Klausk gydytojo

Visos temos

Nuo: Edita
2020-09-24
Laba diena gal galetumet pakomentuot tyrimo rezultatus.
C4-C6,L1/L2, L4-S1 deformuojanti spondiloze
C5/C6 osteochondroze.Dekoju

Laba diena ponia Edita,

Nuotraukoje matomas stuburo kanalo susiaurėjimas kaklinėje bei juosmeninėje stuburo dalyje.

Nuo: Diana
2020-09-20
Laba diena. Norejau paklausti koks gydymas? Isvada: Pkr proksimalinio segmento didziosios pluosto dalies plysimas. Mkr deformacija po buvusio ||° plysimo,aplinkiniu audiniu edema. Lateraliniu krumpliu kontuzijos zonos. IM uzpakalinio rago ||° degeneraciniai pakitimai. Nezymus eksudacinis sinovitas. Prepateliarinis bursitas. Smulki plysusi Beikerio cista.

Laba diena Diana,

Negaliu pasakyti ar 100% reikalingas chirurginis gydymas jumsreikėtu pasitarti su chirurgu-ortopedu. Tačiau vienu ar kitu atvėju reikalingas kineziterapinis gydymas. Jei kils papildomų klausimų galite rašyti info@osteomedika.lt

Nuo: Ieva
2020-09-19
Sveiki, pas savo traumotologą užsirašius tik po dviejų savaičių. Šiandiena gavau atsakymą dėl dešiniojo kelio MRT, norėjau paklausti ką tai reiškia ar vertėtu nerimauti? Ačiū.
Aukšta girnelės padėtis ir lateralizacija. Lateralinis patelofemoralinis ankštumas. Kremzlė be žymesnių defektų. Girnelės savojo raiščio distalinės dalies pakitimai po Osgood-Schlater. Infrapatelarinis gilusis burzitas, nežymiai edemiški blauzdikaulio šiurkštumos kaulų čiulpai.
Nedidelis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.

Laba diena ponia ieva,

Jūsų girnelės aukštis ir padėtis nukrypusi nuo normos gairiu. Taip paprastai būna dėl raumenų agonistu ir antagonistu disbalanso. To pasekoje formuojasi kelio sąnario degeneraciniai pakitimai. Jei kils papildomų klausimų dėl gydymo galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Erika
2020-09-24
Laba diena, gydytoja dar kartą. Tik norėjau pasiteirauti ar vaistų seroxat ir cypraleks veikimas panašus? Ar vaistas cypraleks tinkamas nerimo gydymui? Ar šis vaistas nedidina apetito? Nes nuo seroksat tkrai svoris paaugo nemenkai.

Sveiki,

abu medikamentai yra pabašaus veikimo. Apetito jie tikrai nedidina. Ir tikrai nestimuliuoja alkio centro.Tik gydant sutrikimą, paprastai būsenai gerėjant žmogus pradeda vėl jausti maisto skonį, daugiau bendraujama ir prie stalo, pradeda daugiau valgyti ir dėl to svoris auga.

Nuo: Darius
2020-09-23
Laba diena,
Man 28 metai, vyras. Susidūriau su labai gėdinga problema. Per paskutinę savaitę, keturis kartus prisišlapinau į lovą (naktį). Dieną šlapinuosi 12-14 kartų, noras šlapintis atsiranda staiga, ilgai kentėti negaliu. Pas šeimos gydytoją užsiregistravau, tačiau reikės ilgai laukti eilėje. Kas man yra? Kaip turėčiau toliau elgtis? Ar yra kažkokių vaistų ar priemonių, kurios pagelbėtų esamoje situacijoje, bent kol pakliūsiu pas šeimos gydytoją? Esu dirbantis ir aktyvus žmogus, todėl esama situacija labai vargina.

Sveiki,

Kas Jums yra atsakys Jus gydantis gydytojas po išsamaus ištyrimo. Kol laukiate vizito pas gydytoją, reikėtų naudoti šlapimą sugeriančias priemones - įklotus, kelnaites. Nustačius šlapimo nelaikymą dalis tokių priemonių bus kompensuojama. Jei turite galimybių rekomenduoju atvykti į Inkocentrą, Vilniuje Lukiškių 5 -228, kur būtų galimybė nemokamai prisitaikyti įklotus. Jei neturite tokios galimybės, galite skambinti 8 (5) 2611 268.

