Fragen Sie einen Arzt

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Klausimai ekspertui:

Alle Themen

Nuo: Raimundas
2019-06-13
Laba diena,

Pėdos MRT: I-ojo padikaulio galvos saiki edeminė reakcija - aizdas nėra specifinis, dif. tarp nedidelio osteochondrinio pažeidimo bei besiformuojančios AVN, tikslinga kontrolė dinamikoje.
Deš. pėdos - I padikaulio galvos osteochondroinis pažeidimas, kaulų čiulpų edema - panašu į aseptinę nekrozę I padikaulio galvos.

Skausmas jau jaučiamas ~ vieneri metai. Būklė negerėja.

Prašau patarkite, ar galima dar gydytis kitais būdais, ar operacinis gydymas tik šiuo atveju?

Ačiū už bet kokius patarimus.

Sveiki Raimundai,

panašu, kad tai ne mechaninis sutrikimas, jei kombinuotas medikamentinis ir reabilitacinis gydymas neveiksmingas tikėtina chirurginė intervencija.

Nuo: Vilma
2019-06-08
Ar būtina operacijapo tokio magnetinio r. išvados. Gal dar būtų galima gydytis kitokiais būdais? Pilnai apimti Th12 - S2 slanksteliai.
Patiesinta fiziologinė juosmens lordozė.
L5/S1 lygmenyje saiki intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 lygmenyje saiki facetinių sąnarių artrozė.
L5/S1 tarpslankstelinis diskas saikiai sužemėjęs, dehidruotas, saikiai pasigaubęs, centrinėje dalyje protrūziškai pakitęs, palei L5 slankstelio užpakalinį kraštą dešinėje lateralinėje stuburo dalyje kylantis ~ 1,5 cm virš disko lygmens ~ 9,1 mm sag. matmens, ~ 2,5 cm ilgio heterogeniškos struktūros tarpslankstelinio disko sekvestras, kuris deformuoja iš dešinės kietojo dangalo maišą, lateralinėje kišenėje suspausta S1 dex. nervinė šaknelė.
Kitur tirtoje stuburo dalyje tarpslanksteliniai diskai normalios hidracijos, tarpslankstelinių diskų protruzijų, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti. Intervertebrinės angos pakankamo diametro, laisvos.
Nugaros smegenyse patologinių MR SI pakitimų nematyti. Conus medullaris struktūrinis, cauda equina ir paravertebriniuose audiniuose patologinių MR SI pakitimų nematyti.
Išvada Pacientas
Amžius 46M gydytojas: Survilienė Laura (24738)
UAB "Affidea Lietuva" Kaunas, Savanorių pr.
Savanorių pr.184, Kaunas Telefonas: 8 37 787735
Radiologinio tyrimo vertinimas
PATVIRTINTA Forma Nr. 49/a
Tyrimo data 2019-06-06 Vertinimo data 2019.06.06 15:01
VILMA DOBROVOLSKIENĖ Šilainių g. 9, Beinaičiai, Kėdainių r. sav.
Dokumento Nr. 5F780803 Savanorių pr.184, Kaunas
Gim. data
1972.08.16
(adresas)
Siunčianti įstaiga: Siuntimo diagnozė
Tyrimo pavadinimas ACHI kodas Tyrimo įranga Tyrimo režimai
Intraveninis kontrastavimas Apšvitos dozė
Viešoji įstaiga Kėdainių ligoninė
G54.4 Juosmens ir kryžmens nervų šaknelių sutrikimai, neklasifikuojami kitur Stuburo juosmeninės dalies magnetinio rezonanso tomografija
90901-03 Stuburo magnetinis rezonansas
05F-Magnetinio rezonanso tomografas Philips Kaunas, Savanoriu pr.
T1W/TSE sag., T2W/TSE sag., aks., STIR sag. netaikytas
Tyrimo (medicininio vaizdo) aprašas
Pilnai apimti Th12 - S2 slanksteliai.
Patiesinta fiziologinė juosmens lordozė.
L5/S1 lygmenyje saiki intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 lygmenyje saiki facetinių sąnarių artrozė.
L5/S1 tarpslankstelinis diskas saikiai sužemėjęs, dehidruotas, saikiai pasigaubęs, centrinėje dalyje protrūziškai pakitęs, palei L5 slankstelio užpakalinį kraštą dešinėje lateralinėje stuburo dalyje kylantis ~ 1,5 cm virš disko lygmens ~ 9,1 mm sag. matmens, ~ 2,5 cm ilgio heterogeniškos struktūros tarpslankstelinio disko sekvestras, kuris deformuoja iš dešinės kietojo dangalo maišą, lateralinėje kišenėje suspausta S1 dex. nervinė šaknelė.
Kitur tirtoje stuburo dalyje tarpslanksteliniai diskai normalios hidracijos, tarpslankstelinių diskų protruzijų, reikšmingos centrinės stuburo kanalo dalies stenozės nematyti. Intervertebrinės angos pakankamo diametro, laisvos.
Nugaros smegenyse patologinių MR SI pakitimų nematyti. Conus medullaris struktūrinis, cauda equina ir paravertebriniuose audiniuose patologinių MR SI pakitimų nematyti.
Išvada
Gydytojas radiologas ŽIBIENĖ SIGITA (30982)
(parašas)
L5/S1 saiki intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 saiki facetinių sąnarių artrozė. L5/S1 dešinėje migruojanti aukštyn ir sekvestravusi disko ekstrūzija su S1 dex. nervinės šaknelės kompresija.
L5/S1 saiki intervertebrinė osteochondrozė. L4/5 saiki fac

Laba diena ponia Vilma,

Iš išrašo nematau būtinumo skubėti operuoti patarčiau išmėginti ne operacinį gydymą nes operuotis visada suspėsite, jei konservatyvus gydymas neduos teigiamu rezultatų, skausmas ūmės ir viskas bus išbandytą galima bus svarstyti operacinį variantą. Tačiau operacija turės savo pasekmių ateityje.

Nuo: simas
2019-06-04
Sveiki turejau auto ivyki kurio pasekoje turejau 19 luziu tar ju ir buvo kaklo nervaibir rankos pazeisti dabar nejauciu deltos raumens rankoje tokie nejautrus judesio amplitude ranka su pagalba iskeliu ibirsu be pagalgos 90 laipsniu i sona gal koki 15 % nuo peties nes buvo luze raktikaulis idetas metalas ir kitas sale kaulas ir 2 nervai pazeisti ,gyvenu olandijoje ten skire fizioterapija ir jokiu kitokiu terapiju sake atsistatys jau puse metu praejo rezultatai truputi pagerejo fizioterapiautas sako laiko reikia nes nervai gyja bet keista kad neskiria jokiu elektros stimuliaciju masazu nugara stuburas operuotas susugta su varztai klausiu bus kokia rebilitacija sako nereikia nu tai nusipirkau elektroimpulsu aparata skaiciau kad suzadina raumenis tai nustatau ant bicepso padarau lygi nuo 1-20 ,padarau koki 8 jauciu labai stipriai o uzdedu ant deltos raumens isvis nejauciu tai noreciau paklausti ar reikia didinti apkrova ant to nejautraus kad ir nieko nejauciu ar palikti ant kokio vidutinio ir gal pramus kazkada nes fizioterapiauto klausiau jis sako nezinau

Sveiki Simai

Kai yra pazeisti nervai ne aksomas, kuris gana greitai atsistato, o pilkoji medžiaga tuomet atsistatymas sunkai prognozuojamas gali atsistatyti per kelis mėnesius, metus gali ir likti tokia nejautra visam. Galite taikit specifines bangas deinervacines sužadinti pažeistų nervų jautrumą didinkite palaipsniui iškart duot maksimumo nereikia.

Nuo: Ligita
2019-05-28
Po stuburo operacijos praejo beveik menuo keite diska protezu stuburo apacioj.skausma jauciau kairej kojoj,bet nuo vakar skausmo kaip ir nera,bet pradejo koja kaist.Desine koja jaciu normalia temperatura o kaire jauciasi labai jau silta.kas tai galetu but?

Laba diena ponia Ligita,

Centrinė ir periferinė nervų sistema dar pilnai neatsigavus po buvusio sutrikimo ir atliktos operacijos greičiausiai dar vis sutrikusi ortrosimpatika negaliu pasakyti kiek laiko praeis kol simptomatika aprims tokie dalykai užtrunka. Jei jaučiate, kad kažkas ne taip daugiau dėl po operacinio laikotarpio jums reikėtu pasikonsultuoti su operavusiu chirurgu.

Nuo: Salomėja
2019-05-22
Sveiki, MR parodė peties sausgylės viršutinės dalies smulkų išilginį intersticinį plyšimą. Išvada - M. ISP nežymi tendinozė, smulkus intesticinis plyšimas.
Ar esant tokiai traumai galima sportuoti, užsiimti joga?
Ačiū už atsakymą!

