Šiuolaikinės dantų implantacijos galimybės: ne tik be skausmo, bet ir be baimės

2024 m. rugpjūčio 8 d.

Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atkurti implantais.

Pataria ilgai nelaukti

Netekus danties žandikaulyje vyksta tam tikri pokyčiai. Buvusio danties vietoje siaurėja kaulas bei dantenų kontūras. Organizmas bando kompensuoti praradus dantį atsiradusį tarpą – greta esantys dantys stumiasi į tuščią vietą. „Ilgainiui šie pokyčiai lemia sukandimo pokyčius, susilpnėjusį kramtymo efektyvumą bei periodonto ligos vystymąsi. Netekus daugiau dantų pradeda griūti visas sukandimas, per didelė jėga tenka priekiniams dantims kramtant. Dėl to šie pradeda stipriai dilti bei keisti savo padėtį“, – pasakoja pirmaujančio odontologijos klinikų tinklo „Šypsenos akademija“ gydytojas chirurgas – periodontologas Jonas Alkimavičius.

Ilgesnį laiką neatkuriant prarastų dantų pasikeičia ir veido forma.

Gydytojai odontologai pabrėžia: svarbu atkurti visus dantis, net ir tuos, kurių šypsantis nesimato. Geriausia ir pigiausia tai padaryti ilgai nedelsiant.

„Netekus danties ir tik po 10–20 metų kreipusis dėl implantacijos taip pat galima tikėtis gero rezultato, bet geriau ilgai nedelsti. Kuo ilgiau prarastas dantis neatkuriamas, tuo daugiau ilgainiui netenkame kaulo. Tai reiškia ir didesnes išlaidas jo atkūrimui“, – pastebi J. Alkimavičius;

Tapo paprasta procedūra

„Šypsenos akademijos“ burnos chirurgas Henrikas Rusilas pabrėžia, kad implantai yra geriausia alternatyva natūraliems dantims: „Sriegiant implantus nereikia šlifuoti gretimų dantų ir daryti kitų negrįžtamų intervencijų tikriems paciento dantims. Dantų implantais atkuriamas šimtaprocentinis kramtymo efektyvumas. Dėl šiuolaikinių medicinos galimybių implantacija yra tapusi paprasta, kasdieniška, neskausminga procedūra.“

Jei danties implantas sriegiamas praėjus daug laiko nuo tada, kai prarandamas nuosavas dantis, gali tekti priauginti žandikaulio kaulo – kitaip tariant, atlikti augmentacijos procedūrą. Tik tada į žandikaulio kaulą bus galima sriegti danties implantą – titaninį varžtelį, pakeičiantį prarasto danties šaknį. Ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis, dar vadinamas danties karūnėle arba vainikėliu. Implantuoti dantys atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs. Kai implantas prigyja, prasideda protezavimo darbai.

Tam tikrais atvejais „Šypsenos akademijoje“ gali būti atliekama vienmomentė implantacija.

Tai atvejai, kai to paties vizito metu pašalinamas ir negrįžtamai pažeistas dantis, ir įsriegiamas implantas. Jei netekote trijų dantų toje pačioje zonoje, juos galima atkurti panaudojus tiltinę konstrukciją. Išlaikant tam tikrą atstumą sriegiami du implantai, vėliau ant jų fiksuojamas trijų dantų tiltas. „All-on-4“ gydymo metodika leidžia atsisakyti išimamų protezų. Vieno vizito metu pašalinami visi likę dantys ir sriegiami keturi implantai, ant kurių tvirtinamas neišimamas laikinas protezas, kuris prigijus implantams pakeičiamas nuolatiniu.

Siūlo sedaciją

Atliekant implantaciją, naudojami nuskausminamieji vaistai. Tiems pacientams, kurie nerimauja ar net bijo implantacijos ir kitų odontologinių procedūrų, „Šypsenos akademijoje“ siūloma sedacija. Tai specialių medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas, dėl kurio procedūros metu pacientas maksimaliai atsipalaiduoja, nejaučia streso. Kartais jis net užmiega negiliu miegu, iš kurio gali būti lengvai pažadintas. Pačios procedūros jis gali neatsiminti visiškai arba atsiminti tik iš dalies. Sedacija puikiai tinka vaikams, kurie labai bijo dantų gydymo procedūrų, ir tiems suaugusiems, kurie yra nepakantūs skausmui arba odontologo kėdėje patiria stiprų pykinimą.

Gerai prižiūrint, dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. 95 proc. atvejų implantas sėkmingai prigyja. Visiškai sveikiems pacientams šis procentas dar aukštesnis.

Prireikus sugrįžtų

„Šypsenos akademija“ atliko pacientų, kuriems čia suteiktos implantacijos ir protezavimo (danties atkūrimo) paslaugos, apklausas. Net 99 proc. jų nurodo: jei dar kartą prireiktų šių paslaugų, jie čia sugrįžtų.

Pacientas Gintautas prisipažįsta šią kliniką pasirinkęs dėl patrauklios kainos. Tada įvertinęs ir kitą jos privalumą – darbuotojų profesionalumą. „Čia nebuvo jokių neaiškumų“, – apibendrina jis.

Klientai aukštai vertina tai, kad gydymas „Šypsenos akademijoje“ prasideda nuo nuodugnių tyrimų, jų analizės ir profesionalios konsultacijos. Kiekvienam implantaciją atliekančiam klientui čia paskiriamas asmeninis vadybininkas, užtikrinantis sklandų, operatyvų ir gerai suplanuotą gydymo procesą.

Pacientai teigia galintys pasitikėti gydytojais, kurie dalykiškai ir aiškiai pristato naudojamus metodus ir technologijas, galimus rizikos faktorius, paaiškina, kaip procedūros metu bus valdomas skausmas. „Tu rūpi – jautiesi svarbus tam gydytojui“, – apie patirtį „Šypsenos akademijoje“ sako keletą dantų implantų turinti Inga.

Apklausti pacientai gyrė čia dirbančių gydytojų profesionalumą, teigė čia gaunantys išsamią informaciją apie tai, koks gydymo procesas laukia. „Viskas buvo pasakyta. Taigi, „Šypsenos akademiją“ aš visiškai rekomenduoju savo draugams ir aplinkiniams“, – teigia pacientė Zina.

Pacientė Vilma pastebi, kad čia „viskas laiku – nėra įsivaizduojamų ilgų eilių“.

Drąsiai plačiai šypsosi

„Šypsenos akademijos“ klientai, prarastus dantis atkūrę naudojant implantus, džiaugiasi vėl galėdami drąsiai plačiai šypsotis ir nebedangstyti burnos ranka. Apklausų rezultatai parodė, kad dantų implantai su ant jų tvirtinamomis karūnėlėmis atkuria ne tik šypseną, bet ir savivertės jausmą. „Dabar aš šypsausi ir man nebereikia sučiaupti lūpų baiminantis, kaip aš atrodysiu“, – džiaugiasi Inga.

„Noriu nustoti kontroliuoti, kada galiu šypsotis“, – priežastį, kodėl jie renkasi implantaciją, nurodo „Šypsenos akademijos“ pacientai. Galimybę vėl nesivaržant šypsotis plačia, gražia, sveika šypsena pabrėžia daugelis apklaustų klientų. Jie pastebi, kad atkūrus dantis pagerėjo ir jų gyvenimo kokybė. Pacientai įvertina, kad gali valgyti ir kietą maistą, drąsiai kąsti, nes žino, kad implantai, skirtingai nei išimami dantų protezai, neiškris.

Atsižvelgiant į pacientų anketose išsakytus lūkesčius gauti daugiau informacijos, „Šypsenos akademijos“ specialistai sukūrė asmeninį poprocedūrinį priežiūros planą, padedantį pacientams ilgam išsaugoti sveiką šypseną.

„Mūsų pacientai, davę interviu, išsakė savo pageidavimus ir baimes, kurias mes atidžiai išklausėme. Tai leido patobulinti dantų implantavimo procedūros eigą taip, kad ji atitiktų klientų asmeninius poreikius“, – sako „Šypsenos akademijos“ direktorė Gintarė Krikščiūnienė.

Užsiregistruoti implantuojančio gydytojo konsultacijai „Šypsenos akademijoje“ galima internetu – www.sypsenosakademija.lt arba telefonu +370 520 44 777.

Nauji straipsniai

  • Stuburo slankstelio listezė

    Stuburo slankstelio listezė Stuburo slankstelio listezė – tai vieno ar kelių slankstelių pasislinkimas vienas kito atžvilgiu. Dažnai stuburo slankstelio pasislinkimas susijęs su tarpslankstelinio disko išvarža, aplinkinių raiščių ir raumenų problemomis, funkciniais sutrikimais. Listezę galima skirstyti pagal priežastį, pobūdį ir lokalizaciją. Listezė gali būti: Stabili...
  • Kaip mūsų gyvenimo būdas veikia vaisingumą?

    Šiandien išties dažnai kalbame apie vaisingumą, kuris yra kompleksinis žmogaus organizmo procesas, kurį lemia įvairūs veiksniai, įskaitant amžių, genetinį paveldimumą bei sveikatos būklę. Gyvenimo būdas, įskaitant mitybą, streso valdymą ir fizinį aktyvumą, taip pat daro reikšmingą įtaką mūsų kūnui, todėl tik tinkamai rūpinantis savo sveikata, galima pagerinti ne tik bendrą savijautą, bet ir...
  • Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

    Vyrai, nedelskite! Atminkite, jog negydomi uždegimai gali sukelti vėžinius susirgimus! Rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu (PCa) diena. Lietuvos urologų draugija skatina vyrus atkreipti didesnį dėmesį į savo intymią sveikatą. Manoma, jog genai ir amžius yra vieni pagrindinių veiksnių, darančių įtaką prostatos vėžio atsiradimui. Anksti diagnozuota liga yra išties...
  • Masažinis kilimėlis - kuo jis toks naudingas sveikatai?

    Kas yra masažinis kilimėlis? Akupresūros kilimėlis yra terapinis produktas, sukurtas siekiant skatinti kraujotaką, mažinti skausmą ir pagerinti bendrą savijautą per akupresūros taškų stimuliavimą. Jo istorija siekia senovės kinų mediciną, kuri akcentuoja svarbą stimuliuoti tam tikras kūno vietas, kad jos veiksmingai paveiktų sveikatą. Pirmieji akupresūros kilimėliai buvo sukurti remiantis...
  • Mano vaikas netoleruoja laktozės

    VAIKAI, PIENAS, LAKTOZĖS NATOLERAVIMAS IR MOKYKLA Prasidedant mokslo metams svarbu nepamiršti, kad sveika vaiko mityba susijusi su fiziniu vystymusi, augimu bei sėkmingu mokymusi. Laktozės netoleravimas – tai būklė, kai organizmas negali tinkamai virškinti laktozės, pieno produktuose esančio cukraus. Dėl šios priežasties vaikai, kenčiantys nuo laktozės netoleravimo, gali patirti...
  • Progresyvi medicina „Gijos Klinikose“ – pažangus peties chirurginis gydymas

    Visuomenės švietimas apie naujausias gydymo metodikas – labai svarbus. Juk pasitaiko atvejų, kai žmonės dairosi svetur, ieškodami efektyviausio gydymo, nors čia pat – Lietuvoje – medicinos paslaugos yra nuolatos tobulinamos, o kai kuriose srityse šalies gydytojai netgi lenkia kolegas užsienyje. Sunki peties trauma – dar ne nuosprendis Į „Gijos...
  • Hemorojaus gydymas lazeriu

    Džiaugiamės, kad jau ketvirtus metus GK klinikoje, chirurgas Augustas Beiša, sėkmingai atlieka minimaliai invazinį, lazerinį hemorojaus gydymą, panaudodamas daugiažiedį šviesolaidinį zondą „Infinite Ring“. Atlikdamas chirurgines operacijas su „neoV1470“ lazeriu naudoja „Infinite Ring“ šviesolaidinį zondą. Tai unikalus „neoLaser“ technologijų...
  • Tarptautinė švaraus oro diena

    Rugsėjo 7-oji – Tarptautinė švaraus oro diena Šios dienos tikslas – informuoti visuomenę apie oro kokybės svarbą, raginti visų šalių piliečius būti atsakingiems už priimamus sprendimus, kurie gali paveikti oro būklę, bei supažindinti žmones su inovacijomis, padedančiomis saugoti tiek aplinką, tiek ir sveikatą. Tarptautinė švaraus oro diena akcentuoja, jog oras,...
  • Pasaulinė seksualinės sveikatos diena

    Seksualinė gerovė – bendros sveikatos gerovė! Nuo 2012-ųjų rugsėjo 4-ąją Lietuvoje minima Pasaulinė seksualinės sveikatos diena (PSSD). Išties yra jautrių, nenorimų viešinti ar gėdingų temų, tačiau išsakyti gydytojui seksualinės sveikatos problemas tiesiog būtina! DDR terapija – greitai pasiekiami ir ilgalaikiai rezultatai! Tam, kad seksualinė sveikata nekeltų...
  • Dantų tiesinimas kapomis: mitai, faktai ir atsakymai į svarbiausius pacientų klausimus

    Dantų tiesinimas kapomis laikomas vienu iš efektyviausių būdų siekiant turėti gražią ir tiesią šypseną. Tačiau pastebime, kad visuomenėje apie kapas sklando nemažai nepagrįstų mitų. Kokie jie? Kviečiame nepraleisti mūsų naujausio straipsnio ir sužinoti daugiau! Trumpai Dantų tiesinimas kapomis – tai efektyvus dantų gydymas, kuomet pacientas burnoje dėvi plonas ir beveik...
  • Tiesus vaikas – sveikas vaikas

