Kenčiantiems nugaros ir sąnarių skausmus – naujas metodas Lietuvoje: tokių treniruoklių kitur nerasite

2024 m. vasario 2 d.
Kenčiantiems nugaros ir sąnarių skausmus – naujas metodas Lietuvoje: tokių treniruoklių kitur nerasite

Sąnarių, nugaros skausmai, netaisyklinga laikysena – šiuolaikinio žmogaus problemos, kurias sukelia pasyvus gyvenimo būdas ir traumos. Vienas iš būdų, kaip tą spręsti, yra kineziterapija – pradėję atlikti ja laiku, galėsite atsikratyti ilgalaikio skausmo be vaistų ir operacijų. Vilniuje duris atvėrė naujas kineziterapijos klubas „Paupio Kinezioteka“. Čia siūloma ne tik išskirtinė gydymo programa, bet ir naudojami treniruokliai su dirbtiniu intelektu.

Paupio rajone esančiame klube „Paupio Kinezioteka“ sprendžiamos stuburo ir sąnarių problemos: skausmai ir kiti nemalonūs pojūčiai esant išvaržoms, sąnarių skausmai, įvairios potrauminės pasekmės, laikysenos sutrikimai, stuburo iškrypimai. Klientai dirba pagal individualiai parengtą programą, prižiūrint kvalifikuotiems kineziterapeutams. Klube taikomi metodai bei naudojami treniruokliai – vieninteliai tokie Lietuvoje. Po užsiėmimų klientų laukia saunos ir šalto vandens vonios procedūros.

Apie šiais laikais dažnus nugaros ir sąnarių skausmus bei naują klubą – pokalbis su „Paupio Kineziotekos“ vyresniąja kineziterapeute Margarita Kaleckiene.

– Ar tiesa, kad šiais laikais nemažai žmonių susiduria su nugaros, sąnarių skausmais, greitu nuovargiu, kraujo spaudimo svyravimais? Kaltas sėdimas darbas?

Tikrai taip. Labai didelis procentas žmonių susiduria su nugaros skausmais – kalbu ne tik apie juosmeninę dalį, bet ir krūtininę bei kaklinę. Pagrindinė problema – pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas. Tačiau ir fiziškai sunkus darbas gali lemti skausmų atsiradimą.

– Ar dažnas lietuvis pasirenka su tuo susitaikyti, gyvena su tokia prasta savijauta?

– Kol problema ar skausmo intensyvumas nedidelis, dažnas su tuo susitaiko, tačiau ilgiau trunkantis skausmas ir didesnis jo intensyvumas lemia, kad žmogus pradeda ieškoti specialistų.

Deja, kai žmonės patenka pas specialistus, problema jau būna įsisenėjusi. Jei žmogus nieko nedaro jausdamas juosmeninės dalies skausmą, tai galiausiai kūnas prisitaiko prie tos padėties, kuri jam patogiausia. Dėl to kenčia visos kitos kūno dalys. Tuomet ir pati reabilitacija būna sudėtingesnė.

Dažnas klientas užduoda klausimą, kiek šiam reikės lankytis pas kineziterapeutą, kad dingtų skausmas. Aš visuomet paklausiu, kiek laiko jis juto skausmą. Jei pasako, kad trejus metus, juokaudama atsakau: „Vadinasi, trejus metus dabar sąžiningai turite dirbti, kad atsikratytumėte skausmų“. Tačiau, žinoma, tai – pajuokavimas. Kalbant sąžiningai, teigiamų rezultatų sulaukiama pakankamai greitai.

– Sakote, kad su kineziterapija galima visiškai atsikratyti ilgalaikio skausmo? Ir nereikia nei vaistų, nei operacijų?

– Tai yra labai individualu ir priklauso nuo situacijos, tačiau kai žmogus kreipiasi neuždelsęs, o jo skausmai – raumeninio pobūdžio, tuomet galima pakankamai lengvai tų skausmų atsikratyti su kineziterapija. Esant išvaržai, kuri išprovokuoja skausmus ir kitus nemalonius pojūčius, visas procesas užtrunka ilgiau, tačiau prisilaikant visų rekomendacijų ir atliekant pratimus, skausmai sumažėja ir ilgainiui visiškai išnyksta. Taip pat sumažėja paūmėjimo tikimybė.

Klientai taip pat apmokomi, kaip taisyklingai atlikti kasdienius veiksmus, – tai apima ir ergonomikos mokymąsi, pavyzdžiui, kaip pritaikyti savo darbo vietą, kokios turėtų būti miegojimo, stovėjimo padėtys, kaip sėdėti automobilyje, kad būtų kuo mažiau dirgiklių, kurie išprovokuotų skausmus.

– Neseniai Vilniuje, Paupio rajone, atsidarė naujas kineziterapijos klubas „Paupio Kinezioteka“. Lietuvoje veikia per 150 kineziterapijos klinikų ir centrų. Kuo „Paupio Kinezioteka“ iš jų išsiskiria?

– Klube remiamės Bubnovskio ir Dikulio metodika, esame vienintelis klubas, kuris dirba pagal šią koncepciją.

Kitas dalykas, kuo esame ypatingi, – dirbame su „Speediance“ treniruokliais. Tai yra šiuolaikiniai treniruokliai su dirbtiniu intelektu ir pažangiomis saugos funkcijomis, kurios užtikrina sklandų ir efektyvų darbą, leidžia kiekvienam klientui saugiai ir efektyviai atlikti specialius pratimus.

Šie treniruokliai – su dirbtiniu intelektu turi grįžtamąjį ryšį. Darbo metu matome, kaip dirba atskiros galūnės, ar naudojama vienoda jėga, judesio amplitudė. Tą mato ir pats klientas, pagal tai jis gali koreguoti judesį.

Kokie specialistai dirba jūsų klube?

– Šiuo metu mūsų kolektyvas yra nedidelis. Tačiau didėjant klientų skaičiui, mūsų kolektyvą papildys nauji kineziterapeutai.

– Kokie klientai dažniausiai kreipiasi į jūsų klubą?

– Dažniausi klientai – su stuburo ir sąnarių problemomis bei laikysenos sutrikimais. Jie skundžiasi raumenų įtampa, įvairaus pobūdžio skausmais, judėjimo apribojimas kasdienėje veikloje. Dažniausios stuburo ligos – osteochondrozė, tarpslankstelinio disko išvarža, slankstelio listezė ir kt. Sąnarių ligos – artrozė, artritas, tendinitas, epikondilitas ir kt. Laikysenos sutrikimai – ydinga laikysena, skoliozė.

– Ar klube būtų naudos žmogui, kuris neturi minėtų sutrikimų, tiesiog nori pagerinti fizinę būklę?

– Taip, turime ir klientų, kurie turi minimalių nusiskundimų, jaučia nedidelę raumenų įtampą ir nori jaustis geriau. Mes tikrai laukiame tokių klientų, nes visada galima pagerinti bendrą fizinę būklę.

Esant norui ir poreikiui, gali būti atliekamos aerobinės treniruotės norintiems kiek pakoreguoti kūno svorį, pavyzdžiui, važiavimas stacionariu dviračiu.

– Kiekvienas, besikreipiantis į klubą, pirmiausia atvyksta į pirminę konsultaciją. Kuo ji svarbi? Kokie etapai sudaro diagnostiką?

– Pirminė konsultacija trunka pusantros valandos. Pirmasis etapas – pokalbis su klientu, jo metu išklausomi visi nusiskundimai, išsiaiškinamos problemos, kliento gyvenimo būdas bei darbo pobūdis.

Per antrąjį etapą atliekama miofascialinė topografinė diagnostika, t. y. kliento apžiūra, apčiuopa, raumenų ir kaulų sistemos būklės įvertinimas. Vertinamas raumenų tonusas, jėga, ilgis. Taip pat vertinamas sąnarių paslankumas, judesių amplitudės. Taip pat aiškinamasi, ar nėra kokių nors papildomų sutrikimų. Esant poreikiui, atliekami specialūs testai, priklausomai nuo esamos diagnozės ir nusiskundimų.

Per trečiąjį etapą kineziterapeutas su klientu keliauja į salę, kurioje, priklausomai nuo apžiūros rezultatų ir diagnozės, atliekamas testavimas. Testavimas vyksta su „Speediance“ treniruokliais. Parenkama nuo keturių iki šešių pratimų, nustatant svorį, kuriam esant klientas gali taisyklingai atlikti pratimą 20 kartų. Gauti rezultatai palyginami su esamomis normomis.

– Po konsultacijos – tiesiai į terapiją. Jau prakalbote apie taikomą Bubnovskio ir Dikulio koncepciją. Papasakokite, kas tai yra.

– Šio metodo esmė – pašalinti raumenų spazmus ir atkurti kraujotaką ten, kur ji sutrikusi. Mūsų pirminis tikslas – kraujotakos suaktyvinimas, nes esant normaliai kraujotakai, organizmas gyja pats.

Sudarius planą, klientui paskiriama individuali gydymo programa salėje su treniruokliais. Programą sudaro tokie pratimai, kad kuo greičiau išnyktų visi nemalonūs pojūčiai, išnyktų raumenų spazmai ir pagerėtų bendra kliento savijauta.

– Ar šie užsiėmimai vyksta individualiai, ar grupėse?

– Dirbame ir mažomis grupelėmis iki trijų žmonių, ir individualiai. Į grupinius užsiėmimus dažniausiai ateina klientai, kurie neturi rimtų sveikatos sutrikimų ir šiuo metu nepatiria ūmių skausmų.

Užsiėmimas trunka 50 minučių. Mūsų tikslas nėra apkrauti žmogų kuo didesniu pratimų kiekiu ir jį išvarginti, – siekiame, kad po užsiėmimų žmonės jaustųsi turintys daugiau energijos.

