę, jaučiu duriantį/veriantį skausmą lyg iš vidaus, labiau užpakalinės kelio sąnario pusės. Ar tikėtina, jog dar trūksta poilsio ar reikėtų užsiimti tyrimais? Maudimo ar kito pastovaus skausmo nėra. Bėda tik patiriant krūvį, lenkimo momentu. Ypač lipant žemyn.

Sveiki Andriau,

Gali būti, kad kažkas nutiko sąnariui arba jo aplinkinėms struktūroms patarčiau jums kreiptis dėl sąnario apžiūros.

Nuo: Rūta
2018-07-24
laba diena, mano sūnui prieš pora mėnesių važiuodamas dviračiu krito ant žvyrkelio. Nuvežus į pirmos pagalbos punktą, padarė rentgeną pasakė, kad tik išorines žaizdos. Jos užgijo, vaikas skundžiasi rankos skausmais, nuvedžiau pas traumatologą- ortopedą, padarė iš naujo rentgeną, nieko nebuvo matyti..Sakė gydytojas greičiausiai patempimas, bet nusiuntė darytis echoskopijos. Išvadose parašyta 3 pirštos vienas iš komponentų pilnas plyšimas. Pačiame plyšgalio gale stebimi keletas 1,9 mm hiperechogeniinio tankio svetimkūniai taip pat matyti smulkių 1-0,5 mm dydžio hiperechogeniškų intarpų. Vaikui skauda, kai judina echoskopuotojas pasakė, kad turi dabar užsiimti aktyvia veikla, kad nebūtų randėjimas. tepu traumel ir duodu ibumetino, kai vaikui skauda. Gydytojas atostogauja grįš po mėnesio

Laba diena Ruta,

Teisingai, jei gerai supratau plyšimas dalinis, todėl nereikalingas operacinis gydymas suaugs savaime, tačiau nejudinant įplyšusi sausgyslė gali blogai suaugti, surandėti. Dėlto jus sakė judinti pažeistą sąnariuką.

Nuo: Simona
2018-07-23
Sveiki, Daktare,
Šiuo metu esu porą mėnesių po traumos: buvo lūžęs vienas iš pėdos kaulų (palei mažąjį pirštą, ties išorine pėdos dalimi). Nesu visiškai patenkinta gydimu, kadangi gydytojas gana atsainiai žiūri į mano traumą ir neskyrė reabilitacijos, nors ir porą kartų to prašiau. Kaip priežastį nurodė per mažą ir nereikšmingą lūžį. Tačiau manęs toks argumentas nenuramino ir norėdama turėti sveiką pėdą kreipiuosi į Jus. Kaip manote ar dar verta reikalauti reabilitacijos ir kreiptis į kitus daktarus, ar kaip sako daktaras palikti viską savieigai, nes nebėra reikšmės?

Laba diena ponia Simona,

Kokio tipo lūžis? Ar lūžo padikaulis? Praktikoje nereikšmingų lūžių nebūna, taip jis gali būti lengvesnio pobūdžio greitai gyjantis, smulkus. Tačiau atsainiai ji gydant gali išlįsti kiti galai ateityje. Sausgyslėje, raumenyse, pėdos mechanikoje kas sukels skausmą ir diskomfortą.

Nuo: saulius
2018-07-18
labas.buvo padarytas kairiojo peties magnetinis rezonansas-isvada-akromioklavikulinio sanario tarpas deformuotas.subakromialinis matmuo ~7,5mm (norma >7mm)sanarines lupos virsutines-uzpakalines dalies plysimas,susidariusi paralabrine cista (~12,6×10,6×9,7mm dydzio)plintanti incisura scapule.noreciau suzinoti ka tai reiskia?ir koks gidimas tokios ligos?

Laba diena Sauliau,

Jums pažesita peties sąnario lūpa, kuri išlaiko žąstikaulį sąnario kišenėje nežinia ant kiek didelis plyšimas ar reikalinga operacija. Atlaisvėjęs akromioklavikulinis sąnaris vėl iš jūsų tekstuko negaliu pasakyti ar jis parotavęs ar pasislinkęs reikalingas šio sąnario atstatymas kad neblogėtu reikalai.

Nuo: Budrytė
2018-07-16
Sveiki nustatyta cervikalgija einu i reabilitacija, po trecio reabilitacijos seanso nutirpo kaire ranka, pradejo skaudeti galva. Ar tai normalu?

