Klausk gydytojo

Visos temos

Nuo: Vidas
2019-04-18
Mano diagnozė L5/S1 paramedialinė ekstruzija(išvarža). Negaliu apsispręsti ar operuoti, ar bandyti gydytis konservatyviais metodais. Kolkas tai darau tik dvi savaites. Labiausiai domina tarpslankstelinio disko būklės skirtumas ilgailakėje perspektyvoje atlikus chirurginį išvaržos pašalinimą ir išvaržai rezobavus per tam tikrą laiką? Ar ilgalaikėje perspektyvoje gyvenimo kokybei turi įtakos, kurį sprendimą pasirinksiu? Radiologo išvadoje išvarža 12 mm. Kiek praktikoje ji gali sumažėti, ar gali išnykti visai?

Sveiki,

sunku atsakyti, prognozuoti nemačius Jūsų ir MRT nuotraukos, tačiau bet kokiu atveju verta bandyti gydyti konservatyviai, įvertinant galimas operacijos komplikacijas. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Kristina
2019-04-18
Sveiki, norėčiau ir aš savo magnetinio rezonanso ( kaklinės dalies) atsakymo iššifravimo:)
Fiziologinė ašis nepakitusi.Slankstelių kūnų kraštai paaštrėję, tarpslanksteliniai tarpai, sanariai nepakitę. Stuburo kanale MR signalo pokyčių nematyti.
C5-6 disko medialinė protrūzija į stuburo kanalą apie 2 mm, paspaustas tekalinis maišas, stuburo kanalo sagitalinis matmuo apie 10 mm. C6-7 diskas cirkuliariai prolabuoja į stuburo kanalą.
Ačiū labai!

Sveiki,

dviejų diskų plyšimai, todėl būtinas kompleksinis manualinis gydymas, vėliau pratimai, kreipkitės.

Nuo: Galina
2019-04-16
Sveiki. Noriu Jūsų paklausti. Man atliko komp. tomografiją. Aprašymas toks : Stuburo kaklinės dalies lordozė ištiesinta, 1 laipsnio skoliozė lanku į kairę. C4-6 deš. facet. sąnariniai tarpai susiaurėję - unkovetebrinė artrozė 1 st. Atlantodentalinis ir facetiniai sąn. nepakitę. C5-7 intervertebriniai tarpai nežymiai sužemėję, kitur - nepakitę, diskai išvaržų neformuoja. Apimtame lygmenyje nugaros smegenų kanalas, interv. angos abipus laisvi. Paravertebriniai audiniai struktūriški. Išvada : c5-c7 nežymi diskozė. Stuburo kaklinės dalies lordozė ištiesinta, 1 laipsnio skoliozė lanku į kairę, c4-c6 deš. unkovetebrinė artrozė 1st. Ar verta sunerimti? Koks gydymas tokiu atveju dažniausiai taikomas? Ar aplamai ši situacija visiškai pataisoma?

Sveiki,

nėra labai blogai, taikant konservatyvų manualinį gydymą galima tikėtis gerų rezultatų. Kreipkitės

Nuo: Arnold
2019-04-16
Sveiki,
Kelio magnetinio rezonanso išvada:
Vidinio menisko užpakalinio rago apatinės srities, dalinis vertikalus-išilginis plyšimas. Girnelės savojo raisčio proksimalinio segmento, lateralinės srities, ties insercija nežymi tendinopatija. Šlaunikalnio šiurkštumos postostechondropatinė deformacija, fragmentizacija, nežymus eksodacinis sinovitas ir gilusis infrapeteliarinis bursitas.

Ar su tokia diagnoze galima sportuoti ?
Sportuoju tinklinį.

Sveiki Arnoldai,

Taip jei nejuntate kelio sąnario užstrigimų ar skausmų judesio metu, tik turėkite omenyje jog turint kelio sąnario menisko pažeidimą reikalinga papildoma kelio priežiūra siekiant išvengti didesnių traumų. Sportinių įtvarų naudojimas, tinkamas apšilimas, specifiniai pratimai ir t.t.

