Gliukomačiai – kas tai?

2021 m. rugsėjo 2 d.
Gliukomačiai – kas tai?

Yra daug gliukozės kiekio kraujyje matuoklių tipų. Štai kaip pasirinkti tą, kuris atitinka jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

Jei sergate cukriniu diabetu, greičiausiai jums reikės gliukozės kiekio kraujyje matuoklio, kuris išmatuos ir parodys cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje. Pratimai, maistas, vaistai, stresas ir kiti veiksniai turi įtakos gliukozės kiekiui kraujyje. Gliukozės kiekio kraujyje matuoklio naudojimas gali padėti geriau valdyti diabetą, stebint visus gliukozės kiekio kraujyje svyravimus.

Galimi įvairūs gliukozės kiekio kraujyje matuoklių tipai-nuo pagrindinių modelių iki pažangesnių matuoklių, turinčių daugybę funkcijų ir galimybių. Gliukozės kiekio kraujyje matuoklių ir tyrimo juostelių kaina skiriasi, kaip ir draudimas. Prieš nuspręsdami, kurį modelį pirkti, išstudijuokite savo galimybes.

Tinkamo matuoklio pasirinkimas

Renkantis gliukozės kiekio kraujyje matuoklį, pravartu žinoti jų veikimo pagrindus. Norėdami naudoti daugumą gliukozės kiekio kraujyje matuoklių, pirmiausia į prietaisą įdėkite tyrimo juostelę. Tada specialia adata pradurkite švarų piršto galiuką, kad gautumėte kraujo lašą. Atidžiai palieskite tyrimo juostelę prie kraujo ir palaukite, kol ekrane pasirodys gliukozės kiekio kraujyje rodmenys.

Tinkamai naudojant ir laikant, gliukozės kiekio kraujyje matuokliai paprastai tiksliai nustato gliukozės kiekį. Jie skiriasi siūlomų funkcijų tipu ir skaičiumi. Renkantis gliukozės kiekį kraujyje, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių:

Draudimo apsauga. Išsamesnės informacijos apie draudimą kreipkitės į savo draudimo paslaugų teikėją. Kai kurie draudimo paslaugų teikėjai aprėpia tik konkrečius modelius arba riboja bendrą leidžiamų tyrimo juostelių skaičių.

Kaina. Matuokliai skiriasi kaina. Būtinai atsižvelkite į tyrimų juostelių kainą.

Lengvas naudojimas ir priežiūra. Kai kuriuos skaitiklius naudoti yra lengviau nei kitus. Ar ir matuoklis, ir tyrimo juostelės yra patogios ir lengvai laikomos? Ar lengvai matote skaičius ekrane? Kaip lengva uždėti kraują ant juostelių? Kiek reikia kraujo lašo?

Ypatumai. Paklauskite apie funkcijas, kad pamatytumėte, kas atitinka jūsų konkrečius poreikius. Ypatingos funkcijos gali apimti didelius, lengvai valdomus mygtukus ir tyrimo juosteles, apšviestus ekranus ir garsą, kurie gali būti naudingi žmonėms su regos sutrikimais.

Informacijos saugojimas ir paieška. Pasidomėkite, kaip matuoklis saugo ir gauna informaciją. Kai kurie gali stebėti viską, ką paprastai rašote žurnale, pvz., tyrimo laiką ir datą, rezultatą ir tendencijas laikui bėgant. Kai kurie matuokliai suteikia galimybę realiuoju laiku pasidalyti savo rodmenimis su gydytoju naudojant išmaniojo telefono programą. Arba kai kurie gali pasiūlyti galimybę atsisiųsti gliukozės kiekio kraujyje rodmenis į kompiuterį ar mobilųjį telefoną, o tada testo rezultatus nusiųsti savo gydytojui el. paštu.

Palaikymas. Daugelis skaitiklių gamintojų turi nemokamą numerį, kuriuo galite kreiptis pagalbos. Ieškokite matuoklio, kuriame būtų aiškios instrukcijos, parodančios teisingą matuoklio naudojimo būdą. Kai kurie gamintojai savo svetainėse siūlo vartotojo vadovus.

Kas turėtų naudoti gliukometrą?

Jei sergate 1 tipo cukriniu diabetu, 2 tipo cukriniu diabetu, latentiniu autoimuniniu diabetu suaugusiesiems (LADA) arba nėštumo metu buvo diagnozuotas nėštumo diabetas, pagrindinė gydymo plano dalis turėtų būti reguliariai tirti gliukozės kiekį gliukometru.

Dažnas gliukometro naudojimas gali padėti:

Patikrinti, ar kontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje ir ar jis aukštas, ar žemas;

Atpažinti, kai yra didesnė tikimybė, kad padidės gliukozės kiekis;

Stebėti, kaip gliukozės lygis reaguoja po treniruotės ar streso metu;

Stebėti vaistų nuo diabeto ir kitų gydymo būdų poveikį;

Įvertinyi, kaip gerai įgyvendinate konkrečius gydymo tikslus.

Kada atlikti matavimus?

Aptarkite su savo gydytoju, kaip dažnai ir kokiu paros metu turėtumėte atlikti tyrimus ir ką daryti, jei jūsų rezultatai yra žemi arba dideli. Jūsų testavimo dažnis gali priklausyti nuo konkretaus diabeto tipo ir jūsų asmeninio gydymo plano.

1 tipas

Apskritai, jei sergate 1 tipo cukriniu diabetu, gali tekti tirti gliukozės kiekį 4–10 kartų per dieną. Tikriausiai matuosite prieš valgydami bet kokį maistą (maistą ar užkandžius), prieš ir po mankštos, prieš miegą ir galbūt naktį. Kadangi jūsų būklę apibūdina nesugebėjimas gaminti pakankamai insulino, turėsite dažniau tikrinti, ar turite pakankamai insulino, kad cukraus kiekis kraujyje būtų stabilus. Jei jūsų rutina pasikeis arba susirgsite, gali tekti tikrintis dar daugiau kartų per dieną/naktį. Žmonėms, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu, gali tekti dažniau tikrinti savo cukrų, ir tokiais atvejais nuolatinis gliukozės matuoklis (CGM) gali būti labai naudingas.

CGM yra gliukometras, kuris lieka pritvirtintas prie jūsų kūno, sumažindamas (nors ir visiškai nepašalindamas) kelių pirštų pradurimų poreikį. Jūs tiesiog pritvirtinsite jutiklį prie savo odos (dažniausiai žasto, pilvo ar šlaunies), ir jis perduos gliukozės rodmenis iš anksto nustatytais intervalais - paprastai kas kelias minutes - į stebėjimo prietaisą. Paklauskite savo gydytojo, ar CGM jums tinka.

2 tipas

Jei sergate 2 tipo cukriniu diabetu arba gestaciniu diabetu, jums gali tekti atlikti tyrimus tik du ar keturis kartus per dieną, priklausomai nuo to, ar vartojate insuliną, ar ne. Paprastai prieš valgį ir prieš miegą turėtumėte atlikti testą. Jei cukrinį diabetą valdote ne insulino vaistais, jums gali net nereikėti kasdien tikrinti cukraus, kai išmoksite būdingus įpročius.

Ko reikia norint naudoti gliukometrą?

Servetelės su alkoholiu piršto pagalvėlei (arba muilas ir vanduo, jei turite prieigą prie kriauklės);

Lancetas;

Tyrimo juostelė;

Gliukometras;

Užrašų knygelė rezultatams įrašyti (jei matuoklis.

Gliukometro naudojimo instrukcijos

Pirmiausia paruoškite gliukometrą, tyrimo juostelę, lancetą ir alkoholiu suvilgytą servetėlę.

Nuplaukite rankas, kad išvengtumėte infekcijos. Jei nesate prie kriauklės, naudokite servetėlę su alkoholiu. Jei esate prie kriauklės ir kruopščiai nusiplaunate rankas, jums nereikia naudoti servetėlės su alkoholiu.

Kartais pirmiausia padeda sušildyti rankas, kad būtų lengviau tekėti kraujui. Galite sparčiai trinti rankas arba pakišti jas po šiltu vandeniu - tiesiog būtinai gerai išdžiovinkite, nes šlapios rankos gali praskiesti kraujo mėginį, todėl jų skaičius bus mažesnis.

Įjunkite gliukometrą ir įdėkite tyrimo juostelę į aparatą, kai aparatas bus paruoštas. Stebėkite indikatorių, rodantį kraują ant juostelės.

Įsitikinkite, kad ranka sausa, ir nuvalykite pasirinktą vietą alkoholio paruošimo tamponu ir palaukite, kol alkoholis išgaruos.

Piršto galiuką pradurkite piršto šone, tarp nago apačios ir nago galiuko (venkite pagalvėlių). Reikalingo kraujo lašo tipas nustatomas pagal naudojamos juostelės tipą.

Įlašinkite kraujo lašą ant juostelės arba jos šone.

Gliukometrui prireiks kelių akimirkų, kad būtų galima apskaičiuoti cukraus kiekį kraujyje. Vykdykite gydytojo nurodymus, kad ir koks būtų cukraus kiekis kraujyje.

Galite naudoti alkoholio paruošimo pagalvėlę, kad nuvalytumėte vietą, iš kurios paėmėte kraują, jei ji vis dar kraujuoja.

Užsirašykite savo rezultatus. Laikydami įrašą, jums ir jūsų gydytojui bus lengviau sudaryti gerą gydymo planą. Kai kurie gliukometrai gali išsaugoti jūsų rezultatus atmintyje, kad būtų lengviau stebėti.

Jei įrašysite savo rezultatus, galėsite lengviau valdyti modelį - suteiksite informacijos apie tai, kaip jūsų kūnas reaguoja į tam tikrus maisto produktus, pratimus ir vaistus. Tai taip pat suteikia gydytojui tikslų vaizdą apie tai, kaip veikia jūsų gydymas.

Tiksliniai diapazonai

Nors jūsų individualus tikslinis diapazonas gali būti šiek tiek siauresnis, yra nustatyti langai, kurie laikomi normaliu gliukozės kiekiu daugumai diabetu sergančių žmonių. Jūsų lygis gali skirtis priklausomai nuo jūsų amžiaus, aktyvumo lygio, lyties ir diabeto tipo.

Tikslinio hemoglobino A1C (testas, kuriuo matuojamas cukraus kiekis kraujyje per pastaruosius du ar tris mėnesius) vidurkis gali skirtis priklausomai nuo amžiaus/lyties ir kitų veiksnių.

Pirmojo bandymo patarimai

Būtinai peržiūrėkite su gliukometru pateiktą instrukciją, nes procedūros gali šiek tiek skirtis skirtinguose įrenginiuose. Štai dar keli naudingi patarimai pradedantiesiems:

Jei jums atrodo, kad procesas yra labai skausmingas, gali tekti pakeisti lancetą (adatėlės storį). Lancetai būna įvairių dydžių. Kuo didesnis skaičius, tuo plonesnis lancetas. 21 dydžio lancetas gali būti ne toks patogus kaip 30 dydžio lancetas.

