Klausk gydytojo

Visos temos

Nuo: Alma
2018-08-21
Laba diena, nuo kai kurios kūno padėties skauda kairės pusės strėnų srityje. Pprašau paaiškinti kas tai ir koks galėtų būti gydymas. magnetinio tyrimo išvada tokia: saikūs degeneraciniai stuburo pakitimai; Th11/Th12 disko protrūzija kairėje mediolateraliai; L4/L5 disko protrūzija kairėje foraminaliai.

Labas,

rekomenduočiau atlkti funkcinį įvertinimą, išsiaiškinti dėl kokių laikysenos, raumenų disbalanso problemų stuburas degeneruoja. Kreipkitės.

Nuo: Odeta
2018-08-20
Laba diena, labai skaudėjo nugarą labiau kairėje pusėje, kaip ir viename taške. Gydžiausi dienos stacionare, lašino skysčių infuzijas 250 ml NaCl+ eufilinas + dexamethazonas + analginas. Skyrė kineziterapiją: tempimo pratimus, SMS, stuburo masažą. Pagerėjo. Atlikau MRT -Išvada: Rotacinė skoliozė į kairę. L4/5 išreiksta, Th10/11, L3/4, L5/S1 vidutiniškai išreiksta, Th11/12-L2/3 pradinė intervertebrinė osteochondrozė . L45 Modic II tipo degeneracija. L4/5 išreiksta deformuojanti spondiliozė. L1-4 spondilioartrozė. L2-4 lig. flavum hipertrofija. Lokalios tarslankstelinių diskų prolabacijos nematyti. Minimalus cirkuliarus L3/4 pasigaubimas. Nežymus L4/5 pasigaubimas biforaminaliai. L5-S1 kairėje lateralinėse kišenėse smulkios perineuralinės cistelės. S2 sakralinės perineuralinės cistos. Laukiu Jūsų patarimo ką daryti. Man 50 metų . Ačiū!

Sveiki,

rekomenduočiau atvykti ištyrimui, laikysenos, raumenų balanso įvertinimui, korekcinių pratimų parinkimui ir gal būt manualinei korekcijai.

Nuo: Sofija
2018-08-20
Sveiki ! Norėtume paklausti ar su tokiais spermogramos tyrimais galime pastoti natūraliai?
Kiekis,ml 5,6 (norma 2-5)
Spalva:pilkšva
Drumstumas: drumstoka (norma drumsta)
Tąsumas,mm su akies pipele nesusirado siūlelio (norma 1-5)
pH 8,0 (norma 7,0-7,8)
Spermėjų kiekis,ml 29mln/ml 162mln visame ejakuliate (norma 1ml/40ml)
Judrumas 25% , pirmaeigis 20%, trūkčiojantis 5% (norma pirmaeigis 50, trukčiojantis 10-20)
Potologija% galvutės 25, kaklelis 5, uodegėlės 3 ( norma galvutės 15-20, kaklelio 5-10, uodegelės 2-5)
Normalių formų% 67 (norma 70)
Leukocitai vnt. 8-10-14 (norma iki 10 )
Spermiogeninės ląstelės % 2 (norma 0.5-2)
Spermėjų agliutinacija- ryški ( norma: nera)
Gyvųjų spermėjū 55% (norma: 60-80)
Ar turim kokia galimybę susilaukti kūdikėlio? Vyras dabar geria PROFEETIL. Ačiū už ataskymą.

Spermos tyrimo rezultatai yra normalūs, tik perdaug yra leukocitų. Reikia nuastaytti ar nėra prostatito. Profertil vaistui neleiskite pinigų.

Nuo: Juozas
2018-08-19
Sveiki,

Diagnozuotas lėtinis prostatitas.

Atliktas tik šlapimo tyrimas po trumpo prostatos masažo.

Bakterijos nerasta. Lytiškai plintačių ligų taip pat nerasta.

Norečiau atlikti prostatos sekreto tyrima, bet manau, kad prostata reikia masažuoti ilgai. Kadangi ir paskutinio masažo metu skaudėjo ir po masažo skaudėjo 3 dienas pilvo apačią, tai mastau apie spermos bakterologinį tyrimą.