Siekiant geriausio rezultato, užsiėmimus rekomenduojama lankyti tris kartus per savaitę. Mūsų klube veikia modulinė sistema, kurią sudaro tris moduliai. Pirmojo modulio metu palengvinamos ūmios būklės ir didinama organizmo adaptacija fiziniams krūviams. Antrojo modulio metu krūviai didėja, siekiama ilgalaikio sveikatos gerėjimo. Trečiojo modulio metu yra atliekamas sudėtingi, reikalaujantys geros pusiausvyros ir kūno kontrolės. Šis modulis paruošia asmenį savarankiškiems užsiėmimams.

– Po užsiėmimų klube „Paupio Kinezioteka“ atliekamos kontrastinės procedūros. Kuo jos svarbios?

– Remiantis metodika, po užsiėmimų rekomenduojamos kontrastinės procedūros. Turime dvi saunas – atskirai vyrams ir moterims. Taip pat turime keturias vonias.

Nesant priešparodymų, po užsiėmimų klientas keliauja į sauną, po jos turi arba nueiti į šaltą dušą, arba pasinaudoti šalto vandens kibiru, arba šalto vandens vonia. Taip skatinama kraujotaka, mažinamas skausmas.

– Ar tenka po mankštų paplepėti su klientais? Kokios jų nuotaikos, ką jie kalba po mankštų?

– Dažniausiai iš klientų girdime, kad jie jaučiasi atsipalaidavę, jiems yra lengviau judėti. Klientai jaučiasi energingesni,, sumažėja arba visai dingsta skausmai. Didžiosios dalies klientų savijauta pagerėja jau po šešių užsiėmimų.

Nauji straipsniai

 • TLK protezavimo galimybės: kiekvienai šypsenai atspindėti gyvenimo džiaugsmą

  Protezavimo paslaugos yra esminis žingsnis siekiant atkurti ne tik dantų funkcionalumą, bet ir paciento pasitikėjimą savimi ir gyvenimo kokybę. Dantų trūkumas gali turėti didelį poveikį ne tik estetinei išvaizdai, bet ir bendrajai sveikatai, sukeliant skausmą, sunkumus valgant ir net pažeidžiant psichologinę gerovę. Šiandien norime pasidalinti svarbia informacija dėl protezavimo galimybių,...
 • Natūraliai atrodančios, sveikos ir putlios lūpos. Kaip tokias turėti?

  Lūpų grožis yra glaudžiai susijęs su individualumu, kiekvienas žmogus turi unikalias lūpas. Lūpų odos priežiūra, įskaitant drėkinimą ir apsaugą nuo saulės bei kitų žalingų aplinkos veiksnių, yra būtina kūno priežiūros dalis, siekiant išlaikyti jų natūralų grožį ir drėgmę. Žinoma, neretai pasitaiko, kad vien tik namuose naudojamų lūpų balzamų ir kitų priemonių neužtenka, kad palaikyti gerą lūpų...
 • Kodėl dantys dyla?

  Bevartant senus nuotraukų albumus dažnai galima pastebėti, kad bėgant metams plati šypsena keičiasi: atsiranda dantų formos ar spalvos pakitimai, pakinta veido profilis. Dažniausiai - tai yra dantų nudilimo pasekmė, lemianti anatominius ir estetinius dantų, šypsenos ir bendro veido profilio pokyčius. Dažnai sulaukiamas klausimas odontologo kabinete: ,,Kodėl dantys dyla?" Su...
 • „All-on-4®“ protezavimas - viso žandikaulio atkūrimas su mažiau skausmo?

  Netekus visų dantų kyla klausimas, kaip geriausia juos atkurti? Anksčiau dauguma pacientų rinkdavosi tradicinius išimamus dantų protezus, tačiau, galima teigti, kad šiandien geriausias sprendimo būdas yra „All-on-4®“ protezavimas ant implantų. Visgi, dalis pacientų vengia dantų atkūrimo implantais, dėl baimių. Šiame straipsnyje, implantologijos klinikos...
 • Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų

  Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti ir galiausiai ėjimo. Stebime, kaip vaikas žengia pirmuosius žingsnius, gali būti ir įdomu, ir neramu. Pirmieji žingsniai kiekvienam vaikui gali atrodyti skirtingai. Stebėdami, kaip vaikai tyrinėja pasaulį ant kojų, galite pastebėti, kad jų pirštai nukreipti į vidų arba į išorę. Ar kada nors pastebėjote,...
 • CBD kanapių aliejaus nauda miegui

  Miegas yra labai svarbus mūsų organizmui, todėl labai dažnai žmonės, kurie susiduria su miego sutrikimais, jaučiasi blogai, juos ima kankinti ir kitos problemos. CBD kanapių aliejaus nauda miegui vertinama žmonių, kuriuos kankina miego sutrikimai. Kodėl mums taip svarbu kokybiškas miegas ir kaip jį pagerinti natūraliais būdais? Kodėl mums svarbus kokybiškas miegas? Miegas yra labai...
 • Klinika „Sveika oda’’ - visų odos problemų sprendimas vienoje vietoje

  Teisingai sakoma, kad oda yra viso organizmo veidrodis. Sveika oda spinduliuoja vidinį ir išorinį žmogaus grožį bei harmoniją. Vis tik daugelis mūsų nors kartą gyvenime susidūrėme su mažesnėmis ar didesnėmis odos problemomis. Klinika „Sveika oda’’ – specializuota odos ligų ir estetinės medicinos klinika. Joje dirba patyrę dermatologai ir plastinės chirurgijos...
 • Nematomas dantų tiesinimas kapomis: ką būtina žinoti ruošiantis gydymui?