Taip pat galite pakoreguoti savo lanceto prietaiso nustatymą, kad matyti, kiek adata įsiskverbia į odą. Dauguma žmonių gali paimti tinkamą mėginį iš kažkur per vidurį. Pavyzdžiui, jei jūsų lancetas yra sunumeruotas, sureguliuokite jį į 2 nustatymo numerį. Jei tai nepadeda, galite padidinti nustatymą.

Naudokite tik gliukometrui skirtas tyrimo juosteles.

Kai kuriems prietaisams reikalingi didesni kraujo mėginiai - būtinai naudokite kraujo mėginio dydį, kaip reikalauja jūsų prietaisas.

Dažnos problemos, kurių reikia vengti

Svarbu reguliariai prižiūrėti gliukozės matuoklį, kad išvengtumėte galimų problemų. Norėdami užtikrinti gerą veikimą, vadovaukitės šiais patarimais:

Įsitikinkite, kad atsargoje laikote baterijas, kurios tinka jūsų gliukometrui.

Įsitikinkite, kad jūsų tyrimo juostelių galiojimo laikas nesibaigęs, nes pasibaigusių juostelių rezultatai gali būti netikslūs.

Išėmę tyrimo juostelę, sandariai uždarykite dangtį. Per daug šviesos ar drėgmės gali sugadinti juostelę.

Reguliariai valykite įrenginį ir, kai būsite paraginti, atlikite kokybės kontrolės patikrinimus.

Gliukozės tyrimas kelyje

Keliaudami gali tekti pasirūpinti papildomomis atsargomis ir būti ypač atsargiems, kad užtikrintumėte, jog gliukozės matuoklis ir toliau veiks tinkamai.

Kai tikrinate kelyje, būtinai turėkite dvigubai daugiau tyrimo juostelių ir lancetų, nei manote, kad jums to prireiks.

Gliukometrą ir tyrimo juostas laikykite švarioje, sausoje vietoje. Ir venkite ekstremalių temperatūrų. Pvz., nepalikite savo matuoklio ir juostelių automobilyje, kai šalta, tiesioginėje saulės šviesoje ar ant šildytuvo.

Lancetus išmeskite į neperduriamą konteinerį. Jei jų nėra, naudokite storą plastikinį skalbinių ploviklio buteliuką su užsukamu dangteliu, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų.

Jei keliaujate kelias dienas, su savimi turėkite kieto plastiko pieštukų dėklą, kuriame laikysite išmėtytus lancetus ir su savimi nešiokite, kol galėsite tinkamai juos išmesti.

Įsitikinkite, kad visada turite nedidelį kiekį greitai veikiančių angliavandenių užkandžių, papildomo insulino ar papildomų vaistų avarijos atveju.

Patarimai vaikams

Vaikams, sergantiems cukriniu diabetu (1 ar 2 tipo, nors 1 tipas yra dažnesnis), taip pat svarbu reguliariai tikrinti gliukozės kiekį.

Jūsų vaiko supažindinimas su reguliariu gliukozės tyrimu turi šiuos privalumus:

Trikčių šalinimas gydymo plane;

Kontrolės jausmas, kas vyksta;

Suprasti tam tikro maisto, mankštos ir vaistų poveikį cukraus kiekiui kraujyje.

Vaikams gali tekti tikrintis dažniau nei suaugusiesiems, ypač jei jie vartoja insuliną. Vaikams taip pat gali būti didesnis gliukozės kiekis nei suaugusiesiems. Pasitarkite su savo vaiko gydytoju apie jų unikalų tikslų diapazoną. Vaikams, turintiems problemų su hipoglikemijos epizodais, gali tekti atlikti matavimus nakties viduryje, taip pat ligos dienomis.

Gliukozės kiekio registravimas gali būti ypač naudingas vaikams, kad jie pradėtų matyti tendencijas, kaip padidėja ir sumažėja cukraus kiekis kraujyje po tam tikrų veiksnių, pvz., Skirtingo maisto, fizinio aktyvumo ir vaistų.

Nauji straipsniai

 • Ko griebtis pastebėjus išsiplėtusias kojų venas? – gyd. angiochirurgas atsako į Jūsų labiausiai užduodamus klausimus

  Greičiausiai kiekvienas turime savo aplinkoje žmonių, kuriuos vargina išsiplėtusios kojų venos. Dėl nepasitenkinimo savo kojų išvaizda, artėjant vasarai vėl girdime nuogąstavimus, kad mylima suknelė ir toliau kabės spintoje nepaliesta, o maudymosi sezonas bus ir vėl neatidarytas. Ši kosmetinė liga neturėtų sukelti diskomforto jausmo ir neleisti mėgautis įprastais pomėgiais, nes laiku suskubus...
 • Endodontinis gydymas – natūralių dantų išsaugojimas

  Endodontinis gydymas – tai dantų šaknyse esančių kanalų gydymas, kuris padeda ilgiau išsaugoti natūralius dantis. Šis gydymas taikomas infekcijai patekus į danties viduje esantį minkštąjį audinį – pulpą, kas iššaukia uždegimą ir kyla stiprus vis didėjantis danties skausmas. Endodontinio gydymo tikslas Gydant endodontiniu būdu siekiama sustabdyti infekciją, pašalinti uždegimą...
 • Erkinis encefalitas – kas tai?

  Erkinis encefalitas (TBE) yra infekcija, kurią platina erkių įkandimai. Erkinis encefalitas (TBE) yra svarbi centrinės nervų sistemos virusinių infekcijų priežastis Rytų, Centrinėje, Šiaurės ir vis labiau Vakarų Europos šalyse, taip pat Šiaurės Kinijoje, Mongolijoje ir Rusijos Federacijoje. Erkinio encefalito virusas yra Flaviviridae šeimos narys. Erkės gyvena miškuose ir pievose. Jums labiau...
 • Mezoterapija turėtų būti aktuali ne tik moterims

  Kenčiate nuo odos problemų, kurių nežinote kaip pašalinti? Visos problemos turėtų būti sprendžiamos kreipiantis į kvalifikuotus specialistus. Atlikus tyrimus, galima sužinoti priežastis, dėl kurių jus kamuoja tam tikros problemos. Būtent po tyrimų galima sužinoti koks gydymas būtų efektyviausias. Aišku, pravartu žinoti, kad odos ligos gali atsirasti ir dėl natūralių priežasčių - senėjimo ar...
 • Apsilankymas pas proktologą tikrai padės nustatyti jūsų žarnyno problemas

  Ne pirmą dieną jaučiate, kad jūsų žarnyno darbas yra kardinaliai pasikeitęs? Neapsisprendžiate ar laikas kreiptis į gydytojus ar dar laukti? Jeigu jus kamuojančios bėdos neleidžia gyventi normalaus gyvenimo, tuomet be jokios abejonės reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ar net į priimamąjį skyrių. Tai labiausiai liečia staigų ir gausų viduriavimą, kurį lydi pilvo ar žarnyno skausmai. Jums gali...
 • Krūtų didinimas dabar yra prieinamas platesniam moterų ratui

  Jaučiate nemenką diskomfortą dėl krūtinės simetrijos ar dydžio? Laimei plastikos chirurgai dabar gal jums padėti išspręsti net ir labai sudėtingas problemas, kurios susijusios su kūno formomis ir jų deformacijomis. Krūtų didinimas ar jų korekcija dabar yra viena dažniausiai pasitaikančių paslaugų, nes vis dėlto - šių kūno dalių pokyčiai neretai yra neišvengiami dėl tam tikrų aplinkybių. Jeigu...
 • Radioterapijos sukeltos komplikacijos dubens srityje – gydymas su „Mucosamin“

  Radioterapija arba spindulinis gydymas – vienas iš dubens srities navikų naikinimo būdų. Tai – žmogaus organizmą visapusiškai alinantis gydymas, todėl ilgą procedūrų ciklą neretai lydi komplikacijos. Viena dažniausiai pasireiškiančių komplikacijų yra uždegimas, vyrams – proktitas, moterims – vaginitas. Tiesiosios žarnos uždegimo požymiai Proktitas –...
 • Grožio injekcijos – puiki alternatyva plastinei chirurgijai

  Hialurono rūgšties užpildai veido kontūravimui – stabilizuotos hialurono rūgšties preparatai, skirti ilgalaikiam raukšlių užpildymui, audinių apimties ir defektų koregavimui. Šie užpildai taikomi, kai norima: - Panaikinti nosies-lūpų raukšles, anatominius veido odos defektus; - Panaikinti „kiseto” raukšlytes aplink lūpas; - Koreguoti veido ovalą; - Pakoreguoti lūpų...
 • Dantų skausmas – nekentėkite!

  Turbūt kiekvienas iš mūsų nors kartą gyvenime yra susidūręs su dantų skausmu. Dantų skausmas tai vienas pačių nemaloniausių pojūčių, kuris vargina ne tik fiziškai bet ir emociškai. Dantų skausmas atsiranda esant tam tikram pažeidimui, kuris gali būti sąlygotas keleto priežasčių. Kartais dėl tam tikrų priežasčių kylantis dantų skausmas gali nekelti pavojaus, o priežastis gali būti lengvai...
 • 4 būdai, kaip kolagenas nuo galvos iki kojų gali pagerinti jūsų sąnarių, kaulų ir raumenų sveikatą

  Esant tokiai didelei vitaminų ir papildų pasiūlai, gali būti sunku žinoti, kas iš tikrųjų veikia. Kolagenas - gausiausias baltymas jūsų kūne - yra tai, ką jūsų kūnas natūraliai gamina. Senstant kūno gaminamas kolageno kiekis gali sumažėti. Bet nesijaudinkite, kolageno kiekį organizme galima atkurti vartojant jo papildus. Kolageno yra odoje, kauluose, kremzlėse, sausgyslėse ir dantyse, jis...
 • Medicinos įstaigos personalo apranga – skirtingos pareigos, skirtingi rūbai

  Medicinos įstaigos personalo apranga – skirtingos pareigos, skirtingi rūbai. Ilgą laiką, buvo įprasta, kad medicinos darbuotojai rengiasi vienodais, identiškais baltais chalatais. Šita apranga simbolizavo tiek medicinos darbuotojo statusą, su juo siejamą atsakomybę, sveikatos priežiūros srities darbuotojų tarpusavio solidarumą. Ar būtinai klinikos darbuotojai turi rengtis...
 • Ko reikia, kad kūdikiai pirmosiomis savo gyvenimo savaitėmis jaustųsi komfortabiliai?

  Pirmosios jūsų kūdikėlio gyvenimo savaitės yra ne tik labai ypatingos s ir svarbios jam pačiam, bet ir jums. Labai svarbu ypač kruopščiai bet atsakingai užtikrinti gyvenimo sąlygas svarbu, kad būtų paisoma įvairių aplinkybių. Ir vienas svarbiausių yra komfortabilumas. Žinoma, tam, kad kūdikiai jaustųsi komfortabiliai pirmosiomis savo gyvenimo savaitėmis, labai svarbi yra medikų bei...
 • Kokių vitaminų, mikroelementų bei vaistažolių turėtų gauti šunys?

  Šunų mitybos racionas – svarbus klausimas jų šeimininkams. Jei šeimininkai nori, kad jų augintinis būtų sveikas, stiprus ir ilgai gyventų, turi ypač atsakingai formuoti jų mitybos racioną – taip, kad netrūktų tam tikrų vitaminų bei mikroelementų, o taip pat ir vaistažolių, kurios yra svarbus jų šaltinis. Tačiau tam, kad būtų galima tai padaryti, pirmiausia reikia žinoti, kuo...
 • Veido kremas: kokie komponentai yra naudojami dažniausiai?

  Ne paslaptis, kad veido kremas yra viena dažniausiai naudojamų dailiosios lyties priežiūros priemonių. Nemaža dalis jų ne tik šią priemonę naudoja kelis kartus per dieną, bet ir pažvelgus į priežiūros priemonių kampelį, galima išvysti tikrai ne vieną tokio pobūdžio gaminį. Tačiau, ar kada susimąstėte, kokie komponentai yra dažniausiai naudojami gaminant šią, visame pasaulyje taip populiarią...
 • Miego sutrikimai ir jų reikšmė slaugoje

  Miegas – viena iš svarbiausių organizmo funkcijų. Miego trukmė, struktūra ir kokybė keičiasi įvairiais amžiaus etapais, tačiau nėra tikslių apibrėžimų kalbant apie amžiaus kategorijas ar vystymosi etapus. Remiantis mokslininkų atliktu tyrimu apie miegą – vyresnio amžiaus socialinės globos namuose Lietuvoje nustatyta, jog 37,1 % visų apklaustųjų miego trukmė yra per ilga arba per...
 • Mukozito po chemoterapijos išvargintas Paulius: buvau praradęs viltį pasijusti gerai

  Mukozitas (burnos gleivinės uždegimas) – vienas dažniausiai po chemoterapijos ir radiacijos pasireiškiančių šalutinių reiškinių. Burnos gleivinės uždegimas gali gerokai pabloginti paciento gyvenimo kokybę – dėl burnoje atsiradusių opų juntamas skausmas, tampa sunku maitintis. Intensyvus mukozitas gali net prailginti paties gydymo trukmę, nes dėl sunkios būklės sumažinamos...
 • Patogu ir pilvukui, ir jums!

  Laukimo džiaugsmas neprilygsta niekam! Išskyrus tuos momentus, kai ima varginti įvairūs maudimai, skausmai ir nepatogumai, kurių augant pilvukui pasitaiko vis dažniau. Ne paslaptis, kad nėštumo metu moters kūnas patiria daugybę pokyčių, ir tikrai ne visi iš jų yra malonūs. Tiesa, didžiąją dalį diskomforto galima palengvinti koreguojant įpročius ir pasirinkus tinkamas priemones. Rytinis...
 • Apie vaikų pėdutes yra keletas mitų, kurie eina iš kartos į kartą

  Konsultuoja „Gijos Klinikų“ vaikų ortopedė-traumatologė dr. Jolita Gintautienė. 1 mitas. Pas vaikų ortopedus siunčiami tik vaikai „su problemomis“. Pas vaikų ortopedus patenka vaikučiai, kurie turi rimtų problemų, tačiau didžioji dalis čia apsilankančių vaikų – sveiki, o vizitai – profilaktiniai. Kada jau reikia profilaktikos? Jeigu kalbame tik apie...
 • Nuo erekcijos sutrikimų kenčia vis jaunesni: kalti žalingi įpročiai ir fizinio krūvio trūkumas

  Pastaruoju metu erekcijos sutrikimais skundžiasi vis daugiau vyrų, o į urologus besikreipiančių pacientų amžius jaunėja. Erekcijos sutrikimai, dar vadinami impotencija, gali paveikti tiek vyrų psichosocialinę sveikatą, tiek partnerių gyvenimo kokybę. „Gijos Klinikų“ gydytojas urologas Saulius Stirbys sako, kad erekcijos sutrikimus gali sukelti įvairūs fiziniai ir psichologiniai...
 • Nejudri gyvensena – grėsmė kojų venoms

  Naujausia statistika rodo, kad dėl karantino ribojimų lietuviai pastaruoju metu mankštinosi net du kartus mažiau nei 2019 m. Nejudrus gyvenimo būdas, sėdimas darbas ir kiti žalingi veiksniai gali sutrikdyti sveikatą. Medikai perspėja, kad pirmiausia grėsmė iškyla kojų venoms. Kas ketvirtą 45 m. moterį jau kamuoja tinstančios kulkšnys, nuovargio ir sunkumo jausmas kojose, o 25 % jų pastebi...
 • Kardiologas ir dienos rutinos pokyčiai gali užkirsti kelią rimtoms ligoms

  Jums svarbi jūsų sveikata ir norite apsidrausti nuo nenumatytų ligų? Tuomet atkreipkite dėmesį į tai, kad kardiologas gali būti jūsų draudimas siekiant apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimo. Suklusti turėtų ypač tie, kurie atitinka bent jau vieną rizikos veiksnį. Tai reiškia, kad jeigu jūsų gyvenime yra aplinkybė, didinanti minėtų ligų atsiradimo tikimybę, vadinasi...
 • Kaip ir kada turėtų būti atliekamas širdies tyrimas?

  Pastebite, kad dažnomis dienomis jūsų širdis daužosi itin smarkiai? Tokių atveju, jums nedelsiant reikalingas širdies tyrimas. Širdies problemos yra iš tų, į kurias nereikėtų numoti ranka. Tuo labiau, nereikėtų galvoti, kad tie sutrikimai praeis savaime. Kardiologai gali nustatyti kokios ligos galbūt jus jau yra aplankiusios, tačiau jeigu patys nesiteiksite apsilankyti pas specialistus, tuomet...
 • Kraujagyslių chirurgas gali jums ir nepadėti, jeigu kreipsitės per vėlai

  Kraujagyslių ligų padariniai yra ypač nemalonūs, todėl specialistai ragina pacientus imtis prevencijos. Kraujagyslių chirurgas būtų tas gydytojas, kuris galėtų jus tinkamai pakonsultuoti esant konkrečioms problemoms. Tačiau, jeigu kol kas niekuo nesiskundžiate, tuomet panikuoti nėra prasmės. Sunerimti turite jeigu mėgstate nesveiką maistą, per dieną labai mažai judate ar turite žalingų...
 • 7 Populiariausios priežastys dėl ko gali skaudėti dantį

  Dantų skausmas – tai vienas iš pačių nemaloniausių pojūčių, sekinantis ir trukdantis žmogui užsiimti įprasta veikla, nes sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Skausmas – tai organizmo atsakomoji reakcija į tam tikrus provokuojančius dirgiklius. Kartais atsiradęs danties skausmas gali praeiti savaime arba būti nepastovus, tačiau ne visais atvejais tai yra geras...
 • Plaukų transplantacijai ryžtasi vis daugiau lietuvių (interviu)

  Nors frazė „plaukų transplantacija“ skamba gana dramatiškai, du grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ specialistai, gydytojai trichologai Tadas Raudonis ir Rasa A. Vankevičiūtė tikina, kad šiandien sudėtingas ir pacientą varginusias plaukų persodinimo operacijas pakeitė pusdienio procedūros. Jų metu žmogus išlieka sąmoningas, o vos atlikus plaukų...
 • Burnos ertmės sveikata nėštumo metu ir pirmieji kūdikio metai: ką vertėtų žinoti?

  Nėštumo metu organizme vyksta įvairūs fiziologiniai ir hormoniniai visą kūną veikiantys pokyčiai. Ne išimtis – ir burnos ertmė. Pasirūpinti burnos ertmės sveikata yra labai svarbu, nes negydomi atvejai gali turėti įtakos tiek nėščiosios, tiek kūdikio sveikatai. Šiame įraše apžvelgiame burnos priežiūros rekomendacijas nėštumo metu bei dažniausiai pasitaikančias nėščiųjų dantų ir...
 • Tomo Grigaičio plaukų slinkimo stabdymo istorija - “Likau nustebintas, nes jokio skausmo nejaučiau!”

  Susidūrusieji su plaukų slinkimu pritartų, kad tai išties vargina - retėjantys plaukai, prarasta plaukų apimtis ir nuolatos aplink liekantys išsmukę plaukai - džiugesio nekelia ir nuotaikos nepraskaidrina. Norėdami sustabdyti plaukų slinkimą, griebiamės įvairių priemonių, kurių veiksmingumas dažnai tik mitinis. Pradedant namų gamybos plaukų kaukėmis ar įvairių kosmetinių priemonių naudojimu,...
 • Plaukų slinkimas – priežastys ir gydymo būdai

  Plaukų slinkimas – natūralus procesas, leidžiantis plaukams atsinaujinti. Yra visiškai normalu per dieną netekti vidutiniškai nuo 40 iki 150 plaukų. Problema kyla, kuomet plaukai ima kristi didesniais kiekiais arba dažniau. Esama daug skirtingų aplinkybių, kurios neabejotinai turi įtakos plaukų būklei bei jų gyvybingumo trukmei – būtent dėl to gali būti taip sudėtinga atsekti ir...
 • Ką reikia žinoti apie depresijos gydymą?

  Depresija – labai sudėtinga liga, kurios gydymas priklauso nuo ligos eigos, jos sudėtingumo ir papildomų aplinkybių. Dažnai žmonės įvairias slogias būsenas mėgsta vadinti depresija, tačiau tik nedaugelis susiduria su tikrąja šios ligos forma. Tai sunkiai pagydoma liga, o negydoma gali privesti iki labai tragiškų pasekmių. Pastebima, kad depresijos atvejų tiek tarp paauglių, tiek tarp...
 • Kokią veterinarijos kliniką pasirinkti Vilniuje?