Koks tyrimas būtų priimtinesnis, informatyvesnis ir tikslingesnis - spermos bakteriologinis ar prostatos sekreto?

Ačiū už Jūsų atsakymą

Reikėtų atlikti tik prostatos sekreto tyrimą, nes jame nustatomas leukocitų skaičius, kuris ir leidžia spresti ar yra uždegimas. Prostatos pasėlio tikslas, nustatyti kokiems antibiotokasms yra jautrios bakterijos, jeigu jų yra.

Nuo: Paulius
2018-08-19
Laba diena,šia savaite dariausi kaklo kraujagyslių sonografija ir rado,kad atliekant maksimalius galvos posūkius i kaire,fiksuojama m. scalenus anterior kompresija i V 1 sin segmentą,gydytoja patarė daryti pratimus-atlaisvinancius kaklo laiptinius raumenys,gal galėtumėte pagelbėti,ką patartumėte?Kaunas.

Labas,

pagal aprašymą galima įtarti probleminę diafragmą ir besiformuojantį krūtinės atvaros sindromą. Turint šią problemą dominuoja kaklinis kvėpavimas, dėl kurio spazmuojasi laiptiniai raumenys. Taikant manualinį gydymą, korekciją dažniausiai užtenka vieno ciklo procedūrų norint pašalinti šias problemas. Kreipkitės.

Nuo: Nerijus
2018-08-17
Gavau magnetinio rezonanso išvadas. Pilnai apimti slanksteliai: Th12-S2. Patiesinta fiziologinė lordozė. Ties L1 slanksteliu-priediniai šonkauliai. L4/L5 kairėje mediolateraliai-fokalinė intervertebrinio disko protruzija(sag.0.4cm), saikiai siaurinanti kairiaja lateraline stuburo kanalo kisene ir dislokuojanti kairiąją L5 nervinę šaknelę. Nugaros smegenu konusas ir cauda equina-be patologonių pakitimų. Intervertebrinės angos ryškiau nesusiaurėjusios. Paravertebriniai audiniai be pakitimų.
Ka galėtumet patart?

Sveiki,

patarčiau registruotis ir atvykti manualiniam gydymui, korekciniams pratimams.

Nuo: Roma
2018-08-17
Labas,norėjau jūsų patarimo,mano dukra yra 32m.jau ji nuo 2011m.niekur nedirba tik iš manęs prašo pinigų,ji negeria,nerūko ir nevartoja narkotikų.Tik ištisai sėdi prie kompiuterio ir net miega su rūbais ir nesimaudo ir galvos nesiplauna ,tiesiog nieko nedaro tik lovoje su kompiuteriu.Ji nenori važiuoti pas psichatrą ,labai supyksta.Mane mama išvadina visokiais žodžiais.Ką man daryti?

Laba diena,

Jūsų atvejis sudėtingas.

pagal galiojančius teisės aktus žmogaus negalima priversti konsultuotis ar gydytis psichikos ligą, kol žmogus nekenkia savo/kito gyvybei, sveikatai, turtui.

Ką Jūs galėtumėte padaryti savo ir dukters gerovei - tai kreiptis į psichikos sveikatos centrą pagal gyvenamąją vietą, tartis su ten dirbančiu socialiniu darbuotoju. Jie susiduria su ne vienu tokiu atveju. Manau, ir Jums padės kuo galės.

Nuo: Audronė
2018-08-17
Laba diena,
Labai laukiu atsakymo ir patarimo dėl šios deagnozės degeneraciniai stuburo pakitimai; L4/L5 kairėje pusėje – pooperaciniai pakitimai, kairėje paracentraliai –
nedidelė fokalinė disko protruzija; L5/S1 dešinėje mediolateraliai – migruojanti ekstruzija, spaudžianti dešiniąją
S1 nervinę šaknelę; dešinėje pusėje vidutiniškai susiaurėjusi L5/S1 intervertebrinė anga. Ačiū

Labas,

Audrone, rekomenduočiau atvykti konsultacijai, svarbu tas, ko nesimato MRT tyrime. Būtina vertinti skausmo intensyvumą, stabilizacinės sistemos funkcionalumą, raumenų balansą, streso lygį, darbo pobūdį ir t.t.

Nuo: Jurgita
2018-08-16
Sveiki, gal galite paprastais žodžiais pasakyti, ką reiškia ši išvada:L5,L4 nedidelė retrolistezė apie 4mm.L4-5 intervertebralinė chondrozė, L5-S1 osteochondrozė, Modic II tipo degeneracija.L3-S1 spondilioartrozė (»L4-5). L4/5 disko išvarža kairėje paramedialiai, migruoja žemyn; kairės L5 šaknelės kompresija. L5/S1 disko asimetrinė plataus pagrindo protruzija tarp kraštinių osteofitų. Saiki tarpslankstelinių angų stenozė L5-S1 deš. Ačiū už atsakymą

Sveiki,

pasislinkęs slankstelis 4mm, dviejų diskų pažeidimai (išvaržos), nervų šaknelės dirginimas (radikulopatija), degeneraciniai pakitimai ir t.t. Rekomenduočiau mitybos konsultciją, manualinį gydymą. Kreipkitės.

Nuo: Audronė
2018-08-16
Sveiki. Padėkite suprasti ir pakomentuokite. Magnetinio tyrimo vertinimas. Labai dėkinga.
Pilnai apimti slanksteliai: Th12-S2. Patiesinta fiziologinė lordozė. L2-L5 saikūs deformuojančios spondiliozės požymiai. L3-S1 saiki spondiloartrozė abipus. L4-S1 vidutiniškai išreikšta intervertebrinė osteochondrozė. L4-L5 kairėje - pooperaciniai pakitimai: fokalinė intervertebrinio disko protruzija (sag. 0,4cm.) L5/S1 dešinėje mediolateraliai - transligamentinė intervertebrinio disko ekstruzija (sag. 0,8 cm), nusileidžianti žemiau disko lygmens 1,2 cm. ženkliai siaurinanti lateralinę stuburo kanalo kišenę ir spaudžiant dešiniąją S1 nervinę šaknelę: kairėje saikiai, dešinėje vidutiniškai susiaurėjusios intervertebrinės angos. Nugaros smegenų konusas - be patologinių pakitimų. Paravertebriniai audiniai be pakitimų.
Išvada: degeneraciniai stuburo pakitimai: L4/L5 kairėje pusėje - pooperaciniai pakitimai, kairėje paracentraliai - nedidelė fokalinė disko protruzija: L5/S1 dešinėje mediolateraliai - migruojanti ekstriuzija, spaudžianti dešiniąją S1 nervų šaknelę: dešinėje pusėje vidutiniškai susiaurėjusi L5/S1 intervertebrinė anga.

Sveiki,

pakitimų daug ir negerų, viskas aiškiai parašyta, tačiau Jus matant būtina įvertinti kitą momentą. Kodėl stuburo būklė vis blogėja, kas daroma ne taip, kokį gydymą, fizinio aktyvumo formą tikslinga taikyti stabdant degeneraciją. Kreipkitės.

Nuo: Genovaitė
2018-08-15
Laba diena, gerb. Gydytojau,
MR išvada:"Stuburo juosmeninės dalies degeneraciniai pakitimai. Spondilioartroziniai pakitimai (ryškūs apatinėje srityje), sakralizacija (apatinis slankstelis su šonkauliais skaičiuotas kaip Th12). L3/4 disko nedidelė kairė subartikulinė protruzija su kanalo ir kairės šoninės kišenės mišria stenoze (vidutine), L4 retrolistezė 3mm, L4/S1disko pasigaubimas ir abipus nežymi mišri šoninių kanalų stenozė".
Reabilitaciją tik ką praėjau, o kaip toliau gydytis ir gyventi gerb. daktare? išsiskyrė nuomonės, vieni leidžia važuoti gerai sureguliuotu dviračiu , kiti ne. O kaip iš tikrųjų, ir mankšta, kurią išmokė kiek laiko turiu daryti, ir kada ją atnaujinti? Nugara skauda mažai, skausmas pagrindinai kojose.

Ačiū Jums

Sveiki,

rekmenduočiau atvykti konsultacijai dėl tolimesnio periodinio gydymo, individualių pratimų. Jeigu stabilizacinė sistema nedirba, raumenų disbalansas išlieka, dviračiu važinėti nerekomenduoju.

