Nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų mityba: specialistė atskleidė, kokias klaidas dažniausiai daro moterys

2025 m. vasario 5 d.

Nėštumas – ypatingas etapas moters gyvenime, kupinas pokyčių ir naujų iššūkių. Vienas svarbiausių aspektų šiuo laikotarpiu – tinkama mityba, kuri tiesiogiai veikia tiek būsimos mamos, tiek kūdikio sveikatą. Tinkamai pasirinkti maisto produktai gali padėti įveikti nėštumo metu pasireiškiančius simptomus, o po gimdymo – greičiau atgauti jėgas ir pasirūpinti kūdikio gerove. Tad kokiems produktams reikėtų teikti prioritetą, o kokių vengti? Apie pagrindines sveikos mitybos taisykles nėštumo metu ir po gimdymo pasakoja gyvensenos medicinos specialistė Kristina Šlekienė.

Mamos mitybos įpročių svarba

Pasak K. Šlekienės, nėščios ir jau pagimdžiusios moterys turėtų atsižvelgti ne tik į suvartojamų maisto medžiagų balansą, tačiau atkreipti dėmesį ir su maistu ar jo papildais gaunamų vitaminų bei mineralų kiekį.

„Nėščios moters organizme vyksta daug pokyčių, kuriems reikia papildomos energijos. Vaisius gauna maisto medžiagų iš moters kraujo, todėl svarbu, kad nėščiosios mityba patenkintų visus vaisiaus poreikius. Dėl nesubalsuotos mitybos gali atsirasti tam tikrų maisto medžiagų stoka, todėl gali sulėtėti vaisiaus vystymasis, taip pat didėja rizika, kad gims mažo svorio naujagimis. Mityba tiek nėštumo, tiek žindymo metu, reikalauja ypatingo dėmesio, todėl būtina užtikrinti, kad gaunamas reikiamas kiekis energijos, baltymų, mineralų ir vitaminų“, – pasakoja K. Šlekienė.

Specialistė pabrėžia, kad vaisiaus mityba siejasi ne tik su jo sveikata kūdikystėje ar vaikystėje, bet ir turi įtakos jau suaugus.

„Moksliniai tyrimai rodo, kad vaisiaus organizmas, reaguodamas į nepakankamą gaunamų maisto medžiagų kiekį prisitaiko. Tačiau po gimimo padidėjęs maisto suvartojimas gali turėti įtakos širdies ir kraujagyslių bei medžiagų apykaitos sistemų ligų rizikai ankstyvoje vaikystėje ir paauglystės laikotarpiu. Todėl didėja rizika jau suaugusiam susirgti lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip arterinė hipertenzija, nutukimas, cukrinis diabetas, išeminė širdies liga. Blogi mitybos įpročiai nėštumo metu labai padidina riziką atsirasti gestaciniam diabetui, per dideliam nėščiųjų svorio priaugiui ir makrosomijai (per didelis kūdikio svoris t.y. daugiau nei 4 kg)“, – teigia gyvensenos medicinos specialistė.

Dažnai trūksta geležies

K. Šlekienė priduria, kad viena dažniausių sveikatos problemų, su kuriomis susiduria nėščiosios, yra anemija, todėl subalansuotai mitybai turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys.

„Anemijos profilaktikai patartina dažniau valgyti maisto produktus, kuriuose gausu geležies. Ji svarbi vaisiaus vystymuisi, padeda išvengti anemijos bei stiprina imuninę sistemą. Geležies poreikis nėštumo metu netolygus, pirmąjį̨ trimestrą jis būna minimalus. Geležies absorbcija didėja augant nėštumui. Esant anemijai, vaisius gauna per mažai deguonies, kuris reikalingas augimui, todėl gimsta mažesnio svorio. Todėl labai svarbu į savo mitybos racioną įtraukti produktų, kurie turi daug geležies: valgykite petražoles, špinatus, obuolius, moliūgus, pilno grūdo duoną, grikius, riešutus, liesą jautieną, žuvį, džiovintus baravykus, ispaniškojo šalavijo sėklas, kviečių želmenis. Taip pat geležies rasite dilgėlių ir žemuogių lapų bei gysločių arbatose. Daug geležies taip pat yra žemuogėse, braškėse, mėlynėse, šaltalankio ir putino uogose, juoduosiuose serbentuose“, – sako specialistė.

Reikia daugiau kalorijų

Gyvensenos medicinos specialistė primena, kad pagimdžiusios moterys turėtų suvartoti ir daugiau kalorijų.

„Žindanti mama turi žinoti, kad jos maisto davinio paros kaloražas šiuo laikotarpiu padidėja ir nereikėtų to bijoti. Nėštumo metu kalorijų poreikis padidėja tik 200–450 kcal, tačiau žindymo metu energijos poreikis išauga, todėl rekomenduojama per parą iš maisto papildomai gauti 476–500 kcal. Apskritai, žindančiai mamai nereikėtų laikytis jokių dietų. Moterys turėtų atsisakyti tik tų produktų, kuriems yra alergiškos ir tų, kurių netoleruodavo iki nėštumo. Žindant vaiką reikia valgyti dažniau, bet nedidelėmis porcijomis. Svarbu laikytis mitybos režimo ir kasdien valgyti kuo įvairesnį, sezonišką bei kokybišką maistą, kurį reikėtų gamintis namuose“, – teigia K. Šlekienė.

