Osteopatija vaikams

2023 m. vasario 27 d.
Osteopatija vaikams

Osteopatija yra tinkamiausias diagnostikos ir gydymo metodas vaikams. Ir kuo jaunesnis vaikas, tuo labiau osteopatija jam tinka. Kodėl?

Pagrindinė normalaus organizmo funkcionavimo prielaida yra tinkamas kiekvieno organo veikimas ir bendros visų raumenų, kaulų ir sąnarių pusiausvyros palaikymas. Kūdikystėje ši sistema yra trapiausia, o vaisiaus vystymosi, gimdymo ir aktyvaus augimo bei savarankiško judėjimo patirties įgijimo laikotarpiu jai tenka didžiulis krūvis. Tai reiškia, kad vaikas yra labai jautrus trauminei rizikai (išnirimai, susitraukimai, spazmai).

Tačiau vaikų kūnai geriausiai tinka osteopatiniai korekcijai, nes jie vis dar yra labai lankstūs ir paslankūs pokyčiams. Tai leidžia osteopatui greitai ir efektyviai spręsti įvairias vaiko sveikatos problemas, kurios galėjo atsirasti prieš gimimą arba gyvenimo pradžioje.

Osteopatas gali nustatyti sutrikimus jau pirmosiomis kūdikio gyvenimo savaitėmis. Pirmasis seansas padės sušvelninti arba visiškai pašalinti traumuojantį gimdymo poveikį kūdikio galvutei. Jis taip pat padės lengviau aklimatizuoti kūdikį prie naujo gyvenimo.

Osteopatinio gydymo nauda vaikams

Osteopatinis gydymas nesusijęs su gydymu vaistais. Kūdikiai dažniausiai priešinasi medikamentų vartojimui, o kiekvienas vaistų vartojimas tampa iššūkiu tėvams. Dar svarbiau tai, kad osteopatinio gydymo atveju vaikas nepatirs jokio nepageidaujamo šalutinio vaistų poveikio.

Osteopatinis gydymas yra ne tik neskausmingas, bet ir patogus. Švelnios osteopato manipuliacijos mažajam pacientui beveik nepastebimos, o tai reiškia, kad seansas bus pats naudingiausias, be trukdžių, ir jūsų vaikas nebijos ateityje lankytis pas gydytoją. Osteopatinis gydymas yra saugus, beveik neturi kontraindikacijų ir tikrai nepakenks. Tai ypač vertinga atsižvelgiant į tai, koks trapus yra vaiko organizmas.

Osteopatinis gydymas teigiamai veikia viso kūno būklę, o nesutelkia dėmesį į konkretų organą ar skausmingą sritį. Tai svarbu bet kokio amžiaus žmonėms, tačiau vaikui, kurio kūnas vis dar auga ir vystosi, toks požiūris į gydymą yra geriausias. Juk osteopatas sukuria sveiką pagrindą tolesniam vaiko vystymuisi.

Osteopatas savo rankomis veikia vaiko kūną, įvertindamas galvos, stuburo, dubens, plaštakų ir pėdų, vidaus organų funkcinę būklę, nustato "įtemptas" problemines zonas, dirba su jomis ir taip atkuria normalią medžiagų apykaitos procesų eigą organizme bei šalina funkcinius sutrikimus. Osteopatinio požiūrio principas yra tas, kad raumenų ir nervų sutrikimai, tam tikru būdu organizuoti, gali pagerinti bendrą organizmo būklę. Kūdikio motorinė ir psichinė veikla normalizuojasi, pagerėja gyvenimo kokybė.

Osteopatinė korekcija apima platų manipuliacijų, technikų ir diagnostikos metodų spektrą ir tinka įvairaus amžiaus vaikams ir tai yra svarbu. Lankimas pas osteopata tinka įvairaus amžiaus vaikams, ir tai svarbu, nes kiekviename amžiuje vaiko kūnas turi savo raidos ypatumų ir skausmingų vietų.

Osteopatija naujagimiams nuo 0 iki vienerių metų

Naujagimių sveikatai dažnai turi įtakos perinataliniu laikotarpiu ar gimdymo metu patirtų problemų pasekmės. Tai gali būti intrauterininės infekcijos, hipoksija ir gimdymo metu patirtos traumos. Jei į šiuos sutrikimus nekreipiama dėmesio, vėliau jie gali sukelti rimtų problemų.

Kūdikiams, kurių motinos nėštumo ir gimdymo metu patyrė tam tikrų ypatumu:

- buvo sėdmenų arba veido padėtis;

- Cezario pjūvis;

- gimdymo metu buvo naudojamos akušerinės žnyplės, vakuuminė ekstrakcija ar kiti prietaisai ir taikyta epidūrinė anestezija;

- kūdikis gimė esant hipoksijai, žemam Apgar balų skaičiui, diagnozuotam intrauteriniam raidos atsilikimui, perinatalinei encefalopatijai ar kefalhematomai.

