Kai jaučiate, jog nebemiela gyventi savo kūne, esate sukaustyti, kamuoja bloga nuotaika ir sunkumas, atgauti jėgas gali padėti profesionalus specialisto atliekamas masažas. Tinkamai parinkta procedūra naudinga ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Gydomieji masažai padeda spręsti įvairias problematikas, tokias kaip nugaros, sąnarių skausmai. O štai limfodrenažinis masažas ne tik naudingas sveikatai, bet ir suteikia galimybę susigrąžinti gražų, stangrų kūną.
Tikriausiai nerasime žmogaus, kuris atsisakytų pasilepinti kokybišku masažu. Gyvendami intensyvų gyvenimą, po sunkaus fizinio krūvio darbo ar sporto dažnai jaučiame nugaros skausmą, įtampą kakle. Daugelį šių negalavimų sukelia stresas, mažas fizinis aktyvumas, sėdima veikla ar net sporto metu netaisyklingai atliekami pratimai. Kaip galime sau padėti pagerinti gyvenimo kokybę?
MASAŽAI – KOKĮ GERIAUSIA RINKTIS?
Masažas yra puikus būdas atsipalaiduoti, pagerinti savo sveikatą ir nuotaiką. Ne veltui tai viena populiariausių SPA procedūrų. Masažas gerina kraujotaką, limfinę sistemą, imunitetą ir odos būklę. Kadangi procedūros metu išsiskiria natūralūs hormonai, atsakingi už gerą nuotaiką, procedūra veikia tarsi „vaistas“ patiriantiems nuolatinį stresą. Kyla klausimas, kokį masažą, priklausomai nuo jo specifikos, geriausiai rinktis?
Klasikinis viso kūno masažas – tai viena populiariausių ir dažniausiai atliekamų procedūrų, teigiamai veikiančių kūno raumenų sistemą bei padedančių atsipalaiduoti. Šis masažo ritualas gali padėti kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio ar prastos medžiagų apykaitos. Be to, klasikinį viso kūno masažą renkasi ir tie, kurie tiesiog jaučiasi įsitempę, nori pasilepinti kokybišku SPA.
Limfodrenažinis masažas. Žalingi įpročiai, sėdimas darbas, nesubalansuotas maistas gali sukelti limfinės sistemos sutrikimus. Šiai problematikai spręsti rekomenduojamas limfodrenažinis masažas, kurio metu suaktyvinama kraujotaka, padedama organizmui pašalinti susikaupusius toksinus, slopinti tinimus. Taip pat ši procedūra gerai žinoma dėl poveikio kūno linijoms: padeda sumažinti celiulitą, dailina kūno kontūrus, palaiko odos elastingumą, suteikia energijos.
Kobido masažas. Jei pastebėjote, jog veido oda ne be tokia skaisti, ima daugėti raukšlelių, geriau nei kremai ir serumai pagelbės būtent ši procedūra. Kobido masažas padeda sumažinti odos glebumą, stimuliuoti nervų sistemą, atkurti kraujo ir limfos apytaką. Šių procesų pasekoje mažinamos raukšlelės, oda tampa stangresnė, gražėja veido kontūras.
Aromaterapinis masažas – procedūra, bene labiausiai primenanti jaukų SPA ritualą ir pasižyminti dviguba nauda. Toks masažas ne tik atpalaiduoja raumenis, nuramina ir stimuliuoja, bet ir leidžia pajusti tikrą kvapų galią. Procedūrų metu naudojami natūralūs aliejai, kurie padeda nuraminti nervų sistemą, atpalaiduoja ir labai maloniai nuteikia. Todėl aromaterapinis masažas patiks visiems, norintiems ne tik atsipalaiduoti, bet ir pamiršti įtampą, energijos stoką bei nemigą.
MASAŽAS – NEDIDELĖ KAINA UŽ REIKŠMINGĄ ENERGETINĘ NAUDĄ
Masažai – vienas seniausių ir populiariausių sveikatos bei grožio priežiūros būdų. Vis populiarėja ypatingos procedūros – atspindinčios skirtingas kultūras bei tradicijas, kurias daugeliui dar nedrąsu išbandyti. Tačiau žinant keletą aspektų apie skirtingomis tradicijomis paremtus masažus, procedūros gali tapti labai maloni kasdienybės dalis.
Tailandietiškas masažas – tai dinamiška ir energinga procedūra, kurios metu specialistas rankomis, alkūnėmis, dilbiais bei plaštakomis atlieka tam tikrus spaudimo, tempimo ir sukimo judesius. Šis masažas itin tinkamas tiems, kurių darbas pasyvus ir tenka visą dieną sėdėti (dėl netaisyklingos laikysenos susiformuoja energetiniai blokai). Ši procedūra padeda pagerinti kraujotaką, raumenų tonusą, malšina įtampą ir stresą.
