Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Svajonių šypseną turėti gali visi

2019 m. gruodžio 22 d.
Svajonių šypseną turėti gali visi

Priekiniai dantys – tai tarsi namo fasadas, odontologijoje priekiniai dantys vadinami estetine zona. Šioje zonoje esantys dantys lemia šypsenos išvaizdą, o šypsena turėtų būti mūsų kiekvienos dienos palydovas. Tačiau ką daryti jei šypsenos vaizdas mūsų netenkina, jei ji atrodo neestetiškai ir nepatraukliai? Girdime ir matome aplink daug sėkmės istorijų žmonių, kurie pasitelkę profesionalių odontologų pagalbą susikūrė svajonių šypseną, tačiau nerimaujame, dvejojame ir abejojame ar tai gali pavykti ir mums, juk kiekvieno situacija yra kitokia. Tačiau dvejoti neverta, šiandieninė odontologija turi sprendimą kiekvienam, kad ir kokia bebūtų dantų ir burnos būklė ar situacija. O situacijos gali būti išties įvairios, jas šiame straipsnyje ir aptarsime.

Situacija nr.1: sveiki savi dantys

Tai atvejis, kai žmogus turi visus sveikus ir pilnai funkcionuojančius dantis, tačiau jo netenkina dantų forma ar spalva. Taip, kodėl gi nepasidovanojus sau Holivudinės šypsenos? Ir kam gyventi su problema, jei galima ją išspręsti? Tokiu atveju sprendimai yra keli: estetinis plombavimas, kompozitinės laminatės arba porcelianinės laminatės.

Atlikus nuodugnius tyrimus ir įsitikinus, kad viskas yra tvarkoje ir dantys išties yra sveiki – tvarkoma estetinė dantų zona. Procedūra yra nesudėtinga: turimi dantys šiek tiek pašiaušiami (šlifuojamas paviršius) ir dengiami plomba ar laminate (kompozitine arba porcelianine). Žvelgiant iš finansinės pusės, pigiausias sprendimas yra estetinis plombavimas, o brangiausias porcelianinės laminatės. Tačiau rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į ilgaamžiškumą bei vertę, porcelianinė laminatė gali tarnauti tikrai labai ilgai, jai suteikiama net dešimties metų garantija, žmogus su ja gali išbūti ir visą savo gyvenimą. Kadangi laminatės ir buvo sukurtos tam, kad apsaugoti dantį nuo gedimų bei pažeidimų, taigi dantis po ja negenda ir yra atsparus įvairiems mechaniniams pažeidimams. Porcelianinės laminatės paviršius yra itin tvirtas, net pasitelkus odontologinį instrumentą ir brėžiant per laminatės paviršių šis išlieka visiškai nepažeistas. Ir iš principo, sunku neakcentuoti, kad porcelianinės laminatės atrodo tiesiog tobulai! Tuo tarpu plomba ar kompozitinė laminatė turi savybę traukti į save dažus, tad pasipuošus tokia šypsena, reikia labai saugotis kavos, vyno ir kitų dažančių medžiagų vartojimo.

Turint savus, sveikus dantis svajonių šypsenai susikurti gali užtekti vos trijų vizitų. Taip, vos trys vizitai ir galite plačiai šypsotis bei tyliai sau kartoti „man pavyko“.

Situacija nr. 2: savi, funkcionuojantys, bet problematiški dantys

Šiai situacijai priklauso pacientai, turintys savus ir funkcionuojančius dantis, kurie slepia tam tikras problemas, pavyzdžiui nesveiki dantų kanalai, stiprus dantų nudilimas ar jau esamas protezavimas estetinėje dantų zonoje. Tokiu atveju šiai zonai sutvarkyti naudojama ne estetinis plombavimas ar laminatės, o estetiniai vainikėliai (cirkonio ar cirkonio keramikos), kurių dėka galima išgauti lygiai taip pat estetiškai patrauklų vaizdą kaip ir porceliano laminatėmis. O galutiniame rezultate suprotezavus su keraminiais vainikėliais „plika akimi“ net neatskirsi ar tai porcelianinė laminatė ar keramikinis vainikėlis.