Šie nusiskundimai turėtų būti prielaida apsilankyti pas osteopatą:

asimetriška kaukolės ar veido forma;

hipertoniškumas, mėšlungis ir spazmai, drebulys, nekontroliuojami rankų ir kojų judesiai, hipotoniškumas;

miegojimas daugiausia ant to paties šono (kūdikis nemiega ant nugaros);

galva atlošta atgal arba pasukta į vieną pusę (kreivakaklystė);

krūtinės ląsta išplatėjusi;

ašarų latako užsikimšimas;

susilpnėjęs čiulpimo refleksas arba jo išvis nėra, sunku ryti, po valgio kūdikis žiaukčioja ir gausiai atpylinėja;

padidėjęs neramumas, padidėjęs jaudrumas, dažnas verkimas be aiškios priežasties arba, atvirkščiai, pernelyg ramus, mieguistas elgesys;

natūralaus dienos režimo sutrikimas, nemiga arba, atvirkščiai, padidėjęs mieguistumas, sunkumas užmigti ilgai verkiant.

Osteopatinė apžiūra rekomenduojama nuo pirmųjų gyvenimo dienų, o osteopatinė korekcija, jei reikia, bus švelniausias gydymas kūdikiui, palyginti su visais kitais gydymo būdais.

Osteopatas švelniomis rankų manipuliacijomis grąžina kaulus, sąnarius ar organus į teisingą funkcinė būkle, jei jie yra išbalansuoti, pašalina funkcinius užspaudimus, normalizuoja vidinių skysčių cirkuliaciją ir atkuria kūdikio kūno energijos pusiausvyrą. Šį korekcija yra raktas į tolesnę vaiko psichoemocinę ir motorinę raidą.

Jei į osteopatą kreipiamasi laiku, jis gali ištaisyti tokius negalavimus ir problemines būkles kaip:

hipotenzija ir hipertoniškumas;

kaklo išlinkimas ir pečių išnirimai;

klubo sąnario displazija;

cerebrinio paralyžiaus apraiškas;

minimalus smegenų funkcijos sutrikimai;

virškinimo trakto sutrikimai: tulžies latakų diskinezija, vidurių užkietėjimas, disbakteriozė;

LOR ligos: dažnos peršalimo ligos, vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, frontitas, adenoidų uždegimas;

strabizmas;

alergijos;

miego sutrikimai;

imuninės sistemos sutrikimai.

Osteopatija ikimokyklinio amžiaus vaikams

Pirmieji vaiko gyvenimo metai yra aktyvaus vystymosi ir augimo laikotarpis. Jūsų vaiko organizmas patiria didelius pokyčius ir yra labai apkrautas. Įvairius sutrikimus jaunesniems nei 6 metų vaikams gali sukelti peršalimo ligos ir infekcijos, neatsargios traumos, netinkama mityba, nepakankamas fizinis aktyvumas arba jo nebuvimas, taip pat sutrikimai, kuriais nebuvo pasirūpinta ankstesniame amžiuje.

Šiame amžiuje gali pasireikšti raumenų ir kaulų, nervų sistemos, virškinamojo trakto ir LOR problemos. Vaiko organizmas gerai reaguoja į osteopatinį gydymą, nes kaulai, sąnariai ir raiščiai dar pakankamai minkšti ir elastingi.

Osteopato pagalbos mažam vaikui prireiks, jei jis turi bet kurį iš šių nusiskundimų:

Vaikas dažnai serga peršalimo ligomis ir infekcijomis;

dažnai serga vidurinės ausies uždegimu arba turi klausos problemų;

vaikas turi sloga, kvėpuoja per burną, serga lėtiniu adenoiditu ar dažnu rinofaringitu;

regėjimo sutrikimai;

šlapimo nelaikymas;

vaikas blogai valgo arba jį vargina pilvo skausmas ar vidurių užkietėjimas;

turi sąkandžio sutrikimų;

jam skauda krūtinės srityje;

bloga laikysena;

dažni galvos, sąnarių ir raumenų skausmai;

vaikas yra nepagrįstai be nuotaikos, dirglus, nervingas, pernelyg susijaudinęs, hiperaktyvus, jam svyruoja nuotaika arba jam sunku užmigti;

yra išsiblaškęs, jam sunku susikaupti;

lengvai pavargsta;

yra nukritęs ar susitrenkęs galvą (net ir be akivaizdžių pasekmių);

vaikas turi vėluojančios raidos požymių.

Jei į vaikų osteopatą kreipiamasi laiku, jis veiksmingai gydo tokius negalavimus ir problemines būkles kaip:

dažnos ūminės kvėpavimo takų infekcijos ir peršalimo ligos, lėtinis vidurinės ausies uždegimas ir rinofaringitas, rinitas, viršutinio žandikaulio sinusai, adenoidai ir kitos LOR organų patologijos;

virškinimo trakto sutrikimai: pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, disbiozė, tulžies diskinezija, judesių liga ir kt;

regėjimo sutrikimai, strabizmas;

širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai, kraujospūdžio svyravimai;

šlapimo sistemos sutrikimai, enurezė;

alergijos;

psoriazė;

antsvoris;

galvos skausmai;

jautrumas meteorizmui;

vegetacinės distonijos sindromas (VDS);

hidrocefalija;

kaukolės ir smegenų anomalijos;

minimali smegenų disfunkcija;

klubo sąnario displazija;

kaklo subliuksacija ir peties išnirimas;

laikysenos sutrikimai, skoliozė, raumenų ir skeleto disfunkcijos, valgus ir varus pėdų deformacijos; sąnarių traumos;

traumos;

kalbos raidos atsilikimas, psichomotorinė raida ir psichomotorinė raida;

neurozės, hiperaktyvumas ir dėmesio sutrikimas;

miego sutrikimai;

autizmo spektro sutrikimų pasireiškimas;

epilepsija;

cerebrinio paralyžiaus apraiškos.

Osteopatija moksleiviams ir paaugliams

Mokykloje jūsų vaikui tenka ilgai sėdėti ir mokytis. Tai visiškai nauja patirtis raumenu-skeleto sistemai. Deja, suaugusieji retai kada pasirūpina, kad vaiko laikysena prie stalo būtų taisyklinga. Visa tai lemia laikysenos sutrikimus ir jų pasekmes (skoliozę, plokščiapėdystę, lordozę, pasilenkimą, vidaus organų sutrikimus). Kita dažna mokinių sveikatos problema - vegetodistonija, dažniausiai susijusi su sparčiu kūno augimu ir visų jo dalių bei struktūrų nesugebėjimu derintis prie šių pokyčių. Be to, būtinybė prisitaikyti prie naujų mokyklinio gyvenimo reikalavimų sukelia neurozę ir stresą. Dėl to organizmas tampa jautresnis infekcijoms ir virusinėms ligoms. Dėl amžiaus neatitinkančio fizinio aktyvumo sportuojant dažnai patiriamos traumos arba mikrotraumos. Mokyklos realybė nėra pati geriausia vaiko mitybos įpročiams. Visi šie nepalankūs pokyčiai taip pat svarbus vaiko organizmui, nes jie įvyksta vienu metu ir gana staiga.

Mokykloje vaikas gali susidurti su tokiomis problemomis kaip mokymosi sunkumai, susiję su vaiko neurologine patologija (rašymo sutrikimai - disgrafija, skaitymo sutrikimai - disleksija), taip pat dėmesio koncentracijos, atkaklumo sunkumai. Šių sutrikimų priežastys glūdi ankstyvajame vaiko gyvenime (galbūt net prieš jam gimstant), tačiau jų pasireiškimo pradžia tenka mokykliniam laikotarpiui. Mokykliniai metai taip pat yra lytinio brendimo ir su juo susijusios naujos patirties bei pasikeitimo metas. Laiku kreipiantis į osteopatą galima aptikti tikėtinas ankstyvąsias sutrikimo stadijas, kurios daugeliu atvejų būna besimptomės.

Vaikų osteopato pagalbos mokiniui prireiks, jei yra šie nusiskundimai:

dažnos peršalimo ligos ir virusinės infekcijos;

nugaros skausmai;

raumenų ir sąnarių skausmai;

dažni galvos skausmai;

virškinimo sistemos skausmai ir sunkumai;

apetito praradimas;

regėjimo kokybės pablogėjimas;

nuolatinis nuovargio jausmas;

nemiga, sunkumai užmigti;

nuotaikų kaita, nervingumas, neramumas;

sunkumas susikaupti, neramumas;

elgesio ir mokymosi sunkumai, prastėjantys akademiniai pasiekimai;

Paauglių nusiskundimai;

Priežastis, dėl kurios mokykliniame amžiuje reikia apsilankyti pas vaikų osteopatą, gali būti ligos ir problemos:

dažnos ūminės kvėpavimo takų infekcijos ir ūminės kvėpavimo takų infekcijos;

plaučių ligos ir lėtinės LOR organų patologijos (otitas, sloga, rinofaringitas, rinitas, maksiliarinio sinusito uždegimas ir t. t.);

virškinimo trakto ligos, įskaitant lėtines (vidurių užkietėjimas, gastritas ir kt.)

šlapimo sistemos sutrikimai (enureze);

blogas regėjimas;

dantų sukandimo sutrikimai;

nutukimas;

vegetodistonijos sindromas;

raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai, laikysenos sutrikimai, skoliozė, plokščiapėdystė, pasilenkimas;

sąnarių problemos;

įvairios etiologijos galvos skausmai;

encefalopatija;

fizinių ir intelektinių kriterijų raidos atsilikimas;

smegenų veiklos sutrikimai;

neurozė;

rašymo sutrikimai - disgrafija ir skaitymo sutrikimai - disleksija;

trauminės pasekmės.

Vaikų osteopatas rankomis įsiklauso į kūną - kaukolės kaulus, raumenų ir skeleto sistemą, kraujagysles, vidaus organus - kad normalizuotų kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus, pašalintų užspaustus nervus, sumažintų raumenų įtampą ir atkurtų organizmo pusiausvyra.

Nauji straipsniai

 • Šlapimo nelaikymas. Kaip išsaugoti psichinę sveikatą?

  Birželio 17-21 dienomis pasaulis mini Tarptautinę inkontinencijos savaitę. Mūsų šalyje ši savaitė minima jau 14-ta kartą. „Šiemet viso pasaulio pacientų organizacijos, šlapimo nelaikymo srityje dirbantys specialistai ir valdžios institucijų atstovai kviečiami kalbėti apie psichinę sveikatą esant šlapimo nelaikymui. Šią lėtinę ligą įgiję žmonės kasdien susiduria su įvairiais ligos...
 • Plačiausiai paplitę mitai apie profesionalios burnos higienos procedūrą

  Norint pasirūpinti nepriekaištinga dantų bei dantenų būkle, reikia nepamiršti ne tik reguliarių vizitų pas odontologą, bet ir periodinių apsilankymų pas burnos higienistą. Greičiausiai visiems žmonėms teko girdėti, kad profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama bent kelis kartus per metus. Visgi, pacientų, kurie nuoširdžiai laikosi šios taisyklės, tikrai nerasime labai daug. Maža to,...
 • Kodėl keraminiai dantų implantai yra laikomi išskirtine implantų rūšimi?