Laba diena ponia Budryte,

Tai gali būti kūno eakciją į gydyma kartais simptomai sviruoja kaip amerikietiškieji kalneliai pradžioje galimas ir paūmėjimas. Tačiau tai neturi tęstis ilgai jei savijauta blogėja ir toliau reiškias paskirtas gydymas jums netinka.

Nuo: Greta
2018-07-05
laba diena, man yra nustatyta kaklo srities cervikalgija, taigi norejau paklausti ar siems skausmams budinga ir padidejes pulsas ir kraujospudis? labai neramina ne tik skaudantis kaklas ir peciai bet ir sirdis. aciu uz atsakyma :)

Laba diena Greta,

Pulso ar kraujospūžio pakitimai gali būti susiję su kaklo arterijos spindžio susiaurėjimu dėl tam tikrų tos vietos raumenų hipertonuso. Padidėjęs raumens tonusas gali spausti arterija taip apsunkindamas drenažą. Tačiau tai vienas iš daugybės galimų varijantų tikrai prie jo neprisiriškite pasikonsultuokite su kardiologu. Širdies visceralikos sutrikimus gali sukelti krūtininės stuburo dalies problemos šis varijantas tikėtinas, taipogi tikėtina, kad ir kaklo problemos jums sukelė krūtininė stuburo dalis.

Nuo: Tomas
2018-07-02
Laba diena, ar verta sunerimti jei stuburas yra vizualiai matomas ties viduriu? Nugaros skausmų neturiu, laikysena iš šono atrodo normali ir prieš metus gydytojai nematė problemų. Nuotrauka: https://ibb.co/icM0Rd

Laba diena Tomai,

jūsų atvėju yra vadinama keletos apatinės torokalinės stuburo dalies slakstelių segmentų grupės facetinių sąnarių blokai fleksijoje. Šiuo metu jie nesudaro jums diskomforto tačiau jų mechaninis rigidiškumas kenkia aplinkinėm stuburo struktūrom juosmeniui ir t.t. ateityje gali susiformuoti juosmenins stuburo dalies sąnarių artroziniai pakitimai, uždegiminiai židiniai dėl kompensacinių mechanizmų.

Nuo: Justa
2018-06-17
Laba diena,man atliko MRT ir nustatė: medialinio menisko užpakalinio rago srityje horizontalus plyšimas per visą menisko storį ir šlaunikaulio lateralinio krumplio F10 zonoje antro laipsnio chondromaliacijos požymių. Šiuo metu nuolatinio skausmo kelyje nejaučiu. Ar būtina operacija, jei taip tai kiek trunka operacija ir per kiek laiko pasveikstama? ką patartumėte daryti dėl chondromaliacijos?

Laba diena,

Meniskas neturi savybės atsistatyti tad jei nėra galimybės jį susiūti tuomet jis šalinamas, jis atlieką savrbią amortizacijos bei krumplio sąnario apsaugos funkciją, visiškas jo pašalinimas didina krumplio susidevėjimo riziką. Operacija trunka paprastai iki valandos, atsistatymas individualus dalykas gali būti lengvas, gali ir sunkus bei komplikuotas.

Nuo: Liveta
2018-06-16
Laba diena,

Jau kelias savaites jaučiu skausmą viršutinėje nugaros dalyje dešinėje pusėje. Atrodo, kad toje pačioje vietoje iš kitos pusės krūtinėje taip pat skauda. Skausmas pradėjo plisti į pažasties sritį, kartais suskausta ir ranką. Skausmo ramybės būsenoje nėra. Skauda įtempus petį, ne taip pasisukant, giliai įkvėpiant, čiaudint. Kas tai galėtu būti?

Laba diena ponia Liveta,

Gali būti keli variantai kažkas nutike su tarpšonkauliniais nervais, peties pleksitu. Ar yra koki nors problemu su plaučiais?

Nuo: Renata
2018-05-22
Laba diena.

Prieš daugiau nei pusę metų kritau ant riešo ir iki šiol jaučiu skausmus lenkiant per rieša,jaučiasi tempimas plaštakos išorinėje pusėje, kartais jaučiu maudimą ir ramybės būsenoje. Rengeno nuotrauka lūžių neparodė. Šiuo metu laukiu fizioterapijos. Gal galėtumėte patarti ka daryti, kad mažiau jaustųsi skausmas ar kaip apsaugoti riešą.