Nuo: Kristina
2019-04-16
laba diena.Išvada:L4-5 tarpslankstelinio disko dešinioji medialinė išvarža. Stuburo kanalo stenozė L3-4,L4-5 lygyje su cauda equina kompresija.Nors aprašyme rašo ,kad L4-5 dešinėje medialiai formuoja maždaug 6mm sagitalinio matmens išvaržą.Tai jau čia yra išvarža ar tik formuoja?

Sveiki,

manau kad protrūzija (gręsianti išvarža), tačiau rekomenduočiau nesigilinti labai stipriai į medicininius terminus, o daryti veiksmus kurie pašalins skausmą, vėliau reguliariai daryti korekcinius individualius pratimus, koreguoti mitybą, tai jau bus labai daug... O pradėti rekomenduočiau nuo atvykimo į konsultaciją ir manualinio gydymo, kreipkitės.

Nuo: Daiva
2019-04-16
Sveiki,gal galite paaiskinti mrt aprašą,ir koks gydymas,nes skausmai apie 1m.,man 45m.Juosmenines stuburo dallies fiziologine lordoze saikiai paryškėjusi,nezymi skoliozė gaubtume į kairę. Saikingai išreikšta L4/5-L5/S1 intervertebrinė osteochondrozė.Kitur juosmeninėje stuburo dalyje tarpslanksteliniai diskai normalios hidracijos.L4 retrolistezė 3mm.Tarpslanksteliniu diskų protrūzijų nematyti,intervertebrinės angos pakankamo diametro,laisvos.L4-S1 sigmente hipertrofuotas epidurinio tarpo riebalinis ląstelynas,kas sąlygoja kietojo dangalo maišo deformaciją.Conus medullaris padėtis anatominės normos ribose,apimties ar signal pakitimu nestebima.Th12,L1 slankstelių kūnuose matomos 1cm ir 0.7cm hemangiomos.Perivertebriniai minkštieji audiniai struktūriniai.Išvada saiki lumbalinė hiperlordozė,skoliozė.Th12,L1 slankstelių hemangiomos.Saiki L4/5-L5/S1 intervertebrinė osteochondrozė.L4-S1 epidurinė lipomatozė,pasekoje kietojo dangalo maišo deformacija. Ačiū

Sveiki,

pakitimų negerų yra, tačiau nėra labai blogai, todėl tikėtina konservatyvus manualinis gydymas duotų neblogą rezultatą, kreipkitės.

Nuo: asta
2019-04-15
Laba diena antro laipsnio tarpslankstelinė osteochondrozė L4-L5 segmente, l4-l5 disko kaires puses paramedialinė , pasislinkusi žemyn ,ekstruzija, siaurinanti stuburo kanala ir k. tarpslanksteline anga. L5-S1 disko d. puses foraminalinė protuzija ,saikingai siaurinanti d. tarpslanksteline anga. skauda nugara kai judu sunku išlipti net iš lovos ar ilgau pasedėjus atsistojus negaliu pakelti kojos ir dar sergu parkinsono liga ar galima daryti operacija ar taikyti koki kita gydyma

Labas,

būklė gana komplikuota, būtų aiškiau jeigu atvyktumėte. Manau verta gydyti konservatyviai ir tik vėliau keisti gydymo planą.

Nuo: Rasa
2019-04-15
Gerb.Gydytojau,
Magnetinio rezonanso išvada:
Fiziologinė juosmeninės dalies lordozė patiesinta, skoliozė į kairę (Cobb kampas - 31 laips.).
L1/L2, L4/L5 II st. intervertebrinė osteochondrozė.
L1-S1 I-II st. fasetinių sąnarių artrozė.
L4/L5 tarpslankstelinis diskas sužemėjęs, dehydruotas netolygiai kairėje išsigaubęs, siaurina laterinę kišenę ir kontaktuoja su L5 nervine šaknele joje.
Sacrum srityje perineuralinės cistos iki 1,8 cm dydžio.
Conus medyullaris struktūrinis, cauda equina ir paravertebriniuose audiniuose patologinių MR SI pakitimų nematyti.
Sakroilijiniai sąnariai struktūriniai.
Išvada: skoliozė, II sr. degeneraciniai pakitimai, L4/L5 netolygiai išsigaubęs t. diskas.
Koks gydymas man reikalingas. Skausmas juosmens dalyje,labai stiprus, jau antra savaitė skausmas iš kairės kirkšnies pusės, tiesiog eidama pradedu klupti.
Ačiū labai

Sveiki,

būtina matyti Jus ir MRT tyrimo nuotrauką, žinoti visą anamnezę, atvykite konsultacijai.

Nuo: Laima
2019-04-13
Sveiki noreciau paklausti pastoviai uzeina svaiksta galva pradeda pykinti visai negaliu tada judinti galvos nes viskas sukyis pradeda esu pasidariusi magnetini mano neorologas pasake kad yra guzas bet tipo jis tau nekenkia jei jums atsiusciau yrasa ar galetumet pasakyti kas man yra buvau dar ir pas kita daktara bet jis net nepaziurejo fleso ir nusiunte pas kita daktara tas vel pas kita ir galu gale tik padare rankos blokada

Sveiki,

reikalinga matyti Jus ir tyrimus, atvykite konsultacijai.

Nuo: Oksana
2019-04-13
Sveiki,kodėl negaliu atsikratyti rankų drebėjimo,nors antrą mėnesį geriu escitaloprama ir bromezepamo kažko jaučiasi neramumas,kada pagerės nesuprantu jau tie simptomai vargina.

Sveiki,

sunku atsakyti, nes nežinau Jūsų ligos istorijos.

Jums reikia tartis su savo gydytoju. Gal reikalinga didinti medikamentų dozes?

Atitaikius gydymą, būklė paprastai gerėja jau mėnsio laike.

Nuo: Grazina
2019-04-13
Laba diena.Daktare skausmas visai sukauste jau 2 men. atrodo kad dar daugiau pablogejo po tempimu.Magnetinio rezonanso isvados:L3-L-4,L-5disko isvvarzos.L2,L4listezes.Skausmas plinta i sedmeni ir i koja kaireje pus. Ar padetu manualine terapija ar daryti blokada. Aciu

Sveiki,

Gražina, kai jus pamatysiu, MRT tyrimą, bus aiškiau ar verta taikyti manualinį gydymą, atvykite konsultacijai.

Nuo: Jolanta
2019-04-12
Sveiki,padarė KRT. Gavau išvada
Nežymus degeneraciniai pakitimai. Juosmeninėje stuburo dalyje diskų protruzijų,reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies ar intervertebrinių angų stenozės,nervinių šaknelių kompresijos nestebima.Gal galit paaiškint kas tai. Ka daryt kas galėtu padet.Ačiu

Labas,

nelabai ką galiu pasakyti nežinant nieko. Koks skausmo intensyvumas, pobūdis, funkciniai sutrikimai, gretutinės ligos, darbo pobūdis, laikysenos tipas, prieš tai taikytas gydymas ??? Atvykite konsultacijai.

Nuo: Vanda
2019-04-12
Laba diena,
Pastoviai skauda juosmens sritį, magnetinio rezonanso išvada:
Stuburo juosmeninės dalies fiziologinė lordozė nepakitusi.Nežymi skoliozė ir torzija. Slankstelių kaulų čiulpų fokalinė riebalinė degeneracija.
L1/2, L2/3 diskai dalinai dehidratuoti, į stuburo kanalą neprolobuoja.
L3/4 disko cirkuliarus pasigaubimas iki 3,7mm, deformuojantį tekalinį maišą,abipus siaurinanti tarpslankstelines angas.Stuburo kanalas AP-12,6mm.
L4/5 diskas cirkuliarus, netolygus pasigaubimas iki 3,5 mm, deformuojantis abipus tarpslankstelinės angos. Kairėje foraminaliai matomas disko plyšimas. stuburo kanalas AP-11,5mm.
L5/S1 disko plati medialinė protrūzija iki 3,1mm deformuojanti tekalinį maišą. Stuburo kanalas AP-12,1 mm.
Tarpslankstelinių sąnarių artroziniai pakitimai.
Caudia equina nedeformuota. Conus medullaris Th12-L1 lygyje.
Man 61 metai. Mankštą darau, bet skausmas nepraeina.
Ačiū už atsakymą.