  Labai ilgą laiką, dantų protezai buvo vienintelė, pacientams prieinama, dantų atkūrimo galimybė. Šiais laikais, odontologija demonstruoja akivaizdžią pažangą ir pacientams siūlo žymiai efektyvesnį, prarastų dantų problemos sprendimo būdą. Trūkstami dantys šiomis dienomis keičiami inovatyviais dantų implantais, kurie ne tik pasižymi precizišku tvirtumu, funkcionalumu ir ilgaamžiškumu, bet ir...
 • Kodėl apsauginiai akiniai būtini darbe?

  Ar žinojote, kad kasdien tūkstančiai darbuotojų visame pasaulyje patiria akių traumas darbe? Statistika rodo, kad net 90% šių traumų būtų galima išvengti naudojant tinkamas apsaugos priemones. Nuo laikinų regėjimo sutrikimų, infekcijų ir skausmo iki negrįžtamo aklumo – net ir nedidelis incidentas gali palikti ilgalaikį poveikį jūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Be to, akių traumos...
 • Kaip išsirinkti batukus vasarai?

  Vaikai auga sparčiai, todėl kiekvieną sezoną jiems būtina pirkti naujus batukus. Kokius rinktis vasarai, kad mažyliai ne tik atrodytų stilingai, bet ir jaustųsi komfortabiliai, o pėdutės būtų saugios? Ko reikės? Vasaros sezonui greičiausiai turite ne vieną porą batų. Juk vienomis dienomis karšta, kitomis gaivu, o ir kasdienė veikla gali stipriai skirtis. Kur dar atostogos prie...
 • Kriolipolizės nauda ir galimybės: ar tai tinkamas sprendimas jums?

  Neinvazinės kūno formų korekcijos procedūros tampa vis populiaresnės. Viena iš jų – kriolipolizė. Šiame straipsnyje aptarsime kriolipolizės naudą ir galimybes bei padėsime jums nuspręsti, ar tai tinkamas sprendimas jums. Kriolipolizės procesas Kriolipolizė yra procedūra, kurios metu riebalinės ląstelės šaldomos iki jų sunaikinimo. Specialus aparatas taikomas konkrečiai kūno vietai,...
 • Mityba vasarą: kokius produktus įtraukti į valgiaraštį, o kokių – privengti

  Dietologai teigia, kad nėra sveikų ar nesveikų patiekalų. Viskas priklauso nuo kiekių ir, žinoma, ingredientų. Štai, pavyzdžiui, karštą vasaros dieną ledai gali būti tikrų tikriausiais išsigelbėjimas ir malonumas. Ypatingai, jeigu jie – naminiai, pagaminti iš šviežių ir natūralių produktų. O ledai, kuriuose gausu įvairiausių E, organizmui naudingi mažiau. Todėl juos į mitybą reikėtų...
 • Pėdų priežiūros specialistas: kada ir kodėl kreiptis?

  Ar kada susimąstėte, kokį svarbų vaidmenį geros savijautos visumoje atlieka Jūsų pėdos? Sveikos ir prižiūrėtos pėdos ne tik suteikia galimybę judėti ir atlikti įprastas veiklas, tačiau taip pat leidžia mėgautis sportu ir aktyviu laisvalaikiu. Deja, dažnai pamirštame joms skirti deramą dėmesį, kol nepradedame jausti skausmo, diskomforto, o galiausiai – pastebime nerimą keliančius...
 • Glaukoma: ligos priežastys, gydymas, simptomai ir akių gydytojų patarimai

  Glaukoma – akių liga, kuri ilgainiui pažeidžia regos nervą ir tinklainės nervines ląsteles. Glaukoma gali išsivystyti dėl įvairių priežasčių, įskaitant genetinį polinkį, aukštą akispūdį ar paciento amžių. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ akių gydytojai atsako, kaip atpažinti pirmuosius glaukomos simptomus, laiku diagnozuoti ligą bei kokie yra šiuolaikiniai...
 • Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai?

  Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai? Dantų praradimas yra ne tik estetinė, bet ir funkcinė problema, kuri gali turėti didelę įtaką kasdieniam gyvenimui. Laimei, šiuolaikinė odontologija siūlo pažangius sprendimus, kurie ne tik atkuria šypseną, bet ir užtikrina ilgalaikį komfortą bei sveikatą. Vienas iš tokių sprendimų – dantų implantai, kurie...
 • Dantų tiesinimas kapomis: ką būtina atlikti iš anksto?