Situacija nr.3: labai problematiška estetinės zonos dantų situacija

Šiam atvejui priskiriami pacientai, kurie estetinės zonos srityje turi dar daugiau ir rimtesnių problemų, tokių kaip stiprus danties šaknų pažeidimas, kurio nebeįmanoma pergydyti ar visiškai prarastas dantis. Šioje situacijoje į komandą įsitraukia ir gydytojas periodontologas bei gydytojas implantologas, kadangi reikia suformuoti dantenas ir kaulinį audinį, sriegti implantą ar kelis, gali būti pasitelkiamos atitinkamos atramos bei dedami prisukami vainikėliai ant implantų. Be abejo šis procesas yra ilgesnis, sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau komandos narių, tačiau finale, baigus gydymą taip pat „plika akimi“ neatskirsi ar šypsena koreguota pasitelkus laminates, ar estetinius vainikėlius, ar implantus. Šypsena bus nepriekaištinga, o jūs jausitės tarsi su savais dantimis, tad šį kelią eiti vis vien verta ir netgi labai.

Situacija nr.4: stipriai pažeisti dantys ar jų visai nėra

Kai žmogus apskritai turi labai mažai dantų ar jie yra stipriai pažeisti parodontozės ir išlikusių išgelbėti yra nebeįmanoma, lygiai tokį patį gražų estetinį vaizdą, kaip ir kitais, prieš tai aptartais atvejais, galima išgauti naudojant ALL-ON-4 metodiką. Trumpai tariant, tai metodika kai sriegiami keturi arba šeši implantai (priklauso nuo situacijos) ir dedama visa vainikėlių pasaga. Vainikėliai gali būti labai įvairūs, nuo metalinių, plastikinių iki cirkonio keramikos.

Rezultate šypsena išties stulbinanti ir iš pažiūros neįmanoma būtų identifikuoti koks protezavimo būdas buvo panaudotas.

Situacija nr. 5: ortodontinės problemos

Ši situacija, tarsi apibendrina ir susijungia su kitais atvejais bei gali pasitarnauti kaip pagalbinis įrankis prieš estetinės zonos tvarkymo procedūras. Čia kalbama apie pacientus, kurie turi nuosavus dantis, bet jų išsidėstymas ir padėtis nėra tinkama estetiniams sprendimams. Kai dantys yra per daug „išsiskleidę“ ar neteisingai pasisukę, galima ir netgi dažnai tiesiog būtina į pagalbą pasitelkti ortodontiją, nes visa ko pradžia ir pagrindas yra sudėlioti dantis į teisingas vietas bei pozicijas, ir tik tada imtis estetinių sprendimų.

Ortodontija daug kam kelia baimių dėl savo naudojamų medžiagų. Anksčiau buvo paprastos plokštelės, kurias vėliau pakeitė breketai, o šiai dienai galime pasiūlyti ortodontines peršviečiamas kabes, kurios žmogui praktiškai nebekelia jokio diskomforto, yra skaidrios ir minimaliai pastebimos, taip pat jos labai efektyvios ir rezultatyvios.

Taigi svajonių šypseną gali turėti kiekvienas, kokia bebūtų jo situacija, sprendimas YRA ir viskas yra ĮMANOMA. Priklauso tik tai kokios bus pasirinktos priemonės, kiek laiko truks gydymas ir kokia gydytojų komanda bus reikalinga spręsti situacijai.

Visa ko pradžia – nuodugnūs tyrimai

Prieš tvarkant estetinę zoną vien tik apžiūros neužtenka, dažnu atveju reikia net ne tik nuodugnių tyrimų, bet ir skirtingų specialistų nuomonės. „Šypsenos akademija“ klinikos stiprybė – visi specialistai po vienu stogu. Tad jau pirmojo vizito metu atlikus išsamius tyrimus, tokius kaip kaulo audinio vertinimas, dantenų stovis, dantų bei jų šaknų būklės vertinimas ir pan. Sprendimus dėl gydymo priima profesionali gydytojų komanda, o apžvelgti ir aptarti nuodugnūs tyrimų rezultatai „atveda“ pacientą pas tinkamą koordinuojantį specialistą, atsižvelgiant į problematiką ir individualią paciento situaciją.

Nauji straipsniai

 • Kai žydi blindės, karklai, gluosniai. Visi jie - tarsi vaistinė...

