Paieškų šiandien: 2662

Klausk gydytojo

Visos temos

Nuo: Vyte
2017-11-19
Laba diena,
Is Jusu patirties niriu paklausti ar vaistas Fluanxol labai augina svori? Ar pasitaike daug tokiu atveju?
Aciu

Sveiki,

psichiatrijoje yra ant vienos rankų pirštų suskaičiuojami medikamentai, kurie GALI PADIDINTI APETITĄ. Svorio nei vienas neaugina, nes svoris auga nuo suvalgomo maisto ir per mažo judrumo.

Fluanxol pats svorio augimo ar kritimo neįtakoja. tačiau yra liga, dėl kurios jis skiriamas, ir gydymo metu gali keistis apetitas dėl ligos pobūdžio pasikeitimo.

Nuo: Ugnė
2017-11-16
prašau padėkit, nebežinau kur man kreiptis, per kelis mėnesius pakeičiau dvi gydytojas ir nieks nepadeda, nubundu trečią nakties kas naktį, jaučiu baimę , ypač prieš užmiegant, vartoju quetiapin ir kodėl gydytojai taip gerai atsiliepia apie šį vaistą, kai jį vartoja žmonės įspėja, kad tai tikras siaubas? Kodėl man gydytojai nepadeda?Aš mielai nusižudyčiau, bet stabdo tik tai, kad tai pribaigtų mano močiutę

Sveiki,

gydytojai yra žmonės, todėl padeda kiek tik gali. be to ir žmogus turi norėti išsikapstyti ir pats dėti pastangas.

medikamentų sureguliavimas ir atitaikymas, deja, yra ne vienos konsultacijos ir dažnai ne vieno mėnesio klausimas.

Blogų medikametų nėra: arba neatitaikyta dozė, arba žmogus tam vaistui nejautrus. Dar dažnai medikamentais žmonės nori spręti problemas, kurios sprendžaimos psichoterapijos metu, o ne medikamentų keliu.

Nuo: Gintare
2017-11-19
Sveiki, man 31 m. Būčiau labai dėkinga, jei galėtumėte pakomentuoti stuburo juosmens dalies MRT aprašymą: L4/S1 Tarpslankstelinių diskų osteochondrozė, spondiloartrozė. L4-5 disko plataus pagrindo medialinė protruzija, tekalinis maišas sagitaliai siaurinamas iki 13mm, tarpfacetinis matmuo 18mm, nedaug siaurinamos tarpslankstelinės angos abipus. L5-S1 disko plataus pagrindo kair. mediolateralinė protruzija, deformuojanti tekalinį maišą. Stuburo kanale, intrameduliariai patologinio signalo pokyčių nematyti.

Ir išvadas: L4/S1 Tarpslankstelinių diskų osteochondrozė, spondiloartrozė.
L4-5 disko plataus pagrindo medialinė protruzija, tekalinis maišas sagitaliai siaurinamas iki 13mm, tarpfacetinis matmuo 18mm, nedaug siaurinamos tarpslankstelinės
angos abipus. L5-s1 disko plataus pagrindo kair. mediolateralinė protruzija, deformuojanti tekalinį maišą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

L4-L5 saikingas disko pažeidimas, L5-S1 disko plyšimas, degeneraciniai pakitimai. Reikalingas manualinis gydymas, koreguojantys pratimai. Kreipkitės.

Nuo: A
2017-11-18
Sveiki, man 32m.
Tirpsta ir šala plaštakos, kojos, dažniausiai naktimis, svaigsta galva. Ar tai gali būti siringomielijos simptomai, koks galimas gydymas? MRT išvados:
Viršutinės torakalinės dalies kifozė, skoliozė į kairę. Stuburo apatinės kaklinės, apimtos viršutinės krūtininės dalies anomalinė segmentacijos, jų polisegmentinė fuzija, hemivertebrae. Susiliejusios sąnarinės ataugos.
C5-C6 tarpslankstelinės angos deformuotos susiaurintos dėl spondiloartrozes.
Neišreikšta siringomielieja C6 lygyje ir viršutinių susiliejusių krūtininių sl. lygyje (iki th4?) 2.6mm skersmens.
Nedidelė patologinė struktūra nekaupianti kontrasto intraduraliai C6 lygyje deformuojanti priekinį nugaros smegenų paviršių, tikėtina neurenterinė cista (4.5x6mm).
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

rekomenduotina atvykti konsultacijai, nes svarbu atitikimas. lyginimas MRT tyrimo ir funkcinės Jūsų būklės.

