Klausk gydytojo

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Ekspertas atsakys į Jūsų klausimus apie gyvūnų gydymą, priežiūrą.

Aurelijus Laurinavičius 2004 m. baigė Lietuvos Veterinarijos Akademiją.
2004 -2007m. Veterinarijos vaistinės vedėjas.
2004 iki dabar Smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojas.Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ imonės savininkas.
2005-2006 m.Lietuvos pieno ūkių asociacija. Konsultantas.
2006-2008 m. Žemaitijos stručių genetikos ir selekcijos centro veterinarijos gydytojas.
2008-2009 m. AB "Žemaitijos pienas" galvijų nagų ekspertas-technikas.
2011 iki dabar. Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius.
Veterinarijos gydytojas nuolat kelia kvalifikaciją užsienyje ir Lietuvoje.Yra Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos narys.Daugelio veterinarijos organizacijų narys užsienyje.
Įmonės informacija. Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ
Į.k.. 300654476
Vet.paslaugų kabinetas.Dariaus ir Girėno 9-3 Telšiai
www.veterinaras.weebly.com

Klausimai ekspertui:

Visos temos

Nuo: Ala
2019-08-14
Laba diena turiu juokserio terjera jam 11 metu, gyditojas sako kad artrose, uzpokaline koja, mums prirase Onsior 1,/8kiek vuena diena ir visa givenima, ar galma nauduiti Heel Traumel i kokia doze jam galma jis 6 kg
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki.

Galite naudoti ,homeopatinę terapiją prie paskirto gydymo.T.y.Heel traumel veterinarijoje jis yra injekcinis.Šuniukui po 1 ml. 2-5 d.Paskui daryti pertrauką 1 -2 savaites.

Nuo: Nijolė
2019-07-19
laba diena,
Šuniukui 10 metų, diagnozuoja kepenų cirozė , pagal kraujo tyrimą ir pagal tai , kad pilvo ertmėje kaupiasi skysčiai.Pirmus simptonus pamatėme prieš gerą mėnesį.Gydėme slapimą varančiais vaistais, dar antibiotikus skyrė, prednizoloną, nuo anemijos, , PO 2 sav. šuo buvo kaip ir sveikas, tyrimai irgi geri,vaistus liepė nutraukti. Praėjus savaitei be vaistų , vėl liga atsinaujino, dabar gydome, bet visai negerėja, šuo išpųstu pilvu, sunkiai kvėpuoja, labai pasyvus. Patarkite kaip galime padėti, manau gal visai jam ne cirozė.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Reikalingi nuodugnesni tyrimai rentegenas, echoskopoja ,kad būtų patvirtinta kepenų cirozė.Patarčiau kreiptis į veterinarijos gydyklą,diagnozei patvirtinti.Nes prie šios patologijos dar gali būtų ir kitų organų nepakankamumas.

Nuo: Nijole
2019-05-26
Laba diena,suaugusiam šuniui pradejo atsirasti priepuoliai griuna ant šono vartosi bando keltis kelis žingsnius paeina svyruodamas ir vel nugriuna paguli keleta minučiu ir vel begioja .biški šuo pakosti , priepuoliai jau kartojasi kokias keturias dienas ,labai prašau patarkit kas gali buti
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki.

Pagal simptomatiką gali būti epilepsijos priepuolis, neurologiniai pakitimai.Patarčiau nugabenti pas veterinarą apžiūrai.Nes jeigu tai epilesija ar kiti neurologiniai susirgimai namų sąlygomis padėti jam negalėsite.Tam reikalingi tyrimai bei specifinis gydymas.

Nuo: Greta
2019-04-25
Laba diena. Turime anglų buldogą su suplota uodega, kas sukelia šiokių tokių nepatogumų. Ji pakankamai nepasikelia šuniukui tuštinantis, todėl visada šiek tiek lieka po uodega išmatų ir tenka kas kartą valyti. Šiek tiek su baime laukiame karštų orų, nes manau yra tikimybė, jog jam tam pauodegy gali šusti? Ar yra kažkių būdų kaip pataisyti esamą situaciją?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki.

Reikia dažnai valyti su dezinfekciniais skysčiais.Jų yra pirkti zooparduotuvėse arba pas vet.gydytojus.Jeigu tai nepadeda, galimas chirurginis įsikišimas.

Nuo: Rima
2019-03-29
Sveiki, gal galima pas jus įsigyti ,,Phiten'' titano juostų?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Dėkui ,kad kreipiatės.Taip galima.Parašykite el. p. phitenlietuva@gmail.com arba paskambinkite tel.860101479 dėl smulkesnės informacijos apie įsigyjimą.

Nuo: Justas
2019-03-26
Parėjęs iš mokyklos pastebėjau, kad mano katė neatmerkia vienos akies ir kai ją bandau paglostyti ar paimti ant rankų ji kniaukia, brėžia. Atrodo, kad ta akelė ašaroja.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Gali būti traumą.Esant galimybei patarčiau pasirodyti veterinarui.Jeigu galimybės neturite reiktų kelis kartus dienoje pravalyti su ramunėlių nuovirų.