Laba diena Salomėja,

Jei plyšimas smulkus turėtų sugyti be chirurginės intervencijos. Kol plyšimas nesigijęs, uždegimas išvešėjęs pažeidimo vietoje fizinis krūvis peties sąnariui nerekomenduojamas. Pažeidimui sugijus galėsite spotuoti kiek norite.

Nuo: Judita
2019-05-17
Laba diena
Jau kuris laikas atsirado kairės rankos tirpimas nuo peties iki pat pirštų galiukų, o viens pirštas nuolatos nutirpęs, "badomas adatėlių". Įtariu kad viskas prasidėjo nuo raumens patempimo. Kaip gydyti?

Laba diena ponia Judita,

Gali būti sudirgintas brachialinio pleksito rezginys, pagal dermatomas C5-C8 nervai problema gali būti kakle ne petyje. Faktas gydyti reikia.... Kaip jau pasakys speacialistas pos išsamesnės apžiūros ar pažeidimas petyje ar kakle ar alkūnėje (šis variantas mažiau tikėtinas).

Daugiau informacijos apie šias problemas galite pasiskaityti www.osteomedika.lt

Nuo: Donata
2019-05-13
M. Supraspinatus sausgyslės priekinėje dalyje apie 1.0cm matomas saikingas plyšimas,ar galima dar su ta ranka dirbti fizinį darbą?Ant kiek rimta diagnozė?Ačiū

Laba diena ponia Donata,

Jei plyšimas dalinis susiformuos sąauga pažeidimo vietoje, gali tekti atlikti keleias procedūras sąaugai suminkštinti jei ji skątins judesių ribojimą. Jei plyšimas rimtesnis reikalinga operacija. Vienaip ar kitaip kol pažeidimo vietoje esama uždegimo rekomenduočiau riboti sunkesnę fizinę veiklą.

Nuo: Donata
2019-05-12
Sveiki,diagnozuotas kairiojo peties sąnario kapsulitas,paskirta tepti ir geriami vaistai xefo.Kokios prognozės galimos,ar išgydoma?Man 36m.Ačiū

Laba diena ponia Donata,

Taip tai yra išgydoma reikia adekvačios papildomos kineziterapijos jūsų pečiui nes vien priešuždegiminiais vaistais peties nesutvarkysite. Su keliais specifiniais pratimais petys atsigaus ir užkirsite kelia užšalusio peties sindromui.

Nuo: Lina
2019-04-19
Sveiki. Prieš du metus paslydau ir kažkas tarsi trakštelėjo juosmens srityje ir sukaustė stiprus skausmas. Buvau gydoma Diclofenacum ir kitais šios grupės vaistais, skirta reabilitacinės procedūros. Tačiau skausmas nedingo. Pradėjo tirpti kojos. Atliko MRT. Išvados:juosmeninės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai, spondilioartrozė, L5 posterolistezė. L4-5 medialinė protrūzija disko fibrozinio žiedo įplyšimas dorzalinėje dalyje. L5-S1 intraforaminalinėprotrūzija kairėje bei hipertrofuota facetė stenozuoja kairę tarpslankstelinę angą, paspausta kairė L5 šaknelė. Ties deš. tarpslanksteliniu sąnariu 6mm ir 4 mm cistos. Ar tai rimta? Koks gydymas būtų efektyvus?

Laba diena ponia Lina,

magnetinio rezonanso nuotrauka rodo, kad L4/L5 diskas yra įplyšęs reiškias branduolis gali lysti lauk jei jis prasiverš bus reikalinga operacija tačiau jei plyšimas nedidės tarpelis užsivers ir užkalkės šiai minutei panikuot nereikia. Didesnė problema yra L5 išvarža kuri eina į foraminalinę anga tai maža angelė iš kurios išeina nervas, kuris yra spaudžiamas ir reikia gydyti šį segmentą. Na o reabilitacija nelygi reabilitacijai visada galite pamėginti gydytis pas kitus specialistus kurie pamėgins kitas gydymo metodikas.

Jei kils papildomų klausimų dėl gydymo galite rašyti info@osteomedika.lt">info@osteomedika.lt

Nuo: Arnold
2019-04-16
Sveiki,
Kelio magnetinio rezonanso išvada:
Vidinio menisko užpakalinio rago apatinės srities, dalinis vertikalus-išilginis plyšimas. Girnelės savojo raisčio proksimalinio segmento, lateralinės srities, ties insercija nežymi tendinopatija. Šlaunikalnio šiurkštumos postostechondropatinė deformacija, fragmentizacija, nežymus eksodacinis sinovitas ir gilusis infrapeteliarinis bursitas.

Ar su tokia diagnoze galima sportuoti ?
Sportuoju tinklinį.

Sveiki Arnoldai,

Taip jei nejuntate kelio sąnario užstrigimų ar skausmų judesio metu, tik turėkite omenyje jog turint kelio sąnario menisko pažeidimą reikalinga papildoma kelio priežiūra siekiant išvengti didesnių traumų. Sportinių įtvarų naudojimas, tinkamas apšilimas, specifiniai pratimai ir t.t.

Nuo: Renata
2019-04-01
Sveiki, Man buvo atlikta klubakaulio KT. Išvada:Dešiniojo klubakaulio k0ne stebimas kaulinės struktūros išretėjimas sklerotiniais kraštais iki -0,7cm dydžio- tikėtina cistinės kilmės. Sakroiliniai sąnariniai tarpai su dujines degeneracijos požymiais,sklerotiškai pakite su osteofitais. Kas tai ir ar reikia kokio gydymo? Ar tai rimta? Ačiu!

Laba diena ponia Renata,

KT rodo klubo bei kryžkaulinio/klubakaulinio sąnario degeneracinius pakitimus juos reiktu gydyti kol jie netapo rimtesnė polema.

Nuo: Violeta
2019-03-30
Laba diena.Gal galėtumėt pasakyti,ar tai labai rimta?MRT išvada; krūtininės stuburo dalies degeneraciniai pakitimai,kostovertebralinių bei tarpslankstelinių sąnarių artrozės požymiai.Th6-7 medialinė išvarža.Th7-8 paramedialinė protrūzija dešinėje.Stuburo kanalo stenozė Th6-8 lygyje.Th6,7,8 lygmenyse neženkliai praplėstas centrinis nugaros smegenų kanalas.Ar padėtų manualinės terapijos,masažai,mankštos,tempimo kažkokios procedūros?Ką Jūs patartumėte?Nuoširdžiai dėkoju.

Laba diena ponia Violeta,

Situacija nėra tragiška, bet gydyt reikia jei nenorite, kad blogėtu. Taip procedūros padės, kokios veiksmingesnės jau jums pasakys specialistas konsultacijos metu detaliau jus ištestavęs galės parinkti veiksmingiausią gydymą. Ar tai kineziterapija, osteopatija, manualinė terapija ir t.t. jei kils papildomų klausimų galite kreiptis info@osteomedika.lt">info@osteomedika.lt

Nuo: Jūratė
2019-03-28
Sveiki, gal galite pakomentuoti magnetinio rezonanso išvadas ar reikalinga operacija. L4/5 tarpslankstelinis diskas sužemėjęs, pasigaubęs, matoma medialinė-paramedialinė iš kairės išvarža (sagitalini matmuo 3,6 mm), deformuoja dura mater maišą, siaurina kairę laterinę kišenę, spaudžia kairę L5 šaknelę. L5/S1 tarpslankstelinis diskas sužemėjęs, pasigaubęs, matoma medialinė-paramedialinė iš kairės protuzija (sagitalinis matmuo 3,2 mm), deformuoja dura mater maišą, be aiškios kompresijos į šakneles; siaurinamas stuburo kanalas (sagitalinis matmuo 11 mm) Išvada: Apimtoje stuburo srityje 1st. intervertebrinė osteochondrozė ir spondilioartrozė; L4/5 medialinė iš kairės išvarža; L5/S1 medialinė-paramedialinė iš kairės protuzija; ačiū

Laba vakara ponia Jūrate,

Operacinė intervencija taikoma nepavykus gauti sėkmingo rezultato konservatyvaus gydymo metu. Patačiau neskubėti su operacija kol neišbandėte kitų gydymo variantų.

Nuo: Ernesta
2019-03-21
Sveiki,
Nugaros skausmai prasidėjo prieš aštuonis mėnesius. Prieš tai intensyviai sportavau. Darau mankštas, ėjau į masažus, bet niekas nepadėjo. Dariausi MRT tyrimą. Gal galėtumėte paaiškinti tyrimo rezultatus .
Skoliozės požymiai. L5 restrolistezė iki 4 mm. L 4–L5, L5–S1 diskai dalinai dehidratuoti. L5–S1 paramedialinė disko protrūzija kairėje iki 4 mm, nežymiai siaurinanti tarpslankselinę angą. AP 18 mm, tarp fasetų 23 mm. L1–L2, L2–L3, L4– L5 diskų pasipūtimai iki 3 mm. AP 18 mm. skersinis 22 mm. Yra osteochondrozės I požymių, yra smulkių Šmorlio išvaržų. L5– S1 disko protrūzija. Degeneraciniai požymiai stubro juosmes– kryžmens dalyse.
Ačiū!

Laba deina Ernesta,

Pagrindinė problema, kuri tikėtina sukelia jums skausmus jog penktas juosmens slankstelis yra pasislinkęs atgalios ašies atžvilgiu be to tame segmente tarp penkto slankstelio ir kryžkaulio formuojasi išvarža.

Nuo: nijole
2019-03-18
operavo gruodzio 5d blauzdikauli kartu su sveistikauliu dare jau du kartus nuotrauka ir koja negija

Laba diena ponai Nijole,

Reiškias apsunkintas pooperacinis gijimas reiktu pasikalbėti su operavusiu chirurgu dėl tolimesnės situacijos.

Nuo: Giedrius
2019-03-15
Laba diena
Gavau rengeno apraša; patiesinta fiziologinė lordozė L4 S1 1st intervertebrinė osteochondrozė
L4 S1 1st spondiloartrozė ,sanarinių ataugų tarpai susiaurėję.Man 36 m, labai prašau patarkit nuo ko pradėt ir ar tai išgydoma?

Sveiki Giedriau,

Taip tai išgydoma, nieko trgiško nėra tik netempkite gumos ir kreipkites į specialistą spręsti susidariusia problemą. Jei kils papildomų klausimų galite kreiptis info@osteomedika.lt">info@osteomedika.lt

Nuo: Laima.
2019-03-12
Laba diena,mano vyrui ant raktikaulio ,maždaug ties viduriu,atsirado guzas.skauda visą petį,guzaa kietas kaip kaulas nepaslankus.

Laba diena Laima,

Reikia kreiptis į klinikas kad atliktu jums nuotraukas išsiaiškinant kas ten per guzas.

Nuo: Laima
2019-03-05
Laba diena, gruodžio 29d. traumą patyriau bežaidžiant su vaiku, kelį trenkiau į durų staktą. Mėnesį laiko kojos visiškai negalėjau sulenkti, o dabar jau sulenkiu, atsitūpti dar pilnai negaliu, ištiesus koją jaučiasi tempimas, tvinksėjimas, kartais atrodo jog kelis kaista.
Gal galite pakomentuoti kojos kairiojo kelio MRT išvadą:
"MM pradinė intrasubstancinė degeneracija, duomenų už plyšimą nepakanka. Girnelės
sąnariniame paviršiuje I laipsnio chondromaliacija. Kelio sąnaryje nežymiai padaugėję skysčio."
Dekoju

Laba vakara ponia Laima,

Rimtų sužeidimų nuotrauką nerado plyšimų nėra. Matomai stiprus kelio sumušimas, patempimas.

Nuo: jurgita
2019-03-04
Sveiki,
Gal galite pakomenyuoti mrt išvadas? Vizitas pas traumatologą po savaitės. Labai skauda.
Pradinė gonartrozė, žymesnė lateraliniame kompartmente.
PF, girnelės fasetuose – I-II laipsnio chondromaliacija.
Girnelė įprastinės padėties.
Lateralinis meniskas – operuotas.
Medialiniame menisko degeneracija, ekstruzija.
PKR – patemptas.
Blauzdikaulyje, ties PKR tvirtinimusi, ~1,0 x 0,9 cm dydžio intraosalinė gangliono cista. Sąnariniame tarpe – laisvakūnis
Raiščiai, sausgyslės – n.y.
Kelio sąnaryje, su gaurelinėmis išaugomis, m.gastrocnemius billat burzose - padaugėję skysčio.
Medialinių krumplių priekinėje – medialinėje dalyje, ~ 0,4 x 0,6 cm dydžio laisvakūnis, ties PKR tvirtinimusi.

Laba diena ponia Jurita,

ana stipriai susidevėjo sąnariniai paviršiai, menisko ir kremzliniai audiniai patarčiau kreiptis dėl ydymo kol dar galima suktis iš padėties. Jei kils klausimų dėl gydymo prašom kreiptis info@osteomedika.lt">info@osteomedika.lt

Nuo: aldona
2019-02-27
Gerb. Gydytojau. Prašau atsakyti ką reiškia kompiuterinėje tomogramoje parašyta ''Lėtinio sakroileto požymiai'' Ačiū.

Laba diena ponia Aldona,

Tai Kryžkaulinio - klubakaulinio sąnario uždegimas


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.