Nuo: Ingryda
2018-08-14
Labas vakaras kai pradėjo leist vaistą Xeplion jau metai laiko kai nejaučiu litinio potrukio ar gali buti dėl leidžiamų vaistų ką daryti gal patarsite. Ačiū

Sveiki,

medikamentas gali turėti tokį šalutinį poveikį. Jums reikėtų tai aptarti su Jus gydančiu gydytoju -psichiatru. Galima būtų keisti medikamentą. Tačiau ir kiti medikamentai gali mažinti lytinį potraukį.

Nuo: Anonimas
2018-08-09
Sveiki,
Mano draugė (35 m.) su depresiniais simptomais (nerimu, priepuoliais, apetito nebuvo) pradėjo vartoti 1 tabl. Valdoxan (25 mg) vakare, 1/4 tabletės Clonazepam (2mg) vakare prieš miegą (jei nesimiega papildomai 1/4 Clonazepam (2 mg)). Ji iš ryto gėrė 0,5 tabl. Cipralex (10mg) ir papildomai po 1/4 tabletės Clonazepam (2 mg) (jei nerimas, pyktis). Ji visa tai vartojo maždaug 5 savaites iki kito apsilankymo pas psichiatrą. Gydytojas padidino dozes iki 1 tabl. Cipralex (10 mg), leido, jei nerimas pyktis, priepuoliai gerti iki 2 tablečių Clonazepam (2 mg), bet ne kiekvieną dieną (jai sunku negerti mažiau nei 1,5 tabl. Clonazepam (2 mg) kas dieną, jau savaitę laiko). Dar dėl priepuolių gydymo pridėjo Ketipinor 200 mg gerti vakare (5-6 val. prieš miegą), geria jau 8 dienas. Ji prieš ligą patyrė daug streso. Jai užeina nekontroliuojami priepuoliai (dalinai nekontroliuojami), nevalingai juda ir kartoja žodį tuo metu, tai kartojasi vos ne kasdien (po pirmų vaistų išrašymo priepuolių lyg padaugėjo), bijo (nenori) būti viena. Ji labai jaudinasi dėl savo ligos. Sunku nukreipti mintis kitur. Sunku atlikti kasdieninę veiklą. Anksčiau draugė irgi buvo patyrusi daug streso. Anksčiau draugė buvo susidūrusi su panašia situacija (liga), bet pavyko išsikapstyti su lexotanil, stilnox, be psichiatro pagalbos. Anksčiau draugė negalėjo užmigti, vėliau beveik susikeitė dienos ir nakties režimas. Kokia Jūsų nuomonė dėl paskirtų vaistų? Ar, Jūsų nuomone, tai yra geras vaistų derinys? Ką rekomenduotumėte daryti toliau esamoje situacijoje, kad draugė galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą ? Gal išgytų ir be vaistų? Gal tai tik šalutinis vaistų poveikis? Ar ji pasveiks?

Ačiū už pagalbą.

Laba diena,

Jūsų laiške jaučiamas didelis susirūpinimas drauge bei jos būsena. Dėl vaistų būtina konsultuotis su gydytoju psichiatru. Deja, psichologai vaistų neskiria, tad negaliu pakomentuoti paskirtų vaistų derinio. Sunku atsakyti į Jūsų klausimą iš esmės, kadangi nepakanka informacijos. Nėra aišku, kaip prasidėjo liga, kas galėjo įtakoti jos atsiradimą ar paskatinti progresą. Jei yra psichologinių priežasčių, tam tikrų gyvenimiškų situacijų, susijusių su liga, tuomet šalia medikamentų rekomenduotina ir psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos. Vaistai padeda stabilizuoti būklę, tačia


daugiau...