  Kreivi, susigrūdę dantys, netaisyklingas sąkandis yra problema, su kuria susiduria daugiau nei 70 proc. lietuvių. Tai ne tik estetinis iššūkis. Dėl netaisyklingos dantų padėties, sunkiau pasirūpinti burnos higiena. Išauga dantų ėduonies, dantenų ligų, žandikaulio problemų rizika. Nemažai žmonių nori koreguoti netaisyklingą dantų padėtį ar sąkandį, tačiau vengia pastebimų metalinių breketų....
 • Vasario 13 d. Tarptautinė prezervatyvo diena

  Prezervatyvų pakelį visada kišenėje turėk ar jį į rankinę įsidėk! Vasario 13-oji – Tarptautinė prezervatyvo diena. Pirmoji žinomiausiai kontracepcijos priemonei skirta diena buvo paskelbta 2009-aisiais, vadinasi šiemet ji minima jau penkioliktąjį kartą. Neatsitiktinai Sargio šventei pasirinkta būtent ši diena – juk rytoj visų įsimylėjėlių jausmus budins Valentinas, juk rytoj...
 • Atvejai, kada galima rinktis masažą Vilniuje

  Kiekvienas suranda skirtingą būdą, kaip galima pabėgti nuo rutinos, atsipalaiduoti ar tiesiog gerai praleisti laiką. Galime garantuoti, kad labai dažnas pasirinkimas gali būti tas, kad yra pasirenkamas masažas. Tad jeigu jį mėgstate ir jūs, šis straipsnis yra kaip tik jums, nes nurodysime kelis atvejus, kada masažas vilniuje gali būti pasirenkamas. Atsipalaidavimui Verta pripažinti, kad...
 • Kas yra ginekologas, kokias ligas jis gydo ir kaip vyksta ginekologinė apžiūra?

  Ginekologas, arba moterų daktaras, – vienas iš tų gydytojų, kuris rūpinasi moters sveikata kone visą jos gyvenimą – nuo ankstyvos paauglystės iki senatvės. Apie tai, kokias ligas ir sutrikimus gydo gydytojai akušeriai ginekologai, kaip tinkamai pasiruošti ginekologo apžiūrai ir kuo akušerija skiriasi nuo ginekologijos, plačiau pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro...
 • Vaikų neurologiniai sutrikimai: Kaip ergoterapija ir reabilitacijos centras gali pakeisti situaciją

  Vaikų neurologiniai sutrikimai kelia unikalių iššūkių, kurie turi įtakos ne tik mažiesiems pacientams, bet ir jų šeimoms. Šios ligos gali turėti didelės įtakos vaiko vystymuisi, mokymuisi ir kasdieniam funkcionavimui. Tarp šių iššūkių ergoterapija tampa vilties spindulėliu, siūlančiu specializuotą pagalbą, kuri gali gerokai pagerinti šių jaunų žmonių gyvenimą. Šiame straipsnyje nagrinėjamas...
 • Kaip oro sausintuvas stiprina žmonių sveikatą

  Ar kada nors pastebėjote, kad dėl didelės drėgmės galite jaustis nejaukiai ir tai gali paveikti jūsų sveikatą? Tas lipnus, sunkus oras ne tik vargina, bet ir gali skatinti tokių alergenų, kaip pelėsis ir grybelis, kurie klesti drėgnoje aplinkoje, atsiradimą. Oro sausintuvas gali būti jūsų neskelbiamas didvyris, tyliai dirbantis ir saugantis jūsų sveikatą, palaikydamas optimalų drėgmės lygį...
 • Mitų griovimas: tiesa apie dantų implantaciją

  Šiuolaikinės odontologijos srityje dantų implantai daugeliui tapo vilties švyturiu. Tačiau, nepaisant augančio populiarumo ir įrodytos sėkmės, apie dantų implantaciją yra daug klaidingų įsitikinimų. Atėjo laikas demistifikuoti šią gyvenimą keičiančią procedūrą ir atskleisti už mitų slypinčią tiesą. 1 mitas: dantų implantai yra skausmingi Viena dažniausių baimių, susijusių su dantų...
 • Imuninės sistemos stiprinimas – procesas, kuris turi tęstis ištisus metus

  Stipri imuninė sistema – puikios savijautos ir geros sveikatos pagrindas. Nors imuninės sistemos stiprinimu daugelis žmonių susirūpina tik šaltuoju metų laiku, tačiau reikėtų nepamiršti, kad imuniteto stiprinimas turėtų būti nuolatinis, niekada nenutrūkstantis procesas. Žinoma, šiltuoju metų laiku, imuninės sistemos priežiūra yra lengvesnė. Vasarą valgome daugiau daržovių, uogų...
 • Ką parodo tirotropinas (TTH, TSH) – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių?

