Tecar terapija: kas tai yra ir kaip ji veikia?

2022 m. sausio 12 d.
Tecar terapija: kas tai yra ir kaip ji veikia?

Bendrai

Tecar terapijanyra elektromedicininis gydymas, leidžiantis greičiau atsigauti po traumų ir uždegiminių raumenų ir kaulų sistemos patologijų.

Tecar terapija plačiai paplitusi ypač fizioterapijos srityje, Tecar apima labai konkretaus prietaiso, pagrįsto fiziniu kondensatoriaus principu ir galinčio generuoti šilumą iš vidaus anatominėje srityje, kuriai reikia priežiūros. Terapija gali veikti dviem režimais: talpos režimu, tinkančiu minkštųjų audinių problemoms gydyti, ir rezistenciniu režimu, skirtu kaulų, sąnarių, kremzlių ir kt. ligoms gydyti. Priklausomai nuo prietaiso tiekiamos energijos, Tecar biologinis poveikis daugiausia yra trys: mikrocirkuliacijos padidėjimas, vazodilatacija ir vidinės temperatūros padidėjimas. Veiksminga pagal savo terapinę paskirtį, Tecar terapija gali kainuoti nuo 25 iki 50 eurų už vieną seansą, seansas paprastai trunka nuo 20 iki 30 minučių.

Kas yra Tecarterapija?

Tecar terapija, dar žinoma kaip „Capacitive-Resistive Energy Transfer“, yra elektromedicininio gydymo būdas, ypač naudojamas gydant raumenų ir kaulų sistemos traumas bei uždegimines patologijas.

Plačiai paplitęs ypač fizioterapijos srityje, Tecar terapija susideda iš tam tikro masažo, atliekamo naudojant instrumentą, galintį sumažinti skausmą ir pagreitinti natūralų audinių atstatymą, kai akivaizdžiai yra pažeidimų.

Visa tai apčiuopiamai sutrumpina gijimo laiką.

Istorijos užuominos

Nors Tecartherapy tam tikrą populiarumą įgavo tik pastaraisiais dešimtmečiais, jos veikimo principai yra gerokai senesni. Tiesą sakant, tai buvo prancūzų gydytojas ir fizikas Jacques'as Arsène'as d'Arsonvalis, kuris pirmą kartą pasiūlė juos 1890 m.

Po d'Arsonvalio keli kiti mokslininkai ir išradėjai ryžosi panašiems projektams: tarp jų išsiskiria anglų gydytojas Williamas Beaumontas, kuris 1939 m. dirbo ir kuriant pirmąjį elektromedicinos instrumentą.

Fizikos ekspertas Beaumont sukūrė terminą „diatermija“, kad nustatytų jo atliekamo darbo pobūdį. Diatermia yra graikų kilmės žodis, kilęs iš „dia“ (διά), ty „per“ ir „termoso“ (ϑερμός), ty „šiluma“ jungimo; pažodžiui tai reiškia „šiluma per“, tačiau šiuo konkrečiu atveju tai reiškia šilumos, kylančios iš vidaus, formą.

Ypač svarbi data šiuolaikinės Tecar terapijos istorijoje yra 1995 m.: iš tikrųjų šiais metais gimė žodis Tecar, santrumpa, reiškianti Transfer Energy Capacitive And Resistive.

Iš pradžių šiuolaikinė Tecarterapija buvo gydymas skirtas tik traumuotiems sportininkams, kad jie greičiau pasveiktų. Tačiau šiandien jis įgavo neabejotinai skirtingus profilius ir yra naudingas daugeliui žmonių kategorijų, net ir tiems, kurie nesportuoja. Pavyzdžiui, asmenys, sergantys tam tikromis artrito formomis, pagyvenę žmonės, turintys klasikinių senyvo amžiaus patologijų, asmenys, turintys sutrikimų, susijusių su jų atliekamu darbu, ir kt.

Patentuotas metodas

Technologija, kuria grindžiama Tecar terapija, yra tarptautinis patentas. „Tecar“ prekės ženklas, „Tecarterapia“ ir išvestiniai produktai yra registruotieji prekių ženklai ir priklauso „Unibell International“.

Kaip tai veikia

Kaip veikia Tecarterapija?

Tecar terapija yra endogeninės termoterapijos forma:

Žodis „termoterapija“ reiškia „šilumos terapija“. Šilumos naudojimas gydymo tikslais, ypač esant skausmingoms raumenų ir sąnarių ligoms, plačiai paplitęs jau kelis dešimtmečius. Kai kurios termoterapijos, kurios buvo naudojamos prieš Tecar ir vis dar naudojamos šiandien, yra infraraudonųjų spindulių, ultragarso ir lazerio (lazerio terapija).

Terminas „endogeninis“ reiškia faktą, kad „Tecar“ įrankis skatina šilumos gamybą iš kūno vidaus (endogeninės šilumos).

Kita vertus, infraraudonųjų spindulių, ultragarso ir lazerio naudojimas apima įrangą, kuri pati skleidžia šilumą. Tai reiškia, kad šiluma yra išorinė, tai yra, ji ateina iš šaltinio, esančio išoriniame organizme.

Tecar terapijos veikimo ypatumas yra tas, kad naudojamas instrumentas skatina gydomo asmens šilumos (kurios yra energijos forma) gamybą.

Kitaip tariant, tai skatina paciento organizmą aktyviai bendradarbiauti, kad greičiau pasveiktų.

Tecar terapija: kaip prietaisas veikia ir naudojamas

Tecar terapijos instrumentas išnaudoja fizinį kondensatoriaus (arba RC grandinės arba varžos-kondensatoriaus grandinės) principą.

Fizinis kondensatoriaus principas apima 4 elementus:

Dvi vadinamosios kondensatorių plokštės, kurios yra viena prieš kitą nukreiptos;

Izoliacinė medžiaga, įterpta tarp jų ;

Elektros generatorius, kuris, prijungtas prie dviejų plokščių, sukuria tarp jų potencialų skirtumą. Dėl šio potencialų skirtumo viena armatūra įgauna grynąjį teigiamą krūvį, o kitas - grynąjį neigiamą krūvį. Kai teigiama armatūra pritraukia neigiamus izoliacinės medžiagos elektrinius krūvius, neigiama armatūra pritraukia teigiamus.

