Paieškų šiandien: 1009

Pagal temą

GinekologijaAkušeriai, ginekologaiVaisingumo centraiGrožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaKosmetologijaKosmetikaSPA centraiKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosPrekės būsimoms mamoms, kūdikiams, vaikamsLigoninės, klinikosLigoninės, klinikosMedicininiai tyrimaiMedicininiai tyrimai, laboratorijosMedicinos įranga, medžiagosKlausos aparataiMedicininė apranga, avalynėMedicinos įranga, instrumentai, priemonėsNeįgaliųjų įranga, reabilitacinė ir slaugos įranga, ortopedinės priemonėsOdontologijos įranga, medžiagosOdontologijaDantų protezų gamybaDantų implantavimas, implantaiOdontologaiOrtodontaiVaikų odontologaiOptika, akių gydytojaiOftalmologai, akių gydytojaiOrtopedija, ortopedinės priemonėsNeįgaliųjų įranga, reabilitacinė ir slaugos įranga, ortopedinės priemonėsOrtopedai, traumatologaiPirminės sveikatos priežiūros centraiPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiPrivačios gydymo įstaigosAkušeriai, ginekologaiAlergologai, imunologaiAngiochirurgaiAusų, nosies, gerklės gydytojaiChirurgaiDantų protezų gamybaDantų implantavimas, implantaiDermatovenerologaiDermatologaiDiagnostika, echoskopija, rentgenasDietologaiEndokrinologaiEstetinė medicinaGastroenterologaiGenetikaInfektologaiKardiologaiKosmetinė dermatologijaLazerinė chirurgijaLogopedaiMamologaiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimai, laboratorijosNatūralioji medicinaNeurologaiOdontologaiOftalmologai, akių gydytojaiOnkologaiOrtopedai, traumatologaiPlastinė, rekonstrukcinė chirurgijaPrivatūs gydymo centraiProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiProktologaiPsichologai, psichiatrai, psichoterapeutaiPulmonologaiSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiToksikologai, narkologaiUrologai, andrologai, nefrologaiVaisingumo centraiVaikų odontologaiVaikų ligų gydytojai, pediatraiVidaus ligų gydytojai, terapeutaiPsichologija, psichiatrijaPsichologai, psichiatrai, psichoterapeutaiSanatorijos, reabilitacijos centraiSanatorijos, reabilitacijos centraiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiMedikamentai, medicinos medžiagosVaistažolėsVaistinėsViešosios gydymo įstaigosGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasos, tarnybosLigoninės, klinikosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiSanatorijos, reabilitacijos centraiSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraVisuomenės sveikatos biurai

Ligos, kurias gali sukelti arba paaštrinti negydomų dantų infekcija

2017 m. gruodžio 15 d.

Medicininiais tyrimais nustatyta, kad neprižiūrimi dantys, juo labiau, - negydomų dantų infekcijos židiniai, - didina ir kitų ligų atsiradimo riziką. Viena dažniausių dantų ligų, o tuo pačiu, - ir viso organizmo infekcijos židinio priežasčių, - negydomas dantų ėduonis, arba kariesas.

Progresuojantis kariesas suardo kietuosius danties sluoksnius, atverdamas infekcijai vartus į minkštuosius danties audinius ir galimybę dantų kanalais patekti iki žandikaulio kaulo. Tokiu būdu laiku negydomas kariesas tampa visam organizmui pavojingu mikrobų židiniu.

Dantų bei dantenų ligos daugeliu atvejų reiškia patogeninių mikroorganizmų sankaupų židinius, iš kurių šie ligų sukėlėjai gali kraujotakos sistema sėkmingai patekti į bet kurį konkretaus žmogaus silpnesnį organą ir ten sėkmingai įsikurti, paaštrindami to organo ar organų sistemos būklę ir pablogindami sveikatą.

Dažni sveikatos sutrikimai, siejami su negydomais dantimis

Infekcinis endokarditas, arba širdies vidinio dangalo uždegimas. Šią rimtą širdies ligą dažniausiai sukelia patogeniniai mikroorganizmai, kraujagyslėmis „atplukdyti“ iki širdies iš kitose kūno vietose esančių infekcijos židinių, jų t. – ir iš negydomų dantų.