Laba diena,

Jūsų laiške jaučiamas didelis susirūpinimas drauge bei jos būsena. Dėl vaistų būtina konsultuotis su gydytoju psichiatru. Deja, psichologai vaistų neskiria, tad negaliu pakomentuoti paskirtų vaistų derinio. Sunku atsakyti į Jūsų klausimą iš esmės, kadangi nepakanka informacijos. Nėra aišku, kaip prasidėjo liga, kas galėjo įtakoti jos atsiradimą ar paskatinti progresą. Jei yra psichologinių priežasčių, tam tikrų gyvenimiškų situacijų, susijusių su liga, tuomet šalia medikamentų rekomenduotina ir psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos. Vaistai padeda stabilizuoti būklę, tačiau neišsprendžia psichologinių sunkumų. Siūlau pasidomėti ne tik individauliomis psichologo ar psichoterapeuto konsultacijų galimybėmis, tačiau ir grupine terapija, pvz., meno terapija, depresijos be vaistų įveikimo grupe ir pan. Būna specifinių grupių (netekties, skyrybų, panikos įveikimo ir t.t.). Jei draugė turi sunkumų, kuriuos įveikti būtų lengviau grupės dėka, tikrai verta jai rekomenduoti.

Taip pat svarbu, kad pasirūpintumėte ir savimi. Galite siūlyti įvairią pagalbą, norėdama padėti draugei, tačiau yra svarbu ir tai, kaip draugė tą pagalbą priima. Jei pradėtumėte jausti, kad nerimas dėl draugės savijautos auga ir pradeda trukdyti kasdienėje veikloje, siūlyčiau ir pačiai aptarti tai su psichologu.

Pagarbiai - psichologė Kristina Ušackienė

Nuo: Ausrine
2018-08-14
Gydytojau, pradėjo labai skaudėti nugaros apačią, skausmas pradėjo plisti į kairės kojos šlaunį ir jau į blauzdą. Pasidariau magnetinį rezonansą privačiai. Gavau išvadas, ar tai labai rimta ir, kur kreiptis?
Lumbalinė hiperlordozė. Th12 – L1 kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Vidutiniškai išreikšta Th12/L1
intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 saiki, L5/S1 išreikšta intervertebrinė osteochondrozė; L5 – S1 Modic
II tipo degeneracija. I laipsnio L5 anterolistezė su abipuse spondiliolize. L5/S1 kairė
posterolateralinė/foraminalinė disko ekstruzija; S1 sin. nervinės šaknelės kompresija. Perineuralinė cista
kryžkaulio kanale S2 lygyje.

Sveiki,

mano nuomone būklė gana rimta, bet tikėtina kad konservayvus gydymas duotų rezultatą. Kreipkitės

Nuo: Regina
2018-08-14
Stuburo magnetinio rezonanso išvada - degeneraciniai pokyčiai, vidutiniškai išreikšta tarpslankstelinė osteochondrozė, deformuojanti spondiloartrozė, spondiliozė, daugiau L2-L5 lygy;
- L4/L5 paracentraliai/subartikuliariai dešinėje disko protruzija su iškritusiu disko fragmentu, nusitęsiančiu į viršų centraliai/paracentraliai dešinėje, spaudžiama dešinė L4 nervinė šaknelė.
Laukiame Jūsų patarimo ką daryti , koks gydymas

Sveiki,

šiuo metu rekomenduočiau taikyti konservatyvų manualinį gydymą. Kreipkitės

Nuo: Darius
2018-08-13
Sveiki. gavau magnetinio reonansso tyrima, ir ka patarsiteJuosmeninės stuburo dalies fiziologinė lordozė pakankama, nežymi ,,S” formos skoliozė.
Th10 - Th11 slankstelių dengiamosiose plokštelėse – kremzliniai Šmorlio mazgeliai.
Th11 – L1 stuburo segmente saikingai išreikšta deformuojanti spondiliozė. Vidutiniškai išreikšta Th11/12, saiki L3/4
– L5/S1 intervertebrinė osteochondrozė. Išreikšta L3/4 – L4/5 facetinių sąnarių artrozė; sąnarinių ataugų
degeneracinė hipertrofija.
L3 anterolistezė ~2,7 mm.
L3/4 lygmenyje tarpslankstelinis diskas cirkuliariai pasigaubęs, ženkliai stenozuota centrinė stuburo kanalo dalis.
L4/5 lygmenyje tarpslankstelinis diskas tolygiai pasigaubęs, saikingai stenozuota centrinė stuburo kanalo dalis.
L5/S1 lygmenyje matoma plataus pagrindo centrinė/paracentrinė disko protruzija (sag. diametras 4 mm),
deformuojanti priekinį epidurinį tarpą, dešiniojoje lateralinėje stuburo kanalo kišenėje galimai liečianti S1 dx. nervinę
šaknelę.
Kitur juosmeninėje stuburo dalyje tarpslanksteliniai diskai normalios hidracijos, tarpslankstelinių diskų protruzijų,
reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti; intervertebrinės angos pakankamo diametro,
laisvos.
Perivertebriniai minkštieji audiniai struktūriniai
ir isvados..Nežymi skoliozė. Th10 – Th11 kremzliniai Šmorlio mazgeliai. Saiki Th11 – L1 deformuojanti spondiliozė.
Vidutiniškai išreikšta Th11/12, saiki L3/4 – L5/S1 intervertebrinė osteochondrozė. Išreikšta L3/4 – L4/5
facetinių sąnarių artrozė. L3 minimali anterolistezė. L3/4 cirkuliarus disko pasigaubimas, ženkli centrinė
spinalinė stenozė. L5/S1 plataus pagrindo nedidelė centrinė/paracentrinė disko protruzija.
Ar cia jau kazkas labai rimto, ar padetu kazkokie pratimai, maitinimas.