Nuo: Justinas
2017-11-18
Laba diena,
Man 27m. 2 metus gyvenu su neurologiniais simptomais, tirpimas visame kūne, uoslės nebuvimas, suprastėjęs regėjimas, silpnumas, raumenų tvinkčiojimas. Viskas nutiko labai greitai, prieš simptomus intensyviai sportavau ir jaučiausi puikiai.
Neseniai atlikau viso kūno magnetinį rezonansą. Rezultatai:
Kaklinė dalis-C5-C7 tarpslankstelinių diskų fibroziniai žiedai įtrūkę: C5/C6 pasigaubęs tarpslankstelinis viskas siaurina sagitalinį stuburo kanalą, be mielopatijos požymių; kompresija į kairę C6 nervinę šaknelę subartikulinėje stuburo kanalo kišenėje,
Juosmeninė dalis- L2-L4 deformuojanti spondilozė; L1/L2, L4-S1 pasigaube tarpslanksteliniai diskai, be kompresijos į nervines šakneles
Krūtininė dalis- Klippel-Feil sindromas, esant kompresiniams Th9-Th11 slankstelių pokyčiams; kifotinė deformacija Th9-Th12 lygmenyje
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

...gal būt buvo per daug intensyvus krūvis, gal nekoreguota mityba, neparinktas krūvio pobūdis. Tiksliau atsakyti įmanoma tik Jus matant. Bet visiškai aišku, kad, reikalingas tikslinis gydymas, individualus judesys. Kreipkitės.

Nuo: Algis
2017-11-17
Laba diena,
Norėčiau Jūsų paklausti dėl spermos spalvos. Netikėtai pastebėjau – ji tamsi – pilkai žalia. Man 54-eri, vaikai užauginti – nebereikia, lytinių santykių senai neturiu. Prieš 2-u metus buvau pas urologą – sakė viskas gerai. Ką Jūs pasakytumėte ? AČIŪ

Žalsva spalva neturėtų būti. Galimai yra koks tai uždegimas. Reikėtų pasikonsultuoti su urologu.

Nuo: dalia.sakiene@gmail.com
2017-11-17
Sveiki, man atliktas stuburo juosmens srities KT tyrimas. Norėčiau sužinoti ką reiškia mano išvada: L4/L5 difuziškai pasigaubęs. L5/S1 diskas sužemėjęs, degeneruotas, mediolateteralinė ekstrūzija dešinėje apie 7mm sagitalinio matmens, nusileidžianti žemyn apie 4,5 mm, siaurina dešinę lateralinę kišenę, spaudžia dura mater maišą. Deš. klubakaukio sparne 0,9*0,8 cm. dydžio sklerotinis židinys.
Klausimas: Ką reiškią tokia išvada ir kaip gydytis?
Ar gali dėl šių pakitimų man būti pastovus deginantis skausmas kairėję pusėje, nors tyrimas nurodo dešinę pusę.
AČIŪ
pagarbiai Dalia
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

taip, gali būti kitoje pusėje. Turite dviejų diskų pažeidimus. Teoriškai dėl L5-S1 tik opeacija, praktiškai reikia bandyti apsieiti be operacijos. Kreipkitės dėl manualinio, konservatyvaus gydymo.

Nuo: Danutė Baroniene
2017-11-17
Laba diena,Stuburo krutinines dalies matyti išretėjusi slankstelius kauline struktūra.Iskrypimas i desine ir rotacija apie vertikalia asi.Pariskinta kifoze.Sklerozuotos slankstelius kūnu dengiamos iOS plokšteles. Pasmaileje slankstelius kūnu kraštai. Susiaurėja tarp slanksteliai ai tarpą. Artroziniai pakitimai fa etiniuose sąnarių ode.Isvada:Spondilioartroze,osteochondroze. Stuburo juosmens- kryžkaulio rengenogramojematyti išretėjusi slankstelius kauline struktūra.Iskrypimas i kaire Th12 lygyje. SuplokstejesL4-o slankstelio kūnas priekinėje dalyje.Sklerozuotos slankstelius kūnu dengiamos iOS plokšteles.Artroziniai pakitimai fa etiniuose sąnarių Osle.Isvada:stuburo iškrypimas.Spondilioartroze.L4slankstelio kūno kompresine deformacija.Ka patartumėt,kaip gydytis toliau?
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

aišku patarčiau taikyti manualinį gydymą, klausyti terapeuto nurodymų ir tikėtis gerų rezultatų...kito efektyvesnio, saugesnio kelio nežinau :)

Nuo: Indrė
2017-11-17
Sveiki,

Šarpėjaus veislės šuniukui buvo atliktas kraujo tyrimas ir jis buvo negeras, lyg ir pripažintas kraujo vėžys... Vis susidaro po oda guziukai, kuriuos vis vykstame į veterinarijas operuoti, daroma šuniukui narkozė.
Kaip patariate tokioje situacijoje elgtis? Ar kiekvienąsyk operacija yra pats teisingiausias sprendimas? Užmigdyti šuns tikrai nesiruošiama, nes šuo protauja ir neturi jokių blogų savijautos požymių..
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Šioje situacijoje yra neaiškumų.Jeigu kraujo rodikliai rodo onkologinę ligą ir šuo gerai jaučiasi reikia nuodugnesnių tyrimų.Kad ir tuos pačius kraujo tyrimus reikia laikas nuo laiko daryti. Ne visada kraujo tyrimai rodo onkologinę ligą.

