Tecar terapija: kas tai yra ir kaip ji veikia?

2022 m. sausio 12 d.
Tecar terapija: kas tai yra ir kaip ji veikia?

Bendrai

Tecar terapijanyra elektromedicininis gydymas, leidžiantis greičiau atsigauti po traumų ir uždegiminių raumenų ir kaulų sistemos patologijų.

Tecar terapija plačiai paplitusi ypač fizioterapijos srityje, Tecar apima labai konkretaus prietaiso, pagrįsto fiziniu kondensatoriaus principu ir galinčio generuoti šilumą iš vidaus anatominėje srityje, kuriai reikia priežiūros. Terapija gali veikti dviem režimais: talpos režimu, tinkančiu minkštųjų audinių problemoms gydyti, ir rezistenciniu režimu, skirtu kaulų, sąnarių, kremzlių ir kt. ligoms gydyti. Priklausomai nuo prietaiso tiekiamos energijos, Tecar biologinis poveikis daugiausia yra trys: mikrocirkuliacijos padidėjimas, vazodilatacija ir vidinės temperatūros padidėjimas. Veiksminga pagal savo terapinę paskirtį, Tecar terapija gali kainuoti nuo 25 iki 50 eurų už vieną seansą, seansas paprastai trunka nuo 20 iki 30 minučių.

Kas yra Tecarterapija?

Tecar terapija, dar žinoma kaip „Capacitive-Resistive Energy Transfer“, yra elektromedicininio gydymo būdas, ypač naudojamas gydant raumenų ir kaulų sistemos traumas bei uždegimines patologijas.

Plačiai paplitęs ypač fizioterapijos srityje, Tecar terapija susideda iš tam tikro masažo, atliekamo naudojant instrumentą, galintį sumažinti skausmą ir pagreitinti natūralų audinių atstatymą, kai akivaizdžiai yra pažeidimų.

Visa tai apčiuopiamai sutrumpina gijimo laiką.

Istorijos užuominos

Nors Tecartherapy tam tikrą populiarumą įgavo tik pastaraisiais dešimtmečiais, jos veikimo principai yra gerokai senesni. Tiesą sakant, tai buvo prancūzų gydytojas ir fizikas Jacques'as Arsène'as d'Arsonvalis, kuris pirmą kartą pasiūlė juos 1890 m.

Po d'Arsonvalio keli kiti mokslininkai ir išradėjai ryžosi panašiems projektams: tarp jų išsiskiria anglų gydytojas Williamas Beaumontas, kuris 1939 m. dirbo ir kuriant pirmąjį elektromedicinos instrumentą.

Fizikos ekspertas Beaumont sukūrė terminą „diatermija“, kad nustatytų jo atliekamo darbo pobūdį. Diatermia yra graikų kilmės žodis, kilęs iš „dia“ (διά), ty „per“ ir „termoso“ (ϑερμός), ty „šiluma“ jungimo; pažodžiui tai reiškia „šiluma per“, tačiau šiuo konkrečiu atveju tai reiškia šilumos, kylančios iš vidaus, formą.

Ypač svarbi data šiuolaikinės Tecar terapijos istorijoje yra 1995 m.: iš tikrųjų šiais metais gimė žodis Tecar, santrumpa, reiškianti Transfer Energy Capacitive And Resistive.

Iš pradžių šiuolaikinė Tecarterapija buvo gydymas skirtas tik traumuotiems sportininkams, kad jie greičiau pasveiktų. Tačiau šiandien jis įgavo neabejotinai skirtingus profilius ir yra naudingas daugeliui žmonių kategorijų, net ir tiems, kurie nesportuoja. Pavyzdžiui, asmenys, sergantys tam tikromis artrito formomis, pagyvenę žmonės, turintys klasikinių senyvo amžiaus patologijų, asmenys, turintys sutrikimų, susijusių su jų atliekamu darbu, ir kt.

Patentuotas metodas

Technologija, kuria grindžiama Tecar terapija, yra tarptautinis patentas. „Tecar“ prekės ženklas, „Tecarterapia“ ir išvestiniai produktai yra registruotieji prekių ženklai ir priklauso „Unibell International“.

Kaip tai veikia

Kaip veikia Tecarterapija?

Tecar terapija yra endogeninės termoterapijos forma:

Žodis „termoterapija“ reiškia „šilumos terapija“. Šilumos naudojimas gydymo tikslais, ypač esant skausmingoms raumenų ir sąnarių ligoms, plačiai paplitęs jau kelis dešimtmečius. Kai kurios termoterapijos, kurios buvo naudojamos prieš Tecar ir vis dar naudojamos šiandien, yra infraraudonųjų spindulių, ultragarso ir lazerio (lazerio terapija).

Terminas „endogeninis“ reiškia faktą, kad „Tecar“ įrankis skatina šilumos gamybą iš kūno vidaus (endogeninės šilumos).

Kita vertus, infraraudonųjų spindulių, ultragarso ir lazerio naudojimas apima įrangą, kuri pati skleidžia šilumą. Tai reiškia, kad šiluma yra išorinė, tai yra, ji ateina iš šaltinio, esančio išoriniame organizme.

Tecar terapijos veikimo ypatumas yra tas, kad naudojamas instrumentas skatina gydomo asmens šilumos (kurios yra energijos forma) gamybą.

Kitaip tariant, tai skatina paciento organizmą aktyviai bendradarbiauti, kad greičiau pasveiktų.

Tecar terapija: kaip prietaisas veikia ir naudojamas

Tecar terapijos instrumentas išnaudoja fizinį kondensatoriaus (arba RC grandinės arba varžos-kondensatoriaus grandinės) principą.

Fizinis kondensatoriaus principas apima 4 elementus:

Dvi vadinamosios kondensatorių plokštės, kurios yra viena prieš kitą nukreiptos;

Izoliacinė medžiaga, įterpta tarp jų ;

Elektros generatorius, kuris, prijungtas prie dviejų plokščių, sukuria tarp jų potencialų skirtumą. Dėl šio potencialų skirtumo viena armatūra įgauna grynąjį teigiamą krūvį, o kitas - grynąjį neigiamą krūvį. Kai teigiama armatūra pritraukia neigiamus izoliacinės medžiagos elektrinius krūvius, neigiama armatūra pritraukia teigiamus.

