Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys gydytojas otorinolaringologas, otoneurologiojos magistras (UCL) Dainius Guzevičius


Po medicinos studijų Kauno medicinos akademijoje    1987-1993
ir pirminės rezidentūros Šiaulių respoblikinėje ligoninėje     1993-1994
baigiau antrinę Kauno medicinos universiteto otorinolaringologijos rezidentūrą    1994-1997
Otoneurologijos magistratūros studijos Londono Universiteto Kolegijoje   2006-2007

Profesinė patirtis

Gyd. otorinolaringologas KMUK ANG ligų klinikos ambulatoriniame skyriuje
(toninė ir kalbinė audiometrija, impedansometrija, akustinių refleksų matavimas,
Kochlearinės implantacijos grupės narys [pacientų/ tėvų konsultavimas,
implantų patikra operacijos metu, kalbos procesorių programavimas])   1998-2008
Gyd. otorinolaringologas Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje
(audiometriniai ir vestibulometriniai tyrimai)   2008 iki dabar.

Profesinė kvalifikacija kelta tobulinimosi kursuose (2002, 2004, 2009, 2016, 2018), teoriniuose -praktiniuose seminaruose Lunde (Švedija), Kopenhagoje (Danija), Prahoje (Čekija), Vienoje ir Insbruke (Austrija), Dubrovnike (Kroatija), Varšuvoje (Lenkija), Master Class kursai Miunchene (Vokietija), tarptautiniuose, Baltijos šalių ir Lietuvos otorinolaringologųdraugijos kongresuose bei konferencijose

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Samanta
2023-01-19
Laba diena, kas galetu buti ar tai cista ar polipas gerkleje? Isiziojus gale gerkleje prie gomurio liezuvelio matosi kabanti ataugele, gerkleje jauciasi lyg gumalas istriges. aciu
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Žiūrint, koks vaizdas, gali būti ir polipas, ir cista. Abi būklės nepavojingos, pacientas gali jausti tam tikrą diskomfortą gerklėje. Rekomenduočiau kreiptis į gydytoją otorinolaringologą, jis patikslins diagnozę bei sutarsite dėl tolemsnio gydymo.

Nuo: Laima
2023-01-07
Sveiki, norėčiau Jūsų konsultacijos dėl vienos ausies užgulimo, kuris parsidėjo prieš 2 m. Buvau pas LOR, buvo patikrinta klausa ir ausies landa, atsakymas - nerasta ausų ligos, po to gavau siuntimą pas neurologą, kadangi nedarė jokių papildomų tyrimų, pasiūlė pagerti Neurorubin, ir tikrai po poros savaičių vartojimo dingo užgulimas, tačiau gėriau vitaminus dar 1,5 mėnesio profilaktiškai. Praėjus metams užgulimas pasikartojo, vėl vartojau Neurorubin, ir po poros savaičių tikrai praėjo, tačiau dabar, trečią kartą, praėjus maždaug metams, užgulimas vėl atsirado, deja, Neurorubinas nepadeda. Pakartotinai buvau pas LOR, vėl pakartotas klausos tyrimas, atsakymas - tas pats, ausų ligos nemato. Dar per mėnesį keletą kartų pajaučiau, bet tik kelioms sekundėms, kaip labai giliai, ausies viduje, suskausta, tai vienoje, tai kitoje ausyje. Ausies užgulimas tęsiasi apie pusantro mėnesio, su 2- 6 dienų pertraukom. Dar girdžiu cypimą nepulsuojantį, tolygų, aukšto garso, kartais stipresnį, kartais silpnesnį. Ką galėtumėte patarti, kad nustatyti priežastį, ir kaip sau padėti :) O gal numanote kas tai galėtų būti.. Labai Jums ačiū, lauksiu atsakymo.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Laba diena, išties, gana sunku komentuoti kolegos pasakymą, kad nestebėta ausų ligos, nes, kitą kartą, tuos pačius duomenis kiekvienas interpretuojame, apibūdiname, skirtingai. Greičiausiai, norėta pasakyti, kad nebuvo išorinės ar vidurinės ausies ligos, galinčios sąlygoti ausies užgulimą. Ar buvo stebimas vidinės ausies pažeidimas, neurosensorinis klausos sutrikimas, nesiimu spėlioti. Tad negaliu pasakyti ir dėl gydymo - ar jis buvo pakankamas. Būtų lengviau ką patarti, jei būtų matoma audiograma. Rkomenduočiau konsultaciją pas kitą gydytoją.

Nuo: Monika
2023-01-02
Sveiki, lipant laiptais pajutau lyg dešinėje galvos pusėje-ausyje sprogimo garsą, jis buvo momentinis, kitokių neįprastų simptomų nepajutau, tik gal ausis pasirodė drėgnesnė. Ar turėčiau sunerimti?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Dėl momentio "sprogimo" garso ausyje, be jokių lydėjusių ar išlikusių pojūčių, nerimauti nereikėtų, bandyčiau spėti, kad tai bus pro ausies trimitą į vidurinę ausį patekusio oro garsas (kas visiškai normalu, bet nevisada apibūdinama kaip sprogimas). Dėl "drėgnesnės" (jei tai ne kraujas) ausies taip pat nerimauti nereikėtų - tai tik kartu sutapę nereikšmingi dalykai.

Nuo: Iveta
2022-12-30
Dešiniosios užpakalinės komunikuojančiosios arterijos aplazija ar ryški hipoplazija. Maksiliariniuose ančiuose nežymiai paryškėjusi gleivinė. Dešinėje frontalinėje skiltyje matomas papildomas kraujagyslių pluoštas sutekantis į stambesnį link šoninio skilvelio nueinantį veninį kamieną - veninė angioma. Čia yra gautas aprašymas po atlikto galvos MRT tyrimo, galbūt galite paaiškinti ką šis aprašymas reiškia. Papildomos turimos ligos: CD1 16 metų, Diabetinė neuropatija. Pasikartojantys pastovūs simptomai: staigūs lyg peiliu badantys skausmai galvos viršutinėje dalyje link smilkinio nueinantys (dešinėje pusėje), dažnas ir greitas nuovargis, atminties susilpnėjimas, kartais sutrinka koordinacija, svaigsta galva. Ką galėčiau atlikti iš tyrimų ar į ką galiu kreiptis? Ačiū
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Pirmiausia, su Naujaisiais Metais jus ir atsiprašau už kiek vėluojantį atsakymą. Į pakitimus žandiniuose (maksiliariniuose ančiuose) visiškai nekreipiam dėmesio. Dėl veninės angiomos dešinėje frontalinėje srityje - tai, greičiausiai, atsitiktinai rastas darinys. Dėl tolimesnio gydymo reikėtų konsultuotis su neurochirurgais. Užpakalinės komunikuojančios arterijos sujungia stuburinės arterijso ir miego arterijų baseinus, o priekinė komuinikuojanti arterija - kairiosios ir dešiniosios vidinių miego arterijų baseinus. Jos svarbios kompensuojant smegenų kraujotakos sutrikimus ir neįtakoja labirinto artterijos kraujotakos. O "svaigsta galva" - per daug bendras apibūdinimas, kad būtų galima ką komentuoti. Rekomenduočiau gydytojo otoneurologo konsultaciją dėl diagnozės patikslinimo ir, esant reikalui, tolimesnio gydymo.

Nuo: Žilvinas
2022-11-29
Sveiki, ar normalu jei vaistinėja paprašius vaistu nuo ausies skausmo davė lašiukus skirtus akims? Tobramycin dexametha-sone? Ar galima naudoti juos i ausis?🙂
Dėkoju už atsakymą
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Taip, išties, tai vienas dažniausių pastebėjimų, kuriuos tenka išgirsti paskyrus šių vaistų. Drąsiai galite juos vartoti, sudėtis yra tinkma tiek akims, tiek ir kai kurioms ausų ligoims gydyti, kur antibiotikas veikia antibakteriškai, o kartu esantis deksametazonas slopina uždegimines reakcijas.

