5 maisto produktai, už kuriuos organizmas jums padėkos
2024 m. rugpjūčio 29 d.
Natūralu, jog kiekvienas žmogus savo mitybos racioną tikrai norėtų praturtinti ne tik skaniais, bet ir organizmui naudingais, kitaip tariant sveikais maisto produktais. Sveiku maistu įprastai vadinami tie maisto produktai, kurie turi didelę maistinę vertę ir leidžia mums išlikti sveikiems, žvaliems bei energingiems.
Visgi, tikrai ne visi vartotojai yra mitybos ekspertai, todėl atskirti organizmui naudingus maisto produktus nuo bevertės produkcijos daugeliui žmonių yra pakankamai sudėtinga. Šiame straipsnyje pateiksime 5 maisto produktus, kurie Jūsų organizmui tikrai suteiks didelę naudą.
Avokadas - galybę teigiamų savybių turintis vaisius
Avokadą į savo mitybos racioną žmonės įprastai įtraukia dėl puikaus skonio. Visgi, tobulu skoniu šio vaisiaus privalumų sąrašas tikrai neapsiriboja. Visų pirma, avokadai yra labai maistingi, tačiau jų sudėtyje beveik nėra angliavandenių. Todėl neretai šis vaisius įtraukiamas ir į svorio metimui subalansuotus mitybos planus.
Avokaduose gausu vitaminų ir gerųjų riebalų, kurie yra naudingi žmogaus organizmui, o ypač širdžiai. Be to, reguliariai valgant avokadą, savo organizmą galima papildyti ir tikrai solidžiomis kalio atsargomis. Mažai kas žino, tačiau avokaduose kalio yra daugiau nei bananuose.
Sardinės - neišsenkantis baltymų ir omega 3 šaltinis
Nors ir visiškai mažos, sardinės žmogaus organizmui suteikia tiesiog neįkainojamą vertę. Sardinėse gausų įvairiausių maistinių medžiagų, omega 3 rūgščių, mineralų ir vitaminų. Be to, sardinės turi labai daug baltymų. Jos užtikrina ilgalaikį sotumo jausmą ir padeda palaikyti optimalų kūno svorį.
Įvairiausi tyrimai patvirtina faktą, kad reguliarus sardinių vartojimas gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimo riziką. Dėl didelio omega 3 rūgščių kiekio, sardinės yra laikomos ir efektyvia prevencine priemone prieš Alzheimerio ligą bei demenciją. Taip pat šios žuvelės puoselėja odos grožį ir padeda sustabdyti senėjimo požymius.
Kiaušinis - elementarus, tačiau didelę maistinę vertę turintis maisto produktas
Kiaušiniuose yra labai daug maistinių medžiagų, baltymų ir net 13 skirtingų vitaminų rūšių. Kiaušinius ypatingai rekomenduojama įtraukti į sparčiai augančių vaikų bei sportininkų mitybą. Žmogaus organizmui ypač naudingas yra kiaušinio baltymas, nes jame galima rasti bene visas svarbiausias aminorūgštis.
Visgi, nereikėtų nuvertinti ir kiaušinio trynio. Kiaušinio trynys - kalcio, geležies, riebalų, jodo, magnio, cinko ir aibės kitų naudingų medžiagų šaltinis. Reguliarus kiaušinių vartojimas gali sumažinti vėžinių susirgimų tikimybę. Taip pat kiaušiniai yra naudingi mūsų akims, plaukams, atminčiai bei kepenims.
Lęšiai - efektyvi apsauga nuo lėtinių ligų
Lęšiai - visiškai nepelnytai nuvertinamos kruopos, kurios žmogaus organizmui suteikia žymiai didesnę naudą nei ryžiai, grikiai, manai ar kitos kruopų rūšys. Tyrimai rodo, kad reguliarus lęšių valgymas mažina diabeto, širdies ligų, vėžio bei kitų lėtinių susirgimų tikimybę.
Taip pat įrodyta, kad lęšių kruopos padeda sumažinti nutukimo riziką. Be to, lęšiai pasižymi antioksidaciniu, antibakteriniu, antivirusiniu ir priešuždegiminiu poveikiu, tad į savo valgiaraštį šias kruopas įtraukti tikrai verta.