Dėkui už atsakymą

Laba diena Renata,

Matomai jums stiprus riešo raiščių patempimas esant ūmiam atvėjui naudinga šaldyti tačiau tas mažai jums padės nes praėjo daug laiko. Rekomenduotina būtų sukamieji judesiai tiesiog judinti riešą visomis kryptimis elektros stimuliacijos, ultragarsas taipogi turėtu padėti sumažinti pažeidimą.

Nuo: aiste
2018-04-20
sveiki labai noreciau jusu sulaukti atsakymo gyvenu airijoj pries metus buvo uzeje nugaros skausmai lietuvoj medicinos ir diagnostikos centre israse
acroxia 120g tiogamma 600g ir millgama
visus sugerus tikrai pagerejo praejo metai vel jau 3 menesius skauda vaistu visu tu turiu tik nez kaip gert
ar galiu acroxia ir tiogama kartu gerti viena ryte kita per pietus aciu uz atsakyma

Laba diena ponia Aiste,

Jums reikėtu pasikonsultuoti su vaistus išrašiusiu gydytoju jis geriau patars žinodamas jūsū ligos istorija, nes šie medikamentai gana stiprus ir nepatarčiau jums pačiai spręsti kiek jų gerti. Dėl jų stiprumo negaliu rekomenduoti jju maišyti kartu nežinant jūsų būklės.

Nuo: Neringa
2018-04-08
Laba diena, man 20m. Skauda nugara, nelabai galiu lankstyti per juosmeninei pirmin nei atgal. Būna kad skausmas savaime užeina arba pereina į dešinės kojos skausma, kai kada jaučiu nugaros juosmeni tarsi deginimo jausma. Pasidariau magnetini rezonanso tyrima išvada: Th10- L4 kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Išreikšta Th10/11, vidutiniškai išreikšta L4/5 intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 nedidelė centrinė disko protruzija; priekinio epidurinio tarpo deformacija. Ar čia kažkas blogai? Koks gydymas padėtu? Prašau pakomentuoti. Ačiū labai už atsakyma iš anksto.

Laba diena Neringa,

Taip problema progresuojanti, jums reikia kreiptis dėl reabilitacinio gydymo pritaikius neurologinius, funkcinius ortopedinius testus detaliau bus galima nuspręsti, koks gydymas jums tinkamiausias. Ar tai manualinis gydymas ar kineziterapija ir t.t.

Nuo: Stase
2018-03-30
Sveiki.Prasau pakonsultuokite.Radiologo tyrimai : Juosmenines stuburo dalies KT: degeneraciniai - distrofiniai pakitimai , lll stadija . L2, L3 , L4 listeze .L1/2 pasigaubes diskas.L4/5 listezine disko protruzija . L5/S1 medialine disko isvarza .

Laba diena ponia Stase,

Kokiu klausymu jus pakonsultuoti?

Nuo: Daiva
2018-03-30
Labas rytas,Bukle po 5/6diskektomijos,priekines spondiliodezes implant;persistuojantys saikingi edeminiai kaulu ciulpu pakitimai.C4-7 isreiksta unkovertebrine artroze. vidutiniskai isreiksta C4/5,isreiksta C5/6 intervertebrine osteochondroze;C5-6 Modic 1-2 tipo degeneracija. C4/5,C5/6 cirkuliarus disku pasigaubimai;C4/5 vidutinio laipsnio kaire foraminaline stenoze;C5/6zenkli desine,vidutinio laipsnio kaire foraminaline stenoze. C6/7vidutinio laipsnio biforaminaline stenoze. Th1 slankstelio kuno desiniojoje dalyje/lanko kojyteje matoma 0,8cm diametro hemangioma. Po operacijos 4men.kankina kaklo skausmai,ranku tirpimas,jegos nera rankose,ar hemangioma turi tai reiksmes.ar su tokia liga galimas invalidumas.Aciū

Laba diena ponia Daiva,

Šiuos simptomus jums sukelia nevien hemangioma, situacija pakankamai sudėtinga turite nemažai kaklinės stuburo dalies problemų, tačiau negaliu pasakyti ar tokia jūsų būklė jums gali suteikti invalidumą, ta nustato medicininė komisija.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.