  Jei nusprendėte tiesinti dantis, nesitikėkite, kad, vos atėjus į odontologijos kliniką, jums iš karto bus užsakytos kapos. Skaičiuojama, kad nuo pirmojo vizito pas šios srities specialistus iki momento, kai uždedamos kapos, gali praeiti ne viena savaitė. Tiek užtrunka paruošiamieji darbai. Išimtis galioja tik nepriekaištingai sveiką burną ir dantis turintiems pacientams. Atlieka keturis...
 • NIDEK RS-1 glauvas: pažangus optinio koherentinio tomografas su angiografija

  Aukštos Kokybės Vaizdavimas NIDEK RS-1 Glauvas yra naujoviška optinė koherentinė tomografija (OKT) sistema, kuri sukurta siekiant patobulinti diagnostiką ir pagerinti paciento priežiūrą. Šis įrenginys, pasižymintis dideliu nuskaitymo greičiu, plačiu ir giliu vaizdavimu bei pažangiausiomis analitikos funkcijomis, tapo neatsiejama priemone gydytojams, kurie specializuojasi glaukomos ir...
 • Patarimai, įveikiant vaikų kalbos sutrikimus

  Kiekvienas vaikas yra savitas. Nelyginkime jo nei su kaimynų vaikais, nei su jo broliukais ar sesutėmis, tačiau ir nelaukime, jog įvyks stebuklas, ir nekalbantis vaikas prakalbės- iš karto taisyklingai ir gražiai. Taip būna tik pasakose. Kada tėvams primenama, jog reikia daugiau rūpintis vaiko kalbėjomo bei kalbos ugdymu, dažniausiai išgirstame atsakymą- užaugs ir išmoks. Į tai galima atsakyti...
 • Birželio 14 d. pasaulinė kraujo donorų diena

  Rūpinkis sveikata, sustiprėk ir, jei gali, visada padėk! Kraujo donorystė – socialinis reiškinys, kuomet žmogus, vadinamas kraujo donoru, savanoriškai ir neatlygintinai suteikia savo kraujo. Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena. Esminis kraujo donorystės principas – siekiant naudos ligoniui jokiu būdu nepakenkti kraujo donorui. Būtent šis šūkis padeda šiai...
 • Kaip pasirinkti tinkamą odontologą?

  Ieškodami idealaus odontologo, mes ne tik ieškome profesionalumo ir patirties, bet ir norime jaustis saugiai bei suprasti. Tai yra tarsi emocinė kelionė į pasitikėjimą, kurioje kiekvienas žingsnis turi reikšmę. Pirmasis įspūdis: klinika kaip jūsų antra namų svetainė Įsivaizduokite įžengiant į odontologijos kliniką, kurioje jus pasitinka švelnus muzikos garsas ir malonus, šiltas...
 • Vienmomentė implantacija - būdas sutaupyti laiką

  Visuomenėje vis dar vyrauja įsitikinimas, kad danties implantacijos procesas yra gana ilgas, mat naujo implanto teks laukti. Tačiau šiandien pacientams, kuriems būtina šalinti dantį dėl patirtos traumos ar dėl to, kad danties sugydyti nebėra įmanoma, odontologijos klinikos siūlo unikalų dantų atkūrimo metodą - vienmomentę implantaciją. Kuo ji ypatinga? Vienmomentė dantų implantacija - tai...
 • Mikroadatiniai hialurono pleistrai

  Šiame straipsnyje norėtume pasidalinti įdomiais faktais apie Mikroadatinius pleistrus. LUNA MICROCARE® pleistrai jau kurį laiką yra žinomi kitose pasaulio šalyje ir jau spėjo gauti nemažai prestižinių grožio konkursų ir žurnalų apdovanojimų, tačiau, Lietuvoje yra dar palyginti mažai žinomi. Dėl pleistruose naudojamos unikalios mikroadatėlių technologijos, jie gali būtų taikomi...
 • Odontologijos klinika pataria: kaip palaikyti teisingą burnos higieną

  Teisinga burnos higiena yra būtina ne tik dėl šviečiančios šypsenos, bet ir dėl viso kūno sveikatos. Odontologijos specialistai pabrėžia, kad neteisingas dantų valymas ar nepakankamas dėmesys burnos ertmės priežiūrai gali sukelti įvairias problemas, tokių kaip dantų ėduonis, periodontinės ligos, o taip pat gali turėti įtakos bendrai asmens sveikatai. Svarbu žinoti, kad burnos sveikata yra...
 • Kaip mommy Makeover operacijos gali sustiprinti savo emocinį atsparumą

  Kaip mommy Makeover operacijos gali sustiprinti savo emocinį atsparumą Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame dažnai susikerta motinystės, karjeros ir asmeninių siekių spaudimas, noras pasitikėti savimi ir jaustis atspariai yra stipresnis nei bet kada anksčiau.. Šios procedūros, kurios apima kelias kosmetines operacijas, pavyzdžiui, pilvo pakėlimą, krūtų pakėlimą ir...
 • Kodėl neverta atidėlioti dantų atkūrimo?

  Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais. Pataria ilgai nelaukti Netekus danties žandikaulyje vyksta tam tikri...
 • Antioksidantai ir jų įtaka mūsų sveikatai bei grožiui: specialistė atskleidė, kodėl svarbu gauti pakankamą jų kiekį

  Nors apie antioksidantų svarbą galima išgirsti vis dažniau, tačiau daug kam šis terminas vis dar skamba tarsi neaiškus burtažodis. Paprastai tariant, tai yra medžiagos, svarbios ne tik mūsų gerai savijautai, bet ir grožiui. Jos atlieka itin svarbų vaidmenį susilpninant laisvųjų radikalų keliamą poveikį mūsų ląstelėms. Tad kokie signalai išduoda, kad mums trūksta antioksidantų? Kaip ir iš kur...
 • Dantis implantuoti siūlo be skausmo ir baimės

  Lyderiaujantis Lietuvos odontologijos klinikų tinklas „Šypsenos akademija“ dantis implantuoti siūlo taikant vadinamąją sedaciją, kai pacientui vaistais trumpam prislopinama sąmonė. Taip pacientas nejaučia ne tik skausmo, bet ir panašių procedūrų metu kankinančio nerimo, baimės. Didelis pasirinkimas Netekus danties, svarbu ilgai nelaukti – kreiptis į odontologus, kad...
 • Dantų ėduonies ertmių atsiradimas, gydymas, prevencija

  Dantų ėduonies, arba karieso, ertmės, dar vadinamos dantų skylėmis, yra viena labiausiai paplitusių sveikatos problemų pasaulyje. Net išsivysčiusiose šalyse su pažengusia medicina dantų ėduonis yra pažeidęs beveik kiekvieno žmogaus vieną arba daugiau dantų. Negydomos dantų ėduonies ertmės perauga į daugybę kitų sveikatos problemų – nuo dantų bei dantenų ligų iki kitų organų bei jų...
 • Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako

  Meskime rūkyti! Pradėkime sveikatintis! Būti sveikiems yra ir naudinga, ir madinga! Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Deja, nepaisant pasiekiančių žinių apie dūmo pešimo žalą, šis priklausomybę sukeliantis įprotis vis dar išlieka ypač populiarus. Sunku išvengti priklausomybių, o dar sunkiau jų atsikratyti. Šiandien – dieną be tabako – visų rūkalių prašoma padėti...
 • Gegužės 28 d. Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo

  Atminkite, jog gerindamos intymią sveikatą kartu gerinate ir bendrą organizmo sveikatos būklę! Gegužės 28-oji - Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Šią dieną siekiama informuoti moteris apie dažniausiai pasitaikančias ligas, jų komplikacijas bei gydymo galimybes, moterims siūloma atkreipti dėmesį į sveiką mitybą, aktyvų gyvenimo būdą bei profilaktinių patikrų reikalingumą ir...
 • Sos! Kaip atsikratyti spuogų?

  Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai mažai žmonių, kurie tikrai niekada nesusidūrė su spuogais ar net su akne. Tuos, kuriems taip pasisekė, jog niekada neteko su tuo susidurti turbūt galima būtų įrašyti į raudonąją knygą… Neretai ši problema paveikia ne tik paauglius, bet ir vaikus ar pagyvenusius žmones. Tad iš kur atsiranda spuogai? Ar įmanoma turėti skaisčią odą? Pabandykime tai...
 • Psichologė Žiedūnė Žolynė

  Suaugusiųjų ir paauglių konsultavimas Konsultuoju gyvai ir nuotoliu Psichologe dirbu aštuonerius metus. Esu žmogus kaip ir tu, kuris patiria džiaugsmą ir liūdesį, tikrumą ir pasimetimą, jaučiasi drąsiai ir bijo, nerimauja ir būna ramus. Tos būsenos mane daro vientisu žmogumi, todėl noriu ir tau padėti pasijusti vientisu, padėti išgyventi baimę, liūdesį, nusivylimą, nerimą,...
 • Gegužės 19 d. Pasaulinė šeimos gydytojo diena

  Te šeimos gydytojai būna darbingi ir energingi, lai pacientai būna sveiki ir laimingi! Gegužės 19-oji – Pasaulinė šeimos gydytojo diena. Šių metų šventės šūkis – „Sveika planeta, sveiki žmonės“. Minint šią Šeimos gydytojo dieną siekiama akcentuoti sveikatos sąryšingumą su mūsų planeta ir pacientų gerove bei norima pabrėžti esminį gydytojų vaidmenį skatinant...
 • Gegužės 25 d. Pasaulinė skydliaukės diena

  Kasmet, gegužės 25-ąją, minima Pasaulinė skydliaukės diena. Kuo yra svarbus šis organas? Skydliaukė – nedidelė, vos 15-30g sverianti, drugelio formos endokrininė liauka, esanti priekinėje kaklo dalyje. Pagrindinė skydliaukės funkcija – hormonų, reguliuojančių įvairius organizmo procesus, gamyba. Svarbu! Stebėti skydliaukės veiklą būtina dėl daugelio priežasčių. Negydomos...
 • Cukrinio diabeto diagnozė ir prevencija

  2 tipo diabetui bei jo pranašei – priešdiabetinei būklei – PSO suteikė pandemijos statusą mūsų modernioje visuomenėje. Cukrinis diabetas anksčiau buvo laikytas su senėjimu susijusia liga, o dabar dėl prastų maisto ir gyvenimo būdo pasirinkimų jis smogia vis jaunesniems. Diabeto prevencija labiausiai pasiteisintų būtent šiais susirgimų atvejais. Vienas testas tapo aukso standartu...
 • Klaidinantys mitai apie odos priežiūrą

