Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurochirurgijaNeurologijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiProktologijaPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų odontologijaVaikų sveikataVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosLigoninės, klinikosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Svajonių šypseną turėti gali visi

2019 m. gruodžio 22 d.
Svajonių šypseną turėti gali visi

Priekiniai dantys – tai tarsi namo fasadas, odontologijoje priekiniai dantys vadinami estetine zona. Šioje zonoje esantys dantys lemia šypsenos išvaizdą, o šypsena turėtų būti mūsų kiekvienos dienos palydovas. Tačiau ką daryti jei šypsenos vaizdas mūsų netenkina, jei ji atrodo neestetiškai ir nepatraukliai? Girdime ir matome aplink daug sėkmės istorijų žmonių, kurie pasitelkę profesionalių odontologų pagalbą susikūrė svajonių šypseną, tačiau nerimaujame, dvejojame ir abejojame ar tai gali pavykti ir mums, juk kiekvieno situacija yra kitokia. Tačiau dvejoti neverta, šiandieninė odontologija turi sprendimą kiekvienam, kad ir kokia bebūtų dantų ir burnos būklė ar situacija. O situacijos gali būti išties įvairios, jas šiame straipsnyje ir aptarsime.

Situacija nr.1: sveiki savi dantys

Tai atvejis, kai žmogus turi visus sveikus ir pilnai funkcionuojančius dantis, tačiau jo netenkina dantų forma ar spalva. Taip, kodėl gi nepasidovanojus sau Holivudinės šypsenos? Ir kam gyventi su problema, jei galima ją išspręsti? Tokiu atveju sprendimai yra keli: estetinis plombavimas, kompozitinės laminatės arba porcelianinės laminatės.

Atlikus nuodugnius tyrimus ir įsitikinus, kad viskas yra tvarkoje ir dantys išties yra sveiki – tvarkoma estetinė dantų zona. Procedūra yra nesudėtinga: turimi dantys šiek tiek pašiaušiami (šlifuojamas paviršius) ir dengiami plomba ar laminate (kompozitine arba porcelianine). Žvelgiant iš finansinės pusės, pigiausias sprendimas yra estetinis plombavimas, o brangiausias porcelianinės laminatės. Tačiau rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į ilgaamžiškumą bei vertę, porcelianinė laminatė gali tarnauti tikrai labai ilgai, jai suteikiama net dešimties metų garantija, žmogus su ja gali išbūti ir visą savo gyvenimą. Kadangi laminatės ir buvo sukurtos tam, kad apsaugoti dantį nuo gedimų bei pažeidimų, taigi dantis po ja negenda ir yra atsparus įvairiems mechaniniams pažeidimams. Porcelianinės laminatės paviršius yra itin tvirtas, net pasitelkus odontologinį instrumentą ir brėžiant per laminatės paviršių šis išlieka visiškai nepažeistas. Ir iš principo, sunku neakcentuoti, kad porcelianinės laminatės atrodo tiesiog tobulai! Tuo tarpu plomba ar kompozitinė laminatė turi savybę traukti į save dažus, tad pasipuošus tokia šypsena, reikia labai saugotis kavos, vyno ir kitų dažančių medžiagų vartojimo.

Turint savus, sveikus dantis svajonių šypsenai susikurti gali užtekti vos trijų vizitų. Taip, vos trys vizitai ir galite plačiai šypsotis bei tyliai sau kartoti „man pavyko“.

Situacija nr. 2: savi, funkcionuojantys, bet problematiški dantys

Šiai situacijai priklauso pacientai, turintys savus ir funkcionuojančius dantis, kurie slepia tam tikras problemas, pavyzdžiui nesveiki dantų kanalai, stiprus dantų nudilimas ar jau esamas protezavimas estetinėje dantų zonoje. Tokiu atveju šiai zonai sutvarkyti naudojama ne estetinis plombavimas ar laminatės, o estetiniai vainikėliai (cirkonio ar cirkonio keramikos), kurių dėka galima išgauti lygiai taip pat estetiškai patrauklų vaizdą kaip ir porceliano laminatėmis. O galutiniame rezultate suprotezavus su keraminiais vainikėliais „plika akimi“ net neatskirsi ar tai porcelianinė laminatė ar keramikinis vainikėlis.

Situacija nr.3: labai problematiška estetinės zonos dantų situacija

Šiam atvejui priskiriami pacientai, kurie estetinės zonos srityje turi dar daugiau ir rimtesnių problemų, tokių kaip stiprus danties šaknų pažeidimas, kurio nebeįmanoma pergydyti ar visiškai prarastas dantis. Šioje situacijoje į komandą įsitraukia ir gydytojas periodontologas bei gydytojas implantologas, kadangi reikia suformuoti dantenas ir kaulinį audinį, sriegti implantą ar kelis, gali būti pasitelkiamos atitinkamos atramos bei dedami prisukami vainikėliai ant implantų. Be abejo šis procesas yra ilgesnis, sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau komandos narių, tačiau finale, baigus gydymą taip pat „plika akimi“ neatskirsi ar šypsena koreguota pasitelkus laminates, ar estetinius vainikėlius, ar implantus. Šypsena bus nepriekaištinga, o jūs jausitės tarsi su savais dantimis, tad šį kelią eiti vis vien verta ir netgi labai.

Situacija nr.4: stipriai pažeisti dantys ar jų visai nėra

Kai žmogus apskritai turi labai mažai dantų ar jie yra stipriai pažeisti parodontozės ir išlikusių išgelbėti yra nebeįmanoma, lygiai tokį patį gražų estetinį vaizdą, kaip ir kitais, prieš tai aptartais atvejais, galima išgauti naudojant ALL-ON-4 metodiką. Trumpai tariant, tai metodika kai sriegiami keturi arba šeši implantai (priklauso nuo situacijos) ir dedama visa vainikėlių pasaga. Vainikėliai gali būti labai įvairūs, nuo metalinių, plastikinių iki cirkonio keramikos.

Rezultate šypsena išties stulbinanti ir iš pažiūros neįmanoma būtų identifikuoti koks protezavimo būdas buvo panaudotas.

Situacija nr. 5: ortodontinės problemos

Ši situacija, tarsi apibendrina ir susijungia su kitais atvejais bei gali pasitarnauti kaip pagalbinis įrankis prieš estetinės zonos tvarkymo procedūras. Čia kalbama apie pacientus, kurie turi nuosavus dantis, bet jų išsidėstymas ir padėtis nėra tinkama estetiniams sprendimams. Kai dantys yra per daug „išsiskleidę“ ar neteisingai pasisukę, galima ir netgi dažnai tiesiog būtina į pagalbą pasitelkti ortodontiją, nes visa ko pradžia ir pagrindas yra sudėlioti dantis į teisingas vietas bei pozicijas, ir tik tada imtis estetinių sprendimų.

Ortodontija daug kam kelia baimių dėl savo naudojamų medžiagų. Anksčiau buvo paprastos plokštelės, kurias vėliau pakeitė breketai, o šiai dienai galime pasiūlyti ortodontines peršviečiamas kabes, kurios žmogui praktiškai nebekelia jokio diskomforto, yra skaidrios ir minimaliai pastebimos, taip pat jos labai efektyvios ir rezultatyvios.

Taigi svajonių šypseną gali turėti kiekvienas, kokia bebūtų jo situacija, sprendimas YRA ir viskas yra ĮMANOMA. Priklauso tik tai kokios bus pasirinktos priemonės, kiek laiko truks gydymas ir kokia gydytojų komanda bus reikalinga spręsti situacijai.

Visa ko pradžia – nuodugnūs tyrimai

Prieš tvarkant estetinę zoną vien tik apžiūros neužtenka, dažnu atveju reikia net ne tik nuodugnių tyrimų, bet ir skirtingų specialistų nuomonės. „Šypsenos akademija“ klinikos stiprybė – visi specialistai po vienu stogu. Tad jau pirmojo vizito metu atlikus išsamius tyrimus, tokius kaip kaulo audinio vertinimas, dantenų stovis, dantų bei jų šaknų būklės vertinimas ir pan. Sprendimus dėl gydymo priima profesionali gydytojų komanda, o apžvelgti ir aptarti nuodugnūs tyrimų rezultatai „atveda“ pacientą pas tinkamą koordinuojantį specialistą, atsižvelgiant į problematiką ir individualią paciento situaciją.

Nauji straipsniai

 • Išsaugokime vaikų dantis sveikus

  Seniai seniai buvo laikai, kai ėduonis vaikų nekamavo. Ir tai ne mitas, ne pasaka, o paprastai paaiškinama istorinė tikrovė: teigiama, kad anuomet su dantų ėduonimi nesusidurta dėl to, kad maisto racionas nebuvo tiek cukraus, kiek dabar. Tai nereiškia, kad turime išrasti laiko mašiną ir grįžti į „becukrius laikus“ ar vengti kiekvieno saldaus kąsnio. Tačiau nuo pat mažens ugdomi...
 • Plaukų šalinimas lazeriu – šių laikų stebuklas?

  Dauguma žmonių susiduria su nepageidaujamų plaukelių keliamais nepatogumais. Vieniems tai tiesiog estetinė problema, kuomet kitus vargina iš to kylančios papildomos odos problemos – įauginėjantys plaukai, bėrimai, infekcijos, sudirgimai. Šias bėdas galima bandyti spręsti įvairiais būdais, tačiau bene efektyviausias pasirinkimas – lazerinė depiliacija. Pastaruoju metu vis...
 • Mitai ir faktai apie gripą

  Mitas: Vakcinos gali būti pavojingos ir turėti neigiamą poveikį sveikatai. Faktas: beveik visi asmenys, pasiskiepiję nuo gripo, nepatiria rimtų problemų. Kai kuriems injekcijos vietoje gali skaudėti ranką. Skiepijami gripo vakcina gali patirti karščiavimą, raumenų skausmą ir diskomforto ar silpnumo jausmus. Šis šalutinis poveikis paprastai trunka 1–2 dienas po vakcinacijos ir yra daug...
 • Atstatyti dubens dugno raumenis - tiesiog būtina

  Ar žinote, kaip yra aktualu atstatyti dubens dugno raumenis(DDR)? Ir kodėl reikia DDR aktyvinti? Pirmiausia, reiktų pripažinti, jog žmogaus raumenys tarpusavyje yra labai susiję – tiesiog priklausomi vieni nuo kitų. Todėl yra svarbu stiprinti visas raumenų grupes. Dėl esančių raumenų kūnas gali judėti, justi stabilumą. Dubens dugno raumenys ypač susiję su stuburo, pilvo, diafragmos...
 • Kognityvinių įgūdžių testas – lengvesniam mokymuisi

  Amerikiečių mokslininko Keno Gibsono sukurtas testas, padedantis nustatyti protinius gebėjimus, intelektines savybes, pagrindinių mokymuisi svarbių įgūdžių būklę, yra naudingas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Atliekant testą išmatuojama darbinė bei ilgalaikė atmintis, girdimosios bei regimosios informacijos apdorojimas, skaitymo gebėjimai, loginis mąstymas ir samprotavimas. Žinant šią...
 • Puikus pasiūlymas, norintiems atsikratyti nepageidaujamų plaukelių

  Puikus pasiūlymas, norintiems atsikratyti nepageidaujamų plaukelių! Naujausias lazeris Lietuvoje Excel V užtikrina ilgalaikius rezultatus. Po procedūrų ne tik nyksta nepagedaujamas plaukuotumas, bet ir pagerėja odos būklė. Itin tikslus lazerio spindulys sunaikina plauko folikulą, todėl plaukeliai nebeatauga arba atauga daug silpnesni ir plonesni. „Excel V” – tai vienas...
 • Sukurtas patogus informavimo įrankis – virtualus koronaviruso žemėlapis

  Nuo šiol susipažinti su koronaviruso infekcijos (COVID-19) statistika bus dar patogiau – sukurtas virtualus žemėlapis, kuriame pagal įvairius rodiklius analizuojama koronaviruso infekcijos situacija Lietuvos mastu pagal skirtingas savivaldybes, sergančiųjų lytį ir amžiaus grupes, pateikiami bendrieji ir kiekvienos paros pokyčiai. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu sukurtas...
 • Maistinių ir nemaistinių produktų netoleravimo testas

  Išsami analizė Netoleravimo testas tiria iki 800 trigerių: maistinių ir nemaistinių produktų, tokius kaip naminiai gyvūnėliai ir žiedadulkės. Testavimas apima maistinių medžiagų trūkumo, metalų toksiškumo, žarnyno biomos ir hormonų pusiausvyros analizę. Patirtis ir akreditacija Laboratorija atliko daugiau nei 400 000 tyrimų visame pasaulyje ir turi daugiau nei 10 metų patirtį, padėti...
 • Ar gali apsauginės veido kaukės pakenkti mūsų odai?

  Apsauginių veido kaukių nešiojimas mus apsaugo nuo bakterijų, jas dėvint jaučiamės saugesni ir apsaugome kitus. Tačiau kasdieninis jų dėvėjimas neapsaugo mūsų veido odos, net atvirkščiai gali ją dirginti ir sukelti tam tikrų problemų. SUGIHARA kosmetologė Beatričė karantino metu iš klientų sulaukia nemažai nusiskundimų, jog oda pajautrėjo, išsausėjo, šerpetoja, ypač tose veido vietose,...
 • Vaistų galiojimo laikas - ar jis ką nors reiškia?

  Dažniausiai pasitaikantis klausimas yra, ar medicininiai preparatai turi galiojimo pabaigą? Su skaudančia galvą, jūs pasiekiate vaistų spintelę ir norite išgerti vaistų nuo galvos ir pamatote kad ant vaisto buteliuko užrašyta galiojimo data yra daugiau nei metai pasenusi. Išgeriate vaistus ar ne? Jei nuspręsite išgerti vaistus, ar tai bus lemtinga klaida, ar tiesiog toliau kentėsite galvos...
 • Spirulina - naujausia pasisavinimo technologija

  Lietuva, nepaisant to, kad yra sąlyginai maža šalis, sugeba nustebinti pasaulį daugelyje sričių. Kartais mes patys net nežinome, kokius stebuklus mūsų šalies mokslininkai daro savo srityse. Šį kartą – apie dar vieną tokį stebuklą biochemijoje. Lietuvos mokslininkai pasiekė proveržį „atrakinant“ mūsų organizmams vitaminų ir naudingųjų medžiagų klodus, gaunamus iš...
 • Ligonių kasos ramina: dantų protezavimo paslaugos niekur nedings

  ​Laipsniškai švelnindama porą mėnesių galiojančio karantino sąlygas Vyriausybė nuo ateinančio pirmadienio, gegužės 18 dienos, leido atnaujinti odontologinių paslaugų teikimą. Ligonių kasos ragina visus pacientus, sulaukusius eilės protezuotis dantis iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), elgtis atsakingai ir nepulti iš karto dėl to kreiptis į medikus. Atkreipiame dėmesį –...
 • Tarnaujančios žmogui slaugos priemonės

  Prisimenate rašiau apie inovacijas slaugoje? Labai norėtųsi, kad tokių iniciatyvų atsirastų kuo daugiau Lietuvoje, juk esame iš tiesų labai atkaklūs ir kūrybingi. Pamačiusi vienos lietuviškos įmonės parduodamas slaugos priemones, negalėjau atsistebėti jų paprastumu, funkcionalumu bei racionaliu kainos ir kokybės santykiu. Bet iš pradžių norėčiau papasakoti ne apie produktus, o apie žmones,...
 • Dantų kanalų gydymas: kodėl ir kada jis reikalingas?

  Endodontinis gydymas, kuris geriau visuomenėje žinomas kaip dantų kanalų gydymo procedūra, yra efektyvus būdas išspręsti dėl įvairių priežasčių atsirandantį pulpitą (danties pulpos uždegimą). Viena iš šios būsenos ypatybių – staiga atsiradęs ūminis skausmas. Šią dantų ligą, kaip ir daugelį kitų, geriausiai padės nustatyti specialistas odontologas. Siekiant išspręsti danties uždegiminį...
 • Kaip išsirinkti čiužinį vyresnio amžiaus žmonėms?

  Išsirinkti sau labiausiai tinkantį čiužinį gali būti pakankamai sudėtinga – juk pasiūla šiais laikais tokia didžiulė. Kiekvienas gamintojas pabrėžia savo produktų privalumus ir stengiasi patraukti kuo didesnės auditorijos dėmesį. Visgi visi mes individualūs, todėl prieš įsigyjant čiužinį labai svarbu įvertinti savo poreikius – o vyresniame amžiuje tai itin aktualu. Vienas...