Poproś lekarza

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Inga Julija Sruogienė (Opera - klausos sprendimai, UAB)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys Dr. Inga Julija Sruogienė

Medicinos mokslų daktarė

Gydytoja otorinolaringologė, audiologė

1989 m. baigė Kauno medicinos institutą.

 1993m. – Kauno akademinėse klinikose otorinolaringologijos rezidentūrą.

Ausų ligų diagnostikos bei gydymo klausimais ne kartą stažavosi Švedijoje Lund universiteto ligoninėje, įsisavino naujas klausos tyrimo metodikas.

Dalyvavo klausos tyrimo metodų Europoje standartizacijos projekte Roterdame, Amsterdame.

Kėlė kvalifikaciją šiuolaikinės klausos reabilitacijos klausos aparatais, kochlearinės implantacijos klausimais Danijoje, Austrijoje, Italijoje.

Dalyvavo žmonių su intelekto sutrikimais klausos tyrimų metodologijos bei reabilitacijos kursuose Austrijoje. Vokietijoje Dahme-Spreewald Achenbach ligoninėje ne kartą stažavosi  endonasalinės bei endauralinės chirurgijos klausimais. Nuo 2003 m. yra Lietuvos specialiosios olimpiados sveikos klausos programos vadovė. Savo klinikinėje praktikoje naudoja šiuolaikinius ausų-nosies-gerklės ligų diagnostinius, konservatyvius bei chirurginius gydymo metodus.

2003 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema: „Kalbinės audiometrijos laisvame lauke kiekybinis vertinimas, reabilituojant ligonius, sergančius neurosensoriniu prikurtimu“.

Paskelbė daugiau nei 20 mokslinių publikacijų. Skaito pranešimus Lietuvos bei tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Mokslinių tyrinėjimų bei profesinio domėjimosi sritys: ausies ligų diagnositika, gydymas, klinikinė audiologija, pediatrinė audiologija, konservatyvios bei chirurginės klausos reabilitacijos kiekybinis vertinimas, geriatriniai klausos neįgalumo aspektai, žmonių su intelekto sutrikimais otologinės patologijos ypatumai, prikurtusių žmonių gyvenimo kokybės kiekybinis vertinimas

Klausimai ekspertui:

Wszystkie kategorie

Nuo: Irena
2019-03-13
Laba diena, labai prašau parašykite ar galima skristi lėktuvu sergant ausies vestibiuliarinio aparato sutrikimu. Nes tirpsta galvos viena dalis, atrodo, kad užpilta vandens, kai kada kaista, kai kada atrodo šąla? Gydytoja paskyrė Betaserc. Ačiū labai už atsakymą.

Sveiki, vartokite skirtus vaistus. Skrydis greičiausiai neturės įtakos. Bet dažnai ir visai sveiki žmonės lėktuve pasijunta blogai. Įvertinkite ankstesnius skrydžius, kaip tada jautėtės. Prognozuoti labai sunku. Sėkmės.

Nuo: Laura
2019-02-27
Sveiki,
Pries pora savaiciu sirgau sloga, ( nelabai gydziau) nebuvo didelio diskomforto, bet nuolat jauciu uznosini varvejima,lyg sloga teketu i gerkle. Pries savaite pradejau jausti lyg gerkleje kazkas istrige, atidziau apziurejus gerkle pastebejau pulinuka su mazu taskeliu viduryje, jo neskauda, gerkle skalavau, purskiau vaistu, diskomforto lyg kazkas istrige nebera, taciau pats pulinukus tebera... labai nerimauju, kas tai galetu buti. Pas LOR tik kita savaite, tai jau prisimasciusi esu visko. Aciu uz atsakyma

LOR gydytojas tikrai paskirs slogos ir to pūlinuko gydymą. Paskalaukite gerklę įvairiais tirpalais iki konsultacijos. Į blogus dalykus Jūsų minėti nusiskundimai nepanašūs.

Nuo: Arturas
2019-02-21
Sveiki,
Dirbau orlaivio palydovo darba gal puse metu.
Dabar nebedirbu kiekviena karta kai nuriju seiles spragteli ausyse lyg traskesys buvo prikurtimas ir uzesys bet dabar uzesys su prikurtim praejo bet spragtelejimai ne.
Buvau pas lor ir surdologa sake kad bugneliai sveiki viskas gerai bet ausyse kiekviena kart kai nuriju seiles spragteli gal zinot kaip pagydyt?

Jūs jaučiat savo klausomųjų vamzdžių darbą. Ryjant, ir turi trakštelėti. Tada susilygina slėgis už būgnelio su atmosferos slėgiu. Pasistenkit nekreipt dėmesio į tai.