Pagarbiai,

VšĮ Inkocentras

Nuo: Rugilė
2020-09-19
Sveiki. Norėjau pasiteirauti, kiek išgydomi yra nerimas ir panika? Taip pat, jeigu suaugusį žmogų, kuriam yra diagnozuotas bipolinis sutrikimas, kankina dar ir nerimas bei panika, kiek išgydomas yra tokios žmogaus nerimas? Žinau, kad atkritimai gali būti normalus dalykas bipolikui, dėl to ir kilo šitas mano klausimas. Jeigu atkritimai yra normalu, ar tuo metu iš tikrųjų yra įmanoma atsikratyti nerimo, ar tas nerimas jau tampa bipolinio sutrikimo dalimi ir su juo tiesiog belieka pastoviai kovoti? Ačiū!

Sveiki,

atsakymą į Jūsų klausimą galima teikti tik konkrečiu atveju.

Kalbėti aplamai- nėraq prasmės, nes aplamai ir visokių "nuomonių" yra internete ir kitose platybėse.

Nuo: Nerijus
2020-09-18
Laba diena, norėčiau pasiteirauti kokie tyrimo atsakymai, žmona 2kartus persileido, o dabar 2metus ne pastoja. IŠVADA: mažesnis progresyviai judrių spermijų kiekis. DIAGNOZĖ: Astenospermija.

Vien tik diagnozė be tyrimo duomenų nekomentuotina.

Nuo: Jonas
2020-09-18
Sveiki,
Gal galite pakomentuoti rezultatus. Ačiū.
Kiekis 3 ml
Suskystėjimo laikas - pristatyta skysta
Tąsumas 0 cm
Spalva pilkšvai balta
drumstumas - drumsta
pH 7,5
Spermatozoidų agliutinacija 3%
Apvalios ląstelės (10šeštuoju/ml) 7
viename mililitre (10šeštuoju/ml)54,0
visame ejakuliate (10šeštuoju)162,0
Spermatozoidų judrumas (10šeštuoju/ml)
A (greitai tiesiai judantys) 1,0
B (lėtai tiesiai judantys) 17,0
C (judantys vietoje) 6,0
D (nejudantys) 30,0
Antisperminiai antikūnai Ig G (%) 40
Antisperminiai antikūnai Ig A (%) 40
Spermatozoidų morfologija pagal Kriuger‘į
Normalios formos (%) 25
Patologinės formos (%) 75
Galvutės defektai (%) 32
Kaklelio defektai (%) 26
Uodegėlės defektai (%)11
Likutinės citoplazmos perteklius (%) 6

Būtu gerai,,bet spermijų judrumas turėtų būti ženkliai geresnis. Būtina kartoti spermos tyrimą kitoje laboratorijoje. Galite kreiptis 869822431

Nuo: Erika
2020-09-17
Sveiki gydytoja. Vartojau paroxetinum 30 mg. Bet kadangi noriu vaiku gydytojas liepe pereiti prie vaisto cypralex puses tab. Dabar mazinu seroxata palaipsniui kas 2 sav. Ir pradejo trikti miegas. Ar galiu šiuo pereinamuoju laikotarpiu pavartoti truputi lexotonil arba somnols pries miega? Be to ar seroxat ir cypralex veikia panasiu principu? Ar didele tikimybe kad naujas vaistas nepades? Nes seroxat puikiai tiko tik gydytojas sake jis nestumo metu pavojingesnis.

Sveiki,

jei norite pradėti nėštumą visiškai "švari" nuo vaistų, gydymą reikia visiškai nutraukti ir po 6 mėn nuo nutraukimo bandyti pastoti.

Realybė tokia, kad vis daugiau moterų vartoja AD ir pastoja ir gimdo vartodamos AD- tokia mano praktika.

Ką ir kaip Jums vartoti- negaliu pasakyti atsakingai be konsultacijos.

Nuo: Liepa
2020-09-17
Ačiū už atsakymą. Gaila, kad socialinės apsaugos sistema tokia skylėta ir žmogaus sunkumus vertina išskirtinai medicininiu, o ne socialiniu požiūriu. Juk nuo žmogaus realaus funkcionavimo priklauso, ar jis turi sutrikimų, ne pagal tai, ar lankosi sveikatos priežiūros institucijose. Atrodo, kad žmogų patį stumia į ligą. Nežinau, ar vienas testas gali parodyti, ar yra psichotinis susirgimas, visgi ir tai man atrodo per daug subjektyvus vertinimas. Kažin, ar patys medikai drįstų pasidaryti šį testą? :) Nors gal žinant, kokie atsakymai rodo statistinio vidurkio (nieko originalaus, išskirtinio) normą, nebe taip baisu

Medikas toks pat žmogus, kaip ir kiti žmonės.

O psichiatrijos rezidentūroje visi rezidentai tą teatą atlieka. Bent taip buvo, kai aš studijavau.

Nuo: Anonimas
2020-09-15
Sveiki , pas mane žiauriai iskrypęs stuburas ( Scoliosis , Kyphosis ir Lordosis viename) ar galima viską ištaisyti vien mankšta ir kiek laiko tai užtruktų bei kada galima operacija?

Sveiki,

Priklausomai nuo jūsų amžiaus galima dalinė stuburo korekcija, pratimai padės stabilizuoti situaciją. Gydymas turi būti kompleksiškas kineziterapija, osteopatija, kineziologinis teipavimas. Prevencinės stuburo priežiūros programos sudarymas.

Nuo: Rasa
2020-09-15
Laba diena
Tyriau kairę koją, nes kartais suklumpu, nėra tvirtumo per kelio sanarį.
Po MRT gavau diagnozę- Chondromaliacija. PKR nedidelio dalinio plyšimo požymiai. Saikingas sinovitas.
Pas traumatologą tik po mėnesio. Koks gydymas gali būti paskirtas?

Laba vakara ponia Rasa,

Jums turi nūti skirtas kineziterapinis kelio sąnario gydymas. Reikia daug dėmesio skirti girnelės chondromaliacijai. Reikėtu patikrinti femoralinį nervą ar nėra sutrikimo.

Nuo: Renata
2020-09-10
Labas vakaras. Paaiškinkit klubakaulis. Kaulinės strukturos išretėjimas. Vakare skauda klubas skausmas eina į koją. Gulint keičiant padėti skauda. Ačiū

Laba vakara Renata,

Nesupratau klausimo kaulinės struktūros išretėjimas ta ir reiškia tai kaulinė osteoporozė matomai jį yra pas jus dubens srityje.

Nuo: Vardas
2020-09-15
Sveiki. Noriu jūsų paklausti apie antidepresantus. Turiu nerimo sutrikimą, yra obesesinio kompulsinio požymių, taip pat pas mane labai žema savivertė, tas nerimas plaikstosi į daug dalių, pavyzdžiui labai bijau susirgti, nuolat prisigalvoju sau ligas. Na, yra tų problemų. Visko pradžioje šeimos gydytoja uždraudė man gerti antidepresantus kad ir kaip būtų, nes jie paverstų mane kitu žmogumi. Man 17 metų, suprantu, jog psichotropiniai vaistai nėra gerai, tačiau jeigu reiktų, ar tikrai man taip blogai būtų? Šiuo metu lankau psichoterapiją, ir man jos kolkas pakanka, išskyrus kad kaip ir minėjau nuolatinė baimė kad sergu (dažniausiai sunkesne psichikos liga), todėl pagalvoju, ar iki paskutiniųjų tokiu atveju reiktų gydytis be jų, ar tai nėra taip blogai? Ačiū jums :)

Sveiki,

kiek bebūtų metų, kankintis neverta. Jaunystė nėra priežastis neskirti gydymo.

Jus turi konsultuoti gydytojas psichiatras, ne šeimos gydytojas ir nuspęsti dėl reikalingo gydymo.

Nuo: Rytis
2020-09-14
Laba diena. Turim problemą su nevaisingumu, reikalinga pagalba, jei dar įmanoma padėti... Gal galit pakomentuoti spermos tyrimo rezultatą ir rekomenduoti kokie šansai gydymo nevaisingumo klausimu Santaros nevaisingumo centre (užsiregistravome prieš spermogramą). Pas kokį gydytoją konkrečiai reikėtų kreiptis.
Man 34 m. Žmonai 38, turi vaiką iš pirmos santuokos, bet šiuo metu diagnozuota kiaušidės cista.
Su pagarba, Rytis
FIZINĖS SAVYBĖS:
KIEKIS: 2,9
SPALVA: gelsvai pilka
DRUMSTUMAS: drumsta
SUSKYSTĖJIMO LAIKAS: skystėja
TĄSUMAS mm: 0
SPERMIJŲ KONCENTRACIJA mililitre: 13x10 šeštuoju
SPERMIJŲ SKAIČ.EJAKULIATE: 37,7x10 šeštuoju
SPERMIJŲ JUDRUMAS:
progresyviai judrūs: 30,8%
judrūs vietoje: 15,4%
nejudrūs: 53,8%
bendras judrių: 46,2%
PATOLOGIJOS:
Galvutės: 42%
kaklelio: 32%
uodegėlės: 21%
normalių formų: 7%
Apvalios ląstelės ; 1,0x10 šeštuoju
spermijų agliutinacija: 0
MAR Ig G testas: 50%
MAR IG A testas: 50%

Spermos tyrimo rodikliai visi turėtų būti geresni. Jeigu norite pagalbos, kreipkites tel 869822431. Santaros klinikoje vyrų negydo.

Nuo: Edmundas
2020-09-10
Sveiki,
norėjau sužinoti ar labai blogi tyrimo rezultatai ir ar galima dar kažką padaryti?
Loukocitai 2-3-2 rl Eritrocital nerasta Kiekis 3.4 ml Spalva gelsva Drumstumas drurmsta Klampumas 2,0 am Spermatozoidy kiekis 1 m 56 Spermatozoldų kiekis visame ejakuliate 190.4 Lipoidiniai grudoliai 1b Spermatozoidų agliutinacja 10% Spermatozcidų judrumas A (normokinezé) 2% Spermatozoidų judrumas B (hipokinezé) 28% Spermatozoidų judrumas C (diskineze) 29% Spermatozcidy judrumas D (akineze) 41% Spermiogeninių lastelių kiekis 8-10-12 ril Patologija: galvutės 52% Patologija: kakkolio 22% Patologija: uodegeles 26% Normalios formos. % 0%
Nuo: Augustė
2020-09-14
Sveiki. Nuo kokio amžiaus galima kastruoti kalytę? Jai dabar 3 mėn

Sveiki.

Nuo 6-7 mėnesių amžiaus.

Nuo: Liepa
2020-09-13
Sveiki, prieš 6 m. ligoninėje man buvo nustatyta par. šizofrenijos diagnozė, dėl jos turėjau neįgalumą tris metus. Po ligoninės nevartojau jokių psichotropinių vaistų ir nejaučiau nei pozityvių, nei negatyvių ligos simptomų. Susiradau privačią psichologę, kuri man daug padėjo dėl mano problemų bendravime su žmonėmis, emocinio nestabilumo, padidinto jautrumo kritikai. Tiek ji, tiek aš manėme, kad man yra ribinis asmenybės sutrikimas, nes atitikau visus jo kriterijus. Teko skaityti daug ribinių žmonių pasakojimų internete, tai mano patirtys labai panašios. Tuo tarpu pažįstu daug žmonių, kuriems nustatyta šizofrenijos diagnozę, jų išgyvenimai man tolimi, panašu, kad aš niekada neturėjau psichozės. Kai kreipiausi į gydytojus, buvau didelėje emocinėje krizėje po gyvenimo užsieny ir patirtos seksualinės prievartos (apie kurią niekas nesiteiravo). Man dabar 28eri, psichoterapija padėjo, pasidariau mažiau konfliktiška, dramatiška, nebeišsilieju tiek ant žmonių kaip anksčiau, tačiau vis dar turiu didelių adaptacijos problemų, kolektyvuose nepritampu. Baigiau mokslus (magistrą), dabar esu 28erių. Dėl savo bendravimo problemų labai prastai socialiai funkcionuoju, nesugebu susirasti darbo ir jame išbūti ilgiau nei mėnesio. Tačiau kadangi neturiu neįgalumo, man nepriklauso jokios valstybės paslaugos (pvz, įdarbinimas su pagalba). Jaučiu daug nerimo dėl visko, labiausiai dėl nuolatinio nestabilumo finansiškai. Norėjau Jūsų paklausti, ar man būtų įmanoma turėti neįgalumą dėl ribinio asmenybės sutrikimo? Ar įmanoma pakeisti diagnozę? Ar man būtų geriau bandyti tęstis jau pripažinta šiz. diagnozę, nors nei aš, nei psichologės, su kuriomis konsultuojuosi, nepritaria, kad man yra ši liga? Esu labai sudėtingoje situacijoje, todėl man būtų labai svarbu žinoti, kokios galėtų būti pagalbos galimybės tokiam žmogui kaip aš.

Sveiki,

pagal galiojančią šiuo metu neįgalumo nustatymo tvarką, asmenybės sutrikimai nėra laikomi neįgalumą sukeliantys.

Jums reikėtų tęsti asmeninę psichoterapiją. Galima pas kitą psichoaterapeutą, nes kita nuomonė visada yra visada vertinga.

Dėl diagnozės: jei Jūs nesigydėte ligoninėje ir nevartojote pas savo vietos psichitrą medikamentų, tada kaip ir esate sveika. gydymasisi stacionare kaip ir parodo Jūsų ligą ir jos sunkumą.

Ar yra psichotinio lygio sutrikmas, ar jo nėra, gali parodyti psichologinis klinikinis mąstymo tyrimas pas gerą klinikinį psichologą-diagnostą. Tada nebelieka vietos tuščiai diskusijai yra tokia diagnozė ar nėra?

Nuo: Anonimas
2020-09-12
Sveiki. Turiu klausimą. Žinau, negalite diagnozuoti be pačio žmogaus, bet sakykite, ar tai panašu į bipolinį sutrikimą. Mano mama yra tarsi 2 skirtingi žmonės. Daugumą laiko ji yra nuostabus žmogus, supratinga, palaikanti, mes turime labai puikų ryšį. Bet mėnesyje yra 1-2 dienos kada ji visiškai pasikeičia ir elgiasi tarsi ne ji. Betkoks dalykas, kai yra kažkas negerai absoliučiai gyvenime ar ypatingai su manimi ar mano broliu ją paverčia visai kitu žmogumi. Tuomet girdžiu vieną frazę- aš nusižudysiu. Kelis kartus netgi buvo išvažiavusi su ta mintimi, kad jau viskas, bet visada parvažiuoja. Turėjusi nerimo sutrikimą, galvojau jai depresija, bet kad taip greitai ta ,,isterijos’’ fazė pasikeistų ir vėl puikią tai nebežinau ar gali būt. Kaip mes sakome, išsirėkia, išsiklykia ir vėl mėnesį laiminga. Tačiau jos mintys apie savižudybę man nieko gero nežada. Kalbinu nueiti pas psichiatrą, bet ji atsisako. Aš pati turiu nerimą, lankausi pas psichologę, bet bijau jai ką sakyti, kad paskui nesiimtų kažkokių drastiškų priemonių, nes kaip ir sakiau, beveik visada ji yra visai kitas, nuostabus žmogus. Kas tai galėtų būti? Ir man pačiai jaučiu nieko gero tokie jos pasikeitimai, nes pati kaip ir sakiau turiu stiprų nerimą ir nuolat bijau, jog man nesusimaišytų protas. Ačiū jums.

Sveiki,

Jūsų mama yra suaugęs žmogus ir turi savimi pasirūpinti. Tą ką Jūs pasakojate, daugiau panašu į asmenybės sutrikimą.

Rūpinkitės savimi. Deja, tėvų mes negalime pasirinkti, bet galime rinktis būti jais ar būti savimi?

Nuo: Vaida
2020-09-10
Sveiki, gerb. gydytoja. Norėčiau Jūsų pasiteirauti dėl nuomonės šiuo klausimu: savo artimųjų tarpe turiu 2 asmenis, kurie sirgo nerimo sutrikimu su depresija. Vienas asmuo sirgo prieš 30 metų, vartojo Tazepam 1,5 metų; kitas asmuo sirgo prieš 5 metus, jam teko vartoti įvairius vaistus, įskaitant AD, tačiau jam padėjo tik Xanax vartojimas 3 metus po 3 mg per dieną, iki šiol abu asmenys neturėjo atkryčių, džiaugiasi gyvenimu ir t.t. Aš pati taip pat tutiu nerimo sutrikimą, bet gydytojas griežtai neleidžia vartoti raminamųjų, tik antidepresantus, jau gydausi 3 m., bandžiau juos nutraukti pora kartų, tačiau pi mėnesio vėl tenka pradėti, kadangi būklė pablogėja. Klausimas būtų toks, ar nėra taip, kad raminamieji, pvz Xanax tikrai gydo nerimą, bet bijoma skirti jį dėl priklausomybės, o AD veikia tik tam kartui, bet negydo, juos nustojus, vėl tenka pradėti ir gaunasi užburtas ratas. Taip sakau dėl turimų asmenų pavyzdžių, kurie man tvirtina ir primygtinai sako nevartoti AD, o tik pvz Xanax ir viskas susitvarkys. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu, nes tikrai gyvenimas tampa šviesesnis kai išgeri Xanax, o ne AD. Dėkoju už atsakymą.

Sveiki,

antidepresantai "tikrai gydo nerimą", o prie raminančių yra greitai priprantama. Pagrindinis nerimo gydymas yra psichoterapija, nes jis prasiseda ir pasibaigia galvoje. Kadangi mūsų valstybė skurstanti, tiksliau sveikatos priežiūra, žmonės negauna prieinamo psichoterapinio gydymo( nes jis brangus), belieka vartoti vaistus.

Prieš 30 metų buvo visai kitokios gydymo galimybės. Normalių AD nebuvo. Tad visi vartojo raminančius. nerimą gydė neurologai, o tikra psichiatrija buvo už langų su grotomis ir už durų be rankenų.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.