Svogūnas - patikimas vaistas nuo įvairių ligų
Nuo senų laikų įvairiausiuose maisto patiekaluose dominuojantis svogūnas pasižymi ne tik puikiu skoniu bei kvapu, bet ir gydomosiomis savybėmis. Visų pirma, svogūnas neleidžia užsikimšti širdies arterijoms ir efektyviai mažina kraujo spaudimą. Jo sudėtyje yra polifenolio flavonoido kvercetino. Ši medžiaga padeda sumažinti infarkto ir širdies ligų atsiradimo riziką.
Nors svogūnų skonis yra pakankamai specifinis, tačiau jis gali pasitarnauti ir geresnės burnos ertmės būklės labui. Žali svogūnai negailestingai pražudo burnoje esančias bakterijas ir stiprina dantis. Na ir žinoma - svogūnai organizmą apdovanoja neįtikėtinai didelėmis Vitamino C atsargomis. Todėl valgant šią daržovę galima efektyviai stiprinti savo imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo klastingų peršalimo ligų.
Kur galima įsigyti ne tik skanią, bet ir sveikatai naudingą maisto produkciją?
Didžiąją daugumą sveikatai naudingų maisto produktų tikrai galima rasti nuosavame darže ar artimiausioje parduotuvėje. Visgi, vertingą, iš tikrųjų kokybišką gyvulinės kilmės produkciją rasti yra šiek tiek sudėtingiau.
Jeigu savo mitybą norite praturtinti maistingiausia pasaulyje žuvimi - sardinėmis, nuoširdžiai rekomenduojame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Sardinele.lt. Čia rasite ne tik sveiką, bet ir nepriekaištingomis skonių receptūromis praturtintą produkciją, kurią tikrai įsimylėsite iš pirmo kąsnio!
VAIKAI, PIENAS, LAKTOZĖS NATOLERAVIMAS IR MOKYKLA
Prasidedant mokslo metams svarbu nepamiršti, kad sveika vaiko mityba susijusi su fiziniu vystymusi, augimu bei sėkmingu mokymusi.
Laktozės netoleravimas – tai būklė, kai organizmas negali tinkamai virškinti laktozės, pieno produktuose esančio cukraus. Dėl šios priežasties vaikai, kenčiantys nuo laktozės netoleravimo, gali patirti...
Visuomenės švietimas apie naujausias gydymo metodikas – labai svarbus. Juk pasitaiko atvejų, kai žmonės dairosi svetur, ieškodami efektyviausio gydymo, nors čia pat – Lietuvoje – medicinos paslaugos yra nuolatos tobulinamos, o kai kuriose srityse šalies gydytojai netgi lenkia kolegas užsienyje.
Sunki peties trauma – dar ne nuosprendis
Į „Gijos...
Džiaugiamės, kad jau ketvirtus metus GK klinikoje, chirurgas Augustas Beiša, sėkmingai atlieka minimaliai invazinį, lazerinį hemorojaus gydymą, panaudodamas daugiažiedį šviesolaidinį zondą „Infinite Ring“.
Atlikdamas chirurgines operacijas su „neoV1470“ lazeriu naudoja „Infinite Ring“ šviesolaidinį zondą. Tai unikalus „neoLaser“ technologijų...
Rugsėjo 7-oji – Tarptautinė švaraus oro diena
Šios dienos tikslas – informuoti visuomenę apie oro kokybės svarbą, raginti visų šalių piliečius būti atsakingiems už priimamus sprendimus, kurie gali paveikti oro būklę, bei supažindinti žmones su inovacijomis, padedančiomis saugoti tiek aplinką, tiek ir sveikatą.
Tarptautinė švaraus oro diena akcentuoja, jog oras,...
Seksualinė gerovė – bendros sveikatos gerovė!
Nuo 2012-ųjų rugsėjo 4-ąją Lietuvoje minima Pasaulinė seksualinės sveikatos diena (PSSD). Išties yra jautrių, nenorimų viešinti ar gėdingų temų, tačiau išsakyti gydytojui seksualinės sveikatos problemas tiesiog būtina!
DDR terapija – greitai pasiekiami ir ilgalaikiai rezultatai!
Tam, kad seksualinė sveikata nekeltų...
Dantų tiesinimas kapomis laikomas vienu iš efektyviausių būdų siekiant turėti gražią ir tiesią šypseną. Tačiau pastebime, kad visuomenėje apie kapas sklando nemažai nepagrįstų mitų. Kokie jie? Kviečiame nepraleisti mūsų naujausio straipsnio ir sužinoti daugiau!
Trumpai
Dantų tiesinimas kapomis – tai efektyvus dantų gydymas, kuomet pacientas burnoje dėvi plonas ir beveik...
Apie vaikų laikyseną niekada nebuvo tiek daug kalbama, nei dabar. Nežmonišku greičiu besikeičiantis vaikų ir paauglių gyvenimo būdas riečia jų nugaras į klaustukus. Dabar vyksta kasmetinė vaikų sveikatos patikra prieš darželius ir mokyklas, tai pats geriausias laikas pasikonsultuoti dėl vaiko laikysenos su specialistu, išklausyti rekomendacijų ir numatyti strategiją, ką galima padaryti, kad...
Daugelis vis dar galvoja, kad vienintelis efektyvus būdas atsikratyti netaisyklingo sąkandžio, ištiesinti dantis yra nešioti breketus. Ne visi žino apie šiuolaikiškiausią ortodontinio gydymo metodą skaidriomis, aplinkinių beveik nepastebimomis kapomis.
Breketų nenorėjo
Skaidrios ortodontinės kapos yra panašios į dantų balinimo, bruksizmo kapas, jos dengia visą dantų lanką. Asmenys,...
Tecar terapija yra vis plačiau taikomas būdas sumažinti skausmą, įvairių patologijų uždegimus. Bet kada tai rekomenduojama? Kam skirta Tecar terapija?
Tecar terapija gali būti naudinga gydant peties, alkūnės, plaštakos, nugaros, klubo, kelio, čiurnos ir pėdos patologijas.
Visų pirma dėl:
· patempimai, kontraktūros ir raumenų įtampa
· sausgyslių uždegimas
·...
Kadangi drėgmė odai yra gyvybiškai svarbi, tai ne tik jos natūrali gamtos duotybė, bet tai ir sveikos odos pagrindas, bei jos ilgos jaunystės pagrindas. Esant geram drėgmės lygiui odoje, bus garantuotas ne tik stiprus odos barjeras, kuris kaip „ drabužėlis“ odą dengia nuo įvairiausių dirgiklių ir bakterijų, bet ir apsauga nuo galimų odos ligų, kaip dermatitas, odos jautrumas ar...
Amžinos jaunystės paieškos žavi žmones nuo senų laikų. Nors stebuklingos piliulės, kurios sustabdytų laiką, dar nėra sukurtos, mokslas ir sveikas gyvenimo būdas gali padėti mums žymiai sulėtinti senėjimo procesus ir išsaugoti jaunatviškumą ilgesniam laikui.
Mitas apie amžinybę
Legendos apie jaunystės fontanus ir stebuklingus eliksyrus byloja apie giliai įsišaknijusį žmogaus norą išvengti...
Glutationas yra natūralus antioksidantas, kurį organizmas gamina ląstelėse. Jis yra tripeptidas, sudarytas iš trijų aminorūgščių: glutamo rūgšties, cisteino ir glicino.
Glutationas yra būtinas organizmui dėl kelių svarbių priežasčių:
Apsauga nuo oksidacinio streso:
Glutationas yra pagrindinis organizmo antioksidantas. Jis neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie gali pažeisti...
Cukrinis diabetas – viena iš dažniausiai diagnozuojamų 21-ojo amžiaus ligų. Pasaulyje šia liga serga 1 iš 11 žmonių. Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje 2 tipo cukrinis diabetas diagnozuotas beveik 160 tūkst. gyventojų, t.y. tiek, kiek žmonių gyvena visoje Klaipėdoje. Per paskutiniuosius 8-nerius metus sergančiųjų skaičius mūsų šalyje padidėjo beveik trečdaliu. Liga gali būti...
Vasara – atostogų metas. Nors daugelio laukia atostogos ir kelionės, neretai jas „apkartina“ kojų tinimas bei skausmas. Lietuvoje kojų kraujotakos sutrikimai vargina kas ketvirtą moterį ir kas šeštą vyrą. Dažniausia diagnozė – kojų venų liga – venų varikozė.
Kaip liga pasireiškia ir kokiais būdais galime ją atitolinti, pasakoja „Gijos Klinikų“...
Kaip Tiande kosmetika gali pagelbėti jūsų odai
Ar ieškote odos priežiūros sprendimo, kuris tikrai veikia? Tiande gali būti būtent tai, ko jums reikia. Turėdama platų produktų asortimentą, skirtą įvairioms odos problemoms spręsti, Tiande produktai jau užsitarnavo veiksmingos kosmetikos reputaciją. Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime, kaip šios kompanijos produktai gali prisidėti prie...
Medicininė apranga yra neatsiejama sveikatos priežiūros specialistų kasdienės rutinos dalis. Nors spalvos, dizainas ir audinių kokybė yra svarbūs aspektai, vienas iš pagrindinių medicininės aprangos funkcionalumo elementų yra kišenės. Kodėl medicininė apranga su kišenėmis yra būtinybė ir kaip ji padeda sveikatos priežiūros specialistams atlikti savo darbą efektyviau?
1. Patogumas,...
Paauglystėje dažnam mūsų mamos daužė per kuprą ir liepdavo išsitiesti. Tačiau daug maloniau buvo pamokas ruošti parietus po savimi kojas, o atsakinėjant prie lentos svorį kilnoti nuo kojos ant kojos. Dabar, kai vis dažniau suskausta nugarą, gailimės – o gal vis tik reikėjo paklausyti mamos?
Ar mano vaiko laikysena gera?
Gaila, kad žmogus per vėlai supranta: laikysena – tai ne...
Labai svarbu laiku pastebėjus laikysenos sutrikimus ar beprasidedantį stuburo iškrypimą, juos teisingai diferencijuoti, kad augant vaikui būtų išvengta rimtesnių problemų. O čia ir galėtų padėti ortopedas traumatologas.
Tėvai nemato, kad vaikas „kreivas“
Pastaraisiais metais, deja, vis dažnėja tendencija, kad ne tėvai, o aplinkiniai žmonės pirmiausiai pastebi, jog vaikas sėdi...
Laktozės netoleravimo iššūkiai ir sprendimai sportininkams
Laktozės netoleravimas yra vis dažnesnė problema, su kuria susiduria daugelis žmonių, įskaitant ir sportininkus. Laktozės netoleravimas atsiranda, kai organizmas nesugeba tinkamai suvirškinti laktozės, cukraus, kuris randamas piene ir pieno produktuose. Tai gali kelti nemažai iššūkių sportininkams, kurie siekia optimizuoti savo...
Daugelis tėvų yra vis dar yra įsitikinę, kad pieninių dantų priežiūra nėra labai svarbi – juk mažylių dantukai greitai iškrenta. „Šypsenos akademijos“ gydytojas ortodontas prof. dr. Arūnas Vasiliauskas aiškina, kad dėl tokio klaidingo požiūrio vėliau galima susidurti su daugeliu rimtų ortodontinių problemų, pavyzdžiui, kreivais dantimis, netaisyklingu sąkandžiu.
„Iš...
Kol dar nebuvo sukurti dantų implantai, praradusius dantis žmones gelbėdavo savo laiku populiarios tradicinės išimamos dantų plokštelės. Suprantama, jų stabilumas – ne nuosavų dantų, o ir žandikaulio kaulo neapsaugo nuo tirpimo. Tačiau kramtyti maistą ir šypsotis galima. Dėl šių svarbių funkcijų ir puikios estetinės dirbtinių dantų išvaizdos bei žemesnės, nei dantų implantų, kainos...
Augalinį pieną gerti sveika, tik reikėtų neprarasti saiko!
Nuo 2017-ųjų kasmet, rugpjūčio 22-ąją pasaulyje minima Augalinio pieno diena. Šios šventės iniciatorių tikslas – gyvūninės kilmės produktus pakeisti augaliniais produktais, o esminė idėja – paskatinti žmones, vartojančius karvių pieną, apsvarstyti ir kitas pieno alternatyvas.
Augalinį pieną yra pamėgę ne tik vegetarai...
Bendriniu požiūriu, žaizda yra odos vientisumo pažeidimas. Gijimas - tai natūralus pažeistos odos atkūrimo reiškinys. Šis procesas padeda atkurti epidermį, dermos ir epidermio jungtį, dermą ir kraujagysles. Šis procesas greitas jaunai odai, lėtesnis brandžiai odai.
Odos pažeidimų gijimas yra kompleksinis ir koordinuotas procesas, kurio metu atstatomi žaizdos audiniai. Šis procesas...
Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atkurti implantais.
Pataria ilgai nelaukti
Netekus danties žandikaulyje vyksta tam...
Nuovargis yra viena iš labiausiai paplitusių problemų, kuri veikia daugybės žmonių kasdienį gyvenimą. Nors dažnai siejamas su fiziniu išsekimu, nuovargis gali turėti daug platesnių priežasčių, įskaitant psichologinius, medicininius ir gyvenimo būdo veiksnius. Šiame straipsnyje Rawpowders.lt ekspertai aptaria keletą pagrindinių nuovargio priežasčių, padėsiančių atpažinti šią būklę ir rasti...
Medialinis epikondilitas dar vadinamas „golfo žaidėjo alkūne“. Tai – sausgyslių pažeidimas vidinėje alkūnės dalyje. Skausmas ima kamuoti riešo lenkiamųjų raumenų prisitvirtinimo vietoje, vidinėje alkūnės pusėje, ir gali plisti į dilbį bei riešą.
Medialinis epikondilitas yra labai panašus į lateralinį epikondilitą, kuris dar vadinamas „teniso žaidėjo alkūne“....
Vis jaunesni žmonės kreipiasi dėl išangės problemų. Viena dažniausių yra – simptominis hemorojus (kraujavimas, skausmas, diskomfortas, guzeliai išangės srityje). Darbingo amžiaus žmonėms gydantis ilgesnį laiką medikamentais problema kartojasi, dažniausiai gydymas vaistais suteikia trumpalaikį pagerėjimą, o ilgas pooperacinis gyjimas po chirurginių operacijų verčia pacientams rinktis...
Keliautojai reikalingus skiepus turėtų pasirinkti atsižvelgdami į vykstamos šalies pateikiamas skiepų rekomendacijas. Dalis skiepų yra patariamojo pobūdžio, tačiau yra tokių valstybių, į kurias vykstant skiepytis yra privaloma. Pavyzdžiui, keliaujant į Afrikos šalis, Australiją, Indiją skiepai nuo geltonosios karštligės yra privalomi arba rekomenduojami, nes susirgimo rizika yra labai aukšta....
Kartą per metus būtina profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą, ją tikrina šeimos gydytojas. Profilaktinė sveikatos patikra reikalinga vaikų raidos stebėsenai ir tinkamam ugdymo proceso vykdymo užtikrinimui. Atlikus patikrinimą, išduodamas elektroninis „Mokinio sveikatos pažymėjimas“.
Taip pat, profilaktiniam sveikatos patikrinimui būtina pasitikrinti dantų ir burnos higienos...
Echoskopija arba ultragarsinis tyrimas yra vienas iš dažniausiai naudojamų medicininių tyrimų. Nors tai yra saugus ir neskausmingas tyrimas – apie jį vis dar sklando įvairūs mitai.
Deja, tikėjimas mitais gali trukdyti pasinaudoti tikrai labai veiksmingu ir efektyviu tyrimu, kuris gali padėti susigrąžinti žmonėms gyvenimo kokybę.
Mitas, kad echoskopija yra pavojinga, nes naudojama...
Jei paklaustumėte manęs apie Tiande, atsakyčiau - man vis labiau patinka TianDe ir tai ką ji gali pasiūlyti. Šios kompanijos asortimente aš vis atrandu naujų produktų - kai kurie iš jų turi tokią sudėtį, apie kurią niekada gyvenime anksčiau negirdėjau.
Vienas iš mano mėgstamiausių produktų yra kosmetikos linija "Tibetian Herbs" https://tiandelt.lt/collections/tibetan-herbs,...
Rugpjūčio 1-oji – Pasaulinė plaučių vėžio diena
Susirgti plaučių vėžiu gali bet kuris žmogus, tačiau ar galima šios ligos išvengti? Gydytojai vieningai apibendrina, kad didžiausią įtaką vėžio vystymuisi daro tabako gaminiai, radioaktyvios dujos, asbestas, tam tikri chemikalai, oro tarša ir mitybos trūkumai. Pagrindinis veiksnys, didinantis plaučių vėžio riziką – ilgalaikis...
Liepos 28-oji – Pasaulinė hepatito diena. Šiandien įvairios šalių sveikatos priežiūros įstaigos, tarptautinės sveikatos organizacijos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitų keliamą pavojų.
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos statistika, net apie 80 proc. sergančiųjų hepatitu nejaučia jokių simptomų! Manoma, kad Pasaulyje apytikriai vienas iš dvylikos žmonių (apie 500...
Paskęsti gali bet kas, bet neturėtų niekas!
Būkime atsakingi ir pilietiški!
Nuo 2021-ųjų liepos 25-ąją pasaulyje minima Skendimo prevencijos diena. Ši diena siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tragiškus skendimo atvejus, žmonių žūtis paskęstant bei galimybę imtis priemonių tokiems skauduliams užkirsti.
Rizika nuskęsti ženkliai padidėja tuomet, kai žmogus yra linkęs į savižudybę,...
Klinika „Sveikatos garantas” – Jūsų sveikatos garantas!
Liepos 24-oji - Tarptautinė rūpinimosi savimi diena. Ši kalendorinė šventė akcentuoja mintį, jog visi turėtume įsipareigoti sveikatą puoselėti ne tik dėl savęs pačių, bet ir dėl artimųjų, bendruomenės, tai darytume aplinkinių gerovei, visuomenės labui, žmonijos ateičiai.
Rūpinimąsi savimi patariama pradėti nuo...
Mylėkime savo smegenis – jos sukurs mums tobulą ateitį!
Šiemet sukanka 10 metų, kai nuo 2014-ųjų kasmet liepos 22-ąją minima Pasaulinė smegenų diena. 2024-aisias šią dieną siekiama atkreipti dėmesį ne tik į smegenų sveikatą, bet ir į išties paveikias bei efektyvias prevencijos priemones.
Smegenys – viena sudėtingiausių žmogaus organizmo struktūrų, susidedanti iš 100 milijardų...
Labai svarbu laiku pastebėjus vaiko laikysenos sutrikimus ar beprasidedantį stuburo iškrypimą, juos teisingai diferencijuoti, kad augant vaikui būtų išvengta rimtesnių problemų. Čia galėtų padėti „Gijos Klinikų“ ortopedas-traumatologas Gintaras KUŠLEIKA.
Tėvai nemato, kad vaikas „kreivas“
Pastaraisiais metais, deja, vis dažnėja tendencija, kad ne tėvai, o...
Pantone 2024-ųjų metų spalva tapo „Peach Fuzz“ - švelnus ir gaivus persikų atspalvis, kuris jau dabar plačiai naudojamas rūbų pramonėje bei skaitmeninio dizaino srityse. „Pantone spalvų institutas“ kasmet skelbia metų spalvą, siekdamas atkreipti dėmesį į spalvų ir kultūros sąsajas. 2024-ųjų metų spalva tapo „Pantone 13-1023 Peach Fuzz“. Tai švelni, šviesi ir...
Sezoniškumas ir medicininė apranga
Vasarą, kai temperatūra kyla, tiek kasdieniam naudojimui, tiek darbo aprangai keliami specifiniai reikalavimai. Sveikatos priežiūros specialistams svarbu rasti sprendimus, leidžiančius jaustis komfortiškai ir išlaikyti profesionalią išvaizdą. „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun dalinasi įžvalgomis, kaip pasirinkti tinkamą medicininę aprangą...
„Nevalgai braškių su grietinėle? Negeri latte kavos? Laikaisi dietos? Sergi?“ Kiekvienas, susidūręs su laktozės netoleravimu, yra girdėjęs tokius ar panašius klausimus. Ar tau kaskart tenka pasiaiškinti, kodėl tu nevartoji pieno ir pieno produktų? Lietuvoje beveik 30% žmonių netoleruoja laktozės. Mūsų visuomenėje, nepaisant to, kad informacijos apie laktozės netoleravimą vis...
Implantacija - daug baimės ir nežinomybės kelianti procedūra. Visgi, skubame nuraminti - tai nėra sudėtinga procedūra. Tik svarbu susipažinti su implantacijos paslauga, jos eiga ir žinoti, ko galima tikėtis po jos.
Kaip vyksta dantų implantacijos procedūra?
Šia procedūrą galima sulyginti danties traukimui. Tik šalinant dantį - panaudojamas spaudimas, o sriegiant implantą - jaučiama tik...
Dantų ėduonis, dar kitaip vadinamas - dantų kariesas – viena labiausiai paplitusių burnos ertmės ligų visame pasaulyje. Remiantis atliktais tyrimais, net 90% gyventojų yra susidūrę su šia dantų liga.
