Pagal temą

Grožis ir sveikatingumasGrožio salonų, SPA įrangaGrožis ir sveikataOdos grožis ir sveikataKosmetikaSPA paslaugosSportas ir sveikataSveikas maistasKita su medicina susijusi veiklaFondai, organizacijosMokslo, mokymo įstaigosMama ir vaikasMedicininiai tyrimaiDiagnostikaMedicininiai tyrimaiMedicinos įranga, medžiagosDezinfekcijos priemonės ir įrangaHigiena ir sveikataKlausa, otorinolaringologijaČiužiniaiApranga ir avalynė medikamsMedicinos įranga ir priemonėsNeįgaliųjų, reabilitacinė, slaugos įrangaOdontologijos įranga ir medžiagosAkiniai, lęšiaiOdontologijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaOdontologijos įranga ir medžiagosOdontologijaOrtodontijaVaikų odontologijaOptika, akių gydytojaiAkių sveikataAkiniai, lęšiaiPrivačios gydymo įstaigosPodologijaMoters sveikataAlergijaAusų, nosies, gerklės ligosChirurgijaDantų implantacija, protezavimasDantų protezų gamybaDermatovenerologijaOdos grožis ir sveikataSveika mitybaEndokrinologiaEstetinė medicinaVirškinimo ligosGenetikai, konsultacijos ir tyrimaiGeriatrai, gerontologaiUžkrečiamosios ligos, profilaktikaDiagnostikaŠirdies ligosKosmetinė dermatologijaKraujagyslių chirurgijaLazerinė medicinaLogopedaiMoters sveikataManualinė terapija, osteopataiMasažaiMedicininiai tyrimaiApie sveikatąNeurologijaNeurochirurgijaOdontologijaAkių sveikataOnkologijaOrtopedijaPlastinė chirurgijaAktualijosProktologijaProfilaktiniai sveikatos patikrinimaiPsichologijaPlaučių ligosReumatologijaReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSkiepaiSlauga, ligonių priežiūraŠeimos gydytojaiPriklausomybių gydymasVyro sveikataVaikų sveikataVaikų odontologijaVidaus ligų gydytojai, terapeutaiVaistinės, farmacijos įmonėsMaisto papildai, vitaminaiVaistai, farmacijaVaistažolės - sveikatai iš gamtosVaistai, farmacijaViešosios gydymo įstaigosAmbulatorijos, medicinos punktaiSlauga ir globaGreitoji medicinos pagalbaLigonių kasosLigoninės, klinikosPoliklinikos, pirminės sveikatos priežiūros centraiReabilitacija, sanatorinis gydymasSkausmo medicinaSlauga, ligonių priežiūraSocialinės paslaugos

Dantį gydyti endodontiškai ir išsaugoti, ar rauti ir implantuoti?

2019 m. lapkričio 21 d.
Dantį gydyti endodontiškai ir išsaugoti, ar rauti ir implantuoti?

Problematiškas ir skaudantis dantis yra didžiulis diskomfortas. Kaip žinoti, kada tokį dantį dar galima ir verta išsaugoti gydant endodontiškai, o kada jį jau reikia šalinti ir kuo skubiau griebtis implantacijos? – Šis klausimas neramina kiekvieną pacientą, susidūrusį su dantų kanalų problemomis.

Mikroskopas – svarbus gydytojo endodontologo įrankis.

Pradėkime nuo amžino klausimo – Kodėl? Kodėl kanalus reikia gydyti pas gydytoją endodontologą, dirbantį su mikroskopu? Pirmiausia, dėl to, kad tokiu būdu iki minimumo sumažinsite tikimybę, kad šaknis anksčiau ar vėliau teks pergydyti. Taip pat danties kanalus išgydžius iš pirmo karto sutaupoma ne tik pinigų ir laiko, tokiu būdu tausojama ir jūsų psichologinė savijauta bei gera nuotaika.

