Nemalonios ar net skausmingos, ilgos ir sudėtingos procedūros, kurias lydi apsunkintas gijimas ir diskomfortas. Dažnas iš mūsų būtent taip įsivaizduoja daugumą odontologinių paslaugų, o ypač tas, kurios apima minkštųjų audinių modifikavimą, periodontinių ligų gydymą ar implantaciją.Tačiau ar šiuolaikinėje odontologijoje vis dar tenka su tuo susidurti? Skubame nuraminti – nebūtinai.
Apie lazerio panaudojimo galimybes Lietuvoje imama kalbėti vis plačiau, ne veltui tarptautinėse parodose galime lygiuotis su pasaulio lyderiais JAV, Kinija, Vokietija. Kaip būdami tokie maži galime pasiekti tiek daug? Pagrindinis atsakymas – inovacijos ir toliaregiškumas, lenktynes laimėti lengviau jei išbėgi pirmas. Pirmasis lazeris Lietuvoje sušvito dar 1966-aisiais, Vilniaus universitete (A. Piskarskas, E. Maldutis ir A. Stabinis). O prieš keletą metų Lietuvoje pagamintas ir vienas galingiausių lazerių pasaulyje („Ekspla“ ir „Šviesos Konversijos“).
Lazeris jau kuris laikas naudojamas oftalmologijoje, dermatologijoje, chirurgijoje, kardiologijoje, lazerio terapija taikoma net onkologinėms ligoms gydyti. Kokias galimybes atveria lazerinė odontologija?
Lazerio panaudojimas chirurgijoje
Itin tikslus šviesos impulsas veikia kaip itin preciziškas pjūvis atlikdamas minimalią žalą gretimiems audiniams. Taigi naudojant lazerį atliekama dantenų gingivektomija, dantenų kontūravimas, dantų vainikėlio prailginimas ir kitos minkštųjų audinių procedūros suteikia galimybę procedūras atlikti ne tik idealiai tiksliai, tačiau išvengiant kraujavimo, audinių siuvimo, kone visai išvengiant randėjimo. Taip pat tokios procedūros atliekamos minimalioje nejautroje – taigi nėra skausmingos, lengviau gyja, trunka greičiau ir sukelia mažiau streso.
Terapinis gydymas lazeriu
Be chirurginių procedūrų lazerio spindulys veikia bakteriostatiškai, bakteriocidiškai, fibrino-trombolitiškai, gerina mikrocirkuliaciją, mažina kraujagyslių pralaidumą, skatina medžiagų apykaitą, audinių regeneraciją, didina deguonies įsisąvinimą audiniuose, žaizdų gijimą, stabdo randų susidarymą, mikrorelaksuoja, desensibilizuoja, stimuliuoja imuninį atsaką. Plačiai taikoma lazerio terapija padeda greitai ir veiksmingai gydyti dantų šaknų uždegimus (antimikrobinis endodontinis gydymas), lūpų pūslelinę – herpesą, aftines opas, taip pat naudojant lazerį gerinamas žaizdų gijimas, mažinamas dantų jautrumas.
Dantų balinimas lazeriu
Žinoma viena populiariausių ir mūsų pacientų pamėgtų procedūrų – tai dantų balinimas lazeriu. Tai itin veiksmingas ir saugus dantų balinimo būdas, todėl labai dažnai taikomas estetinėje odontologijoje. Lazerio energija yra naudojama suaktyvinti dantų balinimo priemonę, kurios veiklioji medžiaga dažniausiai būna vandenilio arba karbamido peroksidas. Beje, karbamido peroksidas procedūros metu suskyla į šlapalą ir vandenilio peroksidą.
Dantų balinimas lazeriu gali būti veiksmingesnis už kitus kabinetinius balinimo būdus. Klinikiniai tyrimai rodo, kad balinant lazeriu ir naudojant tinkamą balinimo priemonę, dantų atspalvis gali pašviesėti net iki 7 – 10 tonų pagal Vita Shade Guide skalę. Tačiau reikia atsiminti, kad dantų spalvos pokytis priklauso nuo daugelio faktorių ir yra sunkiai prognozuojamas konkrečiam pacientui. Jis priklauso nuo pradinės dantų spalvos, esamų dėmių, emalio tankio, danties struktūros ir paciento amžiaus. Visada prieš pradedant dantų balinimą, rekomenduojama profesionali burnos higiena, kurios metu kartu su higienistu galima aptarti lūkesčius, išsiaiškinti galimas dantų patamsėjimo priežastis, paciento higienos įpročius ir bendrą dantų būklę.