Nuo: Vida
2019-02-08
Laba diena, buvau persalus, ejau pas LOR, dave lasu i ausi, lyg pagerejo, bet vel girdziu, kaip per aida, kas tai galetu buti? 7 men kai esu po infarkto, aciu

Tikslinga gydytojo otorinolaringologo-surdologo konsultacija. Reikėtų atlikti klausos tyrimą, įvertinti ausų funkcinę būklę ir daryti išvadas: kas ir kodėl. Paprašykite nukreipimo savo šeimos gydytojo.

Nuo: Aiste
2019-02-02
Lor gydytoja nustatė vidurinės ausies otita, geriu antibiotikus, ausis pilnai neatkritusi ir ryjant jaučiu traskesy, kiek ilgai gali ausis neatkristi?

Kad ausis pilnai pasveiktų reikia laiko, o pacientui - kiek ir kantrybės. Traškesio ausy jutimas dažnai yra ausies sveikimo požymis, nes vis daugiau oro patenka į vidurinę ausį pro nosį. Sveikimas gali užtrukti nuo 1 iki 2-3 savaičių. sėkmės.

Nuo: Ausra
2019-01-07
Laba diena, vaikui 4 metai, sloga tesiasi menuo, buvo komplikacija ausu uzdegimas, sugerem antibiotiku kursa (7 d. ospamox), sloga nepraejo. Buvom pas LOR diagnoze uminis serozinis vidurinis otitas. Kokius pratimus ar proceduras galima daryti namuose, kad pagelbeti atstatant klausa ir ausies bugneli i normalia padeti. Gal galite patarti kuo gydyti pulinga sloga (otrivin lasinom, vibrocil lasinom po 7 dienas, poveikis minimalus, po dienos vel tas pats). Aciu uz atsakyma.

Sveiki, tol kol vaikas serga sloga, jokių prapūtimų daryti negalima. Svarbiausia - gydyti slogą. Dažnai ilgalaikės slogos priežastis tokiame amžiuje yra adenoidai. Serootitui užsitęsus, dažnai jie operuojami. Ilgalaikė pūlinga sloga gali būti gydoma ir antibiotikais, aktyviomis vietinėmis priemonėmis. Reikalinga LOR gydytojo konsultacija.

Nuo: Arvydas
2018-12-02
Laba diena,
Ausyse cypia daug metų. Daktarai sako nepagydoma, reik susitaikyti. Vis susitaikau su tuo, nors cypimas stiprėja metai iš metų. Pastaruoju metu ypač stipriai cypia, o šią naktį nuo to švilpimo rankos kojos dreba. Susikaupti sunku, apie miegą nėr kalbos. Cypimas tiesiog virsta fiziniu skausmu, darosi bloga. Kiek tas cypimas gali stiprėti? Kol galva susprogs? Arvydas, 52.

Sveiki, ausų ūžesio gydymas būna ilgas ir sudėtingas. Jame dalyvauja kelių specialybių gydytojai: otorinolaringologai, neuropatologai, šeimos daktarai, psichiatrai, psichologai, etc. Tikslinga išsitirti klausos būklę. Jei ji gera, rekomenduočiau šeimos gydytojo konsultaciją. Jis nukreips pas reikiamą specialistą. "Opera - klausos sprendimai" yra šiuolaikinių klausos aparatų, kurie skirti ūžesio maskavimui. Klainikinėje praktikoje teko panaudoti ne kartą. Ūžesys sumažėjo arba visai išnyko pas pacientus.

Nuo: Kristina
2018-11-28
Sveiki. Vaikas kišdamas į ausis ausų krapštuką pažeidė ausį, pradėjo verkti, nes bėgo kraujukas nestipriai, poto vėl viskas gerai, žaidė. Ką ten galėjo pažeisti? 2,5 metų. Stebiu, atrodo gerai viskas, jokių pakitimų nepastebiu.

Sveiki, vaikas galėjo pažeisti ausies išorinio kanalo odą ar net tos ausies būgnelį. Kas buvo pažeista, galima pasakyti, tik apžiūrėjus ausį. Gali būti, kad viskas jau sugijo.
----
Jeigu pažeidė būgnelį ir ten viskas sugijo, nieko blogo nebus? Nepakenks ateitį? Žiūrėjo Gydytojas, bet man taip atmestinai patikrino, tai vistiek man neramu. : / Bijau, kad nebūtų kažko blogo pasidarius ir pakenkus ausytei.

Sveiki, būgnelio pažeidimas būtų skausmingiau gijęs. Pasirodykite kitam gydytojui. Paprastai , jei būgneliai sveiki, jų apžiūra trunka greitai. Gal tik pasirodė jums tas gydytojo "atmestinumas"...

Nuo: Tomas
2018-11-22
Laba diena, po skrydžio su lėktuvu pradėjo traškėti ausyse ka man daryti?

Sveiki, jei dar traškesys nepraėjo, kreipkitės pas LOR gydytoją.

Nuo: Maryte
2018-11-07
Sveiki, man jau kuris laikas ryjant seiles atsiranda kazkoks garsas gerkleje, kartais dingsta, bet ir vel atsiranda, kas tai galetu buti ? Skausmo jokio nejauciu

Sveiki, greičiausiai jūs jaučiate kaip atsiveria ar užsidaro klausomasis vamzdis. Tai visiškai normalu. Stenkitės nekreipt į tai dėmesio.

Nuo: Gabrielius
2018-10-25
Laba diena, 3 mėn. mažiukas sloguoja 1,5 mėn. Gydytoja LOR padarė bakteriologinį tyrimą. Pasakė naudoti "Fuzidino tepaliuką". Recepto mes nevažiavome, nes gyvename labai toli. Jį išrašė šeimos gydytoja - Fucidin 20 mg/g cream fusicid acid. Receptiniame lapelyje parašyta, kad vartoti ant odos. Skambinau, bet gydytoja LOR šiandien nedirba. Ar tikrai galima tepti nosytės gleivinę, vyduje su šiuo kremu? Gal yra reikalingas specialus kremas nosytei su fuzidinu? Juk kremas per nosyte pateks kažkiek į skrandį. Iš anksto dėkoju.

Sveiki,

kiekvienas gydytojas savo praktinėje veikloje naudoja įvairius gydymo metodus. Naudoti nosies tepaliuką tiesiog nėra labai patogu vaikui. Gal dar pasikonsultuokite su savi šeimos gydytoju ar kitu LOR specialistu.

Nuo: Elena 28m
2018-10-18
Sveiki. Pirmakart susirgau sinusitu ir man eme spengt ausyse. Praejo pusantro menesio,taciau spengimas nemazeja,taciau gleives valosi. Jis mane varo is proto. Ar galiu tiketis,kad spengimas isnyks? Kada?

Sveiki,

kai pasveiksit, gleivių nebus, kai gerai alsuosite nosimi, spengimas praeis. Rekomenduočiau smarkiai nepūsti nosies.

Nuo: Kristina
2018-10-13
Sveiki. Vaikas kišdamas į ausis ausų krapštuką pažeidė ausį, pradėjo verkti, nes bėgo kraujukas nestipriai, poto vėl viskas gerai, žaidė. Ką ten galėjo pažeisti? 2,5 metų. Stebiu, atrodo gerai viskas, jokių pakitimų nepastebiu.

Sveiki, vaikas galėjo pažeisti ausies išorinio kanalo odą ar net tos ausies būgnelį. Kas buvo pažeista, galima pasakyti, tik apžiūrėjus ausį. Gali būti, kad viskas jau sugijo.

Nuo: Loreta
2018-10-10
Laba diena.2013m.Darbe patyriau traumą.Pykino,sukosi galva,mėtė į šonus.Visiškai atsisakė kairės ausies klausa.Buvau visur.Gydė,bet niekas nepadeda.Tai labai vargina.Pablogejusi ir dešinė klausa.Darbe girdžiu didelį aidą ir triukšmą,visur bildesys,net vandens nuleidimas erzina.Klausos aparatas nepadeda.O tik dar blogiau.Neįgalumo neskiria.Kodėl?

Sveiki,

greičiausiai šios traumos metu buvo pažeisti nervai, atsakingi už klausą bei pusiausvyrą. Tokiais atvejais, ūminiu potrauminiu periodu paprastai skiriamas konservatyvus gydymas medikamentais ar kt. Jei gydymas buvo mažai efektyvus, kaip dažnai pasitaiko, lieka lėtinė situacija. Rekomenduotinos otoneurologo, neuropatologo, audiologo - klausos specialisto konsultacijos. Neįgalumo neskiria greičiausiai todėl, kad vienos ausies klausa yra visai nebloga arba gera, ty - neatitinka neįgalumo reikalavimuose nurodytų rodmenų.

Nuo: Natalia
2018-10-06
Sveiki. Man gana smarkiai ūžia ausyje ir galvoje (ūžesys reaguoja (pagarsėja) pabuvus triukšmingesnėje aplinkoje), turiu ir hiperakuziją. LOR gydytoja reikalauja, kad atlikčiau magnetinį rezonansą su kontrastu, tačiau aš nenoriu dėl magnetinio rezonanso keliamo triukšmo. Ar ir jūsų manymu magnetinio rezonanso tyrimas yra tikrai būtinas? Ką jis parodys? Taip pat turiu abipusį neuritą, abi ausys girdi tolygiai.