Tai kodėl žmonės dažnai sutinka gydyti kanalus be mikroskopo, klausiame „Šypsenos akademija“ klinikos gydytojos endodontologės Sandros. “Kai yra pažeisti danties kanalai, žmogui skauda ir tuo metu jis tiesiog apie nieką daugiau negalvoja, jis tik nori kuo greičiau “atsikratyti” problemos” - pabrėžia tik su mikroskopu kanalus gydanti gydytoja. Mikroskopo panaudojimo svarba endodontijoje žinoma jau seniai: „Endodontija su mikroskopu yra gerai tuo, jog tu matai ir randi visus kanalus, matai ar dantis lūžęs, ar skilęs, o tai irgi yra labai svarbu, nes kad ir koks geras gydytojas gydo be mikroskopo, jis gali nepastebėti tam tikro smulkaus danties skilimo ir sugydyti kanalus, nors dantis vistiek neturi ateities. Žmogus susimoka už gydymą ir viskas atrodo gerai, tačiau po kiek laiko tą dantį ima skaudėti ir galiausiai jį reikia rauti, nors galbūt pačioje pradžioje skilimas ar kita problema galėjo būti pastebėta laiku ir dantį galima buvo pašalinti dar į jį neinvestavus. Taip pat būna kanaluose lūžę instrumentai, nors ir kaip tai baisiai skamba pacientams, jie lūžta visiems ir endodontologams dirbantiems su mikroskopu ir be jo. Čia suveikia fizika ir nieko nepadarysi, tačiau dirbant su mikroskopu tai sukelia mažiau streso tiek gydytojui, tiek pacientui. Dirbant su mikroskopu lūžusio įrankio daleles nesunku pamatyti, greitai ir kokybiškai pašalinti, nesukeliant pacientui jokio diskomforto ar nepasitenkinimo gydymu, o realiai net nejaučiant.“

Teisingiausia kai problematiško, skaudančio danties situaciją vertina būtent gydytojas endodontologas, taip pat būtent šis gydytojas nusprendžia ar dar įmanoma dantį išsaugoti gydant endodontiškai, ar vis tik šis gydymas yra neįmanomas ar netikslingas: per didelė laiko ir pinigų investicija. Tokiu atveju, kai danties išsaugoti nepavyksta, kreipiamasi į implantuojantį gydytoją odontologą, kuris dantį pašalina ir implantuoja.

Klinikos kompleksiškumo svarba

„Šypsenos akademija“ klinikos praktika yra parodžiusi, su kokiais nesklandumais susiduria pacientai pasirinkę gydymą klinikoje, kurioje gydoma be mikroskopo. „Kai ateina pacientai, kurių kanalai sugydyti be mikroskopo, pridaroma daug klaidų, kurias netgi man dirbant su mikroskopu ne visada pavyksta ištaisyti. Pavyzdžiui, pasitaiko pacientų, kuriems kanalai būna sugydyti tik iki pusės, t.y. kanalai užplombuoti iki pusės jų ilgio. Čia susiduriu su paieškos sunkumais – sunku surasti tikrąjį kanalą, kurį reikia gydyti ir tenka skirti daug laiko bei finansinių išlaidų vien šio kanalo paieškoms.“ – dalinasi savo asmenine patirtimi klinikoje „Šypsenos akademija“ gydytoja endodontologė Sandra ir priduria, kad šių ir panašių klaidų bei išlaidų galima išvengti tik pasirinkus tinkamą odontologijos kliniką. O tinkama odontologijos klinika yra ta, kuri siūlo kompleksiškas dantų gydymo ir implantavimo, protezavimo paslaugas, kurioje dirba skirtingų odontologijos krypčių specialistai, kitaip tariant - tai klinika kurioje visus specialistus rasite “po vienu stogu”.

Tyrimai ir gydymo eiga

Konsultacijos metu, pirmiausia atliekami nuodugnūs tyrimai. Turint visus tyrimus klinikos, siūlančios kompleksiškas paslaugas, gydytojų komanda iškart gali įvertinti situaciją ir pacientas net nejaučia visos šios situacijos sudėtingumo. Kaip viskas vyksta? Jei pirmojo susitikimo metu atlikus nuodugnius tyrimus koordinuojantis gydytojas pastebi problemą kanaluose, jam į pagalbą iškart atskuba gydytojas endodontologas, kuris tiria ir vertina kanalų būklę pasinaudodamas kompiuterinės tomografijos nuotrauka ir mikroskopiniu tyrimu. Šis gydytojas pateikia išvadas ir priima sprendimą ar dantį dar galima išsaugoti gydant kanalus ar jį reikia šalinti.