  Vieni iš pagrindinių kosmetologijos uždavinių - padėti veido odą išlaikyti sveiką ir švytinčią, išsaugoti natūralų žmogaus kūno grožį, sulėtinti senėjimo procesus bei padėti laiku pastebėti odos ar kūno ligas. Oda, kaip didžiausias kūno organas, tarnauja mums kaip apsauginis barjeras nuo aplinkos pažeidimų, reguliuoja kūno temperatūrą, palengvina jutiminį suvokimą. Todėl odos sveikatos...
 • Dantų implantacija „Šypsenos akademijoje“: žemos kainos, ilgalaikis rezultatas

  Dantys – neatsiejama ne tik grožio, bet ir sveikatos dalis. Net ir nematomoje vietoje buvusius dantis vertėtų suskubti atkurti, nes kiekvienas jų yra labai svarbi virškinimo sistemos dalis. Dabar galite pasinaudoti išskirtiniais „Šypsenos akademijos“ pasiūlymais. Geriau nedelsti „Šypsenos akademijos“ padalinio Kaune gydytojas periodontologas Jonas...
 • Lavinamieji lauko žaislai: nauda vaikams

  Lauko žaidimai yra esminė vaikų aktyvaus laisvalaikio dalis, suteikianti galimybę ne tik pramogauti, bet ir įgyti įvairių įgūdžių. Lavinamieji lauko žaislai padeda vaikams ugdyti motorinius, socialinius ir kūrybinius gebėjimus, skatindami juos būti fiziškai aktyviais ir kartu mokytis. Motorinių įgūdžių lavinimas Lauko žaislai, tokie kaip kamuoliai, dviračiai, paspirtukai ar laipiojimo...
 • Ką žinoti apie dantų priežiūrą prieš ir per atostogas?

  Planuodami atostogas užsienyje, retai kada susimąstome apie dantų priežiūrą. Netikėti dantų pažeidimai ar užpuolęs skausmas gali sukelti nemalonumų, o medicininių išlaidų draudimas gali kompensuoti tik minimalias odontologines išlaidas. Tad norintiems išvengti nemalonaus jausmo ir didelių netikėtų išlaidų, toliau pasidalinsime įžvalgomis, kaip prižiūrėti dantis prieš ir per...
 • Gegužės 17 d. Pasaulinė hipertenzijos diena

  Ar žinote savo kraujospūdžio rodmenis? Gegužės 17-oji – Pasaulinė hipertenzijos diena. Šiandien itin stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į grėsmingas bei ilgalaikes šios ligos sukeliamas pasekmes sveikatai, gyventojai raginami pasitikrinti savo arterinį kraujo spaudimą bei supažindinami su įvairiomis prevencijos priemonių galimybėmis. Lėtinės neinfekcinės ligos lemia du...
 • Vaikų mityba: specialistė atskleidė, ką daryti, jei atžala itin išranki maistui

  „Mama, šito tikrai nevalgysiu“, „neskanios tos daržovės“, „nenoriu to, man nepatinka“ – tokias ir daugybę panašių frazių turbūt teko girdėti kiekvieniems tėvams. Maistui išrankias atžalas auginantys tėvai susiduria su daug iššūkių ir ramybės neduodančiais klausimais. Ką daryti, kad vaikas gautų visas jo augančiam organizmui reikalingas maistines...
 • Kad darbai sode ir darže džiugintų

  Turintieji savo kiemą dar žiemą planuoja, ką sės pavasarį ir kokius darbus reikės nudirbti. Daugeliui sodininkystė – ne tik malonumas, bet ir puikus būdas mankštintis. Tiesa, netgi lengvi darbai gali baigtis traumomis, todėl atsargumas itin svarbus darbuojantis sode. Dažniausios traumos Nugaros ir kaklo. Dirbant sode ar darže tenka daug kartų lenktis, pritūpti, klūpėti ir kelti...
 • Egzosomos: dar viena (ne)aiški sąvoka?

  Egzosomos – mažos, nepaprasto potencialo pūslelės, kurias kamieninės ląstelės išskiria į supančią aplinką. Jos vaidina svarbų vaidmenį tarpląsteliniame ryšyje, perduodant signalus ir informaciją tarp skirtingų organizmo ląstelių. Egzosomose yra: baltymų lipidų nukleino rūgšties metabolitų Kodėl pasakoju ir kuo jos naudingos mūsų odos grožiui??? Egzosomų taikymo...
 • Aknė ir mityba

  Su akne susiduriantys paaugliai neretai įsitikinę, kad tai susiję su valgomu maistu, jo netoleravimu ar net alergija. Dažnai išgirstu - tai tikriausiai alergija ŠOKOLADUI! Nors yra atlikta nemažai tyrimų, bandančių išsiaaiškinti dietos ir aknės sąsajas, tačiau duomenys kol kas kontraversiški ir aiškių rekomendacijų, patvirtintų moksliškai, iki šiol trūksta. Visgi, dauguma studijų sutinka, kad...
 • Dantis tiesinti galima ir vyresniems žmonėms, tačiau delsti neverta

  Dantis šiais laikais tiesinasi ne vien jaunimas, bet ir vyresni žmonės – sulaukę 50 metų ir daugiau. Neretai specialistų pagalbos jie kreipiasi prieš tai atidėlioję labai ilgai, kartais – dešimtmečius. Po gydymo džiaugiasi tiesiais dantimis, gražia šypsena ir gailisi tiek laiko vengę ortodontinio gydymo. Viskas iš eilės Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių investuoja į...
 • Dantų protezavimas: 7 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, praradęs dantį ar kelis

