Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataDializėSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurochirurgaiNeurologijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiProktologijaPsichologijaPlaučių ligosReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų odontologijaVaikų sveikataVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Klausos aparatai. Mitai ir faktai. 2 dalis

2019 m. gegužės 2 d.

Klausos sutrikimas pakankamai dažnai diagnozuojama liga. Daugeliu klausos pablogėjimo atvejų gali padėti klausos aparatai. Tačiau net ir gydytojui paskyrus, žmonės delsia kreiptis į specialistus dėl vis dar gyvuojančių klaidingų įsitikinimų. Taigi, pabandykime pasiaiškinti. Parinkome dažniausiai paitaikančius mitus.

Mitas: Iš pat pradžių priprasiu ir pamėgsiu klausos aparatus.

Faktas: Klausymasis su klausos aparatais iš pradžių gali būti labai neįprastas, ypač, jei jūsų klausa buvo sutrikusi ilgą laiką. Reikia laiko ir kantrybės norint priprasti prie klausos aparatų – tiek dėl jų nešiojimo, tiek dėl naujų garsų. Iš pradžių aplinkos garsai gali atrodyti per garsūs, bus keista girdėti savo balsą. Paprastai adaptacija trunka keletą savaičių. Pirmąsias savaites stenkitės klausos aparatus dėvėti kaip įmanoma dažniau, kasdien vis ilgindami buvimo su klausos aparatais laiką. Ilgainiui apsiprasite ir klausos aparatas taps ištikimiausiu Jūsų draugu.

Mitas: Mano klausa pablogės, jei nuolat nešiosiu klausos aparatus.

Faktas: Klausa tikrai nepablogės nuo teisingai pritaikytų aparatų. Klausos aparatai padės Jums girdėti garsus, kurių įprastai Jūs negirdėtumėte. Be klausos aparatų Jūsų smegenys vėl „pamirš“ garsus ir nesugebės jų identifikuoti. Todėl svarbu klausos aparatus nešioti nuolat. Teisingai parinkti ir pritaikyti klausos aparatai padės Jums girdėti kalbą aiškiai nededant tiek daug pastangų. Jums patiks vėl girdėti ir nebenorėsite prarasti šio malonumo. Panašiai, kaip su akiniais - akys pripranta matyti gerai ir jūs net neįsivaizduotumėte vairavimo be akinių, jei Jūsų regėjimas yra sutrikęs.

Mitas: Niekada ne per vėlu reabilituoti klausą.

Faktas: Tai vienas iš labiausiai žalingų klausos mitų. Daugelis žmonių mano, kad yra tik viena neigiama pasekmė: tiesiog tuo metu blogai girdėsiu. Iš tiesų, toks delsimas gali sukelti negrįžtamą klausos praradimą. Taigi, jei atidėsite reabilitaciją pakankamai ilgai, netgi stipriausi klausos aparatai gali nebepadėti. Ankstyvoji reabilitacija yra labai svarbi Jūsų gyvenimo kokybei ir būsimam gebėjimui girdėti.

Mitas: Klausos aparatai yra grėmėzdiški ir nepatogūs.

Faktas: Dar palyginti neseniai klausos aparatai iš tiesų buvo dideli ir nepatogūs naudoti. Šiuolaikiniai klausos aparatai yra maži, stilingi, diskretiški, o naudojimas labai paprastas. Be to, jie išskirtinai patogūs ir efektyvūs. O įausiniai klausos aparatai, dedami tiesiai į ausį, gali būti ir praktiškai nematomi. Niekas nematys, kaip gerai Jūs girdite!

Mitas: Jei mano klausa sutrikus, aš apie tai žinočiau.

Faktas: Ne visuomet. Paprastai klausa silpsta pamažu, ir tai trunka kelerius metus. Dažniausiai žmonės to net nepastebi, nes negirdi tik tam tikro dažnio garsų – jie tiesiog perklausia, įpranta skaityti iš lūpų ar pasigarsinti televizoriaus garsą. Tai kelia nepatogumų Jūsų artimiesiems. Būtent šeimos nariai dažniausiai pirmieji ir pastebi Jūsų prastėjančią klausą.

Mitas: Sutrikusi klausa reiškia poreikį didesniam garsui.

Faktas: Daugeliu atvejų, žmogus gali girdėti kalbančius žmones, bet tiesiog nesuprasti, apie ką jie kalba. Gali būti, kad pakankamai gerai girdite ramiose vietose, bet pakankamai keblu bendrauti triukšmingoje aplinkoje ar grupėje žmonių. Tokiu atveju pagarsinimas nepadės. Tinkamai pritaikyti klausos aparatai sustiprina tuos dažnius, kurių Jums reikia.

Mitas: Geriausi klausos aparatai – mažiausi, dedami tiesiai į ausį.

Faktas: Klausos aparatų rūšių yra daug. Dauguma jų yra aukštos technologijos, stilingi ir patogūs. Maži įausiniai aparatai yra patrauklūs, nes jie „nematomi“. Tačiau jie nėra tinkami visiems. Klausos aparato rūšis daugumoje atvejų priklauso nuo to, koks klausos sutrikimas Jums diagnozuotas. Koks klausos aparatas Jums tinka geriausiai, patars tik klausos specialistas.

Mitas: Klausos aparatai – brangus malonumas

Faktas: Pagal technologijas aparatai yra ekonominės, vidutinės ir aukščiausios klasės. Ekonominės klasės aparatai – pigiausi, jie Jums gali būti net ir visiškai nemokami, nes šios klasės klausos aparatus pilnai kompensuoja Valstybinė ligonių kasa. Vidutinės ir aukščiausios klasės aparatai brangesni, nes skiriasi technologijos. Aukštesnių technologijų privalumai – natūralesnis garsas, automatinis aplinkų įsiminimas ir prisitaikymas, jokio švilpimo pojūčio, išryškinta kalba triukšmo fone ir kt. Jei Jūsų gyvenimo būdas yra aktyvus – dirbate, keliaujate, sportuojate – rekomenduojame įsigyti aukštesnės klasės aparatus su priemoka, pasinaudojant VLK kompensacija. Jei norite auštesnės klasės klausos aparatų, bet šiuo metu negalite sau to leisti – galite pasinaudoti ir lizingo paslaugomis.

Mitas: Klausos aparatai švilpia

Faktas: Taip būdavo seniau, tačiau šiuolaikinių klausos aparatų technologijos yra toli pažengusios. Su tinkamai parinktais ir pritaikytais moderniais skaitmeniniais klausos aparatais tokių bėdų išvengsite. Esant sunkiam klausos sutrikimui, visada rekomenduojame naudoti individualų ausies įdėklą (gaminame OPERA klausos centro laboratorijoje). Įdėklas padeda geriau perduoti klausos aparato sustiprintą garsą tiesiai į ausies landą. Be to, jis padeda teisingai įsidėti klausos aparatą į ausį, ir taip išvengti švilpimo.


Klausos praradimas labai apsunkina žmogaus ir jo artimųjų gyvenimą. Neverta kankintis, kai situaciją galima pagerinti klausos aparatais. Apsilankykite OPERA klausos centre – konsultacijos metu klausos specialistas atliks audiogramą, įvertins Jūsų klausą, o prireikus parinks ir pritaikys Jums tinkamiausius klausos aparatus. Kuo anksčiau kreipsitės dėl klausos reabilitacijos, tuo lengviau ir paprasčiau bus susigrąžinti gyvenimo kokybę.

OPERA klausos centrai:

VILNIUS

S. Konarskio g. 2

KAUNAS

Eivenių g. 3

KLAIPĖDA

S. Šimkaus g. 5

ŠIAULIAI

Vilniaus g. 202

PANEVĖŽYS

Savanorių a. 12A

MARIJAMPOLĖ

Žemaitės g. 14

Tel. 8 700 33 700

info@operalt.lt


www.operalt.lt

Nauji straipsniai

 • Kobido - malonus būdas atjaunėti

  Kobido veido masažas – tai daugiau nei paprasta grožio terapija Kobido reikšmė - "senovės grožio balsas". Šis masažas kilęs iš Azijos, kurį 14-ajame amžiuje pristatė Japonijos imperatorius, norėjęs kuo ilgiau išsaugoti švytintį ir lygų veidą, tolygią jo spalvą. Kobido sujungia raminantį, glotninantį masažą su dermopunkcija - akupresūros technika, kurios metu naudojant pirštų...
 • Kursai sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams

  Paskutinė galimybė gauti 10 proc. nuolaidą registruojantis į kursus sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistams Programa skirta Jums, jei: Esate medicinos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas, kineziterapeutas, kineziterapeuto padėjėjas, ergoterapeutas ir visuomenės sveikatos specialistas. Domitės sveika gyvensena ir siekiate kelti kvalifikaciją sveikatą...
 • Dantų balinimas namų sąlygomis

  Svajojate apie holyvudinę šypseną, kuri Jums suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu leis džiuginti ne tik kitų akis, tačiau kaskart pažvelgus į veidrodį pasigrožėti savimi? Greičiausias ir pats paprasčiausias dantų balinimo būdas – profesionalus dantų balinimas klinikoje. Balinimo metu pavyksta išgauti natūraliai šviesaus danties efektą, tačiau visiškai nesugadinti...
 • Purškiamas magnis (magnio chloridas): bandomasis tyrimas

  Prielaida Fibromialgija yra sindromas, kuriam būdingas lėtinis skausmas, nuovargis, depresija ir miego sutrikimai. Jo pagrindinė priežastis yra neaiški. Keletas tyrimų parodė, kad fibromialgija sergantiems pacientams sumažėjo magnio kiekis ląstelėse ir nustatyta, kad tarp magnio kiekio ir fibromialgijos simptomų yra neigiamas koreliacinis ryšys. Tikslas Surinkti preliminarius duomenis...
 • Osteopatinė pagalba naujagimiams

  Osteopatinė pagalba ypač svarbi ir efektyvi iškart po gimimo, pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis: ji padeda išvengti įvairių somatinių disfunkcijų, atsirandančių naujagimiui po to, kai jis devynis mėnesius išbuvo susirietęs į kamuolėlį mamos įsčiose, taip pat po gimdymo. Net jei gimdymas buvo sėkmingas ir kūdikis jaučiasi gerai, gydytojas osteopatas įvertins jo bendrą būklę: jo stuburo...
 • Kelionėms ir nuotykiams motinystė ne kliūtis

  Neretai pagimdžiusios vaikelį moterys kuriam laikui apriboja išvykas, tolimesnes nei artimiausia parduotuvė, ką jau ir bekalbėti apie išvykas prie jūros ar net kitas šalis. Tačiau keturios draugės ir naujos mamos Sandra, Eglė, Radvilė ir Aurika nutarė įrodyti, jog mažylis keliauti netrukdo! Ilgai nesvarsčiusios jos susipakavo lagaminus, pasiėmė vaikus ir iškeliavo į pica ir jūra kvepiantį...
 • Skaitmeninis šypsenos dizainas ir balto porceliano dantų laminatės – tobulam Jūsų grožiui

  Nepriklausomai nuo amžiaus, kiekvieno mūsų išvaizdos svarbiausias akcentas – patraukli šypsena. Juk užtektų nors vieno nuskelto priekinio danties, ir jo sugadintos šypsenos nepaslėps nei pats tinkamiausias rūbas, nei idealus makiažas, nei išpuoselėta šukuosena. Sveiki, balti, natūralaus grožio dantys - mūsų sveikatos atspindys - ir žavi šypsena – štai, tas idealus...
 • Aerootitas

  Tai ausų pakenkimas skrydžio metu, kada keičiasi atmosferinis spaudimas. Pagrindinis faktorius – greitai besikeičiantis atmosferos spaudimas ir ausies trimito praeinamumo laipsnis. Dažniausiai pasireiškia kylant ir leidžiantis lėktuvui. Ausies būgnelis atlaiko gana didelius atmosferos slėgio pasikeitimus, jeigu slėgis keičiasi lėtai ir abiejose ausyse vienodai. Jeigu atmosferos slėgis...
 • Kraujospūdžio matavimas

  Kraujospūdis yra nepastovus dydis, kuris nuolat kinta. Tai yra normalu. Ypač reikšmingas yra rytinis kraujospūdis , kuris turi būti matuojamas pabudimo metu. Aukštos rytinio kraujospūdžio vertės , dar vadinamos " rytine banga" , duoda daugiau informacijos , negu matavimo duomenys dienos bėgyje ar atsitiktiniai matavimai gydytojo kabinete. Klinikiniais tyrimais įrodyta , kad "...
 • Negydomas ėduonis ir nevalomos dantų apnašos - pavojus sveikatai ir dantims

  Pasak daugybės skirtingų tyrimų, dantų ėduonis, populiariai vadinamas kariesu, yra viena iš labiausiai paplitusių neužkrečiamų ligų pasaulyje. Nuo dantų ėduonies yra kentėję daugiau, kaip 90% procentų gyventojų. Ši problema yra maždaug tokia pati dažna, kaip sloga ir peršalimas. Tik nesulyginamai pavojingesnė. Negydomas ėduonis, pulpitas ir parodontitas gresia ne tik dantų...
 • Dantų protezavimas: išimamaisiais arba fiksuotais protezais

  Dantų protezavimas – tai viena iš galimybių, leidžianti vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Protezavimas yra skirtas atkurti prarastus dantis, sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Pacientui sudaromas gydymo planas, kuriame įvertinama bendra burnos ir dantų būklė, aptariama gydymo trukmė, kaina ir eiga. Esant būtinybei, atliekami papildomi kompiuteriniai ir rentgenologiniai tyrimai. Šių...
 • 79-eri metai – ne trukdis aktyviam gyvenimui

  Ugninio drakono metais gimusi Igina tiesiog spinduliuoja optimizmą ir asmeniniu savo pavyzdžiu įrodo, jog aktyvūs gyvenimo būdas apsaugo nuo ligų ir vienatvės. Per metus moteris su bendraminčiais aplanko mažiausiai 2 šalis, kuriose dar nebuvo ir nuolat planuoja ateinančios kelionės kryptį. Kai paskambinau Iginai susitarti dėl pokalbio, ji buvo šokių pamokoje. Susitarėm susiskambinti vėliau....
 • Bemetalės keramikos dantų implantai „Nobel Pearl“ – unikali naujovė

  Jei trūksta vieno ar kelių dantų, ilgainiui gali atsirasti įvairių problemų. Tirpsta žandikaulio kaulas, sunkiau kramtyti maistą, sutrinka virškinimas... Tačiau odontologija nestovi vietoje. Vis daugiau žmonių pasaulyje ir Lietuvoje įsitikina dantų implantacijos nauda. Mokslininkai implantologai nepailsdami dirba ir nuolat tobulina dantų implantus. 2018-aisiais Švedijos įmonės...
 • Klaipėdoje to dar nebuvo – „Jaunystės“ kapsulė!

  Kas mėgsta pirtelę, šilumą, rūpinasi savo sveikata ir grožiu – pamėgs hiperterminę kapsulę, kurią drąsiai galima pavadinti „Atgal į jaunystę!“ Klaipėdiečiams labai pasisekė, kad šis modernus ozono terapijos įrenginys surado vietą žinomo gydytojo, anesteziologo - reanimatologo Alberto Albertjano klinikoje, Paryžiaus Komunos gatvėje 2A. Gydytojas A. Albertjanas plačiai žinomas...
 • Smūginė bangų terapija

  "Shockwave" Smūginė terapija visais atžvilgiais yra nauja gydymo metodika, objektyviai pristatanti naujas ir įdomias galimybes įvairių ligų gydymui. Tai sumažina sąnarių uždegimą ir padidina vietinę hiperemiją, pagerina medžiagų apykaitą ir edemų reabsorbciją. Smūginė terapija turi didelį antalginį poveikį ir stimuliuoja fiziologinį audinių atsinaujinimą. "Elettronica...