Migrena – kas tai ir kaip jos išvengti?

2022 m. gegužės 4 d.
Migrena – kas tai ir kaip jos išvengti?

Migrena yra galvos skausmas, galintis sukelti stiprų pulsuojantį skausmą arba pulsavimo pojūtį, dažniausiai vienoje galvos pusėje. Tai dažnai lydi pykinimas, vėmimas ir didelis jautrumas šviesai ir garsui. Migrenos priepuoliai gali trukti nuo kelių valandų iki dienų, o skausmas gali būti toks stiprus, kad trukdo jūsų kasdienei veiklai.

Kai kuriems žmonėms prieš galvos skausmą arba kartu su juo atsiranda įspėjamasis simptomas, vadinamas aura. Aura gali apimti regėjimo sutrikimus, tokius kaip šviesos blyksniai ar aklosios dėmės, arba kiti sutrikimai, pvz., dilgčiojimas vienoje veido pusėje arba rankoje ar kojoje ir sunku kalbėti.

Vaistai gali padėti išvengti kai kurių migrenų ir sumažinti jų skausmą. Gali padėti tinkami vaistai, kartu su savipagalbos priemonėmis ir gyvenimo būdo pokyčiais.

Simptomai

Migrena, kuria serga vaikai ir paaugliai bei suaugusieji, gali progresuoti keturiais etapais: prodromo, auros, atakos ir postdromo. Ne visi, kurie serga migrena, išgyvena visas stadijas.

Prodromas

Vieną ar dvi dienas prieš migreną galite pastebėti subtilių pokyčių, įspėjančių apie artėjančią migreną, įskaitant:

Vidurių užkietėjimas;

Nuotaikos pokyčiai, nuo depresijos iki euforijos;

Maisto potraukis;

Kaklo standumas;

Padidėjęs šlapinimasis;

Skysčių kaupimas;

Dažnas žiovulys;

Aura

Kai kuriems žmonėms aura gali atsirasti prieš migreną arba jos metu. Auros yra grįžtami nervų sistemos simptomai. Paprastai jie yra vizualūs, bet gali apimti ir kitus sutrikimus. Kiekvienas simptomas paprastai prasideda palaipsniui, atsiranda per kelias minutes ir gali trukti iki 60 minučių.

Migrenos auros pavyzdžiai:

Vizualiniai reiškiniai, tokie kaip įvairių formų, ryškių dėmių ar šviesos blyksnių matymas;

Regėjimo praradimas;

Smeigtukų ir adatų pojūtis rankoje ar kojoje;

Silpnumas arba tirpimas veide arba vienoje kūno pusėje;

Sunku kalbėti.

Puolimas

Migrena paprastai trunka nuo 4 iki 72 valandų, jei ji negydoma. Kaip dažnai pasireiškia migrena, skiriasi nuo žmogaus. Migrena gali pasireikšti retai arba užklupti kelis kartus per mėnesį.

Migrenos metu galite turėti:

Skausmas dažniausiai vienoje galvos pusėje, bet dažnai ir abiejose;

Pulsuojantis ar spaudžiantis skausmas;

Jautrumas šviesai, garsui, kartais kvapui ir lytėjimui;

Pykinimas ir vėmimas.

Postdromas

Po migrenos priepuolio galite jaustis išsekę, sumišę ir išsiblaškę iki dienos. Kai kurie žmonės praneša, kad jaučiasi pakylėti. Staigus galvos judesys gali trumpam vėl sukelti skausmą.

Kada kreiptis į gydytoją

Migrena dažnai nediagnozuojama ir negydoma. Jei reguliariai turite migrenos požymių ir simptomų, užrašykite savo priepuolius ir tai, kaip juos gydėte. Tada suplanuokite susitikimą su gydytoju, kad aptartumėte galvos skausmą.

Net jei jums yra buvę galvos skausmų, kreipkitės į gydytoją, jei pasikeičia skausmo modelis arba staiga atsiranda kitoks galvos skausmas.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į greitosios pagalbos skyrių, jei turite bet kurį iš šių požymių ir simptomų, kurie gali rodyti rimtesnę medicininę problemą:

Staigus, stiprus galvos skausmas, panašus į trenksmą;

Galvos skausmas su karščiavimu, sustingęs sprandas, sumišimas, traukuliai, dvigubas matymas, tirpimas ar silpnumas bet kurioje kūno vietoje, kuris gali būti insulto požymis;

Galvos skausmas po galvos traumos;

Lėtinis galvos skausmas, kuris stiprėja po kosulio, fizinio krūvio, ar staigaus judesio;

Naujas galvos skausmas po 50 metų amžiaus.

Priežastys

Nors migrenos priežastys nėra visiškai suprantamos, genetika ir aplinkos veiksniai vaidina svarbų vaidmenį.

Gali būti susiję smegenų kamieno pokyčiai ir jo sąveika su trišakiu nervu, kuris yra pagrindinis skausmo kelias. Taip pat gali sutrikti smegenų cheminių medžiagų pusiausvyra, įskaitant serotoniną, kuris padeda reguliuoti skausmą jūsų nervų sistemoje.

Mokslininkai tiria serotonino vaidmenį sergant migrena. Kiti neurotransmiteriai, įskaitant su kalcitonino genu susijusį peptidą (CGRP), turi įtakos migrenos skausmui.

Migrenos sukėlėjai

Yra keletas migreną sukeliančių veiksnių, įskaitant:

Hormoniniai pokyčiai moterims. Atrodo, kad estrogeno svyravimai, pvz., prieš menstruacijas ar jų metu, nėštumas ir menopauzė, daugeliui moterų sukelia galvos skausmą.

Hormoniniai vaistai, tokie kaip geriamieji kontraceptikai, taip pat gali pabloginti migreną. Tačiau kai kurios moterys pastebi, kad vartojant šiuos vaistus migrena pasireiškia rečiau.

Gėrimai. Tai alkoholis, ypač vynas, ir per daug kofeino, pavyzdžiui, kava.

Stresas. Stresas darbe ar namuose gali sukelti migreną.

Sensoriniai dirgikliai. Ryškios arba mirksinčios šviesos, kaip ir stiprūs garsai, gali sukelti migreną. Stiprūs kvapai, tokie kaip kvepalai, dažų skiediklis, pasyvus rūkymas ir kiti, kai kuriems žmonėms sukelia migreną.

Miego pokyčiai. Miego trūkumas arba per daug miegas kai kuriems žmonėms gali sukelti migreną.

Fiziniai veiksniai. Intensyvus fizinis krūvis, įskaitant seksualinį aktyvumą, gali išprovokuoti migreną.

Orų pokyčiai. Oro ar barometrinio slėgio pasikeitimas gali sukelti migreną.

Vaistai. Geriamieji kontraceptikai ir kraujagysles plečiantys vaistai, tokie kaip nitroglicerinas, gali apsunkinti migreną.

Maisto produktai. Seni sūriai ir sūrus bei perdirbtas maistas gali sukelti migreną. Taigi gali praleisti valgį.

Maisto priedai. Tai saldiklis aspartamas ir konservantas mononatrio glutamatas (MSG), randamas daugelyje maisto produktų.

Rizikos veiksniai

Keletas veiksnių skatina jus labiau sirgti migrena, įskaitant:

Šeimos istorija. Jei jūsų šeimos narys serga migrena, tada jūs taip pat turite didelę galimybę ja susirgti.

Amžius. Migrena gali prasidėti bet kuriame amžiuje, nors pirmoji dažnai pasireiškia paauglystėje. Migrena dažniausiai pasiekia piką sulaukus 30 metų, o per ateinančius dešimtmečius palaipsniui tampa mažiau sunki ir retesnė.

Seksas. Moterys tris kartus dažniau nei vyrai serga migrena.

Hormoniniai pokyčiai. Moterims, sergančioms migrena, galvos skausmas gali prasidėti prieš pat menstruacijų pradžią arba netrukus po jo. Jie taip pat gali pasikeisti nėštumo ar menopauzės metu. Migrena paprastai palengvėja po menopauzės.

Komplikacijos

Per dažnas skausmą malšinančių vaistų vartojimas gali sukelti rimtus galvos skausmus dėl per didelio vaistų vartojimo. Atrodo, kad rizika yra didžiausia vartojant aspirino, acetaminofeno ir kofeino derinius. Galvos skausmas taip pat gali atsirasti, jei vartojate aspiriną ​​ar ibuprofeną ilgiau nei 14 dienų per mėnesį arba triptanus, sumatriptaną arba rizatriptaną ilgiau nei devynias dienas per mėnesį.

Vaistų perdozavimas - atsiranda galvos skausmas, kai vaistai nustoja malšinti skausmą ir pradeda skaudėti galvą. Tada vartojate daugiau vaistų nuo skausmo, kurie tęsia ciklą.

Diagnozė

Jei sergate migrena arba sergate migrena šeimoje, gydytojas, apmokytas gydyti galvos skausmus (neurologas), greičiausiai diagnozuos migreną, remdamasis jūsų ligos istorija, simptomais ir fizine bei neurologine apžiūra.

Jei jūsų būklė neįprasta, sudėtinga arba staiga tampa sunki, gali būti atliekami testai, siekiant pašalinti kitas skausmo priežastis:

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT). MRT skenavimas naudoja galingą magnetinį lauką ir radijo bangas, kad gautų išsamius smegenų ir kraujagyslių vaizdus. MRT skenavimas padeda gydytojams diagnozuoti navikus, insultus, kraujavimą smegenyse, infekcijas ir kitas smegenų bei nervų sistemos (neurologines) ligas.

Kompiuterinė tomografija (KT). KT nuskaitymas naudoja rentgeno spindulių seriją, kad būtų sukurti išsamūs smegenų skerspjūvio vaizdai. Tai padeda gydytojams diagnozuoti navikus, infekcijas, smegenų pažeidimus, kraujavimą smegenyse ir kitas galimas medicinines problemas, kurios gali sukelti galvos skausmą.

Gydymas

Migrenos gydymas skirtas sustabdyti simptomus ir užkirsti kelią būsimiems priepuoliams.

Daugelis vaistų buvo sukurti migrenai gydyti. Vaistai, naudojami kovai su migrena, skirstomi į dvi dideles kategorijas:

Skausmą malšinantys vaistai. Taip pat žinomas kaip ūminis arba abortinis gydymas, šie vaistai vartojami migrenos priepuolių metu ir yra skirti simptomams sustabdyti.

Prevenciniai vaistai. Tokio tipo vaistai vartojami reguliariai, dažnai kasdien, siekiant sumažinti migrenos sunkumą ar dažnį.

Gydymo pasirinkimas priklauso nuo galvos skausmo dažnumo ir sunkumo, nuo to, ar kartu su galvos skausmais pykina ir vemiate, nuo to, kaip sutrikdo galvos skausmas, ir nuo kitų sveikatos sutrikimų.

Vaistai palengvinimui

Vaistai, naudojami migrenos skausmui malšinti, geriausiai veikia, kai jie vartojami pajutus pirmuosius artėjančios migrenos požymius – kai tik prasideda migrenos požymiai ir simptomai. Jai gydyti gali būti naudojami šie vaistai:

Skausmą malšinantys vaistai. Šie nereceptiniai ar receptiniai skausmą malšinantys vaistai yra aspirinas arba ibuprofenas. Vartojant per ilgai, jie gali sukelti galvos skausmą dėl per didelio vaistų vartojimo, gali atsirasti opų ir kraujavimo virškinimo trakte.

Migreną malšinantys vaistai, kurių sudėtyje yra kofeino, aspirino ir acetaminofeno (Excedrin Migraine), gali būti naudingi, bet dažniausiai tik nuo lengvo migrenos skausmo.

Triptanai. Receptiniai vaistai, tokie kaip sumatriptanas ir rizatriptanas, naudojami migrenai gydyti, nes jie blokuoja skausmo kelius smegenyse. Vartojami tablečių, injekcijų ar nosies purškalų pavidalu, jie gali palengvinti daugelį migrenos simptomų. Jie gali būti nesaugūs tiems, kuriems gresia insultas ar širdies priepuolis.

Dihidroergotaminas. Šis vaistas, tiekiamas kaip nosies purškalas arba injekcija, yra veiksmingiausias, kai jis vartojamas netrukus po to, kai prasideda migrenos simptomai, kurie paprastai trunka ilgiau nei 24 valandas. Šalutinis poveikis gali būti su migrena susijusio vėmimo ir pykinimo pablogėjimas. Žmonės, sergantys vainikinių arterijų liga, aukštu kraujospūdžiu arba inkstų ar kepenų ligomis, turėtų vengti dihidroergotamino.

Lasmiditanas. Ši naujesnė geriamoji tabletė patvirtinta migrenai su aura arba be jos gydyti. Vaistų tyrimų metu lasmiditanas žymiai sumažino galvos skausmą. Lasmiditanas gali turėti raminamąjį poveikį ir sukelti galvos svaigimą, todėl jį vartojantiems žmonėms patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų mažiausiai aštuonias valandas.

Ubrogepantas. Šis geriamasis su kalcitonino genu susijęs peptidų receptorių antagonistas yra patvirtintas suaugusiųjų ūminei migrenai su aura arba be jos gydyti. Tai pirmasis tokio tipo vaistas, patvirtintas migrenos gydymui. Vaistų tyrimų metu ubrogepantas buvo veiksmingesnis už placebą mažinant skausmą ir kitus migrenos simptomus, tokius kaip pykinimas ir jautrumas šviesai bei garsui praėjus dviem valandoms po jo vartojimo. Dažnas šalutinis poveikis yra burnos džiūvimas, pykinimas ir per didelis mieguistumas. Ubrogepant negalima vartoti kartu su stipriais C YP3A4 inhibitoriais.

CGRP antagonistai. Ubrogepant ir rimegepant yra geriamieji CGRP antagonistai, neseniai patvirtinti suaugusiųjų ūminei migrenai su aura arba be jos gydyti. Vaistų tyrimų metu šios klasės vaistai buvo veiksmingesni už placebą mažinant skausmą ir kitus migrenos simptomus, tokius kaip pykinimas ir jautrumas šviesai bei garsui praėjus dviem valandoms po jo vartojimo. Dažnas šalutinis poveikis yra burnos džiūvimas, pykinimas ir per didelis mieguistumas. Ubrogepanto ir rimegepanto negalima vartoti kartu su stipriais CYP3A4 inhibitoriais.

Opioidiniai vaistai. Žmonėms, kurie negali vartoti kitų vaistų nuo migrenos, gali padėti narkotiniai opioidiniai vaistai. Kadangi jie gali sukelti didelę priklausomybę, jie paprastai naudojami tik tuo atveju, jei jokie kiti gydymo būdai nėra veiksmingi.

Vaistai nuo pykinimo. Tai gali padėti, jei migreną su aura lydi pykinimas ir vėmimas. Vaistai nuo pykinimo yra chlorpromazinas, metoklopramidas arba prochlorperazinas . Paprastai jie vartojami kartu su vaistais nuo skausmo.

Kai kurie iš šių vaistų nėra saugūs nėštumo metu. Jei esate nėščia arba bandote pastoti, nenaudokite šių vaistų, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Prevenciniai vaistai

Vaistai gali padėti išvengti dažnos migrenos. Gydytojas gali rekomenduoti profilaktinius vaistus, jei dažnai jaučiate ilgalaikį ar stiprų galvos skausmą, kuris netinkamai reaguoja į gydymą. Prevenciniais vaistais siekiama sumažinti migrenos dažnumą, jos priepuolių stiprumą ir trukmę. Parinktys apima:

Kraujospūdį mažinantys vaistai. Tai yra beta blokatoriai, tokie kaip propranololis ir metoprololio tartratas. Kalcio kanalų blokatoriai, tokie kaip verapamilis, gali padėti išvengti migrenos su aura.

Antidepresantai. Triciklis antidepresantas gali užkirsti kelią migrenai. Dėl šalutinio amitriptilino poveikio, pvz., mieguistumo, gali būti paskirti kiti antidepresantai.

Vaistai nuo traukulių. Valproatas ir topiramatas gali padėti, jei sergate rečiau migrena, tačiau gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, galvos svaigimą, svorio pokyčius, pykinimą ir kt. Šių vaistų nerekomenduojama vartoti nėščiosioms ar norinčioms pastoti.

Botokso injekcijos. OnabotulinumtoxinA injekcijos maždaug kas 12 savaičių padeda išvengti migrenos kai kuriems suaugusiems.

CGRP monokloniniai antikūnai. Erenumab-aooe (Aimovig), fremanezumab-vfrm (Ajovy), galcanezumab-gnlm (Emgality) ir eptinezumab-jjmr (Vyepti) yra naujesni vaistai, patvirtinti Maisto ir vaistų administracijos migrenai gydyti. Jie švirkščiami kas mėnesį arba kas ketvirtį. Dažniausias šalutinis poveikis yra reakcija injekcijos vietoje.

Paklauskite savo gydytojo, ar šie vaistai jums tinka. Kai kurie iš šių vaistų nėra saugūs nėštumo metu. Jei esate nėščia arba bandote pastoti, nenaudokite šių vaistų, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Gyvenimo būdas ir priemonės namuose

Kai prasideda migrenos simptomai, pabandykite eiti į tylų, tamsų kambarį. Užmerkite akis ir pailsėkite arba nusnūskite. Uždėkite ant kaktos šaltą audinį arba ledo paketą, suvyniotą į rankšluostį ar audinį, ir gerkite daug vandens.

Ši praktika taip pat gali numalšinti migrenos skausmą:

Išbandykite atsipalaidavimo būdus. Biofeedback ir kitos atsipalaidavimo treniruotės moko, kaip susidoroti su stresinėmis situacijomis, kurios gali padėti sumažinti migrenų skaičių.

Sukurkite miego ir valgymo rutiną. Nemiegok nei per daug, nei per mažai. Kasdien nustatykite ir laikykitės nuoseklaus miego ir būdravimo grafiko. Stenkitės valgyti kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

Gerti daug skysčių. Gali padėti išlaikyti hidrataciją, ypač su vandeniu.

Laikykite galvos skausmo dienoraštį. Įrašydami simptomus galvos skausmo dienoraštyje, sužinosite daugiau apie tai, kas sukelia migreną ir koks gydymas yra veiksmingiausias. Tai taip pat padės gydytojui diagnozuoti jūsų būklę ir stebėti jūsų pažangą tarp apsilankymų.

Reguliariai mankštinkitės. Reguliarūs aerobiniai pratimai mažina įtampą ir gali padėti išvengti migrenos. Jei gydytojas sutinka, pasirinkite jums patinkančią aerobinę veiklą, pvz., vaikščiojimą, plaukimą ir važiavimą dviračiu. Tačiau apšilkite lėtai, nes staigus, intensyvus pratimas gali sukelti galvos skausmą. Reguliarūs pratimai taip pat gali padėti numesti svorio arba išlaikyti sveiką kūno svorį, o nutukimas yra manoma, kad tai yra migrenos veiksnys.

Alternatyvioji medicina

Netradiciniai gydymo būdai gali padėti nuo lėtinio migrenos skausmo.

Akupunktūra. Klinikiniai tyrimai parodė, kad akupunktūra gali būti naudinga galvos skausmui malšinti. Šio gydymo metu gydytojas įveda daug plonų vienkartinių adatų į kelias jūsų odos vietas tam tikrose vietose.

Biofeedback. Atrodo, kad Biofeedback veiksmingai malšina migrenos skausmą. Šis atsipalaidavimo metodas naudoja specialią įrangą, kad išmokytų stebėti ir kontroliuoti tam tikras fizines reakcijas, susijusias su stresu, pavyzdžiui, raumenų įtampą.

Kognityvinė elgesio terapija. Kognityvinė elgesio terapija gali būti naudinga kai kuriems migrena sergantiems žmonėms. Šio tipo psichoterapija moko, kaip elgesys ir mintys įtakoja skausmo suvokimą.

Joga ir meditacija. Meditacija gali sumažinti stresą, kuris yra žinomas migrenos sukėlėjas. Reguliariai atliekama joga gali sumažinti migrenos dažnį ir trukmę.

Žolelės, vitaminai ir mineralai. Yra įrodymų, kad vaistažolės ir vėgėlės gali užkirsti kelią migrenai arba sumažinti jos sunkumą, nors tyrimų rezultatai yra skirtingi. Didelė riboflavino (vitamino B-2) dozė gali sumažinti galvos skausmų dažnį ir sunkumą. Kofermento Q10 papildai gali sumažinti migrenos dažnį, tačiau reikia atlikti didesnius tyrimus.

Magnio papildai buvo naudojami migrenai gydyti, tačiau rezultatai buvo nevienodi.

Paklauskite savo gydytojo, ar šie gydymo būdai jums tinka. Jei esate nėščia, nenaudokite nė vieno iš šių gydymo būdų, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Pasiruošimas jūsų susitikimui su gydytoju

Tikriausiai pirmiausia kreipsitės į pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kuris gali nukreipti jus pas gydytoją, apmokytą įvertinti ir gydyti galvos skausmą (neurologą). Štai keletas informacijos, kuri padės pasiruošti susitikimui.

Ką tu gali padaryti

Stebėkite savo simptomus. Laikykite galvos skausmo dienoraštį, parašykite kiekvieno regėjimo sutrikimo ar neįprastų pojūčių atvejį, įskaitant jų atsiradimo laiką, trukmę ir kas juos sukėlė. Galvos skausmo dienoraštis gali padėti gydytojui diagnozuoti jūsų būklę.

Užsirašykite pagrindinę asmeninę informaciją, įskaitant didelius stresus ar paskutinius gyvenimo pokyčius.

Sudarykite visų vartojamų vaistų, vitaminų ar papildų sąrašą, įskaitant dozes. Ypač svarbu išvardyti visus vaistus, kuriuos vartojote galvos skausmui gydyti.

Užsirašykite klausimus savo gydytojui.

Jei įmanoma, pasiimkite šeimos narį ar draugą, kuris padės jums prisiminti gautą informaciją.

Kalbant apie migreną, gydytojui reikia užduoti tokius klausimus:

Kas gali sukelti mano migreną?

Ar yra kitų galimų mano migrenos simptomų priežasčių?

Kokių testų man reikia?

Ar mano migrena gali būti laikina ar lėtinė?

Koks yra geriausias veiksmų būdas?

Kokios yra jūsų siūlomo pirminio metodo alternatyvos?

Kokius mano gyvenimo būdo ar mitybos pokyčius siūlote man atlikti?

Turiu šias kitas sveikatos sąlygas. Kaip galėčiau geriausiai juos valdyti kartu?

Ar yra spausdintos informacijos, kurias galite man duoti? Kokias svetaines rekomenduojate?

Nedvejodami užduokite kitus klausimus.

Ko tikėtis iš savo gydytojo

Jūsų gydytojas greičiausiai užduos jums keletą klausimų, įskaitant:

Kaip dažnai jums skauda galvą?

Kokie yra jūsų simptomai?

Kas, jei kas nors, pagerina jūsų simptomus?

Kas, jei kas nors, pablogina jūsų simptomus?

Ar kas nors jūsų šeimoje serga migrena?

Nauji straipsniai

 • Šlapimą sugeriančių gaminių sugrupavimas ir pacientų apklausa

  Valstybinė ligonių kasa pateikė pasiūlymą, kaip sugrupuoti slaugos priemones (sauskelnes, įklotus, vienkartines paklodes). Savo pasiūlymus šiuo klausimu teikė ir VšĮ „Inkocentras“. Naują grupavimą, kuris lems, kokios priemonės liks kompensuojamų prekių sąraše, sveikatos apsaugos ministras jau pasirašė. VšĮ „Inkocentras“ vadovė Jurga Misevičienė dalinasi savo...
 • Kanabidiolis (CBD) – ką apie jį žinome ir ką galime sužinoti naujo?

  Pastaruoju metu CBD yra ypatingai dažnai eskaluojama tema viešojoje erdvėje – tai medžiaga, kurią galime rasti gaivinančiame kokteilyje, rytinėje kavoje, šokolade ar net kosmetikoje. Tačiau kas iš tiesų yra CBD? Ir kodėl jis toks populiarus? Kuo kanabiliolis skiriasi nuo marihuanos, (pluoštinių) kanapių? CBD arba kanabidiolis yra antras labiausiai paplitęs aktyvusis...
 • Kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena

  Šiandien siekiama didinti informuotumą ne tik apie šią ligą, bet ir paskatinti visuomenę labiau domėtis ir kitomis, epidemijas sukeliančiomis, ligomis. Kvėpavimo organų tuberkuliozė – sunki, tuberkuliozės mikobakterijos sukeliama infekcinė liga, plintanti per orą su dalelėmis. Liga pasireiškia stipriu, daugiau nei tris savaites trunkančiu kosuliu, net kraujingu atsikosėjimu, skausmu...
 • 3 priežastys, kodėl verta naudoti kosmetikos produktus su vitaminu C

  Kosmetikos produktai, kurių sudėtis praturtinta vitaminu C ar jo dariniais, turi daug naudos jūsų odai. Vitaminas C, kitaip askorbo rūgštis ir stabilūs vitamino C dariniai, tokie kaip etilaskorbo rūgštis, padeda pašviesinti pigmentines dėmes, sumažinti odos paraudimus, skatina kolageno gamybą odoje bei gali apsaugoti nuo oksidacinio streso. Be to, produktus su vitaminu C yra saugu naudoti...
 • Kaip padidinti drėgmę namuose?

  Per sausas namų oras daro įtaką ne tik Jūsų išvaizdai, tačiau taip pat ir nuotaikai. Kai drėgme namuose nesiekia reikalingų 40-60 procentų dažniausiai jaučiamas dirglumas, žmogus blogai miega, jis gali nuolatos kosėti, jo akys gali traiškanoti ir panašiai. Suprantama, kad tokiu atveju reikia ieškoti priemonių, kurios gali padėti kuo greičiau ir svarbiausia – visam laikui pakelti drėgmę...
 • Medicininės pažymos – darbui, vairuotojams, ginklui ir laivavedžiams

  Medicininė pažyma – itin svarbus dokumentas, patvirtinantis žmogaus sveikatos būklę. Medicininė sveikatos patikra leidžia užtikrinti, kad žmogus yra sveikas ir gali dirbti, vairuoti, laikyti ginklą ar stoti už laivo vairo. Tačiau visoms šioms veikloms Lietuvoje yra reikalingos skirtingos sveikatos patikros. Ką reikia žinoti apie medicinines pažymas darbui, vairuotojams, ginklui ir...
 • Vertingosios Omega-3 rūgštys: koks šaltinis patikimiausias?

  Tam, kad būtume sveiki, mūsų kūnui reikia įvairių medžiagų. Vienas jų gauname su maistu, o kitas organizmas pasigamina pats. Omega-3 riebiosios rūgštys būtinos norint palaikyti gerą sveikatą ir jos priklauso pirmąjai kategorijai, t. y. jų privalome gauti iš maisto. Ką žmogaus organizme veikia omega-3? Šios rūgštys priklauso polinesočiųjų riebalų grupei. Jas galima skirti į: -...
 • Ozonoterapija

  „Neturiu nei kada atsikvėpti…” – tai yra žodžiai, kuriuos tariame vos ne kasdien. Beprotišku greičiu skubame gyventi, nuolat jaučiame stresą, kvėpuojame užterštu oru, valgome daug nekokybiško maisto. Nesustojame tol, kol kūnas nepradeda maištauti. Norėdami greičiau tapti darbingi su ligomis dažniausiai kovojame pasitelkdami stiprius vaistus, chirurgo skalpelį, o mūsų...
 • Kosmetologo apranga. Kokia ji?

  Kosmetologija yra grožio srities specialybė, kuri apima plaukų, odos ir nagų priežiūrą. Tai yra profesija, kuri reikalauja profesionalios išvaizdos ir tinkamos darbo aprangos, kadangi ji apima artimą darbą su klientais ir teikiamomis paslaugomis. Apranga yra svarbi kosmetologo darbo dalis. Ką dėvi kosmetologijos srities darbuotojai? Uniformos Dauguma kosmetologų renkasi uniformas....
 • Pogimdyvinė depresija – kaip ją atpažinti?

  Pogimdyvine depresija yra vadinama depresijos forma, galinti išsivystyti ne tik pirmaisiais mėnesiais, bet ir praėjus pusei metų ar vieneriems metams po vaiko gimimo. Šiame laikotarpyje išryškėja žmogaus emocinės būsenos, elgesio pasikeitimai. Pogimdyvinė depresija moterims pasireiškia dažniausiai, tačiau svarbu paminėti, kad šia depresijos forma gali susirgti ir vyrai. Dėl kokių priežasčių...
 • Odos tipų skirtumai, kokias priemones ir procedūras pasirinkti?

  Ar po masažų ir veido procedūrų seanso SPA salone jaučiatės atsipalaidavusi, žvali ir atjaunėjusi? Taip yra todėl, kad veido procedūros gerina kraujotaką ir yra puikus būdas palepinti odą. Tačiau šiandien salonuose yra daugybė veido procedūrų – nuo ​​senėjimą stabdančių iki drėkinančių. Svarbu pasirinkti tą, kuris tinka jūsų odos tipui. Apsilankykite: BABOR SPA -...
 • Kaip atsikratyti pečių ir kaklo skausmo

  Visi norime išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo laiko ir asmeninio gyvenimo. Jei rasime laiko, galbūt turėsime galimybę pasirūpinti savimi. Tačiau to tikimybė - gan minimali. Dėl savo įtemptos dienotvarkės neturime laiko atsipalaiduoti ir detoksikuoti savo kūną, atsiranda kūno skausmai. Viena iš dažniausiai suaugusiųjų problemų yra pečių ir kaklo skausmas. Tai sukelia nuolatinį diskomfortą, kurio...
 • Funkcinės magnetinės stimuliacijos veiksmingumas gydant šlapimo nelaikymą

  Funkcinės magnetinės stimuliacijos veiksmingumas gydant šlapimo nelaikymą Šlapimo nelaikymas tampa vis dažnesne sveikatos problema, pasireiškiančia įvairiose amžiaus grupėse tiek moterims, tiek ir vyrams. Jis gali atsirasti netikėtai, staiga ir būti laikinas sutrikimas dėl kai kurių sveikatos būklių (šlapimo takų infekcija, vaistų poveikis) ar tapti lėtine, ilgus metus gyvenimo kokybę...
 • 2 priežastys, kodėl oda sensta ir patikimi būdai atsukti laiką atgal

  Žmogaus organizmui senėjant, pirmiausia pokyčius pastebime odoje. Dar gerokai prieš regimiems pokyčiams atsirandant, odoje ilgai vyksta senėjimo procesai. Dabartinis mokslas ne tik gali juos įvardinti, bet ir žino būdų pristabdyti odos senėjimą ar net šiek tiek atsukti laiką atgal. Įmonės Skindevs kosmetikos gamybos vadovė Kotryna Griauzdaitė-Liberė sako, kad kalbant apie odos senėjimą,...
 • Produktai su placenta – vis dar egzotika kosmetikos rinkoje?

  Gydomąsias placentos savybes aprašė dar Hipokratas, o Rytų šalyse placenta nuo seno buvo naudojama įvairioms ligoms gydyti. Tačiau į mūsų kosmetikos pramonę placenta atėjo palyginti neseniai – jau 20 a. Kas yra placenta, kaip ji išgaunama ir kaip ji veikia odą? Padeda odai atsinaujinti Vienu placentos panaudojimo tradicinėje medicinoje pradininkų laikomas Vladimiras Filatovas....
 • Mitai, kuriuos turėtumėte žinoti apie CBD produktus

  CBD – jau kuris laikas itin populiari medžiaga vadinama kanabinoidu, kuri randama kanapių augaluose ir su kuria yra gaminami įvairūs produktai – aliejai, kapsulės, kosmetika. Šiuo metu vyksta daugybė diskusijų apie CBD produktų naudą ir žalą, tad ima ryškėti ir keletas mitų, kurie apsunkina šios medžiagos supratimą ir paprastai klaidina žmones. Štai keletas dažniausių su...
 • Vidaus organų pakitimai ilgai neišsiduoda, tačiau vienas tyrimas juos leidžia pamatyti akimis

  Ar yra tekę mėnesių mėnesius kęsti neaiškų skausmą ir niekaip nerasti jo priežasties? Siekiant nustatyti simptomų atsiradimo priežastis, gali padėti greitas ir saugus echoskopijos tyrimas. Visiškai neskausmingas vidaus organų tyrimas ultragarsu ne tik nesukelia jokio diskomforto, bet ir yra viena tiksliausių diagnostinių procedūrų. Nepaisant to, vis dar pasitaiko pacientų, delsiančių atlikti...
 • Pirmosios dienos po regos korekcijos lazeriu. Ko tikėtis?

  Šiuolaikinės lazerių technologijos taip ištobulintos, jog šiandien akis operuoja itin preciziškai ir greitai, o regos korekcija lazeriu galima net ir itin jautrias akis ar plonas ragenas turintiems žmonėms. Tam net nėra būtinas žmogaus prisilietimas – tik tiek, kiek reikia pasiruošti procedūrai. Šitai lėmė ir tai, kad vis daugiau žmonių ryžtasi atsisakyti akinių ar kontaktinių lęšių ir...
 • Nugaros skausmas tarp menčių: kodėl atsiranda ir kaip jį gydyti?

  Kaklo ar apatinės nugaros dalies skausmas yra daug dažnesnis, bet ir skausmas tarp menčių arba krūtininės stuburo dalies skausmas, pasak kineziterapeutų, gali pasireikšti nors kartą gyvenime iki 30 proc. žmonių. Kas jį paprastai sukelia, kokiais atvejais skausmas tarp menčių yra pavojingas ir kada reikėtų skubėti pas specialistą, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos...
 • 10 priežasčių, kodėl verta vartoti maca

  Paslaptingo augalo šaknies milteliai - tai maistinių medžiagų turintis supermaistas, kuris Pietų Amerikoje dėl savo savybių vartojamas jau šimtmečius. Jie gaunami iš Peru Andų kalnuose augančio augalo šaknų. Milteliai žinomi dėl savo gebėjimo padidinti energiją, pagerinti nuotaiką ir sustiprinti lytinį potraukį. Ar jau mintyse žinote, kas tai? Šiame straipsnyje išsiaiškinsime jų dešimt naudų...
 • Pluryal užpildų panaudojimas nosies komplikacijose

  Dr. Bob Khanna dirba su sudėtingu pacientės atveju – po kelių nosies plastikos operacijų gautu estetiškai ir funkciškai prastu rezultatu. Kai į estetinės medicinos specialistą kreipiasi pacientas su sudėtingomis komplikacijomis, prieš sutikdamas imtis šio atvejo, specialistas turi gerai įvertinti savo gebėjimus ir žinias. Būtina įsivertinti turimą patirtį, anatomijos žinias ir...
 • Geležies stokos anemija - kas tai?

  Geležies stokos anemija yra dažna anemijos rūšis – būklė, kai kraujyje trūksta sveikų raudonųjų kraujo kūnelių. Raudonieji kraujo kūneliai perneša deguonį į kūno audinius. Kaip rodo pavadinimas, geležies stokos anemija atsiranda dėl nepakankamo geležies kiekio. Trūkstant pakankamai geležies, jūsų kūnas negali pagaminti pakankamai raudonuosiuose kraujo kūneliuose esančios medžiagos,...
 • Celiulitas: (ne)išsprendžiama problema?

  Artėjant vasaros ir maudymosi kostiumėlių sezonui, daugeliui moterų aktualus tampa celiulito klausimas. Ar įmanoma jį išgydyti? Ar galima paslėpti? O gal celiulitas signalizuoja apie rimtesnes problemas? Ar veiksmingi šiuolaikiniai gydymo metodai, pavyzdžiui VelaShape III? Celiulitas – tai sveikatai nepavojinga, tačiau viena dažniausių moteris kamuojančių estetinių problemų,...
 • 5 regėjimo simtomai, kurių nevalia ignoruoti

  Regėjimo sutrikimai ir akių ligos – vienos iš 10 labiausiai paplitusių sveikatos problemų. Dėl pasikeitusio gyvenimo būdo, nuolatinės akių įtampos dirbant nepalankiose sąlygose (ilgos valandos prie išmaniųjų ekranų, buvimas sausose patalpose ir kt.) vis daugiau žmonių susiduria su regėjimo sutrikimais, akių nuovargiu ir sausumu. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, mažiausiai...
 • Sveika moteris – šviesi ateitis

  Mielos moterys, rūpinkitės sveikata, nesidrovėkite, neatidėliokite būtinų vizitų pas ginekologą! Gydymui yra brangi kiekviena diena! Kovo mėnesį visame pasaulyje vyksta visuomenės informuotumas endometriozės tema: rengiamos konferencijos, mokslininkai supažindina su naujais tyrimų rezultatais, įvairius renginius organizuoja gydytojai, kuriuose neretai akcentuojami, deja, nedžiuginantys...
 • Kovo 4-oji - Tarptautinė žmogaus papilomos viruso  (ŽPV) žinomumo diena

  Klinikos „Sveikatos garantas“ gydytoja akušerė ginekologė Jolita Lukošiūnienė kasmet dalyvauja Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (LAGD) inicijuojamose mokslinėse praktinėse konferencijose, skirtose gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitės įprasminimui: aktualijoms, problemoms, sklaidai bei gydymo įgūdžių tobulinimuisi. Statistiniai duomenys skelbia, jog pasaulyje gimdos...
 • Tarptautinė retų ligų diena

  Paskutinę vasario dieną – šiemet vasario 28-ąją - minime tarptautinę retų ligų dieną. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į retų ligų tyrimus, gydymą, mokslininkų įžvalgas, pacientų problemas bei sveikatos įstaigų medikų aktualijas. Europoje retoms ligoms priskiriamos tos ligos, kuriomis suserga mažiau nei 1 žmogus iš 2000, o taip pat kai kurios retos įvežtinės ligos -...
 • Išmani odontologinė įranga - geriausias sprendimas jūsų klinikai

  Jau kuris laikas be jų sunku įsivaizduoti savo kasdienybę - tai išmanūs telefonai, laikrodžiai, intuityvus automobilio valdymas, išmanūs vaikų žaislai, buities prietaisai ir pagaliau išmanūs namai… Ši pažanga taip pat turi didelį poveikį sveikatos priežiūros sričiai, o odontologija nėra išimtis. Technologijos – mokslo žinių pritaikymas praktiniais tikslais – yra ir visada...
 • Vidurių užkietėjimo palengvinimas

  Vidurių užkietėjimo priemonės, tokios kaip pluoštinio papildo vartojimas ar valgymas su dideliu pluošto maistu ir storosios žarnos masažo atlikimas gali padėti judėti. Kitos priemonės gali apimti vidurius laisvinančiuosius ar žvakutės ar klizmos naudojimą. Kas yra vidurių užkietėjimas? Vidurių užkietėjimas įvyksta, kai turite įdėti vis daugiau pastangų, kad tinkamai pasituštinti...
 • Osteopatija vaikams

  Osteopatija yra tinkamiausias diagnostikos ir gydymo metodas vaikams. Ir kuo jaunesnis vaikas, tuo labiau osteopatija jam tinka. Kodėl? Pagrindinė normalaus organizmo funkcionavimo prielaida yra tinkamas kiekvieno organo veikimas ir bendros visų raumenų, kaulų ir sąnarių pusiausvyros palaikymas. Kūdikystėje ši sistema yra trapiausia, o vaisiaus vystymosi, gimdymo ir aktyvaus augimo bei...
 • Mėlynojo pirmadienio depresija - kas tai?

  Prasidėjus žiemai, ir nepaisant su ja susijusiomis kalėdinėmis nuotaikomis, dauguma iš mūsų jau beveik pasiruošę pailsėti nuo darbo ir pasisemti naujų jėgų. Neabejotina, kad šis metų laikas gali šiek tiek varginti žmones, o viena iš labiausiai pripažintų to priežasčių yra sezoninis afektinis sutrikimas, tiesiogiai susijęs su natūralios šviesos trūkumu, kurį patiriame per dieną. Galbūt tikroji...
 • Miego trūkumas, kodėl tai mums kenkia?

  Miego trūkumas, kodėl tai mums kenkia? Kiekvienas organizmas skirtingas, tačiau yra nustatytos rekomenduojamos miego valandos pagal žmogaus amžių ir derėtų laikytis rekomendacijų, kitu atveju rizikuojate susidurti su įvairiausiais miego sutrikimais. Miego trūkumas siejamas su lėtinėmis sveikatos problemomis, kurios paūmėjus mus nuveda pas gydytojus ir ieškome priežasties ne ten, kur derėtų....
 • Paslaugų įvairovė Ingos Gruzdienės ginekologijos klinikoje

  Ingos Gruzdienės klinikoje dirbanti gydytoja ginekologė Raimonda Sinkevičienė atlieka (visas įmanomas) šiuolaikines, inovatyvias estetines medicinos procedūras, patvirtintas moksliniais tyrimais ir ilgamete gydytojų patirtimi. Taikomos trombocitais praturtintos plazmos ir hialurono rūgšties injekcijos intymiai zonai, taip pat terapinės lazerinės procedūros. Gydytoja akušerė-ginekologė...
 • Parama vėžiu sergančių vaikų šeimoms, ką reikia žinoti?

  Vėžys turi didelę įtaką visiems, bet ypač vaikams, kuriems buvo diagnozuota tokia diagnozė. Vaikai susiduria su unikaliais iššūkiais ir prisitaikymais, tačiau gali būti labai atsparūs. Tai padeda pasikalbėti su vaiku apie tai, ko jis gali tikėtis, ir paskatinti jį pasidalyti savo jausmais. Štai keli patarimai, kaip padėti savo vaikui šiuo laikotarpiu. Pasikalbėkite su savo...
 • Burnos ligos ir jų sąsajos su visu organizmu

  Moksliniai tyrimai rodo, kad periodonto ligos, kuriomis serga 20-50% pasaulio gyventojų susijusios su labiausiai pasaulyje paplitusiomis neužkrečiamomis ligomis, tokiomis kaip širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas, Alzheimeris, nutukimas, įvairios vėžio formos, reumatoidinis artritas, Parkinsono liga ar net nėštumo komplikacijos. Todėl svarbu suprasti, kad jūsų burnos sveikatos būklė turi...
 • Kada reikėtų kreiptis į vaikų ir paauglių gydytoją psichiatrą?

  Vaikui ar paaugliui susidūrus su psichologinėmis problemomis ar pastebėjus jam nebūdingą elgesį, itin svarbu kuo anksčiau kreiptis pagalbos į specialistą, kad pavyktų užkirsti kelią sudėtingesnėms problemoms ateityje. Laiku kreipusis pagalbos bei laikantis specialisto suteiktų rekomendacijų, galima padėti vaikui išspręsti emocijų, elgesio problemas, pagerinti mokymosi rezultatus, o svarbiausia...
 • Kuo skiriasi psichologas, gydytojas psichiatras ir psichoterapeutas?

  Pirmą kartą ieškant psichologinės pagalbos neretai žmonėms iškyla klausimas, pas kurį specialistą vertėtų užsiregistruoti konsultacijai. Pacientai itin dažnai teiraujasi, kuo vienas nuo kito skiriasi konsultuojantys specialistai – psichologas, gydytojas psichiatras bei psichoterapeutas. Šie specialistai dirba toje pačioje srityje, bet skiriasi jų teikiamų konsultacijų specifika. Kuo...
 • Fotodinaminė terapija: kodėl verta išbandyti šią procedūrą?

  Tikriausiai pastebėjote, kad pabuvus lauke, saulės atokaitoje, pajuntate atsipalaidavimą. Jūsų odą apgaubia maloni, raminanti šiluma. Šviesa teikia daug naudos žmogaus savijautai, tačiau žiemą jos itin trūksta. O jei pasakytume, kad galite pasijusti geriau ir nelaukdami pavasario? Kol saulė Lietuvoje – retas svečias, galite pasimėgauti fotodinaminės terapijos teikiama nauda. Sokrato...
 • Išmanieji laikrodžiai treniruočių efektyvumui – ar tikrai žinote, ką jie rodo?

  Šiais laikais daugelis sportuojančiųjų naudojasi išmaniaisiais laikrodžiais, kuriuose vieni labiausiai stebimų rodiklių yra širdies susitraukimų dažnis, tai yra kiek kartų per minutę susitraukia širdis, bei širdies ritmo intervalai treniruočių metu. Tačiau, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sporto medicinos gydytojo Manto Ambraškos, šie...
 • Reabilitacija po peties sausgyslės operacijos

  Nors iš pirmo žvilgsnio gali taip neatrodyti, būtent peties sąnarys yra pats judriausias visame žmogaus kūne. Taigi ir pečių traumos pasitaiko kur kas dažniau nei tenka pagalvoti, o kartu su jomis ne tokios retos ir peties sąnario operacijos. Patyrus peties traumą, prireikus chirurginės operacijos ar ne, siekiant susigrąžinti visavertę judesio funkciją reikalinga tikslinga reabilitacija. Apie...
 • Po žiemos jaučiatės išsekę? Kaip sulaukti pavasario žvaliems?

  Žiemai artėjant prie pabaigos, neretas, laukdamas bundančio pavasario, pasijunta pristigęs jėgų ir energijos. Šiuo laikotarpiu dažnai išgirstame ir įvairių pasvarstymų, jog organizmas galbūt išseko per ilgą žiemą ar jame baigiasi sukauptos vitaminų atsargos. Tačiau ar tikrai per žiemą išsieikvoja mūsų gyvybiniai resursai ir kaip sulaukti pavasario žvaliems, kalbamės su Medicinos diagnostikos...
 • Deginantis skausmas nugaros viršuje: kas sukelia ir kaip jį įveikti?

  Lyginant su kaklo ar juosmens skausmais, krūtininės stuburo dalies skausmas pasitaiko rečiau. Tai siejama su tuo, kad krūtininės dalies paslankumas yra daug mažesnis, nes jį riboja jungtys su šonkauliais. Apie tai, kam ir kodėl dažniausiai kyla nugaros skausmas viršuje, kada reikalinga reabilitacija ir kokios prevencinės priemonės turi būti taikomos, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo...
 • Balti medicininiai chalatai - kodėl sveikatos priežiūros darbuotojai juos dėvi?

  Medicininė apranga (kaip ir pati medicinos praktika) turi savo istoriją ir tradicijas. Jokia paslaptis, kad senovėje gydytojai dėvėdavo kasdienius drabužius, o jų apranga buvo nusėta dėmėmis, kraujo žymėmis ir kitais nešvarumais, kurių kilmės – turbūt – negalėdavo įvardinti ir pats drabužio savininkas. Apie medicininių rūbų atsiradimo istoriją mums sutiko papasakoti įmonės...
 • Funkcinės slaugos lovos - kaip sutaupyti pinigų?

  Funkcinės slaugos lovos pirkimas ar nuoma dažnai yra vienintelis sprendimas, galintis pagerinti gulinčio žmogaus ar jį slaugančiojo komfortą. Kadangi tai nemažos išlaidos, verta pasirūpinti, kad įranga būtų tinkamai parinkta ir geriausiai tinka konkrečiam pacientui. Elektrinės funkcinės lovos skiriasi parametrais, turimomis funkcijomis ir kaina. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tokią...
 • Ar plaukelių šalinimas lazeriu – kenksmingas?

  Plaukelių šalinimas vienokiais ar kitokiais būdais – neatsiejama daugelio moterų kasdienybė. Tiesa, vis dažniau – ir vyrų. Populiariausias būdas plaukų šalinimui iki šiol išlieka skutimas peiliukais, tačiau daliai moterų jau pabodo kasdien į rankas imti peiliuką ir vietoje to renkasi depiliaciją cukrumi/vašku arba lazeriu! Visgi, ar pastaroji procedūra kenksminga...
 • Pirkti ar nuomotis funkcinę slaugos lovą?

  Ligonio slaugymas yra sudėtingas procesas. Susidoroti su sunkiomis emocijomis kiekvienas turi savarankiškai, tačiau palengvinti darbą sau bei pagerinti sąlygas slaugomam žmogui padės funkcinė slaugos lova, čiužiniai, pagalvėlės, voleliai bei kiti gaminiai nuo pragulų. Slaugos lovas Grike.lt nuomoja be užstato, nemokamai pristato, surinka ir apmoko. Kai lova nebereikalinga, nemokamai pasiima...
 • CBD produktai gyvūnams – ką apie tai turime žinoti

  Kaip ir bet kurios naminių gyvūnėlių sveikatos tendencijos atveju apie CBD aliejų internete sklando daugybėinformacijos. Dėl to gali būti sudėtinga suprasti kas yra tiesa, o ką vertėtų patikrinti. Žinoma, kiekvienas norime savo augintiniui tik to, kas geriausia, todėl natūraliai kyla klausimas: ką reikia žinoti apie CBD aliejų gyvūnams? Kas yra CBD aliejus? CBD arba...
 • Kodėl svarbi pirminė odontologo konsultacija bei gydymo plano sudarymas?

  Jei darėte namuose remontą ar statėte namą, turbūt, neapsėjote be detalaus plano, numatomų išlaidų sąmatos, darbų atlikimo grafiko bei sekos. Odontologijoje detalaus ir sudėtingo gydymo plano nereikės tik tuo atveju, jei planuojate atlikti kasmetinę profesionalią burnos higieną ar pavienio danties plombavimą. Visais kitais atvejais būtinas preliminarus bei detalus gydymo planai. Kokiais...
 • Putlios lūpos – jaunatviško veido simbolis

  Lūpos ir šypsena padeda spinduliuoti jaunystę, patrauklumą ir grožį. Tai paaiškina didėjantį natūraliai atrodančių lūpų injekcijų populiarumą visose amžiaus grupėse. Teoxane tyrimai, pagrįsti moterų, besidominčių lūpų procedūromis, įžvalgomis, rodo, kad 73 % PACIENČIŲ NORI NATŪRALIAI IR SVEIKAI ATRODANČIŲ LŪPŲ. Yra žinoma, kad lūpos yra viena iš labiausiai išraiškingų veido dalių. Todėl...
 • Ilgalaikis natūralus jaunėjimas: mažiau invazinių ir optimizuotų gydymo būdų paieškos

  Veido senėjimas yra sudėtingos sinergijos tarp odos tekstūros pokyčių ir veido apimties mažėjimo pasekmė. Senėjimas atskirai veikia odą, minkštuosius audinius (ypač riebalus ir raumenis) ir struktūrinę atramą. Vis didėjantis noras ilgainiui išlaikyti jaunatvišką išvaizdą pastaruoju metu paskatino naujas dermatologines procedūras, skirtas odos senėjimui gydyti: tuomet atsirado dėmesys...