Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataDializėSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Sugrąžintas regėjimas visiškai pakeičia gyvenimą

2017 m. gegužės 18 d.

Kiekvienas, kam akiniai – ne madingas aksesuaras, bet būtinybė, ne kartą pagalvojo, koks būtų puikus gyvenimas jų atsikračius. Ir tai tiesa. Po regos korekcijos lazeriu į pasaulį pažvelgus be akinių, jis atsiskleidžia visiškai naujomis spalvomis. Po korekcijos galima pamiršti ne tik akinius, bet ir kontaktinius lęšius. Operacija išsprendžiamos trumparegystės, toliaregystės ir astigmatizmo problemos, pagerėja regėjimas ne tik dieną, bet ir naktį, galima pamiršti vargus ne tik vairuojant su akiniais, bet ir kitas akiniuočius nuolat persekiojančias kasdienes bėdas.

Ko vertas vien malonumas suvokti, kad gali vaikščioti be skėčio lyjant šiltam vasaros lietui, o žiemą nesijausti staiga trumpam apakusiam, kai iš šalto oro įžengi į šiltą patalpą ir akinių stiklus staiga nugula rasos sluoksnis... Pagaliau su niekuo nepalyginamas jausmas supratus, kad gyvenime nebebus situacijų, kai savęs klausi: „O kas, jei pamesiu (sudaužysiu) akinius?“

Gyvenimas be akinių tampa nuostabesnis, o sportas – dar malonesnis. Nepriklausomai nuo sporto rūšies, geras regėjimas, be jokios abejonės, suteikia galimybių pasiekti geresnių rezultatų. Juk daug lengviau spardyti kamuolį, kai nereikia galvoti apie kontaktinius lęšius. Ką jau kalbėti apie bėgiojimą ar važinėjimąsi dviračiu: geras regėjimas padeda geriau orientuotis, išvengti susidūrimų ir avarijų.

Maži vaikai tokie mieli, kad neįmanoma nepaimti jų ant rankų. Puiku, kai bendravimo su mažyliu nesugadina nuo jūsų nosies netikėtai nuplėšti akiniai. Leisti laiką su vaikais gamtoje, žaidimų aikštelėje ar padėti nusiprausti garų sklidiname vonios kambaryje bus daug smagiau, nes nekils problemų dėl akinių.

Bendravimas ir pramogos išėjus iš namų tampa kur kas malonesnės, nes nebereikia išgyventi dėl akiniuočio komplekso (be akinių atrodau geriau, bet ką darysi...). Sutikite – gyventi tampa tikrai paprasčiau, nes nereikia sukti galvos, kaip nepamesti akinių ar kontaktinių lęšių!

Galima pamiršti ir nuolatines išlaidas akiniams bei kontaktiniams lęšiams. Kokybiški ir gražūs akiniai kainuoja nemažai, be to, juos reikia nuolat atnaujinti: bėgant metams kinta mados, akinių lęšiai susibraižo, rėmeliai išklimba. Tas pats ir dėl kontaktinių lęšių – juos būtina nuolat keisti, prižiūrėti ir rūpintis higiena, o tai kainuoja ne tik lėšų, bet ir laiko. Atlikus regos korekciją lazeriu, šios investicijos ir rūpesčiai dingsta kaip nebuvę.

Kas gi ta lazeriu atliekama regos korekcija, kuri suteikia galimybę mėgautis gyvenimu be akinių? Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologė mikrochirurgė Lolita Jotautienė.

Kada galima atlikti operaciją?​

Regos korekcijos lazeriu operaciją galima atlikti ne jaunesniems kaip 18 m. žmonėms, kai akys visiškai susiformuoja ir stabilizuojasi rega. Nepilnamečiams operacija atliekama tik labai išimtinais atvejais. Operaciją rekomenduojama atlikti iki 45–50 m., nes vėliau korekcija gali būti netikslinga dėl prasidėjusių amžiaus įtakojamų pokyčių akyse.

Net jei paciento amžius tinkamas atlikti regos korekciją lazeriu, apie 8 proc. jos pageidaujančiųjų išgirsta neigiamą medikų atsakymą. Dažniausiai „ne“ išgirsta pacientai, kurių ragenos audinys yra silpnas. Tai nustatoma išsamiai ištyrus akis. Negali būti operuojami sergantieji keratokonusu (dėl silpno ragenos audinio kinta ragenos forma, ji plonėja). Taip pat nėra tikslinga regos korekcija lazeriu, jei žmogus serga katarakta, amžine geltonosios dėmės degeneracija ar glaukoma. Tai ligos, kurių pasekmei – prastėjančiam regėjimui – gydyti lazerinė regos korekcija nėra efektyvi.

Gydytoja oftalmologė mikrochirurgė L. Jotautienė sako, kad kartais dėl operacijos kreipiasi pacientai, sergantys ūmiu akies uždegimu. Šiuo atveju medikų „ne“ yra laikinas. Išgydžius uždegimą, po 2–3 savaičių galima galvoti apie regos korekciją lazeriu.

Ištyrimas ir tinkamiausio metodo parinkimas

Prieš regos korekcijos operaciją atliekamas išsamus akių tyrimas, kuris paprastai trunka apie pusantros valandos. Ištiriami visi akies struktūros ypatumai, nustatoma, ar saugu atlikti operaciją. Sprendžiama, koks metodas būtų tinkamiausias ir efektyviausias konkrečiam pacientui, atsižvelgiant į akių  būklę, gyvenimo būdą ir lūkesčius.

Gydytoja L. Jotautienė sako, kad kartais dėl regos korekcijos kreipiasi pacientai, kurių rega nėra labai prasta, bet gyvenimo būdui ar pomėgiui, pavyzdžiui, šaudymui, ji turi būti labai gera. Tokiais atvejais operacija tikrai gali padėti. Jei rega labai bloga, galimybė atlikti operaciją priklauso ir nuo ragenos storio. Jei ji plona, kartais nepavyksta visiškai pašalinti trumparegystės, bet galima labai pagerinti regėjimą. Tuo tikslu kuriamos ragenos audinį tausojančios programos, pvz., „Smartpuls“. Moderniausi naujos kartos lazeriai gali dirbti šia programa.

Pati operacija labai paprasta – vienos akies tetrunka 5–7 minutes. Ji atliekama nesukeliant skausmo, nes prieš operaciją naudojami akis visiškai nuskausminantys lašai. Iš paciento teprašoma per operaciją gulėti ramiai ant nugaros ir fiksuoti žvilgsnį į žalią lemputę, kurią jis mato procedūros metu. Į operuojamą akį įstatomas vokų plėstuvas, kuris padeda pacientui nemirksėti.

Per operaciją keičiama tik ragenos forma. Esant trumparegystei, ragena plokštinama, toliaregystei – išgaubiama daugiau nei buvo. Akies vidinė struktūra lieka nepakitusi.

Po operacijos šviesos spinduliai, perėję visą optinę akies sistemą, projektuojami tiksliai į tinklainės geltonąją dėmę, todėl regėjimas tampa nepriekaištingas.

Po operacijos praėjus 10–15 min., kai baigiasi nuskausminamųjų vaistų poveikis, pacientai jaučia diskomfortą: atrodo, lyg į akis būtų patekęs svetimkūnis, jos jautrios šviesai, ašaroja, norisi būti užsimerkus. Jei operacija atliekama LASIK metodu, minėti nemalonūs pojūčiai trunka apie 2–4 val., vėliau jie visiškai praeina ir regėjimas pradeda gerėti.

Kitą dieną po operacijos, atliktos LASIK metodu, pacientas mato gana gerai, netgi galima sėsti prie automobilio vairo ir saugiai vairuoti be akinių ar kontaktinių lęšių. Trečią dieną po operacijos galima grįžti prie įprasto gyvenimo ir darbų.

Jei operacija atliekama paviršinės abliacijos (LASEK, PRK, TRANS PRK) metodu, pooperacinio diskomforto periodas trunka ilgiau – 2–4 d., o matymo rezultatas pasiekiamas po 2–4 sav.

Dėl infekcijos pavojaus bent mėnesį po operacijos būtina atsisakyti maudynių baseine, ežere, jūroje ar kituose viešuose vandens telkiniuose. Taip pat negalima lankytis soliariume, saunoje.

Lengvas fizinis krūvis galimas praėjus dviem savaitėms po operacijos. Fizinis krūvis visu pajėgumu leidžiamas po mėnesio.

Jei operacija atlikta LASIK metodu, po operacijos 9 dienas lašinami antibiotikai kartu su priešuždegiminiais vaistais. Jei operacija atlikta LASEK metodu, lašus reikia naudoti 2–3 mėn.

Mėnesį po operacijos rekomenduojama nešioti saulės akinius, apsaugančius akis nuo saulės, vėjo ir bet kokio išorinio dirgiklio.

Operacijos tikslumas ir saugumas

Regos korekcijos lazeriu nėra naujiena. Tokios operacijos atliekamos jau beveik 30 metų. Operuotis pageidaujančių pacientų srautas – milžiniškas ir jis vis auga, nes didėja žmonių poreikis gyventi aktyviai, sportuoti, išbandyti ekstremalius jėgos aitvarus ar šuolius su parašiutu. Regos korekcijos lazeriu procedūros populiarios nuo Europos iki JAV ir Japonijos.

Dažniausiai operacijos atliekamos LASIK metodu. Manoma, kad šiuo metu juo sėkmingai pasinaudojo daugiau nei dvidešimt milijonų žmonių visame pasaulyje.

Šiuolaikinės operacijos yra labai tikslios ir saugios. Operuojant pačiu naujausiu lazeriu, jis seka akies vyzdį net šešiose dimensijose. Jei pacientas sujuda ar nukreipia žvilgsnį nuo žaliojo taško, lazeris sustoja. Operuojantis chirurgas visą operaciją stebi paciento akį per mikroskopą.

Naujos kartos lazeriai veikia kaip išmanieji įrenginiai, o jų programos nuolat atnaujinamos.

Galima teigti, kad regos korekcijos lazeriu operacijos sėkmė priklauso nuo įrangos, kuria akys ištiriamos prieš operaciją, nuo lazerio, kuriuo atliekama procedūra, ir operaciją atliekančio specialisto profesionalumo. Siekiant gero rezultato, svarbus ir paciento indėlis, ypač pooperaciniu laikotarpiu.

Nuogąstaujantiems dėl regos korekcijos operacijos pasekmių akims gydytoja mikrochirurgė Lolita Jotautienė primena, jog moksliniais tyrimais įrodyta, kad regos korekcija lazeriu neturi jokios įtakos gilesnėms akies struktūroms ir neskatina jų ligų.

Nauji straipsniai

 • Kobido - malonus būdas atjaunėti

  Kobido veido masažas – tai daugiau nei paprasta grožio terapija Kobido reikšmė - "senovės grožio balsas". Šis masažas kilęs iš Azijos, kurį 14-ajame amžiuje pristatė Japonijos imperatorius, norėjęs kuo ilgiau išsaugoti švytintį ir lygų veidą, tolygią jo spalvą. Kobido sujungia raminantį, glotninantį masažą su dermopunkcija - akupresūros technika, kurios metu naudojant pirštų...
 • Kursai sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams

  Paskutinė galimybė gauti 10 proc. nuolaidą registruojantis į kursus sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams Programa skirta Jums, jei: Esate medicinos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, kineziterapeutas, kineziterapeuto padėjėjas, ergoterapeutas ir visuomenės sveikatos specialistas. Domitės sveika gyvensena ir siekiate kelti kvalifikaciją sveikatą...
 • Dantų balinimas namų sąlygomis

  Svajojate apie holyvudinę šypseną, kuri Jums suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu leis džiuginti ne tik kitų akis, tačiau kaskart pažvelgus į veidrodį pasigrožėti savimi? Greičiausias ir pats paprasčiausias dantų balinimo būdas – profesionalus dantų balinimas klinikoje. Balinimo metu pavyksta išgauti natūraliai šviesaus danties efektą, tačiau visiškai nesugadinti...
 • Purškiamas magnis (magnio chloridas): bandomasis tyrimas

  Prielaida Fibromialgija yra sindromas, kuriam būdingas lėtinis skausmas, nuovargis, depresija ir miego sutrikimai. Jo pagrindinė priežastis yra neaiški. Keletas tyrimų parodė, kad fibromialgija sergantiems pacientams sumažėjo magnio kiekis ląstelėse ir nustatyta, kad tarp magnio kiekio ir fibromialgijos simptomų yra neigiamas koreliacinis ryšys. Tikslas Surinkti preliminarius duomenis...
 • Osteopatinė pagalba naujagimiams

  Osteopatinė pagalba ypač svarbi ir efektyvi iškart po gimimo, pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis: ji padeda išvengti įvairių somatinių disfunkcijų, atsirandančių naujagimiui po to, kai jis devynis mėnesius išbuvo susirietęs į kamuolėlį mamos įsčiose, taip pat po gimdymo. Net jei gimdymas buvo sėkmingas ir kūdikis jaučiasi gerai, gydytojas osteopatas įvertins jo bendrą būklę: jo stuburo...
 • Kelionėms ir nuotykiams motinystė ne kliūtis

  Neretai pagimdžiusios vaikelį moterys kuriam laikui apriboja išvykas, tolimesnes nei artimiausia parduotuvė, ką jau ir bekalbėti apie išvykas prie jūros ar net kitas šalis. Tačiau keturios draugės ir naujos mamos Sandra, Eglė, Radvilė ir Aurika nutarė įrodyti, jog mažylis keliauti netrukdo! Ilgai nesvarsčiusios jos susipakavo lagaminus, pasiėmė vaikus ir iškeliavo į pica ir jūra kvepiantį...
 • Skaitmeninis šypsenos dizainas ir balto porceliano dantų laminatės – tobulam Jūsų grožiui

