Ask a doctor

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Inga Julija Sruogienė (Opera - klausos sprendimai, UAB)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys Dr. Inga Julija Sruogienė

Medicinos mokslų daktarė

Gydytoja otorinolaringologė, audiologė

1989 m. baigė Kauno medicinos institutą.

 1993m. – Kauno akademinėse klinikose otorinolaringologijos rezidentūrą.

Ausų ligų diagnostikos bei gydymo klausimais ne kartą stažavosi Švedijoje Lund universiteto ligoninėje, įsisavino naujas klausos tyrimo metodikas.

Dalyvavo klausos tyrimo metodų Europoje standartizacijos projekte Roterdame, Amsterdame.

Kėlė kvalifikaciją šiuolaikinės klausos reabilitacijos klausos aparatais, kochlearinės implantacijos klausimais Danijoje, Austrijoje, Italijoje.

Dalyvavo žmonių su intelekto sutrikimais klausos tyrimų metodologijos bei reabilitacijos kursuose Austrijoje. Vokietijoje Dahme-Spreewald Achenbach ligoninėje ne kartą stažavosi  endonasalinės bei endauralinės chirurgijos klausimais. Nuo 2003 m. yra Lietuvos specialiosios olimpiados sveikos klausos programos vadovė. Savo klinikinėje praktikoje naudoja šiuolaikinius ausų-nosies-gerklės ligų diagnostinius, konservatyvius bei chirurginius gydymo metodus.

2003 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema: „Kalbinės audiometrijos laisvame lauke kiekybinis vertinimas, reabilituojant ligonius, sergančius neurosensoriniu prikurtimu“.

Paskelbė daugiau nei 20 mokslinių publikacijų. Skaito pranešimus Lietuvos bei tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Mokslinių tyrinėjimų bei profesinio domėjimosi sritys: ausies ligų diagnositika, gydymas, klinikinė audiologija, pediatrinė audiologija, konservatyvios bei chirurginės klausos reabilitacijos kiekybinis vertinimas, geriatriniai klausos neįgalumo aspektai, žmonių su intelekto sutrikimais otologinės patologijos ypatumai, prikurtusių žmonių gyvenimo kokybės kiekybinis vertinimas

Klausimai ekspertui:

All topics

Nuo: Tomas
2018-11-22
Laba diena, po skrydžio su lėktuvu pradėjo traškėti ausyse ka man daryti?

Sveiki, jei dar traškesys nepraėjo, kreipkitės pas LOR gydytoją.

Nuo: Maryte
2018-11-07
Sveiki, man jau kuris laikas ryjant seiles atsiranda kazkoks garsas gerkleje, kartais dingsta, bet ir vel atsiranda, kas tai galetu buti ? Skausmo jokio nejauciu

Sveiki, greičiausiai jūs jaučiate kaip atsiveria ar užsidaro klausomasis vamzdis. Tai visiškai normalu. Stenkitės nekreipt į tai dėmesio.

Nuo: Gabrielius
2018-10-25
Laba diena, 3 mėn. mažiukas sloguoja 1,5 mėn. Gydytoja LOR padarė bakteriologinį tyrimą. Pasakė naudoti "Fuzidino tepaliuką". Recepto mes nevažiavome, nes gyvename labai toli. Jį išrašė šeimos gydytoja - Fucidin 20 mg/g cream fusicid acid. Receptiniame lapelyje parašyta, kad vartoti ant odos. Skambinau, bet gydytoja LOR šiandien nedirba. Ar tikrai galima tepti nosytės gleivinę, vyduje su šiuo kremu? Gal yra reikalingas specialus kremas nosytei su fuzidinu? Juk kremas per nosyte pateks kažkiek į skrandį. Iš anksto dėkoju.

Sveiki,

kiekvienas gydytojas savo praktinėje veikloje naudoja įvairius gydymo metodus. Naudoti nosies tepaliuką tiesiog nėra labai patogu vaikui. Gal dar pasikonsultuokite su savi šeimos gydytoju ar kitu LOR specialistu.

Nuo: Elena 28m
2018-10-18
Sveiki. Pirmakart susirgau sinusitu ir man eme spengt ausyse. Praejo pusantro menesio,taciau spengimas nemazeja,taciau gleives valosi. Jis mane varo is proto. Ar galiu tiketis,kad spengimas isnyks? Kada?

Sveiki,

kai pasveiksit, gleivių nebus, kai gerai alsuosite nosimi, spengimas praeis. Rekomenduočiau smarkiai nepūsti nosies.