Palyginus pirmiau minėtą elementų schemą su „Tecar“ įrenginiu, paaiškėja, kad: dvi kondensatoriaus plokštelės atitinka mobiliąją plokštelę, terapeutas masažuoja skausmingą ar uždegiminę anatominę sritį, ir fiksuotą plokštelę (vadinamą grįžtamąja plokštele), kurią terapeutas uždeda ant priešingos odos dalies.

Izoliacinė medžiaga sutampa su gydoma anatomine sritimi, įskaitant visus jos audinius ir elektrolitus. Elektrolitai yra medžiagos, kurios tirpale turi tam tikrą elektrinį krūvį. Biologiniuose audiniuose svarbūs elektrolitai yra, pavyzdžiui, natris, kalis, kalcis, magnis ir kt.

Elektros generatorius atitinka mašiną, prie kurios prijungtos dvi plokštės ir kurią terapeutas sureguliuoja pagal poreikius. Potencialų skirtumas, sukurtas generatoriaus dviejų plokščių lygyje, perkelia elektrolitus, esančius audinių viduje. Elektrolitų judėjimas generuoja endogeninę šilumą.

Tecar terapijos naudojimo metodai

„Tecar“ įrenginys gali veikti dviem režimais: talpiniu ir rezistniu.

Talpinis režimas skirtas minkštųjų audinių problemoms, turinčioms mažą srovės pasipriešinimą, gydyti, pvz., raumenų, odos, jungiamojo audinio, kraujagyslių ir limfagyslių.

Kita vertus, rezistinis režimas idealiai tinka audinių pažeidimams, turintiems didelį atsparumą srovei, gydyti, pvz., kaulų, sąnarių, sausgyslių, raiščių, kremzlių ir kt.

Atsižvelgiant į tai, visiškai aišku, kad Tecar naudojimo būdo pasirinkimas priklauso tik nuo biologinio audinio tipo.

Talpiniame režime izoliuotos kilnojamos plokštės naudojimas leidžia konkrečiai veikti minkštuosius audinius. Atvirkščiai, rezistiniame režime tai yra neizoliuotos kilnojamos plokštės naudojimas, leidžiantis veikti audinių lygyje su dideliu atsparumu srovei.

Efektas

Tecar terapijos poveikis

Tecar terapijos sukuriami trys biologiniai poveikiai ir trumpai susideda iš:

1.Mikrocirkuliacijos padidėjimas

2.Vazodilatacija

3.Vidinės temperatūros padidėjimas

Remiantis daugelio šiuo klausimu atliktų mokslinių tyrimų rezultatais, šių efektų pasiekimas priklauso nuo energijos kiekio (energijos lygio), kurį Tecar prietaisas terapeuto rankose perduoda į plokšteles. Tiesą sakant, norėdamas padidinti mikrocirkuliaciją, terapeutas turi nustatyti prietaisą žemai energijos lygiui (athermija); norint vazodilatacija, jis turi veikti vidutiniu energijos lygiu (vidutinis terminis); galiausiai, kad padidėtų vidinė temperatūra, jis turi sureguliuoti prietaisą taip, kad jis tiektų aukštą energijos lygį (hipertermija).

Todėl iš esmės yra trys energijos lygiai ir su kiekvienu iš jų siejamas skirtingas biologinis poveikis.

Remiantis tuo, kas ką tik buvo pasakyta, kalbant apie ryšį tarp biologinio poveikio ir naudojamo energijos lygio, aišku, kad prietaiso perduodamos energijos kiekio pasirinkimas priklauso nuo terapinio tikslo. Pavyzdžiui, jei pacientas susiduria su problema, kurią išsprendžia kraujagyslių išsiplėtimas, tada terapeutas turės nustatyti Tecar įrankį į vidutinį energijos lygį.

Biologinis poveikis: išsami analizė

Mikrocirkuliacijos padidėjimą sudaro padidėjusi kraujotaka mažesnio kalibro kraujagyslėse, tokiose kaip kapiliarai, venulės, arteriolės ir kt.

Tai turi bent dvi reikšmingas pasekmes:

energijos transformacijų padidėjimas, dėl kurio paveiktos ląstelės gamina daugiau ATP.

Padidėjęs deguonies suvartojimas paviršutiniškiausiuose audinių sluoksniuose.

Mikrocirkuliacijos padidėjimas skirtas skausmui ir (arba) uždegimui ūminėje fazėje sumažinti, raumenų pažeidimams ūminėje fazėje gydyti ir edemai mažinti.

Kraujagyslių išsiplėtimas susideda iš kraujagyslių, tiek arterijų, tiek venų, kalibro padidėjimo.

Su vazodilatacija susijusios pasekmės yra šios:

kraujagyslių viduje tekančio kraujo tūrio padidėjimas.

Tolesnis paveiktų ląstelių ATP gamybos padidėjimas.

Padidėjęs deguonies suvartojimas paveiktuose audiniuose.

Limfos apytakos pagerėjimas.

Natūralių audinių atstatymo procesų padidėjimas (kur, žinoma, yra pažeistų audinių).

Pastebimas vidaus temperatūros padidėjimas. Paprastai pacientas jaučia šį padidėjimą šiek tiek žemiau srities, kurioje terapeutas pritaikė kilnojamą plokštę.

Kraujagyslių išsiplėtimas skirtas tam tikro sunkumo raumenų kontraktūroms ir kraujotakos problemoms spręsti, limfos nutekėjimui, raumenų trofizmui gerinti ir kt.

Vidinės temperatūros padidėjimas susideda iš to, kad apdorota anatominė sritis nuolat gamina endogeninę šilumą.

Didėjant vidaus temperatūrai, atsitinka:

tolesnis kraujagyslių išsiplėtimas ir tolesnis kraujotakos padidėjimas.

Tolesnis limfos cirkuliacijos ir drenažo gerinimas.

Tolesnis energijos transformacijų padidėjimas, kurio kulminacija yra padidėjusi ATP gamyba.

Tolesnis ląstelių remonto procesų padidėjimas.

Aiškus šilumos pojūtis apdorotoje vietoje.

Temperatūros padidėjimas skirtas lėtiniam uždegimui, audinių fibrozei, sąnarių sustingimui, limfedemai gydyti ir kt.

Pagrindinis endogeninės šilumos poveikis

Endogeninės šilumos gamyba net giliai;

Raumenų ir jungiamojo audinio klampumo mažinimas;

Padidėjusi kraujotaka;

Limfos nutekėjimo stimuliavimas;

Metabolinio aktyvumo padidėjimas;

Padidėjęs audinių aprūpinimas deguonimi;

Didesnis maistinių medžiagų suvartojimas;

Greitas atliekų ir katabolitų pašalinimas;

Regeneracinių procesų pagreitinimas;

Endorfino išsiskyrimas ir skausmo malšinimas.

Kam tai

Kam skirta Tecar terapija: indikacijos

Medicinos srityje Tecar terapija plačiai naudojama atsigauti po traumų, tokių kaip patempimai, sausgyslių pažeidimai, sausgyslių uždegimas, bursitas, kaulų trauma, raiščių trauma ir sąnarių problemos; gydant raumenų ir osteoartikuliarines patologijas, tokias kaip kontraktūros, raumenų patempimai, miozitas, nugaros skausmas, išialgija, osteoartritas ir osteoartikulinis uždegimas; pooperacinės reabilitacijos programose, pavyzdžiui, po protezo įdėjimo operacijos.

Anatominės žmogaus kūno sritys, kurios geriausiai tinka gydyti Tecar, yra keliai, pečiai, klubai, kulkšnys, pėda, plaštaka, riešas ir stuburas.

Dažniausiai naudojama Tecar terapija

Raumenų patologijos:

Kontraktūros;

Ištempimai ar plyšimai;

Sumušimai;

Edema.

Skausmingos stuburo patologijos:

Lumbago;

Nugaros skausmas

Gimdos kaklelio skausmas.

Peties sutrikimai:

Peties tendinitas ir tenosinovitas;

Insercinės tendinopatijos;

Lipnus kapsulitas.

Alkūnės sąnario sutrikimai:

epikondilitas;

Epitrokleitas.

Riešo ir plaštakos sutrikimai:

Rankos tendinitas ir tenosinovitas;

Riešo tendinitas ir tenosinovitas;

Rizoartrozė.

Klubo patologijos:

Koksartrozė;

Bursitas;

Pubalgia.

Kelio sutrikimai:

Girnelės chondropatija;

Gonartrozė;

Trauminių priekinių ir užpakalinių kryžminių raiščių traumų pasekmės;

Patempimai.

Kulkšnies ir pėdos sutrikimai:

Lūžių pasekmės;

Patempimai;

Padų fascitas;

Kraujažolės sausgyslių uždegimas.

Reabilitacija po operacijos.

Seanso ypatumai

Kas vyksta Tecar terapijos seanso metu?

Prieš pradedant klasikinį Tecar terapijos seansą, terapeutas pakviečia pacientą nusirengti drabužius, dengiančius gydomą plotą, ir atsisėsti ant specialios atloštos lovos, kad būtų lengviau atlikti tolesnius veiksmus.

Kai pacientas yra pasirengęs, jis padeda vadinamąją fiksuotą plokštelę žmogaus kūno pusėje, priešingoje vietoje, kuriai reikia priežiūros, ir ant pastarosios užtepa želatininę medžiagą, kuri palengvina masažą. ir pagerinti Tecar poveikio kokybę.

Tik uždėjus fiksuotą plokštelę ir užtepus želatininę medžiagą, galima pradėti gydomąjį masažą per mobilią plokštelę; kadangi šis masažas yra susijęs su endogeninės temperatūros padidėjimu, terapeutas, tiesiogiai apklausdamas pacientą, turi įsitikinti, kad šis padidėjimas nėra toks, kad būtų skausmingas.

Masažo pabaigoje terapeutas specialiu popieriumi nuvalo gydomą paciento kūno vietą nuo želatininės medžiagos; šiuo metu pacientas gali apsirengti ir nedelsiant eiti namo.

Kiek trunka Tecar terapijos seansas?

Išskyrus nenumatytus įvykius, Tecar terapijos seansas paprastai trunka nuo 20 iki 30 minučių; Tecar terapijos seanso trukmę įtakoja tokie veiksniai kaip: anatominė gydymo sritis, instrumento naudojimo būdas ir gydoma patologija.

Šalutiniai poveikiai

Tecar terapijos šalutinis poveikis

Kai kuriais retais atvejais Tecarterapija gali sukelti skausmą arba patinimą gydomoje srityje; be to, tai kelia minimalią nudegimų riziką.

Kai jie atsiranda, šie Tecarterapijos šalutiniai poveikiai dažniausiai priklauso nuo netinkamo įrangos naudojimo ar dominančios srities.

Tačiau apskritai tecar terapija laikytina labai saugiu gydymo metodu.

Kontraindikacijos

Tecar terapija neturi ypatingų kontraindikacijų.

Vieninteliai žmonės, kuriems gydytojai rekomenduoja imtis atsargumo priemonių (o gal ir specialisto konsultacijos), tai žmonės su širdies stimuliatoriais, nejautrūs aukštai temperatūrai ir nėščios moterys.

Rezultatai

Keletas klinikinių tyrimų, taip pat pagrįstų tiesioginiais pacientų atsiliepimais, parodė, kad Tecar terapija yra veiksminga; iš tikrųjų pavyksta sutrumpinti tiek ūminių, tiek lėtinių trauminių, raumenų ar osteoartikulinių patologijų gijimo laiką.

Tecar terapija: po kiek laiko ji veikia?

Paprastai tariant, Tecar terapijos poveikis pastebimas po 5-10 uždarų seansų ciklo laikui bėgant (idealu būtų 3 seansai per savaitę).

Tačiau reikia pažymėti, kad yra sąlygų, kurioms esant būtinas ilgesnis ciklas arba periodinės priežiūros sesijos.

Tecar terapijos privalumai

Pagrindiniai privalumai, dėl kurių Tecar terapija yra patikimas ir saugus terapinis sprendimas:

Pastebimi rezultatai per palyginti nedaug seansų;

Labai didelis tikslumas gydant taikinį;

Teigiamas poveikis net labai giliems audiniams;

Kontraindikacijų ir reikšmingo šalutinio poveikio nebuvimas.

Kiek tai kainuoja

Kiek kainuoja Tecar terapija?

Tecar terapijos seanso kaina svyruoja nuo 25 iki 50 eurų.

Atsižvelgiant į vidutinę vertę nuo 25 iki 50 (t. y. 37,50 euro) ir į tai, kad norint mėgautis tecar terapijos poveikiu reikia 5–10 seansų, bendra kaina gali svyruoti nuo mažiausiai 187,50 eurų iki maksimalios 370,50 eurų.

Organizuojam TECAR terapijos apmokymus, konsultuojam dėl TECAR aparato įsigijimo.

MB Judėk be skausmo

+37068168731

Nauji straipsniai

 • Alavijas - universaliausia priemonė Jūsų odai

  Dėl savo unikalių gydančių, senėjimą mažinančių, drėkinančių, priešuždegiminių ir ląstelių regeneraciją skatinančių savybių, alavijas ( aloe ) yra labiausiai Šri Lankoje vertinamas augalas. Kliniškai yra įrodyta, kad alavijų gelis padeda atstatyti saulės, vėjo ar šalčio paveiktą odą. Dažnai alavijas vadinamas gamtos gydytoju, nes: Pasižymi antibakteriniu poveikiu, saugo nuo uždegimų,...
 • Vaikų odontologijos Lietuvoje pradininkė įvardijo, kodėl daugumos vaikų dantų būklė nekokia

  Tėvų požiūris į vaiko burnos sveikatą šiandien yra kur kas geresnis nei anksčiau – tokį pokytį pastebi per 30 metų patirties vaikų dantų gydyme ir ligų profilaktikoje turinti biomedicinos mokslų daktarė Rasa Račienė. Visgi tebėra spragų dantų priežiūros praktikoje. „Tai atveda vaiką iki specialisto kėdės ir priverčia išgyventi psichologiškai sunkią gydymo patirtį. Uždelsus kyla ir...
 • Vienam pacientui naują šypseną dovanos odontologijos klinika

  Praėjusieji metai daugelį išmokė nugalėti iššūkius, pervertinti savo vertybes, kaip niekada labai aktuali tapo sveikata. Žmonės supranta, kad į sveikatą reikia investuoti, kad kokybiškos paslaugos kainuoja, kad norint turėti sveikus dantis – svarbu investuoti laiką, pinigus į burnos ligų profilaktiką. Aukštaitijos implantologijos klinika rūpinasi savo pacientais bei jų burnos sveikata....
 • 13 Medicinos mitų apie plaučių vėžį

  Ligų kontrolės ir prevencijos centrų (ULAC) duomenimis, kasmet plaučių vėžys nustatomas maždaug 1,5 tūkst. Lietuvos žmonių. 2015 m. Lietuvoje nuo šios ligos mirė 1 346 asmenys, didžioji jų dalis – net 1 100 – buvo vyrai. Pasaulyje ši liga taip pat yra dažniausia onkologinė liga, kasmet ji nustatoma daugiau kaip 2 mln. žmonių, per 1,7 mln. miršta per metus. Pasaulyje 2020 m....
 • Žiemos traumų sezonas – kaip užkirsti kelią ir ką daryti susižeidus?

  Nors ši žiema didelių speigų ir sniego pusnių mums kol kas neatnešė, staigūs temperatūros svyravimai gali pridaryti ne ką mažiau žalos. Iškritęs plonas sniego sluoksnis, per dieną virtęs balomis, o naktį pašalus, kitą rytą virsta plonu ir itin slidžiu ledo sluoksniu. Būtent ši slidi ledo danga ir tampa viena dažniausių traumų priežasčių, šalia traumų, patirtų žiemos sporto ar aktyvių...
 • Botulino injekcijos - raukšlių prevencijai ir korekcijai

  Bėgant metams oda tampa ne tokia elastinga, kokia buvo anksčiau, tad ir raukšlių atsiradimas taip pat nėra išvengiamas. Nė viena moteris nenori atrodyti senesnė nei yra iš tiesų, todėl gana dažnai yra ieškoma būdų, kurie leistų efektyviai kovoti su raukšlėmis. Laimei, šiandien galima rinktis iš gausybės procedūrų, kurios padeda sumažinti raukšles ir pagerinti odos būklę. Vienas tokių sprendimų...
 • Kaip valgyti, kad neaugtų svoris? Atsako chirurgas N. Kaselis

  Didelis svoris – tai ne tik estetinė, tačiau pirmiausia – fizinė problema, kadangi dėl viršsvorio dažnai kyla įvairios ligos, kurios ne tik apsunkina žmogaus kasdienybę, tačiau net ir grasina... mirtimi. Apie tai kalbama labai daug, siūloma labai daug metodų, kurie gali sumažinti svorį, dietų, kurios, deja, yra tik trumpalaikės ir nors istorijų, kuriose pasakojama apie sėkmingą...
 • Acne - bėrimai, kamuojantys ne tik paauglius

  Aknė yra lėtinė, uždegiminė odos liga, kuri sukelia įvairių rūšių bėrimus: spuogelius, mazgelius, inkštirus. Bėrimai pastebimi veido srityje, ant pečių, nugaros, kaklo, krūtinės bei viršutinėje rankų dalyse. Ši liga dažniausiai pasireiškia asmenims nuo 12 iki 24 metų, tačiau gali būti išimčių, kurios pasireiškia vis dažniau ir vyresniame amžiuje. Aknė nėra pavojinga sveikatai, bet gijant...
 • Skrandžio opos – dažną lietuvį kankinanti sveikatos problema

  Skrandžio opa – tai skrandžio gleivinės žaizda, atsirandanti sumažėjus skrandžio gleivinės apsauginiam barjerui ir skrandžio rūgščiai pažeidus skrandžio gleivinę. Opalige serga apie 10 proc. pasaulio gyventojų. Pasak medicinos centro „Northway“ gydytojos gastroenterologės Editos Šunokienės, viena pagrindinių opaligės priežasčių – lėtinė Helicobacter pylori (H....
 • Kiek vitamino D man reikia?

  Iš įvairių šaltinių tenka girdėti įvairių rekomendacijų dėl vitamino D. Viena gydytoja pasakė, kad visi, gyvenantys Šiaurės pusrutulyje, turėtų vartoti vitamino D papildus kiekvieną dieną, net ir vasarą. Ar tiesa? Egzistuoja yra įvairių rekomendacijų, kiek vitamino D turėtų gauti suaugusieji, todėl supratimas, kiek vitamino D jums reikia, gali būti painus. Naudodamiesi žemiausiomis...
 • Lengvai ir giliai, o ne ilgai ir tik paviršiniai. Kas?

  Lengvai ir giliai, o ne ilgai ir tik paviršiniai. Kas? DDR terapijos poveikis, lyginant su kitomis dubens dugno raumenų stiprinimo praktikomis. Tik klinikoje „Sveikatos garantas“ išmėginkite inovatyvią bei unikalią DDR terapijos procedūrų sesiją ir ypač greitai pajuskite puikius rezultatus! Funkcionalūs dubens dugno raumenys išspręs daugelį sveikatos problemų. Nelaikote šlapimo?...
 • Įtampos šlapimo nelaikymas

  Vasaris skaičiuoja paskutines dieneles. Jau greit sučyruos vieversėlis ir žiemužei išties pasakysime „sudie“. Ims tirpti sniegas, per gatves pradės gurgėti maži upeliukai, o vėliau iš storo ledo gniaužtų išsilaisvins ir didžiosios upės. Pakvips pavasariu... Klinika „Sveikatos garantas“ rekomenduoja išmėginti inovatyvias, įtampos šlapimo (kai šlapimas nesulaikomas...
 • Kraujas šlapime (hematurija) – kada verta sunerimti?

  Kraujas šlapime, dar vadinamas hematurija, yra dažnas reiškinys. Jis gali būti aptiktas atliekant bendrą šlapimo tyrimą arba jūs galite tai pastebėti patys. Jei šlapime pastebėjote ryškiai raudoną kraują arba šlapimas tapo rausvas, raudonas ar rudas, nes jame yra kraujo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Paprastai jūs neturėtumėte šlapintis krauju. Jei šlapime matomas kraujas arba nedidelis...
 • Septyni skrandžio vėžio ženklai: į ką atkreipti dėmesį?

  Skrandžio vėžys pirmą kartą buvo aprašytas dar 3000 metų prieš mūsų erą Egipte. Jau tuomet buvo žinoma, kad ši liga lemia lėtą ir sunkią mirtį. Iki šių dienų skrandžio vėžys yra viena dažniausiai diagnozuojamų onkologinių ligų pasaulyje. Apie tai kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja gastroenterologe, endoskopuotoja Agne Dikčiūte. Pasaulio sveikatos organizacijos...
 • Gydytoja gastroenterologė: kaip vaišintis, kad didžiosios šventės nesibaigtų rimtais virškinimo sutrikimais?

  Didžiųjų metų švenčių periodas – tikras darbymetis gydytojams gastroenterologams. Įvairūs virškinimo, kepenų funkcijų sutrikimai, ūminiai ir lėtiniai kasos uždegimai – tai dažniausios priežastys, dėl kurių į gydytojus ir ligoninių priėmimo skyrius kreipiasi kone vos nuo šventinio stalo pakilę pacientai. Apie tai, kaip tinkamai mėgautis šventinėmis vaišėmis, kad vėliau netektų kęsti...
 • Psichiatrė pataria: „Emocinis valgymas dažnai būna susijęs su socialiniu nerimu“

  Kone kiekvienas gyvenime yra susidūręs su emociniu valgymu, tik dažnai jo negebame identifikuoti. Kaip suprasti, kada valgome intuityviai, o kada – vedami emocijų, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatrė Aušra Stankūnienė. Kas yra emocinis valgymas? Kaip atpažinti, kada valgome intuityviai, o kada – vedami emocijų? Emocinis valgymas – padidėjęs...
 • Viskas, ką reikia žinoti apie vaikų kosulį: tipai ir priežastys

  Vaikams kosulys yra kaip varnalėša – lengvai „prilimpa“ ir jo sunku atsikratyti. Kosulys erzina ir neretai trukdo užmigti, tačiau dažnai šis simptomas nesignalizuoja apie rimtą ligą. Kosėjimas laikomas svarbiu kūno refleksu, padedančiu apsaugoti kvėpavimo takus. Vis dėlto yra svarbu išmanyti kosulio tipus, kad būtų aišku, kuriais atvejais reikia kreiptis į...
 • Skaitmeninio protezavimo privalumai lyginant su standartiniu

  Ar jus kartais supykina besivalant dantis? Tuomet standartinis atspaudo nuėmimo metodas, kuomet į burną dedami specialūs šaukštai su atspaudine mase jums sukeltų tikrai nemalonius pojūčius. Galite tai pamiršti, kadangi naujausių technologijų dėka šis nemalonus etapas dantų gydyme pakeistas į skaitmeninį metodą. Tradicinį dantų atspaudą keičiančios technologijos Tradicinį dantų atspaudo...
 • CBD pradžiamokslis – ką verta žinoti?

  Nors CBD atrastas dar 1940 metais, tačiau jo populiarumas pradėjo augti vos prieš kelerius metus. Šiandien dažnam natūralių sveikatinančių būdų ieškotojui šis kodas yra puikiai žinomas, o nauda – neabejotina. O tuos, kurie dar tik atranda šį unikalų gamtos kūrinį, kviečiame susipažinti iš arčiau. Kas yra CBD? CBD - tai žodžio "Cannabidiol" sutrumpinimas (liet....
 • Ar batus vaikams reikia rinktis kaip ir suaugusiems? Pataria ortopedas

  Renkantis avalynę vaikams daugelis tėvelių jai skiria kur kas daugiau dėmesio nei perkant batus sau. Kodėl? Kadangi vaiko koja auga, tad natūralu, kad reikia rasti tokius batus, kurie teigiamai veikia visą pėdos formavimosi procesą. Galiausiai, juk batai lemia net ir vaiko stuburo padėtį, o šiais laikais dėl gana pasyvaus gyvenimo tempo dažnas skundžiasi ir nugaros skausmais. Gera avalynė...
 • Kosmetologė atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie odos priežiūrą žiemos metu

  Mūsų odai reikalinga atitinkama priežiūra visais metų laikais, tačiau keičiantis sezonui, dažnai keičiasi ir odos priežiūros specifika. Žiemą mūsų odai tenka susidurti su nemenkais iššūkiais: dažni temperatūros svyravimai, šaltis, žvarbus vėjas, odą sausinantis patalpų šildymas. Neskiriant savo odai pakankamo dėmesio, ji gali tapti dehidratuota, gali būti jaučiamas tempimo jausmas, prarandamas...
 • Pacientės Brigitos istorija: aknę įveikti padėjo tik profesionalus gydymas

  Aknė – odos būklė, su kuria susiduria daugybė jaunų žmonių. Su akne artimai susipažinę asmenys neretai gėdijasi pakitusios savo išvaizdos, kitaip atrodanti oda neigiamai paveikia jų savivertę. Nežinodami ko griebtis jaunuoliai ima gausiai maskuoti odą įvairiomis makiažo priemonėmis, bando gydyti aknę naudodami savarankiškai įsigytomis veido priežiūros priemonėmis. Tiesa, ilgainiui ne...
 • Viskas, ką reikia žinoti apie karščiavimą: pataria šeimos gydytojas

  Karščiavimas prilygsta raudonai šviesoforo šviesai: tai jūsų kūno būdas signalizuoti, jog kas nors negerai. Karščiavimas yra atsakomoji gynybinė reakcija į pasireiškusią virusinę arba bakterinę infekciją, todėl pakilusi temperatūra įspėja, jog organizmas aktyviai bando numalšinti susirgimą. Tiesa, svarbu suprasti, jog didesnė temperatūra nėra tiesiogiai susijusi su ligos sunkumu. Pavyzdžiui,...
 • Kaip pasaulinė COVID-19 pandemija paveikė šeimos gydytojo darbą?

  Sveikatos priežiūros specialistai geriau už daugelio profesijų atstovus pajuto, kad darbas pasaulinės pandemijos akivaizdoje gali pareikalauti neįtikėtinos psichologinės ir fizinės ištvermės. Su kokiais konkrečiais iššūkiais susiduria šeimos gydytojai? Niekas negalėjo numatyti tikrosios padėties Neįtikėtinai greitai įsibėgėjusi koronaviruso krizė išryškino daugybę trūkumų sveikatos...
 • Negirdėtas odontologijos klinikos įsipareigojimas kitiems metams

  Artėjant Naujiesiems metams ir baigiantis seniems, apmąstome padarytus darbus, įsivertiname, ką atlikome gerai, o kur reikėjo labiau pasistengti, išsikeliame naujus tikslus, o, kad tikslai būtų pasiekti, garsiai apie tai pasižadame. Apie tai ir kalbamės su Panevėžyje, stoties g.1, įsikūrusios odontologijos klinikos Aukštaitijos implantologijos klinika www.aik.lt, įkūrėja odontologe Aiste...
 • Vyresniajame amžiuje dantų problemos ne dėl amžiaus

  Dantys yra viena jautriausių mūsų organizmo dalių ir juos nelengva išsaugoti bet kokiame amžiuje. Juo labiau – nedaugeliui žmonių pavyksta išsaugoti visus dantis visą gyvenimą sveikus. Tačiau kaip ir sveikatą apskritai, juos reikia ypač atidžiai prižiūrėti vyresniame amžiuje, kai organizmas nebėra toks atsparus, ir su amžiumi gali kilti sveikatos problemų. Dantys niekada neiškrenta...
 • Konsultacijos ir gydymo planai padeda sėkmingai pasiekti svarbiausią tikslą – sveiką ir gražią šypseną

  Nuolat tobulėjant šiuolaikinės odontologijos galimybėms, pasirinkti geriausią ir optimaliausią dantų protezavimo būdą tikrai nėra sudėtinga. Viskas priklauso tik nuo jūsų norų, finansinių galimybių ir bendros organizmo būklės. Tačiau, siekiant kuo efektyviau išspręsti susidariusią situaciją ir pasiūlyti geriausią gydymo strategiją, būtinos konsultacijos. Ką svarbu išsiaiškinti...
 • Estetinė ginekologija: apie sveikatą, grožį ir dėkingus vyrus (pokalbis su gydytoja)

  Gydytoja akušerė ginekologė, doc. med. dr. Daiva Bartkevičienė Patraukliausia yra ta moteris, kurios akys švyti, o ji trykšta gyvenimo džiaugsmu. Tuo įsitikinusi Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos prezidentė, medicinos ir estetikos paslaugų klinikos „Primum Estetica“ įkūrėja doc. dr. Daiva Bartkevičienė. Ji turbūt jau sunkiai suskaičiuotų moteris ir jų partnerius,...
 • 3D technologijos odontologijoje

  Šiuolaikinės technologijos, plačiai taikomos visose srityse, neaplenkia ir odontologijos. 3D technologijos odontologijoje užtikrina ne tik gydymo patogumą bei komfortą, tuo pačiu užtikrina darbo kokybę bei leidžia pasiekti maksimalius rezultatus. Tai nepamainomas gydytojo odontologo padėjėjas ir tarsi išankstinis “atsakymas” pacientui. Padidinta gydymo sėkmės...
 • Odos atjauninimas su „Secret RF“ – rezultatai nustebins

  Gydytoja A. Bartkevičiūtė dirba su „Secret RF“ frakcine mikroadatine radijo dažnio sistema Mūsų odos išvaizdą nulemia natūrali gyvenimo eiga. Paauglystėje ir vėlesniame amžiuje būdinga aknė palieka randelius bei dėmeles, per ilgas buvimas saulėje sukelia priešlaikinį senėjimą ir skatina raukšlių formavimąsi, o svorio svyravimai ar nėštumas kūne gali palikti nepageidaujamas...
 • Intymias problemas lazeris „MonaLisa Touch“ išsprendžia per pietų pertrauką

  Gyd. Akušerė ginekologė doc. med. dr. Daiva Bartkevičienė aiškina pacientei, kaip veikia lazeris „MonaLisa Touch“ Menopauzės metu ir po natūralaus gimdymo makštis atrofuojasi, pakinta jos gleivinė, suplonėja epitelis ir dėl to moterys susiduria su daug nemalonių ir itin subtilių problemų, apie kurias vengia kalbėti ne tik su draugėmis ar artimaisiais, bet kartais ir...
 • Interviu su Gold Collagen prekės ženklo įkūrėju Tony Sanguinetti

  1) Į kokius kitus japonų rūpinimosi savo grožiu aspektus atsižvelgėte kurdami „Gold Collagen“ produktus, neskaitant mitybos tradicijų? Suvokęs, kokią svarbą turi tinkama mityba bendram grožiui, pradėjome ieškoti komponentų derinio, kuris suteiktų organizmui ne tik reikiamų maistinių elementų, bet ir hidrolizuoto kolageno. Tai padarė GOLD COLLAGEN® visapusiu papildu, kuris ne...
 • Šiuolaikinio pasaulio rykštė - bjaurioji alergija

  Šiuolaikinis pasaulis yra daug saugesnė, higieniškesnė ir patrauklesnė vieta žmogui gyventi. Mokslo laimėjimai nulėmė, kad pailgėjo mūsų gyvenimo trukmė, ligos tapo vis labiau valdomos, o net senovės karaliai neturėjo tiek komforto ir patogumų, kokiais džiaugiasi paprastas žmogus. Nelaimei kartu su teigiamais medicinos ir mokslo laimėjimų aspektais, į mūsų gyvenimus braunasi ir tamsioji to...
 • Šventėms grįžtantys emigrantai traukia pas odontologus: kodėl šios srities medicininis turizmas toks populiarus?

  Artėjantis švenčių sezonas į užsienį išvykusiems lietuvaičiams tampa dviguba dovana. Neretai grįžimą į tėvynę jie skiria ne tik išsiilgtų artimųjų lankymui, bet ir vizitams pas gydytojus, tarp jų ir odontologus. Specialistai pastebi, jog kartais net ir nemenkai investavus į dantų priežiūrą už jūrų marių Lietuvoje tenka ieškoti veiksmingesnės pagalbos ir efektyvesnių gydymo būdų per kuo...
 • Frakcinis odos atjauninimas ir PRP procedūra – išskirtinis derinys siekiant efektyviai atjauninti veido odą

  Tinkamai parinktas veido procedūrų kombinavimas gali kaip mat sustiprinti procedūrų efektyvumą ir poveikį. Vienas iš puikių pavyzdžių yra frakcinio veido atjauninimo Clear+Brilliant lazeriu atlikimas derinyje su PRP procedūra. Šios dvi procedūros kombinuojamos kartu padės pasiekti dar geresnį rezultatą ir sukurs stipresnį odos atjauninimo efektą! Frakcinis odos atjauninimas - sparčiai...
 • Dumblių galia jūsų grožiui

  Šimtmečiais stengtasi atskleisti Azijos tautų grožio ir sveikatos paslaptį. Galiausiai moksliniai tyrimai atvedė prie jūros gelmių. Pasirodo, išlaikyti odos jaunystę, plaukų žvilgesį ir kūno stiprumą, padeda įvairios aktyviosios medžiagos, kurių gausu dumbliuose bei kitose jūros dovanose. Net jei gyvenate toli nuo jūros, galite išmėginti kai kurias gudrybes, padėsiančias ilgiau išlaikyti...
 • Dantų implantavimas padeda ne tik atrodyti, bet ir jaustis daug geriau

  Dantų netekimas kiekvienam yra emociškai sudėtingas procesas. Specialistai teigia, kad šiandieninės technologijos ir dantų implantavimas padeda atkurti vieną ar kelis dantis taip greitai, kad nė nepajusite didelio diskomforto. Kviečiame susipažinti su pacientų dažnai užduodamais klausimais, į kuriuos atsako klinikos „Dantų harmonija“ specialistai. Nusprendžiau rinktis dantų...
 • Žinomos moterys prabilo apie galingiausią ginklą visatoje

  Ketvirtadienio vakarą būrys žinomų žmonių leido neįprastai: jiems buvo priminta, kad net žvarbiausią ir tamsiausią rudens vakarą būtina vieni kitiems dovanoti gražias emocijas. Kauno centre įsikūrusi „Šypsenos akademija“ surengė pirmojo gimtadienio šventę, kurios metu žinomos moterys prabilo apie geros nuotaikos, pozityvumo galią ir pagrindinį sėkmės bei laimės įrankį –...
 • Dantų skausmas – nekentėkite!

  Turbūt kiekvienas iš mūsų nors kartą gyvenime yra susidūręs su dantų skausmu. Dantų skausmas tai vienas pačių nemaloniausių pojūčių, kuris vargina ne tik fiziškai bet ir emociškai. Dantų skausmas atsiranda esant tam tikram pažeidimui, kuris gali būti sąlygotas keleto priežasčių. Kartais dėl tam tikrų priežasčių kylantis dantų skausmas gali nekelti pavojaus, o priežastis gali būti lengvai...
 • Dovanojimo džiaugsmas: kuo pradžiuginti artimuosius per Šv. Kalėdas?

  Vėstantys orai, girliandomis papuoštos miestų gatvės ir prasidėjusios kalėdinės akcijos primena – artėja gražiausios metų šventės. Kalendoriui nenustabdomai artėjant prie gruodžio suprantame, jog lieka vis mažiau laiko išrinkti idealias dovanas artimiesiems. Neatidėkite tokios užduoties paskutiniam savaitgaliui – pasirūpinkite šiuo klausimu jau dabar. Nežinote, nuo ko pradėti? Štai...
 • Nutukimas – ne estetinė problema

  Nors didelis svoris vis dar dažnai yra siejamas su estetika, tačiau tai – tik smulkmena palyginus su sveikatos sutrikimais, kuriuos sukelia viršsvoris. Kuo greičiau bus imamasi priemonių, kurios gali padėti kovoje su nutukimu – tuo didesnė tikimybė išvengti ligų, kurios, deja, ilgainiui gali būti net mirties priežastis. Apie tai pasakoja chirurgas Nerijus Kaselis. Procentai...
 • Vaginaliniai kamuoliukai dubens raumenų stiprinimui

  Moters sveikata, jos būklės gerinimas bei puoselėjimas – ypač svarbus, subtilus bei nepertraukiamas procesas. Svarbus todėl, kad laiminga ir graži moteris – tai visų pirma sveika moteris; subtilus, nes moters sveikata gali būti gerinama ypač įvairiais būdais (apie kai kuriuos iš jų, daugelis dailiosios lyties atstovių net nesusimąsto), o nepertraukiamas todėl, kad šį procesą būtina...
 • Akims kenkiantys dirgikliai žiemą: kaip nuo jų apsisaugoti?

  Nors rūpintis akių sveikata būtina ištisus metus, žiemą kenksmingų dirgiklių atsiranda daugiau nei įprastai, todėl šaltąjį laikotarpį skirkite ypatingą dėmesį ne tik imuninės sistemos stiprinimui, bet ir geresnei akių apsaugai. Sausas oras patalpų viduje, šaltis ir žvarbus vėjas lauke, padidėjęs užterštumas, bei saulės sukurti akinantys atspindžiai – štai su kuo turi kovoti jūsų akys...
 • Chirurgas Nerijus Kaselis: skrandžio mažinimas – gelbsti gyvybes

  Nutikimas, deja, yra gana opi sveikatos problema Lietuvoje, kuri labai dažnai baigiasi rimtomis ligomis, kurias ne visada įmanoma išgydyti. PSO rekomenduojamas suaugusių, sveikų gyventojų vidutinis KMI yra 21–23. Per pastaruosius keturiolika metų 18 metų ir vyresnių vyrų vidutinis KMI padidėjo nuo 25,7 2005 m. iki 26,4 2019 m., moterų atitinkamai – nuo 25,7 iki 26,3. Situacija...
 • Arbatos, kurios padės stiprinti imuninę sistemą peršalimo ir gripo sezono metu

  Kartu su šaltuoju metų laiku įprastai atkeliauja peršalimo bei gripo sezonas. Žiemą, organizmui negavus reikalingų vitaminų bei mineralų, imuninė sistema greičiau nusilpsta, dažniau kamuoja gerklės skausmas, sloga ar nemalonus kosulys. Tačiau viso to išvengti galite sustiprinus savo organizmą natūraliomis priemonėms. Viena iš populiariausių pagalbininkų yra arbata. Tačiau kokią rinktis, kad...
 • Veido masažas: kokį geriausia rinktis?

  Norint išlaikyti jauną ir stangrią veido odą, ja rūpintis taip, kaip rūpinamės kūnu: reikia mankštinti ir tinkamai prižiūrėti. Tad ne paslaptis, kad efektyviausios priemonės veido raumenims stiprinti yra veido masažas. Tačiau veido masažo rūšių yra tiek daug, jog išsirinkti gali būti išties sunku... Taigi, ką reikia žinoti? Vakuuminis veido masažas Jauninačių anti aging procedūrų...
 • Klientės atsiliepimas: ,, Džiaugiuosi, kad priėmiau sprendimą pašalinti plaukelius lazeriu“

  Amber Esthetic klinikoje sulaukiame klientų su įvairiomis istorijomis, kuriomis dažnai jie pasidalina ir su mumis. Yra žmonių, kurie kreipiasi į mus dėl problemų, kurios kaip reikiant sutrikdo jų kasdienybę ir tiesiog trukdo džiaugtis gyvenimu. Viena iš tokių klienčių yra Ernesta, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi: ,,Nuo pat paauglystės mane kamuoja padidėjęs kūno plaukuotumas. Kad...
 • Atsibundate kiekvieną naktį tuo pačiu metu? Štai ką tai galėtų reikšti

  Vienas iš patraukliausių ir tuo pačiu labai varginančių dalykų yra tai, kad kartais mūsų kūnai tiesiog keičiasi. Maistas, kurį valgėme šimtą kartų, staiga sutrikdo skrandį, šokoladas dabar mums kelia galvos skausmą arba vieną vakarą suprantame, kad nebegalime toleruoti kofeino maždaug po vidurdienio. Sveiki atvykę į gyvenimo vidurį. Oi, ir dar - daugiau nei viena taurė raudonojo vyno dabar jau...
 • Kodėl sunkiai užmiega ir vis prabunda slaugomi pacientai?

  „Slaugant vyresnio amžiaus žmogų ypač svarbu suprasti, kas daro įtaką miegui. Jeigu slaugomas žmogus sunkiai užmiega, nuolat prabunda naktimis, slauga dėl to gali virsti kančia”, - sako VšĮ Inkocentras vadovė, gydytoja Jurga Misevičienė. Miego reikšmė Pasak J. Misevičienės, miego metu sutaupoma iki 10 proc. energijos, būtent tai suteikia organizmui poilsį. „Miego metu...
 • Kūdikio nosinio ašarų kanalo obstrukcija

  Nosinio ašarų kanalo obstrukcija – tai viena dažniausių patologijų naujagimių tarpe. Ašarų kanalas pilnai arba dalinai užsikemša, neleidžia ašaroms tekėti latakais, jos kaupiasi ir išsilieja per apatinio voko kraštą, t. y. akys ašaroja. Statistiškai šis sutrikimas nustatomas 5–6 % naujagimių pirmaisiais jų gyvenimo metais. Nuo 80 % iki 90 % atvejų simptomai pasireiškia dar...