  Nepriklausomai nuo amžiaus, kiekvieno mūsų išvaizdos svarbiausias akcentas – patraukli šypsena. Juk užtektų nors vieno nuskelto priekinio danties, ir jo sugadintos šypsenos nepaslėps nei pats tinkamiausias rūbas, nei idealus makiažas, nei išpuoselėta šukuosena. Sveiki, balti, natūralaus grožio dantys - mūsų sveikatos atspindys - ir žavi šypsena – štai, tas idealus...
 • Aerootitas

  Tai ausų pakenkimas skrydžio metu, kada keičiasi atmosferinis spaudimas. Pagrindinis faktorius – greitai besikeičiantis atmosferos spaudimas ir ausies trimito praeinamumo laipsnis. Dažniausiai pasireiškia kylant ir leidžiantis lėktuvui. Ausies būgnelis atlaiko gana didelius atmosferos slėgio pasikeitimus, jeigu slėgis keičiasi lėtai ir abiejose ausyse vienodai. Jeigu atmosferos slėgis...
 • Kraujospūdžio matavimas

  Kraujospūdis yra nepastovus dydis, kuris nuolat kinta. Tai yra normalu. Ypač reikšmingas yra rytinis kraujospūdis , kuris turi būti matuojamas pabudimo metu. Aukštos rytinio kraujospūdžio vertės , dar vadinamos " rytine banga" , duoda daugiau informacijos , negu matavimo duomenys dienos bėgyje ar atsitiktiniai matavimai gydytojo kabinete. Klinikiniais tyrimais įrodyta , kad "...
 • Negydomas ėduonis ir nevalomos dantų apnašos - pavojus sveikatai ir dantims

  Pasak daugybės skirtingų tyrimų, dantų ėduonis, populiariai vadinamas kariesu, yra viena iš labiausiai paplitusių neužkrečiamų ligų pasaulyje. Nuo dantų ėduonies yra kentėję daugiau, kaip 90% procentų gyventojų. Ši problema yra maždaug tokia pati dažna, kaip sloga ir peršalimas. Tik nesulyginamai pavojingesnė. Negydomas ėduonis, pulpitas ir parodontitas gresia ne tik dantų...
 • Dantų protezavimas: išimamaisiais arba fiksuotais protezais

  Dantų protezavimas – tai viena iš galimybių, leidžianti vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Protezavimas yra skirtas atkurti prarastus dantis, sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Pacientui sudaromas gydymo planas, kuriame įvertinama bendra burnos ir dantų būklė, aptariama gydymo trukmė, kaina ir eiga. Esant būtinybei, atliekami papildomi kompiuteriniai ir rentgenologiniai tyrimai. Šių...
 • 79-eri metai – ne trukdis aktyviam gyvenimui

  Ugninio drakono metais gimusi Igina tiesiog spinduliuoja optimizmą ir asmeniniu savo pavyzdžiu įrodo, jog aktyvūs gyvenimo būdas apsaugo nuo ligų ir vienatvės. Per metus moteris su bendraminčiais aplanko mažiausiai 2 šalis, kuriose dar nebuvo ir nuolat planuoja ateinančios kelionės kryptį. Kai paskambinau Iginai susitarti dėl pokalbio, ji buvo šokių pamokoje. Susitarėm susiskambinti vėliau....
 • Bemetalės keramikos dantų implantai „Nobel Pearl“ – unikali naujovė

  Jei trūksta vieno ar kelių dantų, ilgainiui gali atsirasti įvairių problemų. Tirpsta žandikaulio kaulas, sunkiau kramtyti maistą, sutrinka virškinimas... Tačiau odontologija nestovi vietoje. Vis daugiau žmonių pasaulyje ir Lietuvoje įsitikina dantų implantacijos nauda. Mokslininkai implantologai nepailsdami dirba ir nuolat tobulina dantų implantus. 2018-aisiais Švedijos įmonės...
 • Klaipėdoje to dar nebuvo – „Jaunystės“ kapsulė!

  Kas mėgsta pirtelę, šilumą, rūpinasi savo sveikata ir grožiu – pamėgs hiperterminę kapsulę, kurią drąsiai galima pavadinti „Atgal į jaunystę!“ Klaipėdiečiams labai pasisekė, kad šis modernus ozono terapijos įrenginys surado vietą žinomo gydytojo, anesteziologo - reanimatologo Alberto Albertjano klinikoje, Paryžiaus Komunos gatvėje 2A. Gydytojas A. Albertjanas plačiai žinomas...
 • Smūginė bangų terapija

  "Shockwave" Smūginė terapija visais atžvilgiais yra nauja gydymo metodika, objektyviai pristatanti naujas ir įdomias galimybes įvairių ligų gydymui. Tai sumažina sąnarių uždegimą ir padidina vietinę hiperemiją, pagerina medžiagų apykaitą ir edemų reabsorbciją. Smūginė terapija turi didelį antalginį poveikį ir stimuliuoja fiziologinį audinių atsinaujinimą. "Elettronica...