Kodėl verta rinktis plaukelių šalinimą Aleksandrito lazeriu?
2022 m. kovo 1 d.
Sparti lazerių technologijų pažanga pastaraisiais dešimtmečiais, leido pritaikyti šią technologiją ir grožio srityje, o sėkmingas plaukelių šalinimas lazeriu jau spėjo išpopuliarėti visame pasaulyje.
Šiuo metu rinkoje itin gausu skirtingų prietaisų, tačiau vieni lyderiaujančių lazerių, kurių klinikinis efektyvumas įrodytas FDA (JAV Maisto ir vaistų Administracijos) yra Cyneron Candela Aleksandrito lazeriai <https://www.amberesthetic.lt/plauku-salinimas-lazeriu> . Gyd. dermatologė Lina Mikalauskienė išskiria keletą esminių aspektų, kodėl Aleksandrito lazeriai yra vieni populiariausių ir labiausiai vertinami rinkoje.
Šis lazeris itin galingas ir efektyviausias rinkoje
Depiliacijos lazeriu efektyvumas priklauso nuo skleidžiamos lazerio šviesos, plaukų folikulų ir odos savybių. Pagrindinis lazerio taikinys yra melaninas, esantis plauko folikuluose. Tiek fizinis, tiek cheminis lazerio sukūriami efektai, efektyviai panaikina (sudegina) folikulą, nepaveikdami aplinkinės odos. Aleksandrito lazeriai buvo pirmieji, kurių efektyvumą patvirtino FDA (JAV Maisto ir vaistų Administracija), kad galėtų būti pritaikomi dermatologų, saugiai atliekant plaukelių šalinimo procedūras.
Šiuo metu nepageidaujamų plaukų šalinimui yra naudojami įvairių bangų ilgių lazeriai, pradedant nuo 695 nm rubino lazerių iki 1064 nm Nd:YAG lazerių. Plaukų šalinimas galingiausiu Aleksandrito lazeriu, užtikrina norimus rezultatus dėl jo išskiriamos 755 nm bangos. Jų ilgis pripažintas efektyviausiu nepageidaujamiems plaukeliams šalinti, kadangi 755 nm lazerio bangą geriau nei kitų lazerių sugeria plaukuose esantis pigmentas melaninas. Ilgesnės lazerių bangos įsiskverbia giliau į dermą, tačiau yra mažiau absorbuojamos melanino, pavyzdžiui, diodinio lazerio bangą geriau sugeria oksihemoglobinas. Taigi, Aleksandrito lazeris efektyviau nei diodinis lazeris pašalina ne tik storus ir tamsius plaukelius, bet ir plonesnius, silpnesnius plaukelius, turinčius mažiau pigmento.
Dr. Marwan Khoury atliktame tyrime, kuriame buvo vertinti 3 populiariausių lazerių efektyvumas per 3 pirmąsias procedūras - Aleksandrito, kombinacijos Aleksandrito ir Nd:YAG bei diodinio lazerio, rezultatai parodė, kad didžiausias plaukų pašalinimas buvo pastebėtas, procedūrą atliekant su Aleksandrito lazeriu ( 70,3%), taip pat su Aleksandrito ir Nd:YAG deriniu (67,1%), diodinis lazeris iš šių trijų parodė mažiausią efektyvumą (59,7%).
Šalinant plaukelius Aleksandrito lazeriu, rezultatai yra ilgalaikiai
Plauko folikulo augimo ciklas yra dar vienas svarbus veiksnys, kuris lemia plaukelių šalinimo rezultatus. Šis ciklas susideda iš trijų pagrindinių fazių: augimo (anageno), nykimo (katageno) ir ramybės (telogeno). Lazerio spinduliui plauką lengviausia paveikti, kuomet jis yra augimo fazėje, todėl ilgalaikiams rezultatams pasiekti reikalingas procedūrų kursas ir palaikomosios procedūros, kad būtų panaikinta kaip įmanoma daugiau plauko folikulų.
Veikiamas šiluminės energijos plauko svogūnėlis yra sunaikinamas. Dažniausiai pakanka 4-6 procedūrų kas 4, 6 ar 8 savaites. Atlikus procedūrų kursą, dažniausiai pakanka vienos palaikomosios procedūros per metus. Gyd. dermatologė džiaugiasi rezultatais, nes po pilno plaukelių šalinimo kurso Aleksandrito lazeriu, pastebimai pagerėja odos būklė, nustoja įauginėti plaukeliai, dingsta bėrimai, oda tampa švelnesnė ir lygesnė.
Vieninteliai Aleksandrito lazeriai užtikrina ilgalaikius rezultatus, kadangi jie veikdami pasiekia ir giliuosius plauko folikulus. Dažniausiai renkantis kitus silpnesnius lazerius plaukeliai neatauga tik tarp procedūrų kurso metu, o praėjus ilgesniam laikui vėl pradeda atauginėti. Įrodyta, kad jau po kelių Aleksandrito lazerio procedūrų panaikinama iki 80% plaukelių, o po pilno kurso net iki 95%.
Procedūra atliekama greitai ir tiksliai
Aleksandrito lazeriai laikomi ne tik pačiais galingiausiais, bet ir taupančiais gydytojų bei pacientų laiką, kadangi procedūros su jais atliekamos itin greitai.
Gydytoja dermatologė Lina Mikalauskienė atkreipia dėmesį, kad nors Aleksandrito lazerio antgalis iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nedidelio ploto, tačiau jo spindulys yra pakankamai platus, o banga itin tiksli, todėl nereikia veiksmo kartoti kelis kartus tame pačiame plote, skirtingai nei su kitais lazeriais. Priklausomai nuo tam tikrų zonų, dažniausiai procedūra trunka nuo keliolikos minučių iki valandos.
Tuo tarpu, nors diodinio lazerio rankena yra didesnė, tačiau svarbiausia, kad diodinio lazerio spindulys yra mažesnio skersmens – dėl mažesnio taikymo ploto, tad to paties odos ploto plaukelių šalinimas gali užtrukti net dvigubai ilgiau nei šalinant plaukelius su Aleksandrito lazeriu.
Procedūra saugi ir komfortiška, jos metu nenaudojami geliai
Gyd. dermatologė Lina Mikalauskienė akcentuoja, kad renkantis plaukelių šalinimo lazerį, reikėtų atkreipti dėmesį į procedūros saugumą ir tai, kas atlieka procedūrą, todėl rekomenduojama atlikti procedūra klinikoje, kurioje dirba gydytojai dermatologai, kurie galės profesionaliai įvertinti odos būklę.
Plaukų šalinimas lazeriu yra saugi procedūra, kai pasirenkant gydymo lazeriu parametrus, atsižvelgiama į paciento savybes, tokias kaip odos fototipas, sritis, odos įdegio intensyvumas. Lazeriai, kurių bangos yra labai ilgos, turi būti naudojami itin saugiai ir atsakingai. Tam, kad plaukelių šalinimas lazeriu būtų saugus pacientui, aplinkiniai odos audiniai turi būti apsaugoti, o lazerio energija nukreipta tik į plauko folikulą. Būtent tai užtikrina Aleksandrito lazeriuose įdiegta dinaminė šaldymo sistema DCD. Ši sistema padeda apsaugoti paciento odą nuo galimos terminės žalos ir taip pat sumažina procedūros skausmą iki lengvo dilgčiojimo.
Atliktas Grunewald tyrimas rodo, kad taip pat Aleksandrito lazeriui būdingi retesni šalutiniai poveikiai, šis lazeris nesukelia ilgalaikių randų ar pigmentacijos. Dėl įdiegtos DCD šaldymo sistemos, procedūros metu nereikalingi lipnūs ir ne itin malonūs šaldomieji geliai, apsaugantys odą, kurių specialistui užtepus per mažą kiekį, oda gali būti stipriai nudeginama. Taigi plaukelių šalinimo Aleksandrito lazeriu procedūra užtikrina aukščiausią komfortą pacientui.
Plaukų šalinimas naudojant Aleksandrito lazerį efektyviausiai pateisina pacientų, norinčių ilgalaikio plaukų šalinimo, lūkesčius ir yra vienas saugiausių ilgalaikių plaukelių šalinimo metodų rinkoje. Po atlikto kurso, pacientai gali ilgai mėgautis švelnesne oda be plaukelių ar jų įauginėjimo.
Literatūros šaltinių šąrašas:
- Al-Dhalimi, M. A., Kadhum, M. J. A split-face comparison of facial hair removal with the long-pulsed alexandrite laser and intense pulsed light system. J Cosmet Laser Ther 2015; 17: 267-72
- Davoudi, S. M.,et al. Comparison of long-pulsed alexandrite and Nd: YAG lasers, individually and in combination, for leg hair reduction: an assessor-blinded, randomized trial with 18 months of follow-up. Arch Dermatol 2008;144:1323-27
- Gan, S. D., Graber, E. M. Laser hair removal: a review. Dermatol Surg 2013; 39: 823-38.
- Grunewald, S., et al. Long‐term efficacy of linear‐scanning 808 nm diode laser for hair removal compared to a scanned alexandrite laser. Lasers Surg Med 2014; 46:13-9.
- Khoury, J. G., Saluja, R., Goldman, M. P. Comparative evaluation of long‐pulse alexandrite and long‐pulse Nd: YAG laser systems used individually and in combination for axillary hair removal. Dermatol Surg 2008; 34: 665-71
- Paasch, U., Wagner, J. A., Paasch, H. W. Novel 755-nm diode laser vs. conventional 755-nm scanned alexandrite laser: Side-by-side comparison pilot study for thorax and axillary hair removal. J Cosmet Laser Ther 2015; 17:189-93
- Rao, J., Goldman, M. P. Prospective, comparative evaluation of three laser systems used individually and in combination for axillary hair removal. Dermatol Surg 2005; 31:1671-7.
- Toosi, P. A comparison study of the efficacy and side effects of different light sources in hair removal. Lasers Med Sci 2006; 21:1-4