Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasValstybės institucijosVeterinarijaŽiniasklaidos priemonės, specializuoti leidiniaiMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Užsienio lietuvių pinigai nekompensuoja tik senjorų ilgesio

2020 m. spalio 13 d.
Užsienio lietuvių pinigai nekompensuoja tik senjorų ilgesio

Užsienyje gyvenantys lietuviai savo išvykimu tarsi sukūrė naują verslo nišą Lietuvoje – tai priežiūra garbingo amžiaus amžiaus artimiesiems. Už pagalbą senjorams toli gyvenantys giminaičiai pasiryžę mokėti nemažus pinigus. Jie išties padeda išspręsti begalę rūpesčių, tačiau nupirkti galima ne viską.

Iš Lietuvos prieš beveik du dešimtmečius išvykęs, Londone įsikūręs ir iki šiol gyvenantis Darius šiuo metu atostogoms skirtą laiką leidžia Lietuvoje, tačiau į gimtąją šalį vyras sugrįžo ne pailsėti.

„Mano mama – jau tokio amžiaus, kad reikia jai padėti susitvarkyti nemažai dalykų buityje. Jų prisikaupia, todėl tenka nuolat grįžti ir spręsti įvairiausius rūpesčius. Jų yra begalė ir nuolat. Reikia suspėti viską sutvarkyti.

Manau, kad su tuo pačiu susiduria daugybė mano kartos Anglijoje gyvenančių lietuvių, jų atostogos turėtų būti panašios“, – pasakojo vyras.

Iš tiesų, Lietuvoje šiuo metu gyvena daugybė senjorų, kurie vieniši liko dėl to, kad artimiausi jų giminaičiai emigravo. Jeigu šie neturi galimybių dažnai lankyti ir prižiūrėti senjorų, tuo tenka pasirūpinti valstybei arba privatūs priežiūros paslaugos teikėjai, kuriems už darbą moka emigrantai.

Šiais laikais senjorams galima nupirkti beveik viską.

Pinigais nekompensuojamas tik ilgesys.

Senjorų neskirsto

Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerija sutinka, kad šalyje šiuo metu gali būti nemažai garbingo amžiaus gyventojų, kuriems priežiūra reikalinga dėl to, jog artimiausi jų žmonės yra toli užsienyje.

Tačiau tokie žmonės neišskiriami į atskirą statistinę grafą.

„Senjorai Lietuvoje gali gauti pagalbą nepriklausomai nuo to, ar jie yra vieniši ar turi artimuosius, kurie negali jais tinkamai pasirūpinti, nes dienomis dirba, dažnai išvyksta į komandiruotes arba tiesiog gyvena atskirai, kitoje vietovėje ar šalyje.

Jeigu senjorų vaikai, artimieji, kaimynai ar kitų įstaigų darbuotojai, pavyzdžiui, medikai, mato, kad žmogus negali savarankiškai tvarkytis kasdieninėje veikloje ar turi gilesnių problemų, turi savivaldybei ar seniūnijos socialiniam darbuotojui pranešti apie paslaugų poreikį senjorui.

Kreiptis į savivaldybę gali ir pats senjoras, jam užpildyti prašymą ir kitus dokumentus padės savivaldybės, seniūnijos darbuotojai arba socialinis darbuotojas, atvykęs į jo namus, jis įvertins kokios pagalbos reikia senjorui“, – portalui ANGLIJA.today sakė ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Edita Banienė.

Pagal ministerijos nuostatus, jeigu reikia pagalbos buityje, ji gali būti teikiama į namus (iki 10 valandų per savaitę).

Jei reikia daugiau pagalbos dienos metu, gali būti dienos socialinė globa į namus (iki 40 valandų per savaitę).

Tik jeigu šių priemonių nepakanka – reikalingos ne tik socialinio darbuotojo, bet ir kitų specialistų teikiamos paslaugos – senjorai gali būti apgyvendinami globos namuose.

Anglijos lietuvių artimųjų – mažuma

Tačiau ne visi nori, kad jų artimieji atsidurtų globos namuose – dažniausiai senjorai gerai jaučiasi jiems įprastoje aplinkoje, savo namuose, kuriuose praleido didžiąją dalį gyvenimo.

Tokiu atveju gelbsti privatūs paslaugų teikėjai.

Vilniuje socialinės priežiūros paslaugas teikiančios VšĮ „Priežiūra ir pagalba senjorams į namus“ atstovė sako, kad apie 75 proc. visų įstaigos prižiūrimų žmonių yra emigravusių lietuvių artimieji.

„Daugiausiai tai lietuvių, prieš 20-30 metų emigravusių į JAV, Australiją, Kanadą ir kitas tolimas šalis, tėvai.

Jiems jau 80-90 metų.

Kartai, kuri emigravo į Angliją, tokių paslaugų prireikia retai – jų tėvai dar gana jauni ir geba pasirūpinti patys savimi. Jeigu kas nors kreipiasi iš Jungtinės Karalystės, tai dažniausiai savo seneliais pagalbos norintys anūkai“, – bendras tendencijas apžvelgė senjorų priežiūra siūlanti specialistė.

Anot jos, Lietuvoje likę senoliai nedemonstruoja nuoskaudos, kad artimieji išvyko svetur – priešingai, džiaugiasi kad vaikai susikūrė geresnius gyvenimus, nors pasitaiko liūdesio valandėlių.

„Visi tėvai džiaugiasi, kad vaikams sekasi, bet kartu ir liūdi, jog jie toli. Tačiau paskui juos važiuoti nenori: bijo tapti našta, be to, jie su tuo yra susitaikę ir per 20-30 metų išmokę gyventi be artimiausių žmonių šalia.

Reikia gyventi toliau – toks jų požiūris“, – patirtimi dalijasi moteris.

Sugedusio unitazo netvarkys

VšĮ „Priežiūra ir pagalba senjorams į namus“ paslaugos kainuoja nuo 325 iki 500 eurų per mėnesį – už tai prižiūrėtojai su senjorais kasdien praleidžia 2-4 valandas.

„Tai pagalba buityje, elementari namų ruoša, maitinimas, asmens higiena, kiti kasdieniai rūpesčiai.

Aišku, senjorams reikia bendravimo, kad nesijaustų vieniši. Juk 90-95 metų žmogaus draugų ratas yra labai nedidelis ir mažėja, todėl paprasčiausio pasikalbėjimo labai reikia.

Būna, kad namuose prireikia smulkių remonto darbų. Tačiau tokiu atveju mes tik tarpininkaujame savo klientams, iškviečiame specialistus – santechniką, elektriką ar valytoją – o už darbą jiems sumoka užsienyje gyvenantys artimieji.

O kartais jie patys sutvarko tokius rūpesčius, kai aplanko senolius“, – apie vienišų senolių kasdienybę kalbėjo pašnekovė.

Anot jos, privatūs paslaugų teikėjai Lietuvoje galėtų atlikti ir valstybės deleguotus darbus, mat dabartinė tvarka ne visada padeda pasiekti tikslą.

„Dabar valstybė senjorui moka pinigus, skirtus jo priežiūrai. Tačiau senoliai juos taupo arba atiduoda artimiesiems, tad tikslas lieka nepasiektas.

Būtų geriau, jeigu ta suma būtų sumokėta priežiūros paslaugų teikėjui, tai vadinamoji integrali pagalba į namus. Taip ne tik būtų užtikrinta pagalba, bet ir garantuota, jog pinigai panaudoti pagal paskirtį.

Užsienyje – tai dažna praktika. Lietuvoje irgi einama link tokio modelio“, – sakė paslaugos teikėja.

Nauji straipsniai

 • Malonūs pokyčiai skatina tik pozityvias emocijas

  Jau įpratome prie įvairaus plauko motyvuojančiųjų – ką sakyti, ką daryti, kaip gyventi. Bet, kaip senoliai sako, nepavaikščiojęs kito batais, nebūsi tinkamai empatiškas. Kiekvienam savas išgyvenimas yra pats tikriausias, giliausias, tiesiog su niekuo nepalyginamas. Kaip ir tos mūsų veiduose įsirėžusios raukšlės kasdien primenančios, kiek mums buvo liūdesio ar džiaugsmo...
 • Kodėl sportuojantys žmonės turėtų naudoti L – karnitino papildus?

  L – karnitinas – labai svarbi, daugelyje gyvybinių procesų dalyvaujanti amino rūgštis. Ir nors ji yra sintetinama pačiame žmogaus organizme (gaminama inkstuose bei kepenyse), o taip pat jos galima gauti iš maisto produktų (daugiausiai jos galime rasti raudonoje mėsoje bei pieno produktuose), paties organizmo pagaminamų kiekių bei suvartojamo maisto, tikrai gali nepakakti, kad...
 • Tai, ko jūsų odai reikia rudenį – rūgštys

  Vasara bei jos nuolatiniai palydovai saulė ir karštis, odai iš tiesų nesuteikia nieko vertingo, ir net atvirkščiai gali sukelti papildomų rūpesčių. SUGIHARA kosmetologės Gintarės Pakštaitės teigimu, rudenį dažniausiai yra sprendžiamos padidėjusios odos pigmentacijos, dehidratacijos problemos, naikinamos po vasaros atsiradusios smulkios raukšlelės. Kai jau nebėra aktyvios saulės kosmetologai...
 • Krepšinio legendai Valdemarui Chomičiui prireikė medikų pagalbos: „Kenčiau didžiulį skausmą“

  Legendinis Lietuvos krepšininkas Valdemaras Chomičius apsisprendė grįžti į krepšinį ir vos prieš kelias dienas išvyko treniruoti garsiojo Ukrainos flagmano Kijevo „Budivelnyk“. Tačiau prieš pat kelionę krepšinio legendai prireikė gydytojų pagalbos. Valdemaras Chomičius prisipažino ilgą laiką gyvenantis su kojų sąnarių skausmu. „Tai tarsi profesinė liga, persekiojanti...
 • Medikų kreipimasis į Lietuvos gyventojus

  Reaguodami į prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, Lietuvos gydytojai kreipiasi į visuomenę, prašydami gyventojų padėti sustabdyti COVID-19 plitimą. Mieli Lietuvos žmonės, Mes, Lietuvos gydytojai, epidemiologai ir visi sveikatos priežiūros specialistai, kreipiamės į Jus prašydami visų Jūsų pagalbos: kviečiame susitelkti, susivienyti bendram tikslui būti atsakingiems ir padėti...
 • Apsauginės priemonės su logotipu – MUST HAVE!

  Atrodo, kad Covid-19 pandemija dar užsibus kurį laiką Lietuvoje ir pasaulyje, mokslininkai nesugebės taip greitai jos sukišti į mėgintuvėlius. Taigi, apsaugines priemonės mes turėsime nešiotis su savimi dar ilgai, greičiausiai visus 2021-sius, o gal net ir 2022-sius metus. Veido kaukės, apsauginiai skydeliai, dezinfekcinio skysčio buteliukai, apsauginiai akiniai ir kitos apsaugos priemonės...
 • Akyspūdžio tonometro TVGD-02 Easyton bandymai

  Tyrimų ataskaita akispūdžio tonometro TVGD-02 „ EASYTON“ Tyrimai buvo atlikti 2018 m. Balandžio 10—11 d. Riazanės valstybinio medicinos universiteto Teismo medicinos katedroje. Bandymai buvo atliekami dviem vartotojams su dviem skirtingais EasyTon tonometro matavimo metodais, kurie nurodyti 1 priede. Bandymuose naudojamos hidraulinės slėgio sistemos pagrindinė schema...
 • Nugaros skausmas, kaip gydyti?

  Staigūs, keli netaisiklingi judesiai sukelia nepakenčiamą skausmą nugaroje. Nugara – tai lankstus kaulų ir raumenų junginys, galintis judėti net šešiomis kryptimis (pirmyn, atgal, į šonus ir sukamaisiais judesiais į vieną ir į kitą pusę). Neretai nugara traumuojama vienu metu atliekant kelis judesius iš karto. Moterims dažniausiai taip atsitinka dviem atvejais: kai pasilenkusios kelia...
 • Smūginė bangų terapija

  Jei atsikėlus iš lovos ir žengiant pirmuosius žingsnius, skauda kulnų srityse, tikėtina, kad yra plantarinės fascijos uždegimas, mediciniškai – plantarinis fascitas. Tai stipraus, storo, fibrozinio raiščio, jungiančio kulnakaulį ir pėdų priekį, uždegimas. Šią ligą žmonės vadina "kulno pentinais". Pentinai – tai kaulinės išaugos susiformavusios ant...
 • Biologique Recherche – unikalus pasirinkimas, ieškantiems kokybės

  Kas netrokšta gražios ir sveikos, spindinčios odos? Siekdami tokią turėti, į kosmetiką dažnai investuojame didelius pinigus ir skiriame nemažai laiko jos pasirinkimui, tačiau galiausiai neretai vis tiek nusiviliame rezultatu. Tačiau prancūzų gamintojai Biologique Recherche turi tam sprendimą – kokybišką, unikaliu būdu gaminamą, gryną ir koncentruotą kosmetiką, pritaikytą individualiems...
 • Informacija apie ImuPro padidėjusio jautrumo maistui tyrimus

  Kai kankina bėrimai ar kitos odos problemos, nuo seno yra galvojama, kad tai – alergija. Bet ar visada tai yra tiesa? Vokietijos mokslininkai sukūrė technologiją, padedančią ištirti specifinius IgG antikūnus, kurie parodo padidėjusį jautrumą tam tikriems maisto produktams, bet nėra jiems alergiškas. Organizmo reakcija į maisto produktus yra labai dažnas reiškinys. Manoma, kad kas...
 • Endermologija – grožiui ir sveikatai

  Endermologija (LPG masažas) yra vienas populiariausių figūros korekcijos ir veido odos atjauninimo metodų, kuriuo naudojasi grožio salonų lankytojai visame pasaulyje. Kitaip nei daugelis estetinės medicinos procedūrų, endermologija neturi šalutinio poveikio, taip pat nereikia atsižvelgti į kliento amžių ir metų laiką. Procedūra yra tokia saugi, kad ją galima atlikti netgi nėščioms ir...
 • Dantų tiesinimo ir šypsenos dailinimo naujovė JG KLINIKA Mažeikiuose

  „Šypsena per šešis mėnesius“ (Six Month Smiles) – tai naujas patentuotas šypsenos dailinimo ir dantų tiesinimo metodas suaugusiesiems, kuomet nebūtini tradiciniai ortodontiniai dantų tiesinimo metodai. Šios puikios naujovės pagrindinis tikslas – ištiesinta priekinė dantų linija ir suformuota natūraliai graži simetrinė taisyklingų dantų šypsena“, – teigiama...
 • Laringitas – kas tai?

  Laringitas yra jūsų balso dėžutės (gerklų) uždegimas dėl per didelio naudojimo, dirginimo ar infekcijos. Gerklų viduje yra jūsų balso stygos - dvi gleivinės raukšlės, dengiančios raumenis ir kremzles. Paprastai jūsų balso stygos sklandžiai atsidaro ir užsidaro, formuodamos garsus per jų judesį ir vibraciją. Bet sergant laringitu jūsų balso stygos tampa uždegiminės arba sudirgusios. Dėl to...
 • Negyvosios jūros terapija – sveikatos ir grožio šaltinis

  Jau seniai pastebėta, jog pasaulyje pati druskingiausia jūra stebuklingai veikia žmogaus sveikatą ir grožį. Negyvosios jūros lobiai laikomi senovės romėnų geros išvaizdos ir puikios savijautos paslaptimi. SUGIHARA klinika pasekė senovės romėnų pavyzdžiu ir į Vilnių atsivežė Negyvosios jūros vandens, druskų ir purvo. Tai patys tikriausi ir natūraliausi produktai, kurie tris - keturis mėnesius...