Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys gydytojas otorinolaringologas, otoneurologiojos magistras (UCL) Dainius Guzevičius


Po medicinos studijų Kauno medicinos akademijoje    1987-1993
ir pirminės rezidentūros Šiaulių respoblikinėje ligoninėje     1993-1994
baigiau antrinę Kauno medicinos universiteto otorinolaringologijos rezidentūrą    1994-1997
Otoneurologijos magistratūros studijos Londono Universiteto Kolegijoje   2006-2007

Profesinė patirtis

Gyd. otorinolaringologas KMUK ANG ligų klinikos ambulatoriniame skyriuje
(toninė ir kalbinė audiometrija, impedansometrija, akustinių refleksų matavimas,
Kochlearinės implantacijos grupės narys [pacientų/ tėvų konsultavimas,
implantų patikra operacijos metu, kalbos procesorių programavimas])   1998-2008
Gyd. otorinolaringologas Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje
(audiometriniai ir vestibulometriniai tyrimai)   2008 iki dabar.

Profesinė kvalifikacija kelta tobulinimosi kursuose (2002, 2004, 2009, 2016, 2018), teoriniuose -praktiniuose seminaruose Lunde (Švedija), Kopenhagoje (Danija), Prahoje (Čekija), Vienoje ir Insbruke (Austrija), Dubrovnike (Kroatija), Varšuvoje (Lenkija), Master Class kursai Miunchene (Vokietija), tarptautiniuose, Baltijos šalių ir Lietuvos otorinolaringologųdraugijos kongresuose bei konferencijose

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Šarūnas
2021-10-27
Sveiki. Prieš kelias dienas pradėjo skaudėti kairią ausį. Užgulė. Nuvykus pas gydytoją, nustatė sieros kamštį, kurį pašalino. Dar kartą apžiūrėjus ausį, gydytojas pasakė, kad infekcijos nėra. Po apsilankymo, praėjo dvi dienos, bet skausmas vis atsiranda ir atrodo, kad klausomoji landa yra pilna, ausis užgulusi. Skausmas juntamas pajudinus ausies kaušelį, skausmas kramtant, žiojantis. Paraudimo nėra aplink ausies kaušelį. Vartojant nuskausminamuosius, skausmas nurimsta.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena, išties sunku pakomentuoti, nemačius jūsų ausies. Dar būtų klausimų - kas apžiūrėjo ir šalino - šeimos ar LOR gydytojas, kaip šalino - plovė vandeniu ar specialiu kabliuku? Jei šeimos gydytojas, tai gal nepilnai išsiplovė, o nuo vandens paburkęs sieros kamštis gali sukelti jūsų minimus nusiskundimus. Jei LOR gydytojas - tai mažiau tikėtina, kad nepilnai pašalino. Bet... kitą kartą būna kietas "senas" sieros kamštis, kad net landos odoje susidariusi būna "pragula". Tokie kieti sieros kamščiai vandeniu taip lengvai neišsiplauna, o šalinant kabliuku kartais pasižeidžia išplonėjusi landos oda, tad, manyčiau, po tokio šalinimo galėtų kiek paskaudėti. Tiksliau pakomentuoti būtų galima tik apžiūrėjus ausį.

Nuo: Livija
2021-10-20
Sveiki, prieš savaitę su puse prasidūriau ausies būgnelį, manomai, nes kraujas bėgo ir negirdėjau su ta ausimi, kai būnu tyloje ūžia ausyje. Iki pat dabar nieko negirdėjau, bet jau pradedu girdėt po truputį. Šiaip neskauda, nebent itin retai ir nežymiai. Stengiuos kad vanduo nepatektų ar neprapūstų, tai norėjau paklausti kiek maždaug dar gis? ar užgijusios ausies nebereikės saugoti? Ar ji pilnai užgyja ? Kokie vaistai ar procedūra padėtų pilnai išgydyti ausies būgnelį?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena, jūsų taikomos atsargumo priemonės - kad nepatektų vanduo, yra tinkamos. Jei į ausį nepatenka vandens ar neprasideda sloga peršalus, nedidelės būgnelio perforacijos turi tendenciją užsitarukti savaime, kažkokių papildomų vaistų ar priemonių taikyti nereikia. Kiek laiko užtruks iki sugis būgnelis be kiekvieno organizmo individualių savybių priklauso ir nuo perforacijos dydžio, tad teisingiausia būtų pasirodyti LOR gydytojui, kuris tuo pačiu įvertintų ir klausą. Preliminariai būtų galima pasakyti, kad nuo 2 iki 4 savaičių.