  Ką parodo tirotropinas (TTH, TSH) – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių? Vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių yra hormonas tirotropinas (TSH/TTH). Jis gaminamas hipofizėje – galvos smegenyse esančioje liaukoje. Tirotropino padidėjimas arba sumažėjimas gali signalizuoti apie įvairias ligas. Kuo svarbi skydliaukė ir kaip veikia jos hormonai, kada...
 • Kelio sąnario skausmai

  Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo labiau sumažinti devėjimosi pasekmes reikia rūpintis savo kelių sveikata. Norint išvengti galimų komplikacijų, labai svarbu suprasti kelio skausmo priežastis, simptomus ir laiku kreiptis pagalbos į kineziterapeutą ar sveikatos specialistą. Tiksli diskomforto ar skausmo vieta, gali padėti nustatyti galimą jo...
 • (Ne)normalu nekęsti Valentino dienos

  „Mes gimstame, gyvename ir mirštame vieniši. Tik meilė ir draugystė padeda bent akimirkai sukurti iliuziją, jog esame ne vieni”. Orson Welles Ši vieno didžiausių ir įtakingiausių visų laikų amerikiečių kino kūrėjų frazė tampa itin aktuali artėjant Šv.Valentino dienai. Tačiau tikrai toli gražu ne visi pasitinka ją džiugiomis nuotaikomis. Tai diena, kuomet labiau nei bet kada...
 • Nauja priemonė kovai su plaučių uždegimu – dantų šepetėlis

  Amerikos medikų asociacijos (JAMA Internal Medicine) žurnale publikuotas Harvardo universiteto Medicinos fakulteto Brighamo ir moterų ligoninės meta tyrimas rodo, kad tinkamas nuolatinis burnos higienos prisilaikymas tarp ligoninės pacientų mažina tikimybę susirgti plaučių uždegimu bei kitomis neretai ligoninėje pasigaunamomis ligomis. Minėta publikacija apibendrino penkiolika...
 • Viso kūno masažas – geriausias būdas atsipalaiduoti

  Verta pripažinti, kad yra pačių įvairiausių būdų, kaip galima atsipalaiduoti. Kai kuriems užtenka ramiai pasivaikščioti, kitiems užtenka pagulėti su knyga rankoje, o dar kiti noriai mėgaujasi masažais. Masažai gali būti pakankamai įvairūs, jie gali apimti tam tikras kūno dalis, tačiau vienas iš pačių geriausių pasirinkimų yra viso kūno masažas. Jeigu jį atlieka tikrai geras specialistas, tai...
 • Su elektroepiliacija EPIL salone pašalinsite visų spalvų plaukus

  Ar esate pavargę nuo nuolatinio plaukelių šalinimo ir niekada nesibaigiančios kovos su nepageidaujamais plaukais? Ar svajojate apie lygią, švelnią odą be jokių pastangų? EPIL depiliacijos centras yra čia, kad padėtų jums paversti šią svajonę realybe. Pasinaudokite proga atsikratyti bet kokios spalvos plaukelių visam laikui, naudojant pažangią elektroepiliacijos technologiją. ...
 • Kaip išsaugoti veido odą sveiką ir spindinčią šaltuoju metų laiku?

  Atėjus šaltesnėms dienoms, mūsų oda tampa jautresnė tokioms problemoms kaip sausumas, šiurkštumas ar sudirgimas. Tačiau nereikia atsisakyti gražios ir sveikos veido odos rudenį ir žiemą. Toliau straipsnyje pateiksime patarimus, kurie padės jums pasirūpinti oda, kai orai tampa vis vėsesni. 1. Svarbiausia - drėkinimas Vienas svarbiausių odos priežiūros žingsnių šaltuoju metų laiku -...
 • Laboratorinių tyrimų specifika: kaip jie atliekami ir ką parodo?

  Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti ligas, vykdyti jų stebėjimą ir skirti tinkamą gydymą, laboratoriniai tyrimai yra nepamainomi. Net 70 proc. klinikinių sprendimų nustatant diagnozę priimama remiantis laboratorinių tyrimų rezultatais. Tačiau kokia bus tyrimų kokybė ir kiek tikslūs rezultatai, priklauso ir nuo to, kaip bus jiems pasiruošta. Tad ką būtina žinoti prieš atliekant laboratorinius...
 • MyShemen kosmetika – idealus pasirinkimas

  Išskirtinumas, efektyvumas ir ypač aukšta kokybė, tai Izraelio prekės ženklas „MyShemen“, apie kurį norime papasakoti ir įkvėpti pasitikėjimo bei džiaugsmo! Kanapių pagrindo kosmetika, tinkanti kiekvienam ir itin problematiškoms odoms. Produktų sudėtys natūralios ir saugios. „My Shemen“ – išvertus iš hebrajų kalbos – mano aliejus. Tai aliejų, kremų ir...
 • Geriausia dovana JAI ir JAM

  Malonumo masažo aliejus moterims Ilgesnio malonumo aliejus vyrams Prabangusis malonumo aliejus iš MyShemen pati geriausia dovana artimajai ar artimajam. Tai natūralus afrodiziakas, pažadinantis seksualinę energiją bei natūralią drėgmę. Aliejus 100% natūralios sudėties, veganiškas, praturtintas vitaminais A, C, E ir kitais natūraliais komponentais. Tai reiškia, kad produktas savyje turi...
 • 24 / 7 dirbantys veterinarai atsako: kas išduoda, kad augintiniui reikalinga skubi pagalba?

  Be augintinių daugelis neįsivaizduoja savo kasdienybės: jie padeda kovoti su stresu, pamiršti įtampą ir rūpesčius. Ne veltui teigiama, kad laiko leidimas su gyvūnu gerina emocinę ir fizinę būseną. Vis dėlto, rūpinimasis augintiniu apima ne tik džiaugsmingus momentus: tai apima ir atsakomybę už gyvūną, rūpinimąsi jo sveikata. Jeigu keturkojis sunegalavo, būtina nedelsiant kreiptis į...
 • Kokius tyrimus atlieka hematologas ir kada reikalinga gydytojo konsultacija?

  Turbūt retas kuris galėtų tiksliai pasakyti, kas yra gydytojas hematologas ir kokias ligas jis diagnozuoja. Tad kokius tyrimus atlieka gydytojas hematologas, kada būtina jo konsultacija ir kaip užsiregistruoti bei pasiruošti privačiai hematologo konsultacijai? Apie tai kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja hematologe Lina Aleškevičiene. Kas yra...
 • Kokias ligas gydo terapeutas ir kada turėtumėte į jį kreiptis?

  Sunegalavus, esant įvairiems sveikatos sutrikimams paprastai kreipiamės į savo šeimos gydytoją, dažnai pamiršdami, jog yra ir terapeutas (gr. therapeutēs – gydytojas, slaugytojas), dar vadinamas vidaus ligų gydytoju. Tačiau kaip žinoti, kokiais atvejais geriau kreiptis į terapeutą, kokias ligas jis diagnozuoja ir gydo bei kodėl jis vis dar painiojamas su šeimos gydytoju? Apie tai...
 • Kraujo ligų gydymo progresas – milžiniškas, tačiau pasveikus reikia išlikti budriems: koks kelias laukia paciento?

  Gydytojai hematologai turi priežasčių džiaugtis – galimybių išgydyti kraujo ligomis sergančius pacientus šiandien kur kas daugiau nei prieš keliasdešimt metų. „Pastarasis dešimtmetis hematologijoje – fantastiškas, ir kasmet atsiranda dar daugiau gydymo galimybių“, – sako gydytoja hematologė Rūta Semaškevičienė. Vis dėlto iki pasveikimo ligoniams kartais tenka...
 • Šventės turėtų atnešti džiaugsmą, bet dažnai nutinka priešingai: psichoterapeutas turi 2 esminius patarimus

  Laukiate ar ne, didžiosios žiemos šventės ateis, o kokios jos bus, priklausys tik nuo jūsų. Neretai šventes siejame su stresu ir chaosu, tačiau medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas psichiatras-psichoterapeuteas Erikas Stankūnas pateikia du patarimus, kaip sulaukti Kalėdų nepavargus, ir kaip atšvęsti jas, kad pajustume tikrąjį džiaugsmą. Gydytojas...
 • Vargina kulnų pentinai? Sužinokite, kaip galite sau padėti

  Vargina kulnų pentinai? Sužinokite, kaip galite sau padėti Jei vos tik atsikėlę iš lovos pajuntate skausmą kulnų srityse, tikėtina, kad taip yra dėl susiformavusių kulnų pentinų. Tai – viena dažniausių kulnų skausmus sukeliančių patologijų: statistika rodo, kad maždaug dešimtadalis viso pasaulio žmonių yra patyrę šiuos skausmus. Plantarinis fascitas, liaudiškai vadinamas kulnų...
 • Stangresnė veido ir kūno oda su HIFU procedūra

  Stangresnė veido ir kūno oda su HIFU procedūra Ne paslaptis, jog šiuo metu įvairiausių estetinių medicinos procedūrų – itin gausu. Vienų procedūrų dėka atsisveikinama su nepageidaujamomis raukšlėmis, kitų – mėgaujamasi skaistesne veido oda, dar kitos procedūros skirtos kūno linijų dailinimui. Tačiau ar jau teko girdėti apie HIFU? Jei ne, tuomet būtina susipažinti su šią...
 • Akių patikra – ką reikia žinoti?

  Akių patikra – ką reikia žinoti? Geras regėjimas – dovana, kurią privalu vertinti ir saugoti. Ne veltui nuolat kalbama apie tai, kaip svarbu rūpintis savo akimis. Tik skiriant didelį dėmesį akių priežiūrai galima palaikyti gerą akių sveikatą, išvengti įvairių regėjimo sutrikimų bei pavojingų akių ligų. Vienas geriausių būdų pasirūpinti savo akimis – akių patikra. Tačiau...
 • Gruodžio 27 d. Tarptautinė pasirengimo epidemijoms diena

  Pandemija – didelio masto epidemija, galinti paveikti ne tik vieną lokalų regioną, bet ir pasiekti kaimynines šalis ar net išsiplėsti kituose žemynuose. Pandemijai būdingas labai didelis atvejų skaičius – gali viršyti net ne vieną milijoną, jos trukmė apima laiko intervalą nuo vienerių iki dešimties metų. Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje pažymima, jog siekiant...
 • Namų vaistinėlė šaltuoju sezonu: pasirūpinkite vitaminais, maisto papildais ir vaistais

  Saulės trūkumas, žvarbūs vėjai, drėgmė, temperatūrų kaita, pilkas dangus – mūsų šalyje šaltasis sezonas tikrai nėra įkvepiantis. Visai nesinori kišti nosies iš namų. Vis dėlto, tai neišvengiama. Darbai, įvairūs susitikimai, apsipirkimai, renginiai, sportas – net ir blogiausiu oru tenka lipti per save ir namus iškeisti į viešąsias erdves. O jose... Gausu įvairiausių virusų ir...
 • Kaip važiavimas dviračiu stiprina sveikatą?

  Ar žinojote, kad dviračio pedalų sukimasis gali būti ne tik smagus, bet ir itin naudingas jūsų sveikatai? Važiavimas dviračiu yra viena iš efektyviausių būdų stiprinti širdį ir plaučius, mažinti stresą bei pagerinti bendrą savijautą. Nauda sveikata Reguliarus dviračių minėjimas yra puikus būdas palaikyti ir stiprinti jūsų fizinę sveikatą. Kalbant apie širdies sveikatą, važiavimas...
 • Pasirūpinkite savimi: apsilankykite pas klinikos „Sveikatos garantas” šeimos gydytoją

  Dirbu, sveikatinuosi, sportuoju, tikslingai planuoju, todėl pirmadieniams jokių sumanymų neatidėlioju! Dažnai nukeliame savo norų įgyvendinimą rytdienai? O pirmadieniui? Ar pažįstamas jausmas, kai blyksint naujamečiams fejerverkams prižadame tiek daug, o įpusėjus sausiui tenka stebėti, kaip mūsų geri ketinimai, išplaukę didingais laivais, smagiai trenkiasi į tvirtas kasdienybės ar...
 • Dentaplanas - implantologijos klinika su mažiau skausmo

  Ar teko bent kartą gyvenime atidėti vizitą pas odontologą, dėl baimės? O galbūt atsisėdus į kėdę prasideda siaubingai nepaaiškinama panika? Jeigu taip, turime jums gerų žinių - visas šias baimes jūs galite pamiršti. Vilniaus mieste neseniai duris atvėrusi implantologijos klinika „Dentaplanas“ siūlo rinktis dantų implantacijos paslaugas be baimės ir su mažiau skausmo. Pirmas...
 • Į ką atkreipti dėmesį renkant maistą savo augintiniui?

  Nesvarbu, ką auginate: šunį ar katę, savo augintiniui tikrai linkite paties geriausio. Turbūt nereikia net sakyti, kad tinkama mityba yra geros sveikatos pagrindas, todėl rinktis augintiniams skirtą pašarą vertėtų itin atidžiai. Išrinkti tinkamą ėdalą galėsite gerokai paprasčiau, jei žinosite, kokiais kriterijais reikia vadovautis. Taigi, ką svarbu įvertinti ieškant geriausio...
 • Nematoma kova namuose: patarimai gyvenimui be dulkių

  Jei kartais pagaunate save liūdint dėl nesibaigiančios kovos su dulkių zuikučiais, paspaudėte teisingą nuorodą. Šiandien mes kylame į kovą prieš nesibaigiančias dulkių namuose atakas. Skaitykite toliau ir sužinosite keletą paprastų, bet veiksmingų patarimų, kaip namuose sumažinti dulkių kiekį ir kaip paversti namus spindinčiu gaivumo rojumi. Įsigykite į reguliaraus valymo...
 • Kaip pasirinkti estetinio plombavimo specialistą?

