Paieškų šiandien: 3168

Pagal temą

GinekologijaMoters sveikataMoters sveikataGrožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaEstetinė medicinaKosmetikaSPA paslaugosMtyba, dietologijaKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasLigoninės, klinikosLigoninės, klinikosMedicininiai tyrimaiMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaDantų protezų gamybaDantų implantavimasOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikata, oftalmologijaOrtopedija, ortopedinės priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOrtopedijaPirminės sveikatos priežiūros centraiPoliklinikosPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaKlausa, otorinolaringologijaChirurgijaDantų protezų gamybaDantų implantavimasDermatovenerologijaOdos problemos, dermatologijaDiagnostikaMityba, dietologijaEndokrinologiaEstetinė medicinaGastroenterologijaGenetikaInfektologijaKardiologijaEstetinė medicinaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaOdontologijaAkių sveikata, oftalmologijaOnkologijaOrtopedijaPlastinė, rekonstrukcinė chirurgijaPrivatūs gydymo centraiProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiProktologijaPsichologijaPulmonologijaSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų odontologijaMoters sveikataVaikų sveikataVidaus ligų gydytojai, terapeutaiPsichologija, psichiatrijaPsichologijaSanatorijos, reabilitacijos centraiSanatorijos, reabilitacijaVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosLigoninės, klinikosPoliklinikosSanatorijos, reabilitacijaSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraVisuomenės sveikatos biurai

Skrandžio mažinimo operacijos

2018 m. kovo 7 d.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, viršsvoris tampa rimta problema. Nors genai ir turi didelę įtaką, daugiausiai dėl nutukimo kaltas gyvenimo būdas – mažas fizinis aktyvumas ir netinkama mityba. Į klausimus apie chirurginį nutukimo gydymą - skrandžio mažinimo operacijas atsako chirurgas Vitalijus Eismontas.

Ar nutukimas yra liga?

Nutukimas yra liga, kai susikaupusių riebalų kiekis pasiekia ribą, kuri neigiamai veikia žmogaus sveikatą. Pasaulyje apie 300 milijonų žmonių yra nutukę, o 750 milijonų turi antsvorį. Lietuvoje antsvorį turi apie 60 proc. vyrų. Nutukę apie 19 proc. vyrų ir kas penkta moteris. Daugiausia antsvorį turinčių gyventojų yra Klaipėdos ir Utenos apskrityse, o daugiausia nutukusių žmonių gyvena Šiaulių apskrityje. Žmogaus kūno svoris vertinamas pagal kūno masės indeksą KMI (KMI = kg/m2): <18.5- mitybos nepakankamumas, 18.5- 24.9- normali mityba, 25.0- 29.9- antsvoris, 30.0- 34.9- pirmo laipsnio nutukimas, 35.0- 39.9- antro laipsnio nutukimas, >40.0- trečio laipsnio nutukimas

Kada taikomas chirurginis nutukimo gydymas, kada reikia ar galima atlikti skrandžio mažinimo operaciją?

Chirurginis nutukimo gydymas taikomas, kai yra trečio laipsnio nutukimas (KMI>40.0 kg/m2) arba yra antro laipsnio nutukimas (KMI>35.0 kg/ m2) ir kartu pacientas serga II tipo cukriniu diabetu, yra padidintas arterinis kraujo spaudimas, sąnarių skausmai, knarkimas miegant.

Kokios atliekamos operacijos nutukimui gydyti?

Nutukimo operacijos atliekamos laparoskopiniu būdu., t.y. per mažus pjūvelius pilvo sienoje. Šis metodas užtikrina minimalų pooperacinį skausmą. Pacientas ligoninėje praleidžia vos 1-2 dienas.

Lietuvoje populiariausi yra šie chirurginiai nutukimo gydymo metodai:

Skrandžio ir tuščiosios žarnos apylankos operacija (gastric bypass).

Jos metu skrandis padalinamas į dvi dalis: 15 – 50 mm mažąjį skranduką ir likusį didįjį skrandį. Mažasis skrandis sujungiamas su plonosios žarnos kilpa. Taip maistas aplenkia didįjį skrandį ir žmogui pasisotinti užtenka nedidelio maisto kiekio. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tai efektyviausia operacija, kalbant apie ilgalaikį svorio netekimą. Po operacijos laikantis naujai susikurtų mitybos įpročių, tikėtinas apie 50-60 proc. svorio netekimas per 5 metus. Tačiau lyginant su kitomis, operacija sudėtingesnė, o komplikacijos rimtesnės.

Skrandžio išilginio vamzdelio suformavimas (sleeve gastrectomy).

Jos metu iš skrandžio suformuojamas vamzdelis. Likusi, didesnioji skrandžio dalis pašalinama. Tokiu būdu nesuardomas žarnyno vientisumas- maistas slenka normalia, fiziologine eiga. Ši operacija techniškai ne tokia sudėtinga kaip apylankos operacija. Ypač populiari JAV ir Prancūzijoje.

Skrandžio apjuosimas reguliuojama juosta (gastric banding).

Jos metu skrandis viršutinėje dalyje apjuosiamas specialia silikonine juosta, kuri vamzdeliu sujungiama su kelių centimetrų dydžio rezervuaru. Jis paliekamas poodyje. Per šį rezervuarą vyksta tolimesnis žiedo reguliavimas po operacijos, priklausomai nuo to daugiau ar mažiau krenta svoris. Paskutiniu metu šios operacijos populiarumas smarkiai sumažėjo.

Skrandžio plikacijos operacija (plicatio ventriculi).

Jos metu iš skrandžio suformuojamas vamzdelis, tačiau skrandžio dalis nepašalinama. Skrandžio sienelės yra susiuvamos, skrandžio raukšlę įverčiant į skrandžio vidų. Taip sumažinamas skrandžio tūris.

Kiekviena operacija turi savų pliusų ir minusų. Kurią pasirinkti konkrečiam pacientui, sprendžiama individualiai.

Po operacijos pacientai džiaugiasi pagerėjusia gyvenimo kokybe: ryškiai nukrinta svoris, pagerėja savijauta, palengvėja arba visiškai išnyksta ligos: cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, osteoartritas, dislipidemija.

Dėl skarandžio mažinimo konsultacijos pas gyd. chirurgą V.Eismontą, galite kreiptis į MĖMELIO kliniką, telefonu 8-673-06044, adresas Taikos pr.111, Klaipėda.

Nauji straipsniai