Migrena – kas tai ir kaip jos išvengti?

2022 m. gegužės 4 d.
Migrena – kas tai ir kaip jos išvengti?

Migrena yra galvos skausmas, galintis sukelti stiprų pulsuojantį skausmą arba pulsavimo pojūtį, dažniausiai vienoje galvos pusėje. Tai dažnai lydi pykinimas, vėmimas ir didelis jautrumas šviesai ir garsui. Migrenos priepuoliai gali trukti nuo kelių valandų iki dienų, o skausmas gali būti toks stiprus, kad trukdo jūsų kasdienei veiklai.

Kai kuriems žmonėms prieš galvos skausmą arba kartu su juo atsiranda įspėjamasis simptomas, vadinamas aura. Aura gali apimti regėjimo sutrikimus, tokius kaip šviesos blyksniai ar aklosios dėmės, arba kiti sutrikimai, pvz., dilgčiojimas vienoje veido pusėje arba rankoje ar kojoje ir sunku kalbėti.

Vaistai gali padėti išvengti kai kurių migrenų ir sumažinti jų skausmą. Gali padėti tinkami vaistai, kartu su savipagalbos priemonėmis ir gyvenimo būdo pokyčiais.

Simptomai

Migrena, kuria serga vaikai ir paaugliai bei suaugusieji, gali progresuoti keturiais etapais: prodromo, auros, atakos ir postdromo. Ne visi, kurie serga migrena, išgyvena visas stadijas.

Prodromas

Vieną ar dvi dienas prieš migreną galite pastebėti subtilių pokyčių, įspėjančių apie artėjančią migreną, įskaitant:

Vidurių užkietėjimas;

Nuotaikos pokyčiai, nuo depresijos iki euforijos;

Maisto potraukis;

Kaklo standumas;

Padidėjęs šlapinimasis;

Skysčių kaupimas;

Dažnas žiovulys;

Aura

Kai kuriems žmonėms aura gali atsirasti prieš migreną arba jos metu. Auros yra grįžtami nervų sistemos simptomai. Paprastai jie yra vizualūs, bet gali apimti ir kitus sutrikimus. Kiekvienas simptomas paprastai prasideda palaipsniui, atsiranda per kelias minutes ir gali trukti iki 60 minučių.

Migrenos auros pavyzdžiai:

Vizualiniai reiškiniai, tokie kaip įvairių formų, ryškių dėmių ar šviesos blyksnių matymas;

Regėjimo praradimas;

Smeigtukų ir adatų pojūtis rankoje ar kojoje;

Silpnumas arba tirpimas veide arba vienoje kūno pusėje;

Sunku kalbėti.

Puolimas

Migrena paprastai trunka nuo 4 iki 72 valandų, jei ji negydoma. Kaip dažnai pasireiškia migrena, skiriasi nuo žmogaus. Migrena gali pasireikšti retai arba užklupti kelis kartus per mėnesį.

Migrenos metu galite turėti:

Skausmas dažniausiai vienoje galvos pusėje, bet dažnai ir abiejose;

Pulsuojantis ar spaudžiantis skausmas;

Jautrumas šviesai, garsui, kartais kvapui ir lytėjimui;

Pykinimas ir vėmimas.

Postdromas

Po migrenos priepuolio galite jaustis išsekę, sumišę ir išsiblaškę iki dienos. Kai kurie žmonės praneša, kad jaučiasi pakylėti. Staigus galvos judesys gali trumpam vėl sukelti skausmą.

Kada kreiptis į gydytoją

Migrena dažnai nediagnozuojama ir negydoma. Jei reguliariai turite migrenos požymių ir simptomų, užrašykite savo priepuolius ir tai, kaip juos gydėte. Tada suplanuokite susitikimą su gydytoju, kad aptartumėte galvos skausmą.

Net jei jums yra buvę galvos skausmų, kreipkitės į gydytoją, jei pasikeičia skausmo modelis arba staiga atsiranda kitoks galvos skausmas.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į greitosios pagalbos skyrių, jei turite bet kurį iš šių požymių ir simptomų, kurie gali rodyti rimtesnę medicininę problemą:

Staigus, stiprus galvos skausmas, panašus į trenksmą;

Galvos skausmas su karščiavimu, sustingęs sprandas, sumišimas, traukuliai, dvigubas matymas, tirpimas ar silpnumas bet kurioje kūno vietoje, kuris gali būti insulto požymis;

Galvos skausmas po galvos traumos;

Lėtinis galvos skausmas, kuris stiprėja po kosulio, fizinio krūvio, ar staigaus judesio;

Naujas galvos skausmas po 50 metų amžiaus.

Priežastys

Nors migrenos priežastys nėra visiškai suprantamos, genetika ir aplinkos veiksniai vaidina svarbų vaidmenį.

Gali būti susiję smegenų kamieno pokyčiai ir jo sąveika su trišakiu nervu, kuris yra pagrindinis skausmo kelias. Taip pat gali sutrikti smegenų cheminių medžiagų pusiausvyra, įskaitant serotoniną, kuris padeda reguliuoti skausmą jūsų nervų sistemoje.

Mokslininkai tiria serotonino vaidmenį sergant migrena. Kiti neurotransmiteriai, įskaitant su kalcitonino genu susijusį peptidą (CGRP), turi įtakos migrenos skausmui.

Migrenos sukėlėjai

Yra keletas migreną sukeliančių veiksnių, įskaitant:

Hormoniniai pokyčiai moterims. Atrodo, kad estrogeno svyravimai, pvz., prieš menstruacijas ar jų metu, nėštumas ir menopauzė, daugeliui moterų sukelia galvos skausmą.

Hormoniniai vaistai, tokie kaip geriamieji kontraceptikai, taip pat gali pabloginti migreną. Tačiau kai kurios moterys pastebi, kad vartojant šiuos vaistus migrena pasireiškia rečiau.

Gėrimai. Tai alkoholis, ypač vynas, ir per daug kofeino, pavyzdžiui, kava.

Stresas. Stresas darbe ar namuose gali sukelti migreną.

Sensoriniai dirgikliai. Ryškios arba mirksinčios šviesos, kaip ir stiprūs garsai, gali sukelti migreną. Stiprūs kvapai, tokie kaip kvepalai, dažų skiediklis, pasyvus rūkymas ir kiti, kai kuriems žmonėms sukelia migreną.

Miego pokyčiai. Miego trūkumas arba per daug miegas kai kuriems žmonėms gali sukelti migreną.

Fiziniai veiksniai. Intensyvus fizinis krūvis, įskaitant seksualinį aktyvumą, gali išprovokuoti migreną.