  Trumpai ir aiškiai į šį klausimą atsako funkcinės ir restauracinės odontologijos AŠ ŠYPSAUSI gydytoja odontologė Girstenė Mineikienė. Norint pasirinkti gerą estetinio plombavimo specialistą, galite atsižvelgti į kelis svarbius kriterijus: Išsilavinimas ir sertifikatai: Pasidomėkite specialisto išsilavinimu ir ar jis specializuojasi estetinio plombavimo srityje. Patirtis:...
 • Sausio 27 d. Pasaulinė pientraukio diena

  Kiekvieną sausio 27-ąją pasaulyje minima Pientraukio diena. Ši šventė skirta toms mamoms, kurios mėgina suderinti motinystę su aktyviu gyvenimo būdu, karjeros tęsimu ar galimybe dirbti ne namų aplinkoje. Žindymas sveikintinas, reikalingas ir veiksmingas, jo metu išties randasi ypatingas emocinis mamos ir gimusios atžalėlės ryšys. Motinos pienas - geriausias maistas tiek naujagimiui, tiek ir...
 • Taisykles odontologijoje pakeitusi technologija – mikroprotezai

  Odontologija per daugelį metų tobulėjo ir technologine prasme padarė didelė pažangą. Tam tikri procesai ir standartai, odontologo kabinete buvę norma prieš 20 ar 30 metų, dabar išlikę nebent atmintyje. Viena iš dantų restauravimo sritį revoliucionavusių technologijų – mikroprotezavimas. Apie šią procedūrą plačiau pasakoja Vilniaus implantologijos namų gydytoja odontologė Katažyna...
 • Vasario 4 d. Pasaulinė kovos su vėžiu diena

  Nugalėkime ligą, nugalėkime vėžį! Vasario 4-oji - Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Klastinga onkologinė liga tikrai nepalieka abejingų – žiniasklaida skelbia skaudžią statistiką, šokiruoja opiomis parengtų reportažų temomis, verčia susimąstyti dėl aktualijų jautrumo ir problematikos. Deja, vėžinių susirgimų nemažėja… Vėžys gali rastis bet kuriame kūno organe ar audinyje,...
 • Vaikų dantų priežiūra: kodėl ji tokia svarbi?

  Už vaikų dantų priežiūrą ir teigiamų įgūdžių formavimą atsakingi tėvai. Pats metas tuo užsiimti – kai mažyliui išdygsta pirmasis dantukas. Ūgtelėjusius vaikus svarbu mokyti savarankiškai pasirūpinti burnos higiena ir su gydytojo odontologo pagalba spręsti kylančias sveikatos problemas. Ėduonies rizika tyko nuo pat mažens – jeigu vaikas geria saldintus pieno mišinius, arbatą ar...
 • Klasikinė reabilitacija vaikams papildoma šiuolaikinėmis priemonėmis ir metodais

  Pasaulis keičiasi ir net gydymo paslaugas teikiančios įstaigos turi su tuo susitaikyti ir lanksčiai keistis drauge. „Palangos gintaro“ sanatorijoje teikiama daug klasikinių procedūrų (kineziterapija, fizioterapija, masažai, vandens procedūros ir t.t.), tačiau jos nuolat papildomos naujomis priemonėmis, metodais ir alternatyvomis. Kineziterapija – daugiausia...
 • Sausio 22 d. Gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė Europoje

  Kasmetiniuose Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (LAGD) inicijuojamuose mokymuose bei rengiamose mokslinėse praktinėse konferencijose dalyvaujanti klinikos „Sveikatos garantas” gydytoja akušerė ginekologė Jolita Lukošiūnienė teigia, jog patys esminiai būdai, turintys įtakos ligos eigos sušvelninimui ar net ir padedantys išvengti gimdos kaklelio vėžio – reguliarios...
 • Metatarsalgija

  Metatarsalgija Tai yra pėdos paviršiaus skausmas, ties pirštakaulių pradžia ir padikaulių pabaiga(Pav 1). Pav 1. Gali būti pirminė arba antrinė būklė. Pirminę metatarsalgiją sukelia biomechaniniai komponentai veikiantys padikaulio galvutes, tai gali būti dėl: +Per ilgo stovėjimo ar vaikščiojimo, netinkamai pakreipus pėdą, +Pes planus (plokščiapėdystės), +Pėdos...
 • 5 ženklai, kurie rodo, kad organizmui trūksta vitaminų ir mineralų

  Vitaminai ir mineralai žmogaus organizme turi labai svarbų vaidmenį – būtent jie didele dalimi lemia gerą sveikatą ir savijautą. Todėl kiekvienas žmogus turėtų pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba, kuri yra pagrindinis vitaminų ir mineralų šaltinis.O jeigu vis tiek trūksta tam tikrų medžiagų, verta pagalvoti apie maisto papildus. Iš tikrųjų, organizmas siunčia tam tikrus ženklus,...
 • CBD varotojimas - kaip įtraukti tai į kasdienę rutiną

  CBD varotojimas - kaip įtraukti tai į kasdienę rutiną Jei jus domina CBD įtraukimas į kasdienę rutiną, turėtumėte apsvarstyti keletą dalykų. CBD galima vartoti įvairiomis formomis, įskaitant aliejus, kapsules, vietiškai vartojamus preparatus ir valgomuosius gėrimus. Tinkamas būdas priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų ir norimų rezultatų. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums...