Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataDializėSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Sugrąžintas regėjimas visiškai pakeičia gyvenimą

2017 m. gegužės 18 d.

Kiekvienas, kam akiniai – ne madingas aksesuaras, bet būtinybė, ne kartą pagalvojo, koks būtų puikus gyvenimas jų atsikračius. Ir tai tiesa. Po regos korekcijos lazeriu į pasaulį pažvelgus be akinių, jis atsiskleidžia visiškai naujomis spalvomis. Po korekcijos galima pamiršti ne tik akinius, bet ir kontaktinius lęšius. Operacija išsprendžiamos trumparegystės, toliaregystės ir astigmatizmo problemos, pagerėja regėjimas ne tik dieną, bet ir naktį, galima pamiršti vargus ne tik vairuojant su akiniais, bet ir kitas akiniuočius nuolat persekiojančias kasdienes bėdas.

Ko vertas vien malonumas suvokti, kad gali vaikščioti be skėčio lyjant šiltam vasaros lietui, o žiemą nesijausti staiga trumpam apakusiam, kai iš šalto oro įžengi į šiltą patalpą ir akinių stiklus staiga nugula rasos sluoksnis... Pagaliau su niekuo nepalyginamas jausmas supratus, kad gyvenime nebebus situacijų, kai savęs klausi: „O kas, jei pamesiu (sudaužysiu) akinius?“

Gyvenimas be akinių tampa nuostabesnis, o sportas – dar malonesnis. Nepriklausomai nuo sporto rūšies, geras regėjimas, be jokios abejonės, suteikia galimybių pasiekti geresnių rezultatų. Juk daug lengviau spardyti kamuolį, kai nereikia galvoti apie kontaktinius lęšius. Ką jau kalbėti apie bėgiojimą ar važinėjimąsi dviračiu: geras regėjimas padeda geriau orientuotis, išvengti susidūrimų ir avarijų.

Maži vaikai tokie mieli, kad neįmanoma nepaimti jų ant rankų. Puiku, kai bendravimo su mažyliu nesugadina nuo jūsų nosies netikėtai nuplėšti akiniai. Leisti laiką su vaikais gamtoje, žaidimų aikštelėje ar padėti nusiprausti garų sklidiname vonios kambaryje bus daug smagiau, nes nekils problemų dėl akinių.

Bendravimas ir pramogos išėjus iš namų tampa kur kas malonesnės, nes nebereikia išgyventi dėl akiniuočio komplekso (be akinių atrodau geriau, bet ką darysi...). Sutikite – gyventi tampa tikrai paprasčiau, nes nereikia sukti galvos, kaip nepamesti akinių ar kontaktinių lęšių!

Galima pamiršti ir nuolatines išlaidas akiniams bei kontaktiniams lęšiams. Kokybiški ir gražūs akiniai kainuoja nemažai, be to, juos reikia nuolat atnaujinti: bėgant metams kinta mados, akinių lęšiai susibraižo, rėmeliai išklimba. Tas pats ir dėl kontaktinių lęšių – juos būtina nuolat keisti, prižiūrėti ir rūpintis higiena, o tai kainuoja ne tik lėšų, bet ir laiko. Atlikus regos korekciją lazeriu, šios investicijos ir rūpesčiai dingsta kaip nebuvę.

Kas gi ta lazeriu atliekama regos korekcija, kuri suteikia galimybę mėgautis gyvenimu be akinių? Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologė mikrochirurgė Lolita Jotautienė.

Kada galima atlikti operaciją?​

Regos korekcijos lazeriu operaciją galima atlikti ne jaunesniems kaip 18 m. žmonėms, kai akys visiškai susiformuoja ir stabilizuojasi rega. Nepilnamečiams operacija atliekama tik labai išimtinais atvejais. Operaciją rekomenduojama atlikti iki 45–50 m., nes vėliau korekcija gali būti netikslinga dėl prasidėjusių amžiaus įtakojamų pokyčių akyse.

