Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiMedicininė aprangaMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantai, implantacijaDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažai, kineziterapija, fizioterapijaMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgaiOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolėsVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Klausos aparatai. Mitai ir faktai. 2 dalis

2019 m. gegužės 2 d.

Klausos sutrikimas pakankamai dažnai diagnozuojama liga. Daugeliu klausos pablogėjimo atvejų gali padėti klausos aparatai. Tačiau net ir gydytojui paskyrus, žmonės delsia kreiptis į specialistus dėl vis dar gyvuojančių klaidingų įsitikinimų. Taigi, pabandykime pasiaiškinti. Parinkome dažniausiai paitaikančius mitus.

Mitas: Iš pat pradžių priprasiu ir pamėgsiu klausos aparatus.

Faktas: Klausymasis su klausos aparatais iš pradžių gali būti labai neįprastas, ypač, jei jūsų klausa buvo sutrikusi ilgą laiką. Reikia laiko ir kantrybės norint priprasti prie klausos aparatų – tiek dėl jų nešiojimo, tiek dėl naujų garsų. Iš pradžių aplinkos garsai gali atrodyti per garsūs, bus keista girdėti savo balsą. Paprastai adaptacija trunka keletą savaičių. Pirmąsias savaites stenkitės klausos aparatus dėvėti kaip įmanoma dažniau, kasdien vis ilgindami buvimo su klausos aparatais laiką. Ilgainiui apsiprasite ir klausos aparatas taps ištikimiausiu Jūsų draugu.

Mitas: Mano klausa pablogės, jei nuolat nešiosiu klausos aparatus.

Faktas: Klausa tikrai nepablogės nuo teisingai pritaikytų aparatų. Klausos aparatai padės Jums girdėti garsus, kurių įprastai Jūs negirdėtumėte. Be klausos aparatų Jūsų smegenys vėl „pamirš“ garsus ir nesugebės jų identifikuoti. Todėl svarbu klausos aparatus nešioti nuolat. Teisingai parinkti ir pritaikyti klausos aparatai padės Jums girdėti kalbą aiškiai nededant tiek daug pastangų. Jums patiks vėl girdėti ir nebenorėsite prarasti šio malonumo. Panašiai, kaip su akiniais - akys pripranta matyti gerai ir jūs net neįsivaizduotumėte vairavimo be akinių, jei Jūsų regėjimas yra sutrikęs.

Mitas: Niekada ne per vėlu reabilituoti klausą.

Faktas: Tai vienas iš labiausiai žalingų klausos mitų. Daugelis žmonių mano, kad yra tik viena neigiama pasekmė: tiesiog tuo metu blogai girdėsiu. Iš tiesų, toks delsimas gali sukelti negrįžtamą klausos praradimą. Taigi, jei atidėsite reabilitaciją pakankamai ilgai, netgi stipriausi klausos aparatai gali nebepadėti. Ankstyvoji reabilitacija yra labai svarbi Jūsų gyvenimo kokybei ir būsimam gebėjimui girdėti.

Mitas: Klausos aparatai yra grėmėzdiški ir nepatogūs.

Faktas: Dar palyginti neseniai klausos aparatai iš tiesų buvo dideli ir nepatogūs naudoti. Šiuolaikiniai klausos aparatai yra maži, stilingi, diskretiški, o naudojimas labai paprastas. Be to, jie išskirtinai patogūs ir efektyvūs. O įausiniai klausos aparatai, dedami tiesiai į ausį, gali būti ir praktiškai nematomi. Niekas nematys, kaip gerai Jūs girdite!

Mitas: Jei mano klausa sutrikus, aš apie tai žinočiau.

Faktas: Ne visuomet. Paprastai klausa silpsta pamažu, ir tai trunka kelerius metus. Dažniausiai žmonės to net nepastebi, nes negirdi tik tam tikro dažnio garsų – jie tiesiog perklausia, įpranta skaityti iš lūpų ar pasigarsinti televizoriaus garsą. Tai kelia nepatogumų Jūsų artimiesiems. Būtent šeimos nariai dažniausiai pirmieji ir pastebi Jūsų prastėjančią klausą.

Mitas: Sutrikusi klausa reiškia poreikį didesniam garsui.

Faktas: Daugeliu atvejų, žmogus gali girdėti kalbančius žmones, bet tiesiog nesuprasti, apie ką jie kalba. Gali būti, kad pakankamai gerai girdite ramiose vietose, bet pakankamai keblu bendrauti triukšmingoje aplinkoje ar grupėje žmonių. Tokiu atveju pagarsinimas nepadės. Tinkamai pritaikyti klausos aparatai sustiprina tuos dažnius, kurių Jums reikia.

Mitas: Geriausi klausos aparatai – mažiausi, dedami tiesiai į ausį.

Faktas: Klausos aparatų rūšių yra daug. Dauguma jų yra aukštos technologijos, stilingi ir patogūs. Maži įausiniai aparatai yra patrauklūs, nes jie „nematomi“. Tačiau jie nėra tinkami visiems. Klausos aparato rūšis daugumoje atvejų priklauso nuo to, koks klausos sutrikimas Jums diagnozuotas. Koks klausos aparatas Jums tinka geriausiai, patars tik klausos specialistas.

Mitas: Klausos aparatai – brangus malonumas

Faktas: Pagal technologijas aparatai yra ekonominės, vidutinės ir aukščiausios klasės. Ekonominės klasės aparatai – pigiausi, jie Jums gali būti net ir visiškai nemokami, nes šios klasės klausos aparatus pilnai kompensuoja Valstybinė ligonių kasa. Vidutinės ir aukščiausios klasės aparatai brangesni, nes skiriasi technologijos. Aukštesnių technologijų privalumai – natūralesnis garsas, automatinis aplinkų įsiminimas ir prisitaikymas, jokio švilpimo pojūčio, išryškinta kalba triukšmo fone ir kt. Jei Jūsų gyvenimo būdas yra aktyvus – dirbate, keliaujate, sportuojate – rekomenduojame įsigyti aukštesnės klasės aparatus su priemoka, pasinaudojant VLK kompensacija. Jei norite auštesnės klasės klausos aparatų, bet šiuo metu negalite sau to leisti – galite pasinaudoti ir lizingo paslaugomis.

Mitas: Klausos aparatai švilpia

Faktas: Taip būdavo seniau, tačiau šiuolaikinių klausos aparatų technologijos yra toli pažengusios. Su tinkamai parinktais ir pritaikytais moderniais skaitmeniniais klausos aparatais tokių bėdų išvengsite. Esant sunkiam klausos sutrikimui, visada rekomenduojame naudoti individualų ausies įdėklą (gaminame OPERA klausos centro laboratorijoje). Įdėklas padeda geriau perduoti klausos aparato sustiprintą garsą tiesiai į ausies landą. Be to, jis padeda teisingai įsidėti klausos aparatą į ausį, ir taip išvengti švilpimo.


Klausos praradimas labai apsunkina žmogaus ir jo artimųjų gyvenimą. Neverta kankintis, kai situaciją galima pagerinti klausos aparatais. Apsilankykite OPERA klausos centre – konsultacijos metu klausos specialistas atliks audiogramą, įvertins Jūsų klausą, o prireikus parinks ir pritaikys Jums tinkamiausius klausos aparatus. Kuo anksčiau kreipsitės dėl klausos reabilitacijos, tuo lengviau ir paprasčiau bus susigrąžinti gyvenimo kokybę.

OPERA klausos centrai:

VILNIUS

S. Konarskio g. 2

KAUNAS

Eivenių g. 3

KLAIPĖDA

S. Šimkaus g. 5

ŠIAULIAI

Vilniaus g. 202

PANEVĖŽYS

Savanorių a. 12A

MARIJAMPOLĖ

Žemaitės g. 14

Tel. 8 700 33 700

info@operalt.lt


www.operalt.lt

Nauji straipsniai

 • Gydytojas griauna mitus apie kojų venų varikozę

  Venų varikozė, paprastai dar vadinama venų išsiplėtimu dažnam asocijuojasi su kūno estetika, tačiau retas susimąsto, kad tai kur kas gilesnis ir net gyvybei pavojingas sutrikimas. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas kraujagyslių chirurgas Nerijus Bičkauskas pastebi, kad venų varikozę ir jos gydymo būdus tegaubia įvairūs mitai, todėl į chirurgų rankas vis dar neretai patenka...
 • "Skausmo ir su juo susijusių simptomų kontrolė paliatyvioje pagalboje" - mokslinė – praktinė konferencija

  Lietuvos sveikatos mokslų universitetas Slaugos ir rūpybos katedra Lietuvos paliatyviosios medicinos draugija Mokslinė – praktinė konferencija Skausmo ir su juo susijusių simptomų kontrolė paliatyvioje pagalboje 2019 m. spalio 24 d. Konferencija skirta gydytojams, slaugytojams, socialiniams darbuotojams, psichologams, kineziterapeutams, ergoterapeutams,...
 • Gąsdinančios prognozės. Kas laukia šį gripo sezoną?

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) šiemet savaite anksčiau nei pernai paskelbė naujo gripo sezono pradžią Lietuvoje. Iš Pietų pusrutulio, kur žiemos sezonas eina į pabaigą, plūsta įspėjimai, kad šių metų gripo virusas yra itin agresyvus ir į ligos patalą jau paguldė kur kas daugiau žmonių nei įprastai. Kas mūsų laukia šį gripo sezoną, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro...
 • Dėl lietuvių chirurgo į Vilnių užsieniečiai atvyksta net po keliskart

  Šveicarijoje gyvenantis ir dirbantis Robertas N. (vardas pakeistas) Vilniaus oro uoste atsargiai stūmė lagaminą ir stengėsi nedaryti staigių judesių, bet žinojo – netrukus pamirš menkus nepatogumus ir jausis puikiai. Taip jam sakė plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Renaldas Vaičiūnas, kuriam Medicinos diagnostikos ir gydymo centre savo sveikatos problemas patikėjo ir į...
 • Vaikų peršalimo ligos: kada sloga gali baigtis rimtomis komplikacijomis?

  Peršalimo ligos – dažnas šaltojo sezono palydovas, užklumpantis tiek didelius, tiek mažus. Tiesa, pastaruosius, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro vaikų ligų gydytojo pulmonologo Rimvydo Ivaškevičiaus, jos užklumpa ne tik dažniau, bet ir gresia didesnė tikimybė išsivystyti įvairioms komplikacijoms. Su gydytoju kalbamės apie tai, kokiame amžiuje labiausiai gresia kvėpavimo takų...
 • Kineziterapija – gydymas judesiu, gelbstintis ne tik po traumų

  Fizinė trauma – štai kada prireikia kineziterapeuto. Daugelis tik taip įsivaizduoja šią sritį. Tačiau tai tik viena dalis kineziterapijos – srities, su kuria susiduriama nuo gimimo iki senatvės. Ir sprendžia ji problemas, apie kurias dažnas nė nepagalvoja: nuo išsėtinės sklerozės iki plaučių uždegimo, nuo ginekologinių ligų iki depresijos ir net vėžio ar jo gydymo sukeltų...
 • Alzheimeris – progresuojanti liga, paliečianti visą šeimą. Kokie požymiai ją išduoda?

  Rugsėjo 21-ąją minima Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Nors kasmet vykdoma daugybė mokslinių tyrimų ir ieškoma būdų, kaip efektyviai pažaboti šią lėtinę progresuojančią ligą, kol kas ji vis dar nėra išgydoma ir dažnai paliečia ne tik sergantįjį, bet ir visą jo šeimą. Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Neurologijos ir psichiatrijos centro vadovės gydytojos neurologės med.dr....
 • Dantų implantacija: kokią metodiką rinktis?

  Dantų netekimas vargina nemažą dalį žmonių. Tai - labai nemaloni patirtis, kuri priverčia pasijusti nejaukiai, dantų netekę žmonės praranda pasitikėjimą savimi, nuolat jaučia stresą. Todėl dažnai vengia šypsotis, plačiai kalbėti, tad ilgainiui pradeda vengti bendravimo su žmonėmis. Tačiau tai ne išeitis, praradus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo šios problemos sprendimo būdų. Vienas...
 • Dailės terapija. Kas tai? Kaip dailė ir terapija siejasi tarpusavyje?

  Nors jau dažniau lietuviškoje spaudoje pasirodo publikacijų apie dailės terapiją, tačiau ši sritis vis dar turi daug interpretacijų, kurios priklauso nuo publikacijos autoriaus. Įdomu prisiminti, kad priešistoriniais laikais pirmieji gydymo, bendravimo su Dievų pasauliu būdai buvo piešimas, vaidyba, muzikavimas, o spalva - savotišku žodžiu, gimdančiu arba užmušančiu, geru arba blogu. Tačiau...
 • Sezoninės depresijos sindromas

  Ar žiemos mėnesiai jus liūdina labiau, nei manote, kad turėtų? Jei taip, jums gali būti sezoninė depresija, dar vadinama sezoniniu afektiniu sutrikimu (SAS). Sezoninė depresija yra nuotaikos sutrikimas, kuris pasitaiko kiekvienais metais tuo pačiu metu. Reta sezoninės depresijos forma, vadinama „vasaros depresija“, kuri prasideda pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje ir...
 • Sužinok, kaip gali padėti savo odai šaltuoju sezonu

  Miškai keičia rūbą. Saulė vis rečiau ridinėjasi horizontu. Gyvenimo tempas neleteja, regis dar labiau neturime laiko, vis skubame ir sunkiai skubame spėti. Sunkumą sukelia ir rūbų kiekis, saugantis mus nuo vėjo ir žvarbos. Kūną, rankas apsaugosime rūbais, o veidas? O kaklo oda? Prasideda baisiulinis pereinamasis laikotarpis, kuomet oda privalo multitask'inti žaibišku greičiu.Jus kasdien...
 • 1-asis Lietuvoje suaugusiųjų ADHD centras

  Tai pirmas Lietuvoje specializuotas suaugusiųjų dėmesio ir aktyvumo sutrikimo gydymo centras (angl. ADHD – attention and hyperactivity disorder). ADHD centre Jums siūloma išsami šio sutrikimo diagnostika ir gydymas (tiek medikamentinis, tiek psichologinis, tiek fizinės būklės atstatymas bei konsultacijos dėl specifinės mitybos bei maisto papildų vartojimo prie šio sutrikimo. Jūsų...
 • Naujiena Lietuvoje - neinvazinis odos gydymas JetPeel technologija

  JetPeel 3D Lifting - nauja tendencija grožio pasaulyje! Lietuvoje vienintelėje estetinės dermatologijos klinikoje SKINCÉLL atliekamas neinvazinis ir švelnus odos gydymas be botulino toksino, greitai ir efektyviai atkuria odos drėgmės balansą bei sumažina esamas raukšles. „Jau po pirmos procedūros oda tampa pastebimai skaistesnė, įgauna vientisą spalvą bei jaučiamas „liftingo”...
 • 4 mažai žinomi būdai užtikrinti gražią ir sveiką veido ir kaklo odą

  Šiandien ta diena, kai galiu garsiai išduoti savo profesinę paslaptį! Šiai dienai mano klientai džiaugiasi gražia oda be chirurginių, lazerinių ar injekcinių intervencijų, nes atradau iš tiesų veikiantį algoritmą ! 1. Pirmiausiai būtina PAŠALINTI negyvas odos ląsteles, kurios gali sukelti sausos odos išvaizdą, išryškinti plonas mimikos raukšleles, užkimšti odą ir suteikti...
 • Menstruacinis ciklas. Hormonai. Odos būklė.

  Mano visos "senbuvės" klientės, geriau, nei bet kas kitas žino, kada reiktų apsilankyti mano kabinete, nes tai geriausia prevencija odos uždegiminėms reakcijoms, odos būklės ir išvaizdos pablogėjimui, o juk visos dirbame tai visuomeniškus darbus, tai įgyvendiname įvairius socialius projektus, pozuojame fotografams ir t.t. tad noriu pasidalinti šia maža "paslaptėle" su...