Dažniausiai didesnės diskusijos kyla ne dėl dantų balinimo lazeriu efektyvumo, bet dėl tokios procedūros saugumo. Dantų balinimas atliekamas lazeriu ir čia turi ženklų pranašumą. Manoma, kad svarbiausi faktoriai, galintys pakenkti dantims, ypač emaliui ir giliau esantiems pulpos audiniams, yra rūgštinis baliklio medžiagos pH ir ekspozicijos trukmė. Manoma, kad kritinis pH lygis, kai įvyksta emalio demineralizacija, yra tarp 5,2 ir 5,8, todėl saugiausiais pripažįstami balikliai, turintys šarminį ar neutralų pH. Trumpinant balinimo medžiagos ekspozicijos trukmę taip pat sumažinama emalio pakenkimo rizika. Balinant lazeriu, baliklio ekspozicija dažniausiai būna bent kelis kartus trumpesnė lyginant su balinimu įvairiomis lempomis (LED, plazminėmis).
Visuomet siekiame būti žingsneliu priekyje. Po vienu stogu talpiname visus specialistus ir nuolat investuojame į pažangiausius odontologinius sprendimus. Petys į petį su aukščiausiomis kompetencijomis ir inovacijomis nepaliaudami ieškome kokybiškų, komfortiškų ir jūsų laiką taupančių odontologinių sprendimų.
Ar erkių įkandimai yra kenksmingi?
Erkės yra paplitusios Lietuvoje. Dažniausiai jos gyvena šiose lauko dalyse:
žolė;
medžiai;
krūmai;
lapų krūvos.
Juos traukia žmonės ir jų keturkojai augintiniai, jie gali lengvai judėti tarp jų. Jei praleidote laiką lauke, greičiausiai tam tikru momentu susidūrėte su erkėmis.
Erkių įkandimai dažnai yra nekenksmingi, tokiu atveju jie...
Klausa – vienas esminių žmogaus pojūčių, tad jai sutrikus, kenčia net tik pats žmogus, bet ir jo artimieji. Šiandien, kovo 3-iąją, minime Pasaulinę klausos dieną. Šiemet Pasaulinė Sveikatos Organizacija skatina atkreipti dėmesį į savalaikio klausos tyrimo svarbą. Vienas iš būdų užkirsti kelią klausos problemoms bei jų progresavimui – klausos sutrikimo diagnozavimas.
OPERA...
Skaitmeninė odontologija ir jos panaudojimo galimybės
Šiomis dienomis vis dažniau girdime apie nuotolinį darbą, nuotolinį konsultavimą, o kokios odontologinės paslaugos gali būti teikiamos nuotoliniu būdu? Skaitmenizuoti sprendimai ir nuodugnus pacientų ištyrimas visada buvo mūsų prioritetas. Dėka šių sprendimų jau šiai dienai turime:
aiškius ir tikslius tyrimus, kuriais remdamiesi...
Žmogaus kūno temperatūra – vienas iš rodiklių, galinčių ne tik parodyti ankstyvus ligos požymius, bet ir padėti stebėti jos vystymosi ir gydymo eigą. Būtent todėl temperatūros matavimas yra vienas dažniausiai atliekamų medicininių tyrimų, su kuriuo jau pirmosiomis gyvenimo dienomis susiduria kiekvienas, o termometrą galima rasti kiekvienuose namuose. Tačiau, kaip ir visi medicininiai...
Pulsoksimetras – vienas sparčiausiai populiarėjančių medicininių aparatų asmeniniui naudojimui. Lengvai nešiojami ir nesunkiai naudojami nedideli įrenginiai padeda greitai išmatuoti ir fiksuoti širdies ritmo dažnį ir kraujo prisotinimo deguonimi lygį, [1] tad kiekvienam pasirūpinti savo sveikata tampa vis paprasčiau. Tačiau produkto modelių įvairovė augan taip pat greitai, kaip ir jo...
Už lango siaučiant virusams prasidėjo tikras sveikatingumo bumas – beveik kiekvienuose namuose dabar galima rasti nedidelę vaistinėlę, pilną įvairiausių vaistų, vitaminų ir sveikatos stebėjimo aparatų. Tačiau vienas prietaisas, kurį visai neseniai buvo galima sutikti tik sveikatos įstaigose, šiuo metu populiarėja itin sparčiai.
Kas yra pulsoksimetras ir kaip jis...
Dažnas mūsų yra susidūręs su odos, plaukų ar nagų problemomis, tai ypač aktualu šaltuoju metų laiku. Norint sau padėti, pravartu atsiminti, jog grožis ir patrauklumas – neatsiejami nuo sveikatos ir geros savijautos, tad kartais tikrųjų priežasčių reikia ieškoti būtent ten.
Susidūrus su tokiomis problemomis kaip slenkantys plaukai, prasta veido odos būklė ar lūžinėjantys nagai,...
Iš Žemaitijos kilusiam 24-erių vilniečiui, mėgstančiam aktyvų gyvenimo būdą, po nesėkmingo šuolio per tinklinio treniruotę prireikė itin sudėtingos peties operacijos. 2021 m. vasario mėnesį „Gijos Klinikose“ Kaune jam atlikta kompleksinė, lėtinį peties sąnario nestabilumą koreguojanti endoskopinė rekonstrukcija.
Jaunuolis pasakoja, jog nuo 16-os iki 20-ties metų gana aktyviai...
Vasaris skaičiuoja paskutines dieneles. Jau greit sučyruos vieversėlis ir žiemužei išties pasakysime „sudie“. Ims tirpti sniegas, per gatves pradės gurgėti maži upeliukai, o vėliau iš storo ledo gniaužtų išsilaisvins ir didžiosios upės. Pakvips pavasariu...
Klinika „Sveikatos garantas“ rekomenduoja išmėginti inovatyvias, įtampos šlapimo (kai šlapimas nesulaikomas...
Dantų implantavimas, anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, yra šiuolaikiškas ir ilgaamžis prarasto vieno ar kelių dantų atkūrimo būdas. Šis gydymo metodas, kuomet įsukamas varžtelis į žandikaulį, gali būti taikomas pacientams, sulaukusiems 18 metų arba kurių žandikaulis yra pilnai suaugęs.
Modernios šiuolaikinės technologijos ir technika suteikia galimybę implantą,...
„Jūsų kanale – nulūžęs įrankis“ – nustebtumėte sužinoję kaip dažnai tai išgirsta pacientai endodontologinio dantų kanalų gydymo metu. Skamba kaip ištrauka iš siaubo filmo, tačiau šiuolaikinės odontologijos praktikoje tai toli gražu nebe naujiena. Plika akimi nematomos priežastys ne retais atvejais sukelia itin rimtas ir deja, tačiau stipriai jaučiamas mūsų dantų...
Alergija kviečiams yra alerginė reakcija valgant maistą, kuriame yra kviečių, ir kai kuriais atvejais įkvepiant kviečių miltų.
Kviečių alergijos simptomai
Jei turite alergiją kviečiams, greičiausiai simptomai pasireiškia per kelias minutes ar kelias valandas po to, kai suvalgote ką nors su kviečiais. Jūsų simptomai gali būti:
Burnos ir gerklės patinimas, niežėjimas ar...
Šie diabeto simptomai yra būdingi. Tačiau kai kuriems diabetu sergantiems žmonėms simptomai yra tokie lengvi, kad jų nepastebi.
Dažni diabeto simptomai:
Dažnai šlapinasi;
Jausmas labai ištroškęs;
Jausmas labai alkanas, nors valgai;
Didelis nuovargis;
Neryškus matymas;
Pjūviai / mėlynės, kurios lėtai gyja;
Svorio metimas, nors valgote daugiau (1 tipas);
Rankų / kojų...
Lengvai ir giliai, o ne ilgai ir tik paviršiniai. Kas? DDR terapijos poveikis, lyginant su kitomis dubens dugno raumenų stiprinimo praktikomis.
Tik klinikoje „Sveikatos garantas“ išmėginkite inovatyvią bei unikalią DDR terapijos procedūrų sesiją ir ypač greitai pajuskite puikius rezultatus! Funkcionalūs dubens dugno raumenys išspręs daugelį sveikatos problemų. Nelaikote šlapimo?...
Pasveikti be vaistų ar net išvengti operacijos – tokias galimybes suteikia profesionaliai atliekama manualinė terapija. Dar Hipokrato laikais taikyta manualinė terapija įgauna vis didesnį pagreitį ir vis daugiau pacientų naudojasi jos teikiamais privalumais.
Kas yra manualinė terapija?
Specialistas rankomis atlieka judesius, kurie pacientui padeda įveikti tam tikras...
Šioje svetainėje naudojami slapukai
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei UAB "Saulės Spektras" teikiamas paslaugas. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Leisti slapukus“.
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Šie slapukai nenaudojami.
Kaip UAB "Saulės Spektras" (toliau – Bendrovė) naudoja slapukus?
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei Bendrovės teikiamas paslaugas.
Kas yra slapukai?
Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.
Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.
Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje. Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.
Kokius slapukus naudoja Bendrovė?
Būtinieji
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Funkciniai
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Statistiniai
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Reklaminiai
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Neklasifikuoti slapukai
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Kas yra konversijų sekimas „Pixel“?
„Pixel“ žyma – tai yra vadinamas (angl. web beacons), (angl. clear GIFs) arba paslėptas programinis kodas. „Pixel“
žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį
vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija
persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę. „Pixel“ gali rinkti
įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų
laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam
tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda
parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir
pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų
svetainėje.
Kaip Bendrovė naudoja konversijų sekimą „Pixel“?
„Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdamas veiksmus, kuriuos
atliekate mūsų svetainėje. Mums padeda stebėti reklamas, optimizuoti jas pagal surinktus duomenis, kurti tikslines
auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie
jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje. Visus naudojamus „Pixel“ ir jų aprašymus galite matyti slapukų ir
„Pixel“ išklotinėje.
Duomenys apie naudojamus slapukus ir „Pixel“
Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad
Bendrovė nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad
jei paspaudę nuorodą iš Bendrovės interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti
jų privatumo politika.
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?
Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys
Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės
tobulinimą.
Prieigą prie techninių įrašų taip pat gali turėti Bendrovės partneriai, kurie teikia Bendrovės interneto svetainės
turinio valdymo įrankius.
Visus kitus mūsų partnerius ir jų privatumo politikas galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“:
Parodyti slapukų įrankį.
Kiek Bendrovė išsaugo Jūsų duomenis?
Bendrovės naudoja surinktus duomenis analizei iki trejų metų. Slapukai paprastai galioja trumpai, priklauso nuo
slapuko tipo (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki dvejų metų. Tikslius slapukų
galiojimo terminus galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“: Parodyti slapukų įrankį.
Jeigu esate davę sutikimą slapukams, savo sutikimą galite atšaukti paspaudę šią nuorodą, matysite, kad slapukų
sutikimas yra atšauktas, kai perkrausite svetainę iš naujo: ATŠAUKTI DUOTĄ SLAPUKŲ SUTIKIMĄ (Taip pat sutikimą
galite atšaukti atžymėję varneles ir patvirtindami savo pasirinkimą slapukų įrankyje)
Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite
puslapyje www.allaboutcookies.org ir Jūsų naršyklės pagalbos puslapyje.
Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?
Jūs turite šias duomenų subjektų teises:
žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems
duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti;
reikalauti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi
pertekliniai asmens duomenys, jei atšaukiate savo sutikimą ar yra tam kitas pakankamas pagrindas;
susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti sus savimi susijusius asmens
duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Bendrovei, ir persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, arba
reikalauti, kad Bendrovė tiesiogiai persiųstų šiuos asmens duomenis kitam duomenų valdytojui, kai tai
techniškai įmanoma (teisė į duomenų perkeliamumą).
Jeigu ketinate įgyvendinti savo teises, galite kreiptis į Bendrovę el. paštu info@saulesspektras.lt. Atkreipiame dėmesį, kad
įgyvendinant savo teises, Jūs privalote tinkamai patvirtinti savo asmens tapatybę. Todėl ketindamas siųsti prašymą
Bendrovei, privalote teisės aktų nustatyta tvarka elektroninių ryšių priemonėmis, kurios leidžia tinkamai identifikuoti
Jus, patvirtinti savo asmens tapatybę.
Mes nevykdome tokio profiliavimo, kuris gali sukelti teisines pasekmes ar gali daryti didelį poveikį jums, tačiau
teikiant individualizuotus rinkodaros pasiūlymus, jūs galite būti priskirtas atitinkamai klientų kategorijai. Atsižvelgiant
į tai, jūs turite teisę reikalauti žmogaus įsikišimo, pareikšti savo požiūrį ir ginčyti sprendimą.
Jeigu esate davę sutikimą dėl Tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, turite teisę bet kada atšaukti šį sutikimą
susisiekę su mumis el. paštu info@saulesspektras.lt ar elektroniniame laiške paspaudęs nuorodą, kuri leidžia atsisakyti
tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo.
Turėdami abejonių dėl asmens duomenų tvarkymo ar ketindami įgyvendinti savo teises, galite bet kada kreiptis el.
paštu info@saulesspektras.lt. Nors informacija teikiama nemokamai, tačiau jeigu jūsų siunčiami prašymai yra akivaizdžiai
nepagrįsti arba neproporcingi, visų pirma dėl jų pasikartojančio turinio, turime teisę imti pagrįstą mokestį,
atsižvelgdami į informacijos teikimo arba pranešimų ar veiksmų, kurių prašoma, administracines išlaidas, arba
atsisakyti imtis veiksmų pagal tokį prašymą.
Jeigu manote, kad mes netinkamai tvarkome jūsų duomenis ar neįgyvendiname jūsų teisių, galite pateikti skundą
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (ada@ada.lt), tačiau atminkite, kad mes visada pasirengę visus
nesklandumus išsiaiškinti kartu su Jumis.