Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosLigoninės, klinikosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Dantų implantacija. Kuo verta pasidomėti prieš priimant sprendimą?

2017 m. birželio 26 d.

Dantų netekusiems asmenims nebereikia kankintis nešiojant protezus kaip anksčiau. Šiuolaikinė odontologija sparčiai žengia į priekį siūlydama didesnį gydymo metodų pasirinkimą. Tačiau dažnai pacientai pasiklysta informacijos gausoje. Tad kaip teisingai pasirinkti jums tinkamiausią prarastų dantų atkūrimo būdą, kad rezultatai džiugintų ilgai? Apie dantų implantaciją pasakoja Dent Amicus odontologijos klinikos gydytojas odontologas Aidas Baškys.

Kada verta susimąstyti apie dantų implantaciją?
Dantų implantacija, pažangi medicinos technologija taikoma siekiant atkurti prarastus dantis.
Implantacijos procedūra reikalinga pacientui, jei jis yra netekęs bent vieno danties ar esamo danties nebegalima išsaugoti. Taip pat apie dantų implantaciją patartina susimąstyti, jei nešiojate išimamus dantų protezus, kurie daugeliu atvejų yra nepatogūs, juos dažnai reikia koreguoti dėl kaulo tirpimo.

Kodėl verta rinktis dantų implantus?
Atkuriant prarastus dantis, dantų implantai padeda išsaugoti šalia esančius dantis sveikus, nes gretimai esamų dantų nereikia pažeisti tam, kad galėtume pritvirtinti vainikėlius. Šis būdas yra labai artimas žmogaus prigimčiai, implantuoti dantys funkcionuoja ir atrodo kaip natūralūs dantys. Implantacija yra patikimas metodas, nes 97 proc. implantų prigyja - išties labai didelis sėkmės procentas medicinoje.
Tik pasirinkus dantų implantavimo procedūrą galima sustabdyti žandikaulio kaulo nykimo procesą, prarasto danties vietoje, visiškai atkurti pirminę kramtymo funkciją ir pasiekti nepriekaištingų estetinių rezultatų. Be viso to, laikantis tinkamos burnos higienos, pasiektais rezultatais pacientas gali džiaugtis vidutiniškai nuo 15 iki 40 metų. Kai tuo tarpu vidutinis tiltinių protezų tarnavimo laikas yra 8 metai.

Gydymo galimybės yra įvairios
Dantų implantai gali būti naudojami įvairioms dantų atkūrimo problemoms išspręsti (implantacija iš karto po danties rovimo, pavienio danties atkūrimas, kelių dantų atkūrimas, fiksuoti bei išimami dantų protezai).

Vienmomentė implantacija
Dažnai sulaukiu pacientų, kurie nori greito rezultato. Toks implantavimo būdas galimas – tai vienmomentė implantacija. Kai per vieną vizitą pašalinamas sugedęs ar dėl traumos prarastas nuosavas dantis ir iš karto sriegiamas implantas bei tvirtinamas laikinas dantis. Tokią implantaciją dažniausiai atliekame, kai dantį atkurti reikia estetinėje zonoje. Įprastu atveju saugiausia protezuoti ir visiškai atkurti dantį praėjus 6-20 savaitėms po implantavimo procedūros.
Ne visada greitas rezultatas būna patikimas ir saugus, tad svarbu atkreipti dėmesį į konkretų klinikinį atvejį. Sėkmingai prigyti gali visi kokybiški dantų implantai, tačiau tik nuo specifinių ypatybių priklauso, kokias išskirtines galimybes jie teikia. Ne visi gamintojai užtikrina implanto stabilumą gijimo pradžioje t.y. iškarto po implantavimo procedūros tvirtinti laikinus dantis galima ne visiems implantams.
Zimmer Biomet Dental implantų gamybai naudojamos unikalios technologijos gerokai sutrumpinančios implanto gijimo laiką. Specialiai sukurtas trigubas implanto sriegis, kuris užtikrina implanto stabilumą gijimo pradžioje.

Ką reikia žinoti ruošiantis dantų implantavimui?
Implantacija ir protezavimas ant implantų yra intervencija į jūsų organizmą, nuo ko priklauso jūsų sveikatos būklė, tad ir rinktis reikia atidžiai. Keista, kad vis dar žmonės daugiau dėmesio skiria rinkdamiesi automobilį, kuriuo naudosis keletą metų, nei renkantis implantą, kuris tarnaus visam gyvenimui. Aišku jei bus pasirinktas kokybiškas.
Informacijos yra daug, tad šiuolaikiniai pacientai yra gerai išprusę, dauguma žino apie dantų implantų privalumus, dažnai ateina žinodami, ko nori. Tačiau mes visi esame skirtingi ir toks gydymas, koks buvo taikytas jūsų draugui, bendradarbiui ar giminaičiui, nebūtinai tinka jums.
Todėl svarbu, kad gydytojas teisingai ir sąžiningai įvertintų jūsų atvejį ir patartų, koks gydymas tinkamiausias. Savo darbą išmanantis ir atitinkamą kvalifikaciją turintis specialistas sugebės ir tinkamai atlikti operaciją ir pacientui paaiškinti kokie implantų skirtumai ir kodėl reikia būtent tokio gydymo. Aišku, galutinį sprendimą visuomet priima pacientas.

Kas, Jūsų manymu, nulemia implantacijos sėkmę?
Ar implantacijos rezultatai atitiks paciento lūkesčius ir bus ilgalaikiai, priklauso nuo paciento sveikatos būklės, kaulo ir dantenų storio, burnos higienos įgūdžių, gydytojo kvalifikacijos, gydymo metodo, naudojamo implanto.
Pacientas turėtų atkreipti dėmesį į savo sveikatą, pateikti odontologui tikslius duomenis apie savo būklę. Gydytojui labai svarbu žinoti paciento sveikatos būklę. Kita vertus, dantų implantacija tinkama beveik visiems pacientams.
Po implantacijos iš gydytojo pacientas turėtų gauti konkrečią informaciją raštu: kada atlikta procedūra, kas ją atliko, kokios įmonės implantas panaudotas, koks jo diametras. Ši informacija, yra pateikiama implanto pase, kurį turi gauti kiekvienas pacientas.

Į ką pacientui reikėtų atkreipti dėmesį renkantis dantų implantą?
Pasaulyje galima suskaičiuoti daugiau nei 300 dantų implantus gaminančių įmonių, Lietuvoje dešimtimis. Deja ne visi Lietuvoje naudojami implantai būna patikimi, dalis gamintojų veikia Rytų šalyse, garsėjančiose pigiais ir ne visada kokybiškais gaminiais. Tad pacientas, prieš implantaciją, turėtų atkreipti dėmesį į tai, koks implantas bus sukamas: kokios jo savybės, ar jis sertifikuotas Europos Sąjungoje, ar atitinka ISO standartus, kas yra gamintojas. Taip pat svarbu, kokia implantą pagaminusios įmonės patirtis, kokias garantijas gamintojas suteikia bei kokias gydymo galimybes rekomenduojami dantų implantai teikia.
Tarpautinėje rinkoje vertinamų dantų implantų gamintojų patirtis siekia kelis dešimtmečius, jie daug investuoja į mokslinius tyrimus, turi savo mokslinius centrus, tad nuolat tobulina savo produktus bei kuria pažangias gydymo metodikas. Tokių gamintojų implantų gijimas ir ilgaamžiškumas, estetiniai rezultatai yra patvirtinti nepriklausomais moksliniais klinikiniais tyrimais.
Viena iš tokių įmonių yra Zimmer Biomet Dental - viena iš pasaulinių implantų gamintojų lyderių, turinti puikiai išvystytą gamybos technologiją. Ši įmonė per daugiau nei 60 veiklos metų yra sukaupusi ilgametę patirtį ir žinias, gaminant sąnarių endoprotezus, dantų implantus bei implantavimo instrumentus.
Savo gaminamiems dantų implantams įmonė suteikia viso gyvenimo garantiją visame pasaulyje. Pacientams, kuriems susriegti Zimmer dantų implantai, prireikus pagalbos, ji bus suteikta daugelyje pasaulio šalių.

Ar atvykus apžiūrai po implantacijos pastebite pacientų savijautos pokyčius?
Atvykus apžiūrai pacientai džiaugiasi, kad ryžosi implantacijai. Jie daugiau šypsosi ir pasitiki savimi, nebejaučia baimės dėl tvirtai nesilaikančių dantų protezų. Net ir tiems, kuriems buvo implantuotas tik vienas dantis pokyčiai akivaizdūs.


Vilnietė Irena taip pat ryžosi prarastą dantį atkurti dantų implantu. Besišypsanti pacientė dalinasi savo patirtimi bei savijauta po implantacijos:
Papasakokite dėl kokių priežasčių nusprendėte implantuotis dantį?
Situacija buvo tokia, kad praradau vieną dantį. Tuomet apie dantų implantaciją net nebuvo svarstymų, tiesiog vadovavausi gydytojo sprendimu atkurti prarastą dantį dedant taip vadinamą dantų tiltą. Tad gydytojas „apvilko“ 2 gretimus dantis ir pritvirtino dantų tiltą. Po tokio danties atkūrimo nesijaučiau patenkinta rezultatais. Dantys skyrėsi nuo kitų ir neatrodė natūraliai, o blogiausia, kad nuolat jaučiau diskomfortą valgydama. Bijojau kramtyti kietesnį maistą su ta puse dantų ir nuolat jaučiau baimę, kad dantis nulūš, kas galiausiai ir atsitiko. Tuomet vėl prasidėjo problemos sprendimo paieškos. Kreipiausi į kelis odontologus, norėdama rasti tinkamiausią sprendimą.
Kiek laiko truko procedūra? Kaip jautėtės?
Procedūra pasirodė nesudėtinga. Implantą gydytojas įsuko taikant vietinę nejautrą. Gydytojas paaiškino, kad keletą dienų gali jaustis diskomfortas ir reikėti nuskausminamųjų vaistų. Tačiau mano savijauta buvo labai gera, grįžusi po procedūros dar išgėriau 1 tabletę nuskausminamųjų, o kitą dieną jokių nemalonių pojūčių nebuvo, tad grįžau į įprastinį gyvenimo ritmą. Nereikėjo praleisti nei vienos darbo dienos.
Ar esate patenkinta rezultatais?
Gydymo rezultatu esu labai patenkinta. Praėjus maždaug pusei metų nuo implantacijos jau turiu nuolatinį dantį ant implanto, kuris atrodo estetiškai ir visiškai nesiskiria nuo mano natūralių dantų. Prieš operaciją buvo šioks toks nerimas, kad tai visgi svetimkūnis ir kaip reikės priprasti. Tačiau jau senai pamiršau, kad turiu implantą ir džiaugiuosi galėdama valgyti maistą, kurį mėgstu. Ir svarbiausia nebejaučiu baimės, kad dantis gali nulūžti.
Jei reikėtų dar kartą rinktis, tikrai rinkčiausi implantaciją. Tiesa pasakius, turiu dar vieną „dantų tiltą“ ir jau svarstau, kad jį reikėtų taip pat pakeisti implantais. Gaila, anksčiau „apvilktų“ gretimų dantų, kuriuos teko pažeisti ir dabar sunku valgyti, stengiuosi maistą kramtyti kita puse. O ir estetiškai jie taip pat neatrodo natūraliai. Visiems netekusiems dantų patariu nelaukti ir nesikankinti.
Kodėl nusprendėte kreiptis į DentAmicus kliniką?
Kadangi danties implantas ilgalaikė investicija į savo sveikatą norėjau būti rami dėl specialisto darbo ir kokybės. Norėjau ne tik atstatyti prarastą dantį, bet ir turėti estetišką variantą, kuris atitiktų mano lūkesčius. Tad prieš implantaciją pasidomėjau gydytojo kvalifikacija. Lankiausi keliose klinikose, tačiau atvykus į Dent Amicus kliniką gavau išsamią konsultaciją apie mano dantų būklę bei aiškų gydymo planą. Specialistas man paaiškino, kad danties atkūrimas dedant dantų tiltą niekada nesuteiks tokio komforto kokį galiu jausti po danties implantacijos. Kartu svarstėme ir lyginome kelis implantų gamintojų produktus ir nusprendžiau rinktis Zimmer Biomet Dental implantą.
Implantacijai pasirinkote Dentamicus kliniką, kaip vertinate jos darbuotojus?
Jau pirmąjį kartą apsilankius šioje klinikoje pajaučiau, kad galiu pasitikėti čia dirbančiais gydytojais, tad nebenorėjau eiti niekur kitur. Esu patenkinta aptarnavimu ir paslaugiomis darbuotojomis. Atvykus į kliniką visuomet maloniai priima, pasikalbame su gydytoju, aptariame iškilus problemas ir kartu randame man tinkamiausius jų sprendimo būdus.

Turėti sveikus dantis, džiaugtis gražia šypsena Jums padės kvalifikuoti Dent Amicus odontologijos klinikos gydytojai-odontologai. Klinikoje teikiamos visos bendrosios ir šiuolaikinės odontologinės priežiūros, protezavimo ir chirurginės paslaugos – nuo dantų higienos iki implantacijos procedūrų.
Norite pokyčių ir galimybės džiaugtis tvirtais dantimis, tačiau vis trūksta lėšų? Esame sudarę sutartį su SBlizingu, tad Dent Amicus odontologijos klinikoje galite už dantų implantaciją atsiskaityti išsimokėtinai.
Užsukite į Dent Amicus odontologijos kliniką nemokamai konsultacijai, specialistai padės Jums išsirinkti tinkamiausią dantų atkūrimo būdą.
UAB Odontologijos centras “DentAmicus”
I. Šimulionio g. 5, Vilnius Tel. registracijai: 8 683 37352

Nauji straipsniai

 • Odos paruošimas injekcijoms taikant limfodrenažą

  Jau minėjus esu, jog turiu nestandartinius darbo protokolus - pradžioje anamnezė, poto veido odos analizė, tuomet limfodrenažas ir tik tada prasideda procedūra. Viskas prasidėjo nuo 17 amžiuje italų gydytojo Gasparo Aseli (Gaspare Aselli), kuris audiniuose atrado tinklą, kuris pašalina nereikalingas medžiagas iš organizmo. Po kurio laiko, šios žinios buvo panaudotos masažo technikos...
 • Visa informacija apie koronavirusą – vienoje vietoje

  Nuo šiol visą oficialią informaciją apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams galima rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt. Tai vienintelis pagrindinis interneto adresas, kurį reikia įsiminti, kad nebūtumėte suklaidinti melagingų naujienų skleidėjų ar internetinių sukčių. „Labai svarbu visiems suprasti, kad...
 • Pauzė moters ritme

  Menopauzė apibrėžiama kaip menstruacinio periodo pabaiga. Procesas dažniausiai prasideda apie 45-50 gyvenimo metus, kai kiaušidės ima mažiau gaminti moteriškųjų hormonų - estrogenų. Pasireiškia šie simptomai: karščio pylimas; naktinis prakaitavimas; nemiga; makšties sausumas; koncentracijos stoka; antsvoris; depresija. Svarbu pastebėti, jog estrogenas...
 • Imuno TF papildai - imuniteto pergalė kovojant su virusais

  Žmogaus imuninė sistemą sudaryta iš specializuotų ląstelių, audinių bei molekulių, kurios yra kaip imuninio atsako tarpininkai ir skatina tiek atsparumą infekcijoms, tiek gina nuo audinių pažeidimo. Šia prasme imuninė sistema apsaugo kūną nuo: išorinių grėsmių , tokių kaip bakterijos, virusai, grybeliai ir kt. ir vidinių grėsmių- ląstelių mutacijų, kurios gali iššaukti vėžinius susirgimus....
 • Mėginius dėl koronaviruso infekcijos pradeda tirti ir privačios laboratorijos

  Koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti reikalingi tyrimai nuo šiandien atliekami ir privačioje, Klaipėdoje veikiančios bendrovės „Medicina practica“ laboratorijoje. Dar viena įmonė – „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ – baigia ruoštis startui ir jau rytoj taip pat pradės vykdyti tyrimus. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros...
 • Chlorofilas – žaliasis augalų kraujas

  Apie labai reikalingas ir naudingas žmogaus organizmui chlorofilo savybes jau žinoma nuo senųjų civilizacijų klestėjimo laikų. Antikos graikai perdirbdavo žalius augalų lapus ir gauta substancija gydydavo žaizdas ir sumušimus, vartojo, kaip priemonę, lengvinančią kvėpavimą, naikinančią blogą kūno kvapą, taip pat esant virškinimo sutrikimams, nusilpus fiziškai. Šiandien moksliškai įrodyta,...
 • Kaip bendrauti su žmogumi, turinčiu klausos sutrikimą

  Deja, bet šiuo metu OPERA klausos centro pagalba žmonėms su sutrikusia klausa yra labai ribota. Savitarpio supratimas ir pagalba yra labai svarbi, tad atkreipiame dėmesį, kaip namuose reiktų bendrauti su neprigirdinčiais artimaisiais. Patarsime, ką reiktų daryti, kad pokalbis su neprigirdinčiu kolega ar artimu žmogumi būtų lengvas ir efektyvus abiem pusėms. Atminkite, kad žmogus su...
 • Seksologas: intymumas neturi būti gėda

  Kalbiname seksologą ir psichologą daktarą Gediminą Navaitį, kuris yra parašęs daugiau nei 30 knygų ir yra buvęs Seimo nariu. Papasakokite savo sąryšį su seksologija, ir kas jus pastumėjo gyvenime susidomėti šiuo mokslu, kaip toliau dėstėsi jūsų profesinis gyvenimas. Prof. Dr. Navaitis: Jūsų dėka galiu prisiminti savo profesinę praeitį ir pasakyti, kad virš 30 metų konsultuoju šeimas, kurios...
 • Kaip padėti savo vaikui išmokti mokytis?

  Vaikų akademinius gebėjimus ir potencialą paprastai esame įpratę vertinti pažymiais. Kai jie geri, kalbame apie mokinio perspektyvumą, kai prasti – bandome taisyti padėtį papildomomis darbo valandomis. Tačiau toks požiūris dažniausiai būna pernelyg siauras. Akademiniai rezultatai neturėtų būti painiojami su vaiko intelekto koeficientu t.y. gabumu. Daugeliu atvejų mokiniui visų pirma...
 • Daugėja psichologinės pagalbos galimybių visuomenei ir medikams

  Koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemijos metu prieinamą ir konfidencialią psichologinę pagalbą visuomenei aktyviau teiks psichikos sveikatos centrų psichologai ir emocinės paramos linijos. Taip pat startuoja medikams skirta savanoriška psichologinės pagalbos iniciatyva. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu,...
 • Purškiamas dezinfekavimo skystis - odai ir paviršiams

  Tai efektyvi ir greita odos ir paviršių dezinfekavimo priemonė, naikina bakterijas ir virusus. - Malonaus citrusų ir levandų kvapo; - Nedžiovina rankų, dėl sudėtyje esančios Alavijo, augalinio glicerino ir Vitamino E; - Patogus nešiotis ir naudotis. Tūbelėje yra 240 papurškimų, kurių užteks 50+ kartų. Naudojimas: - Priemonę naudokite neatskiestą. - 4 kartus papurškę priemonės...
 • Ką svarbu žinoti apie daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes?

  Neturite respiratoriaus FFP3, FFP2 ar medicininės kaukės? Ką svarbu žinoti apie daugkartinio naudojimo kaukes ir jų efektyvumą: Kas? K a i p? K o d ė l? Ką reiškia ,,daugkartinis naudojimas”? Vykdyti kaukės gamintojo nurodymus. Jeigu jų nėra: naudoti trumpai 1-2 val., keisti nauja pajutus drėgmę kaukėje)...
 • Kodėl vitaminas B12 yra svarbus mūsų organizmui?

  Daugelis žmonių yra girdėję apie šį vitaminą, tačiau tikrai ne visi susimąsto, kodėl jis mums reikalingas, iš kur jis gaunamas, ar be jo galėtume išgyventi? Pasaulio sveikatos organizacija teigia, jog daugiau nei 15 % gyventojų šiuo metu diagnozuotas vitamino B12 trūkumas, o apie 40 % – arti ribos, kai jo ims trūkti. Vitaminas B12 – tai B grupės vandenyje tirpus vitaminas,...
 • Kuo skiriasi dantų implantavimas nuo dantų protezavimo?

  Netekus vieno, kelių ar visų dantų, galima rinktis iš daugybės dantų atkūrimo būdų, bet dažniausi jų – dantų implantavimas arba protezavimas. Abu šie dantų gydymo metodai gali padėti susigrąžinti pilnavertį gyvenimą, atkurti kramtymo funkcijas, estetinį vaizdą. Taigi kokie yra esminiai dantų implantavimo ir dantų protezavimo skirtumai? Implantai – nepigu, tačiau inovatyvu ir...
 • Lietuvos kardiologai pataria pacientams, kaip elgtis koronaviruso pandemijos metu

  Suprasdamos pacientų nerimą dėl sveikatos ir bendros tvarkos pokyčių karantino metu, Lietuvos kardiologų draugija ir Lietuvos Širdies asociacija atsako į dažniausiai kylančius klausimus. REKOMENDACIJAS RASITE ČIA Pažymima, kad sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonės turi didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu, tai labiausiai pažeidžiama gyventojų...