Nuo: Kristina
2018-10-13
Sveiki. Vaikas kišdamas į ausis ausų krapštuką pažeidė ausį, pradėjo verkti, nes bėgo kraujukas nestipriai, poto vėl viskas gerai, žaidė. Ką ten galėjo pažeisti? 2,5 metų. Stebiu, atrodo gerai viskas, jokių pakitimų nepastebiu.

Sveiki, vaikas galėjo pažeisti ausies išorinio kanalo odą ar net tos ausies būgnelį. Kas buvo pažeista, galima pasakyti, tik apžiūrėjus ausį. Gali būti, kad viskas jau sugijo.

Nuo: Loreta
2018-10-10
Laba diena.2013m.Darbe patyriau traumą.Pykino,sukosi galva,mėtė į šonus.Visiškai atsisakė kairės ausies klausa.Buvau visur.Gydė,bet niekas nepadeda.Tai labai vargina.Pablogejusi ir dešinė klausa.Darbe girdžiu didelį aidą ir triukšmą,visur bildesys,net vandens nuleidimas erzina.Klausos aparatas nepadeda.O tik dar blogiau.Neįgalumo neskiria.Kodėl?

Sveiki,

greičiausiai šios traumos metu buvo pažeisti nervai, atsakingi už klausą bei pusiausvyrą. Tokiais atvejais, ūminiu potrauminiu periodu paprastai skiriamas konservatyvus gydymas medikamentais ar kt. Jei gydymas buvo mažai efektyvus, kaip dažnai pasitaiko, lieka lėtinė situacija. Rekomenduotinos otoneurologo, neuropatologo, audiologo - klausos specialisto konsultacijos. Neįgalumo neskiria greičiausiai todėl, kad vienos ausies klausa yra visai nebloga arba gera, ty - neatitinka neįgalumo reikalavimuose nurodytų rodmenų.

Nuo: Natalia
2018-10-06
Sveiki. Man gana smarkiai ūžia ausyje ir galvoje (ūžesys reaguoja (pagarsėja) pabuvus triukšmingesnėje aplinkoje), turiu ir hiperakuziją. LOR gydytoja reikalauja, kad atlikčiau magnetinį rezonansą su kontrastu, tačiau aš nenoriu dėl magnetinio rezonanso keliamo triukšmo. Ar ir jūsų manymu magnetinio rezonanso tyrimas yra tikrai būtinas? Ką jis parodys? Taip pat turiu abipusį neuritą, abi ausys girdi tolygiai.

Sveiki,

MRT tyrimas yra puikus, informatyvus bei patikimas. Jo dėka įvertinamos anatominės struktūros, gydytojas pateikia medicininę išvadą. Rekomenduoju klausyti LOR gydytojo nurodymo.

Nuo: Milda
2018-09-25
Sveiki,ar atliekant galvos smegenų MRT,bus matoma sinusai ir ausys ( jei yra kažkokia patologija)? Ačiū už,atsakymą.

Sveiki,

Atliekant galvos smegenų MRT sinusai bei ausų anatominės struktūros matomos. Norint detalizuoti sinusų ar ausų patologiją, atliekama MRT, parenkant specialius rėžimus.

Nuo: Sigita
2018-09-22
Sveiki. Turiu problemą su ausų užgulimu(3metai),bet niekas neranda priežasties. Turiu refliuksa,yra baburkes euchastijos vamzdelis,žemas AKS. Ausys pastoviai užgula,užkrenta,traška,užia. Užgulima lydi galvos svaigimas,pykinimas,pusiausvyros sutrikimas. Nežinau kur dar kreiptis.

sveiki,

rekomenduotinos LOR, otoneurologo, neuropatologo, šeimos gydytojų konsultacijos. Visi jūsų išvardinti nusiskundimai gali įtakoti ausų užgulimo jausmą. Taigi, klausykit kelių gydytojų rekomendacijų.

Nuo: Aiste
2018-09-20
Laba diena,
Pries puse metu man buvo atlikta otosklerozes operacija, po jos mano klausa pablogejo dar labiau, nes su ta ausim pradejau girdeti tik garsu triuksma bet ne aiskius zodzius, pries operacija ta ausim kalbedavau telefonu, dabar to negaliu daryti nes su ja girdziu tik neaiskius garsus. Po puses metu nesekmingo vaiksciojimo ir laukimo, gydytojas atliko dar viena revizijos operacija, laukiau su nekantrumi kol isisms itvarus, bet situacija nepasikeite. Garsai joje ir liko neaiskus, jie susilieja ir bandant su ja isgirsti, nepavyksta. As bandau paaiskint, kad negirdziu aiskiu zodziu, bet man sako kad taip kolkas turi but. Ta pati sake ir preita kart. As suprantu, kad yra neimanoma jam isgirsti kaip as su ja girdziu, bet as matau, kad sitacija tokia pati, kaip ir visus tuos puse metu po pirmos operacijos.Po tos revizijos operacijos sake, kad tas protezas buvo istatytas netinkamu kampu, del to galbut neatliko savo funkcijos, del klausos pagerejimo. Bet ir po tos revizijos sitacija nepasikeite. Ka patartumet daryt toliau? Gal kreiptis pas kita tos srities specialista. Ar galima kartoti tokia operacija dedant is naujo nauja implanta? Ar normalu, kad po operacijos klausa pablogejo, o nepagerejo. Nekaltinu daktaro, jis tikrai geras specialistas, bet tiesiog galvoju, kad su manim jam nepavyko. P.S pries 8 metus buvo operuota kita ausis, su ja girdziu labai gerai. Labai lauksiu Jusu atsakymo

sveiki,

rekomenduoju LOR-audiologo konsultaciją. Reiktų atvykti su klausos tyrimais prieš operacijas, po operacijų. Tada galima išsamesnė konsultacija. Konsultacijos metu gausit patarimus, ką daryti.

Nuo: Vilniete
2018-09-17
Sveiki, ausu spengimas arsirado pries 4 metus. Spengia nuolat. Buvau pas Lor ir dariaus audiograma. Klausa puiki. Bet tas spengimas erzina. Sunkiau uzmigt. Ar tikrai ner budu spengimo panaikint ? Man vaistu jokiu nedave lor gydytoja tik pasake susitaikyt kad tai visai gyvenimui. Bet kazkaip manau turetu buti budas kas galetu padeti .

Sveiki, jei klausa gera, dėl spengimo-ūžesio "kaltos" ne ausys. Tikslinga šeimos gydytojo,neurologo konsultacija. Spengimas ausyse būna dėl labai įvairių priežaščių, kurias įvertina gydytojai.

Nuo: Matas
2018-09-12
Sveiki. Ar po otosklerozes operacijos galima nardyti? Jei taip, tai po kurio laiko? Dekui uz atsakyma.

Sveiki, operacija yra operacija. Jei tai paviršinis nardymas - tai po pusės metų. Giluminio nardymo nerekomenduočiau, nes niekas jums nepasakys kaip slėgio dideli pokyčiai įtakos protezo padėtį. kokios gali būti pasėkmės, suprantat pats. Vertinkit atliktą darbą bei sugražintą klausą.

Nuo: Indre
2018-09-10
Sveiki. Koncetro metu gavau akustine trauma, ko pasekoje atsirado tinitas ir hyperakuzija ty jautrumas tam tikriem garsams,ypac varikiams,aukstiems,vejui ir kitokiam iprastai buvusiam antraeiliui triuksmui).Bugnelis istirta,kad nepazeistas,taciau ivairiu klausos tyrimu metu nustatyma,kad gana stiprus jautrumas atsirado, klausos praradimo nera, tik labai mazam garsu spektrui,kuris sake neturetu itaoti mano kasdieninio gyvenimo .Labiausiai vargina nuolatinis garsu chaosas, atrodo net jauciu bugneli vibruojant kai pravaziuoja masina. Trauma nuo garso koloneles ivyko pries pusantro menesio, ispradziu daktarai israse steroidus,nieko nepadejo...tad sake tik laukti ir nera ka daryti,mat kaip sake lasteliu pazeidimas neatsistatys ir smegenys turi prisitaikyti. AR TIKRAI NIEKO NEGALIU PADARYTI?PS Gyvenu usienyje

Sveiki. Koncerto metu įgytos akustinės traumos simptomai dažniausiai yra laikini ir per kelias dienas praeina savaime. Jūs simptomus jaučiate ilgiau, gavote tinkamą gydymą. Aišku tai, kad Jūsų ausys individualiai jautrios dideliam garsui, todėl ateity tokių koncertų reiktų vengti. Dažnai hyperacusis turi ir kitų priežaščių: padidėjęs centrinės nervų sistemos jautrumas, pervargimas, stresas, įtampa, nemiga, depresija. Todėl rekomenduočiau pagalvoti ir apie jas, tiktų gydytojo neurologo konsultacija.

Nuo: Kornelija
2018-09-09
Man jau kuris laikas traška ausyse, tačiau, rodos, tą traškėjimą galiu kontroliuoti. Kai sau mintyse pasakau "netraškėk" traškėjimas liaujasi, tačiau neilgam. Streso metu traškijimas padažnėja. Kas man? :O

Sveiki. Rekomenduočiau kreiptis pas LOR gydytoją, kuris įvertintų ausų bei klausos būklę. Greičiausiai atsakymas būtų, kad Jūs sveika. Tada pagalvokite apie minimą stresą, padidintą jautrumą.

Nuo: Tomas
2018-08-30
Laba diena norejau paklausti ar gali nuo ausies nervo pazeidimo sutrikti kalba, ranka drebeti, rasyti sunku, ir metyti I sonus?

Sveiki. Rekomenduoju atlikti galvos smegenų magnetinio rezonanso tyrimą. Jei šio tyrimo rezultatai neparodys CNS patologijos, tai šie simptomai ne dėl klausos nervo pažeidimo.

Nuo: Silvija
2018-08-29
Laba diena. Labai ieškome pagalbos.. prieš 5 metus mano draugui įvyko kažkas su sveikata (panašu u mikroinsultą). Iki šiol jis negirdi kaire ausim ir visa kairė pusė jo blogai funkcianoja. Į ką kreiptis? Kokius tyrimus daryti? Ar įmanoma gražinti klausą? Ačiuū labai

Sveiki. Pirmiausia kreipkitės pas šeimos gydytoją. Išsakykite klausos problemas, bei kt problemas. Gydytojas išduos siuntimą pas LOR gydytoją, kuris įvertins klausos būklę, priims sprendimą - ką daryti. Ar įmanoma gražinti klausą ir kokiais metodais paaiškėja, atlikus audiogramą (klausos tyrimą).

Nuo: Asta
2018-08-24
Laba diena. Noriu paklausti kokios priežastys lemia garsų aidėjimą ausyje. Girdžiu aidą ne tik savo kalbos, bet aidi ir kalbant aplinkiniams. Ačiū už atsakymą.

Sveiki. Priežastis gali būti: klausos sutrikimas ar padidėjęs centrinės nervų sistemos jautrumas. Pirmiausia kreipkitės pas LOR gydytoją, kuris įvertintų ausų ir klausos būklę.

Nuo: Rasa
2018-08-23
Sveiki,musu dukrelei po gimimo nepasisalino skystis is vidurines ausies ertmes.Jai 2.6metu,buvo daryti tyrimai ir dabar gydytojai pataria daryti operacija ir pradeti naudoti klausos aparata kad spartetu kalbejimas.Noreciau jusu nuomone suzinoti del klausos aparato,nes patys l priesiskai nusiteike pries tai,nors buvo pasakyta kad teks naudoti kol klausa susitvarkys.Dekui

Sveiki. Jei vaikui yra skystis už būgnelių, reikėtų atlikti operaciją. Po operacijos atlikti klausos tyrimą. Gal klausos aparatų ir nereikės visai. Kreipkitės į vaikų audiologą.

Nuo: Irena
2017-12-06
laba diena,
Man jau senokai nuo pavasario pulsuoja kairėje ausy,tiesiog miegoti naktį negaliu,spaudimas kaip ir normalus 125/64,pulsas pakyla iki 90,kad ir yra jisai mažas (64-78) vistiek pulsuoja,buvau pas ausų daktarą,nieko nerado,ką tokiu atveju daryti,tiesiog nežinau kur kreiptis ir kas gali padėti.
Prašau jeigu galite patarkite.Dėkoju

Sveiki,

įvairūs nemalonūs jutimai ausyse - dažnai pasitaikantys simptomai, kurie gali atsirasti ir ne dėl ausų ligų. Gydytojas otorinolaringologas ausų ligų Jums nediagnozavo. Reikėtų atkreipti dėmesį į kaklo organų būklę, kraujotaką, pečių juostos raumenų įtempimą. Patariu kreiptis pas šeimos gydytoją.

sėkmės

Nuo: Birute
2017-11-08
Kada anksciausiai galima skristi lektuvu po otosklerozes operacijos. Dekui

Sveiki. Visada po atliktų operacijų reikia laikytis tokio rėžimo, kokį nurodė operavęs chirurgas. Po otosklerozės operacijos nerekomenduojama skristi 6 mėnesius. sėkmės.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.