Tiesa, specialistė priduria, kad nėščios ar ką tik pagimdžiusios moterys turėtų tam tikrų produktų vengti.

„Negalimi sūrūs, aštrūs, riebūs bei rūkyti maisto gaminiai. Nėščia ar žindanti mama turi atsisakyti maisto iš viešųjų maitinimosi įstaigų, nereikėtų maitintis ir pusfabrikačiais, nes maistas turi būti šviežias ir pagamintas iš kokybiškų produktų. Svarbu žinoti, kad nereikėtų maisto antrą kartą šildyti. Patariama vengti daug sočiųjų riebalų turinčių produktų, pavyzdžiui, sviesto, riebios mėsos, grietinėlės, palmių, kokosų aliejaus ir t.t. Vartoti retai bei ribotai reikėtų ir cukrų, saldainius, saldintus gėrimus. Sužinojus apie nėštumą, negalima valgyti žalios mėsos ir žuvies. Ji turėtų būti paruošta ne žemesnėje nei 165 laipsnių temperatūroje. Taip pat patariama vengti pelėsinio, fetos sūrio ir kitų nepasterizuoto pieno gaminių, gazuotų gėrimų, alkoholio, stiprios kavos. Nerekomenduojama ne tik kava, bet ir kofeino turintys gėrimai. Didesnis kofeino kiekis didina savaiminio persileidimo riziką, o jei žindanti mama vartoja kofeino turinčius produktus, jo gauna ir žindomas kūdikis, kuris dėl to gali būti dirglesnis“, – įspėja K. Šlekienė.

Per dieną – bent 400 gramų daržovių ir vaisių

Pasak specialistės, itin svarbų vaidmenį nėščiųjų ir pagimdžiusiųjų mityboje vaidina daržovės ir vaisiai. Ji primena, kad Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vaisių ir daržovių vartoti ne mažiau kaip penkis kartus per dieną.

„Asmuo kasdien turėtų suvartoti bent 400 gramų vaisių ir daržovių. Daržoves būtina valgyti kiekvieno valgio metu arba užkandžiaujant, o vaisių ar uogų užtenka kartą į dieną. Vartoti reikėtų santykiu 1:3, vadinasi, 1 vaisius ir/arba saujelė uogų per dieną bei 3 kartus per dieną daržovės“, – teigia moteris.

Tiesa, K. Šlekienė priduria, kad toli gražu ne visos suvartoja reikiamą kiekį vaisių ir daržovių. Todėl, pasak specialistės, galima pasitelkti ir šaltyje džiovintus produktus, kurių vartojimas paprastesnis bei, dažnu atveju, skanesnis.

„Šiais laikais galime rasti daug produktų–pagalbininkų, padedančių suvartoti reikiamą kiekį vaisių ir daržovių. Vieni tokių – šaltyje džiovintų vaisių, uogų ir daržovių miltelių mišiniai „fruttbery“. Jie gali padėti lengviau užtikrinti kasdienį rekomenduojamą vaisių ir daržovių suvartojimą bei tuo pačiu padidinti jų įvairovę. Džiovinimo šalčiu procesas užtikrina mikrobiologinį produkto saugumą, nenaudojant cheminių priedų, konservantų, pridėtinio cukraus. Šiems mišiniams naudojami vaisiai ir daržovės yra nuskinami idealios būklės bei iškart išdžiovinami šaltyje. Vadinasi, tokie vaisiai ir daržovės nepraranda maistinių medžiagų, priešingai nei tie, kurie dar tik keliauja link pardavimo vietų. Liofilizuoti produktai taip pat žymiai geriau išsaugo vitaminus, karotinus bei antioksidantus“, – teigia K. Šlekienė.

Dažniausia klaida – dietos

Kalbėdama apie dažniausiai besilaukančių ar jau pagimdžiusių moterų daromas klaidas mityboje, K. Šlekienė pamini dietų laikymąsi.

„Viena dažniausių klaidų yra įvairių dietų laikymasis. Pavyzdžiui, tiek veganinė, tiek vegetarinė mityba nėštumo metu yra galima tik tuo atveju, jei vartojami maisto papildai ir konsultuojamasi su sveikatos priežiūros specialistais. Tačiau griežta veganiška dieta, kurioje yra tik augaliniai produktai, kelia didelę riziką motinos ir vaisiaus sveikatai, ypač vaiko nervų sistemos vystymuisi. Taip besimaitindama nėščioji ar žindanti kūdikį mama negauna pakankamai energijos, baltymų, ilgos grandinės polinesočiųjų riebalų rūgščių, geležies, jodo, kalcio, cinko ir B12 bei D vitaminų, todėl maisto papildų vartojimas tampa būtinas“, – pasakoja pašnekovė.

Specialistė priduria, kad savo darbe dažnai pastebi, jog nėščiosios valgo per mažai daržovių, vaisių, neskiria pirmenybės ekologiškiems produktams, užkandžiauja pusfabrikačiais, turinčiais daug transriebalų. Kaip dažną klaidą specialistė įvardija ir per mažą skysčių suvartojimą. Pasak jos, nėščiosios vandens gurkšnoti nepamiršta ir išgeria jo pakankamai, bet pagimdžius vandens suvartojimas ženkliai sumažėja.

Svarbu nepamiršti skaidulų

K. Šlekienės teigimu, dėl hormoninių pokyčių nėščiosioms sulėtėja žarnyno motorika, o kartu ir virškinimo procesai, todėl daugeliui ima kauptis dujos, pučia pilvą. Manoma, kad pilvo pūtimas ir vidurių užkietėjimas būdingas 16–39 proc. nėščiųjų. Tam, kad šių reiškinių būtų išvengta, specialistė ragina vartoti daug skaidulų turinčius produktus.

„Kasdieniniame nėščiosios ar žindančios mamos maitinimosi racione turėtų būti įtrauktas pakankamas kiekis skaidulų. Skaidulinių medžiagų reikia suvartoti apie 25–30 gramų per parą, kartu išgeriant ir reikiamą kiekį skysčių. Daržovių ir vaisių skaidulinės medžiagos palaiko normalią žarnyno veiklą, greitina žarnyno judesius, apsaugo nuo vidurių užkietėjimo ir mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje“, – tvirtina specialistė.

Jeigu su maistu suvartoti pakankamo kiekio skaidulų nepavyksta, rekomenduojama pasitelkti specialius skaidulų mišinius „fruttberry +fiber“. Juose yra ypač gerai subalansuotas tirpių ir netirpių skaidulų kiekis: tirpių skaidulų – 54,5 proc., o netirpių – 34,1 proc. Šis unikalus skaidulų derinys padeda palaikyti normalią žarnyno veiklą ir gerina bendrą savijautą.

Mityba vaivorykštės principu

Anot gyvensenos medicinos specialistės, tinkama mityba gali padėti moterims po gimdymo greičiau atsistatyti, atgauti energiją ir pagerinti savijautą.

„Dažnai gimus vaikui mamos pamiršta save, nesilaiko mitybos režimo. Tad noriu palinkėti visoms labiau mylėti save, rinktis kokybiškus maisto produktus, valgyti šviežią bei sezonišką maistą, taip pat visada stengtis jį gaminti namuose. Rekomenduoju į mitybos racioną įtraukti kuo daugiau spalvų. Kiekviena mama turi sau užduoti klausimą, ar per dieną suvalgo bent 13-16 spalvų iš skirtingų maisto produktų? Čia gali padėti mityba vaivorykštės principu, kai per parą turime suvalgyti įvairiausių spalvų maisto produktų. Reikėtų prisiminti, kad kuo lėkštės turinys įvairesnis ir spalvingesnis, tuo mityba yra sveikesnė. Kasdien įtraukite į savo mitybą vis kitą vaisių. Tas pats ir su kruopomis – nepamirškite, kad egzistuoja ne vien tik ryžiai ir grikiai, yra ir bolivinė balanda, lęšiai, avinžirniai, burnočio kruopos, pupelės. Lygiai tas pats ir su daržovėmis – neapsiribokite tik agurkais, pomidorais ar salotomis. Įtraukite ir rečiau vartojamas daržoves – išbandykite pankolį, salierus, smidrus, žiedinį kopūstą, batatus, ridikus. Ir žinoma, valgykite prie stalo, lėtai, neskubant, gerai sukramtant maistą bei mėgaukitės kiekvienu kąsniu, valgant neužsiimkite pašaline veikla“, – pataria K. Šlekienė.

Nauji straipsniai

  • Kaip itin perdirbti maisto produktai veikia mūsų sveikatą?

    Šiandien vis daugiau žmonių skundžiasi prasta savijauta, virškinimo problemomis, antsvoriu ir energijos stoka. Dažnai to priežastis slypi ne tik gyvenimo būde, bet ir kasdieniame maiste. Vienas didžiausių šiuolaikinės mitybos iššūkių – itin perdirbti maisto produktai, kurių vartojimas per pastaruosius dešimtmečius smarkiai išaugo. Tačiau ar tikrai suprantame, kaip jie veikia mūsų...
  • Kaip išsirinkti vaikštynę senjorams?

    Vaikštynės senjorams yra nepakeičiama pagalbinė priemonė vyresnio amžiaus žmonėms ar asmenims, turintiems judėjimo sunkumų. Jos suteikia papildomą atramą, padeda išlaikyti pusiausvyrą ir leidžia saugiau bei patogiau judėti. Tačiau rinkoje yra nemažai skirtingų modelių, todėl svarbu žinoti, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą. SVARBU: pirkdami vaikštynę galite gauti iki 210 eur...
  • Vyrai dažnai painioja dvi skirtingas ligas: prostatos vėžys ar gerybinė prostatos hiperplazija 

    Prostata – tai maždaug graikinio riešuto dydžio liauka, esanti žemiau vyrų šlapimo pūslės ir apsupanti šlaplę. Jos pagrindinė funkcija yra gaminti sekretą, kuris sudaro dalį spermos ir užtikrina spermatozoidų judrumą bei apsaugą. Nors prostata atlieka svarbų vaidmenį reprodukcinėje sistemoje, su amžiumi ši liauka gali didėti ir sukelti įvairių sveikatos sutrikimų. 1. Kodėl mes...
  • Skydliaukės vėžys: svarbu nepražiopsoti pradinių ligos simptomų

    Skydliaukė – tai nedidelė, drugelio formos liauka, esanti kaklo priekyje. Ji gamina hormonus, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą, energijos lygį, širdies ritmą ir daugelį kitų organizmo funkcijų. Sutrikusi skydliaukės veikla gali lemti įvairias sveikatos problemas, įskaitant hipotirozę, hipertiroidizmą ar net piktybinius navikus. Skydliaukės vėžys yra reta, tačiau svarbi liga,...
  • Netoleruoji laktozės? Lactolerance 1 Day – tavo laktozės rutina

    Laktozės netoleravimas – dažna, bet vis dar per mažai aptariama problema, tai iššūkis, su kuriuo susiduria daugybė žmonių visame pasaulyje. Nors ši būklė nėra pavojinga gyvybei, ji gali stipriai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę, apriboti mitybos pasirinkimus ir sukelti nuolatinį diskomfortą. Deja, informacijos apie laktozės netoleravimą vis dar trūksta, o sprendimų ieškantys žmonės...
  • Sveikatos triada: biomechaniniai, biocheminiai ir psichosomatiniai disbalansai

    Kas yra sveikas žmogus? Sveikata yra sudėtingas ir daugialypis reiškinys, kuris apima fizinę kūno būklę, psichinę bei emocinę gerovę. Žmogaus organizmas yra kompleksinė sistema, kurioje kiekvienas komponentas – biomechaninis, biocheminis, psichosomatis – yra glaudžiai susiję tarpusavyje ir yra labai svarbūs. Kai bet kuris iš šių komponentų patiria disbalansą, tai gali...
  • Kodėl vienų žmonių dantys išlieka stiprūs, o kitų – ne?

    Įvairios dantų ligos yra reiškinys, su kuriuo susiduria bene kiekvienas žmogus. Visgi, reikia pripažinti, kad vieni žmonės pas odontologus lankosi žymiai dažniau nei kiti. Daugeliui iš mūsų tikrai teko sutikti bent vieną žmogų, kuris, rodos, neįdeda jokių pastangų, tačiau puikuojasi „holivudine“ šypsena. Gyvenimo kelyje tikrai sutikome ir tokių nelaimingųjų, kurie beveik gyvena...
  • Danties spalvos pokyčiai: kada verta sunerimti?

    Su dantų būkle susijusios problemos daugeliui žmonių kelia ypatingą nerimą. Didžiausią nerimą dažniausiai kelia netikėtai atsiradęs dantų skausmas ar akivaizdžiai pastebimi dantų defektai, tokie kaip skylutės, įlūžimai ir pan. Visgi, kartais susiduriama ir su spalviniais dantų pakitimais. Aptarkime, dėl kokių priežasčių pasireiškia danties spalvos pokyčiai ir kada į juos reikia žvelgti itin...
  • Dantų jautrumas: kada tai pavojaus signalas?

    Dantų jautrumas yra pakankamai dažnai pasireiškianti problema, su kuria rečiau ar dažniau susiduria daugelis žmonių. Dantų jautrumas įprastai sukelia didesnius diskomforto pojūčius valgant maistą ir geriant šaltus arba karštus gėrimus. Visgi, daugelis žmonių nesupranta, kada dantų jautrumą reikia vertinti rimtai, o kada - praleisti pro akis. Išsiaiškinkime, kas sukelia dantų jautrumą ir kada...
  • Trys priežastys kodėl verta rinktis plaukelių šalinimą Aleksandrito lazeriu

    Šiltėjant orams, vis labiau norime džiaugtis ir mėgautis saulės spinduliais. Pasiruošimas vasaros sezonui gali tapti tikru iššūkiu dėl nepageidaujamų plaukelių – dažnas skutimas ar depiliacija gali pažeisti odą, sukelti sudirgimą, įaugusius plaukelius ar net nemalonias įpjovas. Norint išvengti šių odos problemų Amber Esthetic lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos Gyd....
  • Kaip saugios autodalys gali apsaugoti jūsų sveikatą

    Automobilio techninė būklė daro tiesioginę įtaką ne tik eismo saugumui, bet ir vairuotojo bei keleivių sveikatai. Nusidėvėjusios ar nekokybiškos autodalys gali sukelti ne tik avarines situacijas, bet ir fizinį diskomfortą ar net ilgalaikes sveikatos problemas. Rinkoje galima rasti daugybę atsarginių dalių, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų kainą, bet ir į kokybę. Ilgainiui...
  • Glitimo netoleravimas - patarimai ir sprendimai

    „Nevalgai duonos? Atsisakai makaronų? Vengi pyragų? Laikaisi dietos? Sergi?“ Kiekvienas, susidūręs su glitimo netoleravimu, tikriausiai yra girdėjęs tokius ar panašius klausimus. Ar tau kaskart tenka pasiaiškinti, kodėl nevartoji produktų, kuriuose yra glitimo? Nors daugelis žmonių gali valgyti kviečius ir kitus glitimo turinčius produktus be jokių problemų, daliai žmonių tai...
  • Limfodrenažiniai aparatai - kokia nauda sveikatai?

