Pagal temą

Аптеки, фармацевтические предприятияАптекиЛекарственные травыМедикаменты, медицинские материалыПищевые добавки, витаминыДругая связанная с медициной деятельностьНаучные и учебные заведенияФонды и организацииКрасота и оздоровлениеOборудование для салонов красоты и СПА салоновSPA центрыЗдоровая пищаКосметологияКосметикаСпортивные клубы, оздоровительные центрыМедицинские исследованияИнструментальные исследованияМедицинские исследования, лабораторииМедицинское оборудование, материалыМедицинская одежда и обувьМедицинское и другое оборудование, инструменты, средстваСлуховые аппаратыСтоматологическое оборудование, материалыТовары гигиеныОбщественные лечебные учрежденияБольничные кассы, службыДома приютаМедицина болиПоликлиники, центры первичного ухода за здоровьемСанатории, реабилитационные центрыСлужба экстренной медицинской помощиУход и присмотр за больнымиЦентры социальных службОдонтологияВрачи-ортодонтыДетские одонтологиИзготовление зубных протезовИмплантация зубов, имплантыОдонтологиСтоматологическое оборудование, материалыОптика, окулистыОфтальмологи, глазные врачиЧастные лечебные заведенияАкушеры, гинекологиАллергологи, иммунологиВрачи по детским болезням, педиатрыВрачи терапевтыВрачи уха, горла и носаГастроэнтерологиГенетикиДерматовенерологиДерматологиДетские одонтологиДиализДиетологиЕстественная медицинаИзготовление зубных протезовИмплантация зубов, имплантыИнструментальные исследованияИнфектологиКардиологиКосметическая дерматологияЛазерная хирургияЛогопедыМаммологиМануальная терапия, остеопатыМассажи, кинезитерапия, физиотерапияМедицинские исследования, лабораторииМедицина болиНеврологиНейрохирургиОдонтологиОнкологиОртопеды, травматологиОфтальмологи, глазные врачиПластическая и реконструкционная хирургияпрививкиПроктологиПрофилактические проверки здоровьяПсихологи, психиатры, психотерапевтыПульмонологиСанатории, реабилитационные центрыСемейные врачиСосудистые хирургиТоксикологи, наркологиУрологи, андрологи, нефрологиУход и присмотр за больнымиХирургиЧастные лечебные центрыЭндокринологиЭстетическая медицина

Sugrąžintas regėjimas visiškai pakeičia gyvenimą

18 мая 2017 г.

Kiekvienas, kam akiniai – ne madingas aksesuaras, bet būtinybė, ne kartą pagalvojo, koks būtų puikus gyvenimas jų atsikračius. Ir tai tiesa. Po regos korekcijos lazeriu į pasaulį pažvelgus be akinių, jis atsiskleidžia visiškai naujomis spalvomis. Po korekcijos galima pamiršti ne tik akinius, bet ir kontaktinius lęšius. Operacija išsprendžiamos trumparegystės, toliaregystės ir astigmatizmo problemos, pagerėja regėjimas ne tik dieną, bet ir naktį, galima pamiršti vargus ne tik vairuojant su akiniais, bet ir kitas akiniuočius nuolat persekiojančias kasdienes bėdas.

Ko vertas vien malonumas suvokti, kad gali vaikščioti be skėčio lyjant šiltam vasaros lietui, o žiemą nesijausti staiga trumpam apakusiam, kai iš šalto oro įžengi į šiltą patalpą ir akinių stiklus staiga nugula rasos sluoksnis... Pagaliau su niekuo nepalyginamas jausmas supratus, kad gyvenime nebebus situacijų, kai savęs klausi: „O kas, jei pamesiu (sudaužysiu) akinius?“

Gyvenimas be akinių tampa nuostabesnis, o sportas – dar malonesnis. Nepriklausomai nuo sporto rūšies, geras regėjimas, be jokios abejonės, suteikia galimybių pasiekti geresnių rezultatų. Juk daug lengviau spardyti kamuolį, kai nereikia galvoti apie kontaktinius lęšius. Ką jau kalbėti apie bėgiojimą ar važinėjimąsi dviračiu: geras regėjimas padeda geriau orientuotis, išvengti susidūrimų ir avarijų.

