Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasValstybės institucijosVeterinarijaŽiniasklaidos priemonės, specializuoti leidiniaiMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Dantį gydyti endodontiškai ir išsaugoti, ar rauti ir implantuoti?

2019 m. lapkričio 21 d.
Dantį gydyti endodontiškai ir išsaugoti, ar rauti ir implantuoti?

Problematiškas ir skaudantis dantis yra didžiulis diskomfortas. Kaip žinoti, kada tokį dantį dar galima ir verta išsaugoti gydant endodontiškai, o kada jį jau reikia šalinti ir kuo skubiau griebtis implantacijos? – Šis klausimas neramina kiekvieną pacientą, susidūrusį su dantų kanalų problemomis.

Mikroskopas – svarbus gydytojo endodontologo įrankis.

Pradėkime nuo amžino klausimo – Kodėl? Kodėl kanalus reikia gydyti pas gydytoją endodontologą, dirbantį su mikroskopu? Pirmiausia, dėl to, kad tokiu būdu iki minimumo sumažinsite tikimybę, kad šaknis anksčiau ar vėliau teks pergydyti. Taip pat danties kanalus išgydžius iš pirmo karto sutaupoma ne tik pinigų ir laiko, tokiu būdu tausojama ir jūsų psichologinė savijauta bei gera nuotaika.

Tai kodėl žmonės dažnai sutinka gydyti kanalus be mikroskopo, klausiame „Šypsenos akademija“ klinikos gydytojos endodontologės Sandros. “Kai yra pažeisti danties kanalai, žmogui skauda ir tuo metu jis tiesiog apie nieką daugiau negalvoja, jis tik nori kuo greičiau “atsikratyti” problemos” - pabrėžia tik su mikroskopu kanalus gydanti gydytoja. Mikroskopo panaudojimo svarba endodontijoje žinoma jau seniai: „Endodontija su mikroskopu yra gerai tuo, jog tu matai ir randi visus kanalus, matai ar dantis lūžęs, ar skilęs, o tai irgi yra labai svarbu, nes kad ir koks geras gydytojas gydo be mikroskopo, jis gali nepastebėti tam tikro smulkaus danties skilimo ir sugydyti kanalus, nors dantis vistiek neturi ateities. Žmogus susimoka už gydymą ir viskas atrodo gerai, tačiau po kiek laiko tą dantį ima skaudėti ir galiausiai jį reikia rauti, nors galbūt pačioje pradžioje skilimas ar kita problema galėjo būti pastebėta laiku ir dantį galima buvo pašalinti dar į jį neinvestavus. Taip pat būna kanaluose lūžę instrumentai, nors ir kaip tai baisiai skamba pacientams, jie lūžta visiems ir endodontologams dirbantiems su mikroskopu ir be jo. Čia suveikia fizika ir nieko nepadarysi, tačiau dirbant su mikroskopu tai sukelia mažiau streso tiek gydytojui, tiek pacientui. Dirbant su mikroskopu lūžusio įrankio daleles nesunku pamatyti, greitai ir kokybiškai pašalinti, nesukeliant pacientui jokio diskomforto ar nepasitenkinimo gydymu, o realiai net nejaučiant.“

Teisingiausia kai problematiško, skaudančio danties situaciją vertina būtent gydytojas endodontologas, taip pat būtent šis gydytojas nusprendžia ar dar įmanoma dantį išsaugoti gydant endodontiškai, ar vis tik šis gydymas yra neįmanomas ar netikslingas: per didelė laiko ir pinigų investicija. Tokiu atveju, kai danties išsaugoti nepavyksta, kreipiamasi į implantuojantį gydytoją odontologą, kuris dantį pašalina ir implantuoja.

Klinikos kompleksiškumo svarba

„Šypsenos akademija“ klinikos praktika yra parodžiusi, su kokiais nesklandumais susiduria pacientai pasirinkę gydymą klinikoje, kurioje gydoma be mikroskopo. „Kai ateina pacientai, kurių kanalai sugydyti be mikroskopo, pridaroma daug klaidų, kurias netgi man dirbant su mikroskopu ne visada pavyksta ištaisyti. Pavyzdžiui, pasitaiko pacientų, kuriems kanalai būna sugydyti tik iki pusės, t.y. kanalai užplombuoti iki pusės jų ilgio. Čia susiduriu su paieškos sunkumais – sunku surasti tikrąjį kanalą, kurį reikia gydyti ir tenka skirti daug laiko bei finansinių išlaidų vien šio kanalo paieškoms.“ – dalinasi savo asmenine patirtimi klinikoje „Šypsenos akademija“ gydytoja endodontologė Sandra ir priduria, kad šių ir panašių klaidų bei išlaidų galima išvengti tik pasirinkus tinkamą odontologijos kliniką. O tinkama odontologijos klinika yra ta, kuri siūlo kompleksiškas dantų gydymo ir implantavimo, protezavimo paslaugas, kurioje dirba skirtingų odontologijos krypčių specialistai, kitaip tariant - tai klinika kurioje visus specialistus rasite “po vienu stogu”.

Tyrimai ir gydymo eiga

Konsultacijos metu, pirmiausia atliekami nuodugnūs tyrimai. Turint visus tyrimus klinikos, siūlančios kompleksiškas paslaugas, gydytojų komanda iškart gali įvertinti situaciją ir pacientas net nejaučia visos šios situacijos sudėtingumo. Kaip viskas vyksta? Jei pirmojo susitikimo metu atlikus nuodugnius tyrimus koordinuojantis gydytojas pastebi problemą kanaluose, jam į pagalbą iškart atskuba gydytojas endodontologas, kuris tiria ir vertina kanalų būklę pasinaudodamas kompiuterinės tomografijos nuotrauka ir mikroskopiniu tyrimu. Šis gydytojas pateikia išvadas ir priima sprendimą ar dantį dar galima išsaugoti gydant kanalus ar jį reikia šalinti.

Tuo tarpu, kas nutinka jei pacientas atsiduria klinikoje, neturinčioje gydytojo endodontologo ir mikroskopo? – Gali prasideda didelė, ilga kelionė: gydytojas terapeutas ima nuogąstauti ir pergyventi dėl danties būklės, nes neturi reikalingų įrankių, bet natūralu, kad iš pradžių jis imasi gydymo pats, kartais gali pasisekti, o kartais ne. Kai atvejis nesėkmingas pacientas nukreipiamas į kliniką, kurioje dirbama su mikroskopu kanalo pergydymui. „Šypsenos akademija“ klinikos gydytoja endodontologė Sandra iki šiol prisimena situaciją, kai pacientui buvo bandoma gydyti kanalą be mikroskopo: „Atvykus pacientui iškart nustačiau, kad kanalas buvo pradurtas, pro pažeistą vietą ištekėjo pūliai, tad danties išgelbėti nepavyko. Esu tikra, jei šis pacientas būtų iš pat pradžių gydytas mikroskopu, šių liūdnų pasekmių būtų išvengta ir kanalas būtų nesudėtingai sutvarkytas, o dantis išsaugotas.“

Kitas situacijos modelis – kai žmogus yra siunčiamas iš vienos klinikos į kitą, kur dirba skirtingi specialistai, kur atsižvelgiant į situacijos pobūdį ir priimtus specialistų verdiktus parenkamas gydymo būdas, kuris vėl nukreipia pacientą į tam tikrą odontologijos kliniką, pas tam tikrą specialistą. Prasideda ilga kelionė, pinigų ir laiko švaistymas, taip pat didėja klaidų tikimybė. Pavyzdžiui, jei priimamas sprendimas šalinti dantį ir jis yra pirmiausia pašalinamas, o tik po to pacientas siunčiamas pas implantuojantį gydytoją. Atvykęs pas šį gydytoją pacientas sužino, kad pašalintą dantį bus galima implantuoti tik po keturių mėnesių. Taip pat situaciją pablogina ir patiriami dar didesni laiko bei finansiniai nuostoliai jei rovimo metu dar būna prarasta nemažai kaulo, vadinas, prieš implantuojant jį dar reikės priauginti, o gijimas po šios procedūros trunka apie šešis mėnesius. Finale susidaro išties ilgas laiko tarpas, kadangi įsriegtas implantas dar nėra pabaiga, po įsriegimo taip pat seka gijimo laikotarpis (maždaug keturi mėnesiai) ir tik po to dedamas galutinis akcentas - danties vainikėlis. Visa tai į žmogaus gyvenimą įneša ne tik daug chaoso, bet ir diskomforto, didelius finansinius bei laiko nuostolius.

Tuo tarpu „Šypsenos akademija“ klinikoje dantims, kurių nepavyksta išsaugoti endodontiškai, taikoma vienmomentė implantacija (kai situacijos neuždegiminės), kurios metu implantacija atliekama tuo pačiu metu kai tik pašalinamas dantis, tokiu būdu sutaupoma laiko, nes nereikia skirti laiko gijimui, tada vėl pjauti, implantuoti ir siūti, viskas padaroma vienos operacijos metu.

Stebėtina, kad „Šypsenos akademija“ klinikos pacientams šios ir panašios situacijos atrodo tokios paprastos ir taip lengvai išsprendžiamos. Tačiau visa tai yra būtent dėl klinikos kompleksiškumo ir joje dirbančių savo srities specialistų, na ir žinoma, naujausios įrangos, kuri palengvina darbą gydytojams, sumažina pacientų laiko ir finansines sąnaudas bei užtikrina maksimalius rezultatus.

Jei ir jūs norite gydytis dantis komfortiškai ir atsakingai, išvengti nemalonių staigmenų bei taupyti savo laiką, pinigus ir svarbiausia, sveikatą – registruokitės www.sypsenosakademija.lt .

Nauji straipsniai

 • Pramonė ruošiasi COVID-19 vakcinos transportavimui

  Jau kelioms farmacijos kompanijoms paskelbus apie vakcinos nuo COVID-19 viruso sukūrimą, šalys užsisako didžiulius jų kiekius. Lietuvos Vyriausybė yra paskelbusi, kad vakcinų įsigis tiek, kiek pakaktų paskiepyti 70 procentų šalies gyventojų. Pranešama, kad būsimoji vakcina turės būti gabenama ypač žemoje, -70 Celsijaus, temperatūroje, tad reikės spręsti ne tik vakcinavimo, bet ir logistikos...
 • Odos dehidratacija – kaip su ja kovoti?

  Gydytoja Rūta Merkytė dalinasi patarimais apie odos dehidrataciją: „Žmogaus kūną sudaro virš 70% vandens – jis yra būtinas elementas ne tik mūsų gyvybinių funkcijų palaikymui, tačiau ir puikiai savijautai bei gerai odos būklei palaikyti.⁠ Tačiau ar žinojote, jog troškulį pajuntame tik tuomet, kai mūsų organizmas praranda vandens, kuris sudaro 1% kūno svorio? Tuomet kaip yra su mūsų...
 • Lipoatrofija (celiulitas)

  Celiulitas (lipoatrofija) įvardinamas kaip disbalansas tarp lipogenezės (riebalų susidarymo ir kaupimosi) ir lipolizės (riebalų sunaudojimo). Šio proceso (riebalinių ląstelių hipertrofijos) rezultatas – struktūriniai poodinio riebalinio audinio pokyčiai. Tai ne tik estetikos problema, bet ir sveikatos, nes celiulitas byloja apie šlakų susikaupimą, apsunkintą ląstelių aprūpinimą...
 • Kremas Tecnomila, dirbantiems su radijo dažnio prietaisais ir aparatais

  Kremas „Tecnomila“ sukurtas remiantis laboratorijų patirtimi biotechnologijų srityje. Skirtas kūno procedūroms su diatermine įranga/radio dažniu, kurios metu pasiekiama diaterminio ir transderminio perdavimo poveikis. Vis daugiau profesionalių kosmetologų, kineziterapeutų, masažuotojų, estetinės ir fizinės medicinos specialistai radijo dažnio, diatermijos terapijai, procedūroms...
 • Sveikata tarsi derlius

  Dosnusis rudenėlis dalija gamtos dovanas, palepina ne tokiais darganotais orais, kviečia bobų vasara pasidžiaugti miškuose, soduose ar daržuose. Tiek gėrybių visur! Šeimininkės sukasi kaip išmanydamos – toks šaunus šįmet derlius! Juk reikia konservuoti šviežutėlaičius vaisius ar daržoves – taip pilnai atsiskleis visos skoninės savybės ir vitaminų liks daug daugiau. Žodžiu, jei...
 • Pasidarėte burnos higieną? Kaip toliau palaikyti gražią šypseną?

  Nors dantų higiena yra labai svarbi mūsų sveikos burnos rutinos dalis, vis dėlto po jos nereikia vėl apsileisti. Po profesionalios burnos higienos yra tam tikros indikacijos, kurių reikėtų laikytis norint išlaikyti gražią šypseną kaip įmanoma ilgiau. Po profesionalios burnos higienos Dieną, kai buvo atlikta burnos higiena, rekomenduojama nevalgyti ir negerti dažančių produktų,...
 • Kaip atsikratyti šlapimo nelaikymo

  Nemažą dalį gimdžiusių moterų, ypač auginančių kelis vaikučius, tarp kurių nedidelis amžiaus skirtumas, vargina itin nemaloni bėda – šlapimo nelaikymas. Tai vienas po kito sekusių nėštumų ir gimdymų pasekmė. Nors šlapimo nelaikymas nėra sveikatai grėsminga būklė, ji turi milžinišką įtaką moters gyvenimo kokybei. Kas yra šlapimo nelaikymas? Ir kokios šios bėdos priežastys? Tai...
 • Ar įmanoma efektyviai atjauninti odą be skausmo?

  Šiandieninės pažangiausios technologijos, naudojamos medicinoje ir dermatologijoje, nesiliauja džiuginti rezultatais: tai, kas seniau galėjo būti atlikta tik sudėtingų chirurginių procedūrų pagalba, šiandien saugiai ir paprastai gali būti pasiekiama vos per valandą ar dvi. Viena reikšmingiausių technologijų, iš esmės pakeitusi grožio pasaulį tai – lazeriai. Šiandieninės grožio...
 • Kas yra dailės terapija?

  Dailės terapija– viena iš meno terapijos krypčių, apimanti dailės ir psichologijos, psichoterapijos žinias. Tai būdas reikšti savo mintis, jausmus ir potyrius piešiant, tapant, lipdant ar naudojant kitas meninės raiškos priemones su tikslu atrasti sveikesnį, priimtinesnį žmogui gyvenimo būdą. Dailės terapijos procesui vadovauja dailės terapijos specialistas padedantis žmogui įsijungti...
 • Trichotest - genetinis tyrimas plaukų slinkimui gydyti

  TrichoTest - vienintelis Lietuvoje genetinis testas inividualiam plaukų slinkimui gydyti ​Plaukų slinkimas, kitaip dar vadinamas, alopecija išties vargina daugybę žmonių. Tai progresyvi būsena, kuri pasižymi skirtingomis atsiradimo priežastimis bei formomis. Nors iš pradžių plaukų slinkimas gali pasirodyti nedidelė problema, tai reikėtų spręsti nedelsiant, kadangi negydant, alopecija...
 • Apsunkintas kvėpavimas pro nosį

  Apsunkintas kvėpavimas pro nosį – vienas dažniausių nusiskundimų, dėl kurių kreipiamasi į gydytoją otorinolaringologą. Tai sutrikimas, galintis ženkliai pabloginti gyvenimo kokybę, o jo priežastys – įvairios: infekcinės ir neinfekcinės kilmės nosies gleivinės pakitimai, pertvaros iškrypimai, nosies kriauklių hipertrofija, vožtuvų patologija, gerybiniai ar piktybiniai dariniai ir...
 • 10 faktų, kurių nežinojote apie nugaros skausmus

  1.Beveik visi kažkada patyrėme nugaros skausmų. Tai dalis mūsų gyvenimo kaip nuliūsti ar pavargti po sunkios darbo dienos, ar tiesiog peršalti. Neretai ūmūs nugaros skausmai išgąsdina, tačiau dažnai jie praeina taip pat greitai, kaip ir atsirado. Jie nereikalauja specialisto apžiūros ar didesnio dėmesio. Kaip astma, migrena ar emocinė sveikata – vieną dieną pablogėjo, kitą dingo. Visi...
 • Kiek tikslūs nėštumo testai atlikimui namuose?

  Namų nėštumo testai yra tikslūs, jei tinkamai vykdote instrukcijas. Teigiamas testo rezultatas beveik neabejotinai yra teisingas. Tačiau neigiamas testo rezultatas yra mažiau patikimas. Rezultatas gali būti nepatikimas, jei: atliekant testą tinkamai nesilaikote instrukcijų; testą atliekate per anksti; kai kurie vaistai taip pat gali turėti įtakos rezultatams. Testo...
 • PRP procedūra – išsigelbėjimas silpniems, slenkantiems plaukams

  Kas yra PRP procedūra? PRP procedūra plaukams yra trombocitais turtingos plazmos injekcija į galvos odą (ang. platelet-rich plasma). PRP terapija atrasta 1980 m. ir pradėta naudoti pažeistų sausgyslių, raiščių, raumenų gijimo skatinimui. Manoma, jog trombocitų augimo faktoriai skatina regeneraciją, plauko folikulų augimą ir atsinaujinimą. Vis dar atliekama daugybė klinikinių tyrimų, tačiau...
 • Dantų protezavimas: kaip prižiūrėti dantis po dantų atkūrimo

  Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atsako į dažnai užduodamus pacientų klausimus apie dantų protezavimą. Kada atliekamas dantų protezavimas? Dantų protezavimas atliekamas tada, kai dantys yra pažeisti ar praradę estetinį vaizdą. Procedūra sklandi ir neskausminga, o patys protezai beveik nesiskiria nuo natūralių dantų. Taip pašalinamas diskomforto jausmas, žmogus vėl gali...