Tuo tarpu, kas nutinka jei pacientas atsiduria klinikoje, neturinčioje gydytojo endodontologo ir mikroskopo? – Gali prasideda didelė, ilga kelionė: gydytojas terapeutas ima nuogąstauti ir pergyventi dėl danties būklės, nes neturi reikalingų įrankių, bet natūralu, kad iš pradžių jis imasi gydymo pats, kartais gali pasisekti, o kartais ne. Kai atvejis nesėkmingas pacientas nukreipiamas į kliniką, kurioje dirbama su mikroskopu kanalo pergydymui. „Šypsenos akademija“ klinikos gydytoja endodontologė Sandra iki šiol prisimena situaciją, kai pacientui buvo bandoma gydyti kanalą be mikroskopo: „Atvykus pacientui iškart nustačiau, kad kanalas buvo pradurtas, pro pažeistą vietą ištekėjo pūliai, tad danties išgelbėti nepavyko. Esu tikra, jei šis pacientas būtų iš pat pradžių gydytas mikroskopu, šių liūdnų pasekmių būtų išvengta ir kanalas būtų nesudėtingai sutvarkytas, o dantis išsaugotas.“

Kitas situacijos modelis – kai žmogus yra siunčiamas iš vienos klinikos į kitą, kur dirba skirtingi specialistai, kur atsižvelgiant į situacijos pobūdį ir priimtus specialistų verdiktus parenkamas gydymo būdas, kuris vėl nukreipia pacientą į tam tikrą odontologijos kliniką, pas tam tikrą specialistą. Prasideda ilga kelionė, pinigų ir laiko švaistymas, taip pat didėja klaidų tikimybė. Pavyzdžiui, jei priimamas sprendimas šalinti dantį ir jis yra pirmiausia pašalinamas, o tik po to pacientas siunčiamas pas implantuojantį gydytoją. Atvykęs pas šį gydytoją pacientas sužino, kad pašalintą dantį bus galima implantuoti tik po keturių mėnesių. Taip pat situaciją pablogina ir patiriami dar didesni laiko bei finansiniai nuostoliai jei rovimo metu dar būna prarasta nemažai kaulo, vadinas, prieš implantuojant jį dar reikės priauginti, o gijimas po šios procedūros trunka apie šešis mėnesius. Finale susidaro išties ilgas laiko tarpas, kadangi įsriegtas implantas dar nėra pabaiga, po įsriegimo taip pat seka gijimo laikotarpis (maždaug keturi mėnesiai) ir tik po to dedamas galutinis akcentas - danties vainikėlis. Visa tai į žmogaus gyvenimą įneša ne tik daug chaoso, bet ir diskomforto, didelius finansinius bei laiko nuostolius.

Tuo tarpu „Šypsenos akademija“ klinikoje dantims, kurių nepavyksta išsaugoti endodontiškai, taikoma vienmomentė implantacija (kai situacijos neuždegiminės), kurios metu implantacija atliekama tuo pačiu metu kai tik pašalinamas dantis, tokiu būdu sutaupoma laiko, nes nereikia skirti laiko gijimui, tada vėl pjauti, implantuoti ir siūti, viskas padaroma vienos operacijos metu.

Stebėtina, kad „Šypsenos akademija“ klinikos pacientams šios ir panašios situacijos atrodo tokios paprastos ir taip lengvai išsprendžiamos. Tačiau visa tai yra būtent dėl klinikos kompleksiškumo ir joje dirbančių savo srities specialistų, na ir žinoma, naujausios įrangos, kuri palengvina darbą gydytojams, sumažina pacientų laiko ir finansines sąnaudas bei užtikrina maksimalius rezultatus.

Jei ir jūs norite gydytis dantis komfortiškai ir atsakingai, išvengti nemalonių staigmenų bei taupyti savo laiką, pinigus ir svarbiausia, sveikatą – registruokitės www.sypsenosakademija.lt .