Maži vaikai tokie mieli, kad neįmanoma nepaimti jų ant rankų. Puiku, kai bendravimo su mažyliu nesugadina nuo jūsų nosies netikėtai nuplėšti akiniai. Leisti laiką su vaikais gamtoje, žaidimų aikštelėje ar padėti nusiprausti garų sklidiname vonios kambaryje bus daug smagiau, nes nekils problemų dėl akinių.

Bendravimas ir pramogos išėjus iš namų tampa kur kas malonesnės, nes nebereikia išgyventi dėl akiniuočio komplekso (be akinių atrodau geriau, bet ką darysi...). Sutikite – gyventi tampa tikrai paprasčiau, nes nereikia sukti galvos, kaip nepamesti akinių ar kontaktinių lęšių!

Galima pamiršti ir nuolatines išlaidas akiniams bei kontaktiniams lęšiams. Kokybiški ir gražūs akiniai kainuoja nemažai, be to, juos reikia nuolat atnaujinti: bėgant metams kinta mados, akinių lęšiai susibraižo, rėmeliai išklimba. Tas pats ir dėl kontaktinių lęšių – juos būtina nuolat keisti, prižiūrėti ir rūpintis higiena, o tai kainuoja ne tik lėšų, bet ir laiko. Atlikus regos korekciją lazeriu, šios investicijos ir rūpesčiai dingsta kaip nebuvę.

Kas gi ta lazeriu atliekama regos korekcija, kuri suteikia galimybę mėgautis gyvenimu be akinių? Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologė mikrochirurgė Lolita Jotautienė.

Kada galima atlikti operaciją?​

Regos korekcijos lazeriu operaciją galima atlikti ne jaunesniems kaip 18 m. žmonėms, kai akys visiškai susiformuoja ir stabilizuojasi rega. Nepilnamečiams operacija atliekama tik labai išimtinais atvejais. Operaciją rekomenduojama atlikti iki 45–50 m., nes vėliau korekcija gali būti netikslinga dėl prasidėjusių amžiaus įtakojamų pokyčių akyse.

Net jei paciento amžius tinkamas atlikti regos korekciją lazeriu, apie 8 proc. jos pageidaujančiųjų išgirsta neigiamą medikų atsakymą. Dažniausiai „ne“ išgirsta pacientai, kurių ragenos audinys yra silpnas. Tai nustatoma išsamiai ištyrus akis. Negali būti operuojami sergantieji keratokonusu (dėl silpno ragenos audinio kinta ragenos forma, ji plonėja). Taip pat nėra tikslinga regos korekcija lazeriu, jei žmogus serga katarakta, amžine geltonosios dėmės degeneracija ar glaukoma. Tai ligos, kurių pasekmei – prastėjančiam regėjimui – gydyti lazerinė regos korekcija nėra efektyvi.

Gydytoja oftalmologė mikrochirurgė L. Jotautienė sako, kad kartais dėl operacijos kreipiasi pacientai, sergantys ūmiu akies uždegimu. Šiuo atveju medikų „ne“ yra laikinas. Išgydžius uždegimą, po 2–3 savaičių galima galvoti apie regos korekciją lazeriu.

Ištyrimas ir tinkamiausio metodo parinkimas

Prieš regos korekcijos operaciją atliekamas išsamus akių tyrimas, kuris paprastai trunka apie pusantros valandos. Ištiriami visi akies struktūros ypatumai, nustatoma, ar saugu atlikti operaciją. Sprendžiama, koks metodas būtų tinkamiausias ir efektyviausias konkrečiam pacientui, atsižvelgiant į akių  būklę, gyvenimo būdą ir lūkesčius.

Gydytoja L. Jotautienė sako, kad kartais dėl regos korekcijos kreipiasi pacientai, kurių rega nėra labai prasta, bet gyvenimo būdui ar pomėgiui, pavyzdžiui, šaudymui, ji turi būti labai gera. Tokiais atvejais operacija tikrai gali padėti. Jei rega labai bloga, galimybė atlikti operaciją priklauso ir nuo ragenos storio. Jei ji plona, kartais nepavyksta visiškai pašalinti trumparegystės, bet galima labai pagerinti regėjimą. Tuo tikslu kuriamos ragenos audinį tausojančios programos, pvz., „Smartpuls“. Moderniausi naujos kartos lazeriai gali dirbti šia programa.

Pati operacija labai paprasta – vienos akies tetrunka 5–7 minutes. Ji atliekama nesukeliant skausmo, nes prieš operaciją naudojami akis visiškai nuskausminantys lašai. Iš paciento teprašoma per operaciją gulėti ramiai ant nugaros ir fiksuoti žvilgsnį į žalią lemputę, kurią jis mato procedūros metu. Į operuojamą akį įstatomas vokų plėstuvas, kuris padeda pacientui nemirksėti.

Per operaciją keičiama tik ragenos forma. Esant trumparegystei, ragena plokštinama, toliaregystei – išgaubiama daugiau nei buvo. Akies vidinė struktūra lieka nepakitusi.

Po operacijos šviesos spinduliai, perėję visą optinę akies sistemą, projektuojami tiksliai į tinklainės geltonąją dėmę, todėl regėjimas tampa nepriekaištingas.

Po operacijos praėjus 10–15 min., kai baigiasi nuskausminamųjų vaistų poveikis, pacientai jaučia diskomfortą: atrodo, lyg į akis būtų patekęs svetimkūnis, jos jautrios šviesai, ašaroja, norisi būti užsimerkus. Jei operacija atliekama LASIK metodu, minėti nemalonūs pojūčiai trunka apie 2–4 val., vėliau jie visiškai praeina ir regėjimas pradeda gerėti.

Kitą dieną po operacijos, atliktos LASIK metodu, pacientas mato gana gerai, netgi galima sėsti prie automobilio vairo ir saugiai vairuoti be akinių ar kontaktinių lęšių. Trečią dieną po operacijos galima grįžti prie įprasto gyvenimo ir darbų.

Jei operacija atliekama paviršinės abliacijos (LASEK, PRK, TRANS PRK) metodu, pooperacinio diskomforto periodas trunka ilgiau – 2–4 d., o matymo rezultatas pasiekiamas po 2–4 sav.

Dėl infekcijos pavojaus bent mėnesį po operacijos būtina atsisakyti maudynių baseine, ežere, jūroje ar kituose viešuose vandens telkiniuose. Taip pat negalima lankytis soliariume, saunoje.

Lengvas fizinis krūvis galimas praėjus dviem savaitėms po operacijos. Fizinis krūvis visu pajėgumu leidžiamas po mėnesio.

Jei operacija atlikta LASIK metodu, po operacijos 9 dienas lašinami antibiotikai kartu su priešuždegiminiais vaistais. Jei operacija atlikta LASEK metodu, lašus reikia naudoti 2–3 mėn.

Mėnesį po operacijos rekomenduojama nešioti saulės akinius, apsaugančius akis nuo saulės, vėjo ir bet kokio išorinio dirgiklio.

Operacijos tikslumas ir saugumas

Regos korekcijos lazeriu nėra naujiena. Tokios operacijos atliekamos jau beveik 30 metų. Operuotis pageidaujančių pacientų srautas – milžiniškas ir jis vis auga, nes didėja žmonių poreikis gyventi aktyviai, sportuoti, išbandyti ekstremalius jėgos aitvarus ar šuolius su parašiutu. Regos korekcijos lazeriu procedūros populiarios nuo Europos iki JAV ir Japonijos.

Dažniausiai operacijos atliekamos LASIK metodu. Manoma, kad šiuo metu juo sėkmingai pasinaudojo daugiau nei dvidešimt milijonų žmonių visame pasaulyje.

Šiuolaikinės operacijos yra labai tikslios ir saugios. Operuojant pačiu naujausiu lazeriu, jis seka akies vyzdį net šešiose dimensijose. Jei pacientas sujuda ar nukreipia žvilgsnį nuo žaliojo taško, lazeris sustoja. Operuojantis chirurgas visą operaciją stebi paciento akį per mikroskopą.

Naujos kartos lazeriai veikia kaip išmanieji įrenginiai, o jų programos nuolat atnaujinamos.

Galima teigti, kad regos korekcijos lazeriu operacijos sėkmė priklauso nuo įrangos, kuria akys ištiriamos prieš operaciją, nuo lazerio, kuriuo atliekama procedūra, ir operaciją atliekančio specialisto profesionalumo. Siekiant gero rezultato, svarbus ir paciento indėlis, ypač pooperaciniu laikotarpiu.

Nuogąstaujantiems dėl regos korekcijos operacijos pasekmių akims gydytoja mikrochirurgė Lolita Jotautienė primena, jog moksliniais tyrimais įrodyta, kad regos korekcija lazeriu neturi jokios įtakos gilesnėms akies struktūroms ir neskatina jų ligų.

Nauji straipsniai

 • Miego ir maisto harmonija: ką valgyti, kad pabustume pailsėję?

  Kovo 21-ąją daugelyje Europos šalių minima Tarptautinė miego diena, kurios tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į miego svarbą. Juk tai – vienas reikšmingiausių gyvenimo elementų, lemiančių ne tik organizmo būklę, bet ir visas gyvybines funkcijas. Šalia kokybiško miego labai dažnai minimi ir teigiami mitybos įpročiai. Sakoma, jog riebus ar aštrus maistas prišaukia košmarus, o štai...
 • Gydytojas mamologas: kaip laiku „pagauti“ krūties vėžį?

  Krūties vėžys – viena dažniausių moterų onkologinių ligų. Tačiau, laiku diagnozavus, krūties vėžį galima išgydyti. Kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoją mamologę, akušerę-ginekologę Juliją Vitko. „Statistika labai iškalbinga. Jei gydome pirmos stadijos krūties vėžį, yra 95 proc. tikimybė, kad pacientė išgyvens, antros stadijos – 85 proc. Kuo vėžys...
 • Trumparegystė

  Pagrindinė trumparegystės priežastis – akies ašies pailgėjimas, todėl trumparegystė dažniausiai atsiranda mokykliniame amžiuje (mokyklinė trumparegystė), kai akis išauga per ilga. Trumparegystė, ypač didesnė (virš 5-6 dioptrijų), yra paveldima. Trumparegiai gerai mato iš arti, bet tolimi daiktai jiems neryškūs. Prasidėjus trumparegystei, sunku prognozuoti, kada ji nustos...
 • Konsultacijos ir gydymo planai

  Konsultacijos metu pirmiausia didelis dėmesys skiriamas įsiklausymui ir supratimui, kaip gražią ir sveiką šypseną mato ir supranta mūsų pacientas, kokių nusiskundimų jis turi. Po pokalbio ir atidžios apžiūros įvertinama bendra dantų ir dantenų būklė, kramtymo funkcija. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti atlikti papildomi tyrimai: dantų ir žandikaulių rentgeno nuotraukos, 3D kompiuterinė...
 • Chlorofilas – žaliasis kraujas

  Chlorofilas – žalios spalvos augalinis pigmentas, kuris lapus nudažo žaliai. Jis kaupia augaluose saulės energiją ir dalyvauja fotosintezėje. Jis augalams reikalingas taip pat, kaip žmogui kraujas. Cheminiu požiūriu chlorofilas labai panašus į hemoglobiną. Skirtumas tik toks, kad chlorofilo sudėtyje yra magnis, o hemoglobino – geležis. Nepaisant to, augalai pakeičia geležį tokia...
 • Efektyviausias plaukų slinkimo gydymas

  Turbūt kiekvienas dieną pradedame žvilgtelėję į veidrodį, juk aplinkiniams norisi pateikti tik geriausią savo versiją. Tik gaila, kad vis dažniau pastebime nepasitenkinimą keliančių detalių, kaip patamsėję paakiai, išblyškęs veidas, nepaklusnūs plaukai. Daugelį jų sukelia stresas bei nuovargis, kurie kartais išties neišvengiami. Pagrindinė, net ir jaunų žmonių, išvaizdos problema –...
 • Plastikos chirurgas garantuoja rezultatą? Bėkite nuo jo tolyn

  Estetinė chirurgija nebėra lietuviams tabu. Noras išsaugoti jaunystę ar tiesiog tapti patrauklesniems įgyja vis didesnį mastą, o Lietuvos plastinės chirurgijos specialistai profesionalumu nenusileidžia Europos chirurgams. Apie vieną sudėtingesnių plastinių operacijų – nosies korekcijas – kalbame su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Plastinės-estetinės chirurgijos ir...
 • Pavojingi parazitai jau pabudo: kaip apsisaugoti nuo erkių?

