Supermaistas iš kalnų mumijo. Kaip jį išsirinkti?
2023 m. vasario 7 d.
Mumijus - kieta dervos pavidalo medžiaga, aptinkama uolų plyšiuose ir aukštai kalnuose įvairių formų gabalais. Mumijus kitaip dar žinomas mumijo, shilajit ar mumio vardais. Jis susiformuoja, kai slegiami augalai ir mikroorganizmai sutankėja ir per šimtus metų tampa vienalyte mase. Mumijo- natūralios gamtos fermentacijos produktas. Šiame straipsnyje sužinosite kokią mumijo formą geriausia vartoti, taip pat kokios formos ir kokiuose regionuose egzistuoja ir kuo jos skiriasi. Mumijo kaip galutinis produktas pateiktas vartotojui gali būti skystas, miltelių, tablečių, kapsulių, lašų ar dervos pavidalo. Forma priklauso nuo to, kiek drėgmės yra produkte. Pažvelkime atidžiau į populiariausių formų privalumus ir trūkumus, iš kur mumijus atkeliauja ir kaip pasirinkti sau tinkamiausią.
Mumijo derva
Derva atrodo kaip lygi pasta, tiršto vasaros medaus pavidalo, kuri paprastai yra juodos arba labai tamsiai rudos spalvos. Delne ji turėtų tapti lipni; o jei ji buvo laikoma šaldytuve, turėtų tapti trapi ir kieta. Žmonės mėgsta ištirpinti šią formą vandenyje, kavoje, arbatoje ar vaisių kokteilyje.
Dervos pranašumai yra tie, kad ji yra grynesnė, nes yra minimaliai apdorojama ir dėl to turi daugiau naudingųjų medžiagų palyginus su milteliais ar kapsulėmis. Derva gali atkeliauti ir iš Altajaus, ir iš Himalajų, bet jos skiriasi. Himalajų mumijus randamas Nepale, Kazachstane, Indijoje, Pakistane. Himalajų derva yra sodresnio ir aitresnio skonio, nors ir ganėtinai panašios spalvos. Beto ji įprastai laikoma aukštesnės kokybės ir yra brangesnė.
Mumijaus derva
Skystas mumijus
Skystas mumijus primena tamsesnę, blizgesnę kanapių aliejaus versiją, kurios konsistencija yra pusiau tiršto skysčio. Jei tinkamai laikysite, skystą ekstraktą lengva naudoti ir jį galima gerti tokį, koks yra, arba pridėti į mėgstamus gėrimus. Sausoje aplinkoje laikomas skystas mumijus praranda drėgmę ir sukietėja, todėl į jį reikia vis įpilti vandens. Skystas mumijus įprastai yra pagaminamas į dervą įpilus vandens.
Kietas mumijus
Kietas mumijus atrodo labai panašus į mumijaus dervą, tačiau iš tikrųjų yra tirštesnis, labiau koncentruotas ir kietesnis, turi mažiau blizgesio. Kaip ir mumijo derva, jis turi sukietėti šaldytuve ir suminkštėti delne. Paprastai jis ištirpinamas šiltame vandenyje ar gėrimuose, tačiau daugeliui žmonių taip pat patinka leisti nedideliam kiekiui ištirpti po liežuviu.
Tai klasikinė mumijaus forma, naudojama Ajurvedos tradicijoje. Toks mumijus yra šiek tiek labiau apdorotas nei dervos forma, nes džiovinamas ilgiau, kad būtų pasiektas galutinis rezultatas. Nepaisant to, tai labai stabili mumijaus forma su didžiausia mineralų koncentracija, darant prielaidą, kad jis nebuvo perkaitintas.
Mumijaus milteliai
Mumijaus milteliai būna įvairių atspalvių: rudos, juodos ar gintaro. Ši mumijaus forma yra apdorojama, pavyzdžiui, džiovinant šalčiu, kol ji tampa milteliais. Kai kurie žmonės mieliau naudoja miltelių pavidalą, norėdami ištirpinti vandenyje arba dėti į mėgstamus šaltus gėrimus, pavyzdžiui, kokteilius. Bet ištirpinti skystyje lengva ir dervos pavidalo, šviežią mumijo.
Tiesą sakant, tikrai sunku rasti patikimą mumijaus miltelių šaltinį. 95% visų turimų miltelių yra blogai pagaminti dėl per didelio kaitinimo arba iš tikrųjų yra padirbtas produktas, pagamintas sumaišius kai kurias humusines medžiagas, mineralus ir fulvo rūgštį. Tai dar viena priežastis, kodėl mumijaus milteliai taip pat yra pigesnis pasirinkimas.
Norėdami patikrinti, ar jūsų milteliai yra autentiški, paimkite nedidelį kiekį ir palikite juos lauke, kad būtų santykyje su oru. Jie turėtų sukietėti per 1-3 dienas. Be to, kaip ir visos kitos mumijo formos, jie turėtų lengvai ištirpti vandenyje, nepalikdami jokių dalelių ar nuosėdų. Nevartokite, jei vandens spalva yra per juoda, balta ar ryškiai oranžinė – jei vartojimui naudojate mažus kiekius, ištirpę mumijaus milteliai turi būti rudos spalvos.
Mumijo tabletės/lašai
Mumijaus tabletės iš esmės yra pagamintos iš mumijaus miltelių, kai milteliai presuojami į tabletės formą. Jie turėtų atrodyti juodai rudos spalvos ir kai kuriems žmonėms juos lengviau nuryti. Dozavimas taip pat yra iš anksto nustatytas, todėl nereikia matuoti.
Mumijaus kapsulės
Mumijaus kapsulėse paprastai naudojami milteliai. Kapsulės gali būti bet kokios formos, dydžio ar spalvos. Šis mumijo tipas nėra pats geriausias, nes ir vėl sunku rasti autentišką produktą, kuriame būtų geros kokybės milteliai be rišiklių ir užpildų. Kapsulė, kurioje yra milteliai, taip pat kenkia galutinio produkto kokybei, nes ji pati gaminama iš želatinos, joje gali būti glicerolio, sorbitolio ar kitų medžiagų.
Kodėl dervos pavidalo mumijus laimi
Manome, kad dervos pavidalo mumijo yra geriausia forma, nes tai yra gryniausias- mažiausiai rafinuotas produktas. Be to, jis yra geriausiai įsisavinamas tiek žarnyne, tiek laikant po liežuviu.
Mumijo gali būti kilęs iš skirtingų geografinių regionų, ar žinote iš kur atkeliauja kokybiškiausias?
Pagal geografinę kilmę
Priklausomai nuo to, iš kur mumijų gaunate, skiriasi mineralų pėdsakų sudėtis, gryninimo metodai, medžiagos susidarymo būdas ir klasifikacija. Nepaisant šių skirtumų, visas mumijus pasižymi panašiomis savybėmis- tiekti maistines medžiagas į jūsų ląsteles ir sustiprinti bendrą savijautą, pakelti testosterono kiekį, suteikti žvalumo ir subalansuoti organizmą.
Himalajų kalnų mumijus
Aukščiausios kokybės mumijus kilęs iš Himalajų kalnų, kur įspūdinguose aukščiuose jis yra randamas ir kur kultūra seniai naudoja ir gerbia šį supermaistą.
Himalajų mumijus, dar žinomas kaip Silajeet, Shilajeet arba Shilajatu, yra surinktas iš visame pasaulyje žinomų Himalajų kalnų. Šio mumijaus rinkimo būdas yra beveik identiškas Altajaus būdui, skirtumai atsiranda dėl skirtingų ekosistemų ir surinkimo aukščių.
Himalajų mumijus turi stipriausią ryšį su induizmo mitologija ir senovės Ajurvedos medicinos sistema. Daugiau nei 5000 metų ši, atrodytų, pirmapradė substancija buvo gerbiama įvairiuose indų, vedų ir induistų tekstuose, tokiuose kaip Charaka Samhita; kurie sudarė Ajurvedos ir daugelio šių dienų Indijos medicinos praktikų pagrindą. Mumijus buvo ir tebėra vienas iš svarbiausių vaistų Ajurvedoje, Siddha ir Unani Tibeto medicinoje.
Šiais laikais šiuolaikinės technologijos iš esmės pakeitė senus tradicinius metodus ir didžioji jų dalis apdorojama kruopščiai kontroliuojamomis sąlygomis. Yra keletas gerų Himalajaus mumijo tiekėjų, kurie neperkaitina jo, stengdamiesi išlaikyti prigimtinį maistingumą. Geriausia mumijaus forma yra nevirta, nes ji nepraranda gerųjų savybių.
Himalajų mumijus pagal Ajurvedą dar skirstomas į keturis tipus, kuriuos kai kurie žmonės klaidingai supainiojo su mumijaus klasifikavimo sistema. Kai matote mėlyną. raudoną, baltą ar juodą mumijų, tai reiškia ne medžiagos spalvą, o vietas, iš kurių buvo surinktas mumijo. Ši „specifikacija“ griežtai taikoma tik Himalajų mumijui.
Yra keturios skirtingos kategorijos: juoda (geležies), auksinė (raudona), sidabrinė (balta) ir varinė (mėlyna). Mumijus, gaunamas iš vienos iš šių skirtingų rūdų, yra papildomos tos rūdos mineralų.
Galų gale, visas grynas mumijus yra turtingas mineralų ir naudingas jūsų sveikatai.
Mumijus iš Himalajų
Altajaus mumijus
Altajaus mumijus vietiškai vadinamas mumiyo, mumijo, mumie, momio arba mumija, o tai reiškia „išgelbėti ar išsaugoti kūną“.
Vieni populiariausių Altajaus mumijo yra surinkti Sibire, kur didelės kalnų grandinės dalys buvo žmogaus nepaliestos. Mumijus paprastai renkamas 3000- 4000 metrų aukštyje. Aukščiausias Altajaus taškas yra Belukha, kuris yra 4506 metrų aukštyje.
Kai vanduo teka per kalnus vasaros mėnesiais, mineralinis eksudatas iš uolienų ištirpsta vandenyje kartu su daugeliu kitų organinių medžiagų ir mineralų. Tada šie prisodrinti vandenys prasiskverbia į plyšius arba per uolų plyšius į kalnuotus urvus. Galiausiai vanduo išgaruoja, palikdamas neapdorotą mumijų plutos ar nuosėdų pavidalu.
Mumijaus spektrinės analizės mineralinių komponentų sudėtis įprastai parodo, kad jis gali skirtis ir nuo vietovės, ir nuo regiono, nes vis tik tai yra augmenijos fermentacijos produktas.
Vietiniai Altajaus gyventojai naudoja mumijo kaip tradicinės medicinos praktikos dalį. Ši neapdorota forma gali būtų paimta tiesiai iš kalnų ir išvalyta naudojant kalnų upelius. Jis ištirpinamas, palaikomas žemoje temperatūroje ir paliekamas pastovėti, kad didesnės dalelės pakiltų į viršų, prieš nusausinant. Tada jis sijojamas per kelis sietus, kad būtų pašalintos smulkesnės dalelės.
Paskutinis procesas yra džiovinimas, kuris šiais laikais paprastai atliekamas naudojant šiuolaikines technologijas, kad iš mumijaus būtų išgarinama drėgmė kontroliuojamoje temperatūroje. Priklausomai nuo to, kiek jo išgarinate ar koncentruojate, galutinis rezultatas yra skystis, derva arba milteliai.
Altajaus mumijus arba mumijo šiek tiek skiriasi nuo Himalajų mumijaus dėl surinkimo aukščio ir mineralų sudėties. Kai kurie jį laiko B klasės mumijumi, nes jis renkamas šiek tiek mažesniame aukštyje. Dėl to jis gali turėti mažiau naudingųjų medžiagų, todėl pardavimais nusileidžia Himalajų mumijui. Altajaus mumijus idealiai tinka sodui- laistyti augalus, naminiams gyvūnėliams ir tiems, kuriems užtenka mažiau naudingųjų savybių turinčios medžiagos.
Pati kokybiškiausia – juoda, spindinti, minkšta mumijaus derva iš Himalajaus kalnų. ‘Nordlab’ mumijus yra grynas, autentiškas, aukščiausios kokybės ir atkeliauja iš Himalajaus kalnų. Jis yra visiškai saugus, nes sertifikuotas nepriklausomoje laboratorijoje Lietuvoje. Internetinėje svetainėje galite rasti ir sertifikatus. Biofotoninio stiklo indeliai apsaugo ir išlaiko natūralias mumijaus savybes gerokai ilgiau.
Ieškokite ‘Nordlab’ prekės ženklo!
Ieškokite kokybiško gryno mumijaus: