Reabilitacija po peties sausgyslės operacijos

2023 m. vasario 22 d.
Reabilitacija po peties sausgyslės operacijos

Nors iš pirmo žvilgsnio gali taip neatrodyti, būtent peties sąnarys yra pats judriausias visame žmogaus kūne. Taigi ir pečių traumos pasitaiko kur kas dažniau nei tenka pagalvoti, o kartu su jomis ne tokios retos ir peties sąnario operacijos. Patyrus peties traumą, prireikus chirurginės operacijos ar ne, siekiant susigrąžinti visavertę judesio funkciją reikalinga tikslinga reabilitacija. Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutas Mykolas Rimas.

Kiek laiko trunka reabilitacija po peties sausgyslės operacijos?

Tai, ar patyrus traumą reikalinga chirurginė operacija, pasak specialisto, priklauso nuo pačios traumos sunkumo ir sprendžia gydytojas ortopedas-traumatologas. Vis dėlto viena dažniausių šios kūno dalies traumų, kuriai gydyti prireikia chirurginės intervencijos, – rotatorių raumenų sausgyslių plyšimas.

„Jei plyšimas n4ra dalinis, apima visą sausgyslės storį ir sąnario kapsulę, tikėtina, reikės operacijos, po kurios seks nuosekli reabilitacija. Net jei traumai gydyti ir nebus reikalinga operacija, reabilitacija vis vien labai svarbi. Tiesa, esant peties traumai, pastaroji užtrunka gan ilgai – dažniausiai 6–9 mėnesius, kartais iki metų“, – sako Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutas M. Rimas.

Peties sąnario anatomija

Žmogaus organizmas yra vieningai funkcionuojanti tarpusavyje besijungiančių kaulų, įvairių audinių, kraujagyslių, nervų sistema. Visos struktūros tarpusavyje susijusios ir lemia sėkmingą veikimą. „Kalbame apie labai įdomų sąnarį, beje, sudėtingiausią žmogaus kūne“, – sako kineziterapeutas. Pasak jo, peties sąnarys išsiskiria itin sudėtinga struktūra. Jo lanką sudaro net 5 sąnariai:

 • krūtinkaulinis raktikaulio;
 • petinis raktikaulio;
 • peties;
 • mentės-krūtinės ląstos;

Sąnarių gausa lemia tai, kad petį galime judinti gana plačiai įvairiomis kryptimis.

Pasak M. Rimo, kiekvieną išvardytą sąnarį gaubia sąnarinė kapsulė, uždengianti visus siaurus kaulo plyšius. Tarpusavyje sąnarius jungia raiščiai. Jie kontroliuoja mūsų judesius. Kai sąnario raiščiai laisvi (hipermobilūs), judesių amplitudė yra didesnė, tačiau ir traumų tikimybė dažnesnė. Vis dėlto už peties sąnario stabilumą atsako raumenys. Kuo jie tvirtesni, tuo sąnario stabilumas didesnis ir traumų tikimybė, net ir hipermobiliems žmonėms, mažesnė.

Raumenis ir kaulus tarpusavyje jungia sausgyslės. Judant jos suteikia papildomo stabilumo. Tačiau įvairūs pažeidimai neaplenkia ir sausgyslių ir yra gana dažni, o kartais – neišvengiami:

 • Dėl amžiaus (35+), nes bėgant metams sausgyslės taip pat dėvisi.
 • Veikiant pasikartojantiems, fiziškai sunkiems judesiams.
 • Dėl raumenų disbalanso. Tai ypač dažna problema aktyviai sportuojantiems, kai treniruojama tik viena raumenų grupė, o kita pamirštama.
 • Dėl traumos. Esant sausgyslės plyšimui.
 • Tam įtakos gali turėti ir tokie veiksniai kaip rūkymas, steroidų vartojimas, nutukimas.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad traumos dažnai būna kompleksinės. Pavyzdžiui, plyštanti sausgyslė su savimi „nusitempia“ ir sąnarį, tai reiškia, kad sąnarys išnyra, o jį laikanti kapsulė plyšta. Dažniausiai tokiu atveju reikalinga operacija, o reabilitacija po peties sąnario išnirimo bus tokia, kaip po artroskopinės operacijos.

Bet kurios struktūros pažeidimas sukelia didelį peties sąnario skausmą, išbalansuoja judesius, rankos stabilumą, todėl pajutus bent vieną iš požymių, geriausia kuo greičiau kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti priežastį.

Kada taikomas chirurginis peties sausgyslių gydymas?

Gydytojas ortopedas-traumatologas, išklausęs žmogaus nusiskundimus ir atlikęs tyrimus, įvertina operacijos būtinybę. Be abejo, jei visiškai nuplėšti raiščiai, sausgyslės, žmogui tampa sudėtinga judėti, jaučiamas didžiulis skausmas. Tačiau jei įvertinus situaciją manoma, kad gali padėti konservatyvus gydymas, gydytojas pirmiausia siūlys jį.

„Svarbu įvertinti ir tai, ką žmogus veikia, ar operacija būtina, jeigu jis nėra sportininkas arba jei nėra visiško raiščių ar sausgyslių plyšimo, tik dalinis. Tuomet įplyšusi dalis su laiku surandėja ir ta vieta bus gana tvirta, kad atliktų savo funkcijas“, – sako kineziterapeutas M. Rimas ir paaiškina, kad tik tuomet, jei reabilitacija nepadės: išliks peties sąnario skausmas, bus riboti judesiai, jaučiamas sąnario nestabilumas ar trūks jėgos, bus sprendžiama, ar atlikti operaciją.

Deja, labai didelė tikimybė, kad išniręs sąnarys atstačius ir vėl išnirs per įplyšusią kapsulės vietą: „Man asmeniškai peties sąnarys buvo išniręs net 14 kartų, kol galiausiai ryžausi Laterjet operacijai“, – prisipažįsta M. Rimas.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre pirmenybė teikiama artroskopinei, organizmą tausojančiai operacijai. Tai chirurginė, bet minimaliai invazinė operacija, naudojant pažangią artroskopinę įrangą. Po tokios operacijos pacientai namo gali grįžti dar tą pačią dieną.

Kodėl būtina reabilitacija po peties sausgyslės operacijos?

„Kaip bebūtų, operacija yra dar viena trauma žmogaus organizmui”, – sako kineziterapeutas. Jei yra poreikis ir galimybė, reabilitacija prasideda dar prieš operaciją. Ja siekiama sustiprinti raumenis ir palengvinti sąnario atsistatymą po chirurginės intervencijos. Reabilitacija po peties sąnario artroskopijos yra labai individuali, asmeniškai pritaikyta kiekvienam pacientui. Atsižvelgiama į pažeidimą, operacijos sudėtingumą, fizinį aktyvumą. Fiziškai aktyvesni žmonės pasveiksta greičiau.

Tačiau pačioje pradžioje, iškart po operacijos, organizmas reaguoja į intervenciją – kyla uždegimas. Tai natūrali organizmo reakcija. Juntamas skausmas po peties operacijos, yra patinimas, pirmą savaitę rankos net nesinori judinti. Priklausomai nuo pažeidimo, gali būti, kad sąnario judesius 4–6 savaites ribos įtvaras.

„Vis dėlto svarbu suprasti, kad nejudėdami raumenys silpsta. Taigi mūsų užduotis – reabilitacijos pagalba juos sustiprinti. Ir kai rankos neberiboja įtvaras ar gipsas, o uždegimas nuslūgsta, pradedame daryti mankštas judesių amplitudei didinti. Pradžioje veiksmai pasyvūs – operuotą ranką mankština kineziterapeutas. Nuo 3–4 savaitės žmogus judesius atlieka padedamas ir pamažu pereina prie savarankiškų, aktyvių judesių, pavyzdžiui, plaukimo – jais didinama jėga ir lavinamas sąnario stabilumas. Nepamirštame ir gydymo fizioterapija. Tai – parafino vonios, ergoterapija, jau minėta hidroterapija arba mankšta vandenyje, elektrostimuliacija, masažai. Juos skiria fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas“, – dėsto kineziterapeutas.

Specialistas pabrėžia, kad reabilitacijoje labai svarbu pernelyg neskubėti ir nepersitempti, vengti skausmą keliančios veiklos. Tokius buities darbus kaip langų valymas geriau perleisti artimajam ar atidėti dar kelis mėnesius. Pastangos gerai, bet persidirbimas namuose reabilitacijoje gali reikšti žingsnį atgal. Analogiškai yra ir su per mažomis pastangomis. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre kiekvienam pacientui skiriami individualiai pritaikyti pratimai. Juos reikia reguliariai daryti namuose, periodiškai atvykti mokytis naujų. Deja, bet tik apie pusė pacientų reabilitaciją atsakingai lanko visą skirtą laiką.

„Peties traumų atveju reabilitacija gali trukti ir apie metus, kartais pakanka 6–9 mėnesių. Liūdna, kai matau, kad pacientui dar reikėtų lankyti užsiėmimus, bet po pusės metų pastangų jis nuleidžia rankas. Tiesa ta, kad šių užsiėmimų metu reikia sportuoti, į reabilitacijos procesą įeina ne tik pažeista ranka, bet dirbama ir su nugara, kojomis – visu kūnu. Tiesa, dažnai, pasijutęs geriau, žmogus galvoja, kad štai – man jau viskas gerai, nebeskauda, ir savavališkai baigia reabilitaciją ją vos tik įpusėjęs. Deja, to pasekmės gali būti įvairios. Pavyzdžiui, jeigu reabilitacija nutraukiama, kai judant dar jaučiamas skausmas ar trūksta raumenų jėgos, vėliau gali kilti uždegimas, sugrįžti peties sąnario skausmas, vėl atsirasti raumenų disbalansas, netgi pats sąnarys gali susidėvėti“, – perspėja M. Rimas.

Peties sąnario reabilitacija namuose: kineziterapeutų rekomendacijos

Tiek pratimai trūkus sausgyslei, tiek po peties sausgyslės operacijos daromi ir su kineziterapeutu, ir namie. Pirmąsias rekomendacijas pacientas gauna labai anksti, kai tik ateina į pirmąją konsultaciją pas gydytoją. Vėliau pratimai kinta, skiriami nauji, įdomesni, sudėtingesni. Daromi tik „iki skausmo“, pavyzdžiui, jei keliant ranką pajuntamas skausmas, aukščiau rankos kelti nereikia. Visi pratimai yra individualūs, pritaikyti konkrečiam žmogui. „Net jei trauma ir ta pati, pratimai dviem žmonėms bus skirtingi, atsižvelgiant į jų fizinį aktyvumą, gyvenimo būdą, kūno sudėjimą. Suprantu, internete patarimų, kaip reabilituotis namie, pilna, bet reikia suprasti, kad kas tinka vienam, netinka visiems. Mes Medicinos diagnostikos ir gydymo centre pratimus kiekvienam paskiriame individualiai“, – dėsto kineziterapeutas.

Kada galima sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą?

Kineziterapeutas M. Rimas sako, kad labai sunku nuspėti, kada žmogus bus pasirengęs grįžti prie įprasto ritmo. Maždaug 3–4 reabilitacijos mėnesį leidžiama minti dviratį, dar po 2–3 mėnesių jėgos ima grįžti, judesių amplitudė didėja, bet kiekvienas atvejis yra labai individualus. „Peties sąnario reabilitacija yra viena iš sudėtingesnių, lyginant su kitais sąnariais. Nebūna taip, kad pasakai tikslų laiką ir per tiek laiko žmogus baigia reabilitaciją. Tačiau jei kalbame ne apie reabilitacijos pabaigą, bet pasirūpinimą savimi, grįžimą į darbą, maždaug nuo 2–3 mėnesio. Su sąlyga, kad tai nėra fizinis darbas“, – sako M. Rimas.

Nauji straipsniai

 • 90x200 cm. čiužiniai: kokius privalumus jie suteikia sveikatai?

  Kodėl žmonės dažniausiai pasirenka 90x200 cm. čiužinius savo miegamajam? „Relax čiužiniai“ 90X200 yra vienas iš dažniausių pasirinkimų Lietuvoje. Tokie čiužiniai ne tik patogūs, bet ir leidžia puikiai išsimiegoti, o ryte atsikelti su energijos pliūpsniu. Štai savybės, dėl kurių šis čiužinys toks populiarus: Čiužinio dydis 90x200 cm. yra puikus pasirinkimas vienam žmogui...
 • Geriausia dovana - sveikata

  Turbūt visi sutiksite, kad sveikatos nenusipirksim už jokius pinigus. Tačiau norėdami tinkamai pasirūpinti savimi, ar artimaisiais, galime investuoti į sveikatinimą, rinkdamiesi natūralius, visame pasaulyje pripažintus produktus, turinčius realią terapinę naudą. Sveikatinimo produktai gali būti puiki dovana, ypač jei žinote, kad žmogus turi tam tikrų geros savijautos tikslų. Tačiau svarbu...
 • Vitamino D trūkumas – kaip jis atrodo?

  Vitamino D trūkumas yra dažnas vitamino trūkumas, sukeliantis kaulų ir raumenų problemas. Ja serga dažniausiai vyresni nei 65 metų žmonės ir žmonės, kurių oda yra tamsesnė. Tai galima išvengti ir gydyti. Kas yra vitamino D trūkumas? Vitamino D trūkumas reiškia, kad jūsų organizme nėra pakankamai vitamino D. Tai pirmiausia sukelia problemų su jūsų kaulais ir raumenimis. Vitaminas...
 • Plastikos chirurgas Vaidas Žvinys: neapsigaukite, populiarus riebalų nusiurbimo būdas tinka ne kiekvienam

  Riebalų nusiurbimo operacija yra viena dažniausiai atliekamų procedūrų pasaulyje. Visos riebalų nusiurbimo operacijų technikos ir metodikos yra nuolat tobulinamos, tampa preciziškesnės bei saugesnės. Šiais metais Paryžiuje vykusio, plastinės chirurgijos ir dermatologijos profesionalus suvienijusio, kongreso „IMCAS“ metu, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas...
 • Artritas - sąnarių negalavimas, kuris sutinkame įvairiame amžiuje

  Artritas yra gana dažna sąnarių liga ir apima įvairias sąnarių uždegimo būsenas. Jo paplitimas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant amžių, lytį, genetiką ir gyvenimo būdą. Nors daugelis artrito tipų yra daugiau susiję su senėjimu, kai kurie gali prasidėti ir ankstyvame amžiuje. Keletas faktų apie artritą: Senstanti populiacija: Artritas dažniau pasireiškia vyresnio amžiaus...
 • Kokios būna masažo rūšys? Ką pravartu žinoti?

  Kokios būna masažo rūšys? Ką pravartu žinoti? Masažas yra viena iš seniausių ir labiausiai paplitusių sveikatingumo praktikų, kurią žmonės naudoja tūkstančius metų. Nuo senovės civilizacijų iki šiuolaikinių SPA centų, masažas yra vertinamas dėl jo gebėjimo mažinti skausmą, atpalaiduoti įtampą sukaupta raumenyse, sumažinti stresą ir pagerinti bendrą sveikatą. Šiandien, su mokslinių tyrimų...
 • Išsėtinė sklerozė jaunų žmonių liga? Kaip atpažinti ir gydyti

  Išskirtinė sklerozė yra lėtinė, autoimuninė nervų sistemos liga, kuri dažniausiai veikia centrinę nervų sistemą, įskaitant smegenis ir nugaros smegenis. Ši liga sukelia imuninės sistemos sutrikimus, dėl kurių kūnas pradeda atakuoti savo nervų sistemos mielinį apvalkalą. Mielinas apvalkalas yra medžiaga, apgaubianti nervų ląsteles ir padedanti perdavimui nervų impulsų, todėl jos pažeidimas gali...
 • Patarimai, ką daryti norint užbaigti kitose šalyse pradėtas implantacijos ir protezavimo procedūras

  Gana dažna situacija – pacientas kitoje užsienio šalyje pradėjo implantacijos procedūrą, o užbaigti implantaciją ir/arba protezavimą nori Lietuvoje. Vingio klinikoje kreipiasi nemažai pacientų, pradėję tokias procedūras Vakarų Europos šalyse, Ukrainoje, Turkijoje, Baltarusijoje, Rusijoje ar kt. Arba dar kita dažna situacija – protezavimo ar implantacijos darbus pradėjote kitoje...
 • Gyd. odontologo A. Čapliko patarimai: galimi sprendimai, turintiems bedantį žandikaulį

  ,,Visi dantys ant 4 implantų“ implantacijos metodika - v​​​​ienas iš optimaliausių sprendimų tiems pacientams, kurie jau nebeturi dantų viename iš žandikaulių arba beviltiškais, protezavimui nebetinkamais dantimis ar dantų šaknų likučiais. Pakalbinome „Vingio klinikos“ pacientą Romą, kuris pasinaudojo šia metodika. O apie pačią implantacijos technologiją ir principus...
 • CBD energijai didinti - kuo ši medžiaga gali būti naudinga?

  Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame mūsų poreikiai vis auga, nuolat ieškome būdų, kaip išlikti budriems, susikaupusiems ir energingiems visą dieną. Nors kava ir energiniai gėrimai jau seniai yra kai kurių žmonių įprasti pasirinkimai, daugelis ieško natūralesnių ir sveikesnių alternatyvų energijai didinti. Viena iš jų - tai CBD aliejus. Šiame straipsnyje nagrinėsime CBD energijai...
 • Alzheimerio liga – periodontito komplikacija?

  Alzheimerio liga – periodontito komplikacija? Burna yra kūno dalis. Jei nesirūpinsime ja, nepavyks sustabdyti ir sunkesnių kitų organų ligų Dr. A. Kantarsis Rugsėjo 21-ąją minima Tarptautinė Alzhaimerio ligos diena. Lietuvos Alzhaimerio ligos asociacija įsteigta 2003 m., siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į šios ypatingai sunkios ligos simptomus, eigą,...
 • Sportas tinkantis ir vyresnio amžiaus žmonėms

  Golfas yra viena iš labiausiai populiarėjančių sportų šakų Lietuvoje, ir tai neatsitiktinai. Šis sportas turi daugybę privalumų, kurie traukia tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus žmones. Tai ne tik puiki fizinė veikla, bet ir puikus būdas mėgautis grynu oru bei socialine aplinka. Viena iš didžiųjų golfą traukiančių savybių yra jo universalumas. Galima sakyti, kad šis sportas niekada...
 • Parkinsono liga: simptomai, gydymas, alternatyvos

  Parkinsono liga (PL) yra lėtinė nervų sistemos sutrikimas, kuris įtakoja judėjimą. Ši liga dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, nors ja gali susirgti ir jaunesni asmenys. Parkinsono liga susijusi su sumažėjusiu dopamino kiekiu smegenyse. Dopaminas yra neurotransmiteris, kuris kontroliuoja judėjimą ir koordinaciją. Nors šios ligos priežastys ne visiškai suprantamos, ji gali turėti...
 • Nėštumo testas - kas veikia?

  Nėštumo testas yra papraščiausias ir greičiausias būdas nustatyti, ar esate nėščia. Jei jūsų nėštumo testas yra teigiamas, tai reiškia, kad esate nėščia. Jei testas neigiamas, tai reiškia, kad nesate nėščia. Nėštumo testai nustato žmogaus chorioninį gonadotropiną (HCG) hormoną, kurį jūsų kūnas gamina, kai esate nėščia. Nuo pat nėštumo pradžios jūsų kūnas pradeda keistis, kad palaikytų...
 • Peršalimo opa - kas tai ir kaip gydyti?

  Rudenėjant neišvengiamai keičiasi oras, ko pasekoje, mūsų imuninę sistemą ima atakuoti daugiau įvairių virusinių ligų. Ir net pačius stipriausius kartais užklumpa tokios ligos kaip peršalimo opa ar herpes virusas. Peršalimo opa gali sukelti įvairius nemalonius ir nepatogius jausmus, fizinį diskomfortą. Šie jausmai gali skirtis nuo žmogaus iki žmogaus ir priklauso nuo opos dydžio, vietos ir...
 • Randai - vieniems tai istorija, kiti ieško kaip panaikinti

  Randas yra odos arba kitos kūno audinių ląstelių gijimo proceso rezultatas po traumos, pjūvio, nudegimo, chirurginės operacijos ar kitos audinių pažeidimo. Rando formavimasis yra natūralus organizmo atsakas į audinio pažeidimą, ir jis siekia sugalvoti pažeistą vietą. Randas gali atrodyti kitaip nei aplinkiniai audiniai, būti skirtingo spalvos, tekstūros arba išsikišti iš odos...
 • Naujasis Osteomedika padalinys Savanorių pr. 11A , Vilnius

  Norime pasidalinti geromis naujienomis. Nuo šių metų birželio mėnesio atsidarė dar viena Osteomedikos klinika adresu Savanorių pr 11A, Vilnius. Jūsų patogumui, naujasis padalinys yra Naujamiestyje, netoli FORUM CINEMAS kino tearo. Svanorių pr. padalinio telefono numeris +37068148455 Elektroninis paštas: info@osteomedika.lt Naujoje vietoje dirbs jums gerai žinomi...
 • Metaliniai ar keramikiniai breketai: kuriuos pasirinkti ortodontiniam gydymui?

  Graži ir sveika šypsena yra vienas iš svarbiausių bruožų, kuris padeda žmonėms pasitikėti savimi. Tačiau daugelis žmonių gimsta su įvairiomis burnos, dantų ir žandikaulių struktūros anomalijomis, kurios gali ne tik paveikti išvaizdą, bet ir turėti įtakos burnos sveikatai. Dantų breketai „32:Balti klinikoje“ yra vienas iš efektyviausių būdų koreguoti šias anomalijas ir pasiekti...
 • Rugsėjo 29 d. Pasaulinė širdies diena

  Širdies gerovė – bendros sveikatos gerovė Kasmet rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Šiandien visame pasaulyje vyksta sveikos širdies propagavimo renginiai. Įvairios organizacijos koordinuoja pasivaikščiojimus ar bėgimus, sveikatos patikrinimus, viešas diskusijas, pasirodymus bei parodas, koncertus, konferencijas ir kitas su šiandienos tema susijusias veiklas. Šią dieną...
 • Rugsėjo 26 d. Pasaulinė kontracepcijos diena

  Nebūkime abejingi, būkime atsakingi! Kontracepcijos klausimai turi būti aktualūs kiekvienam! Rugsėjo 26-oji – Pasaulinė kontracepcijos diena. Šiandien pasaulyje aktualizuojamos saugaus sekso bei šeimos planavimo temos. Apie intymią sveikatą kalbėti tikrai nėra gėda, o brandu bei ypač sveikintina. Taigi, ką žinome apie kontraceptikus? Kuri priemonė yra patikimiausia?...
 • Kaip sužinoti, ar turiu aukštą ar žemą kraujospūdį?

  Matuojant kraujospūdį galima suprasti, kokią jėgą sukuria kraujas, stumdamasis į arterijų sieneles, keliaujant po visą kūną. Kraujospūdis gali keistis per dieną dėl įvairių priežasčių, tačiau nuolatinis aukštas arba žemas kraujospūdis gali būti rimtos sveikatos būklės požymis. Jūs matuojate savo kraujospūdį naudodami du skaičių rinkinius. Pirmasis matuoja jūsų sistolinį kraujospūdį, stresą,...
 • Sportas ir CBD dera - taip sako tyrimą atlikę specialistai

  2023 m. kovo mėn. buvo paskelbtas pirmasis tyrimas apie CBD vartojimą tarp elitinių sportininkų. Ši tikslinė tyrimo grupė yra profesionalūs sportininkai, kurie kasdien daug dirba ir neretai patiria įvairias mikro ar didesnes sportines traumas. Tyriamoji grupė atidžiai vertino, kaip jų naudojami produktai gali paveikti jų sportinius rezultatus. Tyrimo metu pastebėta, kad sportininkai gerai...
 • CBD aliejaus kaina - kodėl šis produktas nėra pigus?

  Pastaraisiais metais CBD aliejus labai išpopuliarėjo dėl savo galimos naudos sveikatai ir grožiui - šį produktą visame pasaulyje jau spėjo pamilti daugelis. Augant susidomėjimui šia natūralia priemone, didėja ir smalsumas dėl veiksnių, lemiančių jos kainą. Turbūt daugeliui nors kartą yra kilęs klausimas: "Kodėl CBD aliejaus kaina tokia aukšta?" Šiame straipsnyje nagrinėsime...
 • Vaikas daug laiko spokso į ekraną? Pasekmės sveikatai išryškėja daug vėliau

  Per daug prie ekrano vaikystėje praleistas laikas gali blogai atsiliepti sveikatai suaugus – didėja širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, antsvorio rizika. Vaiko organizme prasidedančius pokyčius laiku padeda pastebėti kompleksiniai kraujo tyrimai. Ligos užuomazgos – jauname amžiuje Aukštas kraujo spaudimas, antsvoris, blogi cholesterolio rodikliai, per didelis gliukozės...
 • Nemiga ir sunkios antklodės - raminantis sprendimas bemiegėms naktims

  Miegas, iš pažiūros paprastas veiksmas, yra vienas kertinių žmogaus sveikatos ir gerovės pamatų. Tai regeneracijos ir atsinaujinimo metas, kai kūnas ir protas pasikrauna ateinančios dienos iššūkiams. Tačiau neretam žmogui ramus ir kokybiškas miegas tebėra tolima svajonė dėl ji kamuojančios nemigos – dažnas miego sutrikimas, kuriam būdingi sunkumai užmigti ar ramiai miegoti. ...
 • Odos uždegimas - dažna odos liga

  Odos uždegimas, mediciniškai vadinamas dermatitu, yra odos būklė, kurioje oda tampa patinusi, paraudusi, niežinti ar skaudanti dėl uždegiminės reakcijos. Tai gali būti pasireiškimas įvairių veiksnių, įskaitant alergijas, infekcijas, cheminę dirginimą, nudegimus ar autoimunines ligas. Odos uždegimas yra gana dažna problema, ir jo paplitimas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant amžių,...
 • Biofitus atskleidė 5 įpročius, kurie padės apsaugoti akis nuo aplinkos žalos

  Biofitus atskleidė 5 įpročius, kurie padės apsaugoti akis nuo aplinkos žalos Gyvename socialinių tinklų, kompiuterių ir nuotolinio darbo amžiuje, tad mūsų akims kasdien tenka didžiulis krūvis. Kiekvienas žino, kad ilgos darbo valandos prie kompiuterio kenkia akims, tačiau ar įmanoma šį žalingą poveikį sumažinti? Iš tikrųjų, galite ugdyti naudingus kasdienius įpročius, kurie padės apsaugoti...
 • Kodėl būtina atkurti prarastus dantis?

  Prarasti dantis galima dėl įvairių priežasčių – ligų, traumų ar amžiaus. Tačiau svarbu žinoti, kad naudojant modernias technologijas galima atkurti ne tik kelis, bet ir visus dantis. Beje, modernūs protezavimo variantai leidžia tai padaryti taip, kad sunku atskirti – tai natūrali ar specialistų patobulinta šypsena. Šiame straipsnyje jus trumpai supažindinsime su protezavimo...
 • Lova ir čiužinys: svarbu ne tik grožis, bet ir patogumas

  Baltos, juodos, medinės, minimalistinės, prabangios ir kitokios - dvigulės lovos maloniai stebina savo įvairove ir masina tuos, kurie renkasi naują lovą savo miegamojo kambariui. Tačiau šiuo atveju labai svarbu suprasti, kad dizainas nėra kertinis aspektas renkantis. Lovos ir čiužinio duetas pirmiausia turi būti patogus bei užtikrinti kokybišką miegą. Juk tik gerai pailsėję jausimės žvalūs bei...
 • Paauglių psichikos sveikata

  Pagrindiniai faktai Pasaulyje vienas iš septynių 10–19 metų amžiaus vaikų patiria psichikos sutrikimą, o tai sudaro 13% šios amžiaus grupės pasaulinės ligų naštos. Depresija, nerimas ir elgesio sutrikimai yra vienos iš pagrindinių paauglių ligų ir negalios priežasčių. Savižudybės yra ketvirta pagrindinė mirties priežastis tarp 15–29 metų amžiaus. Nesugebėjimas išspręsti...
 • Kaip išsirinkti gerą CBD aliejų - patarimai, kurie padės apsispręsti

  Pastaraisiais metais CBD aliejus ne veltui šturmuoja sveikatingumo pramonę. Iš kanapių augalo gaunamas CBD aliejus išpopuliarėjo visame pasaulyje dėl galimos naudos sveikatai ir grožiui, tačiau rinką užplūdus daugybei prekės ženklų ir skirtingų produktų, dauguma žmonių klausia: “Kaip išsirinkti gerą CBD aliejų?”. Šiame vadove aptarsime pagrindinius veiksnius, į kuriuos reikia...
 • Rugsėjo 15 d. Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

  Vyrai, nedelskite! Atminkite, jog negydomi uždegimai gali sukelti vėžinius susirgimus! Rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu (PCa) diena. Lietuvos urologų draugija skatina vyrus atkreipti didesnį dėmesį į savo intymią sveikatą. Lietuvoje prostatos vėžiu kasmet suserga daugiau nei 4000 vyrų. Būtent prostatos vėžys šiuo metu yra dažniausiai tarp visų onkologinių...
 • Odos sudirgimas - nuo tradicinių iki alternatyvių gydymo būdų

  Odos sudirgimas gali būti dažnas odos negalavimas, kurį gali sukelti įvairios priežastys. Tai gali pasireikšti įvairiais būdais ir gali būti skirtingo intensyvumo. Pagrindiniai odos sudirgimo simptomai ir būdai, kaip jį atpažinti, yra šie: Paraudimas (eritema). Tai yra odos paraudimas, kuris gali būti vietinis arba plisti per didesnius odos plotus. Sausumas ir pleiskanojimas. Odos...
 • Migrena. Kaip atpažinti ir gydyti

  Migrena yra gana dažna liga, paveikianti milijonus žmonių visame pasaulyje. Tai yra neurologinis sutrikimas, kurį dažnai lydi stiprus galvos skausmas, kurį gali lydėti ir kiti simptomai, pvz., pykinimas, vėmimas, jautrumas šviesai ar garsams. Migrenos paplitimas gali labai skirtis priklausomai nuo regiono ir populiacijos. Ji dažniau pasitaiko moterims nei vyrams, o daugelis žmonių, kurie...
 • Nerimo sutrikimai - kada tai jau tampa rimta problema?

  Nerimas yra gana dažna problema ir daugelis žmonių patiria nerimo jausmus bent kartą gyvenime. Tai visiškai natūralus jausmas esant tam tikrose situacijose, tokiomis kaip prieš svarbų egzaminą, darbo pokalbį arba kitą stresinį gyvenimo įvykį. Tačiau nerimo sutrikimai, tam tikrais atvejais, tokiuose atvejuose, tampa lėtiniais ir pernelyg intensyviais, ir jie gali turėti žymų poveikį kasdieniam...
 • Rankų tirpimas – ar tai pavojinga?

  Vienos ar abiejų rankų tirpimas apibūdina rankų ar pirštų jausmo praradimą. Rankų tirpimas dažnai atsiranda dėl kitų pakitimų, tokių kaip dilgčiojimo jausmas, deginimas. Jūsų ranka, plaštaka ar pirštai gali jaustis nerangūs arba silpni. Nutirpimas gali atsirasti išilgai vieno nervo vienoje rankoje arba abiejose rankose. Priežastys Rankų tirpimą gali sukelti rankos ir riešo nervo ar...
 • Rugsėjo 7 d. Tarptautinė švaraus oro diena

  Lai virš mūsų galvų bus tik mėlynas dangus! Rugsėjo 7-oji – Tarptautinė švaraus oro diena. Oro tarša – viena opiausių žmonijos problemų. Aplinkos užterštumas sukelia išties dideles grėsmes žmogaus sveikatai: skatina vėžio, insulto, širdies, plaučių ir kitų ligų vystymąsi, trumpina gyvenimo trukmę, gali iššaukti net ir priešlaikinę mirtį. Statistikos duomenimis, nuo...
 • Kokios koncentracijos CBD rinktis - atsakymai į visus klausimus

  Pastaraisiais metais CBD (arba kanabidiolis) itin išpopuliarėjo kaip medžiaga, galinti potencialiai teikti įvairiapusę naudą. Žmonės iš viso pasaulio pradėjo naudoti CBD aliejų ir kitus CBD produktus dėl įvairių priežasčių - nuo bendros sveikatos ir savijautos gerinimo iki grožio puoselėjimo. Jei svarstote apie galimybę įtraukti CBD į savo kasdienį režimą, vienas iš klausimų, kurį jau...
 • Epilepsija ir traukuliai - kas tai per liga?

  Epilepsija yra neurologinis sutrikimas, kuriam būdingi pasikartojantys, neišprovokuoti traukuliai. Priepuoliai būna staigūs, nekontroliuojami, galintys sukelti pašalinių sveikatos sutrikdymų. Tai gali būti pasikartojantys traukuliai, sąmonės netekimas, neįprasti pojūčiai arba pakitęs aplinkos ir savęs suvokimas. Priepuolių sunkumas ir dažnis žmonėms, sergantiems epilepsija, gali labai...
 • Ką reikėtų žinoti apie odos darinius?

  Kiekvienas iš mūsų ant savo kūno turime mažiau ar daugiau apgamų. Apgamas – dažnas gerybinis odos darinys, atsirandantis iš pigmentinių odos ląstelių (melanocitų). Šios ląstelės gamina pigmentą melaniną, kuris odai ir plaukams suteikia spalvą. Visi žmonės turi panašų melanocitų skaičių, tačiau odos spalvos skirtumus lemia skirtingas šių ląstelių funkcinis aktyvumas. Apgamai gali būti...
 • Panevėžio gimtadienio proga - Straumann implantas už super kainą

  Svarbiausia dantų funkcija - gerai sukramtyti maistą. Dėl įvairiausių priežasčių, net ir jauname amžiuje, žmogus gali netekti vieno, kelių ar net visų dantų. Šiuo metu visame pasaulyje ir Lietuvoje populiariausias būdas atstatyti dantis yra implantai. Kaip vyksta dantų atstatymas implantais? Į žandikaulio kaulą įsriegiamas implantas, t.y. mažas varžtelis, kuris atstoja danties šaknį ir...
 • Vaikui skauda pėdas? Jei nenumosite ranka, apsaugosite vaiką nuo galimų stuburo ar sąnarių problemų

  Vos tik gimus vaikui, jo pėdutės auga ir keičia formą labai sparčiai, todėl atsiranda rizika pėdų deformacijai – skausmingai ir diskomfortą keliančiai problemai. Pėdos formavimuisi įtakos turi ir aplinkos veiksniai, ir genetika. Apie pirmuosius anatomiškai netaisyklingos pėdos požymius bei gydymą pasakoja „Gijos Klinikų“ specialistai. Priežastys ir požymiai Priežastys...
 • CBD aliejus nuo migrenos - ką apie tai sako mokslas?

  Pastaraisiais metais visame pasaulyje itin išaugo susidomėjimas CBD aliejumi, kuris gali būti naudingas įvairioms sveikatos problemoms spręsti. Viena iš sričių, kuriai skiriama daug mokslininkų dėmesio - tai CBD, kaip natūralios migrenos gydymo priemonės, potencialas. CBD aliejus nuo migrenos - tai puiki galimybė palengvinti šios ligos kamuojamų žmonių kasdienybę. Migrena, kuriai būdingi...
 • Dantų implantai

  Implantologija – kompleksiškiausia ir pažangiausia odontologijos sritis, kuri bėgant metams sparčiai tobulėja ir randa vis daugiau efektyvių sprendimų natūralios šypsenos atkūrimui. Šiandienos inovacijos leidžia pakeisti trūkstamus dantis naujais, taip išvengiant prarastų dantų keliamo diskomforto, tokio kaip komplikuotas maisto kramtymas, apsunkinta kalbėsena ir estetinė išvaizda. ...
 • Lieknėjimas be dietų. Ar tai utopija ar vis tik įgyvendinamas tikslas?

  Didžioji dalis visuomenės bent kartą yra pagalvoję, kad norėtų sumažinti svarstyklėse matomų kilogramų skaičių, padailinti kūno linijas ir pagražinti išvaizdą. Tik juos lydi viena problema – žmonės neįsivaizduoja kito būdo keisti savo išvaizdą, kaip tik griebtis radikaliausių pokyčių mityboje. Badavimo, grikių, kefyro, vandens ir visos kitos nesibaigiančios dietos ne tik, kad nepadeda...
 • Artėja šaltasis sezonas: kaip atpažinti ir gydyti slogą?

  Sloga, nors ir dažnas reiškinys, neretai sukelia diskomfortą ir apsunkina kasdienybę. Dažnai tai nėra tik paprastas nosies užgulimas; tai gali būti signalas apie gilesnes sveikatos problemas. Tinkamai atpažinus ir supratus slogos priežastį, galima rasti veiksmingiausią gydymo metodą. Virusai ir bakterijos - dažniausi slogos "kaltininkai" Daugelis mūsų, pajutę pirmuosius slogos...
 • Lėtinis skausmas. Kodėl negalime nekreipti į tai dėmesio?

  Psichinis lėtinio skausmo poveikis yra gilus, dažnai sukeliantis nusivylimo, izoliacijos, nerimo ir depresijos jausmus. Tai gali pabloginti bendrą sveikatos būklę ir drastiškai pabloginti gyvenimo kokybę. Jei nepaisysite savo kūno jums siunčiamo signalo, tai gali pabloginti tiek fizinius simptomus, tiek emocinį krūvį gaunamą kasdien įvairiose gyvenimo situacijose. Kokias sritis paliečia...
 • Diagnozė - vėžys

  Visame pasaulyje turbūt nerastume nei vieno žmogaus, kurio tiesiogiai, ar netiesiogiai nebūtų palietusi onkologijos tema. Kaip bebūtų gaila, gyvename realybėje, kur vėžiniai susirgimai vis dažniau tampa įprastu reiškiniu. Medikai nuolat ragina tirtis, pabrėždami ankstyvos diagnostikos svarbą teigiamai gydymo prognozei. Tačiau būna atvejų, kai žmogus apie savo ligą sužino jau gerokai jai...
 • Kaip naudoti kanapių aliejų - visi atsakymai vienoje vietoje

  Pastaraisiais metais vis labiau domimasi kanapių aliejaus, kitaip vadinamo CBD aliejumi arba kanapių sėklų aliejumi, nauda, bei svarstoma, kaip naudoti kanapių aliejų. Iš kanapių augalo gaunamas kanapių aliejus išpopuliarėjo dėl tariamo teigiamo poveikio sveikatai ir grožiui. Šiame straipsnyje gilinamasi į dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl žmonės iš viso pasaulio nusprendžia kanapių...
 • Kas yra melanoma?

  Melanoma, kuri reiškia „juodąjį naviką“, yra pavojingiausias odos vėžio tipas. Jis greitai auga ir gali plisti į bet kurį organą. Melanoma atsiranda iš odos ląstelių, vadinamų melanocitais. Šios ląstelės gamina melaniną – tamsų pigmentą, suteikiantį odai spalvą. Dauguma melanomų yra juodos arba rudos spalvos, tačiau kai kurios yra rausvos, raudonos, violetinės arba odos...