7 klaidingai teigiamo nėštumo testo priežastys
2021 m. rugpjūčio 18 d.
Namų nėštumo testai yra įprasta priemonė, naudojama norint sužinoti, ar laukiatės. Dauguma nėštumo testų namuose yra matuokliai. Jie dedami į šlapimo srovę. Tada lazda gali aptikti žmogaus chorioninį gonadotropiną (hCG). Tai hormonas, gaminamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.
Kai kurie nėštumo testai nustato hCG labai anksti nėštumo metu. Garsūs namų nėštumo testai gali būti labai tikslūs, tačiau jie nėra patikimi.Dėl įvairių priežasčių gali atsirasti klaidingų teigiamų ir neigiamų. Taip pat svarbu nepamiršti, kad atlikę teigiamą nėštumo testą, pasitarkite su gydytoju, kad pradėtumėte ankstyvą prenatalinę priežiūrą.
Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie klaidingus teigiamus namų nėštumo testų rezultatus.
1. Cheminis nėštumas
Galima turėti teigiamą nėštumo testą, net jei nesate techniškai nėščia. Tai vadinama klaidingu teigiamu testu. Kartais tai sukelia cheminis nėštumas. Cheminis nėštumas atsiranda, jei apvaisintas kiaušinėlis, žinomas kaip embrionas, negali implantuotis ar augti labai anksti. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių.
Ankstyvas nėštumo praradimas neįvyksta dėl to, ką moteris padarė. Tai gali būti dėl gimdos problemų, tokių kaip:
Mioma;
rando audinys;
įgimta gimdos anomalija, sukelianti netaisyklingos formos gimdą.
Mažas tam tikrų hormonų, tokių kaip progesteronas, kiekis gali sumažinti implantacijos ir embrionų augimo tikimybę.
Kai kurios cheminio nėštumo priežastys nežinomos. Manoma, kad cheminis nėštumas yra labai dažnas, tačiau paprastai jis nepastebimas, jei neatliekamas nėštumo testas. Šie ankstyvieji bandymų rezultatai, kai jie neteisingi, gali emociškai varginti. Dėl šios priežasties rekomenduojama palaukti prieš darant nėštumo testą namuose iki savaitės, kai tikėjotės, kad prasidės mėnesinės.
2. Negimdinis nėštumas
Kartais apvaisintas kiaušinis gali implantuoti už pagrindinės gimdos ertmės ribų. Dėl to atsiranda negimdinis nėštumas. Negimdinis nėštumas paprastai įvyksta, jei apvaisintas kiaušinis įstrigo kiaušintakyje per kelionę į gimdą. Šis negimdinio nėštumo tipas taip pat žinomas kaip kiaušintakių nėštumas.
Šie atvejai gali sukelti negimdinį nėštumą:
randinis audinys arba uždegimas kiaušintakyje;
deformuotas kiaušintakis;
gimdos infekcijų istorija.
Negimdinis nėštumas taip pat gali atsirasti gimdos kaklelyje, kiaušidėse ar pilvo ertmėje. Negimdinis nėštumas negali tapti normaliu nėštumu. Embrionas nėra gyvybingas, nes nėra vietos jam augti ar klestėti už gimdos ribų. Embrionas vis tiek gamins hCG, net jei jis buvo implantuotas netinkamoje vietoje. Tai gali sukelti klaidingą teigiamą rezultatą atliekant nėštumo testą namuose. Negimdinis nėštumas yra neatidėliotina medicinos pagalba. Negimdinis nėštumas gali būti žalingas moteriai, jei jis negydomas. Galimas didelis kraujo netekimas arba reprodukcinių organų praradimas.
Negimdinio nėštumo simptomai yra šie:
pykinimas ir krūtų skausmas, kurie taip pat yra normalaus nėštumo simptomai;
aštrios skausmo bangos pilvo, dubens, peties ar kaklo srityje;
stiprus skausmas vienoje pilvo pusėje;
nuo lengvo iki stipraus makšties tepliojimo ar kraujavimo;
galvos svaigimas ar alpimas;
spaudimas tiesiojoje žarnoje;
Jei įtariate negimdinį nėštumą, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.
3. Neseniai įvykęs persileidimas ar abortas
Praradus nėštumą, persileidimo ar aborto metu, ir toliau galite nustatyti teigiamą nėštumo testą. Nėštumo metu hCG lygis ir toliau didėja, nes placenta auga, padvigubėja kas kelias dienas ir pasiekia piką maždaug 10 savaičių. Pasibaigus nėštumui, hCG lygis pradeda mažėti, tačiau tai lėtas procesas. Hormonas gali likti kraujyje ir šlapime iki šešių savaičių po nėštumo pabaigos. Galima atlikti klaidingai teigiamą testą, kol jūsų hCG lygis grįš į ankstyvą nėštumą. Jei persileidimas buvo spontaniškas, taip pat įmanoma, kad ne visi su nėštumu susiję audiniai buvo pašalinti. Dėl to hCG lygis išliks padidėjęs.