Palyginus pirmiau minėtą elementų schemą su „Tecar“ įrenginiu, paaiškėja, kad: dvi kondensatoriaus plokštelės atitinka mobiliąją plokštelę, terapeutas masažuoja skausmingą ar uždegiminę anatominę sritį, ir fiksuotą plokštelę (vadinamą grįžtamąja plokštele), kurią terapeutas uždeda ant priešingos odos dalies.

Izoliacinė medžiaga sutampa su gydoma anatomine sritimi, įskaitant visus jos audinius ir elektrolitus. Elektrolitai yra medžiagos, kurios tirpale turi tam tikrą elektrinį krūvį. Biologiniuose audiniuose svarbūs elektrolitai yra, pavyzdžiui, natris, kalis, kalcis, magnis ir kt.

Elektros generatorius atitinka mašiną, prie kurios prijungtos dvi plokštės ir kurią terapeutas sureguliuoja pagal poreikius. Potencialų skirtumas, sukurtas generatoriaus dviejų plokščių lygyje, perkelia elektrolitus, esančius audinių viduje. Elektrolitų judėjimas generuoja endogeninę šilumą.

Tecar terapijos naudojimo metodai

„Tecar“ įrenginys gali veikti dviem režimais: talpiniu ir rezistniu.

Talpinis režimas skirtas minkštųjų audinių problemoms, turinčioms mažą srovės pasipriešinimą, gydyti, pvz., raumenų, odos, jungiamojo audinio, kraujagyslių ir limfagyslių.

Kita vertus, rezistinis režimas idealiai tinka audinių pažeidimams, turintiems didelį atsparumą srovei, gydyti, pvz., kaulų, sąnarių, sausgyslių, raiščių, kremzlių ir kt.

Atsižvelgiant į tai, visiškai aišku, kad Tecar naudojimo būdo pasirinkimas priklauso tik nuo biologinio audinio tipo.

Talpiniame režime izoliuotos kilnojamos plokštės naudojimas leidžia konkrečiai veikti minkštuosius audinius. Atvirkščiai, rezistiniame režime tai yra neizoliuotos kilnojamos plokštės naudojimas, leidžiantis veikti audinių lygyje su dideliu atsparumu srovei.

Efektas

Tecar terapijos poveikis

Tecar terapijos sukuriami trys biologiniai poveikiai ir trumpai susideda iš:

1.Mikrocirkuliacijos padidėjimas

2.Vazodilatacija

3.Vidinės temperatūros padidėjimas

Remiantis daugelio šiuo klausimu atliktų mokslinių tyrimų rezultatais, šių efektų pasiekimas priklauso nuo energijos kiekio (energijos lygio), kurį Tecar prietaisas terapeuto rankose perduoda į plokšteles. Tiesą sakant, norėdamas padidinti mikrocirkuliaciją, terapeutas turi nustatyti prietaisą žemai energijos lygiui (athermija); norint vazodilatacija, jis turi veikti vidutiniu energijos lygiu (vidutinis terminis); galiausiai, kad padidėtų vidinė temperatūra, jis turi sureguliuoti prietaisą taip, kad jis tiektų aukštą energijos lygį (hipertermija).

Todėl iš esmės yra trys energijos lygiai ir su kiekvienu iš jų siejamas skirtingas biologinis poveikis.

Remiantis tuo, kas ką tik buvo pasakyta, kalbant apie ryšį tarp biologinio poveikio ir naudojamo energijos lygio, aišku, kad prietaiso perduodamos energijos kiekio pasirinkimas priklauso nuo terapinio tikslo. Pavyzdžiui, jei pacientas susiduria su problema, kurią išsprendžia kraujagyslių išsiplėtimas, tada terapeutas turės nustatyti Tecar įrankį į vidutinį energijos lygį.

Biologinis poveikis: išsami analizė

Mikrocirkuliacijos padidėjimą sudaro padidėjusi kraujotaka mažesnio kalibro kraujagyslėse, tokiose kaip kapiliarai, venulės, arteriolės ir kt.

Tai turi bent dvi reikšmingas pasekmes:

energijos transformacijų padidėjimas, dėl kurio paveiktos ląstelės gamina daugiau ATP.

Padidėjęs deguonies suvartojimas paviršutiniškiausiuose audinių sluoksniuose.

Mikrocirkuliacijos padidėjimas skirtas skausmui ir (arba) uždegimui ūminėje fazėje sumažinti, raumenų pažeidimams ūminėje fazėje gydyti ir edemai mažinti.

Kraujagyslių išsiplėtimas susideda iš kraujagyslių, tiek arterijų, tiek venų, kalibro padidėjimo.

Su vazodilatacija susijusios pasekmės yra šios:

kraujagyslių viduje tekančio kraujo tūrio padidėjimas.

Tolesnis paveiktų ląstelių ATP gamybos padidėjimas.

Padidėjęs deguonies suvartojimas paveiktuose audiniuose.

Limfos apytakos pagerėjimas.

Natūralių audinių atstatymo procesų padidėjimas (kur, žinoma, yra pažeistų audinių).

Pastebimas vidaus temperatūros padidėjimas. Paprastai pacientas jaučia šį padidėjimą šiek tiek žemiau srities, kurioje terapeutas pritaikė kilnojamą plokštę.

Kraujagyslių išsiplėtimas skirtas tam tikro sunkumo raumenų kontraktūroms ir kraujotakos problemoms spręsti, limfos nutekėjimui, raumenų trofizmui gerinti ir kt.

Vidinės temperatūros padidėjimas susideda iš to, kad apdorota anatominė sritis nuolat gamina endogeninę šilumą.