Nauji straipsniai

 • Pragulų profilaktika – ar jūs turite planą?

  Kiekvienas turintis namuose slaugomą ligonį turėtų pasirūpinti pragulų profilaktika. Tai yra žymiai išmintingiau nei sulaukti pragulų ir tada pradėti jas gydyti. Ir jūsų ligonis išvengs didelio skausmo, kurį sukelia pragulos. Kaip ir ruošiantis bet kokiam darbui, būtinas PLANAS. Pragulų profilaktikos planas turėtų būti sudaromas kiekvienam ligoniui. Žemiau pateikiame 2 plano...
 • Glikacijos procesas organizme ir veido odoje

  Visiems žinoma, jog gliukozė yra ląstelės maistas. Jis būtinas, kaip ir bet koks kitas, kuris mums teikia gyvybės, energijos, kai mes gauname kuro per daug, t.y. tiek, kiek nepajegiam išnaudoti - mes nutunkame. Kitaip tariant, organizme įvyksta glikacijos procesas, kuomet cukraus molekulė (gliukozė arba fruktozė), susijungia su baltymų molekulėmis ir/arba lipidų molekulėmis ir gadina...
 • Mieloji, sveikiname. Jūs laukiatės!

  APIE CENTOGENE Patirtis, kuria galite pasitikėti! CENTOGENE laboratorija yra genetinių tyrimų ekspertė ir pasaulinė lyderė retų genetinių ligų diagnostikos srityje. CNETOGENE laikosi aukščiausių diagnostikos tyrimų ir išvadų teikimo standartų, laboratoriją akreditavo įvairios tarptautinės organizacijos (tokios kaip ISO, CAP ir CLIA). „CentoNIPT®“ tyrimą atlieka,...
 • Erkėms karantinas negalioja. Kaip išsitirti dėl užkrato?

  Jei įsisiurbė erkė, pasistenkite ją greitai ištraukti, bet iškart neskubėkite į laboratoriją. Atlikti kraujo tyrimą verta praėjus 2–5 savaitėms – laikas priklauso nuo galimo užkrato. Karantino dėl COVID-19 metu išsitirti MEDICINA PRACTICA laboratorijose galima užsiregistravus telefonu. Užsikrėtusiųjų daugėja Lietuvoje išaugo rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu ir Laimo liga...
 • Prasti mokymosi rezultatai? Jums reikia ne korepetitoriaus, o esminio problemos sprendimo

  Kai vaiko pažymiai mokykloje neatitinka lūkesčių, tėvai kaipmat ima ieškoti atsakymų. Kas kaltas? Neideali švietimo sistema? Mokytojai? Vaiką blaškantys bendraklasiai? Baigus kaltųjų paieškas, paprastai pereinama prie sprendimų. Tiesa, čia kūrybiškumo jau gerokai mažiau. Dažniausiai pasitaikanti išeitis iš akademinių rezultatų aklavietės – korepetitoriaus paslaugų užsakymas, tikintis,...
 • Hipertenzija – kodėl spaudimą matuotis būtina?

  Terminas „hipertenzija“ nusako padidėjusi kraujospūdį. Ji gali būti įvairių rūšių: arterinė, veninė, portinė, intrakranijinė ir t.t. Vis dėl to terminas „hipertenzija“ dažniausiai naudojamas turint omenyje arterinę hipertenziją. Arterinė hipertenzija (kitaip dar vadinama hipertonija ar didelio kraujospūdžio liga) tai liga, kurios metu nustatomas ilgalaikis arterinio...
 • Plaukai - tai odos darinys, reikalaujantis taisyklingos priežiūros

  Oda - tai mūsų antena su aplinkiniu pasauliu. Ji perduoda ir priima siunčiamus signalus, ji duoda maisto mūsų jausmams. Apie ką aš čia? Na atsiminkite, kaip gerai jaučiatės po kosmetologinės procedūros kitą dieną, kuomet odą neišmargino nauji bėrimai. Gerai jaučiatės? Ooooo taip, todėl oda yra tai, kas verčia nesedėti rankų sudėjus ir tikėtis stebuklo. Oda tai veidrodis - ką rodome - tą ir...
 • Rekomendacijos COVID-19 sukelto streso valdymui