Orų pokyčiai. Oro ar barometrinio slėgio pasikeitimas gali sukelti migreną.

Vaistai. Geriamieji kontraceptikai ir kraujagysles plečiantys vaistai, tokie kaip nitroglicerinas, gali apsunkinti migreną.

Maisto produktai. Seni sūriai ir sūrus bei perdirbtas maistas gali sukelti migreną. Taigi gali praleisti valgį.

Maisto priedai. Tai saldiklis aspartamas ir konservantas mononatrio glutamatas (MSG), randamas daugelyje maisto produktų.

Rizikos veiksniai

Keletas veiksnių skatina jus labiau sirgti migrena, įskaitant:

Šeimos istorija. Jei jūsų šeimos narys serga migrena, tada jūs taip pat turite didelę galimybę ja susirgti.

Amžius. Migrena gali prasidėti bet kuriame amžiuje, nors pirmoji dažnai pasireiškia paauglystėje. Migrena dažniausiai pasiekia piką sulaukus 30 metų, o per ateinančius dešimtmečius palaipsniui tampa mažiau sunki ir retesnė.

Seksas. Moterys tris kartus dažniau nei vyrai serga migrena.

Hormoniniai pokyčiai. Moterims, sergančioms migrena, galvos skausmas gali prasidėti prieš pat menstruacijų pradžią arba netrukus po jo. Jie taip pat gali pasikeisti nėštumo ar menopauzės metu. Migrena paprastai palengvėja po menopauzės.

Komplikacijos

Per dažnas skausmą malšinančių vaistų vartojimas gali sukelti rimtus galvos skausmus dėl per didelio vaistų vartojimo. Atrodo, kad rizika yra didžiausia vartojant aspirino, acetaminofeno ir kofeino derinius. Galvos skausmas taip pat gali atsirasti, jei vartojate aspiriną ​​ar ibuprofeną ilgiau nei 14 dienų per mėnesį arba triptanus, sumatriptaną arba rizatriptaną ilgiau nei devynias dienas per mėnesį.

Vaistų perdozavimas - atsiranda galvos skausmas, kai vaistai nustoja malšinti skausmą ir pradeda skaudėti galvą. Tada vartojate daugiau vaistų nuo skausmo, kurie tęsia ciklą.

Diagnozė

Jei sergate migrena arba sergate migrena šeimoje, gydytojas, apmokytas gydyti galvos skausmus (neurologas), greičiausiai diagnozuos migreną, remdamasis jūsų ligos istorija, simptomais ir fizine bei neurologine apžiūra.

Jei jūsų būklė neįprasta, sudėtinga arba staiga tampa sunki, gali būti atliekami testai, siekiant pašalinti kitas skausmo priežastis:

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT). MRT skenavimas naudoja galingą magnetinį lauką ir radijo bangas, kad gautų išsamius smegenų ir kraujagyslių vaizdus. MRT skenavimas padeda gydytojams diagnozuoti navikus, insultus, kraujavimą smegenyse, infekcijas ir kitas smegenų bei nervų sistemos (neurologines) ligas.

Kompiuterinė tomografija (KT). KT nuskaitymas naudoja rentgeno spindulių seriją, kad būtų sukurti išsamūs smegenų skerspjūvio vaizdai. Tai padeda gydytojams diagnozuoti navikus, infekcijas, smegenų pažeidimus, kraujavimą smegenyse ir kitas galimas medicinines problemas, kurios gali sukelti galvos skausmą.

Gydymas

Migrenos gydymas skirtas sustabdyti simptomus ir užkirsti kelią būsimiems priepuoliams.

Daugelis vaistų buvo sukurti migrenai gydyti. Vaistai, naudojami kovai su migrena, skirstomi į dvi dideles kategorijas:

Skausmą malšinantys vaistai. Taip pat žinomas kaip ūminis arba abortinis gydymas, šie vaistai vartojami migrenos priepuolių metu ir yra skirti simptomams sustabdyti.

Prevenciniai vaistai. Tokio tipo vaistai vartojami reguliariai, dažnai kasdien, siekiant sumažinti migrenos sunkumą ar dažnį.

Gydymo pasirinkimas priklauso nuo galvos skausmo dažnumo ir sunkumo, nuo to, ar kartu su galvos skausmais pykina ir vemiate, nuo to, kaip sutrikdo galvos skausmas, ir nuo kitų sveikatos sutrikimų.

Vaistai palengvinimui

Vaistai, naudojami migrenos skausmui malšinti, geriausiai veikia, kai jie vartojami pajutus pirmuosius artėjančios migrenos požymius – kai tik prasideda migrenos požymiai ir simptomai. Jai gydyti gali būti naudojami šie vaistai:

Skausmą malšinantys vaistai. Šie nereceptiniai ar receptiniai skausmą malšinantys vaistai yra aspirinas arba ibuprofenas. Vartojant per ilgai, jie gali sukelti galvos skausmą dėl per didelio vaistų vartojimo, gali atsirasti opų ir kraujavimo virškinimo trakte.

Migreną malšinantys vaistai, kurių sudėtyje yra kofeino, aspirino ir acetaminofeno (Excedrin Migraine), gali būti naudingi, bet dažniausiai tik nuo lengvo migrenos skausmo.

Triptanai. Receptiniai vaistai, tokie kaip sumatriptanas ir rizatriptanas, naudojami migrenai gydyti, nes jie blokuoja skausmo kelius smegenyse. Vartojami tablečių, injekcijų ar nosies purškalų pavidalu, jie gali palengvinti daugelį migrenos simptomų. Jie gali būti nesaugūs tiems, kuriems gresia insultas ar širdies priepuolis.

Dihidroergotaminas. Šis vaistas, tiekiamas kaip nosies purškalas arba injekcija, yra veiksmingiausias, kai jis vartojamas netrukus po to, kai prasideda migrenos simptomai, kurie paprastai trunka ilgiau nei 24 valandas. Šalutinis poveikis gali būti su migrena susijusio vėmimo ir pykinimo pablogėjimas. Žmonės, sergantys vainikinių arterijų liga, aukštu kraujospūdžiu arba inkstų ar kepenų ligomis, turėtų vengti dihidroergotamino.

Lasmiditanas. Ši naujesnė geriamoji tabletė patvirtinta migrenai su aura arba be jos gydyti. Vaistų tyrimų metu lasmiditanas žymiai sumažino galvos skausmą. Lasmiditanas gali turėti raminamąjį poveikį ir sukelti galvos svaigimą, todėl jį vartojantiems žmonėms patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų mažiausiai aštuonias valandas.

Ubrogepantas. Šis geriamasis su kalcitonino genu susijęs peptidų receptorių antagonistas yra patvirtintas suaugusiųjų ūminei migrenai su aura arba be jos gydyti. Tai pirmasis tokio tipo vaistas, patvirtintas migrenos gydymui. Vaistų tyrimų metu ubrogepantas buvo veiksmingesnis už placebą mažinant skausmą ir kitus migrenos simptomus, tokius kaip pykinimas ir jautrumas šviesai bei garsui praėjus dviem valandoms po jo vartojimo. Dažnas šalutinis poveikis yra burnos džiūvimas, pykinimas ir per didelis mieguistumas. Ubrogepant negalima vartoti kartu su stipriais C YP3A4 inhibitoriais.

CGRP antagonistai. Ubrogepant ir rimegepant yra geriamieji CGRP antagonistai, neseniai patvirtinti suaugusiųjų ūminei migrenai su aura arba be jos gydyti. Vaistų tyrimų metu šios klasės vaistai buvo veiksmingesni už placebą mažinant skausmą ir kitus migrenos simptomus, tokius kaip pykinimas ir jautrumas šviesai bei garsui praėjus dviem valandoms po jo vartojimo. Dažnas šalutinis poveikis yra burnos džiūvimas, pykinimas ir per didelis mieguistumas. Ubrogepanto ir rimegepanto negalima vartoti kartu su stipriais CYP3A4 inhibitoriais.

Opioidiniai vaistai. Žmonėms, kurie negali vartoti kitų vaistų nuo migrenos, gali padėti narkotiniai opioidiniai vaistai. Kadangi jie gali sukelti didelę priklausomybę, jie paprastai naudojami tik tuo atveju, jei jokie kiti gydymo būdai nėra veiksmingi.

Vaistai nuo pykinimo. Tai gali padėti, jei migreną su aura lydi pykinimas ir vėmimas. Vaistai nuo pykinimo yra chlorpromazinas, metoklopramidas arba prochlorperazinas . Paprastai jie vartojami kartu su vaistais nuo skausmo.

Kai kurie iš šių vaistų nėra saugūs nėštumo metu. Jei esate nėščia arba bandote pastoti, nenaudokite šių vaistų, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Prevenciniai vaistai

Vaistai gali padėti išvengti dažnos migrenos. Gydytojas gali rekomenduoti profilaktinius vaistus, jei dažnai jaučiate ilgalaikį ar stiprų galvos skausmą, kuris netinkamai reaguoja į gydymą. Prevenciniais vaistais siekiama sumažinti migrenos dažnumą, jos priepuolių stiprumą ir trukmę. Parinktys apima:

Kraujospūdį mažinantys vaistai. Tai yra beta blokatoriai, tokie kaip propranololis ir metoprololio tartratas. Kalcio kanalų blokatoriai, tokie kaip verapamilis, gali padėti išvengti migrenos su aura.

Antidepresantai. Triciklis antidepresantas gali užkirsti kelią migrenai. Dėl šalutinio amitriptilino poveikio, pvz., mieguistumo, gali būti paskirti kiti antidepresantai.

Vaistai nuo traukulių. Valproatas ir topiramatas gali padėti, jei sergate rečiau migrena, tačiau gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, galvos svaigimą, svorio pokyčius, pykinimą ir kt. Šių vaistų nerekomenduojama vartoti nėščiosioms ar norinčioms pastoti.

Botokso injekcijos. OnabotulinumtoxinA injekcijos maždaug kas 12 savaičių padeda išvengti migrenos kai kuriems suaugusiems.

CGRP monokloniniai antikūnai. Erenumab-aooe (Aimovig), fremanezumab-vfrm (Ajovy), galcanezumab-gnlm (Emgality) ir eptinezumab-jjmr (Vyepti) yra naujesni vaistai, patvirtinti Maisto ir vaistų administracijos migrenai gydyti. Jie švirkščiami kas mėnesį arba kas ketvirtį. Dažniausias šalutinis poveikis yra reakcija injekcijos vietoje.

Paklauskite savo gydytojo, ar šie vaistai jums tinka. Kai kurie iš šių vaistų nėra saugūs nėštumo metu. Jei esate nėščia arba bandote pastoti, nenaudokite šių vaistų, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Gyvenimo būdas ir priemonės namuose

Kai prasideda migrenos simptomai, pabandykite eiti į tylų, tamsų kambarį. Užmerkite akis ir pailsėkite arba nusnūskite. Uždėkite ant kaktos šaltą audinį arba ledo paketą, suvyniotą į rankšluostį ar audinį, ir gerkite daug vandens.

Ši praktika taip pat gali numalšinti migrenos skausmą:

Išbandykite atsipalaidavimo būdus. Biofeedback ir kitos atsipalaidavimo treniruotės moko, kaip susidoroti su stresinėmis situacijomis, kurios gali padėti sumažinti migrenų skaičių.

Sukurkite miego ir valgymo rutiną. Nemiegok nei per daug, nei per mažai. Kasdien nustatykite ir laikykitės nuoseklaus miego ir būdravimo grafiko. Stenkitės valgyti kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

Gerti daug skysčių. Gali padėti išlaikyti hidrataciją, ypač su vandeniu.

Laikykite galvos skausmo dienoraštį. Įrašydami simptomus galvos skausmo dienoraštyje, sužinosite daugiau apie tai, kas sukelia migreną ir koks gydymas yra veiksmingiausias. Tai taip pat padės gydytojui diagnozuoti jūsų būklę ir stebėti jūsų pažangą tarp apsilankymų.

Reguliariai mankštinkitės. Reguliarūs aerobiniai pratimai mažina įtampą ir gali padėti išvengti migrenos. Jei gydytojas sutinka, pasirinkite jums patinkančią aerobinę veiklą, pvz., vaikščiojimą, plaukimą ir važiavimą dviračiu. Tačiau apšilkite lėtai, nes staigus, intensyvus pratimas gali sukelti galvos skausmą. Reguliarūs pratimai taip pat gali padėti numesti svorio arba išlaikyti sveiką kūno svorį, o nutukimas yra manoma, kad tai yra migrenos veiksnys.

Alternatyvioji medicina

Netradiciniai gydymo būdai gali padėti nuo lėtinio migrenos skausmo.

Akupunktūra. Klinikiniai tyrimai parodė, kad akupunktūra gali būti naudinga galvos skausmui malšinti. Šio gydymo metu gydytojas įveda daug plonų vienkartinių adatų į kelias jūsų odos vietas tam tikrose vietose.