Nuo: Kristina
2022-11-19
Sveiki, apie mėnesį laiko jau kosėju su žaliais skrepliais. Prieš savaitę pradėjo skaudėti gerklę. Naktimis skausmas sustiprėja, dieną skauda mažiau. Po nakties atsikėliau su nutirpusia viena ausimi. Nutirpus jau yra dvi dienas. Jis neišnyksta. Jeigu paguliu ilgiau ant tos ausies atsiranda užgulimas, kuris išnyksta kai ausis nėra spaudžiama. Kosulys ir gerklės skausmas išlikęs. Kas galėtų būti? Ar reikia nerimauti ir kreiptis į gydytoją?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūsų aprašytas nusiskundimų/ simptomų derinys būtų būdingas ne vienai ligai. Žalių skreplių atkosėjimas būtų būdingas užsitęsusiai balterinei infekcijai. Jei kosit drėgnai, "iš giliai" - tai rekomenduočiau pasirodyti savo gydytojai, galima apatinių kvėpavimo takų infekcija. Ausies nutirpimas, kartais gali būti lydimas ir skausmo, nakties miego metu ar iš po nakties, greičiausiai bus dėl stuburo kaklinės dalies bėdų, kada dėl netaisyklingos kaklo padėties "užsispaudžia" pakaušio rezginio nervų šakos, įnervuojančios ausį. Reikėtų atkreipti dėmesį į čiužinį (ar neišgulėtas), pagalvę (ar tinkamo aukščio). Padėti galėtų kineziterapeutas su atpalaiduojančiu sprando-pečių juostos masažu, mankštos, tempimo pratimai.

Nuo: Kastytis
2022-11-06
Sveiki jau keletą metų jaučiu sekreto lašiuką gerklės gale vis norisi atkkrenkšti.miegui netrukdo bet atsikėlus pastoviai jaučiu diskomfortą,trukdo normaliai kvėpuoti ,erzina gerklę.ačių.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūsų minimą sekreto lašiuką gerklės gale traktuočiau kaip sekreto tekėjimą į nosiaryklę, taip vadinamą užpakalinę rinorėją. Sekretas gaminasi ir teka iš užpakalinių nosies sinusų. Rekomenduočiau kreiptis konsultacijos į gydytoją otorinolaringologą, tikslinga būtų atlikti sinusų kompiuterinę tomografiją.

Nuo: Loreta
2022-11-04
Sveiki gerb.gydytojau. Po Kovid 2 skiepų ir pačios ligos, man dažnai būna užgultos ausys , ypač dešinė pusė, sunku įkvėpti oro , atrodo lyg nosiaryklė būtų užkimšta, kartais jaučiasi kažkoks lyg spragtelėjimas kaktos srityje, tarsi atsikimšimas, kakle (arčiau gerklės, irgi dešinėje) tempimo jausmas, tarsi styga kuri atrodo tuoj nutruks. Ypač blogai jaučiuosi kai keičiasi slėgis - važiuojant automobiliu kalnuotomis vietovėmis, tuneliuose po jūra (150-300 m gylyje), kylant ir leidžiantis lėktuvui. Kartais svaigsta galva, būna širdies ritmo sutrikimų (širdis tikrinta, sveika). Buvau pas LOR , ausis tikrino ir sakė viskas gerai. Be to, yra daryta daug kitų tyrimų- galvos MR, kaklo kraujagyslės ištirtos, viskas gerai. Vienintelį dalyką ką rado, tai Th12- L1 dešinės pusės medialateralinę išvaržą, bet fizioterapeutas Norvegijoje man aiškina jog mano prieš tai minėti simptomai su išvarža neturi nieko bendro. Jau nebežinau kur ieškoti priežasties ir kur kreiptis. Gal galėtumėte kažką patarti.
Dėkoju.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Taip, jūsų minima krūtininio-juosmeninio tarpslankstelinio tarpo išvarža neturi nieko bendro su jūsų minimais simptomais. Vaikams buvo stebimas išvešėjęs limfoidinis nosiaryklės audinys persirgus Covid-19 infekcija, kurio hipertrofija būtų galima paaiškinti jūsų ausų užgulimus, nosiaryklės užkimšimą, pojūčius kaktos srityje, reakcijas į slėgio pokyčius ir pan. Bet LOR gydytojas būtų tai diagnozavęs apžiūros metu, bei būtų matyti pakitimai atliktoje galvos MRT. Nematant jūsų tikrai būtų sunku ginčytis au apžiūrėjusiu LOR specialistu ir radiologu. Belieka patarti kreiptis pakartotinai dėl išliekančių nusiskundimų.

Nuo: Orinta Stonkute
2022-11-02
Sveiki,mano diagnose nustatyta Otitas Isorinis, mano diagnose istyre specialistas,bet jis man neduoda man neduoda gydymo,o man ausi vis paskausta vis dazniau ir dazniau jausmas kaip viduj badytu su adatom.Gal jus galite patarti kokiais vaistais reiktu gydyti.Aciu
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Na, būtų keista, jei gydytojas, matydamas išorinės landos uždegimo požymius, nebūtų jums skyręs vaistų. Gali būti, kad diagnozė paremta tik jūsų nusiskundimais - dilgčiojimas, paskaudenimas. Išoriniam otitui būdingas intensyvus, tempiantis, pulsuojantis skausmas, skausmingi apatinio žandikaulio judesiai, gali pasirodyti išskyros iš ausies, atsirasti ausies užgulimas. Be apžiūros sunku pasakyti, ar būtų antibiotikų turinčių tepalų ar kremų poreikis, antravesrtus - minimi preparatai receptiniai.

Nuo: Veronika
2022-10-28
Laba diena,

gautas MRT atsakymas:

Kair. sfenoid. sinuso retencinė cista, dif. later. neoringa kišenė - iš apašios apsuptas orbitalinis kanalas, dif. su periorbitalinė meningioma - sekti dinamikoje po 3 mėn. Skersinių veninių sinusų asimetrija, deš. skersinio veninio sinuso arachnoidinė granuliacija, deš. skersinio veninio sinuso išsigaubimas į mastoidines celes.

Gal galėtumėte pakomentuoti? Ar čia svarstoma, kad cista gali būti meningioma? Ar minėtos išvados gali turėti įtakos ūžesiui galvoje?

Iš anksto ačiū.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Su ūžesiu minimi dariniai, cista ar meningioma, neturi nieko bendro. O radiologas ta ir turi omenyje, kad iš radiologinių vaizdų negali vienareikšmiškai pasakyti dėl aprašomų darinių kilmės, reikalingas pakartotinis vertinimas dinamikoje, jūsų atveju - po 3 mėn.

Nuo: Raminta
2022-09-07
Laba diena, jau ketvirtas mėnesis kaip girdžiu tvinksėjimą - ūžimą dešinėje ausyje. Garsas visuomet tas pats be jokio sustojimo 24 valandas per parą. Kai kažką veikiu aplinkui girdisi pašalinių garsų tuomet tvinkejimo nesigirdi, bet kai būnu namie, tyloj tas garsas varo iš proto. Jau keturis mėnesius taip, buvau pas ausų daktarą tikrino klausą, kanalą, sakė viskas gerai. Man 22 metai, iki 18 metų turėjau migreną, kažkada buvo radę galvoje migreninių židinukų kai švietė. Nežinau ar tai susiję ar ne. Bet jau 4 metus neturiu migreninių skausmų. Ir šis tvinksėjimas prasidėjo be jokių priežasčių vienoje ausyje girdimas.Nežinau ka daryti kas tai gali būti. Gal turite kokių minčių?
Labai ačiū
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Ūžesys, tvinksėjimas ausyje pasitaiko gana dažnai. Reikėtų atkreipti dėmesį, ar tas tvinksėjimas sutaptų su pulsu. Jei sutampa, tai jis būtų kraujagyslinės prigimties. Reikėtų išsitirti kaklo kraujagysles. Kai jos vingiuotos ar lokaliai susiaurėjusios, laminarinis (linijinis) kraujo tekėjimas tampa turbulėntiniu (sukūriniu) ir pulso banga gali būti girdima. Kitais, retesniais, atvejais (bet manau, kad gydytojas otorinolaringologas būtų pastebėjęs) būgninėje artmėje gali būti kraujagyslinių darinukų ir jūs girdite kraujo tekėjimą juose. Žiūrint kada jums buvo "šviesta" galva, gali būti tikslinga pakartoti galvos MRT.

