Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūra

Jurga Misevičienė: šlapimo nelaikymo vis dar gėdijamasi, bet jau išdrįstama apie tai kalbėti

2015 m. vasario 12 d.

Šiemet VšĮ Inkocentras skaičiuoja savo veiklos dešimtmetį. Šlapimo ir išmatų nelaikymo temą „kuruojanti“ organizacija per eilę veiklos metų evoliucionavo į plačią informacinę veiklą vykdančią instituciją. Vien per pastaruosius 4 metus buvo surengti 25 seminarai visuomenei, 60 seminarų slaugytojoms, 4 seminarai bendrosios praktikos gydytojams Alytaus, Marijampolės, Šiaulių, Panevėžio apskrityse, 20 seminarų socialiniams darbuotojams, skaityti 4 pranešimai gydytojų bei slaugytojų konferencijose.

Keisti visuomenės požiūrį

Prieš ketverius metus prie Inkocentro vairo stojus gydytojai Jurgai Misevičienei buvo pasirinkta kitokia veiklos kryptis – daugiau dėmesio skiriama visuomenei, jos informavimui apie šlapimo nelaikymą. „Savo darbo pradžioje kalbantis su valdžios institucijomis ėmiau aiškiai matyti vieną problemą – tiek visuomenė, tiek žmonės, užimantys įvairius valdžios postus labai neigiamai vertina inkontinenciją. Tiksliau, pozicija buvo neigimo ir nenoro net apie tai kalbėti. Labai aiškiai pamačiau, kad reikia keisti visuomenės požiūrį. Kartu su partneriais, komandos nariais per trejus metus mums pavyko šį susirgimą visuomenės akyse reabilituoti. Kodėl taip sakau? Kas mėnesį gauname bent po vieną laišką iš žmonių, vienaip ar kitaip susidūrusių su inkontinencija, kasdien kas nors nedrąsiai praveria mūsų centro duris pasikalbėti, paskelbus apie naują paskaitų projektą, kas savaitę sulaukiame kvietimo kur nors atvykti“, - džiaugsmo savo pasiekimais neslepia Inkocentro vadovė Jurga Misevičienė.

Informacijos resursas

Sukurtas tinklalapis www.buksausas.lt šiuo metu yra didžiausias informacinis resursas apie šlapimo/išmatų nelaikymą bei gyvenimą su inkontinenciją. Čia reguliariai publikuojami straipsniai iš įvykusių paskaitų, renginių, skaitytojų laiškai ir klausimai specialistams. Kas 2-3 mėnesius išleidžiamas naujienlaiškis prenumeratoriams, žiniasklaidai ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

2012 metais 4-jame Inkontinencijos forume Kopenhagoje buvo pristatyta knyga „Kaip gyventi su Inkontinencija“. Ją išleido Simons Incontinence Fondus, grupė bendraautorių iš JAV. VšĮ Inkocentro iniciatyva knyga buvo išversta į lietuvių kalbą,  išleista ir 2013 metų rudenį atsirado Lietuvos knygynuose. Inkocentre galima su knyga susipažinti. Taip pat Inkocentro iniciatyva išleistas informacinis leidinys apie tinkamą slaugą.

Paskaitų projektai

PSO duomenimis, šlapimo nelaikymu skundžiasi 4-8 proc. visuomenės. Lietuvoje galėtume priskaičiuoti iki 300 tūkst. žmonių. Kas 4 moteris turi šlapimo nelaikymą. 49 proc. iš jų – įtampos šlapimo nelaikymą, kuris išsivysto dėl nusilpusio dubens dugno raumenų tonuso. Turint žinių kaip teisingai mankštinti šiuos raumenis, galima su šia problema niekada nesusidurti. „Įvertinę galimus ligos mąstus ir matydami, kad žmonės niekada apie tai patys neprabils, mes ėmėme ieškoti būdų, kaip jiems pasakyti, kad jie nėra vieni, kad problema sprendžiama, kad nereikia užsidaryti namuose. Taip gimė mūsų paskaitų projektai“, - sako J. Misevičienė.

Vienas pirmųjų projektų – kartu su Sveikatos žurnalistų asociacija rengiami seminarai žurnalistams. Jau buvo kalbėta apie šlapimo nelaikymo problemą ir jos priežastis, apie moterų šlapimo nelaikymą po gimdymo, net du seminarai apie vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybę, kai išsivysto šlapimo nelaikymas. Taip pat Vilniuje, Rotušės aikštėje surengtas renginys „Tai mūsų gyvenimai!”, skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į medicininę neįgaliųjų problemą – šlapimo nelaikymą, kuri dėl prastos slaugos virsta socialine problema, uždarančia juos namuose.

Pernai Inkocentro partneriu tapo Sąmoningų mamų bendruomenė, gimė paskaitų projektai „Šlapi reikaliukai“ apie vaikų šlapimo nelaikymą ir „O kur mano O?“ apie moterų sveikatos problemas po gimdymo. 2014 m. surengtos kelios paskaitos apie dubens dugno stiprinimo svarbą kartu su     kalanetikos instruktore E. Afanasjeva.

Projektas „Šlapi reikaliukai“
20 proc. vyresnių nei 5 metų berniukų turi naktinį šlapimo nelaikymą (naktinę enurezę). 0,1 proc. tokių berniukų, suaugę ir toliau turės šlapimo nelaikymą. Apie 10 proc. mergaičių vyresnių nei 5 metų amžiaus turi dirglią pūslę. Ši būklė paūmės ar atsikartos mergaitei bręstant ir suaugus. Atsižvelgiant į šios ligos mąstus atsirado būtinybė mokyti mamas teisingai formuoti vaikams šlapinimosi bei tuštinimosi įpročius nuo pat kūdikystės. Šiemet sausio pabaigoje ši paskaita vyko Vilniuje, registravosi 105 moterys, deja, patalpos leido priimti tik 35 mamas ir 35 vaikučius.

Projektas moterims „O kur mano O!?
40 proc. pagimdžiusių moterų pogimdyminiame periode turi šlapimo nelaikymą. Ilgainiui, nieko nedarant, ši problema tampa lėtine kas 6 - ai gimdžiusiai 30 –metei, kas 4 – ai gimžiusiai 45 m. moteriai bei kas antrai gimdžiusiai 50 – metei. Ši būklė daro įtaką moters intymiam gyvenimui, skatina atsisakyti intymumo, sukelia nepasitenkinimą tarp partnerių, kas sukelia šeimyninio gyvenimo nesutarimus.

Projektas Senjorų sveikatos iššūkiai“

Trečia didžiausia bėda vyresniame amžiuje – šlapimo nelaikymas. Vyresniame amžiuje su tuo susiduria 40 proc. moterų ir 30 proc. vyrų. Neretai lėtinių ligų gydymas suteikia papildomą susirgimą – šlapimo nelaikymą. Bene labiausiai senjorų gyvenimo kokybė priklauso nuo griuvimų. Vyresnis žmogus gali nukristi ne tik dėl to, kad slidu, bet ir dėl to, kad ryte padidėjęs kraujo spaudimas, galva susvaigo. Jiems reikia priminti svarbiausias taisykles, kad ir lauke, ir namie jie išliktų saugūs. Inkocentro partneris Akių sveikatos centras susitikimų metu papasakos apie gero regėjimo išsaugojimą bei būdus, kaip išlikti darbingiems net kai jis ima sparčiai prastėti. Inkocentro rengiamų seminarų metu bus pateikta naudinga informacija tiems senjorams, kurie šiuo metu slaugo savo tėvus, reikalaujančius nuolatinės slaugos.

2015 m. Inkocentras kelia sau naujus tikslus:

 • Pagerinti slaugos situaciją šalyje;
 • Praplėsti ligų sąrašą, kam turi priklausyti slaugos priemonių kompensavimas;
 • Siekti, kad visi, turintys šlapimo nelaikymą, turėtų 3 slaugos priemonių kompensavimą per parą – kaip rekomenduoja PSO.

 

 

 

Nauji straipsniai

 • Smegenų auglys - ką reikėtų žinoti?

  Smegenų auglys Smegenų auglys yra nenormalių ląstelių masė arba augimas jūsų smegenyse. Yra daugybė skirtingų smegenų navikų rūšių. Kai kurie smegenų navikai yra nevėžiniai (gerybiniai), o kai kurie smegenų navikai yra vėžiniai (piktybiniai). Smegenų navikai gali prasidėti jūsų smegenyse (pirminiai smegenų augliai) arba vėžys gali prasidėti kitose kūno vietose ir plisti į jūsų smegenis...
 • Moterų šlapimo nelaikymas – dažna, bet išsprendžiama problema

  Su nevalingu šlapimo tekėjimu, kitaip vadinamu šlapimo nelaikymu, vienaip ar kitaip susiduria dauguma moterų. Vienas vargina tik šiek tiek ir tik kartais, o kitoms tai tampa ypač sekinančia problema. Bijodamos patirti viešą gėdą, moterys neleidžia sau mėgautis įvairiomis veiklomis su šeima ir draugais, vengia lytinių santykių ir tyliai kenčia. „Gijos Klinikų“ akušerė ginekologė,...
 • Nėštumo ir gimdymo sąryšingumas su dubens dugno raumenimis (DDR)

  Nėštumas ir gimdymas ypač susiję su dubens dugno raumenų būkle (DDR) – pastarųjų funkcionalumas vienareikšmiškai teigiamai veikia nėščiosios ar jau pagimdžiusios moters organizmą. Treniruoti DDR išties padeda daugeliu atvejų: neleidžia persitemti raumenims, mažina skausmus ir kt. Tačiau yra ir atvirkštinis poveikis, kuomet nėštumas, o ypač gimdymas, dubens dugno raumenims tampa...
 • Viskas apie baltymus ir jų pasisavinimą

  Dažnas sportininkas sako, kad gražus kūnas formuojamas ne sporto salėje, o virtuvėje ir pabrėžia baltymų svarbą mūsų mityboje. Baltymai – pagrindinė kūno statybinė medžiaga, sudaranti didžiąją dalį vidaus organų, raumenų, sausgyslių struktūros, jų yra kiekvienoje žmogaus kūno ląstelėje. Pakankamas jų kiekis svarbus ne tik norint turėti gražų bei sveiką kūną, bet ir sveiką odą, plaukus,...
 • Patarimai, kurie padės išvengti pragulų neaktyviems ligoniams

  Nuolatinės slaugos poreikis yra vis didesnis, kadangi visuomenė sensta, tad natūralu, kad reikalinga vis intensyvesnė pagalba senyvo amžiaus žmonių priežiūrai. Tiesa, pagalba apima ne tik žmogiškuosius išteklius, tačiau taip pat ir specialią įrangą, kuri įprastus slaugos darbus padeda atlikti kur kas greičiau ir paprasčiau, galiausiai, padeda žmogui geriau jaustis. Labiausiai nuo pragulų...
 • „BREDENT“ dantų implantai – sekant gamtos pavyzdžiu

  Gražūs dantys suteikia pasitikėjimo, tačiau dantis galima prarasti bet kuriuo gyvenimo etapu - jaunam žmogui tai gali nutikti po traumų, dalinis ar visiškas dantų netekimas būdingas vyresnio amžiaus žmonėms. Dantų implantacija - moderniausias prarastų dantų atkūrimo būdas, artimiausias natūraliems dantims, padedantis atstatyti kramtymo ir estetinę dantų funkcijas, stabdantis žandikaulio kaulo...
 • Odos būklės atstatymas vasarą

  PRP – kraujo plazmos injekcijos sveikatai ir grožiui PRP – tai trombocitais praturtinta kraujo plazma. Ji ypatingai veiksimnga norint pradėti regeneracinius procesus tiek plaukų augimo zonose, tiek veide ar kūne. Efektyviai skatinamas augimo faktorių veikimas. Naujų ląstelių augimas, odos sluoksnio atsinaujinimas. PRP procedūra - jos metu iš paciento paimamas nedidelis kiekis...
 • Charizmatiškosios TV laidų vedėjos Dalios Belickaitės laukia kelio operacija

  Ketvirtadienio rytą laidų vedėjai bei krepšininkei Daliai Belickaitei buvo atlikta minimaliai invazinė artroskopinė kelio raiščių operacija. Moters sveikatos sąskaitoje – jau ne pirmoji tokia operacija. Ši kryžminių raiščių operacija D. Belickaitei – ketvirta. Šį kartą sportininkei plyšo kairės kojos priekiniai kryžminiai raiščiai. „Buvo labai sunku suvokti, kaip galėjo...
 • Kordicepsas, baltoji arbata ir šalavijas - moters grožiui

  Ar žinojote, kad stebuklingasis kordicepsas nuostabiai puoselėja veido odą? Šalavijas yra tikras moters draugas, o UVB ir UVA – didžiausi grožio priešai. Todėl veido kremas PHYTOCODE pasitelkdamas šalavijo galias saugo moters odą nuo sendinančių ultravioletinių spindulių. Jam į pagalbą ateina stebuklingasis kordicepsas ir žalioji arbata. Ši trijulė yra tiesiog pertekusi...
 • Nepageidaujamus plaukelius lazeriu šalink net ir vasarą

  Pastaruoju metu tiek moterys tiek vyrai nepageidaujamų plaukelių šalinimui renkasi lazerį, kodėl šis metodas toks populiarus ir ką svarbu žinoti apie šią procedūrą pasakoja SUGIHARA klinikos gydytoja dermatologė Jurgina. Lazerio privalumai Plaukelių šalinimas lazeriu iš visų kitų depiliacijai skirtų procedūrų išsiskiria ilgalaikiu rezultatu, kurio labiausiai ir nori atvykę pacientai. Po...
 • Vaikų odontologas : kaip pasirinkti geriausią specialistą?

  Odontologijos klinikų, kuriose yra siūlomas vaikų dantų gydymas, šiandien galime rasti ne taip ir mažai, todėl turėsite galimybę pasirinkti tokį specialistą, kuris geriausiai atitiktų jūsų asmeninius poreikius. Visada yra siekiama, kad vaikų odontologas būtų ne tik puikus specialistas, bet taip pat mokėtų rasti bendrą kalbą net ir su pačiais didžiausiais užsispyrėliais. Jei odontologijos...
 • Dantų balinimas : ar natūralios priemonės visada yra geriausia išeitis?

  Dantys gali imti gelsti dėl įvairių priežasčių: tam turi įtakos rūkymas, dažančių maisto produktų vartojimas, amžius, ir t.t. Vis dėlto, šiandien turime iš tiesų nemažai galimybių, kurios leidžia kur kas ilgiau išlaikyti baltus dantis – jei pastebėtumėte spalvos pokyčius, dantų balinimas tikrai padės išspręsti šią problemą. Vis dėlto, kartais dvejojama, ar tikrai saugu rinktis odontologų...
 • Dantų protezavimas Šiauliuose: kokią galimybę pasirinkti?

  Dantys gali būti pažeidžiami dėl daugybės įvairių priežasčių: dantų ir dantenų ligų, patirtų traumų, įpročio griežti dantimis, ir t.t. Dantų plombavimas ne visada gali padėti atkurti dantų audinius, tad tokiais atvejais gali būti siūloma atlikti dantų protezavimą. Nors išgirdus tokį verdiktą pacientai kartais ima nuogąstauti, kad jie yra per jauni išimamiems protezas, tačiau šiandien dantų...
 • Burnos higiena Klaipėdoje: kodėl taip svarbu nepamiršti apsilankyti klinikoje?

  Tinkama dantų priežiūra yra svarbi kiekviename gyvenimo etape: tiek vaikystėje, tiek ir vyresniame amžiuje. Kiekvienam mūsų nuo pat vaikystės yra puikiai žinoma, kad dantis būtina valyti ryte ir vakare, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir reguliarių apsilankymų odontologijos klinikoje. Profesionalią burnos higieną patartina atlikti du ar bent vieną kartą per metus, nes tai padės užkirsti...
 • Sąnarių skausmas : kaip jį įveikti?

  Klaidinga manyti, kad sąnarių skausmas vargina vien tik vyresnio amžiaus žmones – šis sveikatos sutrikimas vis dažniau pasireiškia ir jauniems pacientams. Priežasčių, kodėl juntami šie skausmai, yra ne taip ir mažai: tai gali būti susiję su antsvoriu, patirtomis traumomis, dideliu fiziniu krūviu, ir t.t. Pajutus tokio pobūdžio skausmą neretai išsigąstama, ir ieškoma veiksmingų būdų,...