Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys gydytojas otorinolaringologas, otoneurologiojos magistras (UCL) Dainius Guzevičius


Po medicinos studijų Kauno medicinos akademijoje    1987-1993
ir pirminės rezidentūros Šiaulių respoblikinėje ligoninėje     1993-1994
baigiau antrinę Kauno medicinos universiteto otorinolaringologijos rezidentūrą    1994-1997
Otoneurologijos magistratūros studijos Londono Universiteto Kolegijoje   2006-2007

Profesinė patirtis

Gyd. otorinolaringologas KMUK ANG ligų klinikos ambulatoriniame skyriuje
(toninė ir kalbinė audiometrija, impedansometrija, akustinių refleksų matavimas,
Kochlearinės implantacijos grupės narys [pacientų/ tėvų konsultavimas,
implantų patikra operacijos metu, kalbos procesorių programavimas])   1998-2008
Gyd. otorinolaringologas Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje
(audiometriniai ir vestibulometriniai tyrimai)   2008 iki dabar.

Profesinė kvalifikacija kelta tobulinimosi kursuose (2002, 2004, 2009, 2016, 2018), teoriniuose -praktiniuose seminaruose Lunde (Švedija), Kopenhagoje (Danija), Prahoje (Čekija), Vienoje ir Insbruke (Austrija), Dubrovnike (Kroatija), Varšuvoje (Lenkija), Master Class kursai Miunchene (Vokietija), tarptautiniuose, Baltijos šalių ir Lietuvos otorinolaringologųdraugijos kongresuose bei konferencijose

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Julija
2023-05-27
Laba diena. Paauglystėje dažnai sirgau otitu, buvo ir būgnelio įplišimų. Dabar man 35m. ir jau nemažai metų kankina traškesys ausyse žiovaujant. Turiu pastoviai tarsi “įtraukti” būgnelius (užspaudžiu nosį ir patraukiu orą į save), to nepadarius viską girdžiu labai garsiai, nemalonus jausmas. Kartais tas traškesys padažnėja, kartais nebūna toks intensyvus. Ausų neskauda, tik pastovus diskomfortas. Kas tai galėtų būti?
Dėkoju.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Už būgnelio esanti vidurinė ausis per ausies trimitą susisiekia su nosiarykle. Vidurinėje ausyje susidarančios gleivės ausies trimitu nuteka žemyn, o oras, priešingai, patenka į viduriniąją ausį, tuo pačiu gali būti girdimas traškėjimas. Šiaip tai rodo normalią ausies trimito funkciją. Vaikystėje kartodavęsi ūminiai ausų uždegimai čia rolės nevaidina. Klausa gali trumpam "pagerėti", kai specialiai "pripučiama" oro į viduriniasias ausis, nes slėgis netrunka išsilyginti. Jeigu vargintų savo balso, savo kvėpavimo girdėjimas, tai galima būtų įtarti "atvirą" ausies trimitą, kai kada tokiais atvejais siūlomas chirurgnis gydymas.

Nuo: Ceslova
2023-05-26
Sveiki. Po ausies operacijos 2021m sustiprėjo galvos svaigimas, jaučiamas tempimasantkaulio srityje, naudingas rytais
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Trūkstant informacijos apie tai, kokia operacija ir dėl kokios ligos buvo daryta, atsakymas nebus konkretus. Kai kurių operacijų metu išties gali būti atveriama ar sudirginama vidinė ausis, jei operuojama buvo bendrinėje nejautroje, koreguojamas kraujo spaudimas, siekiant sumažinti kraujavimą operacijos metu. Tad galvos svaigimas - vienas iš galinčių pasitaikyti pooperacinių nusiskundimų. Tempimą antkaulio srityje, jei tai kažkokio pjūvio vietoje, taip pat siečiau su poopearaciniu gijimu. Nerašot, kad būtų patinimas, temperatūra ar skausmas, tai, kitokių komplikacijų įtarti negaliu.