Didėjant vidaus temperatūrai, atsitinka:

tolesnis kraujagyslių išsiplėtimas ir tolesnis kraujotakos padidėjimas.

Tolesnis limfos cirkuliacijos ir drenažo gerinimas.

Tolesnis energijos transformacijų padidėjimas, kurio kulminacija yra padidėjusi ATP gamyba.

Tolesnis ląstelių remonto procesų padidėjimas.

Aiškus šilumos pojūtis apdorotoje vietoje.

Temperatūros padidėjimas skirtas lėtiniam uždegimui, audinių fibrozei, sąnarių sustingimui, limfedemai gydyti ir kt.

Pagrindinis endogeninės šilumos poveikis

Endogeninės šilumos gamyba net giliai;

Raumenų ir jungiamojo audinio klampumo mažinimas;

Padidėjusi kraujotaka;

Limfos nutekėjimo stimuliavimas;

Metabolinio aktyvumo padidėjimas;

Padidėjęs audinių aprūpinimas deguonimi;

Didesnis maistinių medžiagų suvartojimas;

Greitas atliekų ir katabolitų pašalinimas;

Regeneracinių procesų pagreitinimas;

Endorfino išsiskyrimas ir skausmo malšinimas.

Kam tai

Kam skirta Tecar terapija: indikacijos

Medicinos srityje Tecar terapija plačiai naudojama atsigauti po traumų, tokių kaip patempimai, sausgyslių pažeidimai, sausgyslių uždegimas, bursitas, kaulų trauma, raiščių trauma ir sąnarių problemos; gydant raumenų ir osteoartikuliarines patologijas, tokias kaip kontraktūros, raumenų patempimai, miozitas, nugaros skausmas, išialgija, osteoartritas ir osteoartikulinis uždegimas; pooperacinės reabilitacijos programose, pavyzdžiui, po protezo įdėjimo operacijos.

Anatominės žmogaus kūno sritys, kurios geriausiai tinka gydyti Tecar, yra keliai, pečiai, klubai, kulkšnys, pėda, plaštaka, riešas ir stuburas.

Dažniausiai naudojama Tecar terapija

Raumenų patologijos:

Kontraktūros;

Ištempimai ar plyšimai;

Sumušimai;

Edema.

Skausmingos stuburo patologijos:

Lumbago;

Nugaros skausmas

Gimdos kaklelio skausmas.

Peties sutrikimai:

Peties tendinitas ir tenosinovitas;

Insercinės tendinopatijos;

Lipnus kapsulitas.

Alkūnės sąnario sutrikimai:

epikondilitas;

Epitrokleitas.

Riešo ir plaštakos sutrikimai:

Rankos tendinitas ir tenosinovitas;

Riešo tendinitas ir tenosinovitas;

Rizoartrozė.

Klubo patologijos:

Koksartrozė;

Bursitas;

Pubalgia.

Kelio sutrikimai:

Girnelės chondropatija;

Gonartrozė;

Trauminių priekinių ir užpakalinių kryžminių raiščių traumų pasekmės;

Patempimai.

Kulkšnies ir pėdos sutrikimai:

Lūžių pasekmės;

Patempimai;

Padų fascitas;

Kraujažolės sausgyslių uždegimas.

Reabilitacija po operacijos.

Seanso ypatumai

Kas vyksta Tecar terapijos seanso metu?

Prieš pradedant klasikinį Tecar terapijos seansą, terapeutas pakviečia pacientą nusirengti drabužius, dengiančius gydomą plotą, ir atsisėsti ant specialios atloštos lovos, kad būtų lengviau atlikti tolesnius veiksmus.

Kai pacientas yra pasirengęs, jis padeda vadinamąją fiksuotą plokštelę žmogaus kūno pusėje, priešingoje vietoje, kuriai reikia priežiūros, ir ant pastarosios užtepa želatininę medžiagą, kuri palengvina masažą. ir pagerinti Tecar poveikio kokybę.

Tik uždėjus fiksuotą plokštelę ir užtepus želatininę medžiagą, galima pradėti gydomąjį masažą per mobilią plokštelę; kadangi šis masažas yra susijęs su endogeninės temperatūros padidėjimu, terapeutas, tiesiogiai apklausdamas pacientą, turi įsitikinti, kad šis padidėjimas nėra toks, kad būtų skausmingas.

Masažo pabaigoje terapeutas specialiu popieriumi nuvalo gydomą paciento kūno vietą nuo želatininės medžiagos; šiuo metu pacientas gali apsirengti ir nedelsiant eiti namo.

Kiek trunka Tecar terapijos seansas?

Išskyrus nenumatytus įvykius, Tecar terapijos seansas paprastai trunka nuo 20 iki 30 minučių; Tecar terapijos seanso trukmę įtakoja tokie veiksniai kaip: anatominė gydymo sritis, instrumento naudojimo būdas ir gydoma patologija.

Šalutiniai poveikiai

Tecar terapijos šalutinis poveikis

Kai kuriais retais atvejais Tecarterapija gali sukelti skausmą arba patinimą gydomoje srityje; be to, tai kelia minimalią nudegimų riziką.

Kai jie atsiranda, šie Tecarterapijos šalutiniai poveikiai dažniausiai priklauso nuo netinkamo įrangos naudojimo ar dominančios srities.

Tačiau apskritai tecar terapija laikytina labai saugiu gydymo metodu.

Kontraindikacijos

Tecar terapija neturi ypatingų kontraindikacijų.

Vieninteliai žmonės, kuriems gydytojai rekomenduoja imtis atsargumo priemonių (o gal ir specialisto konsultacijos), tai žmonės su širdies stimuliatoriais, nejautrūs aukštai temperatūrai ir nėščios moterys.

Rezultatai

Keletas klinikinių tyrimų, taip pat pagrįstų tiesioginiais pacientų atsiliepimais, parodė, kad Tecar terapija yra veiksminga; iš tikrųjų pavyksta sutrumpinti tiek ūminių, tiek lėtinių trauminių, raumenų ar osteoartikulinių patologijų gijimo laiką.

Tecar terapija: po kiek laiko ji veikia?

Paprastai tariant, Tecar terapijos poveikis pastebimas po 5-10 uždarų seansų ciklo laikui bėgant (idealu būtų 3 seansai per savaitę).

Tačiau reikia pažymėti, kad yra sąlygų, kurioms esant būtinas ilgesnis ciklas arba periodinės priežiūros sesijos.

Tecar terapijos privalumai

Pagrindiniai privalumai, dėl kurių Tecar terapija yra patikimas ir saugus terapinis sprendimas:

Pastebimi rezultatai per palyginti nedaug seansų;

Labai didelis tikslumas gydant taikinį;

Teigiamas poveikis net labai giliems audiniams;

Kontraindikacijų ir reikšmingo šalutinio poveikio nebuvimas.

Kiek tai kainuoja

Kiek kainuoja Tecar terapija?

Tecar terapijos seanso kaina svyruoja nuo 25 iki 50 eurų.

Atsižvelgiant į vidutinę vertę nuo 25 iki 50 (t. y. 37,50 euro) ir į tai, kad norint mėgautis tecar terapijos poveikiu reikia 5–10 seansų, bendra kaina gali svyruoti nuo mažiausiai 187,50 eurų iki maksimalios 370,50 eurų.

Organizuojam TECAR terapijos apmokymus, konsultuojam dėl TECAR aparato įsigijimo.

MB Judėk be skausmo

+37068168731

Nauji straipsniai

  • Vaikų mityba: specialistė atskleidė, ką daryti, jei atžala itin išranki maistui

    „Mama, šito tikrai nevalgysiu“, „neskanios tos daržovės“, „nenoriu to, man nepatinka“ – tokias ir daugybę panašių frazių turbūt teko girdėti kiekvieniems tėvams. Maistui išrankias atžalas auginantys tėvai susiduria su daug iššūkių ir ramybės neduodančiais klausimais. Ką daryti, kad vaikas gautų visas jo augančiam organizmui reikalingas maistines...
  • Kad darbai sode ir darže džiugintų

    Turintieji savo kiemą dar žiemą planuoja, ką sės pavasarį ir kokius darbus reikės nudirbti. Daugeliui sodininkystė – ne tik malonumas, bet ir puikus būdas mankštintis. Tiesa, netgi lengvi darbai gali baigtis traumomis, todėl atsargumas itin svarbus darbuojantis sode. Dažniausios traumos Nugaros ir kaklo. Dirbant sode ar darže tenka daug kartų lenktis, pritūpti, klūpėti ir kelti...
  • Egzosomos: dar viena (ne)aiški sąvoka?

    Egzosomos – mažos, nepaprasto potencialo pūslelės, kurias kamieninės ląstelės išskiria į supančią aplinką. Jos vaidina svarbų vaidmenį tarpląsteliniame ryšyje, perduodant signalus ir informaciją tarp skirtingų organizmo ląstelių. Egzosomose yra: baltymų lipidų nukleino rūgšties metabolitų Kodėl pasakoju ir kuo jos naudingos mūsų odos grožiui??? Egzosomų taikymo...
  • Aknė ir mityba

    Su akne susiduriantys paaugliai neretai įsitikinę, kad tai susiję su valgomu maistu, jo netoleravimu ar net alergija. Dažnai išgirstu - tai tikriausiai alergija ŠOKOLADUI! Nors yra atlikta nemažai tyrimų, bandančių išsiaaiškinti dietos ir aknės sąsajas, tačiau duomenys kol kas kontraversiški ir aiškių rekomendacijų, patvirtintų moksliškai, iki šiol trūksta. Visgi, dauguma studijų sutinka, kad...
  • Dantis tiesinti galima ir vyresniems žmonėms, tačiau delsti neverta

    Dantis šiais laikais tiesinasi ne vien jaunimas, bet ir vyresni žmonės – sulaukę 50 metų ir daugiau. Neretai specialistų pagalbos jie kreipiasi prieš tai atidėlioję labai ilgai, kartais – dešimtmečius. Po gydymo džiaugiasi tiesiais dantimis, gražia šypsena ir gailisi tiek laiko vengę ortodontinio gydymo. Viskas iš eilės Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių investuoja į...
  • Dantų protezavimas: 7 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, praradęs dantį ar kelis

    Dantų protezavimas: 7 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, praradęs dantį ar kelis Danties ar dantų protezavimas turi įvykti kuo greičiau. Jei praradote vieną dantį, pasistenkite jį kuo greičiau atkurti. Kuo ilgiau po danties praradimo lieka tuščia vieta, tuo sunkesnės pasekmės jūsų dantų lankams ir žandikauliui. Pirmiausia, prie nesamo danties gretimi dantys ima migruoti, virsti,...
  • Stebėkite savo akių spaudimą bet kada ir bet kur su Icare HOME 2 tonometru

    Ar Jums diagnozuota glaukoma? Jei taip, žinote, kaip svarbu reguliariai matuoti akių spaudimą. Akių spaudimo matavimas padeda gydytojui įvertinti glaukomos progresavimą ir prireikus pakoreguoti gydymą. Tradiciškai akių spaudimas matuojamas oftalmologo kabinete naudojant specialų įrenginį. Tačiau dabar galite stebėti akių spaudimą namuose naudodami Icare HOME 2 tonometrą. Icare HOME 2 yra...
  • Gegužės 10 d. Judėjimo sveikatos labui diena

    Būkite judrūs, būkite aktyvūs, būkite veiklūs, būkite sveiki! Kiekvienais metais, gegužės 10-ąją Europoje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šią dieną visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą, streso bei priklausomybių mažinimo problemas, gyventojai informuojami apie lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos galimybes, sveikos gyvensenos privalumus ir veiksmingiausius...
  • Gegužės 8 d. Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena

    Gegužės 8-oji – Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena. Kasmet nuo šio vėžio miršta daugiau nei 140 000 moterų. Lietuvoje kiekvienais metais skaudžią diagnozę išgirsta apie 400 silpnosios lyties atstovių. Nors gydymo galimybės gerėja, tačiau rezultatai, deja, nedžiugina – būdamas pagal dažnumą aštuntas pasaulyje kiaušidžių vėžys vis dar pirmauja onkoginekologinių ligų mirtingumo...
  • Gegužės 7 d. Pasaulinė astmos diena

    Kvėpuokime lengvai! Pirmasis gegužės antradienis – Pasaulinė astmos diena. Kaip teigia pasaulinės astmos iniciatyvos nariai, kuriems pritaria ir Lietuvos pulmonologų bei alergologų draugijos (LPAD) gydytojai, niekada ne per anksti, niekada ne per vėlu – visada tinkamas metas atkreipti dėmesį į kvėpavimo takų ligas. Lietuvoje Astmos diena minima nuo 1998-ųjų. Ši diena skirta...
  • Gegužės 6 d. Tarptautinė diena be dietų

    Endokrinologas paneigs mitus apie stebuklingas dietas ir konsultuos, kaip taikyti esminius sveikos mitybos principus! Gegužės 6-ąją minime Tarptautinę dieną be dietų. Šiandien visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į išties skaudžias, ypač jaunimo tarpe paplitusias, valgymo sutrikimo problemas. Neaukokime savo sveikatos dėl žalingų dietų! Neegzistuoja nekenkiančios organizmui lieknėjimo...
  • Gegužė – mėnuo prieš rūkymą

    Būkime nepriklausomi – nerūkykime! Gegužė – mėnuo prieš rūkymą Šis pavasaris dar kartą primena, jog rūkymas – ypač žalingas įprotis. Ar teko girdėti, kad Pasaulio sveikatos organizacija rūkymą įvardija kaip labiausiai paplitusią priklausomybės ligą, nuo kurios kasmet Anapilin iškeliauja daugiau nei 6 mln. pasaulio gyventojų? Statistika nebaugina? Vis dar rūkote?...
  • Su kokiais protezais gali būti atliekamas dantų protezavimas?

    Dantų protezavimas – odontologinė procedūra, apie kurią daugelis žmonių tikrai yra girdėję, o galbūt, net praktiškai išbandę. Ši procedūra rekomenduojama žmonėms, kurie dėl tam tikrų priežasčių yra netekę vieno ar net visų dantų. Taip pat dantų protezavimą įprastai reikia atlikti atvejais, kai susiduriama su rimtesniais dantų pažeidimais, kurių neįmanoma išspręsti kitų odontologinių...
  • PRP terapija ir jos teikiami privalumai

    Injekcijoms ir kito tipo estetinėms procedūroms šiais laikais ryžtasi tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nori patobulinti savo išvaizdą ar bent šiek tiek sustabdyti bėgantį laiką. Kai kurios estetinės procedūros pasitarnauja ne tik grožio ar jaunytės puoselėjimo tikslams, bet ir sveikatos labui. PRP terapija – visame pasaulyje populiari procedūra, kurios metu naudojama...
  • Patogiausias būdas atsikratyti netaisyklingo sąkandžio – kapos

    Daug žmonių nedrįsta plačiai šypsotis – trukdo kreivi dantys, netaisyklingas sąkandis. Nemažai tokių, kurie gydytojų ortodontų vengia žinodami, kiek nepatogumų sukelia breketai. Tačiau „Šypsenos akademija“ siūlo inovatyvų dantų tiesinimo būdą – kapas, leidžiančias ne tik pasiekti geriausių rezultatų, bet ir viso gydymo metu patogiai jaustis. Kodėl verta...
  • Unikalios korėjietiško veido prausiklio sudedamosios dalys ir jų nauda

    Korėjiečių odos priežiūros filosofija orientuota į švelnų, bet veiksmingą valymą, daugiausia dėmesio skiriant odos puoselėjimui jau pirmajame procedūros etape. Ši filosofija lėmė daugybę naujoviškų ir unikalių ingredientų, dėl kurių korėjietiškos valomosios priemonės išsiskiria iš kitų. Panagrinėkime kai kuriuos iš šių įdomių komponentų ir kaip jie prisideda prie sveikos ir skaisčios veido...
  • Kodėl į mankštos programą vertėtų įtraukti pasipriešinimo juostas?

    Šiandien turime visas galimybes mankštintis namuose. Tam galime rinktis nebrangią, bet tikrai efektyvią įrangą. Vienas palankiausių pasirinkimų neabejotinai yra pasipriešinimo juostos, kurios gali padėti pasiekti tikrai puikių rezultatų. Pasirinkti tinkamas pasipriešinimo juostas galite atsižvelgdami į savo fizinį pasirengimą, nes šių juostų stiprumas labai varijuoja. Jei dar dvejojate, ar į...
  • Kada reikia atlikti dantų plombavimą?

    Reguliarūs vizitai pas odontologą ir atsakinga dantų priežiūra namuose – neišvengiama būtinybė visiems žmonėms, kurie nori turėti gražią šypseną ir sveikus dantis. Dėl laiko stokos ar kitų priežasčių, reguliariais vizitais pas odontologą pasirūpina toli gražu ne kiekvienas žmogus. To pasekmė – sudėtingos burnos ertmės ligos ir brangiai kainuojantis dantų gydymas. Dantų plombavimas...
  • Kaip sukurti tobulą miego rutiną savo kūdikiui?

    Pirmosios kelios kūdikio gyvenimo savaitės gali būti vienos sunkiausių. Kūdikiui prisitaikant prie naujos aplinkos, jūsų gyvenimas sustoja. Kūdikis neskiria dienos nuo nakties. Jis negali miegoti ilgiau nei kelias valandas nevalgęs. Daugelis tėvų kenčia nuo miego trūkumo. Kai kurie tėvai mano, kad gali to išvengti, jei savo kūdikiui sudarys miego grafiką. Kiti tėvai mano, kad jų kūdikis turi...
  • Kokios sultys yra pačios naudingiausios sveikatai?

    Kiekvienas žmogus privalo pats pasirūpinti savo sveikata. Tai žinoma nereiškia, kad susirgę turėtume gydytis savarankiškai, tai reiškia, jog turime nuolat stengtis, kad sveikata nesutriktų. Bendra sveikatos bei mūsų organizmo būklė priklauso nuo sveikos gyvensenos, kuri apima mitybą, fizinį aktyvumą, darbo bei poilsio režimą. Nuo mitybos priklauso daug organizme vykstančių procesų, todėl ji...
  • Nuo ko priklauso spermos kiekis?

    Spermos kiekis yra svarbus rodiklis, kalbant apie vyrų reprodukcinę sveikatą. Įvairūs veiksniai gali daryti įtaką spermos kiekiui, o šiame straipsnyje aptarsime, nuo ko priklauso spermos gamyba ir kaip įvairios aplinkybės gali ją paveikti. Urologas, kaip šlapimo ir reprodukcinės sistemos specialistas, gali padėti suprasti šiuos klausimus ir, jei reikia, siūlyti atitinkamus gydymo...
  • Riešo skausmas

    Ką dažniausiai darote, kai jaučiate ūmų (stiprų) riešo skausmą? Įtvarai ar nuskausminamieji vaistai, kuriuos rekomenduoja ūmaus skausmo metu yra ne visada tinkamiausias sprendimas. Dažnu atvėju laikyti riešą įtvare ir tikėtis pagerėjimo nėra tinkamas sprendimas (nebent trumpam, jeigu tai ūminis skausmas), visgi riešo skausmas gali būti ne tik dėl riešo audinių problemų, bet tam turi įtakos ir...
  • Naujos kartos dantų tiesinimas kapomis: estetika ir komfortas siekiant nepriekaištingos šypsenos

    Šiuolaikinėje ortodontijoje estetinis dantų tiesinimas naudojant kapas yra tapęs vienu iš populiariausių būdų siekiant tobulos šypsenos ir nepriekaištingai tiesių dantų. Šis inovatyvus ortodontijos metodas skirtas tiems, kurie svajoja apie tiesius dantis, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenori naudoti breketų. Dantų tiesinimas kapomis – tai ne tik estetiškai patraukli, bet ir...
  • Hipnokoučingas: raktas į asmeninę ir profesinę sėkmę

    Šiuolaikinė visuomenė dažnai skundžiasi prasta gyvenimo kokybe ir net nesusimąsto, kad dėl to kalti tam tikri pasąmonės blokai ir netinkamos programos, kurios pritraukia nesėkmes ir nepriteklių. Kaip ištrūkti iš šio užburto rato? Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl norint tapti tikrai sėkmingu, pirmiausia reikia atrasti finansinių nesėkmių priežastis, kurios dažnai slypi tiesiog mūsų...
  • Kūdikio kalbos ugdymas – žaismingos logopedo rekomendacijos

    Pirmieji vaiko gyvenimo metai itin svarbūs jo įvairiapusiam vystymuisi. Juk kūdikio kalbos ugdymas moko kur kas daugiau nei vien kalbėjimo ar pasaulio suvokimo! Žaisdami užmezgame glaudų ryšį su savo atžala, mokome ją pažinti savo ir kitų jausmus, bei skatiname naujų smegenų ląstelių jungčių formavimąsį. Galima sakyti, jog žaidžiant, vyksta pirmosios ir bene svarbiausios vaikelio komunikacijos...
  • Net 75 proc. pacientų negauna kompensuojamų priemonių, gauna jų per mažai arba ne tai, ko jiems reikia

    Praeitų metų rudenį atlikta onkologinių pacientų apklausa atskleidė skaudžią situaciją – 75 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų turi prastą šlapimą sugeriančių priemonių prieinamumą. „Ne vieną dieną analizavome šią situaciją ir ieškojome platesnio išaiškinimo. Tapo aišku, kad problema yra daugiasluoksnė: mažas pacientų informuotumas, medikų neskubėjimas išrašyti kompensavimo...
  • Diskalkulija – skaičiavimo įgūdžių gerinimas

    Diskalkulija yra specifinis sutrikimas, kuris išsiskiria sunkumu suvokti ir naudoti matematikos sąvokas, skaičius ir operacijas. Tai panašu į disleksiją, tačiau susiję su matematikos sritimi. Diskalkulija gali turėti įtakos tiek vaikams, tiek suaugusiems, ir ji dažnai pasireiškia nuo ankstyvojo mokymosi etapo. Diskalkulija išsiskiria iš kitų mokymosi sunkumų tuo, kad tai specifinis...
  • Potrauminio streso sindromas

    Vaikystė yra laikotarpis, kai vaiko psichologinė ir emocinė sveikata yra ypač jautri traumoms. Potrauminio streso sindromas yra rimta problema, su kuria susiduria daugybė vaikų visame pasaulyje. Tai psichinės sveikatos sutrikimas, kuris atsiranda po patirtos traumos, tokios kaip fizinis ar seksualinis smurtas, nelaimingas atsitikimas, karas ar kitos siaubingos patirtys. Potrauminio streso...
  • Stambioji motorika – lavinimo būdai

    Stambioji motorika yra kompleksiškų judesių, kurie reikalauja koordinacijos ir valdymo, gebėjimas. Ji apima raumenų grupių, rankų ir kojų sąveiką, taip pat kūno stabilizavimą. Stambioji motorika yra svarbi žmogaus vystymuisi ir gebėjimui funkcionuoti kasdieniame gyvenime. Nuo ankstyvojo vaikystės amžiaus, kai vaikai mokosi sėdėti, laikytis, griebti daiktus ir judėti, stambioji motorika...
  • Kuo sergančio Alzheimerio liga  asmens priežiūra  globos namuose pranašesnė negu priežiūra namuose?

    Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, šiuo metu pasaulyje demencija serga daugiau kaip 55 mln. žmonių, be to, kasmet nustatoma beveik 10 mln. naujų atvejų. Alzheimerio liga yra labiausiai paplitusi demencijos forma, sudaranti 60–70 proc. visų atvejų. Naujajame tyrime prognozuojama, kad iki 2050 m. Alzheimerio liga sergančių žmonių skaičius patrigubės. Dešimtmečius apie...
  • Ar verta gerti žuvų taukus? Privalumai ir šalutinės pasekmės išsamiai išnagrinėtos

    Sveiki! Šiandien kalbėsime apie žuvų taukus ir jų naudą mūsų organizmui. Ar verta įtraukti juos į savo mitybą? Tai klausimas, kuris dažnai kelia diskusijas sveikos gyvensenos entuziastų tarpe. Žuvų taukai garsėja savo gausiu omega-3 riebalų rūgščių kiekiu, kurios gali turėti įvairių teigiamų poveikių mūsų sveikatai. Tačiau, ar jie iš tiesų verti dėmesio ir ar jų nauda viršija galimus...
  • Kaip efektyviai mokytis ir geriausiai išnaudoti ket bilietus?

    Ruošiantis kelių eismo taisyklių (KET) egzaminui, svarbu ne tik įsisavinti teoriją, bet ir praktiškai taikyti įgytas žinias. Vienas iš efektyviausių būdų tai daryti – naudotis KET bilietais, kurie simuliuoja realaus egzamino sąlygas. Tačiau kaip iš maksimaliai išnaudoti šią mokymosi priemonę? Šiame straipsnyje pateikiame patarimus, kaip efektyviai mokytis naudojant, išlaikant motyvaciją...
  • Smulkioji motorika – lavinimo būdai

    Smulkioji motorika yra sudėtinga ir subtili motorinės veiklos forma, susijusi su smulkių raumenų grupių kontrolės ir koordinacijos įgūdžiais. Ji apima įvairias veiklas, kurios reikalauja smulkiosios motorikos įtraukimo, tokių kaip rašymas, piešimas, drobės modeliavimas ir kiti manipuliaciniai veiksmai su smulkiais objektais. Smulkiosios motorikos lavinimas vaikystėje yra ypač svarbus, nes...
  • Logopedas Vilniuje: kaip atrasti gerą specialistą ir gauti efektyvią pagalbą

    Dar ne taip seniai, logopedas daugeliui asocijavosi tik su liaudyje vadinamu vaikišku „šveplumu“. Plintant edukacijai, domėjimas logopedų paslaugomis proporcionaliai auga, o su juo didėja ir specialistų pasiūla. Tai ypatingai pastebima sostinėje, kur nesunku pasiklysti skelbimų, straipsnių ir kitokios virtualios informacijos gausybėje. Todėl šįkart, trumpai ir aiškiai – ką...
  • Kalbos sutrikimai: kaip jie pasireiškia?

    Kalbos sutrikimai: kaip jie pasireiškia? Kalba yra vienas iš pagrindinių būdų, kuriuo žmonės išreiškia savo mintis ir bendrauja su kitais, tačiau ne visi turi privilegiją sklandžiai kalbėti. Kalbos sutrikimai gali paveikti tiek vaikus, tiek suaugusius, tad šiame straipsnyje išnagrinėsime kalbos sutrikimus, jų priežastis, įveikos galimybes, ir tai, kaip mikčiojimo ar greitakalbystės terapija...
  • Jautrus vaikas: kaip pasiruošti kirpyklai?

    Jautrus vaikas yra tas, kuris pasižymi itin jautria nervų sistema, dideliu emociniu jautrumu ir gebėjimu pajusti bei suprasti kitų jausmus ir reakcijas. Toks vaikas gali būti labiau jautrus išoriniam pasauliui ir jo dirgikliams, gali skirti didesnį dėmesį smulkmenoms arba giliau įsijausti į kitų žmonių emocijas. Jautrus vaikas dažnai stipriau nei kiti reaguoja į įvairias netikėtas situacijas,...
  • Kognityvinė elgesio terapija paaugliams Vilniuje: specialistų pagalba gyvai ir internetu

    Paauglystė gali būti sudėtingas laikotarpis tiek paaugliams, tiek jų tėvams. Dažnai šiame amžiuje iškyla emocinės ar psichologinės problemos, su kuriomis susidurti gali būti iššūkis. Kognityvinė elgesio terapija (KET) yra vienas iš veiksmingų būdų padėti paaugliams ir jų tėvams spręsti savo psichologines problemas. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip KET gali būti taikoma...
  • Kaip sutvarkyti dantis ir puikiai pailsėti grįžus į Lietuvą atostogoms?

    Vasara – laikas, kai visi, tiek Lietuvą aplankyti sugrįžtantys emigrantai, tiek ir patys gydytojai, mėgaujasi šiltu oru, atostogauja ir atgauna jėgas. Odontologijos klinika "Aš šypsausi" Klaipėdoje, esanti adresu Tilžės 27, puikiai supranta vasaros svarbą ir kviečia jus pasirūpinti savo šypsena iš anksto planuojant apsilankymą. Patarimai, kaip efektyviai susiplanuoti...
  • Periodontitas: nematomas pavojus Jūsų šypsenai

    Periodontitas: Nematomas pavojus Jūsų šypsenai Daugelis žmonių net neįtaria, jog jų dantys gali būti rimtoje pavojaus zonoje. Gydytoja periodontologė, med.dr. Laura Žiūkaitė atkreipia dėmesį į periodontitą - lėtinę dantenų ligą, kurios simptomai dažnai lieka nepastebėti, kol nepasiekia pažengusio etapo. Kas yra periodontitas? Tai yra dantenų ir aplink dantis esančių...
  • 10 klausimų apie drėgmės surinkėjus. Atsako specialistas

    Renkantis drėgmės surinkėją reikia kuo daugiau dėmesio skirti parametrams, kurie gali padėti geriau suprasti – ko jums reikia ir kas geriausiai tinka Jūsų namuose. Apskritai šiuo metu vadybininkai, kurie prekiauja tam tikra įranga, teikia konsultacijas internetu. Tai yra labai puiki pagalba tiems, kurie nori kuo greičiau rasti tinkamą įrangą, nesugaišti daug laiko. Štai drėgmės...
  • Kosmetika su placenta - visapusiška priežiūra

    Kaip suteikti veido odai 100% gyvybingumą? „TianDe“ pateikia aukščiausius reikalavimus atitinkančią stulbinančią senėjimą stabdančią priemonę. „Placentinėje serijoje“ yra daugiau nei 100 gyvybiškai svarbių elementų, kurie apsaugos jūsų veido odą nuo su amžiumi susijusių pokyčių. 40 metų atrodyti kaip 30? Jokių problemų! Genialus gamtos išradimas – placenta...
  • Panikos atakos paauglystėje: kaip suvaldyti ir padėti vaikui?

    Paauglystė – tai laikotarpis, kuris dažnai pasižymi dideliais pokyčiais ne tik fiziniais, bet ir emociniais. Paaugliai susiduria su daugybe iššūkių, o vienas iš jų gali būti netikėtai prasidėjusios panikos atakos. Šio straipsnio tikslas yra suteikti žinių apie tai, kaip panikos atakos gali paveikti paauglius, kaip jas atpažinti, ir svarbiausia – kaip su jomis susidoroti. Panikos...
  • Mikčiojimo gydymas: kaip pagerinti kalbos sklaidumą?

    Spalio 22 – oji – Tarptautinė mikčiojimo supratimo diena. Mikčiojimas yra kalbos ir komunikacijos sutrikimas, kuris gali pasireikšti vaikams ir suaugusiems. Šis sutrikimas būna arba trumpalaikis ir praeina savaime, ypač vaikystėje, arba ilgalaikis. Tai yra kompleksinis reiškinys, kurio priežastys įvairios: fiziologinės, psichologinės ir socialinės. Mikčiojimo...
  • Svarbiausias CBD prisotintos kosmetikos vadovas sveikai ir skaisčiai odai

    Pastaraisiais metais grožio pramonė šurmuliuoja dėl CBD praturtintos kosmetikos atsiradimo. Nuo serumų iki kremų - CBD užkariavo odos priežiūros pasaulį, žadėdamas natūralų ir veiksmingą sprendimą sveikai ir švytinčiai odai pasiekti. Jei kada nors domėjotės CBD nauda odai arba kaip jį įtraukti į savo kasdienę rutiną, daugiau nesidomėkite. Šiame išsamiame vadove gilinsimės į CBD kilmę ir...
  • Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą?

    Ką daryti, kai „perpūtė“ kaklą? Visame pasaulyje kaklo skausmas tampa vis dažnesne problema, maždaug du trečdaliai žmonių kaklo skausmą patiria bent kartą per savo gyvenimą. Tyrimai rodo, kad kaklo skausmas labiau būdingas tiems, kurie kenčia nuo nerimo ar depresijos bei sėdimą darbą dirbantys žmonės. Kaklo skausmas gali atsirasti dėl: raumenų patempimo; raiščių ar...
  • Kaip užauginti vaikus, kad jiems nereikėtų breketų?

    Kokia tikroji kreivų dantų ir netaisyklingo sąkandžio priežastis? Ką daryti, kad to išvengtų jūsų vaikas? Vaikų skaičius su netaisyklingai besivystančiu sąkandžiu nepaliaujamai didėja. Nors pirmieji simptomai pradeda matytis nuo trejų metų amžiaus, odontologai dažniausiai rekomenduoja laukti, kol vaikas paaugs ir bus galima sąkandį gydyti breketų pagalba. Susigrūdę (kreivi) dantys...
  • Psichologinė pagalba tėvams: kada verta ieškoti pagalbos?

    Tėvystė, be abejo, yra viena iš nuostabiausių patirčių, kurią gali patirti žmogus. Tačiau ji taip pat nėra be iššūkių. Nepriklausomai nuo to ar esate mama, ar tėtis, visi susiduria su iššūkiais ir sunkumais. Siekiant sėkmingai susidoroti su šiais iššūkiais, psichologinė pagalba gali tapti nepakeičiama priemone. Psichologo konsultacijos gali turėti svarbią įtaką jūsų emocinei sveikatai ir vaikų...
  • Reabilitacija po insulto: kaip galime padėti savo artimajam po insulto namuose?

    Insultas tai staigus smegenų kraujotakos sutrikimas, kuris sukelia smegenų dalies pažeidimą dėl kraujo tiekimo nutraukimo ar sumažėjimo. Tai gali atsitikti dėl kraujagyslės užsikimšimo trombu arba kraujavimo į smegenis (Foucher & Faure, 2020). Insultas paliečia ne tik jį ištikusį žmogų, bet ir jo aplinką bei artimuosius, esančius joje. Todėl svarbu kalbėti ir diskutuoti, kaip artimieji...
  • Genetiniai tyrimai nėštumo metu: kada jų gali prireikti?

    Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Vis dėlto kartu su džiaugsmu dažnai ateina ir rūpestis dėl būsimo kūdikio sveikatos. Genetiniai tyrimai nėštumo metu gali atsakyti į daugelį klausimų apie vaiko sveikatą ir padėti pasiruošti galimiems iššūkiams. Taigi, pakalbėkime plačiau, kada ir kokių genetinių tyrimų gali prireikti nėštumo metu. Kada gali prireikti...
  • Įveikti nemigą, nerimą ir depresiją bandoma ir be vaistų

    Nemiga, nerimas ir depresija – Lietuvoje vis aktualėjančios problemos. Lyginant 2014 ir 2019 m. duomenis, švelnius, vidutinius ar sunkius depresijos simptomus jaučiančių žmonių dalis augo nuo 12,4 proc. iki 17,9 proc. Po 2019-ųjų emocinės sveikatos situacijai įtakos turėjo pandemija, karantinas, karas Ukrainoje, kiti neramumai pasaulyje, tad šiuo metu situacija gali būti dar prastesnė....