    Limfodrenažas – tai specialus procesas, kuris padeda organizmui pašalinti nereikalingus skysčius, toksinus bei šlakus. Ši technika remiasi limfinės sistemos, kuri atlieka svarbų vaidmenį kūno medžiagų apykaitoje, funkcionavimu. Limfodrenažas skatina limfos cirkuliaciją, taip gerindamas organizmo kraujotaką ir ląstelių aprūpinimą deguonimi, tai ypač svarbu sveikatai ir bendrai...
  • Alergija: simptomai, tyrimai ir gydymas

    Pavasaris – gamtos pabudimo metas, kai viskas vėl ima žydėti, oras prisipildo gaivos, o saulė šildo vis stipriau. Tačiau kai kuriems žmonėms ši nuostabi metų dalis tampa tikru išbandymu – vietoj mėgavimosi gamtos grožiu, jie kovoja su čiauduliu, akių ašarojimu ir nosies niežėjimu. Sezoninė alergija, dar vadinama šienlige, yra viena iš dažniausiai pasitaikančių alerginių...
  • AB „Ortopedijos technika“ švenčia 80 metų jubiliejų – įkvepianti kelionė per laiko ir sėkmės istorijas

    Šiandien AB „Ortopedijos technika“ mini 80 metų jubiliejų. Ji, kartu su prekiniais ženklais „Gijos Klinikos“ ir „Sveikatinė“, yra didžiausia tokio pobūdžio įmonė Baltijos šalyse, apjungianti kompleksines medicinos paslaugas, individualius ortopedijos sprendimus, mažmeninę prekybą bei eksportą. Įmonėje dirba daugiau nei 640 darbuotojų, per metus aptarnaujama...
  • Kūdikių dantų priežiūra? Super mamų idėja ar būtinas darbas?

    Kai kalbama apie kūdikių priežiūrą – dažnai daugiausia dėmesio skiriama mitybai, miegui ar vystymuisi, tačiau kūdikių dantų priežiūra neretai lieka antrame plane. Kai kurie tėvai mano, kad pieniniai dantys nėra tokie svarbūs, nes juos vis tiek pakeis nuolatiniai dantys. Visgi, odontologai ir vaikų sveikatos specialistai vis garsiau pabrėžia, kad tinkama pieninių dantų priežiūra yra labai...
  • Sąmoningas kodavimas hipnoze

    Hipnoterapeutas Darius Šulcas Aš. Aš pats esu atsakingas už savo įsipareigojimus prieš patį save, kad gerai jausčiausi, gyvenčiau, taip kaip noriu sėkmingai, laimingai, pilnavertiškai. Dažnai socialinėje erdvėje, praktiniame darbe, konsultuojant išgirstu teiginius, suvokimus/supratimus, kad kažkas kitas (terapeutas, šeima, darbas) turi įgyvendinti kito žmogaus ar šeimos trokštamus...
  • Kaip išsirinkti tualeto paaukštinimą?

    Kas yra tualeto paaukštinimai? Tualeto paaukštinimai yra specialūs priedai, skirti padidinti tualeto sėdynės aukštį. Jie naudojami siekiant palengvinti atsisėdimą ir atsistojimą žmonėms su judėjimo sunkumais, pavyzdžiui, senjorams ar po operacijų atsigaunantiems asmenims. Šie priedai dažnai turi papildomas rankenas ir reguliuojamą aukštį, kad užtikrintų didesnį komfortą ir...
  • Iš kokių simptomų atpažįstamas vidinis hemorojus?

    Vidinis hemorojus yra sudėtingiau pastebimas, tačiau kartu tai viena dažniausių tiesiosios žarnos ligų. Negydomas hemorojus gali sukelti ne tik didelį diskomfortą, bet ir rimtų sveikatos problemų, todėl kiekvienam naudinga žinoti, kaip jį atpažinti. Apie simptomus, kurie perspėja apie vidinį hemorojų, ir kaip juos atpažinti išsamiau papasakosime šiame straipsnyje. Būdingi vidinio hemorojaus...
  • Naujos technologijos ir inovatyvūs gydymo metodai išvaduos iš skausmų ir grąžins judėjimo laisvę

    Kantrumas – pagirtina savybė, bet tik ne tada, kai kalbame apie kaulų, raumenų, sąnarių, minkštųjų audinių skausmą ar diskomfortą, kurį sukelia atramos ir judėjimo sistemos pažeidimai. Jie atsiranda ne be priežasties: dažniausiai dėl traumų, patirtų sportuojant, dirbant, pramogaujant, užsiimant kasdiene veikla arba patologijų, ligų, neretai susijusių su netaisyklingu judėjimu, jo...
  • Profesionalios burnos higienos procedūra

    Profesionalios burnos higienos procedūra atliekama specialiu ultragarsiniu skaleriu, kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamas minkštasis ir kietasis dantų apnašas, taip pat nuvalomos dantų apnašos ir sunaikinamos bakterijos dantenų kišenėse. Esant poreikiui, papildomai naudojami specialūs rankiniai instrumentai, kurie vadinami kiuretėmis ir...
  • Švytinti oda – Jūsų vidinė harmonija

    Šaltasis metų sezonas – tinkamiausias laikas atgaivinti bei pridrėkinti veido odą. Dažnai rudens ir žiemos metu mūsų oda tampa papilkėjusi su išryškėjusiomis pigmentinėmis dėmėmis, praradusi stangrumą bei elastingumą, ir dėl sumažėjusio skysčių vartojimo – dehidratuota bei šerpetota. Nenusivilkite, jeigu pastebėjote šias odos problemas, Amber Esthetic lazerinės ir estetinės...
  • Meilės diena ir šypsenos galia: kaip odontologija prisideda prie gražių santykių