Nuo: Vilma
2023-05-15
Laba diena,gal galite pakomentuoti juosmeninės dalies MRT :
įplyšimas, saiki centrinė spinalinė stenozė. L4/5 < br > disko cirkuliarus pasigaubimas, platus centrinis anuliarinis plyšimas, vidutinė dešinė, ženkli kairė < br > lateralinė stenozė, lateralinėje kišenėje L5 sin. nervinės šaknelės kompresija. L5/S1 disko cirkuliarus < br > pasigaubimas, sena centrinė ekstrūzija, vidutinė abipusė foraminalinė stenozė. L1 hemangioma. Ačiū
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Šis klausimas tikrai turėtų būti adresuojamas neurochirurgams. Dėl aprašomos stenozės, šaknelės kompresijos, manau, būtų siūloma apsvarstyti chirurginio gydymo variantą.

Nuo: Vilma
2023-05-15
Laba diena, prašau pakomentuoti MRT galvos tyrimą:
Smegenėlėse, kamieninėse galvos smegenų struktūrose, didžiuosiuose galvos smegenų pusrutuliuose židininių MR signalo
pakitimų nematyti.
Difuzijos restrikcijos židinių, charakteringų citotoksinei edemai, Hb oksidacijos produktų depozitų dėl
mikro/makrohemoragijų nestebima.
Smegenėlių tonzilių padėtis anatominės normos ribose.
Turkiabalnis, hipofizė nepadidėję, intrasupraseliariai patologinių darinių nematyti.
Corpus pineale nepadidėjusi, be ypatumų.
Vidurio linijos struktūros nedislokuotos. Skilvelių sistema normalaus dydžio, kairysis šoninis skilvelis saikiai platesnis už
dešinįjį (anatominis variantas). Bazalinės cisternos, Silvijaus vagos, subarachnoidiniai konveksitaliniai plyšiai
diferencijuojami gerai, išreikšta cisterna magna. Pontocerebeliariniai kampai laisvi.
Magistralinėse smegenų arterijose aneurizminių išsiplėtimų, obstrukcijos požymių nematyti. Dešiniosios slankstelinės
arterijos V4 segmento hipoplazija.
Retrobulbariniai tarpai abipus struktūriniai. Prienosiniai veido ančiai oringi. Kliniškai reikšmingų struktūrinių galvos smegenų pakitimų nestebima. Mega cisterna magna. Dešiniosios
slankstelinės arterijos V4 segmento hipoplazija. Ačiū
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Na, jūsų užduotas klausimas labiau tiktų radiologams ar neurochirurgams. Su mano darbu tiesiogiai susijęs tik "pontocerebeliariniai kampai laisvi" fragmentas. Vadovaučiausi radiologo išvada "kliniškai reikšmingų struktūrinių galvos smegenų pakitimų nestebima". "Dešiniosios slankstelinės arterijos V4 segmento hipoplazija", manau, smegenų kraujotakos ženkliau netrikdo.

Nuo: Renata
2023-05-12
Sveiki. Nosyje jauciu dideli diskonforta, deginima ar grauzimo jausma, ten kazkur toliau nosyje.. Kvepuojant lb nemalonus jausmas, slogos nera.. Kas cia galetu buti??
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Išties, sunku pakomentuoti jūsų išsakomus tokius nespecifinius pakitimus. Bandyčiau spėti esant vienokį ar kitokį nosies gleivinės uždegimą. Diagnozės patikslinimui ir tolimesniam gydymui rekomenduočiau gyd. otorinolaringologo konsultaciją.

Nuo: Dangira
2023-05-03
Laba diena, dukrai 5 m už būgnelių yra skysčio, laukiame operacijos, bet iki to laiko turime skrydį lėktuvu. Sakykite ar galima skristi lėktuvu?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Atsiprašau, kad vėlujoju ir jei ši informacija jums nebeaktuali. Už būgnelio susikaupęs skystis rodo esant sutrikusią ausies trimito funkciją, viena iš galimų priežasčių - adenoidų hipertrofija. Dėl sutrikusios jau minėto ausies trimito funkcijos kylant ir leidžiantis lėktuvo nebus išlyginamas slėgis lėktuvo salone ir vidurinėje ausyje, tad būgnelis bus labiau tempiamas - gali skaudėti, dar labiau užgulti ausytę ir ilgiau nepraeiti.

Nuo: Lina
2023-04-19
Sveiki,kas galetu buti,kai danti suskaudejo ir ausi,istrauke man danti nes buvo saknu infekcija,bet prasidejo vargas su ausim,pradejo durti viduj kaip su adatom uzsikemsa ausis atsikemsa ,vaikstai po parduotuve tas pats,nosis daznai buna uzsikimsusi,puciu nosi ausis uzsidaro,atsidaro plius pulsuoja,viduj paniesti ausi.Aciu lauksiu jusu atsakymo
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Dėl anatominio artumo bei persipinusios inervacijos labai dažnai "skauda ausį" - po anginos operacijos ar apatinio žandikaulio sąnario patologijos. O per ausies trimitą vidurinė ausis yra susijusi su nosiarykle ir nosies ertme, todėl dėl bet kurios užsitęsusios slogos ar skrydžio lėktuvu gali atsirasti ausies užgulimas, o kramtymas, žiovavimas, savo ruožtu, gali sąlygoti kitus pojūčius ausye - traškėjimą, burbuliavimą, "atšokimą" ir pan. Na o niežėti gal dėl pačios landos odos sudirginimo dėl vienokios ar kitokios priežasties. O ar kreiptis dėl to į gydytoją - spręskit pagal savo nusiskundimų "stiprumą".

Nuo: Gediminas
2023-04-18
Ostiomeataliniai kompleksai abipus laisvi. Vidutiniškai išreikšti hipertrofiniai gleivinės pakitimai žandiniuose ančiuose abipus. Ar tai išvada vedanti link operacijos?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Pagal jūsų aprašymą - ne. Įdomu, dėl ko buvo daryta sinusų kompiuterinė tomografija. Tikriausiai, vis tiek turėjot kokių tai nusiskundimų - gal iškrypusi nosies pertvara, gal koks lėtinis rinitas. Jei pertvara neiškrypusi ir kitokių pakitimų sinusuose nėra - chirurginis gydymas neindikuotinas.

Nuo: Justė
2023-04-16
Ar tai sutrikimas, jeigu geriau girdimi garsai iš toli (lėktuvo, mašinų), o tarkim svirplio šalia negirdi?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Kaip žinote, žmogaus girdimų garsų spektras apima platų dažnių diapazoną, nuo žemų iki aukštų. Mašinų, lėktuvų ūžimas vyrauja žemų dažnių diapazonuose, o jūsų minimas svirplio čirpimas - jau aukštų dažnių. Klausa dažniausiai iš pradžių sutrinka aukštų dažnių diapazonuose, todėl ir galėtumėt negirdėti svirplio. Rekomenduočiau LOR gydytojo konsultaciją, kad ištirtų ir įvertintų jūsų klausą.

Nuo: Marius
2023-04-15
Sveiki. Dėkoju už atsakymą kas lietė mano paklausimo del paskirto preparato Mometazono furoato. Paminėjote nosies pertvaros iškrypimą, galimą dėl paburkimo. Radiologo įvertinimo informacija, jog kriauklės yra paburkusios ir pertvara iškrypusi. Tai kiek suprantu gydytojas LOR išrašė Mometazono furoato preparatą būtent kriauklių paburkimui sumažinti? Kaip suprantu nosies pertvara dėl to neišsitiesins? Nors jos kreivumas man netrukdo, o kas liečia nosies kriaukles, tai kairioji yra pakankamai įlinkusi ir tai matosi vizualiai, norėčiau būtent chirurginio gydymo dėl šios kriauklės atstaymo taip sakant. Tik nežinau kaip tiksliai vadinasi kriauklių chirurginis gydymas. Ir dar papildomas klausimas prie šito, jeigu gydytojas LOR įrašė diagnozę - lėtinis rinitas, ar tai būtent ši priežasis įtakojo jo atsiradimui, ar lėtinis rinitas gali būti traktuojamas taip pat kaip alerginis? Po chirurginio gydymo lėtinis rinitas gali pradingti? Dėkoju už atsakymą.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Daug klausimų, bandysiu paeiliui. Radiologiškai tiek nosies kriauklių paburkimas, tiek jų hipertrofija atrodo vienodai. Mometazonas mažintų kriauklių paburkimą, antruoju atveju nebūtų efektyvus. Tai ir pagrindžia indikacijas chirurginiam gydymui, atliekama hipertrofavusių nosies kriauklių redukcija. To pasekoje palaisvėja kvėpavimas nosimi, sumažėja lėtinio rinito simptomai. Tuo pačių dažniausiai atliekama ir nosies pertvaros plastika. Nelabai įsivaizduoju kaip jūs pats matote įlinkusią nosies kriauklę (nebent kompiuterinės tomografijos vaizduose) ir dėl to negaliu plačiau pakom


