Kas yra ginekologas, kokias ligas jis gydo ir kaip vyksta ginekologinė apžiūra?

2024 m. vasario 7 d.
Kas yra ginekologas, kokias ligas jis gydo ir kaip vyksta ginekologinė apžiūra?

Ginekologas, arba moterų daktaras, – vienas iš tų gydytojų, kuris rūpinasi moters sveikata kone visą jos gyvenimą – nuo ankstyvos paauglystės iki senatvės. Apie tai, kokias ligas ir sutrikimus gydo gydytojai akušeriai ginekologai, kaip tinkamai pasiruošti ginekologo apžiūrai ir kuo akušerija skiriasi nuo ginekologijos, plačiau pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja akušerė ginekologė Daiva Keršulytė.

Ginekologas – kas tai?

Gydytojas ginekologas rūpinasi moters sveikata nuo ankstyvaus brendimo iki pat menopauzės. Jis ne tik diagnozuoja ir gydo moterų įvairias reprodukcinės sistemos ligas bei sutrikimus, bet ir atlieka profilaktinę sveikatos apžiūrą, skiria įvairius laboratorinius tyrimus.

Gydytojas ginekologas rūpinasi moters sveikata, prasidėjus pirmosioms mėnesinėms, konsultuoja pastojimo ir vaisingumo klausimais, prižiūri jos sveikatą nėštumo ir gimdymo laikotarpiu, konsultuoja ir gydo lytiškai plintančias ligas, įvairius hormonų sutrikimus ir kt.

Kuo ginekologija skiriasi nuo akušerijos?

Gydytojas akušeris (iš pranc. k. – „padėti gimdyti“) paprastai prižiūri nėščią moterį visą kūdikio laukimosi laikotarpį, diagnozuoja įvairias ligas ir patologijas, gali atlikti akušerinius ultragarso ir kitus tyrimus, priima gimdymą, prižiūri moterį po gimdymo.

Tuo tarpu ginekologija (iš graikų k. – „moteris + mokslas“), pasak gydytojos akušerės ginekologės D. Keršulytės, yra medicinos šaka, apimanti visą moteriškų ligų diagnostiką, gydymą ir profilaktiką, tirianti moters lytinių organų fiziologiją ir su tuo susijusias patologijas. Tačiau akušerija neatsiejama ginekologijos.

„Man norisi holistinio požiūrio į moters sveikatą. Kitaip tariant, gydytojas akušeris ginekologas neapsiriboja tik tam tikrų ligų nustatymu. Žmogaus organizme viskas susiję. Įvairios ligos ir sutrikimai, nėštumo laikotarpis, moters savijauta po gimdymo – visa tai labai priklauso nuo bendros moters sveikatos būklės (tiek fizinės, tiek psichologinės), todėl į organizmą turime žiūrėti kaip į visumą“, – teigė gydytoja akušerė ginekologė.

Kokius sutrikimus gydo gydytojai akušeriai ginekologai?

Į gydytoją akušerį ginekologą moteris paprastai kreipiasi ne tik norėdama atlikti profilaktinę sveikatos apžiūrą, pasikonsultuoti pastojimo, nėštumo ar gimdymo klausimais, bet ir atsiradus įvairiems sveikatos sutrikimams, tokiems kaip skausmingos ir nereguliarios mėnesinės, neaiškus kraujavimas, neįprastas krūtų skausmas, niežulys lytinių organų srityje, šlapimo nelaikymas ar šlapimo takų bei makšties infekcijos ir kt.

„Neretai mes tampame ir psichologais tam tikra prasme, nes moteris įvairiais gyvenimo laikotarpiais, atėjusi pas ginekologą, tiesiog turi su kuo pasikalbėti, pavyzdžiui, apie savo seksualinę sveikatą ar kitais intymiais klausimais, – kalbėjo Šeimos medicinos centro gydytoja akušerė ginekologė D. Keršulytė. – Moters fizinė sveikata neatsiejama nuo jos psichologinės būklės. Daugelis ligų itin glaudžiai susijusios su moters gyvenimo būdu, įpročiais, elgsena, psichine sveikata.“

Dažniausios ginekologinės ligos

Ginekologijos sritis yra labai plati, apima daugybę įvairių ligų ir sutrikimų. Pasak gydytojos, įvairios ginekologinės ligos neatsiejamos nuo endokrininių sutrikimų ir infekcinių ligų.

Dažniausiai moterys susiduria su šiomis pagrindinėms ginekologinėmis ligomis:

Mėnesinių ciklo sutrikimai.

Menstruacijos gali išnykti arba tapti nereguliarios (gali vėluoti daugiau nei savaitę) dėl įvairių priežasčių, pvz., netinkamos mitybos, nuolat patiriamo streso, kiaušidžių funkcijos sutrikimo ir kt.

Gimdos mioma.

Tai gerybinis gimdos raumenų auglys, kuriam atsirasti įtakos gali turėti sutrikusi lytinių hormonų pusiausvyra. Daugeliui moterų gimdos mioma nesukelia jokių simptomų, tačiau reikia susirūpinti, jei pastebimas kraujavimas tarp menstruacijų, itin gausios mėnesinės, skausmas pilvo apačioje ar šlapinimosi sutrikimai.

