Klausk gydytojo

Visos temos

Nuo: Morta
2021-10-19
Laba diena. Vyro spermogramoje yra du nukrypimai nuo normos: spermijų kiekis viename mililitre 14x10^6, ir agliutinacija 10%. Koks galėtų būti gydymas ir ar sunku bus natūraliai pastoti. Vieną kartą jau pavyko, bet nėštumas baigėsi ankstyvu persileidimu.

Man reikia pilno spermos tyrio duomenų, Iš dalies tyrimo negalima nieko spręsti. Skambinkit tel. 869822431 ktos savaitės pabaigoje.

Nuo: Paklausimas
2021-10-18
Sveiki,
ar po visiškos prostatos pašalinimo operacijos ( nebelieka jokios galimybės pastoti ar medicininiu būdu apvaisinti )?
Metai po operacijos vyrui po lytinio akto skauda, ar ši pasekmė lieka po tokių operacijų, ar greičiau yra kita priežastis, kuri pašalinama jei kreipiamasi į gydytoją?

Galimas apvaisinimas TESA metodu ( punktuojama sėklidė) , nors nevisada sėkmingas. Kitu klausimu turite tartis su gyd, urologu,. Mano sritis - vyrų nevaisingumas.

Nuo: Loreta
2021-10-14
Laba diena ,dare MRT ir toks atsakymas, ka reiketu daryti toliau,nes skauda kaires puses sedmenu viduryje,net ir nevaikstant,nakti miegant skauda. Vaistai nepadejo . Tyrimo atsakymas
L3-S1 vidutiniškai išreikšta intervertebrinė osteochondrozė. L3-S1 dešinėje vidutiniškai, L4-S1 kairėje ryškiai siaurinamos intervertebrinės angos. L5/S1 disko kairėje ekstraforaminalinėje srityje plačiu pagrindu, sagitaliai apie 0,4cm dydžio protrūzija, paspaudžianti kair. L5 nervinę šaknelę.
Aciu

Laba diena

Rekomenduotume Jums apsilankyti pas gydytoją diagnostikai, kuris ir pakonsultuos dėl tolimesnio gydymo.

Geros dienos

Nuo: Alina
2021-10-17
Laba diena, gal galite pokomentuoti, ar imanomas naturalus pastojimas?
Rezultatas:

Tąsumas (cm) -5
Spalva Pilkšvai balta
Drumstumas drumsta
pH 8
Spermatozoidų agliutinacija (%) 5
Apvalios ląstelės (106/ml) 2
Spermatozoidų kiekis
viename mililitre (106/ml) 112,0
visame ejakuliate (106) 224
Spermatozoidų judrumas
A (greitai tiesiai judantys) 2%
B (lėtai tiesiai judantys) 21%
A+B progresyvus judėjimas 22%
C (judantys vietoje) 21%
A+B+C judėjimas 44%
D (nejudantys) 56%
Spermatozoidų morfologija pagal Kriuger‘į
Normalios formos (%)9%
Patologinės formos (%)91%
Galvutės defektai (%)37%
Kaklelio defektai (%)32%
Uodegėlės defektai (%)16%
Likutinės citoplazmos perteklius (%)6

Du rodikliai negeri - permažas spermijų judrumas ir permažai normalios formos spermijų. Būtinas pakartotinis tyrimas kitoje laboratorijoje.

Nuo: Edita z
2021-10-16
Sveiki, norėjau pasiteirauti - ar gali būti, kad po 9 mėn.vartojamo Zoloft 75 mg pašalinis atsirado Hipotiroze, nes vaistų anotacijoje minima kaip vienas jų. Prieš metus TTh buvo 3.32, dabar 12, 60. Didelis mieguistumas, plaukų slinkimas, svorio didėjimas, žemesnis kraujospūdis ir vidurių užkietėjimas.Ar buvo Jūsų praktikoje panaši situacija? Ir kiek domejausi Setralinas nedera su Ltirozinu Hipotirozei gydyti? Jūsų nuomonė - reik keisti ar nutraukti AD? Ačiū už paaiškinimą.

Sveiki,

teoriškai - gali būti. Praktiškai - nebūna.

Kalbant apie skydliaukės funkciją - reikia žiūrėti visus 4 parametrus: TTH. FT3, FT4 ir antikūnai prieš skydliaukės peroksidazę.

Didelis mieguistumas, plaukų slinkimas, jėgų nebuvimas gali būti dėl baltymo stokos mažakraujystės, vitaminų B grupės stokos ir visada dėl geležies stokos mažakraujystės.

Beje minėti simptomai gali būti ir dėl nepakankamai gydomos depresijos.

Ką daryti? Be konsultacijos ir visų tyrimų įvertinimo atsakyti negaliu.

Nuo: Raimonda
2021-10-15
Sveiki. Prieš 2,5 metus sirgau bronchitu, pasveikau. Po 2-3 savaičių iš niekur nieko pradėjo pilti karštas prakaitas, trūkti oro ir pasidarė labai silpna... daug dagtarų apkeliavau, psichiatrus, psicholigus, pulmonologus.. bet nieko neranda... oro trūksta norisi gyliai visada įkvėpti kas maždaug 10,15 sekundčių, žiovaudama bandau įkvėpti oro.. bet ne visada išeina, atrodo kad krūtinėje kažkas stabdo taip pat sakuda ir krūtinę... nebežinau ką darytis, dažnai galvą skauda, sunku užmigti nes atrodo dar labiau dusina ir megaliu įkvėpti, atsikvėpt... man nuo oro trūkumo prasidejo panikos priepuoliai, dažnai nerimą jaučiu ir baimę... bijau kažką daryti, eiti viena... dažnai skauda širdies plote, atrodo kad nemoku kvėpuoti.. taip pat vartojau ir antidepresantus, bet nepadėjo... išrašė pulmonologė bronchus plečiančius vaistus, bet padeda tam kartui, o noras įkvėpti gyliai atsikvėpti pastiviai būna ir vistiek atrodo blokuoja.. kas man galėtų būti aš jau pavargau nuo to...

Laba diena, Raimonda,

Ačiū Jums už klausimą. Jūsų aprašyti simptomai rodo, kad Jums greičiausiai yra panikos atakos. Todėl rekomenduotina psichologo ar psichoterapeuto pagalba. Jūsų atveju ypač tinka kognityvinės krypties psichoterapija.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Tomas
2021-10-15
Elontril psichosomatiniams skausmams gydyti tinkamas?

Sveiki,

duagelis antidepresantų gali būti skiriami psichosomatikai gydyti. Kokį AD skirti sprendžia gydytojas, nes dar būna ir kitos simptomatikos, kurią reikia taip pat koreguoti.

Nuo: Edita
2021-10-15
Sveiki, jaunas vyras, kelis mėnesius keistai elgiasi,pasakoja apie nebūtus dalykus, skundžiasi galvos skausmais, nerimu, kategoriškai atsisako eiti pas gydytoją, nepripažįsta sau, kad turi sveikatos problemų.Kaip tinkamai reikėtų jam padėti, kad būtų gydomas? Ačiū.

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Greičiausiai negalėsite padėti, jei pats asmuo nenorės. Būna, kad kartais žmones pas specialistus atveda prievarta ar gudrumu, bet tokiais atvejais dažniausiai asmuo pagalbos atsisako. Pirmiausiai galite pabandyti suprasti, kas vyksta to žmogaus gyvenime. Jei tai trunka kelis mėnesius, kas buvo prieš tai? Galbūt yra įvykių, kurie sukėlė streso ir išprovokavo Jūsų aprašytą elgesį? Kalbant apie gydytojus, galvos skausmas gali būti dėl įvairių priežasčių. Galima pasiūlyti pirmiausiai pasitarti su šeimos gydytoju. Galbūt jis išrašys siuntimą pas neurologą. Jei neb


Daugiau...

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Greičiausiai negalėsite padėti, jei pats asmuo nenorės. Būna, kad kartais žmones pas specialistus atveda prievarta ar gudrumu, bet tokiais atvejais dažniausiai asmuo pagalbos atsisako. Pirmiausiai galite pabandyti suprasti, kas vyksta to žmogaus gyvenime. Jei tai trunka kelis mėnesius, kas buvo prieš tai? Galbūt yra įvykių, kurie sukėlė streso ir išprovokavo Jūsų aprašytą elgesį? Kalbant apie gydytojus, galvos skausmas gali būti dėl įvairių priežasčių. Galima pasiūlyti pirmiausiai pasitarti su šeimos gydytoju. Galbūt jis išrašys siuntimą pas neurologą. Jei nebus nustatyta biologinės kilmės priežasčių, galima ieškoti psichologinių priežasčių. Galima pasiteirauti, ko žmogus bijo. Kartais žmonės bijo įrašų ir dėl to atsisako pagalbos. Net ir čia galima ieškoti specialistų, pavayzdiui, privačioje klinikoje. Paaiškinkite, kad pirmiausiai svarbu rasti skausmo ir nerimo priežastis, o ar reikia gydymo, tada ir paaiškės.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Edita
2021-10-14
Sveiki, vyras 33 metų kelis mėnesius keistai elgiasi, pasakoja apie nebūtus dalykus, skundžiasi galvos skausmais, nerimu, tačiau pats nepripažįsta, kad turi psichikos sveikatos problemų ir atsisako eiti pas gydytoją. Kaip galima būtų jam padėti, kad pradėtų gydymą ar reikėtų kviesti medikus į namus, kad jį paguldytų į ligoninę? Ačiū
Nuo: Edita
2021-10-14
Sveiki, vyras 33 metai, kelis mėnesius keistai elgiasi kalba nebūtus dalykus, kad jį kažkas persekioja kad kažkas girdi ką jis net namie su šeima kalba, skundžiasi galvos skausmu, nepripažįsta sau, kad turi psichikos sveikatos problemų ir atsisako eiti pas gydytoją. Ką reikia tokiu atveju daryti šeimai ar kviesti greitąją pagalbą, kad paguldytų į ligoninę gydymui ?

Sveiki,

pagal dabar galiojančius Įstatymus, Greitoji medicinos pagalba neturi teisės prievarta vežti žmogų į psichiatrinę ligoninę, jei žmogus nėra pavojingas savo ir kitų Sveikatai, Gyvybei ir Turtui.

Jūs galite kalbėti su savo šeimos nariu ir siųlyti nueiti pas gydytoją psichiatrą "pasitartiti" dėl galvos skausmo. Gydytojas viską matys.

Jei asmuo tampa agresyvus - iš karto kveiskite GMP ir policiją faktuis registruoti, kitaip nebus galimybės prieš paciento valią gydyti jį psichiatrinio pobūdžio ligoninėje ar skyriuje.

Nuo: Edita
2021-10-14
Sveiki, jaunas vyras, 33 metai, jau kelis mėnesius keistai elgiasi, kalba nebūtus dalykus, kad jį kažkas persekioja, kad kažkas girdi, ką jis net namie su šeima kalba ir pan.Skundziasi galvos skausmais.Nėra agresyvus, bet nepripažįsta sau, kad turi psichikos sveikatos problemų, atsisako eiti pas specialistą.Ką reikėtų tokiu atveju daryti šeimai ar kviesti greitąją pagalbą, kad paguldytų į ligoninę gydymui?
Nuo: Aurimas
2021-10-13
Laba diena, vakar ant penio galvutės atsirado raudoni taškeliai, šiandien jau jie is dalies balti. Pastaruosius metus turiu 1 partnere su kuria mylimes. Kokia galetu buti sio berimo priezastis?

Nemačius , nustatyti diagnozę neįmanoma, Galima spėti, kad tai gali būti grybellis.Turiite kreiptis į dermatologą,

Nuo: Petrass
2021-10-13
Laba diena, gal galite pakomentuoti ar imanomas naturalus pastojimas. Rezultatai:

Spermos kiekis.: 2
Spermos spalva.: pilkšva
Drumstumas.: drumsta
Tąsumas.: tąsoki
Spermos ph.: 7.5
Viename mikrolitre rasta 41760 spermatozoidu
Negyvu spermatozoidu kiekis.: 20%
Gyvu spermatozoidu.: 80%
Spermiju judrumas is viso.: 80%
Pirmaeigis judrumas.: 70%
Trūkčiojantis judrumas.: 10%
Spermatozoidu normalios formos.: 85%
Galvutes patologija.: 5%
Kaklelio patologija.: 5%
Uodegeles patologija.: 5%
Leukocitai.: pavieniai
Spermiju agliutinacija 1 r/l

nesupratau dėl spermijų skaičiaus ir turi būti nurodytas judrumas a ir b.

Nuo: Julie
2021-10-13
Laba diena, niekaip nepavyksta pastoti. Atlikom tyrimą, ar įmanomas pastojimas natūraliu būdu?
Tyrimo rezultatas:
Susilaikymas 5 k.d.
Kiekis, ml: 3,5
Spalva: Gelsvai pilka,
Drumstumas: Drumsta
Suskystėjimo laikas, min: iki 25 min.
Tąsumas, mm: < 2cm
pH: 8,0
Spermijų kiekis,
viename mil: 22 mln.
Visame ejakuliate: 77 mln.
A - 13,6 %,
B - 45.5 %,
C - 13.6 %,
D - 27.3 %.
Patologijų proc:
Galvutės: 54 %,
Kaklelio: 22 %,
Uodegėlės: 11 %.
Normalių formų: 13 %.
Apvalios ląstelės, vnt/ml: 1 mln
Spermos agliutinacija %: 1 %
MAR Ig G testas 1 %
MAR IG A testas: 1 %.

Taip, spermos kokybė nebloga, gydymo nereikia.

Nuo: Irma
2021-10-14
Sveiki naudoju brintellix 5 mg. Mėnesis laiko viskas buvo gerai paskutinėmis dienomis nerimas sugrįžo. Man jie netinka ar dozę didinti reikia. Ačiū

Sveiki,

Vortioxetinas pats NIEKADA nesukelia nerimo. Reiškia-medikamentinį gydymą reikia koreguoti.

Nuo: Mindaugas
2021-10-13
Laba diena ,vartojau mirtazipina 30 mg 7mėn, ir daktaras pakeite vaista y seroxat 20 mg ,pradejus vartoti dar kelios dienos buvo visai nebloga sveikata,o dabar 4 dienos nieko nepajegiu neislipu is lovos silpna ,bloga ,spaudimas ,dar tik savaite kaip vartoju ,ar cia netinka vaistas ar cia koks salutinis poveikis kad nutraukiau mirtazipina?

Sveiki,

pirmiausia-neaišku kodėl keitė vaistą?

Antra- mirtazapinas nutraukiamas palaipsniui.

Trečia-Paroxetinum visai kitoks vaistas nei Mirtazapinum, todėl terapinis rezultatas taip pat kitoks.

Ketvirta-atrodo taip, kad antidepresantas dar nepradejo veikiti. 4 dienų neužtenka parodyti, ką keičia Paroxetinum.

Nuo: Margarita
2021-10-13
Sveika neramina vaiko baime eiti i mokykla pradejo eiti pirmi metai matau kad yra stresas kai jau reikia eiti i mokykla pradeda ja pykinti kresti saltkretis nezinau kaip padeti vaikui kaip jai ta emocija palengvinti ? Mergaitei 4metai ir 10 menesiu gyvenam uk .

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Siūlyčiau pasidomėti, ar būtų galimybė Jūsų gyvenamoje vietoje pasikonsultuoti su psichologu, gali prireikti profesionalios pagalbos.

Tuo tarpu Jūs kaip mama, kaip matytumėte mergaitės problemą? Ar jai baisu išsiskirti su Jumis? Gal baugina aplinkos pasikeitimas? Gal yra sunkumų su bendraamžiais? Gal sunkiai rišasi prie mokytojos? Šiuos klausimus galite užduoti ir per žaidimą ar pasakojimą. Pavyzdžiui, galite "sukurti" analogišką istoriją, ar suvaidinti su figūrėlėmis, pvz. "Kartą gyveno mergaitė, kuriai buvo 4 metai/greitai bus 5m. Ji pradėjo lankyti mokykl


Daugiau...

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Siūlyčiau pasidomėti, ar būtų galimybė Jūsų gyvenamoje vietoje pasikonsultuoti su psichologu, gali prireikti profesionalios pagalbos.

Tuo tarpu Jūs kaip mama, kaip matytumėte mergaitės problemą? Ar jai baisu išsiskirti su Jumis? Gal baugina aplinkos pasikeitimas? Gal yra sunkumų su bendraamžiais? Gal sunkiai rišasi prie mokytojos? Šiuos klausimus galite užduoti ir per žaidimą ar pasakojimą. Pavyzdžiui, galite "sukurti" analogišką istoriją, ar suvaidinti su figūrėlėmis, pvz. "Kartą gyveno mergaitė, kuriai buvo 4 metai/greitai bus 5m. Ji pradėjo lankyti mokyklą. Tačiau kas rytą mergaitė išsakydavo nenorinti ten eiti. (Šiek tiek papasakojat, kaip elgiasi Jūsų dukrytė). Kaip manai, kas yra tai mergaitei, kodėl jai nesinori eiti į mokyklą? Kas jai galėtų padėti? Ir pan. Galbūt supratus priežastį, taps aiškiau, kokia pagalba būtų naudinga.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: —-
2021-10-12
Sveiki. Sergu vidutiniu nerimo sutrikimu ir lengva depresija. Pagrindinis simptomas - itin stipri derealizacija. Dažnai jaučiuosi melancholiškai, nuolat apima nostalgijos jausmas, sloguma, ir nesuprantu kodėl. Jau dveji metai einu pas psichologą, medikamentinio gydymo, jos nuomone, man nereikia. Tačiau mąstau, kas galėtų panaikinti labai dažną melancholijos jausmą, jis mane užklumpa netikėtai, visur. Nors man tik 19, nuolat kamuoja įvairios filosofinės mintys, tada tik dar labiau ta sloguma atsiranda. Jūsų nuomone, derealizacija labiau yra nerimo ar depresijos simptomas? Kas galėjo ją sukelti? Galbūt jau medikamentinio gydymo reikėtų? Ačiū už atsakymą.

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Melancholija yra siejama su depresiją ar depresine būsena. Galbūt Jums apskritai būdingas melancholiškas charakteris. Paprastai tokie žmonės pasižymi introvertiškais bruožais. Tai nei blogai, nei gerai, tiesiog tokių žmonių yra. Tokiu atveju svarbu išmokti su tuo gyventi, nes charakteris yra įgimtas.

Jei vis dėlto domina, ar šioje situacijoje padėtų vaistai, reiktų pasikonsultuoti su gydytoju psichiatru. Tačiau nepamirškite, vaistai veikia tol, kol juos vartojate, pačių priežasčių nepašalina. Todėl vaistai nepakeis psichologinio darbo. Todėl rekomenduočiau tęsti psichologines konsultacijas.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Emilija
2021-10-12
Laba diena, naudoju gastroval hepar formula, kaip pagalbą kepenims, nes nuolat vartoju cypralex antidepresantą. Ar gastrovalį galima naudoti pastoviai, t. y. nepertaukiamai? Ar iš to bus nauda? Ar cypralex labai kenkia kepenims?

Sveiki,.

escitalopramum yra saugus medikamentas. Mano patiryimi kepen7 veikjlai esminės 5takos nedaro.

Esant šiuolaikiniam maisto užterštumui, protinga laikas nuo laiko vartoti kepenų funkcijas gerinančius žolinius preparatus. Priklausomai nuo kepenų esamo ar buvusio pažeidimo, galima hepatoprotektorius vartoti ilgai/amžinai. Siūlyčiau juos pakeitalioti kas1 mėnesį.

Nuo: Emilijus
2021-10-07
Sveiki,vieną rytą pabudęs pajutau kaklo surakinimą prieš savaitę, dabar kaklo skausmo nebėra, tik pradėjo tirpti kairė koja ir truputi ranka, truputi maudžia širdies plotą, norėčiau truputi sužinoti daugiau apie situacija. Dirbau karštyje, ir eidavau per skersvėjį gali būti kad perpūtė. Gal kažką patartumėt?
Atsako: Rena Belousova (Reabilitacijos centras"Ostemeda")

Laba diena, rekomenduotume kreiptis pas gydytoją, kad nustatytų tikslia Jūsų negalavimo priežastį bei paskirtų Jums tinkama gydymą.

Geros dienos.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.