Daugiau...
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Daug klausimų, bandysiu paeiliui. Radiologiškai tiek nosies kriauklių paburkimas, tiek jų hipertrofija atrodo vienodai. Mometazonas mažintų kriauklių paburkimą, antruoju atveju nebūtų efektyvus. Tai ir pagrindžia indikacijas chirurginiam gydymui, atliekama hipertrofavusių nosies kriauklių redukcija. To pasekoje palaisvėja kvėpavimas nosimi, sumažėja lėtinio rinito simptomai. Tuo pačių dažniausiai atliekama ir nosies pertvaros plastika. Nelabai įsivaizduoju kaip jūs pats matote įlinkusią nosies kriauklę (nebent kompiuterinės tomografijos vaizduose) ir dėl to negaliu plačiau pakomentuoti. Tačiau ne visais tokiais atvejais reikia chirurginės intervencijos, nebent yra blokuojami atitikamų sinusų kanalėliai, dėl ko gali vystytis lėtinis sinusitas. Tai vėlgi matosi kompiuterinėje tomografijoje. Nors Mometazono furoatas gali būti skiriamas ir alerginio rinito atvejais, tačiau lėtinis vazomotorinis/ idiopatinis rinitas (jūsų atveju) ir alerginis rinitas yra skirtingos ligos.

Nuo: Jolanta
2023-04-11
Galvos svaigimas. Ar galima gerti betaserc 16 mg. ir xanax 0,5 (turiu panikos priepuolius). Koks laikas turi praeiti nuo vieno vaisto išgėrimo iki kito?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūsų minimiems preparatams galiotų bendra taisyklė - negerti abiejų vaistų "vienu gurkšniu". Jei vaistus vartojate kartu su maistu - vieną prarykite pradėję valgyti, kitą - baigdami.

Nuo: Marius
2023-04-08
Sveiki. Gydytoja LOR israse preparata Mometasone furoate 50mcg, N140, neva irse diagnoze letinis rinitas, nors sloga manes nekankina pastoviai, o buna retkarciais uzgulusi tai viena nosies dalis, tai - kita del kreivos nosies pertvaros. Pasake pasibandyti si purskala, bet turiu nerima del jo. Ar sis purskalas labiau susijes su hormonais? Nes sake, kad yra veiksmingas ir stiprus. Gal galetumete labiau apibudinti si preparata? Dekoju.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Mometazono furoatas priklauso į nosį purškiamiems kortokosteroidams, tai yra hormoninis preparatas, slopinantis alergines-uždegimines reakcijas, nes jų biocheminiai mechanizmai yra panašūs, tuo pačiu jo veikimas išskirtinai vietinio pobūdžio, neturi sisteminio poveikio visam organizmui. Nosies pertvaros iškrypimą neretai lydi ir nosies gleivinės paburkimas, nosies kriauklių hipertrofija, tad, prieš sprendžiant dėl chirurginio gydymo ir skiriamas šis preparatas.

Nuo: Lina
2023-04-08
Atsakant į 2023-03-31 klausimą - mrt ir kt neparodė pakitimų.
Paminėtina, kad gydytoja atrado užsitęsusį danties uždegimą, kuris dabar gydomas.
Taip pat prieš mėnesį buvo pašalinta tulžies pūslė dėl akmenų.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Dabar galima ir labiau padetalizuoti. Kaip jau minėjau, vestibulinio neuronito klinika būna ryškesnė, nei jūsų aprašyta, todėl tais atvejais, kai registruojama vienos pusės silpnesnė vestibulinė funkcija, reikia atmesti gerybinį augliuką, kuris augdamas spaudžia pusiausvyros nervą. Kadangi MRT nieko neįtaria, skirtinas medikamentinis gydymas, fizinės reabilitacijos pratimai, skatinantys tiek periferinę, tiek ir centrinę kompensaciją.

Nuo: Arunas
2023-04-05
Sveiki,

Turiu nedidele problema norejau pasiklausti specialisto nuomones.
Ne dažnai bet pasitaiko,kad vaikstant didelese patalpose pvz( Akropolis) pasidaro silpna,toks kaip koordinacijos sutrikimas.Mazose patalpose viskas gerai jokiu panasiu nutikimu nebuna..
Jautiesi ne tvirtai ant koju tiesiog eidamas didesni laiko tarpa dideles patalpose.

Kas tai gali būti?pas koki specialista reikia kreiptis?arba kokius vaistus reiktu vartoti?
Esu Vyras 38 metu.Viršsvorio neturiu,sportuoju.

Aciu
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūsų nupasakoti nusiskundimai primintų taip vadinamą PPPD, lietuviškai sunkokai išverčiamą - persistuojnatis laikysenos suvokimo svaigimas, pasireiškiantis dėl akių ir pusiausvyros organų siunčiamos informacijos integracijos sutrikimo - savotiško pusiausvyros centro "užlūžimo". Kartais jis gali lydėti kitas vidinės ausies ligas, bet neretai pasireiškia ir savarankiškai. Padėtų specifiniai reabilitaciniai pratimai, kartais skiriamas ir medikamentinis gydymas.

Nuo: Eimantas
2023-04-01
Sveiki, norėčiau paklausti, dėl sinusito? Problema tokia, kad jau keli metai nosis užsikimšusi, smarkiai, spaudžia kaktą ir uoslę dingusi(smarkiai sumažėjusi) padarė rentgeną, atėjo atsakymas, kad kaktinio ir haimoro uždegimas, rinito vaizdas ir nosies pertvaros iškrypamas. Esmė tame, kad kamuoja labai didelis nuovargis ir mieguistumas, ar tai gali būti nuo to?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Del iskrypusios nosies pertvaros bei paburkusios nosies gleivines gerokai sutrinka kvepavimas nosimi bei viso organizmo aprupinimas deguonimi, taigi - taip, del to galite jaustis pavarges ir mieguistas. Bet letini sinusita reikia gydyti ne vien del jauciamo mieguistumo. Rekomenduociau kreiptis konsultacijai del chirurgines iskrypusios nosies pertvaros korekcijos.

Nuo: Lina
2023-03-31
Sveiki,
Sausio mėn pabudau su galvos svaigimu. Jis truko kelias minutes. Nuo to laiko apie 3 mėn jaučiasi nestabilumas, galvos spaudimas, vaikštant šiek tiek liejasi vaizdas. Lankantis pas specialistus neseniai nustatė, kad dešinės pusės vestibuliarinis aparatas veikia silpniau (40 proc, jeigu neklystu). Gydytoja spėja, kad tai benueinantis nervo uždegimas. Taip pat jaučiu traškesius kakle, ausyse ir dalyje, kur nosis pereina į kaukuolę. Ar tai gali būti susiję?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jusu isvardintu pastaruju simptomu nesieciau su buvusiu galvos svaigimu. Pusiausvyros nervo uzdegimo klinika buna gerokai ryskesne ir sunkesne, nei keliu minuciu trukmes galvos svaigimo epizodas. Gal nepaminejote, kad jums dar buvo atlikta galvos smegenu magnetinio rezonanso tomografija?

Nuo: Dalia
2023-03-19
Laba diena, peršalus ir esant slogai, jautėsi, kad stipriau pučiant nosį sekretas pateko kažkur į ertmę link ausies, bet ausis nėra užgulus tiesiog pučiant nosį, prasipučia oras per ausį, taip pat girdisi traškėjimas ir judinant žandikaulį šiek tiek skauda, bet nėra labai stiprus skausmas. Ar čia reiškia, kad prasideda ausies uždegimas ar plyšo bugnelis? O gal tiesiog tai laikina komplikacija dėl slogos ir stipraus sekreto šalinimo? Ačiū.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Ne, būgnelis neplyšo, o komplikacijos dar nėra. Jūsų nusiskundimus interpretuočiau taip: būgninėje ertmėje, slogos fone, taip pat yr akiek gleivių, ausies trimitas, vamzdelis, jungiantis nosiaryklę su viduriniąja ausimi, yra atviras, tad juo praeinantis oras (pučiant nosį, žiovaujant) "praburbuliuoja" pro tas gleives. Jei sloga neužsitęs - tiek tos ir bėdos. Užsitęsus slogai, nebeburbuliuojant ausyje, gali atsirasti ausies užgulimas, reikalaujantis medikamentinio gydymo.

Nuo: Leontina
2023-03-06
Laba diena. Keli mėnesiai, kai po peršalimo prikurto ausys.LOR gydytojas paskyrė Betaserc 1×2. Labai svaigsta galva ir sutryko lygsvara. Klausa neatsistato. Praputinėju ausis pati. Ūžimas varo iš proto. Patarkite, gal yra kitų gydymo būdų. Ačiū.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Nelabai etiška būtų kvestionuoti kolegos jums skirtą gydymą, kai pats negali apžiūrėti. Betaserc yra skiriamas, esant galvos svaigimui, lygsvaros sutrikimui. Audiometrinis tyrimas parodytų, ar tikrai yra sutrikusi klausa dėl buvusio peršalimo, kaip užsitęsusios slogos komplikacija, tada būtų galima gydymą papildyti kitais vaistais. Neturėdamas pilno klinikinio vaizdo, negaliu konkretizuoti vaistų. Rekomenduočiau išsitirti klausą.

Nuo: Lina
2023-03-02
Sveiki,
Pries tris dienas atlikta cholesteatomos ,kuri buvo ausies landoje operacija,pradėjau jausti maudimą ir tempimą.Tamponus sakė išims tik po 15 dienų,tvarsčio negalima keisti.Ar tai normalu,neprasidės kokia infekcija po tvarsčiu?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Šiuo klausimu tikrai patarčiau kreiptis į jus operavusį chirurgą. Žinodamas, kokia tiksliai atlikta operacija ir remdamasis savo asmenine patirtimi jis galės tiklsiai įvertinti, ar tai normali pooperacinė eiga.

Nuo: Gintarė
2023-02-11
Sveiki,
Turiu problemą, kad prasidėjus ūminiam sinusitui užkrito ausis ir jau savaitė kaip nepraeina, nors sloga lyg ir pasibaigė. Kiek laiko normalu, kad ausis būtų užkritusi? Kaip galiu sau padėti? Taip pat toje ausyje nuolatinis švokštimas/zvimbimas...
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūsų nusiskundimai nėra kažkas neįprasto, nes nosiaryklėje, pro kurią teka uždegiminis sekretas iš sinusų, atsiveria ausų trimitų angos. Kai užburkusi gleivinė blokuoja šį trimitą ilgesnį laiką - atsiranda ausų užgulimas. Bėda ta, kad tinkamiausi vaistai šiai būklei gydyti yra receptiniai. Pačiam būtų galima nebent kramtyti gumą, nes judant kramtymo raumenims šiek tiek prasiveria ir ausies trimitų žiotys. Užsičiaupus "pūsti orą į ausis" nepatarčiau, nes yra pavojus įpūsti į vidurinę ausį po slogos likusių patogenų.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.