  Šylant orams nubunda ne tik gamta, bet ir visi jos gyventojai – kraujasiurbės erkės pirmųjų savo aukų ima tykoti vos prasidėjus pavasariui. Nors didžiausias parazitų suaktyvėjimas pastebimas pavasariui įsibėgėjus, budriems reikėtų būti vos temperatūros stulpeliui pasiekus teigiamą temperatūrą. O erkei įsisiurbus, atidžiai stebėti sveikatos būklę, nes infekuotų erkių sukeliamus simptomus...
 • Specialistai apie erkių pernešamas ligas

  Planuojate išvyką į gamtą? Tuomet ši informacija Jums yra būtina. Europinė miško arba šuninė erkė – smulkus, laikinai parazituojantis voragyvis, besimaitinantis daugelio laukinių ir naminių gyvūnų bei žmogaus krauju. Erkių savybės skiriasi nuo kitų kraujasiurbių vabzdžių, todėl jos gali platinti virusų, riketsijų ir bakterijų sukeliamas ligas. Kas sukelia Laimo ligą? Laimo ligą...
 • Skoliozei gydyti - kompleksinis sprendimas

  Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma” skoliozei (stuburo iškrypimui) gydyti taikomas kompleksinis gydymas. Pacientams po diagnozės sudaromas išsamus gydymo planas, kuris derinamas net kelių specialistų: gydytojo, kineziterapeuto ir masažuotojo. Atsižvelgiant į diagnozės specifiką, sudaromas gydymo planas, kuriuo remiasi kineziterapeutas. Kineziterapinių užsiėmimų metu...
 • Vaikų odontologija

  Vaikų dantų ėduonis yra viena iš labiausiai paplitusių vaikų dantų ligų. Dažnam iš mūsų kyla klausimas, kaip sumažinti ėduonies atsiradimą tarp vaikų, ir atitolinti dantukų gydymą? Gydytoja odontologė Raminta rekomenduoja, didžiausią dėmesį skirti dantų priežiūrai namuose ir profilaktikos priemonėms. Dažniausiai kūdikiai pirmųjų dantukų sulaukia apie 6 - 8 - ąjį gyvenimo mėnesį. Pirmieji...
 • Vaiko ir odontologo bendradarbiavimas

  Vaikų odontologija – tai vaikų dantų gydymas, sveikos burnos gleivinės palaikymas, pieninių bei nuolatinių dantų dygimo priežiūra, ir profilaktika. Gydytojai odontologai konsultuoja tėvelius ir gydo mažuosius pacientus nuo gimimo iki pat paauglystės esant ne tik pieniniams, bet ir nuolatiniams dantims. Labai svarbu tėvams yra suvokti, kad dar vaikystėje išugdyti burnos higienos...
 • Peirono liga ir PRP: naujas gydymo būdas urologijoje

  Peirono liga (varpos fibromatozė) pasireiškia apie 10% vyrų. Sergant šia liga pradeda storėti varpos akytkūnį dengianti plėvė (tunica albuginea) ir varpa ima krypti į storėjimo pusę. Tai sukelia erekcijos metu varpos nuokrypį į vieną ar kitą pusę bei varpos dydžio sumažėjimą, sutrumpėjimą, diskomforto jausmą, skausmą, ypač lytinių santykių metu. Šios patologijos atsiradimą gali lemti patirtos...
 • 5 mitai apie venų varikozę

  Venų varikozė – grėsmingai ir baugiai skambanti liga, apie kurią mūsų visuomenėje vis dar kalbama nepakankamai. Sklando nemažai mitų ir gandų apie šios ligos eigą ir gydymą, tad “Sveikatinė” atrinko populiariausius iš jų tam, kad patvirtintų arba paneigtų. 1 mitas: sportas padeda išvengti venų varikozės Faktas ar mitas: mitas Jokiais būdais nesiginčijame, jog tam...
 • 5 ženklai, rodantys kad Jūsų mažylis turi pėdučių problemų

  Nuolat judantys ir spurdantys mažieji gali ne visada patys suprasti ir papasakoti tėveliams, kad jaučia pirmuosius pėdučių problemų simptomus. Vis dėl to, itin svarbu, kad šie simptomai būtų pastebėti kiek įmanoma anksčiau – kuo ankstyvesnėje stadijoje nustatoma problema, tuo lengviau ją vėliau pagydyti. Tam, kad būtų lengviau nustatyti ar Jūsų mažylio pėdutės sveikos, Amerikos pėdos...