Fragen Sie einen Arzt

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Mantas Norkūnas (Osteomedika, kineziterapijos klinika)

Į Jūsų klausimus apie nugaros skausmus, sportines traumas, sąnarių skausmus atsakys kineziterapeutas-osteopatas gyd.M. Norkūnas

Turbūt retai sutiksime žmogų, nežinantį kas yra nugaros, raumenų ar sąnarių skausmas, o Kineziterapija yra būtent tai, kas gali padėti. Šią sritį pasirinkau, nes mane sužavėjo gydymo metodai, kuriuos pritaikant prie kiekvieno paciento, galima surasti jiems tinkamiausią gydymą. Dėl pasukimo medicinos link esu dėkingas savo seneliui (žymus onkologijos chirurgas), kurio dėka didžiuojuosi tęsdamas šią kelionę. Nes tik sistemingas ir glaudus specialisto ir paciento bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą gydymą.

• Tarpslankstelinio disko išvarža;
• Osteochondrozė;
• Stuburo iškrypimas, ydinga laikysena, skoliozė;
• Stuburo slankstelio listezė;
• Kaklo ir pečių srities skausmas - Cervikalgija;
• Kaklo ir rankos skausmas, tirpimas – Cervikobrachialgija;
• Krūtinės ląstos, tarpumenčio skausmas – Torokalgija;
• Juosmens srities skausmas – Liumbalgija;
• Juosmens ir kojos skausmas, tirpimas – Liumboišalgija;
• Riešo kanalo (tunelio) sindromas;
• Sportinės traumos;
• Paties sąnario skausmas – Užšalęs petys;
• Alkūnės skausmas, epikondilitas – Tenisininko alkūnė;
• Achilo sausgyslės skausmas – Achilo tendinitas;
• Menisko pažeidimas, plyšimas;
• Raiščių pažeidimas, plyšimas;
• Ortopediniai susirgimai;
• Plokščiapėdystė;
• Kelio girnelės chondromaliacija – Bėgiko kelias

Mokymosi įstaigos:
2013m. Kineziterapijos bakalauras Valencijos Universitetas
nuo 2017m. Escuela de Osteopatia de Madrid

Darbo patirtis:
2013m. – 2014m Kineziterapeutas Futbolo klubo ,,FC Valencia"
2013m. - 2014m. Kineziterapeutas – Osteopatas Osteopatijos – Fizioterapijos Klinika ,,Invasa“ (Valencija, Ispanija)
2013m. – 2014m. Kineziterapeutas Universitetinė Ligoninė ,,La Fe de Valencia“ (Valencija, Ispanija)
2014m. - 2016m. Kineziterapeutas Vilniaus Universitetinė Ligoninė Santariškių Klinikos
Nuo 2016m. Kineziterapeutas – Osteopatas klinika ‘Osteomedika’

Papildoma informacija, baigti kursai:
2011m. Laisvo kybojimo pratimų koncepcijos (angl. Sling Excercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo kineziterapijoje aspektai.
2011m. Šiuolaikinės elektrostimuliacijos veikimo mechanizmas, dozavimas, principai, rūšys. Klinikinis efektas.
2011m. Modernios nugaros skausmo gydymo idėjos.
2012m. Osteopatia en el deporte
2012m. Curso oficial de Kinesio Taping nivel KT1, nivel KT2
2012m. Diagnostico de fisioterapia basado en el razonamiento clinico, tests especificos y anatomia palpatoria
2013m. Terapia manual del raquis Abordaje neuromusculoesquelético
2015m. OMI Visititing Professorship in Rehabilitation medicine Under the Auspices of Weill Medical College of Cornel University/Newyork-Presbyterian Hospital
2016m. Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir kineziterapija
2016m. Kineziterapijos Akademija,,Kaklinės dalies ištyrimas ir kineziterapija“
2018m. Máster en Osteopatía. Primer ciclo: Máster propio en las Disfunciones Neuromusculoesqueléticas. Columna cervical, Columna dorsal, Columna lumbar, Cintura pélvica, Cintura escapular Codo, muñeca y mano, Contenido no presencial: radiología, patología medica y metodología de la investigación

Klausimai ekspertui:

Alle Themen

Nuo: Justinas
2019-12-06
Laba diena, MRT išvada: Šlaunikaulio medialinėje pateliarinėje vagoje matomas ~ 0,7 cm pločio, per visą storį kremzlės defektas, su lokalia subchondrine degeneracija – IV laipsnio chondromaliacija. Šlaunikaulio medialinės pateliarinės vagos IV laipsnio chondromaliacija. Nuo ko pradėti gydymą? Lauksiu Jūsų atsakymo, Ačiū.

Sveiki Justinai,

Be kineziterapinio gydymo tikėtina, kad reiks vartoti gliukozaminą kremzlinio audinio regeneracijos paspartinimui. IV chondromaliacija sunkus laipsnis jei jūsų amžius neviršija 50m. manau helurono injekcijų neprireiks.

Nuo: Sergejus
2019-11-30
Sveiki mantai norėjau paklausti pries du mėnesius gavau kelio raiščio patepimo traumą darė mrt tai rado dešinio kelio nezymu eksudacinis sinovitas nedidelis kiekis skysčio sanaryje tai greičiausia potrauminis sinovitas prieš tai jaučiau skausmus bet db reabilitacija kinezioterapija ir kintamojo magneto procedūras lankau norėjau paklausti ar tai normalu jog po procedūros kelis gali paskaudeti ar pavyks atstatyti

Sveiki Sergėjau,

Taip kai procedūros metu kelis gauną apkrovą jį tampo, sukioja ir t.t. kitą dieną skausmas trumpams gali suintensyvėti, kad to išvengti arba neleit jam smarkiau susierzinti galite po procesūros jį pašaldyti.

Nuo: Tomas
2019-11-28
Sveiki,
jau keli mėnesiai kaip kenčiu nuo nemalonaus pojūčio gerklėje, lyg gumulo jausmo, ryjant seiles, vandenį jaučiu kažką panašaus į sutraškėjimą ar sujudėjimą, tačiau tipinio gerklės skausmo nėra visai. Smaugimas kakle praktiškai pastovus. Nuo vaikystės turiu ydingą laikyseną, sėdžiu taip jog dažniausiai pakaušis liečiasi į nugarą, o kaklas lyg išlenktas. Mano viena darbo dalis grynai sėdima, o kita kupina judėjimo nešiojant nelengvą techniką. Pastebiu, kad kaklas traška taip pat, tiek sukinėjant jį, tiek ilgiau pasedėjus vienoje padėtyje, beje išsitiesiant dažnai smarkiai traška ir krūtinės kaulai, taip pat pečiai. Šiuo metu dažnai juntamas nekoordinuotumas, užmeta į šonus, blogai miegu, dažni galvos ar smilkinių skausmai, keistas pojūtis juose, skauda akiduobes, skruostus. Padarius rentgenogramą paaiškėjo, kad yra 5-7 slankstelių osteochondrozė, ištiesinta lordozė bei spondiliozė. Ar galėtų šios išvados turėti bendro su mano išvardintais simptomais? Iš anksto labai dėkoju už atsakymą.

Sveiki Tomai,

Jūsų nupasakoti simptomai sukelti parasimptikos sutrikimų greičiausiai 7, 8 ir 9 nervo parasimpatikonijos galimai sukeltos struktūrinių pokyčių dar galimas variantas n. vagus ortrosimpatikonija ir jo sutrikimas C7-T4 sementuose. Reikia atlikti nemažai testų, kad būtu kas aiškiau. Jei kils detalesnių klausimų rašykite info @osteomedika.lt

Nuo: Sigitas
2019-11-21
Sveiki,
man 65 metai, turiu antsvorį, daug metų padidintą kraujospūdį, dėl šios priežasties, kasdien naudoju vaistus, taip pat yra suaugę mano stuburo slanksteliai ir toje vietoje, kai operuoti nepataria.
O paklausti noriu visai ko kito.
Maždaug pusmetį, keletą naktų per savaitę, pabundu nuo kojų deginimo, niežėjimo. Niežti nuo blauzdų iki JOKIŲ IŠBĖRIMŲ NĖRA, niežėjimas stiprus, jis praeina, kai kojas iki kelių panardinu į šaltą vandenį ir taip keletą kartų per naktį. Prašau, atsakykite, kokios tai gali būti ligos simptomai? Ačiū. Pagarbiai - Sigitas

Sveiki Sigitai,

Šie siptomai susije su jūsų stuburų, jei nėra jokios išorinės odos epidermio reakcijos tikėtina, kad tai neurologinė problema. Tačiau dėl visą ko patarčiau apsilankyti pas dermatologą kraujo tyrimų, kad patikrintų situaciją.

Nuo: Valerija
2019-11-20
Sveiki! Gavau stipru sutrenkima, 2 savaites vaikščiojau su ryškia melyne po akimi, o dabar - didelis, skausmingas guzas po paakiu, ten kur yra kaulas. Ar jis praeis ? Nuo sutrenkimo praejo menuo, atrodo negraziai ir skauda.

Laba vakara Valerija,

Paakiu sumušimai nėra mano sritis reikėtu klausti traumatologo, šie sumušimai laikosi ilgai. Apsilankykite pas specialistą jei skausmas neįprastai didelis ir vis dar jautri palpacija, galimas pažeidimas n. ocular arba trišakio nervo maxiliarinė atšaka.

Nuo: sergiejus
2019-11-18
Laba diena,
gavau magnetinio rezonanso išvadą. Kelio skausmais skundžiuosi jau apie 3 metus. Vis sakydavo čia dar labai blogo nieko nėra. Taikė blokadą, kaip jau paeiti nebegaliu paskyrė magnetinį tyrimą. Diagnozė: II-III st. medialine kelio, I-II st. PF sanariu artroze. II-IV laipsnio chondromaliacija, platus subchondrinis pažeidimas medialiniuose krumpliuose. PKR degeneracija. MKR tendinoze, Pellegrini-Stieda pažeidimas,saikingas bursitas. M.gasrocnemius medialines galvos sausgysles tenosinovitas/ bursitas. Menisku degeneracija, MM ektruzija, plyšimai. Laisvi kunai. Sinovitas. Beikerio cista. Klausimas paprastas nuo ko pradėti gydymą.

Sveiki Sergėjau,

Reikalingas kineziterapinis kelio sąnario gydymas, patarčiau gumos netempti nes kitaip ne užkalnų galimas protezavimas. Kelio girnelės chondromaliacija gydyti galimas daiktas reikės papildomai taikyti helurono injekcijas, su plyšimu nieko negaliu pakomentuot neaišku kokio lygio tas plyšimas. Jei kils papildomų klausymų galite rašyti info@osteomedika.lt

Nuo: Kristina
2019-11-12
Laba diena,
Jau keli mėnesiai skauda kairės kojos kelieną. Kairiojo kelio sąnario MRT:
Judesių aetefaktai.
Abiejų meniskų degeneracija/degeneraciniai plyšimai. Medialinio menisko kūno ekstrūzija. Žymi PKR mukoidinė degeneracija. Šlaunikaulyje ir blauzdikaulyje ties pakitusiu raisčiu susidariusios cistos.UKR ir kolateraliniai raiščiai neplyšę. Tarp UKR ir medialinio menisko užpakalinio rago susidariusi cista su pertvaromis. Dydis- 19x 6x19 mm.
Girnelė įprastoje vietoje, patelofemoralinio sąnario II-III laipsnio chondromaliacija. Kelio sąnario medialinės dalies II laipsnio, lateralinės II-III laipsnio chondromaliacija. osteofitai. Pes anserinus burzitas. Nedidelis kiekis skysčio kelio sąnario ertmėje.
Išvada.
II-III laipsnio chondromaliacija. Abiejų meniskų degeneracija/degeneraciniai plyšimai. Medialinio menisko kūno ekstrūzija. Žymi PKR mukoidinė degeneracija. Tarp UKR ir medialinio menisko užpakalinio rago susidariusi cista su pertvaromis. Pes anserinus burzitas.
Noriu Jūsų paklausti ar reikalinga operacija? Aš keli mėnesiai raišuoju, negaliu pilnai sulenkti kojos, negaliu atsitūpti. Ar įmanoma visą tai pagydyti kineziterapijos pagalba? Lauksiu Jūsų atsakymo, Ačiū.

Laba diena ponia Kristina,

Priklausomai nuo jūsų amžiaus galimas atstatymas ir be operacijos. Tačiau jei vyksta kelio sąnario blokai/užstrigimai judesio metu tuomet jau reikalinga menisko operacija. Chondromaliacija tikėtina išgydyti be operacijos galimai gali tekti papildomai taikyti kontizono injekcijas.

Nuo: Ernesta
2019-11-10
Sveiki, Nuo liepos mėnesio prasidėjo krūtinės skausmai, kairės pusės rankos tirpimas, išsityriau išsamiai dėl širdies, tai diagnozė Torokalgija, neurologo buvo paskirti vaistai nuo uždegimo , sugėrus kursą jų buvo praėję kokiam mėnesiui, dabar grįžau sportuoti į sporto salę ir vėl prasidėjo skausmai. Dar pasidariau masažų kursą, magneto procedūras ir mankštas. Vaistų nebenoriu, nes po jų labai negerai skrandžiui man. Ga kažką rekomenduotumėte? Ar galiu sportuoti salėje su treneriu su lengvas svoriais? Ir ar gali esant Torokalgijai šiek tiek didėti pulsas( būtent skausmo metu)? Nes buvau išsigandusi, kad čia širdies problemos, bet gydytojai net keli tvirtina, kad ne. Pas mane dažniausiai žemesnis spaudimas, o pulsas kartais pakyla ramybės būsenoje iki 80-90. Bet kol nebuvo skausmų pulsas žemesnis (60-70).

Laba diena ponia Ernesta,

Jei yra galimybė kreipkites info@osteomedika.lt galimas torokalinio segmento T3-T5 sutrikimas sukeliantis ortrosimpatinės sistemos sensatizaciją ir širdies permušimus.

Nuo: Faustina
2019-11-09
Laba diena.Padarytas klubu MRT.Kairės gūžduobės priekineje dalyje 2,7-1,3-1,9 cm. sagitaliai sklerozuotais kontūrais cistiniai,gailiai su dujine degeneracija židiniai,turintys ryšį su sąnarinėmis deng.plokštelėmis,šalia minkštuose audiniuose kelios smulkios cistos.Deš. puses matmenys 1-1,8-1 cm.Deš.šlaunikaulio galvojs medialinėje apatinėje dalyje židinys panašus į enchondroma.Ramybės būsenoje man retai skauda kairį klubą,tačiau paėjus apie 100m man pradeda skaudėti ir skausmas eina iš sėdmenų,kirkšnies iki kelio .Labai prašau padėkit man išsiaiškinti skausmų priežąsti,nes aš jau vargstu 2 metus.Nepadeda net rebilitacijos.Gal būt priežąstis stubure nors aš dariau blokadą stubure 2 kartus ,bet nepadėjo. Dėkoju už atsakymą.

Laba diena ponia Fausta,

Jums klubo sąnaryje rado daugybinius cistinius darinius kurie, judesio metu galimai sukelia trintį provokuojančia uždegiminius skausmus. Patarčiau susitikti su chirurgu Ortopedu-Traumatologu pasikonsultuoti ar jūsų atvėju reikalinga chirurginė intervencija. Ne reabilitacijos metodikomis mažai tikėtinas cistų pašalinimas.

Nuo: Marija
2019-11-03
Sveiki,
jau keletą mėnesių jaučiu skausmą/nepatogumą nugaros juosmens dalyje sėdint ir gulint, pasidariau MRT ir norėčiau, kad "išvesrtumėte" į paprastų žmonių kalbą, kas tai ir ką turėčiau daryti toliau. MRT išvados: "Juosmeninėje dalyje nedideli degeneraciniai pakitimai. L4/5 diskas pasigaubęs."

Ačiū iš anksto.

Laba diena ponia Marija,

nežymus juosmeninės stuburo dalies susidevėjimas greičiaisiai susidavėja tarpslanksteliniai diskai paveikti pirminių osteochondroziniu procesu. Galimas variantas, kad simptomatiką jums sukelia minkštieji audiniai ne stuburas. Jei yra galimybė galite kreiptis info@osteomedika.lt išspręsime susidariusią situaciją.

Nuo: Vaclovas
2019-10-08
Sveiki, stuburo juosmeninės dalies dviejų krypčių rentgenogramoje matyti pakrypusi stuburo ašis į dešinę pusę. L4 apie 7mm anterolistezė, L1/2 susiaurėjęs tarpslankstelinis tarpas, subchondrinė sklerozė. L4/5/S1 susiaurėję tarpslanksteliniai tarpai.Kraštinės ataugos, susiaurėję facetiniai sąnariniai tarpai.
-----------------
pastovus skausmas vaikštant. Koks būtų Jūsų daktare patarimas dėl tolimesnio gydymo ar operacijos. Man 82 metai.

Sveiki Vaclovai,

Aš visuomet esu prieš operacijas kol nebuvo padaryta viskas kas įmanoma, kad jos išvengt jei jau niekas nebepadeda ir kyla riziką nevaldyti kojų tuomet operacija neišvengiama. Jūsų vietoje dėčiau visas pastangas į kineziterapiją, fizioterapija turint omenyje jūsų amžių operacija rizikingas variantas dėl tolimesnio pooperacinio atsistatymo. Gydymo pajėgumus nukreipčiau į L4 slansktelio listezę.

Nuo: Rasa
2019-09-29
Laba diena. Gerb.Gyditojau. Norejau jusu paklausti kad galetu buti. Man buvo pradeja skaudet nugaros apacia, dabar toks maudziantis skausmas perejo y desine puse y apacia ir kartais toks maudziantis kaip karstas skausmas eina y desines puses virsu ir apima visa nugara ir vel praeina kartais jaucias desinei dubens kaulas skaudus kaip pasisukineju arba kaip pasilenkiu toks kaip karstas butu jausmas. Aciu jums labai uz atsakyma.

Laba diena Rasa,

Panašu tarp patempimo ir periferinių nervų neuralgijos galimo uždegimo. Jei yra galimybė patarčiau kreiptis apžiūrai. Galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Daiva
2019-09-27
Laba diena. Gal galite kažką pasakyti apie mentės kinezika. Ar yra koks gydymas?

Laba diena ponia Daiva,

Nesupratau ka turite omenyje ,,mentės kinezikas,,

Nuo: Martynas
2019-09-23
Sveiki.turim 2.6 metu mergyte ir po maudyniu viena diena ji pradejo šlubčioti ir ima uz kelio,kita ryta atsikelus visa diena vistiek buvo tas pats. Esame uzsienyje ir nezinome kaip daryt,ar cia kelio sanarys ar kazkas gali but rimciau.aciu uz info

Sveiki Martinai,

Galimai susižeidė kelio sąnarį apsilankykite pas fizioterapeutą jei bus neaiškumų jie padarys papildomas nuotraukas.

Nuo: Akvile
2019-09-20
Laba diena,
Esu labai sunerimusi. Nežinau ar taip būna, bet aš jaučiu savo uodegikaulį, atrodo lyg jis yra išorėj, labai išsikišęs..tiesiog jaučiu tą kaulą.. ar tai yra nenormalu?
Dekoju už Jūsų atsakymą.

Laba diena ponia Akvile,

Jums reikėtų kreiptis į Ortopedą traumatologą galimas daiktas, kad uodegikaulis užlinko ir jaučiasi sėdint.

Nuo: Agne
2019-09-17
Sveiki.
Norejau paklausti kokios tai ligos pozymis galetu buti ir ar tai kokia nors liga ir ka reiketu su tuo daryti? Mano kaklas yra visada sustinges, prie to pacio ir tarp menciu skausmas nemazas, o pries kelis menesius skausmas pradejo eiti ir i kaire ranka, toks kaip tirpimas labiau, taip pat siek tiek ir i kaires puses blauzda bei pirstus, prie to pacio dar kartais pajauciu ir stipru sugelima krutineje. Kartais toks jausmas kad visa kaire puse kazkokia tirpstanti. (Del sirdies tikrinausi, nieko nera).

Laba diena ponia Agne,

Galimas miofascijinės grandinės sutrikimas kas galėtų trikdyti kairės pusės ortrosimpatiką ir sukelti raumenų tempimus tirpimus kas tai sukelia problemos ciurnoje/pėdoje, kryžkaulio-juosmens segmento jungties sutrikimas ar kaklinės-krūtininės stuburo dalies sutrikimas negaliu pasakyti neištyręs. Jei kils papildomų klausimų galite rašyti info@osteomedika.lt

Nuo: Diana
2019-09-06
Laba diena,
Gal galite pakomentuoti ką reiškia MRT tokia išvada. Ar tai labai rimta ir ar skubiai reikia kreiptis į traumatologą.
Medialinio mesnisko nespecifiniai intrasubstanciniai pakitimai užpakaliniame rage. (I°pagal Lotysch)

Laba diena ponia Diana,

Matomi degeneraciniai pakitimai, plyšimų nėra. Operuot nereikia patarčiau geriau kreiptis į kineziterapeutus.

Nuo: Janina
2019-09-01
Sveiki,

Gal galite pakomentuoti MRT tyrimo išvadą:

Sąnariniuose paviršiuose nežymi II laipsnio, F2 zonoje lokali IV laipsnio chondromaliacija. Lateralinio
menisko kūno viduriniame sluoksnyje degeneracija, plyšimo nematyti. Posterolateraliai ties menisko
išoriniu kontūru šalia m.popliteus sausgyslės, panašu, susijusi su jos bursa, gangliono cista.

Gal galite parekomenduoti gydymo eigą? Ar tai labai rimta? Ar tiktų šiuo atveju leisti Hialurono rūgštį į kelio sąnarį?

Labai ačiū už atsakymus!

Laba diena ponia Janina,

Jums dalinis girnelės stiprus susidevėjimas tačiau mažas plotas, pakinklyje susidariusi cista. Helurono injekcija manau bus veiksminga ir nuims nemažai skausmo tačiau reikalinga ir kineziterapija nes vien injekcijos efektyvių rezultatų neduos. Dėl papildomos informacijos apie gydymą galite rašyti info@osteomedika.lt

Nuo: Ernesta
2019-09-01
Sveiki, jau 4 men sutine keliai ir raudoni, ypatingai pablogeja atsistojus, pradeda lyg deginti. Taip pat atsirado traskejimas daugiau desiniame kelyje is pradziu isorineje o dabar ir priekineje puseje. Darytas MR-nezymus eksudacinis sinovitas. Jau buvau pas traumatologa, israse tik priesuzdegiminiu vaistu ir daugiau padeti negali. Teko labai daug vaikscioti pries atsirandant sitiems simptomams is pradziu apeme desini keli, po keliu savaiciu ir kairi, atsirandant raudonumui aplink kelius buvo truociojimo jausmas, dabar trukciojimas atsiranda ir kituose raumenyse. I ka dar kreiptis ir kaip pagerinti bukle? Man 27, nesu turejusi traumu.

Laba diena Ernesta,

Galite pasidaryti papildomai kraujo tyrimus jei MRT nieko neparodė galbūt yra koks reumatinis autoimūninis uždegimas kraujo tyrimas turėtų tai parodyti. Daugiau sunku kažka pasakyti reikėtu pamatyti gyvai jei bus noro galite kreiptis info@osteomedika.lt

Nuo: Ernesta
2019-09-01
Turiu keliu sksusmus, jie tinsta, rausta ypatingai stovint pradeda rausti ir degti, todel labai ribotas judejimas. Darytas kelio MR, rastas nezymus eksudacinis sinovitas. Keliai pradejo trasketi, buvau pas ortopeda, sake nieko rimto, bet nepraeina tinimas ir raudimas, sanariai padideje. Bijau, kad sanariu bukle neblogetu nieko nedarant. Taip pat skauda apatine nugaros dali, bet su tuo galiu gyventi, kojos neleidzia judeti :/ Gal kineziterapija padetu?

Laba diena Ernesta,

Taip kineziterapija viena iš esminių gydymo variantų.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.