4. Vartotojo klaida
Kaip ir dauguma dalykų gyvenime, nėštumo testai namuose nėra 100 proc. patikimi. Svarbu tiksliai laikytis pakuotės nurodymų. Prieš naudodami testą, patikrinkite galiojimo datą. Net ir laikantis šių apsaugos priemonių, gali atsirasti vartotojo klaida. Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų yra bandymo atlikimas per anksti ciklo metu. Tai gali sukelti klaidingą neigiamą arba klaidingą teigiamą rezultatą.
Taip pat svarbu naudoti testą, kai šlapimas nėra praskiedžiamas vandeniu. Naudokite testą, kai šlapimas yra labai koncentruotas, pvz., pirmą kartą pabudus ryte.
Taip pat svarbu palikti matuoklį šlapimo sraute tiksliai nurodytam laikui. Apsvarstykite galimybę nustatyti laikmatį chronometre ar telefone. Tai gali padėti jums stebėti, kiek laiko matuoklis buvo šlapimo sraute.
Laukdami rezultatų, norėsite vėl naudoti laikmatį. Taip pat svarbu patikrinti savo rezultatus per rezultato laikotarpį.
5. Garavimo linijos
Kartais garavimo liniją galima supainioti su teigiamu nėštumo testu. Kai kurie namų testai rodo dvi eilutes, kai aptinkamas hCG, ir vieną eilutę, kai hCG neaptinkamas. Paprastai linijos yra ryškios spalvos, tokios kaip rožinė, raudona arba mėlyna. Kartais pasirodys silpna antroji eilutė. Ši linija gali reikšti ankstyvą nėštumą arba gali būti garavimo linija. Tai tikriausiai yra garinimo linija, jei linija yra visiškai bespalvė.
Garavimo linijos gali būti rodomos atliekant testą, kurį žiūrite po to, kai šlapimas visiškai išgaruoja. Kartais juos sukelia hormoninis lygis, kuris neatspindi nėštumo. Geriausias būdas išvengti painiavos dėl garinimo linijos yra tiksliai sekti tyrimo laiko nurodymus.
6. Vaistai
Jei bandote pastoti prižiūrint gydytojui, galbūt vartojate vaisingumo vaistus. Vienas iš jų yra sintetinis hCG trigeris.
HCG šūvis padeda folikulams išlaisvinti subrendusius kiaušinius. Tai gali sukelti klaidingą teigiamą rezultatą atliekant nėštumo testą namuose, ypač jei testas atliekamas per anksti.
Kiti vaistai taip pat gali sukelti klaidingai teigiamus nėštumo testus. Jie apima, bet neapsiriboja:
vaistai nuo nerimo, tokie kaip diazepamas (Valium) arba alprazolamas (Xanax);
antipsichoziniai vaistai, tokie kaip klozapinas ar chlorpromazinas;
prieštraukulinius vaistus, tokius kaip fenobarbitalis ar kiti barbitūratai;
Parkinsono ligos vaistai, įskaitant bromokriptiną;
diuretikai, tokie kaip furozemidas (Lasiksas);
antihistamininiai vaistai, įskaitant prometaziną;
metadonas (dolofinas).
7. Tam tikros sveikatos būklės
Retai dėl tam tikrų sveikatos būklių namų nėštumo testas gali sukelti klaidingą teigiamą rezultatą. Jie apima:
šlapimo takų infekcija;
inkstų liga, dėl kurios šlapime atsiranda kraujo ar baltųjų kraujo kūnelių;
kiaušidžių cistos, ypač geltonkūnio cistos;
rimtesnės ligos, tokios kaip kiaušidžių vėžys;
hipofizės problemos (labai retai).
Tolesni žingsniai
Teigiamas nėštumo testo rezultatas namuose visada turėtų būti stebimas pasikonsultavus su gydytoju. Gydytojas gali atlikti šlapimo ar kraujo tyrimą, kad patvirtintų rezultatus ir stebėtų jūsų hCG lygį. Taip pat galite atlikti transvaginalinį ultragarsą, kad galėtumėte ieškoti nėštumo maišelio, patvirtinančio, kad nėštumas vyksta normaliai. Jei gavote klaidingą teigiamą rezultatą, tai nustatys jūsų gydytojas apsilankymo metu. Tai gali būti neįtikėtinas palengvėjimas sužinojus, kad nesate nėščia.
Bet jei jus jaudino ankstyvieji rezultatai, tai gali būti labai liūdna. Atminkite, kad klaidingų teigiamų rezultatų pasitaiko ir tai nėra ženklas, kad niekada nepastosite.
Jei kurį laiką nesėkmingai bandėte pastoti, ypač jei esate vyresnis nei 35 metų, apsvarstykite galimybę dirbti su nevaisingumo specialistu.
Taip pat yra palaikymo grupės, kuriose galite semtis įkvėpimo ir semtis žinių iš moterų, patyrusių tą patį.
Taip pat gali būti naudinga dirbti vienam su terapeutu, šeimos nariu ar patikimu draugu.