Nuo: Astra
2017-11-16
Labas vakaras. Esu pasimetusi ir nežinau pas kokius specialistus man kreiptis. MRT tyrimą pasidariau savo lėšomis, nes mano rajono neurologė išrašė tik nugaros šildymą ir patarė daryti tą pačią mankštą, kurią jau darau 4 metus, o nugarą vis daugiau skauda. MRT tyrimo aprašas:
Slankstelių forma, struktūra nepakitę, matomi smulkūs kraštiniai osteofitai. Dengiamųjų plokštelių smulkūs pavieniai Šmorlio mazgai.
L1/2 diskas dehydruotas, į stuburo kanalą nepasigaubęs. I/v angos laisvos.
L4/5 disko nežymūs dehydracijos požymiai, jo fibrozinio žiedo plyšimas centraliai su minimaliu pasigaubimu. Stuburo kanalas sagitaliai 12 mm. I/v angos laisvos.
L5/S1 disko nežymus cirkuliarus pasigaubimas nesiaurinant i/v nei stuburo kanalo.
Conus medullaris baigiasi L1/2 lygyje, MR signalo pokyčių nematyti.
Facetinių sąnarių deformuojanti artrozė. Paravertebriniai minkštieji audiniai nepakitę.
Gal galite atsakyti, ar tai labai rimta ir kas man gali padėti. Man 54 m. ir turiu viršsvorio. Širdingai ačiū už atsakymą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

dažniausiai kai klausiu pacientų ar buvo taikytas manualinis gydymas, atsakymas būna klausimu: o kas tai tokio ? Taip kad rekomenduočiau taikyti specifinį, manualinį gydymą, juo labiau kad aprašyme nematau tokių problemų, kurių negalima būtų išspręsti. Kreipkitės.

Nuo: Raimonda
2017-11-16
Sveiki.
L stuburo fiziologinė lordozė patiesinta. L1,2,3 sl Šmorliai, Th ir L stuburo slankstelių kraštai nežymiai užaštrinti. S1 slankstelio lanke plyšelis.
Išv.: Osteochondrosis vertebrae regio thorocolumbalis. Spina bifida S1.
Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

reikalinga individuali konsultacija, funkcinis ištyrimas...bet prognozės geros.

Nuo: Jūratė
2017-11-16
Laba diena, gavau tokį išrašą apie stuburą. Ar galite paaiškinti ? Disko protruzija L3-L4, L4-L5, L5-S1 lygiuose. Intervertebrinių sąnarių hipertrofijos požymiai su stuburo kanalo, laterinės stuburo kanalo kišenės iš kairės stenozės požymiais. Liumbalinės stuburo dalies nežymi skoliozė gaubtumu į kairę. Distrofinio-degenerazinio pobūdžio pakitimai. Osteochontrozės požymiai 1 laipsnio. Stuburo kanalo stenozė nedidelio laipsnio. Dariausi liumbalinės stuburo dalies kompiuterinės tomografijos tyrimą, nes prieš savaitę nepavaikščiojau viena koja buvo atimta.
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Labas,

taip, tai turbūt norint kad kažkas vyktų, keistūsi, reikia kažką daryti. Degeneraciniai viso stuburo pakitimai, diskų dehidratacija, plyšimai, dėl pasyvumo, netinkamos mitybos, skysčių trūkumo ir t.t. Rekomenduočiau manualinį gydymą, balansavimą, individualius pratimus. Jau po kelių savaičių nustebsite pagerėjusia savijauta.

Nuo: Aleksas
2017-11-15
Ar galite, pakomentuokite spermos tyrimą? Kokie patarimai būtų, sumažinti Spermatozoidų agliutinaciją?

Tyrimas:
Kiekis: 5 ml.
Suskystėjimo laikas: 15 min.
Tąsumas: 1.5 cm.
Spalva: gelsvai pilka
Drumstumas: Drumsta
pH: 8
Spermatozoidų kiekis:
-Viename mililitre > 59,3mln
-Visame ejakuliate > 296,5mln
Spermatozoidų judrumas:
-A (greitai tiesiai judantys) - 21 %
-B (lėtai tiesiai judantys) - 25 %
-A+B progresyvus judėjimas - 46 %
-C (judantys vietoje) - 30 %
-D (nejudantys) - 24 %
Patalogijos:
-Galvutes: 75%
-Akrosomos:0%
-Kaklelio:27%
-Vystymosi:6%
-Uodegeles:12%
Normaliu formu: 14%
Leukocitai: 1
Spermatogeninės ląstelės:3,4
Spermatozoidų agliutinacija norma iki 5%: 10 %
Nuo: Jurijus
2017-11-02
Man 69 metu,sergu diabetu,pradejau daznai slapintis ipac nakti(3-4 kartu),slapimo analizos normoje,jokiu skausmu nera,gal galit patarti kaip gudyti?