  COVID-19 protrūkio sukeltas stresas COVID-19 arba korona viruso sukelta pandemija gali paveikti kiekvieną iš mūsų, sukeldama nerimą ir sukurdama daugiau streso mūsų kasdienybėje. Nerimauti galime tiek dėl savo ar artimųjų sveikatos ir tikimybės užsikrėsti, tiek dėl socialinių ir ekonominių pasekmių, kurias sukels pandemija. Kadangi nežinomybėje jaučiamės negalintys planuoti ir...
 • Odoje atsispindi organizmo rūgštingumas

  "Ko toks rūgštus tavo veidas?" Esatę girdėję tokį posakį savo adresu? Leiskite atspėsiu, tuo metu išgyvenote ne pačius geriausius savo laikus - stresavote. Kad stresas kenkia žinome visi, bet taip pat žinome, kad jis ir padeda. Apie tai išsamiai ir aiškiai pasakoja Laura Rimkutė (https://www.rimkute.lt/). Stresas - juk tai pagrindinė varomoji jėga iš tos vietos, kurioje dabar...
 • Šlapimo nelaikymas. Kuo gali padėti reabilitacijos priemonės?

  LSMUL Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytoja, biomedicinos mokslų daktarė Lina Bykovienė daugiau nei dešimtmetį domisi šlapinimosi sutrikimais ir būdais padėti šiuos sutrikimus turintiems žmonėms. Prieš du metus ji apgynė disertaciją apie reabilitacijos priemonių efektyvumą moterims, sergančioms dirgliąja šlapimo pūsle. Specialistė sako, kad...
 • Gravitacija kosmetologijos kabinete

  Į kosmetologijos kabinetą nevisuomet keliai atveda dėl neišsprendžiamų ir kankinamų odos problemų. Atvykstama tiesiog pasilepinti, atsipalaiduoti, pasimėgauti bei pailsėti. Imperatoriškas KOBIDO masažas, limfodrenažas bei klasikinis veido masažas puikiausiai bei efektyviausiai pasitarnauja šiuo atveju, kadangi nereikalauja ilgo laiko tarpo (atraumatinis veido valymas gali užtrūkti apie...
 • Visa informacija apie koronavirusą – vienoje vietoje

  Nuo šiol visą oficialią informaciją apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams galima rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt. Tai vienintelis pagrindinis interneto adresas, kurį reikia įsiminti, kad nebūtumėte suklaidinti melagingų naujienų skleidėjų ar internetinių sukčių. „Labai svarbu visiems suprasti, kad...
 • Kaip prižiūrėti dantis ir dantenas?

  Dantų ėduonis yra infekcinė liga, kurią sukelia burnoje esančios bakterijos. „Pikčiausia“ iš jų – Streptococcus mutants. Valgant į burną patekusius angliavandenius burnos bakterijos suskaido iki rūgščių, kurios ir pažeidžia danties audinius. Bakterijos gali sukelti ne tik ėduonį, bet ir dantenų susirgimus. Kad dantys negestų: Stenkitės kuo rečiau...
 • Odos paruošimas injekcijoms taikant limfodrenažą

  Jau minėjus esu, jog turiu nestandartinius darbo protokolus - pradžioje anamnezė, poto veido odos analizė, tuomet limfodrenažas ir tik tada prasideda procedūra. Viskas prasidėjo nuo 17 amžiuje italų gydytojo Gasparo Aseli (Gaspare Aselli), kuris audiniuose atrado tinklą, kuris pašalina nereikalingas medžiagas iš organizmo. Po kurio laiko, šios žinios buvo panaudotos masažo technikos...
 • Pauzė moters ritme

  Menopauzė apibrėžiama kaip menstruacinio periodo pabaiga. Procesas dažniausiai prasideda apie 45-50 gyvenimo metus, kai kiaušidės ima mažiau gaminti moteriškųjų hormonų - estrogenų. Pasireiškia šie simptomai: karščio pylimas; naktinis prakaitavimas; nemiga; makšties sausumas; koncentracijos stoka; antsvoris; depresija. Svarbu pastebėti, jog estrogenas...