Paieškų šiandien: 2072

Klausk gydytojo

Visos temos

Nuo: Roma
2018-02-22
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti apie Fluanxol, ka jis oriduoda ar geresnia nuotaika ar mazina slogias mintis?
Aciu

Sveiki,

medikamentas mažina nerimą-įtampą per nereikalingą "galvojimą", kelia šiek tiek nuotaiką.

Nuo: Ieva
2018-02-22
Laba diena gerbiama gydytoja. Man israse raniberl nuo refliukso. Pradejus gerti raniberl nakciai. Pastebejau kad dienomis slopina labiau antidepresantai. Uzeina toks migdymas.Ar tai susije? Gal sie vaistai netinka kartu?

laba diena,

rūgštį mažinantys medikamentai ir ypač senosios kartos turi diedelę įtaką antidepresantų metabolizmui. Todėl antacidų vartojimas kartu su AD turi būti labai pasvertas.

Savo praktikoje pastebėjau, kad padidėjęs rūgštingumas ir refliuksas dažniausiai yra depresijos, nerimo ir sutrikusios vegetacinės nervų sisremos išraiška. O siriant gydymą AD, viskas per laiką susirvarko ir jokių antacidų nebereikia.

Nuo: Danute
2018-02-21
Laba diena,padirbus kelias valandas pradeda skaudeti kluba,kartais visa koja,pasidariau magnetini rezonansa,tyrimo isvados yra tokios:Stuburo juosmenines srities tarpslankstelines osteochondrozes,spondiloartrozes pozymiai,L5 slankstelio anterolisteze,abipuse spondilolize,L5 disko mediolateraline protruzija.Noriu jusu paklausti-as dirbu viesbutyje kambarine,darbas fiziskai sunkus,visad stuburas sulenktas.Siuo metu turiu nedarbingumo lapeli,nes po 3ju,4iu valandu darbo prasideda stiprus skausmas.jei turesiu gydyma,ar po jo galesiu si darba dirbti toliau,ar vis tik butina keisti i lengvesni.Ar imanoma isgyti pilnai.Aciu.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

taip, praėjus manualinį gydymą, sustiprinus vidinį raumenyną, nematau problemų dirbti norimą darbą. Tačiau rekomenduotina teisingai kelti, lenktis. Konsultuoti dėl gydymo specifiškumo, trukmės reikalinga daugiau žinoti, Jus matyti. Kreipkitės

Nuo: Jurgita
2018-02-21
Laba diena,
Noriu Jusu paklausti apie farmakogenetini antidepresantu toleravimo testa. Koks butu tikslumas ir ar jums teko su tais testais susidurti?
Aciu

Sveiki,

didžiosiose Lietuvos Respublikos ligoninėse galima atlikti individualaus jautrumo medikamentams tyrimą pagal Jūsų genus. Jis nėra pigus, tačiau leidžia nesiblaškyti ir iš karto skirti medikamentus, kuriems Jūs terapiškai jautriausias.

Nuo: Vilija
2018-02-19
Laba diena,
Atliktas juosmeninės stuburo dalies MR tyrimas.
Išvada: juosmeninės stuburo dalies palyginta lordozė, nedidelė skoliozė gaubtumu į kairę.
L5 abipus interartikulinių sričių lizės.
L5 slankstelio anterolistezė apie 0,6cm.
L5/S1 I stadijos intervertebrinė osteochondrozė. Tarpslanksteliniai sąnariai be žymesnių pakitimų.
Dėl L5 anterolistezės abipus L5/S1 vidutiniškai siaurinamos intervertebrinės angos (labiau kairėje).
L4/L5 disko centrinėje dalyje saikingas "annulus fibrosus" įplyšimas.
L5/S1 diskas sužemėjęs, dehidruotas, tolygiai pasigaubęs, centrinėje dalyje "annulus fibrosus" įplyšimas. Diskų išvaržų nematyti.
Nugaros smegenyse signalo pakitimų nematyti. Paravertebriniai audiniai struktūriški.
Sakroilitijų požymių nematyti.
Jaučiu dažną apatinės nugaros juosmens/kryžmens dalies skausmą, kuris plinta į sėdmenis, šlaunis, blauzdas. Skausmas geliantis. Kartais (retai) naktimis jaučiu ūmų geliantį skausmą dubenyje. Klausimas: ar tai susiję su šia juosmeninės stuburo dalies išvada? Kokio gydymo reikėtų? Man 50m. Ačiū Jums. Pagarbiai: Vilija
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

daug negerų pakitimų, konservatyvus, manualinis gydymas sunkesnis ir ilgesnis. Tačiau mano nuomone, plius Jūsų motyvacija ir pastangos duotų gerų rezultatų. Kreipkitės

Nuo: Virginija
2018-02-18
Mano diagnoze tokia L5 sakralizacija L5/S1 disko hipoplazija L3_K5 kremzliniai smorlio mazgeliai L4 S1 igimtai siauras centrinis stuburo kanalas Th10 L3 vidutiniskai isreiksta/isreiksta deformuojanti spondilioze L4/5 vidutiniskai isreikstafasetiniu sanaeiu artroze.isreiksta intervertebrine osteo hondroze Modic antro tipo degeneracija L4/5 cirkuliarus disko pasigaubimas kaire paracentrine nusileidzianti disko isvarza L5 sin nervines sakneles kompresija .zenkli centrine spinaline stenoze koks gydymas gyd.sako tik operacija
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

pagal tyrimo rezultatus, taip, tik operacija. Ar konservatyvus gydymas duos rezultatą sunku atsakyti, nes nežinau skausmo pobūdžio, intensyvumo, vidinių refleksų intensyvumo, neatlikta kelios manualinės procedūros ir t.t. Kreipkitės.

Nuo: Laimutė
2018-02-15
Laba diena,
Man 68 metai. Dirbu sėdimą darbą.
Beveik metai vargina juosmens skausmai. Atliktas MR. Išvados: stuburo juosmeninės dalies degeneraciniai-distrofiniai pakitimai III st. L3, L4 listezės. L3/4, L4/5 listezinės diskų protruzijos. L5/S1 medialinė disko protruzija. I laipsnio skoliozė. Ką patartumėte ir kur kreiptis. Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau manualinį gydymą. Kreipkitės tel.: +37067652001

Nuo: Jolita
2018-02-13
Laba diena, gavau kompiuterinės tomografo aprašymą. APRAŠAS: Apimta Th10-S3 stuburo dalis.
Th10-L3 pradinė tarpslankstelinė osteochondrozė. L3-S1 tarpslankstelinė diskozė.
Th10-Th11 ryški, Th11-Th12 vidutinė.Th12 -L4 pradinė intervertebrinių sąnarių artrozė.Th10-Th12 kalcifikuoti geltonieji raiščiai(Th10-Th11 ryškiai),Th10-Th11 paspaudžia,Th11-Th12 liečia dorzaliai/ lateraliai kietąjį nugaros smegenų maišą,Th10-Th11 interpedunkulnis matmuo susiaurėjęs iki12mm,Th10-Th11ryški dorzalinė abipus latteralinė stuburo kanalo stenozė, Th11-Th12 dorzaliai/ lateraliai siaurinamas stuburo kanalas,Th10-Th12 siaurinamos foraminalinės angos.
Th9-S1 pradinė deformuojanti spondiliozė, intervertebrinės angos intaktiškos.
Sakroiliinių sąnarių pradinė artrozė.
Th10-L3 tarpslanksteliniai diskai saikiai sužemėję, L3-S1 normalaus aukščio, Th10-L3 be pasigaubimo požymių, L3-S1 diskai dorzaliai saikiai pasigaubę, lokaliai į stuburo kanalą neprolobuoja.
Perivertebriniai minkštieji audiniai struktūriški. Ar tai rimta? Ar galėtumėt paaiškinti kas tai? Ir ka rekomenduotumet daryti. AČIŪ. Jolita 36m
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti ir vertinti Jūsų funkcinę būklę, skausmo intensyvumą, taikyti manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Odeta
2018-02-21
Sveiki, prieš kelis metus ant nosies beveik galiuko šone išdygo spuogas, tai mažėja, tai didėja, labiau rožinės spalvos, kietas, dažnai niežti. Kas tai galėtų būti? Ar jį šalintu? O gal kokį kremą galite patarti.

Sveiki,

Kreipkitės į odos ligų gydytoją.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Asta
2018-02-20
Laba diena Gydytoja,
Atlikau skydliaukes tyrima kaip ir viskas butu gerai, bet vieno yra per dau ar galite prasau pakomentuoti ar jis gali priduoti kokiu negerumu ir ar reiketu kreiptis i endokrinologa ir vartoti kazkokius tai vaistus. Siaip pas mane skydliaukeje yra labai daug cistu. Alaninaminotransferazes aktyv.opt.IFCC (0-33) o pas mane yra 45.32
Aciu uz Jusu atsakyma

Laba diena,

jei teisingai supratau- jūs tyrėtes ALT- tai yra kepenų fermentas. Pirmiausiai reikia pasitarti su savo šeimos gydytoju- kas galėjo tai lemti, ir tik tada spręsti ką daryti toliau, nes taktika galima skirtinga. Toks nežymus padidėjimas nėra grėsmingas gyvybei.

Nuo: Viktorija
2018-02-19
Sveiki, 5 metų mergaitės TTH sumažėjęs, 0,46 (norma vaikui 0,6-6,2). Ką šis atsakymas reiškia? Kokius tyrimus atlikti papildomai? Labai ačiū.

Laba diena,

reikėtų vertinti ne tik laboratorinius tyrimus, bet ir vaiko nusiskundimus, klinikinius požymius. Jei TSH yra sumažėjęs- reikia tirti pilnai skydliaukės funkciją, antikūnus bei įvertinti skydliaukę ultragarsu.

Nuo: Gintarė
2018-02-14
Sveiki, mergaitė 7 mėn. ramybės būsenoje būna dažnai kad sukioja rankytės (tarytum virė virė saulė daro) ar tai gali būti raumenų tonusų sutrikimas? Lankome mankštas, bet po jų atrodo dar labiau sukioja. Du kartus buvome pas neurolgo specialista, išvada raumenu tonusai pakite, tiksliai nepasakysiu ar padideje ar sumazeje nes vieni specialistai sako vienaip, kiti kitaip.
Ar mums reiketu apsilankyti pas koki kita specialista? Ar vaikui pradėjus šliaužioti, ropoti ir t.t.tonusai pasikeis ir nebesukios rankyčiu?

Laba diena,

vaikui augant raumenų tonusai kinta ir labai dažnai- susinormalizuoja. Konkrečiu atveju reikia stebėti vaiko raidą, tą geriausiai atlieka vaikų neurologai- aptarkite tai su jais.

Nuo: Raimonda
2018-02-13
Laba diena,
Gydytoja noriu Jusu paklusti pasidariau vitamino D tyrima ir jo yra 140.9 . Manau kad per didelis siek tiek. Ar gali priduoti padidejes vitamino D kokiu tai blogumu?
Aciu

Laba diena,

jūsų vit. D reikšmė yra nedaug didesnė už leistiną ribą, tad neigiamų pasekmių neturėtumėte jausti. Rekomenduojama nevartoti vit. D ir Ca, gerti daugiau vandens.

Nuo: Jurgita
2018-02-08
Sveiki, labai nerimauju del savo sunaus, jis labai mazai valgo, o jei nesiulyciau tai kogero ir nevalgytu. Niekada nepraso pats. Jam 2m ir 4 men. Anksciau valgydovo pats, dabar net nenori sauksto i rankas imti, viska spjauna , traukia is burnos, zodziu nebezinau jau kaip elgtis. Vakar ryte vakge kose avizu nedideli bliudeli, diena kotletuka maza be nieko, vakare blynu daviau nes atsisake plovo ir sriubos. Tai du blynukus suvalge. Siandien vel ryte kose ir jau 3 valandos o jis nieko nenori, bandziau duoti sriuba, tai isspjove. Jei valgo tai kazka is miltu arba avizu kose. Buvo jam mazakraujyste, gere gelezi, dabar lyg ir geras kraujas, darem gruodi tyrimus. Gal kazka galit patarti, nes jau nezinau kaip elgtis, negi tik miltais maitinti.

Laba diena,

siūlyčiau kreiptis į vaikų psichologą ir/arba dietologą įvertinti susiformavusius vaiko valgymo ypročius bei maisto poreikį.

Nuo: Nijole 50metų
2018-02-20
Laba diena, noriu paklausti,isvada tokia:distrofiniai degeneraciniai, vidutiniai spondiloartroziniai pakitimai, L112 disko nedidelė dešinė lateralinė
protruzija be ryškesnės stenozės, L4/5 disko lateralinis pasigaubimas abipus su nežymia mišria TS angi.
stenoze, L5/S1 disko/osteofit plataus pagrindo protruzija su kairės šoninės kanalo kišenės (nežymia) ir kairės
TS angos (vidutine) stenoze . Artroziniai pakitimai sakroiliiniuose sąnariuose.Ką reiškia šios išvados?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

dvi gręsiančios išvaržos, todėl rekomenduotinas manualinis gydymas, po to individualūs pratimai. Kreipkitės.

Nuo: Jonas
2018-02-20
Laba diena,
Gydytoja ar sportas gerai sutrikusiai vegetacinei nervu sistemai?
Aciu

Sveiki,

esant jautrios vegetacinės nervų sistemos, labai svarbus darbo - poilsio režimas. Kasdieninis. Tokie žmonės turi stengtis gyventi kuo "tvarkingiau" darbo ir poilsio režimo prasme.

Fizinis aktyvumas, sportas sau ir sveikam kūnui visada sustiprina vegetacinę nervų sistemą, leidžia jai atsipalaiduoti nuo emocinės įtampos, pailsėti.

Mokslinių tyrimų duomenis rodo, kad kasdien nors 30-40 min darant aktyvius fizinius pratimus ir derinant su kvėpavimo pratimais (ypač lauke), pagerėja emocinė būklė, didėja emocinė ištvermė, atsiitatinėja ir geriau dirba galvos smegenų ląstelės, nes fizinio krūvio metu raumenys išskiria medžiagas (mažuosius hormonus), kurie neuronus veiklia atpalaiduojančiai, gerina jų išgyvenamumą ir funkcijas.

Nuo: liepa
2018-02-20
sveiki, geriu antidepresantus zoloft ( sertrinas jei neklystu) ir diane kontraceptines tabletes. ar gali antidepresantai sumazinti kontraceptiniu tableciu poveiki? ant indormacinio lapelio nera isvardinta kad sis antidepresantas gali sumazinti poveiki, bet vistiek neramu. aciu
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

kreipkitės pas specialistą pagal savo diagnozę.

Nuo: Agne
2018-02-20
Gebiama Gydytoja,
Gydausi nuo sutrikusios vegetacines nervu sistemos. Mano klausimas Jums butu toks. Kodel ilgiau pamiegojusi as jauciuosi ta diena labai prastai ir mieguista. O kaip keliuosi pagal grafika ar miegu trumpiau, tada nebuna tokiu problemu?
Aciu

Sveiki,

ilgas miegas, dar nerodo ir nereiškia, kad smegenys geriau pailsi. Miego fazės eina tam tikra seka ir trunka ram tikrą laiką. Žmogui labai svarbu turėti per miego valandas reikalingą miego fazių kiekį ir jų kaitą, bei trukmę.

Be to kiekvienam yra svarbus kasdieninis dienos budrumo ir miego ritmas. Turint nepastovų režimą, trinka ir hormonų pusiausvyra, vegetacinės nervų sistemos veikla. .

Nuo: Jurgita
2018-02-20
Laba diena,
Gydytoja kokias blogybes priduoda magnio trukumas? Jauciuosi be jegu labai ir mieguista ar gali tai priduoti?
Aciu

Sveiki,

kas darosi kai trūksta magnio - galima rasti be galo daug internete. Su jo trūkumu, dažnai būna ir kitų trūkumų, nes maisto medžiagos gaunamos ir pasisavinamos kartu, grupėmis.

Esant nuovargio jausmui, mieguistumui - reikėtų žiūrėti plačiau. Vertinti pagrindinius biologinius tyrimų rezultatus, kurie labai įtakoja tokią savijautą. Gal net reikalingas gydymas psichotropiniais medikamentais.

Nuo: Lida
2018-02-20
Sveiki, turime katyte ir katineli. I metus katyte susilaukia dvieju vadu. vadoje buna po 3 kaciukus. Ar tureti dvi vadas per metus nekenkia katytei ar geriau rujos metu atskirti nuo katinelio. Aciu.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki.

Katytė per metus gali turėti ir daugiau kačiukų vadų 3-4. Sveikata tai ne kenkia.Tiesiog jeigu nepageidaujate kačiukų reikia per rują laikyti atskirai nuo kitų kačių.O norint išvengti nepageidaujamų kačiukų, patartina katę sterilizuoti.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.