Laiku atliktas terapinis gydymas padeda išvengti protezavimo
Dantis turime tik vienus ir jie svarbūs ne tik estetinei išvaizdai, bet ir sveikatai. Pagrindinė dantų funkcija – maisto kramtymas, o nuo to priklauso ir mūsų sveikata. Be to, dantys svarbūs ir kvėpavimo proceso kontrolei, raiškiai kalbai. Deja, ne visi pacientai laiku suvokia, kad norint išsaugoti sveikus dantis, jais reikia rūpintis. Su tokiais atvejais susiduria ir „Naikupės klinika“ – čia atliekamos terapinio dantų gydymo, burnos higienos, balinimo, protezavimo ir kitos odontologinės procedūros.
Kaip išsaugoti sveikus dantis?
Norint išsaugoti sveikus dantis, būtina užtikrinti gerą burnos higieną. Kasdienis dantų valymas yra itin svarbus, tačiau ne visus nešvarumus pacientams pavyksta pašalinti savarankiškai. Dėl to periodiškai rekomenduojama apsilankyti odontologo kabinete ir atlikti burnos higienos procedūrą – jos metu pašalinamas apnašas, sukalkėję maisto likučiai, dantų akmenys.
Gera burnos higiena nėra dantų gydymas, tačiau padeda išsaugoti dantis sveikus. Dėl apnašų kaupiasi bakterijos, kurios sukelia uždegiminius procesus, o šios problemos nesprendžiant ilgesnį laiką, galima netekti dantų.
Kuo svarbus terapinis gydymas?
Deja, net ir gerai rūpinantis dantimis, su amžiumi neįmanoma išvengti įvairių pažeidimų. Pacientai dažnai į odontologijos kliniką kreipiasi tada, kai pajunta danties skausmą ar pastebi dantų išvaizdos pakitimų. Terapinis gydymas gali padėti išspręsti šias problemas, vis dėlto reikėtų nelaukti šių simptomų ir profilaktiškai atvykti pasitikrinti dantis anksčiau. Čia galioja paprasta taisyklė: kuo anksčiau terapinį gydymą pradėsite, tuo paprastesnis (o kartu ir mažiau skausmingas bei pigesnis) jis bus. Reguliarūs periodiniai apsilankymai pas odontologą yra geriausia rimtų dantų problemų prevencija.
Dažniausiai pacientams terapinis dantų gydymas yra reikalingas dėl susidariusio ėduonies. Šią problemą sukelia danties paviršiuje susikaupusios apnašos, kurios sudaro palankią terpę daugintis mikroorganizmams. Jie gamina rūgštis, kurios minkština ir pažeidžia emalį. Gydymo metu pažeistas danties audinys yra pašalinamas ir atkuriamas naudojant restauracines medžiagas. Tokiu būdu užkertamas kelias didesniems dantų pažeidimams ir visiškai atkuriama dantų funkcija. Ilgai delsiant gydyti dantis, pažeidimas plečiasi ir galiausiai tampa tokio masto, kad danties nebeįmanoma atkurti.
Dantų protezavimas sugrąžina šypseną
Vieno ar kelių dantų netekimas – skaudus įvykis, kenkiantis ne tik išvaizda, bet ir pasitikėjimui savimi. Laimė, šiuolaikinė odontologija siūlo efektyvius sprendimus, kurie padeda susigrąžinti šypseną. Modernus dantų protezavimas yra atliekamas taikant kompleksinius sprendimus ir užtikrina pacientams geriausius rezultatus.
Manote, kad dantų protezavimas aktualus tik senjorams, kurie savų dantų jau beveik neturi? Klystate, jo dažnai prireikia ir jaunesnio amžiaus pacientams. Net ir netekus vieno danties, labai svarbu jį atstatyti – priešingu atveju dėl netolygios apkrovos gali pasikeisti greta esančių dantų padėtis, prasidėti dantenos nykimo procesai. Tokiu atveju gaminamas vieno danties protezas, kuris tvirtinamas ant implanto – atkuriama ne tik natūrali danties išvaizda, bet ir pojūtis.
Dantų protezų rūšys
Šiuolaikinėje odontologijoje naudojami įvairūs protezai, kurie leidžia sėkmingai atkurti prarastus ar pažeistus dantis. Protezai skirstomi į dvi rūšis: išimamus ir fiksuotus.
Išimami protezai dažniau yra naudojami tada, kai pacientas yra praradęs daugiau nei vieną ar daugumą dantų. Protezavimas yra galimas ant likusių sveikų dantų, dantenų arba implantų. Išimami protezai yra greičiausias ir paprasčiausias būdas atkurti prarastus dantis. Plokštelė gali būti gaminama iš termoplastinės medžiagos, kuri pasižymi elastingumu, yra atspari lūžiams. Tokius protezus nešioti patogiau, tačiau vis dar populiarios ir akrilinės plokštelės, kurios yra viena pigiausių alternatyvų.
Išimami protezai reikalauja specifinės priežiūros: juos reikia valyti kitaip nei natūralius dantis, išsiimti nakčiai. Reikia pripažinti, kad išimami protezai visada turi paslankumo, todėl jų fiksavimui kai kurie pacientai naudoja specialius klijus. Tai nėra pats patogiausias pasirinkimas, tačiau šis dantų atkūrimo būdas reikalauja mažiau investicijų.
Fiksuojami protezai yra tvirtinami ant dantų arba implantų: naudojami dantų vainikėliai (karūnėlės), tiltai, dantų užklotai, laminatės. Esminis šių protezų skirtumas tas, kad jų nereikia išimti. Jie gaminami iš itin tvirtų medžiagų, kurios prilygsta natūralaus danties audiniui. Naudojama metalo arba cirkonio keramika, kai restauracija nedidelė, gali būti naudojama ir bemetalė keramika. Inovatyviausia medžiaga yra cirkonio keramika – ji pasižymi natūraliems dantims būdingu laidumu šviesai, todėl išgaunamas itin natūralus efektas.
Dantų protezavimo paslaugų kompensacijos
Dantų protezavimas – nepigi, tačiau būtina investicija yra gerą savijautą, sveikatą ir estetinę išvaizdą. Kai kurioms pacientų grupėms išlaidos dantų protezavimui yra kompensuojamos iš PSDF biudžeto. Pensinio amžiaus sulaukusiems, nedarbingiems ar iš dalies darbingiems pacientams kompensacija yra nustatoma pagal faktines išlaidas, tačiau maksimali kompensacijos suma siekia iki 670,39 eurų (atskirais atvejais – iki 2062,70 eurų). Tokios kompensacijos taip pat yra taikomos ir pacientams, kuriems buvo taikytas burnos, veido ir žandikaulių onkologinių ligų gydymas.
Kompensacijos laikiniems dantų protezams taip pat yra taikomos ir vaikams, kurių kramtymo sistemas dar vystosi – didžiausia kompensuojama suma siekia 342,13 eurų; kai vaikų kramtymo sistema iš esmės susiformavusi – 2062,70 eurų.
Priklausomai nuo protezų pasirinkimo, faktinė dantų protezavimo paslaugos kaina gali būti ir didesnį, tokiu atveju pacientas turi padengti skirtumą savo lėšomis.
Produktus su sraigių sekretu (mucinu) dauguma bandžiusių laiko tiesiog stebuklingais. Tačiau iš tiesų stebuklų čia nėra, o stulbinantis sraigių sekreto efektyvumas paaiškinamas mokslu. Taigi, kas yra ant kosmetikos etikečių ne taip seniai pasirodęs sraigių mucinas ir kodėl jis toks galingas?
Greitesnis žaizdų gijimas ir regeneracija
Sakoma, jog sraigių mucino naudą pirmieji pastebėjo...
Vasario 4-oji - Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Klastinga onkologinė liga tikrai nepalieka abejingų - vienus šokiruoja žiniasklaidos pateikta susirgimų statistika, kitus likimas siunčia slaugyti artimųjų, trečius, deja, priverčia išgirsti diagnozę patiems. Visad mėginkime ligą suvaldyti ne vieni - juk tada dažnai gydytojų, sergančiųjų, jų artimųjų ir bendražygių pastangas vainikuoja...
Apie vitamino D didžiulę naudą sveikatai sklando legendos. Vis tik dalis naujausių mokslininkų prielaidų dar laukia patvirtinimo. Visiškai jau aišku, kad saulės vitamino, vadinamo hormonu, žmogaus organizme turi nestigti, bet ir neviršyti normos. Tai parodo tik kraujo tyrimai.
Gelbėja nuo puokštės ligų
Vitamino D stygius pasaulyje jau kurį laiką prilyginimas tikrai epidemijai. Gerai...
Laboratoriniai tyrimai šiandien yra neatsiejama pagalba ir mums, ir mus gydančiam gydytojui norint įvertinti esamą sveikatos būklę bei nustatyti mus varginančių negalavimų priežastis. Tikslūs šiuolaikiniai tyrimai yra naudojami diagnozuojant ir gydant daugybę įvairiausių ligų. Ne išimtis ir alerginės ligos.
Laboratorinės alergijų diagnostikos uždavinys yra kuo tiksliau nustatyti, kas yra...
1. Kai vaikui skauda gerklę, paprastai yra 37 procentų tikimybė, kad tai streptokokas (A grupės Strep, dar žinomas kaip Streptococcus pyogenes).
2. 15-20 procentų vaikų, NETURIŲ VISŲ SIMPTOMŲ, bus TEIGIAMI STREP, jei jie bus ištirti. Tai reiškia, kad 15–20 procentų vaikų yra streptokokų nešiotojai. Jų gerklėje nuolat gyvena nedidelis kiekis streptokokų ir dėl to jie nesuserga.
3....
Moterims svarbu reguliariai lankytis pas ginekologą ir rūpintis intymia sveikata. Tik užsiimdamos prevencija galėsite gyventi sveiką gyvenimą jausdamos kuo mažiau nerimo dėl laiku nepastebėtų sutrikimų. Tuo labiau, kad išvengti dalies ligų nėra sudėtinga – užtenka 1-2 kartus per metus apsilankyti profilaktinėje patikroje, o daugybė estetinių problemų išsprendžiamos vos vieno vizito metu....
Dauguma žmonių tam tikru savo gyvenimo momentu jau bus paėmę šlapimo mėginį. Mėginys gali būti analizuojamas naudojant daugybę skirtingų testų. Šie tyrimai gali padėti gydytojams diagnozuoti tam tikras ligas arba stebėti jų progresą. Pavyzdžiui, šlapimo tyrimo juostelės gali parodyti, ar galite sirgti šlapimo takų infekcija ar diabetu.
Ką mums sako šlapimo savybės?
Šlapimo...
Kiekvienas žmogus privalo tinkamai pasirūpinti savo sveikata, tačiau verta nepamiršti ir burnos priežiūros. Žmogaus dantys yra ta vieta, kurioje daugiausiai kaupiasi bakterijos, lieka maisto likučių, dėl to privaloma tinkamai pasirūpinti visa burnos ertme. Gera burnos ir dantų higiena gali padėti išvengti blogo burnos kvapo, dantų ėduonies ir dantenų ligų bei padėti išlaikyti dantis senstant....
Pantone 2023-ųjų metų spalva tapo „Viva Magenta“ - tai raudonos ir mėlynos spalvų mišinys, kuris bus plačiai naudojamas rūbų, pramoninio ar skaitmeninio dizaino srityse.
Ar žinojote, kad kiekviena spalva turi savo kodą, arba būdą, leidžiantį spalvą atvaizduoti skaitmenine išraiška? Spalvų standartizacija ir kodavimas atsirado, kartu su 1950-aisiais įkurtu „Pantone spalvų...
Kodėl mes miegame?
Miegas tai natūralus organizmo procesas, kuris būtinas žmogui. Tačiau ką mes žinome, apie miegą, miego sutrikimus? Kokios yra miego fazės? Kiek laiko iš tiesų reikia miegoti? Kas yra REM (rapid-eye movement) miegas? Visa tai aptarsime trijų serijų straipsniuose ir atsakysime į daugelį kamuojančius klausimus.
Miegas yra būtinas žmogaus organizmui, jo metu žmogaus...
Dažnai girdimos kanapės vis dar atrodo apipintos mitais bei įvairiapusėmis diskusijomis. Visgi, neįmanoma paneigti, jog kanapės ne veltui mėgiamos dėl savo unikalių savybių - jos suteikia itin daug naudos sveikatai. Nenorintiems įtraukti jų į mitybos racioną valgant, ne ką prastesnė išeitis, kurią lengvai gali pamilti kiekvienas - kanapių arbata.
Joje gausu įvairių mineralų, vitaminų ir...
Kiekvienas žmogus trokšta džiaugtis stangria, jaunatviškai atrodančia oda, tačiau metams bėgant priešinimasis natūraliai laiko tėkmei tampa vis sudėtingesniu iššūkiu. Kūnui senstant keičiasi natūrali odos sudėtis, odoje mažėja kolageno kiekis, lėtėja ląstelių atsinaujinimo procesai. Įprastos priemonės (tokios kaip reguliarus fizinis aktyvumas bei odą stangrinančios kūno priežiūros priemonės,...
Trombocitais praturtintos plazmos terapija (A-PRP) – natūralus būdas paspartinti audinių gijimą bei ląstelių atsinaujinimą. Terapijos metu išgaunamas paciento kraujas, tuomet jis yra centrifuguojamas ir pagamintas preparatas suleidžiamas į problemines sritis. Procedūros tikslas paprastas – sujungti natūralias kūno gijimo galimybes ir pažangiausias technologijas nesukeliant...
Tvirti, sveikai žvilgantys plaukai – kiekvieno žmogaus puošmena, tačiau retai kuris žmogus jaučiasi patenkinta savo natūralių plaukų būkle. Susidūrę su jų priežiūros problemomis galima apsirikti paskubėjus išsirinkti naujas priemones. Juk norisi išbandyti ką nors naujoviško, neįprasto ir yra lengva patikėti, kad sudėtingos produktų formulės bus efektyvesnės. Tiesa, veiksmingumo paslaptis...
Pilnavertė mityba, reguliarus fizinis aktyvumas ir kokybiškas poilsis turėtų užtikrinti gerą savijautą, tačiau neretai net ir laikantis tinkamos rutinos vis ko nors pritrūksta iki visiško pasitenkinimo. Vis tiek susiduriame su virškinimo sutrikimais, niekur nesitraukiančiu svoriu, rodosi be jokios rimtos priežasties suprastėjusia miego kokybe bei nusilpusiu imunitetu.
Kokius natūralius...
Žmogaus veidas yra jo gyvenimo žemėlapis, kuriame linijas brėžia visi mūsų išgyvenimai, sunkumai ir kitos patirtys. Ir nors kūno branda be jokios abejonės yra savotiškai įdomus procesas, raukšlės, kurios išryškėja senstant, patinka ne visiems. Siekiantiems minimizuoti laiko žymes veide bei trokštantiems stangresnės, jaunatviškai atrodančios ir gyvybingos odos siūlome išbandyti lazerinės...
Prognozuojama, kad po 30 metų su regos problemomis susidurs net kas antras pasaulio gyventojas. Nors šiuolaikinių technologijų pagalba regos problemos gali būti sėkmingai sprendžiamos, jas vis dar gaubia nemažai mitų ir nepagrįsto nerimo. Šiandien kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologe Rasa Paulavičiene apie keletą iš plačiai įsišaknijusių mitų apie lazerinę...
Jau kelerius metus iš eilės šalies ir pasaulio gydytojai skambina pavojaus varpais – tarp vaikų ir jaunimo sparčiai daugėja įvairių laikysenos sutrikimų. Jie vis dažniau nustatomi ir jaunesniame amžiuje – neretai atliekant priešmokyklinę sveikatos patikrą, sulaukus vos 7–8 metų. Manoma, kad tokiai bauginančiai tendencijai reikšmingos įtakos turi vis labiau mažėjantis jaunų...
Tamsus ir šaltas metų periodas – tinkamas laikas pasikalbėti ne tik apie virusus, bet ir apie bakterijas. Streptococcus pneumoniae sukeltos ligos (pneumokokinės ligos) sunkiausiai pasireiškia mažamečiams vaikams, senjorams ir žmonėms, kurių imuninė sistema susilpnėjusi. Iš kitų kvėpavimo takų ligų išsiskiria pirmiausia tuo, kad šią infekciją sukelia bakterija, o ne virusas, bei dalis...
Nugaros, ypač juosmeninės stuburo dalies, skausmas yra viena dažniausių griaučių-raumenų sistemos problemų pasaulyje. Nustatyta, kad apie 80 proc. žmonių yra turėję bent vieną nugaros skausmo epizodą gyvenime. Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutės Juditos Černiauskienės, nors poilsio arba naktinis nugaros skausmas – šiek tiek retesnis nusiskundimas, tačiau ne...
Kasmet visame pasaulyje atliekama tūkstančiai regos korekcijų lazeriu. Taip daugybė žmonių gali pamiršti nepatogius akinius ar kontaktinius lęšius ir džiaugtis geru regėjimu be jų. Šia šiuolaikinės medicinos galimybe naudojasi tiek visai jauni, tiek į jau įkopę į gyvenimo piką. Vis dėlto operacijas atliekantiems gydytojams oftalmologams neretai tenka išgirsti nuogąstavimų, kad rinktis tokią...
Kai praėjusį kartą peršalote ir sunkiai sirgote, šeimos gydytojas paskyrė antibiotikų ir vaistai kaipmat padėjo – jau per kelias dienas savijauta ėmė pastebimai gerėti. Tačiau ir vėl užklupus peršalimui, gydytojas atsisakė skirti antibiotikų ir patarė gydytis šilta arbata, o prireikus – tiesiog vaistais simptomams malšinti. Kodėl? O gal galima savarankiškai išgerti kelias...
Gimdos kaklelio vėžys – ši diagnozė kasmet išmuša žemę iš po kojų net keliems šimtams moterų vien Lietuvoje. Deja, bet ši tyli ir klastinga liga ilgai neturi aiškių simptomų, todėl kovojant su ja nepamainoma tampa ankstyva diagnostika ir prevencija. Europoje minint gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę apie tai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja...
Balta, spindinti šypsena – kiekvieno žmogaus siekiamybė ir gražiausias aksesuaras. Yra šimtai skirtingų būdų balintis dantis namie: dantų trynimas banano arba citrinos žievele, tepimas kokosų aliejumi, dantų valymas pasta iš trintų braškių, burnos skalavimas obuolių actu ir dar daugiau. Šie keisti metodai galbūt ir gali suteikti trumpalaikius rezultatus, tačiau naudodami abejotino...
Šviesos nauda gerai žmogaus savijautai yra žinoma nuo pat Antikos: dar Senovės Graikijoje, Romoje ir Egipte sergantiems pacientams gydytojai saulės vonias rekomenduodavo kaip universalų vaistą nuo daugelio susirgimų. Žinoma, nuo tų laikų medicina nepaprastai patobulėjo ir daugelis tuo metu taikytų gydymo metodų šiolaikiniams žmonėms kelia šypseną arba baimę.
Ir vis dėlto, tie gydytojai buvo...
Su amžiumi hialurono rūgšties kiekis odoje mažėja, todėl oda praranda drėgmę ir elastingumą, atsiranda raukšlių. Šią problemą spręsti galima renkantis odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra šio elemento. Šiuose produktuose HA veikia kaip humektantas, t. y. ji pritraukia vandenį į mūsų odą ir padidina vandens kiekį epidermyje.
Dėl unikalaus gebėjimo sulaikyti tiek daug vandens...
Tarp lyčių yra daug sudėtingų anatominių skirtumų. Jie pasireiškia tiek skeleto, tiek raumenų aspektu ir kliniškai pasireiškia tose srityse, į kurias kreipiamas dėmesys atliekant veido apimčių keitimą užpildais. Vyro skeletas yra didesnis, jo briaunos kampuotesnės. Moters skeletas turi labiau išreikštus skruostus ir zygomatinį skliautą. Vyro raumenys taip pat storesni, palyginus su moters. Jei...
Visose civilizacijose plačiai paplitusi akių simbolika. Pavyzdžiui, senovės Egipte gerai žinoma Horo akis buvo geros sveikatos emblema, o kinų medicinoje klinikinis akies stebėjimas buvo naudojamas diagnozuojant globalesnius patologinius pokyčius, ypač kepenų.
Kodėl taip svarbu išlaikyti jaunatvišką akių srities išvaizdą?
Be to, tai labai svarbu ir estetiniu požiūriu, nes ryškus ir...
Dauguma mūsų norėtų turėti sveiką, švytinčią ir jaunatvišką odą kuo ilgiau. Tačiau laikui bėgant oda patiria daugybę pokyčių, kurie turi įtakos jos tekstūrai, apimčiai ir storiui. Iš tiesų odos ir veido senėjimas atspindi bendrą laiko, genetikos ir aplinkos poveikį minkštiesiems audiniams, įskaitant odą, taip pat ir kietiesiems audiniams, pavyzdžiui, kaulinėms struktūroms.
Odos kokybė...
Veido senėjimas yra sudėtingos sinergijos tarp odos tekstūros pokyčių ir veido apimties mažėjimo pasekmė. Senėjimas atskirai veikia odą, minkštuosius audinius (ypač riebalus ir raumenis) ir struktūrinę atramą.
Vis didėjantis noras ilgainiui išlaikyti jaunatvišką išvaizdą paskutiniu metu paskatino naujų dermatologinių procedūrų, skirtų odos senėjimo gydymui, išradimą: tuomet atsirado...
Šviesa atliekamos procedūros yra itin populiarios: jos neskausmingos, efektyvios, greitai atliekamos ir saugios. Naujoviškos technologijos padeda išspręsti daugybę estetinių ir sveikatos problemų. Šviesos terapijai įprastai naudojamos LED arba UV lempos, o kurią iš jų pasirinkti?
LED ir UV veikimo panašumai ir skirtumai
Iki LED lempų išpopuliarėjimo, dažniausiai estetinėms procedūroms...
Mūsų oda kasdien susiduria su daugybe iššūkių: miesto dulkių sukelta tarša, kenksminga saulės šviesa, nuovargiu, poilsio ar kokybiško miego trūkumu, senėjimu, įvairiomis kitomis problemomis (bėrimu, pigmentacija, akne ir panašiai). Visi šie faktoriai daro įtaką ne tik odos būklei, bet ir žmogaus savijautai – žiūrėdami į vedrodį jaučiamės nepatenkinti savimi, tai kelia irzulį ir skatina...
Didėjant klientų reiklumui ir jų keliamiems standartams, norisi sugalvoti ką nors originalaus ir sudominti juos išskirtine įranga. Tiesa, siekiant unikalumo bet kokia kaina kyla nemenka rizika įsigyti prabangios, bet ne itin funkcionalios aparatūros, kuri nebus verta investicijų. Todėl visuomet yra verta atsigręžti į kokybišką, universalią įrangą, kurią bus galima naudoti atliekant daugybę...
Pirmos pagalbos vaistinėlė yra reikalinga bet kurioje gyvenimo situacijoje. Ją turėtumėte turėti kiekvienas savo namuose, darbe, o privaloma ji yra visose registruotose transporto priemonėse, įskaitant ir traukinius, lėktuvus bei laivus. Jos yra reikalingas ne tik mums patiems, bet ir nelaimės ištiktiems asmenims - tai yra kiekvieno mūsų pilietinė pareiga ir atsakomybė.
Jos neturėjimas...
Gydomąsias placentos savybes aprašė dar Hipokratas, o Rytų šalyse placenta nuo seno buvo naudojama įvairioms ligoms gydyti. Tačiau į mūsų kosmetikos pramonę placenta atėjo palyginti neseniai – jau 20 a.
Kas yra placenta, kaip ji išgaunama ir kaip ji veikia odą?
Padeda odai atsinaujinti
Vienu placentos panaudojimo tradicinėje medicinoje pradininkų laikomas Vladimiras Filatovas....
Įvairūs CBD gaminiai šiuo metu išgyvena tikrus šlovės laikus. Žmonės visame pasaulyje vertina CBD, pripažįsta šios medžiagos naudą ir su malonumu naudojasi visais CBD gaminiais, kuriuos siūlo besiplečianti ir unikaliomis idėjomis nuolat stebinanti CBD gaminių rinka.
Nors ši rinka gali pasiūlyti išties gausų CBD priemonių asortimentą, pritaikytą kiekvieno žmogaus individualiam skoniui ir...
Ar jus vargina nesibaigiantis poreikis kartoti plaukelių šalinimo procedūras ir pradėjote jaustis taip, tarsi tam paskiriate per daug laiko ir santaupų? Visuomet troškote atsikratyti plaukelių visam laikui? Tokiu atveju jums gali būti pravartu išbandyti elektroepiliaciją – tai ne tik patogus būdas negrįžtamai atsisveikinti su nepageidaujamais plaukeliais, bet ir galimybė ilgainiui...
Aukštaitijos implantologijos klinikoje 2023 metai įnešė pokyčių. Už klinikos vairo stojo naujas vadovas: klinikai pradėjo vadovauti Žygimantas Tamulaitis. Ž. Tamulaitis prieš tai septynerius metus dirbo įmonėje „Ortopedijos Technika“, dvejus metus kaip komercijos skyriaus vadovas ir penkerius metus ėjo „Ortopedijos technika“ generalinio direktoriaus pareigas....
Koronaviruso pandemija privertė daugiau dėmesio skirti švarai ir higienai. Vienkartinės pirštinės ir profesionalios dezinfekavimo priemonės yra pagrindinės priemonės kovojant su virusais, bakterijomis ir kitais patogeniniais mikroorganizmais. Aukštos kokybės gaminius galima naudoti ir namuose, ir viešose vietose.
Pirštinės įvairioms reikmėms
Vienkartinės pirštinės atlieka įvairias...
Dar vaikystėje esame supažindinami su dantų šepetėliu, jo svarba, mokomi, kaip teisingai valyti dantis ryte ir vakare. Nuo seno šios dvi dantų priežiūros priemonės buvo akcentuojamos kaip esminės, norint tinkamai pasirūpinti dantimis ir burnos ertmės higiena namų sąlygomis. Tačiau vis dažiau išgirstame ir dar vieną labai svarbų patarimą – užtikrinti tinkamą tarpdančių priežiūrą. Kodėl...
Tam, kad Jūsų šypsena būtų sveika ir graži, svarbu ne tik tinkama dantų priežiūra namuose, bet ir reguliarūs vizitai pas burnos higienistą. Profesionalios higienos metu yra pašalinamos apnašos bei akmenys, kurie susikaupia net ir kruopščiai besirūpinant savo burnos higiena namuose. Periodiškai neatliekant profesionalios burnos higienos, pradeda formuotis įvairios burnos ertmės ligos, dėl kurių...
Kepenys atlieka daugybę organizmui gyvybiškai svarbių funkcijų, susijusių su virškinimu, kenksmingų medžiagų skaidymu ir šalinimu, imunine sistema. Šio organo pažeidimai, veiklos sutrikimai yra labai pavojingi sveikatai ir net gyvybei. Deja, daugelis lėtinių kepenų ligų neturi specifinių simptomų arba jie pasireiškia vėlai. Tai viena iš priežasčių, dėl kurios šios ligos aptinkamos atsitiktinai...
Net vienas prarastas dantis gali sukelti ilgalaikes dantų ir bendros pacientų sveikatos problemas, todėl svarbu, kad prarasti dantys būtų nedelsiant ir tinkamai gydomi. Dantys gali būti atkuriami keliais skirtingais būdais, priklausomai nuo individualios paciento situacijos ir dantų sveikatos būklės. Daugeliu atveju geriausias sprendimas – dantų implantavimas.
Nuo vaikystės prarandame...
Saikingas naudojimasis telefonu neturėtų daryti jokios įtakos akims ir regėjimui. Tačiau jei įrenginiu naudojatės pakankamai daug, tuomet tikslinga žinoti kelis patarimus, kaip galėtumėte sumažinti neigiamą ekrano įtaką.
Išjunkite mėlyną šviesą
Ši šviesa intensyvesnė, ji skatina akis įsitempti, tad jos sparčiau pavargsta. Daugelis šiuolaikinių telefonų turi mėlynos spalvos blokavimo...
Nagų grybelis vis mažiau tampa tabu ir žmonės drąsiau kalba apie šią nemalonią problemą ir kreipiasi pagalbos be gėdos jausmo, juk iš tiesų - gėdytis nėra ko, nes jūs ne vieni!
Patyrinėkime grybelį ir jo ypatybes daugiau:
Šią būklę sukelia mikroskopiniai nagų organizmai, kurių sveikame nage neturi būti.
Tai gali paveikti rankų ir kojų nagus, tačiau dažniausiai būna būtent...
CBD SportuiCBD sportui
Kanapės ir sportas – turbūt ne vienam kyla klausimas, kaip tai susiję? Ar tikrai kanapės gali padėti sportuojant?
Dar visai neseniai vėl buvo leista auginti pluoštines kanapes tiek pluoštui, sėkloms, tiek arbatai ir kitiems produktams, tačiau su viena sąlyga, kad auginamose kanapėse nebūtų viršytas 0,2% THC kiekis, kuris dabar padidintas iki 0,3%. THC –...
Naujausiais duomenimis, net 43 proc. Europos Sąjungos šalių gyventojų per pastaruosius metus sirgo bent viena odos liga, dažniausiai jiems buvo nustatytos grybelinės infekcijos, aknė, atopinis dermatitas arba egzema. Lietuvos, kuri taip pat dalyvauja ES apklausose, statistika panaši. Šias ligas provokuoja tiek didėjanti aplinkos tarša, cheminės medžiagos įvairiuose gaminiuose, tarp jų...
Kodėl verslai investuoja į info.lt portalą?
Dažnai girdime klausimą, o kam, kodėl, kokia nauda? Tokius klausimus dažnai girdi mūsų įmonės vadybininkai, kuomet pasiūlo reklamuotis info.lt ar kituose mūsų įmonės portaluose.
Mes suprantame, kad šiais laikais, kai reklamos būdų yra toks didelis pasirinkimas, išsirinkti tai, kas veikia, o kas ne, yra sudėtinga. Tačiau pakalbėkime apie mūsų...
NIFTY – Neinvazinis prenatalinis tyrimas. Chromosomų aneuploidijų nustatymas.
NIFTY yra paprastas, saugus ir labai tikslus neinvazinis prenatalinis tyrimas 21, 18, ir 13 trisomijoms nustatyti. Tyrimo jautrumas ir specifiškumas yra didesni nei 99 %.
KĄ GALI NUSTATYTI NIFTY?
Tyrimas gali būti atliekamas po 10 nėštumo savaitės.
Tyrimo metu taip pat galima nustatyti lytinių...
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei UAB "Saulės Spektras" teikiamas paslaugas. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Leisti slapukus“.
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Šie slapukai nenaudojami.
Kaip UAB "Saulės Spektras" (toliau – Bendrovė) naudoja slapukus?
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei Bendrovės teikiamas paslaugas.
Kas yra slapukai?
Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.
Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.
Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje. Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.
Kokius slapukus naudoja Bendrovė?
Būtinieji
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Funkciniai
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Statistiniai
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Reklaminiai
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Neklasifikuoti slapukai
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Kas yra konversijų sekimas „Pixel“?
„Pixel“ žyma – tai yra vadinamas (angl. web beacons), (angl. clear GIFs) arba paslėptas programinis kodas. „Pixel“
žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį
vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija
persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę. „Pixel“ gali rinkti
įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų
laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam
tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda
parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir
pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų
svetainėje.
Kaip Bendrovė naudoja konversijų sekimą „Pixel“?
„Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdamas veiksmus, kuriuos
atliekate mūsų svetainėje. Mums padeda stebėti reklamas, optimizuoti jas pagal surinktus duomenis, kurti tikslines
auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie
jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje. Visus naudojamus „Pixel“ ir jų aprašymus galite matyti slapukų ir
„Pixel“ išklotinėje.
Duomenys apie naudojamus slapukus ir „Pixel“
Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad
Bendrovė nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad
jei paspaudę nuorodą iš Bendrovės interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti
jų privatumo politika.
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?
Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys
Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės
tobulinimą.
Prieigą prie techninių įrašų taip pat gali turėti Bendrovės partneriai, kurie teikia Bendrovės interneto svetainės
turinio valdymo įrankius.
Visus kitus mūsų partnerius ir jų privatumo politikas galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“:
Parodyti slapukų įrankį.
Kiek Bendrovė išsaugo Jūsų duomenis?
Bendrovės naudoja surinktus duomenis analizei iki trejų metų. Slapukai paprastai galioja trumpai, priklauso nuo
slapuko tipo (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki dvejų metų. Tikslius slapukų
galiojimo terminus galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“: Parodyti slapukų įrankį.
Jeigu esate davę sutikimą slapukams, savo sutikimą galite atšaukti paspaudę šią nuorodą, matysite, kad slapukų
sutikimas yra atšauktas, kai perkrausite svetainę iš naujo: ATŠAUKTI DUOTĄ SLAPUKŲ SUTIKIMĄ (Taip pat sutikimą
galite atšaukti atžymėję varneles ir patvirtindami savo pasirinkimą slapukų įrankyje)
Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite
puslapyje www.allaboutcookies.org ir Jūsų naršyklės pagalbos puslapyje.
Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?
Jūs turite šias duomenų subjektų teises:
žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems
duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti;
reikalauti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi
pertekliniai asmens duomenys, jei atšaukiate savo sutikimą ar yra tam kitas pakankamas pagrindas;
susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti sus savimi susijusius asmens
duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Bendrovei, ir persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, arba
reikalauti, kad Bendrovė tiesiogiai persiųstų šiuos asmens duomenis kitam duomenų valdytojui, kai tai
techniškai įmanoma (teisė į duomenų perkeliamumą).
Jeigu ketinate įgyvendinti savo teises, galite kreiptis į Bendrovę el. paštu info@saulesspektras.lt. Atkreipiame dėmesį, kad
įgyvendinant savo teises, Jūs privalote tinkamai patvirtinti savo asmens tapatybę. Todėl ketindamas siųsti prašymą
Bendrovei, privalote teisės aktų nustatyta tvarka elektroninių ryšių priemonėmis, kurios leidžia tinkamai identifikuoti
Jus, patvirtinti savo asmens tapatybę.
Mes nevykdome tokio profiliavimo, kuris gali sukelti teisines pasekmes ar gali daryti didelį poveikį jums, tačiau
teikiant individualizuotus rinkodaros pasiūlymus, jūs galite būti priskirtas atitinkamai klientų kategorijai. Atsižvelgiant
į tai, jūs turite teisę reikalauti žmogaus įsikišimo, pareikšti savo požiūrį ir ginčyti sprendimą.
Jeigu esate davę sutikimą dėl Tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, turite teisę bet kada atšaukti šį sutikimą
susisiekę su mumis el. paštu info@saulesspektras.lt ar elektroniniame laiške paspaudęs nuorodą, kuri leidžia atsisakyti
tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo.
Turėdami abejonių dėl asmens duomenų tvarkymo ar ketindami įgyvendinti savo teises, galite bet kada kreiptis el.
paštu info@saulesspektras.lt. Nors informacija teikiama nemokamai, tačiau jeigu jūsų siunčiami prašymai yra akivaizdžiai
nepagrįsti arba neproporcingi, visų pirma dėl jų pasikartojančio turinio, turime teisę imti pagrįstą mokestį,
atsižvelgdami į informacijos teikimo arba pranešimų ar veiksmų, kurių prašoma, administracines išlaidas, arba
atsisakyti imtis veiksmų pagal tokį prašymą.
Jeigu manote, kad mes netinkamai tvarkome jūsų duomenis ar neįgyvendiname jūsų teisių, galite pateikti skundą
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (ada@ada.lt), tačiau atminkite, kad mes visada pasirengę visus
nesklandumus išsiaiškinti kartu su Jumis.