Tajų masažas –į tailandietišką masažą panaši procedūra, tačiau nuo pastarosios besiskirianti tuo, kad jos metu naudojama aromaterapija ir žvakės, sukuriančios atpalaiduojančią ir romantišką atmosferą. Procedūros metu masažuojamas asmuo paprastai dėvi laisvus judesių nevaržančius drabužius, o specialistas, pasitelkdamas įvairias technikas, keliais, pėdomis, alkūnėmis bei plaštakomis atlieka raumenų tempimą, sąnarių atstatymą, mankština visą kūną.
Japoniškas masažas. Populiariausias – KOBIDO veido masažas, leidžiantis išsaugoti jaunystę ir grožį. Tai vienas veiksmingiausių ritualų padedančių sustabdyti odos senėjimo procesą, atstatyti emocinę sveikatą visam kūnui. Procedūros metu masažuojamas ne tik veidas, bet ir dekoltė sritis, galva, kaklo, sprando bei pečių raumenys.
Indiškas masažas. Dažniausiai žinomo ajurvedinio masažo pavadinimu, šios procedūros metu specialistas naudoja šiltus augalinius aliejus. Procedūros tikslas – atkurti pusiausvyrą tarp fizinės, psichinės ir emocinės savijautos. Indiškas masažas iš kitų skiriasi tuo, jog naudojami ritmiški judesiai, padedantys sumažinti raumenų tonusą, atpalaiduojantys kūną, raminantys nervus ir gerinantys odos būklę.
Masažas gali tapti trumpučiu, bet labai maloniu ir naudingu pabėgimu nuo streso, įtampos ir nerimo. Profesionaliai, tiksliai ir reguliariai atliekamas masažas kartais geriau nei medikamentai veikia žmogaus savijautą ir tiksliau paliečia visus energetinius taškus bei padeda išlaisvinti susikaupusius toksinus. Tad nepraleiskite progos pasilepinti geros savijautos naudai, nepamirškite pasirūpinti ir artimųjų sveikata. Juk pasirinkimas toks platus – nuo klasikinio atpalaiduojančio viso kūno masažo iki egzotinio ar gydomojo, padedančio spręsti ypatingas problemas, masažo!
Įsigyti poreikius atitinkančią masažo procedūrą ar jų kursą už ypač gerą kainą galite ČIA.
Vėžys - šių laikų liga, išlieka viena iš didžiausių sveikatos išbandymų, su kuriuo susiduria žmonija. Nepaisant medicinos pažangos, vėžio diagnozė vis dar gąsdina ir lieka sunkiai įveikiama problema. Gydymas šiai ligai yra intensyvus ir daugialypis, apimantis įvairias terapijos formas, tokiu kaip chemoterapija, radioterapija, imunoterapija ir chirurginis gydymas.
Vėžio gydymas yra...
Norintiems puoselėti sveikesnę visuomenę, labai svarbu suprasti vyraujančias sveikatos problemas ir kodėl su jomis susiduriame. Pakalbėkime apie dažniausias vyrų ligas ar sutrikimus: širdies ligos, cukrinis diabetas ar kepenų negalavimai yra vienos dažniausių ligų, užklumpančių vyriškius. Pasigilinus į kiekvieną būtų galima išsiaiškinti, kodėl jos vystosi ir kaip jų išvengti ar užkirsti kelią...
Depresija yra psichinė sveikatos būklė, kuri apibūdina ilgalaikį liūdesio, beviltiškumo, susirūpinimo, sumažėjusios energijos lygio, miego problemų, sumažėjusio susidomėjimo kasdieniniais dalykais ir kitų simptomų jausmą. Tai gali paveikti kažkieno mąstymą, emocijas ir kasdieninį gyvenimą.
Depresija gali paveikti žmones bet kuriame gyvenimo etape, tačiau dažniausiai ja sergama jaunystėje ir...
Ruduo, tai laikas kai dienos tampa vis trumpesnės ir tamsesnės, o oras vis šaltesnis ir žvarbesnis. Ilgėjant tamsiajam paros laikui, nejučiomis vis daugiau laiko praleidžiame namuose, šiek tiek sulėtiname gyvenimo ritmą, o tai puiki galimybė skirti daugiau laiko sau, pasilepinti ir tinkamai pasirūpinti savo veido oda.
Ruduo ir žiema - labai tinkamas metas atgaivinti veido odą, pašalinti...
