Ask a doctor

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Inga Julija Sruogienė (Opera - klausos sprendimai, UAB)

Į Jūsų klausimus apie Ausų, klausos ligas, audiologiją atsakys Dr. Inga Julija Sruogienė

Medicinos mokslų daktarė

Gydytoja otorinolaringologė, audiologė

1989 m. baigė Kauno medicinos institutą.

 1993m. – Kauno akademinėse klinikose otorinolaringologijos rezidentūrą.

Ausų ligų diagnostikos bei gydymo klausimais ne kartą stažavosi Švedijoje Lund universiteto ligoninėje, įsisavino naujas klausos tyrimo metodikas.

Dalyvavo klausos tyrimo metodų Europoje standartizacijos projekte Roterdame, Amsterdame.

Kėlė kvalifikaciją šiuolaikinės klausos reabilitacijos klausos aparatais, kochlearinės implantacijos klausimais Danijoje, Austrijoje, Italijoje.

Dalyvavo žmonių su intelekto sutrikimais klausos tyrimų metodologijos bei reabilitacijos kursuose Austrijoje. Vokietijoje Dahme-Spreewald Achenbach ligoninėje ne kartą stažavosi  endonasalinės bei endauralinės chirurgijos klausimais. Nuo 2003 m. yra Lietuvos specialiosios olimpiados sveikos klausos programos vadovė. Savo klinikinėje praktikoje naudoja šiuolaikinius ausų-nosies-gerklės ligų diagnostinius, konservatyvius bei chirurginius gydymo metodus.

2003 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema: „Kalbinės audiometrijos laisvame lauke kiekybinis vertinimas, reabilituojant ligonius, sergančius neurosensoriniu prikurtimu“.

Paskelbė daugiau nei 20 mokslinių publikacijų. Skaito pranešimus Lietuvos bei tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Mokslinių tyrinėjimų bei profesinio domėjimosi sritys: ausies ligų diagnositika, gydymas, klinikinė audiologija, pediatrinė audiologija, konservatyvios bei chirurginės klausos reabilitacijos kiekybinis vertinimas, geriatriniai klausos neįgalumo aspektai, žmonių su intelekto sutrikimais otologinės patologijos ypatumai, prikurtusių žmonių gyvenimo kokybės kiekybinis vertinimas

Klausimai ekspertui:

All topics

Nuo: Indre
2018-09-10
Sveiki. Koncetro metu gavau akustine trauma, ko pasekoje atsirado tinitas ir hyperakuzija ty jautrumas tam tikriem garsams,ypac varikiams,aukstiems,vejui ir kitokiam iprastai buvusiam antraeiliui triuksmui).Bugnelis istirta,kad nepazeistas,taciau ivairiu klausos tyrimu metu nustatyma,kad gana stiprus jautrumas atsirado, klausos praradimo nera, tik labai mazam garsu spektrui,kuris sake neturetu itaoti mano kasdieninio gyvenimo .Labiausiai vargina nuolatinis garsu chaosas, atrodo net jauciu bugneli vibruojant kai pravaziuoja masina. Trauma nuo garso koloneles ivyko pries pusantro menesio, ispradziu daktarai israse steroidus,nieko nepadejo...tad sake tik laukti ir nera ka daryti,mat kaip sake lasteliu pazeidimas neatsistatys ir smegenys turi prisitaikyti. AR TIKRAI NIEKO NEGALIU PADARYTI?PS Gyvenu usienyje

Sveiki. Koncerto metu įgytos akustinės traumos simptomai dažniausiai yra laikini ir per kelias dienas praeina savaime. Jūs simptomus jaučiate ilgiau, gavote tinkamą gydymą. Aišku tai, kad Jūsų ausys individualiai jautrios dideliam garsui, todėl ateity tokių koncertų reiktų vengti. Dažnai hyperacusis turi ir kitų priežaščių: padidėjęs centrinės nervų sistemos jautrumas, pervargimas, stresas, įtampa, nemiga, depresija. Todėl rekomenduočiau pagalvoti ir apie jas, tiktų gydytojo neurologo konsultacija.

Nuo: Kornelija
2018-09-09
Man jau kuris laikas traška ausyse, tačiau, rodos, tą traškėjimą galiu kontroliuoti. Kai sau mintyse pasakau "netraškėk" traškėjimas liaujasi, tačiau neilgam. Streso metu traškijimas padažnėja. Kas man? :O

Sveiki. Rekomenduočiau kreiptis pas LOR gydytoją, kuris įvertintų ausų bei klausos būklę. Greičiausiai atsakymas būtų, kad Jūs sveika. Tada pagalvokite apie minimą stresą, padidintą jautrumą.

Nuo: Tomas
2018-08-30
Laba diena norejau paklausti ar gali nuo ausies nervo pazeidimo sutrikti kalba, ranka drebeti, rasyti sunku, ir metyti I sonus?

Sveiki. Rekomenduoju atlikti galvos smegenų magnetinio rezonanso tyrimą. Jei šio tyrimo rezultatai neparodys CNS patologijos, tai šie simptomai ne dėl klausos nervo pažeidimo.

Nuo: Silvija
2018-08-29
Laba diena. Labai ieškome pagalbos.. prieš 5 metus mano draugui įvyko kažkas su sveikata (panašu u mikroinsultą). Iki šiol jis negirdi kaire ausim ir visa kairė pusė jo blogai funkcianoja. Į ką kreiptis? Kokius tyrimus daryti? Ar įmanoma gražinti klausą? Ačiuū labai

Sveiki. Pirmiausia kreipkitės pas šeimos gydytoją. Išsakykite klausos problemas, bei kt problemas. Gydytojas išduos siuntimą pas LOR gydytoją, kuris įvertins klausos būklę, priims sprendimą - ką daryti. Ar įmanoma gražinti klausą ir kokiais metodais paaiškėja, atlikus audiogramą (klausos tyrimą).

Nuo: Asta
2018-08-24
Laba diena. Noriu paklausti kokios priežastys lemia garsų aidėjimą ausyje. Girdžiu aidą ne tik savo kalbos, bet aidi ir kalbant aplinkiniams. Ačiū už atsakymą.

Sveiki. Priežastis gali būti: klausos sutrikimas ar padidėjęs centrinės nervų sistemos jautrumas. Pirmiausia kreipkitės pas LOR gydytoją, kuris įvertintų ausų ir klausos būklę.

Nuo: Rasa
2018-08-23
Sveiki,musu dukrelei po gimimo nepasisalino skystis is vidurines ausies ertmes.Jai 2.6metu,buvo daryti tyrimai ir dabar gydytojai pataria daryti operacija ir pradeti naudoti klausos aparata kad spartetu kalbejimas.Noreciau jusu nuomone suzinoti del klausos aparato,nes patys l priesiskai nusiteike pries tai,nors buvo pasakyta kad teks naudoti kol klausa susitvarkys.Dekui

Sveiki. Jei vaikui yra skystis už būgnelių, reikėtų atlikti operaciją. Po operacijos atlikti klausos tyrimą. Gal klausos aparatų ir nereikės visai. Kreipkitės į vaikų audiologą.

Nuo: Irena
2017-12-06
laba diena,
Man jau senokai nuo pavasario pulsuoja kairėje ausy,tiesiog miegoti naktį negaliu,spaudimas kaip ir normalus 125/64,pulsas pakyla iki 90,kad ir yra jisai mažas (64-78) vistiek pulsuoja,buvau pas ausų daktarą,nieko nerado,ką tokiu atveju daryti,tiesiog nežinau kur kreiptis ir kas gali padėti.
Prašau jeigu galite patarkite.Dėkoju

Sveiki,

įvairūs nemalonūs jutimai ausyse - dažnai pasitaikantys simptomai, kurie gali atsirasti ir ne dėl ausų ligų. Gydytojas otorinolaringologas ausų ligų Jums nediagnozavo. Reikėtų atkreipti dėmesį į kaklo organų būklę, kraujotaką, pečių juostos raumenų įtempimą. Patariu kreiptis pas šeimos gydytoją.

sėkmės

Nuo: Birute
2017-11-08
Kada anksciausiai galima skristi lektuvu po otosklerozes operacijos. Dekui

Sveiki. Visada po atliktų operacijų reikia laikytis tokio rėžimo, kokį nurodė operavęs chirurgas. Po otosklerozės operacijos nerekomenduojama skristi 6 mėnesius. sėkmės.