Sveiki,

Patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją. Jei tektų skirti medikamentinį gydymą, būtų skiriami receptiniai vaistai.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Rasida
2017-11-16
Sveiki,vykstant pas neurochirurga dėl išvaržos būtina USB laikmenoje magnetinio rezonanso nuotraukos ar tinka ir diske? Ačiū
Atsako: Darius Paknys (Sveikatingumo ir terapijos centras)

Sveiki,

kokia forma Jums padaryta, tokia ir tinka.

Nuo: Domas
2017-11-14
Laba diena gydytoja noreciau jusu paklausti man yra autizmas as noreciau jusu paklausti ar autizmu sergantis zmogus gali vairuoti? Nes internete niekur apie tai nerandu informacijos niekur neraso ar gali autistai vairuot ar negali todel ir nutariau jusu paklaust tikiuosi bent jus zinosit as esu 100% isitikines kad sveikata praeiciau nes akys ir klausa mano gera bet man klausimas yra ar psichiatras man pasirasys nes pas viena buvau man nenorejo pasirasyt tai dabar galvoju registruotis pas kita nes as labai noriu issilaikyt teises nes as vairuot jau nuo pat vaikystes svajoju ir as jauciu kad as galiu pajegti kadangi neblogai moku taisykles turiu noro turiu motyvacijos ir nesu protiskai atsilikes tai noriu suzinoti ar gali issipildyt si mano svajone ar ne?

Laba diena,

dėja ir aš negaliu Jums atsakyti į šį klausimą. Tai sprendžia gydytojų konsultacinė komisija, gavusi iš Jūsų visas reikiamas pažymas.

Nuo: Milita
2017-11-14
Laba. 10 diena vartoju Cipralex 0,25 tab. Kadangi migdė pradėjau vartoti nakciai po 0,5 tab. tačiau paskutines keletą dienų jaučiu lyg nuolat būtų tuščias skrandis, nors ir pavalgau pakankamai, tas jausmas visą parą. Pilvas gurgia, jaučiuosi lyg badaučiau. Ar tai vaisto poveikis? Ar šis vaistas man netinka? miegot normaliai neišeina, dieną migdo. Nebegaliu kentėti nežmoniško alkio jausmo.

Laba diena,

nepanašu, kad skrandžio ir pilvo problemos yra dėl vaisto poveikio. O migdymas tikrai gali būti susijęs su vaisto vartojimu. Jei jaučiate tik nepageidautiną vaisto poveikį, tuomet taip, galima pasakyti, kad vaistas Jums netinka.

Nuo: Rūta
2017-11-13
Laba diena,norėčiau sužinoti ar vartojant intraveninius narkotikus tokius kaip herojinas yra skiriamas medikamentas clonozepam.Ar narkotikus vartojantis žmogus gali savarankiškai vartoti clonozepam tam kad sustiprintų narkotikų poveikį?Ar šeimos gydytojas turi teisę skirti tokį medikamentą,ar visdėlto tam reikalinga psichiatro konsultacija?Ačiū

Laba diena,

clonazepamas gali būti skiriamas net ir priklausomiems nuo narkotikų asmenims. Nuo priklausomybės kenčiantys žmonės dažnai savavališkai vartoja įvairius psichotropinius preparatus narkotikų poveikiui sustiprinti. Pagal įstatymą, šeimos gydytojas turi teisę skirti clonazepamą. Kai kuriose poliklinikose yra priimta vidaus tvarka, kuomet šiuos vaistus išrašo tik psichiatras.

Nuo: Šeima
2017-11-14
Sveiki, ar galėtumėte pasakyti, ar spermos tyrimo rezultatai yra geri?
Kiekis - 3,0ml
Spalva- gelsvai pilka
Drumstumas- drumsta
Suskystėjimo laikas- 25min.
Tąsumas-
Nuo: Šeima
2017-11-14
Sveiki, ar galėtumėte pasakyti, ar spermos tyrimo rezultatai yra geri?
Kiekis - 3,0ml
Spalva- gelsvai pilka
Drumstumas- drumsta
Suskystėjimo laikas- 25min.
Tąsumas-

Nepilnas tyrimas, nėra ką komentuoti.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.