Nuo: Gabrielė
2019-03-16
Sveiki, mano kalė pagimdė 8 šuniukus, bet išgyveno tik 5. Po gimdymo kalei prasidėjo negalavimai, sukilo temperatūra, dingo apetitas, išsiskiria raudonos isskyros, maurai. Jau savaite vežame pas veterinarus kiekviena diena yra leidžiamos lašalinės , buvo padarytas kraujo tyrimas, ekoskopas ir pasakė, kad jei uždegimas. Po šendienos vizito pas veterinarą leidžiami vaistai nebepadėjo. Paskaičiau internete ir visi ligos požymiai atitiko endometrita. Gal galite patarti ka daryti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Diagnozę nustato veterinaras,ne internetas.Atsiliepimai internete gali suklaidinti.Jeigu yra endometritas jis yra išgydomas.

Nuo: Laura
2019-03-03
Sveiki.
Mano jūrų kiaulytė vieną kartą nusidrąskė akį ir nuo to laiko vis jtą pačią akį drąsko. Ką daryti, kad jisai nustotų drąskyti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Reikia visų pirma parodyti veterinarui.Galimas dalykas yra kažkos akies pakitimas ir reikalingas gydymas.

Nuo: Simona
2019-01-23
Sveiki,jūrų kiaulytei yra auglys,veterinarijos klinikoje pasakė kad tai greičiausiai piktybinis. Dabar leidžia vaistus nuo skausmo. O gal vis dėlto reiktų operuoti?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Jei diagnozuotas piktybinis auglys(navikas) patartina šalinti chirurginiu būdu.Vaistų nuo skaumsmo naudojimas neišpręs problemos,tik laikinai sumažins skausmą.Veterinaras turėtu nuspręsti.Ar tikslinga bus operacija?Kadangi jūrų kiaulytės yra ypatingai jautrios chirurginėms intervencijoms ,auglio šalinimas gali jai labai pakenkti.

Nuo: Brigita
2019-01-16
Laba diena,
Norėjau paklausti, ar degučiai turi blusų. Dėl ko jie kartais letelėle pasikaso?
Ir ar reikia profilaktišai purkšti nuo parazitų?
Ačiū.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki.

Gali turėti.Bet dažniausiai jie kasosi,kad jų toks būdas.Galite nupirkti specialaus smėliuko,jie ten išsivalo savo kailiuką.

Nuo: Liveta
2018-11-26
Laba diena, katino akys visada pilnos tamsiu gleivių. Bendra katino sveikata gera. Ar tai galėtu būti kokios rimtos ligos simptomas? Veterinaras davė lašiukų, bet nepadėjo. Taip pat naudojom kremą, kuris padėjo tik tam kartui.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Tamsios gleivės nėra norma.Nematant gyvūno gan sunku įvardinti ligos pobudį bei pačią ligą.Jeigu buvo gydytas ir būklė pagerėjo ,tai reiktų gydymą tęsti.Akių ligos priklausomai nuo sunkumo gydymas gali trukti 7-14 d.Prieš naudojant vaistus į akis būtina nuvalyti akis su specialiais akių valikliais.To nepadarius gydymo efektyvumas labai sumažėja.

Nuo: Vaida
2018-11-25
Labas vakaras. Auginu šinšilą, jai 11metų. Paskutiniu metu pradėjo šlapintis bet kur, iki to visada šlapindavosi tik vienoje vietoje, dabar tai daro bet kur. Atsirado kvapas nemalonus. Ir pati mažai juda jau. Tupi visą laiką vienoj vietoj, nusileidžia į kitą aukštą tik pavalgyt. Čia jau dėl amžiaus jai taip? Ką daryti, nes tas kvapas labai erzina. Kraiką bandžiau keist kasdien, narvelį plaut kasdien, nepadeda.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Pagal išvardintus simptomus galimos vidaus organų lėtinės ligos.Dažnas šlapinimąsis nėra norma.Patarčiau pasirodyti veterinarijos gydytojui.

Nuo: Ingrida
2018-11-10
Laba diena katinui 7metai .Jau du mėn.kas dvi savaites vemia kartais su plaukais kartais tik suvalgytu sausu maistu .Katinas naminis ir jokiu daugiau negalavimų nesimato išsivemia vėl valgo laka vandeny tuštinasi žaidžia yra meilus.Ar tai negali būti kokios ligos užslėptas požymis.Ačiu
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Jeigu nesimato jokių ligos požymių ir gyvūnas jaučiasi gerai nerimauti nėra pagrindo.Kartais šis fiziologinis procesas yra norma.Galimas dalykas ,kad katinas greitai pripildo maisto skrandį,gali būti fitobezuarai(plaukų savęlos) virškinimo trakte.Šie dalykai irgi gali įtakoti maisto atpylimą.

