Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Ar jūsų vaikui reikalingas ortodontinis gydymas?

2019 m. gruodžio 30 d.
Ar jūsų vaikui reikalingas ortodontinis gydymas?

Kiekvienas sutiksite, kad sveika šypsena yra mūsų pasitikėjimo savimi atspindys. Tačiau kreivi ar netaisyklingai išdygę dantys bei sąkandžio problemos yra vienos dažniausių priežasčių slopinančių tą pasitikėjimą, ko pasekoje imama gėdytis savo šypsenos ir vengiama plačiai šypsotis. Vis dėl to, pažangių technologijų dėka jau ankstyvame amžiuje galima pastebėti daugelį nukrypimų ir juos ištaisyti pasitelkiant ortodontinį gydymą.

Ortodontinis gydymas. Kas tai?

Ortodontija – tai neteisingos dantų padėties ir sąkandžio korekcija. Šiuo gydymu siekiama sukurti ne tik estetiškai tvarkingą vaizdą, bet ir funkciškai taisyklingą sąkandį, taip pat atstatyti sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijas.

Rekomenduotina ypač atkreipti dėmesį į 7-14 metų vaikų dantų lankų būklę, kadangi šiuo laikotarpiu dar vyksta žandikaulių ir dantų augimas, tad galima pasiekti itin gerų gydymo rezultatų. Kuo anksčiau diagnozuojamos ortodontinės anomalijos, tuo gydymas būna lengvesnis, efektyvesnis ir išvengiama sudėtingo gydymo ateityje.

Požymiai, rodantys ortodontinio gydymo reikalingumą

Ortodontinis gydymas taikomas tuomet, kai ankstyvame amžiuje pastebimos sąkandžio problemos ir vaikų žalingi įpročiai. Priežasčių dėl netaisyklingo sąkandžio ar dantų padėties gali būti įvairių, tačiau atskirti požymius, rodančius ortodontinio gydymo reikalingumą nėra sunku, tai:

 • Kreivi, ar netaisyklingai išdygę dantys;
 • dantų susigrūdimas;
 • veido asimetrija;
 • tarpas tarp žandikaulių sukandimo metu;
 • piršto čiulpimas;
 • kvėpavimas per burną;
 • apsunkintas kramtymas;
 • per anksti netekti pieniniai dantys.

Pastebėję bent vieną iš šių požymių, rekomenduojama kreiptis į gydytoją ortodontą ir tikėtina, kad kuo anksčiau tai padarysite, tuo greičiau ir lengviau bus išspręsta problema bei užkirstas kelias problemos ūmėjimui.

Ortodontiniai aparatai ir sistemos

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas išimamais ortodontiniais aparatais (pvz.: plokštelėmis, funkciniais aparatais) arba fiksuotais (breketų sistemos).

Ortodontinės plokštelės – tai nuimami ortodontiniai aparatai, turintys plastmasinį pagrindą, prie kurio tvirtinami įvairūs metaliniai elementai: spyruoklės, sraigtai, apkabėlės. Ortodontinės plokštelės – gana efektyvus ir nebrangus gydymo metodas, tačiau tinkantis ne visų anomalijų atvejais. Pagrindinis plokštelių trūkumas – didesnis diskomfortas (nepatogu, sutrinka kalba).

Gydymas breketų sistema pradedamas išdygus nuolatiniams dantims arba dantų kaitos laikotarpio pabaigoje. Breketų sistemą sudaro ant dantų paviršių fiksuojami breketai (kabės), ir prie jų tvirtinami ortodontiniai lankai. Jos pagalba tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Kartu gali būti naudojamos elastinės gumos, fiksuoti funkciniai aparatai, gomuriniai ir liežuviniai lankai, miniimplantai. Breketai, pagal medžiagas naudojamas gaminimui, skirstomi į tam tikras rūšis:

 • Metaliniai breketai – pati populiariausia breketų rūšis. Gydymas jais yra greitesnis, pigesnis, tačiau mažiau estetiškas.
 • Keramikiniai breketaiestetiškesni, mažiau pastebimi ant dantų, bet brangesnis ir gydymas keliais mėnesiai yra ilgesnis. Nulūžusį ar įskilusį breketą reikėtų pakeisti nauju.
 • Safyriniai breketai – tai pati estetiškiausia breketų rūšis. Šie breketai atspindi natūralią dantų spalvą, todėl praktiškai nepastebimi ant dantų. Kitos jų savybės, privalumai ir trūkumai panašūs į keramikinius breketus.
 • Beligatūriniai breketai – ypatingi tuo, kad lankas juose tvirtinamas specialaus užrakto pagalba, mažiau prispaudžiamas prie breketo, sumažėja trintis. Dėl šios priežasties gydymas vyksta greičiau, vizitai pas gydytoją retesni. Tačiau tokie breketai brangesni ir ne visais atvejais tinkami.

Ortodontinių breketų pasirinkimas yra pakankamai platus, o aspektai pagal kuriuos rinksitės šią gydymo priemonę gali būti labai individualūs. Vieniems svarbiausia patogumas, kitiems aktualiausia laikas skirtas gydymui, dar kiti renkasi pagal kainą, o dar kitiems svarbiausia estetinis vaizdas. Kad ir pagal kokį kriterijų renkatės ortodontinius breketus, svarbiausia, vis tik yra jų kokybė ir tinkamas parinkimas atsižvelgiant į individualią paciento situaciją burnoje.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Vidutinė ortodontinio gydymo trukmė yra 1,5 – 2,5 metų. Visas gydymo laikotarpis priklauso nuo tam tikrų faktorių: klinikinio atvejo sudėtingumo, esamos patologijos, pasirinktos ortodontinio aparato sistemos, amžiaus, kuomet buvo pradėtas gydymas, gydymo apimties, ir paciento pareigingumo. Gydymas gali užtrukti ilgiau, jei pacientas neatvyksta pakartotinei apžiūrai, bei nesilaiko gydytojo nurodymų.

Ortodontinis gydymas apima dvi fazes: aktyvią ir pasyvią – retenciją. Aktyvios gydymo fazės metu tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Pacientas pas gydytoją turi lankytis vidutiniškai kas 4-8 savaites. Tuo tarpu koreguojant sąkandį, modifikuojant žandikaulių augimą, gydymas atliekamas etapais. Tokiu atveju gali prireikti kelių rūšių aparatų, o gydymas trunka ilgiau.

Ortodontinio gydymo pasiektų rezultatų išlaikymo užtikrinimui po gydymo naudojami reteineriai (fiksuojami ar nešiojami išimami aparatai). Retencijos trukmė priklauso nuo ortodontinės anomalijos sudėtingumo, o kartais trunka visą gyvenimą.

Ortodontinių aparatų ir sistemų priežiūra

Gydant sąkandžio, ar dantų padėties anomalijas, labai svarbi individuali burnos higiena. Dantis būtina kruopščiai valyti minkštu šepetėliu ir pasta bei naudoti skalavimo skystį. Pačius breketus ir aplink juos reikia valyti tarpdančių, ar vieno danties specialiais šepetėliais. Taip pat dantis ir breketus patartina išvalyti po kiekvieno valgymo, ar užkandžiavimo. Tuo tarpu ortodontines plokšteles galima valyti ir kietesniu šepetėliu, bei dantų pasta. Kelis kartus per savaitę reikėtų jas mirkyti specialiuose dezinfekciniuose tirpaluose. Rekomenduojamos profilaktinės priemonės: dantų pasta su fluoru, burnos skalavimo skystis, fluoro tabletės bei tikslių gydytojo rekomendacijų laikymasis.

Atkreipiame dėmesį, kad ortodontinis gydymas reikalauja ne tik laiko, bet ir atidžios priežiūros bei tikslaus vizitų grafiko laikymosi. Taigi esant ortodontinio gydymo poreikiui, svarbu jį pastebėti kuo anksčiau ir kreiptis į tinkamą kliniką, kur jau pirmo vizito metu ištiriama problematika ir parenkamas jums patogiausias ir palankiausias gydymo sprendimas. „Šypsenos akademija“ klinikoje dirbantys gydytojai ortodontai visada pacientams suformuoja net kelis gydymo planus ir aptarus juos su pacientais priimamas palankiausias sprendimas atsižvelgiant į paciento poreikius ir galimybes. Tad jei jūsų vaikas turi problemų, reikalaujančių ortodontinio gydymo, registruokitės ir padovanokite vaikui gražią šypseną, bei sugrąžinkite pasitikėjimą savimi. Juk gražiausia puošmena – linksmo vaiko šypsena.