Endometriozė.

Tai gan dažna jaunų moterų ginekologinė liga, kai į gimdos gleivinę panašus audinys išveši ne gimdoje, bet dubens organų pilvaplėvėje ar kiaušidėse. Daugeliu atvejų endometriozė yra nepiktybinė, tačiau gali būti siejama su nevaisingumu. Pagrindiniai jos požymiai: skausmingos mėnesinės, skausmas pilvo apačioje, rudos išskyros.

Pasikartojantys makšties uždegimai:

 • Vaginalinė kandidozė (pienligė). Ši grybelinė infekcija pasireiškia niežuliu, makšties deginimo pojūčiu, tirštomis, baltomis išskyromis iš makšties.
 • Vaginitas arva vulvovaginitas pažeidžia ne tik makštį, bet ir vulvą. Simptomai: lytinių organų niežulys ir deginimo pojūtis, pakitusios išskyros. Dažna nelytiniu būdu plintančių vaginitų priežastis – bakterinė arba grybelinė infekcija.
 • Bakterinės vaginozės atsiradimą neretai sąlygoja sutrikusi makšties mikrobiota. Ligai būdingos nemalonaus kvapo pilkšvai žalsvos išskyros, taip pat makšties niežulys ir perštėjimas.

Kiaušidės cista.

Tai patologinis darinys kiaušidėje, daugeliu atvejų – nepiktybinis. Apie cistos susiformavimą gali išduoti tokie požymiai kaip nereguliarios ar skausmingos mėnesinės, dažnas šlapinimasis, skausmas pilvo apačioje.

Kaip vyksta ginekologo apžiūra?

Pirmoji moters gyvenime ginekologo konsultacija prasideda nuo susipažinimo, gydytojas išklauso esminius nusiskundimus, jei tai profilaktinė sveikatos apžiūra, pasiteiraujama, kokių klausimų ar abejonių moteris turi dėl savo sveikatos būklės ir pan.

„Renkama anamnezė, t. y. duomenys apie bendrą moters sveikatą, persirgtas ligas, šeimos narių ligas, aptariamas moters mėnesinių ciklas. Po to pradedama ginekologinė apžiūra. Jei tai pirminė apžiūra, ji vyksta ant ginekologinės kėdės, apžiūrima makštis, palpuojami vidiniai lytiniai organai (tam naudojami specialūs plėtikliai). Dažnu atveju atliekama vidinė ginekologinė echoksopija – vidinis tyrimas per makštį su specialiu davikliu“, – pasakojo gydytoja akušerė ginekologė D. Keršulytė.

Nėščiųjų moterų (iki 9–10 savaičių) diagnostinė apžiūra taip pat vyksta per makštį vidiniu davikliu, vėliau nėštukės apžiūrimos abdominaliniu davikliu (per pilvą).

Pasak gydytojos, tam tikrais atvejais atliekami ir specialūs tyrimai, pavyzdžiui, kolposkopija – tai detali gimdos kaklelio apžiūra mikroskopu. Tyrimas – paprastas ir neskausmingas, kurio metu gydytojas ginekologas, įvedęs plėtiklį į makštį, apžiūri gimdos kaklelio ląsteles per mikroskopą.

Labai dažnai ginekologinės apžiūros metu pacientei imamas tepinėlis dėl įvairių infekcijų, uždegimų. Taip pat atliekamas onkocitologinis tepinėlis, vadinamas PAP testu, padedantis nustatyti, ar nėra žmogaus papilomos viruso (ŽPV) – pagrindinio gimdos kaklelio vėžio sukėlėjų.

Kaip pasiruošti ginekologo apžiūrai?

Gydytojos akušerės ginekologės D. Keršulytės teigimu, specialaus pasiruošimo nereikia, tiesiog rekomenduojama laikytis elementarios intymios higienos. Visgi ginekologinė apžiūra bus komfortiškesnė ir tikslesnė, jei žinosite tam tikrus dalykus:

 • Prieš ginekologinį tyrimą moteris turėtų būtų neseniai pasišlapinusi, kad šlapimo pūslė būtų visiškai tuščia ir netrukdytų ginekologinei apžiū
 • Bent porą dienų iki ginekologinio tyrimo moteris turėtų susilaikyti nuo lytinių santykių.
 • Nenaudoti jokių vaginalinių žvakučių, intymių kremų ar gelių.
 • Nerekomenduojama plauti makšties (tik išorinius lytinius organus).

Ginekologinės paslaugos Šeimos medicinos centre Vilniuje

Šeimos medicinos centre dirba didelę darbo patirtį turintys gydytojai akušeriai ginekologai, teikiantys profesionalią konsultaciją ginekologinių ligų prevencijos klausimais, visapusę ginekologinę apžiūrą, gydantys įvairias ligas bei skiriantys reikalingus ginekologinius tyrimus.

„Vienas didžiausių privalumų yra tai, jog privačioje klinikoje yra puiki galimybė moteriai gauti visas ginekologines paslaugas ir reikalingus tyrimus po vienu stogu. Paprastai viename ginekologijos kabinete yra visos sąlygos atlikti tiek ginekologinę apžiūrą, tiek echoskopiją, tiek paimti tepinėlius. Jei reikalingi kraujo tyrimai, čia pat yra laboratorija, kurioje jie ir atliekami“, – paaiškino gydytoja akušerė ginekologė D. Keršulytė ir pridūrė, jog tyrimų rezultatai dažniausiai gaunami per kelias minutes ar kelias valandas.

