Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosLigoninės, klinikosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Klausos aparatai. Mitai ir faktai. 2 dalis

2019 m. gegužės 2 d.

Klausos sutrikimas pakankamai dažnai diagnozuojama liga. Daugeliu klausos pablogėjimo atvejų gali padėti klausos aparatai. Tačiau net ir gydytojui paskyrus, žmonės delsia kreiptis į specialistus dėl vis dar gyvuojančių klaidingų įsitikinimų. Taigi, pabandykime pasiaiškinti. Parinkome dažniausiai paitaikančius mitus.

Mitas: Iš pat pradžių priprasiu ir pamėgsiu klausos aparatus.

Faktas: Klausymasis su klausos aparatais iš pradžių gali būti labai neįprastas, ypač, jei jūsų klausa buvo sutrikusi ilgą laiką. Reikia laiko ir kantrybės norint priprasti prie klausos aparatų – tiek dėl jų nešiojimo, tiek dėl naujų garsų. Iš pradžių aplinkos garsai gali atrodyti per garsūs, bus keista girdėti savo balsą. Paprastai adaptacija trunka keletą savaičių. Pirmąsias savaites stenkitės klausos aparatus dėvėti kaip įmanoma dažniau, kasdien vis ilgindami buvimo su klausos aparatais laiką. Ilgainiui apsiprasite ir klausos aparatas taps ištikimiausiu Jūsų draugu.

Mitas: Mano klausa pablogės, jei nuolat nešiosiu klausos aparatus.

Faktas: Klausa tikrai nepablogės nuo teisingai pritaikytų aparatų. Klausos aparatai padės Jums girdėti garsus, kurių įprastai Jūs negirdėtumėte. Be klausos aparatų Jūsų smegenys vėl „pamirš“ garsus ir nesugebės jų identifikuoti. Todėl svarbu klausos aparatus nešioti nuolat. Teisingai parinkti ir pritaikyti klausos aparatai padės Jums girdėti kalbą aiškiai nededant tiek daug pastangų. Jums patiks vėl girdėti ir nebenorėsite prarasti šio malonumo. Panašiai, kaip su akiniais - akys pripranta matyti gerai ir jūs net neįsivaizduotumėte vairavimo be akinių, jei Jūsų regėjimas yra sutrikęs.

Mitas: Niekada ne per vėlu reabilituoti klausą.

Faktas: Tai vienas iš labiausiai žalingų klausos mitų. Daugelis žmonių mano, kad yra tik viena neigiama pasekmė: tiesiog tuo metu blogai girdėsiu. Iš tiesų, toks delsimas gali sukelti negrįžtamą klausos praradimą. Taigi, jei atidėsite reabilitaciją pakankamai ilgai, netgi stipriausi klausos aparatai gali nebepadėti. Ankstyvoji reabilitacija yra labai svarbi Jūsų gyvenimo kokybei ir būsimam gebėjimui girdėti.

Mitas: Klausos aparatai yra grėmėzdiški ir nepatogūs.

Faktas: Dar palyginti neseniai klausos aparatai iš tiesų buvo dideli ir nepatogūs naudoti. Šiuolaikiniai klausos aparatai yra maži, stilingi, diskretiški, o naudojimas labai paprastas. Be to, jie išskirtinai patogūs ir efektyvūs. O įausiniai klausos aparatai, dedami tiesiai į ausį, gali būti ir praktiškai nematomi. Niekas nematys, kaip gerai Jūs girdite!

Mitas: Jei mano klausa sutrikus, aš apie tai žinočiau.

Faktas: Ne visuomet. Paprastai klausa silpsta pamažu, ir tai trunka kelerius metus. Dažniausiai žmonės to net nepastebi, nes negirdi tik tam tikro dažnio garsų – jie tiesiog perklausia, įpranta skaityti iš lūpų ar pasigarsinti televizoriaus garsą. Tai kelia nepatogumų Jūsų artimiesiems. Būtent šeimos nariai dažniausiai pirmieji ir pastebi Jūsų prastėjančią klausą.

Mitas: Sutrikusi klausa reiškia poreikį didesniam garsui.

Faktas: Daugeliu atvejų, žmogus gali girdėti kalbančius žmones, bet tiesiog nesuprasti, apie ką jie kalba. Gali būti, kad pakankamai gerai girdite ramiose vietose, bet pakankamai keblu bendrauti triukšmingoje aplinkoje ar grupėje žmonių. Tokiu atveju pagarsinimas nepadės. Tinkamai pritaikyti klausos aparatai sustiprina tuos dažnius, kurių Jums reikia.

Mitas: Geriausi klausos aparatai – mažiausi, dedami tiesiai į ausį.

Faktas: Klausos aparatų rūšių yra daug. Dauguma jų yra aukštos technologijos, stilingi ir patogūs. Maži įausiniai aparatai yra patrauklūs, nes jie „nematomi“. Tačiau jie nėra tinkami visiems. Klausos aparato rūšis daugumoje atvejų priklauso nuo to, koks klausos sutrikimas Jums diagnozuotas. Koks klausos aparatas Jums tinka geriausiai, patars tik klausos specialistas.

Mitas: Klausos aparatai – brangus malonumas

Faktas: Pagal technologijas aparatai yra ekonominės, vidutinės ir aukščiausios klasės. Ekonominės klasės aparatai – pigiausi, jie Jums gali būti net ir visiškai nemokami, nes šios klasės klausos aparatus pilnai kompensuoja Valstybinė ligonių kasa. Vidutinės ir aukščiausios klasės aparatai brangesni, nes skiriasi technologijos. Aukštesnių technologijų privalumai – natūralesnis garsas, automatinis aplinkų įsiminimas ir prisitaikymas, jokio švilpimo pojūčio, išryškinta kalba triukšmo fone ir kt. Jei Jūsų gyvenimo būdas yra aktyvus – dirbate, keliaujate, sportuojate – rekomenduojame įsigyti aukštesnės klasės aparatus su priemoka, pasinaudojant VLK kompensacija. Jei norite auštesnės klasės klausos aparatų, bet šiuo metu negalite sau to leisti – galite pasinaudoti ir lizingo paslaugomis.

Mitas: Klausos aparatai švilpia

Faktas: Taip būdavo seniau, tačiau šiuolaikinių klausos aparatų technologijos yra toli pažengusios. Su tinkamai parinktais ir pritaikytais moderniais skaitmeniniais klausos aparatais tokių bėdų išvengsite. Esant sunkiam klausos sutrikimui, visada rekomenduojame naudoti individualų ausies įdėklą (gaminame OPERA klausos centro laboratorijoje). Įdėklas padeda geriau perduoti klausos aparato sustiprintą garsą tiesiai į ausies landą. Be to, jis padeda teisingai įsidėti klausos aparatą į ausį, ir taip išvengti švilpimo.


Klausos praradimas labai apsunkina žmogaus ir jo artimųjų gyvenimą. Neverta kankintis, kai situaciją galima pagerinti klausos aparatais. Apsilankykite OPERA klausos centre – konsultacijos metu klausos specialistas atliks audiogramą, įvertins Jūsų klausą, o prireikus parinks ir pritaikys Jums tinkamiausius klausos aparatus. Kuo anksčiau kreipsitės dėl klausos reabilitacijos, tuo lengviau ir paprasčiau bus susigrąžinti gyvenimo kokybę.

OPERA klausos centrai:

VILNIUS

S. Konarskio g. 2

KAUNAS

Eivenių g. 3

KLAIPĖDA

S. Šimkaus g. 5

ŠIAULIAI

Vilniaus g. 202

PANEVĖŽYS

Savanorių a. 12A

MARIJAMPOLĖ

Žemaitės g. 14

Tel. 8 700 33 700

info@operalt.lt


www.operalt.lt

Nauji straipsniai

 • Seksologas: intymumas neturi būti gėda

  Kalbiname seksologą ir psichologą daktarą Gediminą Navaitį, kuris yra parašęs daugiau nei 30 knygų ir yra buvęs Seimo nariu. Papasakokite savo sąryšį su seksologija, ir kas jus pastumėjo gyvenime susidomėti šiuo mokslu, kaip toliau dėstėsi jūsų profesinis gyvenimas. Prof. Dr. Navaitis: Jūsų dėka galiu prisiminti savo profesinę praeitį ir pasakyti, kad virš 30 metų konsultuoju šeimas, kurios...
 • Kaip padėti savo vaikui išmokti mokytis?

  Vaikų akademinius gebėjimus ir potencialą paprastai esame įpratę vertinti pažymiais. Kai jie geri, kalbame apie mokinio perspektyvumą, kai prasti – bandome taisyti padėtį papildomomis darbo valandomis. Tačiau toks požiūris dažniausiai būna pernelyg siauras. Akademiniai rezultatai neturėtų būti painiojami su vaiko intelekto koeficientu t.y. gabumu. Daugeliu atvejų mokiniui visų pirma...
 • Daugėja psichologinės pagalbos galimybių visuomenei ir medikams

  Koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemijos metu prieinamą ir konfidencialią psichologinę pagalbą visuomenei aktyviau teiks psichikos sveikatos centrų psichologai ir emocinės paramos linijos. Taip pat startuoja medikams skirta savanoriška psichologinės pagalbos iniciatyva. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu,...
 • Purškiamas dezinfekavimo skystis - odai ir paviršiams

  Tai efektyvi ir greita odos ir paviršių dezinfekavimo priemonė, naikina bakterijas ir virusus. - Malonaus citrusų ir levandų kvapo; - Nedžiovina rankų, dėl sudėtyje esančios Alavijo, augalinio glicerino ir Vitamino E; - Patogus nešiotis ir naudotis. Tūbelėje yra 240 papurškimų, kurių užteks 50+ kartų. Naudojimas: - Priemonę naudokite neatskiestą. - 4 kartus papurškę priemonės...
 • Ką svarbu žinoti apie daugkartinio naudojimo medžiagines kaukes?