Sveiki,

taip, pakankamai rimta, ir rekomenduotina manualinis gydymas. Skysčius, mitybą būtina koreguoti, individualūs pratimai šiek tiek vėliau. Kreipkitės.

Nuo: Valdas
2018-08-13
Sveiki, buvo nustatyta M51.1 Radikulopatija. Skausmas krenta į koją. ir esu pašauktas į tarnyba kariuomenej. su tokia sveikata galiu toliau tarnauti, ar komisuos lauk, kol rimčiau kas nors neatsitiko? Ačiū

Sveiki,

šiuo metu nerekomenduoju jokio fizinio krūvio, reikalingas gydymas.

Nuo: jolanta
2018-08-13
Laba diena.
Noriu,kad pakomentuotumėte MRT išvadas:
Spondilioartrozė.C4-C5 segmento t.disko cirkuliarus prolapsas.C5-C6 segmento t.disko mediolateralinė išvarža dešinėje su paspaudimu į nugaros smegenų maišą.Stuburo kanalo stenozė.C6-C7 segmento t.disko medialinis prolapsas su medialine protruzija su paspaudimu į nugaros smegenų maušą.Stuburo kanalo stenozė.
Iš anksto dėkoju.

Sveiki,

gana rimta būklė, rekomenduotina manualinis gydymas. Kreipkitės

Nuo: Norbertas
2018-08-10
Labas vakaras,raso jums Norbertas. Kazkaip nutruko parasyti tyrimo rezultatai. Papildau:
Morphology (%) Kruger strict criteria
Normal. : 2. : 4 or more
Abnormal. : 98
Head defects : 98
Midpiece defects. : 28
Tail defects. : 9
Excess residual cytoplasm :2
Teratozoospermia index (TZI) :1.40. :1.72 or less
Ačiū

Pagal šį rodiklį, tai beveik nėra normalios formos spermijų, todėl naturalus pastojimas labai abejotinas. Galimai reikalingas gydymas.

Nuo: Jurgis
2018-08-13
Laba diena Gerb Gydytoja. Mano drauge(35m) vartoja antidepresantus (Valdoxan(25mg),Cipralex(10mg) , Clonazepam(2mg)) ir Neuroleptikus Ketipinor 200mg vakare. Ji vartoja jau antidepresantus jau beveik2 menesius ir neuroleptika apie 2sav. Mes labai norime vaikelio. Ar mano mergina gali pastoti nenutraukiant siu vaistu vartojimo? Ka galetumete rekomenduoti?

Sveiki,

jau anksčiau esu sakiusi, kad psichikos ligos pasveikimas ir nėštumas eina skirtingais keliais. Tai, kad Jūs nusprendėte planuoti pastojimą, dar nereiškia, kad Jūsų draugė pasveiko.

Planuojant nėštumą, moteris turėtų būti be medikamentų bent 3 mėnesius, kad organizmas išsivalytų. Kartais tai būna neįmanoma.ir čia svarbiausia moters sveikata ir būklė, o po to tik planuojamas nėštumas.

Kiekviena situacija labai individuali. Aš siūlau Jums konsultuotis su gydytoju-psichiatru. Nematant žmogaus gyvai, sunku duoti atsakymą.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.