Bet kuris ginekologo kabinetas „Hila“ centre įrengtas galvojant apie moters komfortą. Čia yra šildomi stalčiai ginekologinės apžiūros įrankiams laikyti bei visos higienos priemonės, kurių moteriai gali prireikti.

Jei pačios pacientės dalyvavimas nėra būtinas, gauti tyrimų rezultatai, pasak gydytojos, aptariami telefonu, suderinus iš anksto. Nuotolinės konsultacijos metu aptariamas ir gydymo, kitų tyrimų planas. Jei reikalinga pakartotinė apžiūra, moteris kviečiama atvykti į Šeimos medicinos centrą.

Toms, kurios nori sutaupyti laiko, yra galimybė tapti Sveikatos klubo nariu. Įsigijus šio klubo narystę, be jokių apribojimų galima naudotis daugiau kaip 2 tūkst. sveikatos priežiūros paslaugų už specialią kainą visus metus. Ginekologas Vilniuje mūsų centre įprastai jus gali priimti per kelias dienas, o dažnai ir tą pačią dieną, kai kreipiatės.

Kaip pasirūpinti lytine sveikata ir užkirsti kelią ginekologinėms ligoms?

Pasitikrinti ginekologinę sveikatą moterims rekomenduojama bent kartą per metus. Tačiau, kaip pastebi gydytoja akušerė ginekologė D. Keršulytė, yra moterų, kurios pas ginekologą nesilanko dešimt ar daugiau metų, neva teisindamosi, jog „nieko blogo nejaučia“.

„Noriu dar kartą pabrėžti ir priminti, jog dauguma ginekologinių ligų ir sutrikimų neturi jokių simptomų, todėl kuo anksčiau bus nustatyti įvairūs pakitimai, tuo geresni bus gydymo rezultatai. Žinoma, jei moteris turi tam tikrų sveikatos problemų ar nusiskundimų (pvz., mėnesinių ciklo sutrikimas, gimdos mioma ar cista), ginekologas gali paskirti pakartotinius apsilankymus, pvz., kas pusmetį“, – kalbėjo akušerė ginekologė ir patarė kiekvienai moteriai rūpintis savo sveikata, mylėti savo kūną, mat gera sveikata – tai ir puiki psichologinė savijauta.

Registruokitės akušerio-ginekologo konsultacijai

Nauji straipsniai

 • TLK protezavimo galimybės: kiekvienai šypsenai atspindėti gyvenimo džiaugsmą

  Protezavimo paslaugos yra esminis žingsnis siekiant atkurti ne tik dantų funkcionalumą, bet ir paciento pasitikėjimą savimi ir gyvenimo kokybę. Dantų trūkumas gali turėti didelį poveikį ne tik estetinei išvaizdai, bet ir bendrajai sveikatai, sukeliant skausmą, sunkumus valgant ir net pažeidžiant psichologinę gerovę. Šiandien norime pasidalinti svarbia informacija dėl protezavimo galimybių,...
 • Natūraliai atrodančios, sveikos ir putlios lūpos. Kaip tokias turėti?

  Lūpų grožis yra glaudžiai susijęs su individualumu, kiekvienas žmogus turi unikalias lūpas. Lūpų odos priežiūra, įskaitant drėkinimą ir apsaugą nuo saulės bei kitų žalingų aplinkos veiksnių, yra būtina kūno priežiūros dalis, siekiant išlaikyti jų natūralų grožį ir drėgmę. Žinoma, neretai pasitaiko, kad vien tik namuose naudojamų lūpų balzamų ir kitų priemonių neužtenka, kad palaikyti gerą lūpų...
 • Kodėl dantys dyla?

  Bevartant senus nuotraukų albumus dažnai galima pastebėti, kad bėgant metams plati šypsena keičiasi: atsiranda dantų formos ar spalvos pakitimai, pakinta veido profilis. Dažniausiai - tai yra dantų nudilimo pasekmė, lemianti anatominius ir estetinius dantų, šypsenos ir bendro veido profilio pokyčius. Dažnai sulaukiamas klausimas odontologo kabinete: ,,Kodėl dantys dyla?" Su...
 • „All-on-4®“ protezavimas - viso žandikaulio atkūrimas su mažiau skausmo?