Plaukų slinkimą gali lemti įvairūs veiksniai, o konkreti priežastis gali skirtis priklausomai nuo žmogaus. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių plaukų slinkimo priežasčių:
Dažniausia plaukų slinkimo priežastis yra paveldima liga, vadinama androgenetine alopecija. Ji paprastai pasireiškia palaipsniui ir nuspėjamais būdais: vyrams – atsitraukusia plaukų linija ir plikėmis, moterims...
Limfodrenažinio masažo sistemą sudaro švelnūs judesiai, kurie gerina limfinės sistemos veiklą, mažina patinimus. Šis masažas taip pat naudingas ir įvairiais prevenciniais tikslais, gerina savijautą, atpalaiduoja. Tačiau norint juo pasimėgauti, nebūtina keliauti iki masažo kabineto – galite limfodrenažiniu masažu mėgautis ir savo namuose.
Kas yra limfodrenažinis...
Būkime supratingi, nelikime abejingi...
Gruodžio 3-iąją minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Šią dieną išskirtinis dėmesys sutelkiamas į žmonių su negalia problemas, visuomenė skatinama aktyviau dalyvauti neįgaliųjų bendruomenės veikloje, informuojama apie turintiems negalią skirtus inovatyvius, įprastus kasdienius veiksmus padedančius atlikti mokslo sprendimus.
Deja, tikrai nė...
Moterų šlapimo nelaikymas yra dažna medicininė būklė, kuri pasireiškia netyčiniu šlapimo ištekėjimu iš šlapimo pūslės. Šlapimo nelaikymas gali būti įvairaus sunkumo – nuo atsitiktinio nedidelio pratekėjimo iki dažnesnių ir didesnių šlapimo nelaikymo epizodų. Ši būklė gali būti laikina arba lėtinė, ją gali lemti įvairios priežastys ir tipai.
Moterų šlapimo nelaikymo priežastys gali būti...
PRP terapija, arba trombocitų prisotintos plazmos terapija, yra medicininis gydymas, kurio metu naudojamas paties paciento kraujas, skatinantis gijimą ir audinių regeneraciją. Ji išpopuliarėjo įvairiose medicinos srityse, įskaitant ortopediją, sporto mediciną, dermatologiją, o dabar yra taikoma ir ginekologijoje bei seksologijoje.
Štai kaip įprastai veikia PRP terapija:
• Kraujo...
Nors veido prausimas gali atrodyti paprastas, tačiau jis reikalauja laiko ir dėmesio. Daugelis mano, kad veidą reikia nuplauti tik norint pašalinti makiažą arba kai veidas atrodo nešvarus. Tačiau rekomenduoju plauti veidą du kartus per dieną. Tiesa, veido prausimosi kartų skaičius gali būti mažiau svarbus nei tai, kaip atliekamas darbas. Nepriklausomai nuo odos tipo, tekstūros ar esamos būklės...
Tikrai nemaža dalis žmonių, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, netenka vieno, kelių ar net visų dantų. Vis tik, tikrai ne visi danties netekę žmonės, skuba ieškoti šios problemos sprendimo būdų, kurių šiais laikais yra labai daug. Dantų implantavimas, dantų protezavimas yra pakankamai greitos ir tikrai veiksmingos procedūros, kurios efektyviai išsprendžia prarastų dantų problemą. Nemažai...
Šlapimo nelaikymas – tai nevalingas šlapimo tekėjimas iš šlapimo takų, kai sutrinka normali šlapimo sulaikymo funkcija. Toks sutrikimas yra laikomas liga, kuri sukelia daugybę nepatogumų ir problemų kasdieniniame gyvenime. „Gijos Klinikų“ gydytojas-urologas Saulius Stirbys nurodo šios ligos atsiradimo priežastis bei pasakoja, kokių priemonių reikėtų imtis, jeigu jus kamuoja...
Prieš mėnesį Lietuvoje įvyko pirmoji unikali kelio kremzlės rekonstrukcijos operacija privačioje klinikoje, kurios metu paciento kremzlės defektai taisyti nuosavomis to paties žmogaus kremzlės ląstelėmis – chondrocitais prisotintu hidrogeliu. Ko gero, pažangiausiu metodu kelio sąnarį operavęs „Gijos Klinikų“ gydytojas ortopedas-traumatologas Juozas Belickas sako, kad tokia...
Įtemptas gyvenimo ritmas, stresas, rūpesčiai darbe ir nuolatinė skuba sveikatos neprideda nei vienam. Ne išimtis ir vyriškos problemos – neretai dėl to, kad pamirštame pasirūpinti savimi, organizmas ima gaminti mažiau vyriško hormono – testosterono.
Šis hormonas yra gaminamas sėklidėse ir lemia sveiką vyro organizmo vystymąsi, tvirtesnę, nei moterų, išvaizdą ir struktūrą. Be šių...
Su nevalingu šlapimo tekėjimu, kitaip vadinamu šlapimo nelaikymu, vienaip ar kitaip susiduria dauguma moterų. Vienas vargina tik šiek tiek ir tik kartais, o kitoms tai tampa ypač sekinančia problema. Bijodamos patirti viešą gėdą, moterys neleidžia sau mėgautis įvairiomis veiklomis su šeima ir draugais, vengia lytinių santykių ir tyliai kenčia. „Gijos Klinikų“ akušerė ginekologė,...
Visi suprantame, kad fizinis aktyvumas – vienas iš esminių dalykų, turintis įtakos mūsų savijautai, miegui, poilsiui, nuotaikai ir skausmams. Atrodo, visa tai jau seniai žinoma ir elementaru. Bet kodėl specialistai nuolat mums apie tai kalba, akcentuoja? Apie stuburo problemas ir nugaros skausmus kalbamės su kineziterapeute Migle Česaityte.
Kodėl žmonės dažnai susiduria su apatinės...
Dvigubas smakras – sritis, dėl kurios išvaizdos nemaloniai jaučiasi daugybė žmonių. Todėl natūralu, kad vis didėja susidomėjimas procedūromis, galinčiomis tai pakeisti. Paskutiniu metu monopoliniai ir bipoliniai radijo dažnio prietaisai išpopuliarėjo kaip nauji odos atjauninimo gydymo būdai, kuriuos pamėgta taikyti ir dvigubo smakro sričiai.
Neinvazinis radijo dažnis (RF) yra viena iš...
Paakiai – ypatinga veido dalis.
Kaip ir kaklas, greičiausiai mums parodo laiko tėkmę besikeičianti oda būtent šiose srityse. Dirbdama kosmetologijos srityje, ko gero daugiausiai nusiskundimų girdėjau ir girdžiu, būtent dėl paakių odos keliamų problemų.
Kokios dažniausiai apyakių odos srities problemos vargina klientes?
• Patamsėję paakiai
• Pavargę paakiai
•...
Strijos yra odos pažeidimas, kurį sukelia odos išsiplėtimas arba susitraukimas pernelyg greitai, nei oda yra prisitaikiusi susitvarkyti pati be po to išliekančių žymių. Jos dažniausiai pasireiškia kaip raudonos arba violetinės juostelės, kurios vėliau gali tapti baltos arba šviesaus atspalvio linijos. Strijos dažniausiai pasirodo ant odos vietose, kurios yra labiausiai linkusios išsitempti...
Rūpinkimės sveikata kasdien, saugokime ne tik savo, bet ir kitų gyvybes!
Šiemet sukanka 35 metai nuo momento, kai 1988 metais įvairių tarptautinių sveikatos organizacijų bendru sprendimu buvo priimtas nutarimas, jog gruodžio 1-oji taps Pasauline kovos su AIDS diena.
Įsidėmėkite! Įgytas imuniteto nepakankamumo sindromas nustatomas tada, kai ŽIV užsikrėtusiam asmeniui diagnozuojama viena...
Pasak daktaro Michael Mosley, dar visai neseniai buvo neįmanoma tyrinėti žmogaus mikrobiomo, todėl ši tema pastarąjį dešimtmetį ypač aktyviai tyrinėjama. Šiai dienai pagrindinėmis gerųjų žarnyno bakterijų funkcijomis galima įvardinti šias:
Saugo žarnyną nuo įsibrovėlių ir reguliuoja imuninę sistemą. Pasikeitus žarnyne gyvenančių bakterijų sudėčiai gali padidėti atsparumas peršalimo...
Kalbant apie dubens dugno raumenis pirmiausia reikėtų paminėti, kad tai labai mažas, praktiškai delno dydžio raumenynas, kuris jungia gaktikaulį su uodegikauliu ir vieną sėdynkaulį su kitu. Nors šių raumenų nematome ir praktiškai nejaučiame, tačiau jų reikšmė harmoningam organizmo funkcionavimui labai svarbi. Intymūs raumenys kontroliuoja šlapimo ir tuštinimosi procesus, neleidžia nusmukti...
Pastaraisiais metais sveikatos pramonėje pastebėtas itin didelis susidomėjimas CBD, kanabinoidu, išgaunamu iš kanapių augalo. Nors CBD privalumai tampa vis geriau žinomi, o žmonės vis drąsiau išbando įvairius su šia medžiaga gaminamus ingredientus, kai kurie žmonės vis dar svarsto ir dažnu atveju turi daugybę baimių, kurios susijusios su informacijos trūkumu ir sudėtinga terminologija. Šiuo...