Biofeedback. Atrodo, kad Biofeedback veiksmingai malšina migrenos skausmą. Šis atsipalaidavimo metodas naudoja specialią įrangą, kad išmokytų stebėti ir kontroliuoti tam tikras fizines reakcijas, susijusias su stresu, pavyzdžiui, raumenų įtampą.

Kognityvinė elgesio terapija. Kognityvinė elgesio terapija gali būti naudinga kai kuriems migrena sergantiems žmonėms. Šio tipo psichoterapija moko, kaip elgesys ir mintys įtakoja skausmo suvokimą.

Joga ir meditacija. Meditacija gali sumažinti stresą, kuris yra žinomas migrenos sukėlėjas. Reguliariai atliekama joga gali sumažinti migrenos dažnį ir trukmę.

Žolelės, vitaminai ir mineralai. Yra įrodymų, kad vaistažolės ir vėgėlės gali užkirsti kelią migrenai arba sumažinti jos sunkumą, nors tyrimų rezultatai yra skirtingi. Didelė riboflavino (vitamino B-2) dozė gali sumažinti galvos skausmų dažnį ir sunkumą. Kofermento Q10 papildai gali sumažinti migrenos dažnį, tačiau reikia atlikti didesnius tyrimus.

Magnio papildai buvo naudojami migrenai gydyti, tačiau rezultatai buvo nevienodi.

Paklauskite savo gydytojo, ar šie gydymo būdai jums tinka. Jei esate nėščia, nenaudokite nė vieno iš šių gydymo būdų, prieš tai nepasitarę su gydytoju.

Pasiruošimas jūsų susitikimui su gydytoju

Tikriausiai pirmiausia kreipsitės į pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kuris gali nukreipti jus pas gydytoją, apmokytą įvertinti ir gydyti galvos skausmą (neurologą). Štai keletas informacijos, kuri padės pasiruošti susitikimui.

Ką tu gali padaryti

Stebėkite savo simptomus. Laikykite galvos skausmo dienoraštį, parašykite kiekvieno regėjimo sutrikimo ar neįprastų pojūčių atvejį, įskaitant jų atsiradimo laiką, trukmę ir kas juos sukėlė. Galvos skausmo dienoraštis gali padėti gydytojui diagnozuoti jūsų būklę.

Užsirašykite pagrindinę asmeninę informaciją, įskaitant didelius stresus ar paskutinius gyvenimo pokyčius.

Sudarykite visų vartojamų vaistų, vitaminų ar papildų sąrašą, įskaitant dozes. Ypač svarbu išvardyti visus vaistus, kuriuos vartojote galvos skausmui gydyti.

Užsirašykite klausimus savo gydytojui.

Jei įmanoma, pasiimkite šeimos narį ar draugą, kuris padės jums prisiminti gautą informaciją.

Kalbant apie migreną, gydytojui reikia užduoti tokius klausimus:

Kas gali sukelti mano migreną?

Ar yra kitų galimų mano migrenos simptomų priežasčių?

Kokių testų man reikia?

Ar mano migrena gali būti laikina ar lėtinė?

Koks yra geriausias veiksmų būdas?

Kokios yra jūsų siūlomo pirminio metodo alternatyvos?

Kokius mano gyvenimo būdo ar mitybos pokyčius siūlote man atlikti?

Turiu šias kitas sveikatos sąlygas. Kaip galėčiau geriausiai juos valdyti kartu?

Ar yra spausdintos informacijos, kurias galite man duoti? Kokias svetaines rekomenduojate?

Nedvejodami užduokite kitus klausimus.

Ko tikėtis iš savo gydytojo

Jūsų gydytojas greičiausiai užduos jums keletą klausimų, įskaitant:

Kaip dažnai jums skauda galvą?

Kokie yra jūsų simptomai?

Kas, jei kas nors, pagerina jūsų simptomus?

Kas, jei kas nors, pablogina jūsų simptomus?

Ar kas nors jūsų šeimoje serga migrena?

Nauji straipsniai

 • Amžina kova su viršsvoriu. Kaip ją nugalėti?

  Ne tik lietuvaičiai, tačiau ir likusio pasaulio gyventojai labai dažnai visą gyvenimą stengiasi numesti tuos kelis kilogramus, kurie trukdo gyventi laimingai. Kodėl? Priežasčių yra labai daug, tačiau faktas, kad tai nuo gyvenimo džiaugsmo skiria vos keli kilogramai – kovoti su tuo tikrai reikia. Yra labai daug metodų, kurie gali padėti sumažinti kūno apimtis. Žinoma, jie kinta...
 • Įveikėte COVID-19, bet sveikata vis šlubuoja? Nenumokite ranka!

  COVID-19 liga pasirodė esanti labai klastinga. Ji gali paskatinti lėtinės ligas ar jų paaštrėjimą – pokovidinį sindromą. Šią riziką galima sumažinti, bet pirmiausia reikia atlikti specialią kraujo ištyrimo programą, kurią pasiūlė „Medicina practica“ laboratorija. Skundžiasi ir lengvai persirgusieji Net beveik pusė žmonių, persirgusių ūmia COVID-19 infekcija, įvairius...
 • COVID-19 infekcija keletą kartų padidina miokardo infarkto ir insulto riziką

  Didžiausias pavojus pirmą savaitę COVID-19 yra sudėtinga liga, paveikianti daugelį organų. Jau ankstesni tyrimai rodė, kad ši infekcija turi įtakos galimoms ūmioms širdies ir kraujagyslių ligoms. O Švedijos Umeo universiteto mokslininkai nustatė, kad susirgus COVID-19 pirmąją savaitę infarkto rizika išauga nuo trijų iki aštuonių, o insulto – nuo trijų iki šešių kartų. Paaiškėjo, kad...
 • Sergantieji šienlige turi pasiruošti – žiedadulkių sezonas tampa „piktesnis“

  Dėl besikeičiančio klimato ir CO2 didėjimo šienligės sezonas ilgėja, o žiedadulkės agresyvėja. Tai reiškia, kad daugybė alergija sergančių žmonių į peršalimą panašūs simptomai vargins dar labiau. Išsitirkite kraują – paskubėkite sužinoti, kokių alergenų turite saugotis! Žiedadulkių stipriai padaugės Atrodo, kad pavasarį vis anksčiau užgula nosį, vargina kosulys ir ašaroja...
 • Moteriškoji androgeninės alopecijos pusė – iššūkiai ir lūkesčiai

  Moteriškojo tipo plaukų slinkimas (MTPS), dar kitaip vadinamas moterų androgenine alopecija (AGA), – tai išskirtinė difuzinio tipo plaukų slinkimo forma. Plaukų slinkimas – tai ne tik kosmetinė problema. Atlikti tyrimai parodo, kad tai sukelia žymių psichologinių problemų: plaukų slinkimas gali būti susijęs su žema saviverte, depresija, uždarumu ir nepasitikėjimu savimi....
 • Plaukų slinkimas – galimai emocinio streso ir nerimo pasekmė. Kaip suvaldyti?

  Gyvename įtemptais laikais Apsilankymas pas dermatologą dėl hormoninių spuogų ar padidėjusios odos pigmentacijos, plaukų slinkimo yra problema, apie kurią kalbama dar santūriai ir dėl jos neretai delsiama kreiptis pagalbos. Daugeliui dar atrodo gėdinga ir sunku pripažinti, o ypač moterims, kad jų plaukai daugiau nei vidutiniškai išretėjo. Stresas yra tik vienas iš daugelio kaltininkų,...
 • CBD nuo nerimo

  Ar CBD produkcija gali padėti nuo nerimo?  CBD yra žinomas dėl daugybės sveikatai naudingų aspektų. Šiame straipsnyje kalbėsime apie tyrimus, kurie buvo atlikti siekiant geriau suprasti anksiolitines (nerimą mažinančias) CBD savybes. Ar CBD nuo nerimo yra veiksminga priemonė? CBD potencialas sumažinti nerimą taip pat yra susijęs su jo gebėjimu padėti įveikti miego problemas,...
 • CBD ir onkologija

  Vis dažniau girdime, jog onkologinėmis ligomis sergantieji atkreipia dėmesį į kanapių produktus, o konkrečiai į CBD, kuris dar žinomas kanabidiolio pavadinimu. O ką apie CBD produkcijos ir vėžio eigos ir vystymosi santykį mums rodo tyrimai? Remiantis tyrimu, kuris buvo atliktas 2016m ir paskelbtas žurnale „Progress in Neuro-Psychopharmacology & Biological Psychiatry“,...
 • Vargina nemiga? Yra sprendimas!

  Hypnos- miego dievas senovės graikų mitologijoje, gyvenantis oloje, šalia kurios teka užmaršties upė. Čia šviesa neprasiskverbia ir garsai nepasiekiami, o aplink augančios žolelės turi hipnotizuojantį poveikį. Kiekvieną vakarą dievas Hypnos kyla į dangų savo motinos Nyuktos (nakties) vežimu ir dovanoja miegą visiems žemės mirtingiesiems. Šiandieniniame pasaulyje butų galima pajuokauti, jog...
 • Osteopatas D. Petkus: fizinį skausmą dažnai lemia ir psichologinės traumos

  Ukrainoje mokslus baigęs osteopatas D. Petkus padės nuo karo bėgantiems žmonėms: negaliu nusisukti nuo to, kas vyksta Gana įprasta pajutus fizinį skausmą jį numalšinti vaistais. Tačiau ką daryti, jei medikamentinis gydymas nepadeda, o skausmas vis nesitraukia? Išeitimi dažnai tampa alternatyvioji medicina. Ieškodamas pagalbos, žmogus atsiduria prie osteopato kabineto durų. Tad kas...
 • Gestacinis diabetas - kaip jį kontroliuoti?

  Kai jums diagnozuojamas gestacinis diabetas, galite jaustis išsigandusi dėl savo vaiko arba pasimetusi, nežinodama, nuo ko pradėti. Tačiau visada žinokite, kad nėščiųjų diabetą galima kontroliuoti, o jūsų vaiko rezultatai gerokai pagerės, jei kruopščiai laikysitės mitybos, cukraus kiekio kraujyje stebėjimo ir fizinio aktyvumo režimo. Nors vaistų gali prireikti priklausomai nuo individualių...
 • Saikingas kosmetikos priemonių vartojimas - sveika oda?

  Šiuo metu klientai susiduria su itin plačia veido priežiūros produktų pasiūla. Kosmetikos priemonių reklama skatina naudoti vis daugiau skirtingų produktų, tam kad pasiektume “tobulos odos” efektą. Dailios ir akį traukiančios pakuotės, malonūs aromatai, dažnai nulemia kliento apsisprendimą įsigyti priemones, kurios suteikia komfortą, jaunystės ir išorinio grožio puoselėjimo jausmą....
 • Dantų balinimas gali būti žalingas

  Mūsų dantys su laiku praranda savo baltą spalvą, pagelsta. Netinkama dantų priežiūra, dažnas kavos, arbatos, raudono vyno vartojimas, rūkymas daro neigiamą poveikį mūsų dantų baltumui. Paklausus, kas norėtų baltesnių dantų, daugelis atsakytų teigiamai. Bet ar visada verta balinti dantis ir į ką svarbu atkreipti dėmesį galvojant apie dantų balinimo procedūrą? Kalbamės su Aukštaitijos...
 • Specialistė perspėjo, kodėl nereikėtų atidėti dantų tiesinimo procedūros

  Kerinti šypsena pasiekiama ranka: dantys tiesinami paprasčiau ir greičiau nei manėte Skaičiuojama, kad net apie 85 procentai žmonių pasaulyje turi netaisyklingą sąkandį. Nors įprastai tokiu atveju į odontologus kreipiamasi dėl estetinių priežasčių, gydytoja odontologė pabrėžia, kad specialistus dažniau neramina medicininės netaisyklingo sąkandžio pasekmės sveikatai. Kokios jos gali būti ir...
 • Dažniausiai užduodami klausimai apie skrandžio mažinimo operaciją

  Turbūt teko girdėti apie skrandžio mažinimo operacijas, kurios labai dažnai vadinamos pačia geriausia svorio metimo galimybe. Tiesa, tinkama tikrai ne kiekvienam ir tuo pačiu ne visada norai dera su galimybėmis. Apie tai – kaip skrandžio mažinimas veikia žmogaus kūną ir tuo pačiu kaip gyventi po operacijos – kalbamės su chirurgu Nerijumi Kaseliu, kuris atsako į dažniausiai žmonėms...
 • Inovatyvi odos atjauninimo technologija siekiantiems greito ir akivaizdaus rezultato

  Dauguma trokštame atrodyti gražiai, bet dėl įtempto gyvenimo tempo, nebenorime atlikti procedūrų, dėl kurių turėtume keisti planus, atitrūktume nuo kasdienės veiklos. Pasak estetikos specialistų, šiuo metu sparčiai populiarėja nechirurginės grožio procedūros, po kurių nėra varginančio poprocedūrinio laikotarpio ir iš karto galima grįžti į darbą ar kitą įprastą veiklą. Inovatyvi frakcinė...
 • Puikios žinios kavos mėgėjams: kasdienis kavos puodelis gali būti naudingas Jūsų širdžiai

  Mėgavimasis kava, ypač jei išgeriate nuo dviejų iki trijų puodelių per dieną, yra susijęs ne tik su mažesne širdies ligų ar širdies ritmo sutrikimo rizika, bet ir su ilgesniu gyvenimu, teigiama tyrimuose, kurie buvo pristatyti American College of Cardiology 71-ojoje metinėje mokslinėje sesijoje 2022 kovo 24 d. Šios tendencijos pasitvirtino tiek žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių...
 • Išskirtinis kosmetikos prekės ženklas - Manilla

  MANILLA – novatoriškas natūralios kosmetikos prekės ženklas. Produkto formulės yra praturtintos kruopščiai atrinktomis veikliosiomis medžiagomis, kad būtų užtikrintas maksimalus efektyvumas. Ekspertų vertinimu, kosmetika MANILLA buvo įvertinta aukso medaliu. Įmonė specializuojasi tiek vyrų tiek moterų kosmetikos produktuose. Tiems, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą, puoselėja...
 • Medicinos mitai: 15 klaidingų nuomonių apie krūties vėžį

  Spalis yra nacionalinis kovos su krūties vėžiu mėnuo. Turint tai omenyje, sutelksime dėmesį į kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius nesusipratimus, susijusius su krūties vėžiu. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2020 metais nuo krūties vėžio mirė 685 000 žmonių, o 2,3 mln. Išgirdo diagnozę. Jie taip pat pranešė: „2020 m. pabaigoje gyveno 7,8 mln. moterų, kurioms...
 • Viskas apie pirmosios pagalbos vaistinėlę: kaip ją susikomplektuoti?

  Gerai sukomplektuota ir iš anksto apgalvota pirmosios pagalbos vaistinėlė yra patogus ir reikalingas dalykas nenumatytose gyvenimo situacijose, kai reikia suteikti sau arba aplinkiniams pirmąją pagalbą. Rekomenduojame pirmosios pagalbos vaistinėlės komponentus pirkti pigiau internetu eurovaistinė.lt svetainėje. Kaip pasiruošti ekstremalioms situacijoms? Turėkite sukomplektuotą...
 • Kodėl verta atlikti maisto netoleravimo tyrimus?

  Maisto netoleravimo testas atlieka pagrindinį vaidmenį, ieškant alergijų ir jas gydant. Maisto alergijos gydymas gali būti paskirtas tik tiksliai diagnozavus, siekiant nustatyti konkrečius susirūpinimą keliančius alergenus. Tačiau yra didelė dalis alergiškų žmonių, kurie niekada nebandė atlikti tokio tyrimo. Štai keletas pagrindinių maisto alergijos tyrimų pranašumų. Kokie yra maisto...
 • Kai vien tik „Maxima“ akcijos sutaupyti nepadeda: dvi sritys, kur lietuviai išleidžia daugiausia pinigų

  Po truputį brangstant maisto produktams ir apskritai daugeliui būtinųjų prekių, vis dažniau susimąstome, kaip galėtume sutaupyti? Turbūt pirmiausia kyla mintis – kažko atsisakyti. Jei jūs, kaip ir mes, nenorite atsisakyti kavos puodelio pakeliui į darbą ar kitos malonios smulkmenos, metas paieškoti kitų taupymo būdų. Pradėti reikėtų nuo dviejų daugiausiai pinigų reikalaujančių sričių:...
 • Kaip išsirinkti neperšlampamą paklodę su guma?

  Ar kada nors miegojote be paklodės? Jeigu taip ir nutiko, ko gero, lig šiol prisimenate, kad jautėtės nesmagiai. Tad neabejojame, kad turite pakankamai paklodžių ir jų kokybė neabejotinai puiki. Tačiau šiandien jūsų namuose – ligonis. Norime jums pagelbėti informuodami, kad galite įsigyti neperšlampamą paklodę su guma. Tokia paklodė tinka ne tik ligoniams, kurie nelaiko šlapimo ir dėvi...
 • Nuo nemigos ir naktinių košmarų išvaduos žvaigždinio mazgo blokada

  Miegas – tai periodiška fiziologinė organizmo ramybės būsena, kurios metu iš dalies atsiribojama nuo visų kūno pojūčių, išorinio informacijos srauto. Pagrindinė miego funkcija – atkurti organizmo jėgas. Per dieną smegenys prikaupia daugybę informacijos, kuri patalpinama trumpojoje atmintyje. Miego metu vyksta duomenų išfiltravimas – tai, kas naudinga, perkeliama į ilgalaikę...
 • Medicinos mitai: viskas apie odą

  Visais laikais didžiausias dėmesys buvo ir bus skiriamas odai. Mūsų oda atlieka daugybę vaidmenų. Pavyzdžiui, jis padeda išlaikyti mūsų vidaus organus viduje ir blokuoja patogenų kelią. Tai taip pat padeda mums sušilti, kai šalta, ir atvėsti, kai karšta. Svarbu tai, kad oda yra jutimo neuronų, kurie leidžia pajusti mus supantį pasaulį, namai. Nepaisant daugybės fiziologinių funkcijų,...
 • Sportininko ir kineziterapeuto tandemas gerinant rezultatus

  Praėjusių metų Lietuvos sportininkų pasiekimai ir pačios praleisti aštuoneri metai aktyviai sportuojant Vilngeiaus krepšinio sporto mokykloje paskatino prisidėti prie jaunų sportininkų ugdymo ir kineziterapeuto įtakos sporto rezultatams viešinimo. Praėjusio šimtmečio devintajame dešimtmetyje pasaulinio sporto mokslininkai atliko begalę kūno sandaros tyrimų (antropometrinių kūno sandaros...
 • Storosios žarnos polipai – kas tai?

  Storosios žarnos polipai – kas tai? Storosios žarnos polipas yra maža ląstelių sankaupa, susidaranti ant gaubtinės žarnos gleivinės. Dauguma gaubtinės žarnos polipų yra nekenksmingi. Tačiau laikui bėgant kai kurie gaubtinės žarnos polipai gali išsivystyti į gaubtinės žarnos vėžį, kuris vėlesnėse stadijose gali būti mirtinas. Pas kiekvieną iš mūsų gali atsirasti storosios žarnos...
 • Kaip išmatuoti SpO2?

  Kraujyje visada turi būti tam tikras deguonies kiekis, kitaip organizmas negalės tinkamai funkcionuoti. SpO2, arba prisotinimas deguonimi, yra deguonį pernešančio hemoglobino kiekio kraujyje ir deguonies nepernešančio hemoglobino kiekio matas. SpO2 galima suskirstyti į šias sudedamąsias dalis: S = prisotinimas P = pulsas SP = serumo slėgis O2 = deguonis Iš esmės ši santrumpa...
 • Natūralios ir ekologiškos kosmetikos ABC

  Šiandien ekologiškumo ir tvarumo idėjos sparčiai plinta pasaulyje. Ne išimtis ir grožio bei kosmetikos industrija. Pagal dabartinę sampratą ekologiškos kosmetikos ingredientai turi būti natūralūs, taip pat didelis dėmesys skiriamas tvariam gamybos būdui bei tinkamai produkto pakuotei. Detaliai apžvelkime minėtus aspektus – tai padės moterims atskirti iš tiesų ekologišką kosmetiką ir...
 • Kokia šlapimo spalva yra normali?

  Normalus šlapimas turi būti šviesiai geltonos spalvos. Jis turi būti skaidrus, nedrumstas ir be dalelių. Šlapimas kartais gali pasidaryti ryškiai geltonos spalvos. Šlapimas gali būti įvairių spalvų, ir kiekvienas turi skirtingą reikšmę sveikatos būklei. Dažnai dehidratacija sukelia ryškiai geltoną šlapimą. Šiame straipsnyje pateiksite galimas šlapimo spalvas ir šlapimo spalvos pokyčių...
 • Kaip išsirinkti funkcinę slaugos lovą?

  Funkcinė slaugos lova labai praverčia slaugant ligonį namie. Slaugos lova suteikia daugiau komforto ligoniui. Tačiau renkantis slaugos lovą, susiduriame su daugybe klausimų, kaip išsirinkti geriausią lovą. Pagrindiniai klausimai yra šie: Kokia funkcinė slaugos lova geriau - elektrinė ar mechaninė? Mechaninės slaugos lovos kaina mažesnė nei elektrinių. Šias lovas dažniausiai renkasi...
 • Faktai, kuriuos privalu žinoti apie astmą

  Astma yra lėtinė uždegiminė plaučių liga, kuriai yra būdingas kvėpavimo pasunkėjimas. Astma sergantiems žmonėms būna ūmių epizodų, kai kvėpavimo takai į sudirgimą reaguoja susiaurėjimu arba visišku užsikimšimu ir dėl to kvėpuoti tampa sunku. Dėl sunkios astmos gali būti sunku kalbėti ar būti aktyviam. Astmos simptomai gali būti šie: Kosulys švokštimas dusulys krūtinės...
 • Pratimai padedantys sumažinti aukštą kraujo spaudimą

  Mankšta apskritai gali padėti reguliuoti kraujospūdį. Jei turite aukštą kraujospūdį, mankšta gali padėti jį sumažinti. Kaip? Nors vaistai gali padėti kontroliuoti kraujospūdį, reguliari mankšta padeda reguliuoti svorį, palaiko sveiką širdį ir mažina stresą. Be to, įtraukdami fizinius pratimus į savo gyvenimo būdą kartu su sveika mityba, galite sumažinti kraujospūdį ir išvengti rimtesnių...
 • 5 priežastys pradėti vartoti kanapių aliejų

  Maistas, vanduo bei oras – tai bene patys svarbiausi komponentai, kurių mums reikia, kad išgyventume. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad, jei norime jaustis puikiai, tai vien tik vandens, deguonies bei įprastų maisto produktų gali ir nepakakti. Vertėtų dėmesį nukreipti ir į specializuotus gaminius, pavyzdžiui, tokius, kaip kanapių aliejus. Toks gaminys yra ypač vertingas jūsų...
 • Skrandžio mažinimo operacija gali visiškai pakeisti nutukusio žmogaus gyvenimą

  Pasak statistikos, Lietuvos gyventojai yra vieni labiausiai nutukusių žmonių Europoje – mūsų šalyje didelį viršsvorį turi kas ketvirtas žmogus (26,3 proc.). Remiantis paskutiniais duomenimis, pagal nutukusių žmonių skaičių Lietuva patenka į pirmą Europos šalių penketuką. Ypatingą nerimą kelia tai, kad turinčių didelį viršsvorį žmonių skaičius kasmet didėja, o su šia problema susiduriama...
 • Pamačiusi dvynės sesers pokyčius, Irena įsigeidė to paties: dabar norisi dažniau šypsotis

  Teisininke dirbanti Danutė šįmet sutiks antras Šv. Velykas plačiai šypsodamasi. Pernai prieš didžiąsias šventes moteriai buvo atliktas sudėtingas ir ilgai trukęs gydymas – atkurti visi dantys. „Buvau pamiršusi jausmą, ką reiškia pasitikėti savimi ir plačiai šypsotis. Jaučiu, kaip sugrįžo gyvenimo kokybė“, – pranešime žiniasklaidai sako Danutė. Daugiau nei 10 metų...
 • Ar CBD aliejus tikrai veikia?

  Tarp visų aplink CBD sklandančių gandų, labai dažnai užduodamas klausimas: ar CBD aliejus tikrai veikia?! Atsakymas yra ir taip, ir ne, priklausomai nuo produkto, kurį vartojate, jo kokybės, taip pat nuo to, ar vartojate tinkamą kiekį, bet apie tai mes kalbėsime vėliau! CBD tapo priemone tiems, kurie ieško natūralių alternatyvų įvairioms sveikatos problemoms spręsti. Tai yra vienas iš...
 • Kaip išlaikyti odos jaunystę?

  Jei paklaustume bet kurios dailiosios lyties atstovės, koks yra vienas svarbiausių norų, susijusių su išvaizda, netruktume išgirsti, jog viena svarbiausių svajonių yra išlaikyti skaisčią, stangrią ir jaunatvišką odą. Gera žinia ta, kad priėmus tinkamus sprendimus, šį tikslą pasiekti tikrai nesunku, tereikia į savo kasdienę mitybą įtraukti tam tikrus komponentus. Taigi, kuo savo kasdienį...
 • Ar tinkamai prižiūrite veido odą šaltuoju metų laikotarpiu?

  Žiemiškas oras pasižymi atšiaurumu: lietus, sniegas, stiprus vėjas ir padidėjusi drėgmė gali kenkti odos išvaizdai ir savijautai, todėl atsižvelgus į pakitusias oro sąlygas vertėtų pakeisti savo odos priežiūros rutiną. O kokie pokyčiai reikalingi, kad nukritus temperatūrai oda neišsausėtų ir netaptų pažeista? Dažniausi odos pažeidimai šaltuoju metu Atšalus orams yra itin sunku išvengti...
 • CBD papildai miego kokybei

  Nemiga yra sutrikimas, dėl kurio sunku užmigti vakare, nubudus naktį ar pabudimas ryte anksčiau. Tyrimai atskleidė, kad maždaug vienas iš trijų žmonių bent kartą gyvenime yra patyrę ūminę nemigą. Lėtinė nemiga yra sunkesnis sutrikimas, kuris gali stipriai paveikti mūsų gyvenimą, susilpninti gebėjimą atlaikyti stresines situacijas, silpniną imuninę sistemą. Lėtinė nemiga diagnozuojama, kai...
 • Kodėl verta rinktis plaukelių šalinimą Aleksandrito lazeriu?

  Sparti lazerių technologijų pažanga pastaraisiais dešimtmečiais, leido pritaikyti šią technologiją ir grožio srityje, o sėkmingas plaukelių šalinimas lazeriu jau spėjo išpopuliarėti visame pasaulyje. Šiuo metu rinkoje itin gausu skirtingų prietaisų, tačiau vieni lyderiaujančių lazerių, kurių klinikinis efektyvumas įrodytas FDA (JAV Maisto ir vaistų Administracijos) yra Cyneron Candela...
 • Ką išgyvena poros, negalinčios susilaukti vaikų ar praradusios kūdikį

  Manoma, kad nevaisingumas Lietuvoje šiuo metu paliečia apie 15 proc. porų. Tačiau vis dar vengiama atvirai apie tai kalbėtis, o poros, nusprendusios mėginti susilaukti vaikų pagalbinio apvaisinimo pagalba, dažnai neįsivaizduoja, kokie išgyvenimai jų laukia. Nors vaisingumo sutrikimų įtaka psichikos sveikatai dar nėra pakankamai ištirta, vis dažniau kalbama apie nevaisingumo krizę, pasižyminčią...
 • Daugelis laiku nustatytų klausos sutrikimų gali būti sėkmingai gydomi

  Klausa – vienas pagrindinių žmogaus pojūčių ir labai svarbi socialinės integracijos dalis. Klausos praradimas sutrikdo bendravimą, pasaulio pažinimą, trukdo gebėjimui dirbti ir mėgautis gyvenimu. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, pusės visų kurtumo ir klausos sutrikimų atvejų būtų galima išvengti, juos nustačius laiku. Tačiau, specialistai pastebi, kad pacientai dėl...
 • Su seksualinės funkcijos sutrikimais susiduria vis jaunesni vyrai

  Greitėjant gyvenimo tempui, daugelis vyrų visiškai pasineria į kasdienius darbus ir aukštų lūkesčių bei standartų nulemtus rūpesčius. Siekdami karjeros ir materialinės gerovės, jie dažnai pamiršta asmeninį gyvenimą ir santykius su artimiausiais žmonėmis. Medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytojas urologas Tomas Gudauskas teigia, kad nors pacientai į jį kreipiasi dėl...
 • Naujausios ultragarso technologijos profilaktikai ir sunkių ligų diagnostikai

  Kokia pirma mintis apsilanko galvoje, išgirdus žodį ultragarsas? Dažnas pasakys, kad jo pagalba nėštumo metu galima pamatyti motinos įsčiose esantį kūdikį ir net nustatyti jo lytį. Tačiau, kad ir kaip plačiai paplitęs vaisiaus ultragarsinis tyrimas, šios technologijos galimybės gerokai didesnės. Plačiau apie ultragarsinį tyrimą pasakoja medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje...
 • Ligoniui patogiau, slaugančiam lengviau

  Kai sunki liga paguldo į patalą artimą žmogų, norisi apsupti jį kiek įmanoma didesniu dėmesiu, rūpesčiu, palengvinti jo sunkią dalią. Tačiau ne visada esame pajėgūs tai padaryti. Stengiamės būti atsidavę, bet negalime atsiriboti nuo kasdienių rūpesčių, o dažnai ir darbinių reikalų, nors dirbame iš namų. Ką gi daryti, kad ir ligonis būtų gerai prižiūrėtas ir kiti darbai atlikti? Išeitis yra!...
 • Sveika moteris – šviesi ateitis! Kovas - endometriozės mėnuo

  Kovo mėnesį visame pasaulyje vyksta visuomenės informuotumas endometriozės tema: rengiamos konferencijos, mokslininkai supažindina su naujais tyrimų rezultatais, įvairius renginius organizuoja gydytojai, kuriuose neretai akcentuojami, deja, nedžiuginantys sergamumo šia liga statistikos duomenys. Endometriozė gali iššaukti aibę savijautą sekinančių ar net skausmingų simptomų, tokių kaip...
 • Tikslūs tyrimai prieš dantų protezavimą būtini – sutaupys tiek Jūsų laiko, tiek finansų

  Kad ir kaip nekantraujate vėl džiaugtis savo gražia šypsena, tyrimai prieš dantų protezavimą yra būtini. Kartais tikrai smagu išsiruošti į kelią nepasiėmus nei navigacijos, nei žemėlapio. Tokioje kelionėje gali laukti įvairūs netikėti įvykiai, susitikimai bei patirtys. Deja, tai visai negalioja kalbant apie dantų protezavimo operacijas. Nė vienas gydytojas šito nesiims, nieko nežinodamas...
 • Dantų protezavimas – ne tik dėl grožio: specialistė įvardijo dažniausiai daromą klaidą ir sugriovė mitus

  Dantų protezai ir protezavimas dažniausiai yra siejamas su vyresnio amžiaus žmonėmis, tad jaunam žmogui šios sąvokos gali kelti nepagrįstas baimes arba pasirodyti visai neaktualios dabartiniame gyvenimo etape. O visai be reikalo. Gydytoja odontologė Viktorija Golcova pastebi, kad dažniausia priežastis, dėl kurios laiku nesikreipiama į specialistus, yra paprasčiausias nežinojimas, o situaciją...
 • MEGA’GEN dantų implantai

  Pasaulyje gaminama šimtai implantų sistemų, todėl išsirinkti geriausią nėra taip paprasta. Gydytojas vertina ne tik gamintojo patikimumą, bet ir patį produktą: kokybę bei galimybes. Implantų sistema gali būti žinoma ir gera, tačiau nepritaikyta šiuolaikiniams gydymo metodams. Pasaulyje yra 91 šalis, kurioje gydytojai naudoja dantų implantus „MegaGen“. 99% pacientų, kuriems buvo...