Kraujotakos sutrikimai ir jų sąlygotos ligos. Paminėtina išeminė širdies liga ar netgi insultas. Kaip žinoma, širdies ir kraujagyslių ligos – viena didžiausių mirtingumo priežasčių Lietuvoje. Tyrimai rodo, kad pavojingos sveikatai širdies ligos gali kilti dėl burnos bakterijų sukeliamų uždegimų komplikacijų. Šio rizikos faktoriaus prevencija labai paprasta – tinkama burnos higiena.

Šlapimo pūslės gleivinės ir inkstų uždegimo viena priežasčių – infekcija, patekusi iš negydomo ir progresuojančio dantų karieso bei jo sukeltų padarinių, - minkštųjų danties audinių uždegimo, arba pulpito. Uždelsus gydymą dar ilgiau, - infekcija danties šaknies kanalais gali patekti iki žandikaulio kaulo ir ten sėkmingai įsikurti; bus kitas židinys, iš kurio kraujotakos sistemos pagalba mikrobai plis į silpnesnes organizmo vietas.

Gimdymo komplikacijos. Nustatyta, kad periodontitas gali būti viena priešlaikinio gimdymo priežasčių. Tad nėščiosioms tikslinga laiku pasidomėti nesugydytų dantų įtaka dėl savo pačios ir kūdikio sveikatos. Nėštumo metu dantys tikrinami ne be pagrindo ir ne dėl paties fakto, bet dėl galimos dantų infekcijos rizikos nėštumo bei gimdymo metu.

Cukraligė, arba diabetas. Sąsaja tarp diabeto ir dantenų ligų pastebėta seniai. Sergančiųjų cukralige žmonių tarpe dažniau pasitaiko ir dantenų ligų, ir sunkesnių jų formų. Tikėtina, tai yra viena kitą palaikančios ir skatinančios sveikatos problemos. Cukraligė silpnina organizmo atsparumą ligoms, jų tarpe – ne išimtis ir dantų problemos. Šios, savu ruožtu, trukdo organizmui reguliuoti gliukozės koncentraciją kraujyje. Tyrimai rodo, kad tinkama dantų priežiūra palankiai įtakoja ir diabetą.

Kitos ligos, kurias gali paaštrinti prasta burnos higiena ir negydomi dantys. Su dantų ligų pasekmėmis siejamas sjogreno sindromas, - gaminami antikūniai prieš savo organizmą, ir pažeidžiamos išorinės sekrecijos liaukos, pvz., ašarų ir seilių, pasireiškiančios sutrikdytos jų veiklos būdingais simptomais; sąnarių liga artritas; valgymo sutrikimai ir kt. Dalį šių ligų gali sukelti neprižiūrimų bei negydomų dantų patogeniniai mikroorganizmai, kitos gali skatinti dantų ligas pačios. Tad paprasčiau į šį „užburtą ratą“ nepatekti, nei iš jo ištrūkti.

Patyręs ilgametis odontologijos klinikos „Angitia“ daktaras odontologas Mindaugas Gaučys konstatuoja, kad dantų ligų, galinčių sukelti kitas sveikatos problemas, prevencija paprasta: užtenka kartą per pusę metų apsilankyti odontologo – burnos higienisto kabinete. Patyrę specialistai greitai ir nebrangiai šalina pavojingus dantų akmenis, arba kietąsias apnašas, dantų paviršiuje ir po dantenomis bei atlieka kitas priežiūros ir profilaktikos procedūras.

Kol rūpinamasi tinkama burnos higiena, teisingai prižiūrimi ir valomi dantys, tarpdančiai ir liežuvis, - rimtesnio pavojaus kitiems organams dėl sveikų dantų ir dantenų nėra. Ypač – jei stiprus imunitetas, organizmas sveikas, užgrūdintas ir apskritai atsparus ligoms.

Savanorių pr. 273, Kaunas

Tel. +370 37 32 32 65

Mob. tel. +370 699 057 58

El. paštas info@angitia.lt

www.angitia.lt 

www.dantu-implantai.info

www.dantu-implantavimas.info

www.dantu-protezavimas.info

Facebook  angitiaklinika


 

 

Nauji straipsniai