Nuo: Olesia
2022-08-26
Laba diena. Nuo liepos 7 dienos prasidėjo gerklės smaugymas ir iki dabar. Liepos 5 ištraukiou erkė. Tyrimai parodė antra Laimo liga. Temperatūra šokinėja nuo 37.3 iki 37.7. Geriu antiniotikus nuo Laimo ligos. Pasidariau visus kraujo tyrimus.Viskas gerai, nerodo jokio uždegimo. Buvou pas otorinolaringologa,gastroenterologa. Viskas ten gerai sakė. Tik rastas mažas visai mazgelis skydliaukei. Sakė pastikrinti po pusmečio,nes aš jo neturiu jousti net. Nieks nieko neranda bet smaugimas gerkleje nepraeina. Kur dar galėčiau kreiptis, kad rasti smaugimo priežastį?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Įvairūs tokie nusiskundimai, kaip smaugimas, kąsnio, svetimkūnio jausmas, neretai lydi gastroezofaginio refliukso ligą. Ne viusais atvejais būna stebimi pakitimai gerklose, todėl ir gydytojas otorinolaringologas bei gastroenterologas sakė, kad viskas gerai. Siūlyčiau pabandyti sugerti vaistų, kaip dėl gastroezofaginio refliukso ligos, kursą ir žiūrėti, koks bus efektas. Taip pat panašūs simptomai yra būdingi ir taip vadinamam įtampos sindromui. Jį diagnozuoti galėtų jūsų šeimos gydytojas pagal jūsų pulso ir arterinio kraujos spaudimo svyravimus bei skirti atitinkamą gydytmą.

Nuo: Sigitas
2022-08-17
Laba diena,jau seniai skauda galvą apie 2 metus,tai bėgiojantis skausmas, pagrinde pakaušį, sprandą.Atlikta mrt,buvau pas neurologą, patarė kreiptis pas ausų gydytoją, ausų gydytojas nustatė ūminį vidinį tinitą kairės ausies ir ūminį sinusitą.Išrašė vaistų,ciprofloxacin 10 tablečių ir flutikazono propioanato, liepė kramtyti gumą.Praėjo savaitė, jokių pokyčių,kalbant pats save girdžiu,ausyje plekšėjimas kalbant, girdžiu prasčiau, lygtai ir dešinę ausį užgula.Galva užspausta svaigsta, blogai miegu,ausyse spengia,nežinau ką daryti toliau,nervai ir prastai laiko.Kiek laiko dar man reiks kamuotis,jau gal ir depresiją įsivariau, jaučiuosi prastai, šeimos gydytoja liepė eiti namo nes ji negali nieko padėti, pasakė.Nežinau kur man toliau kreiptis, labai prašau patarkite.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Iš jūsų apibūdinimo akivaizdu, kad esate šiek tiek ir neviltyje. Pagal tai, kad girdite savo balsą ausyje, kad liepė kramtyti gumą, kad paskyrė purkšti flutikazoną, panašu, kad be ūmaus sinusito pas jus yra dar ir ūminis vidurinės ausies uždegimas. Nusiskundimai ir klausos sutrikimas turėtų praeiti gydymo eigoje, kartu su jau minėtu sinusitu. Jei nepagerės nuo paskirto gydymo, rekomenduočiau vėl pasirodyti gydytojui otorinolaringologui, kad įvertintų ausų vaizdą, klausą, esant reikalui - pakeistų ar papildytų gydymą. Galvos skausmai ne visada būna dėl LOR patologijos, pakaušio, sprando skausmai būdingi daugiau įtampos skausmams ar kitoms būklėms, kurias gydo neurologai.

Nuo: Ruta
2022-07-21
Sveiki, paauglei prieš pusmetį persirgus covid pradėjo užgulinėti ausis. Pastebėjo, kad ypač susijaudinus/susinervinus. Buvo pas LOR, klausos pakitimų nėra, purškė Nasonex į nosį, gėrė nuo refliukso Omep, bet užgulimai kartojasi po keletą kartų per dieną, po keletos minučių atgula. Anksčiau su ausim jokių ligų nėra buvę. Koks tai negalavimas ir koks galėtų būti gydymas ar reabilitacija?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Pirmiausia kiltų klausimas, ar jūsų dukrai pašalinti adenoidai. Toliau - Covid-19 kol kas yra naujiena ir visame pasaulyje, dar tik pradedami gauti duomenys, kas vyksta organizme persirgus minėta infekcija. Kolegos, operuodami vaikams adenoidus, yra pastebėję, kad persirgusiems vaikams būna labai išvešėjęs nosiaryklės limfoidinis audinys. Tikėtina ir apie ausies trimito žiotis esančių limfoidinio audinio sankaupų, trimito migdolų, hipertrofija, dėl ko galėtų "užgulti" ausys. Nasonex ar kiti purškiami į nosš steroidai yra tinkami mažinti uždegiminį paburkimą. Svarbiausia, kad ausys pačios "atkrenta". Dar galima būtų rekomenduoti kramtymo pratimus, ta pati kramtomoji guma.

Nuo: Reda
2022-07-18
Turėjau problemą tvinksejo kairėje ausyje,vartojau vaistus bet po gydymo negaliu užuosti agurko kvapo.Kvapas kaip kokios chemijos.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Labas vakaras,

Kiek sunku interpretuoti jūsų situaciją nežinant kokius tiksliai vaistus jūs vartojote. Uoslės sutrikimas nelabai būtų sietinas su "tvinksėjimu" ausyje. Tačiau, jei minimas "tvinksėjimas" pasireiškė kartu su nosies užgulimu bei sloga, tai dėl pastarosios gali būti susilpnėjusi, pakitusi uoslė. Būtų galima bandyti dar palaukti. Nepraeinant nusiskundimams reikėtų pasirorodyti LOR gydytojui dėl galimai užsitęsusio sinusito.

Nuo: Liepa
2022-07-17
Sveiki, ką parodo timpanograma?
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Labas vakaras,

Timpanograma parodo vidurinės ausies slėgio gradientą (skirtumą) atmosferos slegio atžvilgiu, 0 daPa rodo, kad minimi slėgiai yra lygūs, o, pvz., -100 daPa - kad vidurinės ausies slėgis yra 100 daPa mažesnis už atmosferinį. Taip pat dar galima spręsti ir apie paties būgnelio paslankumą.

Nuo: Aistė
2022-07-17
Laba diena, vaikui 4,7 metai, buvo užgulusios ausys, nustatytas ūminis serozinis vidurinis otitas. Užgulimas praėjo, nuvykus pasitikrinti pas lor pakartotinai išmatavo slėgį ausyse, nustatė 200, priežastis blokas nosyje dėl adenoidų. Gydėmės nasorex 1 mėn, po gydymo nepakito tyrimai, bet vaiko girdimoji klausa atsistatė. Šie negalavimai tęsiasi apie 3 mėn, spalio gale gavome laiką adenoidų šalinimui. Vaikui nebuvo atliekama nosies endoskopija diagnozei patvirtinti. Ausų slėgio tikrinimo metu vaikas slogavo. Sakykite ar mums reikėtų praėjus slogai pasitikrinti ausų slėgį, prieš operaciją atlikti/žinoti endoskopijos rezultatus? Gal verta laukiant operacijos iki spalio panaudoti "Vidurinės ausies slėgio reguliavimo prietaisą „EarPopper"" , ar jums girdėtas jo efektyvumas, ar realu, kad padėtų. Ne slogos metu vaikas kvėpuoja per nosį, sloguoti pradėjo paskutinius 5 mėnesios (pradėjęs lankyti vaikų darželį). Dėkoju. Esame iš Klaipėdos.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Labas vakaras,

Turiu atsiprašyti, kad vasaros metu tenka vėluoti su atsakymu. Bet kuri ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija neapsiriboja vien tik nosies ertme, uždegiminiai pakitimai apima ir sinusus, nosiaryklę su ten esančiais adenoidais, ausies trimito gleivinę. Kaskart suslogavus paburksta ir adenoidai, tuo pačiu blokuoja ausies trimito žiotis, dėl ko susidaro neigiamas slėgis būgninėse ertmėse. Jūsų minimas prietaisas "EarPopper" tokiais atvejais gali ir nebūti efektyvus. Rudenį vėl pradėjus lankyti darželį ir atvėsus orams slogos, lydimos ausų užgulimo, kartosis dar ne kartą. Manyčiau, kad nevertėtų atidėti operacijos, tiriant timpanometru vidurinės ausies slėgis gali būti normos ribose, nes slogos gali prasidėti ir vėliau, o nosies endoskopinis tyrimas nėra būtinas adenoidų diagnozei patvirtinti.

Nuo: Jurate
2022-06-28
Laba diena. Labai idomia situacija turiu su gerkle ir kaklo priekine dalimi. Balandzio gale kosejau, uzkimus buvau apie menesi (temp laikesi tik pora d). Veliau apie 3sav skaudejo priekine kaklo puse, ties gerklomis. Skausmas, maudimas lyg smaugimas* buvo apie 3 sav, kol vel nepradejo skaudeti gerkles. Buvau uzkimusi ir kosejau apie 3sav, be jokiu papildomu simtomu + toliau jauciamas skausmas kakle. Siuo metu kosulio nebera, esu kartais pakimusi, bet toliau tesiasi kartais skausmas kakle, o duobutes vietoje kartais parausta oda…
Kaip manot, kas tai per simptomai? Kreiptis del skydliaukes ar pas lor?
Dekoju uz izvalgas🙂
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena, jūs be kitų nusiskundimų atžymite ir balso prikimimą, skausmą gerklų srityje, tai, bent pradžiai, reikėtų pasikonsultuoti su gyd. otorinolaringologu, kad įvertintų pačių gerklų būklę, ar nėra kokių pakitimų. Nuo to priklausys tolimesnių konsultacijų poreikis bei gydymo taktika.

Nuo: Toma
2022-06-04
Vaikas stipriai sukarščiavo. Ta pačią dieną pasirodyme gydytojui. Nieko gero nepasakė. Tada vėl paairodėme po dviejų dienų,nes vaikutis pradėjo sakyti kad skauda ausį. Apžiūrėjęs gyd pamatė kad paraudęs ausies bugmelis,,padarė kraujo tyrimą,parodė uždegimą,skirė antibiotikų. Po dviejų dienų vėl pasirodyme,dar ar kita ausis raudona. Visas dienas laikosi gan aukšta temp. Bet pavartojus kraujo tyrimą crb ryškiai pamažėjęs. 7tinta diena su temp. Ar gali ji taip ilgai laikytis ? Juk vartojam antibiotikus.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Atsiprašau, kad vėluoju su atsakymu, kai pas jus tokia situacija. Dažniausiai temperatūra pakyla dėl ūmios viršutinių kvėpavimo takų virusinės infekcijos. Ausytės nebūtinai sureaguoja sulig pirma diena, tad galėjo dar ir nebūti jokių požymių apžiūrint pirmą dieną. Virusinės infekcijos, paprastai, praeina per savaitę. Antibiotikai skiriami, kad neprasidėtų bakterinės komplikacijos, norint užbėgti už akių. Bet, kaip žinia, antibiotikai virusų neveikia, tad temperatūra gali ir nekristi. Manau, kad man rašant atsakymą, jau būsit pasveikę :) .

Nuo: Lina
2022-05-22
Laba diena, jau 10 dienų lb skauda virš mentės įeinantis skausmas iki ausies. Leidausi y raumenis Ketolgan .Nei trumpučio nenueme skausmo. Nuskausminamieji nepadeda.net naudojamų Skudexsa. Didžiausi skausmai naktimis. Prašau pagalbos ,patarkit ką daryti. Ką naudoti dar galima. Ačiū jums laukiu atsakymo.
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Pačią ausį skauda tik uždegimo pasekoje, tiek landos, tiek ir vidurinės ausies, kartu būtų ir kiti simptomai - ausies užgulimas (pablogėjusi klausa), temperatūra, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai ar landos skausmas, sustiprėjantis kramtant, liečiant. Jūsų atveju, greičiausiai, skausmų priežastis bus vertebrogeninės kilmės, t.y., dėl stuburo patologijos. Gulint šie skausmai gali sustiprėti kai dėl netinkamos pagalvės ar čiužinio nėra optimali galvos ir kaklo ar krūtinės dalies stuburo padėtis. Daugiau informacijos suteiktų specialistas konsultacijos metu.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.