Nauji straipsniai

 • Kai žydi blindės, karklai, gluosniai. Visi jie - tarsi vaistinė...

  Gluosnis ir visa plati jo giminė pavasarį traukia mūsų dėmesį tarsi saulė švytinčiais gelsvais žiedynais, daugelio kačiukais vadinamais. Kada gi daugiau, jeigu ne balandžio mėnesį galima pastebėti, kiek daug gluosnių, blindžių, žilvičių mus supa? Visi jie – tarsi vaistinė… Gausi gentis Gluosnis (lot. Salix) – gluosninių (Salicaceae) šeimos augalų gentis. Lietuviškai...
 • Samarietiškas operatyvusis skambutis - SOS "PADĖK"

  Sveiki, Nuo gruodžio pirmos Lietuvos Samariečių bendrijos Kauno skyrius pradėjo naują lėšų rinkimo akciją Samarietiško operatyvaus skambučio sistemos įdiegimu. Ši paslauga Lietuvoje yra visiškai nauja, bet labai reikalinga. SOS „PADĖK“ LSB Kauno skyriaus skubios pagalbos iškvietimo sistema SOS „PADĖK“, kurios pagalba Jūs/Jūsų artimieji jausitės saugūs...
 • LPG liekninamasis masažas - mokslo ir grožio sąjunga

  Pradėjus kalbėti apie lieknėjimą moterys dėl nesuprantamų priežasčių yra pasiruošusios tikėti visais nebūtais dalykais, kuriuos randa internete, žurnaluose, bei patarimais, atrastais socialiniuose tinkluose. Žmonės taip jau sukurti – jie labiau linkę tikėti tuo, ką pasakė rašantis apie grožį „blogeris“ arba ekrano žvaigždė, nei tuo, kas yra įrodyta moksliniais...
 • Naujas ginekologinių problemų gydymas: INDIBA® Deep Care radijo dažnio terapija

  Nelikite su savo problemomis viena – neretai moterys, kurias užklupo intymios bėdos, delsia kreiptis pagalbos, nors tokios dažnai pasitaikančios problemos, kaip šlapimo nelaikymas, makšties sausumas, makšties išplatėjimas – išsprendžiamos. Ąžuolyno klinikoje ir SPA tam tikroms ginekologinėms problemoms gali būti taikomas ne tik lazerinis ar injekcinis metodas, bet ir naujas,...
 • Kaip kovoti su nemiga?

  Žmogus vidutiniškai trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodamas. Tačiau 40 mln. amerikiečių kasmet susiduria su nemiga, o ligų kontrolės ir prevencijos centrai mano, kad tai yra rimta visuomenės sveikatos problema. Amerikiečių atliktame tyrime 2 iš penkių žmonių, kurie miegojo mažiau nei 7 valandas per parą, teigė, kad netyčia užmigo dienos metu, o beveik 5 procentai pranešė, kad užsnūdo...
 • Frakcinis odos atjauninimas naujos kartos Clear+Brilliant lazeriu

  Procedūrų, padedančių atjauninti veido odą, pasirinkimas vis didėja ir vystantis technologijoms jos darosi vis modernesnės bei efektyvesnės. Vienas naujausių ir pažangiausių būdų šiuo metu yra frakcinis odos atjauninimas Clear+Brilliant lazeriu. Tai naujos kartos lazeris, pasižymintis saugiu veikimu bei švelniu poveikiu. Juo atliekama procedūra puiki alternatyva plastinėms operacijoms –...
 • Periodontologinės ligos

  Periodontas – tai audinių kompleksas, supantis dantį. Jis susideda iš dantenų, žandikaulio alveolinio kaulo ir danties raiščio. Periodonto ligos – tai uždegiminės, greitai progresuojančios dantenų ir danties aplinkinių audinių (kaulo) ligos. Šios ligos dažniausiai atsiranda dėl didelio kiekio apnašų, akmenų, būna ir esant nėštumui, sergant diabetu, epilepsija ar gaunant...
 • Dantų implantavimas – neskausmingas dantų atkūrimo būdas