    Apie vaikų laikyseną niekada nebuvo tiek daug kalbama, nei dabar. Nežmonišku greičiu besikeičiantis vaikų ir paauglių gyvenimo būdas riečia jų nugaras į klaustukus. Dabar vyksta kasmetinė vaikų sveikatos patikra prieš darželius ir mokyklas, tai pats geriausias laikas pasikonsultuoti dėl vaiko laikysenos su specialistu, išklausyti rekomendacijų ir numatyti strategiją, ką galima padaryti, kad...
  • 5 maisto produktai, už kuriuos organizmas jums padėkos

    Natūralu, jog kiekvienas žmogus savo mitybos racioną tikrai norėtų praturtinti ne tik skaniais, bet ir organizmui naudingais, kitaip tariant sveikais maisto produktais. Sveiku maistu įprastai vadinami tie maisto produktai, kurie turi didelę maistinę vertę ir leidžia mums išlikti sveikiems, žvaliems bei energingiems. Visgi, tikrai ne visi vartotojai yra mitybos ekspertai, todėl atskirti...
  • Dantis tiesinti kapomis dabar ne tik patogiau, bet ir pigiau

    Daugelis vis dar galvoja, kad vienintelis efektyvus būdas atsikratyti netaisyklingo sąkandžio, ištiesinti dantis yra nešioti breketus. Ne visi žino apie šiuolaikiškiausią ortodontinio gydymo metodą skaidriomis, aplinkinių beveik nepastebimomis kapomis. Breketų nenorėjo Skaidrios ortodontinės kapos yra panašios į dantų balinimo, bruksizmo kapas, jos dengia visą dantų lanką. Asmenys,...
  • Kam skirta Tecar terapija?

    Tecar terapija yra vis plačiau taikomas būdas sumažinti skausmą, įvairių patologijų uždegimus. Bet kada tai rekomenduojama? Kam skirta Tecar terapija? Tecar terapija gali būti naudinga gydant peties, alkūnės, plaštakos, nugaros, klubo, kelio, čiurnos ir pėdos patologijas. Visų pirma dėl: · patempimai, kontraktūros ir raumenų įtampa · sausgyslių uždegimas ·...
  • Odos drėkinimo mokslas

    Kadangi drėgmė odai yra gyvybiškai svarbi, tai ne tik jos natūrali gamtos duotybė, bet tai ir sveikos odos pagrindas, bei jos ilgos jaunystės pagrindas. Esant geram drėgmės lygiui odoje, bus garantuotas ne tik stiprus odos barjeras, kuris kaip „ drabužėlis“ odą dengia nuo įvairiausių dirgiklių ir bakterijų, bet ir apsauga nuo galimų odos ligų, kaip dermatitas, odos jautrumas ar...
  • Jaunystės eliksyras: mitas ar realybė? Kaip ilgiau išlikti jaunam ir sveikam

    Amžinos jaunystės paieškos žavi žmones nuo senų laikų. Nors stebuklingos piliulės, kurios sustabdytų laiką, dar nėra sukurtos, mokslas ir sveikas gyvenimo būdas gali padėti mums žymiai sulėtinti senėjimo procesus ir išsaugoti jaunatviškumą ilgesniam laikui. Mitas apie amžinybę Legendos apie jaunystės fontanus ir stebuklingus eliksyrus byloja apie giliai įsišaknijusį žmogaus norą išvengti...
  • Kas yra Glutationas? Kodėl jo reikia?

    Glutationas yra natūralus antioksidantas, kurį organizmas gamina ląstelėse. Jis yra tripeptidas, sudarytas iš trijų aminorūgščių: glutamo rūgšties, cisteino ir glicino. Glutationas yra būtinas organizmui dėl kelių svarbių priežasčių: Apsauga nuo oksidacinio streso: Glutationas yra pagrindinis organizmo antioksidantas. Jis neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie gali pažeisti...
  • Ar­te­ri­nė hi­per­ten­zi­ja – il­gam, bet val­do­ma

    Kli­ni­ki­nė­je pra­kti­ko­je gau­sė­ja pa­tir­čių, kai pa­cien­tams kontroliuojant svorį, re­gu­lia­riai už­sii­mant fi­zi­ne veik­la, lai­kan­tis svei­kos mi­ty­bos prin­ci­pų pa­vyks­ta ko­re­guo­ti krau­jos­pū­dį ir su­ma­žin­ti...
  • Pien­li­gė – in­ty­mi in­fek­ci­ja

    Nie­žu­lys, dilg­čio­ji­mas, skaus­mas ly­ti­nių or­ga­nų sri­ty­je šla­pi­nan­tis ar ly­ti­nių san­ty­kių me­tu, pa­rau­di­mas ar iš­bė­ri­mas – pien­li­gė su­ke­lia dau­gy­bę ne­ma­lo­nių po­jū­čių. Ši gry­be­li­nė...
  • 2 tipo cukrinio diabeto epidemija: ką daryti, kad jos išvengti?

    Cukrinis diabetas – viena iš dažniausiai diagnozuojamų 21-ojo amžiaus ligų. Pasaulyje šia liga serga 1 iš 11 žmonių. Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje 2 tipo cukrinis diabetas diagnozuotas beveik 160 tūkst. gyventojų, t.y. tiek, kiek žmonių gyvena visoje Klaipėdoje. Per paskutiniuosius 8-nerius metus sergančiųjų skaičius mūsų šalyje padidėjo beveik trečdaliu. Liga gali būti...
  • Kojų tinimas – dažna vasaros problema

    Vasara – atostogų metas. Nors daugelio laukia atostogos ir kelionės, neretai jas „apkartina“ kojų tinimas bei skausmas. Lietuvoje kojų kraujotakos sutrikimai vargina kas ketvirtą moterį ir kas šeštą vyrą. Dažniausia diagnozė – kojų venų liga – venų varikozė. Kaip liga pasireiškia ir kokiais būdais galime ją atitolinti, pasakoja „Gijos Klinikų“...
  • Tiande kosmetika Jūsų odos priežiūrai

    Kaip Tiande kosmetika gali pagelbėti jūsų odai Ar ieškote odos priežiūros sprendimo, kuris tikrai veikia? Tiande gali būti būtent tai, ko jums reikia. Turėdama platų produktų asortimentą, skirtą įvairioms odos problemoms spręsti, Tiande produktai jau užsitarnavo veiksmingos kosmetikos reputaciją. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime, kaip šios kompanijos produktai gali prisidėti prie...
  • Kodėl medicininė apranga su kišenėmis - būtinybė?

    Medicininė apranga yra neatsiejama sveikatos priežiūros specialistų kasdienės rutinos dalis. Nors spalvos, dizainas ir audinių kokybė yra svarbūs aspektai, vienas iš pagrindinių medicininės aprangos funkcionalumo elementų yra kišenės. Kodėl medicininė apranga su kišenėmis yra būtinybė ir kaip ji padeda sveikatos priežiūros specialistams atlikti savo darbą efektyviau? 1. Patogumas,...
  • Vaiko laikyseną gali sugadinti net per didelė pagalvė

    Paauglystėje dažnam mūsų mamos daužė per kuprą ir liepdavo išsitiesti. Tačiau daug maloniau buvo pamokas ruošti parietus po savimi kojas, o atsakinėjant prie lentos svorį kilnoti nuo kojos ant kojos. Dabar, kai vis dažniau suskausta nugarą, gailimės – o gal vis tik reikėjo paklausyti mamos? Ar mano vaiko laikysena gera? Gaila, kad žmogus per vėlai supranta: laikysena – tai ne...
  • Taisyklinga laikysena – ar misija įmanoma?

    Labai svarbu laiku pastebėjus laikysenos sutrikimus ar beprasidedantį stuburo iškrypimą, juos teisingai diferencijuoti, kad augant vaikui būtų išvengta rimtesnių problemų. O čia ir galėtų padėti ortopedas traumatologas. Tėvai nemato, kad vaikas „kreivas“ Pastaraisiais metais, deja, vis dažnėja tendencija, kad ne tėvai, o aplinkiniai žmonės pirmiausiai pastebi, jog vaikas sėdi...
  • Sportuoji ir netoleruoji? Laktozės netoleravimo iššūkiai ir sprendimai sportininkams

    Laktozės netoleravimo iššūkiai ir sprendimai sportininkams Laktozės netoleravimas yra vis dažnesnė problema, su kuria susiduria daugelis žmonių, įskaitant ir sportininkus. Laktozės netoleravimas atsiranda, kai organizmas nesugeba tinkamai suvirškinti laktozės, cukraus, kuris randamas piene ir pieno produktuose. Tai gali kelti nemažai iššūkių sportininkams, kurie siekia optimizuoti savo...
  • Gydytojas ortodontas: šių įspėjimų apie vaikų dantis tėvai visiškai nevertina

    Daugelis tėvų yra vis dar yra įsitikinę, kad pieninių dantų priežiūra nėra labai svarbi – juk mažylių dantukai greitai iškrenta. „Šypsenos akademijos“ gydytojas ortodontas prof. dr. Arūnas Vasiliauskas aiškina, kad dėl tokio klaidingo požiūrio vėliau galima susidurti su daugeliu rimtų ortodontinių problemų, pavyzdžiui, kreivais dantimis, netaisyklingu sąkandžiu. „Iš...
  • Ar tradicinės dantų plokštelės pateisina visas viltis?

    Kol dar nebuvo sukurti dantų implantai, praradusius dantis žmones gelbėdavo savo laiku populiarios tradicinės išimamos dantų plokštelės. Suprantama, jų stabilumas – ne nuosavų dantų, o ir žandikaulio kaulo neapsaugo nuo tirpimo. Tačiau kramtyti maistą ir šypsotis galima. Dėl šių svarbių funkcijų ir puikios estetinės dirbtinių dantų išvaizdos bei žemesnės, nei dantų implantų, kainos...
  • Rugpjūčio 22 d. Pasaulinė augalinio pieno diena

    Augalinį pieną gerti sveika, tik reikėtų neprarasti saiko! Nuo 2017-ųjų kasmet, rugpjūčio 22-ąją pasaulyje minima Augalinio pieno diena. Šios šventės iniciatorių tikslas – gyvūninės kilmės produktus pakeisti augaliniais produktais, o esminė idėja – paskatinti žmones, vartojančius karvių pieną, apsvarstyti ir kitas pieno alternatyvas. Augalinį pieną yra pamėgę ne tik vegetarai...
  • Žaizdų gijimas ir mikrobiota

    Bendriniu požiūriu, žaizda yra odos vientisumo pažeidimas. Gijimas - tai natūralus pažeistos odos atkūrimo reiškinys. Šis procesas padeda atkurti epidermį, dermos ir epidermio jungtį, dermą ir kraujagysles. Šis procesas greitas jaunai odai, lėtesnis brandžiai odai. Odos pažeidimų gijimas yra kompleksinis ir koordinuotas procesas, kurio metu atstatomi žaizdos audiniai. Šis procesas...
  • Energijos stokos problematika: kaip suprasti ir spręsti nuovargio priežastis

    Nuovargis yra viena iš labiausiai paplitusių problemų, kuri veikia daugybės žmonių kasdienį gyvenimą. Nors dažnai siejamas su fiziniu išsekimu, nuovargis gali turėti daug platesnių priežasčių, įskaitant psichologinius, medicininius ir gyvenimo būdo veiksnius. Šiame straipsnyje Rawpowders.lt ekspertai aptaria keletą pagrindinių nuovargio priežasčių, padėsiančių atpažinti šią būklę ir rasti...
  • Alkūnės skausmas: medialinis epikondilitas

    Medialinis epikondilitas dar vadinamas „golfo žaidėjo alkūne“. Tai – sausgyslių pažeidimas vidinėje alkūnės dalyje. Skausmas ima kamuoti riešo lenkiamųjų raumenų prisitvirtinimo vietoje, vidinėje alkūnės pusėje, ir gali plisti į dilbį bei riešą. Medialinis epikondilitas yra labai panašus į lateralinį epikondilitą, kuris dar vadinamas „teniso žaidėjo alkūne“....
  • Nechirurginis hemorojaus gydymas proktologo kėdėje

    Vis jaunesni žmonės kreipiasi dėl išangės problemų. Viena dažniausių yra – simptominis hemorojus (kraujavimas, skausmas, diskomfortas, guzeliai išangės srityje). Darbingo amžiaus žmonėms gydantis ilgesnį laiką medikamentais problema kartojasi, dažniausiai gydymas vaistais suteikia trumpalaikį pagerėjimą, o ilgas pooperacinis gyjimas po chirurginių operacijų verčia pacientams rinktis...
  • Vaiko sveikatos pažymos be streso

    Kartą per metus būtina profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą, ją tikrina šeimos gydytojas. Profilaktinė sveikatos patikra reikalinga vaikų raidos stebėsenai ir tinkamam ugdymo proceso vykdymo užtikrinimui. Atlikus patikrinimą, išduodamas elektroninis „Mokinio sveikatos pažymėjimas“. Taip pat, profilaktiniam sveikatos patikrinimui būtina pasitikrinti dantų ir burnos higienos...
  • Mitai apie echoskopiją: tai tyrimas, kuris gelbėja gyvybes

    Echoskopija arba ultragarsinis tyrimas yra vienas iš dažniausiai naudojamų medicininių tyrimų. Nors tai yra saugus ir neskausmingas tyrimas – apie jį vis dar sklando įvairūs mitai. Deja, tikėjimas mitais gali trukdyti pasinaudoti tikrai labai veiksmingu ir efektyviu tyrimu, kuris gali padėti susigrąžinti žmonėms gyvenimo kokybę. Mitas, kad echoskopija yra pavojinga, nes naudojama...
  • Tibetian herbs - kordicepso nauda kosmetikoje

    Jei paklaustumėte manęs apie Tiande, atsakyčiau - man vis labiau patinka TianDe ir tai ką ji gali pasiūlyti. Šios kompanijos asortimente aš vis atrandu naujų produktų - kai kurie iš jų turi tokią sudėtį, apie kurią niekada gyvenime anksčiau negirdėjau. Vienas iš mano mėgstamiausių produktų yra kosmetikos linija "Tibetian Herbs" https://tiandelt.lt/collections/tibetan-herbs,...
  • Rugpjūčio 1 d. Pasaulinė plaučių vėžio diena

    Rugpjūčio 1-oji – Pasaulinė plaučių vėžio diena Susirgti plaučių vėžiu gali bet kuris žmogus, tačiau ar galima šios ligos išvengti? Gydytojai vieningai apibendrina, kad didžiausią įtaką vėžio vystymuisi daro tabako gaminiai, radioaktyvios dujos, asbestas, tam tikri chemikalai, oro tarša ir mitybos trūkumai. Pagrindinis veiksnys, didinantis plaučių vėžio riziką – ilgalaikis...
  • Liepos 28 d. Pasaulinė Hepatito diena

    Liepos 28-oji – Pasaulinė hepatito diena. Šiandien įvairios šalių sveikatos priežiūros įstaigos, tarptautinės sveikatos organizacijos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitų keliamą pavojų. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos statistika, net apie 80 proc. sergančiųjų hepatitu nejaučia jokių simptomų! Manoma, kad Pasaulyje apytikriai vienas iš dvylikos žmonių (apie 500...
  • Liepos 25 d. Pasaulinė skendimo prevencijos diena

    Paskęsti gali bet kas, bet neturėtų niekas! Būkime atsakingi ir pilietiški! Nuo 2021-ųjų liepos 25-ąją pasaulyje minima Skendimo prevencijos diena. Ši diena siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tragiškus skendimo atvejus, žmonių žūtis paskęstant bei galimybę imtis priemonių tokiems skauduliams užkirsti. Rizika nuskęsti ženkliai padidėja tuomet, kai žmogus yra linkęs į savižudybę,...
  • Liepos 24 d. Tarptautinė rūpinimosi savimi diena

    Klinika „Sveikatos garantas” – Jūsų sveikatos garantas! Liepos 24-oji - Tarptautinė rūpinimosi savimi diena. Ši kalendorinė šventė akcentuoja mintį, jog visi turėtume įsipareigoti sveikatą puoselėti ne tik dėl savęs pačių, bet ir dėl artimųjų, bendruomenės, tai darytume aplinkinių gerovei, visuomenės labui, žmonijos ateičiai. Rūpinimąsi savimi patariama pradėti nuo...
  • Liepos 22 d. Pasaulinė smegenų diena

    Mylėkime savo smegenis – jos sukurs mums tobulą ateitį! Šiemet sukanka 10 metų, kai nuo 2014-ųjų kasmet liepos 22-ąją minima Pasaulinė smegenų diena. 2024-aisias šią dieną siekiama atkreipti dėmesį ne tik į smegenų sveikatą, bet ir į išties paveikias bei efektyvias prevencijos priemones. Smegenys – viena sudėtingiausių žmogaus organizmo struktūrų, susidedanti iš 100 milijardų...
  • Tėvai nemato, kad vaikas „kreivas“

    Labai svarbu laiku pastebėjus vaiko laikysenos sutrikimus ar beprasidedantį stuburo iškrypimą, juos teisingai diferencijuoti, kad augant vaikui būtų išvengta rimtesnių problemų. Čia galėtų padėti „Gijos Klinikų“ ortopedas-traumatologas Gintaras KUŠLEIKA. Tėvai nemato, kad vaikas „kreivas“ Pastaraisiais metais, deja, vis dažnėja tendencija, kad ne tėvai, o...
  • Pantone - 2024-ųjų metų spalva medicininėje aprangoje

    Pantone 2024-ųjų metų spalva tapo „Peach Fuzz“ - švelnus ir gaivus persikų atspalvis, kuris jau dabar plačiai naudojamas rūbų pramonėje bei skaitmeninio dizaino srityse. „Pantone spalvų institutas“ kasmet skelbia metų spalvą, siekdamas atkreipti dėmesį į spalvų ir kultūros sąsajas. 2024-ųjų metų spalva tapo „Pantone 13-1023 Peach Fuzz“. Tai švelni, šviesi ir...
  • Medicininė apranga vasarą: patogumas ir nepriekaištingas stilius kiekvieną dieną

    Sezoniškumas ir medicininė apranga Vasarą, kai temperatūra kyla, tiek kasdieniam naudojimui, tiek darbo aprangai keliami specifiniai reikalavimai. Sveikatos priežiūros specialistams svarbu rasti sprendimus, leidžiančius jaustis komfortiškai ir išlaikyti profesionalią išvaizdą. „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun dalinasi įžvalgomis, kaip pasirinkti tinkamą medicininę aprangą...
  • Laktozės netoleravimas: sprendimai kasdieniam pilnaverčiam gyvenimui

    „Nevalgai braškių su grietinėle? Negeri latte kavos? Laikaisi dietos? Sergi?“ Kiekvienas, susidūręs su laktozės netoleravimu, yra girdėjęs tokius ar panašius klausimus. Ar tau kaskart tenka pasiaiškinti, kodėl tu nevartoji pieno ir pieno produktų? Lietuvoje beveik 30% žmonių netoleruoja laktozės. Mūsų visuomenėje, nepaisant to, kad informacijos apie laktozės netoleravimą vis...
  • Dantų implantacija: ką žinoti ir kaip pasiruošti

    Implantacija - daug baimės ir nežinomybės kelianti procedūra. Visgi, skubame nuraminti - tai nėra sudėtinga procedūra. Tik svarbu susipažinti su implantacijos paslauga, jos eiga ir žinoti, ko galima tikėtis po jos. Kaip vyksta dantų implantacijos procedūra? Šia procedūrą galima sulyginti danties traukimui. Tik šalinant dantį - panaudojamas spaudimas, o sriegiant implantą - jaučiama tik...
  • Viena didžiausių dantų problemų - dantų ėduonis

    Dantų ėduonis, dar kitaip vadinamas - dantų kariesas – viena labiausiai paplitusių burnos ertmės ligų visame pasaulyje. Remiantis atliktais tyrimais, net 90% gyventojų yra susidūrę su šia dantų liga. Ėduonis, tai burnos bakterijų sukeltas danties kietųjų audinių pažeidimas, kuris atsiranda skaidant angliavandenius ir jiems išskiriant rūgštis. Dantų ėduonis gydomas plombavimo metu -...
  • Viskas, ką reikia žinoti apie CBD Skandinavijos šalyse

    Pastaraisiais metais Kanabidiolis (CBD) tapo itin populiarus Skandinavijoje. Ši natūrali medžiaga neretai tampa pačių įvairiausių sveikatingumo produktų sudedamąja dalimi – nuo odos priežiūros priemonių iki kapsulių. Daugelis CBD vartotojų praneša, kad naudojant CBD produktus gerėja jų miego kokybė, mažėja skausmai ir patiriamas nerimas. Augant žinioms apie neigiamą ilgalaikio streso...
  • CBD produktų gamyba „Private label” būdu: kas tai?

    CBD produktų populiarumui visame pasaulyje augant itin sparčiai, daugėja ir CBD gamintojų. Deja, tačiau nemaža dalis rinkos tyrimų atliktų Europoje ir JAV rodo, ne visi CBD gamintojai gali pasigirti saugiais ir iš tikrųjų veiksmingais CBD produktais, o tam tikrų produktų etiketėse nurodytų ingredientų neretai apskritai nepavyksta rasti arba faktinis jų kiekis neatitinka to, kuris nurodytas...
  • Kiek laiko CBD aliejus išlieka jūsų organizme?

    Ar kada nors susimąstėte, kaip ilgai CBD aliejus išsilaiko jūsų organizme? Suprasti CBD buvimo trukmę gali būti labai svarbu, ypač kai svarstoma apie tyrimus dėl narkotikų ar medicininę sąveiką. Tokie veiksniai kaip metabolizmas, dozė, vartojimo būdas ir vartojimo dažnumas - visi jie turi įtakos nustatant, kiek laiko CBD išlieka jūsų organizme. Įsigilinę į šiuos kintamuosius, galėsite geriau...