Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys gydytojas otorinolaringologas, otoneurologiojos magistras (UCL) Dainius Guzevičius


Po medicinos studijų Kauno medicinos akademijoje    1987-1993
ir pirminės rezidentūros Šiaulių respoblikinėje ligoninėje     1993-1994
baigiau antrinę Kauno medicinos universiteto otorinolaringologijos rezidentūrą    1994-1997
Otoneurologijos magistratūros studijos Londono Universiteto Kolegijoje   2006-2007

Profesinė patirtis

Gyd. otorinolaringologas KMUK ANG ligų klinikos ambulatoriniame skyriuje
(toninė ir kalbinė audiometrija, impedansometrija, akustinių refleksų matavimas,
Kochlearinės implantacijos grupės narys [pacientų/ tėvų konsultavimas,
implantų patikra operacijos metu, kalbos procesorių programavimas])   1998-2008
Gyd. otorinolaringologas Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje
(audiometriniai ir vestibulometriniai tyrimai)   2008 iki dabar.

Profesinė kvalifikacija kelta tobulinimosi kursuose (2002, 2004, 2009, 2016, 2018), teoriniuose -praktiniuose seminaruose Lunde (Švedija), Kopenhagoje (Danija), Prahoje (Čekija), Vienoje ir Insbruke (Austrija), Dubrovnike (Kroatija), Varšuvoje (Lenkija), Master Class kursai Miunchene (Vokietija), tarptautiniuose, Baltijos šalių ir Lietuvos otorinolaringologųdraugijos kongresuose bei konferencijose

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: samanta
2021-02-24
Sveiki.
Po lengvo vaiksciojimo (vesesniam klimatui), begiojimo, vaziavimo dviraciu, sporto (uzdaroje bei atviroje patalpoje) nuolat pradeda skaudeti ausis kuris pereina i zandikauli. Todel nuolatos turiu deveti kepure. Skausmas pakenciamas trunka apie 10/15min. Kartais pradeda kutenti ausis prabudus nakti nuo menkiausio skervejo, kurio atrodo net nejunti.

Nezinau ar tai susije, bet jau gerus metus vaikstau su uzsikimsusia nosimi. Viskas prasidejo nuo paprastos slogos kuri tesesi 3/4 menesius veliau sloga dingo taciau nosis nuolatos uzsikimsusi. Tai viena tai kita puse atslegsta. Kartais paplogeja jeigu patalpu oro temperatura greitai pakyla temperatura. Nosies susilauziusi nebuvau, nesu niekam alergiska.
Amzius: 20 metu
Atsako: Dainius Guzevičius (Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinė poliklinika)

Laba diena,

Jūsų išsakomus nusiskundimus būtų galima priskirti kaklo nervinio rezginio šakų neuralgijoms, šį rezginį sudaro kaklinių nervų šakos. Kaip ir kitų "radikulitų" atvejais, provokuojantys veiksniai gali būti perpūtimas, nepatogi padėtis, nugulėjimas, patempimas. Be kepurės dar galėtų padėti šalikas ar šalikėlis, saugantis kaklo-sprando sritį nuo skersvėjo ar šalčio poveikio. Taip pat B grupės vitaminų preparatai galėtų padėti sumažinti minėtų nervų jautrumą.

"Paprasta", nekomplikuota, sloga netrunka 3-4 mėnesių, praeina per savaitę. Be alergijos, viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių būtų iškrypusi nosies pertvara, ir tam nebūtina nosies trauma. Tiksliau pasakyti būtų galima tik apžiūrėjus nosį ir jos ertmę, rekomenduočiau LOR gydytojo konsultaciją.

Sėkmės ir būkite sveika.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.