  Dantų protezavimas: 7 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, praradęs dantį ar kelis Danties ar dantų protezavimas turi įvykti kuo greičiau. Jei praradote vieną dantį, pasistenkite jį kuo greičiau atkurti. Kuo ilgiau po danties praradimo lieka tuščia vieta, tuo sunkesnės pasekmės jūsų dantų lankams ir žandikauliui. Pirmiausia, prie nesamo danties gretimi dantys ima migruoti, virsti,...
 • Stebėkite savo akių spaudimą bet kada ir bet kur su Icare HOME 2 tonometru

  Ar Jums diagnozuota glaukoma? Jei taip, žinote, kaip svarbu reguliariai matuoti akių spaudimą. Akių spaudimo matavimas padeda gydytojui įvertinti glaukomos progresavimą ir prireikus pakoreguoti gydymą. Tradiciškai akių spaudimas matuojamas oftalmologo kabinete naudojant specialų įrenginį. Tačiau dabar galite stebėti akių spaudimą namuose naudodami Icare HOME 2 tonometrą. Icare HOME 2 yra...
 • Gegužės 10 d. Judėjimo sveikatos labui diena

  Būkite judrūs, būkite aktyvūs, būkite veiklūs, būkite sveiki! Kiekvienais metais, gegužės 10-ąją Europoje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šią dieną visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą, streso bei priklausomybių mažinimo problemas, gyventojai informuojami apie lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos galimybes, sveikos gyvensenos privalumus ir veiksmingiausius...
 • Gegužės 8 d. Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena

  Gegužės 8-oji – Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena. Kasmet nuo šio vėžio miršta daugiau nei 140 000 moterų. Lietuvoje kiekvienais metais skaudžią diagnozę išgirsta apie 400 silpnosios lyties atstovių. Nors gydymo galimybės gerėja, tačiau rezultatai, deja, nedžiugina – būdamas pagal dažnumą aštuntas pasaulyje kiaušidžių vėžys vis dar pirmauja onkoginekologinių ligų mirtingumo...
 • Gegužės 7 d. Pasaulinė astmos diena

  Kvėpuokime lengvai! Pirmasis gegužės antradienis – Pasaulinė astmos diena. Kaip teigia pasaulinės astmos iniciatyvos nariai, kuriems pritaria ir Lietuvos pulmonologų bei alergologų draugijos (LPAD) gydytojai, niekada ne per anksti, niekada ne per vėlu – visada tinkamas metas atkreipti dėmesį į kvėpavimo takų ligas. Lietuvoje Astmos diena minima nuo 1998-ųjų. Ši diena skirta...
 • Gegužės 6 d. Tarptautinė diena be dietų

  Endokrinologas paneigs mitus apie stebuklingas dietas ir konsultuos, kaip taikyti esminius sveikos mitybos principus! Gegužės 6-ąją minime Tarptautinę dieną be dietų. Šiandien visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į išties skaudžias, ypač jaunimo tarpe paplitusias, valgymo sutrikimo problemas. Neaukokime savo sveikatos dėl žalingų dietų! Neegzistuoja nekenkiančios organizmui lieknėjimo...
 • Gegužė – mėnuo prieš rūkymą

  Būkime nepriklausomi – nerūkykime! Gegužė – mėnuo prieš rūkymą Šis pavasaris dar kartą primena, jog rūkymas – ypač žalingas įprotis. Ar teko girdėti, kad Pasaulio sveikatos organizacija rūkymą įvardija kaip labiausiai paplitusią priklausomybės ligą, nuo kurios kasmet Anapilin iškeliauja daugiau nei 6 mln. pasaulio gyventojų? Statistika nebaugina? Vis dar rūkote?...
 • Su kokiais protezais gali būti atliekamas dantų protezavimas?

  Dantų protezavimas – odontologinė procedūra, apie kurią daugelis žmonių tikrai yra girdėję, o galbūt, net praktiškai išbandę. Ši procedūra rekomenduojama žmonėms, kurie dėl tam tikrų priežasčių yra netekę vieno ar net visų dantų. Taip pat dantų protezavimą įprastai reikia atlikti atvejais, kai susiduriama su rimtesniais dantų pažeidimais, kurių neįmanoma išspręsti kitų odontologinių...
 • PRP terapija ir jos teikiami privalumai

  Injekcijoms ir kito tipo estetinėms procedūroms šiais laikais ryžtasi tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nori patobulinti savo išvaizdą ar bent šiek tiek sustabdyti bėgantį laiką. Kai kurios estetinės procedūros pasitarnauja ne tik grožio ar jaunytės puoselėjimo tikslams, bet ir sveikatos labui. PRP terapija – visame pasaulyje populiari procedūra, kurios metu naudojama...
 • Patogiausias būdas atsikratyti netaisyklingo sąkandžio – kapos

  Daug žmonių nedrįsta plačiai šypsotis – trukdo kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis. Nemažai tokių, kurie gydytojų ortodontų vengia žinodami, kiek nepatogumų sukelia breketai. Tačiau „Šypsenos akademija“ siūlo inovatyvų dantų tiesinimo būdą – kapas, leidžiančias ne tik pasiekti geriausių rezultatų, bet ir viso gydymo metu patogiai jaustis. Kodėl verta...