Net jei paciento amžius tinkamas atlikti regos korekciją lazeriu, apie 8 proc. jos pageidaujančiųjų išgirsta neigiamą medikų atsakymą. Dažniausiai „ne“ išgirsta pacientai, kurių ragenos audinys yra silpnas. Tai nustatoma išsamiai ištyrus akis. Negali būti operuojami sergantieji keratokonusu (dėl silpno ragenos audinio kinta ragenos forma, ji plonėja). Taip pat nėra tikslinga regos korekcija lazeriu, jei žmogus serga katarakta, amžine geltonosios dėmės degeneracija ar glaukoma. Tai ligos, kurių pasekmei – prastėjančiam regėjimui – gydyti lazerinė regos korekcija nėra efektyvi.

Gydytoja oftalmologė mikrochirurgė L. Jotautienė sako, kad kartais dėl operacijos kreipiasi pacientai, sergantys ūmiu akies uždegimu. Šiuo atveju medikų „ne“ yra laikinas. Išgydžius uždegimą, po 2–3 savaičių galima galvoti apie regos korekciją lazeriu.

Ištyrimas ir tinkamiausio metodo parinkimas

Prieš regos korekcijos operaciją atliekamas išsamus akių tyrimas, kuris paprastai trunka apie pusantros valandos. Ištiriami visi akies struktūros ypatumai, nustatoma, ar saugu atlikti operaciją. Sprendžiama, koks metodas būtų tinkamiausias ir efektyviausias konkrečiam pacientui, atsižvelgiant į akių  būklę, gyvenimo būdą ir lūkesčius.

Gydytoja L. Jotautienė sako, kad kartais dėl regos korekcijos kreipiasi pacientai, kurių rega nėra labai prasta, bet gyvenimo būdui ar pomėgiui, pavyzdžiui, šaudymui, ji turi būti labai gera. Tokiais atvejais operacija tikrai gali padėti. Jei rega labai bloga, galimybė atlikti operaciją priklauso ir nuo ragenos storio. Jei ji plona, kartais nepavyksta visiškai pašalinti trumparegystės, bet galima labai pagerinti regėjimą. Tuo tikslu kuriamos ragenos audinį tausojančios programos, pvz., „Smartpuls“. Moderniausi naujos kartos lazeriai gali dirbti šia programa.

Pati operacija labai paprasta – vienos akies tetrunka 5–7 minutes. Ji atliekama nesukeliant skausmo, nes prieš operaciją naudojami akis visiškai nuskausminantys lašai. Iš paciento teprašoma per operaciją gulėti ramiai ant nugaros ir fiksuoti žvilgsnį į žalią lemputę, kurią jis mato procedūros metu. Į operuojamą akį įstatomas vokų plėstuvas, kuris padeda pacientui nemirksėti.

Per operaciją keičiama tik ragenos forma. Esant trumparegystei, ragena plokštinama, toliaregystei – išgaubiama daugiau nei buvo. Akies vidinė struktūra lieka nepakitusi.

Po operacijos šviesos spinduliai, perėję visą optinę akies sistemą, projektuojami tiksliai į tinklainės geltonąją dėmę, todėl regėjimas tampa nepriekaištingas.

Po operacijos praėjus 10–15 min., kai baigiasi nuskausminamųjų vaistų poveikis, pacientai jaučia diskomfortą: atrodo, lyg į akis būtų patekęs svetimkūnis, jos jautrios šviesai, ašaroja, norisi būti užsimerkus. Jei operacija atliekama LASIK metodu, minėti nemalonūs pojūčiai trunka apie 2–4 val., vėliau jie visiškai praeina ir regėjimas pradeda gerėti.

Kitą dieną po operacijos, atliktos LASIK metodu, pacientas mato gana gerai, netgi galima sėsti prie automobilio vairo ir saugiai vairuoti be akinių ar kontaktinių lęšių. Trečią dieną po operacijos galima grįžti prie įprasto gyvenimo ir darbų.

Jei operacija atliekama paviršinės abliacijos (LASEK, PRK, TRANS PRK) metodu, pooperacinio diskomforto periodas trunka ilgiau – 2–4 d., o matymo rezultatas pasiekiamas po 2–4 sav.

Dėl infekcijos pavojaus bent mėnesį po operacijos būtina atsisakyti maudynių baseine, ežere, jūroje ar kituose viešuose vandens telkiniuose. Taip pat negalima lankytis soliariume, saunoje.

Lengvas fizinis krūvis galimas praėjus dviem savaitėms po operacijos. Fizinis krūvis visu pajėgumu leidžiamas po mėnesio.

Jei operacija atlikta LASIK metodu, po operacijos 9 dienas lašinami antibiotikai kartu su priešuždegiminiais vaistais. Jei operacija atlikta LASEK metodu, lašus reikia naudoti 2–3 mėn.

Mėnesį po operacijos rekomenduojama nešioti saulės akinius, apsaugančius akis nuo saulės, vėjo ir bet kokio išorinio dirgiklio.

Operacijos tikslumas ir saugumas

Regos korekcijos lazeriu nėra naujiena. Tokios operacijos atliekamos jau beveik 30 metų. Operuotis pageidaujančių pacientų srautas – milžiniškas ir jis vis auga, nes didėja žmonių poreikis gyventi aktyviai, sportuoti, išbandyti ekstremalius jėgos aitvarus ar šuolius su parašiutu. Regos korekcijos lazeriu procedūros populiarios nuo Europos iki JAV ir Japonijos.

Dažniausiai operacijos atliekamos LASIK metodu. Manoma, kad šiuo metu juo sėkmingai pasinaudojo daugiau nei dvidešimt milijonų žmonių visame pasaulyje.

Šiuolaikinės operacijos yra labai tikslios ir saugios. Operuojant pačiu naujausiu lazeriu, jis seka akies vyzdį net šešiose dimensijose. Jei pacientas sujuda ar nukreipia žvilgsnį nuo žaliojo taško, lazeris sustoja. Operuojantis chirurgas visą operaciją stebi paciento akį per mikroskopą.

Naujos kartos lazeriai veikia kaip išmanieji įrenginiai, o jų programos nuolat atnaujinamos.

Galima teigti, kad regos korekcijos lazeriu operacijos sėkmė priklauso nuo įrangos, kuria akys ištiriamos prieš operaciją, nuo lazerio, kuriuo atliekama procedūra, ir operaciją atliekančio specialisto profesionalumo. Siekiant gero rezultato, svarbus ir paciento indėlis, ypač pooperaciniu laikotarpiu.

Nuogąstaujantiems dėl regos korekcijos operacijos pasekmių akims gydytoja mikrochirurgė Lolita Jotautienė primena, jog moksliniais tyrimais įrodyta, kad regos korekcija lazeriu neturi jokios įtakos gilesnėms akies struktūroms ir neskatina jų ligų.

Nauji straipsniai

 • Poltavos bišofito kristalinis koncentratas

  1979m Karlovkos giliojo gręžimo ekspedicijos metu buvo atrastas, 2,5 km gylyje esantis Zaturino Bišofito telkinys (Poltavos sritis, Ukraina). Vėliau paaiškėjo,kad tai pati giliausia, tuo pačiu ir seniausia bei tyriausia Bišofito radavietė pasaulyje. Poltavos Bišofitas – tai gamtinis kristalinis polimineralas - magnio clhorido druska. Dėl tos priežasties, kad jis slūgsojo dideliame...
 • Patvirtinta Nacionalinė 2019–2023 metų imunoprofilaktikos programa

  Lietuva turi naują Nacionalinę imunoprofilaktikos 2019–2023 metų programą. Ją sausio pabaigoje patvirtino LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Taip siekiama Lietuvos gyventojus apsaugoti nuo užkrečiamųjų ligų ir jų komplikacijų, kontroliuoti skiepijimais valdomas užkrečiamąsias ligas – išlaikyti ne mažesnes kaip 90 proc. vaikų skiepijimo aprėptis visoje šalyje ir...
 • Dega kojų padai: kaip sumažinti diskomfortą?