  Dantų implantavimas suteikia galimybę ne tik džiaugtis puikia šypsena ir gyventi pilnavertį gyvenimą, bet ir užkirsti kelią sveikiems dantims daromai žalai. Žmogaus dantys yra svarbi kūno dalis, padedanti apdoroti maistą prieš jam patenkant į žarnyną. Anot odontologų, praradus vieną ar kelis dantis, ne tik sutrinka kramtymo fukcija, bet ir pablogėja pacientų psichologinė būklė. Dėl įvairių...
 • HIFU procedūra – inovatyvi, nechirurginė odos patempimo procedūra ultragarsu

  Su amžiumi kolageno sintezė lėtėja, jo skaidulos tampa ne tokios elastingos, pradeda irti. Taip atsiranda odos raukšlės, klostės, sumažėja odos elastingumas. Kovai su senėjimu Ąžuolyno klinika ir SPA siūlo inovatyvų ir ypač veiksmingą metodą – HIFU nechirurginį odos patempimą ultragarsu. HIFU yra naujo tipo nechirurginė, neinvazinė procedūra, kuri atliekama naudojant didelio intensyvumo...
 • Šlapimo pūslės uždegimas - cistitas

  Per šalčius paūmėja ligos, kurios vargina ir vyrus ir moteris. Dažniausiai nesusimąstome, kad normalus šlapinimasis yra vienas iš gyvenimo malonumų Gal galite patarti, kaip numalšinti norą dažnai šlapintis?Tai labai dažnai gydytojui – urologui užduodamas klausimas, į kurį atsakyti ne visada yra lengva.Šaltuoju metų laiku, kai padažnėja šlapimo takų infekcija, paūmėja šlapimo pūslės...
 • ,,Profacial ADS“ veido valymas ir drėkinimas – nepriekaištingai odos išvaizdai

  ,,Profacial ADS“ yra 4in1 procedūra, kurios metu atliekamas veido valymas, giluminis odos drėkinimas, atjauninimas ir sprendžiamos odos problemos. Ši procedūra visapusiškai pasirūpina oda, kad ši būtų švari, švytinti, skaisti, gaivi ir sveika. ,,Profacial ADS“, kuri atliekama Ąžuolyno klinikoje ir SPA, yra viena veiksmingiausių ir moderniausių veido valymo, drėkinimo ir jauninimo...
 • Individuali ir profesionali burnos higiena

  Burnos higienistė Ieva Vaškylaitė pasakoja apie profesionalią ir individualią burnos higienas bei jų svarbą Profesionali burnos higiena - tai procedūra, kurios metu burnos higienistas šalina mineralizuotą ir nemineralizuotą apnašą, poliruoja danties ir plombų paviršius, atlieka gydomųjų preparatų aplikacijas bei moko pacientus individualios burnos higienos.Tai priemonių kompleksas, kuris...
 • Gėdytis nebereikia – jau galima išspręsti ir intymiausias sveikatos problemas

  Daugeliui žmonių vis dar gėda garsiai pripažinti juos kamuojančias problemas. Net ir ginekologo kabinete, kur, regis, aptariamos visos intymiausios problemos, vengiama kalbėti apie šlapimo nelaikymą ar apie tai, jog po gimdymo labai suprastėjo seksualinio gyvenimo kokybė. Šių temų vengė ir patys gydytojai, nes nežinojo, kaip pacientams padėti. Tačiau išeitis atsirado, nes Lietuvą pasiekė...
 • Biorevitalizacijos procedūros nauda ir efektyvumas siekiant odos atjauninimo

  Šiandien yra daug galimybių veido odos atjauninimo ir patempimo procedūroms atlikti. Pacientams labai svarbūs klausimai, koks bus odos pažeidimas ar nebus jo, koks gylis, kokie audinių sluoksniai yra veikiami procedūros metu, kiek procedūra yra invazinė, koks poprocedūrinis gijimas. Biorevitalizacija – mažai invazyvi ir itin efektyvi procedūra, suteikianti ilgalaikį rezultatą, kurį...
 • Ateities medicina jau „Gijos Klinikose“

  Prasidėjęs slidinėjimo sezonas ne visada atneša tik teigiamo adrenalino antplūdį ir džiaugsmą – statistika rodo, jog kas 25-tas slidinėti išvykęs žmogus patiria traumą. Kaip vienas sudėtingiausių, ortopedai-traumatologai išskiria kelio sąnario kryžminių raiščių traumas, kurių gydymas yra ypač sudėtingas, specifinis ir ilgai trunkantis. Todėl būtent tokių traumų gydymui turi būti...