Nuo: vaclava
2017-10-31
Sveiki,noreciau suzinoti apie uzesio maskavimo aparatelius,kas juos skiria

Sveiki. Ūžesio gydymas yra sudėtingas bei kompleksinis. Tai reiškia, kad jo tyrime bei gydyme dalyvauja įvairių sričių gydytojai, specialistai. Vienas iš šiuolaikinių bei efektyvių ūžesio gydymo metodų, įtraukiamų į kompleksinį ūžesio gydymą, yra klausos aparatų pritaikymas su ūžesio maskavimo programa. Juos parenka bei programuoja klausos protezavimo specialistas. Užsiregistruokite "Opera. Klausos sprendimai" ir pasikonsultuokite su juo. Sėkmės.

Nuo: Jurate
2017-10-20
Laba diena. Sunui nustate otiti. Padare operacija, idejo vamzedlius i ausis. Greit bus metai. Noriu paklaust po kiek laiko praejus operacijai galima skrist lektuvu?

Sveiki. Galite skristi, kada tik norite. Įstatyti funkcionuojantys ventiliaciniai vamzdeliai sulygina slėgius už būgnelių su atmosferos slėgiu.Tai teigiamai veikia vidurinę ausį. Tačiau, tokias ausis reikia saugoti nuo vandens. Gero skrydžio.

Nuo: Vida
2017-07-31
Sveiki. Mano 1,5 m dukrytei itare stafilokoko bakt nosytei. Israse fucidin. Po 10d apziurejus nosyte, sake nieko blogo nemato. Bet tyrimo lape parasyta (tepinelis paimtas pries 10d), kad pas ja haemophilus spp vid gausiai. Tai galejo padeti fucidin?

Sveiki. Viena pagrindinių nosies funkcijų yra sulaikyti nosies landose su oru įkvepiamas bakterijas bei kitus mikroorganizmus. Todėl ryte bei vakare rekomenduojama atlikti nosies gleivinės higieną - išplauti nosytę su natūraliais tam skirtais jūros vandenimis. Tikėtina, kad vaistas padėjo. Plaukite nosytę ir po kelių mėnesių pakartokite pasėlio iš nosies tyrimą.

Nuo: Audronė
2017-05-27
sveiki mano vyrui ant ausies toje vietoje kur veriami auskarai atsirado toks guzelis, kuriame susidare pūlinys. jau jam 2menesiai taip, vyras išsispaudzia jį ir vistiek jis atsiranda. tų pūlių daug ir jie smirdantys. buvo praėje bet vel atsirado. sake jam nuo to guzo skauda galvą. jis dabar yra Danijoje tad pas daktaru negali nuvykti

Sveiki. Neretai tiek vaikams, tiek suaugusiems ausies minkštųjų audinių srityje susidaro guzeliai-pūlinukai. Tai vyksta dėl to, kad supūliuoja užsikimšusi riebalinė liauka. Infekciją gali sukelti ir nešiojamas auskaras. Padėti gali gydytojas otorinolaringologas - tokie dariniai operuojami-pašalinami. Kito metodo pagydyti nėra. Taigi, kai tik vyras galės - būtinai tegul kreipiasi į specialistą pagalbos. Iki tol rekomenduočiau: nenešioti ausyje auskaro (jei jis nešiojamas), nespaudyti darinio, naudoti dezinfekcinius tirpalus guzelio srityje.

Nuo: Jonas Olšinskas
2017-04-23
Laba diena.Kartais užgula ausis ir jaučiu užimą.Kas gali būti?
Su pagarba.

Sveiki,

ausis gali užgulti dėl sutrikusios klausomojo vamzdžio funkcijos, kuriai didelę įtaką daro nosies būklė. Jei sloguojate, blogai kvėpuojate pro nosį, gali periodiškai užgulti ausis. Tokiu atveju, pirmiausia reikia kreipti dėmesį ir gydyti nosies ligą. Jei taip nėra, ausų užgulimo jausmui įtakos turi stuburo kaklinės dalies būklė bei pečių juostos raumenų tonusas. Tada tinka masažai, plaukimas, tam tikri tempimo pratimai. Šias priežastis įvertina gydytojas otorinolaringologas.

Nuo: Ernesta
2017-04-21
Laba diena, Gydytoja.
Pasidariau kompiuterine tomografija veido kaulu ir prienosiniu anciu, rado 25.6-19.2-19.4 mm apvalu darini, skyscio tankio, sieneles lygios - cista. Ar tai labai pavojinga? kaip reikia gydyti sia problema? ar skubiai reikia soresti sia problema?

Sveiki,

dažnai cistos susidaro apatinėse žandinių ančių sienelėse dėl blogos dantų šaknų būklės. Tada gydo odontologai dantis. Jei cista nėra odontologinės kilmės ir neturi pacientui jokių varginančių simptomų, galimas jos "stebėjimas". Kartais pats cistos turinys pasišalina pro nosį. Jei cista sukelia tam tikrus negalavimus, galimas jos operacinis gydymas.

Nuo: Genovaitė
2017-03-17
Laba diena,
2016 m. spalio mėn. peršalus apsirgau, užkrito klausa, buvo slogos, skaudėjo gerklė, Vartojant antibiotikus ir įvairius, papildus klausa atsistatė, tačiau iki šiol ryjant seiles ar maistą yra traškesys ausyse ir galvoje. Dėl kraujotakos ir širdies sustiprinimo 6 dienas statytos lašelinės, leisti vaistai. Toks jausmas, kad gerklėje kas būtų, bet neskauda. Ligos pradžioje buvau pas LOR gydytoją, jis praplovė ausis, bet jokių problemų daugiau nematė, nes gerklės skausmas ir sinusitas jau buvo pasibaigęs. Dabar geriu vertimed , vitaminą D ir laukiu eilėje pas nervų ir reabilitacijos gydytojus. Ką daktare man daryti ?
Nieko neskauda, bet galva sunkoka, retkarčiais svaigsta, ryjant seiles ir maistą braška ausyse ir galvoje. Man 68 m.
Būsiu dėkinga už atsakymą.
Sveiki,
sergant: sloguojant, karščiuojant, skaudant gerklę dėl uždegiminių procesų dažnai sutrinka klausomojo vamzdžio (abiejų arba vieno) funkcija. Paprastai tariant - per nosį ir klausomąjį vamzdį per mažai patenka oro į vidurinę ausį. Tada vidurinėje ausyje slėgis tampa neigiamas ir dėl sutrikusios savo funkcijos klausomasis vamzdis jo nesulygina su atmosferos slėgiu. Žmogus jaučia ausų užgulimą, klausos pablogėjimą, savo balso skambesį ausyse, traškėjimą bei kitus nemalonius pojūčius. Dažniausiai po adekvataus priešuždegiminio gydymo, atsistačius normaliam alsavimui pro nosį visi minėti n
more...
Sveiki,
sergant: sloguojant, karščiuojant, skaudant gerklę dėl uždegiminių procesų dažnai sutrinka klausomojo vamzdžio (abiejų arba vieno) funkcija. Paprastai tariant - per nosį ir klausomąjį vamzdį per mažai patenka oro į vidurinę ausį. Tada vidurinėje ausyje slėgis tampa neigiamas ir dėl sutrikusios savo funkcijos klausomasis vamzdis jo nesulygina su atmosferos slėgiu. Žmogus jaučia ausų užgulimą, klausos pablogėjimą, savo balso skambesį ausyse, traškėjimą bei kitus nemalonius pojūčius. Dažniausiai po adekvataus priešuždegiminio gydymo, atsistačius normaliam alsavimui pro nosį visi minėti nusiskundimai praeina. Dar kurį laiką, atsistatinėjant klausosmojo vamzdžio funkcijai žmogus gali jausti traškesį, ūžesį ausyse. Jums rekomenduočiau apsilankyti pas gydytoją otorinolaringologą-audiologą, kuris įvertintų buvusios ligos liekamuosius reiškinius LOR organuose bei atliktų klausomojo vamzdžio funkcijos bei klausos funkcijos tyrimus.Tai leistų objektyvizuoti Jūsų klausos būklę bei nustatyti tikslią diagnozę. Vartojamus vaistus Jūs ir toliau vartokite, tačiau klausai jie įtakos neturi.
Klausomojo vamzdžio funkcijos bei klausos funkcijos tyrimai atliekami taip pat ir "Opera. Klausos sprendimai". Regisracija būtina.
sėkmės
Nuo: Algirdas
2017-03-01
Laba diena,
jau daugiau nei pusę metų nenustojamai tęsiasi spengimas galvoje, po kreipimosi pas šeimos gyd. buvo atlikti įvairūs kraujo tyrimai, ausų ištyrimas, skydliaukės ištyrimas, akies dugnų, kaklo kraujagyslių ištyrimai, jokių įtartinumų šiais tyrimais dėl spengimo nebuvo aptikta. Traumos bei kokių galvos ligų neturėta. Ką dar galėtumėte patarti dėl to spengimo?
Sveiki,
jūsų puikus šeimos gydytojas atliko daug reikalingų tyrimų bei konsultacijų dėl ūžesio galvoje diagnostikos. Pirmiausia reikia džiaugtis, kad nerasta rimtų organinių bei funkcinių sutrikimų. Dažnai ūžesį galvoje sąlygoja ne viena, o keletas priežaščių. Daug įtakos ūžesiui atsirasti turi nervinė įtampa, stresas, pervargimas. Ūžesys tarsi apsigyvena centrinėje nervų sistemoje. Todėl daugelis sėkmingų gydymo metodų yra nukreipti į tam tikrą poveikį nervų ssistemai. Rekomenduočiau kreiptis į klausos protezavimo specialistą (" Opera") ir išbandyti šiuolaikinius ūžesio maskavimo aparatėlius. Tai visame pasaulyje paplitęs, nežalingas ir sėkmingas ūžesio gydymo metodas.
Sėkmės
Nuo: Edita
2017-02-12
Laba diena. Man buvo nustatytas vestibuliarinio aparato pažeidimas. Paskirtas gydymas Betaserc 24 mg x2 dienoje. Gydymą šiuo preparatu tesiau 3 mėnesius, tačiau galvos svaigimas nesumažėjo. Ką tuomet reiktų daryti ar vėl kreiptis pas gydytoją? Problema tame kad vėl reikės laukti 90 dienų, bet būklė blogėja aš nebegaliu dirbti.
Sveiki, galvos svaigimas diagnostikos bei gydymo požiūriu, yra gana sudėtinga problema. Pacientui, kurį vargina galvos svaigimas, ženkliai pablogėja gyvenimo kokybė. Juo rūpinasi šeimos gydytojai, neuropatologai, otorinolaringologai. Iki šiol Betaserc yra vienas pagrindinių specifinių vaistų galvos svaigimui gydyti. Jei simptomai išliko, būtinai kreipkitės pas savo šeimos gydytoją.
sekmes
Nuo: Gražina
2017-02-05
Sveiki.
Prieš 17 metų man buvo daryta ausies otosklerozės operacija. Bandau prisiminti - lygtai buvo sakyta, kad nebegalima bus skristi lėktuvu. Ar tai tiesa? O, visgi, jei tektų skristi, ar tai gali man sukelti blogų pasekmių?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Sveiki,
Jums ši operacija atlikta jau gana seniai. Drąsiai galite skristi lėktuvu. Blogų pasekmių neturiu būti.
Gero skrydžio
Nuo: Justina
2016-12-01
Laba diena,
Sakykite, ar tiesa, kad ilgą laiką nešiojant klausos aparatą yra varginama ausis ir dėl to klausa dar sparčiau silpsta?

Sveiki,

Jūsų aprašytas teiginys yra išlikęs iš ankstesnių laikų, kai dar klausos aparatai nebuvo modernūs bei reguliuojami individualiai kiekvienai ausiai. Šiais laikais klausos aparatai yra programuojami individualiai pagal paciento klausos tyrimą ir pripratus prie klausos aparato (adaptacija vidutiniškai trunka apie 1 mėnesį), jis gali būti sėkmingai nešiojamas nuo ryto iki vakaro. Atvirkščiai, - ausis yra tarsi lavinama: ją pasiekia įvairiausi aplinkos garsai, o akustinė informacija sėkmingai apdorojama smegenyse. Tinkamai parinktas bei suprogramuotas klausos aparatas ausies nevargina bei klausos nežaloja.

Sėkmės

Nuo: Loreta
2016-12-01
laba diena,
Norėčiau pasiklausti , ką patartumėte daryti žmogui turinčiam asimetrinį klausos sutrikima, kai viena ausim beveik negirdi o kita ausimi girdi neblogai?

Sveiki,

rekomenduočiau klausos specialisto - audiologo konsultaciją, kuris diagnozuos ausies susirgimą, įvertins klausos sutrikimo laipsnį bei pobūdį. Tik nustačius otologinę diagnozę, galima rekomenduoti pacientui geriausią gydymo būdą. Jei duotos ligos atveju chirurginis gydymas yra neįmanomas, galima rekomenduoti klausos reabilitaciją su klausos aparatais. Noriu akcentuoti, kad kiekvienas klausos sutrikimo atvejis yra individualus.

Sėkmės


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.