  Gluosnis ir visa plati jo giminė pavasarį traukia mūsų dėmesį tarsi saulė švytinčiais gelsvais žiedynais, daugelio kačiukais vadinamais. Kada gi daugiau, jeigu ne balandžio mėnesį galima pastebėti, kiek daug gluosnių, blindžių, žilvičių mus supa? Visi jie – tarsi vaistinė… Gausi gentis Gluosnis (lot. Salix) – gluosninių (Salicaceae) šeimos augalų gentis. Lietuviškai...
 • Samarietiškas operatyvusis skambutis - SOS "PADĖK"

  Sveiki, Nuo gruodžio pirmos Lietuvos Samariečių bendrijos Kauno skyrius pradėjo naują lėšų rinkimo akciją Samarietiško operatyvaus skambučio sistemos įdiegimu. Ši paslauga Lietuvoje yra visiškai nauja, bet labai reikalinga. SOS „PADĖK“ LSB Kauno skyriaus skubios pagalbos iškvietimo sistema SOS „PADĖK“, kurios pagalba Jūs/Jūsų artimieji jausitės saugūs...
 • LPG liekninamasis masažas - mokslo ir grožio sąjunga

  Pradėjus kalbėti apie lieknėjimą moterys dėl nesuprantamų priežasčių yra pasiruošusios tikėti visais nebūtais dalykais, kuriuos randa internete, žurnaluose, bei patarimais, atrastais socialiniuose tinkluose. Žmonės taip jau sukurti – jie labiau linkę tikėti tuo, ką pasakė rašantis apie grožį „blogeris“ arba ekrano žvaigždė, nei tuo, kas yra įrodyta moksliniais...
 • Naujas ginekologinių problemų gydymas: INDIBA® Deep Care radijo dažnio terapija

  Nelikite su savo problemomis viena – neretai moterys, kurias užklupo intymios bėdos, delsia kreiptis pagalbos, nors tokios dažnai pasitaikančios problemos, kaip šlapimo nelaikymas, makšties sausumas, makšties išplatėjimas – išsprendžiamos. Ąžuolyno klinikoje ir SPA tam tikroms ginekologinėms problemoms gali būti taikomas ne tik lazerinis ar injekcinis metodas, bet ir naujas,...
 • Kaip kovoti su nemiga?

  Žmogus vidutiniškai trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodamas. Tačiau 40 mln. amerikiečių kasmet susiduria su nemiga, o ligų kontrolės ir prevencijos centrai mano, kad tai yra rimta visuomenės sveikatos problema. Amerikiečių atliktame tyrime 2 iš penkių žmonių, kurie miegojo mažiau nei 7 valandas per parą, teigė, kad netyčia užmigo dienos metu, o beveik 5 procentai pranešė, kad užsnūdo...
 • Frakcinis odos atjauninimas naujos kartos Clear+Brilliant lazeriu

  Procedūrų, padedančių atjauninti veido odą, pasirinkimas vis didėja ir vystantis technologijoms jos darosi vis modernesnės bei efektyvesnės. Vienas naujausių ir pažangiausių būdų šiuo metu yra frakcinis odos atjauninimas Clear+Brilliant lazeriu. Tai naujos kartos lazeris, pasižymintis saugiu veikimu bei švelniu poveikiu. Juo atliekama procedūra puiki alternatyva plastinėms operacijoms –...
 • Periodontologinės ligos

  Periodontas – tai audinių kompleksas, supantis dantį. Jis susideda iš dantenų, žandikaulio alveolinio kaulo ir danties raiščio. Periodonto ligos – tai uždegiminės, greitai progresuojančios dantenų ir danties aplinkinių audinių (kaulo) ligos. Šios ligos dažniausiai atsiranda dėl didelio kiekio apnašų, akmenų, būna ir esant nėštumui, sergant diabetu, epilepsija ar gaunant...
 • Dantų implantavimas – neskausmingas dantų atkūrimo būdas

  Dantų implantavimas suteikia galimybę ne tik džiaugtis puikia šypsena ir gyventi pilnavertį gyvenimą, bet ir užkirsti kelią sveikiems dantims daromai žalai. Žmogaus dantys yra svarbi kūno dalis, padedanti apdoroti maistą prieš jam patenkant į žarnyną. Anot odontologų, praradus vieną ar kelis dantis, ne tik sutrinka kramtymo fukcija, bet ir pablogėja pacientų psichologinė būklė. Dėl įvairių...
 • HIFU procedūra – inovatyvi, nechirurginė odos patempimo procedūra ultragarsu

  Su amžiumi kolageno sintezė lėtėja, jo skaidulos tampa ne tokios elastingos, pradeda irti. Taip atsiranda odos raukšlės, klostės, sumažėja odos elastingumas. Kovai su senėjimu Ąžuolyno klinika ir SPA siūlo inovatyvų ir ypač veiksmingą metodą – HIFU nechirurginį odos patempimą ultragarsu. HIFU yra naujo tipo nechirurginė, neinvazinė procedūra, kuri atliekama naudojant didelio intensyvumo...
 • Šlapimo pūslės uždegimas - cistitas

  Per šalčius paūmėja ligos, kurios vargina ir vyrus ir moteris. Dažniausiai nesusimąstome, kad normalus šlapinimasis yra vienas iš gyvenimo malonumų Gal galite patarti, kaip numalšinti norą dažnai šlapintis?Tai labai dažnai gydytojui – urologui užduodamas klausimas, į kurį atsakyti ne visada yra lengva.Šaltuoju metų laiku, kai padažnėja šlapimo takų infekcija, paūmėja šlapimo pūslės...
 • ,,Profacial ADS“ veido valymas ir drėkinimas – nepriekaištingai odos išvaizdai

  ,,Profacial ADS“ yra 4in1 procedūra, kurios metu atliekamas veido valymas, giluminis odos drėkinimas, atjauninimas ir sprendžiamos odos problemos. Ši procedūra visapusiškai pasirūpina oda, kad ši būtų švari, švytinti, skaisti, gaivi ir sveika. ,,Profacial ADS“, kuri atliekama Ąžuolyno klinikoje ir SPA, yra viena veiksmingiausių ir moderniausių veido valymo, drėkinimo ir jauninimo...
 • Individuali ir profesionali burnos higiena

  Burnos higienistė Ieva Vaškylaitė pasakoja apie profesionalią ir individualią burnos higienas bei jų svarbą Profesionali burnos higiena - tai procedūra, kurios metu burnos higienistas šalina mineralizuotą ir nemineralizuotą apnašą, poliruoja danties ir plombų paviršius, atlieka gydomųjų preparatų aplikacijas bei moko pacientus individualios burnos higienos.Tai priemonių kompleksas, kuris...
 • Gėdytis nebereikia – jau galima išspręsti ir intymiausias sveikatos problemas

  Daugeliui žmonių vis dar gėda garsiai pripažinti juos kamuojančias problemas. Net ir ginekologo kabinete, kur, regis, aptariamos visos intymiausios problemos, vengiama kalbėti apie šlapimo nelaikymą ar apie tai, jog po gimdymo labai suprastėjo seksualinio gyvenimo kokybė. Šių temų vengė ir patys gydytojai, nes nežinojo, kaip pacientams padėti. Tačiau išeitis atsirado, nes Lietuvą pasiekė...
 • Biorevitalizacijos procedūros nauda ir efektyvumas siekiant odos atjauninimo

  Šiandien yra daug galimybių veido odos atjauninimo ir patempimo procedūroms atlikti. Pacientams labai svarbūs klausimai, koks bus odos pažeidimas ar nebus jo, koks gylis, kokie audinių sluoksniai yra veikiami procedūros metu, kiek procedūra yra invazinė, koks poprocedūrinis gijimas. Biorevitalizacija – mažai invazyvi ir itin efektyvi procedūra, suteikianti ilgalaikį rezultatą, kurį...
 • Ateities medicina jau „Gijos Klinikose“

  Prasidėjęs slidinėjimo sezonas ne visada atneša tik teigiamo adrenalino antplūdį ir džiaugsmą – statistika rodo, jog kas 25-tas slidinėti išvykęs žmogus patiria traumą. Kaip vienas sudėtingiausių, ortopedai-traumatologai išskiria kelio sąnario kryžminių raiščių traumas, kurių gydymas yra ypač sudėtingas, specifinis ir ilgai trunkantis. Todėl būtent tokių traumų gydymui turi būti...