  Neturite respiratoriaus FFP3, FFP2 ar medicininės kaukės? Ką svarbu žinoti apie daugkartinio naudojimo kaukes ir jų efektyvumą: Kas? K a i p? K o d ė l? Ką reiškia ,,daugkartinis naudojimas”? Vykdyti kaukės gamintojo nurodymus. Jeigu jų nėra: naudoti trumpai 1-2 val., keisti nauja pajutus drėgmę kaukėje)...
 • Kodėl vitaminas B12 yra svarbus mūsų organizmui?

  Daugelis žmonių yra girdėję apie šį vitaminą, tačiau tikrai ne visi susimąsto, kodėl jis mums reikalingas, iš kur jis gaunamas, ar be jo galėtume išgyventi? Pasaulio sveikatos organizacija teigia, jog daugiau nei 15 % gyventojų šiuo metu diagnozuotas vitamino B12 trūkumas, o apie 40 % – arti ribos, kai jo ims trūkti. Vitaminas B12 – tai B grupės vandenyje tirpus vitaminas,...
 • Kuo skiriasi dantų implantavimas nuo dantų protezavimo?

  Netekus vieno, kelių ar visų dantų, galima rinktis iš daugybės dantų atkūrimo būdų, bet dažniausi jų – dantų implantavimas arba protezavimas. Abu šie dantų gydymo metodai gali padėti susigrąžinti pilnavertį gyvenimą, atkurti kramtymo funkcijas, estetinį vaizdą. Taigi kokie yra esminiai dantų implantavimo ir dantų protezavimo skirtumai? Implantai – nepigu, tačiau inovatyvu ir...
 • Lietuvos kardiologai pataria pacientams, kaip elgtis koronaviruso pandemijos metu

  Suprasdamos pacientų nerimą dėl sveikatos ir bendros tvarkos pokyčių karantino metu, Lietuvos kardiologų draugija ir Lietuvos Širdies asociacija atsako į dažniausiai kylančius klausimus. REKOMENDACIJAS RASITE ČIA Pažymima, kad sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonės turi didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu, tai labiausiai pažeidžiama gyventojų...
 • „Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

  Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti ar stumti pasislėpus po ilgesne megztinio rankove. Tokių ir panašių gudrybių imamės tam, kad tik nereikėtų liestis prie tikrais pragaro vartais tiesiogine šio žodžio prasme virtusių...
 • Visa informacija apie koronavirusą – vienoje vietoje

  Nuo šiol visą oficialią informaciją apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams galima rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt. Tai vienintelis pagrindinis interneto adresas, kurį reikia įsiminti, kad nebūtumėte suklaidinti melagingų naujienų skleidėjų ar internetinių sukčių. „Labai svarbu visiems suprasti, kad...
 • Karantino metu psichologinė pagalba bus teikiama nuotoliniu būdu

  Pacientams, kuriems yra reikalingos Psichikos sveikatos centruose teikiamos psichologinės konsultacijos, sudaryta galimybė karantino metu jas gauti nuotoliniu būdu. Taip numatyta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu dėl gydymo įstaigų darbo organizavimo karantino metu. Pasak sveikatos apsaugos...
 • Klaipėdoje pradeda veikti mobilusis punktas

  Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 12 val., Klaipėdoje pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Punktas įkurtas aikštelėje prie „Švyturio arenos“, Dubysos g. 10. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad žmonėms būtina žinoti, kaip elgtis prieš skambinant ir vykstant į mobiliuosius punktus,...
 • Vilniuje pradeda veikti du mobilieji punktai, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19).

  Darbui paruošti ir jau šiandien, nuo 12 val., Vilniuje pradeda veikti du mobilieji punktai, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Vienas punktas įkurtas „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje (Savanorių pr. 124), antrasis – „Statyk ir važiuok“ automobilių stovėjimo aikštelėje V. Gerulaičio 1 g. priešais...
 • Kaune jau šiandien pradeda veikti mobilusis punktas

  Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 12 val., Kaune pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Punktas įkurtas Kauno kempinge (Jonavos g. 51A). Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad žmonėms būtina žinoti, kaip elgtis prieš skambinant ir vykstant į mobiliuosius punktus, griežtai laikytis visų...
 • Tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami dar 4 ligoninių laboratorijose

  Santaros klinikų, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijos nuo šiandien jau yra pasiruošusios atlikti tyrimus dėl naujojo koronaviruso infekcijos (COVID-19) nustatymo ir šiandien jau atlieka pirmuosius tyrimus. Taip startuoja naujų laboratorijų veikla. Tai reiškia, kad nuo šiandien Santaros, Kauno klinikų, Respublikinės Šiaulių...