    Neatidėliokite rūpesčio savo šypsena – ji gali tapti jūsų geriausiu ginklu meilės fronte! 💘 Ar pastebėjote, kaip vienas nuoširdus šypsnys gali praskaidrinti dieną, sušildyti širdį ar net tapti naujos meilės pradžia? 💕 Šiandien, per Meilės dieną, prisiminkime, kad graži ir sveika šypsena ne tik puošia, bet ir kuria artumą, pasitikėjimą bei harmoniją santykiuose. 🦷✨ Šypsena –...
  • Berberinas – natūrali receptinio vaisto „Ozempic“ alternatyva

    Holivudo žvaigždžių svorio metimo būdai turbūt jau tapę vieša paslaptimi – socialiniai tinklai ir žiniasklaida vis dažniau kalba apie tai, kaip įžymybės per labai trumpą laiką ir "itin efektyviai" numeta dešimtis kilogramų. Šalia tokių naujienų visuomet šmėžuoja dabar jau itin garsaus receptinio vaisto "Ozempic" pavadinimas, kurio Google paieškos yra tiesiog...
  • Šeimos medicina – kas tai?

    Šeima yra mūsų gyvenimo pagrindas, teikiantis palaikymą, meilę ir saugumą. Tačiau siekiant, kad kiekvienas šeimos narys jaustųsi gerai, sveikata turi būti pirmoje vietoje. Štai kodėl pasirinkti patikimą šeimos kliniką yra toks svarbus sprendimas. Šeimos klinika turi ne tik būti pirmas ir patikimiausias kontaktas iškilus bet kokiam su sveikata susijusiam klausimui, bet ir užtikrinti, kad...
  • Krūtų didinimas implantais: kokie klausimai prieš operaciją dažniausiai kyla pacientėms?

    Daugelis moterų, svarstančių apie krūtų didinimą implantais, susiduria su įvairiais klausimais ir nerimu. Tai visiškai suprantama – juk operacija nėra paprastas sprendimas, o pokyčiai po jos gali turėti ilgalaikę įtaką tiek moters išvaizdai, tiek savijautai. Norisi ne tik estetiško, ilgalaikio rezultato, bet ir saugios procedūros, todėl prieš priimant galutinį sprendimą būtina...
  • Kas išduoda skaidulų trūkumą?

    Norime padėti atpažinti signalus, kuriuos siunčia tavo kūnas: skaityk ir sužinok, kas gali išduoti tirpių ir netirpių skaidulų trūkumą bei kaip su juo kovoti. Kas išduoda tirpių skaidulų trūkumą? Dažnai jaučiamas alkis. Tirpios skaidulos sulėtina virškinimą, todėl sotumo jausmas išlieka ilgiau. Jei greitai išalksti ir nori užkandžiauti net ir iškart po valgio – tai gali...
  • Unikalusis intymumo aliejus Myshemen

    Unikalusis intymumo aliejus MYSHEMEN Ne tik todėl, kad artėja Šv. Valentino diena, ne tik todėl, kad galbūt dairysitės ką padovanoti savo mylimajam ar mylimajai, bet ir todėl, kad tiesiog išgirstumėte, tiesiog sužinotumėte apie tikrą “gėrį” - vadinamą malonumo aliejumi. „MyShemen“ malonumo aliejus yra intymios priežiūros produktas, sukurtas siekiant pagerinti...
  • Akių vokų operacijos: kam jos skirtos?

    Akių vokų operacijos, arba kitaip blefaroplastika, yra viena populiariausių estetinių chirurgijos procedūrų pasaulyje. Jos tikslas – pagerinti akių srities estetinę bei atkurti jaunatvišką išvaizdą, dažnu atveju ir pagerinti regėjimą. Ši procedūra ypač aktuali žmonėms, kurie jaučia, kad akių vokų sritis prarado stangrumą, yra apsunkusi ar sukelia diskomfortą. Kodėl akių vokų...
  • Rankų skausmas dirbant kompiuteriu

    Dirbant kompiuteriu daugelis žmonių ilgainiui pradeda jausti nemalonų rankų, riešų ar dilbių skausmą. Šis diskomfortas gali kilti dėl pasikartojančių judesių, netinkamos darbo ergonomikos ar ilgo darbo be pertraukų. Kodėl atsiranda rankų skausmas? Rankų skausmas dirbant kompiuteriu dažniausiai kyla dėl ilgalaikio fizinio streso ir netaisyklingos darbo aplinkos. Viena iš pagrindinių...
  • Mažylio vizitas pas odontologą nebūtinai turi būti kupinas streso ir nerimo: kaip jam pasiruošti?

    Vaikams apsilankymas pas odontologą gali kelti milžinišką stresą, nerimą ar baimę. Negatyvius jausmus mažieji gali jausti tiek prieš pirmąjį, tiek prieš vėlesnius vizitus. Kartais šie jausmai kyla dėl nežinojimo, kas gali laukti odontologo kabinete, o kartais – dėl prastų patirčių ankstesnių vizitų metu. Nenoras keliauti pas odontologą vėliau gali lemti ir prastą vaikų dantų sveikatą,...
  • Net 6 skirtingos magnio formos ­– kurią pasirinkti jums? 

