Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Ar jūsų vaikui reikalingas ortodontinis gydymas?

2019 m. gruodžio 30 d.
Ar jūsų vaikui reikalingas ortodontinis gydymas?

Kiekvienas sutiksite, kad sveika šypsena yra mūsų pasitikėjimo savimi atspindys. Tačiau kreivi ar netaisyklingai išdygę dantys bei sąkandžio problemos yra vienos dažniausių priežasčių slopinančių tą pasitikėjimą, ko pasekoje imama gėdytis savo šypsenos ir vengiama plačiai šypsotis. Vis dėl to, pažangių technologijų dėka jau ankstyvame amžiuje galima pastebėti daugelį nukrypimų ir juos ištaisyti pasitelkiant ortodontinį gydymą.

Ortodontinis gydymas. Kas tai?

Ortodontija – tai neteisingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija. Šiuo gydymu siekiama sukurti ne tik estetiškai tvarkingą vaizdą, bet ir funkciškai taisyklingą sąkandį, taip pat atstatyti sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijas.

Rekomenduotina ypač atkreipti dėmesį į 7-14 metų vaikų dantų lankų būklę, kadangi šiuo laikotarpiu dar vyksta žandikaulių ir dantų augimas, tad galima pasiekti itin gerų gydymo rezultatų. Kuo anksčiau diagnozuojamos ortodontinės anomalijos, tuo gydymas būna lengvesnis, efektyvesnis ir išvengiama sudėtingo gydymo ateityje.

Požymiai, rodantys ortodontinio gydymo reikalingumą

Ortodontinis gydymas taikomas tuomet, kai ankstyvame amžiuje pastebimos sąkandžio problemos ir vaikų žalingi įpročiai. Priežasčių dėl netaisyklingo sąkandžio ar dantų padėties gali būti įvairių, tačiau atskirti požymius, rodančius ortodontinio gydymo reikalingumą nėra sunku, tai:

 • Kreivi, ar netaisyklingai išdygę dantys;
 • dantų susigrūdimas;
 • veido asimetrija;
 • tarpas tarp žandikaulių sukandimo metu;
 • piršto čiulpimas;
 • kvėpavimas per burną;
 • apsunkintas kramtymas;
 • per anksti netekti pieniniai dantys.

Pastebėję bent vieną iš šių požymių, rekomenduojama kreiptis į gydytoją ortodontą ir tikėtina, kad kuo anksčiau tai padarysite, tuo greičiau ir lengviau bus išspręsta problema bei užkirstas kelias problemos ūmėjimui.

Ortodontiniai aparatai ir sistemos

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas išimamais ortodontiniais aparatais (pvz.: plokštelėmis, funkciniais aparatais) arba fiksuotais (breketų sistemos).

Ortodontinės plokštelės – tai nuimami ortodontiniai aparatai, turintys plastmasinį pagrindą, prie kurio tvirtinami įvairūs metaliniai elementai: spyruoklės, sraigtai, apkabėlės. Ortodontinės plokštelės – gana efektyvus ir nebrangus gydymo metodas, tačiau tinkantis ne visų anomalijų atvejais. Pagrindinis plokštelių trūkumas – didesnis diskomfortas (nepatogu, sutrinka kalba).

Gydymas breketų sistema pradedamas išdygus nuolatiniams dantims arba dantų kaitos laikotarpio pabaigoje. Breketų sistemą sudaro ant dantų paviršių fiksuojami breketai (kabės), ir prie jų tvirtinami ortodontiniai lankai. Jos pagalba tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Kartu gali būti naudojamos elastinės gumos, fiksuoti funkciniai aparatai, gomuriniai ir liežuviniai lankai, miniimplantai. Breketai, pagal medžiagas naudojamas gaminimui, skirstomi į tam tikras rūšis:

 • Metaliniai breketai – pati populiariausia breketų rūšis. Gydymas jais yra greitesnis, pigesnis, tačiau mažiau estetiškas.
 • Keramikiniai breketaiestetiškesni, mažiau pastebimi ant dantų, bet brangesnis ir gydymas keliais mėnesiai yra ilgesnis. Nulūžusį ar įskilusį breketą reikėtų pakeisti nauju.
 • Safyriniai breketai – tai pati estetiškiausia breketų rūšis. Šie breketai atspindi natūralią dantų spalvą, todėl praktiškai nepastebimi ant dantų. Kitos jų savybės, privalumai ir trūkumai panašūs į keramikinius breketus.
 • Beligatūriniai breketai – ypatingi tuo, kad lankas juose tvirtinamas specialaus užrakto pagalba, mažiau prispaudžiamas prie breketo, sumažėja trintis. Dėl šios priežasties gydymas vyksta greičiau, vizitai pas gydytoją retesni. Tačiau tokie breketai brangesni ir ne visais atvejais tinkami.

Ortodontinių breketų pasirinkimas yra pakankamai platus, o aspektai pagal kuriuos rinksitės šią gydymo priemonę gali būti labai individualūs. Vieniems svarbiausia patogumas, kitiems aktualiausia laikas skirtas gydymui, dar kiti renkasi pagal kainą, o dar kitiems svarbiausia estetinis vaizdas. Kad ir pagal kokį kriterijų renkatės ortodontinius breketus, svarbiausia, vis tik yra jų kokybė ir tinkamas parinkimas atsižvelgiant į individualią paciento situaciją burnoje.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė yra 1,5 – 2,5 metų. Visas gydymo laikotarpis priklauso nuo tam tikrų faktorių: klinikinio atvejo sudėtingumo, esamos patologijos, pasirinktos ortodontinio aparato sistemos, amžiaus, kuomet buvo pradėtas gydymas, gydymo apimties, ir paciento pareigingumo. Gydymas gali užtrukti ilgiau, jei pacientas neatvyksta pakartotinei apžiūrai, bei nesilaiko gydytojo nurodymų.

Ortodontinis gydymas apima dvi fazes: aktyvią ir pasyvią – retenciją. Aktyvios gydymo fazės metu tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Pacientas pas gydytoją turi lankytis vidutiniškai kas 4-8 savaites. Tuo tarpu koreguojant sąkandį, modifikuojant žandikaulių augimą, gydymas atliekamas etapais. Tokiu atveju gali prireikti kelių rūšių aparatų, o gydymas trunka ilgiau.

Ortodontinio gydymo pasiektų rezultatų išlaikymo užtikrinimui po gydymo naudojami reteineriai (fiksuojami ar nešiojami išimami aparatai). Retencijos trukmė priklauso nuo ortodontinės anomalijos sudėtingumo, o kartais trunka visą gyvenimą.

Ortodontinių aparatų ir sistemų priežiūra

Gydant sąkandžio, ar dantų padėties anomalijas, labai svarbi individuali burnos higiena. Dantis būtina kruopščiai valyti minkštu šepetėliu ir pasta bei naudoti skalavimo skystį. Pačius breketus ir aplink juos reikia valyti tarpdančių, ar vieno danties specialiais šepetėliais. Taip pat dantis ir breketus patartina išvalyti po kiekvieno valgymo, ar užkandžiavimo. Tuo tarpu ortodontines plokšteles galima valyti ir kietesniu šepetėliu, bei dantų pasta. Kelis kartus per savaitę reikėtų jas mirkyti specialiuose dezinfekciniuose tirpaluose. Rekomenduojamos profilaktinės priemonės: dantų pasta su fluoru, burnos skalavimo skystis, fluoro tabletės bei tikslių gydytojo rekomendacijų laikymasis.

Atkreipiame dėmesį, kad ortodontinis gydymas reikalauja ne tik laiko, bet ir atidžios priežiūros bei tikslaus vizitų grafiko laikymosi. Taigi esant ortodontinio gydymo poreikiui, svarbu jį pastebėti kuo anksčiau ir kreiptis į tinkamą kliniką, kur jau pirmo vizito metu ištiriama problematika ir parenkamas jums patogiausias ir palankiausias gydymo sprendimas. „Šypsenos akademija“ klinikoje dirbantys gydytojai ortodontai visada pacientams suformuoja net kelis gydymo planus ir aptarus juos su pacientais priimamas palankiausias sprendimas atsižvelgiant į paciento poreikius ir galimybes. Tad jei jūsų vaikas turi problemų, reikalaujančių ortodontinio gydymo, registruokitės ir padovanokite vaikui gražią šypseną, bei sugrąžinkite pasitikėjimą savimi. Juk gražiausia puošmena – linksmo vaiko šypsena.

Nauji straipsniai

 • ‘‘Dr. Taiga''- nauja ekologiškų produktų linija

  ‘‘Dr. Taiga''- nauja ekologiškų produktų linija, sukurta iš augalų, natūraliai augančių laukiniuose Altajaus krašto regionuose. Ką Jūs žinote apie Taigą?...Juk tai snaudžiantys Sibiro miškai, išsidriekę šimtus, o kai kur ir tūkstančius kilometrų. Taigoje neįtikėtinai rūsčios sąlygos: čia temperatūros svyravimai gali siekti vos ne 100 laipsnių! Tiktai patys stipriausi ir...
 • Išsaugokime vaikų dantis sveikus

  Seniai seniai buvo laikai, kai ėduonis vaikų nekamavo. Ir tai ne mitas, ne pasaka, o paprastai paaiškinama istorinė tikrovė: teigiama, kad anuomet su dantų ėduonimi nesusidurta dėl to, kad maisto racionas nebuvo tiek cukraus, kiek dabar. Tai nereiškia, kad turime išrasti laiko mašiną ir grįžti į „becukrius laikus“ ar vengti kiekvieno saldaus kąsnio. Tačiau nuo pat mažens ugdomi...
 • Plaukų šalinimas lazeriu – šių laikų stebuklas?

  Dauguma žmonių susiduria su nepageidaujamų plaukelių keliamais nepatogumais. Vieniems tai tiesiog estetinė problema, kuomet kitus vargina iš to kylančios papildomos odos problemos – įauginėjantys plaukai, bėrimai, infekcijos, sudirgimai. Šias bėdas galima bandyti spręsti įvairiais būdais, tačiau bene efektyviausias pasirinkimas – lazerinė depiliacija. Pastaruoju metu vis...
 • Mitai ir faktai apie gripą

  Mitas: Vakcinos gali būti pavojingos ir turėti neigiamą poveikį sveikatai. Faktas: beveik visi asmenys, pasiskiepiję nuo gripo, nepatiria rimtų problemų. Kai kuriems injekcijos vietoje gali skaudėti ranką. Skiepijami gripo vakcina gali patirti karščiavimą, raumenų skausmą ir diskomforto ar silpnumo jausmus. Šis šalutinis poveikis paprastai trunka 1–2 dienas po vakcinacijos ir yra daug...
 • Atstatyti dubens dugno raumenis - tiesiog būtina

  Ar žinote, kaip yra aktualu atstatyti dubens dugno raumenis(DDR)? Ir kodėl reikia DDR aktyvinti? Pirmiausia, reiktų pripažinti, jog žmogaus raumenys tarpusavyje yra labai susiję – tiesiog priklausomi vieni nuo kitų. Todėl yra svarbu stiprinti visas raumenų grupes. Dėl esančių raumenų kūnas gali judėti, justi stabilumą. Dubens dugno raumenys ypač susiję su stuburo, pilvo, diafragmos...
 • Kognityvinių įgūdžių testas – lengvesniam mokymuisi

  Amerikiečių mokslininko Keno Gibsono sukurtas testas, padedantis nustatyti protinius gebėjimus, intelektines savybes, pagrindinių mokymuisi svarbių įgūdžių būklę, yra naudingas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Atliekant testą išmatuojama darbinė bei ilgalaikė atmintis, girdimosios bei regimosios informacijos apdorojimas, skaitymo gebėjimai, loginis mąstymas ir samprotavimas. Žinant šią...
 • Puikus pasiūlymas, norintiems atsikratyti nepageidaujamų plaukelių

  Puikus pasiūlymas, norintiems atsikratyti nepageidaujamų plaukelių! Naujausias lazeris Lietuvoje Excel V užtikrina ilgalaikius rezultatus. Po procedūrų ne tik nyksta nepagedaujamas plaukuotumas, bet ir pagerėja odos būklė. Itin tikslus lazerio spindulys sunaikina plauko folikulą, todėl plaukeliai nebeatauga arba atauga daug silpnesni ir plonesni. „Excel V” – tai vienas...
 • Sukurtas patogus informavimo įrankis – virtualus koronaviruso žemėlapis

  Nuo šiol susipažinti su koronaviruso infekcijos (COVID-19) statistika bus dar patogiau – sukurtas virtualus žemėlapis, kuriame pagal įvairius rodiklius analizuojama koronaviruso infekcijos situacija Lietuvos mastu pagal skirtingas savivaldybes, sergančiųjų lytį ir amžiaus grupes, pateikiami bendrieji ir kiekvienos paros pokyčiai. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu sukurtas...
 • Maistinių ir nemaistinių produktų netoleravimo testas

  Išsami analizė Netoleravimo testas tiria iki 800 trigerių: maistinių ir nemaistinių produktų, tokius kaip naminiai gyvūnėliai ir žiedadulkės. Testavimas apima maistinių medžiagų trūkumo, metalų toksiškumo, žarnyno biomos ir hormonų pusiausvyros analizę. Patirtis ir akreditacija Laboratorija atliko daugiau nei 400 000 tyrimų visame pasaulyje ir turi daugiau nei 10 metų patirtį, padėti...
 • Ar gali apsauginės veido kaukės pakenkti mūsų odai?

  Apsauginių veido kaukių nešiojimas mus apsaugo nuo bakterijų, jas dėvint jaučiamės saugesni ir apsaugome kitus. Tačiau kasdieninis jų dėvėjimas neapsaugo mūsų veido odos, net atvirkščiai gali ją dirginti ir sukelti tam tikrų problemų. SUGIHARA kosmetologė Beatričė karantino metu iš klientų sulaukia nemažai nusiskundimų, jog oda pajautrėjo, išsausėjo, šerpetoja, ypač tose veido vietose,...
 • Vaistų galiojimo laikas - ar jis ką nors reiškia?

  Dažniausiai pasitaikantis klausimas yra, ar medicininiai preparatai turi galiojimo pabaigą? Su skaudančia galvą, jūs pasiekiate vaistų spintelę ir norite išgerti vaistų nuo galvos ir pamatote kad ant vaisto buteliuko užrašyta galiojimo data yra daugiau nei metai pasenusi. Išgeriate vaistus ar ne? Jei nuspręsite išgerti vaistus, ar tai bus lemtinga klaida, ar tiesiog toliau kentėsite galvos...
 • Spirulina - naujausia pasisavinimo technologija

  Lietuva, nepaisant to, kad yra sąlyginai maža šalis, sugeba nustebinti pasaulį daugelyje sričių. Kartais mes patys net nežinome, kokius stebuklus mūsų šalies mokslininkai daro savo srityse. Šį kartą – apie dar vieną tokį stebuklą biochemijoje. Lietuvos mokslininkai pasiekė proveržį „atrakinant“ mūsų organizmams vitaminų ir naudingųjų medžiagų klodus, gaunamus iš...
 • Ligonių kasos ramina: dantų protezavimo paslaugos niekur nedings

  ​Laipsniškai švelnindama porą mėnesių galiojančio karantino sąlygas Vyriausybė nuo ateinančio pirmadienio, gegužės 18 dienos, leido atnaujinti odontologinių paslaugų teikimą. Ligonių kasos ragina visus pacientus, sulaukusius eilės protezuotis dantis iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), elgtis atsakingai ir nepulti iš karto dėl to kreiptis į medikus. Atkreipiame dėmesį –...
 • Tarnaujančios žmogui slaugos priemonės

  Prisimenate rašiau apie inovacijas slaugoje? Labai norėtųsi, kad tokių iniciatyvų atsirastų kuo daugiau Lietuvoje, juk esame iš tiesų labai atkaklūs ir kūrybingi. Pamačiusi vienos lietuviškos įmonės parduodamas slaugos priemones, negalėjau atsistebėti jų paprastumu, funkcionalumu bei racionaliu kainos ir kokybės santykiu. Bet iš pradžių norėčiau papasakoti ne apie produktus, o apie žmones,...
 • Dantų kanalų gydymas: kodėl ir kada jis reikalingas?

  Endodontinis gydymas, kuris geriau visuomenėje žinomas kaip dantų kanalų gydymo procedūra, yra efektyvus būdas išspręsti dėl įvairių priežasčių atsirandantį pulpitą (danties pulpos uždegimą). Viena iš šios būsenos ypatybių – staiga atsiradęs ūminis skausmas. Šią dantų ligą, kaip ir daugelį kitų, geriausiai padės nustatyti specialistas odontologas. Siekiant išspręsti danties uždegiminį...