  Kartais atrodo, kad daugelis augintinius auginančių žmonių jų priežiūros ir sveikatos paslaugoms skiria daugiau dėmesio nei savo pačių. Todėl nestebina, kad ir gydymo įstaigai, kuriai planuoja patikėti savo augintinio sveikatos priežiūrą, yra itin reiklūs. Kartais tampa nesvarbi net veterinarijos klinikos vieta ir joje taikomos kainos. O neretai yra pasiruošę gyvūną vežti net ir per visą...
 • Šypsenos dizainas – pažangiausias metodas, siekiantiems tobulos šypsenos

  Šypsenos dizainas – tai modernus skaitmeninis metodas, leidžiantis iš anksto sumodeliuoti ir pasimatuoti naują šypseną. Kiekvienam pacientui, kurio gydymo plane yra numatytas estetinis dantų gydymas, modeliuojamas pageidaujamos šypsenos dizainas atsižvelgiant į individualias galimybes ir paciento lūkesčius. Šios procedūros pagalba pacientas ir gydytojas gali matyti galutinį darbo...
 • Stemplinės angos diafragmos išvarža

  Stemplinės angos diafragmos išvarža – dažniaisiai nustatoma pacientams, kurie skundžiasi rėmens graužimu, maisto atpylimu gulint ir kitais virškinimo sutrikimais. Kartu jiems dažnai diagnozuojamas ir gastroezofaginis refliuksas. Kaip diagnozuojama stemplinės angos diafragmos išvarža? Gastroskopijos tyrimo metu nustačius stemplinės angos diafragmos išvaržą bei aptikus žaizdeles...
 • Nosies aspiratorius ar guminė kriaušelė - kas geriau?

  Kaip valyti užkimštą nosį nosies švirkštu ar nosies aspiratoriumi? Kai sloga ar nosis užgulta, jūs tiksliai žinote, ką daryti, tiesa? Tačiau maži vaikai, ypač kūdikiai, nėra visiškai įvaldę nosies pūtimo meno. Ką daryti, jei įtariate, kad jūsų kūdikis peršalęs arba kelios išskyros blokuoja oro srautą ir padidina spūstis? Kūdikis kvėpuoja tik per nosį. Todėl ypač svarbu, kad oras...
 • Su nevaisingumu kovojančių moterų viltis – natūrali prokreacinė technologija

  Sparčiai tobulėjant medicinai, pacientams galima suteikti vis pažangesnius ir geresnius rezultatus žadančius gydymo metodus. Šiandien nevaisingumui gydyti siūlomas naujas ir efektyvus metodas – natūrali prokreacinė technologija, apie kurią plačiau pasakoja „Gijos Klinikų“ gydytoja, NaProTECHNOLOGIJOS medicinos konsultantė Rita Simonaitytė. Populiariausias, bet ne...
 • Skauda kojas: ką daryti?

  Po atostogų grįžtame prie kasdienių darbų: vis ilgiau sėdime, kas prie kompiuterio monitoriaus, kas prie automobilio vairo, o vakarais – ir prie televizoriaus ekrano keletą valandų. Ilgas sėdėjimas, mažas fizinis aktyvumas skatina kojų skausmą, mėšlungį ir kojų venų plėtimąsį. Kaip galima tai pakeisti, kalbamės su „Gijos Klinikų“ kraujagyslių chirurgu Tadu...
 • Ką svarbu žinoti apie profilaktinį vaiko ištyrimą?

  Dažniausiai profilaktiniu vaikų sveikatos patikrinimu tėveliai susirūpina vasaros pabaigoje – prireikus pažymos į mokyklą. Daugelis džiaugiasi, jei pavyksta viską susitvarkyti „greituoju būdu“, gauti parašą ir būti laisviems nuo šios prievolės. Tačiau profilaktinio vaiko ištyrimo nereikėtų nuvertinti, dažnai būtent jis gali padėti užkirsti kelią sunkios ligos plėtrai. Laiku...
 • Šlapimo nelaikymas: kaip sau padėti?

  Pasaulyje su šlapimo nelaikymu susiduria 10–20 proc. moterų: kas antra – 50-ties metų, du trečdaliai – vyresnių ir apie 75 proc. – 80-ties metų amžiaus. Nevalingą šlapimo tekėjimą nėštumo metu patiria kas trečia moteris. Vis dėlto, manoma, kad tikrasis šlapimo nelaikymo paplitimas didesnis, nes tik 25–50 proc. moterų dėl šios problemos kreipiasi į gydytojus. Kas...
 • Gaukite odos priežiūros gidą nemokamai

  Itin populiarėjantis veido priežiūros kultas atveria platų grožio procedūrų spektrą, iš kurio galite rinktis. Jūs užsiregistruojate pas specialistą, sudaromas vizitų procedūroms planas… tačiau nedaug kalbama apie tai, kas išties svarbiausia. Rezultatas po vienos, kad ir pačios brangiausios procedūros, nėra amžinas. O kas mėnesį lankytis pas gydytoją dermatovenerologą nėra pats...
 • Dantų laminatės – kelias į svajonių šypseną!

  Šiuolaikinėje odontologijoje vienas populiariausių būdų siekiant sukurti nepriekaištingą šypseną yra estetinis mikroprotezavimas, kuris dar kitaip vadinamas dantų laminatėmis. Tačiau dar iki šių dienų apie dantų laminates sklando nemažai neteisingų mitų ir gandų, kurie sukelia nepagrįstų baimių ir dvejonių. Tam kad abejonės jūsų nestabdytų pasirenkant šį gydymą, aptarsime dažniausiai mūsų...
 • 7 klaidingai teigiamo nėštumo testo priežastys

  Namų nėštumo testai yra įprasta priemonė, naudojama norint sužinoti, ar laukiatės. Dauguma nėštumo testų namuose yra matuokliai. Jie dedami į šlapimo srovę. Tada lazda gali aptikti žmogaus chorioninį gonadotropiną (hCG). Tai hormonas, gaminamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Kai kurie nėštumo testai nustato hCG labai anksti nėštumo metu. Garsūs namų nėštumo testai gali būti labai tikslūs,...
 • Pilvo raumenų diastazė

  Pilvo tiesiųjų raumenų diastazė - tai pilvo raumenų išsiskyrimas, kuris pasitaiko ir išlieka apie 30-60 proc. moterų po gimdymų. Dažniau nustatoma smulkesnėms moterims, po antro ar trečio nėštumo, kai buvo didelis vaisius ar buvusios cezario operacijos. Pilvo raumenų diastazė tai ne vien estetinė problema, kai atsistojus padidėja pilvo apimtis - apie bambą lyg esant nėštumui. Ilgainiui...
 • Pamokos slaugantiems sergančiuosius senatvine demencija

  Sergančiuosius demencija gydant vaistais, ne visada pavyksta sulaukti gerų rezultatų. Deja, ligonius prižiūrinčių institucijų paslaugos Lietuvoje neišplėtotos taip, kaip kitose Europos šalyse, kur šiems žmonėms skiriama daug dėmesio. „Todėl mūsų aplinkybėmis labai svarbios nemedikamentinės priemonės, ypač – bendravimas“, – pabrėžia Kauno medicinos universiteto...
 • Grožio injekcijos: efektyvi raukšlių prevencija

  Senėjimas yra natūralus ir neišvengiamas procesas, kurio požymiai atsispindi mūsų odoje. Kaip bebūtų daugelis ieško būdų kaip ,,pristabdyti laiką” ir jaunatvišką odą išlaikyti kuo ilgiau. Estetinė medicina šiais laikais yra gerokai pažengusi ir mums suteikia galimybę tai padaryti saugiai ir efektyviai, naudojant grožio injekcijas. Šios injekcijos gali būti naudojamos tiek odos senėjimo...
 • Skaitmeniniai odontologiniai tyrimai palengvina gydytojų darbą bei leidžia pasiekti geriausių rezultatų

  Skaitmeniniai odontologiniai tyrimai supaprastina visus reikiamus medicininius tyrimus, taupo pacientų laiką bei palengvina gydymo procesą. Jau seniai praėjo tie laikai, kai vizitui pas stomatologą reikėdavo sukaupti visą turimą drąsą, o gydytojai naudodavosi primityviais įrankiais bei savo nuojauta tam, kad suprastų, kaip spręsti pacientų bėdas. Šiuolaikinės skaitmeninės technologijos...
 • Ilgo karantino padariniai vaikų virškinimo sistemai

  Į klausimus apie karantino padarinius vaikų virškinimo sistemai atsako vaikų reabilitacijos sanatorijos "Palangos gintaras" vaikų ligų gydytoja – gastroenterologė Violeta Obolevičienė Kokie pavojai vaikų sveikatai slypi pasikeitusiuose mitybos įpročiuose karantino metu? Jau daugiau nei metus laiko nuotolinis mokymas ir dažnas buvimas namuose yra neišvengiamas. Ilgas...
 • Lipnaus kraujo liga – ką svarbu žinoti?

  Antifosfolipidinis sindromas, liaudiškai dar žinomas kaip lipnaus kraujo liga – tai autoimuninės kilmės patologija, kuomet organizmas gamina papildomus antifosfolipidinius antikūnus. Šie antikūnai ginasi nuo savo paties organizmo ir, sąveikaudami su trombocitais, sukelia kraujo krešumo pagreitėjimą, pasireiškiantį daugybinėmis kraujagyslių trombozėmis. Tikslios priežastys...
 • Nutukimui gydyti – efektyvus chirurginis būdas

  Nutukimas vadinamas XXI a. epidemija. Deja, ji neaplenkė ir mūsų. Pagal statistiką, lietuviai patenka į labiausiai nutukusių ir antsvorio turinčių Europos šalių penketuką. Nutukimas gresia rimtais sveikatos sutrikimais, todėl beviltiškai su antsvoriu kovoję žmonės vis dažniau kreipiasi pagalbos į chirurgus. Antsvorio chirurginis gydymas pirmiausia padeda spręsti sveikatos ir tik paskui...
 • Varpos implantai – jau ir Lietuvoje!

  Erekcijos sutrikimai – jautri tema, kuria vyrai vis dar vengia kalbėti. Šis negalavimas kelia ne tik didžiulį psichologinį diskomfortą, bet ir grėsmę gyvenimo kokybei apskritai. Apie vieną iš alternatyvų erekcijos sutrikimams gydyti kalbamės su ,,Gijos Klinikų‘‘ urologu – seksologu Titu Simaška, kuris šiandien Kaune atliko net 4 varpos protezo implantavimo operacijas....
 • „Gijos Klinikose“ pradėta naudoti greito sveikimo sistema

  Nuo šiol pooperacinis laikotarpis po sudėtingų ortopedinių kelio sąnario operacijų bus lengvesnis. „Gijos Klinikų“ Chirurgijos centre po kryžminio raiščio rekonstrukcijų, kremzlės rekonstrukcijų ir transplantacijų, meniskų susiuvimų ir implantacijų, kojos ašies korekcijų ir kitų sudėtingų kelio sąnario rekonstrukcijų naudojama „Greito sveikimo sistema“, apjungianti...
 • Kaip išvengti nugaros skausmų siuvant?

  Pastaruoju metu siuvimas tampa ne tik profesija, bet ir laisvalaikio praleidimo būdu. Vis daugiau žmonių įvardija tai kaip mėgiamą hobį. Tačiau ilgas sėdėjimas palinkus prie siuvimo mašinos gali atsiliepti nugaros skausmais ir kitomis sveikatos problemomis. Nugaros skausmai – dažniausiai sutinkama problema Nugaros skausmai kankina ne tik siuvėjas, bet dažniausiai – ir visus,...