Labas,

esant skausmui, jokių mankštų, pratimų daryti negalima. Nenuostabu kad negydant skausmas nepraeina. Rekomenduočiau manualinį gydymą, ir tik vėliau individualius pratimus, atvykite konsultacijai.

Nuo: Dalia
2019-04-11
Prašau pasakyti ,ką reiškia slanksteliuose stebimi lokalūs kaulų čiulpų riebalinės degeneracijos požymiai(Modic // tipo

Sveiki,

tą ir reiškia, kaulų čiulpų riebalinė degeneracija. Patarčiau nesigilinti ką reiškia medicininiai terminai, o kreiptis dėl manualinio gydymo, funkcinių sutrikimų šalinimo, individualių pratimų, mitybos korekcijos.

Nuo: Petras
2019-04-11
Kiek(2ml)
Suskyst laik(10min)
Tąsumas cm
Nuo: Regina
2019-04-11
Laba diena. MRT išvada: paryškėjusi juosmeninė lordozė, neddidelio laipsnio skoliozė į dešinę. L4 anterolistezė iki 4.0 mm. Multisegmentinė intervertebrinė osteochondrozė, vidutiniškai išreikšta L4-S1 lygmenyse. Saiki Modic II tipo degeneracija L5/S1 lygmenyje.Th9-11 vidutiniškai išreikšta, L4-S1 pradinė/vidutiniškai išreikšta deformuojanti spondiliozė. Spondiloartrozė, facetų hipertrofija, žymiausia L4-S1 lygmenyse. Lokalios tarpslankstelinių diskų prolabacijos nematyti. L4/5 ženkli/obsoliuti spinalinė stenozė, cauda eguina kompresija. Skauda nugarą ir kojas, ypač dešinį klubą, tirpsta kojos. būna mėšlungiai. Ar būtina operacija? Man 55 metai.

Labas,

mano nuomone verta bandyti gydyti konservatyviai, neskubant operuoti, juo labiau, šiuo atveju abejočiau ir operacinio gydymo efektyvumu, kadangi daug negerų pakitimų. Atvykite konsultacijai.

Nuo: Janina
2019-04-11
Sveiki,
Ką reiškia C3 apie 2 mm posterolistezė?

Sveiki,

slankstelio poslinkis atgal. Nėra labai blogai, tačiau būtina balansuoti, gydyti visą stuburą, kreipkitės.

Nuo: Gita
2019-04-11
Laba diena, mane domina kainos/paslaugų kaininkas? Į nurodytą puslapį niekaip kompiuteris neįleidžia. Gal galit atsiųst į el.paštą. ačiū

Sveiki,

www.kineziterapijadns.lt

Nuo: Karolina
2019-04-11
Laba diena, prašau, pakomentuokite gautus spermos tyrimo rezultatus.
Kiekis - 4,2ml
Spalva - pilkšvai balta
Drumstumas - drumsta
Suskystėjimo laikas - 12min.
Klampumas - 3mm
Spermijų koncentracija - 77,2 mln/ml
Spermijų skaič. ejakuliate - 324,4 mln/ml
A-39%
B-15%
C-13%
D-33%
DIFERENCINĖ SPERMOGRAMA
Idealios formos - 14%
Pakitusios galvos - 57%
Pakitimai vid. dalyje - 18%
Uodegos pakitimai - 11%
Spermogenezinės ląstalės - 0-1 r.l
Leukocitai - 3-5 r.l
Eritrocitai - 1-2 r.l
Epitelis - vid.k
Lipoidiniai kūneliai - daug
Spermijų agliutinacija - 2%
Ar tyrimas geras?
Nuo: Petras
2019-04-10
Sveiki, gal galit pakomentuoti
Kiekis (2ml)
Suskystėjimo laikas (10min)
Tąsumas (cm)

Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.