Antibiotikai: prevencijos ir bendradarbiavimo galimybės
Lapkričio 18-oji – supratimo apie antibiotikus Europoje diena – atvers duris Pasaulinei supratimo apie antibiotikus savaitei. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas antimikrobinių vaistų efektyvumo ateities kartoms išsaugojimo galimybėms, skirtingų sektorių, susijusių su antibiotikų taikymu, bendradarbiavimui bei...
Purpurinė spalva – ankstukų spalva.
Kasmet lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Šiandien visuomenė informuojama apie neišnešiotukų problemas, raginama atkreipti dėmesį į priešlaikinio gimdymo priežastis ir grėsmes, bendruomenės skatinamos palaikyti įvairias labdaros bei savanorystės iniciatyvas, siūloma prisijungti prie įvairių akcijų ir, aišku, kviečiama...
Nuo šiandien neberūkysiu ir greit sveikatą atstatysiu!
Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Mesti rūkalus į šalį verta tiek dėl pačių sveikatos, tiek ir dėl artimųjų gerovės.
Kodėl šio žalingo įpročio rekomenduojama atsisakyti vyrams? Galima išvardinti aibę priežasčių, tačiau bene paveikiausia būtų priminti, jog rūkaliams gresia ne tik...
Niekas neprieštaraus su teiginiu, kad sveikata - brangiausias turtas. Kai ji gera, mes nepastebime ir laikome tai savaime suprantama duotybe. Tačiau, kai ji sutrinka, puolame ieškoti būdų, kaip galėtume sau padėti.
Ne taip seniai Lietuvoje pasirodę, bet jau spėję išpopuliarėti CBD aliejai - vienas ieškomiausių produktų, esant daugybei negalavimų. Kanabinoidinių produktų ieško žmonės,...
Sveikesni plaučiai – sveikesnis aš!
Lapkričio trečiąjį trečiadienį Pasaulyje minima lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) diena. Kas gali lemti LOPL diagnozę? Ligą gali sukelti šie veiksniai: rūkymas, oro tarša, toksinė aplinka, įsisenėję kvėpavimo takų ligos ir kt.
Lėtinė obstrukcinė plaučių liga pasireiškia tuomet, kai žmogaus kraujyje ima trūkti deguonies – jis ima...
Valdai save – kontroliuoji ligą!
Reaguojant į diabeto atvejų visame pasaulyje augimą, Tarptautinės diabeto federacijos (IDF) iniciatyva, 1991 m. lapkričio 14 d. buvo paskelbta Pasaulinė diabeto diena. Lapkričio 14-oji pasirinkta neatsitiktinai – šią dieną gimė F.Bantingas, mokslininkas, Nobelio premijos laureatas, vienas iš insulino atradėjų.
2007 m. buvo oficialiai...
Pokalbis apie organizmo valymą su Edita Esenku Šimkute, daug kam pažįstama iš socialinių tinklų, kuriuose ji dalinasi įvairiomis temomis apie sveiką gyvenseną, natūraliai auginamas daržoves, iš jų ruošiamus patiekalus bei holistiniu požiūriu į sveikatingumą per rytietiškas praktikas.
Pašnekovė dalinasi plačios Dao sistemos viena iš dalių, kuri apima mitybą, organizmo valymą ir savo asmenine...
Stiprus imunitetas aktualus visus metus, tačiau dažniausiai apie jo stiprinimą susirūpiname tik pradedant atsirasti pirmiems peršalimo ar kitų ligų simptomams. Su kasdieniais sveiko gyvenimo būdo pasirinkimais, ligoms atsparų imunitetą palaikyti nėra sunku. Pradedant subalansuota mityba, pakankamu vandens kiekiu, kokybišku miegu bei baigiant kasdienio streso prevencija. Šiais veiksmais galime...
Astaksantinas(astaxanthin) yra raudonos spalvos karotenoidas, išgaunamas iš Haematococcus pluvialis mikrodumblių.
Pirkti astaksantiną
Natūralus astaksantinas turi unikalią molekulinę struktūrą, dėl kurios jis yra stipresnis nei bet kuris kitas antioksidantas (pvz.: nei vitaminas C ir E). Būtent dėl savo išskirtinės struktūros astaksantinas gali apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės...
Neurologiniai sutrikimai, pradedant migrena ir baigiant sunkesnėmis ligomis, tokiomis kaip Parkinsono liga, insultas ir smegenų traumos, kelia vis didesnę problemą visame pasaulyje. Dėl jų sudėtingumo dažnai prireikia tarpdisciplininio požiūrio į priežiūrą, užtikrinančio, kad pacientai gautų visapusišką gydymą. Šiomis aplinkybėmis Kauno miestas yra vilties švyturys daugeliui žmonių, nes čia...
Valgykime sveikai, sveikatinkimės tinkamai, gyvenkime kokybiškai!
Kartais atrodo, jog apie sveiką mitybą kalbame net per dažnai, tačiau statistika byloja, kad, deja, nutukimas Europoje didėja, o turintys antsvorio asmenys ignoruoja faktus, įrodančius, kad papildomi kilogramai tikrai kenkia sveikatai ir gali sukelti įvairias lėtines ligas.
Fizinis aktyvumas, darbo ir poilsio režimo...
Saugokime save, rūpinkimės artimaisiais, būkime pilietiški!
Lapkričio 12-ąją minima Pasaulinė plaučių uždegimo diena.
Sunku patikėti, tačiau kasmet plaučių uždegimu (pneumonija) suserga daugiau nei 2,5 mln. žmonių! Reaguodami į negailestingus statistikos duomenis medikai didina informuotumą apie kovą su pneumonija, akcentuoja, jog plaučių uždegimas yra liga, kurios galima išvengti,...
Kaip tėvai turi savo pareigas augindami vaikus, taip ir suaugę vaikai privalo gerbti savo tėvus ir jais rūpintis senatvėje – sukantis gyvenimo ratui, vaikų ir jų tėvų vaidmenys natūraliai kinta. Senatvėje šie santykiai įgauna naują prasmę, kadangi tarp senstančių tėvų ir jų suaugusių vaikų atsiranda tarpusavio priklausomybė. Vaikystėje susiformavęs ryšys yra pagrindas, paklotas vėlesniam...
Viena iš aktualiausių ir įspūdingiausių šių dienų temų – dirbtinis intelektas. Ši tema dažnai kelia baimę, nes yra nauja ir nepažįstama, o kaip žmonės, mes natūraliai linkę priešintis tam, kas svetima. Nepaisant to, dirbtinio intelekto integracija pamažu tampa ne tik neišvengiama dalis mūsų kasdienio gyvenimo, bet taip pat randa vietą ir kituose svarbiuose sektoriuose, tokiuose kaip...
ORTODONTIJA - tai neteisingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija.
Gydymu siekiama sukurti ne tik estetišką, bet ir funkciškai taisyklingą sąkandį, užtikrinantį geresnę dantų prognozę.
Kada pradėti ortodontinį gydymą?
Ortodontinis gydymas ir dantų tiesinimas atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems.
Ypač svarbu atkreipti dėmesį į 7-14 metų vaikų dantų lankų būklę.
Ankstyvas...
Dantų implantai pastaraisiais metais tapo viena iš populiariausių ir patikimiausių galimybių pakeisti prarastus ar pažeistus dantis. Nors ši procedūra atneša daug naudos pacientams, svarbu žinoti ir apie galimus trūkumus. Šiame straipsnyje aptarsime viską, ką reikia žinoti apie dantų implantus, jų privalumus, trūkumus ir kaip jie palyginami su kitomis odontologijos procedūromis, tokiais kaip...
Vanduo
Per dieną reikėtų išgerti pakankamą kiekį vandens – ne mažiau 1,5–2 litrų. Kai organizmas patiria dehidrataciją imame jaustis pavargę, todėl reikiamas vandens kiekis padeda išlikti energingiems. Stiklinę vandens rekomenduojama išgerti ir kaskart prieš valgį – tai padeda greičiau pajusti sotumo jausmą.
Visaverčiai pusryčiai
Verta rinktis tokius patiekalus,...
Menisko gydymas be operacijos
Meniskas yra pluoštinė kremzlės struktūra, esanti ant blauzdikaulio. Kiekviename kelyje yra du meniskai: medialinis meniskas kelio vidinėje pusėje ir šoninis meniskas kelio išorėje.
Abu meniskai yra pusmėnulio (arba C raidės) formos plokštelės, kurios veikia kaip sąnario amortizatorius (apsaugo nuo krūvių ir suteikia papildomo stabilumo, bei judrumo kelio...
Lapkričio mėnuo – „Movember“ mėnuo!
Na, vyrai išties didžiuojasi tuo, ko moterys tikrai nenori turėti… Ūsais ir barzda! Stilingas veido plaukų formavimas suteikia jų savininkui išskirtinumo. Turbūt pritarsite, kad vešlūs ūsai ar barzda padeda užmaskuoti netobulumus ir išryškinti privalumus, taip?
Bet esmė slypi tame, jog ūsai visame pasaulyje padeda informuoti...
CBD, arba kanabidiolis, pastaraisiais metais tapo itin populiarus dėl galimų naudingų sveikatos savybių. Tai yra vienas iš daugiau nei šimto junginių, esančių kanapių augale ir vadinamų kanabinoidais. Renkantis tinkamą CBD produktą, svarbu suprasti, kokie yra skirtumai tarp pilno spektro CBD, plataus spektro CBD ir CBD izoliato. Kiekvienas šių CBD ekstraktų tipas turi unikalias savybes, kurios...
Šiandien – ypač svarbi diena. Pasaulyje minima kovos su insultu diena.
Statistikos duomenimis, Europoje širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) yra pagrindinė tiek moterų, tiek ir vyrų mirties priežastis. Liūdna, tačiau Lietuva yra viena iš išsiskiriančių didele gyventojų rizika sirgti ar net mirti nuo insulto valstybių ne tik senajame žemyne, bet, pagal Pasaulio sveikatos organizacijos...
Kiekvienų metų spalio mėnesio pabaigoje minima Pasaulinė jodo trūkumo sutrikimų diena. Šią dieną ypatingas dėmesys skiriamas jodo nepakankamumo sukeliamų sutrikimų analizei, akcentuojamos svarbaus sveikatai mikroelemento stygiaus organizme pasekmės, aptariamos prevencinės priemonės bei jų taikymas, išskiriami veiksniai, lemiantys pasireiškiančius endokrininės sistemos sutrikimus.
Net ir...
Per pusryčius suvalgai vaisių dubenį, o per pietus lėkštė kupina salotų? Tačiau, ar kada bandei suskaičiuoti, kiek skirtingų vaisių, uogų ir daržovių tai sudaro? Svarbu ne tik suvalgyti reikiamą kiekį (PSO rekomenduoja 400 g daržovių, vaisių ir uogų per dieną), bet ir pakankamą daržovių ir vaisių įvairovę, kad gautume reikalingiausias maistines medžiagas.
Maistinių medžiagų...
Stiprus imunitetas yra svarbus visais metų laikais, ypač šaltuoju, kai daugelis žmonių serga peršalimo ir gripo ligomis. Kad sustiprintumėte savo imuninę sistemą, galite imtis šių žingsnių:
Sveika mityba:
Valgykite daug vaisių ir daržovių, kad gautumėte reikiamą vitaminų ir mineralų kiekį.
Įtraukite į racioną baltymus iš liesos mėsos, žuvies, pupelių ir kitų...
Blusų įkandimai ne tik vargina, jie gali būti neįtikėtinai niežtintys ir nemalonūs. Jei įtariate, kad jūs arba jūsų augintiniai susidūrė su blusomis, būtina žinoti blusų įkandimų požymius. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip atpažinti blusų įkandimus, ir pateiksime patarimų, kaip palengvinti niežulį ir užkirsti kelią būsimam užkrėtimui.
Blusų įkandimų išvaizda:
Blusų įkandimai paprastai...
Miegas yra nepakeičiama žmogaus gyvenimo dalis, kuri tiesiogiai daro įtaką fizinei ir psichinei sveikatai. Pasaulinė sveikatos organizacija atliko tyrimą, kuris parodė, kad jauki miegamojo aplinka ir tinkamas čiužinys svarbus kiekvienam, kuris nori gerai pailsėti. Todėl svarbu užtikrinti, kad jūsų miegamojo aplinka būtų jauki ir maloni. Vienas iš pagrindinių elementų, į kurį reikėtų...
Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių funkcinių virškinamojo trakto veiklos sutrikimų. Pagrindinis DŽS požymis – pilvo skausmas, kurį lydi pakitęs tuštinimasis (viduriavimas), vidurių užkietėjimas arba abu kartu.
Kas lemia DŽS atsiradimą
Vienas iš pagrindinių veiksnių – patiriamas emocinis stresas. Ilgai užsitęsusi įtampa bei psichologinis...
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei UAB "Saulės Spektras" teikiamas paslaugas. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Leisti slapukus“.
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Šie slapukai nenaudojami.
Kaip UAB "Saulės Spektras" (toliau – Bendrovė) naudoja slapukus?
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei Bendrovės teikiamas paslaugas.
Kas yra slapukai?
Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.
Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.
Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje. Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.
Kokius slapukus naudoja Bendrovė?
Būtinieji
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Funkciniai
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Statistiniai
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Reklaminiai
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Neklasifikuoti slapukai
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Kas yra konversijų sekimas „Pixel“?
„Pixel“ žyma – tai yra vadinamas (angl. web beacons), (angl. clear GIFs) arba paslėptas programinis kodas. „Pixel“
žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį
vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija
persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę. „Pixel“ gali rinkti
įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų
laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam
tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda
parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir
pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų
svetainėje.
Kaip Bendrovė naudoja konversijų sekimą „Pixel“?
„Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdamas veiksmus, kuriuos
atliekate mūsų svetainėje. Mums padeda stebėti reklamas, optimizuoti jas pagal surinktus duomenis, kurti tikslines
auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie
jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje. Visus naudojamus „Pixel“ ir jų aprašymus galite matyti slapukų ir
„Pixel“ išklotinėje.
Duomenys apie naudojamus slapukus ir „Pixel“
Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad
Bendrovė nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad
jei paspaudę nuorodą iš Bendrovės interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti
jų privatumo politika.
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?
Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys
Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės
tobulinimą.
Prieigą prie techninių įrašų taip pat gali turėti Bendrovės partneriai, kurie teikia Bendrovės interneto svetainės
turinio valdymo įrankius.
Visus kitus mūsų partnerius ir jų privatumo politikas galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“:
Parodyti slapukų įrankį.
Kiek Bendrovė išsaugo Jūsų duomenis?
Bendrovės naudoja surinktus duomenis analizei iki trejų metų. Slapukai paprastai galioja trumpai, priklauso nuo
slapuko tipo (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki dvejų metų. Tikslius slapukų
galiojimo terminus galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“: Parodyti slapukų įrankį.
Jeigu esate davę sutikimą slapukams, savo sutikimą galite atšaukti paspaudę šią nuorodą, matysite, kad slapukų
sutikimas yra atšauktas, kai perkrausite svetainę iš naujo: ATŠAUKTI DUOTĄ SLAPUKŲ SUTIKIMĄ (Taip pat sutikimą
galite atšaukti atžymėję varneles ir patvirtindami savo pasirinkimą slapukų įrankyje)
Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite
puslapyje www.allaboutcookies.org ir Jūsų naršyklės pagalbos puslapyje.
Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?
Jūs turite šias duomenų subjektų teises:
žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems
duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti;
reikalauti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi
pertekliniai asmens duomenys, jei atšaukiate savo sutikimą ar yra tam kitas pakankamas pagrindas;
susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti sus savimi susijusius asmens
duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Bendrovei, ir persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, arba
reikalauti, kad Bendrovė tiesiogiai persiųstų šiuos asmens duomenis kitam duomenų valdytojui, kai tai
techniškai įmanoma (teisė į duomenų perkeliamumą).
Jeigu ketinate įgyvendinti savo teises, galite kreiptis į Bendrovę el. paštu info@saulesspektras.lt. Atkreipiame dėmesį, kad
įgyvendinant savo teises, Jūs privalote tinkamai patvirtinti savo asmens tapatybę. Todėl ketindamas siųsti prašymą
Bendrovei, privalote teisės aktų nustatyta tvarka elektroninių ryšių priemonėmis, kurios leidžia tinkamai identifikuoti
Jus, patvirtinti savo asmens tapatybę.
Mes nevykdome tokio profiliavimo, kuris gali sukelti teisines pasekmes ar gali daryti didelį poveikį jums, tačiau
teikiant individualizuotus rinkodaros pasiūlymus, jūs galite būti priskirtas atitinkamai klientų kategorijai. Atsižvelgiant
į tai, jūs turite teisę reikalauti žmogaus įsikišimo, pareikšti savo požiūrį ir ginčyti sprendimą.
Jeigu esate davę sutikimą dėl Tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, turite teisę bet kada atšaukti šį sutikimą
susisiekę su mumis el. paštu info@saulesspektras.lt ar elektroniniame laiške paspaudęs nuorodą, kuri leidžia atsisakyti
tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo.
Turėdami abejonių dėl asmens duomenų tvarkymo ar ketindami įgyvendinti savo teises, galite bet kada kreiptis el.
paštu info@saulesspektras.lt. Nors informacija teikiama nemokamai, tačiau jeigu jūsų siunčiami prašymai yra akivaizdžiai
nepagrįsti arba neproporcingi, visų pirma dėl jų pasikartojančio turinio, turime teisę imti pagrįstą mokestį,
atsižvelgdami į informacijos teikimo arba pranešimų ar veiksmų, kurių prašoma, administracines išlaidas, arba
atsisakyti imtis veiksmų pagal tokį prašymą.
Jeigu manote, kad mes netinkamai tvarkome jūsų duomenis ar neįgyvendiname jūsų teisių, galite pateikti skundą
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (ada@ada.lt), tačiau atminkite, kad mes visada pasirengę visus
nesklandumus išsiaiškinti kartu su Jumis.