Nuo: Radvilė
2018-11-05
Laba diena, šuo, vokiečių aviganis, dažnai draskosi, žaizdų nėra, tik šone ,kaip pulinukas, blusų neturi, naudota vaistai advocate, maista bandėm kelias rušys , ar darote tyrimus, kiek tai kainuotu? Nes nebežinome ką bedaryti.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Reikia iš pradžių kliniškai apžiūrėti,tada spręsim apie tyrimų būtinumą.Pageidaujamas gydymo išrašas iš gydžiusio veterinaro.Užsiregistruoti galite telefonu 860101479

Nuo: Kristina
2018-08-23
Laba diena , auginu 3 jūros kiaulytės , du patinėliai augo viename narvelyje , prieš porą dienų vienas patinėlis mirė... Dėl amžiaus tai buvo jaunas , 1,5 m . Nelabai supratau kas atsitiko, taigi narvelyje liko vienas patinėlis , pastebėjau kad jis nelabai valgo , maistelį keičiau ( be to perku iš veterinarijos) , dar pastebėjau kad vandens beveik negeria , o į jį pilį vit. C , man kyla klausimas ar gali būti kad patinėlis sielvartauja dėl netekusio draugo? Ačiū už atsakymą
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Šiems gyvūnai natūralioje aplinkoje gyvena bendruomenėmis.Tad jų rušies atstovų bendravimas yra natūralus dalykas.Tad dėl šio atvejo galimas kažkos liūdesys.Bet manyčiau ,kad čia greičiau nežymus sveikatos sutrikimas kurį reikia stebėti.Jeigu būklė negerėja reiktų pasirodyti veterinarijos gydytojui.

Sėkmės,

Nuo: Lida
2018-04-02
Laba diena, Katyte turejo kirminu,davem vaistu ir po10dienu planavom pakartotinai duoti. Taciau siandien( po 7d.) katytė su katineliu poruojasi. Klausimas: ar galima duoti vaistus nuo kirminu tokiu atveju. Ačiū už atsakyma.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki.

Nepatartina duoti nėžštumo periodu.Rujos metu apribojimų nėra.

Nuo: Tania
2018-03-02
Laba diena,
turiu 2 katinus ir vieną šunį, visi gyvena namuose. Prieš 2 mėnesius mažam kačiukui atsirado odos pakitimų, panašu į grybelį, vietinis veterinaras liepė tik jodo tirpalu tepti, situacija nepagerėjo ir užsikrėtė vyresnis katinas. Kreipėmės į Vilnių, ten diagnozavo odos grybelį, mažajam išrašė vaistų (5 dienos po 2 tabletes), liepė purkšti oktiseptu ir davė tepti pilką tepalą (turėjo aštrų deguto kvapą). Po 2 savaičių situacija nepagerėjo ir užsikrėtė šuo. gydytojas liepė katinus ir šunį tepti kastelaniu (raudonu) tirpalu. Man pačiai dažnai kasosi galva, ką galite patarti? Ar įmanoma visus išgydyti? Kiek laiko gali tęstis gydymas? Nežinau ką daryti, jau mąstau apie kačiuko užmigdymą...
Ačiū.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Grybelis yra pilnai išgydomas.Reikia laiko.Galima pašalinti kailį, kad gydymas būtų efektyvesnis.Reikia stiprinti imunitetą.Patarčiau kreiptis į veterinarą kuris specializuojasi dermatologijoje.Vilniuje yra tikrai gerų veterinarų.Pvz.Laura Udraitė

Sėkmės

Nuo: Gabrielė
2018-03-01
Įsigijau katę, ji vis tuštinasi ne vietoje, ne kraiko dėžutėje, o ant žemės, gal galėtumėt patarti kaip išauklėti, kad darytų kraiko dėžutėje?
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki,

Greičiausia jai netinka kraikas arba dėžutė.Pabandykit pakeisti.

Nuo: Lida
2018-02-20
Sveiki, turime katyte ir katineli. I metus katyte susilaukia dvieju vadu. vadoje buna po 3 kaciukus. Ar tureti dvi vadas per metus nekenkia katytei ar geriau rujos metu atskirti nuo katinelio. Aciu.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki.

Katytė per metus gali turėti ir daugiau kačiukų vadų 3-4. Sveikata tai ne kenkia.Tiesiog jeigu nepageidaujate kačiukų reikia per rują laikyti atskirai nuo kitų kačių.O norint išvengti nepageidaujamų kačiukų, patartina katę sterilizuoti.

Nuo: Gražina
2017-11-28
Sveiki, auginu degu voveriuką.. kaip supratau iš pirmo žvilgsnio vargšelis susižalojo dantuką ir yra patinęs. Visiškai nelandus, pasislėpęs guli ant šoniuko. Ar galiu jam pati kažkuo padėti ? Ar bet kuris gyvūnėlių veterinaras suteiktų man menkutę pagalbą ? Ačiū už atsakymus.
Atsako: Aurelijus Laurinavičius (Aurelijaus Laurinavičiaus IĮ)

Sveiki.

Šie gyvūnėliai skirtingai negu kiti mūsų augintiniai yra žymiai jautresni gydymui bei apžiūrai.Nepatarčiau kažkuo pradėti gydyti neapžiūrėjus veterinarui.Ten pagal jūsų nupasakotą situacija gali būti trauma, abscesas(pūlinys), žandikaulio patologija.


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.