Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožis ir sveikataGrožio salonų, SPA įrangaKosmetikaOdos grožis ir sveikataSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasValstybės institucijosVeterinarijaŽiniasklaidos priemonės, specializuoti leidiniaiMedicininiai tyrimaiInstrumentiniai tyrimaiMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaApranga ir avalynė medikamsČiužiniaiMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijaOdontologijos įranga ir medžiagosOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdos grožis ir sveikataDermatovenerologijaSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaInstrumentiniai tyrimaiŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurochirurgijaNeurologijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPodologijaPlastinė chirurgijaAktualijosProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiProktologijaPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasŠeimos gydytojaiSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugosVisuomenės sveikatos biurai

Svajonių šypseną turėti gali visi

2019 m. gruodžio 22 d.
Svajonių šypseną turėti gali visi

Priekiniai dantys – tai tarsi namo fasadas, odontologijoje priekiniai dantys vadinami estetine zona. Šioje zonoje esantys dantys lemia šypsenos išvaizdą, o šypsena turėtų būti mūsų kiekvienos dienos palydovas. Tačiau ką daryti jei šypsenos vaizdas mūsų netenkina, jei ji atrodo neestetiškai ir nepatraukliai? Girdime ir matome aplink daug sėkmės istorijų žmonių, kurie pasitelkę profesionalių odontologų pagalbą susikūrė svajonių šypseną, tačiau nerimaujame, dvejojame ir abejojame ar tai gali pavykti ir mums, juk kiekvieno situacija yra kitokia. Tačiau dvejoti neverta, šiandieninė odontologija turi sprendimą kiekvienam, kad ir kokia bebūtų dantų ir burnos būklė ar situacija. O situacijos gali būti išties įvairios, jas šiame straipsnyje ir aptarsime.

Situacija nr.1: sveiki savi dantys

Tai atvejis, kai žmogus turi visus sveikus ir pilnai funkcionuojančius dantis, tačiau jo netenkina dantų forma ar spalva. Taip, kodėl gi nepasidovanojus sau Holivudinės šypsenos? Ir kam gyventi su problema, jei galima ją išspręsti? Tokiu atveju sprendimai yra keli: estetinis plombavimas, kompozitinės laminatės arba porcelianinės laminatės.

Atlikus nuodugnius tyrimus ir įsitikinus, kad viskas yra tvarkoje ir dantys išties yra sveiki – tvarkoma estetinė dantų zona. Procedūra yra nesudėtinga: turimi dantys šiek tiek pašiaušiami (šlifuojamas paviršius) ir dengiami plomba ar laminate (kompozitine arba porcelianine). Žvelgiant iš finansinės pusės, pigiausias sprendimas yra estetinis plombavimas, o brangiausias porcelianinės laminatės. Tačiau rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į ilgaamžiškumą bei vertę, porcelianinė laminatė gali tarnauti tikrai labai ilgai, jai suteikiama net dešimties metų garantija, žmogus su ja gali išbūti ir visą savo gyvenimą. Kadangi laminatės ir buvo sukurtos tam, kad apsaugoti dantį nuo gedimų bei pažeidimų, taigi dantis po ja negenda ir yra atsparus įvairiems mechaniniams pažeidimams. Porcelianinės laminatės paviršius yra itin tvirtas, net pasitelkus odontologinį instrumentą ir brėžiant per laminatės paviršių šis išlieka visiškai nepažeistas. Ir iš principo, sunku neakcentuoti, kad porcelianinės laminatės atrodo tiesiog tobulai! Tuo tarpu plomba ar kompozitinė laminatė turi savybę traukti į save dažus, tad pasipuošus tokia šypsena, reikia labai saugotis kavos, vyno ir kitų dažančių medžiagų vartojimo.

Turint savus, sveikus dantis svajonių šypsenai susikurti gali užtekti vos trijų vizitų. Taip, vos trys vizitai ir galite plačiai šypsotis bei tyliai sau kartoti „man pavyko“.

Situacija nr. 2: savi, funkcionuojantys, bet problematiški dantys

Šiai situacijai priklauso pacientai, turintys savus ir funkcionuojančius dantis, kurie slepia tam tikras problemas, pavyzdžiui nesveiki dantų kanalai, stiprus dantų nudilimas ar jau esamas protezavimas estetinėje dantų zonoje. Tokiu atveju šiai zonai sutvarkyti naudojama ne estetinis plombavimas ar laminatės, o estetiniai vainikėliai (cirkonio ar cirkonio keramikos), kurių dėka galima išgauti lygiai taip pat estetiškai patrauklų vaizdą kaip ir porceliano laminatėmis. O galutiniame rezultate suprotezavus su keraminiais vainikėliais „plika akimi“ net neatskirsi ar tai porcelianinė laminatė ar keramikinis vainikėlis.

Situacija nr.3: labai problematiška estetinės zonos dantų situacija

Šiam atvejui priskiriami pacientai, kurie estetinės zonos srityje turi dar daugiau ir rimtesnių problemų, tokių kaip stiprus danties šaknų pažeidimas, kurio nebeįmanoma pergydyti ar visiškai prarastas dantis. Šioje situacijoje į komandą įsitraukia ir gydytojas periodontologas bei gydytojas implantologas, kadangi reikia suformuoti dantenas ir kaulinį audinį, sriegti implantą ar kelis, gali būti pasitelkiamos atitinkamos atramos bei dedami prisukami vainikėliai ant implantų. Be abejo šis procesas yra ilgesnis, sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau komandos narių, tačiau finale, baigus gydymą taip pat „plika akimi“ neatskirsi ar šypsena koreguota pasitelkus laminates, ar estetinius vainikėlius, ar implantus. Šypsena bus nepriekaištinga, o jūs jausitės tarsi su savais dantimis, tad šį kelią eiti vis vien verta ir netgi labai.

Situacija nr.4: stipriai pažeisti dantys ar jų visai nėra

Kai žmogus apskritai turi labai mažai dantų ar jie yra stipriai pažeisti parodontozės ir išlikusių išgelbėti yra nebeįmanoma, lygiai tokį patį gražų estetinį vaizdą, kaip ir kitais, prieš tai aptartais atvejais, galima išgauti naudojant ALL-ON-4 metodiką. Trumpai tariant, tai metodika kai sriegiami keturi arba šeši implantai (priklauso nuo situacijos) ir dedama visa vainikėlių pasaga. Vainikėliai gali būti labai įvairūs, nuo metalinių, plastikinių iki cirkonio keramikos.

Rezultate šypsena išties stulbinanti ir iš pažiūros neįmanoma būtų identifikuoti koks protezavimo būdas buvo panaudotas.

Situacija nr. 5: ortodontinės problemos

Ši situacija, tarsi apibendrina ir susijungia su kitais atvejais bei gali pasitarnauti kaip pagalbinis įrankis prieš estetinės zonos tvarkymo procedūras. Čia kalbama apie pacientus, kurie turi nuosavus dantis, bet jų išsidėstymas ir padėtis nėra tinkama estetiniams sprendimams. Kai dantys yra per daug „išsiskleidę“ ar neteisingai pasisukę, galima ir netgi dažnai tiesiog būtina į pagalbą pasitelkti ortodontiją, nes visa ko pradžia ir pagrindas yra sudėlioti dantis į teisingas vietas bei pozicijas, ir tik tada imtis estetinių sprendimų.

Ortodontija daug kam kelia baimių dėl savo naudojamų medžiagų. Anksčiau buvo paprastos plokštelės, kurias vėliau pakeitė breketai, o šiai dienai galime pasiūlyti ortodontines peršviečiamas kabes, kurios žmogui praktiškai nebekelia jokio diskomforto, yra skaidrios ir minimaliai pastebimos, taip pat jos labai efektyvios ir rezultatyvios.

Taigi svajonių šypseną gali turėti kiekvienas, kokia bebūtų jo situacija, sprendimas YRA ir viskas yra ĮMANOMA. Priklauso tik tai kokios bus pasirinktos priemonės, kiek laiko truks gydymas ir kokia gydytojų komanda bus reikalinga spręsti situacijai.

Visa ko pradžia – nuodugnūs tyrimai

Prieš tvarkant estetinę zoną vien tik apžiūros neužtenka, dažnu atveju reikia net ne tik nuodugnių tyrimų, bet ir skirtingų specialistų nuomonės. „Šypsenos akademija“ klinikos stiprybė – visi specialistai po vienu stogu. Tad jau pirmojo vizito metu atlikus išsamius tyrimus, tokius kaip kaulo audinio vertinimas, dantenų stovis, dantų bei jų šaknų būklės vertinimas ir pan. Sprendimus dėl gydymo priima profesionali gydytojų komanda, o apžvelgti ir aptarti nuodugnūs tyrimų rezultatai „atveda“ pacientą pas tinkamą koordinuojantį specialistą, atsižvelgiant į problematiką ir individualią paciento situaciją.

Nauji straipsniai

 • Stresas karantino metu – kodėl kenčia ir Jūsų dantys

  Ar stresas kenkia mano dantims? ​Tikrai taip! Žmogus, kuris patiria aukštą streso lygį, nejausdamas būna sukandęs dantis dienos ir nakties metu. Atrodytų , o kas čia blogo? Juk mes visi valgome, kramtome ir taip sukandame dantis. Deja, yra apskaičiuota, jog normalios savijautos žmogus, per dieną dantis būna sukandęs vos 20 minučių. Tačiau stresą patiriantys žmonės dantis sukandę laiko du ar...
 • Kremas Tecnomila, dirbantiems su radijo dažnio prietaisais ir aparatais

  Kremas „Tecnomila“ sukurtas remiantis laboratorijų patirtimi biotechnologijų srityje. Skirtas kūno procedūroms su diatermine įranga/radio dažniu, kurios metu pasiekiama diaterminio ir transderminio perdavimo poveikis. Vis daugiau profesionalių kosmetologų, kineziterapeutų, masažuotojų, estetinės ir fizinės medicinos specialistai radijo dažnio, diatermijos terapijai, procedūroms...
 • Šlapimo takų infekcija (ŠTI)

  Šlapimo takų infekcija (ŠTI) yra bet kurios šlapimo sistemos dalies - inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės ir šlaplės - infekcija. Dauguma infekcijų apima apatinius šlapimo takus - šlapimo pūslę ir šlaplę. Moterims gresia didesnė ŠTI rizika nei vyrams. Tik šlapimo pūslės infekcija gali būti skausminga ir erzinanti. Tačiau jei ŠTI išplinta į jūsų inkstus, gali kilti rimtų pasekmių. Gydytojai...
 • Dantų tiesinimas kapomis - nematomas gydymas ir akivaizdus rezultatas

  Tarpeliai, dantų rotacija, dantų lanko ir sąkandžio problemoms – turime patį estetiškiausią ir komfortiškiausią metodą į tobulai lygią šypseną. Kaip tai įmanoma? Inovatyvūs sprendimai, skaitmeniniai tyrimai ir specialistų bendradarbiavimas. Ar estetika, komfortas ir greitas rezultatas įmanomi? Tikrai taip! Ilgą laiką buvome įpratę manyti, jog dantų tiesinimas – tai itin...
 • Mezoterapijos nauda

  Mezoterapija: kas tai? ​Mezoterapija yra mikroinvazinė koregavimo ir gydymo procedūra, kurios metu yra naudojami veikliųjų preparatų mišiniai, sušvirkščiami į problemines vietas. Šio metodo panaudojimo būdų yra gana daug, todėl nieko nuostabaus, kad mezoterapija yra taikoma gana dažnai. ​Mezoterapija veido odai ​Specialus veikliųjų preparatų mišinys gali būti naudojamas probleminėms...
 • Odos darinių šalinimas

  Daugeliui žmonių diskomfortą kelia nepageidaujami, staiga atsiradę ar po truputį didėjantys įvairūs odos dariniai. Dažnai jie trukdo kasdieniniame gyvenime ir kelia nerimą dėl sveikatos būklės. Dėl šios priežasties būtina apsilankyti pas specialistus, šiuo atveju toks yra gydytojas – dermatologas. Moderniausias ir saugiausias būdas panaikinti odos darinius, tokius kaip: apgamai,...
 • Rigenera Activa - natūrali plaukų folikulų regeneracija

  Rigenera® - tai naujausių biotechnologijų taikymo medicinos srityje pavyzdys. Regenera activa® yra novatoriška gydymo sistema, pritaikanti autologines ląstelių transplantacijas, naudojamas daugelyje regeneracinės medicinos sričių. Procedūros metu pacientas yra ir donoras ir autologinio transplanto gavėjas. Panaudojant progenitorines ląsteles ir augimo faktorius, išgautus iš...
 • Higienisto patarimai dėl dantų priežiūros namuose ir kaip išvengti virusinių ligų

  Šiuo laikotarpiu labai dažnai girdime apie tai kaip dažnai turime plauti rankas, naudoti antibakterinius skysčius, kai kur sutinkame patarimų kaip stiprinti imunitetą. O ar žinote kaip šioje situacijoje derėtų rūpintis savo burnos higiena? Kokie burnos priežiūros sprendimai padeda kovoti su virusinių ligų plitimu? Dalinamės Šypsenos akademijos higienistės Austėjos patarimais. Infekcinės...
 • Nauja era plaukų slinkimo gydyme - DNR tyrimai

  NAUJA ERA PLAUKŲ SLINKIMO GYDYME – INDIVIDUALIZUOTAS „TRICHOTESTTM“ TYRIMAS Nuo senų laikų žmonės ilgus plaukus laikė laisvės ir išdidumo simboliu, nors šukuosenų mados nuolat keičiasi, tačiau plaukai išlieka svarbus mūsų sveikatos ir įvaizdžio rodiklis. Ligų ir būklių, pasireiškiančių plaukų slinkimu, begalė, tačiau viena iš dažniausių - androgenetinė...
 • Identifikacinės apyrankės medicinoje

  Identifikacinės apyrankės pamažu pradedamos naudoti Lietuvos gydymo įstaigose. Pasaulinė praktika rodo, kad esant didesniems pacientų srautams, jų valdymui gali būti eikvojama itin daug resursų ir žmogiškųjų išteklių. Dėl to imamasi tam tikrų identifikacinių priemonių, kurios padeda greitai atskirti vienus pacientus nuo kitų ar net suteikti pirmąją pagalbą. Indentifikavimo apyrankės gali...
 • Kaip išsirinkti tinkamą inhaliatorių?

  Išsirinkti tinkamą inhaliatorių gali būti pakankamai sudėtinga. Inhaliatorius turi daugybę parametrų, tokių kaip dalelių dydis, inhaliacijos greitis, darbinio ciklo trukmė, vožtuvų sistema ir t.t. Viena vertus, galima nusipirkti prietaisą netinkantį Jūsų problemai, kita vertus – permokėti už nereikalingas funkcijas. Dalelių dydis Dalelių dydis yra vienas iš pačių svarbiausių...
 • Rekomendacijos perkantiems spaudimo matuoklį senjorui ar vaikui

  Pirkti kraujo spaudimo matuoklį senjorams yra pakankamai sudėtinga, nes reikia įvertinti kelis svarbius senyvo amžiaus žmonių poreikius, nepamiršti apie spaudimo matuoklio naudojimo dažnį, manžetės ir ekrano dydį bei spaudimo matuoklio patogumą senjorui. Padidėjęs spaudimas vaikams pasitaiko žymiai rečiau nei senjorams, bet esant poreikiui pirkti kraujospūdžio matuoklį jiems vis dėl to reikia....
 • Paprasčiau, nei galvojote: visa tiesa apie dantų atkūrimą

  Skaudi realybė: prarasti dantys sukelia aibę nepatogumų ir sveikatos rizikų, o bedantė šypsena veikiau atstumia, nei patraukia. Ar tokiems pacientams dar įmanoma susigrąžinti kramtymo funkciją ir gyvenimą be kompleksų? Gydytojas-odontologas Tomas Andziulis sutiko pasidalinti visa tiesa apie šiuolaikinius dantų atkūrimo metodus. Nėra danties – nėra problemos? Kauniečių ypač...
 • Kuo plaukų šalinimas lazeriu skiriasi nuo kitų plaukų šalinimo metodų?

  Dažna moteris ar vyras susiduria su dilema, kokį nepageidaujamų plaukelių šalinimo metodą rinktis. Sunku rasti idealų būdą, kadangi dažnai pasirinkus vieną ar kitą metodą susiduriame su įvairiomis problemomis. Dabar technologijos yra smarkiai pažengusios ir mums suteikia progą nepageidaujamais plaukeliais atsikratyti daug lengviau ir efektyviau. Štai plaukų šalinimas Aleksandrito lazeriu...
 • Gydytojos patarimai kaip kovoti su rožine

  Gydytoja Rūta Merkytė dalinasi patarimais apie odos ligą – ROŽINĘ – kas tai, kokias priemones naudoti? R. Merkytė aptars šios ligos požymius, stadijas, sprendimo būdus bei priemones, kurios tiks šios odos savininkėms. Kas yra ROŽINĖ? Rožinė yra lėtinis ir progresuojantis odos uždegimas, pasireiškiantis centrinėje veido dalyje, tai – skruostai, smakras ir kakta. Iš...