Ėduonis, tai burnos bakterijų sukeltas danties kietųjų audinių pažeidimas, kuris atsiranda skaidant angliavandenius ir jiems išskiriant rūgštis. Dantų ėduonis gydomas plombavimo metu -...
Pastaraisiais metais Kanabidiolis (CBD) tapo itin populiarus Skandinavijoje. Ši natūrali medžiaga neretai tampa pačių įvairiausių sveikatingumo produktų sudedamąja dalimi – nuo odos priežiūros priemonių iki kapsulių.
Daugelis CBD vartotojų praneša, kad naudojant CBD produktus gerėja jų miego kokybė, mažėja skausmai ir patiriamas nerimas. Augant žinioms apie neigiamą ilgalaikio streso...
CBD produktų populiarumui visame pasaulyje augant itin sparčiai, daugėja ir CBD gamintojų. Deja, tačiau nemaža dalis rinkos tyrimų atliktų Europoje ir JAV rodo, ne visi CBD gamintojai gali pasigirti saugiais ir iš tikrųjų veiksmingais CBD produktais, o tam tikrų produktų etiketėse nurodytų ingredientų neretai apskritai nepavyksta rasti arba faktinis jų kiekis neatitinka to, kuris nurodytas...
Ar kada nors susimąstėte, kaip ilgai CBD aliejus išsilaiko jūsų organizme? Suprasti CBD buvimo trukmę gali būti labai svarbu, ypač kai svarstoma apie tyrimus dėl narkotikų ar medicininę sąveiką. Tokie veiksniai kaip metabolizmas, dozė, vartojimo būdas ir vartojimo dažnumas - visi jie turi įtakos nustatant, kiek laiko CBD išlieka jūsų organizme. Įsigilinę į šiuos kintamuosius, galėsite geriau...
Vasarokime atsipalaidavę, išspręskime alergijos sukeltas problemas!
Liepos 8-ąją pasaulyje minima Tarptautinė alergijos diena. Civilizacija suteikė išties komfortiškas gyvenimo sąlygas, tačiau kartu su ja, deja, radosi ir progreso iššauktos ligos…
Alergija (gr. allergia < allos – kitas + ergeia – veikimas) – organizmo gebėjimas ypač jautriai reaguoti į...
Šiandien vis daugiau žmonių, tiek vyrai, tiek moterys, aktyviai ieško dezodoranto arba antiperspiranto, kuris padėtų jiems išlikti šviežiems ir sausiems visą dieną. Nepaisant to, kad abu produktai siekia to paties tikslo, svarbu suprasti, jog tarp jų egzistuoja subtilių, bet svarbių skirtumų. Tai ne tik techninės ar cheminės charakteristikos, bet ir tai, kaip produktai sąveikauja su...
Oda yra didžiausias mūsų organas, kuris ne tik apgaubia ir saugo mūsų kūną, bet ir atlieka svarbų vaidmenį mūsų fizinėje ir psichologinėje sveikatoje. Daugybė ligų gali paveikti odą, o kartu su jomis gali kilti ir psichologiniai sunkumai. Čia į sceną išbėga dermatovenerologas - specialistas, kuris ne tik gydo odos ir lytinių organų ligas, bet ir padeda pacientams susidoroti su...
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei UAB "Saulės Spektras" teikiamas paslaugas. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Leisti slapukus“.
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Šie slapukai nenaudojami.
Kaip UAB "Saulės Spektras" (toliau – Bendrovė) naudoja slapukus?
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei Bendrovės teikiamas paslaugas.
Kas yra slapukai?
Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.
Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.
Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje. Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.
Kokius slapukus naudoja Bendrovė?
Būtinieji
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Funkciniai
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Statistiniai
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Reklaminiai
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Neklasifikuoti slapukai
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Kas yra konversijų sekimas „Pixel“?
„Pixel“ žyma – tai yra vadinamas (angl. web beacons), (angl. clear GIFs) arba paslėptas programinis kodas. „Pixel“
žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį
vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija
persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę. „Pixel“ gali rinkti
įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų
laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam
tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda
parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir
pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų
svetainėje.
Kaip Bendrovė naudoja konversijų sekimą „Pixel“?
„Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdamas veiksmus, kuriuos
atliekate mūsų svetainėje. Mums padeda stebėti reklamas, optimizuoti jas pagal surinktus duomenis, kurti tikslines
auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie
jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje. Visus naudojamus „Pixel“ ir jų aprašymus galite matyti slapukų ir
„Pixel“ išklotinėje.
Duomenys apie naudojamus slapukus ir „Pixel“
Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad
Bendrovė nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad
jei paspaudę nuorodą iš Bendrovės interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti
jų privatumo politika.
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?
Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys
Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės
tobulinimą.
Prieigą prie techninių įrašų taip pat gali turėti Bendrovės partneriai, kurie teikia Bendrovės interneto svetainės
turinio valdymo įrankius.
Visus kitus mūsų partnerius ir jų privatumo politikas galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“:
Parodyti slapukų įrankį.
Kiek Bendrovė išsaugo Jūsų duomenis?
Bendrovės naudoja surinktus duomenis analizei iki trejų metų. Slapukai paprastai galioja trumpai, priklauso nuo
slapuko tipo (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki dvejų metų. Tikslius slapukų
galiojimo terminus galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“: Parodyti slapukų įrankį.
Jeigu esate davę sutikimą slapukams, savo sutikimą galite atšaukti paspaudę šią nuorodą, matysite, kad slapukų
sutikimas yra atšauktas, kai perkrausite svetainę iš naujo: ATŠAUKTI DUOTĄ SLAPUKŲ SUTIKIMĄ (Taip pat sutikimą
galite atšaukti atžymėję varneles ir patvirtindami savo pasirinkimą slapukų įrankyje)
Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite
puslapyje www.allaboutcookies.org ir Jūsų naršyklės pagalbos puslapyje.
Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?
Jūs turite šias duomenų subjektų teises:
žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems
duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti;
reikalauti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi
pertekliniai asmens duomenys, jei atšaukiate savo sutikimą ar yra tam kitas pakankamas pagrindas;
susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti sus savimi susijusius asmens
duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Bendrovei, ir persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, arba
reikalauti, kad Bendrovė tiesiogiai persiųstų šiuos asmens duomenis kitam duomenų valdytojui, kai tai
techniškai įmanoma (teisė į duomenų perkeliamumą).
Jeigu ketinate įgyvendinti savo teises, galite kreiptis į Bendrovę el. paštu info@saulesspektras.lt. Atkreipiame dėmesį, kad
įgyvendinant savo teises, Jūs privalote tinkamai patvirtinti savo asmens tapatybę. Todėl ketindamas siųsti prašymą
Bendrovei, privalote teisės aktų nustatyta tvarka elektroninių ryšių priemonėmis, kurios leidžia tinkamai identifikuoti
Jus, patvirtinti savo asmens tapatybę.
Mes nevykdome tokio profiliavimo, kuris gali sukelti teisines pasekmes ar gali daryti didelį poveikį jums, tačiau
teikiant individualizuotus rinkodaros pasiūlymus, jūs galite būti priskirtas atitinkamai klientų kategorijai. Atsižvelgiant
į tai, jūs turite teisę reikalauti žmogaus įsikišimo, pareikšti savo požiūrį ir ginčyti sprendimą.
Jeigu esate davę sutikimą dėl Tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, turite teisę bet kada atšaukti šį sutikimą
susisiekę su mumis el. paštu info@saulesspektras.lt ar elektroniniame laiške paspaudęs nuorodą, kuri leidžia atsisakyti
tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo.
Turėdami abejonių dėl asmens duomenų tvarkymo ar ketindami įgyvendinti savo teises, galite bet kada kreiptis el.
paštu info@saulesspektras.lt. Nors informacija teikiama nemokamai, tačiau jeigu jūsų siunčiami prašymai yra akivaizdžiai
nepagrįsti arba neproporcingi, visų pirma dėl jų pasikartojančio turinio, turime teisę imti pagrįstą mokestį,
atsižvelgdami į informacijos teikimo arba pranešimų ar veiksmų, kurių prašoma, administracines išlaidas, arba
atsisakyti imtis veiksmų pagal tokį prašymą.
Jeigu manote, kad mes netinkamai tvarkome jūsų duomenis ar neįgyvendiname jūsų teisių, galite pateikti skundą
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (ada@ada.lt), tačiau atminkite, kad mes visada pasirengę visus
nesklandumus išsiaiškinti kartu su Jumis.