Sveiki,

MRT tyrimas yra puikus, informatyvus bei patikimas. Jo dėka įvertinamos anatominės struktūros, gydytojas pateikia medicininę išvadą. Rekomenduoju klausyti LOR gydytojo nurodymo.

Nuo: Milda
2018-09-25
Sveiki,ar atliekant galvos smegenų MRT,bus matoma sinusai ir ausys ( jei yra kažkokia patologija)? Ačiū už,atsakymą.

Sveiki,

Atliekant galvos smegenų MRT sinusai bei ausų anatominės struktūros matomos. Norint detalizuoti sinusų ar ausų patologiją, atliekama MRT, parenkant specialius rėžimus.

Nuo: Sigita
2018-09-22
Sveiki. Turiu problemą su ausų užgulimu(3metai),bet niekas neranda priežasties. Turiu refliuksa,yra baburkes euchastijos vamzdelis,žemas AKS. Ausys pastoviai užgula,užkrenta,traška,užia. Užgulima lydi galvos svaigimas,pykinimas,pusiausvyros sutrikimas. Nežinau kur dar kreiptis.

sveiki,

rekomenduotinos LOR, otoneurologo, neuropatologo, šeimos gydytojų konsultacijos. Visi jūsų išvardinti nusiskundimai gali įtakoti ausų užgulimo jausmą. Taigi, klausykit kelių gydytojų rekomendacijų.

Nuo: Aiste
2018-09-20
Laba diena,
Pries puse metu man buvo atlikta otosklerozes operacija, po jos mano klausa pablogejo dar labiau, nes su ta ausim pradejau girdeti tik garsu triuksma bet ne aiskius zodzius, pries operacija ta ausim kalbedavau telefonu, dabar to negaliu daryti nes su ja girdziu tik neaiskius garsus. Po puses metu nesekmingo vaiksciojimo ir laukimo, gydytojas atliko dar viena revizijos operacija, laukiau su nekantrumi kol isisms itvarus, bet situacija nepasikeite. Garsai joje ir liko neaiskus, jie susilieja ir bandant su ja isgirsti, nepavyksta. As bandau paaiskint, kad negirdziu aiskiu zodziu, bet man sako kad taip kolkas turi but. Ta pati sake ir preita kart. As suprantu, kad yra neimanoma jam isgirsti kaip as su ja girdziu, bet as matau, kad sitacija tokia pati, kaip ir visus tuos puse metu po pirmos operacijos.Po tos revizijos operacijos sake, kad tas protezas buvo istatytas netinkamu kampu, del to galbut neatliko savo funkcijos, del klausos pagerejimo. Bet ir po tos revizijos sitacija nepasikeite. Ka patartumet daryt toliau? Gal kreiptis pas kita tos srities specialista. Ar galima kartoti tokia operacija dedant is naujo nauja implanta? Ar normalu, kad po operacijos klausa pablogejo, o nepagerejo. Nekaltinu daktaro, jis tikrai geras specialistas, bet tiesiog galvoju, kad su manim jam nepavyko. P.S pries 8 metus buvo operuota kita ausis, su ja girdziu labai gerai. Labai lauksiu Jusu atsakymo

sveiki,

rekomenduoju LOR-audiologo konsultaciją. Reiktų atvykti su klausos tyrimais prieš operacijas, po operacijų. Tada galima išsamesnė konsultacija. Konsultacijos metu gausit patarimus, ką daryti.

Nuo: Vilniete
2018-09-17
Sveiki, ausu spengimas arsirado pries 4 metus. Spengia nuolat. Buvau pas Lor ir dariaus audiograma. Klausa puiki. Bet tas spengimas erzina. Sunkiau uzmigt. Ar tikrai ner budu spengimo panaikint ? Man vaistu jokiu nedave lor gydytoja tik pasake susitaikyt kad tai visai gyvenimui. Bet kazkaip manau turetu buti budas kas galetu padeti .

Sveiki, jei klausa gera, dėl spengimo-ūžesio "kaltos" ne ausys. Tikslinga šeimos gydytojo,neurologo konsultacija. Spengimas ausyse būna dėl labai įvairių priežaščių, kurias įvertina gydytojai.

Nuo: Matas
2018-09-12
Sveiki. Ar po otosklerozes operacijos galima nardyti? Jei taip, tai po kurio laiko? Dekui uz atsakyma.

Sveiki, operacija yra operacija. Jei tai paviršinis nardymas - tai po pusės metų. Giluminio nardymo nerekomenduočiau, nes niekas jums nepasakys kaip slėgio dideli pokyčiai įtakos protezo padėtį. kokios gali būti pasėkmės, suprantat pats. Vertinkit atliktą darbą bei sugražintą klausą.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.