    Magnis: gyvybės mineralas Magnis yra vienas svarbiausių mineralų mūsų organizmui. Jis dalyvauja daugiau nei 300 biocheminių reakcijų, palaiko nervų, raumenų ir širdies funkcijas, bei padeda įveikti stresą. Tačiau ne visi magnio papildai yra vienodi – skirtingos magnio rūšys gali turėti skirtingą poveikį organizmui. Magnio rūšys ir jų poveikis Magnio citratas Nauda:...
  • Dantų implantacija: kaip atgauti šypseną ir gyvenimo kokybę

    Praradote vieną ar kelis dantis ir svarstote, kaip tai gali paveikti jūsų gyvenimo kokybę? Dantų netekimas ne tik turi įtakos estetinei išvaizdai, bet ir sukelia funkcinių problemų: blogėja kramtymo kokybė, didėja sveikų dantų apkrova, o kartais sumažėja ir pasitikėjimas savimi. Šiuolaikinė odontologija turi ilgaamžį sprendimą – dantų implantaciją. Pasak Vilniuje įsikūrusios...
  • Kai grožį kuria chirurgo skalpelis

    Grožio chirurgija – atsakinga sritis, glaudžiai susijusi su fizine ir emocine sveikata, todėl sprendimus mūsų plastikos chirurgas skatina priimti tik gerai viską apgalvojus. Vilnius turi bene daugiausiai plastikos chirurgijos klinikų, o viena dažniausiai atliekamų operacijų yra krūtų korekcija. Nepaisant to, kiekviena operacija pacientui yra skiriama ar rekomenduojama individualiai,...
  • Odontologijos evoliucija: nuo skausmo iki šypsenos

    Per pastaruosius dešimtmečius odontologija žengė milžinišką žingsnį į priekį. Šiandien tai nebėra vien skausmingų procedūrų sritis – tai mokslas ir menas, leidžiantis ne tik išsaugoti sveikus dantis, bet ir sukurti estetišką šypseną, kuri suteikia pasitikėjimo savimi. Pažvelkime į esminius pokyčius, kurie lėmė šią transformaciją. Tikslumas ir komfortas pasitelkiant...
  • Cholesterolis – kas tai ir kaip to išvengti?

    Vargina padidėjęs cholesterolis? Vienas riebesnis patiekalas gal ir nepakenks, tačiau nesilaikant sveikos mitybos įpročių su laiku gali atsirasti didesnės problemos – padidėjęs cholesterolio kiekis. Todėl dalinamės, kaip fruttberry gali padėti to išvengti. Kam organizmui reikalingas cholesterolis? Cholesterolis yra svarbi statybinė medžiaga žmogaus organizme, dalyvaujanti...
  • Ar jūsų šypsena atspindi jūsų vidinę būseną?

    Šypsena – tai daugiau nei veido išraiška. Tai jūsų emocijų, sveikatos ir pasitikėjimo savimi atspindys. Kiekvienas šypsenos judesys pasako daugiau, nei mes sąmoningai suvokiame, todėl sveika ir estetiška šypsena yra ne tik grožio, bet ir geros savijautos bei vidinės harmonijos ženklas. Tačiau ką daryti, jei šypsotis nedrąsu? Šypsenos galia: kaip ji...
  • Ar tikrai viską žinojai apie vitaminą C?

    Ko gero, nesuklysiu pasakydama, kad vitaminas C – tai ta veiklioji medžiaga, kuri ne tik vartojama imuninei sistemai stiprinti, sergant ar sveikstant po ligų, bet šis vitaminas yra ir itin populiarus kosmetikos gaminiuose. Jis pasižymi daugiafunkciu poveikiu odai: skatina kolageno sintezę (gamybą), todėl turi jauninamąjį poveikį; skaistina odą; mažina pigmentines...
  • Mikrochirurgė: 5 svarbiausi dalykai, apie ką pagalvoti ruošiantis regos korekcijai lazeriu

    Lazerinė regos korekcija – yra didžiausią laisvę suteikiantis akių korekcijos metodas, leidžiantis visiškai atsisakyti akinių ar kontaktinių lęšių, tačiau kaip ir bet kuri medicininė procedūra, ji reikalauja kruopštaus pasiruošimo. Anot Akių klinikos „Lirema“ mikrochirurgės Vaivos Beltės, pacientui prieš atvykstant į konsultaciją reikėtų apgalvoti penkis svarbiausius...
  • Vaikštynės suaugusiems - kaip išsirinkti tinkamą?

    Vaikštynės suaugusiems užima svarbią vietą mobilumo ir nepriklausomumo užtikrinime. Jose naudojami įvairūs modeliai, pradedant tradicinėmis vaikštynėmis ir baigiant moderniais vaikštynių su atrama sprendimais. Tai ypač aktualu asmenims, patyrusiems traumas arba turintiems fizinių apribojimų, nes šios priemonės padeda atgauti savarankiškumą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Neįgaliųjų vaikštynės...
  • Astaksantinas: natūralus superantioksidantas jūsų sveikatai

    Astaksantinas yra natūralus karotenoidas, kuris suteikia lašišoms, flamingams ir kriliams jų ryškiai raudoną arba oranžinę spalvą. Jis žinomas kaip vienas galingiausių antioksidantų, galintis reikšmingai pagerinti žmogaus organizmo sveikatą. Šis junginys vis labiau populiarėja kaip maisto papildas dėl savo daugybės naudingų savybių. Stipriausias antioksidantas gamtoje Astaksantinas...
  • Daugiažidiniai lęšiai: technologija, leidžianti matyti įvairiais atstumais

    Šiuolaikinė akių chirurgija sparčiai žengia pirmyn, siūlydama pacientams galimybių pagerinti su regėjimu susijusią gyvenimo kokybę. Viena iš aktualių ir labiausiai pasiteisinusių inovacijų akių chirurgijoje – daugiažidiniai lęšiai. Kam šie lęšiai labiausiai tinka ir kokias problemas sprendžia? Anot Akių klinikos „Lirema“ mikrochirurgės Loretos Kuzmienės, daugiažidiniai...
  • Tirpios ir netirpios – kas tai ir kuom jos naudingos?

    Ar tavo mityboje yra pakankamai skaidulų? Dauguma suvartoja vos pusę reikalingo jų kiekio. Ir labai daug prarandame: skaidulos yra mitybos superherojus, besirūpinantis įvairiomis organizmo funkcijomis. Skaityk toliau ir sužinosi, kokią naudą turi tirpios ir netirpios skaidulos ir kodėl svarbu palaikyti jų balansą. Skaidulos – tai angliavandeniai, kurių virškinimo fermentai neskaido,...
  • Avižų nauda, mikrobiota ir sveikata: Ką sako naujausi tyrimai?

    Žarnyno mikrobiotą sudaro mikroorganizmų rinkinys, kuris kolonizuoja žarnyną ir fermentuoja skaidulas, be kitų maistinių medžiagų, gaunamų iš mitybos. Sveika žarnyno mikrobiota, kurią daugiausia kolonizuoja naudingi mikroorganizmai, teigiamai veikia virškinimą ir atlieka ligų prevencijos vaidmenį. Tačiau žarnyno mikrobiotos reguliavimo sutrikimas gali prisidėti prie įvairių ligų. Mityba...
  • Patarimai, kaip išvengti tuštinimosi problemų?

    Mūsų organizmas nuolat siunčia mums signalus apie mūsų sveikatą. Netgi tada, kai kalba eina apie tuštinimąsi. Taigi, pakalbėjime gal ir nejaukia, bet labai svarbia tema: WC reikalai. Kaip atpažinti virškinimo problemas ir kas gali padėti jas spręsti – atsakymais dalinamės žemiau. Išmatose yra suvirškintas maistas, baltymai, bakterijos, druskos ir kitos medžiagos, kurias gamina ir...
  • Visa tiesa apie cholesterolį: ko imtis, kad jis netaptų mūsų sveikatos priešu?

    Ar žinojote, kad cholesterolis yra tarsi tylusis mūsų kūno draugas – jis reikalingas gerai savijautai, tačiau sukelia mums rūpesčių, kai jo pasidaro per daug? Daugeliui šis žodis asocijuojasi su rizika ir sveikatos problemomis, tačiau, iš tiesų, cholesterolis yra būtinas kiekvienai mūsų kūno ląstelei. Tai lyg moneta su dviem pusėmis – viena jų padeda gaminti mums gyvybiškai...
  • Veiksmingi būdai užkirsti kelią plaukų slinkimui

    Plaukų slinkimas – tai problema, su kuria susiduria daugelis. Nors tai natūralus procesas, per didelis plaukų praradimas gali kelti nerimą ir paveikti pasitikėjimą savimi. Pavargote nuo plaukų retėjimo ir nuolatinio jų slinkimo? Nesijaudinkite, mes pasistengsime jums padėti! Šiame straipsnyje aptarsime, kas gali sukelti plaukų slinkimą, kokios priežiūros priemonės yra veiksmingos ir kaip...
  • Modernios odontologijos paslaugos Vilniuje: visas gydymas vienoje klinikoje

    Vilniaus odontologijos klinika „City-Dent“ yra viena moderniausių ir profesionaliausių klinikų sostinėje, teikianti įvairias odontologines paslaugas. Klinika įsikūrusi patogioje vietoje Vilniaus miesto centre, naujamiestyje adresu T. Ševčenkos g 12, todėl yra lengvai pasiekiama tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu. „City-Dent“ klinikoje dirba aukštos...
  • Žinios iš Pietų Korėjos: paslaptingasis PDNR

    Kai Kim Kardashian pritaria grožio procedūrai – pasaulis klauso. Neseniai ji atkreipė dėmesį į lašišų sėklos (en: Salmon-Sperm) produktą – prabangią odos priežiūros priemonę, kurios metu odai atjauninti naudojamas iš lašišos gautas PDRN. Siekiu jums perduoti naujausią ir aktualiausią informaciją. Todėl pristatau vieną naujausių ažiotažų estetinės medicinos srityje: PDRN odą...
  • Sveikatos ir ilgaamžiškumo šaltinis

    Glutationas – unikalus trijų aminorūgščių, glutamino, cisteino ir glicino, derinys, neretai tituluojamas svarbiausiu organizmo gynėju. Jo misija – sutramdyti laisvuosius radikalus ir užtikrinti kūno harmoniją. „Daugiausia glutationo randama kepenyse, inkstuose ir plaučiuose – organuose, atsakinguose už toksinių medžiagų apdorojimą ir pašalinimą iš organizmo. Jis...