Nuo: Ugnė
2021-08-05
Laba diena, 4 metų sūnui naktį pradėjo skaudėti ausį, sukilo temperatūrą. Šiuo metu naudojame ausų lašus bei temperatūrą mažinančius vaistus. Rytoj laukia kelionė lėktuvu. Ar gali būti,kad skrydžio metu paūmės skausmas? Ar galima sumažinti tokią tikimybę?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Tenka atsiprašyti, kad vasaros atostogų metu pavėlavau jums atsakyti į klausimą iki jūsų kelionės.

Kažin, ar gera mintis skristi su karščiuojančiu vaiku. Tikrasis ausų uždegimas prasideda nuo virusinės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, todėl spėju, kad jūsų mažyliui turėtų būti ir smarkiau ar silpniau išreikšta sloga. Todėl taip, ausų skausmas kelionės lėktuvu metu gali sustiprėti. Na, bent jau kelionės atgal metu, kad užbėgti galimam ausų skausmui už akių, galima būtų įlašinti lašiukų nuo slogos.

Geros ir saugios jums kelionės.

Nuo: Remis
2021-07-19
Laba diena,

kokios galimos rizikos ausims ir klausai gali iškilti intensyviai užsiimant nardymu? Kaip galima būtų prevenciškai apsaugoti klausos organus neatsisakant šio pomėgio?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena, pagrindinis veiksnys, veikiantis ausis nardant - slėgio pokyčiai. Neriant gylyn didėjantis vandens slėgis spaudžia būgnelį ir atsiranda skausmas. Narai yra apmokomi vienokiu ar kitokiu būdu padidinti oro slėgį vidurinėje ausyje, kad sumažėtų slėgių skirtumas. Jei slėgio nepavyksta išlyginti ir toliau neriama gylyn - kyla slėgio sukelto būgnelio plyšimo pavojus.

Nuo: Tomas
2021-07-14
Sveiki, draugas netyčia įtrenke į ausį ir jau kelias dienas kaip silpnai kažką girdžiu pro ją, tylumoj būnant jaučiasi toks spengimas ausyje, skausmo jokio nėra. Kas tai gali buti?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena, išties sunku atsakyti, kas galėtų būti jūsų situacijoje, akivaizdžiai nemačius ausies ir nepatikrinus klausos. Tokie smūgiai į ausį, kaip, pvz., antausis ar lūžtančios bangos smūgis, pavojingi tuo, kad susidariusi oro banga gali pažeisti būgnelį. Manyčiau, kad tokiu atveju būtumėte jautęs skausmą. O šiaip - galėjo pastumti sieros kamštį ar sudirginti pačią vidinę ausį. Išliekant nusiskundimams, tikrai rekomenduočiau gydytojo specialisto konsultaciją.

Nuo: Ilona
2021-05-04
Sveiki, turiu tubotimpaninį ausies uždegimą, kuris, kaip suprnatu, atsinaujino - vakar atsikėliau su skaudančia ausimi, jausdama, kad joje yra skysčio. Skausmas nepastovus, atsiranda judant, jaučiu, kad ausyje yra skysčio, bet jis neteka lauk. Taip pat jaučiu nuolatinį spengimą, kurį lydi galvos skausmas. Šiuo metu užsiregistravau pas šeimos gydytoją konsultacijai ir siuntimui pas ausų gydytoją, tačiau norėčiau pasiteirauti ar būtų galima kaip nors namų sąlygomis gydyti ar sumažinti problemą iki kol pateksiu pas ausų gydytoją? Anksčiau jau esu turėjusi tokių problemų ir pamenu, kad gydytoja buvo skyrus wobenzym vaistų ir lašų į ausį, kurie padėjo. Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena, terminu tubotimpaninis ausies uždegimas apibūdinamas lėtinis ausies uždegimas, kai yra nuolatinė (pastovi) būgnelio perforacija. Jūsų atveju kalba greičiau eitų apie serozinį/ eksudacinį/ nepūlingą ausies uždegimą, kada susikaupęs sekretas tempia būgnelį ir atsiranda skausmas. Šis uždegimas paprastai prasideda nuo nosies gleivinės paburkimo, tai, anot jūsų, "namų sąlygomis" padėti galėtų lašai nuo slogos, o diagnozę patikslinti ir tinkamą gydymą paskirti galės gydytojas otorinolaringologas, apžiūrėjęs jūsų ausį.

Nuo: Ilona
2021-04-28
Sveiki, turiu tubotimpaninį ausies uždegimą, kuris, kaip suprnatu, atsinaujino - vakar atsikėliau su skaudančia ausimi, jausdama, kad joje yra skysčio. Skausmas nepastovus, atsiranda judant, jaučiu, kad ausyje yra skysčio, bet jis neteka lauk. Taip pat jaučiu nuolatinį spengimą, kurį lydi galvos skausmas. Šiuo metu užsiregistravau pas šeimos gydytoją konsultacijai ir siuntimui pas ausų gydytoją, tačiau norėčiau pasiteirauti ar būtų galima kaip nors namų sąlygomis gydyti ar sumažinti problemą iki kol pateksiu pas ausų gydytoją? Anksčiau jau esu turėjusi tokių problemų ir pamenu, kad gydytoja buvo skyrus wobenzym vaistų ir lašų į ausį, kurie padėjo.

Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Labas rytas, jūsų nupasakoti nusiskundimai primintų serozinį (eksudacinį) ausies uždegimą, kai dėl sumažėjusio oro slėgio būgnionėje ertmėje yra tempiamas būgnelis ir jis skauda, o vėliau ten prisirenka ir skysčio. Šis uždegimas atsiranda užsitęsus slogai, tad be receptinių vaistų, namų sąlygomis, padėtų gleivinę sutraukiantys lašai į nosį, tik lašinti reikėtų palenkus galvą į šoną, idant jie šonine nosies ertmės sienele patekėtų link ausies trimito žiočių, užuot nubėgę nosies ertmės dugnu į nosiaryklę. Jūsų minimas tubotimpaninio ausies uždegimo terminas vartotinas lėtinio ausies uždegimo atveju su centrinio tipo būgnelio perforacija. Paprastai būgninėje ertmėje oras ir skysčiai cirkuliuoja laisvai, todėl susikaupusios gleivės ar pūliai turėtų be skausmo išbėgti į landą. Tokiais atvejais padeda "akių" lašai į ausį, kurių sudėtyje yra uždegimą mažinančių hormonų ir prieš bakterijas veikiančių antibiotikų. Tiksliau pakomentuoti būtų galima tik apžiūrėjus ausį.

Nuo: samanta
2021-02-24
Sveiki.
Po lengvo vaiksciojimo (vesesniam klimatui), begiojimo, vaziavimo dviraciu, sporto (uzdaroje bei atviroje patalpoje) nuolat pradeda skaudeti ausis kuris pereina i zandikauli. Todel nuolatos turiu deveti kepure. Skausmas pakenciamas trunka apie 10/15min. Kartais pradeda kutenti ausis prabudus nakti nuo menkiausio skervejo, kurio atrodo net nejunti.

Nezinau ar tai susije, bet jau gerus metus vaikstau su uzsikimsusia nosimi. Viskas prasidejo nuo paprastos slogos kuri tesesi 3/4 menesius veliau sloga dingo taciau nosis nuolatos uzsikimsusi. Tai viena tai kita puse atslegsta. Kartais paplogeja jeigu patalpu oro temperatura greitai pakyla temperatura. Nosies susilauziusi nebuvau, nesu niekam alergiska.
Amzius: 20 metu
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūsų išsakomus nusiskundimus būtų galima priskirti kaklo nervinio rezginio šakų neuralgijoms, šį rezginį sudaro kaklinių nervų šakos. Kaip ir kitų "radikulitų" atvejais, provokuojantys veiksniai gali būti perpūtimas, nepatogi padėtis, nugulėjimas, patempimas. Be kepurės dar galėtų padėti šalikas ar šalikėlis, saugantis kaklo-sprando sritį nuo skersvėjo ar šalčio poveikio. Taip pat B grupės vitaminų preparatai galėtų padėti sumažinti minėtų nervų jautrumą.

"Paprasta", nekomplikuota, sloga netrunka 3-4 mėnesių, praeina per savaitę. Be alergijos, viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių būtų iškrypusi nosies pertvara, ir tam nebūtina nosies trauma. Tiksliau pasakyti būtų galima tik apžiūrėjus nosį ir jos ertmę, rekomenduočiau LOR gydytojo konsultaciją.

Sėkmės ir būkite sveika.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.