  Degančių kojų padų sukeltas diskomfortas gali sugadinti dieną kiekvienam. Daugiau pavaikščiojus, keliaujant, pasirinkus netinkamą avalynę dažnas susiduria su šia problema. Jausmas, žinoma, nemalonus, tad reikia imtis priemonių. Kodėl dega kojų padai? Jei šis nemalonus jausmas aplanko kartais, dažnas to nė nesureikšminame ir juo labiau nepagalvojame, kad tai yra svari priežastis vizitui...
 • Ortopedijos amato muziejus

  Apie ortopedijos amato muziejų ir gyvenimo prasmę: Kaunas praturtėjo dar vienu muziejumi. A. Astrausko "Ortopedijos amato muziejus" vis papildo savo ekspozicijas,kviečia lankytojus.Muziejus tebeišgyvena kūrimosi stadiją – rengiamos ekspozicijos, renkami žmonių prisiminimai, eksponatai, knygos. Iešomi būdai suteikti muziejui originalumo, kuo išradingiau pateikti tai,...
 • Stuburo kanalo stenozė

  Stuburo kanalo stenozė – tai stuburo kanalo susiaurėjimas. Kodėl paskiriama reabilitacija TECAR terapija ? TECAR terapija pagerina neurologinę būklę, mažina skausmą, aktyvina audinių regeneracija, dėl potencialaus ląstelių membranų prieaugio sutrumpėja reabilitacijos laikas, sustiprėja raumenų jėga, todėl gerėja paciento gyvenimo kokybė . Nes pejėgi įtraukti visas pažeistas struktūras,...
 • Profesionali burnos higiena

  Profesionali burnos higiena atliekama odontologiniame kabinete yra viena svarbiausių profilaktinių priemonių siekiant apsaugoti dantis ir dantenas nuo galimų ligų. Kasdieninės burnos priežiūros nepakanka, nes dažniausiai visų dantų apnašų panaikinti nepavyksta, tada pradeda formuotis dantų akmenys. Dantys tampa gelsvesni, jaučiamas šiurkštumas, gali atsirasti nemalonus burnos kvapas, dantenos...
 • Cukrinis diabetas ir pėdų priežiūra – pamirškite, ką apie higieną žinojote iki šiol

  Cukrinis diabetas – klastinga lėtinė liga, o ilgas sąrašas galimų komplikacijų neleidžia sergantiesiems atsipalaiduoti nei minutei. Viena iš tokių komplikacijų yra diabetinės opos, atsirandančios ant pėdų ir kiti pėdų pažeidimai. Būtent pėdų problemos yra dažniausia priežastis, dėl kurios diabetu sergantieji papuola į ligonines. Nuo diabetinių opų kenčia maždaug 5 proc. sergančiųjų...
 • JG klinika atkurta šypsena – taiklesnė už Amūro strėlę

  Meilė iš pirmo žvilgsnio nėra tik filmo scenarijus ar knygos siužetas. Taikliausia jos Amūro strėlė – šypsena. Pakanka vienos akimirkos, kad įsimylėtume. Kerintis šypsnis gali pakeisti gyvenimą iš esmės. Ir tik į gerąją pusę. Tam verta deramai pasiruošti – užsukti į Mažeikiuose veikiančią JG KLINIKĄ ir nusiteikti pozityviems pokyčiams. Šypsena – tai sveikatos ir...
 • Aktuali tema: lieknėjimas ir celiulito mažinimas

  Lipokavitacija - žemos ultragarsinės bangos: kūno apimčių mažinimas, riebalinio audinio skaidymas Šis metodas naudoja moduliuojančias ultragarso bangas nuo aukšto 1MHz dažnio iki žemo 30 kHz dažnio. Tokios skirtingų dažnių bangos yra skleidžiamos iš vieno antgalio. Išilginės ultragarso bangos dėl kintamojo plėtimosi ir susitraukimo sukelia audinių ritminę vibraciją bei išjudina molekules...
 • Sėkmingai gydomas prostatos vėžys: bereikalingos biopsijos, lūžtantys kaulai ir vienintelis nuosprendis – jau praeityje

  Maisto racionas, kuriame dominuoja mėsa, o ne daržovės bei vaisiai, saulės ir vitamino D stygius, o gal Černobylio katastrofa – įrodymų, kodėl Lietuva priklausoaukštosprostatos vėžio rizikosšalių grupei, nėra iki šiol. Tačiau, pasak Nacionalinio vėžio instituto (NVI) direktoriaus, prof. Felikso Jankevičiaus, ne tik vis dažniau aptinkamą ankstyvos stadijos prostatos...
 • „Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

  „Gemma" tai vienintelis rytų Lietuvoje esantis privatus reabilitacijos ir slaugos centras. „Gemma" teikia trumpalaikės, ilgalaikės ir bendrosios slaugos paslaugas. Klientai centre gali būti apgyvendinami įvairiems laikotarpiams. Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma" sudarytos visos sąlygos sunkiai sergantiems ir pagyvenusiems žmonėms. Čia dirbantys...
 • Tarptautinė mokslinė konferencija "Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu"

  TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ KONFERENCIJA „Į SVEIKĄ GYVENSENĄ IR SKAIDRIĄ BŪTĮ VYDŪNO KELIU“ SKIRTA SVEIKATOS MOKSLŲ FAKULTETO VEIKLOS 20-MEČIUI PAMINĖTI vyks 2019 m. kovo 22 dieną, konferencijos pradžia 11:00, Klaipėdos universitetas, Mažoji Aula konferencijų salė , H. Manto g. 84, Klaipėda. Klausytojų registracija vyksta iki 2019-03-17. Pranešimų santraukas prašome siųsti iki...
 • Gold Collagen grožio produktai arba naujos kartos grožio eliksyras!

  Šiandien vienas populiariausių grožio produktų rinkoje yra kolagenas – žuvų baltymų pagrindu išgautas baltymas, stabdantis tiek odos senėjimą, tiek kitus organizmo senėjimo procesus. Kam skirtas kolagenas, ko iš jo tikėtis, kaip išsirinkti tinkamą ir kaip gauti maksimalią naudą? Apie tai pasakoja estetinės medicinos produktais prekiaujančios bendrovės Gopestetika vadovė Rūta...
 • Gąsdina gripas? Išsitirkite vitamino D kiekį

  Nenustebkite, jei trūkstant saulės pradėjote dažniau peršalti ar net gripuoti, jaučiate nuovargį, apima depresija, skauda kaulus ar raumenis. Dabar paskubėkite daug pigiau išsitirti vitamino D (25 (OH) D3) kiekį Medicina practica laboratorijoje. Vitamino D badas sukelia pavojų sveikatai. Tuomet imunitetas silpsta, mažėja atsparumas infekcijoms, minkštėja kaulai ir kt. Bėda yra ta, kad per...
 • Meilės dienos proga geriausia šalies vaistininkė linki išbraukti kontracepciją iš gėdos krepšelio sąrašo

  Pradėjus ilgėti dienoms, pasikeičia ir žmogaus gyvenimo įpročiai: užplūsta energijos banga, „atkunta“ organizmas, tampame aktyvesni, jaučiame pakilesnę nuotaiką. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Kristinos Vaičaitienės, prieš ir per šv. Valentino dieną susidomėjimas kontraceptinėmis priemonėmis ypač išauga, tačiau, kokių maisto produktų ir vaistų vengti, kad...