  Netekus visų dantų kyla klausimas, kaip geriausia juos atkurti? Anksčiau dauguma pacientų rinkdavosi tradicinius išimamus dantų protezus, tačiau, galima teigti, kad šiandien geriausias sprendimo būdas yra „All-on-4®“ protezavimas ant implantų. Visgi, dalis pacientų vengia dantų atkūrimo implantais, dėl baimių. Šiame straipsnyje, implantologijos klinikos...
 • Vaikų pėdų deformacijos: sukimasis į vidų

  Pirmieji gyvenimo metai kupini naujos pradžios, šliaužiojimo, bandantis atsistoti ir galiausiai ėjimo. Stebime, kaip vaikas žengia pirmuosius žingsnius, gali būti ir įdomu, ir neramu. Pirmieji žingsniai kiekvienam vaikui gali atrodyti skirtingai. Stebėdami, kaip vaikai tyrinėja pasaulį ant kojų, galite pastebėti, kad jų pirštai nukreipti į vidų arba į išorę. Ar kada nors pastebėjote,...
 • CBD kanapių aliejaus nauda miegui

  Miegas yra labai svarbus mūsų organizmui, todėl labai dažnai žmonės, kurie susiduria su miego sutrikimais, jaučiasi blogai, juos ima kankinti ir kitos problemos. CBD kanapių aliejaus nauda miegui vertinama žmonių, kuriuos kankina miego sutrikimai. Kodėl mums taip svarbu kokybiškas miegas ir kaip jį pagerinti natūraliais būdais? Kodėl mums svarbus kokybiškas miegas? Miegas yra labai...
 • Klinika „Sveika oda’’ - visų odos problemų sprendimas vienoje vietoje

  Teisingai sakoma, kad oda yra viso organizmo veidrodis. Sveika oda spinduliuoja vidinį ir išorinį žmogaus grožį bei harmoniją. Vis tik daugelis mūsų nors kartą gyvenime susidūrėme su mažesnėmis ar didesnėmis odos problemomis. Klinika „Sveika oda’’ – specializuota odos ligų ir estetinės medicinos klinika. Joje dirba patyrę dermatologai ir plastinės chirurgijos...
 • Nematomas dantų tiesinimas kapomis: ką būtina žinoti ruošiantis gydymui?

  Kreivi, susigrūdę dantys, netaisyklingas sąkandis yra problema, su kuria susiduria daugiau nei 70 proc. lietuvių. Tai ne tik estetinis iššūkis. Dėl netaisyklingos dantų padėties, sunkiau pasirūpinti burnos higiena. Išauga dantų ėduonies, dantenų ligų, žandikaulio problemų rizika. Nemažai žmonių nori koreguoti netaisyklingą dantų padėtį ar sąkandį, tačiau vengia pastebimų metalinių breketų....
 • Vasario 13 d. Tarptautinė prezervatyvo diena

  Prezervatyvų pakelį visada kišenėje turėk ar jį į rankinę įsidėk! Vasario 13-oji – Tarptautinė prezervatyvo diena. Pirmoji žinomiausiai kontracepcijos priemonei skirta diena buvo paskelbta 2009-aisiais, vadinasi šiemet ji minima jau penkioliktąjį kartą. Neatsitiktinai Sargio šventei pasirinkta būtent ši diena – juk rytoj visų įsimylėjėlių jausmus budins Valentinas, juk rytoj...
 • Atvejai, kada galima rinktis masažą Vilniuje

  Kiekvienas suranda skirtingą būdą, kaip galima pabėgti nuo rutinos, atsipalaiduoti ar tiesiog gerai praleisti laiką. Galime garantuoti, kad labai dažnas pasirinkimas gali būti tas, kad yra pasirenkamas masažas. Tad jeigu jį mėgstate ir jūs, šis straipsnis yra kaip tik jums, nes nurodysime kelis atvejus, kada masažas vilniuje gali būti pasirenkamas. Atsipalaidavimui Verta pripažinti, kad...
 • Vaikų neurologiniai sutrikimai: Kaip ergoterapija ir reabilitacijos centras gali pakeisti situaciją

  Vaikų neurologiniai sutrikimai kelia unikalių iššūkių, kurie turi įtakos ne tik mažiesiems pacientams, bet ir jų šeimoms. Šios ligos gali turėti didelės įtakos vaiko vystymuisi, mokymuisi ir kasdieniam funkcionavimui. Tarp šių iššūkių ergoterapija tampa vilties spindulėliu, siūlančiu specializuotą pagalbą, kuri gali gerokai pagerinti šių jaunų žmonių gyvenimą. Šiame straipsnyje nagrinėjamas...
 • Kaip oro sausintuvas stiprina žmonių sveikatą

  Ar kada nors pastebėjote, kad dėl didelės drėgmės galite jaustis nejaukiai ir tai gali paveikti jūsų sveikatą? Tas lipnus, sunkus oras ne tik vargina, bet ir gali skatinti tokių alergenų, kaip pelėsis ir grybelis, kurie klesti drėgnoje aplinkoje, atsiradimą. Oro sausintuvas gali būti jūsų neskelbiamas didvyris, tyliai dirbantis ir saugantis jūsų sveikatą, palaikydamas optimalų drėgmės lygį...
 • Mitų griovimas: tiesa apie dantų implantaciją

  Šiuolaikinės odontologijos srityje dantų implantai daugeliui tapo vilties švyturiu. Tačiau, nepaisant augančio populiarumo ir įrodytos sėkmės, apie dantų implantaciją yra daug klaidingų įsitikinimų. Atėjo laikas demistifikuoti šią gyvenimą keičiančią procedūrą ir atskleisti už mitų slypinčią tiesą. 1 mitas: dantų implantai yra skausmingi Viena dažniausių baimių, susijusių su dantų...
 • Imuninės sistemos stiprinimas – procesas, kuris turi tęstis ištisus metus

  Stipri imuninė sistema – puikios savijautos ir geros sveikatos pagrindas. Nors imuninės sistemos stiprinimu daugelis žmonių susirūpina tik šaltuoju metų laiku, tačiau reikėtų nepamiršti, kad imuniteto stiprinimas turėtų būti nuolatinis, niekada nenutrūkstantis procesas. Žinoma, šiltuoju metų laiku, imuninės sistemos priežiūra yra lengvesnė. Vasarą valgome daugiau daržovių, uogų...
 • Kenčiantiems nugaros ir sąnarių skausmus – naujas metodas Lietuvoje: tokių treniruoklių kitur nerasite

  Sąnarių, nugaros skausmai, netaisyklinga laikysena – šiuolaikinio žmogaus problemos, kurias sukelia pasyvus gyvenimo būdas ir traumos. Vienas iš būdų, kaip tą spręsti, yra kineziterapija – pradėję atlikti ja laiku, galėsite atsikratyti ilgalaikio skausmo be vaistų ir operacijų. Vilniuje duris atvėrė naujas kineziterapijos klubas „Paupio Kinezioteka“. Čia siūloma ne tik...
 • Ką parodo tirotropinas (TTH, TSH) – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių?

  Ką parodo tirotropinas (TTH, TSH) – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių? Vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių yra hormonas tirotropinas (TSH/TTH). Jis gaminamas hipofizėje – galvos smegenyse esančioje liaukoje. Tirotropino padidėjimas arba sumažėjimas gali signalizuoti apie įvairias ligas. Kuo svarbi skydliaukė ir kaip veikia jos hormonai, kada...
 • Kelio sąnario skausmai

  Kelio sąnarys yra vienas sudėtingiausių sąnarių, kadangi yra daugiaašis ir norit kuo labiau sumažinti devėjimosi pasekmes reikia rūpintis savo kelių sveikata. Norint išvengti galimų komplikacijų, labai svarbu suprasti kelio skausmo priežastis, simptomus ir laiku kreiptis pagalbos į kineziterapeutą ar sveikatos specialistą. Tiksli diskomforto ar skausmo vieta, gali padėti nustatyti galimą jo...
 • (Ne)normalu nekęsti Valentino dienos

  „Mes gimstame, gyvename ir mirštame vieniši. Tik meilė ir draugystė padeda bent akimirkai sukurti iliuziją, jog esame ne vieni”. Orson Welles Ši vieno didžiausių ir įtakingiausių visų laikų amerikiečių kino kūrėjų frazė tampa itin aktuali artėjant Šv.Valentino dienai. Tačiau tikrai toli gražu ne visi pasitinka ją džiugiomis nuotaikomis. Tai diena, kuomet labiau nei bet kada...
 • Nauja priemonė kovai su plaučių uždegimu – dantų šepetėlis

  Amerikos medikų asociacijos (JAMA Internal Medicine) žurnale publikuotas Harvardo universiteto Medicinos fakulteto Brighamo ir moterų ligoninės meta tyrimas rodo, kad tinkamas nuolatinis burnos higienos prisilaikymas tarp ligoninės pacientų mažina tikimybę susirgti plaučių uždegimu bei kitomis neretai ligoninėje pasigaunamomis ligomis. Minėta publikacija apibendrino penkiolika...
 • Viso kūno masažas – geriausias būdas atsipalaiduoti

  Verta pripažinti, kad yra pačių įvairiausių būdų, kaip galima atsipalaiduoti. Kai kuriems užtenka ramiai pasivaikščioti, kitiems užtenka pagulėti su knyga rankoje, o dar kiti noriai mėgaujasi masažais. Masažai gali būti pakankamai įvairūs, jie gali apimti tam tikras kūno dalis, tačiau vienas iš pačių geriausių pasirinkimų yra viso kūno masažas. Jeigu jį atlieka tikrai geras specialistas, tai...
 • Su elektroepiliacija EPIL salone pašalinsite visų spalvų plaukus

  Ar esate pavargę nuo nuolatinio plaukelių šalinimo ir niekada nesibaigiančios kovos su nepageidaujamais plaukais? Ar svajojate apie lygią, švelnią odą be jokių pastangų? EPIL depiliacijos centras yra čia, kad padėtų jums paversti šią svajonę realybe. Pasinaudokite proga atsikratyti bet kokios spalvos plaukelių visam laikui, naudojant pažangią elektroepiliacijos technologiją. ...
 • Kaip išsaugoti veido odą sveiką ir spindinčią šaltuoju metų laiku?

  Atėjus šaltesnėms dienoms, mūsų oda tampa jautresnė tokioms problemoms kaip sausumas, šiurkštumas ar sudirgimas. Tačiau nereikia atsisakyti gražios ir sveikos veido odos rudenį ir žiemą. Toliau straipsnyje pateiksime patarimus, kurie padės jums pasirūpinti oda, kai orai tampa vis vėsesni. 1. Svarbiausia - drėkinimas Vienas svarbiausių odos priežiūros žingsnių šaltuoju metų laiku -...
 • Laboratorinių tyrimų specifika: kaip jie atliekami ir ką parodo?

  Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti ligas, vykdyti jų stebėjimą ir skirti tinkamą gydymą, laboratoriniai tyrimai yra nepamainomi. Net 70 proc. klinikinių sprendimų nustatant diagnozę priimama remiantis laboratorinių tyrimų rezultatais. Tačiau kokia bus tyrimų kokybė ir kiek tikslūs rezultatai, priklauso ir nuo to, kaip bus jiems pasiruošta. Tad ką būtina žinoti prieš atliekant laboratorinius...
 • MyShemen kosmetika – idealus pasirinkimas

  Išskirtinumas, efektyvumas ir ypač aukšta kokybė, tai Izraelio prekės ženklas „MyShemen“, apie kurį norime papasakoti ir įkvėpti pasitikėjimo bei džiaugsmo! Kanapių pagrindo kosmetika, tinkanti kiekvienam ir itin problematiškoms odoms. Produktų sudėtys natūralios ir saugios. „My Shemen“ – išvertus iš hebrajų kalbos – mano aliejus. Tai aliejų, kremų ir...
 • Geriausia dovana JAI ir JAM

  Malonumo masažo aliejus moterims Ilgesnio malonumo aliejus vyrams Prabangusis malonumo aliejus iš MyShemen pati geriausia dovana artimajai ar artimajam. Tai natūralus afrodiziakas, pažadinantis seksualinę energiją bei natūralią drėgmę. Aliejus 100% natūralios sudėties, veganiškas, praturtintas vitaminais A, C, E ir kitais natūraliais komponentais. Tai reiškia, kad produktas savyje turi...
 • 24 / 7 dirbantys veterinarai atsako: kas išduoda, kad augintiniui reikalinga skubi pagalba?

  Be augintinių daugelis neįsivaizduoja savo kasdienybės: jie padeda kovoti su stresu, pamiršti įtampą ir rūpesčius. Ne veltui teigiama, kad laiko leidimas su gyvūnu gerina emocinę ir fizinę būseną. Vis dėlto, rūpinimasis augintiniu apima ne tik džiaugsmingus momentus: tai apima ir atsakomybę už gyvūną, rūpinimąsi jo sveikata. Jeigu keturkojis sunegalavo, būtina nedelsiant kreiptis į...
 • Kokius tyrimus atlieka hematologas ir kada reikalinga gydytojo konsultacija?

  Turbūt retas kuris galėtų tiksliai pasakyti, kas yra gydytojas hematologas ir kokias ligas jis diagnozuoja. Tad kokius tyrimus atlieka gydytojas hematologas, kada būtina jo konsultacija ir kaip užsiregistruoti bei pasiruošti privačiai hematologo konsultacijai? Apie tai kalbamės su medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja hematologe Lina Aleškevičiene. Kas yra...
 • Kokias ligas gydo terapeutas ir kada turėtumėte į jį kreiptis?

  Sunegalavus, esant įvairiems sveikatos sutrikimams paprastai kreipiamės į savo šeimos gydytoją, dažnai pamiršdami, jog yra ir terapeutas (gr. therapeutēs – gydytojas, slaugytojas), dar vadinamas vidaus ligų gydytoju. Tačiau kaip žinoti, kokiais atvejais geriau kreiptis į terapeutą, kokias ligas jis diagnozuoja ir gydo bei kodėl jis vis dar painiojamas su šeimos gydytoju? Apie tai...
 • Kraujo ligų gydymo progresas – milžiniškas, tačiau pasveikus reikia išlikti budriems: koks kelias laukia paciento?

  Gydytojai hematologai turi priežasčių džiaugtis – galimybių išgydyti kraujo ligomis sergančius pacientus šiandien kur kas daugiau nei prieš keliasdešimt metų. „Pastarasis dešimtmetis hematologijoje – fantastiškas, ir kasmet atsiranda dar daugiau gydymo galimybių“, – sako gydytoja hematologė Rūta Semaškevičienė. Vis dėlto iki pasveikimo ligoniams kartais tenka...
 • Šventės turėtų atnešti džiaugsmą, bet dažnai nutinka priešingai: psichoterapeutas turi 2 esminius patarimus

  Laukiate ar ne, didžiosios žiemos šventės ateis, o kokios jos bus, priklausys tik nuo jūsų. Neretai šventes siejame su stresu ir chaosu, tačiau medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas psichiatras-psichoterapeuteas Erikas Stankūnas pateikia du patarimus, kaip sulaukti Kalėdų nepavargus, ir kaip atšvęsti jas, kad pajustume tikrąjį džiaugsmą. Gydytojas...
 • Vargina kulnų pentinai? Sužinokite, kaip galite sau padėti

  Vargina kulnų pentinai? Sužinokite, kaip galite sau padėti Jei vos tik atsikėlę iš lovos pajuntate skausmą kulnų srityse, tikėtina, kad taip yra dėl susiformavusių kulnų pentinų. Tai – viena dažniausių kulnų skausmus sukeliančių patologijų: statistika rodo, kad maždaug dešimtadalis viso pasaulio žmonių yra patyrę šiuos skausmus. Plantarinis fascitas, liaudiškai vadinamas kulnų...
 • Stangresnė veido ir kūno oda su HIFU procedūra

  Stangresnė veido ir kūno oda su HIFU procedūra Ne paslaptis, jog šiuo metu įvairiausių estetinių medicinos procedūrų – itin gausu. Vienų procedūrų dėka atsisveikinama su nepageidaujamomis raukšlėmis, kitų – mėgaujamasi skaistesne veido oda, dar kitos procedūros skirtos kūno linijų dailinimui. Tačiau ar jau teko girdėti apie HIFU? Jei ne, tuomet būtina susipažinti su šią...
 • Akių patikra – ką reikia žinoti?

  Akių patikra – ką reikia žinoti? Geras regėjimas – dovana, kurią privalu vertinti ir saugoti. Ne veltui nuolat kalbama apie tai, kaip svarbu rūpintis savo akimis. Tik skiriant didelį dėmesį akių priežiūrai galima palaikyti gerą akių sveikatą, išvengti įvairių regėjimo sutrikimų bei pavojingų akių ligų. Vienas geriausių būdų pasirūpinti savo akimis – akių patikra. Tačiau...
 • Gruodžio 27 d. Tarptautinė pasirengimo epidemijoms diena

  Pandemija – didelio masto epidemija, galinti paveikti ne tik vieną lokalų regioną, bet ir pasiekti kaimynines šalis ar net išsiplėsti kituose žemynuose. Pandemijai būdingas labai didelis atvejų skaičius – gali viršyti net ne vieną milijoną, jos trukmė apima laiko intervalą nuo vienerių iki dešimties metų. Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje pažymima, jog siekiant...
 • Namų vaistinėlė šaltuoju sezonu: pasirūpinkite vitaminais, maisto papildais ir vaistais

  Saulės trūkumas, žvarbūs vėjai, drėgmė, temperatūrų kaita, pilkas dangus – mūsų šalyje šaltasis sezonas tikrai nėra įkvepiantis. Visai nesinori kišti nosies iš namų. Vis dėlto, tai neišvengiama. Darbai, įvairūs susitikimai, apsipirkimai, renginiai, sportas – net ir blogiausiu oru tenka lipti per save ir namus iškeisti į viešąsias erdves. O jose... Gausu įvairiausių virusų ir...
 • Kaip važiavimas dviračiu stiprina sveikatą?

  Ar žinojote, kad dviračio pedalų sukimasis gali būti ne tik smagus, bet ir itin naudingas jūsų sveikatai? Važiavimas dviračiu yra viena iš efektyviausių būdų stiprinti širdį ir plaučius, mažinti stresą bei pagerinti bendrą savijautą. Nauda sveikata Reguliarus dviračių minėjimas yra puikus būdas palaikyti ir stiprinti jūsų fizinę sveikatą. Kalbant apie širdies sveikatą, važiavimas...
 • Pasirūpinkite savimi: apsilankykite pas klinikos „Sveikatos garantas” šeimos gydytoją

  Dirbu, sveikatinuosi, sportuoju, tikslingai planuoju, todėl pirmadieniams jokių sumanymų neatidėlioju! Dažnai nukeliame savo norų įgyvendinimą rytdienai? O pirmadieniui? Ar pažįstamas jausmas, kai blyksint naujamečiams fejerverkams prižadame tiek daug, o įpusėjus sausiui tenka stebėti, kaip mūsų geri ketinimai, išplaukę didingais laivais, smagiai trenkiasi į tvirtas kasdienybės ar...
 • Dentaplanas - implantologijos klinika su mažiau skausmo

  Ar teko bent kartą gyvenime atidėti vizitą pas odontologą, dėl baimės? O galbūt atsisėdus į kėdę prasideda siaubingai nepaaiškinama panika? Jeigu taip, turime jums gerų žinių - visas šias baimes jūs galite pamiršti. Vilniaus mieste neseniai duris atvėrusi implantologijos klinika „Dentaplanas“ siūlo rinktis dantų implantacijos paslaugas be baimės ir su mažiau skausmo. Pirmas...
 • Į ką atkreipti dėmesį renkant maistą savo augintiniui?

  Nesvarbu, ką auginate: šunį ar katę, savo augintiniui tikrai linkite paties geriausio. Turbūt nereikia net sakyti, kad tinkama mityba yra geros sveikatos pagrindas, todėl rinktis augintiniams skirtą pašarą vertėtų itin atidžiai. Išrinkti tinkamą ėdalą galėsite gerokai paprasčiau, jei žinosite, kokiais kriterijais reikia vadovautis. Taigi, ką svarbu įvertinti ieškant geriausio...
 • Nematoma kova namuose: patarimai gyvenimui be dulkių

  Jei kartais pagaunate save liūdint dėl nesibaigiančios kovos su dulkių zuikučiais, paspaudėte teisingą nuorodą. Šiandien mes kylame į kovą prieš nesibaigiančias dulkių namuose atakas. Skaitykite toliau ir sužinosite keletą paprastų, bet veiksmingų patarimų, kaip namuose sumažinti dulkių kiekį ir kaip paversti namus spindinčiu gaivumo rojumi. Įsigykite į reguliaraus valymo...
 • Kaip pasirinkti estetinio plombavimo specialistą?

  Trumpai ir aiškiai į šį klausimą atsako funkcinės ir restauracinės odontologijos AŠ ŠYPSAUSI gydytoja odontologė Girstenė Mineikienė. Norint pasirinkti gerą estetinio plombavimo specialistą, galite atsižvelgti į kelis svarbius kriterijus: Išsilavinimas ir sertifikatai: Pasidomėkite specialisto išsilavinimu ir ar jis specializuojasi estetinio plombavimo srityje. Patirtis:...
 • Sausio 27 d. Pasaulinė pientraukio diena

  Kiekvieną sausio 27-ąją pasaulyje minima Pientraukio diena. Ši šventė skirta toms mamoms, kurios mėgina suderinti motinystę su aktyviu gyvenimo būdu, karjeros tęsimu ar galimybe dirbti ne namų aplinkoje. Žindymas sveikintinas, reikalingas ir veiksmingas, jo metu išties randasi ypatingas emocinis mamos ir gimusios atžalėlės ryšys. Motinos pienas - geriausias maistas tiek naujagimiui, tiek ir...
 • Taisykles odontologijoje pakeitusi technologija – mikroprotezai

  Odontologija per daugelį metų tobulėjo ir technologine prasme padarė didelė pažangą. Tam tikri procesai ir standartai, odontologo kabinete buvę norma prieš 20 ar 30 metų, dabar išlikę nebent atmintyje. Viena iš dantų restauravimo sritį revoliucionavusių technologijų – mikroprotezavimas. Apie šią procedūrą plačiau pasakoja Vilniaus implantologijos namų gydytoja odontologė Katažyna...
 • Vasario 4 d. Pasaulinė kovos su vėžiu diena

  Nugalėkime ligą, nugalėkime vėžį! Vasario 4-oji - Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Klastinga onkologinė liga tikrai nepalieka abejingų – žiniasklaida skelbia skaudžią statistiką, šokiruoja opiomis parengtų reportažų temomis, verčia susimąstyti dėl aktualijų jautrumo ir problematikos. Deja, vėžinių susirgimų nemažėja… Vėžys gali rastis bet kuriame kūno organe ar audinyje,...
 • Vaikų dantų priežiūra: kodėl ji tokia svarbi?

  Už vaikų dantų priežiūrą ir teigiamų įgūdžių formavimą atsakingi tėvai. Pats metas tuo užsiimti – kai mažyliui išdygsta pirmasis dantukas. Ūgtelėjusius vaikus svarbu mokyti savarankiškai pasirūpinti burnos higiena ir su gydytojo odontologo pagalba spręsti kylančias sveikatos problemas. Ėduonies rizika tyko nuo pat mažens – jeigu vaikas geria saldintus pieno mišinius, arbatą ar...
 • Klasikinė reabilitacija vaikams papildoma šiuolaikinėmis priemonėmis ir metodais

  Pasaulis keičiasi ir net gydymo paslaugas teikiančios įstaigos turi su tuo susitaikyti ir lanksčiai keistis drauge. „Palangos gintaro“ sanatorijoje teikiama daug klasikinių procedūrų (kineziterapija, fizioterapija, masažai, vandens procedūros ir t.t.), tačiau jos nuolat papildomos naujomis priemonėmis, metodais ir alternatyvomis. Kineziterapija – daugiausia...
 • Sausio 22 d. Gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė Europoje

  Kasmetiniuose Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (LAGD) inicijuojamuose mokymuose bei rengiamose mokslinėse praktinėse konferencijose dalyvaujanti klinikos „Sveikatos garantas” gydytoja akušerė ginekologė Jolita Lukošiūnienė teigia, jog patys esminiai būdai, turintys įtakos ligos eigos sušvelninimui ar net ir padedantys išvengti gimdos kaklelio vėžio – reguliarios...
 • Metatarsalgija

  Metatarsalgija Tai yra pėdos paviršiaus skausmas, ties pirštakaulių pradžia ir padikaulių pabaiga(Pav 1). Pav 1. Gali būti pirminė arba antrinė būklė. Pirminę metatarsalgiją sukelia biomechaniniai komponentai veikiantys padikaulio galvutes, tai gali būti dėl: +Per ilgo stovėjimo ar vaikščiojimo, netinkamai pakreipus pėdą, +Pes planus (plokščiapėdystės), +Pėdos...
 • 5 ženklai, kurie rodo, kad organizmui trūksta vitaminų ir mineralų

  Vitaminai ir mineralai žmogaus organizme turi labai svarbų vaidmenį – būtent jie didele dalimi lemia gerą sveikatą ir savijautą. Todėl kiekvienas žmogus turėtų pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba, kuri yra pagrindinis vitaminų ir mineralų šaltinis.O jeigu vis tiek trūksta tam tikrų medžiagų, verta pagalvoti apie maisto papildus. Iš tikrųjų, organizmas siunčia tam tikrus ženklus,...
 • CBD varotojimas - kaip įtraukti tai į kasdienę rutiną

  CBD varotojimas - kaip įtraukti tai į kasdienę rutiną Jei jus domina CBD įtraukimas į kasdienę rutiną, turėtumėte apsvarstyti keletą dalykų. CBD galima vartoti įvairiomis formomis, įskaitant aliejus, kapsules, vietiškai vartojamus preparatus ir valgomuosius gėrimus. Tinkamas būdas priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų ir norimų rezultatų. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums...